Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi! Ül= hasal Zsófi a betűvetésen! Hirtelen a korábbi fotója ugrott be nekem, amikor írtam!

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Ok Mariann, megbocsájtva, akár ülhetne isKépKépKép

Jó Neked, hogy Csongi dumcsizik, Zsófi most inkább csak teljesen új hangokat formál, ha meglát vmit,ami érdekes számára, pl.az apukájátKép azt mondja:Hö vagy he, néha hejKép

Zsófi kúszik a guruló labdák után, de ő is próbálgatja a négykézlábazást, egyelőre hátrafelé halad néhány cm-tKép

Szerintem gyorsan megszokja majd a társaságot Csongi a Ringatón, fontos, hogy lássák, mennyi baba van még a világon rajtuk kívül....KépKép

Hol találhatóak a mondókák szövegei a neten? Én is szívesen letölteném őket. Köszi, ha megírod!

Képzeljétek, Zsófi újabban nem nagyon akar egyebet enni, csakis tejcsit, a sok finomság, amit készítek neki néhány napja a kukában landolKép Pedig eleinte olyan jó evő volt, nem tudom, mi lehet az oka???? Van vmi ötletetek, netán hasonló tapasztalatotok?

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka,
tudod, hogy nekem szinte csak hasonlo tapasztalatom van. Mult heten, mikor 3 napig nem evett Mate fozeleket, beszuntettem a probalkozast 3 napra es csak a 4-en adtam neki ujra. meg is ette. Most azzal probalkozom, hogy ha szivesen eszik, kap fozeleket, de mindig ott all keszenletben a tapszer is, mert nem akarom eroltetni nala a fozit. Igy van, hogy csak 2 naponta eszik valami surubbet, de hat ez van. Otletem, tippem ezen felul semmi Kép

Mate meg nem jar szerencsere, de azt meg hanyagolhatna is egy ideig. Igy is majd leszakad a derekam, ahogy vezetgetnem kell, mert ugy mar nagyon erdekli a jaras, tudod ezert vettunk neki is nagyfius cipot.

Mariann,
sajnalom, hogy nem jott ossze ez a Ringato dolog. Ugy latszik ki vannak erre ehezve a kismamak, csak rajonnek mar, hogy gyakrabban kellene ilyet rendezniuk.

Nagyon ugyes mindket mazsola, hogy negykezlabaznak es maszni probalnak. Matenak a 3. treningnadragja ment tonkre 1 het alatt. Mindegyiknek a jobb terde lukadt ki. Mit lehet ezellen tenni, nem tudom, de nem szeretnek neki hetente uj gatyot venni.

Kerdeztetek, hol a ferjem? Tenerifan kite-ozik a draga, mert o ilyen extrem sportolo. Elengedtem, regen volt mar.
En viszonylag jol turom a maganyt, szerencsere semmi idom a gondolkodasra es onsajnalatra. Mar 3 napon vagyok tul nelkule, holnap mar a 4. nap jon, remelem nem zakkanok meg szombatig.

Vanda
vanda72
 
 

 
 

Erka,
tudod, hogy nekem szinte csak hasonlo tapasztalatom van. Mult heten, mikor 3 napig nem evett Mate fozeleket, beszuntettem a probalkozast 3 napra es csak a 4-en adtam neki ujra. meg is ette. Most azzal probalkozom, hogy ha szivesen eszik, kap fozeleket, de mindig ott all keszenletben a tapszer is, mert nem akarom eroltetni nala a fozit. Igy van, hogy csak 2 naponta eszik valami surubbet, de hat ez van. Otletem, tippem ezen felul semmi Kép

Mate meg nem jar szerencsere, de azt meg hanyagolhatna is egy ideig. Igy is majd leszakad a derekam, ahogy vezetgetnem kell, mert ugy mar nagyon erdekli a jaras, tudod ezert vettunk neki is nagyfius cipot.

Mariann,
sajnalom, hogy nem jott ossze ez a Ringato dolog. Ugy latszik ki vannak erre ehezve a kismamak, csak rajonnek mar, hogy gyakrabban kellene ilyet rendezniuk.

Nagyon ugyes mindket mazsola, hogy negykezlabaznak es maszni probalnak. Matenak a 3. treningnadragja ment tonkre 1 het alatt. Mindegyiknek a jobb terde lukadt ki. Mit lehet ezellen tenni, nem tudom, de nem szeretnek neki hetente uj gatyot venni.

Kerdeztetek, hol a ferjem? Tenerifan kite-ozik a draga, mert o ilyen extrem sportolo. Elengedtem, regen volt mar.
En viszonylag jol turom a maganyt, szerencsere semmi idom a gondolkodasra es onsajnalatra. Mar 3 napon vagyok tul nelkule, holnap mar a 4. nap jon, remelem nem zakkanok meg szombatig.

Vanda
vanda72
 
 


Csongi meg még soha életében nem evett meg 2 kanál főzeléket sem. Elmaszatolja, kiköpi, játszik vele -jobb esetben, rosszabb esetben fintorog. Csak darabosat eszik-almát, répát, körtét,krumplit. Na ebből sem kerül mérhető mennyiség bele, szépen ledarálja, az etetőszékén meg körülötte landolnak a borsónyi falatok, én meg azóta feszt csak takarítok, meg mosom az összes ruháját, öltöztetem naponta 3x. Amikor megelégeltem, én is kihagyok 1-2 napot. De én nem nyugtalankodom emiatt, ő még nem tud enni, aztán majd megtanul. Sok kismamától hallom ugyanezt, hogy még kilenc hónaposan sem megy. Most még elég,ha kóstolgat. A súlyával nincs gond. A doki néni írt fel Sinlac-ot, ami amolyan táplálékkiegészítő lenne, ásványi anyagok, stb,de ezt is főzelékbe kellene keverni.

A Ringatón nem hiszem, h. a sok baba zavarta, inkább a hangzavar, a túl sok nyüzsgés. Legalább 30-an voltunk egy kis teremben. már oxigén is alig volt.

Más topicocban láttam, h. irulós-pirulós smiley-jel is van. Nem tudjátok, azt, hogy kell?

Mi az a kite??? Én nem vagyok otthon ilyen sportokban.

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok,

hát, igen, nem egyszerű dolog ez a főzievés!!! De képzeljétek, tegnap megint jobb volt a helyzet, egész sokat evett a sütőtökfőziből, amibe már sajtot is reszeltem, meg egy 3/4 banánt is elfogyasztott egyszerre. Lehet, hogy ugyanez a helyzet, mint nálatok Vanda, hogy napokig nem kéri, azután pedig már ki van rá éhezveKépKép
Mariann, eleinte nálunk is minden tiszta főzelék volt Zsófin és körülötte, sok ruhácska tönkre is ment, mert nem jön ki belőlük a gyümifolt. de most már nagyon szépen eszik Zsófi, tökéletesen be tudja kapni a kanalat és ügyesen lenyeli a falatot (már ha eljutunk idáig!!!KépKép) Az egyik barátnőm ún. vegyvédelmiKépKép öltözéket ad a kislányára evéskorKép Nem butaság!!!

Máté elég intenzíven mászhat, ha ennyi nacit tönkreteszKépKép Hát, irígylem a férjedet, ott most nagyon szép idő van, egyszer mi is áprilisban voltunk!!! Mindjárt itt a szombat, ügyesen kibírod addig!!! Meséltem az Uramnak, hogy milyen jó dolga van a férjednek, erre azt mondta, persze, mert neki van egy klassz felesége, aki elengediKépKép. Persze én is elengedném, de most annyi a munkája, hogy úgysem menne sehová, de azért a búvárkodás a Vörös-tengerben gomdolata már régóta foglalkoztatjaKép

Amikor Dominikán voltunk, mi is megcsodáltuk a kite-ozókat....

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Lyukas térdű naci: sztem tegyél rá foltot, valami jópofát,ami mintának is elmegy. A Kismamában meg most olvastam egy másik 5letet: vastag frottír térdzokni szárát ráhúzni a nacira, vagy csúszásgátlós zokni talprészét, bár ez utóbbit sztem szintén inkább varrni kéne, h. ott is maradjon.
Vanda, hogy megy az egyedüllét? Hány nap van még? Vannak látogatóid? Tényleg belevaló feleség vagy, én nehezen engedném el Lacit ilyen extra célból, mert akkor duplán fáradt vagyok estére, a fürdetésre pl. már teljesen kidőlök, azt ő szokta csinálni. Meg ez a tél is, ez a legrosszabb az egyedüllétre is, nekem pl. : téli depi, bezártság, a barátnők sem jönnek olyan sűrűn. Kép Amúgy Neked van segítséged? Nagymama, barátnő? Nekem senki.

Képzeljétek , tegnap éjjel egyben aludt Csongi 7 órát Kép! Reggel nem hittem a szememnek, hogy már világos van!

Vegyvédelmi öltözék: Kép majd gondolkodom rajta, mi felelne meg e célra. Talán kivágok alul egy kinőtt frottír hálózsákot, és ez lesz az evőköntös Kép

Csongi is nagyon ragadós lett: sír ha kimegyek a szobából és azonnal fel kell vennem, ha visszajövök. Persze ő még nem tud utánam jönni.

Mondókák: a Ringató honlapján vannak!

Üdv:mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok, megvagyok!

Koszonom a kerdest, most mar latom az alagut veget Kép Mar csak szombat estig kell kibirnom, ugy erzem menni fog. Nem volt konnyu, de azt hiszem a nehezen mar tul vagyunk...

Segitseg szinte nulla, anyosom ugrott fel 2x 1 orara kedden es ma. Ezalatt el tudtam menni kicsit relaxalni. Szegyen vagy nem, de igazi cosmo-girl-t alakitottam: DM-ben vasarolgattam, Matenak bodyt vettem ma pedig szolariumba mentem, hogy a szobaszinemet megprobaljam egeszsegesre cserelni. Jol esett, szo se rola. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de mivel ugye a tavaly nyar szinte teljesen kiesett, neha azt erzem megorulok egy kis napfenyert.

A kite az egy olyan extrem sport, ami ugy mukodik, hogy van egy ejtoernyo szeru ernyo, valamint egy kissebb meretu surf deszka, es a vizen siklanak meg ugranak jo nagyokat a kedves delikvensek. Hat ezt muveli az en draga uram, meg snowboardozik, meg surf-ozik, de surf-ozni mar nem olyan meno Kép

Szoval Csongi kezdi a ragadast? Ezek szerint ez tenyleg eletkori sajatossag!!!

Azert az nagyon nagy dolog, hogy Zsofi mar 3/4 banant megeszik! Nagyon ugyes, menni fog ez!

Anyosom jart tegnap egy kollegaja unokajanal, aki pont egyidos a mi babainkkal (juni 25-i), es kepzeljetek miket eszik a kiskrapek??? Pacal porkolt levet kenyerrel martogatva, toltottpaprikat osszenyomorgatva, huslevest (ugyanazt mint a csalad), es csokit is. Tehat mindent, amit egy felnott ember. En most mar vegleg meg vagyok kavarva ezzel a babaetetessel.

Ujabb korkerdesem van: a sirosbabas baratnomrol van ujra szo: 6,7kg a mano es pont ma 3 honapos. Egy egy kajalasra nem eszik meg tobbet, mint 80-90gr-ot, es ezt naponta 7-8 alkalommal. Szerintetek nala a sulya alapjan vagy a kora alapjan kellene szamitani a kajamennyiseget?

Vanda
vanda72
 
 


Hello!

na, ma este én is egyedül vagyok. Laci kimenőn van. Nálatok milyen gyakran mennek el este a férjurak haverokkal találkozni? És egyébként mikor jönnek haza este? Mert nálunk az sincs túl korán, úgy fél8-8 között. Még ezután fürdetünk.Kép Csongi persze még ébren, ma du. össz-vissz 10 percet aludt, aztán este még fél órát. Ez utóbbi miatt most 11-ig nem fog aludni. De muszáj este aludni hagynom, mert én már nem bírnám cérnával szünet nélkül.

Én kezdetben mértem csak, hogy mennyit eszik Csongi, ő sem evett 60-90 gr-nál többet, de sokszor, 8-12x. Aztán ráhagyatkoztam az igény szerinti szopira, mert nagyon jól gyarapodott, 3 hósan 7200 gr. volt, tehát kb. mint a "Ti" babátok. Ez a kaja a barátnőd babájánál szopiból vagy tápiból van? A súlya alapján biztos eleget eszik. Aztán elég a kakis-pisis pelusok számát nézni még: 4-5 legyen. Sztem nem kell annyit aggódni. Fáj még a hasa?

3/4 banán tényleg nem semmi!

Na, megyek, mert nyűgi van!

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Utánaszámoltam, az a sokszor inkább 16-18x volt szopiból 4.5 hónapos korig...

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Hat ez az, hogy no mint a bolondgomba, de kb 5 naponta kakil, es sokszor akkor is kuppal. Ez nem ellentmondas, hogy nagyon hizik, pedig keveset eszik es alig kaksizik?

En csak Matebol indulok ki, aki nem szamit jo evo gyereknek, de o ennyi idos koraban mar fixen 6x evett, artlagban 120-140gr-ot, es igy nott havi 500gr-ot kb.

De igazad van, nem kell ennyire aggodni, csak sajnalom a kiskolykot, mert egyszeruen nem tud rendszer kialakulni a napjaiban es en erre gondoltam, hogy reszben ettol lehet, hogy sosem lakik jol.

Ja, egyebkent valtozo hogy anyatej vagy tapszer, altalaban a lefekves elotti kajalasra mar csak tapszer marad neki, mert szegeny baratnom annyira faradt, hogy alig van teje.

Vanda
vanda72
 
 


Jobban utánaszámoltam: úgy 16-18x evett....

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Bocsi, az én gépem tök hülye: az előbb megnyitottam a babnetet és még nem volt itt az én javított üzim, meg a Vandáé sem, erre elküldöm újra, és itt van mégis....

majd reagálok még Vanda, most megyünk sétálni

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Na, jól elbeszélgetek itt magammal Kép Kép , rájöttem, miért mindig régi változatot nyit meg a babnet nálam, mert a "Kedvencek"-ből indítok, aztán sose lehet tudni, mit mentett el oda magának.

Vanda: mit mond a védővő, a doki, az lll-Liga? Hívott-e a barátnőd szoptatási tanácsadót?
Én csak azt látom, h. minden baba egyedi eset, és sok minden normális lehet. Én csak a saját tapasztalataimat ismerem, meg összeolvastam már mindenfélét, de egy szakembernek csak több tapasztalata van. Csonginál ez úgy volt, h. ő 4-5x kakilt is, pisis pelusa szinte nem is volt. De neki nyilván nem volt meg minden emésztőenzime, azért volt hasfájós, meg azért voltak emésztetlen ( fehér) részek a kakijában. Amikor elmúlt a hasfájós korzsak, már csak 3-4 naponta kakilt egyszer. Én azt mondanám, hogy a "Ti" (hogy is hívják?) babátok nagyon jól hasznosítja az anyatejet, azért nincs kaki. Mi akkor szélcsöveztük, amikor láttuk, hogy már elkezdte a kakilást, de lassú, és nem tudja kinyomni. Egyébként nem. Milyen esetben kap kúpot? Erka írta, h. náluk 9 napig sem volt, és ez is O. K., mert nincs rostanyag az anyatejben, és jól hasznosul. Szerintem az 5 nap tök jó! Egyébként 3-4 hónapos kor után le fog lassulni a növekedés,ez így normális. És némi rendszer nálunk is csak 4-5 hónapos korban alakult ki. Valahogy addigra volt képes nagyobb adagokat is befogadni a gyomra. Másfél óránként óraműpontossággal kérte a kaját éjjel-nappal(végülis ennyi az annyatej emésztési ideje, nem ? Kép. Alig tudtam elmenni valahová vele, máris szoptatni kellett. Esténként meg óránként kért már. Csak az éjszakai első alvásciklusa volt 3 órás.
Nyugi, és türelem! (Bár nekem is alig volt) később jobb lesz ez! Én is azt hittem, ez már örökké így marad!nem minden babó egyforma. Az egyik barátnőm augusztusban szülte második gyerekét. Az első simán 3 óránként szopott. A másodiknál ez nem működött, sokkal gyakrabban akart, meg az éjszakát sem aludta végig, mint az első. Meg addig azt hitte, ő fekteti hátára az elsőt, a másodikat viszont nem tudta, az hason akart feküdni. Mondta is, hogy olyan hülyeség ez a fektessem hátra vagy hasra-kérdés. Nem tud erőszakot tenni a gyerek természetén. Az egyik így szereti, a másik úgy.
A barátnődnek nincs net otthon? Nem tud beszállni? Ha tudsz, küldjél légyszi fotót már arról a babáról, már szinte idetartozik ! Kép

Üdv. Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Itt is vannak még mondókák:

http://marci.co-net.hu/mondokak.htm

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Vanda, nálunk ugye igény szerinti szopi volt és van, soha nem mértem mennyit eszik egyszerre, a súlygyarapodást pedig havonta konstatáltuk a dokinál, hogy rendben van, így én nem tudok nyilatkozni az általad feltett kérdéssel kapcsolatban. Az viszont biztos, hogy egy 3 hónapos gyereknek 6, 7 kg nagyon szép súly! Eleinte Zsófi is szinte állandóan cicin akart lenni, szerintem, ha nem zavarja a barátnődet, akkor nincs gond a sok étkezéssel, a baba tudja, mire van szüksége!!!

Mariann, köszi a mondókás linkeket. Tegnap az iwiw fórumját nézegettem és a baba-mama topicban szintén megtalálhatóak ilyen oldalak elérhetőségei, nagyon jók, egy csomó olyat találtam közöttük, amiket a Tücsökzenén mondogatunkKép

Kata, nem is jössz vissza??? Nagyon várunk! Írtam privit, lehet, hogy nem kaptad meg?

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


na, és Erka, nálatok van rendszer? Fixen eszik minden nap? Mondjuk nálunk, én magam is minden nap máskor eszem, változó az is, hogy hányszor. A babáktól minek akkor ilyet követelni?

Csongi mondja: "mamma"! persze csak úgy, nem hozzám... meg "abba" és "pappa"(na ezt se apához), azonkívül grrr, khrrr, ilyesmik. És a tieitek?

Üdv.mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Erka, kerestem a fórumot az iwiwen, de nem találom. Melyik kategóriában van?

mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Nincs rendszer nálunk, össze-vissza eszik még mindig, ma a zellerfőzeléket szabályosan kiköpte, 1 kis körte-alma pürén kívül csak tejcsit akart fogyasztani. De ez teljesen változó, van, hogy mindent elfogad, amit adok neki. Ezzel persze a saját életünket nehezítjük, mármint azzal, hogy nem teremtettünk rendszert, én legalábbis magamat hibáztatom, én sem vagyok egy "rendszeres" típusKép

Zsófi mostanában megint hallgatag, csak tapsizik rendületlenül!!! meg néha gagyarászik érthetetlen dolgokatKép

Életmód kategória, baba-mama, hasznosságok...remélem megtalálod, ha nem , bemásolom ide a linkeket....

puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

KOszonom a hozzaszolasokat. OK most mar igyekeznek rendszert teremteni, legalabbis rajuk parancsolt a dr neni, hogy max 4 orankent kaphat enni, mert tul nagy. Nem is annyira a mereteivel van gond, bar szerintem is picit nagyocska, hanem a koldok serve miatt aggodnak azt hiszem, mert az tenyleg nagyon nagy. Kb 2-3 cm-re kituremkedik a pocakjabol, es ez is a hizas es nem kakilas/erolkodes miatt van.

Milyen erdekes dolog ez is, hogy mennyire mashogy "neveljuk" a gyerkocoket. En abszolut rendszerre probalom szoktatni Matet, de hat ugye ez sosem fog kiderulni, hogy melyik a jo. Nekem nem volt mas valasztasom szoptatas tekinteteben, mivel Mate 2 hetes volt mar, mire hazahozhattuk az intenzivrol, addigra pedig mar "beleneveltek" a 3 orankenti kajalast. Remelem nem sertelek meg vele benneteket, de igy utolag nagyon orulok neki. Egyszerubb most mar az eletunk. Ha rajtam mult volna, nem hiszem, hogy sikerult volna.

Edesek a baboink ezzel a gagyaraszassal meg tapsizassal, en nagyn elvezem most Mateval az egyuttletet.
Tegnap volt a dr neni nalunk a szokasos havi viziten es teljesen el volt ajulva, hogy miket muvel Mate. Azt mondta, szinte 1 eves szinten van a mozgasfejlodese tekinteteben.
Bezzeg epiteni meg karikat karoba huzni nem akar, az tokre nem erdekli, pedig mar kellene neki.
Zsofi, Csongi es Mini csinalja mar ezeket?

Ma is nagy setat tervezunk, imadom ezt a friss de napos idot!!!

Vanda
vanda72
 
 


Hello,

Csongit szerettem volna kezdetekben megkímélni a tápszertől, és igény szerint szoptatni, amiről annyit olvastam előtte. Sajnos ő a klinikán minden bajára tápszert kapott, így lehet hogy őbelé meg már ott nevelték a sűrű evészetet. Kék fény alatt volt 6 napig, mert nagyon sárga volt, vércsoportkülönbözőség miatt. Három óránként hozták szoptatni, de addigra már mindig kapott tápszert is időközben, mondták, h. "nagyon sokat tud enni". Csak így anyatejből nem evett sokat persze, és csak 4. napon lett valami tejem, pedig nem voltam császáros. Mondtam, h. inkább én kimegyek megszoptatni, amikor éhes, csak szóljanak, de csupa olyan érvvel jöttek, amire lövésem sem volt, a nagy felkészülésem ellenére. Pl. hogy "anyuka, nagy baba, pótolni kell!" (mondjuk sztem épp ezért volt miből leadnia), meg hogy ne kapkodjam ki folyton szoptatni a fény alól, mert akkor nem múlik a sárgaság. Hát erre mit léptem volna? Erre nem készítettek fel olvasmányaim, élő ember pedig nem volt, aki képviselte volna a klinikán az igény szerinti szopit (ill. ők ezt úgy értelmezték, h. igény szerint tápszer...). Aztán meg jött itthon a doki néni, hogy ha hasfájós a baba, nem szabad igény szerint szoptatni, 3 óránként tegyem csak mellre. (Ráadásul Csongi nem volt alvós baba,csak fél órát aludt minden etetés után, úgy könnyebb 3-4 órát kibírni, ha alszik.) Ki voltam akadva, hogy mindenki ellenem van. (Sztem azóta már nem lenne tejem, ha hallgattam volna rájuk.) Csongi üvöltött másfél óránként, tényleg rendesen éhes volt. Én nem tudtam volna még 2,5 óráig sírni hagyni, éhen ( Jézus mondja: "éhes voltam és enni adtatok" -pont a saját gyerekemmel ne tegyem ezt???) szóval az én természetem nem alkalmas a rigorózus várakoztatásra. ( persze nem tudom mit tettem volna köldöksérv esetén, még jó, h. nem kavart be nálunk még valami ilyesmi is!) Itthon egyébként semmi gondot nem okoz, ha sűrűn szopik: nekem mindegy, h. játszom vele, v. etetem, úgysem alszik, tehát ezzel nem nyerek időt. Viszont tényleg nehéz volt eleinte kimozdulni vele, de a legrosszabb az volt, h. azt hittem, ez már mindig így lesz, nem fog változni a helyzet, amíg szopik. De megváltozott!!! 4-5 hónaposan ritkábban kezdett enni, de annyira,h. itthon 3-4 óránként, ha elmegyünk, akkor 5-6-7 óránként lesz csak éhes. Ma du. is voltunk játszóházban, és 6 óra hosszat nem evett, minden gond nélkül. Én ehhez semmit nem csináltam másképp, nem kezdtem "rendre szoktatni". Ha ezt előre tudom, h. így lesz, az elején is sokkal türelmesebb lettem volna, csak akkor nem láttam az alagút végét.

Egyébként a védőnő mindig azt mondta, örüljek, h. nagy baba, mert ha beteg lenne, és emiatt csökkenne a tömege, akkor van miből veszítenie. Amíg ilyen kicsi egy emberke, lehet azt mondani, hogy "túlsúlyos" ? Úgyis leadja, amikor ficánkolni kezd! Szerintem Máté is csak a mozgékonysága miatt nem gyarapszik olyan erősen, nem kellenne aggódni a súlya miatt, nagyon szépen fejlődik! Mindenkit lepipál! Persze nyilván nem lehet elég korán kezdeni, h. egy ilyen extrém sportoló apuka nyomdokaiba lépjen! Kép Volt kitől örökölnie a mozgás szerelmét!

Csongi ma mászott!!! 3-4 "lépést" tett így. És tudjátok hová? A legelső székhez, ahol fel akart állni! Két napja ezt is gyakorolja már. Szegénykém, nem tudja, h. a szék nem stabil. MOST MÁR TÉNYLEG FÉL PERCRE SEM LEHET EGYEDÜL HAGYNI. Elkezdtük kipárnázni a lakást.

Kellene már építeni? A Clemmy-t is csak 9 hónapos kortól ajánlják. Csongi nem tud még. A karikatornyát meg elpakoltam, mert folyton fejbeverte magát vele, olyan nagy, de majd elkezdem mutogatni neki a "karóbahúzást". Mostanában mindent utánoz. (csak a tapsikolást nem Kép ) Hétfőnként babatalálkozónk van: a szomszéd nénihez jön a 11 hónapos unoka: este otthon Csongi mindent előad, amit tőle látott, így kezdett felállni is. Legújabb szokását is tőle vette át: szájába veszi egy játékát, és viszi magával. Kutyázik. Kép
A Clemmyből épített toronyra pedig fölteszünk egy labdát v. kacsát stb, és megmutattuk neki h. hogyan fejelje le. És lefejeli! a torony nem dől össze. Egyébként a 11 hónapos baba sem építkezik még.
Újabb módot találtam a lekötésre: szappanbuborékokat fújok neki. Imádja! Kép

Sajna nekem két napja fáj a mellem, mellgyulladásom van. Kép Szerencsére nem lázzal járó. Két órán keresztül se tudtam kimasszírozni-kifejni. Csongi sem tud a tejcsatorna-elzáródásoktól megszabadítani. Ismertek valami jó módszert?

Üdv,mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Marian,
nekem is volt mellgyulladasom, egyszer lazzal, egyszer laz nelkul, cak bepirosodva es fajdalmasan.
Nekem a bedunsztolast ajanlotta a vedoneni, amit koromviragkremmel kell csinalni. Bekened a voros reszt es utana rateszel valami zacskodarabot, hogy dunsztolodjon. Nem tudom, hogy ez segitett-e de elmult. Persze fejni vagy szoptatni sokat kell es masszirozni is, ami rettenetes.

Mate is csinalja ezt a szajbanhordozos trukkot, olyan viccesel ilyenkor!

Hat en sem tudom, milyen szoptatasi mod a jo. Szerintem az a jo, ami neked is es a babanak is megfelel.
Mennyit tud meg Csongi szopizni? Nem ertem teljesen tisztan: Csongi mar kap tapszert is valami mas kiegeszitest vagy csak anyatejen "el"?

Nagyon ugyes, hogy probal felallni! Es jol latod, most jon csak az igazi feketeleves, lehet utanuk rohangalni es tenyleg 1 perced sem lesz.
Sot, allitolag ez meg mindig nem a legnehezebb kor. Majd ha egyedul probal mar jarni es nem tudod, mivel teszel jot? Ha elkapod vagy ha hagyod zuhanni?

Ezt az epitos dolgot en sem ertem teljesen. Tegnap mi is babaprogramon voltunk egy kislanynal, aki januarban volt 1 eves. O most kezdi a kockakat egymasra epiteni.
Na mindegy, nem tudom en sem, hogy valoban kellene-e mar ezeket csinalniuk vagy sem, de a 11 honapos babat figyeld majd meg, hogy o tudja-e?

De jo otlet ez a szappanbuborek fujas! Kiprobalom en is. Probalja elkapni? Nem csipi a szemet?

Tegnap ismet megprobaltam Matenak tejpepet adni, vegre evett 4-5 kanallal. Ez is valami, remelem raterunk vegre masra is. Most mar ehet joghurtot gyumolccsel, sajtot, sot kis kenyerkatonakat vajjal es gepsonkaval. Ma kiprobaljuk valamelyiket csak el kellene vegre jutnom vasarolni, de hogy ez mennyire nehez gyerekkel!!!

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Ma egyszer már megírtam mindezt, de a bn. úgy tűnik nem mentette. Elég bosszantó, amikor ilyen kevés időm van. Miért mindig velem történik ilyesmi? De ha mégis megjelenne, akkor ne nézzetek hülyének, h. mindig 2x küldök vmit.

Vanda,
köszi az ötletet, már próbálgatom! remélem holnapig már túlleszek rajta, enyhülőben van.

Csak az első héten kapott tápszert Csongi a klinikán, mert ott erőltették. Amikor hazajöttünk, 2-3x adtam neki, aztán lett elég tejem. Hamarabb is lett volna, ha engednek szoptatni.
Ma megevett egy fél körtét pürében, ez az egyetlen, amit elfogad kanállal. Egyébként még főleg anyatejen él.

A Corában vettem szappanbuborékfújót. Persze szeretné elkapni, de addigra eltűnik. Az arcát azárt igyekszem elkerülni, még nem ment bele!

Ebben megegyezhetünk, h. az a jó, ami a babának és a mamának is jó. Olvasgatjátok itt a bn-en a "Rendelő"-t ? Ott is sok érdekes eset van alvás,napirend, szopi stb. ügyben.

Na, üdv: Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Vanda, dehogy sértesz meg, én is örülnék, ha lenne vmi rendszer, persze azért vmi hozzávetőleges rendszeresség van az életünkben, de remélem ez már csak tökéletesebb leszKép

Zsófi tegnap megépítette a Titanicot Clemmy-bőlKép Na jó, persze, hogy csak viccelek, szerintem csoda lenne, ha már építenének ennyi idős csöppségek. Zsófinak én építek, ő pedig azonnal ott terem, hogy lerombolja anya művét. A karikákat pedig ügyesen lehúzza a karóról.

Péntek óta előre is mászik és önállóan felül, most egyfolytában ezt gyakorolja, annyira cukiKép

Mariann,

szoktam olvasgatni a rendelőt és tényleg nagyon hasznos dolgokat lehet találni ottKép

Mellgyulladás: Nekem is volt többször, de mindig sikerült kimasszíroznom a csomót szopi közben, illetve meleg vízzel borogattam, ami valamelyest fellazította..... Egy jó kiadós borogatás utáni szopi megoldás lehet. Szerintem az lll honlapján is írnak erről.

Nektek milyen autósülésetek van? A hosszú útra szeretnénk venni egy jó kényelmeset Zsófinak, a mostanit már igencsak kinőtte, pedig elvileg 15 kg-ig, illetve másfél éves korig jónak kellene lennie. Kinéztem egyet a Brendon katalógusból, amit 8 hónapos kortól javasolnak, illetve 9 kg-tól, ez egy Concord Trimax X-line modell, nem ismeritek véletlenül?

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok Kép

Húh, de rég nem járt erre senki, azért remélem, most meg majd én nem maradok egyedülKép

ErkámKép
A lányod tényleg naggyon édes, osztom a doki véleményétKép És ügyike is a tapsizássalKép És tényleg úgy van, ahogy Vanda írta, ha a mozgásra koncentrálnak, akkor kevésbé dumálnak és fordítav...Ja és nagy mozgásfejlődés előtt általában picit nyűgösebbek is a megfigyelések szerintKép

Vanda,
Kajában én nem tudok okos lenni, mert nekem piszok szerencsém van, Minike MINDENT megeszik és eszméletlen mennyiségbenKép Szívrohamot ne kapjon senki, de az uzsonnája: 2 banán+1 alma lereszelve+1 babakeksz, mindez összetörve... Az ebédet már le sem íromKép
Viszont azt elmondanám, hogy ennyi kaja mellett sem hízza meg a havi 500-at... Mondjuk az húzós is lenne, mert akkor kb. másfél évesen iskolaéretté válnaKép
A dokinéni szerint lemozogja és ez tutiKép

MariannKép

Minikémnek nagyon tetszett a Ringató, élvezte is piszkosul, sőt utána úgy gondolta, hogy közelebbről is megnézi magának az éneklős nénitKép
ha lesz még, tuti megyünkKép
A márc. 25 nekünk nem jó, illetve nagyon jó, mert akkor indulunk kolpingolniKép

Ügyi nagyon Csongi a felállássalKép

na és nagy híreim vannakKép

Köszike a szorítást, Ádikámat max. pontszámmal felvették a kéttannyelvű suliba (magyar-angol)Kép A sportra is, de a kéttannyelvű volt az első helyenKép (ez olyan, mintha az egyetmi felvételijéről írtam volna, nem őrület???)

Minikém pedig felállt, kb. 2 hete és tegnap délután megtette az első lépéseit kapaszkodva a kanapé mellett!!!! természetesen a felállásban és a lépéseknél is na mi volt a fő motivátor??? természetesen a BátyusKép De már kezdem megszokni, hogy ő a kedvencKép
ja és nagy hír, kibújt az első fogunk!!!! Már nekünk sem kell protkóKép


Autósülés: nekünk eddig PP Primo Viaggio-nk volt, de már megvettük a Concord Trimax-ot, az 9-36 kilóig jó.. Ádikának is ez volt, és nálunk bevált...
ja, most látom, Erka, Ti is azt néztétek kiKép Sztem nagyon szupi, nekünk "kukacos" vanKép

és még valami eszembe jutott, bocsi, ha nem válaszolok mindenre:9 Szóval van egy "klasszikus" 8 hós szorongás, szeparációs félelemnek is hívják, ugyanis ekkor már a baba tudja, hogy az anyuka az aki ellátja és kielégti minden szükségletét, és ha nem látja őt, akkor veszélyben érzi magát... Mert azt még nem tudja, hogy vissza is fog jönni, nem a bizalomhiány miatt nem tudja, hanem mert még nem olyan fejlett az emlékezeteKép
és én azt szoktam mondani, hogy persze ez valahol nehéz időszak, ugyanakkor a kizárólagosság és a kötődés jele, szóval lássátok a pozitív oldalátKép

Puszka,
Kata
pankata
 
 


Hello,

Kata,örülök, h. végre újra írogatsz! Kép
Ja, a Kolping! Persze, az is tuti program! Kép (Én Gryllus Vilmos koncertet ajánlottam Katának márc. 25-re Kép ) Mi is megyünk majd még Ringatóra, csak remélem akkor már több időpontot hirdetnek, és eloszlik a társaság. Játszóházba járunk sze.du. (ma kivételével) és péntek du. Gyertek Ti is, ha tudtok, ott talizhatunk! Kép

Minike nagyon ügyi a lépkedéssel! És gratula az első fogacskához! Gondolom rögtön jön majd a 2. is utána, nekünk is úgy volt. Szóval egy banán neki szó szerint fél fogára sem elég Kép nem semmi! Most hány kilónál tart egyébként? Nem is kell már nekik ennyi idős korban havi 500 gr-ot hízni, hisz akkor tényleg óriásbébik lennének a gyerkőcök.
Ádikának is gratula, bár ugye én már ezt tudtam Kép.

Csongi őrület ezzel a mászással! Már egyáltalán nem kell neki játék, csak a szemetesvödör, meg a cipősszekrény, kábelek, konnektorok stb. Kép Állandóan a nyomában vagyok és frusztrálom szegényt, hogy ezt sem lehet, azt sem lehet Kép kaptam végre habtapit is a Tescoban (betűire szedi Kép ), meg az összes polifoamot is letettük már amink van, de ő csak lemászik róla, és oda megy ahol csak kő van, meg padló. Készíthetem a nadrágokra a foltokat is lassan Kép, bár én itthon ált. harisnyanadrágot adok rá, mert arra + egy nadrág már sok lenne, a nadrág zoknival meg nem műxik, mert ledolgozza hamar a zoknikat...

Még egy mondat a rendszerről: akkor lenne könnyebb az életem, ha tudnám, mikor mennyit alszik, és ha főleg éjszaka többet aludna, mint én. Hozzávetőlegesen azért úgy van, h. de. 11-kor elalszik, csak azt nem tudom, mennyit 10 perc és másfél óra között. Aztán ébredésétől kezdve 2-3 órát van fenn, és újra alszik 10perc és 2 óra között bármit. Aztán este fél 7-7 kor alszik 20-30 percet, és utána 11-kor alszik el. Tudom, hogy ezt az utsó alvást meg kellene előznöm egy fürdetéssel, és akkor csak 9-kor aludna el, de már éjszakára. Csak képtelen vagyok rá, mert akkor még egyedül vagyok itthon, és már nincs erőm belekezdeni egyedül a fürdetésbe, inkább hagyom aludni egy fél órát és nekem is van egy fél óra pihi.

Erka,
én nem tudok segíteni autósülés kérdésben, mert nekünk jelenleg nincs autónk.
De azért jegyzem a tapasztalataitokat, mert talán nyárra már lesz.

Szóval most már Zsófi is mászik és felül! Kép Nem tudjátok, feltalálták már az "up and sit" pelust? Kép Csongi ugyanis mióta egyedül felül, "Kelj fel Csongit" játszik velem pelenkázás közben: én hátradöntöm , ő felül, hátradöntöm, felül...még nem számoltam, hány felülést is bír.Kép Próbáltam már tépőzár nélküli bugyipelust adni rá, de ahhoz meg a lábát nem nyújtja ki, szóval azt tényleg csak állásban lehet rá adni.

Na vége a délelőtti alvásnak, megyek!

Üdv.mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Kata, Isten hozott ujra koztunk! Hogy vagytok? Gondolom nehez lehetett az elmult nehany het Kép

Adikanak nagy nagy gratula, hogy ilyen ugyesen teljeseitett, es persze nektek is, mert ilyenkor azert kicsit a szulo is megmerettetik Kép

Minimaxi jobaba meg mindig? Sokat alszik napkozben valtozalanul? Tenyleg, o ejszaka hanytok hanyig alszik?

Mariann,
segitett valamelyik gyogymod? Vagy a ketto egyutt?

Nem csodalom, hogy jo lenne tudni mikor mennyit alszik Csongi, ezzel a problemaval mi is kuzdunk napkozben. Mondjuk o 10 percet nem alszik, a legrovidebb a fel ora es ez felmehet 1,5 oraig, de semmi rendszer nincsen benne, hogy melyik nap melyik alvashosszusagot nyujtja. Lehet, hogy erre is ra lehetett volna szoktatni valahogy?
O mondjuk fixen reggel 9-tol alszik egyet, de hogy az fel 10-ig vagy fel 11-ig tart-e, nem lehet elore tudni.

Erka,
nekunk Maxi Cosi ulesunk van. (Valami XP Priori, vagy mi? ) Szobaban mar kiprobaltuk, itt oriasi sikert aratott. Autoba mar beillsztettuk, de meg nem tettuk meg vele a probakort, mert most 1 autoval zsonglorkodunk, mivel Balazs uj munkahelyen meg nem kapta meg a cegautojat igy az enyemet nyuzza.

Szoval nyilatkozni meg nem tudok, de nagyon remenykedem.

Nalunk inkabb az a nagy kerdes, hogy merjuk-e mar azt hasznalni, tekintve, hogy Mate sulya meg boven nem engedne a hasznalatot.7,5 kg korul mozgunk es 9-tol szabadna csak beleultetni, de a hordozojabol meg mar 10-15cm-t kilognak a labai es allandoan az ulestamlat rugdossa mert kenyelmetlen neki, hogy nem birja kinyujtani a tappancsait. Melyik a jobb szerintetek?

En abban bizom, hogy Mate izomzata eleg fejlett es remelem, hogy nem artunk neki azzal, ha mar a nagyfius ulest hasznaljuk.

Nagyon varom a Kolpingos beszamolot. Mi is tervezunk egy majus kozepen esedekes turat oda.

Tenyleg, ti nyaralasban gondolkodtok mar?

Vanda
vanda72
 
 


Kata,

gratula Mininek a felálláshoz és a fogacskához! Zsófinak már a felső 2 is félig kibújt, de tegnap úgy tűnik, hogy tovább nőtt, még vérzett is az ínye és egész nap írtó nyűgös volt emiatt, aludni sem tudott, csak legfeljebb 30 perceket egyhuzambanKép Kívánom, hogy nektek zökkenőmentesebb legyen ez az időszak!!! De amilyen stramm kissrác Mini, lehet, hogy meg sem kottyan neki!!!!Kép))
Köszi az infót, mi is Trimaxot veszünk, már többektől hallottuk, hogy jó, hétvégén irány a Brendon!!!Kép Vennünk kell elemes orrszívót is, hogy az utazás alatt is tudjuk Zsófi orrocskáját tisztítani.
Hű, már el is érkezett a kolpingolás ideje?Kép reméljük addigra már kitavaszodikKép

Mini uzsija nem semmi, ennyit még én sem bírok megenni egyszerreKépKép Dehát kell az energia a küszöbön álló járáshozKép

Mariann, ismerős a dolog a habtapi elkerülésével, Zsófi is inkább a parkettán jön-megy, ücsörög, én meg nem győzöm visszapakolni a tapira, mert a parketta azért hosszú távon hűvös.

Alvás mennyisége nálunk is kiszámíthatatlan, a reggeli ébredés viszont pontban 8 órakor történik, Apának élő ébresztőórája van, még csak fel sem kell húzni, beállítaniKép

Vanda, hol vagy???Kép

Zsófi már a baba-baba-t is mondja utánunk, a tapsi-tapsit már mutatnunk sem kell, csak mondani és csinálja magától, ezen kívül kommunikációt kezdeményezKép csettintget a nyelvével, hogy válaszoljunk, így dumcsizunk miKépKép

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Vanda, egyszerre írtunk, hiányolás visszavonvaKép

Zsófi sincs még egészen 9 kg, de már a lába eléri az ülést, ezért látszik, hogy kényelmetlen neki a hordozó, feszeng, gondolom Máté is így van ezzel, én mindenképpen a kényelmesebb ülésre szavazok! a brendon katalógusban azt írják, hogy nem kell annyira "kicentizni" a dolgot, inkább hamarabb, mint később cseréljük le az ülést a következő kategóriájúra.


Nyaralás: mi most ugye megyünk Németországba, nyáron szerintem csak Balatonra, szeptemberre tervezünk TörökországotKép

Puszi

e

Kép

Kép
mankababa
 
 


Hello!

Erka,
Zsófi csettintget a nyelvével? Hát ez nem semmi! Kép Gratulálok! A "baba" nálunk is megy, akár magától, akár utánzásra. Mondjuk én nem látom, h. akkor beszélne, amikor nem tanul mozgást, ill. fordítva. Épp azt figyeltem meg, h. egy ideig semmi fejlődés egyikben sem, aztán pedig minden beindul! Mert most is ez van: beszél és a mozgás is nagyon beindult! Szegénykének annyi vörös foltja van már, folyton beüti magát, amikor nem tud felállni.

Ja, és most a kaja is beindult! Simán megeszik fél körtét, fél üveg bébiételt. Sajna nem zökkenőmentes ez sem: úgy fáj neki a kakilás , h. a szülésem jut eszembe róla!!! Kép Kép Kép Sír, nyög, erőlködik, és remeg egész testében!!!! Aztán kijön egy diónyi gubics. Szinte száraz. Ezért most inkább mégsem adok neki pár napig enni. De utána mit adjak? hogy adjak? Nálatok milyen a kaki?

A mellgyulladás megszűnt, a kezeléstől-e vagy sem nemtom, valszeg magától is elmúlik 3 nap után, de azért kissé be voltam tojva, hogy lázam is lesz, ha nem múlik.

A nyaralás nemtom hogy lesz, mert nekem ugye ősszel államvizsga, 2 szakdolgozat, utazás Szexárdra, 70 órás intézményi gyakorlat, most tavasszal tanítási gyakorlat.... Apa összes szabadsága sem elég erre. Ma megyek beíratni Csongit szeptembertől bölcsibe...Kép de remélem , ott legalább nem lesz neki unalmas, mert én olyan fáradt vagyok reggelente, h. egyáltalán nem tudok foglalkozni vele. Éjszaka 3-4 ébredés, stb. Így aludt össz. 8,5 órát. Persze ő vidám és kipihent ezek után, de én????
Tegnap kipróbáltuk, h. nem engedem aludni este 7-kor. Megfürdettük helyette. Hát olyan fáradt volt szegény, h. ülni sem akart a vízben. Nagy nyűglődés, felöltöztettük, elaltattam 3/4 8-kor. Mi történt? Aludt fél órát, aztán éjfélig szórakoztatott minket! Úgy vette, h. ez volt a 7 órás esti szundi Kép. Így inkább marad a régi rendszer.

Ez a súlykategória biztos nagyon hozzávetőleges. Mint a pelusoknál. Csonginak már minden márkából Maxi plus kell, pedig Liberóból eleve 10-kgtól ajánlják. A Maxi-kat kinőtte úgy 8700 gr-nál, pedig az némely márkánál eleve 9-től kezdődik... Mindegyik kisúrolja a combját,nem elég hosszúak, éjszaka pedig ki is folyik belőlük. Õ most egyébként 9300 gramm. A hosszát nem mérem, mert lehetetlen kiegyenesíteni Kép.

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Kép

Kép

Kép

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok! Csongi maratonit alszik éppen 11 óta!! Így felteszek néhány fotót.
Csak azt nem tudom, hol maradt a szöveg, amit mellé írtam. Szóval az első képen Csongi teper a szemetesvödörhöz. Aztán almát eszik, majd éppen sikerül elterelni a figyelmét a pelenkacseréről.Kép

Ja, és Erka
az a vérző íny elég borzasztó Kép. Mit szenvednek ezek a babák Kép Kép Kép

Üdv:mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Mariann,

köszi a dícséretet!
Látod, csak beindul Csonginál is a kajcsizásKép A kaki nagyon változó nálunk, de előfordultak régebben ilyen kis golyócskák, amiről írsz, most már inkább nagyobb pogácsákat produkál a csajsziKépNéha meg sötétzöld sűrű masszátKépKép

Édes Csongi a képeken, kis értelmes tekintetű!!!! Én még almát így nem adtam a kezébe, nem harap le nagy darabokat?

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Szép Jó Reggelt NektekKép

Vanda,
Hja...
Minikém nepközben még mindig jókat szundizik, 2x. vagy 3x, ez attól függ, délután mennyit alszik. ha sokat, akkor uzsi után már nem igényli a szunditKép és a napközbeni alvása másféltől akár 3 óráig is tarthat.
Éjszaka pedig este 9-től reggel 7-8-ig szundizikKép
és naggyon jó baba, az első fogacskát is véletlenül vettük észre, szinte észrevétlenül jött kiKép

Szerintem Máté már olyan ügyesen ül, hogy nyugodtan használhatjátok a Nagyfiús ülést...

Nálunk pont fordítva van gond, ugyanis Minike pár deka híján 10 kiló. de még nem ül olyan biztosan...Szóval mi még hosszú távra nem utaztathatjuk benne. És ha mi egyszer elindulunk, az biza hosszú távKép

Nyaralás... Ádi tuti megint megy Nagyiékkal "Törökibe", mi négyesben még nem tudjuk, most a tavaszolásra koncentrálunkKép

Erka,
Ez a vérző íny tényleg nam hangzik valami jól, szegénykémKép
Nagyon ügyik vagytok a kommunikációban, ez igen!!!
Minike "csak" a kukucsolást szokta kezdeményezni, de azt nagyon édesen, ránknéz, vigyorog, utána lehajtja a fejét és visszanéz és várKépÉs ezt megcsinálja párszor. Na ilyenkor kell kukucsolni veleKép
Tényleg, Ti hogy álltok a kajcsival? Miket esztek már?
Ti Törökországban merre készültök? Tudjátok már a pontos helyet?


Mariann,
Csak az jutott eszembe, hogy nálunk ha Mininek szorulása volt, ami azért nagyon ritka, akkor bébiitalt adtam neki, rostosat, és az segített.
Kakóca nálunk hol ilyen, hol olyan, a pirostól a zöldig mindenféle színben pompázik, a kajától függőenKép Az állaga?? Hmmm, olyan, BOCSI, krémesen kenhetőKép
Én sem mertem még ilyen darab kajcsit adni neki, pedig a kis falatokat már rágja Minike...Pedig én elég bátor vagyok, de úgy látszik, mégsemKép Bár nektek hány fogatok van már?

Puszka,
Kata
pankata
 
 


Sziasztok!

Kata, csak 2 fogunk van, alul, de Csonginak sosem kellett fog egy almához Kép Kép Kép.

Neki még mindig olyan erősen működik a nyelvkifordító reflexe, hogy akár kicsiket harap belőle, akár nagyobbat, az mindig kifordul a szájából kis szopogatás után. (Ezért is volt eddig nehéz etetni őt) Így tulajdonképpen csak egy kis almalét csavar magának belőle. Kép Ha odafigyelünk, egyáltalán nem veszélyes, szép lassan eszik. Én meg közben meg tudok ebédelni.

A bébiitalokat még nem nézegettem, ezek cukrot is tartalmaznak? Mert én olyat nem szeretnék neki adni. Az őszibarackot ajánlják, mint "lazítót", de most honnan vegyek? A Kecskeméti őszi bébiétel is cukrot tartalmaz. Ki vagyok akadva, h. alig van olyan bébiétel, amiben ne lenne cukor v. tejpor. Csak néhány Hipp jött eddig szóba nálunk. De nekik nincs őszi.Kép

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann,
De van sárga!!!!Kép Mármint barackKép
pankata
 
 


Sziasztok!

Kata,

édes Mini, ahogy kezdeményezi a kukucsolást, én is nagyon várom már, hogy Zsófi ezt (is) csinálja..Kép
Kajcsi: gyakorlatilag már mindenféle zöldséget ettünk, ami újdonság, az a tejpép. Sajnos nem nagyon kedveli Zsófszi, de mindig vmi gyümit adok hozzá és úgy megeszi. Egyébként lényegesen visszaesett a hamizó kedve, szerintem már van annyira okos, hogy ha úgyis minden alkalommal szopit is kap, akkor minek egyen mást, amit nem szeret annyira???KépKép És Minike? Miket fogyaszt a Drága???

Még nem tudom, hogy hová megyünk, egyelőre Bodrum neve merült fel, de nálunk mindig minden változikKép

Megvettük a gyerekülést, Concord Trimax X-line, tegnap kipróbáltuk, jól érzi benne magát Zsófi, főleg, hogy ebben már menetiránnyal megegyezően ülKép

Előfordult már a csemetéitekkel, hogy nem tűntek betegnek, nem volt lázuk stb., csak náthásak voltak? Zsófival most ez a helyzet, borzasztóan tele van a nózija, de az orrszívó nem bír veleKépKép Du. elviszem dokihoz.....

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Hello,

néha előfordul a tele nózi, de az a portól is lehet. Nekem meg az fordult már meg a fejemben, h. Csongi allergiás, mert a szemét is dörgöli, pont úgy ahogy mi, amikor viszket az allergénektől, és biztosan nem álmos olyankor. A doki néni szerint nem lehet allergiás, de én nem hiszem ezt teljesen. Mi sajna mindketten allergiásak vagyunk mindenféle fűre, nekem már most kezd ettől bedugulni az orrom, megjelentek az első pollenek, az orrom érzékeny detektor. Az anyatejjel végülis az IgE molekulákat is megkapja, nem? miért ne lehetne allergiás? Nem csak jó immunanyagokat kap. Ti értitek, miért ne lehetne ettől már most allergiás?

Na megyek takarítani, mert úszik a lakás.

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


ja,igen, Erka, nálatok megy még a "baba" ? Mert nálunk újabb váltás volt, eltűnt a "baba", felváltotta az "agga". És a többiek miket mondanak? Máté mondja még a "lámpa"-t? És mutogat is? Nem válaszoltatok a múltkor: mutogatnak a babók? Mert Csongi még mindig nem mutat ujjal tárgyra, se emberekre. Kép

Üdv.Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Mariann,
Mate magatol mutogat, ha eszebe jut, hogy ott a lampa. De ugy, hogy ha kerdezem, hol van ez vagy az, akkor nem mutat ra, csak odanez, megkeresi es elindul fele. (Persze a lampa fele nem indul el Kép )

Sajnos nem ertek az allergiahoz, pedig asztmas voltam, de szerencsere ezek a mai "divatos" allergiak elkerulnek. Bar a nagyok azt mondjak, ami kesik, nem mulik...

Erka,
mi is beiktattuk hivatalaba a "nagyfius" autos ulest, es szerencsere ugy tunik, meg is oldodott vele az "utalok autozni" kerdes. Olyan jo gyerek benne Matesz, hogy nem hittem el.

Attol ne ess ketsegbe, ha Zsofszi nem eszik mindig ugyanugy, sajnos van ilyen. Mult heten pl szinte semmi mast nem volt hajlando enni Mate, mint a tapszert. Ma meg zabalta a gesztenyes-almas-csirkehusos bebietelt. Sosem lattam meg ilyet tole, 3 perc alatt eltuntette az uveg tartalmat es oriasira tatotta a szajat meg ekkor is.

Kata,
fantasztikus, hogy Mini milyen jo baba. En sem panaszkodom, bar kozel nem alszik annyit mint Mini, az evesrol pedig ne is beszeljunk.

Matesz ujabban fel hatra tette ebredesenek idopontjat, eleg horror a szitu ilyenkor. Most probalkozunk azzal, hogy az esti tapszer elott 1 oraval is kap enni, hatha ehes. Es orulten varjuk az oraatallitast, hogy gyermekunk fel 7-ig aludjon.

Milyen jo ido volt ma!!! 2x is elmentunk setalni, annyira elveztem! Es szerencsere Mate is, pedig nem volt keves a tav es o azert nem arrol hires, hogy egyhelyben tud ulni vagy fekudni.

Kaka kerdesben nem vagyok jaratos, szerencsere Matenal ez remekul mukodik. Vizet szoktal adni Csonginak? Allitolag ez nagyon fontos, foleg amikor mar rendes kajat eszik nem csak anyatejet vagy tapszert. Minden kaja utan meg kell oket kinalni vizzel elvileg. En azert gyumolcs utan nem adok neki, de fozelek, tejpep, puding utan mindig, sot amikor balhezik vagy sirdogal, akkor is vizzel szoktam megkinalni. Van az Avent-nek olyan szopokaja, amibol nem csurog a viz csak ha szivja, igy odaadom neki es tok jol elvan vele.
Gyumolcslevet en sem adok Matenak, dr nenink lebeszelt rola.

Na asszem ez jo hosszu volt.

Ja, meg egy Torokorszagos kerdes: ti nem feltek a fertozesektol? Ott meg a sima csapviz is nagyon gazos. Ferjem is osszeszedett egy fertozest, amitol 8 kg ment le rola 1 het alatt. Egyebkent mi is oda keszulunk szeptemberben, de en nagyon tartok tole.
Egyebkent a TUI katalogusban es a Tensi katalogusban fantasztikus helyek vannak, mar atneztem oket tovirol hegyire!!!

Na most mar tenyleg eldugulok, sziasztok!
Vanda
vanda72
 
 


Ja, es Mate nem mondja mar a lampat Kép
vanda72
 
 


sziasztok,

voltunk dokinál, enyhe nátha a diagnózis, semmi komoly, csak 1 orrcseppet írt fel, de a nózi továbbra is tele van, nehéz a lélegzetvétel, az orrszívó pedig mit sem ér, no mindegy, majd elmúlik....Amíg nincs láza és semmi egyéb jele egy esetleges betegségnek, nem aggódom, szerdán kell viszavinni, ha vmi változik.

Mariann, Zsófi még mindig baba-babázik, párhuzamosan azt mondja, aba-aba, de ezt is régóta, de lehet, hogy nem írtam, ebből lesz majd az apa, gondolom énKép
Mutogatás egyáltalán nincs.

Vanda, örülök, hogy bevált az ülés, egész más perspektívák nyílnak így a gyerkőcök előttKép Én is nagyon örülök neki, most már nem aggódom annyira (!!!Kép) az előttünk álló hosszú út miatt.

Ismerős, amit írsz a kajálással kapcsolatban, szóval Máté is ilyen kis kiszámíthatatlan ebből a szempontból...KépKép

Ez a korai ébredés tényleg horror, utána mikor álmosodik el legközelebb? Zsófi 8-kor kel, de fél 10-től már újra szundít valamennyitKép
De ugye nálunk azt is számításba kell venni, hogy az éjszaka nem folyamatos alvással telik, van ébredés, sírás, szopi meg ilyenekKépKép

Fertőzések: Mi soha nem iszunk csapvizet, fürdésnél meg nem hiszem, hogy ez a veszély fennáll(mármint a felnőtteknél), figyelni kell, hogy Máté ne nyeljen belőle fürcsi közben, ennyi az egész, ne aggódj, gondolom, Ti is nagyon jó színvonalú szállást fogtok választani, ahol nem lehet baj. Hogyan szedte össze a férjed ezt a fertőzést????

Mi is szeptemberben mennénk, egy RCI nevezetű szervezet tagjai vagyunk, az ő katalógusukból szoktunk választani, nagyon magas színvonalat képviselnek, szívesen választjuk az általuk kínált szálláshelyeketKép De a TUI és a Tensi szerintem a legjobb utazási irodákhoz tartoznak, biztosan tuti jó szállást, ellátást kínálnak!!!
A pontos helyet már kinéztétek? Mi valószínűleg Bodrumba megyünk, vicces lenne kint találkozni!!!KépKépKép


Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Mariann,

Zsófinál is hasonló kakiproblémák adódtak, mint CSONGI-nál, bizosan igazuk van a lányoknak, hogy az anyatej nem elegendő folyadék, mármint a jó emésztés szempontjából, mától teát is adok Zsófszinak hami után, hátha lesz eredménye!!!KépKép

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Igen, sztem is a víz lesz a megoldás, bár mindig megkínáltam utána még tejcivel, úgy látszik az nem elég. Viszont körte után nem gondoltam, h. még víz is kéne, én sem iszom rá...
A nyári babások gabonalisztek gyümibe-főzibe keverését javasolták, de gondolom víz nélkül az sem elég.

Tegnap a friss levegőn Csongi 3-4x tüsszentett és jött vele sok átlátszó váladék is. Kép Na, ez allergia-gondoltam én. Aztán ezek után összefutottam a Coop-ban, ahol a napi bevásárlásokat intézem, rég nem látott védőnőmmel. Rögtön le is informáltam, és szerinte is lehet allergia, a tejcivel kapja az ellenanyagokat Kép , főleg, hogy bent nem, csak kint jelentkezik ez a tüsszögés. Akkor most jó vagy rossz, hogy szoptatok? Megelőzöm vele az allergiákat, vagy éppen elősegítem???

Üdv: mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Duma:nálunk az "agga" is abbamaradt, és most olyasmit mond, hogy "hoggu" "öggu". Tegnap azért egyszer véletlenül újra mondta a "mamma"-t, és nagyon halkan utánam a "baba"-t. Kép

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Zsofcinak boldog 9. honapos szulinapot! Hogy ezek a gyerekek hogy oregszenek!!!

Most csak rovidet irok, mert kicsit zuros az elet korulottem!

Torokorszagtol azert felek, mert a cumisuvegmosogatast, gyumolcs megmosast, stb csapvizben oldja meg az ember, mashogy kicsit nehezkes.
A ferjem a kajatol vagy valami ilyesmitol kaphatta el a kort, nem vettuk eszre, csak jott az aldas. Nekem semmi bajom nem lett, csak neki.

Ma jart nalunk 2 altiskolai osztalytarsnom, akiknek szinten nagyjabol Mateval egyidos gyerkoceik vannak. Olyan jo kis bababuli kerekedett, es Mate szerencsere nem volt feltekeny es nyugos.

Igy kommunkaban meg a kajalas is jol ment Matenak, nagyon orultem neki. Lehet, hogy valami jo nagy bevasarlokozpontban kellene ot etetnem?

HOgy megy a vizivas Csonginak? Segitett valamit a helyzeten?

Kata, merre vagy?

Vanda
vanda72
 
 


Sziasztok!

Kata, lehet, h. már elmentél kolpingolni? Mettől meddig mentek? Akkor jövő heti ringatózás nálatok kizárva?

Ma kezdtem újra a hozzátápit Csonginál őszi-almával. Gyümi után csak nem adtam vizet. Egyelőre nincs még végtermék... Nem is evett sokat. Tejcit kapott, de kap majd vizet is.

Na üdv, csak bekukkantottam még alvás előtt.

Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Sziasztok!

Zsófit tegnap vissza kellett vinni a dokibácsihoz, mert belázasodott, 39,2 fokos láza lett. Szóval most lázcsillapító kúpot illetve Nurofent kap, szerencsére ma reggel már csak egy kis hőemelkedése volt, de sokkal aluszékonyabb, mint ezelőtt, ennek mondjuk örülök, mert végre kipiheni magát, az éjszakát is végigaludta.

Jó volt a Tücsökzene, Zsófi már kicsit elmászott tőlem (legutóbb még nem tudott ilyetKép), szerintem kezdi megszokni és egyre kíváncsibb, hogy mi minden történik ott és ki mindenki veszi őt körül.

Vanda, köszi a jókívánságot, hasonló jókat kívánunk Máténak a mai napra!!!Kép

Hát igen, kénytelenek leszünk ásványvízben mosogatni Törökországban...erre nem is gondoltam.

Jó lehetett a bababuli, hozzám is szoktak jönni babás barátnők, mi is szeretjük az ilyen programokatKépKép és én is megfigyeltem, hogy sokkal többet eszik Zsófi, ha látja a másik babát falatozniKép

Mariann,

Zsófi emésztése kicsit jobb lett, szóval hajrá azzal a plusz folyadékkalKép

Ha Zsófi jobban lesz és jó idő lesz, szombaton du. elmegyünk az ÁllatkertbeKép

Puszi

E

Kép

Kép
mankababa
 
 


Jaj Erka, jobbulast Zsofinak! Hulyen hangzik, de magatokra is nagyon vigyazz, mert a masik "topicomban" egy lany mar 4x-re fertozi vissza a gyerkocot, pontosabban forditva. A kisfiu vol beteg, azota szepen oda-vissza pattintgatjak egymasnak a nathat es a kohogest. 1 honapja nem voltak mar setalni.

Szegeny kis Zsofika, annyira szornyu latvany, amikor lazas egy manocska.

Kataek lehet, hogy most Kolpingolnak?
Mi is lefoglaltunk majusra egy 4 ejszakas pihit, remelem Matesz jol fogja erezni magat. Meg persze mi is Kép

Vanda
vanda72
 
 


Erka, kis Zsófika meggyógyult már? Állatkertbe tudtatok menni? Élvezte? Mi is elmegyünk ilyen szép napos időben vmikor a Vadasparkba.
Ja, és én is akartam ám köszönteni a 9 hósakat, csak mikor a múltkor írogattam, a végére már kiesett a szita agyamból. Na , most pihentebb vagyok, Csongi csak 4x ébredt éjszaka, és én már ettől is boldog vagyok! De most biztos nagyon elcsúszunk majd az óraátállítással éjfél utáni elalvásra Kép A nappali alvása viszont kezd beállni: 2x másfél órát alszik 11-től és 16-tól. Erre már egész jól tudok számítani.Kép

Víz: hát eddig nem jött be. Ha a kezébe adom ezt a varázsitatót, azt hiszi játék, és dobálgatja, ha én itatom belőle, meg röhögcsél, h. víz folyik a szájába, onnan a nyakába, csiklandozza,azt hiszi játék, vagy fürdés Kép de le nem nyelné!! ( a szelepet kivettem, mert úgy sem itta)
Adjam cumisüvegből?

Szép vasárnapunk van! Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: