Új privát üzeneted érkezett!

Linda!
Vízhatlan gumis lepedőt az akciós Aldi katalógusban láttam, rendes nagy ágy méret 2999 ft.

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Nekem egymás mellett van a két kép,de igen: akkor a felső Berni alsó Laura :lol: Ügyi volt aki eltalálta :wink:

Tina,igen te könnyen voltál,gondoltam hogy egyből beugrik neked a kép :wink: Veletek mizu?Marvin jól elvan otthon?
Laura is pelusos ám éjjelre,Attila rágja a fülem hogy már ne adjuk rá,de én hiába mondom neki hogy az nem úgy megy...4-5 éves korban sem gáz ha éjjel pelusos azt olvastam,csak tényleg jó lenne ha legalább neki nem kéne venni,igaz az a napi egy vagy kettő(délutáni alvásnál néha nem pisil be)nem olyan vészes.

Ildi,majd megnézem a teszkóban,köszi :wink: De jó hogy Levinek már nem kell!
Az oviban játszik együt a két gyerek?
Uszodaszemölcsről akartam írni már ezer éve:egy csomó forumot végigböngéztem,eredmény:mindenkinek más jött be,de a lényeg hogy tök sokára fog elmúlni,mármint a fertőzés,állandóan visszatérhet mint a herpesz :? most majd elmegyünk a kórházi bőrgyogyeszhoz novemberb 3.án,aztán lehet elviszem a maszekhoz szedje le őket....

Jubi,köszi az infót :wink: Mi van veletek?Régen írtál.....

Szerdán nyílt nap lesz az oviba,ahova meghívták a szülőket is,lesz valami foglalkozás vagy nem tudom mi,remélem át tudok menni s megnézni Laurát,de ha ott leszek tuti az ölembe akar lenni :roll: :lol:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!

Sajnállak, mert úgy látom, itt süket fülekre találsz! :? Nekem is azért nincs kedvem írni, mert úgy látom, senkit nem érdekel, nincs olyan téma, ami bárkit is lázba hozna....

Belepisil Lau éjjel a pelusba? Mert addig szerintem nem sok értelme van levenni róla, bár ki tudja, lehet, meg tudnád vele beszélni.

Levi és Hanna egyfolytában együtt játszanak az oviban, Hanna még a barinőket is hanyagolja Levi miatt... De mostanában itthon is játszanak együtt sokat, csak itthon jobban kijönnek a feszültségek :roll: :roll:

Na puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 

 
 

Helló Ildi :lol:

Pont erre voltam kiváncsi,hisz nemrég írtad hogy a két kicsi mindig veszekszik otthon,mostmeg együtt játszanak,az tök jó :wink:
Lau mindig ott ül az ovó néni mellett,nem nagyon játszik még egyedül sem,úgy látszik most az ovó néni a biztos pont neki,de amúgy minden rendben vele arnyos,figyel,érdeklődő.
Persze hogy bepisil Lau éjjel a pelusba,én nem akarom levenni róla,hisz tudom hogy akkor van értelme ha száraz marad reggelre is,délután ma is száraz volt.Egyenlőre marad a pelus,nincs kedvem matracot meg mindent sikálni,de majd beszerzem gumis lepedőt.
Péntektől őszi szünet,remélem egy hét után sem lesz nagy gond az ovi.

Ma giroszt csináltam,most ettem még egyett pitában,fú de csípős lett az erős pistától. :mrgreen:

na megyek,Bernus tök cuki,már mosolyog ha kitartóan beszélek hozzá :) csak tiszta pötty,kiütéses az arca....dokinő szerint anyatejtől,a neten azt olvastam hagyjuk el a tejes cuccokat,elhagytam egy napja de semmi,nagyon aggasztó és nem szép :cry:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda, Hanna nálunk is oltári pöttyös volt, nagyon-nagyon csúnya volt, de aztán elmúlt :) nálatok is el fog múlni, nem emlékszem, hogy ettem-e akkor tejest vagy nem :roll:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sehol senki :cry:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Teszek fel képeket,legalább ha nem írtok tudjátok nézegetni őket :wink:

Laura szülinapi tortája
Kép
Kép
Kép
ovis kép
Kép

Ilyen klassz szobrok vannak a Kastély parkban:
Kép
Kép

Na és egy Bernusról:
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!
Linda! Első kép Berni, 2. Laura 1000%, emlékszem a képre, anno feltetted :lol: :wink:
Mi túl vagyunk vírusos torkon, Dávid köhögött, egyébként okésak vagyunk, jövő héten oviban őszi szünet lesz.
Aminek nem örülök, persze magamnak köszönhetem, hogy felszedtem 2kg-ot...éreztem is hasban a naciknál. Pedig tök örültem mert 6kg-ot kellett volna fogyni, na így 8-at :(
Na majd jövök, most írom a mondandómat, holnap elküldöm.
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Utólag és előre minden kis 3 évesnek boldog szülinapot!
Tegnapi irományom elszállt, úgyhogy gyorsan pár sort, aztán majd pótolom.

Oviba szoktatás: mivel anya ott dolgozik, mi régóta járogattunk be, csoportba, udvarra, télapót megnézni, tavaly csomagot is kapott egyik csoportban Kata. Idén Dávid is jön fotózkodni meg bemutatjuk a télapónak.
Szóval első két hétben még nem aludt ott a Kata, első két nap pár órát volt ott, ebéd előtt mentem érte már hulla volt, alig tudott hazajönni, sokat is aludt délután. Aztán szerdától evett már az oviban, cumit lehet vinni oviba, addig nem kellett amíg más 3 kisgyerek nem jött cumival. Majd leszokik, nem erőltetem, kell neki nagyon. Pár sírás azért volt, de nem volt durva, a lényeg ha bement a csoportba rögtön kellett menekülni, mert utána már oké volt. Egyszer sajnos 3. nap nem voltam elég gyors meglátott és csak 45 perc múlva tudtam elmenni, ez volt az első reggeli nap, nagyon sírt meg minden. 2. héten is volt 2-3 sírás, de felvették és mondták menjek, mentem, de 3 méterre az ajtó mögött hallgatóztam és mondták semmi gond nem volt, nem sírt és én sem hallottam. Az volt a rossz, hogy látott ugye. Aztán mindig voltak progik és így simán ment a csoportba, adott puszit, vagy jött ki egy nagyobb kislány és vele ment be. Meg pont volt pár szülinap és mondtam neki lesz torta minden és persze már akkor simán ment a dolog. Meg voltak 3. héten asszem kirándulni, azzal is el lehetett terelni a figyelmet.
Utána beteg lett, de nem volt gond az oviba menés utána sem. A nehéz az, hogy 2 kicsit kell reggel öltöztetni. Mivel bejött a rossz idő és Dávid 7-kor még alszik vagy elvan, így Katával kettesben megyek oviba. Volt, hogy motorral mentünk. Egy tömbnyi az ovi, teraszról látom az udvart. Most már szépen megyünk oviba, a reggeli öltözés kicsit gáz még. Tévénézés és közben öltöztetem. Máshogy nem megy, de ahogy felöltözik már mondja menjünk már. Szerencse kedve van jönni. 2x mondta az elején, hogy nem jó az ovi, de elmagyaráztam miért jó. Na kicsit hosszú lett, szerencse eddig nem volt gond, most is tudja Kata, hogy őszi szünet lesz. Ott alvás semvolt gond, elsőre nehezen aludt el későn. Nem elég 13-14,45-ig az alvás, mindig fáradtan jön haza, ez van. Legalább hamarabb megyünk aludni.

Ma borsófőzi volt, vagyis ahogy nézem már éjfél elmúlt. Kata 10-kor aludt el, nem csodálom, ma nem is voltunk kint csak pár percet meg sokat aludt, 3 órát délután, de hagytam hagy aludja ki magát. Holnap kellene menni postára meg fényképet előhívatni, de marhára nincs kedvem kimozdulni. Visszük a Kata kis kosarát és abban szedünk levelet, bogyókat, makkot, amit találunk.

Holnap nem tudom mi legyen a kaja. Fagyiban sertés hús van, tésztás kaja kellene, de nincs ötletem.
Na mentem, jövök, írjatok.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Helló Edi,de jó hogy írtál,akkor viszonylag könnyen vette Kata az ovis akadájt :wink: Ne is mond a két gyerek egyszerre való öltöztetését :roll: Valamikor mi is csak ketten lépünk át az oviba Lauval akkor hamar készen vagyunk,de ha apuka nincs itthon reggel akkor Bernust is vinnünk kell,úgy már tök macera,de házt ez van.Laura csak ebédig van oviba fél kettő körül szoktunk hazaérni.Utána ő is hamar elalszik.
Kata még mindig veletek alszik?És Dávidka,ő megszokta a kiságyát?Szopik még?

Képzeljétek tegnap 38.5 volt a lázam :shock: gyorsan leszaladtam a gyogyitárba,de csak panadolt ehetek.Egész nap fájt a fejem,meg fáztam meg a torkom is kapart.Mára jobban vagyok csak a torokfájás maradt meg :?

Tegnap életemben először megkostoltam az avokádót,persze fel tuningolva,mert amúgy olyan seízű.Nagyon fini lett pírítóssal ettük.A recit Jamie Olivértől loptam a www.mindmegette.hu oldalon van a blogja,ott olvastam,rengeteg jó kajája van,kinéztem már egy tonhalas tésztát is,de ettől független holnap rántott sajt lesz mert ma volt spagetti :lol:

Laura alszik,Bernike is a pihiszékben :lol: Tegnap vagyis ma reggel négyig aludtunk fél tíztől,minden féle morgás,mocorgás nélkül :P De jó vol!Csipőszűrésen is voltunk,minden rendben volt egy hónap múlva kontroll.
Ma is sétáltunk délelőtt,ilyenkor Bernus tök bealszik a babkocsiba,akár délig is.Laura ügyesen segít tolni,közben beszélgetünk,ő felmászik minden lépcsőre,gyüjtögetünk dolgokat(kisvödörbe ,nem kosárba mint Kata :lol: )Voltunk Rossmanban,ott mindent megszagoltunk.Az ovit is gyakran meg szoktam emlegetni,ne hogy azt gondolja többet már nem kell mennie :lol: Persze mondta a maminak"most őszi szünet van,azért nem megyek" :lol:
Olyan jó megfigyelő,imádja ha tornásztatom Bernikét,utána őt is meg kell s leutánozza Berni mozdulatait,s közben röhög.
Laurát is meg kell böfiztetni és természetesen szoptatj a babáját :lol:


Írjatok mi van veletek s képeket is tegyetek fel!!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Írjatok :)
Cumizós takarítóbrigád.
Kép Kép

Kép
Kép
edi78
 
 


Most komolyan direkt nem ír senki?

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi!

Én mindennap benézek, de fentebb már írtam, hogy nem írok,mert úgy érzem, nagy az érdektelenség. :?

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hello, néha benézek hozzátok, ha nem bánjátok néha írok is!

Segítsetek nekem légyszi, mit tegyek! Kornél hétfőn kezdte az ovit, első nap már verekedés volt, belekötött egy nagyfiú és Kornél megverte őt, de oda-vissza mentek a pofonok. Úgy szedték szét a két kiskakast. A nagyfiú nem jött máig, nem is volt vele gond, de ma reggel meglátta K, hogy ott van Lacika (a nagyfiú) és úgy elkezdett sírni, nem akart bemenni semmiképpen, a fiú még ki is jött elénk a csoportból és szúrósan nézett Kornélra. Kb 20 percig vergődött az ajtóban, hogy ne hagyjam ott, nem akar menni, de végül beraktam és eljöttem. Kinnt vártunk még Pannával és egy ismerős anyuka mondta, hogy már kezd megnyugodni. Most dilemmám van, mit csináljak. Érte menjek ebéd után? nem akarom, hogy megutálja az ovit. :(

Nagyon szépek a gyerekeitek!
Gratulálok a pici lányokhoz is!

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!

Edi,én is itt vagyok s hasonlóan mint True mindig benézek,olyan szar hogy alig írunk,pedig lehetne mit!
Nagyon aranyos a takarító brigád :wink:

Dalmi,az ovónénik nem léptek közbe?És Lacika szülei értesültek a dologról?Szerintem szólj az ovónéninek hogy ne engedje a közelébe verekedős kis csákót,az ő feladatuk lenne ilyenre figyelni.
Kisfiaddal meg próbáld megbeszélni a dolgokat ,nyugtasd meg hogy többet biztos nem fog már verekedni. :wink:

Laura jól bírja az ovit,igaz az egy hét őszi szünet után a reggelek nem mentek sírás nálkül,de csak nekem szólt,bent a terembe már nem is sírt,és mindig olyan aranyosan integet az ablakból.
Mindig kérdezem mit csináltatok,a leggyakoribb válasz :valamit :lol: :roll:
Bernike is jól van,elvan a pihiszékbe,szereti a nyüzsgést maga körül,imádja a babtornászót amit a pihi fölé rakunk,nagyokat mosolyog rá s ütögeti.
Ma voltam teszkóba,egy csomó jó kis játék van amit lehetne karira venni....
Laura mostanában vasal itthon,a ruháit,állandóan,a kis asztalán,a vasaló meg egy nagy semmi :lol: de komolyan,azt csak imitálja,ezért karira vagy mikura kap egy játékvasalót.Ti milyen ajándékokon gondolkodtok?Vagy csak én sietek ennyire?
Laura imádja az időjárás jelentést,mindig síkit ha meghallja a szignálját,kérdezi ez milyen néni/bácsi? :lol:

Ildi,írjál!!S tegyél képet,réken láttuk már a gyerekeket :wink:

vacsi :lol:
csáó

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda, közbeavatkoztak az óvónénik, de akkor már bőgés volt. A másik nagy gondom, hogy nem mennek ki az udvarra. :? Állítólag bonyi felöltöztetni ennyi gyereket. Kornél állatira tele van energiával, rengeteget fut, imád sportolni, motorozni, focizni, de ott egész nap benn vannak a szobában. Azt mondják majd tavasszal. Most akkor a fiam nem fog délelőtt futkozni-levegőzni tavaszig? Ebből kifolyólag állandóan rohangál benn, amiért megszidják, lekényszerítik a szőnyegre, és ezért nagyon frusztrált szegényem. Itthon is úgy játszik, hogy játszik 5-10 percet, aztán kifut az ajtóba 2x, majd vissza játszani.
Nálatok mindenhol kiviszik a gyerekeket?

Kép
Kép
dalminha
 
 


Dalmi,helló,sajnálom Kornélt hogy ilyen oviba került,nem lehet átíratni egy másikba ahol kimennek a gyerekek s ahol az ovónénik is reálisabbak??
Nálunk mindig kimennek ,Laura mondani is szokta,csak mikor az a nagy szél volt,meg havaseső akkor nem udvaroztak.Laura vegyes csoportba jár,a nagy gyerekek már egyedül öltöznek,az a pár kicsi meg nem gond a dadus néninek hogy felöltöztesse.Heti egyszer v torna óra is van.Laura is állandóna mozgásban van,nem is tudna jól aludni délután szerintem ha csak egy helyben lenne...

Szóval többiek hol vagytok?

Ti adtok valami vitamint a gyereknek/gyerkekenek?Tegnap vettem egy Béres aktiv kid-et Launak,multivitamin,rágótabletta.Mára meg tök betaknyosodott :? s az orrcseppet is sikerült leejtenie a járólapra s széttört :?
Most mind a kettő alszik,végre csend van,de ilyenkor meg tök hiányzik a zaj,pedig délelőtt egy párszor felhúzott Laura....Csak én vagyok így??
Sütöttem egy fini maszkarponés tortát,de persze nem volt elég neki a receptben megadott 40 perc,majd 2 órát sütöttem mire tökéletes lett.Már egy csomószor jártam így hogy kevés sütési időt adnak meg a recikben.
Egy gombás lepényt is gyártottam,az is nagyon fini lett.

Na jó lenne ha írnátok!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Én sajnos igazolt hiányzással nem írtam.Kórházban voltam.Gondolhatjátok mi várt itthon.Az egész lakás szaladt.Kár hogy nincs akkora mosógépem amibe belefér a gyerekek szobája úgy ahogy van.
Közben Merci elkezdett előkészítőre járni.Jövőhéten meg nyitott nap lesz 3 suliban oda készülünk.Nagyon várja a középsulit,mondtam neki hogy oda is 8-ra kell beérni.Merthogy reggelente alig bírom kirugdosni az ágyából (utálom a sulit címszóval).pedig nagyon jol tanul.Csak ne kellene korán kelni.

Marvin mint egy piaci kofa annyit beszél.És még vissza is felesel sokszor.Cumi már nekünk sincs de a pelenka az ránk nőtt.Már előre látom hogy bejárok a suliba is majd pelust cserélni rajta.

Linda:
Marvin Vitacolant kap+Cebion cseppet.Merci cetebe-t+ Multitabs-ot Mind a ketten mindenből naponta egyszer kapnak.
Mi úgyszintén multitabs+Cebiont szedünk apával.

Visszaolvasgatok és jövök kicsit irkálni majd.

Ma voltunk korizni dobok egy képet.

Kép
tina7373
 
 


Sziasztok!

Valóban régen voltam itt :oops: ! Annyi minden van mostanában, h alig jutok ide. A mai nappal köttettem be a szakdogámat, és nagyon valószínű, h holnap le is tudom adni. Megyek Gyöngyösre, és akkor decemberben mehetek államvizsgázni. De szépen hangzik. :lol: Remélem minden okés lesz. Náluk az ovi nagyon jó, szereti Dóri. Soha nem sírt, h nem akar menni, vagy amikor apukája beadja reggel. Ennek örülök nagyon. Aludni nagyon nehezen alszik el. Van olyan amikor nem is alszik bent. Minden nap 16-re megyek érte, de olyan hamar elmegy a nap, h csak na. Pannuskám szépen növöget, már 8 kg körül van. Már kap tízórai gyümit. Édes nagyon. Amúgy az ovival szerintem azért is vagyok ( szerencsés), mert 9 kispajtásával járt bölcsibe.

Linda!

Te konyhák gyöngye :lol: Te mikor mész Lauért? Gondolom a te napod is elrepül. Eddig még nem sikerült unatkoznom :lol: Én nem adok semmit Dórinak. Még van anyatejci ugye? Vajon mennyiket ehet? Hányszor eteted? Még nem gondolkodtam a télapó és kari ajándékon.

Dalminha!

Szomorú amit írsz az oviról. Hála Dóriékat mindig kiviszik ha olyan az idő. Nálunk is van heti 1*szer tornaóra. Dórinak is elég nagy mozgástere van. Úgyhogy megértem és átérzem a problémádat. Gondolom nincs nagy ovidömping, úgyhogy nagyon nincs is nagy alternatíva, h egy másik oviba menjen.


True!

Veletek mizu van? Munka? Gyerekek, férjed?

Edi!

Nálatok mizu van? Együtt alszanak a gyerekek? Képzeld Dóri már több, mint 1 hónapja egyedül alszik el. Már nincsen az, h anya-apa ott fekszik közel 1 órát amíg elaltatja magát. Úgyhogy ez most nagyon KIRÁLY!!!! Pannus velünk alszik, bár én nagyon ellenne vagyok, de ez most így jött ki. Mármint kényelmi szempontból, h szoptatok szuper, de azért mindenkinek megvan a saját ágyacskája.


Mit szóltok a H1N1-hez? Oltatjátok magatokat? Gyerekeket?

Most jöjjön pár friss kép a gyerekekről:

[KÉP] [KÉP]

Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Tina!

Éppen akkor láttam, h írtál amikor feltöltöttem az írásomat. Kié az a babakocsi? Még Marvint abba rakjátok? Tud már korizni? Milyen szép nagyfiú, elájulok tőle. Mivel voltál kórházban? Korizni a Pólusban voltatok?


Timi

Kép

Kép
hogyor timea
 
 


Hát igen, nincs ovidömping, minden tele van. Bár itt a közelünken épül a új óvoda, azt várjuk, hogy elkészüljön. Novemberre ígérték anno, de kb tavasz lesz belőle.

Linda, Kori is csak azért alszik mert abban a punnyadt levegőben elfárad. :? A vegyes csopi tök jó lehet.

Timi, nagyon szépek a lányok, a pici olyan, mint Hófehérke a mesében! A te Pannád már 8 kg? Az én Pannám még csak 7,8 kg, pedig egy éves...

Tina, Marvin tud korizni? Nagyon ügyes!

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok

Végre van egy kis élet!

Nálunk is zajlik, jópár hete iszonyú kupiban vagyunk, végre voltak az építési hatóságtól,és megkezdhettük az átalakítást. Így most a két nagy szobája ma készen lett (én festettem ki a saját kis kezeimmel, tegnap a Marciét, ma a Hannáét), bepakolva még nincs teljesen, Levi szobájában az összes szekrény össze van zsúfolva. Kb 2hétig a mi 12,5 nm-es hálószobánkban éltünk, illetve éjszakára Marci szobáját kiporszívóztam és a három gyerek ott aludt matracon. Lepett és most is lep a por mindent, nos nem részletezem. A nappali-konyha fala is ki van véve, de az még nincs kész. Holnap jönnek burkolni. Utolsó a Levike szobája lesz, most ez így jött össze. Ne tudjátok meg mit műveltek mikor egész nap be voltak zárva a kis szobába.

Dalminha nálunk is volt verekedős kislány, az anyja átvitte másik oviba, mert nem hitte el, hogy verekszik. Azóta nincs ilyen nálunk. Vegyes csopi van, és mindig kimennek, kivéve nagy eső, erős szél, vagy fogcsikorgató hideg. NÉha még esőben is kimehetnek főleg a nagyok a kapualjba egy kicsit.
Nálunk az óvónéni nagyon jó dolgokat talál ki, sokszor táncolnak, ilyesmi. Most is mesélték, hogy egyszer robotos zenét raktak be és akkor a fiúknak kellett robotosan mozogni, aztán lágy tündérzenét, és a lányoknak kellett balettozva menni :))) természetesen be is mutatták. Leviről áradoznak az óvónénik, hogy milyen aranyos és vicces, nagyon szeretik. Pl. múltkor kijött a vécéből lehúzott gatyóval (mivel nem mindig tudja még felhúzni a nacit ) és mondta, hogy "itt jövök egyszál tökbe".

Tina mi volt veled, remélem, nem valami komoly! Marvin nagyon cuki én is épp gondoltam,hogy jó lenne menni korizni, csak attól félek pár esés a kedvüket szegné... :roll: :roll:

Timi nagyon szépek a lányaid, én most nem nagyon tudok képeket felrakni, nincs rá időm. (Még fotóznise)

Őszi szünetben szabin voltunk, akkor is itthon dolgoztunk, illetve voltunk két napot a kicsikkel apunál, képzeljétek vonattal mentünk, 3 órás vonatút volt. Egész jól elvoltak. Odafelé voltak gyerekek, azokkal hülyéskedtek, hazafelé meg majdnem végigaludták az utat.
Pedig féltem nagyon mi lesz,mert apa nem jött velünk, de elvoltunk.
Na megyek,mert most is még van egy csomó dolgom amit meg kell csinálni :(

Írjatok továbra is!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Amit elfelejtettem:

nekünk írtak egy immunerősítő kúrát, Rybomunil a neve, és a két gyereknek összesen 20 e ft. Nem tudom még, használ-e, Levi az idén 2x volt eddit beteg, Hanna még nem szerencsére. Majd valami vitamint is akarok hozzá még.

H1N1: nekem a munkahelyen beadták, akkora volt a kampány, hogy nem volt erőm ellenállni, de szerintem a gyerekeknek nem adatom be, bár küldtek valami nyomtatványt, hogy nyilatkozni kell róla. Annyit tudok, hogy a felnőttek a legveszélyeztetettebbek.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Én is vagyogatok. Nov. 6-ig jutottam a visszaolvasásban, de nem bírom tovább :( fáj a derekam. Déltől alszik Dávid, kis netezés, aztán pihenek, tévézek majd. Már csak 1 órám van és kel, utána lassan megyünk Katáért az oviba. Ma hosszú nap van, nem szeretem, mert este apának foci este és 9 után jön haza. Amikor Kata elalszik utána jön meg. Ha hazajönne 9,15-kor akkor Kata feléledne stb. nem lenne jó, mert fürcsi az első apának és akkor mikor aludna Kata? Így is tegnap 10 után aludt el. 8-8,30-kor kezdődik mese olvasás, utána villanyoltás, de vmikor még kell egy óra, hogy elaludjon. Jó esetben fél 10-kor alszik, tehát egy ½ -1 órával hamarabb alszik, mint ovi előtt.

Már megvettük a gyerekeknek a kari ajikat. 4 unokatesónak kell még. Ti gondolkodtatok már?

Linda!
Mi anno sima bababoltban vettünk ilyen gumis vékony lepedőt. Azt tettük be a franciaágy alá egy részére, mert a pelusból sokszor kifolyt a pisi, mióta betettük persze egyszer sem, de jobb, hogy ott van. Kata éjjel sokat pisil, este sőt vmikor éjjel is kér kakaót.
Szuper lett a tortád, milyen ízű is volt? Laura is kész nagylány, szép kislány. Berni (tök jó a becézés) is édi. tegyél majd fotót róla. Súlyra mekkora?
Szerintem a kicsinek tejkiütése van/volt, de ez természetes (lehet, hogy nem ez a neve), de Katának 4-5 hetesen nagyon ki volt pattogva az arca, kaptam vmi cuccot, kentem, de nem igazán foglalkoztam vele és elmúlt. Magától elmúlik. Nektek elmúlt? Egyébként Dávidnak gyönyörű volt a bőre, koszmója sem volt. Katának a fején meg látok elöl sárgás foltokat, szoktam kapargatni ha hagyja…lehet, hogy vmire allergiás kicsit, de sosem derült ki. Meg kellene vmi könnyedebb sampon, a johnsonnál, na meg nem is engedi megmosni Kata a haját, ritkán és akkor sem normálisan. Sír stb. Régen pedig szerette.
Kata velünk alszik, Dávid egyszer szopik éjjel. Reggel tejpépet kap. Tápszert nem fogadja el, igaz rég nem próbáltam, viszont 1-2x elvette Kata kakaós bödönjét és beleivott…Forraltam neki gyorsan tejet, bele kakaót, de nem kellett neki. Kivárok, majd elfogad vmit előbb-utóbb.
Jamie Oliver főzöcskét néztünk párat Katával, annyira guszta, nyami. Múltkor gombaféléket főzött, nagyon megkívántam.

True!
Akkor neked a gyerekek vegyes csoportba járnak? Milyen az összetétel fiú/lány arány illetve korban? Nálunk 15 6éves van a többi kicsi. Bár asszem egy 4 éves is van. Elvannak, nem volt még gond asszem, jól meg vannak szervezve a foglakozások.

Tényleg ovisok. Nálatok is 2 óvonéni van egy dadussal? Nálunk a 2. óvonő 11fele jön és ő van a gyerekekkel du. nem is tudom, asszem ¾ 5-ig el kell vinni a gyerkőcöket.

Oltás: nem oltatunk.
na mentem, fáj a hasam, derekam, 6-tól folytatom köv. este/éjjel :D
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Helló!

Végre írtatok,tök jó!!!

Santos,hol a fr.-ba vagy??Rékának útólag is boldog szülinapot,gyere mesélj,mizu veletek!!Na és a sulis gyerekeiddel! :wink:

Timi,szépek a csajok,tényleg hófehérkés Pannus :wink:
Bernike meg olyan kis barna ,mindenki azt mondja.Fogalmam sincs mennyit szopik de elég neki,éjjel egyszer eszik hol 3 kor hol 4 kor,s mostanában szépen vissza is alszik reggel 7 ig míg Lau fel nem ébreszt minket.
Konyha gyöngy :lol: muszáj főznöm,te hozatod vagy anyud lát el benneteket?
Bettiékkel mi van,még mindig barátok a csajok?Hogy vannak oviban?
Valóban nem unatkozom,nekem mindig egymást érik a tennivalók,de azért próbálok hamar gyorsan mindennel elvégezni hogy maradjon idő rátok,s egy kis pihire is :wink:
Dóri ügyi az alvással!Látom már el bírja viselni a csatokat,hajpántokat.
Államvizsga:hajrááááááááááááá

Tina,én is elcsodálkoztam a korin :o Tök jó hogy eljártok ilyen helyekre4
Remélem meggyógyultál s jobban vagy!
Mercinek egy kalappal :wink: Milyen helyekre mentek?

Ildi,fú tudom milyen brutál egy ilyen kéró átalakítás :roll: na meg utána a sok kosz,mi meló még azt szép renbe rakni,de bizti klassz lesz,hisz nagyon ügyi vagy :lol: Mindenképpen dobjál képeket ha elkészültetek,kiváncsi vagyok.
Nem valami olcsó az az immunerősítő kúra :?
Nyáron mi is vonattal mentük Lauval Pestre,tök jó volt,persze 3 gyerekkel nem olyan egyszerű,de legalább új élményt kaptak.
Melót bírod még?Nem szoktál pályázgatni máshová?

Edi,de jó hogy írtl,hát csak olvass vissza :wink:
Lau tortája mogyórókrémes volt,hamar elfogyott :wink:
Berni(nekünk is így tetszik) pöttyei elmúltak,én is kértem rá kencét,most egy kicsit száraz vagy nem is tudom,de remélem az is elmúlik.Laura arca tök makulátlan volt.
Nálunk is 2 ovó néni van,plussz egy dadus.Ma vittem 2 kiló banánt,Pennybe 189 ft csak!
Ja,mi is bírjuk Jamie-t.Ma megint csináltam avókádos salit,tök fini.

mennem kell,Bernike sirdogál....

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Ui:Tina,Marvin tök kis helyes s vagány :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!
Csak bejelentkezem, hogy nem tudtam tegnap írni és ma sem tudok, mert nagyon rosszul vagyok. Katát is anya hozta el oviból. Ahogy erőre kapok jövök.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!
Nem volt komoly bajom de engem nagyon megviselt.Azt tudjátok hogy a jobb mellem és hónaljam műtötték még nagyon régen.Volt bennünk pár jóindulatú csomó.Úgymond fibroadenoma.
Marvin hogy megszületett második éjszaka ugy beindult a tejem hogy a bal hónaljamban lett egy ping-pong labdányi csomó.Nos ez elmúlt de maradt utána egy bors nagyságú.A dokim azt mondta nem kell vele foglalkozni.Egyik délelőtt arra ébredtem hogy ez egy cseresznye nagyságúra duzzadt.Apát megvártam és este irány a kórház.Ahol azonnal fel is vágták.Amikor kiderült hogy csak kívülről látszódott akkorának belül már szintén ping pong labda nagyságú volt.Nem fogjátok elhinni egy szőrtüsző gyulladt be ennyire.örültem hogy nem más.Igy most 1 hétig kötözött hónaljjal tettem vettem.

Köszi a bókokat.De Marvin csak a kezemet fogja úgy bukdácsol a jégen.Menni csak 1-2 lépést megy.

Timi:
Dóri mekkora nagylány.Panna tényleg olyan mint egy kis Hófehérke.A babakocsi a mienk.Mi még visszük mert ha több órás csavargásra megyünk rátör a hiszti vagy elfárad hamar.Aludni meg imád benne.
Pólusba járunk korizni tök jó hely.Szoktatok ti is kimenni?

Linda:
Merci közgazdaságiba megy kéttannyelvübe(ha meg nem szüntetik),vagy idegenforgalmiba szintén kéttannyelvübe.Most rakja le a német alapfokot.Aztán kezdi az angolt heti 18 órában.

edi:
Jobbulást nektek.Csodaszépek a cumis gyerkőcök.Jöhetne most hozzám egy ilyen kis takarító brigád.

True:
Nem semmi ára van a kúrátoknak.de legalább ha látod használ már megérte.Képeket majd rakjál ha lesz időd.
Korizás klassz én kb 10 szer voltam korizni az elmúlt 4 évben.előtte meg 8.-as koromban. :lol: Még nem sikerült esnem.

Dalminha:
Sajnálom a kisfiad,tényleg nehéz helyzet.Nem tudnál a másik kisfiúval is beszélni úgy hogy Kori is ott van?lehet te tudnál hatni rá , megkérdezni tőle miért haragszik a kisfiadra.

Santos merre vagy??


Mennem kell leég a buktám.. :shock:
tina7373
 
 


Sziasztok

Tina örülök, hogy nem volt semmi gond, régebben nekem is mindig begyulladt és fájt is, meg bepirosodott. Annak idején valami Flucinar nevű kenőcsöt adtak rá, attól mindig elmúlt.

Én tavaly voltam először életemben korizni, nagyon klassz volt,nagyon élveztem, de nagyon sokszor elestem és nagyon fájt a fenekem meg a csuklóm, ahogy odavertem. Marcikám kb fél óra alatt hasította a jeget. Azt mondják, a gyerekek nagyon könnyen megtanulják, mert picik és könnyebb egyensúlyozniuk. Ezért szeretném a kicsiket is elvinni, bár lehet, ezt mégmeggondolom :roll: mert Hanna egy sima eséstől is órákat tud ordítani.
Marcit is akartam 6 osztályos gimibe, de csak német meg matek szak van, és ő angolos, matek meg nem annyira megyneki, így kínozni nem akarom.

sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló!

Megint beragadtunk... :?

Betegeknek jobbulás,Tina azért én eléggé megijedtem volna a csomótól :ode örülök hogy most már jól vagy :wink: Edi,mi bajod?Csak nem influenza?Mi is tök taknyosak vagyunk,Laura cipelte haza a bacikat az oviból,majd Bernus is taknyos lett,most meg én,de alíg tudom kifújni.Az oviba meg valami fosós-hányásos vírus is van,10 -en voltak csak a csoportba egész héten a gyerekek :roll:
Berninek is kiszippantottam az orrát,tetszett neki,mosolygott,(nem orszi porszival,hanem egy kis elektromos orrszívóval).
Pénteken összevonták az ovis csoportokat,mert mindengyikbe olyan kevés gyermek volt, bűvész és bohóc előadás volt délelőtt,mindenkinek nagyon tetszett csak az én Laurám bőgőtt s oda sem nézett,háttal ült az egésznek az ovónéni ölébe,majd később a dadus nénivel el kellett jönniük onnét,annyira nem tetszett neki :roll: :lol:
Holnap kimegyünk Györökre,egy kicsit pihenek,nem csinálok semmit,mert ma megállás nélkül egyfolytába pörögtem,most ültem le végre egy kicsit,Lau nemrég kelt,Berni a pihibe kloffolja a babatornászót.Mindjárt keresek képet is,valamelyik nap úgy aludt ott el hogy fogta az egyik játékot :lol:

Na addig is írjatok!!!

Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Linda!

Egy hete kezdődött a rosszullét, azt írtam is, hogy fáj mindenem. Na megjött az még a ráadás volt. Szóval Kata pénteken hányt, aztán lázas lett és hasmenése lett vagyis naponta egyszer ment a hasa, de csak a 2. naptól. Érdekes, de napi egyszer volt kaki és egyre világosabb lett a színe (bocs), már vajszínű lett neki. Meg is ijedtem, mert ilyet még nem hallottam, hogy ennyire világos legyen a kaki, már mféle extra más betegségre gondoltam....Aztán 4. nap már kezdett összeállni a kaki és étvágya is jobb lett Katának. Szerdán vittük dokihoz, vírusos nyavaját kapott, lassú lefolyásút, diétázni kellett, nem nagyon ment, szerencse ma már ment oviba, de most meg szombaton kezdett köhögni. Most kap kálciumot, c vitamint, meg a szokásos vitaminját (marslakócskák). Tegnapi kaki már okés volt. Én hétfő este már gyenge voltam és kedden kezdődött a hasmenés napi 5-6, aznap kis láz is volt. Szerdán hasmenés, utána kis javulás, de nagyon háborgott a belem és rosszul voltam meg gyenge. Étvágyam sem volt nagyon, de utáltam már a kekszet meg teát, így elkezdtem enni... Ma már okés a dolog. Írok is ahogy ígértem :lol:
Jobbulást nektek is! Nagyon szépek a lányok, Berni nagyon hasonlít ezeken a képeken Laura régi képeire, szerintem... :)

Dalminha!
Verekedéssel mi a helyzet? Azért nem semmi, hogy a kisfiad neki mert menni egy nagyobbnak. Nem tudom mi a helyes megoldás, de nem kell hazahoznod emiatt, csak figyelik az ovónők ezek után őket nem? Kornélnak meg magyarázzad meg ne verekedjen, nehéz, de hátha megérti.
Udvar: itt azt mondták az óvonénik, hogy biz. celsuis fok felett ki kell vinni a gyerekeket, mert kell a levegő. És aki kész már megy az udvarra, nehogy rámelegedjen a ruha, kint egy óvonéni vár, bent meg a másik és egy dadus öltöztet. Ha esik vagy ítéletidő van akkor nem mennek ki, meg ha egy óvonéni van, vagy ha vmi közbejön. Kedden és csütörtökön van tornaóra, nem tudom hánykor na akkor aznap viszont nem tudom mi van, mert ugye arra is átöltöznek és utána vissza és megint át udvarra? ezt nem hiszem, már sok lenne, de meg is fogom ezt kérdezni ilyenkor ezeken a napokon hogyan mennek ki.
Mi az hogy bonyi felöltöztetni ennyi gyereket??? Más csoportban sem viszik ki a gyerekeket? Óvodavezetőt meg kellene kérdezni, szerintem ez baromira nem helyes, hogy nem viszik ki. Akkor mikor van szegény gyerek levegőn?? Ha nem viszik ki nálunk őket, akkor Kata csak kicsit van levegőn, amíg eltolom babakocsiban (ez most a menő Katának, legalább hamar odaérünk) oviig meg haza gyalog.

Tina!
Örülök, hogy átvészelted a kórházi napokat. Mennyit voltál bent?
Marvin hogy szokott le a cumiról? Nálunk egész nap Kata szájában lóg, már a foga is kijjebb áll. Nem tudom hogy vegyük el tőle, komolyan mondom.
Marvin nagyon vagány a szerelésében. Engedi a haját megmosni? Nem izzad meg? Kata alvásnál úgy megizzad és büdi lesz a nyaka, haja, de nem engedi magát fürdetni.

Timi!
Mi is leszel ha végzel? Ez főiskola igaz? Miről szól a szakdolgozatot? Hány oldal lesz? Meg is kell védened meg minden ugye?
Kata velünk alszik, Dávid külön. Dóri akkor ügyes, jó nektek, hogy alakul a dolog.
Nagyon szépek a gyerekek, Panna is milyen nagy már, hasonlít rád. Szerinted?

Carbonara spagetti a hami, a tegnapi zöldbab levessel. Apa szombaton rántott csirkecombot, de nem kívántam, tegnap azért sikerült kétszerre kettőt megenni. Este/éjjel meg megnéztük a Star Treket. Tartottam tőle, de bejött, rég néztem ilyen típusú filmet.

Korizás: évek óta nem voltam, de nem hiányzik, mert nálunk kicsi a pálya és voltak őrültek akik mentek ezerrel és baromira féltem, hogy fellöknek, ezért a palánk mellett vagyok inkább és megállni is úgy tudok, nem merek extrázni a korival, megint csak az eleséstől félve. Nekem ezek a téli sportok nem igazán jönnek be.

Pénteken volt az oviban a tökbuli, lámpás felvonulás, Márton napi buli, ezzel folytatom majd.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok

Linda: annyira szép ez a pici baba, na én is kiköpött Laurának látom, mint két tojás, hihetetlen. Talán Berninek nagyobb a haja, nem? Nem is emlékszem, hogy két hónapos korban már ilyeneket csinálnak a babák... :roll:

Edi: nekem ha ilyen rossz közérzet van, mindig beveszek panadolt v. nurofent, és használ, kicsit jobb lesz. Gyerekeknek is szoktam adni, ha látom, hogy nincsenek jól.

Nálunk mikor Hanna ovis lett, először hagyták cumizni, de mikor látta az óvónéni, hogy nem akar játszani, csak cumizgat, akkor kijelentette, hogy nincs cumi, csak alváshoz. Én örültem neki, mert persze tőle könnyebben elfogadta, mint tőlem, bár volt pár bőgős nap, de utána nagyon szépen beilleszkedett a játékba, és le is szokott a cumiról, igaz, az később volt, 3 és fél évesen. Levi oviba menéskor egy csapásra a cumiról is lemondott. Próbáld megbeszélni az óvónénivel.

Régebben Hanna nem hagyta, hogy alváshoz összekössem a haját, és ő is mindig beleizzadt, de egy ideje megengedi, hogy lazán összefogjam neki, így nem is kócolódik annyira össze a haja.

Nálunk is volt ovis Márton nap, gyártottunk töklámpásokat, mikor beléptem az oviba tök sötét volt, mindenhol töklámpások, meg pici mécsesek, hangos zene, roptak a gyerekek :) utcán nem tudtunk felvonulni, mert szakadt az eső, de az oviban felvonultak, németül énekelve (lestem Levit, és hébe-hóba nyomta a dalolást :lol: ) Hanna persze fújta, de otthon nem akarja elénekelni. Utána volt bundáskenyér, tea meg forralt bor. Nagyon hangulatos volt, az egyik kedvencem, mióta oviba járnak :)

Nálunk még mindig tart a cigányélet, ne tudjátok meg, hétvégén kapartuk apával a nappali faláról a régi festéket, a kicsik meg állandóan zokniban végigdzsalnak a dzsuvában, aztán be a tisztább szobákba, fel az ágyra, stb. Hiába adok rájuk mamuszt, szandit, a szobában leveszik, és legközelebb megint zokniban jönnek ki. Már teljesen ki vannak az idegeim, pedig még legalább 2 hét mire készen leszünk, és még akkor is lesznek apró javítások. Na meg plusz a takarítás. Már attól félek, karácsonyra se fogunk kész lenni. Majd dobok egy--két horror képet, bár most otthon gépezni se tudok, nincs áram abban a szobában, ahol a gép van... :roll: :roll:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Na de jó hogy írtatok egy páran :P

Edi,fú a hasmenés az tök sz@r :cry: De legalább már jobban vagytok!Jut eszembe Kata eszi már a yoghurt féléket, jobban mint régebben?,mert emlékszem nem nagyon ment neki.
Múltkor rendet raktunk a garázsban,s előkerült Laura sport babakocsija,meglátta s persze rögtön beleült s abba kellett tologatni a a kapuig meg vissza :ezerszer :lol:
Hétvégén meglátogatott egy barátnőm akivel ritkán talizunk,3 havonként kb,ő azt mondta tök rám hasonlít Berni,a nagymamám is azt mondta,Lau kiskorában apja volt.Én egyikbe sem látok senkit. :roll: :lol:

Ildi,a mi házbeköltüzésünk egy fél évet csúszott,úgy volt annó hogy majd tavasszal költözünk,aztán majd inkább nyáron,a végén pedig december 11.én költöztünk be. :shock: Remélem hamar végeztek már s a karit tényleg szépen rendberakott házban tudjátok ünnepelni.
Ne is mond ezt a mamusz -zokni ügyet :roll: a legjobb mikor Laura az emeletről mezítláb jön le a jéghideg járólapon. :x
Berni haja csak hátul hosszabb egy kicsit szerintem,s egyfolytában világosodik s kopik ki hátul.Igen,tök ügyike 2 hónaposan,én is elfelejtettem már....Az ágyában is simán elmászik ha hason van oldal helyzetből is valahogy hátra fordul annak ellenére hogy egy párnával ki van támasztava a háta.Nemsokára majd talán át is fordul,Lau 4 hósan már forgolászott.
Oviba a gyerekek,(Laura is)egy kis papírlibára ragasztottak kis papírfecniket,mintha az lenne a tolla,olyan kis helyesek lettek,ki van téve a faliújságra s ott a kis jele mellette,tisztára oda voltam :lol:

na megyek,megiszom a szuperhabos kapcsimat.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok Csajok!

Tuuuuudooom rég nem írtam,jönni fogok,csak nem volt pörgés,meg semmi,így elment picit a kevem.

Lindabébi egymillió bocsi,de nagyon pörgök folyton,este érünk haza,nincs idő pisilni sem szinte...ma, a 6. óra után tudtam elmenni,pedig reggel kellett....ma is várok egy szülőt itt ülök addig a gép előtt.... :lol: Lau és kisLau (Berni) gyönyörűek,tök egyformának látom őket én is...

Réka iszonyat jó fej,persze van hiszti,de majd néhány aranyköpést felteszek na meg a szülinapi képeket...nagyon király az ovi...nem akarom elkiabálni,de most nagyon jó,11 hete jár és nem volt még taknyos, szereti is,jó is...boldog vagyok ettől,de rettegek a téli hónapoktól a tavalyiakból kiindulva.

Nem olvastam végig az eddigieket,majd pótolok,ti adattok be oltást?
Réka megkapta,egyelőre semmi fura,nem lett láza (na jó szerdán kapta...de eddig tényleg semmi) én kedden kapok,szóval kíváncsi vagyok -ha ez eddig még nem volt körkérdés és még válaszoltok nekem,kóbor léleknek,hogy ti adattok -e?

Na az írományom kusza gubanc,remélem értitek mit akarok jövök majd hétvégén addig puszi...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Ildi,néked meg majd írok privit...

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Sziasztok Lányok,
Nem kaarok zavarni, rövid leszek. VAn 2 db ÚJ RÖMER kidfix isofixes ülésem(15-36kg) bolt ár alatt( 64e körül a boltokban). 48.500. Ft-ért. Ha érdekel írj privit.
Vendég
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

Mi megint betegek vagyunk, Kata lázas és megint furát kakilt és büdit. Kijött a doki és egyúttal Dávid is megkapta a 2 oltását.
Egyébként jó a Kata kedve, eszik stb. Ha lázas akkor fekszik.
Na ennyire telt, pedig terveztem, hogy írok sokat, meg rengeteg maillel le vagyok maradva :( Tegnap már hőemelkedéssel hoztam haza Katát, este éjjel lázas volt, csak forgolódott szinte. Nem sokat aludt ma, most már kellene altatni, de semmi jele az álmosságnak, szóval nem hiszem, hogy olyan beteg lenne, csak az zavar, hogy fájdítja a hátát, doki semmi szervi gondot nem észlelt.

Mikulás lesz nálatok oviban? Nálunk jövő pénteken.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziaztok

Na megint beragadt itt minden, nem írtok? Nekem felmentésem van, minden nap dolgozunk valamit a lakáson, már csak a Levi szobája van hátra, de a héten nem tudnak festeni apáék, mert nem tud most szabira jönni. A konyhabútoros szaki kib@szott velem, nem hoztaa bútort, és visszament Ausztriába, úgyhogy egyenlőre konyhabútor után rohangálunk, persze olyan olcsón nem akar senki se csinálni, és még drágán is 3 hét múlva, ami ugye karácsony. Jól kivagyok ez miatt, főképp, mert a gyönyörű hiperhuper sütőmmel nem tudok fini ádventi sütiket gyártani, miért is lenne minden szuper :roll: De marhára bosszankodok, mert megtudtam, mennyi az anyagköltsége egy ilyen bútornak, hát mondhatom, az asztalosok pofája vastagságán múlik, hogy mennyire vesznek le. Igaz, az ikea is drága, ráadásul nekem méretre kell. Na szóval ezvan, ádventi készülődés nulla, nincs időm semmire.
Írjatok már
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Kedves Mindenki!

Olvassátok el Ti is, milyen vicces történetek kapcsolódnak a Mikuláshoz, és szavazzatok a legjobban tetszőkre!

http://koloknet.hu/975-mikulsok-innen-onnan/

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nekem hát és derékproblémám van,tökre fáj a sok emelgetéstől,nagyon óvatosan csinálok pedig mindent,de néha egy rossz mozdulat is elég és kész vagyok..... :?
Ma voltunk méreckedni,Bernus babus 5370 gramm,és 3 napja reggel hatig alszik :lol: Király!!!!!!!!!!!!!(na jó egyszer kicsit mocorog olyan 3 körül,de beteszem a cumit aztán szunya :wink: )
Laura szereti az ovit,pláne ha én viszem át reggelenként,általában itthon is ebédel még 1x,mindig kérdezi mit főztél anya?Az uzsiját épp most ettem meg,azt nagyon ritkán akarja délután csak ha olyan kedvére való van,de ezektől a hagymás kencés kenyereketől kivan :lol: én meg szeretem :P
Nálunk is jővő pénteken lesz Mikulás,Laura tuti bőgni fog,mert itthon elkezdtem neki beszélni a mikuról,s sírva fakadt hogy ő akkor nem megy oviba :? :shock: Most minden nap téma,reklámokban könyvben mindenhol .....probálom megbarátkoztatni vele....
Néha olyan rossz,hogy kénytelen vagyok popóra csapni :oops: s befenyíteni hogy nincs másnap túró rudi(ma sem volt,kereste is,de nem adtam neki,mert tegnap nem fogadott szót ,hiába mondtam el 50x a dolgot.....)"Remélem" ti is vagytok így néha.

Santos,légyszi írjál,s jössz egy csomó képpel! :wink:

Edi,jobbulást nektek,nálunk az oviba megint fosós vírus van,de Laura jól bírja,pedig semmi plusszt nem kap csak multivitamint,meg sok gyümit.
Kata az oviba egyedül elalszik,este meg altatni kell?

Ildi,fúú én tegnap délután egy csomó receptet néztem,már olyan süthetnékem van,majd bemásolok egy oldalt kattints rá,tök jó mézeskalácsok vannak ,van letölthető s kinyomtatható forma is,meg díszítési ötlet!Ja persze kell hozzá a hiper szuper sütő...
Ma vettem elő a kinti égősort,a kis borókára kéne feltekerni,egyenlőre ennyi,még nincs a többihez ihkletem,csak a sütéshez :wink:
A mi asztalosunk is olyan link volt annó,hetekig csinálta a konyhabútort,sőt egyszer 3 hétig még a telefont sem vette fel....

na megyek kapcsizni,olyan fini a Jacobsé.

Hetti,Rizi,Melódi,Jubi,Tina,Timi,Santos, hol vagytok?

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


jajj a link:

www.noioldalak.hu

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 



Kép

Kép
czmelinda
 
 


Na helló mindenkinek!!!


Vagyok,írok kicsit,de szomorú is vagyok,mert betegség van,elment a gyerek hangja,tök rekedt,náthás,lázas...én csak rekedt vagyok piszkosul...nem kaptunk gyógyit,csak homeos cuccokat adok,de akkor is...
Tényleg nincs itt valami nagy mozgás,alig írnak az emberek,bevallom néha azrét nem volt kedvem írni,mert napokig várhatjuk a választ.

Ildi,
Bocsi,hogy nem írtam privit,ill írtam,de elveszett,mert megint szar a gépem,minden elmentett doksim eltűnt,plusz az összes képünk,beleértve a 3. szülinapost az újszülöttkoriakat és még egy csomót,amik miatt bőgtem is,szerencsére azrét kb 10 szülinapos kép ki lett írva cd-re meg vannak még elfekvőben a régiekből is,így nem minden veszett oda...de totál kész voltam tőle...
Micsoda link egy asztalos ez,tuti kiborulnék,karácsonyra azért csak lesz szép konyhád...én már nem is ábrándozom,pont most kezdtem el házi könyvelést vezetni,hogy mit és hol lehet még meghúzni,de rájöttem,hogy csak a kaján tudok húzni,még jó,hogy a gyerek már eszik iszik tejeset,így valamennyit tudok spórolni legalább,de persze másra meg elmegy,most vettem köptetőt,meg a Rybomunyl-t hát gatya ráment megint...az uram eladta a gitárját az egyiket,persze nem megszorítási célokból,hanem mert akar egy másikat...na majd ehhez hozzászólok azt hiszem...Urad jön Alice in Chains-re? Ma lesz,van ugyan jegyem,de ha lázas lesz este a Réka,akkor a Peti megy,nem akarom itthon hagyni a Mancit betegen...
Jöttök valamikor Pestre? Mi csak Újvárosig utazunk mostanában,bár szarok a gömbcsuklók vagy mi,még kb 2 éve van ennek az autónak a végleges összeomlásig...remélem nem alattunk lesz akkor... :D


Hiszti, jelentősen mérséklődött az oviba kerüléssel,imádnivaló két határozott ovónénit kaptunk,ráadásul korunkbeliek,tök jól kezelik,az oviban nincs is balhé...ellenben én kapok belőle azért,mert ugyan kevesebb lett a hiszti-alkalom,de annál erőteljesebb az önérvényesítés,bár az egyik ovónéni szerint amitől most szenvedünk,az később jó lesz a gyereknek az életben,ezért nem kell túl nagy feneket keríteni ezeknek,hanem átlépni rajta és következetesnek lenni (na nálunk ez nem mindig megy,hiszen Peti és én nem mindig fújunk egy követ,így a keletkezett kiskapukat Réka símán kihasználja...)

Egy csomóan kérdik,hogy második gyerekkel hogy állunk,hát jelentem sehogy. Valahol ott van az agyam valamely tekervényében,de nincs annyria előtérbe helyezve,hogy ezen kattogjak...remélem értitek,bár rájöttem,hogy nem vagyok az az "ősanya" típus,így hát fogalmam sincs,hogy lesz -e gyermekemnek valaha is tesókája...persze tudom,jó lenne,de ha nem lesz,akkor meg rossz lesz? hogy van ez? (ezt vitaindítónak is szánom,hátha ráindultok a dologra ...)

Mivel itthon vagyok,most szorgalmas leszek,töltök maradék képeket és lehidegzsíroldózom a konyhát,bár sütni nem fogok tudni a sütőm és a Peti féle melegszendvics násza miatt...ezért tök irígy leszek,ha Ildi sütője elkészül,viszont bolti mézes lesz karácsonyra...

lépek,töltök,majdmégjövök.

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Helló!

Helló,hol vagytok??Mindenki beteg vagy mi?
Laura is sajna ma lázas lett ,egyenlőre kapott nurofent,ha nem javul reggel viszem az orvoshoz,mert köhög is :? Remélem Bernust nem fertőzi meg,van rá esély?
Pénteken lesz MIku ünnep az oviba,ma rákérdeztem hogy nekünk kell e beadni a csomagot(fogalmam sem volt)de mondták nem a csoport pénzből lesz aji(naná hisz havi 1000 ft-ot adok!)
Gondolom csak csokoládé lesz :? már sajna itt el vannak rontva a gyerekeks ezután is majd követelik mindig,bár Laura nem csoki függő :P

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Vagyogatok én is néhanapján.
Zsuzsi olyan ari Réka, tiszta apja lett mostanság, jó a vonatos torta. Sztori többieknek: kb. 1hónapja voltunk Pesten, végre létrejött a találkozó, Zsuzsi még az én gyerekeimet nem is látta, mert eddig mindig nélkülük voltunk. Szóval az Hannám beszólt Rékának valami eszméletlen lesajnáló hangon: úúú egy lány Thomas-os pólóban? :lol: :roll: Hát mert ugye neki még a klotyópapírnak is rózsaszínűnek kell lenni.

Kellene mennünk megint Pestre, pár apróság kellene még Ikeából, de már nagyon kivagyunk pénz dolgából. Ne sajnáld Zsuzsi a felújítást, mert bár nagyon örülök neki, de iszonyat lóvé. Nincs még készen, Levi szoba festése folyamatban van, és az áhított konyhámat egy másik szaki jövő péntekre fogja legyártani. De ez legalább tuti. Amúgy tényleg nagy linkek az asztalosok, pedig sacc per kábé 3 max 4 nap alatt keresnek mondjuk 100-200 ezret. Azért az nem rossz.

Nálunk az oviban az van, hogy mindenkinek be kell vinni valami apró ajándékot, és vannak bent kis zsákok, minden nap kihúzzák valaki jelét, és az kapja meg az ajit. Persze gyertyát gyújtanak és énekelnek. Nagyon jó kis ádventi móka. Jön a Miku is, de akkor csak valami apróságot kapnak. Nálunk pénteken a munkahelyen lesz Mikulás, oda menni fogunk. Majd este ha ide bírok ülni, akkor teszek fel pár képet.
Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Ja Zsuzsi neked válasz: nem tudom, hogy rossz lesz-e ha nem lesz. Mármint tesó. Én csak azt tudom, hogy mi nagyon dilemmáztunk,hogy legyen-e harmadik, tudtam előre, hogy azt soha nem bánom meg, ha lesz, de azt valószínűleg megbántam volna, ha nem lett volna. Így meg, hogy van, bele sem tudok gondolni, hogy milyen lenne ha nem lenne. Remélem, érted.
Mondjuk én se vagyok egy ősanya, és nagyon örülök, hogy már Levi is betöltötte a varázs 3-at, mert akkortól szerintem egycsapásra valahogy minden könnyebb lesz.
Szóval mi így tök jól vagyunk
Puszi

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Linda!
Jobbulást Laurának!!
Nálunk 400Ft-ot kellett beadni a mikulás csomagra, meg egy olyan dobozt, amiben a gyerekteákat is lehet kapni, abból csinálnak vmi csomagot az óvónők és teszik bele a csokikat, majd lefotózom.
Nálatok az 1000 Ft mire megy el, van vmi kimutatás? Soknak tartom.

True!
Az oviban most karácsonyig bábozás program van a tornateremben, ez tök jó. Meg gondolom tanulnak dalokat, majd éneklik ha jön a mikulás. Lesz karácsonyi ünnepség is, tornateremben, oda szülők is mehetnek, minden csoport előad valamit, jó lesz.

Nálunk a helyzet az, hogy Dávid Normaflore-t kap és ma diétára kellett szegénykét fognom, pedig így is olyan vékonyka. Hétfőn kezdődött a dolog, napi 4-5 kaki volt, először a láz miatt azt hittem az oltástól van, de az első hígabb kaki olyasmi volt, mint Katánál. Amit megevett Dávid tegnap este, éjjel 2 kaki is volt és minden kijött nem emészti meg. Ma az éjjeli kettőn kívül csak 1 kaki volt, remélem holnap jobb lesz. Este még adok tejpépet, mert semmi tejes dolgot nem kapott. Rántott levest csináltam, de pár kanalat evett csak, du. meg tésztát főztem, de nem kellett, így a tegnap kinyitott üveges bébi hamit kapta meg, úgy ette, mint aki nem evett egész nap. Hát nem is evett, csak perecrudat, meg banánt.
(most ilyen nyalánkságokat nem kap, amiket néha szokott...)

Holnap lesz oviban a mikulás, Kata nagyon várja már. A csoport is ki van díszítve meg minden. Szép aranyszőttes ruhában és aranycipőben lesz, várja már, remélem lesz fotónk. Dávidot is viszem, de őt csak egy fotó erejéig, a folyosón elkapjuk a télapót és egy közös fotót készítünk. A csoportba is be lehetne menni, de Katát nem akarom megzavarni.

Apa szabin van kicsit, így tudtunk takarítani meg főztem ma rakott kelt, tegnap sonkás-gombás-joghurtos, tejfölös, fokhagymás szószt tésztával. Holnap pizza lesz, nem egy nagy kaja, de kívánjuk meg vmi levest kellene kitalálni, már régóta paradicsom levest akarok.

Holnap írjatok mi volt oviban :)
Pár kép a lurkókról...
Kép

Edit Kép Kép

Kép
Kép
edi78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: