Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már nagyon régen nem írtam, de be-benézek. Először is legyen boldogságban, egészségben, örömökben és bőségben részetek idén!! :)

Filmajánló: Mindkettő hosszú, de nagggggyon jók!!!!: Véres gyémántok és Szenvedélyek viharában.


Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


...ja és még egy film, a Fireproof (Tűzálló). Ezt a Párotokkal együtt nézzétek meg! :)

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Linda!
Na ügyesek vagytok az alvással. :)
Fogadtam sok mindent, de elmondani nem lehet, mert nem teljesül nem? Igazából ezek nem is fogadalmak, amiket én végig gondoltam, inkább, hogy miket kellene csinálnom a lakásban, fotók rendbe rakása, gépen könyvtár rendrakás, mert katasztrófa a file rendszerem, szóval ilyesmik, de rengeteg, na meg nem kellene türelmetlennek, ingerültnek lenni stb. stb. Fogyni nekem is kellene, lassan tavasz és hogy nézek ki…..
Olvasással én is így vagyok ahogy te. Könyvem sincs most amit olvasnék. Sok Alexandra vastag frankó könyvet vettünk pl. emberi test, egyiptom, de hol olvassam??? Konyhában? Wc-n? Majd ha Kata nem alszik velünk, akkor esetleg és lesz rá affinitásom…
Lázra Dávid kapott Nurofent meg kúpot.

Jubi filmjeinek is utánanéztem és érdekelnek.

Film: megnézem miket néztünk mostanság, de mi mindent beszerzünk és vagy jó vagy nem jó. Esti kikapcsolódásnak szinte bármit megnézek, de nagyon sok filmet még egyszer képtelen lennék. Amit szeretek a Blöff, Tolvajtempó pl. Fűrészt is szeretem, mind a hatot láttam…. Jó, hát véres meg minden, de ez külön műfaj és a műfajában szuper.
Nem régen egy Denzel Washingtonos filmet néztünk, már 2x láttam nem volt rossz.
http://www.port.hu/deja_vu/pls/fi/films ... topic_id=2
http://www.port.hu/hajsza_a_fold_alatt_ ... topic_id=2
Most az X-Man-eket akarjuk megnézni, 4 rész van.
Bones sorozatot pár hét alatt kivégeztem, 4 évadot - hozzáteszem szinte minden nap 2-3-ig néztem, másnap meg szívás volt, de nem bírtam abbahagyni... az uccsó részt nem láttam, mert nem tudjuk letölteni csak 13 percig.
Helyszínelőket is lehetne nézni, de a Bones után nem tetszik.
Heroes 4. évad kellene. Na ezeket szoktam nézni, Lost stb. nem, pedig a Lostot is kellene kiváncsi vagyok rá.
Tévézni amúgy nem szoktam, úgysem tudnám megnézni , amit szeretnék Kata miatt, altatás stb.

Tegnap a maradék krumpli levest ettük, pizzát sütöttem. Dávidnak meg brokkoli, krumpli, répa, husi főzi volt, ma ette meg a maradékot. Ma lencse levest főztem, annyira ízlett 1-jén. Holnap a maradék leveshez halat, husit gondoltam, zöldséggel és/vagy rízzsel.

Ti nem vettétek észre, hogy reggel sötétebb van? Negyed 8-kor szerintem sötétebb, volt mint tavaly, még az óvónő is megjegyezte tegnap, és nekem is feltűnt.

Szegény Kata ma sírt oviban, így felvette ovónéni és én meg otthagytam, pár lépés múlva már nem hallottam a hangját, de nagyon nem akart felkelni, megint fél 11-kor aludt el. Remélem nem lesz beteg, kicsit be volt reggel dugulva az orra és a fülét fájdítja megint.

Mentem pihenni, befejezem a sapkámat. Katának 4, Dávidnak 3, apának egy sapit készítettem, most végre rajtam a sor. Fotózom mindet, ha kész lesz.

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 

 
 

Sziasztok

Edi tök jó, hogy horgolsz, nagyon kíváncsi vagyok a sapikra! Nekem sajnos most nincs erre időm, pedig készültem ősszel, hogy fogok horgolni, de most annyi sapit kaptak,hogy így nincs már kedvem hozzáfogni se.

Szerintem csak akkor van nagyon sötét, ha amúgy is be van borulva.
Hogy csináltad a lencselevest? Sógornőméknél ettünk 1-jén, annyira fini volt, meg lencsesalátát, az is isteni volt, bár nekem máshol minden nagyon ízlik jobban mint otthon :lol:

A fotókat nekem is nagyon ki kellene válogatnom, több év is van, amiket ki kellene válogatni és előhívatni. Majd egyszer rászánom magam.

Holnap tuti hogy normálisan kitakarítok - így nagyon nagy lett ez a ház, nem is tudom, hogy csinálom, nem akarom részletekben, viszont egészben meg nagyon nagy meló, mellette még főzni is meg mosni.... :roll: Majd kitalálom. Linda te hogy csinálod, a ti házatok pláne nem egynapos meló.... (ahhoz képest a miénk kulipintyó de nekem ez is durva :P)

Tényleg Linda hova vagy elveszve????

Vasárnap lehet lemegyünk Siófokra, van ott egy nagyon jó fürdő, de csak egynapos pancsizásra, hétfőn már meló :?

Na megyek a kicsikhez írjatok mááár

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

True!
Lencselevest én így csinálom: kb. 200g lencse, répa, frépa, hagyma, kis zeller, só, babérlevél feltéve főzni. Kis sonkát tettem bele, az volt itthon. Fokhagymás rántás, bele víz, amikor rottyan teszem bele a tésztát. Gyufatésztát gyúrtam, meg kis zeller levelet teszek bele. Ennyi. Te hogy csinálod?
Tegnap a maradék tésztát zöldbab levesbe tettem. Sült csirke volt, tzatziki. Ma is az lesz, sült krumpli lesz hozzá. Legalább nem kell időzni a konyhában, tök sok idő.

Hiányzik a horgolás, kész vagyok mindennel, le is fotózom a sapikat, ahogy lesz időm és nem lesz senki a nyomomban, holnap szerintem de. Tavasszal biztos fogok 1-1 sapit horgolni a gyerekeknek. Meg meg kellene tanulni vékonyabb fonalból, más mintát, én csak egy ráhajtásos pálcával nyomatom végig.

Na mentem, jön apa nem tudom mi a program.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok

Edi, én igazából nem is szoktam lencselevest csinálni, de valóban nagyon finom, úgyhogy lehet, hogy ezen változtatok. Szerintem sógornőm is így csinálhatta, mert nem volt benne semmi különleges, mégis nagyon fini volt. A lencsesaláta is, majonézzel meg lilahagymával.

Linda, sos kérdésem van. Kaptam nemrégen orchideát, de persze elnyílottak a virágai és lehullottak. Kérdés: (részletesen) mit kell csinálnom most vele? Nézegettem a neten de mindenki olyan bonyolult dolgokat ír, tényleg kell hozzá orchideaföld meg orchideatáp???? Hova tegyem, mennyit öntözzem, ilyesmik.....
Köszi előre is!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Na helló!

Tényleg el voltam veszve,nem is tudom miért nem értem ide.....na mindegy most itt vagyok.
Ma melóztunk egyett délelőtt Lauval a virágboltban,jó volt,ő is készített szárazdíszt :lol:
Ja elkezdtem/tük a 90 napost. :lol: (én a gyümi napon fehérje napot tartok a szopi miatt,de így is hatásos,a pocin már látszik a gatyák is kényelmesebbek)(mielőtt kiakadnátok:nem is írtam de Bernusanak muszáj pótolnom a kajáját egy kis tápszerel már december eleje óta,voltunk méreckedni s egyáltalán nem hízott csak fogyott 10 dekát,s ez az ő korában megengedhetetlen :lol: szóval ezért engedtem meg a diétát magamnak,mert hát ez nem olyan koplalós.Ma zöld nap van s tök hiányzik egy kis sütike....)
Ez mellett rendeltem magamnak egy leg magic hasonmást,zsír újjat a neten 5000 ft-ért,most azzal is szenvedőzöm kicsit,de muszáj mert olyan karfiolos a combom meg a seggem körül :o :cry: :lol:
Uramnak csütörtökön volt a neve napja,kapott egy digitális mérleget ami még a test zsírt is kiírja,fúúú nagyon zsíros vagyok :o
Na jó ennyi a fogyiról,bizti mindneki unja már,de nekem ez most fontos,mert nem akrok egy tehén maradni!

Ildi,nem mentetek el Siófokra?
Ház taki:emelet:heti egyszer felpórszívózás,felmosás,kád-csap-wc sikálás.
Lent:mindennap felsöprés ,felmosás,reggeltől estig való takarítás mindenhol :? :lol:
Orchidea:várd meg míg a virág szára magától el nem szárad,utána vágd csak le.Nem kell átültetni,ráérsz 2 év múlva is.Világos napos helyre tedd s csak ritkán,kéthetenként öntözd meg,a víz ne álljon alatta.Én nem tápozom az enyémet,mindig hoz egy levelet majd két girbe gurba ágat amin mindig sok virág lesz.

Edi,kiváncsi vagyok a sapikra.
Viasaton most kezdték újra a Hősöket,sikerült megnéznem az első részt :lol:

mennem kell,Berni forgolászik,ma 4 hónapos :P

kérdés:alszanak a gyerekek nektek délután?Lau mostanában nem mindig tud vagy akar,aminek nem nagyon örülök.Valamikor olyankor alszik el ,mikor Berni kell 4 kor. :roll: Hagyjam,s majd alszik mikor álmi??

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda köszi, a papírján az állt, hogy nem szabad direkt fényre rakni, de akkor kirakom az ablakba. Sajnos a virágot már levágtam, mert ezt olvastam, na páff... És azt az átlátszó cserepet ne rakjam kaspóba ugye??? De valami alátétet csak rakjak alá, nem?

Szopi: sajnos nagyon kevés nőnek van annyi teje, hogy a 3-4 óránkénti szoptatással elég legyen a tej. Általában igény szerint kell szoptatni ahhoz, hogy rendesen fejlődjön a kicsi. Szóval vagy a szigorú napirendről kell lemondani, vagy a kizárólagos anyatejes táplálásról. Berni még nagyon pici, így a helyedben biztos megpróbálnám többször szoptatni, mert amíg van tejed, addig gyarapítható. De persze te tudod. De attól, hogy többször szoptatod, még nem feltétlenül kell a napirendről lemondani.
Nekem amúgy volt olyan Levivel mikor 2 hónapos volt, hogy az esti szopinál nem volt egy csepp tejem se, gyorsan olvasztottam a fagyasztóból, de nem nagyon evett belőle. Nagy nehezen elaludt, 1 óra múlva újra felkelt, tiszta ideg voltam, de mellre raktam, azt hittem, semmi sincs benne, erre annyit de annyit kiszívott... :shock: Szóval tök furi ez.

Levi nagyon ritkán nem alszik délután, de nem bírja ki estig, így erőltetem nála a lefekvést, de Hanna olyan 4 éves korától nem alszik, sőt néha az oviban sem. Ő is sajnos ilyenkor már nagyon hisztis, pl. most is üvölt, de nem alszik el a legtöbbször. Tegnap mondjuk aludt, de este meg végignézte velünk azt a Casting-ot.
Általában azt mondom neki, hogy nem kell aludni, csak pihenjen, és ha álmos, akkor úgyis elalszik. Ha nem alszik el fél órán belül, akkor nem erőltetem, viszont nem engedem, hogy később elaludjon, inkább este hamarabb fektetem. Akkor legalább kipiheni magát.

Olyan jó volt a hétvége, hát igen Linda, mikor itthon voltam, tényleg ez ment, hogy egyfolytában takarítás, de meló mellett nem megy sajnos. Marad a hétvége. Ma apa segített a főzésben, közben vasaltam, így délután nekem is volt egy kis szabadidőm.

Levi olyan kis önálló lett, nemrégen még pisiléshez is hívott, ma meg korán reggel már kiabált, hogy KÉSZ VAGYOOOOK, én még aludtam, ő meg kicipzározta a hálózsákját, lecsúszott az ágyról és kiment kakilni... :roll: :roll:

Na pusz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!
Most csak a sapikat teszem fel, holnap írok természetesen :)
Van amelyik 1 van amelyik 2 szállal van horgolva, vagy több szálból mert vékony. A lilán élőben jól látszik a virág. A második sorban az első meg világos rózsaszín, kicsit béna a kép.
Kép
Kép

1-1 prezentáció.
Kép
Kép
Kép

Horgoltam plüss pipi tároló kis kosarat is :) Piros a Katáé, kék a Dávidé.
Kép

Ma elkezdtem a 90 naposat, ha nem is tartom totál be, de odafigyelek. Ma gírosos husi volt, sok saláta, kicsi fokhagymés tejfölös öntet, mert maradt kis tejföl 2 napja. Dávid spenótot kapott, bébiételt. A következő 4 napra is be van tervezve mi lesz a hami. Holnap Dávidnak májas főzi lesz, nekem rizs zöldségekkel. Nem tudom meddig, hogy fogom bírni, de 7-8 kg-ot le kellene dobni....

Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi szuperek a sapik, legeslegkirályabb a katicás, nagyon-nagyon ügyi vagy! Nekem ez a simli téma nem nagyon megy, bár színekben sok hasonló van,amit én is csináltam :))) Nézd meg ezt a simlit, mi a gond???

Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Nyugi lányok, majd ha elkezdtek melózni, nem kell fogyózni! :lol:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


True!
Köszi, hát rá is ment pár éjszaka a sapikra. A katicásnak külön örülök, mert Kata jele katica, így nagyon tetszik neki. Az oviban a kabáttartó fogasra egy kis katicát horgoltam és tűztem rá.
Csak szerintem tavasszal kicsi lesz, még nem tudom szerintem lebontom nagyobban meghorgolom és a pöttyöket, katica fejet csak rá kell varrnom, még egyszer nincs kedvem azokat is meghorgolni :lol:
A te sapid is jó. A sildes rész nekem sem megy... :(
Dupla vastag anyagból is próbáltam, de nem áll úgy ahogy kell. Ezért az autós sapin kívül nem is alkalmaztam, de lehet, hogy próbálom majd. Nekem sem áll fel, hanem simul a fejhez.
Levi a gödröcskéivel nagy szívtipró lesz :D
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


True, te is tegyél sapi fotókat, azt írtad neked is többféle színben van :)

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!
Ma sem fogok írni, tegnap óta fáj a fejem, hol jobban, hol kevésbé. Éjjel is nagyon fájt, éreztem ahogy fordultam. Nem tudom mitől. A keményítő nap nem tetszett, du. már olyan éhes voltam, csináltam paprikás krumplit 2 krumpliból. Este kis rizst, zöldségeket akartam, Kata megette. Hát ettem egy szendvicset... Ma tésztát ettem, smacket...Reggel jól bírom ez haladás, biztatom magam majd alakul és lesz eredménye is.
Linda! Írj majd miket eszel, érdekel.
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi, nekem anno gyümölcsnapon nagyon bejött, ha pár szem mogyit eszegettem. Nekem akkor fájt a fejem mindig. Elvette az éhséget, de sokat nem szabad, mert olajos, tehát az is hizlal. Igyál sokat!

Én tavaly óta nem csináltam sapit, nincs rá időm, a tavalyiakat, meg felraktam.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Helló Ildi és Edi!

Úgy látszik mi hárman vagyunk a topiklakók :lol:

Edi,tök szupik a sapik,nagyon ügyes vagy!Ma nekem is zöld napom van,sütöben sült krumpli s rántott padlizsánt eszem azzonal.Tegnap natúr pulykamell volt rengeteg gezemice salátával.Este 2 gyümis yoghurt,most ennyi luxust megengedhetek magamnak.(ja és egy instant kapuccsinó)Holnap valami paradicsomos tészta lesz,meg akarok sütni kókuszkockát,már nagyon ki vagyok éhezeve a sütire

Ildi,Bernus mindig szopik ám előbb,kb fele mennyiséget s csak azután kapja a tápot.Annyira nem izgat,pár hét s jönnek a főzelékek úgy is.Laurát az első egy hónapban kellett csak tápival potólgatni,utána csak szopizott 6 hós koráig,hamar megszerette a főziket is.Persze akkor délelőtt ,délután is mindig aludtam ,vagy pihiztem.Most már ez nem megy....de hisz tudod :lol:

Jajj rohanok Lauért az ovoba!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!

Itt van a fedélzeten a 4. topiklakó! :lol: :lol: :lol:
Jaj! Annyi mindent szeretnék írni Nektek, de inkább majd sorban mindent.

Panna
: Most éppen a fogzással szenvedünk, de azt hiszem ezt nem kell ecsetelnem nektek, hiszen mindenki átesett a "nem alszom korszakon". Holnap lesz 7 és 1/2 hónapos. Már lassan 6 foga lesz. Mekkora fájdalommal járhat ez szegénykémek. Most az utóbbi 5 hétben nem hízott semmit, mert nem is evett annyit. Elkezdtem a hozzátáplálást, de nem nagyon nagy mennyiségeket eszik. Inni csak az anyatejet issza ciciből. A baj az, h annyi tejem nincsen, és bár kb 5*ször iszik 24 óra alatt, alkalmanként szerintem 60g-nál többet nem iszik. Szóval a folyadékbevitele igen karcsú. Vettem többféle teát, adok neki vizet, gyümilevet és egyszerűen elfordítja a fejét. Ezért adok még neki ennyiszer cicit, h legalább legyen benne folyadék. Még mindig velem alszik, kel még 1*szer, de az az igazság, h erről is leszoktatnám ha napközben meginná a folyadékot. Még nem mászik, ül, áll. Csak forog ide-oda, karjával támaszkodik. Dóri 7 hónapos volt amikor mászott, ült, állt. De nagyon nem egyformák. És ez a jó!!!!!!

Dóri
: Nem is tudom, h írtam-e már az oviról, bár olyan régen voltam, h lehet nem is. Szóval hála minden okés, szobatiszta teljesen már kb 2 hónapja, egyedül alszik, szóval már nem kell bent feküdni mellette. Az már az ovi hetében be lett vezetve. Nem volt egyszerű, de most már Király! Azt viszont nem tudom, és nem is értem, h miért van az, h 20:30-től-22 ig nem tud elaludni. Addig beszél, forgolódik, stb......Hihetetlen, h nem fárad ki. Bár gyakorlatilag 7-kor kel reggel, szóval 9 órát alszik. Hétvégén 7:30 körül szokott kelni. Már olyan nagy, de a hisztik még nem csökkentek :lol: Majd csak elhagyja ezt is, mint a pelenkát :wink:

Linda!



De nagy már a csajod! :lol: Jó mi? Kérdeztem már, h mennyiket eszik? Laukának mi a jele az oviban? A d.u alvást ne is kérdezzed!!!! Szörnyű. Szinte úgy kell megerőszakolni, h menjen aludni. Nagyon nehezen alszik el, de alszik 2-3 órát. Nem értem, h engem miért nem küldenek el, h aludjak nyugodtan egyhuzamban 3 órát nyugodtan?????????


Edi!


Nekünk is katica a jelünk. Marha ügyi vagy a horgolással? Én is szeretnék ilyen katicás sapit csinálni. Nagyon nehéz? Mennyi idő alatt van meg? Milyen kellék, és mennyi kell hozzá? Szuper ügyes vagy.


True!

Milyen szép nagy fiú lett Levi! ANYÁM DE SZÉP!

:lol: Akkor már Levi is szobatiszta teljesen?



Nézek friss képeket:


Timi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hogyor timea 2013.06.04 22:48-kor.
hogyor timea
 
 


Sziasztok!

Egy kis betegségi hullám vonult végig rajtunk,Lau hozta haza megint az ovibó,s perze Berni is kapot belőle,nem vészes kis köhögés és takonykór :? Ma már ment oviba Lau.
A farsangról hallani sem akar,úgyan úgy mint a Mikulás s a karácsonyi ünnepségről sem.Milyen gyerek ez?Elkezdi a sírást ha szóba hozom :roll: AMikuláskor itthon volt ,mert beteg volt.Karácsonyi ünnepséget végig bőgte s ki is kellett jönni vele....úgyhogy a farsang is kilőve.Ez van,talán majd jővőre.
Nálatok mik lesznek a gyerekek?

Timi,szépek vagytok,látom a hajadis új.most nekem is ki van melírozva :lol: Pannaának is mekkora?hihetetlen.Az én Bernusomnak hátul tök kopi.....
Launak harang a jele az oviba.
Bernus 90-és 130 között szopizik egy alkalommal.'180ig szoktam potólni tápival.
Pannának mikor jött az első foga?(fúú,mikor fog ő is saját ágyában aldni? :lol: )
(bocsi az egybebetük miatt,szarakodik megint a billenytüzet,ha törlök azonnal töröl mindent :shock: )

Edi,hogy megy a fogyi?Ma pizzás csigát csináltam,meg egy kis sütit.S az előbb megettem lau uzsiját,egy sajtos paradicsomos zsemlét :lol:

Ildi,miket gyártottál a konyhádban?

megyek,pussz,írjatok

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Timi valóban gyönyörűek a lányok, és természetesen Te is! Csini vagy nagyon. Gyönyörű a kis Hófehérkéd, Dóri most nem változott olyan nagyot, micsoda hajasbabák.

Linda rakjál már képet az új hajadról. Nekem is kellene melíroztatni, de nincs most rávalóm.

Én már írtam mik lesznek,nem? Nem emlékszem. Leviék mexikóiak, Hannáék gésák. Apa is beöltözik, mert szülőket is szoktak kérni, mexikói szeretett volna lenni, de arab ember kell, úgyhogy az lesz. Levi nagyon jól fog kinézni, vettem a teszveszen sombrerot, van egy poncsója, csinálok neki nagy bajuszt. A hátára meg gitárt rakunk. Tök ari lesz. Hannának is találtam egy kis kimonót, alá hosszú fekete szoknya lesz, meg egy pólóm, aminek olyan bő az ujja, fekete széles öv, hátul masniban, legyező, és akarok neki kölcsönözni fekete parókát, amit megcsinálnék gésásra.

Linda vasárnap palacsinta party volt, haverok jöttek, 75 palacsintát sütöttem. Húsosat, kókuszosat, nutellásat, lekvárosat, csokiöntettel. Fincsi volt.

Levi és Hanna teljesen okésak ilyen ünnepeken, Hanna pl. amikor kiscsoportos volt, felvonultak a nagy színpadra, ő kipenderült középre, és ott forgott. De Marci mikor pici volt, Mikuláskor mikor tapsoltuk a mikulást, ordítozott, hogy hülye hülye. Emlékszem rá, nem tudom,mi volt a baja... :shock:

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Már írtam nektek, majd este bemásolom. Írok hozzá még.
Dávid mamánál alszik úgy néz ki, így Kata apával vonatozik, meg elmegyünk szánkózni.
Ma fehérje nap van, alakul a dolog, kicsit érzem a fogyást, naci könnyebben gombolódik, a hasam ugyanúgy nagy, de nem adom fel, ez még csak a második hét. Majd írok a fogyiról is. A mérleg kevesebbet mutat, célom a 2005-ös ruhákba beleférni. Ha nem fog menni, akkor minden ruha szelektálva lesz és új ruhatárat kell vennem. A problémás terület egyedül a hasam. Bocs, most minden gondoltatom a fogyi körül forog :lol:, mikor mit egyek, főzzek, vásároljak :)
Este jelentkezem, addig is írjatok.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni mert Dávid ma ment mamához. Ma voltunk a hegyekben Katával, Turul madárnál szánkóztunk meg elsétáltunk a Szelim barlangba. 3-kor tévézés közben el is aludt Kata. Este érdekes lesz, de úgyis játszani fogunk, vonatozunk.

Oviba is egész héten kimentek, van egy kis domb az udvaron és ott csúsznak le csúszkán, nagyon élvezik. 5-én lesz a farsang, jó buli lesz, felvonulnak a gyerekek, majd közös játék felnőttekkel, zsákbamacska, büfé, este 7-ig. Szülőin mondták, szerdán volt. Kell vinni kis tisztasági csomagot, kevesebb mindent kell venni, mint év elején.

Fogyi: a mérleg folyamatosan kevesebbet mutat, próbálok sokat inni. Nem tartok gyümölcsnapot, hanem 2 fehérjenapot egymás után. Fontosnak tartom a husi, sajt, tej stb. bevitelét. Holnap lencsefőzi lesz. Nyami, alig várom.
Rájöttem nekem a szénhidrát napon a tészta, pizza a nyerő. Most vettem péksüteményt és nem igazán esett jól és nem is voltam jól az édestől. Vettem a Lidl-be kész paradicsomszószt, 300Ft volt és nagyon finom, van benne sok olivabogyó stb. szóval tök jó volt a tésztára. Eltelít és fincsi.

Linda!
Érdekel ez a leg magic, hol vetted és bevált-e neked?
Hogy méred a kiegészítéseket? Mennyi tápszert adsz Berninek?
Képzeld amióta nem szopik Dávidka nem kel fel. És az újdonság, hogy elfogadja a cumisüvegbe töltött híg tejpépet. Katánál is látja, hogy abból issza még a kakaót és neki is kell az üveg. Már ott tartunk, hogy egy kanál tápszert is teszek bele, lassanként átszoktatom a tiszta tápszerre, 2 évesen meg kaphatja a tejet. Így 2 adagot iszik, ez haladás, mert nem nagyon fogadta el eddig. Túró rudit eszik, sajtot nem, azt bele kell csempészni a hamiba. Joghurtot sem mindig fogadja el. Viszont vettünk a Lidl-be tonhalat és mind a két gyerkőc eszi, csak sima paprikás lisztbe forgatom és kész. Eddig abszolút nem ettünk halat, én néha ilyen olajos halat.
Nem unom a fogyi témát, mert nekem is ez most fontos. 8-9 kg-ot szeretnék fogyni, de fontosabb a kinézet és ruhaméret – meg érezzem jól magam a bőrömbe és ha megyünk strandra ne érezzem annyira rosszul magam…
A sajtos paradicsomos zsemle nem rossz? Hiszen ott a sajt… Vagy kis mennyiségben nem gáz? Én szénhidrát napon egy csepp fehérjét sem eszem… Max. este 10-kor egy pohár tejet.
Figyelj, te egy nap hányszor eszel? Mert nekem nem elég az ebéd és vacsi, éhen halok... én eszem uzsit is és vacsi után is... ha nem ennék nagyon gyorsan mennének le a kilók, azt meg nem akarom.
Uzsi az egy pohár tej vagy kis adag hami, parizer, joghurt (bár még nem volt undorom hozzá). Most kávét ittam. Sőt 1,7 l teát is iszom és egy kanál cukor abban is van, anélkül nem tudom meginni. Meg iszok vizet, tejet, reggel gyümilevet. Holnap borsólevest is eszek.

Timi!
Nagyon szépek a gyerkőcök, Panna is már mekkora…
A katicás sapi nem nehéz. Sima bordós pirosas egyszálból sapka (egy Lysa pamuk elég)
Külön kell meghorgolni a fekete pöttyöket, fejet, szemet. A sok az, hogy felvarrni szépen ezeket. Meg eldolgozni a szálakat. Esténként tudtam csak csinálni és akkor sem órákat.
Te is csini vagy, kilókkal jól állsz?

True!
75 palacsinta :lol: egy platnin sütötted? Mennyi ideig tartott? Nyami, nutellás megennék vagy tizet!

Mentem a konyhába.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Ildi,lefotóztam a séróm csak még nem töltöttem fel,de szerintem élőben azért jobban néz ki.(4200 ft volt,alufóliás melír,plussz vágás szárítás)Itthon már én is megmostam s kivasaltam,de nem nagyon vagyok megelégedve a vasalommal,olyan sokáig kell tartogatni,meg is örülnék ha göndör hajat akarnék kisimítani :?
Bizti tök jó lesz a farsang nálatok,én még meg sem kérdeztem mit hogyan akarnak,majd hétfőn,de szerintem nem fogom vinni Laut.(tök röhögtem mikor írtad hogy Marci hülyézte a Mikulást :lol: )
Pali:én is imádom,szeretem a fahéjjasat(mindenféle fahéjas cuccot)lekvárosat,túrósat.

Olyan hideg van,hogy már be is fűtöttem a cserépkályhába,a gáz is bekapcsolt,mert csak 19 fok van.Amúgy mi váltottunk szolgáltatót: gáz.hu-ra.Olcsóbb a gáz egy kicsit.

Edi,én is fogyi lázban égek :lol: holnap reggel majd méreckedem egyett,mert kiváncsi vagyok.5 napja tök odafigyelek a folyadékbevitelre.Minden reggel felengedek egy másfél literes üveget vizzel azt estig megiszom,s közbe le megy még 3-4 bögre tea,édeskével citrommal,s néha egy kapcsi.(na nekem ez a délutáni bűnöm két evés közt egy kis édes kapcsi nagyon jól esik)Én is két fehérje napot tartok a szopi végett.Szénhidrát napon mindig sütök sütit,tegnap diós browwnie volt,az egyik legfinomabba sütim :wink: Na most leírom amit akartam már egyszer neked is írni husi napra: pulykamell szeleteket sózd,borsózd,majd hempergesd meg lisztben,tojásban végül reszelt sajtban.Tedd őket kivajazott jénaiba,vagy cserépedénybe(esetleg lehet rakni alá bacon szalonnát s akkor nem ragad le)öntsd le fél liter natúr yoghurttal vagy tejföllel s tegyél még a tetejére reszi sajtot,süssd fini pirosra.Nagyon puha lesz,caccikivel,görögsalival vagy bármi friss zöldséggel kiünő és lakatató :wink:
Berni evéseit mérleggel mérem,kölcsönöztem mikor azt mondták lefogyott.De olyan szélsőséges,tegnap reggel pl:190 -et szopizott,elég is volt ,rá három óra múlva csak 50 mlt :roll: ( s megivott 150 tápot)ki érti ezt,azt írják mindig a gyakori szopival lehet serkenetni.Na mindegy,én már nem serkentem,nemsokára úgy is főzök.Amúgy most este fél kilenckor eszik utoljára,s alszik reggel 7 ig.
Leg magicet a neten vettem,Lengyelországból szállították.Tesz veszen írd be s ott elvileg kidobja.Nyomom vele,de nagyon kemény a kis egy perces gyakorlatok sorozata.Bizti jó,mert mindig érzem a far meg lábizmaimat,nekem elég püttyhedt ott a combim meg a farom,jó lenne ha nem remegne nyárra már.Csináltam fotót is,majd ha lefogytam mellélekel mindenet :wink:
Sajtos paris zsemle:mivel most úgy is két fehér nap van,meg szopi,ezért gondoltam egy kis minimális bűntől még nem lesz semmi baj,az az egy deka sajt,meg néha egy kanál lsiz a főzikbe szerintem nem oylan tragédia ,mintha megzabálnék egy tábla csokit vagy sütit .Kenyreret nem eszem csak néha szén napon,de se a főzikhez se a husi napon.
Holnap ilyen tepsis husi lesz,este kefír sajt körözött meg ilyenek.Majd kedden spenót,este egy kis héjjában sült krumpli,szerdán gondoltam egy kis gombapörit nokedlive s valami fini süti.
Ma sült csirekcomb van,s eszek sima aktíviát(néha olyan édesfehér is lecsúszik :oops: :lol: )
A gyerekekben tök jó hogy leutánozzák a másikat,néha ösztönzö is :wink: (cumisüveg)

na megyek Bernus felébredt

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Ideültem kicsit kávézgatás közben. Kicsit későn ebédeltünk, mert reggel is későn keltünk, s 10-kor volt a reggeli.

Linda: itt a faluban a fodrászom 3000-ért csinálja a melírt, vágás szárítással együtt, ez nagyon olcsó, de most ennyi sincs. December közepén megkaptuk a fizut, azóta tengődünk. Ráadásul a lakásba is iszonyú sokminden kell majd, úgyhogy most ruházkodás, stb leállítva. Muszáj felállítani valami sorrendet.
Nekem is volt itt leg magic, sógornőméké volt, de szerintem nem sokat ér. Mondjuk nem is használtam sokat, néha ráálltam, kíváncsi vagyok, te mennyire leszel kitartó :wink:
Azt a csirkemelles cuccot én is szoktam csinálni, csak én tejszínnel.

Berni azért nem szopik mostmár sokat, mert tudja, hogy kap cumisüvegből, és abból sokkal könnyebben ki tudja szívni. Még ha nem is éhes, a cumisüvegből azért megeszi, mert könnyen jön. Ezért később éhezik meg, és egyre kevesebbet fog szopni. Ezért nem tanácsolják még sima cumi használatát sem, mert ettől is kevesebbet szopik, mert kielégíti a szopi igényét a cumival. Bár azt mi is használtunk, de cumisüveget Levinek nem adtam. Nem akarok neked papolni, nem vagyok én se egy szoptató ősanya, pl. 1 éves kor után én már nem akartam szoptatni, csak nekem furcsa, hogy tápszert adsz, holott van tejed.

Gas.hu-ra tök mérges vagyok, felhívtam őket, hogy jöjjenek ki, mert át akarok menni hozzájuk, erre azóta is jönnek. A neten is elkezdtem a regisztációt, de valahol megakadtam.
Mondjuk most amúgy örülök, mert leszedettük a villanyboylert, amire már régóta ki voltam rúgva, vettem teszveszen 25-ért egy 80 ezres ( :lol: :lol: ) gázboylert, és így hihetetlen, de legalább 8 ezerrel lett kevesebb a havi villanyszámlánk. Eddig simán 18-20-at fizettünk. Körkérdés: ti mennyi villanyt fizettek?

Jajj de hülye vagyok, most raktam be egy kenyeret a sütőbe, nézegetem, hogy miért nem jön fel, erre most jutott eszembe, hogy nem raktam bele élesztőt :mrgreen: Én marha. Persze mert jött közben egy haver, és csináltalm neki egy kávét, és kifelejtettem. FRANC!!! Ráadásul nincs itthon több tej, és most ilyen puha tejes kenyeret akartam sütni.

Edi: mindig két sütővel szoktam sütni a palacsintát, nekünk ennek harmada adagot szoktam kb. 30-40 perc alatt, de lehet,hogy még annyi se. A gáztűzhelyen ez majdnem kétszer ennyi időbe telt.

Kérdés: ti gyerekeitek mennyire önállóak? Miket csinálnak meg egyedül? Gondolok itt öltözés, wc, stb. Oviban dícsérték Levit, hogy egyedül öltözik, itthon ezt a tudományt nem annyira adja elő, pedig tényleg képes rá, na jó, kicsit kell segíteni, de oviban a cipőt is felveszi, itthon kényelmesebb. Wc-t már egyedül intézi itthon is, csak feneket kell kitörölni.

Na megyek újra kezdek valami kenyérfélét, mert nincs itthon kenyér, és itt bolt sincs ilyenkor már.

Pussz

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Benéztem egyett,s lám Ildi írt :lol:
Tejci-Berni:igen van tejci,de ne tudd meg hogy szopizik:egyett kettőt szív,elrántja a fejét,a lábával ezerrel kapálózik,feszeng,szív,lenyugszik,kezdi előről...áhh,kivagyok tőle.(tök miundegy hogy reggel van,vagy délután)Én meg nem fogom óránként cicizteteni,mikor minden percem be van osztva,csak délután van egy kis pihi,pláne mostanában egyedül vagyok, mert beindultak a maszek munkák Attilának és ma is dolgozik...
Reggel :kelés,etetés mind a két gyereket,öltöztetés,oviba,vissza,kajafőzés,befűtés ,játszás,vissza ovi,beöltözés,közben kaja,.....de hisz tudod,nekem nincs cérnám azt lesni mikor éhes vagy nem,szeretem a napirendet,akkor tudok mindent tervezni,intézni.
Leg magic:jajj muszáj kitartónak lennem,olyan bénán nézek ki fürdőruciban :o Persze neked jó alakod van :wink:
Még nem jött gas.hús számla.
Mi villanyunk 7-8 ezer.(gázkazán csinálja a melegvizet)
Lau tök régóta önálló a klótyón,én is csak a popót törlöm,s pár hete egyedül fel s le is tud venni mindent,cipőt is,bár ha sietünk én adok rá mindent.Fürcsi előtt is levesz mindent a sajátos módján :lol: beteszi a szennyestartóba.
Kenyér:a Pennybe tök jó burgonyás liszet vettem,ahoz csak víz kelett,isteni puha és fini volt :wink:
Na teszek egy képet a hajamról,de élőben tényleg jobb.
Na meg egyett a gyerekekeről.

Kép
Kép

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Helló!

Hol vagytok?
Ma megyek először szűlöi értekezletre az oviba,hihi,kiváncsi vagyok.

Edi,hogy megy a diéta?Ma gombás makarónit csináltam,s természetesen sütöttem egy sütit is.(nekem eddig mínusz 3,5)

Ildi,ma délelőtt legmagiztem :wink:

Írjatok!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Na jól elvagyok itt egymagam... 8)

Kérdés:lehet már a 3 éves 15 kilós gyereknek olyan egyszerű ülést betenni a kocsiba?Gondolok arra az ülésmagasítóra,de vajon az szabályos??Tieitek gyerekülésben ülnek??

Vasárnap sütök egy kis fánkot,szénh.nap alkalmából meg a farsang miatt is. :P Az oviba mégiscsak elmegy Lau csak nem fog beöltözni,sütünk majd valamit oda is,szerintem rózsafánkot.
Na írjatok már!!!!!!!!!!

Pl:Santos,hol vagy,meg Jubi?Meg mindenki????

Linda :cry:

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!
Írok, írok majd, de beteg lett Kata és egyedül vagyok a gyerkőcökkel.
Meg aztán minden gondolatom a kaja körül forog, ma ettem sok tészta után, 2 szelet tortát, este 10-kor... :oops: Olyan 3kg mínuszom van, egy tavaly nyári poló normálisan áll már, és a hasam is kisebb lett.
Holnap megpróbálok jönni, látom van pár hsz.
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Elnézést a zavarásért, de hátha ha valakit érint, vagy érdeklődne a munkám iránt.
Szakvizsgázott gyermekpszichológus vagyok. Segítséget tudok nyújtani az alábbi gyermekekkel kapcsolatos nehézségek megoldásában (Budapesten):
- nevelési nehézségek
- szobatisztasági gondok
- alvási nehézségek
- evési problémák
- testvérféltékenység
- beilleszkedései nehézségek óvodába, bölcsődébe
- lelki problémák gyermekeknél, de akár a szülőknél is.
Lehetőség van baba-mama konzultációra, valamint a kismamák szorongásainak (várandósággal, gyermekszüléssel, ápolással, szoptatással stb. kapcsolatos) feloldására is.
Elérhetőségem: gyerekpszicho@yahoo.com
gyerekpszicho
 
 


Sziasztok

A héten már többször is nekiültem, hogy írok, de valahogy mindig meghiúsult.

Linda, tök jó a hajad, nekem se szokott látszani a képeken a melír rendesen. Én is úgy változtatnék már valamit, de egyenlőre nincs ötletem. Nekem az ősz szálak miatt kell melíroztatni sajnos. Képzeld, ma sütöttem fánkot, de nagyon szarul sikerült. Gyönyörűen megkelt, de amikor levettem a fedőt és megfordítottam, összeesett. Nem tudom, mi lehetett a baj. Utáltam az egészet, bár vendégek voltak, ők befalták az egészet :lol:

Utána meg farsangon voltunk, ami a szokásos színvonalat hozta. Annyira édesek voltak, hogy még most is könnybelábad a szemem, ha eszembe jut. Világ népei voltak, a We are the word-re vonultak be, egyenként, mexikóiak, indiánok, japán gésák, cowboyok, spanyol lányok, kínai harcosok. A szülők közül is voltak kis műsorok, tiroliak, zsidók, cigányok, arabok. A férjem is beöltözött arabnak:) nagyon viccesek voltak. Levikém édes volt, nagyon ügyesen csinálta, amit kellett, körben letérdeltek, és a kezükkel a combjukon egy kis ritmust ütöttek mexikói zenére, meg körbe mendegéltek, volt ilyen kis rázós hangszer a kezükben, azt is ritmusra rázták.

Hannáék, a nagyközépsős lányok voltak a gésák, ők már egészen profi kis műsort adtak elő. Csoszogtak,és a legyezőjükkel japán zenére figuráztak, na szóval nem tudom elmondani, de nagyon klassz volt.

A nagycsoportos fiúk voltak a kínai harcosok, az anyukák valahogyan gyártottak egy kb. 10 m hosszú sárkányt, amit alul kis pálcákkal tartottak és úgy vitték. Nem tudok most képet felrakni, mert újra lett telepítve a gép, meg sajnos nem is valami profi képeket tudtam csinálni. De nagyon büszke voltam a gyerekeimre azt megmondhatom :)

Linda, azért vigyetek valami jelmezt, hátha még kedvet kap Lau, ha látja a többieket :wink:

Basszus lassan nekem is fogyóznom kell, mert az utóbbi időben teljesen rákattantam a kelt tésztákra, ami ugyebár köztudmású, hogy egyenesen a hasra megy :lol: :lol:

Tényleg többiek, ti is írjatok már!!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jaa, Linda az az ülés még nem jó Launak, neki még sokáig ez a 36 kilóig való ülés kell, az sokkal biztonságosabb. Abból is van olyan,amit egyszerűen biztonsági övvel kell becsatolni, de én abban még nem bízok, hiszen még olyan picik és törékenyek. Nekünk mindkettőnek 5 ponton rögzítő ülésük van.

(Mentőszállításoknál megfigyeltem, hogy ahol a biztonsági övet használják, ott nem igazán történnek komolyabb bajok!!!)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

True!
Villanyszámlát mi havonta diktáljuk idéntől. Kicsit kiakadtunk, amikor tavaly küldtek 100ezres számlát. Minden be volt fizetve, ők b...ák el. Kicserélték szó nélkül a villanyórát, hónapokkal később adta oda (amikor észrevette a szekrényben az otthagyott papírokat) a szomszéd a papírt róla. Ki tudja mennyi volt a végső állás...Aztán számláztak, számláztak a régi óra szerint. Egy évvel később észrevették, hogy hoppá már nem ez az óra él, és ezért küldték a számlát 100ezerről...nekünk kellett persze telefonálni, meg emailt írni nekik. Kigyűjtöttük mikor, melyik hónapot fizettük be. Persze még nekünk kellett 900 Ft-ot fizetni. Év végén meg évről évre mindig 25ezer Ft-ot kell kb. mindig fizetnünk. Kicsit érdekes egyre nagyobb a fogyasztásunk??? Decemberben 350kW fogyott ami k. sok. 16ezret fizettünk. Eddig meg fizettünk általányt olyan 9ezer Ft-ot. Megnéztem mi a franc visz el ennyi áramot. Mosogatógép, mosgép...mindent megnéztem, működés közben néztem a villanyórát mennyit megy. És sajnos a tűzhely ami k. sokat fogyaszt. Régen nem főztem ennyit, mostanában meg 3 platni is megy. Vagy sütő 1,5 órát. A hűtőt még nem tudom mennyit eszik. Bocs hosszú lett, pedig vannak energiatakarékos izzók is, de alapban sem fogyasztanak sokat az égők. Rossz érzés főzni, hogy pörög az óra, olyan idegesítő. Többiek mennyit fogyasztotok?
Anyukámnak kisebb a számlája és neki fagyasztója is van, főz is annyit és nekik még többet megy tesóm miatt a számítógép. Nem értem.

Néztem iwiw-en a képet farsangról. Nagyon ötletes és eredeti volt Hanna és Levi jelmeze. Jó volt a poncsó :)

Linda!
Szuper lett a hajad tényleg. És az arcod s tök jó, nem látom, hogy kerek lenne. Honnan akarsz fogyni? nekem kis toka is van...
Berni hasonlít Laura szerintem :)
Miért nem fog Laura beöltözni farsangon? Nem akar?

Jól hangzik a pulykamell recepted. A gombás tésztád is érdekelne? Tegnap gombás spagettit ettem, mostanában mindig spár spagettit eszek, annyira bejön tök jól meg tudom főzni, nem lesz maccsos. Olaszos jellegű hami volt, ketchup, paradicsom, hagyma, fokhagyma, oregano, bazsalikom volt benne.

Leg magicet néztem teszveszen, de nekem nem dobta ki.

Pénteken lesz a farsang, 4-7ig a tornateremben. Mki visz valami hamit reggel, sajt, szalámi, kenyér stb. abból lesz szendvics, meg sütiket is lehet vinni. Felvonulnak a gyerekek és közös játék, vetélkedő lesz a szülőkkel. Kata Piroska lesz. Vettem piros szalagot a kosárra és egy hajpántot bevonok piros szalaggal. Ez megmarad a hajában a kendő nem olyan kényelmes, na meg nem is volt.

SOS kérdés:
Ilyen lesz Kata ruhája. Szerintetek piros vagy fehér felsőt vegyünk a ruha alá?? Nekem a piros azért tetszik mert tök egyforma piros lenne minden. Viszont a fehér farkasfog miatt meg fehér felső kellene. Hm??
Kép Kép

Még írok mert True kérdezett önállóságról, meg nem olvastam el uccsó 2hsz-t. Főznöm kell meg Dávidkázok, 6-kor kelt.
Edit

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi köszi, hogy ilyen részletesen kifejtetted a villanyszámlát :lol: :lol:

Tény, hogy a villanyfőzés sokat fogyaszt, de szerintem nem ez a legtöbb. Ugyanis olyan kevés ideig megy, hogy igazából mégse jelent sokat. Nekem kb. 5 perc alatt felforr a leves. Utána meg ha takarékra veszed, akkor meg egyfolytában ki-bekapcsol, ezért gondolom. Nyilván mikor aktív melegítő szakaszban van, akkor többet fogyaszt, de mondom, ez kevés idő. Nekem inkább a mosogatógép a gyanús. Mert az sokáig melegít. És ugye 65 fok az 65 fok. Most én is rengeteget használtam, mert sokat voltunk itthon meg sok volt a vendég is, így sokszor naponta is bekapcsoltam, amúgy 2 naponta szoktam. Lehet, hogy visszatérek az 55 fokos mosogatásra, de sajnos az nem olyan hatékony. Nálam meg a kézi mosogatás nem megy, akkor egész nap csak azt csinálom, nem beszélve arról, hogy akkor rögtön betelik a derítő. Nálunk már szinte mindenütt energiatakarékos égők vannak, hidd el, hogy sokat számít. De múltkor a takarítónővel beszélgettünk, azt mondja, ő mindent kihúz a konnektorból, mert a stand by üzemmód is állítólag nagyon sokat fogyaszt. Lehet, hogy igaza van, de én félek, hogy tönkremennek az elektromos cuccok, ha folyton áramtalanítunk. Ráadásul mindennek elállítódik az órája.

Nagyon klassz lett Kata ruhája, én fehér felsőre szavazok. Rakjál olyan képet is.

Na megyek, összepakolok, főztem este bőrös combból a csontból levest, megsütöttem, párolt zöldséget meg sült krumplit. Hiányoznak már a zöldségek, jöhetne a tavasz :)

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!
Most csak képet teszek, tehát holnap 2h45m-ig nézem hátha szavaz még vki melyik legyen.
Kép Kép
+ Hajpánt piros, kosár piros szalaggal belefűzve.
A fehér jobban megy, de olyan magyaros kinézete van szerintem. Piroska megy legyen full piros nem?
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi:
Nagyon csinos a fehérrel is,de én a pirosra szavazok.

Ne haragudjatok nem jövök Mercinek felvételi időszaka van/volt,és tanulunk ezerrel.Amint egyenesben vagyunk,ígérem jövök.

Képeket végig nézegettem,csodásak a gyerekek mindenki nagyot nőtt.
Addig is sziasztok.. Kép
tina7373
 
 


Sziasztok!

Edi,mindkettő jó,de talán a fehér kombináció jobban tetszik :wink:bár Piroska meg tök pirosba volt ,nem? :roll: :lol:
A szép virágos szőnyeg nem foltos?Könnyű takarítani?Vettem ilyen venis szőnyegport,de nem voltam elájulva tőle.
Hú ti is aztán fizettek villanyszámlát.....
Laura egyáltalán nem akart beöltözni farsangra,amikor csak megemlítettem sírva fakadt hogy ő nem,meg nem megy akkor oviba meg ilyenek...Aztán frasang előtt egy héttel mindennap beszélgettem vele,hogy milyen is az,mindenki beöltözik valaminek,táncoltok,sütünk sütit...Végül odáig eljutottunk hogy csináltam egy szép koronát,meg csini szoknyát adtam rá s királylány lett.Végül is aznap meg tök várta hogy menjünk oviba,készítettem még egy álarcot is ,fú nagyon tetszett neki.Szóval jól érezte magát az ovónénik szerint,feloldódott,táncolt,a verset is szépen mondta.
Hát nem az arcomról kéne fogyni az bizti hanem onnét lejebberől,derék(ami nincs is)meg hasról,csipőről,combról.....
Majd megnézem a legmagicot,s megprobálom idemásolni neked.
Kata tök ari,levágtátok elől a haját?


Ildi,köszi az autóüléssel kapcsolatos infót :wink:
Jajj ne is mond a kelt tésztákat,imádom,mindig azt sütök szén. napon.Hihihihi
Fánk:kétszer kel keleszteni.Egyszer az edényben,utána meg kiszaggatás után is :wink: Bizti nem lehetett olyan rossz ha elfogyott. :P

Fú mennünk kell Lauért,majd keresek képeket...
szio

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Edinek:http://www.teszvesz.hu/item907462794_akcio_leg_magic_trainer_stepper_2009es_modell.html
Remélem bejön,kari előtt csak 4990 ft volt,de így is töredéke az eredetinek,ami 25 ezer :shock:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


http://www.teszvesz.hu/item907462794_ak ... odell.html

na még egyszer ,mert lemaradt a vége :wink:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok!
Linda! huu ezektől tuti nem vennék, rengeteg negatívja van az eladónak, miért nincs felfüggesztve nem értem????
Csak egy kép aztán majd írok. Végül piros Piroskánk lett. :
Kép
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi,nagyon ari volt Kata!
Én is elolvastam az értékeléseket,réggebbieket is,én semmi negatívumot nem találtam.Van számla,egy év garancia,tuti új,dobozos termék,pénteken lejárt az aukció,kedden itt volt a cucc!
De te tudod...én nem bántam meg

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!
Rengeteg negatívot kapott:
http://www.teszvesz.hu/show_user.php?ui ... _recvd_neg
csak januárban nagyon sok, szinte minden nap kapott negát, ezek után én nem veszek semmit. Meg aztán 5e-ért még megérte volna.
Te mikor vetted? Ja most olvasom kari előtt.
E.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok

Edi tényleg jobb volt a piros cucc, nagyon aranyos volt a ruha!

Még az jutott eszembe ma, hogy én mindig hamarabb elzárom a kaját, mert olyan sokáig forró még a tűzhely, főleg, ha olyan vastag aljú edényben van, a tészta pl. simán megfő úgy. Úgy is lehet spórolni.

Én is gondolkodom, hogy elkezdem a 90napost, de még csak a gondolat szintjén vagyok:) Legalább, hogy néhány kiló lemenjen, vettem ősszel egy olyan király szövetmellényt, és nem férek bele :? igaz, mikor megvettem, akkor is igen passzos volt, de mostmár végképp szorít, nem kényelmes, pedig úgy használnám....
Csak az a baj, hogy utána meg úgyis visszajön az egész, ez tart vissza a fogyózástól, mert akkor minek kínozzam magam...

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Hehe
Sziasztok,itt az elveszett....

Sajna nem mindig tudok ide ülni,ha meg igen,akkor meló ügyben,meg nem is mindig van kedv írni (lustahülyeSantos gondolhatjátok...) felvillanyoztam magam a farsangi képeken én is felteszek egyet,a kicsi krokodilomról... Kép Kép Kép


Hát rohangáltam az eltelt időben,illetve bocsi,a héten itthon voltunk,mert beteg lett a Manci, (idén (ez számomra a tanévet jelenti szeptembertől...) ez még csak a második,baromi büszke vagyok rá,emlékeztek tavaly mennyit vergődtem,hogy állandóan beteg...talán megerősödött...)

Jó nézegetni a gyerekeket,annyira szeretem a farsangi hangulatot....ma túrófánkot sütöttem tök fini lett hamar elfogyott ,legközelebb 2szer ennyit kell süssek
(nesze neked lefogyás...fogytam nyár óta 8 kg-t és vissza is jött karácsony óta 3,így hát 5 a mínusz,de még mindig kéne 5 lefelé,úgy ugrál ez fel le,mintha muszáj volna (sosem tudom milyen "J" a muszáj???)

na megyek,vasalok a változatosság kedvéért...a kávét megittam,leadtam,már nem nescafé,hanem "kukás" 3in1 :lol:

Próbálok írni azért néha pusszancs mindenkinek!

Zsuzs

Kép

Kép
santos
 
 


Santos,cuki a kroki :wink: mi van az elveszett képekkel?

Ildi,hát igen ez az örök fogyokúra....de ha utána az ember odafigyelne s mondjuk heti egy nap böjtölne,meg nem zabálna annyi sütit(itt magamra gondolok elsősorban) akkor megtartható lenne a végeredmény :lol:

Edi,na nem úgy értettem,köszi hogy idemásoltad,én is olvastam a negatívumokat,csak én a választ is elolvastam és ott tök reélisak voltak szerintem,a leg magicra senki nem panaszkodott akkor kari körül. :wink: De tudsz nem tőlük is vásárolni,sokan árulják a megunt eredetiüket :wink:

Jajj mikor lesz már tavasz,úgy utálom már ezt a hideget meg havat....

Ildinek utólag is boldog szülinapot!!!Mit kaptál?Ki vele!! :mrgreen:

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Sziasztok

Lindus köszi ari vagy :) Tortát és virágot, nem akartam nagy csinnadrattát, mondta apa, hogy találjam ki, mi az, amit nagyon szeretnék, de igazából most nem tudtam semmit. Aranyat nem szeretem, ötletem nagyon nincs most. Sima ajit meg nem akartam kerek évfordulóra :wink:
Viszont vasárnap végre elmentünk Siófokra a Galerius-ba, nézzétek meg a honlapját, egyszerűen fenomenális volt. Galériaablakok, kint hóesés, bent meg a fini termálvíz, pezsgőfürdő és egyéb nyalánkságok. Gyerekek iszonyúan élvezték, egész nap fürcsi volt, nagyon jók voltak, és úgy elfáradtak,mint a kutya. Egész hazáig aludtak, itthon kaja, fürdés és aludtak megint reggelig.

Na megyek.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Behavaztatok?Én már úgy utálom a havat,pláne nálunk mindig valaki kotorászik reggel ötkor :roll:
Csajok jól vannak,Bernus alszik,Lau oviba,én meg egy kicsit ideültem aztán megyek,ezer dolgom van,főzés,mosás,vasalás,befűtés...
Ma szénhidrát nap van:szilvásgombóc lesz.Ildi,el kezdted?Én is vágyom már egy thermál fürcsire, tervezgetjük,csak most sok a meló,de ha ilyen hosszú lesz a tél akkor még márciusban sem lesz késő.Nekem egy hét múlva lesz a szülinapom,mondtam vegyünk már egy mosogatógépet ,mert már ki vagyok a napi 3-4-5 szöri mosogatástól(egyáltalán nem akartam mosogatógépet régebben,mert drága meg sokat fogyaszt,de most már elég volt!!)

na már megyek is,írjatok!

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 


Linda!

Ne sajnáld, mert annak, aki szeret főzőcskézni, mint te és én, és több gyerek van, nagyon hasznos dolog! Én úgy szoktam, ha spórolósra veszem, hogy csak a tányérokat, poharakat rakom be, akkor elég 2 naponta beindítani. Ha olyat sütsz, akkor úgyse tudsz mindent belerakni, mert 1 sütihez több keverőtál is kell, akkor mindig menne. De a vízzel meg spórolsz, mert 1 gép kb. 14 l vizet fogyaszt, az nem nem sok.
puszi mennem kell

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Linda!
Na mi volt a szülőin? Nekünk már volt kettő. Megint kell kis tisztasági csomagot venni, pár dolgot, de fizetni nem kell. Egy évre 5000Ft-ot kellett év elején.

Hogy állsz fogyival? Én sokat bűnözök, de nem igazán érdekel, a turiba voltam egyik nap és a nőci mondta látványosan fogytam tavalyhoz képest, örültem. 4kg minuszom van, de még kell 5 kg, szép lassan haladunk, már ennek is örülök nagyon.

Tegnap new yorkerben egy szűk pamutnacit próbáltam, nem vettem meg, de jól állt a combomon. Nekem a combomról, fenekemről, mellből megy le sajnos... és alul norma/vékony vagyok...fenék maradhatna így is laposabb sokkal, mint volt. Problémás rész a szokásos, has, derék, többi nem érdekel. Kar sem érdekelne. Kellene tornázni, de lusta vagyok nagyon.

Milyen a heged? Egymás alatt van, vagy egy heged van? Hamarabb felépültél, mint Lauránál?

Mosogatógép: én is először nagyon nem akartam és ellene voltam, de nagyon jó. Mi minden nap indítjuk, mert teli lesz, ha főzök. Dávidka kajaedényei, poharak. Én azt hittem nektek van, amennyit főzöl. Nem is tudom honnan van ennyi időd ennyit mosogatni? Nekem egy gyerek mellett sem ment :D Nem fogyaszt sokat, vizet sem. Így sok meleg vizet megspórolunk, meg időt, ami nagyon fontos.

True!
Jó lehetett a farsangotok. Nekünk dübörgős zenére jöttek be a gyerekek, kameráztam. Tettek pár kört, tornaterembe tartották, U alakban ültünk. Középen volt a zsámoly, erre állt fel mki és mondta, minek öltözött be. Kata úgy nézelődött hova csöppent :lol: 2 Piroska is volt. Volt eszem iszom meg játékok, Kata nem nagyon akart részt venni. Nyűgi volt.

Önállóság: Kata egyedül eszik ezer éve nagyon szépen, ritkán eszi le magát. Wc, bilizik egyedül, de sokszor igényli, hogy ott álljak. Kakinál elbújik. Levetkőzés nagyon megy, az az első, ha hazajövünk. Öltözés, hétköznap, oviban én öltöztetem, de polót, felsőt, zoknit, bugyit, nacit, szandit egyedül is fel tud venni. Oviban is mondták egyedül akar mindent. Sosem indulnánk el, ha egyedül öltözne, de ha akar öltözhet egyedül. Tévézik reggel és közben öltöztetem.

60 fokon nem tudom mennyit fogyaszt a mosógép, de mi szinte mindent csak 30 fokon mosunk, vagy 40 fokon. (Kata ovis cucca, Dávidka cucca, egyszer felveszik) Alsógatya, focicucc, zokni férjemnek megy 60 fokon, de az egy héten egyszer kb. Törülköző, ágynemű is magasabbon megy, de az is ritkán. Én még mindig a tűzhelyre szavazok, lemértem és ledöbbentem egy óra alatt mennyit ment. Hatos a max. fokozat, 4-esen szoktam nyomni. Egyébként most nem foglalkoztam a fogyasztással, ez van és kész. :(

mindjárt folytatom

Kép
Kép
edi78
 
 


Edi, a mosógépet én is 40 fokon szoktam, a mosogatógépre mondtam, hogy sokat fogyaszt, nekem 65 fok van rajta, és mire azt felmelegíti a villany, az a sok. Vízben nem fogyaszt sokat, az való igaz, mert mire annyi edényt külön-külön elmosogatnál, hát az rengeteg lenne. De ha minden nap beindítod, akkor biztos nagyon sok, néztem egy időben. Hát mindegy, minden pénzbe kerül sajnos.

Gyerekek cuccát én is úgy szoktam, hogy gyorsmosáson, hiszen tényleg alig van rajtuk, főképp a trikó-póló-bugyi, az még tiszta öblítőszagú, mikor levesszük este. Nadrágot, szoknyát 2 napig visszaadom, ha nem eszik le. Most vettem ilyen vasaláskönnyítős Biopon mosószert, mondjuk annyira nem veszem észre, de a vasaláson jó lenne spórolni, mert az rengeteg idő. Mostanában egyre többször van, hogy a férjem vasal, mert ha vasárnap délután nem csinálom meg, akkor hét közben én nem érek rá, mivel minden nap főzök, azzal elmegy az egész délután.

Nálunk is reggel mesenézés közben van öltözés :) Reggel még Hannát is öltöztetjük, mert soha az életbe nem indulnánk el. Marcit kb. harmadikos koráig öltöztettük reggel :oops:

Na megyek, ma nem főztem, csak egy kis gombalevest, volt még fagyóban töltött káposzta, meg szilvásgombóc meg tiramisu. Úgy ettek a gyerekek, hogy öröm volt nézni. Levi továbbra is elég válogatós, de oviban azért javult a helyzet, mostmár több zöldséget is megeszik. Délután jönnek apa haverjai, lesz lángosozás meg forralt borozás, este meg mennek koncertre. Én nem megyek, maradok a gyerekekkel, csinálok este szívecskés-csokis linzert, holnap valentin :wink:

Reggel olyan jó volt, a gyerekek hagytak kicsit aludni, igaz, apa felkelt nekik kakaót csinálni, aztán visszafeküdt, és 9-ig aludhattunk. Addig eljátszottak, arik voltak.

Na sziasztok megyek kávézni:)

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Jajj, még azt akartam mondani, múlt héten megcsináltam azt a bagolyszem v. elefántkönnycsepp nevű sütit, nem tudom ismeritek-e hát az valami isteni, és marha könnyű és gyorsan elkészíthető, ha érdekel valakit, linkelek. Mondjuk több reciből raktam össze a nekem tetsző változatot.

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Ildi,imádom a bagolyszemet,de csak linkkelj bátran,én is sokszor variálni szoktam,mert gyakran nem olyan lesz a tészta állaga mint amit szeretnék. :?
Mi nem valentinozunk.
Pénteken lesz a szülcsi napom,anyukámék szombaton jönnek megköszönteni(akkor lesz szénh. nap)a barátnőim meg vasárnap,így két szénh. nap lesz. :oops: 8) :lol:
Névnapomra kaptam annó magas jegeskávés poharakat hosszú kanalakkal,most azokba szeretnék valami poharas fini krémet gyártani majd a csajoknak,szombatra meg grillázstortát kértem :lol:
Kapok majd mosogatógépet,de nem pont a napján ,egyenlőre nincs idő nézegetni.Nektek milyen van?
Nekem csak Lau szokott segíteni a vasalásban:adogatja a ruhákat.

Edi,ja sajna kézzel mosogatok és utálom már.A tietek milyen?
Szülőin elmondták milyen programok lesznek:farsang,gyereknap,anyáknapja,kirándulás...elmondták hogy zajlik egy napjuk a gyerekeknek.Megköszönték a gyümiket amiket vittünk.Én havi 2 alkalommal viszek.Nemrég datolyát vittünk,Lau nagyon szereti,hát szinte csak ő evett belőle azt mondták :lol:
Havi 1000 ft a csoportpénz. :?
Fogyi:hát néha én is bünözök,pl:mindennap iszom délután egy Jacobs extra habos kapcsit,nem bírom kihagyni.Amikor elalszik végre mind a két gyerek,ülök a csöndben és iszom a finit meleg kapcsit s közben nagyokat bambulok:lol: Na meg ha be dúrvítok megeszem két görög joghurtot is egymás után,vagy két édes aktíviát.
Ma pizza lesz meg gofri.Majd szombat reggel a nagy tortazabálás előtt méreckedem. :lol:
Egy heg van,rövidebb,pedig Berni egy kilóval nehezebb volt.Még elég piros,de már legalább nem viszket meg nem olyan dagadt.Hát egyforma volt a gyógyulás,de szerintem most nem kiméltem annyit,mint Lau után.De hát te is tudod milyen két gyerekkel.Harmadikat nem akartok?? :P
Nálatok jó kis farsangi buli volt.Lau tuti sírva fakadt volna az ilyen nagy banzájtól.

Teszek képet Lau farsangjáról az ovonénik fényképezték.Semmi extra ám,örültem hogy a koronát is felvette.Kicsit bamba a kép,de hát ez van.Amúgy nagyon pörgős csajszi Laura.Azt bírom mikor mondja a verseket pl a fürdőkádba s a végén meg már ordítja :lol:

na jó egyenlőre nem tudtam ide tenni.

Linda

Kép

Kép
czmelinda
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: