Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,
ez a közúti jelzőtábla jó ötlet, kipróbálom Kép

Ann, ajjaj, tavasszal már az anyámnál is lesz tyúk, aztán ki se lehet vakarni a baromfiudvarból Kép becézés Kép Kép

ma kihasználtuk a jó időt és sétáltunk nagyot, most már én is élveztem a sétát, mert nem kellett fagyoskodnom Kép, micsoda felüdülés. eddig ugyanis csak az első félórát lehetett bírni, aztán majd meg fagytam Liza kísérgetésében, mert hát lassan halad, meg nézeget, stb. most meg alig éreztem meg, hogy másfél órája kint vagyunk, és már rég ebédidő van. remélem, marad ez az idő Kép és a mostani esőt elfújja a szél reggelre.

jobbulást kívánok minden betegeskedőnek! gyorsan gyógyuljatok, mert jön a tavasz!

panu
panu
 
 


Vera
Én A4-es méretű fóliára csinálom a képeket, de volt már, hogy 2db-ot összeragasztottam. Nagyon jó a csokitorta !!!! Ez az ,amit a friss topicban írt le Maci ??
Marcsi
kisbaba -tesó !!! Nagyon jó, gondolom, jól esett??? Mit válaszoltál ?Kép
a szab.minták érdekelnek köszi, remélem lesz már tali hamarosan. ( nem csak ezért)
Edit
a rondanézés nagyon jó !!!
szerintem is csík a halvány is !!!
Klarissza
jó a kocsi,az én emberem ford galaxit akar. Nekem is nagyon bejön a hét ülés.
Hangosz
nekem is volt már olyan, hogy egy szabásmintánál ránézésre is látszott, hogy nem lesz jó egy macskára sem!! Ne legyetek betegek !!!


Hozzánk akkor jött utoljára a védőnő, mikor Niki 4 hetes volt. Azóta az oltásokon láttam egyébként nem. De nekem nem is hiányzik. Bár szerintem sok család van, ahova nem ártana néha egy védőnőt küldeni.
Zsizsa
vigyázz magadra !! Az infl. magas lázzal kezdődik és csak utána jön a taknyos, köhögős rész, tehát remélhetőleg nálatok "csak" megfázás van.
Ann
jól hangzik a nyaralás nagyon, írd meg a részleteket, hogy merre mentek. Legalább elméletben készülhessek én is.

Dorki
dorki
 
 


Hali!

Megint csak beugrottam, leírtam egy panaszáriát, aztán kitöröltem, mert minek írogassak ilyesmit. Szóval a tények röviden: én rosszabbul vagyok, de a többiek javulnak, éljen!Kép Ha tudtok, küldjetek még gyógyító energiákat! Köszi!

Mennem kell kiszedni a gyereket a kádból, utána meg megpróbálok minél hamarabb lefeküdni.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Igazából nem is tudom emlékeztek-e még rám, meg hogy legyen-e pofám csak úgy visszalibegni hosszú kihagyott hónapok után...
Persze nem szándékosan alakult így a dolog, csak folyton olyan ritkán tudtam jönni, általában csak olvasásra maradt időm, aztán meg annyira kibillentem az egészből, hogy valahogy sose tudtam hozzászólni a dolgokhoz - és ebben nem mindig a gyerekek akadályoztak. Azért néha olvastalak ám benneteket, de azt nem mondanám hogy totál képben vagyok kivel mi történt eddig.
Azt láttam hogy több új pocibaba is előbb-utóbb csatlakozik a kis csapathoz Kép Minden leendő többgyermekes anyukának szívből gratulálok, könnyű terhességet és szülést kívánok KépKép
Ja, ezt az utolsó oldalt most végigolvastam, Edit köszi szépen a hiányolást, nagyon jól esett Kép És Brigi, tényleg nagyon szívesen segítek ha bármiben tudok, bár te már igazán nem vagy kezdő anyuka, biztos mindent megoldasz rutinból Kép
Hogy magunkról is meséljek pár szót: nagyon jól vagyunk, szerencsére semmi probléma a gyerekekkel - mármint semmi komoly, mert azért hisztik, verekedések, stb. itt is vannak Kép Végre itt az idő, és nagyon jól elvannak együtt szinte egész nap, bármit meg tudok csinálni, akár sütit csinálni is jut időm Kép Hihetetlen egyébként hogy nemrég még állandó elfoglaltságot jelentettek, most pedig már eljátszanak egész nap kettesben.
Csibi nagyon kis édes, mostmár rengeteget dumál, és napról-napra szedi magára az új szavakat, kifejezéseket. A számítógéppel valami hihetetlenül profin bánik, elindítja a motorversenyét, kiválasztja melyik motor, melyik pálya, játszik, előzget, ugrat, és végig a pályán megy, nem csak össze-vissza. Ha ketten vannak, akkor megbeszélik melyik mesefilmet nézzék meg, belép abba a könyvtárba, kiválasztja, elindítja, kihozzák a kis kanapéjukat, kérnek egy kis krékert, lehuppannak, aztán moziznak KépKép
Tüni is rengeteget fejlődött, ő is sokat dumál már, főleg hogy van kitől tanulnia. Viszont nála is elkezdődött az agresszivitás és a hiszti korszaka, úgyhogy vannak napok, amikor mindkettő tele van karmolás- és harapásnyomokkal, na akkor naaaagyon büszke vagyok rájuk Kép
Mit meséljek még? Épp tegnap jöttünk haza az Adriáról, kint voltunk 4 napot. Ja, meg szilveszterezni is Kép Nagyon klassz volt mindkettő, a lakóautós kalandokat mindenkinek csak ajánlani tudom Kép
Na asszem mára befejezem. Bocsi hogy csak magunkról írtam, de hát annyira nem vagyok még képben a jelen eseményekkel... Igyekszem ezután rendszeresen jönni, és visszarázódni hamar Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok, újra itt vagyok!!

Diti,ilyet ne is gondolj, hogy nem emlékszünk Rád!!! Nagyon örülök,hogy újra tudsz irni, már csak a szép tengerparit képeket hiányolomKép: Csuda klassz lehet igy lakókocsival elindulni, mi sátorozni szoktunk (kicsit nomádabb...), de azt is nagyon szeretemKép

Na, lányok, hétvégén újratelepitettem a gépemet (sajna már elég öregecske, gyakran bekrepál,pláne ha virust kapokKépKép), és most jobb,mint újkorában..
Viszont megérkezett a tél otthonról ide,hiába nem lehet az egész világon egyszerre tavasz...
Voltunk autókiállitáson, minden egyes autóba be kellett ülni Ádámmal (szerencsére itt lehet isKép), boldogan tekergette-kapcsolgatta a gombokat, nagy-nagy autóbuzi a drágám...

Most ennyi, remélem nem vacakol a Babanet,és elmegy ez az üzim!!!

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Zsizsa! ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++

meg még a többi, ami nem fért ide. vigyázz magatokra, és Gabira is.

Diti, látom, nálatok nem változott semmi: lakókocsi, Adria Kép jó, hogy együtt játszanak a gyerkőcök, és neked is van szusszanásnyi időd Kép halljunk felőletek Kép

mi élvezzük végre a tavaszt. sokat sétálunk, Liza csak akkor akar bejönni, ha már nagyon fáradt. ma is úgy esett be az ajtón 2 órás gyaloglás-kavicsolás-futás után. du. pedig nagylányokkal (két 6 évessel) "játszott" rohangáltak ordibálva, és kergették felváltva egymást, ugráltak egymáson, volt ott egy 2 éves is, de rá se bagózott. már fürdetni is alig tudtuk, és öltöztetés közben majd elaludt, még szerencse, hogy egész délután evett (kaptak meki-krumplit), így nem aggódok, hogy hajnalban kiabál kajáért). lehet, hogy holnap kinézünk az ünnepségekre, kicsit sétálunk a korzón, meg nézegetünk. amíg jó idő van, úgyis menni kell.

jó éjt mindenkinek, panu
panu
 
 


Diti: ha tudnád mennyiszer és mennyien hiányoltunk márKép.Tényleg ne is mond, hogy már nem is emlékeznénk Rátok, Csibikére és TüncireKép. Tényleg a képeket én is hiányolom!Engem sok minden érdekelne ám, közte az is, hogy miket játszik együtt a két gyerkőc? Azért nagyon jó lehet, hogy elvannak kettesben. KépÍrj bővebben és gyere sűrűbben most már, főleg, hogy több az idődKép.

Mi jól vagyunk, csodás az időKép.Közben eléggé fáradt vagyok, mert elkezdtem a tavaszi óriási nagytakarítást tegnap. Egy szoba egy nap, de ez nem azért ment ilyen lassan,mert lassan csináltam , hanem mert mindent átmostam, átmozgattam. Tegnap nagyon fáradtan feküdtem le, de ma sem lesz másképpen.
Robcsi természetesen mindenben segít. Látni kéne, ahogy a kisebb szőnyegeket kiviszi és kirázza, porszívózik törölget, mosogat, vasal , egy szóval mindenben segít.Ja és még főzni is. Tegnap pl krumplit tettünk fel pürének és már minden a lábasban volt, mikor megjegyzi, hogy "pici só"KépValahogy ezek a dolgok nagyon lekötik és imádja csinálni.Meg van sértődve ha nem hagyok teret neki a munkámban.Délelőtt kisebb motorozást is beiktattunk. Hú, ne tudjátok meg, hogy megy Robó a motorral. Mint a villám.Alig bírtam utána rohanni.KépKözben fogat is növeszt és ma jobban betudtam pillantani a szájába, de valami nagyon csúnyácska neki, beduzzadva és ahogy tör elő a foga...Beszélni elég sokat beszél már.
Röviden ennyit magunkról.

Látom mindenki élvezi a napsütéstKép.

Bocsi, hogy most másnak nem tudok írni,önző módon magunról írtam most de ennyire futotta.

Mindenkinek jó egészséget és pocakosoknak jó pocisodástKép

További napsütéses napokat:Anita
anita77
 
 


Ez még kimaradt:

Zsizsa: remélem jobban vagy már. Mi a baj?Nyugodtan panaszkodj, azért vagyunk, hogy az ilyen dolgokat is megbeszéljük, vagy éppen kiírjuk magunból.Pozitív energiát küldök én is Kép Kép Kép Kép.Ugye már jobb is??KépArra majd későbbiekben ha megkérhetlek pár sorban néha írnál nekem majd , hogy Gabócával és a mostani pocibabával milyen eltérések voltak/vannak.Szerintem mi nagyon egyformán működünk és főleg a méhszáj miatt érdekelne.Köszi előre is.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita, Robó olyan konyhatündér lesz, mint Te vagy KépKépKép De ééééédi! Hami meg ismer 3 féle kaját, amit csinálunk Kép Mondjuk imád tojást főzni!
Mi pl. kocsit mostunk ma - húúúú, ne tudjátok meg, milyen mocskos volt :P - de a laksá takarításának még nincs erőm nekikezdeni. Jajj, de ügyi vagy!

Barbi, Hami is szereti berhelni a kocsit- ma pl. segített autót mosni Kép

Diti, én is hiányolom ám a képeket! Tessék csak gyorsan feltenni!!! Eszemben voltatok mostanában, mert tervezem a nyaralást és igaz nem lakóautóval - de egyáltalán kocsival elég messze megyünk (Dél-Fr.o.).... Nálatok hogy bírják a gyerekek az utat? Mondjuk mi éjjel tervezünk menni, de óhatatlan, hogy nappal is sokat kel lmajd menni.... kiváncsi vagyok.

Zsizsa, én is küldök Neked maradék pozitív energiámból, remélem, hasznodra válik!!! Bár sajnos most én is elég gyatra korszakomat élem 2 alapvető problémával.... brrrrr.... de én sem panaszkodom Kép

Dorki, majd megírom, hogy merre megyünk, ma újabb helyszínnel egészültünk ki Kép

Képzeljétek, kibújt Hami 7. foga!!! Hurrrá!!!!
És újabb becézésről tudok beszámpolni: APÓ KépKépKép

Cupp, mert vár a lányom a szopiban Kép
Ann
annann
 
 


Hali!

Már én is jobban vagyok, holnap megpróbálok normálisan jönni! Köszi a gyógyító energiákat!!!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok !

En is csak gyorsban irok.
DAvidkam kicsit beteg szokas szerint elkapja a kisfiutok akire vigyazok Kép szerintem legcsohurut mint a multkor ugyan ugy kohog.
VEttunk DAvidkanak nagy tablat es imad rajzolni ra,mindig hozza a kretat es mondja hogy rajzol,rajzol. Kép
Mostmar DAvid is 2-3 szot ossze rak:Trey baba sir,Anya vicces,apa vezet kormany,anya foz,anya mosogat,stb stb.Egyenlore meg nem ragozza jol a dolgokat viszont azt mondhatom hogy mindent mond mar persze van egy par szo ami meg nem tokeletes(efefant Kép
MI egesz nap kint vagyunk ha tehetjuk amikor jo ido van,o kikoveteli am de nagyon.Mondja is hogy menjunk jatszoter,homok!!! KépNagyon edi.
Azt mondhatom hogy alig vagyok itthon mivel reggel dolgozom,utana fozes,etetes,altatas,3 oras seta(ebben benne van hogy elmegyunk egy kicsi kondiszobaban itt az apartmanban es kondizok egyet amig David eljatszik )utana etetes,furdetes,alatas igy telik minden napunk nem sok idom van leulni az tuti.
Mar nagyon varom a nyarat minden nap arrol almodozom hogy mi lesz otthon Magyarorszagon!!!Kép


Anita!
Elkepzeltem ahogy Robo takarit Kép nagyon edes lehet.,DAvid is neha besegit foleg a papirzsepiket,pelenkakat dobalja a kukaba.Es a mosni valokat a mosogepbe,ja meg hajtogatas kozben a fejere huzza a ruhakat es ugy setal korben a lakasban.KépRoborol kepet kerunk!!!

Diti!
Emlekszunk rad TErmeszetesen de kepeket kerunk!!!

Bocsi hogy masnak nem irtam!
MInden betegnek gyogyulast!!!
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Zsizsa,
azért én még küldök egy kis plusz energiát, mert sosem árt, ha van egy kis tartalék.

Hazajöttünk Szolnokról, ahol "jól" elromlott Ákos.
Egyrészt nagyon hisztis lett Kép másrészt korábbra tolta az ébredést, első nap 5-kor, második nap 1/2 5-kor ébredt, aztán itthon is 5-kor ... brrrrrr, de ma újra kényeztetett és csak 6-kor cuppogtatott (minden reggel Ákos puszikra ébredek).
Továbbra is érthetetlen számomra, hogy miért ébred ilyen korán és alszik reggel 9-től délig ... Más gyerek akkor kel, mikor az enyém már alszik. Na mindegy. Azt már mindannyian tudjuk/tapasztaltuk, hogy a gyerekek húzásai nem mindig a logika szabályai szerint valóak.

Most, hogy lenne már időm, "elszúrom" Ákos alvásidejét, mert elkezdtem egy nagyon jó könyvet olvasni (650 oldal). Mondjuk erre is vágytam már nagyon, hogy olvashassak mást is, mint a tankönyvet.

Különben sem találom a cetlit, amire írtam, hogy mikről meséljek majd nektek. Sebaj, vannak újak, majd mindig inkább az épp aktuálisat írom.

Anita,
képzeld, hétfőn átmentünk Jászberényen. Gondoltam rátok, meg arra is, hogy ha legközelebb is arra megyünk haza, akkor előtte egyeztethetünk.

Ann,
hipp-hipp-hurrá hetedik fog Kép
Apónak a becézett is örül?

Üdv mindenkinek - visszatérőknek pláne.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok Kép

Marcsi, háááát, sztem apa nem vmi boldog az apótól, az apka jobban tetszett neki KépKép
Nálunk is elsz.ródtak az éjszakák kb. 1 hete. Egyik napról a másikra 2 órával kevesebbet alszik. Azaz éjjel 9ésfelet, 10et (9től fél7-7) - Na ebbe már belehalok + du. max. fél órát alszik!!! Reggel meg nem bírok felkelni, ugrál a fejemen, kiabál, h anya, amikor nem mozdulok, hozza a babáit, a könyveit, mindent elkövet, egy idő után felkelek Kép

Most ebből kifolyólag hót hulla vagyok, úgyhogy megyek is reggelizni!
Pusssz
Ann
annann
 
 


Kezdünk visszaállni a régi kerékvágásba (csak el ne kiabáljam).
Ma még nem hisztizett Ákos és csak 5 perccel ezelőtt aludt el. Remélem rájött, hogy délután kell aludni és reggel kell kelni, nem pedig hajnalban.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Marcsi, nálunk is ez volt (vidéki út, hajnali kelés), panaszkodtam is emiatt. kicsit visszaálltunk, de most is gyakori a 7 előtti kelés, de már előfordul néha a fél 8 is. este pedig a szokásos 8-9 közötti fekvés, de van, hogy előbb.

Ann, együttérzésem. aludni én is szeretnék, reggelente, a 8 óra már megfelelne, de ma is fél 7 volt, amikor kukorékolt Lizi az ágyából, hogy most már mehetnék. ilyenkor kedvesen szólongat: mama, és beszélget a babával meg a kispárnájával, ezek a hálótársai Kép

Gabi75, ügyes a fiad nagyon, és szinte irigy vagyok a kondiért, meg hogy addig Dávid is jól eljátszik, ezt én is bírnám.

Anita, micsoda házias srác lett Robóból, mondjuk emlékszem, amikor írtad, hogy a krémezést is szereti, utánoz téged. azért gondolom, apa sem marad ki a jóból, és nála is van mit szerelni egy ilyen nagyfiúnak Kép

Zsizsa, remélem, már sokkal jobban vagy! Gabi nem kapta el? jól van?

na, megyek gyorsan a piacra vásárolni, mielőtt felébred a csajszi.
panu
 
 


Hahó Lányok!Kép

Mi is itthon vagyunk, ugyanis ma délelőtt Apukám segítségével hazacuccoltunk Mamiéktól vonattal!Kép Apuci csak este érkezik Londonból és úgy tudja hogy még Szolnokon vagyunk, ő jött volna értünk holnap este. Hááááát, nagyon kíváncsi vagyok mit szól majd a meglepihezKépKép
Ma már beszéltünk is telefonon de nem árultam el a nagy titkotKép

Szolnokon nagyon klassz volt, csak sajna nálunk is alvásproblémák adódtak. Pontosabban ébredés problémákKép Anyukáméknál csak függönyök vannak plusz üvegajtók, és így a reggeli fény már 5-6 körül bejött a szobába, így Bence három nap is reggel 6-7 körül kelt, azt hittem megzakkanok. Igaz volt aki vigyázzon rá míg Anya kicsit lustálkodik, de nem volt pofám 9ig aludniKép A déli alvás mondjuk így zökkenőmentesen ment már 11 körül, és este is korábban feküdtünk, de ez a hajnali kelés... Remélem itthon visszaállunk!Kép

És látjátok mondtam hogy csak tavasszal jövünk vissza és tavasz is vanKép Bence nagyon élvezi, egész nap kint futkosott, motoroztunk, bár a roller jobban érdekelte volna...Kép
A mai vonatozás csúcs volt, főleg hogy hoztunk magunkkal haza 3 táskát plusz az autósülést is, majd' megszakadtunk, de szerintem megéri a meglepiKép Bencike végig formában volt, a többi utas rendkívül jól szórakozhatottKép
Most viszont alszik, én meg megyek szépülni Apa érkezéséreKép

Később majd jövök reagálni is mindenki írására, de most ennyi voltam!
Puszi,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!
látom mindenkinél koránkelési problémák vannak. Én is beálhatok a sorba, Nálunk is kiscsírkék laknak akik már hajnali 6kor kukorékolnakKép.
Megint nem igazán tudok reagálni semmire remélem nem haragusztok meg érte, hogy csak magunkról írok. Bömbivel egyre nehezebb. Nem tudom mi lehet az oka, de szinte mindentől és mindenkitől félKép Ha valami zajt hall, mondjuk valhol a házban kalapálnak vagy furnak, sírvafakad és látszik rajta, hogy fél. Éjszaka is többször felriad. Nem mindig sír, van, hogy csak nyöszörög, és többször ébred reggel vagy délután is sírvaKépMost is itt ül az olemba, le sem lehet rakni, idebújt és ha le szeretném tenni keservesen sír. Így elég nehéz bármit is csinálni. Tapasztalt közületek valaki hasonlót? Nincs valakinek valami jó öttlete mit tehetnék? Már teljesen tanácstalan vagyok.
fv m 44mvbbbbbbbbbbbbnnn m ------------------------_Éű
0111111104 ttvvvvEzt a Bömbi írta nektekKép
Még az a jó, hogy Máté elég nyugott baba. Nem tudom mit csinálnék, ha ő is hisztizne. Ő eszik, alszik, nézelődik, és már kezd dumálni és nagyokat mosolyog. Vasárnap volt 2hónaposKép El se hiszem, hogy ennyire repül az idő.
Most ennyi mert Máté ébredezik és szerintem már éhes is. teszek még fel képet isKép
Jók legyetek.
Brigi
Kép
Kép
bombomanyu
 
 


Brigi!
Nagyon de nagyon irigy vagyok !Kép milyen gyonyoruek a fiaid!Mintha ikrek lennenek!
Mibol gonodolod hogy Bombi fel?
Nalunk is van most egy ilyen idoszak en sem tudom mitol hogy egesz nap rajtam csung,csak anya kell neki es szo szerint olbe kell vegyem de szinte egesz nap.Ha pl atmegyek a masik szobaba vagy wc-re akkor is sir utananm hogy anyuci,anyuci pedig az apja is ott van vele.En sem ertem mi tortent eddig nagyon jol elvolt az apjaval hiszen minden delolott egyutt vannak amig en dolgozom de mintha valami tortent volna mintha felne hogy elmegyek vagy nem tudom,de mar beteges a dolog.
szamomra.Ejszaka is labujhegyen megyek wc-re mert kiszurja hogy felkelek es rogton keservesen sir.

Vera!
Biztos nagyon orulni fog a ferjed!Kép BEncusrol kepet kerek szepen mar olyan reg lattam!

Lanyok ez az alvas Kép nalunk is reggel 6-7-kor van az ebredes sajnos meg hetvegen is.Nekem meg senkim sincs aki besegitene hogy en is pihizzek neha.Pedig neha olyan jol esne ha valaki kenyeztetne(anyukam) Kép
Na jo nem panaszkodunk de most megyek!
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Brigi, amerikai Gabi:
Laca a másik véglet, simán sétálgat a másik szobában sötétben. Sőt mintha kifejezetten szeretné az ilyen helyzeteket. Ha sokáig nem lát a játszótéren, mégcsak nem is keres Kép jól elvan nélkülem is.
(Amúgy a játszin csak ácsorog és lesi a játszó gyerekeket. Most is kivettem a babakocsiból az utcán és ott térdepelt sértődötten, pedig olyan szép idő van. Lusta kismalac, mint az Apja...)

(Amúgy kocsi megvan, most aztán hallgathatjuk a szülőket, hogy ennyiért már egy újat is vehettünk volna Kép Kép )
klarissza
 
 


Halihó!

Csak villámgyorsan írok, és csak magunkról, mert tegnapelőtt megígértem, hogy írok, de nem sikerült, és most, amíg a gyerek fürdik, lepötyögök pár szót. Szóval tegnapelőtt estére bedurrant a fogínyem jobboldalt, alul és felül is, még a fülem és a szemem is fájt (most már csak a fülem, de jóKép), meg az egész pofám, ma voltam fogdokinál, hogy nem valamelyik fog okozza-e, de a röntgen alapján csak az íny gyulladt, de az elég durván. Szóval nem nagyon van kedvem semmit csinálni, a fejem is fáj, pfujj. Hiába, a baj csőstül jön, nem igaz?

Viszont írok azért jókat is, tegnapelőtt óta Gabi tudja a nevemet.Kép Azt nem mondja, hogy anya, de a Zitát nagyon cukin, a "z" betűt úgy, mint az angol zöngés th, azaz a nyelve fogai között van. Ma egész nap ezt gyakorolta.Kép És két hete hirtelen nagyon apás IS lett, most már hozzá is odamegy, az ölébe kéredzkedik, megöleli, megharapdálja az orrát, szóval dúl a szerelem köztük is (ezeket velem is csinálja továbbra isKép). Ja, és még egy szót megtanult, ezt hétfőn, azt, hogy héja (azaz a krumpli héja), ez is nagyon tetszik neki, sokszor mondja. Most úgy érzem, talán elindultunk a beszéd rögös útján, de Gabinál ezt sosem lehet tudni, lehet, hogy most gyorsan leáll.Kép

Ja, és itt a tavasz, éljenKép, sokat vagyunk kint, Gabi imádja, vettem neki új cipőt, mert a régit kinőtte, háááát, elég bohócnak néz ki, olyan nagy benne a lába a régi után.Kép

A takonyból úgy-ahogy kigyógyultunk, szóval az élet tökéletes lenne, ha nem fájna a fél fejem.

Na, nem is panaszkodom tovább, meg amúgy is mennem kell kivenni a kőcöt a kádból.

Nem ígérem, hogy visszaolvasok ma, és írok, mert le kéne feküdnöm időben, akkor legalább nem érzem a fogfájást.Kép

Azért jövök, ahogy tudok.

Mindenkinek minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Olyan nagyon jól esett hogy örültetek nekem Kép De tényleg... Azt azért titkon reméltem hogy nem merültem teljesen a feledés homályába, de nagyobb "dorgálást" vártam a hosszú kimaradásért, persze így sokkal jobb KépKép
Képeket mindjárt keresek, csak most új gépem van, még tök szűz, nincs rajta semmi, úgyhogy remélem a Windows saját képnézegetőjével is meg tudom oldani az átméretezést, mert azért nem szeretném 1 megás képekkel sokkolni a sávszélességeteket Kép

Ann, az biztos hogy mindenképp jó ötlet ha az utazás nagy részét éjszakára időzítitek, hiszen a gyerkőcök még jobban átvészelik a hosszú utat ha közben alszanak. Viszont az a tapasztalatom, hogy ha nem értek oda elég hamar, azaz reggel ébredés után még mindig hosszú út áll előttetek, akkor az már nem olyan egyszerű, ha ti nem alszotok. Nem tudom hogy tervezitek megoldani az utazást, de vagy álljatok meg hogy ti is aludjatok kicsit ha van rá mód, vagy pedig úgy induljatok, hogy mire ébred a kiscsaj már nagyjából odaérjetek és ne legyetek bezárva az autóban. Mi ugyanis elkövettük azt a hibát hogy este indultunk, hogy milyen jó lesz, alszanak majd végig... Hát aludtak is, csak azt felejtettük el, hogy reggel mikor ébrednek, még jópár óra utazás lesz előttünk... Na azt már nem mesélem el milyen lelkiállapotban voltam két kipihent ördöggel egy alvás nélküli éjszaka után Kép
Nekünk most az válik be hogy délután indulunk, azt a 4-5 órát alvásig még simán kibírják, utána elalszanak, aztán már az uticélnál ébrednek. Ha szerencsénk van, akkor még mi is alszunk 1-2 órát mielőtt felkelnének Kép
Lakóautóval szerencsére ilyen gond nincs, ott alszanak amikor akarnak, meg mi is ha már úgy érezzük hogy fogynak az erőtartalékok. Reggel aztán kávé, kaja és indulás tovább KépKép

Brigi, szerintem igazad lehet abban hogy Bömbi fél valamitől. Sajna nagyon nehéz rájönni hogy mi a kiváltó oka, sokszor sose tudod meg, csak egyszerűen el kell fogadni a tényt hogy valami történt, és ezt váltotta ki belőle. Lehet hogy pont ott se voltál vele amikor bekövetkezett valami rossz, amit ő összeköt a félelemmel. Sokat nem tehetsz, mint persze megvigasztalod, és közben próbálod kifigyelni hogy mi váltja ki belőle valójában.
Nálunk egyébként a két gyerek között is hatalmas különbség van ilyen téren. Csibi nagyon önálló, egyedül elmászkál akármilyen messzire, felfedez, mindent megvizsgál, Tüni ugyanakkor úgy szeret mondjuk sétálni is hogy fogja a kezem. Most kezd kicsit oldódni ebből a szempontból, már egyre többet van el egyedül is, de ő is nagyon kis megijedős, bújós tud lenni néha egész apróságok miatt is. Eleinte gondolkoztam rajta hogy mi lehet mögötte, meg hogy én csináltam-e másképp valamit hogy különbözőek lettek, de nem jöttem rá semmire Kép

És akkor itt jönnek a képek Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Sziasztok, Diti
diti
 
 


Diti, közhelyes leszek, de... nagyot nőttek a gyerekek, még mindig szépek, és szerintem egyáltalán nem baj, hogy nem egyformák.

Brigi, tényleg ikreknek néznek ki. Máténak ezek szerint angyali természete van Kép Bömbi szerintem is fél, és ebben közrejátszhat az is, hogy tudja, van egy kisebb testvére, akivel meg kell osztania anyát.
na, most aztán okosakat mondtam... Kép

Zsizsa, ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++ ezt küldöm neked, meg még sokat. sajnálom, hogy most minden előjön. Gabi ügyes. a beszéd nálunk is hasonlóan alakul, már sok mindent próbál mondani: panda - paana, boribon - boobo (meséből), és nem is tudom még, viszont nálunk nincs apaszerelem, csak én kellek továbbra is.

mindennap tavaszolunk, sokat sétálunk, 2 órákat (de. és du. is), vagy a kertben ugrálunk. lányom kiscsikóként viselkedik, mintha eddig sose mentünk volna ki. elképesztő, mennire élvezi a tavaszt.

jó éjt, panu
panu
 
 


EDit!
TEgnap jutott eszembe hogy elfelejtettem megdicserni Botit,annyira edes fiu es gyonyoru nagyon nagyot nott!A kutyak is nagyon de nagyon tetszenek!Drukkolok en is hogy az akaratod szerint tortenjen minden baba ugyben.

Diti!
Jaj olyan cukik a gyermekeid!Mar nem emlekszem bocsi de mennyi idos a fiad?Nagyon nehez ket gyermekkel?

Zsizsa!
Gratula az uj szavakhoz!Ez mar csak igy jon meg az elejen en irtam hogy mikor milyen uj szot mond mostmar nem tudom irni,de talan 17 honapos koraig mindent felirtam.DAvid mar ilyeneket is mond hogy hozom viz,ne mozogj,hol vagy.(a dili anyjat utanozza),van amikor magaban jatszik es hallom hogy mondja ezeket olyan draga.Nem fog leallni Gabi a szavakkal naprol napra tobbet fog beszelni es ez olyan jo!Kép En mar ugy orulok hogy DAvid tud panaszkodni :faj feje,terde (meg csak igy beszel)es jon oda hogy pusziljam meg.

Ja tegnap lazasak voltunk ma elmentunk a dokihoz es mondta hogy kicsit meg van fazva de nem hiszi hogy attol van inkabb virus.
A tegnap megkerdezte tolem a ferjem hogy DAvid mikor fog mar egyedul enni,hat eleg elkeserito de meg en sem latom hogy magatol szeretne enni.JO biztos most hogy beteg nincs etvagya de meg a kezzel megfoghato kajat sem akarja enni,nem hogy kanallal egyedul.Ugy etetem mint egy csecsemot a multkor is kiprobaltam ugy hogy reggel 9-kor reggelizett,12-3- ig aludt szoval eltelt 6 ora hogy nem evett es direkt olyan kajat tettem ele amit kezzel meg tud fogni hogy lassam mennyit eszik es nem viccelek de ott ult elotte 1 orat es megevett 3 kis rozsa brokkolit es kb ennyi.Inni sem iszik meg magatol soha par kortynal tobbet pedig van ugy hogy eltelik 2-3 ora es nem kell neki.Persze en megtudom etetni ha akarom de felek hogy igy nem lesz onallo,hogy azert nem hajlando egyedul enni es inni mert mindig en etetem.
Ti mit szoltok hozza?Azt mar probaltam hogy adok neki is kanalat de jatszik vele.Egyszeruem jatszik az etellel komolyan neha olyan erzesem van mintha nem tudna mit kell vele csinalni(na jo tudom hogy tudja de ugy nez ki a helyzet Kép,ledobalja a kajat,ossze vissza nyomkodja a kenyeret,sajtot.Komolyan rossz nezni mit csinal az etellel.A masik hogy nem szereti a kenyeret es mar neha nem tudom mit adjak neki reggelire vagy vacsira.Ha enne kenyeret akkor olyan sok fele variacio van (virsli,sajt,felvagott,tojas)en ugy szoktam csinalni hogy a virsli darabkaba bele nyomkodom a kenyeret hogy azt is egyen neha Kép,vagy a tojas rantottaba bele sutok egy kis kenyer belet.Mar nem tudom mit csinaljak.Sem keksz,sem lekvaros kenyer,sem sutik,sem palacsinta,sem pogacsa semmi ilyesmi nem kell neki.A legtobbszor mindig gyumis joghurtot eszik.Ja es eloszor gondoltam hogy ez a fajta kenyer nem jon neki be(itt eleg szar kenyer van) ,de mar probaltam a buza kiflit,a 7 magvas zsomlet,bagelt,stb stb de semmi nem igazan jon be neki.Na szoval tanacstalan vagyok.
Tenyleg ti mikor kezditek biliztetni a gyermekeket?Neha azt hiszem hogy mar el vagyunk kesve mert a hatterbol anyu,anyos mindig mondogatjak es kerdezik hogy szoba tiszta e a kicsi fiam Kép

Jo most megyek,mindenkinek szep napot kivanok!
gabi75david
 
 


Hurrá, itt a tavasz! Annyira jó, hogy most már sokat lehet kinn lenni! Viszont ez a melegfront eléggé betette nekem a kaput. Eddig is gyanakodtam, hogy nagyon alacsony lehet a vérnyomásom, ezért kölcsönkértem anyukámtól a vérnyomásmérőt, és ma csupa olyanokat mértem, hogy 90/50, meg hasonlók. Szerintetek van ilyen? Mert nem szédülök, nem fáj a fejem, csak egy kicsit mintha lassított felvételen nézném magam, meg eléggé lekvár vagyok. Valamelyik reggel nem tudtam ellenállni, és ittam rendes fekete teát, persze nem túl erőset. Hát az a nap egészen másképp nézett ki, de nemnagyon merek rendszeresen teázgatni, kávézni meg egyáltalán nem akarok...

Közben szépen telik-múlik az idő, már két hét is eltelt a szúrás óta, és nem hívtak a klinikáról, ne is hívjanak!

Barni egyre ügyesebben eszik egyedül. Már alig kell segíteni neki. Végre kezdenek hasonlítani az étkezések holmi családi együttléthez. A legújabb az, hogy a kétfülű bögréjét csak egy kézzel fogja, és a szalvéta helyett a hajába törli a kezét.Kép Ettől végtelenül boldog vagyok.

Klarissza: jól néz ki a kocsi! Az klassz lehet, hogy jó nagy, én nagyon bírom a mi kis Yarisunkat, de már most látom, hogy egy idő múlva mennyire kicsi lesz. Na mindegy, parkolás szempontjából viszont nem bánom, a múltkor is sikerült fél óra torrnázás után beállni egy elég kicsi helyre. (Én már rég feladtam volna, de a férjem nem hagyta, kiszállt, navigált, nekem meg kűzdeni kellett, hát roppant boldog voltamKép, de egy hosszabb autóval reménytelen lett volna.)

Anita: "pici só", ez halálos!Kép Szerintem Robó már most jobban otthon van a konyhában, mint ahogyan egyes férfiak valaha is képesek lesznek!

Ann: éljen Hami 7. foga!Kép ApóKép

Gabi75: nyáron jöttök haza? Mikor voltatok utoljára? Még Dávid születése előtt? Elhiszem, hogy nagyon várod már. Kanállal evés: nem tudom, mennyire vagy ilyen téren erős idegzetű, de én hagytam, hogy Barni turkáljon a kajában a kanállal, kente ide-oda,csak játszott vele jó sokáig. Aztán egyszercsak elkezdte bevenni a szájába, és azóta próbál egyedül enni. Ja, és mindig akkor eszem, amikor ő is (legalábbis megkísérlemKép), így látja, hogy én hogy csinálom, és persze ő is úgy akarja most már. Az almát egy ideig csak úgy ette meg, ha nagyon vékony szeletekre vágtam. Erre a múltkor kikapta a kezemből a negyed darabot, és jóízűen elmajszolta.
Bilizni, meg egyáltalán szobatisztaságot elkezdeni mi csak akkor fogunk, ha már látom rajta, hogy valamennyire megérti, hogy mit szeretnék, de leghamarabb akkor, ha már jó meleg lesz, és alig kell felvenni valamit, meg az sem baj, ha nedves lesz a ruhája, és nem veszem észre azonnal. Vagyis a nyáron valamikor, amikor a nagymamánál meztelenül is lehet rohangálni a kertben. És nem leszek kétségbe esve, ha még egy évig pelenkázni fogom. Szerencsére anyós nem szólhat semmit, mert az ő kisfia is 3 évesen lett szobatisztaKép.

Brigi: már sokan leírták, de ami tény, az tény: nem semmi ez a két gyönyörű szempár! És hogy hasonlítanak!Kép A félősségre nincs ötletem, csak amit már más is írt: tudomásul veszem és megvígasztalom.

Zsizsa: gratula Gabi új szavaihoz! Gyógyulj meg hamar ebből a fogínygyulából is! Jól van a pocibaba?

Diti: de jó, hogy raktál fel képeket, őszintén szólva én már nem ismertem volna meg a gyerekeketKép. Kicsit irigylem, hogy ennyit utaztok, vagyis hogy nálatok ez ennyire beépült az életetekbe. Biztos a gyerekek is nagyon élvezik.

Na, most esik bele a fejem a klaviatúrába, úgyhogy megyek aludni, szép álmokat mindenkinek!

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Na, elkiabáltam a számitógépemet, sajna még sem lett tökéletes, és azt hiszem már nem is lesz...Igy rászántuk magunkat,és veszünk egy újat,nagyon bika eröset...

Diti, de jó,hogy megint irtál!!!A képek meg egyenesen csúcsok, tényleg sokat nött a két gyerköc. Még mindig azt mondom,hogy tök jó lehet ilyen sokat utazni és lakókocsiban aludniKép

Zsizsa, neked jobbulást, múltkor valahogy átsiklottam rajta, hogy betegek lettetek. Neked külön-extra mennyiségü energiát és gyógyulást kivánok!!!
Én nem akarom Gabi75-t megcáfolni, de lehet nem mindenkinél indul be a beszéd úgy,mint Dávidnál...Én most éppen Ádámra gondolok, kb 10 szót használ, csak és kizárólag, van néhány amit sürübben... Nénit hallgatunk egész nap, meg dudu meg pápá és kész..Vagyis amikor ezeket kimondta elöször,akkor úgy vártuk,hogy majd lesz folytatás is, de nem, csak ugyanezt hajkurássza már hetek óta.Biztos fog mondani majd mást is, de nála valahogy úgy van, ha van kedve újat tanulni, akkor mondja, ha nincs nincs...Azért remélem ö sem marad kukaKép

Gabi75, nektek is jobbulást!!! Pontosan ezen az önálló evésen gondolkoztam én is,mert én ugyanúgy vagyok vele, mint ti. ODaadom a kanalat,meg a villát is,tudja mire való,mégis inkább a játék tetszik vele, nagy ritkán egy-egy falatlandol a szájában, de inkább az véletlenül van...Szóval én is etetem Ádámot,fogalmam sincs, hogy mikor fogja megtanulni az önálló evést, most abszolút semmi jelét nem adja,hogy érdekelné.
A másik meg a bili, na ezzel szintén hasonlóképpen vagyunk. Nekem is van ismerösöm, aki már egy évesen azt mondta,milyen kár,hogy még nem szobatiszta...Nos, nálunk van bili, egy nap egyszer ül rá, és kb egy héten egyszer bele is pisil (eleinte sürübben ment) De szerintem ezt is érti valamennyire, mert pont ma jártam vele úgy,hogy fürdés elött mondtam,hogy irány a pancsi, majd ülsz a bilire, stb..És ekkor láttuk rajta,hogy megállt, és pisilt a pelusba természetesen(kicsit úgy megrázkódik utána,meg látszik,hogy odakoncentrált...)Szóval ezzel is igy állunk, látom rajta,hogy elméletben nagyon is tudja mit kellene csinálni, de még nem tart ott. Igy nem is eröltetem jobban.
Kenyérre nem tudok én sem mit mondani, nálunk nagyon menö a sajtos kenyér és társai. Ö mondjuk rágni is ilyen tésztacsikon tanult meg, pizzatésztából készitettem csikokat neki,és azt majszolta el, igy tanult meg rágni-nyelni.

Hagnosz, bizti nem hivnak már a klinikáról! Nálatok kiderült már,hogy kislány vagy kisfiú a kistesó??

Brigi, külön-külön és együtt is nagyon aranyosak a fiúk!!!És szerintem is nagyon hasonlóak!!!A legnagyobb fiad is igy nézett ki piciben???

Panu, Lizi teljesen úgy viselkedik,mint a felnöttek szoktak,ha örül a tavasznakKép Csuda aranyos lehet a kiscsikó lányod!!!
Bocs ha megkérdem,de miért olyan széles az üzeneted mostanában?? Vagy csak nálam mutatja úgy a gép???Pont olyan,mintha egy fénykép miatt szélesebb lenne, de nem, nincs kép,csak irás...Na, csak úgy eszembejutott..


Jaj, képzeljétek el, hogy ma vettem észre,hogy 1 fog helyett 3-at növeszt Ádám!!! Véletlenül engedett belenézni a szájába, és én az alsót sasoltam,amikor egyszer csak megláttam,hogy felül is nö...Na, mondom, ez szép, két örlöfog egyszerre...Következö pillanatban beugrott,hogy ha már ennyire engedékeny,megnézem a másik oldalt is, és ott is kinnt van a felös örlö fog...
Igy teljesen helyrekerült a hisztimennyiség, három ilyen nagy fogért elnézem neki.

Nálunk meg visszajött a tél, minusz van és esik a hó minden nap. Szóval akkor most én kezdek irigykedni a ti tavaszotokra!Kép


Néhányan még jól el vannak tünve, Zit, Batkamanó, merre vagytok??

Na megyek,mára ennyi
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


amerikai Gabi:
Laca is sokáig játszott a kanállal és a kajával, sőt szerintem sokáig játszanak vele, főleg ha újdonság van előtte. Szóval emiatt ne izgulj és az is biztos, hogy sokkal tovább tart megkajálniuk, mintha Te pakolnád a szájacskájába Kép És hogy utána hogy néz ki a ruhájuk.... Kép

Barbi:
A védőnőci és a doki nőci is azt mondta, hogy 2-3 éves közötti nyáron érdemes bilire szoktatni őket, addig kevés baba érik meg igazán a feladatra és az erőltetés csak problémákat okoz.
Úgyhogy én most nyáron csak megpróbálom, de egyáltalán nem gondolom, hogy mindenképpen megtanulja a bili látványától a visszatartás eleresztés dolgot. (Szóval ne izgulj...Kép elég nagy az esélye, hogy egyszer csak felesleges lesz a pelus.) Hurrrá!! Sok-sok fog Kép!

Hagnosz:
Tényleg fiú vagy lány? Kép Vagy már volt róla szó, csak lemaradtam?
Hááát ezzel a nagy döggel (Zafira Kép) nem igazán kívánunk a belvárosba menni, Zuglóban nem gond a parkolás (még). Bár a méretek szerint csak akkora, mint egy kombi, inkább magas a lelkem. (Próbáltam fűzni a férjem, hogy vegyünk két kisebbet, de hajthatatlan volt Kép)

Végre Lacát megnyírtuk, ez volt az első!!! Kép (Egész ügyesek voltunk Apával)

Na pusz! Bocs attól, akit most kihagytam.

Panu:
Lyányod igazán megkergethetné a fiam, Laca olyan lusti kint. Irigggy vagyok kiscsikóért Kép

Brigi:
Lassan érik a tali Kép

Zsizsa:
Sok pihi és vitaminok!

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok Lányok!

Gabi, nem is csodálom hogy nem emlékszel a kissrác korára, már annyira ezer éve voltam, hogy az lenne a meglepő ha tudnád Kép Januárban volt 2 és fél éves, Tüni meg most a napokban lesz másfél. A kérdésre hogy nehéz-e két gyerekkel azt tudom válaszolni hogy MÁR NEM. Eleinte viszont gyakran úgy éreztem hogy ezt már nem sokáig bírom. Volt olyan hogy hetekig nem volt egy szabad percem se, de most már hogy elérkeztünk egy könnyebb időszakhoz, olyan mintha a problémák nem is lettek volna, tényleg mintha filmen láttam volna, vagy mással történt volna meg Kép
A kanállal evés miatt szerintem se aggódj. Az én kisfiam itthon egyszerűen nem is volt hajlandó megtanulni enni rendesen, pedig kapott kanalat a kezébe, de csak játszott vele, meg ugyanúgy turkálta az ételt mint Dávid. Aztán egy hétvégét eltöltött anyukáméknál, és csodák csodájára onnantól tudott és akart is kanállal enni. Ez egyébként szerintem nem az anyukák bénaságán múlik szerintem - már bocs hogy így írom, de én volt hogy annak éreztem magam ha valamit nem sikerült elérnem. Egyszerűen a nagyszülőknél másképp viselkednek, jobban elfogadnak tőlük dolgokat, bár fel nem foghatom miért Kép Anyukámék egyébként elég varázslók ilyen téren, nagyon sok mindent náluk tanul meg mindkét kölök, úgyhogy manapság már meg se lepődöm ilyesmin Kép
A szobatisztasággal viszont én is gondban vagyok. De nem ám a Tünivel, bár őt még én sem tartom érettnek erre a feladatra. Van hogy magtól kéri a bilit, el is ücsörög rajta, egyszer-egyszer bele is pisil, szóval neki van is affinitása a dologhoz. Viszont Csibi... nemtom mit kezdjek vele. Elbújik mikor kakál, és nemhogy a WCre nem akar ráülni, de még a bilire se. Volt egy idő mikor Tünivel közösen hajlandó volt üldögélni rajta egy kicsit, de már azt se. Erőltetni persze semmiképp nem akarom, mert látszik rajta hogy tudja miről van szó, sőt szégyelli is a dolgot, azért bújik el, és nem akarom hogy az erőszakoskodás oda vezessen hogy esetleg visszatartsa a kakilást. Anyósom meg duruzsol, hogy rá kell ültetni a WC-re, üljön csak ott míg nem kakál, és ha nála van a gyerek, gyakorolja is bőszen vele ezt a dolgot, pedig már kértem hogy ne. Nem akarom hogy féljen a WC-től... Kép Várom nagyon a nyarat, hátha végre beáll valami változás a helyzetünkben, hiszen júliusban már csak 3 éves lesz, eszecskéje is van, remélem rájön hogy kényelmesebb csak bugyiban ténferegni Kép
Ja, meg nem beszélve arról, hogy szeptembertől akár már oviba is mehetne - persze április végéig be kéne íratnom - de hát az ovinak alapfeltétele a szobatisztaság... Na mindegy, legfeljebb kihagy egy évet, aztán együtt járnak majd a hugival Kép

Hú, eléggé hosszúra sikeredett a mondandóm, asszem most be is fejezem a szómenést Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok

Gabi75 meg többiek:
18 hónapos kor körül újra előjöhet egy olyan periódus, amikor újra és újra meg kell győződniük arról, hogy anya ott van és ezért akár éjjel újra ébredni is kezdhetnek. Mi is átestünk rajta, csak nekünk tetőzött azzal, hogy Ati is akkor utazott vissza, így durvább volt jóval az egész.

zit
zit
 
 


Diti:
Sajna a bátyám picura is ezt csinálta majdnem 4 éves koráig Kép Elbújt és bekakilt, meg visszatartotta stb. Aztán valahogy magától rendeződött.
klarissza
 
 


Sziasztok!

Diti, én mindig ugy érzem, hogy nagyon begyöpösödött vagyok, amikor az élményeitekröl mesélsz. Én ilyen havazásban sehova sem indulok el autoval, nemhogy gyerekekkel és lakóbusszal. És közben veszettül irigykedem.

Egyedül evés: van aki beszél, van aki eszik, van akit nem kell már cipelni és sorolhatnám, hogy ki mivel hol tart. Annyira nem érdemes ilyeneken filózni, hogy mit kéne már neki! És föleg ne üljön - szerintem - egy gyerek egy órát a kaja elött ha nem eszik.
A barátnöméknél az volt a szokás, hogy a gyereket minnél gyorsabban és tisztábban célszerü megetetni, ezért sokáig nem is kapott kanalat és amikor véletlenül kapott, akkor is amig ö egy falattal megközelitette volna a száját az anyukája kettöt közben belapátolt a nyiló szájacskába. Hát persze, hogy nem tanult meg hamar kanállal enni, másrészt viszont nem is maszatolt össze állandóan mindent és mindenkit, mint az én Botkám, akivel igen hamar bevezettük, hogy annyit eszik amennyit akar és ezt ha fél órán keresztül lapátolja a szájába, akkor ugy is jó, ha meg én etessem, akkor jelzi. A barátnöm fia most két éves lesz, és szinte az egyik pillanatról a másikra elkezdett kanalazni, de nem ám maszatolva, hanem szépen, ügyesen, tisztán. Mert most már megvan hozzá a kézügyessége. Boti még mindig nagyon maszatol, nem állitanám, hogy nem kinos egy kicsit étteremben meg társaságban, mert persze nem hagyja, hogy olyankor etessem. Otthon viszont nagyon jó, hogy megkapja a kaját és önállóan elfogyasztja, együtt tudunk enni. Ráadásul igy sokkal könnyebben el tudja dönteni, hogy mennyit is kér, nincs ez a na csak még egy kanállal...dolog.

Félelem: rosszul hangzik, és nagyon nem lehet könnyü. De bizom benne, hogy hamarosan elmulik olyan gyorsan, ahogy jött.

Beszéd: Nálunk is lassan halad. Kevés szót használ rendszeresen, de egyre gyakrabban utánam mondja, hogy mondok neki valamit, többször is. De attól még nem kezdi el használni. Bár a nagyszülei szerint hétröl hétre több szót mond, de én nem érzem.

Bili: én remélem majd a bölcsiben ellesi a többiektöl Kép Tényleg, Hanzika, mi van veletek?

Megyek lassan. Iszonyu idöszak van most, annyi a munka, hogy ki sem látszom. Jól esett most végre jönni egy kicsit ide is, bár olvasgatni szoktam.

Üdv mindenkinek,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Diti: ismerős a helyzet. Balu 3 éves elmúlt, mikor szobatiszta, akkor viszont egyik napról a másikra. Viszont, mikor emlegettem neki a dolgot (nem ültettem bilire, és mégis), teljesen bedacolt, és hallani nem akart a dologról hónapokig. Engem legjobban az zavart, ha valaki kivülről piszkálta ezzel.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Már megint csak panaszkodni jövök, de nem tudom mit csináljak. Bömbit néhány napja alig lehet fürdetni. Áll a kádban és üvölt, a fejét nem meri felemelni, és remeg az egész gyerek. Hiába nyugtatom, hogy nincs ott semmi ami bántaná és itt vagyunk melette, nem használ. Egyébbként nem fürdés időben ki-be mászkál a fürdőszobába, meg végül is fürödni is egyedül megy be, csak ahogy betesszük a kádba akkor kezdődik a borzalom. Mit lehetne ezzel csinálni? mert nagyon sajnálom szegényt.
Bocs ha unalmas voltam, de teljesen kétségbeestemKép

Diti nagyon irigyellek a sok utazásért, meg, hogy neked már ilyen jól eljátszanak együt a gyerekek.
Most másra nem igen tudok reagálni, mert mindjárt itt alszom el, de a hétvégén már megpróbálok, ha a kisfőnökök is úgy gondolják

Pusz BrigiKép
bombomanyu
 
 


Brigi

Zuhizni sem hajlandó, mondjuk úgy, hogy ő tartja magára? Beni is csinálta ezt egy időben, akkor emlékszem zuhanyoztattuk. Kép Remélem hamar elmúlik ez. Kép

zit
zit
 
 


Brigi: nekem is az jutott eszembe, hogy valamit változtatni kéne. Amikor a szuri után nemnagyon szabadott emelgetnem, akkor lavórban mosdattam Barnit. Imádta. Beleült, elpancsolt benne, alig lehetett kiszedni. Hátha nálatok is bejön. Szerintem az se baj, ha egy ideig nem fürdeted, csak megmosdatod.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Brigi

Még az jutott eszembe, hogy esetleg ha pár napig apával fürdene? Az sem jó?

zit
zit
 
 


Brigi
gyönyörűek a kisfickók. A félelemhez nem tudok hozzászólni, de valamitől biztos kialakult. Nem lehet, hogy úgy érzi a tesó miatt jobban magára van utalva ? Csak tippelek, remélem hamar kinövi. Kép
Zsizsa
ecseteled valamivel az ínyedet ? Vannak nagyon jó gyógynövényes teák erre.Persze csak, ha pocibabával összefér Az apósom birkózott ínygyulladással sokáig és kipróbált mindent. Gyógyulj meg hamar.
Diti
Én nem emlékszem rád, de ez csak azért azért van , mert én jöttem később. Tehát üdv újra itt. A kölkök gyönyörűek. Főleg a copfos ! Kép
Én olvastam erről a kakilási mizériáról valahol és két ismerősömnél is fennállt ez a probléma. Az egyiknek egy orvos javasolta a másik pedig magától találta ki azt, hogy amikor egy kisgyerek visszatartja a kakit ( azonkívül, hogy 100 oka lehet ) úgy gondolja, hogy az az övé. Tehát nem akar és ezért nem is tud tőle megszabadulni nyugodtan. Visszatartja, ezálltal ritkábban kakil és akkor persze, hogy nehezebben jön ki, ha már bogyós. Ők mint ketten azt csinálták, hogy megbeszélték a gyerekkel, hogy a kakitól el kell búcsúzni. Amikor sikerült végre kakilni együtt vitték ki a wc.be vagy a szemetesbe és elköszöntek tőle. Pl. az egyik anyuka azt mondta, hogy elment a kaki a kakijátszótérre, ahol a barátai várták. Kép Persze ez lehet, hogy nagyon infantilisnek tűnik vagy egyenesen nem normálisnak, de nekik működött. Mondom ez nem javaslat csak egy észrevétel, ha érdekel szerintem itt a neten is utána tudsz nézni valamelyik fórumban.
AmiGabi
Niki is próbál enni egyedül több- kevesebb sikerrel és én is mindíg mutatom neki, hogy hogyan kell. Szerintem ,akkor tanulja meg leggyorsabban, ha látja ti hogyan esztek. Nálunk gyakran van, hogy a fele kajáját nekem kell megennem, mert élvezi, hogy etet. Mindíg mondja, hogy aja hammm De biztos vagyok benne, hogy a te fiad is rá fog kapni az ízére hamar. És legalább tényleg kimaradsz ebből a falrakenős részből, bár most tudom pont ezt hiányolod Kép
A kenyér nálunk sem megy, a tésztát szereti, de a kenyeret semmilyen formában. Képes a vajat lecsipegetni a kenyérről csak nehogy valamennyi a szájába kerüljön.
Hangosz
a melegfront engem is kicsinált. Nekem mondjuk 3 napja fáj a fejem, de a vérnyomásom is alacsony. Sosem üti a 100-at. Ez még mindíg jobb, mint a magas ! Én csökkentett koffein tartalmú kávét iszom sok tejjel. Így legalább az illúzió megvan, hogy kávézom és az ébrentart.
Barbi
Új gép biztos szupi lesz Kép Jó sok fogatok lesz egyszerre !

Mi voltunk ma a Heim Pálban a bőrgyógyászaton. Du. 2-re értünk oda és ott derült ki, hogy betegfelvétel csak 1/2 2 -ig van. Hát ezt az apróságot elfelejtették közölni, mikor telefonon érdeklődtem. Legközelebb kedden próbálkozunk.
Tegnap viszont voltunk 100 Folk C koncerten és nagyon jó volt. Niki kicsit megijedt az elején a sok gyerektől, de hamar megszokta. Amikor elkezdődött a koncert hátramentem vele, mert gondoltam, hogy nagyon hangos lesz. Az is volt. Nagyobb gyerekeknek való ez , az tény, de azért nekünk is tetszett. Sokat mászkáltunk ki-be, de ha nem beszéltek (szórakoztatni kellett a sok kölköt és jól csinálták ) akkor a zenére figyelt. Már 7200 élő koncerten vannak túl. Azért ez nem semmi.
Jó éjt mindenkinek
Dorki
dorki
 
 


Dorki!
En is megprobalok mindig Daviddal enni minden amit meg lehet fogni azt megfogja es tomi neha a szajaba amikor nem beteg,ragni is tud ezzel nincs gond>PL:ha elemgyunk all you can eat etterembe ahol annyit eszel es azt ammit akarsz na ott aztan mindig ugy bezabal a dragam foleg a steaket imadja es sokat megeszik belole pedig nem vagom fel neki csak fogja es tomi magaba,vagy a fott zoldsegeket,gyumiket egeszben nyomatja.EGyszeruen azt akarja hogy en etessem.Erdekes hogy inni is mar tud poharbol mert probalta mar (persze kicsit melle folyik a dolog de megy neki)de nem akar inni mindig mondja hogy :kersz vizet -es mondom neki hogy igyal erreo nem.Kép Biztos kenyelmes dolog ha etetik .Abban bizom ha nyaron otthon leszunk es egyutt fog enni az unokatesoival,mamakkal ,tatakkal hatha o is onallo lesz egy kicsit.
Igaza volt az Editnek hogy az egyik gyerek mar beszel a masik oltozik(az enyem nem Kép,a harmadik gyerek meg mar egyedul iszik,eszik .Igy van ez.
Nikirol kepet kerunk ha van!

Barbi!
Mennyi idos vagy?ird mar oda mindig az aljara legyszi Kép ADam hol van nem latom ?!
Biztos azert ilyen husik a fiaink (a tied is az)mivel mi etetjuk oket.SAjnos bennem tenyleg bennem van hogy amit elkeszitek azt meg kellene (kell )enni,na nem eroltetem de ha semmit nem akar enni akkor bizony mondom neki hogy muszaj.Viszont o semmi egeszsegtelen dolgot nem eszik nem nassol ugyhogy az a minimum hogy hus,tejtermek,zoldseg,gyumi legalabb is en igy erzem.MOndjuk en kicsit szigoru vagyok kaja teren,nalam szigoruan csak szekben ulve lehet enni,(marmint DAvidnak) en nem enegedem rohangalni a kajaval mint sok anyuka (Itt megengedik)csinalja.
A multkor irtad hogy milyen emberek laknak azon a kornyeken akkor eszembe jutott hogy itt is ne tudd meg ennyi huzott szemut,indiait,arabot,mexicoit ritkan latni egyben.Sokszor olyan erzesem van hogy alig latsz feher embert.En nem vagyok fajgyulolo de mindig felteszem a kerdest magamban hogy ezek hogy kerultek ide ki?Bezzeg a magyaroknak nem nagyon akarnak vizumot adni,de a sok.....minden mas neppel meg tele van amerika.CSak neha fura.
Gondolom nalatok is igy van.MOndjuk TExas ez ilyen itt van a mexicoi hatar (sok kis mexicoi fekete munkas).


Na jo most huzunk setalni(jo szar ejszkank volt en is beteg vagyok es david ugy kohogott hogy majd meg fulladt szegenykem orankent felebredt kohogo rohama volt persze en sem tudtam tole pihenni mindig felultem megneztem hogy mi a baja mert kozben nyogdecselt hogy anyuci ,anyuci.Szegenykem ugy sajnaltam Kép

SZep napot!
gabi75david
 
 


Sziasztok!

Rég voltam, és olyan sokat írtatok hogy csak nagyjából tudok visszaolvasni!
De az utolsó témákhoz szólva:
Bili, WC: tényleg nem szabad erőltetni a dolgot, mert ezzel pont az ellenkezőjét érjük el. Meg nekem az a véleményem, hogy csak egyféléhez szoktassuk hozzá! Ha valki bilit vesz, akkor legyen a nagyszülőknél is bili, és azt szokja meg. Nem hiszem, hogy jó a gyerekeknek, ha egyszer bilire egyszer meg a WC-re kell ülniük. Mindkettő idegen nekik:-((
Én bilit nem vettem, csak egy WC szűkítőt. Olyan kicsi a nyílás rajta, hogy nem bír beleesni a feneke. Amikor meg ketten vagyunk itthon általában jön utánnam Wc-re , és ilyenkor mondom neki, hogy anya pisil. Fürdés előtt pár alkalommal, rátettem a Wc-re az ülőkéjét, és rá ült. Nagyon élvezte, egyáltalán nem félt. Pisilni igaz, nem pisilt, de elsőként nem is ez kell legyen a cél, hanem a megszokás, mert sokaknál ott kezdődik a baj, hogy nem is hajlandó ráülni. Én is úgy tudom, ahogy Klarissza is írta, hogy a gyerekek agya 2,5-3 éves kor körül jut el oda, hogy szabályozza a szükségleteit. Lehet előtte is próbálkozni, de ha negatív a hozzá állása, akkor hagyni kell a dolgot későbbre. Én is úgy gondolotam, hogy nyáron teszek egy kísérletet, addig meg csak a ráülős módszert gyakoroljuk.

Brigi
Lehet, hogy írtad, akkor bocsi, de mitől alakult ki Bömbinél ez a félelem? Volt valami előzménye, vagy csak úgy egyik napról a másikra?

Kanállal evés: nálunk néha az a gond, hogy amikor nagyon éhes, akkor nincs ahhoz türelme, hogy Ő maga szépen beletaláljon a szájába, hanem azt akarja, hogy én etessem.
Egyébként a szilárdabbakat nagyon szépen eszi egyedül, még villával is. A leves még eléggé "folyós".

Egyébként olyan kis aranyos! Egyre több szót vagy szótagot mondd. Mostanában azt élvezi,hogy a kérdésre válaszol. De olyanra is amit nem is nagyon ért. Ja! és a válasz mindíg : Nem!
De akkor is ezt mondja, ha az igen-t jelentene!
pl. tömi be a kedvenc kajáját, és megkérdezzük tőle, hogy finom???? Erre közli, hogy :nyem!

Am.Gabi
a kajálásnál nálunk sincs rohangszás, de még fel állás sincs. Akkor az azt jelenti, hogy nem kér többet. Persze lehet, hogy én könnyen beszélek,mert a fiam szeret enni, így nyugodtan is tud ülni. Azt vettem észre(pl. tesóméknál), hogy az Ő fia nem szeret enni, meg nem is ér rá, mindíg fontos játszhatnékja van, így Ő nem is tud nyugodtan maradni. Mondhatnám, hogy szoktatás kérdése is lehet,de láttam, hogy Ő tényleg mindent megtett(tesz):-((

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Brigi: szerintem is érdemes lenne egy kis időre változtatni Bömbi fürdetésén.Vagy tényleg veled, vagy apával fürödjön, de lehet éppen kiskádban próbálkozni ismét.Nálunk is velem pancsizik Robó(igaz nem a félelem miatt), de nála is volt olyan, hogy csak akkor akart bemenni a kádba, ha már én is benne ülök, holott imád pancsizni. Aztán elmúlt.nehéz rájönni a konkrét okára , hogy mitől is félhet.Biztosan idő kell, hogy ismét kádban , egyedül fürödjön. Ehhez kitartást kívánok, biztosan menni fog, csak idő kérdéseKépJa és még a rajtad lógáshoz akartam írni, hogy Robónál is volt olyan, hogy csak a kézben akart lenni, mindig fel kellett vennem, aztán lassan leszoktattam róla, mert nem bírtamKép.Az is lehet, hogy most jön ki rajta Máté iránti féltékenysége, nem?Remélem vmennyire rendeződtek a "gondjaid".Tüneményes fiaid vannakKép

Bili: én úgy vagyok vele, hogy ha jön a jó idő, ráérünk próbálkozni a biliztetéssel. Ettől függetlenül régebben vettem egy wc szűkítőt és Robó minden pancsi előtt ráül és pisil a wc-be. Nagy ritkán eszébe jut napközben is, de ez tényleg merő véletlen , és ráültetem ha kéri és oda pisil ügyesen.Erőltetni semmit nem akarok, tényleg ráérünk még vele.

Evés: nálunk sem eszik még villával, kanállal Robó. Van, hogy megfogja a kanalát és egy két kanállal behelyez a szájában, de ezt is inkább akkor csinálja, ha már unja az evést.

Remélem tudtam vmennyit segíteni .

Diti: nagyon helyes vonásai vannak még mindig a gyerkőcöknek, köszi, hogy tettél fel róluk fotótKép.

Barbi: még Neked akartam a pocis képedre reagálni.Nagyon helyesKép.

Bocsi, most csak ennyire futotta.

Anita
anita77
 
 


Edit.Természetesen Boti herceg is tüneményes , a kutyussal isKép.Bocsi, hogy az előbb kimaradt, de rohanok pancsizni.....Hogy vagytok?Remélem minden rendben!!

Anita
anita77
 
 


Na,megint itt...

Gabi75, igen hizelgö ránk nézve,hogy Ádámot husinak tituláltad, de azért ö attól messze van...Az a 2 kg (ha jól emlékszem) amennyivel kevesebb ö,mint Dávid, elég ahhoz,hogy ö nem igazi husi baba...Olyan "pont-jó" kategória.
Az egyedül evés nálunk sokszor azért is necces, mert ha elébe rakok akármit is tányérkában,az az elsö,hogy landol a tálcáján a kaja, a tányér meg teszi fel a fejére sapkánakKép...Igy a levesek és fözelékek kilöve, amit odarakok az jóformán kézzel is ehetö..Igy aztán ma is ilyet csinált, egyik kezében a kanál, a másikkal meg tömte be a szájába a kaját..Ez van, igazándiból nem piszkál vagy bánt, hogy ö kézzel eszik,nem látom hibának vagy elmaradásnak.
A bilizés is ilyen, van amikor ül rajta pár percet, van amikor azonnal feláll, eszeágában sincs trónolni...Egyszer egy nap, azt hiszem ennyi eröltetés nem sok.

Anita, jó hogy irtál, bár nem sokatKép Merre csavarogsz mostanábanKép? Vera is eltünt, együtt mentetek valahová???KépKép

Zit, Cory, nem ér csak egy-egy mondatot irni!!!Kép Irjatok a srácaitokról,meg magatokról is perszeKép!

Dorki, Mucus, végre megint Ti is elökerültetek, már lassan megint riadót kellett fújni a topicértKépKép

Lányok, itt röhej milyen tél van megint! Egész álló nap esik a hó, és minusz 10 fok volt ma is. Pedig már az orgonánkon szépen jöttek a rügyek, remélem túl élik a hideget.

Na, a házeladást meg lefújtuk, rájöttünk,hogy nem is olyan könnyű ez. Ugyanis ha ezt eladjuk, valahová menni kellene,és akárhogy nézelödünk a piacon elég kicsi a választék, olyat nem találtunk még ami nem csak az ára miatt lenne jó, hanem nagyságban is megfelelö lenne. Addig viszont nem merjük meghirdetni a miénket, amig nem látnánk esélyt a következöre (mert benne lehet a pakliban, hogy 1 hét,2 hét, 1 hónap alatt elkel...) És én már májusban nem akarok költözködni,ezt elhatároztam, elég lesz magamat elviselni,hát még a pakolászást. A ház-átadás pedig minimum 1 hónapos határidövel történik, azaz lassan ki is csúsznánk az idöböl. Igy maradunkKép De szép tisztaság és rend lett a házban, már megérte a nagy takaritásKépKép És végre felrakta a szegöléceket a párom a pincében, most már hivatalosan is kész a legalsó szintünkKépKép

Sajna digigépünket még mindig nem fogadja el a fránya számitógép (az új csak szerdán lesz kész), addig még megkiméllek új Ádám képektölKép De utána majd ontok páratKép

Sziasztok, jó vasárnapozást !!!

Barbi
28+2
(igy jó,Gabi?)

Kép
Kép
barbi
 
 


sziasztok,

Barbi, sajnálom, hogy nem sikerül ez a ház-dolog, gondolom, szerettétek volna, ha ott folytatjátok az életeteket. ha ez vigasztal, itt is hideg lett tegnapra, esett 10 fokot a hőmérséklet, és ismét vannak reggeli fagyok. de korántsem lett olyan hideg, mint nálatok. Lizi is megnézte a kibújó tulipánokat, és talán sikerül rábeszélni, hogy ne próbálja meg, hogy bírja-e a a lábnyomát. mert a hóvirágokat is csodálta egy darabig, aztán megtaposta egy kicsit őket. hiába a tapasztalatszerzés néha kárral is jár Kép

Brigi, nálunk már többször előfordult, hogy pár napig nem viselte a kisasszony a fürdőkádat. ha nagyon kétségbeesett volt, akkor együtt fürödtünk vele, illetve zuhanyoztattuk, aztán szép lassan felengedett. bármi okozhatja, pl. beütötte a fejét a kád szélébe, meleg volt a víz, megcsúszott stb.

Anita, azért ügyes Robó, hogy belepisil a vécébe.

kaja: a darabosakat Liza kézzel eszi, a főzeléket, levest adom neki, de neki is van kanala, néha azzal adagoljuk együtt Kép, néha egyedül.

bilivel én is várom a jó időt, a nyarat, majd akkor. de most el kezdtem gondolkodni ezen a vécészűkítőn, amit már többen említettetek.

most süt a nap, megyünk egy kicsit kirándulni, de csak a környékre, könyvesboltba akarok menni, és van piac oda is beugrunk. egésznap kettecskén vagyunk, apa dolgozik.

jó hétvégét mindenkinek, panu
panu
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy mondatra ugrottam be, mert mocskos módon fáradt vagyok, Győrben voltunk 2 napot, apának motorversenye volt, mászkáltam a pályán egész nap Kép
Dorki, ha még nem találkoztunk, akkor üdv, örülök hogy "megismertelek" Kép A WC gondunkra akartam annyit reagálni, hogy nálunk nincs baj azzal még szerencsére hogy visszatartaná a kakilást, minden nap van a gatyóban, és szerencsére nem valami kierőlködött termés, hanem teljesen normális. Úgyhogy ilyennel még nincs gondunk, remélem nem is lesz. Ezért nem akarom erőltetni a dolgot, nehogy oda fajuljon a kaka szégyellése, hogy visszatartsa.

Na, tényleg csak ennyi most, megyek és eldőlök, hátha alhatok pár órát egyhuzamban, mielőtt ébreszt a kiscsaj Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!
Már szombaton egész nap nem jött be a net, pedig dolgoztam. Bosszantó!

Fura, ahogy irjátok, hogy etetitek a gyerköcöket, én már szinte nem is emlékszem ,hogy milyen volt, amikor én etettem. Viszont szánom bánom bünömet, nálunk megfogható kajával van rohangálás Kép űugyanis én is minidg csak sptében, állva kapok be valamit, igy csak a fött kajához szoktunk rendesen leülni. Föleg mióta vettünk neki saját kisasztalt és kisszéket, azóta ...ha mi is ülünk és eszünk, akkor ö is, de pl uzsi alatt esze ágában sincs ott ücsörögni. Meg elég sokszor jön nassolni...szóval jó alapos reggeli után egyórával már jön, hogy kek! kek! ami a kekszet jelenti, ezt a bulátát vagy mit. De mivel nem kövér egy kicsit sem és a normál étkezéseknél szépen eszik, nem nagyon aggaszt a dolog.

Kérdésekre ö is felel, pl a finomra bólógat és mondja hogy fin! Meg mindent megismétel, de önállóan nem nagyon mond semmit, csak ami létfontosságú, mint a kek(sz), bubu, hamma, no meg a kutyák nevei, anya, apa, mama, papa.
Viszont ez a kaki ugy nálunk is alakul Kép Ugyanis szól kakilás és pisilés elött egy kicsivel, de iszonyatos hisztiket rendez, amikor ki akarom cserélni a pelusát. Egyszerüen nem megy szép szóval, csak eröszakkal. De mint talán emlékeztek annyira érzékeny a böre, hogy ebben nem igazán akarok alkudozni...hát nem tudom mi lenne a jó!
Viszont ami most sláger, az a motorozás! Másnál is? Már egész nagy távokat (3-400 m oda-vissza) megtesz vele, az emelkedökön még kicsit tolni kell, de amugy tép ezerrel. Multkor elmentünk vásárolni és kért egy almát, kapott is, erre azzal a dilemmával találta szemben magát, hogy nem tud egyszerre almát enni és motorozni. Erre ráült a motorra és ott kellett állnunk, amig el nem fogyott az alma (egy jó nagy), mert addig se elöre se hátra. Hát vicces volt, amikor a pici kezeiben fogva a hatalmas almát, a könyökével irányitva a motor kormányát megpróbált haladni Kép

Bocsi, hogy megint csak magunkról...

Brigi, megnéztem a "picik és kicsik" könyvemben, hogy mit ajánl, eddig nekem nagyon bevált és azt irja, hogy a fürdéstöl való félelem és ehhez hasonlók elég gyakoriak a tesó születése után. Azt javasolja, hogy nem kell semmit eröltetni, pl fürdés helyett elég ha néhány hétig csak letörölgeted egy mosdókendövel, vagy esetleg fürödhet a kiskádban, mint a tesó...és általában meg kell próbálni ugy kezelni, mintha kisebb lenne, mint amekkora valójában. De hát ez az elmélet, én Botitól egyedül is lefáradok egy-egy nap de nagyon, hát még hozzá egy újszülött. De vigasztaljon amit Diti mondott, hogy egy év és akkor meg ellesznek majd együtt Kép Mindenesetre sok energiát küldök nektek és sok türelmet!

Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


OFF: Edit, amiről beszéltünk, valamivel pontosabb info, hogy az április elsején esedékes változtatásokban benne lesz (ez az ún. akadálymentesítési csomag). nem törvvénymódosítás, hanem kormányrendelet szintű. remélem, így is lesz (hiszen csak az államtitkári nyilatkozatból tudom ezt). majd akkor is megnézem, ha tudom Kép

Boti szerintem hamarosan beszélni fog. Liza 2 hete mondja az első szótagokat vissza, és most már próbálja kimondani a szavakat is, ma pl. mondta, hogy kenyér így: "keéér", na jó az "r" nem volt tiszta Kép

etetésügyileg nálunk sem túl rózsás a helyzet. nem nagyon akar megülni a székében, csak a felnőtt széken, amin persze mocorog, tornászik, csúszkál. saját etetése megint nem érdekli, a darabosat eszi egyedül, de a többinél csak játszik a kanállal. és megérkezett a rossz étvágy-korszak is Kép

panu
panu
 
 


nem hiszem el, bejött az oldal! Van itt valaki rajtam kivül?

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Én már nem is bosszankodom ezen a fránya Babaneten, úgy sz-r az egész, ahog van..."Néhány napig rossz lesz"-na ne vicceljenek már ilyet... Már hetek óta ez van,igaz??
Na, hogy fokozzam a kaja-mizériát,itt egy újabb dolog. Ádám,ha nem olyat kap, ami 100%ig a fogához való, vagy elhatározza,hogy nem eszik többet,nem nyeli le a falatot...
Tegnap vacsira pizzát csináltam, szó nélkül ette velünk szépen,nagyon szereti. Aztán az utolsó falatot nem nyelte le, ha beszélt csurgott a nyála, gondolhatjátok milyen lehet teliszájjal gagyogni.
Kivettem a székéböl, gondolva akkor majd egyböl leszalad neki, hát nem. Még negyed órával késöbb is úgy volt, teli szájjal jött-ment, már játszani is leült. Itt lett elegem és kiszedtem a szájából azt az utolsó falatot...
De sajna nem ez volt az elsö eset, pár napja ezt csinálja, csak tudnám miért...Nem adok neki sokat, most a foga miatt annyit eszik,mint egy veréb, de roppantúl nem tetszik,hogy nem nyeli le ami a szájában van.

Na, már ébredezik az emlegetett,megyek is, csak gondoltam lenditek egyet a topicon.

Barbi
29.hét

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok,
én is itt vagyok, már nem is bosszankodom, csak közben meg szétesik a topic Kép
Most viszont időm nincs, pancsi, vacsi és tsai. Majd írok, sok puszi mindenkinek!
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Én is , én is itt vagyok! Nehogy szétessen már a topikKép.

Barbi: nem sikerült Veráékkal sajna találkozni, ugyanis ők előbb hazajöttek, mi meg hétvégén amúgy is névnapoztunk.Erről jut eszemben, hogy a múltkor Marcsi te írtad, hogy találkozhatnánk ha erre jártok. Mi nagyon szívesen talizunk, majd megírom a telefonszámom , biztos ami biztos alaponKép.

Nagyon halad az idő, már 29. hétben jársz BarbiKép.Már nem sok van hátra. Hogyan érzed magad?nevetek van már?

Megyek én is pancsizni.

Anita
anita77
 
 


Csoda!!!!! Műxik!

Én is itt vagyok, bár csak magunkról írok, de azért ne essünk szét tényleg...Kép

Szóval a múltkor elfelejtettem pár fontos dolgot leírni még magunkról:

Gabi 10 napja szopizott utoljára. Kicsit fura, hogy lezárult egy korszak (persze én vagyok a ludas), de megkönnyebbülés is, mert már annyira érzékeny volt a cicim, hogy nem bírtam tovább. Szerencsére csak kétszer panaszkodott pár másodpercig, szóval igazából ő sem hiányolja túlzottan (a tejem is elapadóban volt), bár ma reggel odahozta a babáját, hogy szopizzon rajtam.Kép

Szegény Gabi, csütörtökön orra esett a betonon, csúnya is lett nagyon a szája, pénteken meg lefejelte a fal élét, ugyanis leesett a kismotorjáról, egyenest fejjel a falnak, jobb oldalt a homlokán, a szeme mellett az arca feléig egy 8-10cm hosszú lila hurka lett. Persze rögtön homeobogyóztam, aminek hála már másnap csak egy vékony csík látszott, ami mostanra már sárga, és alig látszik.Kép

Egy hete kibújt a 14. foga, a jobb alsó szemfog. Már két hónapja növesztette, szóval ideje volt.Kép

Tegnapelőtt óta este integet a babái kezével az apjának, közben meg mondja, hogy szia, szia.Kép Ez nála nagy szó, mivel alig beszél. Bár mostanában állandóan halandzsázik, a már ismert szavait mondja, szótagokat ismétel tök ari hangon.Kép

Engem most már konstansan Zitának hív (tojik kimondani az anya szótKép), van, hogy elkezdi kántálni a nevem, rohan hozzám, aztán megölelget, meg úgy ad puszit, hogy megharapja az orromat.Kép Ezt rajtam kívül csak az apjával csinálja, szóval meg vagyok tisztelve.Kép

Voltunk kint kismotorral kétszer is, és fél órát is tud vele menni, nagyon ügyi! Csak az a baja, hogy gyakran beakad az új cipője a hátsó kerékbe, és ez kissé hátráltatja, de majd megszokja.

A szopi elhagyásáról többen kérdeztetek, majd leírom, de most mennem kell kivenni a kádból a kiscsajszit.Kép Ja, és aki írt nekem, vagy kérdezett még tőlem, arra is fogok reagálni!

Egyébként holnapután tartjuk a leányzó névnapját, kap kisfelmosócuccot, amihez seprű és lapát is van; kisedényeket; meg egy kisautót, hogy ne az apja buragoit piszkálja.Kép

Rohannom kell!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: