Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Megvolt az Uh, jó volt látni a babót hogy minden rendben van. Hattyúházról: 10 ezer ft-ba került, egy 16 perces videó, cd ami nem működik, 3db kép amin az ég világon semmit nem látni. nem mondott szinte semmit a doki, egyfolytában csak azt mondta hogy látják, és már ment is tovább. voltak tök jó helyzetűképek de azt nem vette videóra, olyan képet adott amin semmi nem látszik szinte. és ami a legjobban zavart egyfolytában az órát nézte. szóval meg fogadtam hogy legközelebb a praxisba megyünk.pedig olyan örömmel mentünk, azt tudtam hogy nem fogunk olyat látni mint mondjuk 30 hetesen, de legalább azokat a képeket adta volna amik jók, és ne tünt volna olyan futószalag szerűnek.
Azt nem tudta megmondani hogy fiú e vagy kislány. először azt mondta hogy szerinte fiú, de lehet még belőle lány is.

Méretek:
AC 10.4
BPD3.42
CRL 10.54
FL 1.85
HC 11.73
OFD 4.02

142 g, nektek kb ennyi idősen mik voltak a méretek?

Sziasztok
Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Elfelejtettem kép a profilban, és a fotóalbumban Liegl család néven ha gondoljátok nézzétek meg.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak most jelentkezem, de rengeteg dolgom volt. Tegnap voltam orvosnál. A folyásra kaptam Klion hüvelytablettát, mert van egy kis gyulladásom. Amúgy mikor vizsgált a doki, és a hasamra tette a kezét, tökre meglepődött, és szinte felkiáltott, hogy van itt pocak kéremszépen, növögetünk rendesen. Azt mondta, hogy legalább 18 hetes Kép Úgy tűnik beindult a gyerkőc, pedig már az Elevitet is csak 2-3 naponta szedem. Remélem nem 4 kg-os lesz Kép A családban nem is volt soha nagy baba, remélem nem én leszek a kivétel.
Hétfőn megyek UH-ra, már nagyon kíváncsi vagyok. Még úgy igazából nem mocorog, bár néha már érzem, de nagyon ritkán.
Kisbuksi!
Igen érdekel a kapcsolatanalízis, de Győrben ugyebár nincs ilyen. Tényleg, ha találkozol Raffaival nem kérdeznéd meg tőle, hogy vidéken van-e ilyen lehetőség, vagy tervezik, hogy később oktatják a módszert? Nagyon érdekelne.

Én most 19. hetes vagyok, és még nem híztam semmit. A doki azt mondja, hogy még nem is kell. Ráérek. Én 74-75 kg voltam a legelején, most 70 vagyok (bár a védőnő mindig többet mér, mert rossz a mérleg is, és ruhában vagyok, ugyebár. Kép )

Remélem már több időm lesz írni Nektek!
Jó pocakosodást.

Ja, 12 hetesen nekem a puffadástól volt pocim, de mostmár nagyon látványosan nődögél hétről hétre. Tök jó Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Bocs. lemaradt, hogy
Sziasztok: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Gabi1, nagyon sajnalom, hogy ilyen rossz velemennyel vagy a Hattyuhazrol. Mi most szerdan voltunk ott a 12. heti tarkoredomeres vegett(eredetileg Szegeden Szabo Janoshoz szerettem volna menni, de keson jelentkeztem es nem tudott fogadni). Az orvost Csokasi Zsoltnak hivtak, aprolekosan megmagyarazott mindent, elobb hasi, majd huvelyi Uh-t csinalt. Kaptunk 4 kepet is abbol ketton nem tudom mit kellene nezni, de ketto kb olyan mint a tied ami a profilodban van, ez szerintem nagyszeru. A tarkoredo 1.18 mm ez normalis.
Egy picit megijesztett azzal, hogy a placenta a hatso falontapad, de melyen van es a belso mehszajat fedi. Ezert sokat kell pihenni. Volt mar ilyen valakinek? Mit tudtok errol?

Kisbuksi, en is megvettem a Lelki koldokzsinor cimu konyvet, meg epp csak beleolvastam. Legyszi irjal a tanfolyamrol, en semmikepp sem tudok resztvenni rajta de csinalni akarom. Varom a reszleteket!

Eszty,
en most 12 hetes vagyok es mar egy jo ideje nem tudom begombolni a nadragom.

Ildiko(12+1)
kildiko
 
 


Szia Ildikó!

Akkor írhatnék pár sort a profilodban szereplő mail címre?

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


sziasztok!

Nem tudom akkor lehet hogy rossz napja volt, de szerintem tök mindegy mert amikor a kismama oda megy nem azzal foglalkozik hogy milyen kedve van.
Nekem a Norbival volt mélyen tapadó méhlepény, és fedte a méhszájat. Nekem is sokat kellett pihennem, emelni, lépcsőzni, sex tilos mert nekem sokat görcsölt is a hasam.
De amugy a szülés rendben ment.

Tegnap voltam a dokimnál, egy kicsit vérszegény vagyok, kaptam Maltofert, ma kiváltom. Csinált uh-ot is, minden rendben van, nekem a mellsőfalon van a méhlepény.
két hét mulva genetikai uh.


Sziasztok

Gabi1
16+2

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kisbuksi,
varom, hogy irj!

Gabi1, koszi!

Ildiko
kildiko
 
 


Kis Ildiko,
En mar nem is emlekszem, hogy miota nem tudom sok nadragomat, szoknyamat begombolni. Remelem, hogy lassan egyre nagyobb holmik kellenek majd ram. KépKép

Eszty
eszty
 
 


sziasztok!

Képzeljétek tegnap megvettem az elsö kismama gatyom mert már szorítottak a régi nadrágaim.A mega toysba vettem nem vagyok töle elájulva de kényelmes legalább.Majd még megyek nézek egyet a 2in1 -be.Remélem az csinibb lesz már Kép

Gabi1:Én is Maltofert kaptam szedem egy hete és kicsit mintha nem lennék olyan gyenge.De én lenyelem egybe mert nem bírom elrágni Kép

sziasztok

Bencebaba
bencebaba
 
 


Sziasztok!

Bencebaba: én is egyben nyelem le, én sem tudok semmilyen gyógyszert szétrágni. Remélem nekem is használ és én is azért voltam olyan gyenge.
Képzeld visszautalták a suliból a pénzt.Kép

Tegnap bementünk a Westendbe a gólya kismama boltba, mutatott a nő egy két nadrágot ami elvileg rám való lett volna, de még azt is a földön húztam, persze amik igazán tetszettek azok meg akkorák voltak, hogy hatszor bele estem volna még szülés elött is. Szóval amikor mondtam hogy köszönöm nem kérem és elköszöntünk de még az üzletben voltunk a nő ár igazgatta is a ruhákat. Olyan rosszul esett pedig hát nem turtam szét. Meg is fogadtam ide többet nem jövök.

Voltunk tegnap táncolni jól esett a mozgás már hiányzott. utoljára júliusban voltunk.

Sziasztok

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Ildiko! Én a Szabonál voltam most UH, de többet nem megyek oda. Ha érdekel elküldöm neked is miért. Nekem is hátsó fali, mélyen tapado a lepényem, lehet ezért volt erös vérzésem a doki szerint, most nekem is sokat kell pihenni. Ez a Csokási hol vizsgált? Még sose hallottam rola, a legtöbb orvost azt hittem ismerem (legalább hallomásból). Én egyébként csak orvoshoz mehetek el, nem lehet takaritani, szexelni, szoval nagyon kell magamat kimélni.

Linda! Köszi a drukkot, tényleg semmiség volt a vizsgálat. Legközelebb már magamtol fogom kérni, mert jobb tudni, hogy egészséges-e a baba. Nem ment minden simán, de nem fájt semmi. Utána napokig csak feküdtem, most már jol vagyok.

Karmen (21+3)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok Kismamik!

Egy kicsit eltüntem, de mostantól megpróbálok rendszeresebben jönnni. Nem tudtam mindent visszaolvasni, de remélem mindenkinél minden ok.
Múlt hét kedden megkaptam a magzatvíz vizsgálat eredményét és minden rendben van. És még azt is írták, hogy leány magzat. Szóval nálunk jön a 3. kiscsaj. Apuci pár napig ki volt bukva, de mostanra azt hiszem feldolgozta valamelyest. Persze a játékboltnál felsóhajtott, hogy Ő már nem kell soha, hogy autókat vegyen a fiának.
Múlt héten voltam 4D-s UH-n is a Praxisban. Tökéletesen elégedett voltam a dokival, nagyon szépen megmutogatott mindent a babán, és 12 perces videot csinált.

Kitty
(20+5)
kitty123
 
 


Szia Mindenkinek!
De jó, hogy idetaláltam,látom itt jó kis élet van.
Én ma vagyok 24. hetes kismama,már azt is tudom,hogy kisfiam lesz,és 1cm hosszú már a fütyije. Az apukája nagyon büszke is rá!
Kata! Próbáltam neked megnézni ezt az fl-t,de én sem találtam semmit.A combcsont az a femur, azt szerintem máshogy nem jelölik.Én vidéki vagyok,de azt mondjátok, hogy akkor nem érdemes ezt a 4D UH-t erőltetni?

Kis Buksi! a Raffai könyvet én is olvastam,és találtam itt egy hölgyet, aki efféle meditációs kapcsolattal foglalkozik, kedden megyek majd hozzá először, és utánna majd érdeklődhetek tőled a témáról részletesen?

manóka
manóka
 
 


A magzat normális növekedése a különböző paraméterek mérésével, azok egymáshoz viszonyított arányaival követhető.

Biparietalis diameter (Bpd)
a thalamus és a III. agykamra síkjában mért, tuber parietalék közötti külsőbelső távolságot jelenti

Frontooccipitalis diameter (FOD)
a Bpd méréssíkjában a fronto-occipitalis csontok külső-külső széle között mért távolság

Oldalkamra szélesség (OK)
a falx cerebri és az oldalkamra lateralis falának távolsága

Hemispherium szélesség (He)
a falx cerebri és a falcsont belső széle közötti távolság

Thorax átmérők (TH)
az utolsó borda síkjában mért külső-külső, antero-posterior és haránt átmérők

Femur hossz (FL)
a femur diaphysisének hossza

Kerület mérés: a fej (HC) és a haskerület (AC) a mért átmérők alapján számítható ki, vagy a monitoron a körberajzolás után közvetlenül leolvasható.

Ezt idemásolom nektek kismamik, hátha hasznát veszi valaki. Ebben is az FL a femur.

Bocsi, hogy offoltam Kép

T.
Névtelen
 


Karmen,
ird meg, hogy miert. A Csokasi dr. a Hattyuhazban rendel Pesten. O nem nogyogyasz, hanem radiologus; megallapitotta, hogy a mehlepeny a mehszajon fekszik es annyit mondott, hogy ajanlott sokat pihenni, a tobbit beszeljem meg az orvosommal. Idehaza a nodokim pedig azt mondta, hogy nincs semmi kulonosebb tennivalo ennek most nincs jelentosege, a szulesig valoszinu minden rendben lesz. Ha te tobbet tudsz ird meg, kerlek.

Ildiko(12+4)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Ildikó: nekem annó a 18. heti genetikai uh-on állapították meg, és már ott közölte a doki hogy mit nem szabad csinálnom, és ogy ne várjak a következő vizsgálatig inkább hívjam fel a dokimat hogy tudjon róla, és ő is ugyan azokat mondta amit már leírtam és amit Kármen mondott. Szerintem ha neked nem is mondták azért jobb oda figyelni. Egyébként egy barátnőmnek ugyan az volt és ő is veszélyeztetett terhesnek számított. annak idején az eü suliban is úgy tanultuk.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Ildi! Azt hittem Szegedre jöttél vizsgálatra, akkor ezért nem hallottam még róla. Mindjárt elküldöm neked is a levelet, valakinek már megirtam.
Csak annyit tehetsz most, hogy pihenj, vigyázz magatokra, ne emelgess, ne takarits, nekem minden tilos csak a fekvés nem, de késöbb még kerülhet feljebb a méhlepény, és akkor nem lesz ilyen szigor.

Karmen (21+4)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hány héttől lehet kérni az ultrahang vizsgálatról videófelvételt? Na és hogy hogyan. Kép

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Eszter: az én dokimnál már az első uh-on lehet kérni felvételt. viszel magaddal kazettát és szólsz hogy szeretnéd ha felvenné. Pl nekünk már most szólt hogy a 20. héten csinál uh-ot vigyek kazit, de viszem a genetikai uh-ra is jövőhéten és ott is megkérem a dokit hogy csináljon.


Hogy vagytok? én szedem a Maltofert de nekem már mosz székrekedésem van tőle.
Egyébként jól vagyunk, jövőhéten csütörtökön megyek genetikai uh-ra, hogy milyen gyorsan telik az idő.

Sziasztok
Gabi 16+5

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi,
énnekem nem szóltak, hogy lehet csináltatni, csak az tűnt fel, hogy a dokinő kérdezi a kinti asszisztenstől, hogy veszed? De nem mertem megkérdezni őket, hogy mi van. Kép
Egyébként egész jól megvagyok. A hányinger azért továbbra is kínoz, mostmár nem reggel, hanem a nap többi szakaszában. Már azt hittem, hogy elmúlik. Kép

Eszty 13+0
eszty
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik mindenkinek máshogy működik a szervezete a terhesség alatt. Én uis. alapvetően székrekedéses típus vagyok, de mióta terhes lettem, semmi bajom ilyen témában. Még a Maltofer sem tudta elrontani, pedig már két dobozzal megettem.
Ennek örömére most gyorsan legyűrtem 2 banánt.
De: Egyebek azért alakulnak. Pl. 1 hete kezdem érezni, hogy éjjel görcsöl a vádlim. Most még nem vészes, de ilyen hamar egyik lányommal sem éreztem. Erre ugye adhatnak valamit?
És 1 hete a jobb fenekemnél fáj. Az a forgó? Ilyen már volt az előző tehességemnél, a végén már a lépcsőn alig tudtam felmenni.
Na, ennyit a bajokról.
Amúgy szerintem bármelyik UH-n lehet kérni videofelvételt. Nálunk 1500 Ft-ot kérnek érte.

Kitty
(20+6)
kitty123
 
 


Sziasztok!

Nekem első terhességemnél székrekedéses voltam (egyébként is az vagyok) a másodiknál semmi bajom nem volt. De most megint székrekedésem van. A vádli görcsre is jó a magne b6, szerintem vehetsz be belőle.

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Én sem vagyok más cipőben. Énnekem is székrekedésem van, de reménykedem benne, hogy amikor már jobban eszek, akkor jobban is lesz.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok.
Köszi mindenkinek aki megnézte az fl-t, késöbb biztos úgyis megtudok mindent.
Nekem is felírták a Maltofert, de én is egészben eszem, az illata jó, de az ize biztos rossz.
Mig nem voltam terhes addig nagyon székrekedésem volt, semmi nem használt, de amióta terhes vagyok minden oké.
Nincs ilyen jellegű problémám, ám egy kicsit féltem attól, hogy a vastabletta szedésével egyidőben ez visszajön, ezért nem szedem mindennap csak minden másnap és eddig nincs gond.
A vádlim pedig most kezdett görcsölni éjszaka, pedig már az első időtől kezdve szedem a magneb6-ot és mégis görcsöl.
Valamelyik este viszont zokniban aludtam és nem görcsölt.
Lehet hogy csak fázott?
Egyébként most minden rendben van ,kb a 24.-héten megyek legközelebb dokihoz.
Olvastam, hogy volt valaki a Praxisban, le tudjátok írni az elérhetőségét és, hogy mennyibe került és kihez kellene menni?
Vagy a megatoys jobb?

Kata(19+5)
kata206
 
 


Nekem is székrekedésem van, pedig a terhesség elött sose volt. Már abbahagytam az Elevit szedését is, de nem segitett, maradt a lekvár meg a tej.
Nekem pár napja néha keményedik a hasam, igaz csak rövid idöre, de más is érzi igy?

Karmen(21+4)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok

Kármen azt szokták mondani hogy napi 4-5 keményedés belefér. De azért figyelj hogy hányszor van egy nap.
Nekem is szokott néha.

Gabi1 16+5

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Kata!

Én múlt hétfőn voltam a Praxis-ban.Címük: Bp. Bartók Béla út 92-94.IV.em.20. (A Kosztolányi térnél)
A vizsgáló orvos a Győrfi M. volt. A 30/ 414-8886 számon lehet bejelentkezni és kb. 2 hét múlvára adnak időpontot.
A vizsgálat + kb. 12 perces videoanyag + 1-2 fekete-fehér papírkép ára 8000 Ft, de ha regisztrálod magad itt a Babanet főoldalán a Praxis UH rendelőnél egy ezres kedvezményt adnak. A videokazit vinni kell. Lehet DVD-re is iratni, azt adnak, valamint színes képeket is lehet kérni. Ezek áráról olvashatsz itt a főoldalon.
Én meg voltam elégedve mindennel, de olvass át a 3D Ultrahang topicba, ott mások véleményét is megtudhatod és más helyekről is írnak.

Karmen

Szerintem is napi néhány keményedés elmegy, állítólag, ha 1 órán belül többször is van, és hosszasan tart, akkor már érdemes ráfigyelni. Én is érzek ilyeneket párszor, szerintem ez a terhesség velejárója.

Kitty

(21+0)
kitty123
 
 


Sziasztok!

Én is tegnap voltam UH-n, és nekem is 28mm volt az FL. Férjem szerint kicsi Kép A CRL-t nem is mérte a doki. Annyira ficánkolt a baba, hogy öröm volt nézni. Úgyis azt szerettem volna látni, hogy mocorog, hát láthattam. BPD 42mm.
4 hét múlva megyek 4D UH-ra. Kíváncsi vagyok mi lesz. Mikor kértünk fényképet a lurkóról, odafordította az arcát felénk, és olyan aranyos. Férjem egyből megállapította, hogy tisztára az ő orrát örökölte Kép
Most boldog vagyok, és kicsit megnyugodtam.
Sok puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Karmen!

Én keményedéssel még kórházban is voltam /de minek?/,de ne aggódj. Az egész a méhszáj reakciójától függ. Én nagyon sokat keményedek,viszont a méhszájam teljesen zárt /tegnapi infó/,és a dokim szerint nincs is ok aggodalomra.

Bogi!
Nekem a 19. héten volt 28 az FL,és a doki szerint ez teljesen megfelel az elvárásoknak.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Lányok! Köszi, elég ritka ez a keményedés, szerencsére. Remélem nem fog gyakoribb lenni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Köszönöm Kitty,
beszélgettek valami keményedésről, megkérdezném ez micsoda és mindenkinek kellene lennie ilyennek , vagy nem?
Nekem szerintem folyamatosan keményebb a hasam mint eddig volt, de folyamatosan.
Úgy ezen felüli keményedést nem veszek észre.
Remélem ez azért jó!

Kata
kata206
 
 


Sziasztok!

Megvan az AFP-m. MagasKép 1,9 mom

Tök ideg vagyok. Még nincs a kezemben, a labort hívtam fel, ott a doki mondta, ez mérsékeltem magas.

Felhívtam a saját dokimat, Ő is azt mondta, ezt ki kell vizsgálni, mert tényleg kicist magasKép

Tök para vagyok megint.

pedig asszem megmoccant.Kép

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!

Ladányi Kata:
Probálj picit megnyugodni, tudod hogy az Afp milyen bizonytalan.Kicsit nyugodj meg.Mikor mész a további vizsgálatokra?Irjál hogy mi a változás.És tényleg nyugi.

Képzeljétek voltam ma 2in1-be, és vettem 3 szupi gatyot,érdemes benézni aki tud.

sziasztok
bencebaba
bencebaba
 
 


Sziasztok!
LadányiKata ne aggódj az AFP miatt, nézesd meg UH-n a babát, és ha ott megnyugtatnak nincs miért izgulnod.
Egyébként az AFP, ha nem pont a 16. héten veszik le,akkor már nem mutat tökéletes eredményt,én is a 17. héten vetettem le,és nekem is 2 lett.
Nem szabad szoronganod,mert azt a baba is megérzi. Menj minél előbb UH-ra,hogy megnyugodhass! Sok szerencsét!!

manóka
manóka
 
 


Kata! Nyugodj meg, látod nekem a 12. nucha is jó volt (0,9mm) AFP 0,6 MOM mégis kellett végül genetikai vizsgálat, tehát az sem jelent biztosat ha alacsony. Amugy én hiszem minden rendben van, szerintem neked is csak vaklárma lesz!
De ha megnyugtat a genetikai vizsgálat (én csak ezért mentem bele, hogy ne aggodjak hónapokat) akkor nyugodtan vállald, mert semmiség, de hidd hogy nem lesz baj!!
Én csak kb. 2 hete érzek keményedést.

Karmen (21+5)

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Még annyit, hogy "naptár szerint" 16 hetes és 5 napos voltam a vizsgálatkor.
A 12. heti UH-n szintén "naptár szerint" 11 hét 2 napos voltam, és 12 hetet írtak az UH-ra.
Az AFP-re 16 hetet írtak.

Tehát ha az uh-t nem is nézem (mert ha azt vesszük az is + 5 nap) akkor is inkább 17 hetes voltam "legálisan" mint 16. Manóka! Te pontosan voltál 17 hetes? Neked nem mondták, hogy magas? Semmit nem mondtak?

Puszi: Kata
LadányiKata
 


Kata,
probalj megnyugodni, az AFP egymagaban nem mervado, ha vallalod a magzatvizvetelt az biztos eredmenyt ad, ha nem vallalod akkor a genetikai Uh illetve a quartett teszt is eleg biztonsagos eredmenyt adhatnak. Szerintem a legfontosabb, hogy minel elobb tudjal valami konkretat, hogy megnyugodj. Szoritunk neked!

Ildiko
kildiko
 
 


Sziasztok!

Tegnap már nem jelentkeztem, köszi a megnyugtató válaszokat. Sajnos délután karamboloztam, és most amiatt vagyok para.
A story:
Lámpa zöld. Előttem egy zöld suzuki, nő vezet, teker, majd amikor sárgára vált a lámpa, beletapos a fékbe. Természetesen én is. Pont nem mentem neki, erre hatalmas csattanás, a mögöttem lévő belém jött, megdobott annyira, hogy nekilökött a suzukinak. A nő kiszállt, megnézte, hogy az ő autójának nincs baja, visszaült, megbeszéltük, hogy félreállunk, a nő elhajtott, a mögöttem jövő manyussal álltunk meg. Ő nagyon sietett, nem töltöttünk ki semmi lapot, csak nevet és telefonszámot adott. Este felhívtam, ma 10-re megyünk hozzá a férjemmel (mert az övé az autó, amit már másodszor török össze). Remélem, hogy így utólag nem fog variálni a fickó. De annyira hülye vagyok, hogy abban a helyzetben nem tudtam gondolkodni, hogy az hihetetlen.
Na mindegy, reménykedek, mert a mi autónk eleje is, és hátulja is sérült, legalább 3-400 ezer Ft lesz. Szóval gáz lenne, ha nekünk kéne kifizetni.
Remélem nektek minden oké lesz, és Katának is megnyugtató eredményei lesznek.
A babának szerencsére semmi baja.
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kata,
én ugyan még nem tarok ott ahol Te, de én is csak azt tudom mondani, hogy nyugodj meg. Bár lehet, hogy most ezt írom, aztán 3 hét múlva én is parázni fogok. De a picinek biztos, hogy jobb ha nem idegeskedsz.

Bogi,
sajnálom, hogy karamboloztál, de a legnagyobb lényeg, hogy a babának nincs semmi baja. Remélem, hogy könnyen fog rendeződni a kocsi dolog is és nem lesz károtok.

Én ma voltam vérvételen. Nem volt semmi. Már korábban azon gondolkoztam, hogy fogom kibírni 9-ig (adigra kellett menni), hiszen ha nem ittam otthon, akkor biztos, hogy rókázás volt a vége. Hát így is jártam, méghozzá kétszer is. A vérvétel egyébként nem volt borzalmas.

Eszty
eszty
 
 


Szia Eszty!

Szerencsére a károkozó teljesen normális volt, egyből elismerte a kárt, úgyhogy már csak várni kell a biztosító emberét, hogy ő is felmérje mi a helyzet.
Remélem nem fog belekötni semmibe.
Még egy kicsit izgulok emiatt, de a lényeg már elrendeződött. Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Kata! Az AFP eredménye függ attól, hogy mikor veszik le a vért, ha pár nappal utána mint kellene, magasabb lehet az eredmény, pont ezért veszélyes ez a vizsgálat, csak idegeskedésre adhat okot.

Mi jól vagyunk, émelygés megy ezerrel, föleg az autóban, oda amúgy is már csak zacskóval merek beszállniKép

Linda(9+1)
linda
 
 


Sziasztok!

Én is sajnos jól megjártam.Múlthéten felfáztam /de hol?/ és a doki felírt 4-szer 2db Semicillint.Azt hittem csak elírta,ekkora adag egy elefántnak is elég volna,így nem szedtem annyira nagy mértékben.Ma csak visszamentem,mert még mindig nem akart elmúlni.A védőnő pedig elmondta,hogy pedig a doki jól írta fel,és szedjem úgy.Ne bíráljam felül.
Semmilyen rossz szándék nem volt bennem,csak nem akartam elhinni,hogy ennyit be kell szednem.
Erről a haskeményedésről mit lehet még tudni?
Én ma be voltam parázva,mert egy kicsit jobban fájt a hasam,de nem sokáig tartott.Más nem történt.
Volt már valakinek hasonló esete?

Andi
Cz.Andi
 


Sziasztok!
csak most találtam rá erre a fórumra, igyekszem majd többször jelentkezni.
Bagdy Andrea!
Én is a Máv kórházban fogok szülni március30-ára vagyok kiirva. Örülnék neki, ha megosztanánk a tapasztalatainkat!
darla
 
 


Szia Darla!

Örülök, hogy ránktaláltál! Igaz, a MÁv-osoknak van egy külön topicja, én ott csak nézelődni szoktam, írni nem, ide viszont szívesen bármikor, itt ugyanis ismerős emberkék vannak a Pár hetes... topicból. Én márc. 22.-re vagyok kiírva.
Kíváncsi vagy konkrétan valamire a kórházzal kapcsolatban, Én a Tidrenczel Zsolthoz járok, aki egy fiatal, harmincas doki, nincs magánrendelése, a kórházba járok a vizsgálatokra és eddig meg vagyok vele elégedve. Udvariasan, rendesen viselkedik, mindig meg tudom kérdezni, ami érdekel, szán rám időt, telefonon is, ha problémám volt, pont jövő kedden megyek hozzá beutalót kérni az AFP-re. Te kihez jársz?

Írj még magadról, ok?Kép

Én még egyelőre a Pár hetes állapotos vagyok topicba írogatok, amíg onnan ki nem öregszem (16. héten) aztán asszem átjövök ide, a Friss mamák nem tetszik annyira, úgyhogy maradok nálatok lányok!!!Kép

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok! Na megjöttem a tanácsadásról. Ott is kiakadtak, hogy ilyenkor nem mérnek már nuchát, nem erre kellett volna fogni hogy beteg a baba és kell a vizsgálat. Már nyugodtak vagyunk, de ehhez az orvoshoz többet nem megyek, tudta milyen elözmények után lettem terhes, nem kellett volna a frászt ránkhoznia.

Bogi! Szerencsére a babának nem lett baja, hirtelen libabörös lettem!

Eszty! Én attol tartok, hogy a cukorterhelésen nem fogom tudni a gyomromban tartani amit kellene.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
MOst csak gyorsan elolvastam a történéseket, látom mindenki megvan és szépen növesztgeti a pocakját. Velem most nyugi van, orvoshoz sem kell menni, majd csak nov 5-n. Addig figyelem a mocorgásokat, de már úgy várok egy igazi nagy oldalba rúgásra.
Ja, és rohanok angolozni, mert még az idén be kell iktatnom egy nyelvvizsgát. Csak olyan nehezen veszem rá magam.

Karmen!
Ha még eddig nem telefonáltak, biztos OK minden. Gondolok Rád!

Kitty
kitty123
 
 


Köszi Andi, hogy válaszoltál. Én dr Pető Zsolthoz járok magánrendelésre, nekem már van egy 6 éves kislányom, őt is nála szültem császárral. A szülés elött kerültem hozzá, mert az akkori választott orvosomnak pont akkor kellett elmenni sielni. Elég hirtelen jött a váltás, ráadásul altattak,igy nem ismerem igazán a kórház szülészetét.
Te jársz az ottani előadásokra?
Az orvosodról csak a neten olvastam és csupa jót!
darla
 
 


Sziasztok!

Karmen!
Nem örülök, hogy ilyesmiken kellett keresztül menned. Dobd a dokit Kép

A babának semmi baja, mocorog, és az első gondolatom az volt, hogy nyugi, mert a baba megérzi, hogy ideges vagyok. Megpróbáltam higgadt maradni, ami részben sikerült, mert ugye a tetteimből nagyon látszik, hogy totál nem ott voltam. Mindegy. Már volt a biztosítós is, és az is lehet, hogy totálkárra veszi az autót. Tudjátok beletellt pár napba, míg felfogtam, hogy egyáltalán nem én voltam a hibás, hiszen ha előttem hirtelen lefékeznek, kénytelen vagyok beletaposni a fékbe. Még jó, hogy nem kamion jött mögöttem. Kicsit alábecsültem a kárt is, mert lehet, hogy kb. 600 ezer lesz.
Hát ha ezt nekünk kellene állni a baba születése előtt, na akkor a férjem joggal küldene a sunyiba Kép

Sok puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Na, megvolt az UH!

Úgy néz ki, kisfiúnk lesz. Ezt ugyan nem a doki mondta, hanem a férjem, de Ő a Petinél is eltaláltaKép

Az adatok:

18 + 2 naposan:

BPD: 43 mm
OFD: 56 mm
TAD: 51 mm
APD: 48 mm
FL: 28 mm

Döntően mellsőfalon tapad a placenta.
Áltagos mennyiségű magzatvíz.
Ép gerincoszlop. Négyüregű szív. Jó gyomor és hólyagtelítődés.
Ép hosszú csöves csontok.

No ennyi. Azért megint agyalok ám, mert a fiamnál pontosan ennyi idősen minden érték kissebb volt (ami nem is zavarna) viszont a BPD 48 mm volt, az OFD meg 61 mm.

Most rohanok, mert ezer dolgom van, nem nagyon volt a héten kedvem takarítani....

Ja, szerintetek lehet, hogy azért nem érzem a mozgását, mert a lepény elöl van?

Pusza: Kata
LadányiKata
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: