Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szilvi!
Az a helyzet, hogy nekem semmiféle ilyen tünetem nincs, és nem is volt soha. A 6,26 milyen terhelés mellett volt? 75g cukoroldat, vagy tesztreggeli után 1 órával? Amúgy az szerintem sem sok. Legalábbis ahogy eddig olvastam utána, és amit mondtak az orvosok. Így a 33. héten meg már szinte teljesen mindegy, ugyanis a kritikus időszak a baba szempontjából a 24-28. hét között van. Azért érdemes lenne egy valódi terheléses vizsgálatot csináltatni, 75g cukoroldat, és 2 órás vérvétel. Az 1 órásnak meg még magasabbak a határértékei, úgyhogy a tiédet én nem sokallom. Amúgy a barátnőmnek semmi cukor problémája nem volt, mégis állandóan farkaséhes volt a terhessége végén Kép Lehet, hogy ezt érzed.
Ha nem vagy biztos, akkor kérd meg az orvost, hogy csináltasson vizsgálatot, mert a baba születésénél viszont nagyon fontos lehet. 24 hetesen nem voltál ilyenen?
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Fiona, nem hiszem, hogy elkapnál bármi szörnyű kórt, ha betartod az alapvető higiéniai szabályokat. De ha mégis, a széntabletta mellett ajánlani tudom a gyógyszertárakban kapható Normolit port. Ez egy fiziológiás sóoldat, hányás, hasmenés esetén nagyon jó kiszáradás ellen, szerintem vigyél magaddal egy dobozzal! Első terhességem végén kaptam el egy ilyen gyomorvirust ("sajnos" nem egy egzotikus helyen, hanem itt, a téli, ködös Budapesten Kép), egyetlen éjszaka alatt 4kg-t fogytam, akkor kellett ilyet innom, és nagyon bevált.

Szilvi! Kérdezz nyugodtan! Ha jól látom, nem vagy benne a táblázatban, mik a részletek? Nekem sajnos programozott császár lesz, jelen pillanatban úgy néz ki, hogy legkésőbb január 14-én, lehet, hogy tényleg összefutunk!

Lídia
lídia
 
 


Szia Bogi,
Már a 20. hét környékén kezdődtek ezek a rosszullétek, az akkori régi szép időkben még volt, hogy édes péksütit reggeliztem...:-( Akkor kezdtem gyanakodni, de a dokim csak a 26.héten írta fel a vizsgálatot. a terhelést 50g szénhidráttal csinálták, 2dl tej egy zsömle. Most megyek majd szombaton a dokihoz, és hisztizek neki majd annyit, hogy felírja a kontrollt, mert közeledik a vége, és félek, hogy ha a baba egy magas cukorszintet szokik meg, leesik majd a vércukra az első időkben. De azért furcsa, hogy igazi káosz van ebben a kérdésben és az amúgy is állandóan aggódó kismamáknak ilyen ellentétes dolgokat mondanak. De az tényleg furcsa, hogy Te nem vagy rosszul a magas cukorszint mellett.
Lídia, szerintem összefutunk, mert az enyém meg szerintem előbb fog jönni, nagyobb, mint kellene lennie. Egyébként valószínűleg nekem is kislány, bár eléggé tartózkodóan nyilatkozott az orvos. Jövő szerdán megyünk be a szüléselőkészítő programra, akkor lesz az együttszülés téma, és szerintem utána lesz még sok kérdésem, hiszen most még az osztályt sem láttam. Neked ki az orvosod, és úgy általában meg voltál elégedve az előző két szülésednél? (Gondolom, visszatérő vagy) Milyenek a csecsemősök, szót lehet velük érteni, rendesek, vagy fásultak egy kicsit? És Neked miért lesz császár, és egyáltalán, a programozott császár az azt jelenti, hogy előre tudjátok, hogy az lesz, és nem csak ott, a baba veszélyeztetettsége esetén alkalmazzák?
H.Szilvi
 

 
 

HSzilvi!
Nekem is magas lett tegnap (10,2) és mégsem vagyok rosszul soha. Az OGTT egyébként úgy tudom, hogy 7,8-ig számít elfogadhatónak. De attól is függ, hogy hogyan csinálják. Amit te irsz az tesztreggeli és nem OGTT és úgy tudom, hogy nem igazán alkalmas a terhességi cukorbetegség pontos kimutatására. Ahoz bizony meg kell inni a 75g glükózoldatot. És fontos az éhgyomri érték is. Az én dokim a tesztreggelit el sem fogadja, szerinte semmire sem jó.
Császárosok:
ki szült altatásban és ki érzéstelenítéssel. Érdekelnének az élmények, mert nekem az ikrekkel jó az esélyem sajna a császárra és félek egy kicsit.

Üdv:
Krisztike
Krisztike
 


Helló mindenki!
Az OGTT 75g.os terhelés esetén 2 óra múlva 8-ig jó!!!Természetesen az éhgyomrinak normálisnak, a 60 percesnek a 8-nál magasabbnak lehet lennie! A 10.2 az magass, de a 6,26 az normális.
Bella!
Igaz, hogy adnak intézeti hálóinget, a szülőszobán tuti, hogy azt kell használni, de puci fenékkel várni a szobatárs férfi látogatóit nekem olyan taszítónak tűnik. Legyél talpraesett, és mond azt, hogy fázik a feneked, erre úgysem tudnak majd mit mondani. Majd én jól kioktatlak mindenről, szerintem úgyis együtt fogunk majd járni NST-re.
Irigyellek, én ma szétnéztem a kenguruban, és egyrészt anyagi csődöt érzek, másrészt, én kis pamut rugdalózót szerettem volna, ugyanis nekem az a gondolatom, hogy majd body+ rugdalózót fogok adni a gyerekre. Erre, csak plüssöket tudtak mutatni.
De többször is jelentkezhetnél, vagy a szülészetek topicban van Dote Klinikába is írhatnál. Milyen babakocsit vettél?

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Hol van a Kenguru bolt?
Én eddig csak a nagy babaáruházakban láttam.
Nekem is nagyon tetszenek a Kengurunak a sima pamut rugdalózoi.
Fiona
fiona
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Ebben az esetben valóban nem sok az az érték amit mértek, de elvileg a 24-28. hét között KÖTELEZŐ szűrés a 75g cukoroldatos terheléses (OGTT) vizsgálat. A neten is utána néztem, és ez bizony így van.

Manóka!
Képzeld nekem eddig mindig tök jó értékek jöttek ki az itthoni mérésnél. Jó, hogy diétázom.
Megkaptad az emilemet?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Én is az Uzsokiban fogok szülni programcsászárral, jan végefelé. Még nincs meg a pontos dátum, elvileg febr. 7-re vagok kiírva, de jan utolső napjai szerintem teljesen megfelelőek lesznek!
Én is tesztreggeliztem, Bogi, nem lehet kötelező, mert nálunk nem csinálják mindenkinek!!! Szerintem is csak akkor kéne, ha a prőbareggeli nem ad jó eredményt-minek kínozni a kismamákat azzal a borzalommal?- ha semmi gond nincs. Nekem hál Isten jó lett. Szilvi, nem lehet hogy a vérnyomásod miatt vagy rosszul? Ha túl alacsony, akkor lehet hogy azért. Én egyszer majdnem elájultam vérvétel után, 90/60-as vérnyomival. Baromi rossz érzés volt. Hányingerem volt, elsötétült minden, lefektetett a férjem, aztán kajáltam, teát ittam és jobban lettem. De borzasztó volt.

Lídia, te kinél szülsz? Én is akarok még egy 3. gyereket, ami szintén császár lesz, aztán vége- többet nem!

Én eddig 8.5 kg-ot híztam, most vagyok 60.5 kg, és 28+5 napos. ti mennyit?
rbogi
 
 


Szia Druszám!

Nem tudom, hogy máshol mi a szokás, de azt tudom, hogy elvileg kötelező. Csak nem mindenhol csinálják. Viszont ha nem derül ki a pontos eredmény és diagnózis a 24. hét körül, akkor bizony gáz lehet belőle. Van, ahol még a 32. héten is csinálnak terheléses vizsgálatot, és mindenkinél. Kórháza, városa válogatja. Van ahol nagyon alaposak, van ahol kevésbé.

Amúgy az a borzalom nem olyan borzalom, csak egy kis citromlé kell bele. Megkérdeztem, azt mondták, persze nyugodtan, attól nem változik az eredmény. Egy kis fifika nem árt Kép

Én eddig 3 kg-ot híztam, de most megint fogyok a diéta miatt Kép Így is kevesebb vagyok mint a kezdő súlyom, mert az elején meg fogytam 4-5 kg-ot. Én most vagyok 26+1 Kép Tényleg mindjárt teszek fel egy táblicskut.

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Megirnad annak a netes programnak a cimét? Tudod, amivel a szénhidratot szamolod.
Mi van a teszt-csikokkal? Megoldodott? Hülye helyzet. szerintem joindulatu orvos felirja egy inzulinos beteg nevére. Tudom, nem teljesen szabalyos, de ez most egy kivételes helyzet. Mérned kell a cukrodat, biztositsak a feltételeit!
Lima
Lima
 


Szia Lima!

Én is így gondolom!
www.kcal.hu
Nagyon jó oldal.
Ha esetleg nem találsz benne valamit, akkor szólj, nekem van még külön könyvem is, de abban csak a kalória meg a szénhidrát van benne.
Manóka felajánlotta, hogy küld nekem tesztcsíkot, így talán azzal kitartok.
A nőgyógyászom viszont felülbírálta a szakorvos rendelkezését, és azt mondta, hogy hetente egyszer mérjem, ne naponta háromszor.
Neked is vannak ilyen gondjaid?
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Helló!
Bogi, megkaptam az emilt, holnap megyek be a csíkért, feladom,szerintem hétfőn meg is kapod.És igaza van a nőgyógyászodnak!

manóka
manóka
 
 


Szia Manóka!

Köszi szépen! Már nem görcsölök annyira Kép
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Manoka,
Rendben, kitanithatsz! Kép
A rugdalozo nekem is gondot okoz. Barhol neztem, sehol sem talaltam olyat, ami tetszett volna. Viszont az alsokak nagyon aranyosak. Nem ertem, miert nem lehet rugikbol is normalisakat kesziteni. En is voltam a Kenguruban es a Brumiban is, meg megprobalom a Mega Toysban.
Ami a penzt illeti, mi is csak a legfontosabbakat vesszuk meg igy elso korben, aztan a tobbit majd folyamatosan.
Graco Quattro Tour babakocsit vettunk. Nagyon tetszik a paromnak is, es praktikus a kis autosulessel es a hozza valo fix alappal, ami az autoban maradhat, nem kell mozgatni. Labzsakot is kaptunk hozza.
Sokat pihenek, es mostanaban kifarasztottam magam a vasarlasok alatt. Benezek majd a Dotes topicba is!
Puszi,
Bella
bella
 
 


Bella
Én sajnos ma belebolondultam egy 4 funkciós neonato kocsiba a Brumiba, csak nagyon drága, de oly nagyon szeretném!!! Majd a férjem eldönti, mert én már ilyenkor nem tudok objektív lenni.
Ma voltam UH-n, a gyermek óriás, a vesém teljesen kész, mosz olyan kis nyűgöske vagyok. Déltől fél hétig járkálgattam a városban teljesen nem okos aggyal, így lassan már pihennem kell.
Írj gyakrabban!

manóka
manóka
 
 


Manoka,
Biztosan jo a babakocsi, en azokat nem igazan neztem, mert nem akartam se melykocsit, se mozeskosarat. A mienk sem volt olcso, de nagyon massziv, a kovetkezo babanak is jo lesz.
Olvastam valahol, hogy allitolag a gondozo orvostol kell egy igazolas a pecseteket illetoen. Mi igaz ebbol? En most hataroztam el ugyanis, hogy nem megyek tobbet, nem sok ertelmet latom, csak idegesitem magam. Vernyomast itthon is tudok merni, a szivhangot minden UH-nal nezi az orvos (kethetente jarok), a vizeletet szinten megnezik a klinikan. Ot pecsetem van, de igazolasom nincs.
Nektek mennyi volt a BPD? Az en Manom is eleg nagy, mindig nagyobbak az ertekek a koranal.
Puszi,
Bella
bella
 
 


Kedves Bella!
Nekem van már két fiam és mind a kettőnél nagyobbal voltak folyamatosan a méretek, ennek ellenére a kiírt időpontban születtek, csak igen nagyok voltak: 4200 és 4250 g, ill 60 és 59 cm. Ez szülés szempontjából nem jelentett nehezítést, a másodikat kimondottan könnyen szültem. Persze a te alkatod is számít.
A védőnőtől nem kell semmiféle igazolás, azt az orvos fogja adni. Egyébként 4 alkalom van előírva, azon meg rég túlvagy.
Rugikhoz azt tudom mondani, hogy a Kenguru csinál nagyon aranyos pamut rugikat is és tartósak. Nekünk is van több is. Ahogy látom Debrecenben kell vásárolnod, ott nam tudom hol kéne megnézni.
Remélem segítettem, üdv:
Krisztike
Krisztike
 


Helló!
Belle, a terhesgondozás felől teljesen igazad van. Én is utálok menni, már előző este idegesítem magam a sok hülyeség miatt. Én is most akarok menni utoljára, csak az a baj, hogy a táppéntes papírért így is el kell majd járni. Bár a gondozóorvossal igen jóban vagyok, mindig nár előre szól, hogy menjek befelé hozzá, de sajnos a védőnők ( mind együtt, akik egyszerre ott vannak) egyszerűen tragikusak. Én egymagam egy óra alatt ellátnék minden kismamát, akik akkor ott vannak. Ezek meg hatan még a vérnyomásmérőket is nehezen használják, ráadásul rengeteg hülyeséget beszélnek össze.
A babakocsidat láttam, nagyon szép ( mármint képen) Az igazolást majd a férjednek kell elkérni a gondozóorvostól miután megszültél.Azt hiszem, több papírt is adnak, mert mintha több helyre is kellene menni. Bár, ha nagyobb cégnél dolgozol van, amit ott is el tudnak intézni.
Én most annak akarok utánnajárni, hogy a szakszervezettől, és a nyugdíjpénztártól kaphatok-e valamit.
Nekünk az UH méretek: 31+5. héten
BPD 86mm Femur 63mm
Gondoltam, hogy kipróbálom az itt ajánlott gyógyteakeveréket, és a homeopátiás bogyókat is, remélem, tényleg használnak.
manóka

manóka
manóka
 
 


Hello Lanyok,
Krisztike,
Megnyugtattal, hogy nagyobb babakat is lehet konnyen, idore szulni. Egyebkent en orulok, hogy szepen fejlodik, az lenne rossz, ha le lenne maradva. Es azt is tudom, hogy az UH-ban sem lehet abszolut megbizni. Az a furcsa, hogy a "hivatalos" UH-ok ertekei mindig a referencia tartomanyon belul vannak (parszor volt a combcsont kicsit hosszabb), de ha a doki csinalja masik geppel, akkor mindig 2-4 hettel magasabb ertekeket mer.
Itt is van Kenguru uzlet, csak a valasztek nem tul nagy. Csak egy-ket ujat szeretnek, sok cuccot kaptunk a noveremtol, igy nem kell annyi mindent venni, ugyis hamar kinovik.
Manoka,
Akkor azt hiszem eldolt, nem megyek tobbet, a parom majd elhozza az igazolast. Teljesen ossze vagyok mar zavarodva a sok papirt illetoen. Ennel bonyolultabban mar nem is lehetne csinalni.
A gondozo orvossal semmi problema sincs, a korulmenyek miatt vagyok ideges. Varakozas, sorban allas, dohanyszag stb. Ki az orvosod, vedonod?
Puszi,
Bella
bella
 
 


Sziasztok lányok,
Köszönöm a sok tanácsot vércukorral kapcsolatban. Elhatároztam, hogy a biztonság kedvéért diétázom és két maékkal eszem a vasat, mert hátha a vérszegénységtől vagyok rosszul.
Egyébként én is úgy tudom, hogy 4 vizsgálat elég mindenhez, nem kell több.
Más téma: van, akinek már befordult a baba, és van olyan, akinek nem? Esetleg tudtok praktikákat? Nekem eddig egyik sem jött be. (fényinger, hanginger a has alján, mexikói fekvés stb.) Már a dokim is mondta, hogy illett volna fejre állnia, és kezdek izgulni.
Hálóing téma: Szuper hálóingeket vettem tegnap a Tescoban 999 Ftért. Igaz, nem végig gombosak elöl, csak hasközépig, de szoptatni kitűnően lehet majd benne. Tiszta pamut, és még az összkinézet is elmegy (nem nagymama stílus.)
Szilvi
33+5
H.Szilvi
 


Sziasztok!
Fióna! nem tudom, hogy kaptál-e már választ a kangurúval kapcsolatban. De leírom, hogy hol vannak Kenguru boltok. Szuper minőség szerintem elfogadható áron. Egyébként 10.000,- ft-os vásárlás esetén kapsz törzsvásárlóit, utána 8% kedvezmény van a kenguru termékekre és az akciókról értesítenek elvileg(engem még soha)és azt csak a törzsvásárlók vehetik igénybe. A legnagyobb az most nyilt a Bécsi úton a Stop Shopban.
Stop Shop Hüvösvölgyi út
Mintabolt: Margit krt 34
megatoys Újpest
Kenguru Gold diszkont XIII.ker Gyöngyösi sétány 12
Megatoys Délpest


Milyen gyógyteákat és bogyókat ajánlanak szülés előtt? Én most a málnalevél teát iszogatom pár napja.

Ines
ini
 
 


Elfelejtettem, hogy nem egyszerre kell 10.000,-ft összegben vásárolni, hanem lehet gyűjteni a számlákat.
Ines
ini
 
 


Sziasztok,

Ines, köszi a hasznos tanácsokat a Kenguruval kapcsolatban!
A Málnalevél teának mi a pontos neve, azaz hogy kell kérnem a gyógyszertárban?! Ki forgalmazza ezt a teát?

Köszi:

Vic
Victoria
 


Szia Vic!
Málnalevél simán a neve, herbária boltban keressed inkább, nem tudom, hogy patikában
lehet-e kapni. Ami nekem van azt a Fitopharma gyártja. Naponta 1/2-1 l között kell inni kb egy hónappal a szülés előtt. 2,5 dl-hez kell egy teáskanálnyi, 15 percig kell állni hagyni. És szerintem finom. De ez izlés kérdése, de málnaíze nincs.
Ines
ini
 
 


Ini!
Köszi a Kenguru bolt cimeket. Nem csoda, hogy eddig nem találtam meg őket, mert egyik sem esik teljesen utba a megszokott utvonalaimmal. De legalább már tudom, hogy hol keressem.
Karácsony után azt hiszem otthagyom nekik azt a 10 ezer Ft-ot. Kép

Szilvi, jó, hogy irtad a hálóinget, mert akkor én is megnézem a Tesco-ban.

Fiona
29.hét (még 77 nap)
fiona
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Helló Reé Ines! szerintem, még nem kellene inni azt a teát.Látom, hogy egy napra vagyunk kiírva, de én úgy tudom, hogy ezeket a "méhszájpuhító" szereket csak a 36- 37. héten kell elkezdeni.
Bella,
Én Székely Péterhez járok a Bethlen utcára és a védőnőm Székely Mihályné ( nem rokonok) DE már többet én sem megyek, csak havi 1x a táppénzes papírokért, de nem gondozási időben. A védőnő biztosan neheztelni fog rám, de majd kidumálom a dolgot. Én is azt az értelmetlen időtöltést utáltam a legjobban.
Holnap megyek temetésre, szerintetek a magzatocska hogy fogja viselni, mert amúgy mindent megérez. Most is összeszólalkoztam egy kicsit a húgommal, és máris nyugtalankodik.
KisBuksi!
Vigyázz magadra, unatkozz bent a kórházban, csak ne hidd el azt a sok rémisztő dolgot, amit ott szoktak mesélni.
puszi mindenkinek.

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Manóka! Olvastam a babponton, hogy egy hónappal a szülés előtt kell elkezdeni, természetgyógyászok szerint már a 32-33 héten.
Én szeretném, ha 1-2 héttel korábban jönne, mert elég vasgyúró. Az első babámat császárral szültem, mert nagy baba volt, nagy volt a buksi, így téraránytalanság volt. És én úgy szeretném megtudni, hogy milyen szülni. Persze csak akkor, ha ezzel nem kockáztatom a baba egészségét.
Tegnap voltunk uh-on és már 2500 g. A paraméterei 35 hetes magzatnak felelnek meg.
A dokim nem volt túl bizakodó a normál szüléssel kapcsolatban. Na majd kiderül.

Fiona!
Sajna azt a 10.000,- nagyon könnyen ott lehet hagyni, hiszen egy body is majdnem 1000,-.
Nekem az a Kenguru tetszett a legjobban, ami a Bécsi úton van a Stop-shopba. Az most nyílt pűr hónapja, hihetetlen nagy volt múltkor a választék.

Sziasztok

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

HSzilvi Kép, nem sok időm van mostanában, így csak inkább olvasgatok. Szóval holnap mész körülnézni a szülészetre? Majd írd meg a benyomásaidat! Nekem eddig bevált az Uzsoki, remélem most sem lesz másként. A csecsemősök többsége normális, eddig összesen kettő volt, aki nem túl szimpi, de azokat egyből kiszúrod, így nem is kell kezdeni velük. A többi rendes. No persze maguktól nem fognak mindent megmutatni, segíteni a szoptatásban, fejésben, de ha megkéred őket, akkor igen, nem húzódoznak. Van egy kórházi védőnő is, minden nap jön, ő kérésre sokat segít a szoptatás, fejés körül, Csombó Szilvinek hívják. Ő tartja a babamasszázst is, ha később akartok járni. A szülésznők többsége is rendes, kedves.
Mivel az első két babám császárral született, ezért a harmadik már tuti az lesz. Ezért programozott, mert elvileg előre lehet majd tudni, hogy mikor, hánykor, kivel, stb. Ha csak nem gondolja úgy a baba, hogy ő előbb kibújik.

RBogi Kép, te kinél szülsz? Nekem dr. Batíz az orvosom. Miért lesz császár? Az előző is az volt, és szintén az Uzsokiban? Látom a profilodban, hogy nem sokáig húztátok az időt a két baba között! Kép Nem lesz könnyű, de legalább hamar tudják majd egymást értékelni!

Krisztike Kép, nekem mindkét császárt spinális érzéstelenítésben csinálták. Az nagyon jó volt, hogy így hamar láthattam a babát, meg hogy utána nem kóválygott a fejem, mint sokaknak altatás után. Ugyanakkor az elsőt egy gyakorlatlan dokinő csinálta, meglehetősen rosszul voltam közben, a vérnyomásom leesett, és nem tudta stabilizálni, pedig már mindent belém pumpált, amit a műtőben talált. Beijedt, az asszisztensnek kellett mondania, hogy mit csináljon, elég pocsék volt. Emiatt aztán a másodiknál már rettegtem, de az nagyon jól sikerült, profi volt a doki, semmi probléma nem volt, se közben, se utána. Azt hiszem, nem árt, ha az ember körülnéz előbb, milyen aneszteziológusok vannak az osztályon, és inkább felfogad valakit, legalábbis én most így fogok tenni. Programozott csaszinál ezt még elég könnyű is megcsinálni (ha a gyerek is úgy akarja Kép) Az Uzsokiban az a szokás, hogy a spinál után 24 órát fektetik az embert, ez nem túl kellemes, de kibírható, csak az első felkelésnél kell nagyon vigyázni, mert a sok fekvés után nagyon könnyen el lehet ájulni. A harmadik császárnál már mindenképpen az érzéstelenítést ajánlják altatás helyett, mert az esetleges hegesedések, összenövések miatt nem biztos, hogy elég gyorsan ki tudják emelni a gyereket, mielőtt átmenne az altató. De ha nem így lenne, én akkor is érzéstelenítést választanám. Ha van konkrét kérdésed, írjál nyugodtan!

Lídia
lídia
 
 


Szia Lídia!

Én az Istvánban szültem császárral és spinálist kaptam én is. Nekem 5 óra után fel kellett kelnem, de ha szédültem volna, akkor még ártak volna. Rögtön mehettem zuhanyozni. Érdekes, hogy kórházanként így változik hogy mikor lehet felkelni.

Ines
ini
 
 


Ines, az epidurális lehetett, spinális után nem szabad felkelni!!!!

Lídia, én dr.Tibánál szültem, most is nála fogok. Szerintem nagyon rendes doki, jól megcsinál mindent, meg baromi tapasztalt is!Normál szülésnek indult, de a baba a végére rosszul lett és -13-as a szemem is, úgyhogy a kettő miatt lett császár. Spinális volt nekem is dr. Tarin csinálta, ügyes volt nagyon. Jaj de rosszul hangzik ez az első csaszid!! Nekem valahogy klausztrofobiám volt műtét küzben, olyan volt mint egy repülőút, ott is nagyon parázok hogy nehogy valami baj legyen.
Nekem is programcsaszi lesz, még nem tudom mikor, de szerintem valamikor jan. végén.
Mi is szeretnénk 3-at is. Te utána nem műtteted meg magad? Én meg fogom, 4.-et tuti nem vállalnék már...
Gratulálok a 3.-hoz, hogy viseled a terhességed? Nem kapják ki előbb, nehogy hegszétválás legyen?A 2. jobban fáj mint az első?

Mondjuk nem félek, de jó lenne túllenni rajta.

Van 2 nagymama a közelben, meg van egy nő aki takarít hetente 1*, de így se lesz könnyű, tudom.

Sziasztok, Bogi
rbogi
 
 


Kép
nemek aránya: 5 lány és 6 fiú

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Ines, tényleg, biztos spinál volt? Ez az 5 óra nagyon rövidnek tűnik, bár én nagyon nem bánnám, ha kevesebbet kéne utána feküdni. Azt mondjuk hallottam, hogy vannak olyan kórházak, ahol spinál után elég csak 12 órát feküdni, tényleg fura, hogy ilyen különbségek vannak. Meg persze lehet,hogy az anesztestől is függ, nem tudom.

Bogi, egyelőre úgy van, hogy a kiírt időpontban lesz a műtét, aztán meglátjuk, hogy alakul valójában. De gondolom, a vége felé lesz még egy UH, ahol a hegvastagságot nézik. Én nem szeretném elköttetni magam, félnék egy ilyen végleges döntéstől, bár kicsi az esélye, hogy vállalnánk negyediket (de nem kizárt). Egyébként ezt a harmadik csaszinál meg is csinálnák, összekötve a kellemeset a hasznossal. Régen automatikusan megcsinálták, ma kérvényezni kell, három hónappal a műtét időpontja előtt. Szóval a következő terhességnél ne felejtd el időben megbeszélni a dokiddal. Tibát valamennyire megismertem a két bennfekvésem alatt. Elég lazának tűnik, ahogy beszél, meg jön-megy, bóklászik a hosszú lábaival. Azt tudom, hogy a kismamái szeretik.
A második csaszi után én sokkal gyorsabban regenerálódtam, mint az első után, kevésbé is fájt, és sokkal mozgékonyabb voltam. Remélem, most még jobb lesz Kép. Egyedül a műtét utáni oxitocin hatása volt rosszabb, fájdalmasabbak voltak az összehúzódások, viszont már rutinosan kértem a fájdalomcsillapítót, így végül az se volt vészes.
Utána már rendben volt a babád? Nem kellett tovább bennmaradnod? Tudtál szoptatni? Hogy-hogy -13-as szemmel nekiengedtek a normál szülésnek? A barátnőmet -7-sel sem.

FBogi! Annyira rendes vagy a táblázatokkal! KépKépKép Olvastam a cukorbeteg topikban, hogy milyen jól belejöttél a diétába, gratulálok! Remélem, hogy most már simán megy majd minden!

Nikie, Noémi, és a többiek, akik a topik indulásakor itt voltatok, merre jártok?

Sziasztok,

Lídia
lídia
 
 


Lídia!
Én úgy emlékszem, hogy spinálisat kaptam. Az előbb írtam az Istvános topicba, hátha valaki tudja. Mert csak a fejfájás miatt mondják a 24 órát. Nekem mondjuk nem fájt a fejem.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Lidi!
Igen, belejöttem a diétába, sajnos túlságosan is, mert most meg ugye az acetonos vizeletemmel kűzdök. Bár az orvos szerint normál cukornál nincs gond vele, csak a kismamáknál szeretik ezt tudni.

Úgy belejöttem mostanában az üvegmatrica készítésbe Kép Találtam és kaptam egy csomó tök jó mintát, és vettem festékeket. Nagyon élvezem.
A használt pelenkázót is tök jól feldobja egy-egy minta. Azt találtam ki, hogy csinálok ilyen matricából a szekrényekre kis szimbólumokat, hogy rugik, zoknik, kombidressz, stb, és felteszem azoknak az ajtajára, ahol találhatók ezek a dolgok. Így a páromnak is lesz egy kis útbaigazítás, hogy mit hol keressen, ha netán egyedül kellene boldogulni neki Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


MANÓKA!
Megkaptam a csomagot!
Természetesen a könyvet majd visszaküldöm, nagyon nagyon aranyos vagy. Majd tárgyaljuk meg, hogy mivel tartozom!
Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

A csaszi témához: nekem spinális volt és csak 12 óra múlva kelhettem fel és nemtomhányóráig nem szabadott mozgatni a fejemet.

Lídia!
Nemrég szült az egyik ismerősöm(3.csaszi) és ő sem kérte az elköttetést. Persze a 4. már eléggé veszélyes lehet(szerintem), de kórházi benttartózkodásom alatt már halllottam 4. csasziról is.


Pussz
Szilvi
sztigris
 
 


sziasztok!
Spinális van kaptam, amivel felkelhettem kb 5-6 óra után.

Bogi!
Vigyázz az üvegmatricával, mert én még régebben a festett ajtóra raktam és megfogta. És nem tudtam még domestossal se lemosni. Anyukámnál a hűtőn is nyomott hagyott. És nem a legolcsóbb festéket vettem, hanem a Marabu Fun&fancy-t
Azzal szuperül lehet dolgozni.


Ines
ini
 
 


Sziasztok Nagypocisok!

BogiKép Látom már diétázol. örülök, hogy belejöttél. Mit mondott a dokid, szülés után nem fog megmaradni, igaz? Úgy tudom, rendeződni fog szerencsére. Márcsak pár hét.

Már csak 2 hónap, és szülünk. Itt vagyok ám, csak néha alszom nappal isKép, mert éjszaka nem tudok egyfolytában 8 órát(!) Hátamat, és a vállamat is elnyomom, a pocimra meg mindig figyelek, nehogy ráfeküdjek babócára. De ha oldalt fekszem is a hasunk mintha oda lenne szorítva az ágyhoz, nem? Néha a hátam fáj akkor is, ha nem alszom, pedig szerintem jó a testtartásom, és terhestornára is járok, az egész jó, és utána nagyon frissnek érzem magam.
InezKép Az Istvánba jársz tornára? És hányszor, lehet, hogy legalább kétszer kellene. És szülésfelkészítőre jársz? Mi jártunk, már vége is, csak még a szülőszobalátogatás maradt el.

SzilviKép Régen hallottam felőled, hogy vagytok?
A hálóinget tényleg jó, hogy írtad, pont ott vettem én is. Bár a legtöbb nagyon mintás, de kinek mi az ízlése.

LídiaKép Miért volt csaszid régebben? Neked is téraránytalanság miatt, mint Ineznek?

Nikie
nikie
 
 


Lídia,

Voltunk tegnap szüléselőkészítőn, hát egy kicsit csalódás volt. A pszichológus tartotta, aki végtelenül aranyos volt, dehát nem arra számítottunk, hogy pszichológiai elméleteket haljunk a korai kötődésről, hanem hogy konkrétumokat halljunk. De megtudtam, hogy ha császár lesz, akkor egyáltalán nem lehet bent az apa, de ezt gondolom, már tudod. Meg hogy hozzon papucsot meg kaját. Ráadásul még a szülőszobát sem tudtuk megnézni, mert éppen előkészítés volt. Na mindegy, majd ráveszem a páromat karácsony környékén, hogy olvasson a szüésről szerintem nem árt, ha tudja a szakaszokat. Ja, és találkoztam egy másik lánnyal, aki szintén 15-re van kiírva, aranyos volt.
Légyszi szorítsatok nekem, hogy forduljon már meg a kisasszony, mert nem sok kedvem van császárral szülni.
H. Szilvi
 


Sziasztok!

Ines!
Köszi a jó tanácsot. Akkor nem is tudom mit csináljak. Bár annyira szépek lettek, hogy az sem baj, ha megfogja a bútort Kép

Nikie!
Igen megy a diéta. A doki szerint nagy valószínűséggel elmúlik majd, de azért diétáznom kell, és természetesen lefogyni az ideális testsúlyra.

Egyébként a legjobb az egészben, hogy 74-75 kg-ról indultam, és most vagyok 73 kg Kép De a diéta miatt meg egyfolytában fogyok. A diabetikus azt mondta, hogy nekem bőven elég lesz 8-9 kg-ot hízni a terhesség alatt. Hihi Kép

Azért a családot ugrasztottam, hogy abban a pillanatban, hogy megszületett a baba, és már ehetek, ott sorakozzanak az ágyam mellett a következőkkel:
tejbepapi jó sok kakaóal
fonott kalács lekvárral
friss kenyér mindegy mivel Kép
Apukám tartogatja a szabadságát, hogyha a kórházban leszek, akkor tudjon jönni reggel, délben, este friss finom kajával.
Jó mi? Engem nem a szülés izgat, hanem, hogy mit fogok utána 5 napig enni Kép Mert aztán ha hazajöttünk, folytatódik a kemény diéta Kép .

Ildikónak is szorítani kell, nemsokára szülni fog. Lassacskán elkezdődik majd a szülés sztorik olvasása, az azon való bőgés Kép Kép és az örömködés.
De jó lesz. Már várom.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Lídia, a szememet direkt megnézte egy szemész és azt mondta, hogy szülhetek rendesen. De már örülük, hogy mégsem kísérletezgettem.. Én azért gondoltam a műtétre, mert gyógyszert nem szedhetek, spirál se jó a csaszik után, és tényleg kockázatos, bár én 5 császárról is hallottam. Majd meglátom hogy alakul. Igen tényleg elég laza a Tiba, meg kicsit szórakozott, szólni kell ha valamit akarsz, de én nagyon meg voltam elégedve vele.

Niki, jó hallani felőled, örülök, hogy jól vagy.
Nekem 3D-n lányt mondtak, a kórházban fiút, a klinikán megint lányt, aki a hasamra néz mindenki fiút jósol! Szóval meglepetés lesz.

Puszi, Bogi
rbogi
 
 


Sziasztok!
Én éjszakai alvásom is elég keserves, a sok pisilésről nem is beszélve. legrosszabb, hogy iszonyú nehezen alszom el. Mire meg elaludnék, addigra vagy pisilnem kell, vagy a férjem kezd el horkolni, vagy a Hanna lányom, kiáltja: maammaa, És már ott is van nálunk az ágyban.
Ma átadja a kiságyát az öcsikének. Szokja csak az új rácsnélküli ágyát.
Istvánban sem lehet bent sajna a papa a műtőben. Férjem a műrő ajtaja előtt állt és ott hallotta meg a sírást. Megmutatták nekem, adtam neki puszikát és ment a papával fürdeni. A szülésznő meg felvette viseóra, ahogy a papa először fürdeti a lányát. Azóta is minden este ő fürdeti.
Megható.

Nikie!
Nem járok tornára, mert nehezen tudom megoldani, hogy valaki vigyázzon a Hannára. Meg Budakesziről nincs most nagyon kedvem bejárni.
Amikor a Hannával voltam terhes, akkor jártam az előadásokra, de csak egy pár alkalommal, mert mindig szerdánként esett akkor a hó. De a szülésről a filmet sikerült megnéznem.

Én is figyeltem, hogy hamarosan jön a topik elő babája. szorítunk!

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ines Kép, akkor majd megpróbálok kicsit alkudozni, hátha legalább pár órát elengednek a fekvésből, az is valami. Ez-az 5-6 óra szinte hihetetlen, úgy látszik, ahány ház, annyi szokás.

SzilviKép, biztos veszélyes, én is félnék egy negyedik csaszitól (nem mintha most nem félnék, ajjaj Kép), de így legalább nem zártam el magamtól egy lehetőséget, ki tudja, mit hoz az élet.

HSzilvi Kép, hová fogsz járni CTG-re? Mertha a kórházba, szerintem bármelyik szülésznő szívesen megmutatja a szülőszobát egyik alkalommal, kérd meg nyugodtan! Igen, itt sajnos nem lehet benn az apa császárnál, viszont az előkészítésnél benn lehet (ez kb. másfél óra), és ott is, ahol ellátják a babát, sőt kézbe is veheti, hát az én férjem teljesen odavolt, hogy előbb foghatta a babákat, mint én, és úgy érezte, hogy rögtön összebarátkozott velük Kép, és ez végül nekem utólag nagyon jó érzés volt. A műtét után is, ha nincs semmi komplikáció, annyit lehet benn veled a posztoperatív örzőben, amennyit akar, ha ráér. De persze jobb lenne, ha minderre nem kerülne sor, és megfordulna a baba. Akupunkturán nem gondolkodtál? Ki is az orvosod? Nem vállalja a faros szülést?

Szia Nikie Kép, örülök, hogy megvagy! Az első csaszinál magzati veszélyeztetettség volt az ok, 38. héten, váratlanul. A másodiknál meg, mint a dominóelv, ha volt már egy csaszid, nem olyan könnyű a következőt elkerülni, sajnos az a fránya méhheg elvékonyodott, a baba meg nagy volt, 4kg-n felüli, így ez a kettő együtt nem megy. A szülés előtti napig függőben volt, hogy szülhetek-e rendesen, nagyon csalódott voltam. Most meg már nincs választás... Kép. De a végeredmény a lényeg Kép.

Bogi Kép, akkor az az öt nap maga lesz a mennyország, igaz? Kép Nagyon rendes apukád van!

Lídia
lídia
 
 


Lídia!
Most mi is drukkolunk, hogy a 2. ne császár legyen. Hannánál téraránytalanság volt, a 2. gyerek meg még nagyobb szokott lenni. Hátfőn volt 2500 g, és még mennyi idő van jan.15-ig.
Ines
ini
 
 


RBogi Kép, pont kerülték egymást az üzenetek Kép. Szerencsére rá érsz még gondolkodni, mi legyen a harmadik csaszinál Kép. Szerintem ez nagyon egyéni kérdés, majd meglátod, akkor, abban az élethelyzetben mi lesz neked a legjobb. Most úgyis az előttünk állóra kell koncentrálnunk Kép.

Lídia
lídia
 
 


Helló lányok!
Hogy mostanában mennyitbeszélgettek a császármetszésről! Én elrettenek. Amíg még nem vártam kisbabát, mint a tűz közelében lévő azt gondoltam, hogy én megdumálom valamelyik kollégámmal, és hipp-hopp megoperáltatom magam. De mot leginkább attól félek, hogy adódik valami gubanc, és a műtőben kötök ki. Nálunk a szászármetszést spinálba csinálják, utánna min. 18-24 órát kell feküdni az esetleges mellékhatás ( fejfájás ) elkerülése miatt. Ez igen kellemetlen, napokig, sőt rosszabb esetben 1-2 hétig is eltarthat. Ha valakinek mégicsak EDÁban csinálják a műétet, nálunk csak az kellhet fel 4-5 óra múlva. Egyébként a két érzéstelenítés kivitelezése megegyezik, csak annyiban különbözik, hogy milyen mélyen szúrják a tűt a csigolyák közé.

Bogi, ha a csíkot nem tudod a gépbe használni, akkor is rácseppenthetsz egy kis vért, és ha megfordítod, látsz egy kis kört, ami elszineződik, eze össze tudod hasonlítani a dobozon lévő szinekkel. De holnap kapok remélem 61-eset is, majd küldöm.
Jók legyetek, vigyázzatok magatokra.

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Jelentem, itt vagyok és még egyben. Kedden kell majd mennem a 38. hetes ultrahangra, meg az első CTG-re. Kíváncsi vagyok, hogy még mindig lány-e...

Ma kimostam a babaruhákat, két program ment le, és a pelenkák, fürdőlepedők még hátravannak. Szerencsére annyi összejött az elmúlt években, hogy bőségesen elegendő. Ha mégsem lenne, a baráti körben szoktuk körbeadogatni a ruhákat, így lenne honnan kérnem. Az én dobozaim (a ruhákkal) is vagy 5 helyen jártak. Lassan a kórházi csomagomat is össze kéne rakni.
A kiságyban még mindig a bátyó alszik, de előkerült a mózeskosár is. Tökéletesen megfelel az első hetekben.

Kicsit azért kezdek izgulni, meg lassan ráhangolódni. Aminek már éppen ideje.

Jó készülődést!
Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Lidi!

Igen, nagyon rendes apukám van, és ráadásul nem is az édesapám, de nagyon szeretjük egymást. A hugicám és köztem 14 év és 2 nap van (a javamra Kép ), és soha nem tett köztünk különbséget. Most meg büszke nagypapa lesz, és boldog boldogtalannak újságolja, hogy mi történik éppen velünk.

Manóka!
Megköszönném, ha küldenél 61-es tesztcsíkot, és azzal már kihúznám jódarabig. A könyv szuper jó. Amúgy is jobb szakácskönyvben az, amiben képek is vannak, hát ez meg csúcs.
Köszönöm!

Ildikó!
Valóban ideje lenne összepakolni Kép

Puszi:Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: