Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Nem tudom, nektek mondta-e a védőnő, hogy mot már szoktak kérni a kórházban 30 napnál nem régebbi érvényesített házassági anyakönyvi kivonatot, ami azt jelenti, hogy be kell menni az anyakönyvvezetőhöz, hogy rányomjon egy pecsétet, hogy még nem váltatok el. :-) Csak azért írtam, nehogy valakinek utolsó pillanatban kelljen szaladgálni.
H.Szilvi
 


Sziasztok.
Voltunk 3 D-n, kislányt mondtak, de kedden megyek a kórházba uh-ra és letesztelem a dokimat, hogy Ő mit mond.Azt mondták minden rendben, nagyon szép kerek feje van, de az istenért nem lehetett róla egy egész alakos képet csinálni, mert nem bírt egy helyben maradni, sőt a kezei mindig az arca előtt voltak, aztán apuka könyörgött neki, hogy vegye el a kis kezét, hogy csináljunk egy képet, és rá halgatott, elvette, ha ezt valaki meséli nem hiszem el, de én ot voltam és láttam, úgyhogy azt hiszem apja lánya lesz.
kata206
 
 


Sziasztok Kismamik!

De jó sokat írtatok! Hát most nagyon rugdos babóca, néha még talán egy kicsit fáj is, de nagyon örülök neki. Mondom is neki, hogy rugdossál pici lány, nem baj, ha néha erősebb a kelleténél, csak csináld édes. Sokszor simogatom, és felsorolom neki, hogy mi mindent fogunk csinálni, ha megszületik, és utána évekigKép Jó nem?

Rbogi! Én is örülök neked. Jó kis meglepetésben lesz részetek. Azt nem értem, hogy hogy látnak egyszer lányt, máskor fiút? Ha ott a lába között, akkor tuti, hogy fiú. Láttad a kis zacskóit, és a többit? Végül is mindegy csak egészséges legyen, nem?

Inez! Jó viccesen írtál az alvásról, én is hasonló cipőben járok, mint írtam. Na igen, a pisilés is kiakasztó néha. Nem érezted néha, hogy mintha a húgyhólyagodon ülne babóca? Persze inkább nyomja, hihi, elég furiKép Hát nekem már volt ilyen 2-3 napon át is, pisiltem, aztán épphogy csak eltelt 5 perc, de megint éreztem... na neee, elég rossz, de ha a baba jól van, nem igazán izgat, csak bosszankodom kissé. Megfázva sem vagyok, úgyhogy ez nem lehet ok.
Te már nagyon rutinos vagy, az első babót is az Istvánban szülted? És mi az szerinted, ami kell vagy nem kell a babócának a szülés első percei után speciel a mi kórházunkban?

Szilvi! Megint olyan fontosat írtál. Elég egy pecsét a házassági anyakönyvi kivonathoz? Akkor az gyorsan megvan.

Fbogi! Sok sikert a diétához!

Lídia! Igen a végeredmény a lényeg. A babóca!

Kép

Nikie
nikie
 
 

 
 

Sziasztok!

Ines Kép, drukkolok, hogy sikerüljön! Addig is próbáld rábeszélni a babát, hogy csak olyan 3000-3500 gr-ra hízlalja magát (az én fiam sajnos nem hallgatott rám). Hátha szót fogad Kép.

Szilvi Kép, az Uzsokiban nem kérik az érvényesített házassági anyakönyvi kivonatot, szerencsére. Mindkétszer elhitték, hogy a férjem a férjem.

Bogi Kép, ez nagyon jó! Sok édesapa nem törődik ennyit a dologgal!

Kata Kép, tényleg hihetetlen és meglepő dolgokra képesek ezek a babák, és ez még csak a kezdet! Kép

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!

Két éve az anyakönyvvezető kiaállított egy teljesen frisset.5 perc alatt kész volt. De ez önkormányzatok gyorsaságán múlik.
Nikie!
A babának vigyél be ruhát, mert saját rucit adhatsz rá, törülközőt a babának, takarót vagy hálózsákot a babának, törlőkendőt, pelust is vittem be, mert a 4 vagy 5 db naponta amit adnak az nem elég. Magadnak vigyél betétet, de azt is adnak egyébként, de jobb ha van nálad. Én Tena betétet használtam anno, most is azt szeretnék.
Szoptatós melltartó, melltartóbetét. Ajánlom a DM saját termékét a Babylove-t. Szerintem nagyon jó minőség jó áron. Mi pelusból is azt használjuk. Egy az egybe libero. A melltartóbetét meg ua. mint a fixies. HA jól emlékszem akkor 450-500 között van egy doboz.
Most hirtelen nem jut eszembe semmi más.
Popsikrém, hintőpor, alkohol a köldökre van ott.
Megyek alszom egyet, mert tegnap R-GO koncerten voltam.
Ines
ini
 
 


Inez!
Köszi!Kép
Nikie
nikie
 
 


Hello Lanyok,
Bogi,
A tablazatban kicsit elcsusztam, ma toltjuk a 32 hetet!
Manoka,
A csaszar utani fekves eleg rosszul hangzik! Remelem, mi megusszuk ezt a torturat!
Azon gondolkodtam, amit Ines irt, hogy a babanak is kell bevinni dolgokat. A klinikan miket adnak es mit erdemes magunkkal vinni (pelenka, torolkozo, halozsak stb.)?
Hogy alltok a vasarlassal? Milyen babakocsit valasztottal?
Nekunk lassan alakulgat a babaszoba is. Osszeraktuk a kisagyat es a pelenkazot. A fuggony es az agynemu hetfore lesz kesz, nagyon szep anyagot valasztottunk ki, most varrjak, igy egyseges lesz minden, meg az asztali lampa is.
Kezdek nagyon izgatott lenni! Huncutka jol erzi magat, rengeteget intezkedik odabent! Holnap megyunk UH-ra, kivancsi vagyok a meretekre.
Puszi,
Bella
32+0!!!
bella
 
 


Helló!
Bogi,
ma küldtem csíkot, de csak 86-ost találtunk. Ez C-s csík, így bitzos jó lesz a gépbe, csak át kell állítani. Én is azért ajánlottam a könyvet, mert szép, képes, én is azokat szeretem.
Próbáljátok ki a Príma Konyha c. újságot is, nagyon jó minőségű, és csak 240 ft körül van most az ára.
Bella,
Nem is kell a műtétre gondolnod, hip-hop megszülünk. Én ma meg is rendeltem azt a homeopátiás bogyót, ami segít a tágulásban. A babónak nem kell semmit bevinni, mindent adnak. fehér kising+ rugdalózóba vannak felöltöztetve, kicserélik, ha összepiszkolódott, az esti fürdetésnél mindig újat kapnak. Liberó is van, azt hiszem olyan 5-10 darabot adnak egy napra, de ha elfogy, lehet kérni másikat. Fürdetőt, törölközőt, kisplédet is adnak, de ha szeretnél vihetsz neki bármit. Én úgy gondoltam, hogy viszek azért neki ruhácskát, és egy kis plédet, ill. kissapkát mindenképen, mert szerintem hideg is lehet kint a folyosón, meg azt tanultuk, hogy mivel a fejecskéje a legnagyobb felülete, onnan hűl le leghamarabb, így már a szülőszobán vedd elő, hogy amikor felöltöztetik, azt is adják rá. Nekünk is adnak mindent ( azt hiszem, arról már írtam is). Anyukám megvette az unokájának azt a babakocsit, amit kinéztünk, minden van hozzá bébihordó, mózeskosár, sport rész is. A kiságyat szerdán vettük meg, már össze is van szerelve, benne matrac. Vettem a kicsinek egy zenélős plüssmacit is, minden nap zenéltetem is neki. Ágyneműt már kinéztem, a Corában van egy új boltocska, ahol nagyon szép babplédek, ágynemük is vannak. Szerintem a héten, vagy a jövő héten megvesszük azt is, ha a papa eljön velem. Először akartam baldahint, és fejvédőt is, de a férjem nem szeretne, a fejvédőt meg nem lehet felkötni, mert csak a két oldala rácsos, a fejvég pedig teljesen tömör. Inkább majd akkor veszek, ha le fogom engedni az ágyat.
Mit mondtak az UH-on?

manóka
manóka
 
 


Manoka,
Akkor en is keszitek egy kis csomagot a babanak. Persze kozben is barmit be tud hozni majd a parom, ot percre vagyunk a Klinikatol. Igazabol a meretet kellene jol eltalalnom.
Orulok, hogy sikerult megvenned a babakocsit!
Meg nem is lattam azt az uj boltot a Coraban, jo hogy mondtad, majd megnezem! Nekunk is kellene egy plusz agynemu garnitura.
En nem akartam baldachint, kaptunk egyet (kisfius anyaggal), de nem fogom feltenni. Eleg a kis zenelo az agya fole. Mi is plussbol vettunk egyet, es minden nap meghallgatjuk, szoktatom a babat a dallamhoz. Fejvedo lesz, sot igazabol nem is csak a fejresznel, hanem vegig az egesz kisagyon.
Az UH-n most teljesen jo adatokat mert a doki, szerintem a multkor kisse elcsuszott egy-ket vonal es gorbe Kép A BPD 8,56cm, HC 28,8cm, az FL 6,27 (32+1). Minden rendben van!
Meg nem hivtak vissza a tanfolyamot illetoen. Kb. hany hetesen szoktak menni?
Puszi,
Bella
bella
 
 


Helló Bella!
Az uh szerintem jó, biztosan fognak majd hívni, van nűmég időd, mert csak 2x kell menni. Az a bolt a régi virágos helyén van, a nagy sportbolttal szemben.
Általában az újszülöttnek 56-os méret a jó, szerintem az jó neki. A Tena bugyiról azt hiszem, már írtam neked, a Széchenyi utcán a gyógyászati segédeszköz boltban van.
Jó legyél!
manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Na, voltam ma CTG-n és ultrahangon. CTG tökéletes, jól mozgott, jók a szívhangjai, de az ultrahang! Tulajdonképpen minden paramétere megfelelő, a súlya már 3 kg fölött van, csak egy a probléma. Átlósan fekszik. Nem is símán harántfekvés, a feje balra lent, a feneke jobbra fönt, keze-lába össze-vissza.
Doki bácsi szerint be kéne feküdnöm, mert ha elfolyik a magzatvíz, a keze vagy a köldöke előreeshet. De persze még meg is fordulhat...
Ja, és ha nem fordul, akkor császár.
Abban maradtunk, ha addig nincs semmi gáz, akkor pénteken megnéz, ha befordult hazajöhetek, ha nem, befektet. Csak abban bízom, hogy az eddigi gyerkőcök mind szépen kivárták a terminust.
Jobbakat nektek, nekem meg szorítsatok!

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!
Most olvastam a friss kismamákban, hogy KisBuksi gyermekei - Regő és Vencel - ma reggel megszülettek, 1500 és 1600 grammosak(ha jól emlékszem) és az intenzíven vannak. Nagyon sok drukk nekik!!!
Kriszta
Krisztike
 


Sziasztok!

Nagy nagy drukk Kisbuksinak! Hát ez a hír meglepett! Részleteket tud valaki?

Puszi: Bogi

Akkor csinálom is a babás táblicskut! Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Újabb hír, hogy nem 1600 és 1500, csak 1400 és 1500 a babák súlya.
Krisztike
 


Sziasztok!
Drukkolunk nekik!
Ildikó!
Neked is szorítunk!

Ines
ini
 
 


Köszi a híreket. Javítom.
Tényleg nagyon szorítunk nekik. Bízzunk az orvosokban, Kis Buksiban, és a két lurkóban. Stramm srácok lesznek!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, rosszul írtál engem meg Kisbuksit a fönti táblázatban.Szerdán én 30+4 voltam, Kisbuksi meg 30+2, javítsd légyszi.

Nagyon szorítok Kisbuksiéknak, de Doris babái is pont ekkor születtek, remélem semmi baj nem lesz sehol!

Puszi, Bogi 30+5
rbogi
 
 


Szia Bogi!

Megnyugtatlak, mindenkit roszzul írtam, mert egy régebbit tettem fel véletlenül Kép
Rakom az újat!

Manóka!

Megkaptam a C-tesztet, szuper lesz, köszönöm!
Át is programoztam a gépet.
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
hozzám majd legközelebb beírod, hogy a 35. hétben vagyunk? Nevünk vagy Kristóf vagy Flórián.
Ti melyiket választanátok? Én Flórián párti vagyok, a férjem kevésbé. Mondhatjuk azt is, hog tiltakozik.
Ines
ini
 
 


Szia Ines!

Persze beírom!
Én (bocsi)a Kristófot választanám Kép Bár a Flórián nagyon szép név, valahogy mégis a Kristóf mellett voksolnék. Persze neked kell, hogy tetszen Kép
Már csak 5 heted van hátra! De jó neked. Nekem még 11. Remélem a vérképem is rendbe fog jönni addig, és nem találnak már semmi más problémát. Így is elég nekem ez a vérszegénység+terhességi cukor+visszér ahol nem kéne... Soroljam még? Kép
Ezen kívül szerencsére jól vagyunk Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok, kedden voltam uh-n és a doki is kislányt mondott, úgyhogy Alexandránk lesz.
Egyedül a BPD-T mérte: 7,6.
Kisbuksinak gratula.
Mindenki nagyon vigyázzon magára, mert akikről hallottam mostanában mindeki elöbb szül.
nagyon sok a korai baba.
Kata 29+2
kata206
 
 


Sziasztok!
Bocs a hallgatásért, de sok dolgom volt.
Nagyon szoritok Kisbuksiéknak!!!!

Kata!
A szomszdunk majd két héttel tovább hordta a ma 12 napos babaját, úgyhogy vannak kivételek is. De azért tényleng mindenki vigyázzon magár: Semmi cipekedés, sok pihi (ezt főleg nekem kéne megfogadni, mert még mindig nem pihizek eleget).

Képzeljétek nekem meg a legutóbbi cukrom épp egy picivel alacsonyabb lett a minimumnál. Bár, tekintve, hogy fél 9 után kerültem sorra nem is olyan meglepő, 7 körül szoktam reggelizni. Addigra már az éhenhalás küszébén voltam. Csoda, hogy volt még cukor a véremben. Kép Kép Meg néhány más érték is a minmum alatt volt picivel, de a doki szerint ez még nem vészes.

Végre mi is rendezzük a gyerekszobát. A hétvégén már elhoztunk egy ismerőstől egy csomo cuccot (kiságy, mérleg, babakocsi, ruhák, járóka, etetőszék). Mostmár csak pelenkázó kell és autós hordozó. Utóbbit majd hoz a Jézuska. A pelenkázó még kérdéses, hogy hogyan lesz.
Lassan el kell mennem pelust is venni. Kiakarom próbálni a mosható nadrágpelust. Csak sajnos senkit sem ismerek aki használta már. És hát a 20-as készlet, ami kell a babának, kb 30 e Ft, ami sok, ha mégse jön be. Azt találtam ki, hogy veszek egyenlőre 6 db-ot és kipróbálom, úgy hogy ezt is meg az eldobhatót is használom és ha jónak találom akkor majd megvesszük a hiányzó 14 darabot. És persze még rendes textil pelusból is hiány van nálunk.
Na nem fecsegek tovább, így is túl hosszú lettem.

Sok puszi minden babának és mamának.
Bözse

ui. Jó mikulásozást!!!
bözse
 
 


Sziasztok Kismamik!

KisbuksiékKép 2 pici fia már meg is született, látom. Nagyon drukkolok, szorítok és minden jót kivánok nekik. Doriséknak szintén. Dehogy miért születnek meg ennyivel előbb az ikrek? Kisbuksiéknál mi volt az ok? Mit tudtok róluk?

InezKép Szép név mindkettő. Nálunk is hasonló a helyzet, a Boglárka mellé a 2. névben még nem tudtunk megegyezniKép Pedig egy csomót felsoroltam férjecskémnek, de mindegyikre valami vicceset hozott ki, hogy nem jó ez se az se... Anna, Nóra, Anikó tetszik főleg. Ő meg a Beatrixt pártoljaKép
Bár ez legyen a legkevesebb, majd csak megoldjuk.
Inez, hogy szültél az előző babádnál?
Képzeld voltunk szülőszobalátogatáson. A vajúdó tetszett, de a szülőszobában a zöld szín elég furi, és rémísztő is talán. Az viszont jó volt, hogy kis fénynél fog zajlani, nem nagyvilágításbanKép A vajúdókád csudajó.Kép Mindegy is, csak a babóca rendben megszülessen.

FbogiKép Drukkolok, hogy jó legyen a vérképed. Szépen betartottad a diétát, nem lesz baj.
Nagyon jó lett a 2. táblicsku a babák adatival!

KataKép Üdv a kislányos anyukák táborában. Azért van sok fiúcska is, aki született, úgyhogy tudnak majd a pici lányok választani később.

BözseKép Jó, hogy jöttél. Csúcs a vérképed!

TOP 1-es ILdikóKép Harántból visszafordult babóca? Drukkolok, hogy igen!

Mi hétfőn megyünk UH-ra végre, és már péntek van szerencsére. DejóKép A mostani vérképem is jó volt. A vércukor 4,3, lejjebb ment egy kicsitKép Vizelet is oké.
Ja, és a karácsonyi bevásárlás e héten kész lesz, úgyhogy mindjárt elkezdem a nagy pihenést. Hát eddig nem igazán ez volt, hiába vagyok otthon.

Miért van annyi korábban szülés? Mit tudtok erről?
Úgy izgulok, Ti nem? És a babóca egészsége miatt is nagyon. Csak ne legyen semmi baj.

Nikie
32+2
nikie
 
 


A "Friss kismamák" topikból, Kisbuksiékról:

"Elküldve 2003 December 05 péntek - 13h 35:

Sziasztok,

Sajnos Regő meghalt. KépKépKép Nincs annyi Kép, ami elég lenne."

Szavam sincs hozzá. Nemhogy átélni, de még belegondolni is borzasztó. Nagyon sok erőt kívánok Kisbuksiéknak, és szorítok a másik babának.

Lídia
lídia
 
 


Nagyon sajnálom Kisbuksi!


Nikie!
Én császárral szültem az elsőt, remélem most nem.
Akkor nem fogod figyelni szerintem a zöld csempét.Nem értem egyébként,hogy ha egyszer újítottak, akkor a csempét miért hagyták meg.
Engem legjobban a közös vajudó zavar. Reméelm amikor szülünk nem lesz éppen csúcs a szülőszobákon.
A név választást lehet, hogy a születés utánra hagyjuk, bár jobb lenne már most tudni.

Állandóan Kisbuksira kell gondolnom. Nem tudom szavakba foglalni.


Ines
ini
 
 


Köszi Inez, igen a zöld csempére gondoltam, de már nem is érdekel, hogy milyen teljesen részletkérdés. Hát én is csak Kisbuksiékra tudok gondolni. Miért baj, ha ikrek? Miért kavar be? Felfogni sem tudom. Mi történhetett...
nikie
 
 


Éppen akartam írni a mi kis örömhíreinket, de most szóhoz sem jutok. Nagyon sajnálom őket. Iszonyú nehéz lehet úgy gyászolni, hogy közben a másik kicsi miatt nem engedheti el magát, minden erejére szüksége van.

Amint látjátok, itthon vagyunk, befordult Verácska, így hazajöhettem. Ennek örömére nekem kellett a Mikulás helyett ténykedni. Egy egész szánkónyi gyümölcsöt kaptak a gyerekek (egy déligyümölcsös ládikát dekoráltam át Mikulás-szánná).
Ti hogy álltok a karácsonyi készülődéssel?

Ildikó
b_ildikó
 
 


Ildikó, ez jó ötlet, megpróbálom megjegyezni, és lehet, hogy jövőre nálunk is ilyen szánkó érkezik!
Szerencsére a karácsonyi ajándékok nagy részét már megvettem. Most áll a hűtőben egy nagy adag mézessüti tészta is, hétvégén megsütjük a gyerekekkel. Persze nem biztos, hogy kitart karácsonyig.
Gratulálok, hogy befordult a baba, remélem, most már nem gondolja meg magát, és így marad!

Éjjel egy csomószor felébredtem, annyit jár az agyam Kisbuksiékon... Kép Annyira együttérzek velük. Bárcsak legalább mostantól rendben menne minden!

Lídia
lídia
 
 


Szegény Kisbuksiek!!! Annyira sajnálom őket.
Nagyon drukkolok a másik babának....

Ildikó, de jó, hogy befordult a Verácska, most már nyugodtabb lehetsz.

Lídia, a mézestésztát irígylem. Én csak a jövő héten jutok hozzá. Most még dolgozok, de hétfőtől szabin leszek. Én sajna csak egyedül sütöm illetve az uram szokott még beszállni.

Üdv mindenkinek: Bözse

ui. tegnap egy ismerős kismama mondta, hogy a Brendonban 10 ezer és kevésszáz forintért lehet venni ISIS Avent mellszívót (máshol 13-14e). A heten ellenörzöm, és majd referálok.
Bözse
bözse
 
 


Sziasztok!

A tavaszi topicban már tettem fel egy hülye kérdést, most itt is felteszem. Azokhoz szól, akik tudják, hogy milyen nemű a pocaklakójuk. Felmérést végzek a körükben, hogy kinek mennyit mozog a babója.

Ugyanis amikor én megmondom, hogy nem tudom milyen nemű, egyből azt kérdezik, hogy mennyit mozog, mert ők abból meg tudják állapítani. Kipróbálom rajtatok, mennyire igaz Kép

Köszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Pocisok!

Bogi!
Nálunk 99%, hogy kisleány. És mozog szépen babóca. Az elmúlt 2 napban úgy éreztem, hogy szinte minden percbenKép Nagyon jó! Én nem hiszem, hogy van összefüggés, hogy mozognak a babácskák, de attól még lehet.

Lídia! Mézestészta? Nem hallottam ilyenről és hogy készül? Biztos nagyon fincsi lehet.

Bözse! Még dolgozol? És mikortól nem szándékozol?
Azért remélem sokat pihensz a mnkhelyenKép

VOltunk UH-n. 2500 gr Bogi babi. Jól megnőtt. Most is mindent megnézett a doki, és rendben az édesKép
A héten mostmár tényleg mindent megveszünk babócának, és csak pihenni fogok, és felkészülniKép

Nikie
holnap 34+0
nikie
 
 


Bogi
Nekünk tutira fiu (kromoszoma vizsg. miatt tudjuk) és olyan átlagosan mozog. Napközben passzivabb estefelé meg megy a dubi-bubi.

Az előző terhességemkor lány volt és ugyanennyit mozgott. Az való igaz, hogy az első terhességnél olyan 17.hét környékén már éreztem, most meg csak a 20. héten. De hájasabb is vagyok azóta. Kép

Viszont egyértelmű különbség látszik a pocakom formáján. Minden régi ismerősöm is észrevette.
A lánynál lapos és széles volt a hasam és nem volt derekam.
Most a fiunál meg tényleg előre csucsosodó.

A fene érti ezt.
Viszont tettem fel egy képet most a profilomba, ami a mult heti nyaraláson készült és valami nagyon furcsán néz ki rajta a pocakom.
Szerintetek mi az?

Holnap megyek dokihoz és neki is megmutatom.

fiona
31
fiona
 
 


Sziasztok!
Fiona! Tényleg érdekes a pocid, de a friss kiasmamák topikját olvastam, nem árulom el, mit lehet látni.

A lányom is nagyon aktívan rugkapált és most a kisfiam is. Eddig mindig tisztán láttuk mi is, hogy fiú. De a pocak forma más. Ami különbség érezhetően van, hogy a Hannával nagyon vizes volt a lábam, most semennyire. Hannával összesen 28 kg-t híztam, most 14 kg-nál tartok és még 5 hét van hátra. Mondjuk többet mozgok a Hanna miatt, talán azért kevés a kiló. De a 28 rengeteg volt, de szerintem a víz miatt. Anyukám 2 mérettel nagyobb cipőjét hordtam.

Ines
ini
 
 


Köszi csajok! Várom a további beszámolókat. Eddig igazoltátok, amire számítottam Kép

Holnap lehet, hogy megkérdezzük. Feladom ez irányú elveimet, és megadom magam a többség akaratának. Meg persze azért kíváncsi is vagyok Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
És mi az érzésed, hogy mi lesz? Mi valahogy rögtön sejtettük, hogy fiú vagy lány. Most amikor az orvos mondta, hogy fiú, nem is volt meglepetés.De a férjemnek se.

Jó éjt!

Ines
ini
 
 


Szia!

Én a legelején úgy éreztem, hogy kislány. Szinte az első pillanattól, hogy megmaradt. Aztán jöttek apróbb jelek: pl. Lili névnapkor hánytam először Kép, és úgy gondoltam, hogy tuti kislány. Meg abból ítélve, hogy a lányok szívósabbak, és a sok viszontagság ellenére megmaradt, ebből is erre következtettem. Aztán a 2. UH-n a férjem is ott volt (ő is kislányt szeretne), és kinyögte, hogy az az érzése volt, mintha kisfiú lenne. Na akkor elbizonytalanodtam, és azóta is tart a bizonytalanság. Na meg aztán ki ezt mondja, ki azt, pocakforma, mocorgás, stb...
Nem mintha törődnék velük, csak felkeltik a kíváncsiságomat.

Szép álmokat: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Nagyon régen voltam itt, bocsi!

Ildikó,
a friss kismamákból tudják a lányok, hogyha valaki, akkor én egyszerűen imádom a karácsonyt, s már október végén elkezdtem készülődni rá. Már kisütöttem 5 tálca mézeskalácsot (persze még sütnöm kell, mert édes férjem segítségével kissé megcsappant a darabszáma:-))). És sütöttem habkarikákat is.
Ti hogy csináljátok, hogy a szárítás alatt nem barnul be a habkarikátok? Mert nekem, bármit is csinálok, bebarnul egy kicsit, s ez bizony nem túl jó, főleg akkor, amikor piros ételszínezéket teszek a habba, hogy szép színes legyen...

Lányok, Nálatok mi lesz a karácsonyi menü? Ötleteket gyűjtök!

Bogi, nekünk a doki már a 3- 4. hónapban megmondta, hogy kislányunk lesz, s azóta folyamatosan ugyanazt mondja, s a 3D- s vizsgálat is ezt igazolta. Persze bizonyosat csak akkor tudok mondani, ha megszületett a baba, de egyelőre kislánynak néz ki.
Én 1- 5 hónapig nagyon hánytam, borzasztóan rosszul voltam, szörnyű volt. Aztán a 6- 7.hónapban ájulós lettem. Most jól vagyok, csak annyi van még, hogy viszonylag pici a pocakom, s a Pocaklakó nagyon nyom minden szervemet odabent. Amúgy már több, mint 2770 gramm és hosszú babának tűnik a doki szerint.
Nagyon mozgékony kisbaba, előfordul, hogy 3- 4 napon keresztül éjjel- nappal bokszol/rúgdos/kaparászik, s ilyenkor egyáltalán nem tudok aludni. Aztán kimerül a nagy mocorgásban és csicsikál 1 egész napig. Utána kezdi elölről az egészet. Szóval mozgékony kisbaba.
Ez az első terhességem, így különbséget nem tudok tenni; majd a következőnél:-)))
Eddig összesen 9- 10 kilót híztam, de most egy inci- pincit elkezdett vizesedni a bokám, ezért sok gyümölcsöt kezdtem enni, illetve uborkát, hátha elmúlik ez a vizesedés a hátralévő 28 napra.

Üdv,

Vic
(már csak 28 nap van hátra!!!) Kép
Victoria
 


Sziasztok!

Régen írtam már, de azért olvasgatlak benneteket.

Bogi, nálunk is kislány lesz, Kitti lesz a neve, beírhatod a táblázatba is.

Ami az összefüggéseket illeti, hát szerintem ez mindenkinél más. Én az elejétől úgy éreztem, hogy lány, de aztán nekem is annyian próbálták bemagyarázni, hogy tutira fiú, hogy néha kezdtem elbizonytalanodni. Először a 3D-s UH-n mondta a doki, hogy 150%-ra kislány. Most pedig pénteken voltam dokinál, ott már én is láttam, hogy valóban kislány. Szóval mégis csak jól éreztem. Kép

A mozgás nálunk változó, én átlagosnak mondanám, de talán reggelente és esténként kicsit aktívabb, napközben nyugisabb.

Rosszullétem nem volt, teljesen jól voltam az elején. Enni viszont nem sokat tudtam, pár falat után úgy éreztem, hogy tele vagyok, így fogytam 3,5 kg-t. Azt már sikerült visszaszednem, plusz azóta még 3 kg-t.

Ja és ami a pocakformát illeti. Noémi 4 héttel van előrébb hozzám képest, és egyszer egymás mellé álltunk, és egy barátnőnk megjósolta, hogy neki lánya lesz, nekem fiam, mert annyira más a pocakformánk. Ehhez képest, mindkettőnknek lánya lesz. Kép

Szóval, összességében, biztos vannak igazi jós praktikák, de azok nem mindig jönnek be. És hát úgysem ez a lényeg, mindegy, hogy kisfiú vagy kislány, csak rendben legyen.

Szerintem te is biztosan jól érzed, hallgass magadra! Kép Kép

Pusz mindenkinek
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Bizony magadra halgass, csak ha már elbizonytalanítottak, akkor már nehéz.

Én is sütöm a sütiket, de én inkább vaniliáskiflit meg hasonlókat. Ma is fogunk valamit sütni, de nálunk is elég hamar elfogy.
Ezt nézzétek meg, jó ötletek vannak: http://www.mindmegette.hu/main.php?app=valogatasok/valogatasok.php&v_id=20&from= main

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Nekem a kislányommal "hegyes" hasim volt és szinte állandóan mocorgott.(A férjem a végefelé ezért is adta fel a tuti lány-dolgot, aztán egy örökmozgó csajszi lett mégis!Kép) Amúgy semmi rosszullétem nem volt vele, csak a végefelé, amikor odabent mindenemet felgyömöszölt.
Most viszont a hegyesebbnél is hegyesebb pocakom van és a derekam is megmaradt, de szerintem megint picilányunk lesz.Kép Ja, és rengeteget mocorog.Kép Viszont a 2-3. hónapban olllyan rosszul voltam, hogy jobb nem is részletezni.

A megérzésemnek köszönhetően mostmár megvan a lánynevünk is: Nikolett. A táblicskuban már bele is vésheted.Kép

+Pocakforma:
2 barátnőm is majdnem egyszerre szült májusban és én is megjósoltam nekik mi lesz és eltaláltam.Kép
A hegyes hasiban picilány, a lapos széles hasiban picifiú volt! Persze ez épp ellentmond az általam hallott hiedelmeknek, de ez tényleg alkattól is függ.

Pussz
Szilvi
33+4
sztigris
 
 


Ma is voltunk CTG-n, és minden rendben van. Pénteken kell újra mennem, ha addig nem szülök meg.

A karácsonyi ajándékokat próbálom meg befejezni (elég sokat kreatívkodok), de a menüről fogalmam sincs. Az sem biztos, hogy itthon leszünk addigra. Anyósékkal egy udvarban lakunk, majd legföljebb ő főz valamit, úgyis szeret tüsténtkedni... Bár lehet, hogy holnap bekeverek egy kis mézeskalácsot, tán még be tudom fejezni.

Kicsilány most éppen csuklik. A tiétek szokott?

Jóéjszakát!
Ildikó
b_ildikó
 
 


Ildiiiiiiiiiii! Hajrá, hajrá!!!!!

Igen, szokott csuklani, és baromi édes. Tegnap pont fürödtem, és ahogy feküdtem a kádban, fantasztikus volt. Ma voltam UH-n. Kértem, hogy nézzék meg mi lesz, erre a doki kapásból, hogy első ránézésre kislány. Eddig két doki mondta, hogy kislány, a baba annak készült, de nem győztek meg Kép Amúgy hegyes pocakom van, derekam is van, hátúlról nem is látszik semmi, és én kb. 5 hónapig folyamatosan rosszul voltam.
Én eddig csak fogytam, még 10 hetem van hátra, és a diéta miatt még fogyni is fogok. Nekem is úgy mozog, mint Vicnek.

Érdekes, nekem egyáltalán nincs most karácsonyi hangulatom. Ez az első karácsonyunk, hogy mindenki felborította a megszokott karácsonyozást, és most hozzá kell szoknom egy újhoz.
Eddig úgy volt, hogy 24-én mentünk Tétre a mamámékhoz ebédre, ahol anyuék egész családja összegyűlt, aztán mentünk vacsizni a férjem tesójához vissza Győrbe, közben anyósoméknál is megjött a Jézuska, mert vittük őket is. Napján mentünk anyósomhoz ebédelni, akkor egész nap szinte ott voltunk, másnap meg az én szüleimhez mentünk ebédelni, és nagyon jó volt.
Most meg a férjem kitalálta, hogy maradjunk itthon kettesben szenteste, majd emiatt az egész karácsonyt mindenkinek meg kellett variálni, és így mind a két családban teljesen felborult az eddigi szokás. Én sajnálom nagyon.
Biztos nem tudjátok megérteni, de nekem most nyűg lesz készülődni, hogy főzőcskézés, sütögetés, amikor iszonyúan kínlódom a szigorú diéta miatt, főleg, hogy édességet nem ehetek, és akkor még sütögessem a süteményeket. Máskülönben nem esne nehezemre, mert imádok főzni, sütni, de most nagyon rémálom az egész. Remélem mire oda jutunk, megjön a kedvem is.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Nálunk is mindig úgy volt, hogy 24- én a férjem nagypapájához ki vidékre, aztán ebéd a mamáméknál az egész családdal, aztán átmentünk a papám testvéréékhez, s késő este hazajöttünk. Másnap reggel anyu barátnőjéék hozzánk, aztán mi Hozzájuk, aztán ebédre a nagymamámékhoz és késő este haza. Karácsony másnapján reggel pedig a mamám testvéréhez vidékre pár órácskára, aztán gyorsan haza hozzánk, és késő délután az anyósomék és a sógoromék ide hozzánk. Este pedig mi mentünk az apósomékhoz.
Én így is imádtam a karácsonyt, de rengeteg rohangálással járt, s ráadásul nekünk is ugyanúgy főznünk és készülnünk kellett, szóval kicsit macerás volt. Így a fát általában vagy 24- én nagyon korán reggel, vagy a névnapomon 23- án díszítettük fel késő este.
Most viszont kicsit változik a helyzet, mert ugye épp karácsonykor fogjuk utolsó pocakosnapjainkat tölteni, így megkértük a családot, hogy most mindenki jöjjön hozzánk, ne kelljen nekünk sehova se menni. S így be van osztva, hogy ki melyik napon jön. A mamám mondta nekünk, hogy természetesen besegít nekünk a főzésnél, szóval pl. a halászlevet elkészíti otthon és készít még rántott halat és még valami husit is, mindenféle körettel. De mivel nem csak 1 ünneplős napról van szó, ezért több napra kell főznünk, ezért ezt már nem várhatom el a mamámtól, így azokat már mi főzzük meg. Nem baj, mert a férjem már bevállalta a halászlé megfőzését, és szerencsére tényleg nagyon jól főz.
A sütik nagy részét pedig én készítem, és természetesen a férjem. A menü többi részén még gondolkodom, egyelőre fogalmam sincs, hogy mi legyen a főétel.

Képzeljétek, tegnap és ma reggel annyira görcsölt a pocakom, hogy alig tudtam járni; nagyon rossz volt. Mitől lehet ez? Ezek erős méhösszehúzódások voltak?

Mi holnap megyünk CTG- re, kíváncsi vagyok, hogy hogy van ez a kicsi Pocaklakó:-)

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

IldikóKép, Te már tényleg a célegyenesben vagy! Kép Néha csuklik a kislányom, de tizedannyit sem, mint a fiam csuklott annak idején. Ő viszont hónapokig borzasztó bukós volt, nem tudom, van-e összefüggés.

Bogi Kép, szerintem az én babám olyan átlagosan mozgolódós, kedvenc időszaka az este, kiemelten a 10 és éjfél közti két óra. Ebből a szempontból én nem érzek különbséget a gyerekek közt, nálam legalábbis nemtől függetlenül kb. ugyanannyit mozogtak (lány-fiú-lány). Viszont az abszolút bejött, hogy minden terhesség más, a két lány-terhesség is nagyon különböző, így ha ebből próbálnék követeztetést levonni, akkor igencsak tévútra keverednék Kép! Úgy látszik, nincs igazán papírforma. Az is érdekes, ahogy többen írtátok, hogy én is már az elején megéreztem, hogy milyen nemű lesz a baba, és ennél nekem már csak az furcsább, hogy a férjem is, sőt ő még előbb is, mint én.

Vic Kép, az előző babánál nekem is voltak ilyen szörnyű görcseim, így a vége felé,teljesen váratlanul, néha az utcán jöttek rám, de nem méhösszehúzódásnak tűntek, inkább mintha valahogy "rosszul" helyezkedne, és nyomott volna valami ideget, vagy ki tudja. Emlékszem, egyszer pont CTG-ről sétáltam haza a kórházból (ami kb. 5 percre van tőlünk), egy örökkévalóságnak tűnt, mire hazaértem 3 méterenként megállva. A percekkel korábban készült CTG persze semmilyen méhtevékenységet nem mutatott.

Nikie Kép, egyszerű mézeskalácsról van szó. Megsütöttük, szépen fogy, így azt hiszem, jövő héten megint kell egy adag, különben karácsonyra egy szem sem marad. A gyerekek kívánságára medve, teve, zsiráf és hasonló klasszikus karácsonyi motívumok alkotják a remekművek egyrészét Kép.

Sziasztok,

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Hát nálunk kisfiú van (a doki szerint 100%), a hasam hegyes és viszonylag sokat mocorog (első baba), de főleg otthon és a munkahelyemen. Idegen helyen elég keveset (pl. CTG-n). Roszzul meg egyáltalán nem voltam és eddig 7-8 lilót híztam. És az étvágyammal sincs (ne is volt) gond. Még csak kívánós se voltam, meg nem is undorodtam semmitől.

Fiona!
Szerintem az ott a babóca (mi is lehetne más).

Eddig nálunk is mozgalmas volt a karácsony. Nekünk (az urammal) 23-án este megjött a Jézuska. 24-én ebédre mentünk az anyukámékhoz (ez még itt Pesten), aztán ott töltöttük a délutánt. Este 7-re mentünk a sógornőmékhez (Tatabánya), majd onnan anyósomékhoz. Illetve tavaly már csak anyósomékhoz, mert a sógornőmék is odajöttek.
Hát iden, nem tudom mi lesz. Az biztos, hogy az én családommal már előző hétvégén (21-én) ünneplünk, mert a húgomék egész ünnepek alatt ügyelnek (orvos). Aztán én 24-én szeretnék még lemenni Tatabányára anyósomékhoz, ott lesznek a sógornőmék is. Csak hát ez fel is borulhat, ha nyílik a méhszáj vagy nagyon pocsék lesz az idő. Most az a terv, hogy ha lehet akkor megyünk, ha nem akkor ők jönnek fel első ünnepen. Jellemző módon a férjem és apósom aggódik a legjobban. Pedig akkor még lesz hátra másfél hetünk, és én nagyon mondogatom Nándikának, hogy újév előtt nem kellene kibújni. Hát majd meglátjuk. Még igazán komoly jóslófájásaim nem voltak, csak gyengébb összehúzódások. Bár az utóbbi időben már többet keményedik a hasam alja, mint eddig.

Igazából még nincs karácsonyi hangulatom. Majd a mézeskalács sütéstől. Hétvégére bekeverek legalább egy adagot. És még ajándékaim sincsenek. Hál istennek a húgom kitalákta, hogy idén közös ajándékokat vegyünk, és azt részben ő intézi. Idén valahogy ötleteim sincsenek. Hiába no, inkább a babócára figyelek mint bármi másra.

Puszi mindenkinek:Bözse
bözse
 
 


Helló!
A felméréshez: az én fiam igen mozgós, leginkább este, de szégyenlős is, mert csak nekem és a papájának csinál óriás mozgásokat, ha más szertné nézni, akkor csak figyel. Ha a férjem hazajön, azt mindig megérzi, akkor mindig mozgolódik.
A pocakról teszek egy képet, szerintem inkább előre álló. Bár a gyermek a vesémet már teljesen tönkretette.
Fiona,
milyen volt a myaralás, nem is meséltél róla!!

manóka
manóka
 
 


Bocs, hogy még nem irtam a nyaralásról,de sokat tanultam és a nagylányom is itthon van betegen.
Ma sajnos be is kell vinni a László korházba, mert sem a körzeti orvos, sem a Bethesdá-ban nem tudták megmondani, hogy mi a baja.
Gyanus, hogy Egyiptombol hozott haza valamit. Kép(((.

Fiona
fiona
 
 


Sziasztok!

Fiona! Lányod hogy van?

Lányok! Ti nem kezdtek el lassan félni a szüléstől?

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Ma voltam uh-on és már tuti, hogy kislány!! 1.8 kg volt, minden ok hála Istennek!

Én már mindenkinek minden ajándékot jó előre megvettem, ilyen tömegben én már nem megyek sehova.Sütni anyukám fog, nekem nincs nagyon erőm most ilyenekre. Már úgy várom a Szentesetét, szeretném látni, hogy hogy örül a lányom a hintalónak.

Nikie, mekkora a babád? Mi lesz a 2. neve?

Fiona, a lányod mennyi idős? Ő is volt veletek Egyiptomban?

Dorisról tud valaki valamit? És Kisbuksiékról?

Puszi mindenkinek:Bogi
rbogi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: