Új privát üzeneted érkezett!

Lányom 8 éves és most benntmaradt a László korházban. Ő is ott volt Egyiptomban, de a dokik azt mondták, hogy bárhol összeszedhet ilyet. Egyelőre nem csinálnak vele semmit, csak nézik a kaki/pisit.
Olyan nagyon nincs ám elkeseredve, hogy bent kell lennie, mert már NAGYLÁNY.
Most indulunk be meglátogatni.

fiona
fiona
 
 


Sziasztok!

Bogi, jutottál valami eredményre a fiú-lány felmérésből? Kép

Fiona, remélem hamar meggyógyul a lányod.

R Bogi, gratula a kislányhoz!

Ines, én nem félek a szüléstől. Igaz, hogy van még hátra két hónapom. Én úgy szeretek kismama lenni, annyira jó érzés, hogy ott bent mocorog, rugdos. És majd két hónap múlva sem félni fogok, hanem arra gondolok, hogy milyen jó lesz már találkozni végre. Kép

Ma van az utolsó munkanapom. Egyenlőre még olyan furcsa érzés, hogy egy jó darabig nem jövök dolgozni.

Tünde
rtünde
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Sziasztok!
Most én se félek a szüléstől, mert annyira szeretnék hüvelyi úton szülni, hamár az első császár volt. Szeretném azt az érzést átélni, ahogy kibujik.
Anno én is 2 hónappal a szülés előtt hagytam abba a munkát. Pont ideális volt. Utána kezdtem már nagyon nehézkesen járni, mert nagyon vizesedtem. Most egyenlőre még iylen panasz nincs, pedig már csak 1 hónap.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!
Már nem vagyok annyira depi, mert a lányomat kiengedték a László korházból. Végül semmi virust és baktériumot nem tudtak egyenlőre kimutatni és mivel jó állapotban van, ezért hazajöhettünk.
Még 4-5 nap mulva lesznek spec székleteredmények, talán abbol kiderül, hogy mi volt a baja.

Az a durva az egészben, hogy a hasmenés miatt, csupa hasonló hasmenéses gyerekkel egy szobába tették. Csakhogy náluk kimutatták (és az anyukák is elkapták ) a ROTA virust, ami levegőben is terjed.
Az én lányomnál viszont nem volt meg ez a virus, ugyhogy mi talán nagyobb veszélynek voltun kitéve a fertőző osztályon, mintha be sem mentünk volna. Kép
Az első nap még megpróbáltunk külön szobát kérni, főleg azért mert mi az egyiptomi ut miatt talán más virust hoztunk, de azt mondták, hogy járvány van és nincs elég hely.
Csakhogy benéztem a többi szobába (üveges a faluk) és minden szobában csak egy -egy gyerek volt, nálunk meg 3!!!
Biztos nem tudtuk, hogy kit kell lefizetni.

Fiona
az utóbbi hetekben határozottan felelőtlenül veszélyeztettem salyát magam és babócit.
(egyiptom és László korház fertőzött osztálya)
Egyébként 31+5
fiona
 
 


Sziasztok!

Fiona, remélem minden rendben lesz a lányoddal.
Mutattad a dokinak a fényképet? Mit szólt hozzá?

Tünde
rtünde
 
 


Kedves Fiona!

Amikor az ember határtalanul örül, és nagy békében van a világgal meg önmagával (várandósság), akkor azt hiszi, hogy tökéletes védettségben van, valakinek a védő tenyerén. Persze hogy nem fél, nem szorong. És utólag veszi csak észre, hogy felelőtlen volt. De hát ez nem felelőtlenség, csak igazi boldogság. Jó, tudom, amikor beteg a lányod, akkor épp nem vagy kitörően boldog, de valószínűleg akkor is egy más állapot dimenziójában szárnyalsz. Úgyhogy ne bánd meg, kérlek!
Veronika
kóci
 
 


Sziasztok!
Pontosan egy hónap van még hátra, ma voltunk dokinál, ,űr 3160g a babuci. Két héttel nagyobb méretei vannak az uh szerint.
A havazásra olyan aktív volt, hogy azt hittem kirepül a hasamból. Ezt az okt.23-i hétvégén is csinálta, amikor egy pici havazás volt.
Talán majd havazásra indul be a szülés?
Jó éjt!

Ines
ini
 
 


Köszi Veronika a biztatást!
Aranyos vagy!

Sajnos tegnap éjjel ismét rosszul lett a lányom. Dokik tanácstalanok. A leletek szerint semmi baja.
Kép
Fiona
32+1
fiona
 
 


Fiona!

Kitartást kívánunk Neked. Nem lehet könnyű. Bevitted megint a kórházba?

Ines!
Ügyes legyél. Olyan jó, hogy ti már a táblicsku elején vagytok? Tök furcsa, hogy én is már a 31. hetet kezdem holnap, és mégis a táblázat végén kullogok Kép
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Kismamik! KépKépKép

Fiona!Kép
És ha elmennétek a kislánnyal másik orvoshoz is? Több szem többet lát. Drukkolok, hogy minden rendben menjen.

Inez!Kép
Nekünk is nagyobb babát mondott a doki a betöltött 32.héten, 2500 gr volt babóca. És még mindig kislány!
Jó neked, hogy nem félsz a szüléstől. Én igen, sajna. Ma is azt álmodtam, hogy méhösszehúzódásaim vannak, remélem tényleg álom volt. Nem fájt nagyon, de érezhető volt. Jézusom, csak nehogy még idén bújjon ki babóca... Nem is a fájdalomtól félek, hanem hogy a babával minden rendben legyen, szorítsatok, és gondoljunk egymásra a szülőágyon, vagy ki hol lesz... Jó?

Rbogi!Kép
Jól tetted, hogy bevásároltál jó előre, én is hasonlóan. Be is van csomagolva szépen. Hát sütni most én sem fogokKép A 2. neve még nem tudni mi lesz babócának. És nálatok? A Margarita szép magában is, lehet, hogy nem is kell mellé semmi. Vagy igen?
Dorisékról írtam a friss kismamik topicjában. Jól vannak.Kép

És tudtok aludni rendesen?
Hát nekem a hátam, a derekam és a popóm fáj, néhány órát alszom, aztán csak pihengetek, aztán megint alszom. Pedig járok hetente tornára, de mit sem ér, úgy látom. Tegnap is nem a hátra voltak gyakorlatok, hanem a karra, érthetetlen, egyfolytában vártam mikor térünk át rá. Itthon is gyakorlatozom azért.

Victoria!Kép Majd mesélj a CTG-ről légyszi!

Nikie
34+1
nikie
 
 


Ja, és köldökvédős pelust vettetek a babának vagy sima eldobhatóst? Mindegy? És a fürdető vödörről mi a véleményetek? Nekünk nem tetszik. Hiába anyaméh formájú, akkor is nagyon fura.

Fbogi!Kép Azám, hogy áll a cukorszinted? Már csak pár hétig kell kibírni.Kép

Nikie
nikie
 
 


Szia Nikie!

Egyensúlyban van. Engedélyt kaptam, hogy néha megtévedjek Kép Persze nem nagyon, csak megkóstolhatom a karácsonyi sütit, és ha esetleg többre vágynék, a férjem a kezemre csaphat Kép
Amúgy minden jó lenne, ha nem kezdett volna el görcsölni kicsit a hasam (vagyis fáj a derekam, de nem az izületeim). A hétfői kivizsgáláson ennek ellenére 3000-es méhszájam volt, úgyhogy azza minden oké. Szerintem gyakorlatozik a méhem.

Te, én még nem is hallottam fürdető vödörről Kép

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Olyan jól tartottad be a diétát, hogy még sütit is ehetsz majd. Nagyon jó! Szülés után már nem kell diétázni, igaz? Mit mondott a doki?
Mit jelent, hogy 3000-es a méhszáj?

Nikie
nikie
 
 


Sziasztok!

Csak pár sorban írok, mert sajna nem vagyok túl jól. Részleteket nem írnék, mert nem szeretnék senkit ijesztgetni. Tömören annyi, hogy történt egy haláleset a családomban, amit a családom nem mert elmondani nekem pár napig, nehogy baj legyen kis Pocaklakóval és velem. Aztán elmondták, mert muszáj volt...
Próbálok erős lenni, hogy kis Pocaklakó ne érezze meg, hogy a mamája ki van borulva. Próbálom magam lefoglalni, folyamatosan mézeskalácsokat sütök, továbbá mosom a kismanó ruhácskáit, aztán ki is vasalom őket stb, de nem könnyű tartanom magam...
Holnap megyünk megint CTG- re, remélem, hogy legalább a Pocaklakóval minden rendben lesz!
A múltkori CTG- m viszonylag jó lett, nem volt semmi baj, csupán annyi, hogy felszaladt a vérnyomásom, ami egyébként elég alacsony szokott lenni. De aztán pár napon keresztül folyamatosan mértük itthon, s akkor már nem volt vele semmi probléma, ugyanolyan alacsony volt, mint szokott.

Holnap megyünk UH- ra is, kíváncsi vagyok, hogy Pocaklakóm hogy viseli ezeket a szörnyű eseményeket.

Üdv és mindenkinek jó pocakosodást, vigyázzatok nagyon magatokra,

Vic
(már csak 20 nap van hátra)
Victoria
 


VIC!

Ismeretlenül is őszinte részvétemet fejezem ki. Sajnos ilyen előfordul. Biztosan butaságot fogok írni, de a mi családunkban is a közelmúltban volt 2 haláleset, és mindig azt mondják, hogy egy jön, egy elmegy. Vígasztaljon a tudat, hogy neki már sokkal jobb, és fentről vigyáz rátok.
A babának meg biztos nincs semmi baja.

Nikie.
A 3000-es méhszáj azt jelenti, hogy teljesen zárt, és nincs megrövidülve. (teljes hossz, a külső méhszáj, nyakcsatorna és belső méhszáj 0 cm nyitottságú)

A 2000-es az az, hogy az első szakasz megrövidült, a 2100-as az, hogy megrövidült és 1 ujjnyira nyitva is van a külső méhszáj, stb.

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Nikie!

Végre jelentkeztél!
Nekünk nem lesz 2. neve, ezt tőled kérdeztem, hogy lesz e a tiédnek. Nekünk sima kiskád volt-lesz, szerintem bőven jó az is, imád a lányom fürdeni így is, soha nem félt!

Victoria, őszinte részvétem, de tényleg erősnek kell lenned-bár az se lenne baj, ha beindulna aszülés, mert túl vagy a 37. héten..

Én is rosszul aludtam mostanában, mert féltem, mert az alattunk lakókhoz vas. este fél 10-kor be akartak törni. Mi hallottuk a zajokat, kinéztünk de semmit nem láttunk, reggel vettük észre, hogy be van törve az ablakuk...szar dolog!!Ilyenekkel idegesítem magam, ahelyett hogy csak szépre gondolnék-de nem megy ki a fejemből-nem találkoznék ezekkel a betörőkkel..

Doris szoptatja őket? Mekkorák? Írj egy kicsit bővebben róluk!!

Puszi mindenkinek, Bogi 32+4
rbogi
 
 


Sziasztok!

Nikie
A sima Mini méretű nardrág pelenkák mellé én vettem egy csomag Libero Newborn-t ami olyan köldökvédős pelenka. Olyan aranyos és kicsi a pelus! Majd ezt viszem be a korházba is. De hozzá kell tennem, hogy ez általában 3,5 kg-os babáig javasolják. Ha karcsu a baba pocija akkor talán 4 kg-ig is jó lehet.
Ha nagyobb banánk lesz, akkor odaajándékozom valamelyik kismamának. Megfigyeltétek már, hogy általában a lánybabák kerek pocakuak, a fiuk pedig szélesebb melkassal és sokkal vékonykább csipővel születnek?
Ezért a fiu babák tovább tudják horani a pelenkákat, mert derékban később növik ki.
Kivéve, ha már olyan sokat pisil, hogy nem szivja be és egyel nagyobb méretre kell váltani.

Lányom még mindig beteg.
Ugy kiakadtam rajta, mert mint kiderült a László korházban összszedett egy másik virust. Az amivel bementünk, azzal gyógyultan távozott, mert a leletei mind negativak voltak. Két napra rá azonban iszonyatos vizes hasmenés és sugárban hányás kapta el. Sajnos tegnap már itatni sem tudtam, mert nem birta befogadni.
Beszéltem a kórházzal, a körzeti orvossal is és csak vonogatták a vállukat. A korház azt mondta vigyem vissza és bekötnek egy infuziot. Gyógyszert nem adnak, mert ez virus. De nem tudtják garantálni, hogy legyengült szervezetével nem szed össze egy 3. betegséget.
Óh, anyám!
Inkább itthon maradtunk és én itatom. Ez állitolag rövidebb lefolyásu. Mára már jobban van egy kicsit.

Voltam tegnap nőgyogyásznál és azt mondta, hogy talán már nem kapom el, ha eddig megusztam. Egyébként nem feltétlenül inditja be egy ilyen hasmenéses virus a szülést.
De azért irok jót is:
Az UH szerint már 2kg-s a baba és azt mondta a doki, hogy a "nagyobbfajtából" való.
Láttam a fekete-fehér képernyőn a pofiját is! Egész éjjel vele álmondtam, most már tudok hozzá arcot is kötni.

Bogi
Örülök, hogy ilyen jól állsz a cukorral! Nagyon stramm kis csaj vagy!
Jó hogy irtad a méhszály számokat, mert eddig azt hittem, hogy csak 3000= 3cm. Nem tudtam, hogy a százasok a tágulást mutatják.

Ja! Eddig nekem is 3000! Bár ma voltam nagybevásárolni és többször le kellett gugolnom, mert kifáradtam és keményedett a hasam. Néha ugy éreztem, hogy talán kezdödnek a fájások. aztán érdekes módon itthon már elmult.
És mi még csak most kezdtük a karácsonyi bolyongást.
(eddig egyiptom és a gyerek betegsége kötött le)

JA! Hamár igy belejöttem az irogatásba, akkor irok a nyaralásról is.
Szóval helyszin: Egyiptom, Sinai fsz déli csücske, Vörös tenger partja.
A szálloda szuperfényűző volt és all inclusive ellátás. Azt hittem, hogy nagyon sokat fogunk hizni, de egyikünk sem lett kövérebb. Talán én felszedtem fél kilót, de lehet, hogy amugyis feljött volna.
Sokat sétáltunk és mégtöbbet uszkálam a tengerben.
A levegő 30 fokos volt enyhe szellővel, a tenger meg kb. 25 fokos. A parton a sekély vizben meg még melegebb.
Nagyon barna lettem! ( a saját hófehér bőrömhoz képest) Mindennap pipával buvárkodtunk és érdekesebbnél érdekesebb helyeket fedeztünk fel. Legnagyobb élményem egy igazi bátorság próba volt nekem.
Ehhez tudni kell, hogy szörnyű tériszonyom van, ezért a vizben a mélységtől is félek. Befizettünk egy hajókázós buvárturára (én nem palackoztam a pocak miatt, csak pipával) ami egy nagyon hires vizi nemzeti parkba vitt, ahol a világ legszebb koralljai és halai vannak.
Később kiderült , hogy egyben cápa obszervatóium is és most ebben a hónapban van a cápa szezon (mert télen hidegebb a viz és most jönnek) Annyira védett a környék hogy a hajók nem köthettek ki a parton csak bennt a mély vizben. Innen kellett csoportosan (a cápák miatt nagy tömegben) kiuszni a korallzátonyokig ahol már "csak" 15-25 méteres a viz.
Amint beugrottam és lenéztem, megállt bennem az ütőér! Lefelé csak feketeség és tenger feneke sehol!!! A nap sugarai látszottak egy darabig amig lefelé utat tönek a sötétbe, de azok is eltüntek egyszer. Erre bekapcsoltam a saját "lábhajtóművemet" és Tom és Jerryhez hasonló gyorsasággal, sem jobbra sem balra, nem tekingetve, elindultam a korall zátonyok felé. Ahol már látszott a fenék kezdtem megnyugodni.
Aztán tényleg felejthetetlen élményben volt részem.
Ja a visszauszáshoz szintén kellett koncentrálnom
Kép Kép Kép

Volt előnye is az uszkálásoknak. A hasam sokkal jobb tartásu lett. Alváskor, oldalfekvésben most egyáltalán nem zuhan le oldalra.

Bocs, hogy ennyit irtam.

Fiona
32+2
fiona
 
 


Sziasztok!
Éjszakai alvás az nekem sem egy leányálom. Többet vagyok ébren, mint alszom. Legalábbis ez az érzésem.
Fiona!
Hát nagyon bátor vagy. Én nem bírtam magam még meggyőzni, hogy lenézzek a vízbe. Undorodom a halaktól és a cápától meg kimondottan rettegek.
Én nem mertem volna. Pedig a férjem imád, nyáron palackkal merült, most meg tanfolyamra szeretne menni. Ebbe én nem tudok partnere lenni. De azért a tv-ben szívesen megnézem a tengervilágról szóló természetfilmeket.

nekem is néha bekeményedik a hasam, de nem vészes.
Most néztem a kiskönyvemet, ha jól vettem ki az orvosom írásából akkor 2000-t írt. Eddig nekem sem volt fogalmam, hogy mik ezek a számok.

Ma vettem Tena betétet, melltartó betétet, holnap veszek pelust a bébinek. Holnap el is kezdem pakolni a kórházi táskámat.

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Victoria! Őszinte részvétem!

Dorisékról: szoptatja a piciket, éjjel alig alszik, de ennek csak örül(mi is örülnék, nem?). A kislány 2500 gr körül van, Gergő pedig 3100 gr. Szépen fejlődnek.
Tényleg betétet még nem is vettem, de majd a dokim ír receptet, hétfőn tlálkozom vele. A méhszájra mindig azt mondták, hogy zárt, számokat nem hallottam, én sem.

Fiona!
Köszi!

Ez a keményedő has, milyen érzés? Azt érzitek, hogy feszül? Azt én is érzek, de kifejezett keményedést azt hiszem nem.

Nikie
nikie
 
 


Nikie!

A keményedés az igen feszülés, de ha odateszed a kezed, akkor kemény is. Ha mondjuk sokat sétálsz, vagy kicsit megerőlteted magad, akkor rövid időre keményedhet. Szóval olyan érzés, mintha egy szikladarab lenne a pocakodban, olyan furcsa.

A kiskönyvedben kell lennie a vizsgálatoknál egy számnak, 3000, 2000, 2100 stb. Ha 3000, akkor zárt a méhszáj.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Vic!
Kép Őszinte részvétem. Sajnos az ilyen hír mindig rosszkor jön...

Nikie!
Köszi a híreket Dorisékról, örülök, hogy jól vannak és ilyen szépen növögetnek!Kép
Ahogy Bogi is írta, biztosan észreveszed, ha komolyan keményedik, mert nagyon fura érzés. Mintha az egész pocakod összerándulna egy gombóccá, igaz nálam ez nem volt hirtelen, hanem 5-10 másodpercig tartott, mire teljesen bekeményedett és lassan ugyanígy kiengedett.

Fiona!
Irigy-irigy vagyok ám...tényleg felejthetetlen élmény lehetett!Kép
A lányodnak mielőbbi gyógyulást kívánok!Kép
Nemrég az én lányomon is végigment egy hányós-hasmenéses vírus, de szerencsére hamar kiheverte. Sajnos mostanában ennek van "szezonja"Kép

Bogi!
Nekem nem szokta a doki megnézni a méhszájamat, de a legutóbb megkértem, hogy kukkantsa meg. Szerencsére maradt 3000, ami eddig is volt, de az előző terhességemből kiindulva nem is várok nagyon ennél "rosszabbat" még egy jó ideig.Kép

Pussz
Szilvi
34+6
sztigris
 
 


Sziasztok!

Még mindig itthon... Az ultrahangos papír alapján hétfőn töltöttem a 40. hetet ( bár a baba kb 6 nappal fiatalabb, ahogy itt a táblázatban is szerepelek), így dokibácsim szerdán indítani akart, merthogy csütörtöktől 3 napra lelép.
Aztán megegyeztünk, hogy átad valaki másnak, és várjunk, hogy term. módon induljon. Azért holnap estig jó lenne, ha túl lennék rajta, mert csak akkor van esélyünk szentestére hazajönni.
Eddig mindig a magzatvíz ment el először és utána oxitocinnal csináltak fájásokat, mert az meg nem volt. Jó lenne, ha most valahogy a maga természetes útján történne és jönne a leányzó. A nagyobbak mindig olyan csalódottak délután amikor hazaérnek, hogy még mindig itthon vagyok.

Fiona! Nagyon-nagyon irigyellek! Egyik kedvencem a tenger, a víz, és én is (koca)búvárkodtam egy időben, még boldogult lánykoromban. A férjem sajnos inkább hegyvidékpárti, meg a bőre sem bírja a napot, így nem visz a tengerre...

Kisbuksi írt egy levelet az ikres vagy a pszichoanalízises babák topikba, ott olvashattok róla.

Holnap reggel megint CTG, aztán majd meglátjuk.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon- nagyon köszönöm...!!!
Igyekszem jól lenni. Ma voltam CTG- n, s szerencsére Kismanónk nagyon jól érzi magát odabent, habár tegnap és tegnapelőtt nagyon keveset, szinte alig mozgott, de szerintem ez az én idegességem és sírdogálásaim miatt lehetett. Most összeszedtem minden erőmet, és ezer százalékkal Rá koncentrálok, nem szeretném megijeszteni semmivel. Olyan aranyos lehetett; biztosan érezte, hogy a mami szomorú, és ezért nem "zargatott" engem a rúgdalózásaival.
Szerencsére ma már nagyon kis virgonc volt és beszélgettem is Vele, hogy nagyon szeretjük, és hogy nagyon vigyázunk Rá, s hogy rúgkapáljon nyugodtan; nagyon hiányzott már a sok bokszolása, s azonnal jobb napom is lett, mihelyt elkezdett virgonckodni.

Ildikó, nagyon drukkolunk Nektek! Majd értesíts minket, hogyan zajlott a nagy találka!

Mi jövő héttől már kétszer megyünk CTG- re, csupa ünnepnapokon: a névnapomon, és vmelyik karácsonyi napon.

Üdv és mindenkinek nagyon kellemes készülődést a karácsonyra és természetesen a nagy találkára a babóval,

Vic
Victoria
 


Segítsetek nekem, hogy hol találom az ikres topicot. Nem túlzok, hónapok óta keresem, de semmi siker.
Köszi:
Kriszta - aki szintén ikreket vár
Krisztike
 


Krisztike!
Ikrek

Szilvi
sztigris
 
 


Köszi, béna voltamKép
Kriszta
Krisztike
 


SZiasztok!
KÖszike a feszülésről az infót, nekem nem keményedik hirtelen, hanem alapjában kemény. Mintha jó nagy adag izom lenne ott(lehet nem jó hasonlat)

Nikie
nikie
 
 


Vic!
Öszinte részvétem! Sajnos az előző terhességem alatt mi is elvesztettünk 2 nagyszülöt (1,5 hónap különbséggel). Az egyik temetésre már nem is mentem el, mert akkor már a 8. hónapban voltam és nem akartam kiborulni.
Valahogy az egész családnak az én terhességem jelentette a "kárpótlást". Tudom, hogy ez szörnyen hangzik, de igy volt.

Ildikó
Szerintem jól döntöttél, hogy a meginditás helyett vártok egy kicsit, hátha jön természetesen is. A friss kismamák topikos lányok mostanában mind tulhordták a babákat. Kép

Nálam meg egyre gyakoribbak a keményedések. Nincs ez egy kicsit korán? Néha annyira fáj, hogy levegőt is alig tudok közben venni. Aztán valahogy sikerül ellazulni és akkor elmulik.
Egyébként fizikailag még jó állapotban vagyok.

Ja! Még valami: Tegnap kaptam egy elég fontos munkafelkérést (ami a jövőbeni karrierem szempontjábol nagyon fontos lehet később). Januárban kéne heti 2-3 napot dolgozni. Nem fizikai csak sima tanácsadói/ oktatói munka
Szerintetek be tudom vállalni?
Az az ironikus az egészben, hogy már 5. hónapja itthon vagyok és nem dolgozok!

Fiona
32+4
fiona
 
 


Sziasztok!
Ildikó! Sokat gondolok Rád, hogy esetleg szülsz-e már. Remélem ma, ahogy szeretnéd.

Fióna!
És ez folyamatosan heti 2-3 nap? Nekem van egy kolléganőm, aki elejétől fogva pár napot, pár órára ment dolgozni. Ha bírod energiával és van segítséged, akkor szerintem vállald el. Ha nem megy, akkor gondolom még mindig vissza léphetsz. És akkor nincsen az az érzés, hogy nem próbáltad meg.


Nekem néha a keresztcsontom úgy fáj, hogy lépni nem tudok. Iszonyú. És akkor néha még a bal csípőm is fáj, őt sajna műtőtték, gondolom azért.

Ines
ini
 
 


Reé Ines!
Ez érdekes, nekem is a bal csípőm szokott fájni, pedig nem csináltak vele semmit. Én úgy gondolom vmit nyomnak a babák és az okozza, a dokim ebben megerősített.

Kriszta
Krisztike
 


Sziasztok!
Nekem terhességen kívül is sokat fáj a bal csipőm, mert a műtét nem azt az eredményt hozta amit szerettünk volna, de lényegesebben jobb az állapot mint régebben.

Tegnap volt a munkahelyemen a karácsonyi buli, remekül szórakoztam, rengeteget táncoltam. Kiváncsi vagyok, hogy hétfőn mit mond az orvos, hogy változott-e valamit a helyzet. Féltem, hogy nem lesz-e valami gond,de semmi keményedés semmi görcs. Baba is élvezte gondolom a táncot és a jó kis 70-80-as évek zenéit.

Ildikó! Nem írtál, talán megszültél?

Ines
ini
 
 


Még mindig itthon...
Tegnap megint CTG, minden rendben, méhszáj zárt, a baba még fönt. Holnaptól már túlhordás.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok,

Elérkezett Advent negyedik vasárnapja.

"A negyedik vasárnap angyala (2003. december 21.)

A karácsony előtti utolsó vasárnap egy nagy, lila lepelbe öltözött angyal jelenik meg a mennybolton, és járja be az egész Földet. Kezében lantot tart, és azt pengeti. Közben szépen énekel hozzá. Ahhoz, hogy meghallhassuk, jól kell figyelnünk, s szívünknek tisztának kell lennie. A béke dalát énekli. Sok kis angyal kíséri, s együtt énekelnek. Daluktól valamennyi mag, amely a földben szunnyad, felébred, így lesz majd új élet tavasszal a Földön."

Kép

Mindenkinek kellemes karácsonyi készülődést kívánok, de ne hajtsátok túl magatokat, mindent csak szépen nyugisan!
Ugye hazacipeltétek már a fenyőfát?

Kép

Ildikó, nagyon drukkolok, hogy mielőbb kibújjon a kismanód!!!

Üdv,

Vic
(már csak 16 nap van hátra...)
Victoria
 


Bocs Lányok, hogy beszólok, én még nem igazán vagyok 2004. elsõ babái közé való, inkább 2003. utolsi közé, viszont megláttam, hogy Ildikó ugyanakkorra van kiírva mint én, tehát mára.
Holnaptól nekem is túlhordás, neme szintén lány, méhszáj zárt, baba fent. Miért van ez vajon?
Miért késnek ezek a lányok? De még csak jelek sincsenek, hogy készülõdnének, pedig én már mindent csinálok, mégsem.
Holnap áll. front közleg, meglátjuk lesz-e hatása ránk.

Sziasztok
mindekinek sok szerencsét.

bella
bella2
 


Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy eddig nekem két gyereknél gyak. a napján a magzatvíz folyt el, de fájás egy szál se, csak oxitocinnal tudták beindítani. A harmadiknál (a középső) probléma miatt 10 nappal előbb elkezdték indítgatni a méhszájérlelő zselével, hatás semmi. Negyedik nap burokrepesztéssel, oxitocinnal szültem meg a leányzót. Ennek alapján lehet, hogy én egy ilyen túlhordós fajta vagyok, csak eddig a magzatvíz közbeszólt. Most vannak néha fájásaim, de gyengék és rendszertelenek.
A legnehezebb az egészben a férjem, mert marhára nem bírja a bizonytalanságot, a kiszámíthatatlanságot. szeretne az egészen túl lenni, mert így csak téblábolunk itthon, semmi komolyba nem tudunk belefogni, vagy a gyerekekkel kimozdulni, mert mi van, ha hirtelen szaladni kell. A szívem mélyén érzem, hogy jól döntöttem, hogy nem indítottak, de nagyon nehéz az itthoni mosolyszünet. Na, mindegy. A karácsonynak már úgyis lőttek.
Pusz
Ildikó
b_ildikó
 
 


Hát Ildi, nem lehet könnyű, de kitartás! Nem is tudom, mit kívánjak, hogy jöjjön még karácsony előtt, vagy inkább várjon még pár napot. Mindenesetre boldog karácsonyt, és jelentkezz, akár most jön a baba, akár később!

Lídia
lídia
 
 


Ma visszaért a dokibácsim, és alaposan körüljártuk a témát. CTG normális, fájás még mindig sehol. Ultrahang alapján a lepény még jó, a köldökzsinór nincs a nyakán. A magzatvizet is megnézte, az is normális. És látta a haját!
Ha addig semmi, holnap estig eldönthetem, hogy szerda reggel megindítson-e. Különben 25-én ügyeletes.
A férjem is kezd lenyugodni, elmúlt a melegfront - olyankor kibírhatatlan tud lenni.

Ildikó
b_ildikó
 
 


Sziasztok!
Ildikó, szerintem 25-én indítson, ha lehet választani. 24-én legyél otthon inkább.

Mi ma voltunk dokinál, 3300g, és 36+5 vagyunk.
Hétfőn a kórházba is csinál egy uh-t, hogy az is ekkora értéket mutat-e ki.
De már kezd szépen lefele menni, amit éjjel éreztem is, mert óránként mentem pisilni. Lányom meg rosszat álmodott, nagyon nehezen vigasztalódott meg, semmi se volt jó. Hajnali 3-kor még azt kérte, hogy hagy nézze a Tigris színre lép c. filmet.
Persze nem hagytam a dolgot,mondtam, hogy Tigris alszik. Reggel még el kellett mennem vérvételre az ellenanyag miatt. Ma egész nap kovályogtam, tudtam volna aludni.
Remélem ma jobb éjszakám lesz.

jó éjt

Ines
ini
 
 


Sziasztok Lányok!
Már rég nem írtam, mert rengeteg bajom lett, az én kis babócám ráfeküdt a vesémre, és két hete rendszeres vesegörcsökkel infúfiókúrát tartok a kórházban. Már úgy volt, hogy ma beindítják a szülést, de a gyerkőc megijjedt, és péntek óta nem fajdítja a vesémet. Hát, röviden ennyi magamról.
A megszült kismamiknak gratula, a finisben lévőknek nagyon szorítok, történjen minden úgy, ahogy szeretnétek.

Fiona,
lányod jobban van már? Nagyon sok folyadékot adj neki, nehogy kiszáradjon! szorítok

Farkas Bogi!
mi van a cukorral, elég a csík, vagy szerezzek még?

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Lányom végül meggyógyult a László korházban összeszedett virustól.
Szegénykém fogyott 2 kg-t. (no nem kell megijedni, mert 35 kg-ból adta le) Kép

Rajtam meg valami mérhetetlen fáradtság vett erőt. Tegnap napközben háromszor feküdtem le egy órát aludni. Házimunkát egyáltalán nincs kedvem végezni. Erőszakkal is alig tudom magam rávenni, hogy ebédet csináljak vagy mosogassak.
Szerencsére a párom itthon van és most Ő a háztartás ura.
Folyamatosan hányingerem van, alig tudok enni, mert ég tőle a gyomrom. Tegnap előtt éjjel arra ébredtem, hogy hányok.
Először azt hittem, hogy én is elkaptam a virust, de rájöttem, hogy csak nagyon ég a gyomrom.
Ez normális velejárója a 8. hónapnak?

Ja még valami:
A mellem alatt apró, viszkető kiütések jelentek meg. Icipici holyagocskás kiütések. Némelyik elmult, annak a helyén apró piros heg maradt.
Bárányhimlős már voltam, de ez hasonloan viszket.
Azt hittem, hogy allergiás lettem a terhességi csikok elelni krémre. Abbahagytam a használatát és 3 napig el is mult. Majd ujra kijött. Lehet ez alergia?
Háziorvosom és a nőgyógyászom is szabin van a héten, ugyhogy nem tudom megmutatni senkinek.
Ma veszek rá valami hintőport.

Ildi szurkolok nektek, hogy 25--n jöjjön!. Habár lehet, hogy igy tulhordásosan már nem élvezed annyira a szentestét. Kép

Manoka, ha ismét fájni fog a veséd akkor meginditják?

Inez, kiváncsi vagyok, hogy a másik UH is ekkora babót fog-e mutatni. Mekkora lesz a 40. hétre?Habár nem kell megijedni, mert mint mondják +/- 10%-ot csalhat a gép.


Fiona-nyafka
33+1
fiona
 
 


Hello Lanyok,
Manoka,
Drukkolok nektek, hogy minden rendben menjen! En is nagyon izgulok, hogy minel tovabb kihuzzuk.
Lanyok,
Mindenkinek nagyon boldog, bekes karacsonyi unnepeket kivanunk!
Puszi,
Bella
35+3!
bella
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom mindenki nagyon jól vanKép

Top 1-es Ildinek nagy drukk!

Mi is jól vagyunk, csak hát elég fáradt vagyok. Sokat mozog babóca, és már a magzatmozgásokat kell figyelnem. Jövő héten megyünk CTG-re, UH-ra.

Tényleg előtejszivárgásotok volt már? Nekem még nem...

Kellemes Ünnepeket kismamik, kispapik, és babócák!

Nikie
35+0
nikie
 
 


sziasztok!

Fióna! Szerintem front volt, azért érezted így magadat. Hanna lányom 4070g volt, kiváncsi vagyok Ő mennyi lesz.

A táblázatba be lehet írni, hogy Alexander lesz.
Nagy nehezen találtunk egy nevet.

Nikie!
Nekem az előző terhességemnél sem szivárgott előtej. Valószínűleg alkat kérdése. Mikor mentek ctg-re? Én hétfőn reggel 9-re megyek a kórházba és előtte ctg. Talán összefutunk.

Úgy örülök ezek a napoknak, ma jön a nagymamám, 25-én meg a nővéremék, ők Grazba laknak így ritkán találkozunk viszonylag. Megrendelték a babát míg itt vannak, remélem nem fog azért megszületni, mert akkor legalább lesz okuk hamarabb újra jönni.

Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!

Ines
ini
 
 


Sziasztok!

Fiona! Nekem is sokszor volt gyomorégésem, úgy kb. a nyolcadik hónaptól. De már sokkal jobb (igaz, pont most vettem be kb.fél órája egy Rennie tablettát), ritkábban van. Szerintem "normális" - bár mennyivel jobb lenne, ha nem lenne!
Csak a melled alatt vannak ezek a kiütések?

Bella, holnapra hidegfront érkezését mondják, lehet, hogy arra beindul?! Bár az pont 24. Remélem, nem a karácsonyi vacsora közepén kell felugranod, és rohanni! Kép Persze nem rossz dolog egy ilyen baba karácsonyi ajándéknak! Kép

Boldog karácsonyt mindenkinek, sziasztok,

Lídia
lídia
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!

Tünde
rtünde
 
 


Én is mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kivánok!!!

Kép

Ines
Tényleg csak a mellem alatti sávban vannak a kiütések elöl (középen is). De nem lóg rá a mellem a bőrömre, tehát nem lehet "összeizzadás".
Néha nagyon viszket, néha meg nem is veszem észre.
Azért a fürdés sokat segit. KépKépKép


Kép
fiona
 
 


Én is mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kivánok!!!



Ines
Tényleg csak a mellem alatti sávban vannak a kiütések elöl (középen is). De nem lóg rá a mellem a bőrömre, tehát nem lehet "összeizzadás".
Néha nagyon viszket, néha meg nem is veszem észre.
Azért a fürdés sokat segit. KépKépKép
fiona
 
 


Én is mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kivánok!!!

Kép

Ines
Tényleg csak a mellem alatti sávban vannak a kiütések elöl (középen is). De nem lóg rá a mellem a bőrömre, tehát nem lehet "összeizzadás".
Néha nagyon viszket, néha meg nem is veszem észre.
Azért a fürdés sokat segit. KépKépKép


Kép
fiona
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: