Új privát üzeneted érkezett!

Helló Lányok!

Rita,
Peti tényleg nagyon ügyes, nesze neked baba :twisted:

Sebi a felsoroltak le- és felvételére képes, de közel sem hajlandó!

A Félix, aszem egy majonéz márka (legalábbis ketchup biztos).

Ezek a dumák nagyon kemények :lol: Dénes éneke :shock:

Ma volt nálunk a farsang. Sebi repülő, a zapja pedig a szerelője volt. Szerintem nagyon ügyesek voltunk, majd teszek fel képet.

Pann,
az oviban legjobb, hogy leveszik az ember válláról a délutáni altatás terhét :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno!

Nálunk soha nam volt gond a du-i alvással. Szeret aludni. :roll:

Rita!
Majonéz: van (volt?) egy rajzfilm, amiben a főszereplő kislányt Patti Majonéz-nek hívják. Lehet, h ŰPeti ennek mintájára alkotta a Félix Nyuszimama Majonézt? :wink:

Farsang: Gergő nyuszi volt, én varrtam a jelmezét! Nagy dolog, mert varrni tényleg nem tudok. :oops: Majd én is teszek képet.
Repülő és repülőszerelő? :lol: Ez jó! Hogy jutott eszetekbe? Kíváncsian várjuk a fényképet!
Vendég
 


Sziasztok!

Régen voltam erre.

Gergőnek (utólag is), és Boldinak nagyon sok boldog szülinapot kívánok!

Meli!
Nagyon vagányak a képek, tényleg profi!:)

Öltözködés:Emili vetkőzni már régóta teljesen egyedül,MINDEN ruhadarabot(cipő kivétel, mert az még nekem is nehéz :lol: , de a szandit egyedül is fel-le tudja venni a bölcsiben)
Felöltözni is tud, csak időbe telik:) nekem csak meg kell mutatnom az elejét:) Az overlt a bölcsiben állítólag maga veszi föl :roll: , bár majd rákérdezek, mert a múltkor volt egy ilyesmi megjegyzés, hogy "amikor vette föl az overált..." :roll:
A gombolás is kezd egyre ügyesebb lenni, kifelé persze már nagyon megy, de vissza is tudja gombolni, ha van hozzá elég türelme:D
Wc-re is egyedül jár, ki is tudja pisi után törölni a popóját, de kaki után még nem.Wc-t lehúzza, tetejét lecsukja:D

Emili száj:múltkor az apja szerelt vmi, amiről letört egy kis darab, amit ő "bizbasz"-nak nevezett, erre Emili elkezdte mantrázni, hogy bisbas, bisbas, bisbas :lol:
Egyebet szerencsére nem káromkodik:D Vagyis de, ha nagyon mérges akkor szokta mondani, hogy a kutyafáját neki! :lol:

A bölcsiben a csoportjukba kerültek nemrégen iker lányok.Na ezt nehezen emésztette meg, hogy vkiből 2 is van:D 1 hétig kérdezgette a gondozónőket, hogy ők kicsodák??? :lol:

Haj:szerintem is sokat számít. Egy újszülött is másképp fest, ha nagy lobonccal születik,mint aki kopasz :lol:

Emi most nagy puzzle rajongó lett, állandóan azokat rakosgatja, egymás után 6x, 7x!!! De nem a hagyomás formájút, hanem van a Ravensburgernek olyan, amiben a darabok szabálytalan alakúak, és a kirakó táblán a forma bele van "gravírozva"(nem tudom hogy hívják pontosan, talán sziluett puzzle???)

Lányok!
Lesz idén nagytali???
pankaa
 
 

 
 

Nnna. Sikerült legyőznöm az új képszerkesztőt, úh jönnek a képek:

Gergőről egy friss kedvenc:

Kép

Farsangi nyúl:

Kép

Réka is volt a farsangon:

Kép

Szülinap:

Kép
Vendég
 


Pann,
megkérdeztem Sebit, hogy mi akar lenni, és azt mondta, hogy repülő. Ha én mentem volna vele, akkor légiutaskísérő lettem volna, így meg a szerelője tartott vele :D

De már kijelentette, hogy jövőre pókember lesz (3 volt a farsangon), úgyhogy ha addig ez nem változik, akkor itt vége is a házi jelmezkészítésnek :cry:

Jó volt Gergő nyúl jelmeze! Az arcfestést te csináltad? :shock:

Mit is kapott Gergő szülinapjára? (bocsánat, ha írtad már!)

Panka,
Feltettem néhány érdeklődő kérdést magamba, de aztán rájöttem, hogy inkább átnézek a blogba :)
Gombolás :shock: Emili nagyon ügyi!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Írtam megint a közösre.
Az utóiratra különösen felhívnám mindenki figyelmét, mert eléggé el vagyok keseredve emiatt! :)

Pann
Gergőnek utólag is boldog szülinapot!!!
Fantasztikusan ügyes ez a nyuszi jelmez! Brigi is nyuszi volt a farsangon (mert bent volt az is a játszóházban, jöttek bohócok, bábosok is!), de az én fantáziám kimerült egy hajpántra erősített karton fülecskékben (amit viszont én színeztem! :lol: :oops: ). Bár mentségemre legyen mondva, a körülmények nem is engedtek volna egy ilyen nyuszi csoda ruházatot.
lora7
 
 


Sziasztok!

Lora,
hajrá, hajrá!
Úgy látszik a lányok öltözésben elhúztak (kivéve Petit).
Sebi szülinapjára kap valami nagyon egyszerű társast a nagyszülőktől, majd ha kipróbáltuk referálok.

Pann,
Gergőnél nem probléma a du-i alvás...akkor ez lehet az oka, hogy eddig otthon lehetett veled :D Ha egyedül öltözne, akkor akár az ovit is kihagyhatná.
Amúgy hogy alszik el napközben, betakar, puszi és kimész a szobából?

Sebi még mindig nem hasít kirakóban.

Tettem fel farsangost a közösbe.

A 3 éves nagy talin gondolkodtam (amennyiben vannak jelentkezők):
- mivel sokan dolgoznak, ezért csak hétvége jöhet szóba, igaz?
- hétvégén viszont nincs tömeg a játszóházakban?
- vagy ne ragaszkodjunk a szülinaphoz, és toljuk el olyankorra, amikor már jó idő van, és mehetünk valami játszótérre?
- de lehet, hogy ott meg még a játszóházhoz képest is nagyon szétszóródnánk

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Boldi úgy káromkodik, hogy "szent szeneslapát!" :lol: (Thomasból jött, nekem is ezt kéne használnom asszem :oops: )

Panka, köszi a köszöntést!

Meli, aztán vettem észre, h ugyanolyan vonalzót csináltam mint Gergőé, de mostmár át nem variálom :lol:

Megyek megnézem a repülőt! Mi megúsztuk egy bölcsiben kiosztott jelmezzel :oops:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hihi:kacsaláb nálunk is mindig kérdés...

Mivel a bilire is gyakran fordítva ült rá és sehogy nem tudtuk lebeszélni róla bevezettük a kacsabilit. A kacsalábat értette, a kacsabilit is hamar felfogta, és így megúsztuk, hogy mindig minden pisis legyen, és ne kelljen a Linusnak mindig félpucérra vetkőzni.

Azóta van kacsakéz kesztyűfelvételkor, kacsazokni, kacsacipő...

Megyek képeket nézni...
nanica
 
 


Boldi! Nagyon boldog Szülinapot! És ugyanezt kívánjuk a február 28-i csapatnak: Tominak, Szaszának, Szivivinek és Laurának! (remélem, nem hagytam ki senkit!)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Pann!
Szuperek a képek, a torta pedig biztos nagyon finom volt! Köszi a receptet, lehet, hogy nálunk is valami ilyesmi lesz.
Engem is érdekelne, hogy miket kapott Gergő!
Nagyon ügyes vagy, hogy egy ilyen profi jelmezt csináltál! És Gergőnek nagyon jól állt. Réka milyen kis mosolygós :)

Sno,
Ti is még együtt alszotok Sebivel? Vagy Ő már külön ágyban nyomul?
Nálunk Áront elkezdtük hozzászoktatni a saját ágyához és jó lenne, ha már saját maga el tudna aludni benne. Nagyon sajnálom, hogy nem erőltettük ezt az önálló alvást korábban. Most nehéz mindenkinek....Nem lesz egy könnyű menet. Elővettem a Suttogót ötletekért.
Nappal ráadásul alig tud aludni fél órácskát, amint Adél felébred, Ő sem bír tovább aludni. Annyira sajnálom.
Társas ügyben egy ötlet: állítólag a Csigafutam nagyon jó, és nekik való.

Öltözködés: nálunk csak vetkőzés, abból is csak a nadrág :roll: Az oviban eléggé elvárják az önálló öltözködést. A lányok hihetetlen ügyesek! És persze Peti :)

Rita,
Szerintem Ő is elég sokat "nagyfiúsodott" :)

Meli,
Szuperek a képek! Milyen géppel készültek? Gondolom, valamilyen tükörrefexessel?
Gratula Gergő ilyen jó alvásához! És ilyenkor hogy bírja a melled a gyűrődést? Vagy fejsz valamikor éjszaka?

Panka,
Láttam Emili blogjában, hogy a sok tejtől eltanácsolt a gasztroenterológus. Miért? Nálunk Áron még mindig nem issza a tejet, és elég kevés joghurtot egyebet eszik :( Aggódom......

Tali: Szuper! Minket érdekel! Szerintem is legyen inkább hétvégén egy játszóházban!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Azta! Sebi repülős jelmeze is szuper!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lora! Hajrá! Nagyon ügyesek vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Meli, ígértél iwiw-es nevet a képek miatt.......

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ágiboldi,pedig igazán átvariálhatnád :lol: :lol: :lol: Boldinak utólag boldogot!!!!
És persze minden nagy 3 évesnek sok puszi.

Orsi,olyan tuti ez a jelmez és úgy tűnik könnyen elkészül.Lehet,h elloptam.Habár nekem most fantasztikus ötleteim vannak,mint felhők közül a nap és pénztárca.Csak még farsangolós gyerekem nincs az ötleteimhez :lol: :lol:

Pann,ez a süti....ide nekem!!!!Sosem voltam édesszájú,csak mióta megszültem a G-t.....hát nem is csökken a ruhaméretem :(

Helga,igen tük.reflexes canon.Pedig elküldtem a közösre a nevem,ha nem találod,elküldöm priviben.
Hát most már úgy tűnik beállt a mellem.nem fejek,de n durván fogy a melltartóbetét.szurkolok a külön alváshoz...

Nanica,milyen 2 gyerekkel??Mesélj magatokról!!!!

Lora,dejódejódejó

:lol: :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Szent szeneslapát, lemaradtam Boldi szülinapjáról!

Boldog szülinapot Boldi, Szasza, Szilvi, Tomi, Laura!

Kérjük a fényképes, ajándékos, tortás beszámolókat! Majd csinálok egy szülinapost a picasara.

Helga,
még együtt alszunk, Sebi a szétszerelt kiságyban, mi meg mellette az ágybetéten egy magasságban. Úgy tervezem, hogy ha egyszer eljutunk a tesóig, akkor Sebi kap majd egy galériaágyat (mint Brigié. Tényleg Lora, bevált?), mi meg egy ágykeretet, a tesónak meg összerakjuk a kiságyat, aztán persze a végén az egész család matracon fog aludni a földön, de lehet hogy működni fog mégis.
Egyelőre úgy remélem, hogy az emeletes ágy elég vonzerő lesz a különalvásra.

Meli,
tényleg egyszerű volt a jelmez, a legfontosabb rész a propeller, amit mindenki pörgetett.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ugye, nagyjából jól emlékszem? :)
Boldog Szülinapot Sebi!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLINAPOT A 3 ÉVESEKNEK!!!!!

Rólunk,
Az hogy Öcsi mire képes öltözködésben még nem derült ki, mert semmire sem hajlandó. Bölcsiben már ősszel pedzegették, hogy gyakoroljuk a szanda le- felvételét, mert míg a többiek próbálkoznak, Ő csak nézeget. Nem hajlik a dereka. :roll: Volt egy nagyon jó hangulatú szülői értekezlet, a tíz fős csoportból heten ott voltunk anyukák és 2 óráig beszélgettünk a gondozónőkkel főleg a szobatisztaság, öltözködés, játék témákról stb. Ott is elég jól kiderült, hogy Öcsi nem nagyon jeleskedik, egyszerűen nem is érti, miért kellene neki egyedül öltözni. Ráadásul nem szobatiszta, így a bugyi, gatyó levételt se gyakorolja. A zoknit tuti le tudja venni, mert a nagy hidegekben lehuzigálta és mezítláb szaladgált, de fürdés előtt ez se megy mostanság. Ha majd akarja biztos ügyes lesz, ezt is a nyárra programoztam…

Öcsi teljesen kivolt, hogy nem öltözhetett be, náluk semmilyen szintem nem volt farsang. Így reggel egy félórára leragadtunk az oviban néztük a csoportot és a jelmezeket. Bálintról teszek fel képet, nagy sikere volt a lányoknál.

Kérdés
Hogyan kell a BKV-nál kisgyerekes bérletet (GYES-en lévőnek) venni? A tavalyi Gyes kimutatás elég bizonyíték, hogy GYES-en vagyok?

Ha valaki tudja, hogyan kell két vonalzót feltenni szóljon!

Nanica,
Bálint még 20 hónapos volt, amikor Öcsi született, majd másfél éves volt Botond, amikor Bálint oviba ment. Az együtt töltött bő egy év nagyon jó volt több szempontból, pl. most hallom több kiscsoportos ovis szülőtől, hogy ki kellett venni az oviból a gyereket, mert a kicsit állandóan súlyosan lebetegítette a behozott kóroktól.
A heg (császár) nézegetést én nem nagyon észleltem Botond születésénél, egyszer sem említette az orvos (Bálint császáros volt). Mondjuk szerencsére csak szülés után derült ki, hogy a 3400 grammos baba, inkább 4 kiló. Jó hogy nem tudtam. Én 10 percig bírtam a szülész ágyon, aztán leszálltam, biztos nem bírtam volna ott vajúdni, még a szülésnél (kitolási szakasz) is mondtam az orvosnak, hogy fel nem mászom oda, aztán valahogy feltuszkoltak.

Pann,
Hihetetlen, hogy már óvodások lesznek, én Öcsit még nem érzem rá éretnek, bár Ő még fiatal. Jó lesz Gergőnek szerintem az év közbeni beszokás, mert jobban tudnak rá figyelni, a többiek már biztosan rutinosabbak. Vegyes csoport, vagy kb. hasonló korosztály?.
Helyedben nem nagyon reménykednék a tavaszban, rengeteg baci aktivizálódik akkor, és ha elkezdi az ovit kb. a 2 hét itthon 1 hét ovira lehet számítani. Szerintem is érdemes egész nappal próbálkozni, egyrészt, hogy ez jelentse számára az ovit, másrészt én azt tapasztalom a csoportban fél naposak nehezebben illeszkednek be. De nyilván lehet kezdetben fokozatosan bevezetni, ha azt igényli a gyerek.
Nyuszi jelmez csúcs! Te készítetted?

Melli,
Tényleg nagyfiús Dénes kb. egy évvel idősebbnek tűnik.

Sno,
Mitől érzik meg a gyerekek, hogy a pókember menő? Tavaly Bálint is az akart lenni, miután látta az oviba a pókembereseket. De mivel azóta se tudja, hogy mi is a pókember, nem nagyon vágyott rá idén, hogy az legyen. Szóval simán elmúlik, ne aggódj.

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Móni,
Bérlet: Írni kell az Államkincstárnak emailt, hogy küldjék meg részedre a kismama bérlet kiváltásához szükséges GYES folyósításáról szóló határozatot. (email aljára: név, cím, TAJszám). Nekem pár nap alatt postázták. Az emailt ide küld: cstam.uszi@allamkincstar.gov.hu

2 vonlazó: megcsinálod a 2 vonalzót a lilypie-n, majd a profilodba úgy teszed bele, hogy az első vonalzó végéről leszeded a [\url]-t, a második elejéről meg a [url=http://lilypie.com]-ot. Remélem, sikerül, én így csináltam.

Öltöködés: azt hittem, az intézményesülés segít a dolgon, de ezek szerint nem ez számít, hanem az, hogy érett-e rá a gyerkőc.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Köszönjük a köszöntéseket, és mindenkinek kívánunk aki mostanra betöltötte!!

Boldi kapott egy autószerelős duplót, pötyit (mert a saját ellenségem vagyok és ezer darabot szeretek összeszedni este), és a csúcs a fából készült ámde Thomasos! futóbicikli, ami abszolút főnyeremény, bár még kicsit böte rajta :lol:

Helga, érett-e rá és hajlandó-e rá. Vagy ez ugyanaz? :lol: (sztem nem, lásd saját magam vs. ablakmosás)

Helga, te aztán profi vagy: kérdés: honnan tudja a bkv ha már nem jár a gyes és a bérlet. Látom, h vannak benne valami pecsét helyek, de mi soha nem pecsételtettünk, és meg se nézte soha senki. Tehát?? Az én konklúzióm, h amíg gyanúsan meg nem őszül a "kisgyerekes" szülő addig jár :oops:

Király a repülő!
És a Gergő képe fantasztikus, csak a múltkor elfelejtettem. mennyire megnőtt (a haja) :lol:

Eléggé eltűntek emberek, pl. Május?
Hogy lesz ebből nagy tali?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Helga,
Köszi mindkettőt!!!

Inkább a hajlandóság mint az érettség egyetértek Ágiboldival. De az ovi más, ott már tényleg noszogtatják őket, és sokan vannak látja, hogy "mindenki" csinálja, egyhamar megtanulja. Természetesen amíg a szülő meg nem jelenik, mert akkor ismét elfelejtik, hogy valaha is tudtak öltözni.

Agiboldi,
Pont fordítva az ősz hajszálak hitelt adnak, hogy valóban GYES-en vagy. :wink: Amióta anyuka vagyok jelentősen megugrottak az ősz hajszálak.

M

mmónika
 
 


Helló Lányok!

Helga,
köszönjük a köszöntést! A vonalzóm elvileg automatikusan tovább mászik, bár most épp nem látszik...

Móni,
de jó, hogy felbukkantál!
Öcsi továbbra is lelkes bölcsis?
Ősz hajszálak és a gyes :lol:

Ágiboldi,
Sebi is futóbiciklit kapott (dechatlon-ost), és nálunk is főnyereménynek tűnik (már csak 3-4 évet kell leélniük metszőfogak nélkül, aztán bújnak az újak :twisted: )

Melyik mese a sláger felétek?
Mi most Mazsola és Tádét nyomatunk, eddig két rész ment át a rostán, így azokat végtelenítve. Sebi elég érzékeny, nem bírja a konfrontációt, így olyan Thomast nem lehet nézni amiben ütközés van, a Futrinka utcát is erősen szelektálja, Noddy szóba sem jöhet. Nehéz ezeknél pacifistább meséket találni :roll: Várok néhány tippet.
Megjegyzem, azokat az APG részeket sem lehet olvasni neki, amiben veszekedés van...

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


hahóó
itt vagyok én is, csak megint kiesetem az író-formámból, de aztán hirtelen annyi izgi téma lett, h nem akarok lemaradni...

öltözés izé vetkőzés
deréktől lefelé simán megy, egyébként csak a cipzáros kardigánt tudja lerángatni. felvenni viszont semmit nem tud (kiv. sapka)

mese
nálunk most bud spencer láz van, kül.tek. az "és megint dühbe jövünk" arra a részére (a youtubon 10perces szeletekben van), amiben a fagyik felsorolása megy ezerszer (ha vlkinek rémlik még: tuttifrutti, vanília, karamell, rumosdió és kávé)
ezen kívül tovább tombol az előadói láz, énekel mindenhol, mindenkinek leginkább halászjudit-alma vonalon

ajándékok
futóbicigli? ne őrjítsetek meg! :twisted: én már _tényleg_ nem akartam több járművet. bár tény, h ink vlmi szabadtéren használható izé legyen, mint bármi más amit a lakásban lehet szétszórni. (ágiboldi, TE pötyit vettél?? készen állsz a második gyerekre :twisted: ) légyszi írjatok árakat/helyeket!

meli
n n szuperek a fotók!! néztél már ilyen honlapokat? sztm n érdemes lenne ezzel foglalkoznotok (és betegre keresnétek magatokat). én biztos belevágnék, ha tudnék ilyen képeket csinálni.

bkv bérlet
jó az eredeti igazolás is, amit a gyes folyosításakor küldtek. az érvényesség meg előre be van írva/pecsételve, szvl elvileg meg kéne nézniük az ellenőröknek, de tőlem se kérte még soha senki. arról nem is beszélve, h azt a marha bonyolult pecsétet egy krumplinyomdával/rotringgal is meg lehet ismételni :lol:

farsang
kele tűzoltósisakban volt, bár nem igazán értette ezt a farsang dolgot, de ehhez ragaszkodott

nanica
bocs, nem akarok csúfolódni, de egy kicsit felvihogtam, h hiányoltad a (természetes) szülés élményét. :lol: jó, én biztos könnyen beszélek, mert nekem megvolt (bár a mai napig nem nevezném élménynek), de sztm koncentrálj arra, h a születés élménye megvolt és ez a legfontosabb.

alvás
engem is n érdekelnének a tapasztalatok az emeletesággyal kapcsolatban, bár nálunk annyira kicsi a hely, h én egy ilyen ágyat néztem ki kelének. vajon hány éves kortól lehet megbízhatóan ilyenben altatni? mondjuk annyi helyzeti előnyünk van, h kele most sem száll le az ágyról, hanem kiabál, amíg be nem megyek, szvl valszeg nem indulna neki az éjszaka közepén félkómában a lemászásnak
http://www.furniturestoreblog.com/2009/ ... flats.html

tali
sztm legyen, hétvégén, játszóházban

tali 2.0
sztm tök jó lenne, ha ápr-májusban össze tudnánk hozni egy anyukatalit is, vlmelyik péntek este. lehetne vlmi szórakozóhelyen (bár ott lehet, h nagy a zaj a dumáláshoz), v szívesen felajánlom az erre az alkalomra gyermek- és férjmentesített lakásunkat is :lol: . (vörösbort, pattogatott kukoricát biztosítok). hm, lenne érdeklődő?

majus3
 
 


ja és persze

boldog szülinapokat!!!!

snorsi
verdák?

majus3
 
 


Hali!

Ágiboldi,
Azt nem tudom, hogy érett-e rá, vagy csak nem hajlandó, mindenesetre nem csinálja :) (az ablakmosást inkább hagyjuk .... :twisted: - még nem értem meg rá :lol: )
Nekem van pecsét a bérlet hátuljában, és még az enyémet sem nézte meg senki.
Ősz hajszálak: ezt is inkább hagyjuk :twisted:

Ajándék: nálunk Áron porszívóért nyavajgott, végülis mikró lett belőle, mivel a gyerekporszívó hihetetlen gagyinak látszott a boltban, viszont a morzsaporszívó (igazi), amit én preferáltam, nem tetszett neki. Hétvégén lesz a buli, de már ma kikönyörögte.
A futóbicikli nálunk is játszott (pontosabban engem érdekelt :) ), de aztán maradt a mikró.
Futóbicajt a Decathlonban lehet szupit kapni 14 ezerért (ugye Sno??), de láttam a teszveszen is 7 ezerért újat (nem tudom, mennyire jó).
Ja, és a legfontosabb: Áron elkezdett motorozni! Hihetetlen, 3 évesen rákapott az ízére, mikor a többi gyerek már futóbicót meg sima bicajt hajt..... :roll: Emiatt is nem erőltetem egyenlőre.......

A pötyit nem is tudtam, hogy micsoda :lol: Azt hiszem, nálunk ez még jópár évig nem lesz Adél miatt.

Sno,
Éliás a kis mentőhajó, Chuggington, Kisvakond???? Teletubbies (ez utóbbi, lehet, hogy Sebinek már gagyi :) )

Május,
Jó magas az emeleteságy. Én még várnék vele pár évet.....

Tali 2: De jó ötlet! Én benne vagyok!

Móni,
Látom, sikerült :lol:

KépKépKépKép
thelga
 
 


kép:

Kép

KépKépKépKép
thelga
 
 


Na végre, beindultunk!! Ezzel a lelkesedéssel vessük bele magunkat a talikba is, én benne vagyok a gyerekes hétvégi játszóházasban, és a Májuséknál borozgatósban is!!

Helga, "Pötyike" (ahogy Boldi nevezi (amúgy egy csomó mindent ilyen kicsinyítőképzővel mond, pl. bölcsisek neve, gondolom a bölcsisnénik nyomják ezt... :shock: ) sok kis színes műanyag izé amit bele lehet szúrkálni egy táblába tetszőleges alakzatban.

Május :lol: :twisted: a pötyike ugyanoda van elzárva ahova a szüleim által hozott mini szintetizátor, totálisan gyerebiztos helyre :lol: csak akkor játszik vele ha jókedvemben talál :wink:
(ja és ócsó volt és a bölcsiben kedvenc)

Ágy, én még félnék, h kiesik belőle, bár ezt is nyilván meg lehet csinálni biztonságosra, hogy ne csak egy korlát legyen hanem rács, stb.

Bérlet, akkor sztem én véglegesítem a miénket :oops:

Kérdés, mindig elfelejtem: gyerekeknek lehet büdös a szája reggel mikor felébred? Nem gyanús vagy valami (nem acetonos vagy savanyú) csak fura, én röhögök és még ezt is imádom rajta, Boldiapu aggódik.

Fotók: Meli, Májusnak igaza van, ezzel kéne foglalkoznotok. Boldiékhoz a bölcsibe bement két csávó fényképezővel, elvegyültek és fotóztak, majd a 4 db!! papír alapú előhívott normál métretű képet eladták a szülőknek 2000 Ft-ért. Enyhén szólva kiakadtam! Micsoda biznisz!! Minden hüje szülő megveszi a saját gyerekéről készült képet (mi is, mer a nagyszülők ragaszkodtak és finanszrozták :lol: ), egyszerűen rossz otthagyni, és az előállítási költsége minimális.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Helga, irtó jó kép!!

Ja, Május, Boldiapu már alig várja, h Boldi belépjen a Budspencer+terenkehill korszakba, nem is remélte, h ez ilyen hamar eljöhet! :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ja, Sno, mostanra kimondhatjuk, h a vonalzód nem mászott automatikusan tovább, hanem megszűnt létezni, nem is értem hogy lehettél ilyen optimista...

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hali!!

Hurrá mennyi téma...

Köszi csajok a dícséreteket,én is n szeretnék ezzel foglalkozni majd.Meglátjuk hogy alakul,kell még hozzá ez+az.

Ősz haj.Ma voltam fodrásznál és életemben először(bizony,szűz voltam)beszíneztettem a hajam,mert már nem győztem tépni.Meg is állapítottam,hogy milyen qrva drága mulatság ez,pedig itt vidéken nem olyan elszállós árak vannak.

Szájszag :lol: van itt is és én is először megriadtam,de mivel nem acetonos,ahogy Ágiboldi írta,csak olyan áporodott pinceszagú,így megfeledkeztem róla :roll:

Helga,tökjó a fotó,Adél milyen hosszú :shock:

Ajándék:bicaj.Pirosat akar,persze.És mellé még van pár ötletem.Pl.focikapu a kertbe,amit már egyébként meg is rendeltünk,mert olyan jó áron volt.
Viszont jövő héten Gergely nap lesz és aztán keresztelő is lesz és mindenk azt kérdezi,hogy mit vegyen,nekem meg sejtelmem sincs,mert hát ruha,játék van dögivel.

Mese.Semmi,de szó szerint.Újabban könyv sem,csak du.alvásnál egy micimackós.Csak puzzle és memóriakártya.Csak,csak,csak.Egész nap.Jah,bocs,néha fél óra építés és 10 perc roller....

Én félnék az emeletestől,én még 10 évesen is leestem :oops: :oops:

Kép Kép
meli1118
 
 


Helló Május,

erről az emeletes ágyról még én is leesnék, de ha elhelyeztek rögzítőszemeket, és Kele úgy mászik le, hogy folyamatosan átcsatolja a biztonsági kötelét...szerintem oké :D

én benne lennék simán csak a mama buliba :twisted: az otthon beszélgetős verzióban, esetleg annyi módosítással, hogy szombat este, mert péntek estére nem biztos, hogy felérünk Tbányáról (de kis odafigyeléssel meg tudjuk oldani persze).

A futóbicikli elvileg a kismocit váltja nálunk (az egyik be a másik ki, a járgány mennyiség konstans). Én már az első szülinapjára azt akartam, aztán most a harmadik előtt ahogy körülnéztem lefagytam az áraktól. Fából a thomas-os és hasonlók az elérhetőek, de a legolcsóbb, amit találtam az valóban a dechatlonos (eddig jónak tűnik, bár még nem futott sokat).

Helga,
mekkora Adél! Vagy a kép csalóka?

Ágiboldi,
szájszag: tavaly ilyen tájt jelent meg (aztán persze kiderült, hogy az érzékeny terhes orrom miatt éreztem meg, de azóta sem múlt el, ill. a taknyossággal van összefüggésbe nálunk.)

Lehet, hogy csak 3 éves korig van ez a fajta??? eddig hozzá sem kellett nyúlni, csak ha képet akartam cserélni :roll:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Hali!

Mgjöttünk! Voltunk síelni! :mrgreen: Réka is! :lol: Az egyetlen izgalmunk az volt ezzel kapcsolatban, h az útlevélről nagyon elfeljetkeztünk (Ausztriába elég a személyi is), úh Rékát "kicsempésztük" az országból, majd vissza. Szerencsére nem volt ellenőrzés a határon, úh megúsztuk., de jövőre azért inkább csináltatunk útélevelet. :D

Születésnap: mi is az önsorsrontók táborát erősítjük, Gergő gitárt kapott tőlünk. Leginkább azért, mert következetesen ezt kérte, így nem hagyott sok választási lehetőséget. Szerencsére nem ragaszkodott az elektromos kütyühöz, úh egy mini akusztikus gitárt kapott. Az apja 3 napig szerelte, h ne legyen annyira hamis - az ő zenész fülét bántotta - de nem tudom mennyire sikerült "kitisztítani". Aztán ami még jó: kapott egy ilyet: http://www.toys.hu/jatek-6255/berako-kirako-piaci-seta/ ezt szereti legalább naponta egyszer kirakni, aztán még könyvek és könyvek, de úgysem ér fel SEMMI a böngészővel, ami iszonyú régóta az abszolút kedvenc, már minden benne szereplő kis mütyűrről tudjuk, h hol van, kinek a kezében, ki mit visel, ki mit csinál, hova mi van írva, stb. Talán Böngészőből kellene/kellett volna már egy új, de bizonytalan vagyok, mert az APG is csak addig volt kedvenc, amíg csak egy volt belőle, amióta 3 kötetünk van, azóta nem veszi elő. :roll:

Emeletes ágy: most Ausztriában a szálláson is volt egy ágy keresztben a dupla ágy fölött, de Gergő hiába szeretett volna ott aludni, nem engedtük. Mondjuk ő simán nekiindul egyedül éjszaka pisilni, és olyankor nincs teljesen magánál, úh jobb ha földközelben marad. Nem mellesleg teljes ébrenlétben, nappal is volt fent és simán elkezdett letolatni róla rossz helyen (a létra MELLETT), úh neki még biztos nem való ilyen ágy. :?

Bicó: futó-bringa jó lenne, de már van itthon rendes, úh nem költünk rá. Tanuljon meg a rendesen bringázni - a pótkerekek nélkül...vagy ehhez még kicsi? Meglátjuk, nyáron talán megpróbáljuk. :roll:
Nekünk most még egy bicikliülést kell vennünk, úh ez pont elég lesz tavaszra. Ráadásul mivel a Rékus még elég kicsi, kénytelenek leszünk a dönthető (drágább) verziót beszerezni. :?

Szájszag: ne is mondjátok! Nálunk cumitól! A cumi is büdi, de mosni csak titokban lehet, mert vmiért mindig dráma van belőle, ha vizes lesz. :(

Mese: Bolek i lolek (Lolka és Bolka) a You tube-on, meg Kockásfülű nyúl DVD-n. Thomas még mindig nem érdekli. :roll:

Du-i alvás: Betakar, "Aludj jól, álmodj szépeket!", ajtó becsuk - és alszik. :D Ha szórakozik és kijárkál, akkor leeresztem a redőnyöket. 8) Persze ettől nem lesz nála tök sötét (ennyire kegyetlen azért nem vagyok), mert üveges az ajtó, de azért ezt mégsem szereti, úh inkább alszik. :lol:

Tali: mi mindenben benne vagyunk, és - mint itthon ülő semmittevő, unatkozó kismama - alig várom! :D :D :D

Ősz haj: Rékával nagyon megugrott az ősz hajszálak száma, de még a terhesség alatt, úh én már akkor befestettem, mert nem bírtam nézni. :?

Adél: így ránézésre egy méretben lehetnek Rékával...áááá, az nem lehet! Van köztük négy hónap! Hány kiló most Adél? Bár Rékát nem tudom, h mennyi, de este megmérem, aztán összevethetjük az adatokat.

Pötyi: én Húsvétra gondoltam, mert Gergőnek is n tetszik. :roll:
Elzárva nálunk még mindig csak a gyurma van. Összeszedni a LEGO-t utálom a legjobban, sztem annál azért jobb (lesz) a pötyi. Vagy nem. Majd jól elzárom. :wink:

:?: : Más egyerek is ordít - spontán - vagy csak a miénk? Komolyan ez a legnagyobb problémánk, mert képes fél méterről teli torokból "Hahóóó!"-zni. :? Réka pl. kifejezetten nehezményezi, ha belekiabálnak az arcába, úh jó lenne leszokni róla, csak nem tudom, h ez most kortünet, vagy "foglglkozzatokmárvelem" tünet, vagy rossz szokás. :roll:

Ovi: szerdán kezdünk. Ha addig kimászunk a náthából és a dokinéni hétfőn rábólint a kezdésre. :lol: Nem kell nekünk intézményesülni, anélkül is jönnek-mennek itt a kórságok! Remélem azért nem fog Rékának szörnyűségeket hazahozni Gergő az oviból! Móni megijesztettél ezzel a "ki kellett venni az oviból a nygobbat" történettel! :shock:

Vacsiidő, meg amúgy is sokat írtam, úh elküldöm.
Vendég
 


Jó sokat melléütöttem, bocsi!
Vendég
 


Sziasztok!

Csak kell ide is írnom, tényleg jók a témák! :) (Most gmailt nem írtam!)

Pötyi
Brigi is nagyon szeret pötyizni! De én eddig azt hittem, hogy csak mi hívjuk így, mert a dobozra tök más van írva! Ezekszerint ez a hivatalos megnevezése? :lol:

Kismama bérlet
Nekem a pecsétet leragasztották, hogy véletlenül se hamisíthassam meg! Ez disznóság! Bár jelen pillanatban mindegy, mert egy darabig még gyesen leszek. Ja és nekem azt mondták, hogy a gyeses igazolás nem lehet fél évnél régebbi! Az enyém pont egy héttel járt le kb. mikor csináltattam, de jóindulatból elfogadta a nőci. Szóval erre figyelni kell. És még arra is, hogy nem jó nekik a csini itthon készített fénykép, mert homogén háttér kell nekik! :evil: Mivel nekem sűrgős volt, csináltattam drága pénzért fényképésznél és jó ronda lett! :evil: :oops:

Anyuka tali
Arra esetleg talán én is eltudok menni, szóval az jó volna. Mondjuk egy kávézó, teázó (borozó :lol: :wink: ) jobban tetszene! De többség dönt, végülis mindegy. Meg talán kevesebb szervezéssel jár. Áprilisban elvileg elég sokat leszünk itthon.

Böngésző
Most kattant rá nagyon Brigi. Sokáig tudja nézegetni, mostmár egyedül is és hangosan kommentálja, hogy ki, mi hol van, mit csinál stb. :)

Mese
Nálunk még mindig nem játékos, pedig elég sokat megy a minimax. Talán a Fifi virágoskertje az egyetlen, amit végig néz. Igaz ez talán 5 perces mese. Viszont ha elkapcsolok a minimaxról, rámszól! :lol:

Emeletes ágy
Nekünk eddig bevált. Bár jelenleg max. du. alszik fent. Éjszakára az alulra berakott szivacson alszik. De legalább kiköltözött közülünk! Amúgy nagyon praktikus is helyhiányban szenvedőknek. Szóval ha nálunk nem jön közbe ez a dolog, akkor tökéletes volna, most egy kicsit már bánom, hogy nem "normál" ágyat kapott.

Együttalvók
Hogy tudtok együtt aludni a törpékkel? Brigi újszülött kora óta annyit mocorog álmában, hogy borzasztó. Pakolássza a tappancsait, gyomorszájon rúg, a kezével lecsap, kitúr stb. és mindezeken felül beszél álmában. Őt azért is raktam a saját szobájába elég hamar, mert egyszerűen nem lehetett miatta aludni. Inkább átjártam hozzá szopizni, aztán gyorsan visszaaludtam szép csendben és nyugodtan... :lol:
lora7
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre,de próbálok közben olvasgatni és most újból bekapcsolódni.
Előszőr is:
Minden új kistesónak nagyon gratulálok!

Minden 3 éves gyerköcnek Boldog Szülinapot!

Mi is nagyon köszönjük a szülinapi köszöntést!!!!

Rólunk:
Mi jól vagyunk.Ha jól emlékszem nyáron vizsga után maradtam el./most meg már készülök a következőre :? /
A nyár nagyon gyorsan elment.Jóformán hármasban töltöttük.Mivel Apa állandóan dolgozott.Így voltunk 40 fok melegben hegyet mászni,múzeumba és még ehhez hozzáadtuk,hogy vonattal mentünk.Hát igen Én tudok nagyon bolondságot kitalálni.Persze a járókelők nem is csodálkoztak,hogy a két gyerekem az utcai kutakat keresik és ha megláttak egyet csak ültek alatta.De azért más is volt.
Laura szeptemberben elkezdte a bölcsit.Amiről csak jókat tudok mondani.Nagyon aranyos dadusai voltak.Sok verset,éneket tanult,állandóan táncoltak és az egyik Dadus annyira jól tudott mesélni,hogy a 14 gyerek 1 órát is hallgatta az asztal mellett.
Múlt csütörtökön elkezdtük az óvit!Igaz csak fél napra,de az első nap mikor meglátta az óvónénit,aki legugolt mellé,már az ölébe is ült és Én már nem is kellettem neki.Holnaptól már ott alszik,kiváncsi leszek mit szól hozzá.Igaz soktól hallom,hogy később lehet sírás és az lehet rosszabb mint ha az elején pityereg.Remélem azért nagy dráma nem lesz.
Pedig féltem tőle,mivel 3 hetet itthon volt.Sajnos betegek lettünk.
Januárig egyik gyerköc se volt beteg,Laura még a szokásos hasmenést,náthát,megfázást se kapta el a bölcsibe.
Bezzeg január második felétől rendesen ránk ijjesztett.Azért se tudtam írni.Minden hétvégére vagy inekció kúra beutalót kaptunk az ügyeletre vagy kórházi beutalót.
Az utólsó 3 hétbe meg még jött a tüdőgyulladás is.De azt nála úgy kell elképzelni,hogy lázasan is tranbulizni,ugrólabdázni akart és csinálta is.39,6 láznál a doki néni nem hitte el hogy lázas,még vérnyomást is méretett velünk,ami 140-es volt.De még akkor is szólt a dokinak nem Ő beteg hanem Anya és kéri a matricáját,mivel megnézték a torkát neki.Tüdőgyuszit azt nehezen látták nála,mivel akkor teljesen láztalan volt.

Testvér szeretet:
Régebben is írtam,nálunk nincs sok gond.Most azért azt nem mondom.
Laura igazi belekötős csaj.
Van hogy ha unatkozik,Dani játszik vagy tv-zik csak elmegy mellette és rácsap a fejére.Persze ha visszakapja akkor aztán még a szomszéd is hallja.
Máskor meg nagyon tudnak egymással játszani,beszélgetni/amin sokat szoktam nevetni/ Még szerencse ez van többnyire.
Igazi veszekedés nincs mivel Dani mindent megenged neki,vagy megcsinál.
Bezzeg társaságban nagyon csendes.

Öltözködés:

Rita:
Peti ezt hogy csinálta.Soha nem volt türelmetlen?
Laura ha valami nem sikerül,akkor elkezd sikítozni.
Laura itthon inkább megvárja valaki megcsinálja helyette.Általába fürdés elött titokba szól Daninak vetköztesse le,Ő meg persze megcsinálja.
De gatya,harisnya,bugyi lefelé megy és ha nagyon akar,akkor nem túl szűk felsők is.
Állítólag bölcsibe mindent megcsinál amit mondanak neki egyedül.Ha azt látnám!!!!

Ágy:

Nekünk emeletes ágyunk van.De felül is védőrácsos,és még az ajtót is Apa úgy csinálta meg,hogy behajthatós legyen.Dani alszik felül,Laura meg alul.Igaz már a nagy játékban Laura bukfencezett le a földre.
Sokszor azt veszem észre,hoyg ha nem akarnak aludni,akkor Laura kiül a lépcsőre és diskurálnak.Igaz a lépcső az nálunk mellé van rakva és fiókos.

Játékok:
Én is inkább a régi gyerekkoriakat szeretem megvenni.
Laura is most kapott pötyit,amit azért rakosgat.
Meg Dani kapott karácsonyra Jáva játékot.Biztos van aki emlékszik rá.
Szerintem nagyon jó logikai,sokfélét lehet kirakni belőle.
Laura egy 15 darabos kirakot rak ki,másodpercek alatt.
Most egy szőnyeg kirakót rakosgatunk,naponta többször.Remélem hamar megtanulja,mert néha már fárasztó mikor tizedik alkalommal mondja újból.
De nagyon szereti a fa maci öltöztetőt,és fából készült az is ahol egy képen több állat van és keresse meg és tegye abba a sorba ahol látta.Pontos nevét nem tudom.

Együtt alvás:
Nálunk soha nem volt,de most hogy beteg lett és sokat köhögött,befulladt,ettől meg hányt így akkor mellettem aludt.Persze amit nem ébren töltöttünk.

Na most meg jó sok lettem.
Megyek aludni.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Hurrá, visszatértek az eltűntek!

Köszi a szájszag válaszokat, megnyugtattam Boldiaput, h nem egyedi jelenség :lol: (fogmosáson túl úgysem tudunk tenni semmit)

Lora, a miénkre pötyi van írva!
Pann, pötyit összeszedni rosszabb mint a legót (főleg ha színek szerint kell mert B ragaszkodik hozzá), de sokkal jobb mint a gyurmát :lol: (ez utóbbit én már ki is hajítottam, és most keresek olyan régimódit, ami nem hullik atomjaira ha kicsit szárad, mint a k. play-doh vagy mi a neve)

Együttalvás.
Már és is akartam kérdezni. Nálunk ugyebár 'kiskorában' sose volt, de az utóbbi fél évben hetente 2-3-szor megjelenik, h velem akar aludni, és össze-vissza rugdos, belenyúl a szmemebe, számba, beletüsszent az arcomba, a legdurvább az volt amikor arra ébredtem, h térdepel! a fejemen.. össze-vissza forog stb. De az az igazság, h amikor nyugisabban alszik akkor olyan jó érzés, amúgy meg hiába ellenzem elvben a rendszert, éjszaka közepén a kisebb ellenállás felé mozdulok és nem állok le ezen veszekedni, h maradjon a saját ágyában. És szerencsére nem is tekinthető tendenciának, szóval mindig simán elalszik a saját ágyában, és az esetek többségében ott is marad.

Amúgy Boldi alvási technikája semmit nem fejlődött babakora óta, 360 fokban forog, és ha nem lenne a leesésgátló akkor le is esne mindig (így is leesik vele együtt néha, akkora robajjal, h azt hiszem összedőlt a ház)

Újabb kérdés: hetek óta nem kap levegőt éjszaka rendesen az orrán. Most ezen paráztatom magam, h ez normális-e. Nappal nem taknyos (i.e. lehet, h be van dugulva kicsit, de soha nem folyik belőle takony), fújni nem tudja, ha porszívózzuk akkor jön de nem jellemző. Viszont éjszaka tök rendszertelenül veszi a levegőt, gondolom be van dugulva (mint ahogy egy pasi horkol, csak nem horkol hozzá, de néha felhorkan, aztán nem vesz levegőt stb.) Az orrmandula? De soha nem beteg (lekopogtam), nem lázas, nem taknyol, nem köhög, semmi. Csak éjszaka nem kap rendesen levegőt. Már nem akarunk orrcseppet adni neki ilyen hosszú ideig.
(felrémlik anno a légzésfigyelő parám, emlékeztek?, az akkori horkolása, ill. az alváslabor, ahol megállapították, h semmi baja, nem akarom fölöslegesen megint ezt a cirkuszt)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ági! Nekünk uez a problémánk, csak köhögéssel. Nappal semmi, nátha semmi, betegség semmi, mégis köhög. Múltkor megmutattam eg. rendelésen a dokinak, és kapott rá vmi kanalasat, mert hallott vmi trutyit, ami ha ettől a kanalastól nem múlik el, akkor allergia miatt van, és mehetünk all. vizsgálatra.
Most itt tartunk, de per pill. tök náthás és nappal is köhög, úh egyelőre ebből póbálunk meg kilábalni. :?
Vendég
 


Sziasztok!

A nátha meg a köhögés mellé megjött a láz is, úh ugrott a szerdai ovikezdésünk. :( Szegény Gergő, pedig már annyira készült....így viszont megúszta az oltásokat is. Majd ezzel vígasztalom. :roll:

Helga! Megmértem Rékát, 7,4 kg.

Akit érint: 500 Ft-os kupont lehet letölteni a Pampi honlapjáról, amit pelus vagy popsitörlő vásárlásánál lehet felhasználni, a CBA-ban, CORA- ban és az összes SPAR típusban, ROSSMANN-ban, meg a MÜLLER-ben, márc. 31-ig.
Vendég
 


Hali!

Dana,de jó rólad hallani.

Nálunk minden fiú így veszi a levegőt.Igaz mindegyik taknyolt is egy ideig,de pl.G-nel még jön trutyi,ha szívom,viszont D-ének nem.És mind horkol,apjuk is :twisted: :twisted: nem minden és nem egész éjjel,de azért gyakori.Szerintem a fiataloknál orrmandula,apjuknál meg orrsövény.

Együttalvás most sem játszik.Fogzásnál nemtom mi lesz.Rem.semmi.
Egyik hajnalban valamiért 2x kelt,n-n éhes volt,gondolom valami fejlődési ugrás,mert nappal is zabált napokig.Na,akkor 2. ébredéskor magam mellé vettem,de nem volt tökéletes.Valahogy sose tudtam fekve szoptatni :roll:

Pann,mi is így jártunk a böngészővel,amikor csak kettő volt,akkor minden nap kellett olvasgatnunk.Most,h megvan mind az 5,elő se szedi.De ez nem újság,mert most egy könyv sem kell.

Sajna nekem anya-tali tutira nem jön be.Szoptatok,de messze is lakok :cry:

Mi az a jáva játék????

Kép Kép
meli1118
 
 


sziasztok!

megmodernült a babafalva, és nem találom a vonalzókat (lehet, hogy levették a repertoárból, aztért nem működött az enyém sem?). Hiányzik a katicám :cry: a picibaba.hu-n volt még katicás vonalzó, de oda meg háromból kétszer nem fogadja el a jelszavamat...

együttalvás,
Sebi csak akkor izgága, amikor kakilnia kell (és visszatartja természetesen), amúgy pont ugyanúgy alszunk, mint amikor még szopizott, és lapult mellettem, mint egy tök.

Dana,
de jó, hogy benéztél, az emeletes ágyatokról rakhatnál fel képet!

Pann,
síelés két ekkora gyerekkel, azta, én nyúl vagyok ehhez, bár lehet, hogy azért mert még gyerek nélkül is félnék elmenni egyedül. Gergő hogy áll a síeléssel?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Laura jól vette az óviban az ott alvást.Remélem így is marad.Udvaron találkozott Danival,de nem sírt utána,inkább tetszett a dolog neki.

Ágiboldi

Pedig előszőr az orrmandulára gondoltam.
Délutáni alváskor is van.Esetleg valami lappangó allergia?
Vagy a levegő nem túl száraz?

Pann

Jobbulást.
Mi lesz az óviban a jele?Vegyes vagy korcsoportos óviba megy?

Meli

Ezen az oldalon megtalálod,igaz ezt is inkább felnőtt figyelése mellett lehet odaadni nekik.
http://www.peppino.hu/

Múlt hét óta nem hallok az egyik fülemre.Apa éjszakás így félig ébren alszok.De így is szegény Laura majdnem bepisílt,mert alig hallom meg.Lehet a héten velem alszanak,hogy legalább fel tudjanak ébreszteni.Kiváncsi leszek hétvégén visszamennek-e az ágyukba.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Dana, be van dugulva a füled? Az marha idegesítő, és pofonegyszerű a megoldás, miután nekem egy évig minden reggel be volt dugulva fél órán keresztül, elmentem a fülorrgégészetre és fél perc alatt kimosták, mégcsak nem is kellemetlen. A nő ott röhögött, h én ezt egy évig kibírtam ahelyett, h rögtön mentem volna :wink:

De igen, a levegő száraz, sebaj, mostmár jön a nyár, és meglátjuk. Meli megnyugtatott..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Tegnap du. megjártuk a dokit, Gergőnek hörghurutja van, úh kapott hörgőtágítót, meg köptetőt, meg inhalálót, ha befuladna, meg instrukciót, h ha ez sem segít, akkor irány a kórház. :( Hát, nem valami jó így nekiindulni egy éjszakának, de szerencsére nem volt zűr, úh remélem már nem is lesz. Holnap újra látni kíván minket a doki néni, úh szoros kontroll alatt vagyunk. :? Igazából én már nem is Gergő miatt aggódom (ma már láztalan), hanem Réka miatt, h el ne kapja, bár erre nem tudom, h van-e reális esély. :(

Síelés: Gergő csak jövőre. Az egyik szomszédunk síoktató, és ő azt mondta, h 3 évesen el lehet vele szórakozni - ha nincs jobb dolgunk - , de 4-5 évesen érdemes kezdeni, úh idén még be kellett érnie Gergőnek a szánkózással, de már nagyon várja, h ő is léceket kapjon. :D Sztem ősszel elkezdjük a sísulit, és mire legközelebb megyünk, addigra már lesz vmi fogalma róla, h h is kell síelni. Aztán persze kint is megy oktatásra, és talán már együtt is elcsúszkálhatunk a kék pályákon. :roll:
Volt kint egy család, akik a kétévesüket is lécre rakták, és vidáman mesélték, h milyen jól megy a gyerkőc, csak épp megállni nem tud, úh el kell kapni a kapucniját...na erre csak így néztem: :shock: :shock: :shock: és ha éppen nem sikerül elkapni a kapucniját, akkor mi van? Összeszedik a lejtő aljában? Vagy a következő kanyarban? Szerintem ez szörnyen felelőtlen hozzáállás! :x

Ovi: vegyes csoport és pöttyös labda a jele (ovisjelek pont hu, ajánlom mindenkinek!) kb 15-en vannak,

befulladt
Vendég
 


Hüh. Megkergettem az inhalálóval, és győztem! Visszafektettem aludni, hátha most sikerül, de közben hallottam, h Réka is kezdi "hurutosan venni a levegőt", úh nincs szerencsénk. :( Lehet, h holnap már kettejüket viszem a dokihoz. :(

jaaa, nekünk volt ilyenünk! Most már azt is tudom, h Jávának hívják. :lol: Csak sztem akkoriban ez világoskék volt. :roll: Nekünk lehet, h még meg is van vhol otthon...mondjuk ebben az összekötő elemek tényleg nagyon picik, úh ez nálunk Réka miatt ez még egy pár évig biztosan nem jöhet szóba. :(

óóó, most meg Réka sír. Megyek.
Vendég
 


fülmosás: én már többször átestem rajta, a legutóbbin fél órát mosták és pucolták mire sikerült kitisztítani. Minden alkalommal szigorúan megtiltják a fülpiszka használatát.

Pann,
Sebinek a bölcsibe pöttyös labda volt a jele (1 hétig), és nagyon imádta. Az oviban nincs jelük, a gyerekek meg tudják jegyezni a szekrényüket, meg a cipőjüket, az óvónénik meg a gyerekek nevét :twisted: azért a pöttyös labda hiányzik...

Mi az a sísuli?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Tegnap volt Levi első méredzkedése: nőtt 3 cm és több, mint 1,5 kg-ot 4 hét alatt!!!! 4020 grammal jöttünk haza a kórházból és tegnap 5580 gr-ot mért a mérleg, el sem hiszem!

Kérdeztétek milyen: nagyon más, mint a Linus volt. Ő tényleg betermeli a maga tejadagját és elvan. Ha a hasa fáj, nem tudom szopival megnyugtatni, nem kell neki, az csak evésre van. Linus bármikor hajlandó volt szopizni.
Vele ment az együtt alvás. Levi viszont nyög, puffog, morog álmában, szerintem hamarabb átköltözik saját ágyba, mint a Linus.

Éjszaka 2-3-4- óránkét kel enni, rendszert még nem látok benne.

A leghúzósabb időszakok az alvás körül tornyosulnak, legyen az reggeli ébredés, esti vagy délutáni alvás, (Linus most taknyos - itthon van velem.) de ennek is az oka leginkább az, hogy Linus csak engem akar. Levi meg kizárásos alapon csak nálam tud szopizni, szóval ilyenkor valakinek anyahiánya van és az általában bőg!

Május: :) hát a császár is egy élmény, de azért kihagytam volna, hogy műtét közben éjjel kettőkor az altatóorvos viccet mesél:

Fiatal házaspár összebújva...
- Drágám, mondj valami mocskosat......
.... gondolkodás
- Konyha, Fürdőszoba, Wc...

Kicsit másra vágytam.

Más: SOS
Kaptam kölcsön egy 62-es SCAMP(Prince Oliver) hosszú ujjú bodyt, kék, fehér, zöld csíkos. A felirata a PONT, PONT, Vesszőcske kezdetű mondóka. Amit anyukám szépen megvasalt...
Ha van valakinek jó állapotú ilyen bodyja azt szívesen megvenném, mert ez így nincs képem visszaadni :oops:
nanica
 
 


Sziasztok!
Engedjetek meg nekem egy pici off-ot.
Ami nem is annyira off, hiszen babatéma. Hátha valakinek aktuális.
Kukk be :) http://www.ribizlifoto.blogspot.com
Köszönöm, további szép napokat!
Kata
Kép
lmkata
 
 


Nos, Meli, erről beszéltünk.. :) :) :) Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Az immár "hagyományos" március 15-i fotók, Adélkával kiegészülve:
Kép Kép Kép Kép

KépKépKépKép
thelga
 
 


hahóó

örülök, h van érdelődő a mamatalira!! én továbbra is egy péntek estét javasolnék nálunk (férjelhelyezési kérdés :lol: ) (április 16? 23?), de akár szavazhatunk is a péntek/szombat, ill a helyszín kérdésében, a lényeg, h ne sikkadjon el!!!

thelga
áron is milyen nagyfiú! apukájára hasonlít, ugye?

nanica
body miatt ne izgasd magad, valld be őszintén, mi történt, aztán ajánld fel az ellenértékét, v h válasszon egy neki tetszőt a ti kollekciótokból. nyilván nem nagy öröm, h ez történt, de sztm aki (gyerek)ruhát ad kölcsön, az mindenre fel van készülve


dadogás
van kelén kívül, aki dadog? vagyis, ah elsőre utánanéztem, ink beszédfolytonossági izének tűnik, elég gyakran hosszú másodpercekig kitartja egy szó első hangját. én abszolút úgy voltam vele, h életkori sajátosság (bár kicsit furcsálltam, mert kele elég régen beszél, viszonylag tisztán és bő szókinccsel), de mindenképp úgy gondoltam, h max majd az oviban megnézik, erre tegnap szóltak a bölcsiben, h megnézetik kelét, mert nagyon dadog :shock: :shock:
igazából csak annyiból izgatom magam, h abban minden szakértő egyetért, h ha életkori, ha idegrendszeri akkor is az egyetlen fő szabály, h ne tudatosítsuk a gyerekben, márpedig félek, h a bölcsiben épp ez történik.

majus3
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: