Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Valamikor február végére vagyok kiírva, de mivel én az első babámat is majd 10 napos késéssel szültem, arra tippelek, hogy ezúttal is becsúszunk a márciusba és a tavasziak közé!!! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia és Gratula!
Én tegnap, pénteken csináltam tesztet ( na, meg ma is :oops: ) és február végére várnánk a kistestvért mi is. A kisfiam márciusban volt egy éves. Januárban volt egy vetésésem (sajnos már a 2.) , akkor babonáskodtam, de most nem akarok! Nem lesz semmi baja ennek a babának most pozitívan állok hozzá!!!!!!!!!!
barnama
 
 


Szia! Gratula neked is! Csak semmi babonáskodás, az nem tesz jót! :lol: Minden rendben lesz a babáinkkal. Mikor mész orvoshoz? Én azon gondolkodom, talán megvárom a 6. hetet, addig úgyse lát semmit az ultrahangon.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

 
 

Szia rokica!
Én hétfőn felhívom a doktoromat, mert a két elhalt terhesség miatt, megszeretném kérdezni kell-e szednem valamit. Én úgy sem nyugszom meg, amíg nem lesz szívhang, így szeretnék egy 6.-7. heti UH-ot kibulizni... utána megyünk a tengerhez, nem akarok végig idegeskedni!

Édes nagyon a lányzód, úgy nézem pont fél évvel idősebb Barnusom, Ő március 7.-ei :D
Üdv
Judit
barnama
 
 


Szia!

Tényleg, Zsuzsa szeptember 7-én született. És augusztus 29-re voltam kiírva. :)

Az én dokim az előző terhességnél is csinált 6. héten ultrahangot, szóval szerintem nála nem kell majd bulizni. A két előző terhességedet mikor vesztetted el? Azt akarom kérdezni, milyen idős terhes voltál?
Szia,

Réka

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


A 7. és a 8. hét körül, mindkétszer csak azt láttuk az UH-on, h nincs szívhang, aztán még egy hetet kellett várni a bizonyosságra és műszeresen befejezték a terhességet. :cry:
J.
barnama
 
 


:( Az biztos nagyon nehéz lehetett. :( Én mindig azzal vigasztalom magam, hogy ha el is veszítek egy terhességet, akkor az a baba nem volt életképes, és még mindig jobb így, mint egy súlyosan károsult, talán életképtelen babát megszülni. Ezzel együtt biztos nagyon nehéz lelkileg.

De amint mondtad, fő az optimizmus!!!

Tudod pontosan, mikorra várod a babát? Én most úgy számolom, február 22. Csak nehéz belőni, mert 6 hetes ciklusom volt (szoptatás mellett), ezért csak sejtem, mikor sikerülhetett összehozni. Szerintem a párom szülinapján sikerült! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hahó! Egy időre eltűnt a topik, de úgy tűnik, sikerült visszaszerezni. Van még tavaszi kismama?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok. En lehet, hogy az vagyok. Sanszos. Ma derul ki. Es roppant izgatott vagyok....
kami
 
 


Es igen! :lol:
kami
 
 


Kami!

Gratula!!! :) Első baba?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


aha :) azt se tudom, hogy kell ezt elkezdeni, meg attol felek most, hogy esetleg nem marad meg. olyan sok remiszto dolgot latok-hallok magam korul, hogy fogalmam sincs, mire szamitsak...
kami
 
 


Kami:

Indulj ki abból, hogy minden rendben lesz. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


probalok, probalok. vegulis olyat is ismerek, akinek minden szepen ment/megy - errol se szabad elfeledkeznem!!!!!!
kami
 
 


Kami:

Itt vagyok pl én. Sose volt semmi problémám. ;) Az az 1 terhességem ami valaha volt most Zsuzsa névre hallgat, és teljesen zökkenőmentes volt. Remélem ez a mostani is ilyen lesz. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Remelem igazad van. Valszeg azert vagyok ennyire aggodos, mert ez az elso es semmi tapasztalatom... amit meg magam koul latok, altalaban nem biztato.
kami
 
 


Kami:

Érdekes, én az első terhességemnél annyira el voltam foglalva azzal, hogy uramisten, micsoda (homályosan elképzelt) szörnyűségek fognak történni a testemmel a terhesség miatt, hogy az fel se merült bennem, hogy a babának valami baja lehet. Meg se fordult a fejemben. Most úgy érzem, nem vagyok olyan pánikban saját magam miatt, úgyhogy többet tudok figyelni a babára, és talán kicsit "kommunikálni" vele. Zsuzsánál annyira szürreális volt a dolog, el sem tudtam képzelni, hogy a terhességnek gyerek lesz a vége. Persze "tudtam" de nem éreztem, csak azt éreztem, terhes vagyok. És hogy a vége a terhességnek gyerek lesz, az egy távoli és szürreális dolog volt a terhességhez képest, ami közvetlen élmény volt. Szóval nagyon másképp élem meg ezt a terhességet. Eddig. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Na, en pont forditva vagyok vele. Ami tortenik a testemmel, azt latom. Epp ezert ez kevesbe izgat, mint az, hogy a babaval bent vajon mi tortenhet, amit meg csak nem is lathatok. En is szoktam hozza beszelni :) Mondtam neki, hogy folyamatosan kapaszkodjon erosen a mehfalba, nehogy nekem levaljon - most ezt kell csinalnia, hogy aztan egyutt lehessunk kesobb :) szoktam simogatni is :) zakkant vagyok, mi??? :shock:
kami
 
 


Hehe, szerintem egyáltalán nem vagy zakkant. Én csak akkor fogdosom a hasam, ha terhes vagyok. Zsuzsával is csináltam, és most is onnan tudtam előbb hogy terhes vagyok, hogy egyszer csak azon kaptam magam, úgy fogom a hasam, mint mikor terhes voltam. Pedig ez jó egy héttel a teszt előtt volt, mert addig nem akartam tesztelni, amíg a menstruációm első várható napja el nem jött.

Érdekes, nem? Én sose hittem a megérzésekben.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Bar en a teliekhez tartozom ott alig van ilyen "kis"mama mint en a 7+2-mel.
Februar 12-re irt ki a szuleszno de nem csatlakozhatnak inkabb hozzatok (is)? Bar ott mar benne vagyok a tablaban, viszont nem igazan ismerem a lanyokat es eleg sokan vannak mar.

Lehet hogy pofatlan vagyok!? De jobban szeretnek ilyen kicsi babasokhoz csatlakozni.

Nekem van mar egy "nagy" fiam 21 es fel honapos, Monserratenak hivjak az apukaja utan, O spanyol.
Most nagyon varjuk a kistesot bar meg en is ugy vagyok vele mint Kami hogy felek megmarad-e?!

Rokica: Detto ugyanigy voltam en is, az elso terhessegkor csak azzal tudtam foglalkozni hogy : TERHES VAGYOK! mindent elolvastam a terhesseggel kapcs. de a babaval ... akkor jottem ra igazan hogy je, ez egy baba amikor megszultem! :lol:
Most elvezem a terhesseget (mert valoszinu nem lesz tobb) de irtora varom mar a kis csoppseget es mar most keszitem magam a kialvatlansagra, szoptatasra stb. stb. stb. ... es arra hogy IMADNI fogom! :D

Rakok egy-ket kepet ha nem baj!

Kép
Kép

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!

Üdv közöttünk! Én Zsuzsával is két topik közé estem majdnem pontosan, mert augusztus 30-ra volt kiírva, szept 7-én született, tehát az egész terhességemen keresztül a nyáriakhoz és az ősziekhez is irogattam. Végül az őszieknél maradtam, mert a nyáriaknál átlag 3 hónappal idősebb minden baba... szerintem nyugodtan írogass annyi topikba amennyibe jólesik. :)

Spanyolországban is laktok? Az én párom amerikai, de mi itt élünk Magyarországon.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Tontica, gyere nyugodtan.
Ja ez erdkes - en is a hasamra tettem a kezem mult elotti szombaton, mikor futni mentem es alig birtam, pedig akkor meg nem tudtam, hogy babat varok!!! Fura ez... az biztos, hogy az a no, amelyik a hasat simogatja, babat var - ebbol az egybol boztosan rajohet a kivulallo :)
kami
 
 


Ti már voltatok orvosnál? Én majd csak jövő kedden megyek. Remélem akkor már látni lehet a szívét! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


En meg nem voltam. Csutortok reggel (ha birok varni addig) csinalok egy masodik tesztet, aztan megyek dokihoz. Lehet, hogy mar penteken.
kami
 
 


Sziasztok!

Igen itt elunk Spanyolorszagban, mar 3,5 eve vagyok itt, eleg jol megszoktam, itt is maradunk mert a ferjemnek itt van munkaja meg mert nem beszel magyarul de evente 2-3-szor hazautazunk.

Amerika ferj? De romantikus, es hogyan futottatok ossze? Nagyon szeret Teged ha elhagyta a hazajat es Veled marad Mo-on ezt tapasztalatbol mondom! :D Nem konnyu egy idegen orszagban, foleg az elejen.

En tegnap voltam ultrahangon, hirtelen felindultsagbol bementunk az ugyeletre mert eleg sokat barnaztam (nalatok volt/van ilyen?) de minden rendben van az en kis magzatommal. :D
Itt nalunk az elso ultrahang a 13. heten van de en nem birtam ki addig! :lol: Legkozelebb aug. 3-an kell mennem, az meg odebb van!

Mitol lehet ez a barnazas???
Lekopogom jo par napja mar nincs!

Vannak tuneteitek? Nekem a 6. het utan kezdodtek de nem olyan veszesek csak nagyon elfaradok es kicsit erzekeny a gyomrom na meg egyfolytaban ennek, minden fel oraban ehes vagyok! Az uram mar megjegyezte hogy jo lesz leallni! De mit tegyek ha egyszer rosszul vagyok az ehsegtol??? :roll:

Drukkolok Nektek a dokihoz es az ujjabb teszthez de biztos minden rendben lesz!!!!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Szia Tontica!

Daviddel már itt Magyarországon találkoztunk, mindketten a Berlitznél tanítottunk éppen akkor. Ő már élt Magyarországon 4 évig azelőtt, de éppen akkor Amerikában élt és csinálta a másoddiplomáját. Tehát azért nem teljesen ismeretlenül jött Magyarországra, voltak itt barátai meg ismerte már a nagy magyar helyzetet, ami hatalmas előny volt. Egyébként én is Amerikában éltem 16 évig, és 28 évesen költöztem vissza Magyarországra, tehát nekem is tök új volt a dolog...

Barnázás:

Nekem is volt egy pici Zsuzsával, pont ilyen időtájban, a 8-ik hét környékén. Nem tudom pontosan mitől van, de valahogy azt képzeltem el, hogy a hormonális változások hatására a méh nyálkahártyája egy picit (nem annyira mint a menstruációnál) elkezd leválni, aztán ez stabilizálódik. Egyetemen tanultam endokrinológiát és szaporodás-elméletet, illene ilyesmire emlékeznem. :) Majd megpróbálok utánanézni, ha érdekel. De a lényeg, hogy egy pici barnázás még belefér.

Tünetek:

Hát én kezdek egy kicsit émelyegni, de érdekes időpontokban, pl tegnap éjjel egykor nem tudtam aludni tőle. :( Meg hasmenésem is van. Azt tudom, hogy a terhességi hormonok hatására fellazul a bél izomzata, és emiatt mindenféle "kellemes" tünettel lehet számolni, mint böfögés és szellentés, de ilyen hasmenésre nem emlékszem Zsuzsával. Tkp nem hasmenés csak gyakran szaladgálok WC-re. No mindegy, majd ennek is vége lesz.

Szerintem ha kívánod, egyél nyugodtan, kis adagokat, és persze nem szalonnás tojásrántottát. De én is csak így tudom/tudtam féken tartani az émelygést, hogy pl reggel is kéznél tartok egy kis háztartási kekszet. És a terhesvitamint is csak kaja után veszem be, mert üres gyomorra tuti émelygek tőle (a magas vastartalom miatt).

Na most bedugulok és elkezdek készülődni, mert vizsgám lesz! Drukkoljatok!!! :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

Hat, kepzeljetek, nem tudtam varni es elmentem ultrahangra. Ma reggel. Es lattam OT - a kis 16 mm-es petezsakomat terhessegi gyuruvel es egy kis embriokaval :) Jott apuci is, kepzelhetitek :) Meg kedden visszamegyek, mert lehet, h 2 gyerkoc is van, bar aszonta a doki, szerinte 1, de biztos ami biztos. Hat, jo erzes volt, mit ne mondjak!!! Es raadasul nagyon kedves a doki es szep a korhaz is (uzsoki). Szoval alig varom, hogy menjek megint es lassam Nor(b)ikat :) Egyebkent csak 3 hetes vagyok szerinte. Ha az action-t veszem, en is pont ennyit szamoltam a mult heten. Ha az utolso menzeszt, akkor most lennek 5. hetes...

Rokica, remelem sikerult a vizsgad!! Milyen vizsga volt, mit tanulsz?

Tontica, ami a tuneteket illeti, nekem a mellem faj es kek eres, neha eg a gyomrom, ehes vagyok (most vagtam be 2 nem kicsi szendot a bufeben reggelire) es mindent elfelejtek, ami ram SOSE volt jellemzo!! Es este 8 korul mar zuhanok az agyba. En, az ejjeli bagoly... Hanyas, emelyges, ilyesmi nincs egyelore es a hoseget is birom meg...

Irjatok, veletek mi van?
kami
 
 


Kami: GRATULALOK!!!!

Akkor mar hivatalosan es szemmel lathatoan babas vagy! Nagyon orulok Neked!
3 hetes, az mit jelent? Kesobb volt a peteeresed?

Az en melleim is eresek es kicsit most mar fajnak is, sajnos feszulni nem akarnak pedig nem bannam. :lol:
Mar erzem az alhasamban hogy ott valami van, olyan mint egy kis lufi ami majd szepen-lassan felfuvodik. :lol:

A melegtol en is kivagyok de nagyon!

Rokica: akkor Te Amerikaban toltotted a fel gyerekkorodat? A szuleid ott elnek? Hogyhogy akkor Ti itt ragadtatok? Jobb itt mint ott? Te mikor is mesz ultrahangra?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hat, oszinten szolva en meg mindig nem tudom pontosan, hogy kell szamolni. Egy biztos: az eset, amikor osszejott a baba, szerintem junius 2-an volt. Epp a 14. napon. Ha ezt veszem, akkor a 27. napom volt ma, a 4. hetem. Ha meg azt veszem, hogy utoljara majus 20-an jott meg, akkor most vagyok a 6. hetemben. Egyebkent meg fogalmam sincs, mikor van/volt peteeresem. Marciusban egy doki nem is latott bennem erett petesejtet a 14. napomon...
A cicim nekem feszul elegge. Hason mar nem is szeretek aludni mert faj. A lufis erzest viszont osztom veled :)
kami
 
 


Sziasztok!

Megvolt a vizsga! Sikerült! :)

Kami:

Ha pontosan tudod, mikor fogant a babád, indulj ki abból a dátumból, és adj hozzá két hetet, mert abból indulnak ki a terhességi hetek számolásánál, hogy minden nőnek 28 napos ciklusa van, és mindig a legutolsó menstruáció első napját veszik alapul. Aztán ha nem 28 napos a ciklusod, akkor nem a 14. napon fogant a gyerek (mindig a ciklus első fele aminek a hosszúsága változhat, a peteérés és menstruáció közötti 14 nap stabil). Tehát ha valakinek hosszabb a ciklusa, az azt jelenti, nem a 14. napon volt peteérése, hanem később. Akinek rövidebb a ciklusa, annak a 14. nap előtt. Ha ez így érthető. De az utolsó menstruáció figyelembe vétele hozzávetőleges adatot ad csak, a biztos pont az, ha tudod mikor volt peteérésed, és mikor fogant a baba. Használd azt.

Egyébként pedig az első 6-8 héten az ultrahang nagyon jól meg tudja állapítani a baba korát, mert ekkor még egyformán fejlődnek a babák. Az egyéni különbségek később már lehetetlenné teszik a pontos meghatározást. Tehát ha az ultrahang adta dátum és a fogamzás szerinti dátum megegyezik, akkor az a helyes, nem pedig az utolsó menstruáció. Érthető volt? Remélem nem túl zagyva, kicsit kialvatlan vagyok...

Tontica!

Igen, én 12 éves koromtól 28 éves koromig éltem kint. Szüleim (illetve anyukám és testvéreim, apukám meghalt) itt élnek Magyarországon. A nagybátyám és az unokatestvérem vannak kint, de ők tőlünk függetlenül költöztek ki. Egyébként mi jól érezzük magunkat itt, nagyon sok előnye van itt gyereket szülni. Lehet majd később meggondoljuk, maradjunk-e, de egyelőre nincs róla szó.

Jövő hét kedden megyek ultrahangra, remélem akkor már lehet látni a szívét! :)

Kami:

Pszichológusként dolgozom, és egy pszichoterápia továbbképzésre járok. Három éves, ez volt a második év vége. Még egy évem van. :) Sikerül a három éves képzés alatt 2 gyereket szülni. :)


Képzeljétek, brutális éjszakánk volt, Zsuzsa szinte óránként ébredt, bár lehet még gyakrabban, és csak szopival aludt vissza, szóval olyan vagyok mint a mosott.... Szegény annyit szopizott/ivott éjjel, hogy még a pelenkából is kicsurgott, szóval tele voltunk örömökkel. Most itt zombiskodom a munkahelyemen, de már csak 11-ig. Addig Anyu vigyáz Zsuzsára, én meg majd próbálok aludni vele délután. Remélem sikerülni fog.

Jön a foga, valószínűleg. Szegény kis maki 9 hónapos koráig fogatlan volt, és az elmúlt 2-3 héten mind a 4 metszőfoga egyszerre nyomult. Már 3 kijött, ez az utolsó (metszőfog). Remélem a mai esténk jobb lesz.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Szia Rokica,

Hat oszinten szolva fogalmam sincs, mikor volt peteeresem, legutobb a doki azt mondta (marciusban), hogy o nem lat erett petesejtet. Ez a 14. napon volt. Lehet, hogy hosszabb a ciklusom - vegulis gyogyszer utan ez nem csoda. Ha ugy szamolom, ahogy mondod, akkor a 6. hetben vagyok - de szivhang meg nem is nagyon volt, en legalabbis nem lattam, a doki aszonta, lat valami enyhe luktetest. Ez normalis?? Vagy az is lehet, hogy nem akkor volt a fogantatas es akkor fogalmam sincs, mikor volt :) Mindegy, nem is izgat. A doki aszonta, korai, kb 3 hetes terhesseg - remelem kedden mar 4 heteset fog mondani. Van egy baratnom, akinek nem nott a babaja es a 8. heten meg nem volt szivhang es el kellett vetetnie a babat (azt nezem, hogy barnama szegenyke is pont igy jart :cry: ). Remelem nekem semmi ilyen nem lesz!!! Ezek olyan rossz dolgok :cry:
kami
 
 


Kami:

Nem tudod mikorra kellett volna megjönnie a menstruációdnak? Vagy hogy milyen hosszúak voltak a ciklusaid?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Dehogynem, majus 20-an jott meg utoljara. Syombati napon, igy mult elotti szombatra vartam. A ciklusok hosszat nem tudom - eleg kozel voltam meg a gyogyszerhez, azt januarbannhagytam abba, de altalaban 21-28 napra jott meg (gyogyszer alattt mindig), az utolso 2 honapban (apr-maj) inkabb 28 korul...
kami
 
 


Dehogynem, majus 20-an jott meg utoljara. Szombati napon, igy mult elotti szombatra vartam. A ciklusok hosszat nem tudom - eleg kozel voltam meg a gyogyszerhez, azt januarban hagytam abba, de altalaban 21-28 napra jott meg (gyogyszer alattt mindig), az utolso 2 honapban (apr-maj) inkabb 28 korul...
kami
 
 


Kami,

Ha a ciklusod közel 28 napos, akkor tényleg egyszerűbb az utolsó menstruációdból kiindulni... Ezek szerint a peteérésed júni 3 táján lehetett, akkor valószínű valamikor akkortájt estél teherbe (ez stimmel aszerint hogy akkor voltatok együtt a pároddal? emlékszel?). Ez azt jelenti, a baba most 4 hetes, te viszont 6 hetes terhes vagy mert a terhesség mindig két héttel "idősebb" mint a baba.

Persze ha pár nappal vagy akár egy héttel később volt a peteérés és a fogantatás, akkor annyival fiatalabb a baba is meg a terhesség is.

Nem tudom, ez így érthető-e.

Nekem pl stabilian 6 hetes ciklusaim voltak (valószínűleg a szoptatás miatt). Nekem a legutolsó menstruációm május 4.-én kezdődött, és júni 8-án kellett volna újra megjönnie. A peteérés két héttel az elmaradt menstruáció kezdete előtt volt, tehát júni 1-én kb. Ez nagyjából stimmel is, mert emlékezetem szerint a párom születésnapját ünnepeltük pont aznap. :oops: És 8-án mikor nem jött meg a menstruációm, azonnal teszteltem, és pozitív lett. Szóval kb ugyanakkorra vagyunk kiírva. Én február 22-re, te február 24-re.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ezt en ertem. De akkor amikor azt olvasom, hogy a baba szive az 5. heten kezd kifejlodni, akkor az a fogantatastol szamit, igaz, nem pedig az utolso menzesztol?? Tehat az normalis, ha meg csak alig, vagy nem volt szivhang?
En is emlekszem, egy esetre, ami szerintem AZ eset volt, junius 3-an eppen... szoval amit irsz, az stimmel... en is februar 24-et szamoltam kb...
kami
 
 


Kami:

Szerintem minden terhességgel kapcsolatos adatot már a "terhességi időszámításban" adnak meg, nem pedig a magzat valódi korában. Én is úgy tudom, hogy 5. héten látható először a szívhang, illetve, a magzat 3 hetes korában. Viszont hogy alig láttatok valamit, az függhet a doki UH masinájától is, mivel általában azok a kisebb műszerek amik dokik magánrendelőjében szoktak lenni nem olyan érzékenyek mint a nagy kórházi berendezések. Pl az én dokim nem is vállalkozott a saját UH-jával megpróbálni megmondani, fiú-e vagy lány, mert azt mondta, annyira nem jó a felbontása, kérdezzük inkább a kórházban. Szóval ez is lehet.

Én egyébként ezért nem akartam a 6. hét előtt orvoshoz menni, nehogy az legyen, nem lát semmit, azt aggódom. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Korhazban voltam es eleg jo kis masinaja volt a dokinak. Ha a terhessegi idoszamitasban adjak meg azt, hogy pl. az 5. hetben mar lathato a szivhang, akkor azt mar kellett volna latni... na de majd kedden. Fura, most egyaltalan nem tartok attol, hogy gond lenne. lehet h azert, mert most voltak itt a baratnomek, akik 8 honaposak :)
kami
 
 


Sziasztok Lanyok!

Ha jol emlekszem mindketten holnap mentek ultrahangra?! Szoval hatalmas drukk de biztos minden rendben lesz!!!

En ma borzalmasan voltam, majdnem hanytam pedig nagyon nem vagyok egy hanyos tipus, egesz nap szedelegtem mondjuk el kell mondanom hogy itt mar 40 fok folott vagyunk. :(
Ha ez igy fog menni a 12.-ik hetig szegeny fiacskam nagyon el lesz hanyagolva mert egesz de. ki se tudtam szallni az agybol.

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!

Igen, mi ma megyunk dokihoz, és hát az UH ami nagyon izgat! :) Remélem látjuk a kis dobogó szívét.

Én is rosszul voltam tegnap, émelyegtem meg csak lézengtem. Ehhez hozzá tartozik, hogy Zsuzsa megint rosszul aludt. De tegnap este többé kevésbé kialudtuk magunkat.

Ne aggódj, minden elmúlik egyszer, a hányinger is. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

En 11-re megyek ma az Uzsokiba UH-ra. En is remenykedem, hogy mar lathatom a szivet!!!

En is szoktam emelyegni - semmi komoly, megcsak nem is hanyinger, de nem a normalis modon erzem magam - na, biztos ezert hivjak "masallapotnak" :) Nekem ma reggel az orrom verzett - a tesom mondta, hogy neki mindket gyerkoccel sokat verzett az orra, lehet h nekem is fog. Hat most eloszor verzett. Nem sokat es nem sokaig mondjuk... Ja, es reggel kinyitottam a hutot, ami tele van miattam vasarolt finomsagokkal - hat majd' elhanytam magam attol a mindenfele illattol...

Este megirom mi volt a dokinal. Nektek szep napot!!!
kami
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, bár még nagyon friss az élmény! Ma reggel lett pozitív a tesztem, alig akarom elhinni! Biztonság kedvéért pénteken csinálok egy újat!
Üdv,
Timi
timocska
 
 


Szia Timocska!

GRATULALOK!!! De szupi!!!
Ezer eve nem hallottunk felolled, mi van Veled?

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!

Most nézem hogy a fiad pont egy évvel idősebb a lányomnál! De majdnem napra, legalábbis a csík szerint. :) Mikor született?

Timocska!

Üdv közöttünk és gratula a pozitív teszthez!

Kami!

Na mesélj, mi volt?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Tontica!
Kicsit próbáltam hanyagolni a babadolgot, mert a környezetemben mindenki terhes lett vagy épp szült. Néha rosszul érintettek ezek, hogy nekünk miért nem, úgyhogy nem írogattam a fórumra (utólag is szégyenlem magam)!! :oops: Aztán most elmentem a dokimhoz, hogy miért nem? Megnézett és mondta, hogy lát egy érett tüszőt és otthon kapjam el apát, mert ebből lesz a bébi! Hááát, el is kaptam és tessék, lett belőle két csíkocska! :)
Ti hogy vagytok? Mit szólt a kedves apuka?
Ja, majd szóljatok rám, ha sokat "beszélek"! :D
Rókica!
A lányoddal végigkísértem ám a terhességed egy másik fórumon! :D
timocska
 
 


Timocska!

Húha, most bajban vagyok. Írogattál is arra a másik fórumra? És ugyanezen a néven? Ajjaj... ezer bocsánat, de nem emlékszem rád... :oops:


Hát voltunk dokinál, láttunk is babócát! :) :D Vert a kicsi szive. De képet nem kaptunk. :(

És jött a nagy meglepetés... dokim, aki legutóbb nem mondott konkrét tarifát és nem is kapott csak egy üveg whiskey-t a szülés után (én úgy gondoltam, hogy a magánrendelését kifizettük, sose zargattam munkaidőn kívül, sőt sehogy se, és minden teljesen komplikációmentes volt), na most előállt a farbával, hogy hát annyiban változott a dolog, hogy most van tarifája a szülés után. És nem is kevés, majd leesett az állam. Magánrendelés 4 hetente, plussz szülés után. Jó, jó, tudom, más is így csinálja.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok Rokica, Tontica es Timocska!

Jelentem: 5mm-es, jo szivmukodesu embriocskam van! 4 hetes. Legkozelebb aug 20 korul kell visszamennem nyaki redovizsgalatra, addig men a vedonohoz kell mennem kiskonyvert :)) Hoztam el fotot is, ja, meg meghallgattuk a szivhangot - hat, fura volt, hogy ez a szivhang BELOLEM jott, de nem az enyem!!!

Rokica, te voltal ma? veled mi volt?
kami
 
 


Rokica!
Ne aggódj, nem irogattam, hisz még nem volt aktuális, csak sokat olvasgattam és szívtam magamba az infokat! :) És mindig csak bámultam, hogy milyen gyöngyörű a kislányod! :D
A dokimnak nem tudom mennyi lesz a tarifája, de az előttem szülő kolléganőimtől tudom, hogy nem egy két fillér manapság egy szülés!
Szia Kami!
Gratulálok az embriócskádhoz! :)
Én is bejelentkeztem a dokimhoz, 13-ára kaptam időpontot! :cry:
Most megyek, mert vár a párocskám!
Sziasztok! :D
timocska
 
 


SZUPER HIREK!!!
Gratulalok mindkettotoknek, de jo hogy lathattatok a babaitokat, nekem nem mutattak meg, meg a kepet se. :cry: De a lenyeg hogy minden ok. :D

Itt nem kell fizetni :lol: csak ha maganhoz mennek, eppen ezert nem megyek. :wink: En legkozelebb csak a 13. heten, aug. 3-an megyek ultrahangra.

Iszonyatosan fajnak a melleim, de most mar nagyon :( tudom el fog mulni nemsokara, legalabbis igy emlekszem.

Timocska: nekunk is a hanyagolos honapban jott ossze :wink: az volt az egyetlen ciklus hogy nem is mertem a homet, utolag mar megbantam. :roll:

Rokica: en fiam 2004 szeptember 8-an szuletett a sajat nevnapjan es 1 nappal az apja szuletesnapja utan. :lol:
A Te lanyod? Nalunk 2 es fel ev lesz a kulonbseg, Nalatok pedig 1 es fel, hat nem is tudom melyik a jobb, Nalatok a ket picikevel, nalunk viszont a dackorszak kellos kozepebe szuletik a kisteso. :roll:

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Tontica!

Zsuzsa 2005 szeptember 7-én született! :) Én is félek mi lesz majd az új baba után! Remélem jó alvó lesz és hagy minket pihenni! De biztos az első időszak nagyon kemény lesz.

Timocska!

Köszi szépen Zsuzsa nevében. :oops: Nekem is tetszik a kis pofija! :lol: Remélem a következő is jól sikerült baba lesz, nehogy már kisebbségi érzése legyen a nővére miatt. :)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: