Új privát üzeneted érkezett!

D akkor kezdett iszonyatosan dadogni,amikor G megszületett,pontosabban karácsonykor.K-val csak néztünk össze rettegve és a háta mögött jól kibeszéltük.Aztán utánaolvastam és mivel ahogy jött,úgy távozott,letudtuk testvérem született traumának.És valóban az a lényeg,h Ő ne érezze,h ez egy hiányosság,probléma.Én az egész családnak kiadtam ukászba,h nehogy kinevesse,visszadadogjon,pontosítsa a szót,vagy beszéljen róla.És elmúlt,viszonylag gyorsan.

Kép Kép
meli1118
 
 


Jaj, Május, ne hagyd, hogy a bölcsiben ez téma legyen!! Meli szuper jól leírta, ez tényleg nem gáz ebben a korban, sőt, normális. Tényleg nem kell róla tudomást venni, el fog múlni. Akkor kell rá figyelni, ha egyre romlik, vagy ha legalább fél éve fennáll. Nem is értem, hogy egy bölcsiben eddig nem volt ilyen gyerekük??
Szóval Május állj a sarkadra! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Hahó,
nekem bármelyik jó egyelőre, az ápr. 16. és a 23. is, nagyon benne vagyok!

Boldi akkor dadog, ha beszéd közben belefut egy olyan szerkezetbe, amin gondolkoznia kell, h hogy kell mondani tökéletesen. Amíg kitalálja, h hogy fogalmazza meg, addig az előző szón megáll és ismételgeti, közben jár az agya. Amúgy fura, h mennyire tökéletességre törekszik, pl. ennyire ragoz: "neked fel kell kelned!" (pedig sztem én a fel kell kelni-vel megelégszem)
Szóval sztem sem kell foglalkozni vele, és a bölcsi is jobban tenné.

Most én is bosszankodom a bölcsin, nem tudom, h Boldi igazat beszél-e: Csillogó szemmel mondja, h volt a bölcsiben matrica, és mikor kérdeztem, h mit csinált vele, akkor teljesen elkeseredve könnyes szemmel mondta, h ő nem kapott, mert bekakilt. Na mondanom sem kell, h szörnyű haragra gerjedtem, és már éjszaka le akartam rombolni az egész intézményt (miután kerestem neki itthon matricát), de aztán Boldiapu lecsillapított, ráadásul a bölcsisnéni tagadja (sztem egy másik csoport nénije lehetett, mert ilyet hogy talál ki egy gyerek?) Nagyon remélem, h nem igaz... ennyire senki nem lehet tapló, h egy még nem szobatiszta gyereket így büntessen. Legközelebb azér nem fog kapni mert elfelejtettünk vinni szavétát?
Ebben az a a durva, h eddig szeretett bölcsibe menni, most meg közölte, h nem akar. Így szépen elb@sszák nekünk az intézményesülést. és ez még csak a bölcsi, mi lesz az iskolai tanítónőkkel :roll:

Kép
Kép
agiboldi
 
 

 
 

Ágiboldi,
nem lehet, hogy a bölcsiben úgy döntöttek, hogy elmúlt már 3 éves, itt az ideje a szobatisztaságnak, és ezt a saját kőkorszaki pedagógiai módszereikkel gondolják elérni? Az ujjszopóknak nem szokott pirospaprikás lenni a keze? :evil:

Nem szeretem, amikor az intézményekben önállósítják magukat ilyen horderejű kérdésekben, hogy majd ők azt tudják, hogy kell leszoktatni (pl. a dadogásról).

Bár eddig erre a bölcsire nem volt panasz, sőt... nem? Lillus is idejár, ugye? Timótól nem tudod megkérdezni, hogy tapasztalt-e hasonlót?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Helló Csajok,

megosztom velekek legújabb szitokszavunkat:

Sebi jön ki a fürdőből, marha büszke magára, hogy alaposan kezetmosott, és indul a diadalútjára, hogy mindenki szagolja meg, milyen jó illata van a kezének.
Az apja felhívja a figyelmét, hogy azért egy öblítés nem ártott volna a kezének, mert tiszta hab.
Sebi lenéz, majd folytottan: "basszusmária", és visszagaloppozik a fürdőbe :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Hali!

Mi elkezdtük az ovit...
Szobatisztaságról jutott eszembe, h itt meg ellenzik a cumit, úh nem alhat vele (persze még nem alszik bent), mondván, h a többiek sem cumiznak, és akkor "itt és most zárjuk rövidre a cumi-témát, és nem engedjük". :? Én meg szomorú vagyok, h szegényt ettől is meg akarják fosztani. :( Persze ha ujjszopó lenne, akkor az mehetne. :x
Szóval egyelőre nem alszik bent, sőt még nem is ebédel, úh 9-re viszem és délre megyek érte. Szerdától kap már ebédet is, akkor majd egyre kell érte mennem.
Pénteken kicsit sírt, ma viszont sokat, úh nem vagyok feldobva, de ő még mindig lelkes, "Jó volt az oviban!", úh remélem a holnapi nap jobban fog sikerülni - bábszínház lesz, úh talán nem lesz annyi ideje szomorkodni. :roll:
Írok egy kicsit a csoprtról is: vegyes csoportban van, de azért zömmel kicsik, 4 három éves van, és közülük ő a legkisebb. Szerencsére ide jár az unokatesója is, így azért van egy kis kapaszkodója, ha ő nem lenne itt, akkor lehet, h nem is járnánk, vagy nem ide, nem is tudom. Vhogy még mindig nem vagyok kibékülve ezzel az ovi-üggyel, de most már - szinte - biztos vagyok benne, h nekem vannak irreális elképzeléseim, vágyaim az ovival kapcsolatban. Itt tényleg egy szavam sem lehet, aranyosak az óvónénik, tökéletesen felszerelt az ovi, szuper programokat szerveznek a gyerekeknek....úh ha leszámítjuk a cumi ügyet, meg azt, h nincs saját udvara az ovinak, minden oké, csak....nem is tudom. Valószínüleg az frusztrál, h Gergő ma sokat sírt, úh térjünk vissza a témára két hét múlva.

Ápr. 23. nekem nem jó!

Ági! Mit mondtak a bölcsiben matrica ügyben?

"Basszusmária!" :lol:

Gergő is lelkesen káromkodik, kedvence az "aszta-aszta cipőaszta Anya!" de mostanában az a legviccesebb, mikor már nem tud mit mondani, akkor benyögi, h "Jaj Anya, ne fárasszál már!" Ehhez mondjuk hallani kellene a hangsúlyt is, de ezt a fantáziátokra bízom.

Kicsi Rékánk meg lett keresztelve vasárnap, bár kézzel lábbal tiltakozott ellene - majd teszek képet a keresztelős mappába. Sajna a mi gépünkön egy kép sincs, úh meg kell várnunk, míg a rokonok eljuttatják hozzánk a képeiket. :? (Pedig ezt az egyet kértem, h vki fényképezzen a mi gépünkkel is, de hát nem jött össze. :evil: )

Mára ennyi, holnap ovi. Olyan jó lenne, ha jobban menne....
Vendég
 


Pann, ne aggódj, ennyi nehézség belefér egy ovikezdésbe, főleg ha szerinte jó volt. Ennél nemigen mehet jobban ebben az életkorban (sztem ez talán neccesebb mint a bölcsikezdés)
Ráadásul asszem teljesen kiszámíthatatlan az egész, Boldi már több mint másfél éve jár, és időnként rájön, h nem akar menni... :shock:
Matricás ügyet tagadják, úgyhogy kezdek hinni nekik, mert látszólag értik az ideológiai problémámat az üggyel, és "sose tennének ilyet". Megkönnyebbültem :D

Basszusmária :lol: nagggyonjó! Használhatom?

Boldi legújabb szitokszava: "Akkor nem játszok veletek!"(ezt összehúzott szmöldökkel, igzán fenyegetően mondja, de sajnos sose tartja be, pedig mindig felcsillan a remény, h nem kell játszanom és olvashatok kicsit) Gondolom a bölcsiben ez veszélyes fenyegetés :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Gergő bent van az oviban, de már reggel nyűglődött, h nem akar menni, aztán bent volt nagy sírás, meg földön fetrengés, úh elég nyomott vagyok. Az az egy vígasztal, h ha várnánk egy évet, akkor is ez lenne, úh ezen át kell esnünk, nem akarom, h elsős korában is bőgjön az iskolában, akkor már inkább most. :?
Igen, gondoltam rá, h bölcsibe, kisebb korban könnyebb lett volna beszoktatni, és Rékával kapcsolatban el is gondolkoztam rajta, de mégis azt gondolom, h ha megengedhetjük magunknak a gyes luxusát, akkor őt is csak oviba fogom küldeni. :roll: Persze neki már könnyebb lesz, mert Gergő is ott lesz.

jaaaj, úgy indulnék már Gergőért!

És mit játszotok otthon Boldival? Én már jó régen nem játszottam Gergővel. :oops: Bár tegnap csigákat gyurmáztunk....az is vmi.
Vendég
 


Pann, legózunk, de nem vagyok benne igazán jó, hamar megunom. És ő meg annyira fiú, mindig jönnek a tűzoltók, meg hangosan búg, jajgat, nénózik, kiabál stb.
Sajnos tagadhatatlan, h túl sok mesét néz, és bevallom, h este 6-kor az egész átdolgozott nap után nekem jól esik nem játszani, csak ledőlni mellé mesét nézni (részemről többnyire csukott szemmel :oops:) Szóval pont úgy csinálom, ahogy a nagykönyvben meg van írva, h nem szabad :? Asszem nem vagyok az a csodaanyuka aki kreatív és gazdag időtöltést eszel ki a munkaidő végeztével.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hát,Pann,nem hangzik túl jól és elémvetíti a szeptemberi állapotokat nálunk...Én is beírattam tegnap,úgy tűnik bekerülünk abba a csop.ba,ahová szerettem volna,mert odajár a kis barátnője és az óvónő még az én(!)óvónőm volt 25 éve és egy nagyon jófej nő.Ez az ovi van hozzánk legközelebb és ez az épület most lett pár éve átalakítva óvodává,szóval mindenképp örülök(azért ne igyak előre,de remélek)

Ágiboldi,de szívesen eldőlnék én is egy fél órára naponta gyerekestül a tv elé...de D semmit nem néz,leszokott a gyerekdalokról a youtube-on is,pedig egy barátnőm meglepett minket ezzel a dvd-vel,ami napi fél óra csönd lehetne,amíg én megfőzhetnék,vagy akár csak bámulhatnék ki az arcomból.De nem.Ő semmit nem néz,sőt egész nap szórakoztat minket a hülyeségeivel.Halandzsázik,kiabál,sikítozva fut körbe-körbe,rollerezik,mint a szél,aztán jön egy esés,kis sírás,5 perc csönd.Majd újra.Egyértelműen kell már neki a gyerektársaság.Sok az energia.

Basszusmária-nagyon jó!!!

Dénes káromkodása:Atya-úr-isten....mindez üvöltve a Gergő fülébe.Valamint:Azt a picike jómindenit....

Még mindig nem ragoz helyesen.És engem akkor is nagyon frusztrál,ha szerintetek és unokatesóim szerint ez normális ebben a korban.Azon kapom magam nap,mint nap,h szapulom szegényt,hogy ki megy be oda?A Dénes.Akkor miért nem azt mondod?Mondd rendesen.És ő érdekes módon tudja és helyesbít:Én bemegyek....De akkor miért nem így mondja??????!?!!?!?!?
És azt is megállapítottam,hogy túl sok ostobaságot tanítanak neki apósomék.heti 2 fél napot van ott,de aznap este és másnap megőrülök tőle.Pl.a hülye(mert nincs rá más szó)megtanította a 3 éves kis majomnak,h rendezzenek fingóversenyt.Én meg égek,mert bárhol vagyunk,ő jó mókának tekinti,ha bekéredzkedik az ölembe és odafingik nagy elégedetten.K-val is összevesztem emiatt,aki teljes mértékben igazat ad nekem,de az apja,akinek az első unokája és imádja és ő csak bohóckodik,stb.De én ezt akkor sem tudom elviselni...szóval most nincsenek jó napjaim.Alig várom az ovit.Százszor inkább a reggeli sírás és egyebek,mint hogy hülyegyereket faragjanak az én drágámból....

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli, sztem a fingóverseny ebben az életkorban helyénvaló (fiúknál még jó sokáig) :lol: a nagypapám is ilyen volt és nagyon imádtuk érte :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


:lol: :lol: :lol: akkor ne parázzam túl a dolgot??Azért nekem nem esik jól,de valszeg már előítéletem is van irányukba :cry:

Kép Kép
meli1118
 
 


Pann,
szerintem ez jó kezdés, általában ez a gyorsabbik, és kevésbé fájdalmas út. Legalábbis mindig ezt mondják, hogy jobb ha rögtön látja hogy mi a szitu, és nem hiszi azt, hogy ez csak játszóház.

Meli,
nálunk vannak fingóversenyek, és alig merem bevallani, de néha én nyerek :oops:

Ágiboldi,
természetesen azért osztottam meg, hogy beépüljön a szókincsünkbe :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Sno! :lol: :lol:

Ági! Én ezért preferáltam az év közbeni kezdést, h ne a Lolka és Bolkával teljenek a napok. :oops: Pedig esküszöm, nem a lábamat lógattam közben, hanem próbáltam megfékezni a káoszt és estig életben tartani mindenkit. Játékra vhogy nem maradt idő...ahhoz nekem kéne egy bejárónő. :?

Meli! Gergő 3 óra ovi után 2.5-3 órát alszik du, annyira elfárad. :D n ez azért nem rossz, főleg, h van kb egy óra, amikor ráadásul EGYSZERRE alszanak mindeketten. Na az vmi szuper! Egy teljes óra csönd! :wink:

Ovi: kisírt szemekkel ült az óvónéni ölében, és mikor meglátott, egy szót sem szólt, csak odajött és átölelt, aztán el sem engedett. Hát hogy lehet ezt kibírni, és újra és újra bevinni???? :cry: :cry: :cry: Az óvónő szerint "Sokat sírt, de nagyon ééédes!" :shock: Harmadik napra sikerült az egyik óvónénit az ujja köré csavarnia. Azért ez nem semmi. :roll: Enni és inni sem hajlandó az oviban (inkább bebújik az asztal alá), még az almát sem, pedig azt n szereti. Ezen nagyon meglepődtem, mire közölte, h "A tietek jobb!" :shock: Egyáltalán mi az, h a "tietek"? Mi már nem "mi" vagyunk, hanem "ő" és "mi"? :shock: Szóval van baj elég, ráadásul holnaptól már be van fizetve az ebédje, úh ott kéne ebédelnie is, ami az eddigiek tükrében erősen kérdőjeles. Megbeszéltem vele, h megyek érte délre, megölelgetem, aztán kint az öltözőben megvárom, amíg megebédel, hátha akkor hajlandó enni. :roll:
Egyébként továbbra is az a véleményem, h ha engednék cumizni, akkor sokkal könnyebb lenne mindenkinek ez az időszak, és utána szépen el lehetne kérni tőle a cumit. Értem én, h oviba nem való, de így most két számára n fontos dologtól egyszerre lett megfosztva. Szerintetek az működne, ha betennék egy cumit a zsákjába, és krízis esetén kimenne egy kicsit cumizni? :roll:
Vendég
 


Pann,
Sebi is evés sztrájkot tartott egy pár napig, az alvás sztrájkot már az első nap feladta, de enni nem evett.
Hát így, hogy nem kötelező a műsor, nagyon nehéz lehet (amúgy is az, csak nincs alternatíva).

A cumira nem tudom, hogy mi lenne a jó.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Pann, én mindenképpen "kisírnám" a cumit az óvónőktől, de azt is lehet, hogy megbeszélném velük, amit te is mondtál. Hogy elfogadod, nem az oviba való a cumi, de neki ez nagyon fontos, és ha gond van, hadd menjen ki egy kicsit cumizni. Egyébként erre annyira mérges vagyok, mit szólna hozzá egy felnőtt, ha elmenne egy új helyre dolgozni, és a főnöke azt mondaná, na a kávé témát itt és most zárjuk rövidre. Vagy a cigit/internetet... :x

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


pann
acélozd meg magad! cumikérdésben igazad van, de sztm itt most az a legfontosabb (gergő miatt), h te és az ovónők azonos állásponton legyetek. szvl v győzd meg őket h gáz esetén lehessen cumizni, v próbáld gergővel megbesz, h mi az, ami cumi helyett vigasztalhatná (kedvenc autó, ilyesmi). - mondjuk ez a kategórikus hozzáállás, h nincs és kész n megdöbbentett, én eddig még mindenhol sokkal nagyobb rugalmassággal találkoztam...)de amit a legjobban nem értek, h mi a f.szért nem szóltak, h cumi márpedig nem lesz???? mindent elmondanak, ilyen ágynemű meg olyan beszoktatás, csak ezt az "apróságot" nem említik?
tudom, h nálatok a cumi használati tárgy, de pl a mi bölcsinkben is csak alváshoz (!) lehet használni. szerencsére kelének már nem kellett amikor kezdte a bölcsiben alvást, úgyh be se vittük. viszont beledumálták, h a mackóját (amivel itthon alszik) nyugodtan vigye be. pár napig ment ez, de nem bírtam cérnával. nem én vagyok patyolatanyu, de ezt nézni se bírtam, h húzza-vonja egész nap, hol a szájában van, hol a földön/más gyereknél, úgyh én ezt is letiltottam :oops:
kitartás, gergő teljesen jól reagál, próbálj meg lazítani, és a fő célokra koncentrálni! (napi mantra: gergővel jót teszel, mert lesz egy plusz hely, ahol jól érzi magát és egy csomó mindent megtanulhat/kitapasztalhat és nem utolsó sorban rékával is jót teszel, h tudsz rá is néhány órát kizárólagosan figyelni... és ha jól kevered a kártyát és jövőre rékát is beiratod félnapos bölcsibe, akkor meg magaddal teszel n jót :wink: )

meli
én tökre átérzem a problémádat, nekem is van egy csomó dolog, amit nem úgy tennék, mint a férjem/apósom/anyám/stb, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ez ebben a jó, h egy csomó mintát lát és később majd jobban érzi, h neki mi fér bele és mi nem. mindenesetre a "minthogy hülyegyereket faragjanak az én drágámból" egy kicsit erős :twisted: , tessék lazítani, hát micsoda anyós leszel te?! :lol:

snorsi
fingókirály(nő) :lol:

ágiboldi
munka utáni gyerekezés: olyan nincs, h egy gyerek túl sok mesét néz :oops: :lol:

majus3
 
 


Sziasztok!!!

Május :lol: :lol: hát igen,talán kicsit túlpörögtem,de tegnap ott voltunk és szóbajött és K(!!) leszidta kedves szüleit,hogy márpedig ha ezt mi meg akarjuk vele tanítani,akkor majd megtesszük,de ők ne.Örültem.Azért az nem kellemes ám,amikor sétálunk és lehajolok valamiért és elkezd iszony hangosan kiabálni,h -ott a nagy büdös feneke...!!!!Legyünk bárhol.Az nem kellemes.

Ovi.Pann,igazuk van,szerintem is jól halad Gergő.És ha éhes lesz,eszik :roll: jó,könnyen beszélek,mi semmilyen formában nem intézményesültünk még.

Sno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Na szóval megszavaztuk a fingóversenyt!
És akkor ápr. 16 eddig a nyerő, Május, tartod még az ajánlatot?

Rita, jót röhögtem a kávétilalmon. Asszem engem este az asztal alól szednének ki..

Gergő valóban üzemszerű. De a lényeg, hogy már van egy óvónéni, akinek az ölében ülhet. Asszem ez a legjobb, és a legfőbb cél az intézményesedésnek ebben a szakaszában. Cumi-kérdés, sztem is meg kell beszélni a vészcumizás lehetőségének forgatókönyvét. (egyedül inkább ne csináljon semmit, legnagyobb parám az elvész a gyerek című)

Boldi főzeléksztrájkot tart a bölcsiben rendületlenül. (ez majdnem egyenértékű az éhségsztrájkkal, mert mindig azt kapnak)

Meli, amúgy a hülyeségek jól kötődnek nagyszülőkhöz (két nagypapám közül az egyiknek a nyakában ülve kirúzsoztuk az arcát, a másik viszont komoly professzor jellegű, akivel annyi kapcsolatunk volt, h kibontotta a csokin a ragastzót .. szerinted melyik volt a népszerűbb? :wink:)

Május, én is "minőségi" időnek érzem a mesenézét :lol:

Tegnap Boldi az utcán egy babakocsiban bőgő csecsemőt megnevelt: beleordított a kocsiba: "Te meg ne sírjál büdösbogár itt az én utamban!"

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,Boldi nem kicsit durva :lol: :lol: :lol:
Akkor ne vegyem el a gyerek gyerekkorát???? :lol: :lol: Hát jó...azért amikor ma elvittem a vonatokat megnézni bicajjal és benyúlt hátulról a gatyámba és ismét csak ezt üvöltötte:itt a nagy büdös fenekeeeeee...akkor kinyílt a bicskám.Mindegy,befejeztem.
Dénes amúgy sztárolja a nagyapját és rászokott,hogy nem eszi meg,ami az örege sem.pl.sóska,spenót,pedig ezek a kedvencei voltak.Oviban mi lesz,nem tudom,de engem jelenleg irtó bosszant.Eddig bármit főzhettem...

Kép Kép
meli1118
 
 


ágiboldi
gratulálok boldizsárnak (úgy látom, egy törpeleslievel állunk szemben :wink: )
jó, h írtad, nekem meg az jutott eszembe, h kele tegnap a dmben odament egy babakocsis kb 1éveshez teljesen magától (ő sosem közeledik kortárs v kisebb gyerekhez önszántából) h: "mizu veled, h vagy?" n röhögtem rajta, annyira nagyfiús volt

meli
ajjaj, úgy látom, itt valóban nem (csak) a pukizásról van szó. hát erről is sokat lehetne beszélni, de ha nem muszáj (és nem az :lol: ) ink nem írok erről nyilvánosan. azért annyit mindenképp mondhatsz ilyenkor dénesnek, h veled ilyet ne játszon, mert szerinted ez nem vicces/helyes. ez az akármilyen módszer (nem emlékszem a nevére :oops: ), h az érzéseidet közvetíted, de nem magát a tettet ítéled el.

tali
meg sem köszöntem pann, h reagáltál a dátumra, szvl akkor 23 kilőve. időközben rájöttem, h a 16 sem az igazi, mert másnap el szeretnék menni a gerecsére (hallod, snorsi?!), szvl újabb javaslataim

április 9. (esőnap: április 30.) - esetleg mindkettő :wink:

majus3
 
 


Nekem jó egyelőre sztem az ápr. 9 (és a 30. is).
Többiek?

Kérdés: Boldi 2008 nyarán kapott bárányhimlő oltást, egy darabot. Akkor azt mondták, h csak egy kell. A gyerekorvos/védőnő "nyilván" nem szólt, de felmerült bennem a gyanú, h ennek nincs ismétlője (úgy olvastam, h 2009 óta szakmai ajánlás)? Mintha itt is páran kettőt kaptak volna.. Erre felhívtam, hogy nem kéne? és mondja, h de igen, menjünk. Ezek után annyira nem hiteles nekem ez a bagázs, némi megerősítés kéne. Kell ismétlő oltás???

Két hét múlva ugyanezt a kérdést felteszem kullancsoltásra...

És a dühöngés: milyen világ ez, h én miért nem vagyok arra jogosult, hogy a védőnő (aki miafenének van ha nem erre) szóljon, ha kell még oltás. Hogy várható el valakitől aki nem orvos, csak simán valakinek az anyja, h ezt magától kitalálja, utánaolvasson és jelentkezzen, h hajrá. Oké, h az oltás nem kötelező, de ez akkor azt is jelenti egyben, h enyém a felelősség, h kitaláltam-e a netről, h kell-e ismétlő? És ha alulképzett vagyok, vagy nincs internetem?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hali,

április 9-et becéloztam. Esőnap...Május, beázik a lakás??? :twisted: vagy mibe maradtunk, hol lesz a tali?

Május,
Gerecse 50, újra itt van, újra itt van...egyszer újra nekiindulok, csak kedvemet szegte, hogy 17 évesen majdnem elhagytam a lábaimat mire beértem (még épp a szintidőn belül), akkor most mit produkálnék??? és ami még ennél is szomorúbb, hogy már a célba érés utáni piálás is nyögvenyelősebb :cry: :D na elég a sírásból!

A hét termései:

Sebi telefonál a nagyival, hosszasan hallgat:

N: mondjál valamit a nagyikának!
S: most kifogyott a lelkem.

Szomszéd nénivel beszélget a tengerről meg ilyesmikről:

S: mi is voltunk egyszer az élménymosdóban fürödni!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Vagyok,de havazok szokás szerint húsvét előtt.Sajna meg nem úgy akarnak alakulni a dolgok ahogy szeretném.
Füldugulás elmúlt.Sajna nekem nem ilyen "egyszerű" dolog volt,de sikerült megszüntetnem.

Ágiboldi
Azért az se piskóta,hogy 1 évig eldugulgat a füled.
Hogy álltok a bölcsibe menéssel?Boldi megint szeret menni?
Ez a bárányhimlős oltás pont velünk esett meg.Bizti emlékeztek rá.
Mikor Laurát oltották,még csak 1 alkalmas volt.Ő el is kapta,de sajna kiütés 2 db volt,de belülről szegény tele volt.1 hétig se enni,inni....Akkor Ő drasztikusan le is szokott a ciciről.Mikor meggyógyult meg nem értette miért nincs tejci. :wink:
Ha jól emlékszem kb.rá fél évre vezették be a 2-szeres oltást.Szerintem oltass.

Kullancs oltás:
Jó hogy említed,meg is kell néznem hogy állunk.

Tetszett a babakocsis beszólása Boldinak.


Sno
Nem felejtettem ám el az ágyról a képet,de férjuramat alig látom itthon.Talán húsvétkor sikerül felrakni a gépre a képeket.
Már Lauráról is akartam felrakni.
Ilyet még nem is hallottam,hogy oviba nincs gyerekeknek jelük.
Miben eltérő még az ovitok?
Nem hasonló szellemű mint a Waldorf?

Pann
Hogy vagytok?Meggyógyultatok?
Nálunk se engedik a cumit.De Dani egyik ovis társának a szekrényben a mai napig egy hátizsákban van a cumisüvege/igaz picit már nagy hozzá és mikor óvónénik észrevették,nem nagyon tetszett nekik/,De ez Őt megnyugtatja.
Lauránál van olyan fiú akinek a szekrényébe berakták és délután mikor mennek érte az-az első,hogy fut oda és berakja a szájába.

Nanica
Jó nagy baba már Levi.Képek?

Helga
Nagyon jók a képek.

Meli
Laura oviba menetkor kezdte el mondani,hogy nem az enyém hanem tiem.Pedig addig nem volt gond.
Az tényleg nehéz,hogy mindenki mást csinál,tanít a gyereknek mint mi akarjuk,de Nálunk Anyu mindig mondja,hogy Ő nagyszülő és most élvezi ki amit nálunk nem tudott.Sokszor nekem is furcsák az ilyen kijelentések.

Május
Pont most mondta az egyik ismerősöm /annyi éves a gyereke mint a mieink/hogy elkezdett dadogni.Húsvét után kezdi az óvit. Elvitte Nevelési tanácsadóba,ahol nem foglalkoztak vele,mivel még picit,fejlesztő ovin keresztül sikerült megnézetnie és ott is azt mondták neki nem szabad kijavítani,és úgy kell csinálni mintha észre se venné.Kérdezték tőle a családba ki javítgatja.És azzal a személlyel beszélniük kell,hogy fejezze be,vagy pedig egy ideig a kisfiú nem nagyon találkozzon vele.Anyukát meg elküldték a problémáról beszélgetni a gyerekpszihológushoz,hogy megnyugodjon nem lesz semmi baj.

Laura is elkezdte az óvit.Nem semmi a kiscsaj.Sírás reggelente nincs,állítólag akkor van mikor udvarra mennek ki,de akkor Dani odamehet hozzá picit játszani vele.
De ezek az óvónők,dada állandóan babusgatja Őket.
De már a 2.héten rosszalkodott.
Állítólag másik két barátnőjével kimentek wc-re és fogták a fogkrémüket és az egész tükrőt bekenték vele.
Most meg hétvégén csak azt hallom tőle,ha valami nem tetszik neki,ha rászólok,hogy:
"nem leszek a barátod"

De most nagyon érzékeny.Lehet kívülről jól veszi az akadályt,de ha hangosan rászólok valamiért elmegy arrébb és elpityeredik.Ezt is nehéz egyensúlyba raknom.
Valakinél nincs ilyen?

Ki hogy készül a húsvétra:

Nálunk nagy ajándékozás nem lesz.Laura több fajta kirakót kap,mert állandóan csak az mellett ül.
Meg lehet kapnak 2 oroszlánfejű nyúlat,mivel régen Dani kapott,de 1 év múlva elpusztult és akkor azt mondtuk a többi gyerekhez ment látogatóba.2 hete meg kérdi hány nap van húsvétig,mert bizti hazajön hozzá Bobek.Erre vettem 2 nyúlat.Csak sajna alig tudtam dugdosni őket.Erre 2 napja voltak nálunk az erősebb elpusztult.Másik is elkapta a betegséget erre egész hétvégén jártunk az állatorvoshoz,mire sajna éjjelt Ő se bírta ki.Felhívtam az ismerős állatkereskedőt aki nagyon aranyos,de nem érti mi lehetett.De már szerzett helyettük,csak még anyagilag nem tudom mennyi plusz lesz,meg kibirom-e ezt a strapát megint.

Nálatok a csúszómászóhoz hogy viszonyulnak?
Én már kivagyok.Laura imádja őket.Múlt hétvégén a kertbe talált egy gilisztát és 1 órán keresztül babusgatta,hordozta.
Ma meg Danival találtak egy 20cm-es siklót.Azt se akarta lerakni. :shock: DE alig tudtuk lebeszélni,hogy nem hozhatja haza,mivel Ő úgy gondolta az ágyába alszik.Nagy nehezen rá lehetett venni,hogy biztos anyukája sírni fog érte ha nem találja meg a fűbe.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Bocsi a hibákért."Tükört"

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!

Gergő oviban...még mindig. :) Volt egy pont, amikor majdnem feladtuk, de aztán vhogy átbillentünk rajta. Azt nem mondanám, h örömmel megy, de amikor megyek érte, akkor minden alkalommal elmondja, h jó volt az oviban, úh rendben lesz. Persze reggelenként még terrorizál az ovi épületénél, h "Nem ide akartam jönni!" s ezt hajtogatja, míg be nem megyünk a csoportba - szuper érzés. Ma változtatott, és azt mondogatta, h "Ide akartam jönni!", tökre örültem, h már sínen vagyunk, erre elsírta magát, mikor el akartam jönni, és kért, h vigyem el. :cry: Úgy tűnik vannak/lesznek még visszaesések, mert egyébként egész héten nem sírt. :roll:
Húsvét után megpróbáljuk az ott alvást is, mert mióta ott is ebédel, csak fél kettő körül érünk haza, és elég nehéz lefektetnem - tegnap már nem is sikerült, úh 6-ra használhatatlan lett. :?
Cumi: végülis múlt hét csütörtökön a szájában volt, és úgy ment be, de nem zaklatták miatta. Pénteken és hétfőn ugyanígy, kedd óta pedig cumi nélkül megy be a csoportba, úh végülis rugalmasak voltak az óvónők, meg vagyok elégedve.

Réka: problémám van, segítsetek! Rékus most 9 hónapos + vmennyi (majd a vonalzón úgy is látszik), és még nem mászik. Kúszik, de inkább csak hátra, talán ma láttam tőle először, h előre húzta magát. Négykézlábra áll, hintázik, de nem indul el. :( Védőnő már zaklat, h vigyem Dévényes tornára, mert már el kellett volna indulnia, és jaj mi lesz, ha most nem viszem el, stb., szóval próbáljatok meg visszaemlékezni, h mikor kezdtek mászni a gyerkőcök és nyugtassatok meg, h még időben vagyunk!
Persze néztem a neten is, de nincs egyértelmű álláspont - józan ésszel végiggondolva nem is lehet. :roll: Mondjuk már a forgásnál is zaklattak, mert azt is csak "későn" a 7. hónap után kezdte el Réka, úh szerintem ő egyszerűen ilyen lassú típus, csak nem tudom, h ezt meddig lehet rámondani, és mikor kellene tényleg "belenyúlni"?
Biztos ami biztos, jól jönne egy Dévényes telefonszám, ha vkinek van, és átküldené priviben, megköszönném!

Húsvét: kis csoki ez meg az, meg Gergőnek egy Kipp-kopp. Alig várom, h megkapja! :D Rékának még ki kéne találni vmit, de semmire sincs szüksége, amikre rá lehetne fogni, h a nyuszi hozta, úh gondban vagyunk. Persze neki is vettem csokikat - nyilván én fogom megenni 8) :oops: , de vmi apró ajándék neki is "járna" ha egyszer Gergő is kap. :roll:

Ápr. 9. ok, de én csak akkor tudok eljönni itthonról, ha Ádám hazaért, szóval hét előtt nem érek oda sehova. :? Estére gondoltatok ti is? :?:

Oltás: bárányhimlőből kettő kell, Gergő tegnap előtt kapta a másodikat, a kullancs harmadikkal együtt.
Idehoztam az oltási könyvét példának:
Bárányhimlő elleni: 2009. nov. és 2010. márc.
Kullancs elleni: 2009. márc., 2009. máj., és 2010. márc.

Hogy a védőnő miért nem szól, az jó kérdés, de a miénk sem szól. :x Én már akármikor megyünk, mindig rákérdezek, h vmelyik gyereknek kell-e a közljövőben vmi, mert kettőt már esélytelen fejben tartani (Rita, te ezt hogy könyveled?). Most pl. mondta a drnő, h a kullancs ellenit 2013-ban kell majd ismételni, de kinek fog eszébe jutni???
Oltásról jut eszembe: Rékus három hónapja vár a BCG oltás ismétlésére, és tegnap jött meg (rákérdeztem, ha már ott jártunk köhögős betegség miatt). Nem is ez az érdekes, hanem az, h úgy küldték ki az oltóanyagot, h tíz adag van EGYBEN, tehát ha azt kibontják, akkor azzal végig kell oltani 4 órán belül mindn babát, akinek ismételni kell a körzetben, úh most kezdik majd szervezni, h adott napon (amikor lehetőleg minden baba egészséges) mindenki jelenjen meg, akinek erre az oltásra szüksége van. :shock: Gondolom ha éppen nem érünk rá, vagy megbetegszik Réka, akkor röpke három hónap és máris kapunk egy újabb esélyt.... eü. Magyarország, 2010. No comment.
Vendég
 


Egészségügy :twisted: :twisted: és védőnői hozzáállás :twisted: :twisted: bármihez is kérek hozzászólást(no nem tanácsot)arra lyukadunk ki,hogy én úgyis jobban tudom,mert hát ugye tapasztalt anyuka és internet-felhasználó :shock: én már semmit nem kérdezek,közlök...

Képzeljétek,kullancs volt a kocsink plafonján a G hordozója fölött épp,mászott a kárpiton :cry: :cry: hatalmas,barna és csak remélni tudom,h már ilyen termetesen került be egy kirándulás alkalmával és nem belőlünk lakott jól.

Pann,hurrá ovi!!!!Én alig várom és D is sokat említi.

Dana,D is mindent összefogdos,de én biztatom rá :lol: ma pl.összeszedettem vele az összes csigát az udvarban,h ne rágjanak meg mindent.És el akarta vinni kis vödörjében anyósékhoz :lol: biztos örültek,odaállított kb.30 csigával :lol: :twisted: :twisted: :twisted:

Ti adtok valamit húsvétra????Én semmit :oops: igaz,én utálom,nekem csak sima hosszú hétvége.Megyünk 3 napra a Tisza-tóhoz.Ennyi.Minőségi időt kap mindenki húsvétra. :lol: :lol:

Dénes lenn lebzsel már egy ideje a bejárati ajtónál,míg én fenn tökölök Gergő öltöztetésével.Indulunk ki az udvarra csigászni.
Elunja,felkiállt:
-Anya,gyertek már!!!Mi tart ilyen sokáig???!!!
-Megyek,csak nem sikerül a G-t bekötnöm a hordozóba ebben a vastag kardigánban.
Idegesen:-na,akkor már látom,hogy fel kell jönnie a Dénesnek....elindul felfelé a lépcsőn,közben zsörtölődik...-ha te nem tudom bekötni,akkor a Dénesnek kell megcsinálnia.... :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Pann, köszi az oltás infot.
Hogy kinek fog eszébe jutni 2013-ben? Részemről NEKED! Majd szólj már lécci :wink:

Ápr. 9. persze h este, sztem én is fürdetés után, Május ugye? Akkor már 4-en vagyunk, Május, Sno, Pann, Ágiboldi. Fixáljuk az időpontot, és várjuk a csatlakozókat.
Május helyett szervezek kicsit hamár ők szülinapi állatkertezéssel vannak most elfoglalva. Kele, boldog szülinapot!!

Ovi/bölcsi: Boldi is pont ezt mondja: "Nem ide akartam jönni." Nem kell vele foglalkozni, már egy éve mondja minden reggel. Mellesleg ezt én is így érzem, pedig szeretem a munkahelyem, de azért jobb programok is vannak..Csak ők még kimondják a dolgokat :D

Én nem emlékszem a mászásra, szerintem ilyen tájt vagy később. Abban biztos vagyok, hogy emiatt nem aggódnék, és nem vinném sehova. Ha nem fordul hasra/hátra mikor kell az elején, az lehet árulkodó, és igényelhet fejlesztést, de ha eddig minden stimmelt, és négykézlábra áll, csak nem mászik előre, akkor nem és kész, ez nem olyan mint a fordulás (nemtom érted-e mire gondolok) Amúgy sztem Boldi későn mászott előre, először sokáig csak hátra.

Húsvétra csokitojást keres majd a fűben, mást nem tervezek. Aztán ha a nagyszülők máshogy gondolják akkor kap :wink:

Meli, Dénes :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Pann,
Én sem aggódnék! Ahogy írtad, hátrafelé már kúszik, meg négykézlábra is áll, szerintem csak pár hét kell, és elindul, úgyhogy nyugi!!!!!!!!!!!!!
A BCG-s oltásos eljárás elég felháborító!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Voltunk tanácsadáson, Adél 70cm és 7,53kg, valóban jó hosszú baba :) Elkezdtük a gyümölcsöt, nem sok sikerrel....
Áron 14kg és 102cm. A szobatisztaság miatt kezdtem el kicsit parázni, talán az ovis nyíltnapok, beíratkozás miatt..... Reggel levettük a pelust róla, hogy intézze a wc-be, de inkább nem kakált :( Persze, ahogy visszakapta a pelust, egyből sikerült...

Egyébként nagyon meghökkentem, hogy az ovis beszoktatás szerintetek a nehezebb. Valahogy azt hittem, hogy minél nagyobb a gyerek, annál könnyebben el tud szakadni a szülőktől. Az ovis társak meg a sok játék... abban reménykedek, hogy ez nagyon tetszik majd Áronnak....... ehet, hogy meg fogok lepődni????

Nekem sajnos nem jó az április 9 :( (de miattam inkább ne variáljunk inkább az időpontokkal....)

A gyerkőcös összejövetel hol is mikor legyen?

Ágiboldi,
Szerintem is érdemes beadatni a második oltást is. Én mondjuk nem várom el, hogy mindenre emlékezzen a védőnő.....

KépKépKépKép
thelga
 
 


Emili, Brigi, Kele! Boldog Születésnapot!

Lora????

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga, ne fejből emlékezzen, de lapozza át a nagykönyvet/számítógépes programot és jöjjön rá. Pl lehetne egy program vagy naptár a gépén ahol beírja az adott gyerek kövi oltásának dátumát akár évekre előre és az majd emlékezteti automatikusan. Én ezt azért nem tudom megtenni, mert nem értek az oltásokhoz, pl. a bárányhimlőnél azóta születetett ez az ajánlás. Ekkor sztem az lett volna a helyes eljárás, h átnézi a könyvben azokat a gyerkeket akik azt megelőzően a régi rend szerint már kaptak egyet, és felhívja a kedves szülő figyelmét, h még egyet kell kapni. Onnantól már az én felelősségem, h elviszem-e vagy nem.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


ittvagyok! bonyusz mindenkinek!!

köszi a köszöntéseket, a tegnapi nagy napot gyakorlatilag teljes egészében az állatkertben töltöttük. szuper volt, mindhárman n jól éreztük magunkat. óriási a változás a tavalyihoz (hát még a tavalyelőttihez) képest. idén már-már mondhatom, h érdeklték az állatok (bár még mindig a bérelhető kiskocsit a legmenőbb húzni-vonni :)), de pl önszántából etetett zsiráfot, ami azért nem kis bátorságra vall.

az ajándék futóbicigli is n tetszett neki, de még alig ér le a lába, kis rövidlábú a lelkem :lol:

anyukatali
köszi ágiboldi az előszervezést! örülök a jelentkezőknek és várom a továbbiakat! :wink: akinek nincs meg a címem/telefonszámom, küldjön privit! kezdés sztm 7 körül, aztán mindenki csatlakozik, amikor tud (és marad ameddig csak akar :lol: ).

snorsi
gerecsének egy titka van manapság számomra: csak a tardosi kocsmáig megyünk :lol: idén is így lesz, ráadásul kele nélkül (nem merem bevállalni, mégiscsak 12km a táv, ennyit se ő nem bír gyalogolni, sem mi cipelni)
szvl, ha megjön a kedved csatlakozz/ugorj át!

majus3
 
 


Anyatali:de jó nektek!!!

Boldog szülinapot az illetékeseknek!

Állatkert:Dénes is csak mostanában kezdi szereti magát a lényegét az egésznek.Igaz,mi csak a jászberényibe járunk,de oda rendszeresen.Viszont vas.voltunk a kincsem parkban a szomszédban és le se szarta az állatokat,talán egy kecskét megetetett,mert azokat valahogy imádja,de ő leginkább a játszótér miatt megy valahová :lol:

Kép Kép
meli1118
 
 


Sziasztok!

BOLDOG SZÜLINAPOT EMILI,BRIGI,KELE!

KELLEMS HÚSVÉTI ÜNNEPEKET ÉS A CSAJOKNAK SOK LOCSOLÓT!

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


hahóó

taliemlékeztető!
9-én a IX. kerületben :)
az egyszerűség kedvéért elküldöm a közösre a címet és a telefonszámomat, h ezen senkinek ne múljon! :wink:

helga
n sajnálom, h neked nem jó az időpont :cry:

lora????

majus3
 
 


Sziasztok!
Írtam a közösre, most megyek is, mert Brigócának dolga van! :)
lora7
 
 


Május!

Már meg is néztem a "mep"-en, h hova kell mennem, csak azt nem tudom, h hányra. Hányra?
Vendég
 


Jól jövedelmező otthoni munka, heti kereset több ezer forint.

Ha érdekel írj privit.

Kép
baba0727
 
 


pann
juhéjj! én igazából 7 órát mondtam kezdésnek, de mindenki jön, amikor tud.

snorsi, ugye tudsz jönni?

majus3
 
 


Érezzétek jól magatokat!
Május, szupi az új Kele kép!
Lora, úgy örülök, hogy írtál!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Na mi az? Ennyire kidőltetek az anyatalin? És a beszámoló? :)

Tettem fel egy kérdést a közösre!
lora7
 
 


Sziasztok, szuper volt a buli! Nagyon jót dumáltunk, ettünk, és jócskán ittunk (bár Pann csak teát :D ). Szóval igazi csajos este volt. Sno és Pann, miután elmentetek a házigazdák még énekeltek és táncoltak nekünk egy sort, nehezen tudnám körülírni a műfajt, élőben kell (és érdemes) látni :lol:
Mmónika azt ígérted, írsz beszámolót!
Legyen még ilyen, és jöjjön aki csak tud, és legyen gyerekes is, mert fényképek alapján alaposan rácsodálkoztunk arra a jelenségre, h időközben a többiek gyereke is három éves lett..

Lora, írtam választ a közösre is :)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Hali,

a buli tényleg szuper volt. Sajnos én csak a sima ittunk-on vettem részt, a jócskán-ról már lemaradtam :twisted: persze ha haza vihettem volna a bacardit...:lol:
fáj a szívem a zenés-táncos műsorért!
De nagyon jó volt végre szülésről, fütyiről, oviról úgy beszélgetni, hogy nem kellett attól tartani, hogy valakit untatunk (ill. akit igen, az nagyon talpraesetten feltalálta magát a konyhában), és közben jól kiröhögtük magunkat, és a történetek többi szereplőjét.

Arra gondoltam, hogy nem fogom a Sebit átprogramozni az időátállítás miatt, nyáron a kilenc óra körüli alvás reálisabbnak tűnik, nyolc órakor még annyira világos van, szinte még délután. Mivel mi viszonylag későn (fél kilenckor) megyünk reggel oviba, így az ébredési időnél is belefér az eltolódás (pontosabban az el nem tolódás).

Na ezzel az érdekfeszítő témával hagylak itt benneteket hétvégére :twisted: (remélem azért tudtok majd aludni)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


hahóó, hol van mindenki?!

buli
sztm n szuper volt, csak hát n rövid, még annyi mindenről lehetett volna beszélni! (snorsi: a bacardi a már ismert helyen átvehető, hét lakat alatt őrizzük neked :twisted: )

gyerekes tali
pann, nyilatkozz! (ha nem csak a tea beszélt belőled :lol: )

óraátállítás
én nem sokat variálok vele, mindig az aktuális szerint csinálunk mindent. de alapból nálunk is kezd elcsúszni 9 irányába a fektetés (term ez nincs hatással a 6-félhetes ébredésre :twisted: ). mondjuk én nem is bánom, mert nyáron azért jól jön néha, h nem kell egy programról hazarohanni a fektetésre

ovi
megnéztem a nyílt napon a körzetes ovinkat (nagyon csábító, h 5 percre van tőlünk), totál normálisnak tűnt, úgyh sztm ezzel megoldódott a beiratás kérdése. kicsit hülyén is jött ki, mert egy csomó anyuka csak lesett, h én, a szerencse fia, akinek a gyereke ide tartozik, minek kérdezősködöm a többi oviról :lol: hááát, majd meglátjuk

km
fiatalember 2. hete beteg. ma elvittük a fülészetre és középfülgyulladása van. :evil:
jövő keddig nincs bölcsi....

majus3
 
 


Ahhoz először beszédbe kellene elegyedni a szüleimmel... :twisted:, de azért igyekszem.

Óraátállítás: :?: :?: :?: az már régen volt, nem? Mi meg sem érztük, de az igaz, h Gergő is csúszik a 9-es alvás felé, de jön a nyár, úh nem is baj.

Ovi: megnéztem ma egy nem körzetes, de közel lévő ovit, ami rendben is lenne (eltekintve a csop. létszámoktól), de gyakorlatilag esélytelen: tavaly 40 helyre jelentkeztek 107-en, idén 48 hely van, és 30 kistesóra számítanak, akiknek előnyük van, úh gyakorlatilag a maradék 18 helyre lehet jelentkezni....és mi még csak nem is vagyunk körzetesek, úh erről ennyit. :?
Telefonos segítséget is kértem egy óvónő ismerőstől, h a körzetes, közelebbi, de béna ovira lecseréljük-e a távolabbi jót, de azt mondta, h örüljek neki, h ilyen ovit (kis létszám aranyos óvónők, normális gyerekek, béke és nyugalom) találtunk, és vállaljuk az utazást. Szóval maradunk.
Az óvodai nyílt napokkal egyébként nekem az a bajom, h a leendő óvónőkkel még sehol nem találkoztam, mindenhol csak az ovit mutogatják. :? Amikor rákérdeztem erre, akkor azt a választ kaptam, h még nem lehet tudni, h melyik csoprtba kerül(ne) a gyerek, úh nem tudják ki lenne az óvónője. :? Ennek így sztem nincs túl sok értelme. Ez olyan, mintha különböző lakásokat nézetnének velem végig és a látottak alapján kellene férjet választanom. :roll:

Nem is írtam, h Réka felállt! Kétszer is, egymás után, de szegénykém mind a kétszer akkorát esett belőle, h azóta sem láttuk tőle azt a mutatványt. :roll: Igazából én még mindig a mászást várom, de még mindig semmi. :?
Mondjuk most beteg is szegénykém, vasárnap még az ügyeletre is elcipeltük, mert magas láza volt már délben, és ilyet még nem láttunk. :oops: :lol: Gergő nem az lázas típus, úh jóóól beijedtünk. :lol:
Vendég
 


No comment.
Vendég
 


Mármint mire Pann?

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Magamnak.
Vendég
 


Vagy magamra, ha úgy jobb. Vagy az eltelt öt napra. :?
Vendég
 


Hahó, mivanmivan?
Pann?

És hol vannak a többiek, kérem szépen nehogymár leálljunk, én a nyugdíjas éveimben is veletek szeretnék fórumozni, biztos lesz egy pár problámám..

Én is voltam ovis nyílt napon, nagyon megfelelőnek találtam a körzetes ovinkat, úgyhogy ennyiben is maradok és beíratom. Azt mondták, h a gyerekek náluk jólneveltek lesznek (erre konkrétan befizetek), és amúgy kellemes a légkör, nem képzik erőszakkal, és az első évben nem is nagyon mászkálnak ki. (én a korszerű anyukákkal ellentétben azt szeretném, ha az épületet rázárnák a gyermekemre, és nem vinnék múzeumba, erdőbe stb, bár tudom, h ez nem teljesen megúszható, ill. ne legyen extra képzés, angol stb. ) Énekeljen, tapsoljon játsszon oszt kész.

Viszont a szobatisztaságot véresen komolyan gondolják, vagyis hazazavarják ha nem működik :shock: :twisted: mindegy, csak lesz valami..

Pann, a férjjelölteket nekünk se mutatták meg :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: