Új privát üzeneted érkezett!

Köszi, mi jól vagyunk. Van még egy-két húzósabb kiütés, meg Andris feje nagyot koppant a járólapon, mert Lilivel motoroztak. De nem panaszkodom, nagyon-nagyon enyhe lefolyású ez a bárányhimlő, ha előre tudtam volna, hogy mondjuk Lilinek is ilyen lesz (és nem Lászlókórházas, mint a szomszéd kisfiúnak), akkor nem adatom be az oltást. Az is igaz, hogy Andris még szopik, én meg voltam bárányhimlős, így az ellenanyagokat kapja szájon át :D. A kis vasgyúrú a hurutból is szépen kifelé evickél :D.

Ildi!
Sajnálom, gyógyuljatok!
Bükkfürdőn mi is voltunk, de a földrajzi fekvéde miatt választottuk, a vízbe nem mentünk be, nem volt szimpi. Ilyen alapon pedig jobb választás Sopron, erre már rájöttünk.
Barcelona nekem is tetszett, hihetetlen város. Jó a strandja? (mi Costa Brava-n voltunk).

Jucc!
AAAAnnyira jók a fotók, meg a szöveg is! Olyan kis helyesek!
Már régebben is akartam írni, hogy olyan furi, hogy időről időre képeket láthatok gyerekkorom színhelyeiről :D.

ayse
 
 


Judit, nem én írom a vonalzóra, de tetszik nekem is!
Nálunk nem "kell" megkérdezni apát, de én megkérdezem, mert hát anyum nem egyszerű eset, meg nem szeretném, hogy esetleg apa szarul érezze magát itthon, mert hát ilyenkor mégsem úgy csinál mindent az ember, ha itt van vki, mégha (vagy pláne?) anyós is az.
De azt mondta jöhet, ha hétvégén szülünk. :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok LÁnyok!


Most jöttünk a dokinénitől. Sajna nincsenek jó hírek. Mindkét fiúnak fröcsög a genny a mandulájából már megint. A doktornénik arra gyanakszik, hogy esetleg mononukleózisuk van a srácoknak és velük együtt az egész családnak. Már csak ez hiányzott. :twisted: Már csak röhögök rajta.
Szóval holnap labor, nagyrutin, és torokváladék vétel. A legszebb az az, hogy tegnapelőtt óta a doktornénink nem utalhat be a zuglói rendelőbe, csak oda, ahova heylileg tartoznánk, viszont erről meg foggalmunk sincs. Dunakeszin ugyanis nincs gyerek labor vagy mi. Én meg nem fogok rendelőről rendelőre járni a két beteg gyerekkel, úgyhogy irány fel a Rózsakertbe. Ott elég profi a gyerek részleg is. A Veres dokinak is van ott magánrendelése. Ráadásul csúcsprofin vesznek vért. Ráadásul 9-re megyünk és nem kell a sok krágogó tüsszögő stb. gyerek között ülnönk, és nem kapunk el még valamit.
Minden esetre röhej, hogy egy sima vérvételt úgy tudok elintézni, hogy ha magánrendelésre viszem a gyereket jó pénzért.
Drukkoljatok, hogy valami kitenyésszen a cuccból és kiderüljön végre, hogy mi is a baj.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 

 
 

Ildi :) Ez tényleg őrület. Mi az a mononukleózis? :oops:
Komolyan mondom, eddig sem volt egyszerű betegnek lenni, de ebben az átmeneti zűrzavarban csak ettől óvjanak meg az őrangyalok!!! / csak remélem, hogy átmeneti/.

Tünde :) Nekem sem "kell" megkérdeznem, de egyrészt nem árt ha tud róla, másrészt úgy ahogy mondod :) Amúgy anyukámat olyankor szoktam hívni, amikor Apa elutazik pár napra, olyankor ő is szívesebben jön. Jönne ő olyan címen is, hogy menjünk csak kettesben valahova, ő unokázik, csak az unokák nem nagyon díjazzák ezt egyelőre :(

Ayse :) Örülök, hogy ilyen jól alakulnak a gyerkőcök! Igazából én sem bánnám, ha Gergő még szopizós korában lenne bárányhimlős, de ha Balázsról vesz példát, még úgyis eltart ez egy ideig :) Nekem is jók a tapasztalataim ezen a téren.
Én is örülnék, ha valaki gyerekkorom színhelyéről rakosgatna fel képeket :) Igazából a legelső helyszínnek örülnék, az Kimle volt. Még emlékszem egy csomó dologra, de ezer éve nem jártam arra. Biztos jó lenne látni, milyen most...

Egy Balázs-száj:
Kérdezi, hogy mikor kaptuk kölcsön az ő első etetőszékét.
Mondom, hogy fél éves korában.
-Fél éves? Az mi? Fél egy?

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sildike, de jóóóóóóóóóóóó! Szupi lesz a nyaralás...mi is nézelődünk már...
mi az a mononukleózis?

Tünde, akkor pudingot nem csinálok...de a tejbegríznek megcsináltam, reszeltem bele almát...kis fahéjat és úgy ette Tüncsi, hogy csak na!!!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Ayse, de kaptunk már két oltást amiben volt bárányhímlő elleni anyag is...nem?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Judit, KIMLE????
Anyum gyerekkora egy részét ott élte, a többit pedig Halászin. A fél rokonság (az 5ből anyu 3 tesója) pedig Móváron lakik, plusz a nagyim is. :) Milyen kicsi a világ, ugye? A Szüleid is ott éltek? Akkor biztosan ismerik egymást, kérdezd csak meg! Én anyum lánynevén futok, szóval tudod. :)

Prüntyi, most csinálok borsófőzeléket, majd tudósítok, milyen rizstejjel.

Ildi
, hát most naygon örülök, hogy itt lakunk Győrben, sok variáció nem lenne, hogy hova kell vinni a gyereket. Bár attól függetlenül, hogy a kórházban dolgoztam 10 évig, én is előnyben részesítem a magánpraxisokat.
Remélem nem igazolódik, hogy mononukleózis. :(

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sildi!
Ez szörnyű!!!!!!
A mononukleózis is (MI AZ????), meg a kálvária is!
Mi a gyerekbőrgyógyászat miatt megyünk magánpraxisba, egyszerűen nem megy másképp. Egy vagyon, de nincs más normális megoldás.

Prüntyi!
A bárányhimlú elleni egy darab oltás és nem kötelező. Vaccina Varilrix a neve, ha jól emlékszem.

ayse
 
 


Lili
legújabb problémája (bár ő tudja a megoldást), hogy a zebra az fekete alapon fehér csíkos, vagy fehér alapon fekete csíkos? :lol: :lol:

ayse
 
 


A mononukleózis vírusfertőzés, lázzal, torokgyulladással, nyirokcsomók, esetleg lép megnagyobbodásával jár.

Davallia, merre vagy? Minden ok?

Prüntyi, a rizstejes borsófőzeléket csak úgy nyelte Zita, öröm volt nézni. Én azért nem kóstoltam meg. :)

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Tünde :) Megkérdezem :) Pár évig éltünk ott olyan 75-től, apám kultúrházigazgató volt, tudtommal mindenki ismerte őket akkoriban. A szomszédot épp most találtam meg az Iwiwen, még nem jelzett vissza. Én sok ember nevére nem emlékszem, de anya biztos :)

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Tünde, és hogy csináltad a főzit?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Judit, akkor biztos nem ismerik egymást a szüleink, mert akkor anyumnak már én is megvoltam, és már régen nem laktak Kimlén.

Prüntyi, gondolom a sűrítés miatt kérdezed. Étkezési keményítővel sűrítek Zitának tejföl és liszt helyett, bár a liszt mehetne.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


A gyerekeim nagyon érzik a közelgő vihart: tombolnak. Főleg Andris, sikítozik, vinnyog, semmi se jó :(:(:(.
Na mindjárt ki is megyünk, még talán tudunk egyet sétálni a szép napsütésben.

A férjem munkahelyén ma mondják meg, hogy ki az az 5-6 ember, akinek a munkájára jövő tanévtől nem számítanak. Meg azt is, hogy ki milyen órákat kap majd. Nagyon kell sakkozni, mert annyira lecsökkentették a gyerekek óraszámát (a tanárokét meg felemelték), hogy egy földrajz-biológia szakosnak sincs ki a jötelezője. Most izgulnuk azért is, hogy ne kelljen napközizni (már ha maradhat). :evil: :evil: :evil:

ayse
 
 


Sziasztok!

Ayse :) Akkor Gergő is a vihart érzi? Már kezdek megőrülni tőle, pedig még alig kezdődött el a nap. Csak síkítozik ő is, és semmi se jó neki sem. É séjjel megint élő cuminak használt folyamatosan :(
Mindenki nagyon vigyázzon ám magára holnap, én asszem úgy készülök eleve, hogy ki se lépünk az utcára.
És drukkolok a munka miatt...

Tünde :) Kár, hogy nem ismerhették egymást, olyan izgi lett volna. Azért rákérdezek... de tényleg kicsi a világ.


J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Halihó!

Ildi! :shock: :( :evil: :shock: :( :evil:
Ez már tényleg nem igaz! :( Szegény fiúk! :(
Mesélj majd, mi volt a vérvételen!
Én is imádom Barcelonát! :) A gyönyörű épületeivel, a Rambla-val, az élő szobrokkal, a vásárcsarnokkal és minden látnivalójával együtt! Na meg a nap, meg a tenger... :lol: :lol:

Tünde, Jucc!
Tényleg milyen kicsi a világ! :)


Tegnap Apával Bécsben voltunk. Nagyon jól éreztük magunkat, jó volt kicsit kimozdulni! Vettünk néhány dolgot, de azért nem csaptunk akkora bevásárlást, mint amekkorára készültem. :oops: :?
Itthon minden simán zajlott, Nati megint nagyon jól érezte magát a Nagyszülőknél! :)
Hajnalban felébredt ugyan és már nem aludt vissza, így most húzza a lóbőrt! :D

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok LÁnyok!


Na megjöttünk a tortúrából.
Igazából nem volt annyira rémes, mint amire fel voltam készülve.
Egész pontosa Bazsika egy kis hős volt. Szépen kinyújtotta a kezét, aztán mikor nyomogatták, akkor már elbizonytalanodott és visszahúzta volna, de akkor megfogtam neki és egy pillanat alatt vérprofin meg is szúrták. Akkor sírt egy picit, de pár pillanatra rá (miközben a vér még folyt :lol: ) már kérdezgette, hogy nyitva van-e a játékbolt és mikor mehetünk már. Most ugyan picit fájlalgatja a kezét, de mindenkinek azt meséli a telefonban, hogy nem is fájt. :lol:
Lacinál már nem volt ennyire egyszerű a helyzet. Tőle konkrétan alig tudtak egy fél kémcső vért levenni, mert ugyan négyen fogtuk olyan rő volt benne, hogy annyira sikerült elmozdulnia kétszer is, hogy kicsusszant a vénájából a tű. Szerintem inkább a lefogás miatt ordított nem a fájdalom miatt. Minden esetre nála nem tudnak csinálni teljes vérképet, csak a mono tesztet. Szerencsére a torokváladék nla is megvan, és ez is nagyon fontos, mert lehet, hogy abból kiderül, hogy valami bakteriális fertőzése van és akkor már lehet rá adni a megfelelő gyógyszert.
Viszont a pisigyűjtő zacskón összeestünk Balázzsal a röhögéstől és azon gondolkodtunk, hogy egy kislánynak hogyan lehet felragasztani? :shock:
A végé jött a slusszpoén. A teljes vizsgálat 21000 :shock: :roll: :roll: Ft/gyerek. Mivel Lacinak a teljes vérképhez nem lett elég vér, ezért neki csak 4000 Ft-ot fizettünk. Szóval ez a kis kör majdnem 42000 Ft*unkba került.

Utólag ugyan megtudtam, hogy a Madarászhoz tartozunk, de oda akkor sem vinném a gyerekeimet, ha ők fizetnének érte. Egyrészt nagyon sok rosszat hallottam róla, másrészt egyszer elvittem Bazsit az ügyeletre és a hozzáállásuk finoman szólva is bunkó volt. Megkérdezte a doktornő, hogy nem tudnék-e várni 15 percet és akkor már a váltás jön és nem neki kellene adminisztrálni, meg vizsgálgatni. Mindezt úgy, hogy megmondtam, hogy előző este óta hányt a gyerek és 40 fokos láza van. Na aztán én is megkérdeztem tőle, hogy neki meg nem kellene e inkább pályát módosítania, ha ilyen empátiával viseltetik egy 9 hónapos beteg kisgyerek iránt.
Szóval akkor már inkább fizetek.


Tünde
Én már a mononukleózissal is kiegyeznék, csak tudjuk végre, hogy mi a baj. Szerencsére nálunk a fiúk májával meg lépével semmi gond, meg a nyirokcsomók sem nagyon duzzadtak. Lehet, hogy nem is ez a bajuk, csak a doktornénink azt mondta, hogy emiatt ahosszú láz, meg mandulagyulladás miatt erre gyanakszik.

Jucc
Azért kezdtük el ilyen korán a nyaralás szervezést, mert ilyenkor még lehet repjegyet kapni viszonylag olcsón. Később már csak irodán keresztül lehetne, úgy meg elég drága arról nem is beszélve, hogy általában csak szálással együtt csomagban árulják. Mi meg a szállást magunknak foglaljuk. Elég jót sikerült szerintem találni:

http://www.citysiesta.com/accom_descrip ... ccomNr=147

Meg ilyen korán még tényleg elég nagy a választék szállásokból. Ráadásul mi ugye szállodába nem nagyon tudnánk menni csak apartmanba, mert Laci nem alszik velünk egy szobába. Apartmanból meg nem igazán szokott lenni Last minute, úgyhogy arra sem várhatunk.


Davallia
Tudod nekem Laci egy fertőzéssel született, amitől tüdőgyulladást kapott. Utána én is kérdeztem, hogy hogy a tökbe lehet, hogy nem vagyunk koszosak, Balázzsal a vége felé márt óvszert is használtunk, pont a fertőzések miatt, stb. és mégis méhen belüli fertőzést kapott a baba. Azt mondták, hogy lutri az egész és már attól is megfertőződhetünk, hogy ha náthás valaki van a környezetünkben és pisilés előtt :roll: :shock: nem mosunk kezet. Én egy tiszta embernek tartom magam, de itthon pisilés előtt egészen odáig nem mostam kezet. Azóta igen.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Andi

Nem voltak jó akciók?
Én szombaton megyek ki a tesómékkal, azért nem is hívtalak.

Hétvégén torna?

Nati nagyon kis ügyi volt.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Ildi!
Úristen, először elnéztem az összeget egy 0-val! :shock: :shock:
Azért ez nagyon durva! :?
Remélem ennyiért ki is derítenek valamit! Fiúk hősök! :)
Ma hogy vannak?

Bécs jó volt végül is, nem jöttünk haza üres kézzel, csak épp olyan érzésem volt, mintha már lerabolták volna az üzletek kínálatát, csak még nem töltötték utána az árut.
Az volt a baj, hogy konkrét elképzelésekkel mentem és abból nem is kaptam semmit. H&M sztem nem nagy eresztés most, de azért vettem egy felsőt :D és Natinak is jó néhány dolgot.
Persze a legjobban most is a csajszi járt, de hát ez így is van rendjén! :D
Kamerát nem kaptunk, itthon amit most akcióznak, kint drágább volt.
Remélem ti több sikerrel jártok! :) Én nem vagyok egyébként sem túl szemfüles vásárló! :?
Vasárnap Anyukám névnapja van, megyünk őt köszönteni, így a torna nem fog összejönni sajna. :?

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Csajok!

Szerintem Tünde szül!
3-4-5 perces fájásai vannak, és azt írta, ma éjszaka szülni fognak. Mire lejöttem a fürdetésből, kijelentkezett a szkájpról! :shock:
És hidegfront is jön!
HAJRÁ ÁKOS!!!!! :D:D:D

ayse
 
 


Duda!
Azért bizti jó lehetett egy kis csavizás, soppingolás kettesben! Nati már csak este szopik?

Ildi!
Ez azért nem piskóta számla! :shock: :shock: :shock:
Remélhetőleg minden oké lesz. Eredmény?

Azért izgulok, mert anykám Brüsszelben van és több járatot is töröltek az orkánerejű szél miatt. Nem is tudom, miért izguljak jobban, hogy haza tudjon jönni ma vagy inkább az a jobb, ha ott alszik?

ayse
 
 


Ayse :) Jó, hogy Te legalább tudsz valamit, és jelzed nekünk :) Nagyon szorítok, hogy minden úgy alakuljon, ahogy Tünde szeretné, meg ahogy a legjobb nekik!!! Jujj de izgulok!

Ildi :) Ez nagyon durva, nem gondoltam volna, hogy ilyen drága lesz... De legalább profik voltak. Nem semmi, hogy ennyire nem lehetett Lacit lefogni, nem adja könnyen magát :) Bazsi meg egy hős nagyfiú! Mit kapott a játékboltban?
Eredmény mikor lesz?
Tudom én, hogy minél korábban foglalja le az ember a nyaralást, annál olcsóbb, és annál nagyobb a lehetőség, de nekünk ez még sosem sikerült. Örülök, ha júniusban sejtjük, hova megyünk augusztusban...

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Ayse :) Na, akkor van izgulnivaló :( Arrafelé már tombol a vihar, nem? Ma jönne haza egyébként?

Ildi :) Guszta az apartaman :)

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc!

Ma ment és ma is jön (remélem). Tárgyalt.

ayse
 
 


Hülyeség nem akadály...

A Berlini Szabadegyetem (FU) meteorológiai intézete adta a Kirill (Kyrill) nevet a ciklonnak, amely csütörtökön érte el Európa északi részét, és hurrikánná változhat át. Ez az egyetlen olyan németországi intézmény, amely jogosult arra, hogy a légköri jelenségeknek nevet adjon. 2002 óta lehetőség van arra, hogy adott összegért cserébe valaki nevet adjon a légköri jelenségeknek: 199 euróba kerül egy ciklon, 299 euróba egy anticiklon elkeresztelése, mert az anticiklonok hosszabb ideig tartanak, tovább láthatóak. A mostani ciklont, amely az elmúlt húsz év legerősebb szélviharának ígérkezik egy Kyrill Genow nevű, Berlin közelében élő német állampolgár tiszteletére nevezték el. A férfit három gyermeke lepte meg ezzel az "ajándékkal" 65. születésnapján.

ayse
 
 


Ildi!
Klassz az apartman!

ayse
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!!

Tündétől kaptam smst, miszerint:

ÁÁÁááááá, ki is töröltem, úgyhogy csak kb. (az adatok asszem pontosak :P):

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Örömmel értesítelek, hogy 2007. január 19-n reggel 4 óra 50 perckor megszülettem! 4150 gramm és 51 cm vagyok. Anyukámmal együtt mindketten jól vagyunk.
Bank Ákos



:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Pont jókor kapcsoltam be a gépet / ez volt ma az első :) /

Aztaaaa, mekkora baba! Szívből gratulálok Ákoshoz, és minden jót a családnak!!! Remélem, hamar otthon lesz Tünde, és kapunk részleteket is!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sis!

Nálam 3140 gramm :D:D:D

De az is nagyon szép! :D:D:D

Tündének szívből gratulálok itt is!!!!

ayse
 
 


Tünde Gratulálok!!!!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Anyukám végül is menetrendszerint hazaért :).

ayse
 
 


Közben én is kaptam sms-t, nálam is egy kilóval kevesebb, és az is épp elég :wink:

Ayse :) Ez nagy megkönnyebbülés, örülök, hogy jól végződött :) Azt olvasom, legyengülve érkezett a vihar. Mindenesetre én alig mertem elaludni...

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Pont most akartam írni az örömhírt, de hát aki későn kel, az így jár.

Nagy nagy gratula Tündeének.

Tünde, Ayse, Sis

Ha belegondolok, hogy tegnap 11-kor még skypeoltunk és Tünde nem tudta eldönteni, hogy mi lesz..... Teljesült a vágya ez egy gyors szülés volt. Ákos jött, mint az úthenger.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Jucc

Bazsikát a Thomas Lego-ból egy Tobyval korrumpáltam. :lol:

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!!

Mondtam, hogy csak kb... :P

Bocsánat, és még egyszer hatalmas gratula Tündének és Ákosnak!!!

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Tünde!
Szívből gratulálunk mi is! :lol: :lol:



Ayse!
Már csak hajnalban és azt sem minden nap. :( Szerintem lassan elege lesz belőlem! :(

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Ildi!
Mondtam én, hogy szülésszagú a dolog nagyon :D.
Tünde nem tudom, mikor indulhatott a koriba, én már elindultam volna addigra...De hát jó volt a társaság! :wink: :lol:

Duda!
:(
Nézd a jó oldalát: visszakapod a tested!

ayse
 
 


Ayse

Hát igen, lehet, hogy én sem ültem volna olyan nyugodtan, bár tegnap meséltem, hogy mindkétszer, hogy mentem szülni.
Azért szerintem az is befolyásoló tényező volt, hogy 10 perc a kórház és Zita miatt sem kellett izgulniuk.
Meg hát persze a társaság is szuper volt. :lol: :lol:


Davallia

Most nézem, hogy ahhoz képest, hogy csak meg akartalak nyugtatni, hogy ne rágódj rajta, mert bármitől lehet kapni ilyen bacit, jó ijesztgetősre sikeredett az írásom. :lol:

De szerintem ne izgulj, mert nem lesz semmi baj. Az is lehet, hogy a szülés kezdetén kapsz majd vénásan antibiotikumot.
Én is kaptam, csak nálunk Lacika kb. 2 órára rá bedübörgött, úgyhogy még nem kezdett el hatni nála igazán.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Lányok :) És ki vigyázott Zitára? Tünde anyukája is befutott még, vagy egyéb alternatíva? Mondjátok már meg, mi a skype :oops: Vagy nem kéne tudnom, mert akkor aztán végképp csak itt fogok ülni?

Tegnap este benéztem a 2007 őszi-téli babák topikjába, hátha ott többet írt Tünde. Hát nem, de csinált az egyik lány egy honlapot magukról, és ott vannak leírva a születéstörténetek. Az egyik mami harmadik babáját szülte, és mivel a tábliban a születés helyének az "esetkocsi" volt megjelölve, muszáj volt elolvasnom. Marha jó! Mindjárt fölteszem a linket. Csak erről jutott eszembe, hogy írtátok, mikor kell indulni szülni...

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


http://telibabak.fw.hu/

Rosszul írtam a topik címét: 2006/2007 téli babák természetesen.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Ja, és snoopy az illető, akiről szó van :)

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


csináljak sormintát?

Itt most is hülye szél van, én eleve úgy készültem ma, hogy nem megyünk le, így nekiállok takarítani.
Délelőtt csináltam egy rakat kakaóscsigát BKriszta receptje alapján, isteni lett! 28 darab :shock: Nem tudom, ki fogja megenni...

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jó estét lányok

Jucc

Tünde anyukája már délután ment hozzájuk, úgyhogy Zita jó kezekben volt.

Délután hívtam Tündét. Ákos egy kis cuki macska hangján nyávogott mellette.
Kicsit össze is szorult a szívem, a vetélés óta először, hogy min. 1,5 évet kell várnom erre a hangra.
De lényeg a lényeg, hogy Tünde 1 körül bement 1 ujjnyi méhszájjal. Jól lehurrogták, hogy mit akar ott, ebből még tuti nem lesz baba. Így hát hazaküldte Sanyit is, aztán mégis csak hívta, hogy jöjjön mert lesz baba :lol: , aztán be is ért az utolsó 20 percre a kitoláshoz.
Egyszóval Ákos egy igazi rendes pasi, aki nem kínozta meg a mamáját és jött, mint egy kis úthenger. Egyedül az utófájások a kellemetlenek. Tünde azt mondta, hogy ilyen szülést kívánt magának, szóval ez bejött.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Jucc

A skype egy olyasmi beszélgetős prograam, mint az msn.

a www.skype.com -ról tudod letülteni. Én éppen most beszéltem az apukám édes unokatestvérének a fiával, aki Barcelona mellett lakik és megdumcsiztuk, hogy áprilisban jönnek ők hozzánk, mi meg megyünk majd hozzájuk, ha kint leszünk.

Ha van hozzá fülesed, meg mikorfonod, akkor ugyanúgy lehet beszélni rajta, mint a telcsivel, amúgy meg írogatni lehet.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Lányok

Van valakinek kontaktlencséje közületek? Én most csináltattam és bazi jó. Egyenlőre még szoktatni kell a szemem, de annyira tuti, hogy semmi szemüveg és mmégis látok.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Ildi :) Köszi a skype-ot! És a Tünde-híradót!
Örülök, hogy úgy alakult minden, ahogy a legjobb volt nekik :)

Van lencsém évek óta, és én is így voltam vele az elején, mint Te. De mostanra nagyon ellustultam, már vagy egy hónapja nem volt a szememen lencse, és nem is vettem most. Sokkal kényelmesebb föltenni a szemüveget, és este csak letenni. De nyáron biztos, hogy veszek, ha addig nem is.

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Ildi!
Köszi a Tündehíradót! :D
Nekem is évekig volt lencsém, de a végén már nagyon utáltam!
Nagyon figyelj a fertőtlenítésére, mert olyan kötőhártya gyuszikat lehet összeszedni, hogy ihajj! :(
És arra, hogy lehetőleg ne menjen por a szemedbe! Vagy vigyél magaddal elég zsepit... :?
Jó utat holnapra, járjatok sikerrel! :D

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Ildi!
Mért másfél év?????

ayse
 
 


Jó reggelt!

Ildi :) Ezt a másfél évet én is akartam kérdezni? Mondott valamit a doki, hogy várni kell ennyit? / mármint gondolom 9 hónapot/.

Jó hétvégét mindenkinek!

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Ja, és a lencse: nekem semmi egészségügyi gondom nem volt vele, csak kényelmetlen a ki-be pakolás, meg tisztogatás, és volt olyan típus, amit jól kifogtam, mert iszonyú könnyen elszakadt. Volt olyan, hogy vezettem, és éreztem, hogy böki valami a szemem, kivettem a lencsét, és ketté volt szakadva. Persze nem volt nálam másik, se szemüveg. Ilyesmire addig nem gondoltam... / amúgy épp Egerbe mentünk egyet kirándulni barátokkal, párom már készült egy jó borozásra, én voltam a sofőr. De így hogy a fenébe vezessek? Szerencsére Egerben még találtunk nyitavtartó optikai üzletet, és még lencsét is kaptam :) / Szóval nekem csak kényelmetlen, és néha a lencsétől még fáradtabb a szemem, mint amúgy lenne.

Jó vásárlást!
/ persze zet csak utólag olvasod.../

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: