Új privát üzeneted érkezett!

Szilvih, ha még itt vagy :) Jó pihit nektek :lol: és jó vonatozást!Mi is megyünk valamikor kirándulni vonattal, mert Eszti még sose ült, és annyira akar :wink:
manóci
 
 


Sziasztok! :)


szilvih!
Répát, husit, krumplit és hasonlókat evett, amikor előjöttek a kiütések. Ráadásul azóta már más kajákat evett, amikben ezek nem voltak benne. Az olajozás pedig eddig is megvolt. A szokásos gyógyszertári kencét használtuk, úgyhogy ez sem lehet a ludas.
(Véncsoroszlyadokinéni azt mondta, hogy a melegkiütés is egyfajta allergia tulajdonképpen. :| )

Jó pihenést nektek, és ne felejtsd el, hogyha kullancsot találtok, akkor tegyétek el, és adjátok le egy patikában, hogy elküdjék megvizsgálni, nem volt-e fertőzött! :wink:




manóci!
Eddigi talán kétszer fürdettük Johnson's-szal, egyébként mindig a gyógyszertárit használjuk. Szerintem teljesen jó, nem is akarok váltani. (Popsikenőcs az Sudocreme, de múltkor abból is a gyógyszertárit vettük. Még nem bontottuk fel, de a használati utasítást lecsekkoltuk. Valóban csukamájolajas. :? És két egész tubus van, amit marhára urálok, mert nagyon nehéz belőle kinyerni a cuccot, és általában nehezen eltávolíthatók, alig bírja lemosni az ember magáról. Na, ez most legalább még szagos is... :x [Jut eszembe...! Véletlenül van két felesleges príma popsikenőcsöm bontatlan állapotban. Nem kell valakinek? :lol: :lol: :lol: :lol: :| ]

Érdekes, nálunk is úgy tűnik, hogy Manócska lassan le akar állni a szopival. Az estit már egy jó ideje ki kell egészítenem 30-60 ml-vel (de fordult már elő 90 is), de a reggeli ha nem volt elég, akkor is max. egy 30-ast dörgölt be. Az új viszont az, hogy alighogy elkezdi a szopit, nemsokára felül, eldobja és jönni-menni akar, minden irányba egyszerre. :shock: :lol: Ez konkrétan ágyban, fekve szoptatásnál úgy néz ki, hogy az oldalán fekve szépen szopik egy darabig, majd egyszercsak fogja magát, négykézlábra áll, és úgy folytatja. Aztán elkezd vele elindulni, majd amikor rájön, hogy tovább már nem nyúlik, eldobja és neki áll föl-alá közlekedni. :shock: :lol: :lol: :lol: Aztán egy idő után visszajön, odatérdel, a kezeivel megtámaszkodik rajtam, és úgy próbál meg enni. (Persze, levegőt nem kap, mert ilyen pózban az összes mellem benne van az orrában, de mit tegyek, ha ez őt nem zavarja... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: )


(A popsi krém kapcsán jutott eszembe egy vicc.

Egy ember bemegy egy régiség kereskedésbe.
- Mondja mit vesznek?
- Á, csak csupa régi, értéktelen kacatot.
- Igen? És akkor mit árulnak?
- Ó, hát nagyon sok, igen értékes holmit!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Kedves Péter!
Örömmel értesítelek, hogy szerelmünk gyümölcse, a kis Péter, megszületett.
Sajnos anyatejem nem lévén szoptató-dajkát kellett alkalmaznom.
Ő kubai származású, így a tejétől gyermekünk bőre szinte teljesen fekete lett.
Erről ugyebár én abszolúte nem tehetek...
A te szerető Anitád
*********************************
Drága édesanyám!
Az imént vettem kézhez Anita levelét, melyben értesít, hogy kisfiúnk született.
Mivel nincs elég anyateje dajka segítségére szorul, aki színesbőrű, és a tejétől
kisunokád bőre is csaknem fekete lett, amiről persze az én drágám egyáltalán nem tehet.
Remélem te is együtt örülsz velünk
Ölel fiad, Péter
**************************************
Édes fiam!
A te születésedkor én pontosan ugyanúgy jártam, mint most a te Anitád.
Elapadt a tejem, ezért téged tehéntejjel kellett tápláljalak.
Valószínűleg ettől lettél te ekkora marha...
Amiről persze én egyáltalán nem tehetek.
Csókol Anyád

Kép
Kép
timóca
 
 

 
 

MEgjöttünk a nagy vonatozásból, egész jól bírtuk, bár a visszafelé út nehezebb volt, mert sima gyorsvonat, dögmeleg, vagy huzat között lehetett választani, de legalább nem voltak sokan, és egy másik oviskorú kislánnyal összehaverkodott Dorka, vele legalább nem volt gond, hogy szórakoztassam, csak Lillát kellett...
Sikerült egy kis hátizsákba a hármunk cuccát becsomagolni, plusz vittünk babakocsit meg Dorka összecsukhatós rollerjét, elboldogultam volna egyedül is, de szerencsére mindenhol ugrottak segíteni, amikor meglátták hogy 2 gyerekkel próbálok le-fel-átszállni, ezt azért becsülöm az emberekben...

Anyukám hozta a formáját , felhúzott pár dologgal, pl. lement a játszótérre Dorkával, és egy idegen homokozóformával jöttek haza. Kérdésemre, hogy honnan van, azt válaszolta, hogy valaki otthagyta a homokozóban... Faggatam, erre kiderült, hogy más játékok is voltak ott széthagyva, tehát vki csak elugrott fagyiért, vagymittomén, és otthagyta, hogy úgyis jön vissza, ők meg elhozzák...
És mikor visszavittük, végig végig azt magyarázta Dorkának, hogy én milyen hülye vagyok (ne nem szó szerint), hogy visszavisszük.. De már majdnem felrobbantam, és alig vártam, hogy menjünk végre a vonathoz.
Ez csak egy dolog volt, sok hasonló történt... Hazafelé azon gondolkodtam, hogy mi jobb a gyereknek, ha nem ismeri a nagyanyját igazából, mert nem csinálunk hasonló - ismerd meg a nagymamát- kirándulást, vagy megtudja, hogy milyen is valójában...

Más: Régebben nekem is adták ezt a tippet, de kiment a fejemből: Ha meningococcus ellen oltatni akarjátok a dedet egy éves kora után (hogy csak egyet kapjon, ne kettőt), akkor még egy éves kora előtt picivel váltsátok ki az oltóanyagot, mert úgy csak háromezer valamennyi, így meg nekem most 5200 volt, nem mindegy... Más a támogatás.

Szopi: Persze, hogy szopizunk, és örülök is neki. Nálunk van hajnali, néha reggeli szopi, aztán ahányszor megpróbálom bealtatni délután (nem mindig sikerül elsőre. :lol: :lol: ), ha nagyon korán aludt, egy 5-6 óra körüli, meg egy esti altatós. De ebből csak a délutáni meg az esti altatós szopik a fixek, a többi néha kimarad. Én nem kezdek pótolgatni, ha nem kapott eleget, majd pótolja éjszaka... Gőzöm sincs, hogy mennyit szopizhat.

Van, hogy már a mi kajánkból kap, de ha tejes vagy tojásos, esetleg fűszeresebb kaja van, azzal óvatosabb vagyok, inkább adok neki bébiételt. Ma este pl. imádta a lecsós karajt, evett hozzá a levesből zöldséget, meg krumplit törtem össze a lecsós lével, ennyit még nem nagyon láttam enni semmiből... Arra ügyelek, hogy kicsi pürésített dolog mindig legyen, mert abból tudom, mennyit eszik, ha egészben adom oda a krumplit, örömmel majszolja, de az etetőszék legrejtettebb zugaiból kerülnek elő a darabjai, plusz néha kiszedi a szájából, játszik vele, nem tuti.

Na jó, dugultam...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Marcipán is szopizik, de teljesen változó, hogy mennyit. Pl. mikor a vidámparkban voltunk, akkor egész nap nem is igényelte. Az más kérdés, hogy ilyenkor másnap persze pótolná, és egész nap cicin függne. Ha itthon vagyunk, akkor meg szinte végig rajtam lóg. Ő szinte csak a mi kajánkat eszi már, jobban is eszi, mint a babakajákat. Az a legédibb, mikor Livi eteti Marcit :lol: (persze ha olyasmi kaja van, amit nem ehet, akkor babakaját kap, az van itthon mindig tartalékban, és a sajátot meg igyekszünk akkor enni, mikor alszik, hogy ne legyen balhé belőle :roll: , mert ha bármilyen kaját lát, arra rögtön beindul, olyan még nem nagyon volt, hogy valami ne ízlene neki :wink: )

Kép
Kép
timóca
 
 


Na, már tök rég tudtam jönni, nem volt pár napja netünk, és a gép is szarakodik :(

Szilvih,vonatozás :) azért jó lehetett.Megyünk szerdán mi is :wink:
Kaja, gondolom Lilla azért is vágta be a lecsós husit, mert már ő is a komolyabb kajákra vágyik.Nálunk is Hanna már a mi kajáinkra gerjed.Ő szinte már csak azt kap.Vagyis a fő étklezés+ a reggeli.
Az nekem azért olyan furi, hogy anyukáddal ilyen a kapcsolatotok :( Gondolom megvan az oka, nem is azért mondom, csak én hála istennek anyuval, ha soxor nem is értünk egyet, meg persze mi is vitázunk, de azért ő mégiscsak az anyu nekem, és sokat jelent!Meg neki mégiscsak mindent el tudok mondani!

Nálunk olyan klassz kis dolgok történnek.Hanni már fölmászik mindenhova, egyre többet dumál, tud mutatni egy csomó mindent amire kérdezem, hogy hol van? , felesel :lol: , egyre nehezebben rakom tisztába, és már annyira talán nem anyás, elég sokat tud játszani egyedül, meg persze Esztivel :) Ma meg fölmászott Eszti ágyára is.Maga előtt tolva meg már úgy megy, tök gyorsan :P Na, innentől rizikósabb a dolog, hogy egyedül hagyjam játszani őket.Figyelni kell, vagyis gőzerővel megtanítani, hogyan kell lejönni.Nyitogat minden szekrényajtót, mármint amit elér, pl. konyha szekrény, cipős szekrény.Na, erre is meg kéne tanítani, hogy nem szabad!Mondjuk most könnyebb dolgom van, mert itt van Eszti, ő segít ebben nagyon.Meg persze egyből nyomja fela kistesót, ha "rosszat" csinál :P
Enni is eszünk jó sokat, és szinte már mindent.A nagyon fűszereseket én sem adom, de igyekszem úgy fűszerezni most, hogy ehessen.Tejes dolgokat én továbbra sem adok még, a gyümik ugyanazok maradtak, a hipp, és a frutapura.De amiből tudok már adok frisset.Reggelire megeszik egy fél kalácsot, arra rakok neki vékonyan vajat.Imádja, és reklamál, ha még kér :)
Reggelire meg hajnalban van cici, aztán ébredés után Humana tápit adok banános 3-ast!Nagyon fini és szereti.Egy szuszra lehúzza az egész tele üveget :shock: és visszaalszik még reggel 8:30-ig is kb.Ugyogy most egész jók az éjjelek is :) /kopp,kopp/
Fogacskánk kettő stabilan van, és fölül már kikandikált az egyik sarka is.
manóci
 
 


Sziasztok!

Szombat helyett már tegnap este haza kellett jönni Szlovákiából. Gyakorlastilag nem volt olyan nap, hogy valakinek ne lett volna baba :( Szombaton utaztunk le, vasárnap éjjel már tűzforró volt Brigi. Elvittük a dokihoz, és megint visszakapta a vírust.
Most szombaton Dorka lázasodott be, tegnap délután már 40,2 volt a láza. Hazafele a kocsiban már Domi is lázas volt.
Közben a párom füle is úgy begyulladt, hogy 2 napig fetrengett a fájdalomtól, mert a Balassagyarmati kórház félrekezelte, fel kellett jönnie a Jánosba.
Én már nem kommentálom a dolgot. nehezen hiszem el, hogy ez velünk történik folyamatosan.

Közben Brigi ois 1 éves lett.
Már egyíre gyakrabban engedi el a fdolgotkat, és áll magától. Tegnap már a földről is felállt.
Szopi: hát ezt ismeritek: megy ezerrel, plussz a szokásos joghurt és egyéb nekivaló tejtermékek, frutapura. Kiflibelsőből szokott még kóstolni, de nem mennyiséget. Nem kap még rá a dolgokra.
A topicban talán ő az egyetlen ilyen fura szerzet :lol:

Minden szülinaposnak utólag is boldg 1. szülinapot!

Szilvi, én is ezt csináltam az agyhártya gyulladás elleni oltással. Már 3 hete itt van a hűtőben. Ha megyek mérésre, akkor beadatom.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, Brigit Isten Éltesse nagyon sokáááá!!
Fú, hát az utazásotok :? :cry: :cry: elég gáz lehetett!Szegény te!Mindíg csak te tartod a frontot! :( Igazán rátok férne már egy egészséges pihenés majd valahol, ha végre rendbejön a familia :!:
Jobbulást mindenkinek, neked meg kitartáááás :!:
manóci
 
 


Nelli, akartam smsezni, hogy Boldog Szülinapot Briginek, csak kiment a fejemből... :oops: :oops: :oops:
Hát most már én is várom, hogy egyszer egy "eseménytelen" nyaralásról számolj be... 8) :lol:

KÉpzeljétek, LILLA JÁR!!! Már korábban is totyogott rövid távon, célig, vagy az ugrálókötél végét fogva, ami csak lógott, de először tegnap egy játszótéren meglátott egy galambot, és elindult felé... Este a szoba egyik végéből szaladgált oda hozzám, ma meg már kint az utcán is így sétáltunk, annyira édes!! Csak soha nem tudom levideózni, pedig ez a részeges járás nem sokáig lesz, pedig olyan éééédes!!! Most már eldobja a kezünket, ha nyújtjuk, hogy fogja meg, edddig meg semmitért el nem engedte volna!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Köszönjük a köszöntéseket!
Nagyon aranyosak vagytok! remélem én is, hogy esetleg Anyuéknál Isaszegen, augusztus elején már egy jót tudok pihenni.

Szilvi :)
Hatalmas gratula a járáshoz! Olyan édesek ilyenkor, de egyben le is zárult egy korszak. Bár Neked még lehet 3. baba...

Manóci :)
Köszi, aranyos vagy!

Még tegnap szerettem volna írni, hogy Brigi is halad a beszéddel. Az áááá és eeeee mellett megjelent az anya és enni (mint aki olyan nagyétkű lenne :lol: ), amit kiértek :lol:
Napról napra okosodik, értelmesedik. Hihetetlen kópé már, hisztizni is tud már, de lehet vele már játszani is. Labdázni pl. nagyon ügyesen tud. A felépített tornyokat is szereti ledönteni. A babát nagyon édesen öleli magához. De persze a favorit a rámolás, pakolás, rosszalkodás :lol:
És hát baromi büszke arra, ha elenged valamit, és áll magától.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok Lányok!

A sok hiszti és -tipegés maraton után végre újra eljutottam ide.

Nagyon gratulálok a szülinapos és tipegő babáknak!!! Olyan hihetetlen nagyok már, lassan elmúlik mindenki egy éves!

Adél is nagyon élvezi, hogy összevissza tipeg a dundi lábain , és hogy minden lépését tapsvihar kíséri, köszönhetően az apjának és nagyszülőknek. Előre félek, hogy ha megszületnek a fiúk nagyon rosszul fog esni neki a megosztott figyelem, hiszen most még ő a különleges gyöngyszem, az első unoka, ráadásul lány, amire mindenki vágyott (férjemnek 3 bátyja van, lány sehol).

Van valakinek bölcs és okosan használható tapasztalata, tippje a testvérféltékenység megelőzését, elkerülését illetően? Előre rettegek, mindenhol csak azt hallani/olvasni, hogy ez egy milyen szemét időszak lesz. Adél pedig nem kicsit akaratos és hisztis. Nagyon....

A kickboxerekkel gyakorlatilag már lehetetlen élni, vagy csak én vagyok nyűgös, de hihetetlen nehezek és kényelmetlenek. Remélem nem hordom túl őket, pedig olyan ikerterhességről is hallottam már, különben magam kergetem ki őket innen:) Főleg Andris, a bal oldali fiúcska, na hát, ő még Adélnál is rosszabb, pedig még meg sem született:) Benjámin egy angyal, ő alig rugdalózik, és azt is csak finoman, udvariasan, nehogy fájdalmat okozzon. Igazi gentleman:) Alig várom, hogy lássam már őket, és figyeljem, ahogy fejlődnek.

A nyaralóknak, és a később nyaralni indulóknak is gyönyörű időt kívánok! Nem olyat, mint mostanában...

KépKép
gálos viktória
 
 


Sziasztok Lányok!

A sok hiszti és -tipegés maraton után végre újra eljutottam ide.

Nagyon gratulálok a szülinapos és tipegő babáknak!!! Olyan hihetetlen nagyok már, lassan elmúlik mindenki egy éves!

Adél is nagyon élvezi, hogy összevissza tipeg a dundi lábain , és hogy minden lépését tapsvihar kíséri, köszönhetően az apjának és nagyszülőknek. Előre félek, hogy ha megszületnek a fiúk nagyon rosszul fog esni neki a megosztott figyelem, hiszen most még ő a különleges gyöngyszem, az első unoka, ráadásul lány, amire mindenki vágyott (férjemnek 3 bátyja van, lány sehol).

Van valakinek bölcs és okosan használható tapasztalata, tippje a testvérféltékenység megelőzését, elkerülését illetően? Előre rettegek, mindenhol csak azt hallani/olvasni, hogy ez egy milyen szemét időszak lesz. Adél pedig nem kicsit akaratos és hisztis. Nagyon....

A kickboxerekkel gyakorlatilag már lehetetlen élni, vagy csak én vagyok nyűgös, de hihetetlen nehezek és kényelmetlenek. Remélem nem hordom túl őket, pedig olyan ikerterhességről is hallottam már, különben magam kergetem ki őket innen:) Főleg Andris, a bal oldali fiúcska, na hát, ő még Adélnál is rosszabb, pedig még meg sem született:) Benjámin egy angyal, ő alig rugdalózik, és azt is csak finoman, udvariasan, nehogy fájdalmat okozzon. Igazi gentleman:) Alig várom, hogy lássam már őket, és figyeljem, ahogy fejlődnek.

A nyaralóknak, és a később nyaralni indulóknak is gyönyörű időt kívánok! Nem olyat, mint mostanában...

KépKép
gálos viktória
 
 


Viki, vmi nem stimmel az ikrek szalagjával, bizti nincs már 129 napod!!! 8) :lol:

Szerintem nálatok nem lesz nagy testvérféltékenység, ilyen kicsi korkülönbségnél már alig fog emlékezni Adél, hogy volt olyan is, hogy egyedül volt. Persze azért rengeteg segítség kell majd nektek az elején...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvih,gratula Lilla járásához! :)

Viki,jó, hogy jelentkeztél :) Ikrekkel, kitartáááás :wink:
Tesóféltékenységre én nem tudok jó receptet adni, mert ez van, és ezt túl kell élni!Szerintem mindenkinél így vagy úgy de kijön valamilyen formában, és valamikor!Ez van :?
Vigyázz magatokra, és azért jelentlkezz majd, hogy mi van veletek!


Ildiiiii,annyit gondolok rád, de nincs meg a számod :( nemtom hova írtam annó föl!Ha olvasol azért minket írj már pár sort mi van veletek!Írj privit, ha inkább úgy gondolod, csak jelentkezz :roll: :!: :!: :!:
manóci
 
 


Sziasztok!

Jó rég írtam, de mindig olvasok! :roll: SZóval képben vagyok, ki, kivel, mikor, hol... :)

Bocs, hogy eddig nem írtam, de nagyon sok minden történt, ami miatt nem tudtam írni. Túl (?) vagyok egy nagyon rossz időszakon, nem kívánom senkinek...még mindig nagyon rossz a hangulatom...

Gyerekek szerencsére jól vannak, velük nincs gond, csak mostanában nehezebben viselem őket, kicsit idegesebb vagyok velük is. :( Rolit felvették az oviba, Bence suliba megy szóval ősszel nagy változások lesznek nálunk!
Mina jövő héten ünnepel, közben megkeresztelkedett, majd teszek képet! Majdnem 1 éves státusza 7200 gr, 71 cm, 2 fog, meg felül egy pici majdnem átbújt fehérség. Szóval ő sem viszi túlzásba. Mindenhol feláll, bármibe kapaszkodva lépeget, de semmiképpen sem kézefogva, szóval derékkímélő a gyerek! :D

Röviden most ennyi! Mindenkit puszilunk, majd jövök most már sűrűbben! :)

KépKépKép
dikó1
 
 


Ildi :)
Ha nem titok, mik azok a rossz dolgok?
Az jó, ha már túl vagytok rajta.
Mini is ügyes. Kép?
Suliba menés tényleg nagy változás. Valahogy a gyerekek is megváltoznak, pláne 2. osztályban.
Oviba menés is változás. Kell majd egy kicsit istápolnod őket.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Teszek fel néhány képet a nyaralásból:

Dominika

Kép

Dorottya

Kép

Brigitta

Kép

És a 4. gyerekem, a nagyfiam

Kép

Brigi áll

Kép

Elfújjuk a gyertyát

Kép

Brigi szereti a babát

Kép

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, apával voltak problémák...nem kicsik, de most próbálunk javítani a kiderült problémákon...nem könnyű!

És pár kép:
Kép
Kép
Kép Kép Kép Kép

És minden babának, akinek elmaradtunk a szülinapi köszöntésével nagyon-nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!! és sok puszit küldünk!!!!

KépKépKép
dikó1
 
 


Ildi :)
Drukkolok, hogy rendeződjenek a problémáitok!
Nagyon édes Jázmin baba!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, Ildi,nagyon klasszak a képek :) Keresztelős, csodaszép :)

Ildi, olyan jó, hogy jelentkeztél :wink: Remélem mihamarabb rendbe jöttök majd!
manóci
 
 


Szép napot mindenkinek!

Örömmel írom ide Viki kérésére, hogy 2 napja, július 11-én császármetszéssel megszületett Andris és Benjámin. Feleségemmel együtt a körülémenyekhez képest jól vannak, bár még inkubátorban tartják őket egy ideig.
Amint tud, Viki is jelentkezik.
Üdvözlettel: Simon

KépKép
gálos viktória
 
 


Viki!! Gratulálunk!! Remélem, nem jöttek túl korán... :roll: Mennek a drukkok, hogy hamarosan szép erős babákkal mehessetek haza!!

Ildi!! De jó, hogy jelentkeztél!!! Sokat gondoltam ám rád!!! Ha az volt a probléma, amire gondolok, akkor nem értem, hogy mi volt a baja a férjednek, egy ilyen szép, fiatal feleséggel és ilyen gyönyörű gyerekekkel. Remélem, észre tért, mert sokat veszíthet!
Boldog szülinapot utólag is Minának!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Viki gatulálunk a picikhez, gyors megerősödést kívánunk, és sok örömet hozzájuk!!!!

Manóci, írtam privit! :)

Szilvi, hát én sem értek sok mindent... :cry: Mina köszöntést előre köszönjük, szerdán lesz a szülinapja! :D Lesz családi banzáj, majd teszek képeket!

KépKépKép
dikó1
 
 


Viki :)
Hatalmas gratula az ikrekhez! Jó egészséget kívánunk!

Megvolt ma Domi izotóp vizsgálata. Lehet izgulnom, mit mondanak majd, sikerült-e a beavatkozás. Valahogy nem számítok jóra...

Brigi kedvenc játéka lett a játék babakocsival vagy a kisautójával menni. Járni még nem tud, de azzal szinte szalad, nekem meg hullik a hajam :roll:
Most már egyre biztosabban áll fel a földről segítség nélkül, csak még nagy a terpesz.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Viki és Simon,nagy gratula az ikrekhez, és sok, sok erőt, és boldogságot hozzájuk :)

Nelli,Domonak megy a drukk :wink: remljük sikerült, és minden rendben is :!:

Ildi,Egy válasz privit kaptam tőled, még pár napja.De most nem jött semmi :?: :roll:

Én vagyok a héten mégis.Nem tudtunk menni Balcsira, de most az idő miatt nem is bánom, hogy így alakult :wink:

Holnap megyünk mamázni a lányokkal, én ott is alszom velük :wink: Már izgalom van :P
De most Hannus kicsit megfázott :( gondolom ez az össze - vissza idő miatt, és most elég nehezen aludt el.Nemtom mi lesz éjszaka :?

Rakok pár képet a múlt heti tatai kirándulásról :) Nagyon jól éreztük magunkat, Esztinek a vonatozás nagyon tetszett :P :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép


Na, megyek mert még tejem kell apasztani :( Sajnálom, hogy vége ennek a korszaknak is, és többé nem is lesz ilyen!Dehát ez van :!: Jó éjt
manóci
 
 


Viki: én is gratulálok az ikrekhez :lol:

Móni: miért kell a tejedet apasztani?
Nálunk se volt alvás éjszaka, Marcipán is jól megfázott :roll: (mondjuk attól függetlenül nem tudom, miért nem aludt éjszaka, a megfázás elég indok? Ha én beteg vagyok, annál inkább alszok...)

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi :)
A picik még elsősorban az orrukon keresztül lélegeznek, és ha meg vannak fázva, akkor ez nehézkes, mégha előtte jól ki is tisztítottad, meg orrcseppet is használtál.
Jobbulást neki!

Manóci :)
Nagyon édesek vagytok!
Miért kell tejet apasztani? nem akar már Hanna baba szopni?

Nekem is nehézkes már a szopi, mert napközben minden más érdekesebb, mint szopni, így nincs mindig türelme kivárni, míg belövel a tej. Félek, ez majd elapasztja a tejem. Éjjel rendben, akkor kivárja félálomban.

Tegnap volt egy édes jelenet: Brigi odament Domihoz, és átölelte, úgy látszott rajta, hogy szeretetből.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Manóci, csatlakozom a kérdezők táborához: azt mondtad, Esztit 2 éves koráig szoptattad, nincs már türelmed hozzá? A banános tápszer bizti nem jobb Hannának. :roll:

NElli, édesek lehettek a lányok.Mikor lesz eredmény?
A babakocsi tolás nálunk is tabu volt vagy 2 hónapig, mert mindig hasra esett vele. Akkor kapta az Ikeás kiskocsit, azt le tudtam terhelni, amennyire kellett. Most meg már a babakocsit is tudja tolni...

Mi most egész héten "táborozunk". Egész napra (8-16-ig) bent vagyunk egy helyi kis művházban, van kézműveskedés, torna, kinti játék, kirándulások, stb. Meglepően élvezik a csajok, Lilla is érdeklődve eljárkál egész nap, Dorkát meg már lekötik a többiek, olyan "ovisan" elvan a többiekkel.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvih,igen Esztit 2 éves koráig szoptattam, és ez úgz is volt, nem csak mondtam!

De akkor itt válaszolok mindenkinek, nem egyenként :wink: azért kell, mert ha emlékeztek írtam pár hete, hogy megharapta a cicim, és nem kellett neki. :( Na, én azért csak próbálkoztam, és nagy nehezen egy nap talán egyszer ciciztünk.Pedig nekem lenne még tejem, termelődik is rendesen.
Tápszer azért kell mert a cici ilyenkor már /mindnyájan tudjuk csak innivaló, sok "hízlaló" nincs benne!Éjjel meg amikor ébred, és inni kér, a cici nem kell neki akkor mit adtam volna?Vizet??? :roll:
És azért azt se felejtsük el, hogy Hanna más mint agy átlag gyerek.Súlyilag!!!Nekünk nagyzon fontos, ígz 1 évesen 5,5 kg-osan, hogy hízzon, hogy mit eszik-iszik!A védőnő pedig azt mondta, ha már úgyis harapdálja, és nemigen kell neki cici, akkor hagyjam, és apasszam el, mert ha meg is "erőszakolom", hogy cicizzünk pl. este akkor ne a vizes cicivel teljen el, és ami neki jó tápláló, hízlaló lenne inkább azt egyen - igyon!
Most ezek alapján úgy is van a rendszerünk, hogz 2x is vacsizunk :lol: Este 7-kor kapja a tejpépet, majd egy óra múlva fürdés, és utána az ágyikónál belök még 100-150 ml tápit!
Hát ez van!Én is nagyon szopipárti vagyok, de azért nem minden áron, pl. ha a gyerekem fejlődése vagy bármi úgy kívánja akkor az ésszerűség határait betartom! :wink:

Nelli,köszi a dícséretet :)

Timi,jobbulást nektek :( Nálunk is most takonzkór van,és szintén alíg aludtunk múlt éjszaka valamit :? Óránként fönt voltunk orrot szívni.Meg csöpizgetés, stb.
Ma éjjel már jobb volt a helyzet, csak 1x keltünk :)

Nekünk is szarakszik a gépünk, de megpróbálok azért jönni majd.Most itt vagyunk anzuéknál, lányokkal eljöttünk, itt aludtunk :)

ééééés végre süt a nap, reméljük jó idő lesz ismét :!: :!:
manóci
 
 


Manóci :)
Szerintem senki nem számonkért Tőled, csak érdeklődtünk! Te mindent nagyon jól csináltál, és csinálsz, nem kell magyarázkodni! És amit leírtál, az nálam nagyonis megállja a helyét! Valószínű, én is így tennék!

Köszönöm csajok a képek dicséretét!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok csajok!!

Hűű, nagyon régen voltam. Mekkorát nőttek a gyerekek!!!
Végigfutottam visszamenőleg pár oldal képeit... nagyon édesek!!!
Otthon sajnos még mindig nincs net, 2 település között lakunk egy majorban, és elég bonyolult beköttetni a netet. így asszem marad a mobilnet...
Amúgy mi jól vagyunk, egy gyönyörű 10.000 m2-es telken lakunk, nagy házban, a telken fácánok fialnak, mellettünk erdő, szóval mesés.
Jajj, és egy barátnőm baba-mama jógát tart nálunk hetente.
Timóca, te dáán vagy a legközelebb hozzánk, ha érdekel a baba-mama jóga, Tököl-szigetmajor bal oldala, minden szerdán 10 órától. A számom talán még megvan neked, ha nincs, itt elérsz.

Csengém lassan 11 hónapot tölti, és a napokban elindult egyedül!!! :P
Eddig a legtöbb 8 lépés volt. Csodás látni, hogy napról napra mennyit tanul.

Igyekszem visszajönni sűrűbben, mert nagyon elhanyagoltalak benneteket.Emiatt kicsit

:oops: is magam...

pussz mindenkinek

Kitta
kitta
 
 


Jajj, kérdés: a cicin alvásról mikor szoktak általában lekattani a babák??
Én már kezdek kilenni tőle. Cici nélkül nem alszik a lányzó. Azt mondják, nem jó leválasztani a gyereket, majd eljön az idö, mikor már nem kell neki.
kérdem én: MIKOOOORRRR?????
:lol:

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok!

Hát, én is nagyon elmaradtam, de volt okom rá. Sajnos a vizsgaidőszakból az utolsó pár vizsgámra a kórházból tanultam, ugyanis Emmus megint húgyútit kapott, és be kellett menni a Madarászba, és most ott voltunk másfél hétig. A múlt hét előtti pénteken jöttünk ki. Nem volt olyan rossz, ki lehetett bírni, csak nem értettem az okát, mert az utca másik végében lakunk, és simán be is járhattunk volna azért a napi 2 adag vénás antibaciért. De aztán megértettem, Emmusnak elég rossz a vénája, és volt hogy minden nap újra kellett kötni. Ide már a nephrológus utalt be minket, aggódott a kislány veséiért, és nem ok nélkül. Ma volt a kontrasztanyagos vizsgálat, és bizony van visszafolyás a vesemedencébe, a balt tuti műteni kell, mert nagyon nem jó a helyzet, a jobb sem tökéletes, de annak elméletileg elég egy kiskütyü, ami nem engedi befolyni a pisit a medencébe. Hát ez a helyzet. Nem tudom, mikor lesz ez esedékes, de gondolom, nemsokára. Én végig reménykedtem, hogy nem lesz anatómiai rendellenesség, csak fogékony a fertőzésekre, de sajnos...
Kétségbeestem, de már azért lenyugtattuk magunkat, hogy még időben vagyunk, és kutya baja sem lesz nagykorára. De azért egy ilyen csöppet altatni és műteni...iszonyat!
Nagyon rendes volt a doki, ő végre megtett mindent, Szegeden csak mindig azt mondták, hogy ,,Ó ne aggódjona nyuka, majd elmúlik, estébé!", és sosem vizsgálták meg kontrasztanyaggal, pedig mondtam a dokinak, hogy nem egyszer volt fertőzése. Talán ha korábabn tudtuk volna, nem kellett volna műteni.
Nelli, nálatok mi helyzet?

Ettől eltekintve Emmácska egy tündér, imádnivaló! Múlt héten voltunk Csilláéknál, ott még csak pár lépést tudott tenni, de látván jegyese frenetikus járó futkározásait, másnap már ő is 120-al nyomta, úgyhogy mindenhová lábon megyünk. Ugyanolyan jókedvű mint eddig, nem látszik rajta, hogy beteg szerencsére. Olyan édesen tud minket szeretgetni, meg mondja hogy anya, apa, tik-tak, baba, hinta, pápá, kábé ezek vannak a szótárban. Teszek képeket, de azokkal is el vagyok maradva mostanában.

Ugyanis a másik hír, hogy 2 hét múlva hontalanok leszünk, eladtuk a lakást, és már hónapok óta nézzük a házakat, de még nem találtuk meg az igazit. Timóca, nézelődtünk a környéketeken is, pontosabban Szigethalmon volt egy nagyon jó, de már nem hiszem hogy lesz belőle valami. Most a 2 esélyes Tököl és Erdőkertes. Na majd látjuk! Addig albérletbe megyünk!

Köbö visszaolvastam, de inkább csak a képekre volt időm! Irtó aranyos mindenki, utólag is boldog szülinapot a kicsiknek és nagyobbaknak!
Ildi, de jó, hogy visszajöttél, csudaszép volt a keresztelt Mina!
Fúúúúú, Viki, gratula az ikrekhez, jó egészséget Nektek!
Kitta, jéééé, de jó, hogy te is megjelentél, tegyél képet!!!

Ja, és van egy fél fogunk! Hihi! :D

Neharagudjatok, nincs többre idő, felkelt a kisasszony, pedig akartam még normálisan reagálni, de majd este!

Gyors, képek

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

dincuska
 
 
 
 
 
 


Jaj Dincuska, de megértem, hogy aggódsz! Nekünk 4 hós korában derült ki, azóta szedi az AB-t. Nektek nem kell szedni?
Műtét: első kettő próbálkozás kis beavatkozás: egy zselés anyagot raknak be, ami visszazárja a zároizmot, mikor pisil a kicsi. Ebben a legrosszabb az altatás, de az is nekünk, szülőknek inkább. Eeggel kell bemenni, enni, inni nem szabad. Sajnos nekünk mindig a legutolsónak volt rakba Domi, nehéz volt elsősorban szomjan. Aztán este, ha tudott magától pisilni, és nem volt semmi az altatás miatt, akkor haza lehetett menni.
Nekünk nem volt rögtön műtét, vártak éveket. Lehet, Nálatok sem lesz még, mert várnak, hátha kinövi.

Nekünk hétfőn volt az izotóp vizsgálat, és hétfőn hívom őket az eredményért. Én nagyon félek, mert ha ez nem sikerült, akkor csak a nagyműtét maradt hátra, ami már vágás :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli! Hát, nekünk a balnál valószínű rögtön vágással indul a dolog, mert V. szintű, a legsúlyosabb. A jobb III-as, annak talán elég az a kis pöcök, sztem az amit írtál, hogy elzárja a pisit. Hát igen, nagyon félek az altatástól, azért annak elég sok kockázata van. Meg a vágástól is nagyon félek. De ha nincs más...meg kell menteni a veséjét, ez a fontos! Nektek meg remélem rendeződik így is, és megússzátok ezt a procedúrát.
A hétfő mindannyiunknak döntő nap! :shock:

Mennem kell házat nézni!

Puszika

dincuska
 
 
 
 
 
 


Én is nagyon féltem az altatástól, de alapvetően nem volt gond. A másodiknál semmi, az elsőnél volt egy kis hányás, hányinger, meg készülj fel, hogy kelhet úgy a picur, hogy csillapíthatatatlanul üvölt, sír. Nagyon rossz volt ez, nagy nehezen tudtam csak én megnyugtatni, de addig nagyon erősen kellett tartanom, nehogy kiszedje a karjába adott infúziót.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli,Én sem úgy írtam :wink: Ha úgy hangzott, bocs :oops: Azért a saját gyerekemmel kapcsolatban csaknem kér számon senki :P
Csak azért kezdtem úgy, mert egymás utánba 4-en kérdeztétek!

Ez a műtét nem lehetett semmi :( Hát nem irigyellek, a szívem szakadt volna meg,gondolom a tiéd is :( De fő, hogy ti már túlvagytok rajta!

Dincus,de jó, hogy jelentkeztél te is.Csak jönnek sorra az "eltűnt "emberkék :P
Nagyon cukik a képek, kis mosolygós jókedvű baba Emma is :wink:
De ez a kórház :( nagyon elszomorító, és elhiszem, hogy kivagy!!!
Drága pici gyerek, és már ilyen komoly bajok :cry:
De nagyon drukkolunk, hogy simán menjen majd a műtét, és "csak" az egyik oldalt kelljen műteni!!!

Lakáseladáshoz, gratula :wink: mihamarabb találjatok valami jó kis házat!!! :P

Csilláékkal mi van?Ő is rég írt :?

Kitta,de klassz, hogy te is jelentkeztél :) Örülök, hogy nálatok viszont tényleg minden okés :wink:
Jó lehet ott a nyaralás, kis nyugi...... :) és még babamasszázs is :wink:

Kriszta,te is tök rég jelentkeztél :?: Mi van a kis vőlegényünkkel???Gondolom te már dolgozol ezerrel :(


Nekünk ma tök jó napunk volt, egyet leszámítva!
Állatkertben voltunk, mamával meg az egyik nagyobb unokatesóval :) 6 órán át voltunk kint, és nagyon jól éreztük magunkat.Hannus is tök jól viselte, nem volt hiszti egyáltalán, csak hazafele már a kocsiba, kicsit, mert ugye nekünk a városon át kell jönni, és a Hegyalja úton végíg araszolva kellett jönni.Na, ott kicsit elszakad a cérna, meg besütött a nap :( gondolom az is baj volt.
Minden állatkát láttunk,még egy elefánt etetést is :wink: ettünk - ittunk, Eszti majd egy órát játszóterezett, és csináltunk fotókat is.Gyönyörű lett az Állatkert, valóban!Én 2 éve nem voltam kint, akkor még javában ment a felújítás.Most már sehol semmi melózás, minden kész, és naggyon szupi :wink:
Hannus is sikert aratott 1-2 helyen amikor tök édesen magyarázva mutogatott az állatokra.A zsiráf, orrszarvú, és a maci tetszett neki nagyon 8)
Szóval jókis napunk volt, és akkor most jön az egyet leszámítva :cry:
Mikor a kocsihoz értem rajta a "mikulás csomag" :twisted: Az az igazság, hogy tudtam hogy rossz helyre álltam, de egyszerűen nem tudtam máshova.Kocsival parkolni a Ligetben = Halál!!!!Legalábbis ilyenkor a szünetben.Vagy 1/2 órát keringtem mire ezt az egy kis helyet is találtam.Mondjuk nem egyedül voltam, mert egy zsákutcába álltam meg aholpont 2-vel a tábla után, miszerint: Mindkét irányból behajtani Tilos!De állt még rajtam kívül vagy 150 autó.Úgyhogy naivan gondoltam, talán nem büntetnek meg ennyit????Hát tévedtem, mert: DE!!! :evil:
Ideges voltam, de ez van!Így lett egy külön fizetős parkolóm egész napra :lol: :lol:

Most meg akkora vihar volt itt :shock: felborította a nem kicsi Leanderemet is a teraszon, Eszti úgy félt....... :(

Na, mára belőlem ennyi, mentem aludni,pá
manóci
 
 


Sziasztok Lányok!

Kaptam mobilnetet, úgyhogy fekvés közben, a kórházban is tudok netezni.
Nos, megszülettek a fiúk. Sokkal hamarabb, mint szerettük volna, várniuk kellett volna még legalább 4 hetet, dehát Adélhoz hasonlóan őket sem érdekelte, hogy szabad-e megszületni. Jöttek, és itt vannak. Úgy látszik én képtelen vagyok legalább a 35. hétig bent tartani egy babát.
Egyelőre fekszenek, inkubátorban, nem dajkálhatom őket, nem is szoptathatom, ami külön kínlódás, ömlik a tejem, de nem tudok vele mit tenni. Adél viszont visszaszokott rá, pedig fél évesen abbahagyta, most újra kéri, és hát rettenetesen fáj, akármennyit fejem, úgyhogy hagyom neki.
Andris a körülményekhez képes erős, egészséges, vele nem lesz gond, de Benjámin nem sírt fel. Egy nagyon rövid ideig nem kapott oxigént az agya, őt szorosabb megfigyelés alatt tartják. Adélra is mondták annak idején, hogy figyeljünk majd rá, mert ő is koraszülött volt, de rajta szerencsére nem fogott ki.
Édes kicsi Benjáminon sem fog, tudom, érzem.
Olyan aprók. Hihetetlen. Simon itt van velem éjjel nappal, olyan sokat segít.
Azt hiszem nem kell több gyerek.

KépKép
gálos viktória
 
 


Viki, szorítunk, hogy minden rendben legyen!!! Beindultak a fájások, azért kellett műteni? Bent vagy velük együtt, és Adél is? Az szerintem tök jó, hogy Adél újra kezdett szopizni, legalább nem kell fejegetned, egy jó darabig még úgysem ennének mennyiséget!
Melyik kórházban vagy, nem használják ott a kenguru-módszert? Hogy a legkisebb koraszülötteket is az anyjuk hasára fektetik betakargatva.

Móni, Ligetben parkolni tényleg halál. Annyira bénán van megcsinálva, mert azok foglalják el a rengeteg helyet, akik onnan metróznak tovább.. Hasonló kellene, mint az Ikeában, aki helyi attrakcióra megy, az kapna egy ingyenes parkolócetlit, a többiek meg fizessenek. Annál a behajtani tilosnál tényleg szoktak büntetni, régeben meg bilincseltek, de ma úgy tudom, az nem divat... A járdára sem szabad sehol felállni, kedvenc zsákmányterületük...
Tej: Azért nem igazán víz a tej, kicsit eltúlozták neked. A tej mindig olyan, amilyenre a babának szüksége van. Benne van a rengeteg ellenanyag, és tápláló is, én hiszek benne. Lillának még mindig csak napi 1 üveg bébiétel az adagja, a többi szopi. Persze én is mindent megpróbálnék, ha sokkal kisebb lenne.

Jaj, Dincus, ezek nem jó hírek!! Pláne az nem, hogy már a sokadik fertőzésen kellett átesnetek, hogy erre végre rájöjjenek!
Ügyi Emma, hogy már jár! Hány kilónál jártok? Azért fogban mi vezetünk!!! 8) :lol: Lilla most gyártja a 11-12-ket! :twisted:
Eladó a velünk szemben lévő ház! Nagyon csendes utcában lakunk, állandóan kint görkorizunk, motorozunk az utca közepén, nem érdekel? (Kispest) 20-25 Milla között megkapnátok!

Kitta, de jó lehet akkora parkban lakni!! A fácánokért nagyon irigykedem!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Szilvi, köszönöm a drukkokat!

Úgy tűnik már jobban lesz a kisebbik fiam, de nem tetszik nekem az orvosom arckifejezése ha Benről beszél, nagyon nem. Azt mondta szó sem lehet arról, hogy kijöjjenek az inkubátorból. Ott más az oxigénmennyiség, hőmérséklet, stb.

Nelli, Dikó, Timóca, Manóci, Dincus nektek is köszönöm szépen!

Adél itt van velem, van külön szobánk. Apa hazaviszi este lefektetni, de nem tűri jól az elválást, sokat sír.
Vidéki kórházban vagyunk, de ahhoz képest minden ok. Adél is itt született, akkor nem volt a kórházzal semmi gond, gondolom most sem lesz.
Alig találok a babákra irinyó-pirinyó ruhákat, ráadásul kéket. Rózsaszín még lenne, de az nem jó most:) Apánkat küldtem el turikba vadászni, hozott is néhányat, de még így is nagyon bele kell nőniük.

Más: Adott valaki le közületek tejet, ha túl sok volt neki, és nem ette meg a picúr? Egyik barátnémnak annyi teje van, hogy a 4 hónapos csak-anyatejes kisbabája mellett annyi marad neki, hogy leadja és bőven havi 40-50 ezer körül kap érte. Ami nem jön rosszul senkinek, gondolom én. Nem tudom elkezdjem-e ezt, amíg nem lesznek nagyobbak a kickboxerek.

Dincus, szívem szkad ezért a gyönyörű, csupamosoly babáért! Tényleg olyan cseppecske még egy ilyen műtéthez, de hidd el, hogy sokkal jobb lesz neki, ha még így egy éves kora előtt túlesik rajta, és a 2. szülinapján már ti sem emlékeztek semmire, pláne nem ő. Fel a fejjel! Tessék szép házat találni Emmának egy nagy kerttel, amiben majd a testvérekkel is futkározhat, és mire meggyógyul feltúrhatja benne könyékig az összes sarat, amit csak csinálni tud benne :D

KépKép
gálos viktória
 
 


Viki :)
Kívánok jó egészséget a babáknak és kitartást Nektek! Kívánom, hogy minél hamarabb megerősödjenek a babák, és haza tudjatok menni!
Tejleadás állítólag nem egyszerű eljárás, vizsgálat után lehetséges, de kérdezz utána.

Dincuska :)
Azt én sem értem, hogy az első gyulladás után miért nem kutakodtak? Dominál 4 hós korában volt gyulladás, és utána csináltak UH-t, amivel megállapították a tágulatot, és katéteres vizsgálatot, amivel a vizeletvisszafolyást.

Ma hívtam őket az eredményért, persze nincs még meg :( Most izgulhatok tovább.

Tegnapi nap nagy híre: Brigi jó pár lépést megtett egyedül! Nagyon édesen rakta a kis virgácsait egymás után, közben a kezei előre kinyújtva.

Ma voltunk az 1 éves státuszvizsgálaton, kicsit megkéseve, több mint 2 héttel. Méretek: 8200 g, 73 cm.
Megkapta az agyhártyagyulladás elleni oltást is.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, pedig jöttem, hogy mi az eredmény... :cry: Gratula a lépésekhez!!! És ezek a méretek!! Mindig azt mondtad, hogy milyen pici, aztán csak 800 grammal van lemaradva Lillától. Aki még most is ennyi, és 1 évesen is ennyi volt. :roll: Mostanában jobban eszik?

Viki, nekem van egy-két pici rugim, anno akkor szereztem be, amikor féltem a koraszüléstől, ha megírod a címed priviben, elküldöm.
Szerintem ott a kórházban megcsinálják a szükséges szűréseket, és nem kell külön később menned. Szerintem az ikreknek is érdeke, hogy most jól feltornázd a tejtermelést, mert pár hét múlva fognak enni rendesen! Ildi adott le itt régebben tejet, ő tudja, kb. mivel jár. Itt Pesten tudom, hogym ár napi 1 deciért is kijönnek.

Dincus, nem is gratuláltam az első lépésekhez!!

Nekünk pedig megvan a 12-ik fogunk is!
Hétvégén megyünk a Balcsira, hétfőtől volt régen lefoglalt szállásunk, próbáltam hozzá egy előtte szombat-vasárnapot, hááát rohadt nehéz volt, minden tle van a Balcsinál most, kivéve a 10 rugó feletti szállodákat. Végül egy kollégiumban találtam, kíváncsi vagyok, milyen lesz. Kempingnél bizti jobb...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi :)
Csak a születési súlyához, és a kezdeti fejlődéséhez volt "kicsi". 800 g nem kevés. Most ennyit hízott bő 2,5 hónap alatt Brigi. Előtte ugye semmit. Nem eszik jobban. Anyatej, tejtermékek, némi gyümi. Kinéz a szánkból néhány falatot, de ha leültetem enni, nem eszik normális kaját. De nem erőltetem. Szépen fejlődik, ez a lényeg. Biztos erre van most szüksége.

Nyarals biztos jó lesz. Talán az idő is kegyesebb lesz akko9r hozzátok, mint most.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nem sikerült Domi beavatkozása :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, sajnálom. :cry: Akkor műtét?
Dincus, veletek mi a helyzet?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Drága Nelli!

Nagyon sajnálom. :(:(:( Mi a következő lépés? Mikor?

Beszéltünk a dokival, azt mondja, hogy a korára való tekintettel várnak fél évet. Addig mindent megpróbálunk. Jövő héten elviszem egy nagyon elismert természetgyógyászhoz, aki gyerekekel foglalkozik, hátha tudna rajta segíteni. Én nem nagyon hiszek az ilyesmiben, de ha beválik...

Köszi Szilvi, de mostmár le van fixálva, Alsónémedire költözünk. Nekünk eleve új építésű kellett a szoc.pol miatt. 2 hét múlva már be is költözhetünk, a hét végéig innen kicuccolunk, és amíg nincs az kész, lemegyünk vidékre. De végre kellemes feladatok várnak ránk, burkolatválasztás, hasonlók.

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Megismerkedtem egy nagyon jó magyar termékkel, melyet szeretnék nektek bemutatni. Melynek a neve:

FLAVON MAX

Ez egy antioxidáns tartalmú étrend-kiegészítő. a termék tartósítószert nem tartalmaz, viszont kizárólag természetes anyagokat tartalmaznak.
A FLAVON MAX képes biztosítani a szervezet számára szükséges napi antioxidáns mennyiséget.
Fogyasztása MINDENKINEK ajánlott,
-akinek fontos saját és családja egészsége,
-aki nem biztos abban, hogy ételei tartalmazzák a szükséges tápanyagokat,
-aki ki akarja egészíteni jelenlegi táplálkozását,
-aki nem fogyaszt naponta megfelelő mennyiségű gyümölcsöt, és zöldséget,
- aki egy, a XXI. század emberének kifejlesztett termék előnyeit szeretné élvezni.

www.flavonmax.com

Ha felkeltettem vele érdeklődéseteket, akkor vegyétek fel velem a kapcsolatot.

Ádám Krisztina
06-20-985-87-95

Kitta
kitta
 
 


Kedden kell hívnom a sebészt. Addig konzultáltan a hogyantovább kérdésben. Sajnos az egyetlen ésszerű lépés a nagyműtét lenne, ami min. 1 hét kórház. A műtét lényegét még én sem tudom pontosan, de mindenképpen vágás, ha jól emlékszem a húgyvezetékkel kapcsolatban lesz valami.
Nagyon sajnálom Domit. És hát minden műtétnek van kockázata, ami miatt van bennem egy egészséges félsz, de remélem, van olyan jó a doki, hogy ne legyen semmi.
Az 1 hetet is nagyon nehéz lesz megoldani.

Dincuska :)
Kívánom, hogy javuljon a helyzet! A természetgyógyász ilyen fizikai dologban is tudna segíteni?
Sajnos én sem hiszek az ilyenekben ilyen problémánál, de kívánom, hogy kellemesen csalódjál, és sikerüljön meggyógyulnia Emma babának!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli!

Hát bizti nem lesz leányálom, de talán ez már rutin műtétnek számít, kevesebb kockázattal. Minden rendben lesz, Domi túllesz rajta, ő már nagylány, el lehet neki mondani, lehet vele beszélni!

Természetgyógyász: Anyósomnak nagyon sokat segítettek, olyan energia adagot kapott, hogy évekig nem jött elő a nyirokproblémája például! Úgyhogy biztos van benne valami, hát most meglátjuk!
Maga az alapfeltevés tetszik, hogy az ember gyógyíre a bajára leginkább ő maga, de hogy ez hogyan valósulhat meg egy ilyen kis csöppnél, passz.

Pakolás beindult, üresedik a lakás...

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska :)
Domival már sokat voltam kórházba. Akkor is mikor pici volt, akkor is mikor kicsit nagyobb, majd még nagyobb. Legkönnyebben akkor ment, mikor kicsi volt. Aztán a 2-3 év, mikor még nem lehet nekik annyira megmagyarázni, a legnehezebb, majd most már talán könnyebb egy kicsit.
Sajnos ha pici, ha nagyobb a gyerek, ugyanolyan rossz betegen látni :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: