Új privát üzeneted érkezett!

Beszéltem a dokival. Ismételnék még egyszer a beavatkozást. Azt mondta, ismeri az álláspontunkat a másik dokitól, de ennek ellenére azt mondja, adjunk még egy esélyt a dolognak. Ő is ezt tenné a saját lányával kapcsolatban. A két dolog (beavatkozás és a műtét) között óriási a különbség. Míg az egyik egy fájdalommentes dolog, addig a másik egy komoly műtét, így adna még egy esélyt a beavatkozásnak.
Azt mondta, hogy ez a pár hónap már nem oszt, nem szoroz a dologban, nincs vesztenivalónk. És most a beavatkozás után 3 hónapra meglenne a kontrol, nem félévre.

Most nyáron még csináltatni kell egy hólyagvizsgálatot, aminek a kimenetele még befolyásolhatja a döntésüket.

Ez van. Érveltem, de az árral szemben nem úszhatunk. Ez egy jó klinika jó orvosokkal. Nagyon nem vitatkozhatok velük. Mégis csak ők az orvosok.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok lányok!

Annyira régen voltam már a babaneten, hogy most csak pillogok körbe hogy mi van... Dincus, megkérdezhetem, hogy Emma babával mi a baj? Nelli és Domival?
Szégyellem magam,hogy így el- és lemaradtam... nem is tudom hogy mikor voltam utoljára...
Eszter már nagy baba 11,5 kg 78cm de ez a súly (akárcsak nálatok Nelli) már 2-3 hónapja ennyi. Alig eszik valamit...csak a szopi van meg némi nyammogás ha mi eszünk...néha már magam sem tudom miből van energiája. Gratula minden örökmozgó manónak a megkezdett járkáláshoz :) anyukák mostantól lesz ám lótifuti! Imike elmúlt egy mire járni kezdett, Eszter pedig már 10,5hónaposan bemutatta a produkciót...betudom ezt a hordozókendő adta mozgásfejlődésnek.
Nagylány már két napja hasmenéses, sztem fogbajunk lesz. a napi 7-8 kaka jól kimarta a popsit :( most győzöm azt kezelgetni. Érdekes,hogy már kint van 8foga, és eddig semmi bibi nem volt...most jönnek a szemfogak..állítólag azok macerásabbak.
Csatolok ide pár képet és igyekszem felzárkózni kicsit...sziasztok!
Kép az első Kép kirándulás apával Kép miss Kép tesóval játékban

Kép
Kép
petra78
 
 


Hahó, megjöttünk a nyaralásból, és sehol senki... PEtra, de jó téged itt látni!!
HOlnap mesélek...

Kép
Kép
szilvih
 
 

 
 

Szia SZILVI! :) Hát igen...mindenki pihenteti a gépét és senki sem száguldozik most a világhálón :( Remélem azért idővel visszatérnek ők is (mint én), de Nekem azért mesélhetsz!

Kép
Kép
petra78
 
 


Hát Petra, azért, ha megnézed a hsz-ok dátumozását, eléggé kevesen járunk már... :cry: Pedig nekem hiányzik egy fórum, ahol megvitathatjuk a témáinkat.
Milyen nagylány már Eszti is! Nemevéshez mi is csatlakozunk, ma alig bírtam Lillába diktálni egy kis ezt-azt, mondjuk nagyon meleg is volt, meg beteg egy picit, kicsit becsipásodott a szeme az utolsó előtti Balatoni napon. De én sem mindig tudom, hogy miből él... Neltek Iminél a szemfogak jöttek az első 8 után? Nekem mindkettőnél a rágók. Már kint van belőlük 4. :roll: E!rre a mélykék szemre azt mondaná a párom, hogy tuti fotoshop... 8) :lol:

Nelli, a dokik biztosan jobban tudják... Kár, hogy fél évet kellett várni a kontrollra, most kicsit rövidebb lesz, ez jó.

Hív a főnök... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi: :) fotoshop jogos! Magam is alig hittem hogy ennyire kék lett a képen...A picasa-ban szoktam mókolgatni (kicsinyíteni, kivágni, ragyogtatni) a képeken, de hiába vettem vissza a ragyogásból a kiscsajszi szeme ilyen maradt :D pont elkaptam azt a pillanatot amikor ilyen klasszul törte meg a fényt a kis szeme...
Igazad vana fogakkal kapcsolatban..ahogy viszanéztem a babanaplót nagyfiamnál is beelőzték a szemfogakat az örlők....Eszternél egyenlőre még nem történt áttörés....akkor Nektek már 12 van : Asszta kiscápa ;)

Többiek! Gyertek kicsit vissza ti is!

Kép
Kép
petra78
 
 


Csak azért jöttem, hogy Szilvi ne szomorkodjon... :)
Olvasni továbbra is szoktam, csak írni nincs erőm/időm, meg nem is történik semmi különös velünk. Peti még mindig pici, szerintem nincs 9 kiló, nyolc foga van, és mindenhova felmászik. Egy-két szó van, amit fel lehet ismerni a beszédében, egyébként halandzsázik, de nagyon viccesen.

Petra gyönyörűek a gyerekeid!

Nelli, nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön Domi beavatkozása!!

Akkor ígérem, szorgosabb író leszek, ne halldokoljon a topik! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Vagyok én is, csak többnyire nincs miről írni, illetve nincs olyan téma, amihez hozzá tudnék szólni.

Petra: azok a Photoshop szemek :lol:

Szilvi: milyen volt a nyaralás?

Rita: Te hogy vagy otthon most 4 gyerekkel? Jól bírod? (gondolom, szünet van mindenhol)

Nelli: szegény Domit úgy sajnálom :cry: Brigi hogy van? És Te?

Képzeljétek, nekem mindig pontos volt, de most nem akar megjönni. Ez a 38. nap, tegnap csináltam tesztet is, de -, úgyhogy fogalmam sincs, mi van. Remélem, nincs semmi komoly bajom :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Na, Timi, akkor beszélgessünk mi! :)

Igen, mindenki itthon van, kicsit be is voltam rezelve a 11 hét vakációtól, de olyan gyorsan elröpült, hogy az hihetetlen! Igaz, jó dolgunk is van, már három elutazáson vagyunk túl és még van egy... (ebből egy a tízéves házassági évfordulónk megünneplése volt, Petit vittük volna csak, de Maja annyira el volt keseredve, hogy hiányozni fogunk neki, hogy vittük őt is. Éljen a romantika! :) De jó volt, kicsit fárasztó, három nap Szlovénia. Kettő meg egyhetes nyaralás a gyerekekkel, többnyire önellátva, egyik ismerős házában, szóval nem luxusutak, de ennyi gyerekkel így a jó! :))

Szóval nagy szerencsém van, nagyon jól megvannak együtt a gyerekek, a nagyokkal tkp "semmi dolgom" de Peti egy akrobata, elképesztő helyekre mászik fel, résen kell lennem. Meg ha itthon vagyunk, valahogy az egész napot kitölti a háztartás, rendrakás, valamit rosszul csinálok biztos... :?

Szoptatsz még? Mert akkor semmi csoda nincs a rendszertelenségben! Nézesd meg magad, akkor megnyugszol! Ezért van a nőgyógyász, hogy megnyugtasson! :)

Akkor mondj témát te, én meg hozzászólok, hmmmm??? :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok, én is vagyok már!Most csak bekukk, de este jövök, ígérem írok!2 hétig nem volt gépünk :(
De már szuper minden ok.Na, megyünk Eszti kisbarátnőjével talizunk :)
manóci
 
 


Rita: igen, szoptatok még, de eddig se volt gond. Már arra is gondoltam, hogy talán már klimaxolok :oops: Dokim szabin, ha visszajön, mindenképp mennem kell az aktuális rákszűrésre.
Jó lehetett a sok nyaralás :lol: Szép is a nagycsalád :lol: Nem lesz furcsa ennyi otthon, a gyerekekkel töltött év után visszamenni dolgozni?
Mi is gondoltuk, hogy elmegyünk Jesolóba szeptember elején, a gyerekek keresztszüleivel, de lehet, hogy nem lesz belőle semmi. Pedig már vagy 4 éve nem voltunk nyaralni. A gyerekek biztos élveznék a homokozást a tengerparton :wink:

Móni: végre Te is :lol:

Marcinak ma le lett vágva a haja. Majd holnap megpróbálom lefotózni.

Kép
Kép
timóca
 
 


Na, itt vagyok :) látom du.-óta nem sokan jöttek!

Szóval, 2 hétig nem volt gép, úgyhogy benézni néztem, mert volt itthon egy laptop, de olyan hamar leszívta az akksit, hogy írni már :( meg sem próbáltam!

Rólunk: vannak események.Hannus 1,5 hete elindult, úgyhogy JÁRUNK 2 LÁBON :) :wink: Olyan kis cuki ahogy megy.Most pont cipőkeresgélésbe vagyok, mert a méreteink nem éppen átlagosak :P és mindenhol 19-től, max 18-astól vannak kiscipők!Voltam már gyógycipőboltba is, ahol kicsit fel is húztak.Közölték ugyanis, hogy megnézi egy ort.doki a lábát(1500-ért) és ha nem találja indokoltnak, mármint ort.-iai esetnek a lábát akkor nem írja fel készítésre :evil: Kérdem, és akkor miben járjon a törpém, mezítláb?????Mire Ő, hát azt nem tudja!De ők csak akkor készíthetnek cipőt, ha a doki indokoltnak tartja!Komoly,nem??!!!Úgy látszik világszenzáció vagyunk, mert nem volt még sohase dolguk az átlagnál kisebb manóval!Na erről ennyit!De most kaptam egy címet, szerencse itta közelben, Gazdagréten, ahol vannak kicsike cipők.Telefonon megkérdeztem, úgyhogy holnap oda megyünk!remélem kapunk is, vagy ha nem akkor készítenek.
Eszünk nagyon klasszul, mindent mint mi :) Ma voltunk pont méreckedni, és 2 hét alatt 70dkg-ot híztunk.Hurrrrá,hurrrrá
Úgyhogy mégiscsak jó az a Humana tápi :wink:
Már van 4 fogunk, alul+fölül 2-2, és most jön egyszerre fölül 2-is mindkét oldalon!
Mondja, hogy ha kaka vana pelusba, rángatja agytyát, és: kaka,kaka :P annyira cuki.Bólogat, ha nem kér valamit, mondja, hogy szia, mitcsinálsz?mama, ku(kutya), ehi(eszti),inni, most ezek jutnak eszembe :) de hirtelen úgy elkezdett dumálni, meg persze halandzsába nyomulunk, de nagyon.Mint annó Eszti :wink: ő is így kezdte!
Már átalusszuk tök jól az éjszakákat, de csak itthon. Voltunk idegen helzen is, barinőméknél na, ott fölsirdogált párszor még, de itthon jó már.6, 6:30-körül kel először, aztán benyomunk 200 körüli tápit, és még 8:30-ig kb. visszaalszik!Úgyhogy ez most így tök jó :wink:
Voltunk Gastroenterológián is.Doki szerint nem lesz vele semmi gond, de azért levettek 3 kémcső vért, persze 2x kellett szúrni :( úgy sííírt csórikám.Majd 1 hónap múlva megyünk vissza kontrollra, és a véreredményt megbeszélni!
Doki el volt ájulva mennyit eszünk, mert persze kikérdezett az egész napos kajálásokról.És attól meg végképp, hogy mennyi mindent tud, meg hogy megy már stb.Azt is írta a papírra, hogy átlagon felüli értelemmel rendelkezik :P Olyan büszke voltam a kis minimre :wink:

Megvan a medencénk, úgyhogy amikor jó idő van állandóan kint strandizunk 8)
Jövő héten meg megyünk egy barátnőmékhez Siófokhoz, Szabadi-Sóstóra!Remélem jó idő lesz.Ha esik akkor nem megyünk, csak amikor jó idő lesz!Mert az egy faház, így megfázni nem megyünk le, csak nyaralni :lol:

Nagyjából ennyi velünk!

Eszti is jól van, tök nagyot nőtt, ősszel mennem kell egy csomó rucit venni neki :) Nekünk ugye ovi még nem kezdődik, így maradunk tovább hármasban.

Kivagyok, mert most kéne beadnom a jelentkezést a Fősulira, és seholse tudok szerezni jelentkezési lapot!Se netről, se könyvesboltból, úgyhogy holnap benézek a suliba, hátha ott is ki tudom tölteni, és úgy beadni! :roll:
manóci
 
 


Folyt, csak elküldtem nehogy elszálljon!

Timi,mensi :( én is ilyen izgulós vagyok, ha valami nem úgy megy ahogy kellene.Már egy napon is tudom stresszelni magam.Én kb. 1 hónapja hagytam abba a szopit, de nekem azt mondta adokim, hogy 1/2 év mire visszaáll a mell az eredeti fazonjára ill. beálljon a dolog!Szóval, nyugi, mivel te meg még szoptatsz is :)
Jesolo, klassz lenne :wink:
Hajvágás, én is lenyírtam egy hete Hannus haját.Hát nem volt könnyű, ollóval+fésüvel.De ari lett, kis kopi.Öcsis :P De jobb, már olyan hosszú volt neki, meg melege is volt alatta.

Szilvih, nyaralás?mesélj, és képeket is kérünk,milyen volt :)

Nelli,Domi :( nem semmi dolgokon mentek keresztül!Úgy sajnálom, remélem minden rendben lesz!És te hogy vagy?

Petra,tök jó, hogy jöttél :) már annyit kerestünk ám!
Azok a szemek...........................ámulatba ejtőek, annyira gyönyörűűűűek, és hozzá a kiscsaj arca, nagyon szép kislány :wink:

Rita,akkor te is csak olvasóban voltál, de jó hogy néha írsz is azért :wink: 4 gyerekkel otthon, fú le a kalappal, én néha a kettőtől meghülyülök már.Bár már kezdenek egyre többet együtt játszani, de néha kikészítenek :x

Szerintem nem haldoklik a topik, csak nyár van,ennyi!szeptembertől itt lesz mindenki :wink: az tuti!

Majd rakok képeket én is csak mivel frissítve letta gép ugye most tök üres.Minden cd-n van már, így majd onnan mazsolázok :P

Többiek is gyertek beszámolni, akik rég voltak!
manóci
 
 


Rita,neked akartam még írni a Peti még mindíg picire!
Hanni akkor törpilla, mert 6 kg, 14 dkg, és 66 cm!!!!Szerinted, akkor ki a pici :lol: :lol: :lol:
Mellesleg Eszti nekem is akkora volt mint Petid, és egyáltalán nem volt pici.Pont az átlag volt, azt mondták rá.Igaz ő lány, de azért akkora különbség csak nincs a két nem között,nem?! :wink: Nyugi, nem pici, Peti tök jó.Nem egy nagydarab gyerek, de az nem baj :)
manóci
 
 


Ma sem fogok tudni sokat írni, de megpróbáűlom. Kiderült, hogy Lilla lázas, lehet, hogy már napok óta, de mindig a hőségre fogtam, csak ma lett ugye gyanús, hidegfrontban. Lelkiismeretfuri ezerrel, egyből rohantam a dokihoz, de nem talált semmit, így kikönyörögtem egy laborpapírt, hátha a Balatonon összeszedett valamit. Csak a pisit nem sikerült levennem, illetve nem voltam elég gyors, a zacsit meg nem bírta elviselni... :lol:
Remélem, csak megint egy foga jön, nem nagyon engedi megnézni, nomeg ki nyúlkál egy cápa szájába... :roll: 8)

Manóci, akartam kérdezni, mi volt a vizsgálaton???

Rita, de jó, hogy ennyit tudtok menni nyaralni!! Mi is sokat megyünk, mert ilyenkor legalább látjuk apát... :twisted: Kicsit szégyellem, hogy ennyit megyünk, de jövőre már úgysem tehetjük meg, legalábbis tanév közben nem.

Most Almádiban kezdtünk, (csótányos kollégium, fúúúj, a hiideg is kiráz), de aztán elég jó szállodában voltunk Vonyarcvashegyen, közel a strand, meg kocsival közel egy csomó látnivaló, voltunk Szigligeten meg a Tapolcai tavasbarlangban, többet nem tudtam elráncigálni a társaságot a víz mellől.
Most hétvégén meg indiántáborba megyünk, sátorozás, hegyek, ilyesmi, csakház izgulok Lilla miatt.

Timi, nem tudom, milyen lehet, hogy pontosan megjön, nekem soha nem volt ilyen, de ha a teszt negatív lett, nagy gond nem lehet. Nem stresszeltél mostanában valamin, vagy a nagy meleg kavart be? Nekem a legapróbb dologtól kimarad, de csak nem klimaxolunk még... :roll: :? Fotót kérünk Marci hajáról.

Tegnap teljesen fel voltam háborodva a hírtől, hogy egy két éves kislányt úgy húztak ki a térdig érő vízből, már nyitott szemmel lebegett, csak az üres úszógumi tűnt fel a vízimentőnek... Hol van ilyenkor az anyja??????? Állítólag nem is voltak még sokan, hogy lehet szem elől tévaszteni egy ekkora kislányt??? És nem indítottak eljárást.... :shock:

Kép
Kép
szilvih
 
 


De jó hogy egyre többen vagyunk megint!
Lányok én annyiranagyon feszkós vagyok ma...sztem meg kell jönnie pár napon belül, mert a hormonjaim ilyenkor szoktak belőlem ideggyengét gyártani. Megjegyzem pont jókor, mert elvileg holnap mennénk Dávodra apósom nyaralójába, megejteni az idei év naaaaaaaaaaaagy nyaralását... Ha piros napok jönnek akkor pukk!

Szilvi: a vizelet tasakos kaland nekünk is megvolt nemrég, egyszer tök üresen vettem ki a tiszta pisis pelusból, másodszorra zonban sikerült telerakni...kakával :roll:

Timi: nekem se pontosan jön mostanában 28-32 napra csak a testi tünetek jelzik előre a tutit. Kép?

Manóci: tőled is jöhetne ám kép a fodrászatról:) Én még nem mertem nekiállni, de végül is eszter haja szinte csak hátul nő látványosan

Rita: le a kalappal előtted! én a kettővel is paráztam kicsit a nyári hétköznapoktól...Vannak nehezebb szituk (mint pölö a mai idegbajos napom is) de többnyire feltaláljuk magunkat. Szomszédolunk, vagy hozzánk jönnek a szomszéd gyerekek....

Férjuram ma próbamunkázni ment Győrbe....jó messzire, mert külföldi munkavállalást fontolgat(unk). Akkor mi lesz....

Kép
Kép
petra78
 
 


Móni: pótfelvételire a suliban adnak jelentkezési lapot.
Nagyon ügyes Hanni, hogy már így beszél! Marci még nem, csak mutogat ezerrel (érdekes, Livi sose volt ilyen mutogatós, ő mindig inkább mondta, ha akart valamit). Halandzsázni nagyon tud, meg énekli a "hinka-palinka"-t. Mostanában kezdi az anya, apa-t (de lehet, hogy csak én akarom azt hallani :wink: ) Livike ennyi idősen már nagyon tudta azt mondani, hogy nem :lol: Marci ezzel szemben az igen-t szokta próbálgatni, meg azt, hogy de.

Szilvi: na, még jó, hogy nem néztem tegnap híradót... az ilyet én sem értem.

Kép
Kép
timóca
 
 


Vagyok megint, csak már Marci nyúzott...

Szilvi: majd írjál, hogy van Lilla.

Marcinak az a mániája, hogy a kis sámlit cipeli mindenhová (pl. ha a konyhában nem ér fel valamit, akkor megy, megkeresi, és ha a szobában van, akkor a szobából kiviszi konyhába), és arra ráállva vesz le dolgokat innen-onnan. Ezt Livi csak később csinálta (igaz, a sámlit is csak később kapta, mikor már kezdett szobatiszta lenni, hogy erről fel tudjon mászni a wc-re. Azóta is fontos kellék a háztartásban - multifunkciós :lol: ) És bár Livi se semmi, amit művel, de Marcipán szinte naponta szed össze sérüléseket (itt kék folt, ott horzsolás). Akkor persze jön sírva hozzám, de elég egy puszi, és már rohan is tovább :roll:

Kép
Kép
timóca
 
 


Úgy látszik, ha én írok, csak elüldözök mindenkit :cry:
Egy kép Marcipánról, de nem nagyon látszik az új frizurája, de most csak ennyi sikerült:
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, Nem üldözöl el senkit, csak így jött ki... Jó lett Marcipán haja. Most én is agyalok ezen a haj témán, mert Lillának már tök hosszú, állandóan csatolgatom, gumizom, ami még nem baj, de most nyaralás végén begyulladt kicsit a szeme, és arra is gondoltunk, hogy éjsazka beleforogja a haját a szemébe, úgyhogy egyik oldalon megszedtem neki ott helyben, körömollóval. :lol: Azóta is úgy van, mert ötleteket gyűjtök frizurára.
Szerintetek akkor lesz szép haja, ha sokat vágják eleinte, vagy ha engedik megnőni? Úgy bírom a hosszú hajó manókat, ezért akartam megnöveszteni.

Móni, most láttam, hogy megírtad a vizsgálatot, d4e vhogy átugrottam, bizti mert kettőt írtál, és gyorsan scrolloztam... Gratula a lépegetéshez!! Nekem volt egy 17-es gyönyörű kisszandálom a tavasszal, Asso gyártmány volt, tehát az tuti gyárt ilyet. Eladtam a teszveszen, ott is nézd meg, hátha van másik. Sokan előre megveszik, aztán már kicsi a gyerekre, mikor feláll. Van egy 18-as bélelt Falcon cipőm is, télre, ha esetleg nem kapsz. Lillára tavaly télen volt jó... 8) :lol: De végülis akkor hanyas a lába??
Rucikban még a 68-ast hordjátok??? :twisted:

Mi megint megyünk nyaralni, Szombathely és Kőszeg közé inidántáborba... :shock: Kicsit parázok, de az esőt péntekre mondják... Az indiánsátor középen ugye Lyukas... De hideg legalább nem lesz, kullancsriasztót meg viszünk egy vödörrel...

Nelli, köszi az instrukciókat, végülis sikerült "elkapni " egy pisit, bébiételes üvegbe csorgatta gyorsaságomnak köszönhetően, akkorra már feladtam a zacsis módszert... És negatív is lett, ma estére már láza sem volt. RÁjöttem, hogy az a foga, ami azt hittem, már kijött, még most növeszti a belső rágófelületét... Kicsit hülyén lehet így leírni, de ugye kétélű fogról van szó, és a belsőt mi külön megszenvedjük...

Petra, te hordozol még?? Én most döbbentem rá, hogy egyre kevesebbet. Most, hogy megyünk túrázni, elgondolkodtam, hogy meg fog-e még egyáltalán maradni a kendőben, ha a hátamra kötöm. Ezt a módot amúgy is alig használtuk, inkább a csípőn megkötést használtam bevásárlásnál, sétánál, az nagyon egyszerű. Egy Ergo hordozón is gondolkodtam, de sztem már nem használnám ki...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi: hajvágás témához: az én anyukám gyerekkoromban folyton levágta teljesen rövidre a hajamat, mert így erősödik, én meg úgy utáltam (könyörögtem sírva, de hiába). Aztán 7-es korom után gyorsan megnövesztettem - egyből derékig érőre :lol: . De a lényeg, hogy - éppen ezért - Livike születése után utána néztem a témának, és azt írták, hogy ez genetikai dolog, tehát nem erősödik a haj a hajvágástól (esetleg csak látszara, mert a nem egyforma szálak vágás után egyformák lesznek, ezáltal dúsabbnak néz ki). Úgyogy teljen mindegy, hogy levágatod-e vagy sem, nem változtat azon, milyen lesz majd nagykorában. Ha úgy gondolod, hogy úgy kényelmesebb, akkor lehet azt is, hogy csak elől vágatod le, esetleg oldalt. De a fodrászok is biztos tudnak helyes gyerekfrizurákat :lol:
Hordozót mi nem használunk. Egyrész Marci túl nehéz, másrészt ő biztos nem maradna meg, szeret futkározni :lol: (persze mindig másik irányba, mint amerre mi mennénk :wink: )

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, az én anyukám is mindig levágta, azóta van hosszú hajam...:) Köszi az infót, kb. én is így sejtettem.

Képzeljétek, Lillának 3 napos láza volt. :roll: Tünetek: 3 napig elég magas láz, más tünet semmi, majd magától le, és a testét pelustól felfelé elborítják a piros kiütések. Szerencsére hallottam már róla, így nem kaptam szívinfarktust, hogy elutazás előtti nap csupa kiütés a gyerek. Meg kell mondanom nagyon ügyi a kiscsaj, 5 napot voltunk itthon két nyaralás közt, és pont "belesűrítette "ezt a 3 napos nyavalyát. :lol: :lol: :twisted:
Holnap megyünk ,pakolnom kell, pusz mindenkinek

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvih,akkor a választ már közben olvastad :wink:
Háát igen még hordunk 68-as rucikat is, de általában már 74-est.Sőt hosszú újú pamut pólóból már adtam rá 80-ast is, igaz annak azért föl kellett hajtani az újját :lol:
De miért raktad azt a mérges fejet a kérdésed mögé?Nem értem :roll: :oops:
Cipőfelajánlást köszi, aranyos vagy tényleg, de megmondom őszíntén ez az egyetlen amiben nagyon kényes vagyok, és nem adok rá használtat! :( Úgy gondolom ilyenkor még számít, hogy ki mennyire, és hogyan tapossa ki!
Remélhetőleg azért mostmár nem lesz gond majd a téli cipőkkel, mert addig azért csak megnő a minimális 18-asra, és abból meg ugyebár bármelyik márkát megkapom már.(pl. elephanten,siesta, stb.)Bár szerintem maradunk ennél, ez tuti jó cipő!!! :wink:

Timi,dehogy vagy te rossz ómen, tegnap pont én se tudtam jönni.Apa gépezett, aztán meg 11-kor már nem volt kedvem ideülni.Bekészültem, hogy megnézzük a Hősöket amit még szerdáról vettünk fel :P
Marcipán haja tök jó lett :wink:
Bár én, ha fiam lenne lehet ltolnám géppel kis kopira :lol: ebben a melegben?!

Jelentkezési lap infót köszi, de képzeld voltam bent a Fősulin, és nem volt :shock: ott azt mondták, hogy el kell menjek a Reviczky u-6-ban, és ott van!El is zarándokoltunk a gyerekekkel, és tényleg díjmentesen volt is!
Úgyhogy beadtam, vagyis feladtam már tegnap :wink: Kivi leszek sikerül-e vagy mi lesz egyáltalán!

Akkor rakok én is pár képet, a hajról, innen-onnan fotózva, mega kiscipőről is :P

Ja, és még annyit bár ezt lehet írtam már?! hogy 2 hét alatt híztunk 70 dkg-ot :lol: :lol: tök jóóóó!


Haj előtte:
Kép

Haj utána:
Kép

Kép

Kiscipő :)
Kép
manóci
 
 


Szilvih,na, akartam is kérdezni mi van Lillával!De ezek szerint semmi komoly :) szerencsére!Ja, én is ismerem, nekünk Esztinél volt, de neki nem voltak kiütései :roll:
Mindegy a lényeg, hogy ügyes kiscsajod van, tud időzíteni :P

Jó nyaralást, vagyis indiánozást :wink: :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!

Idejekorán megérkeztünk a hosszú hétvégénkből a tegnap esti és mára jósolt eső miatt. A két kicsivel (és hat felnőttel) nem lett volna nagy élmény egész nap a faházban kerülgetni egymást. Mindegy legalább tegnap kitombolhattuk magunkat a strandon :). Dávodon voltunk, járt már valamelyikőtök arrafelé? Déli határvidék, kis falu melletti üdülőtelep. Nyugis (és mellesleg nálunk most az is szempont, hogy ingyen volt).

Szilvi: hordozni? Áááááááá...már az idejét sem tudom, hogy mióta nem. Ha jól emlékszem utoljára talán nagyon kora tavasszal volt eszter a kendőben...Már akkor sem bírtam cipelni a tíz kilós popsit, és ő sem érezte már benne jól magát. 10,5 hónaposan pedig, amikor járni kezdett, már eleve esélyem sem lett volna belegyömöszölni :) Manapság már a kismotorral ismerkedik, és finom,női, tanulóvezetős tempóban már halad is vele.

Manóci: De édes Hanna! Nagyon szép naaaaaagy bocibarna szemei vannak. Tündéri! a frizkó is klassz ;) ...én még nem mertem nekiállni a kis szalmahajú szalmahajekunknak :lol:

Timi: akkor a hajvágásos dolgot megerősítetted bennem is. Nem az ollócsattogtatás gyakoriságán fog múlni a csini lokni. Nálunk ez mondjuk sajnos, mert nekem irtó vékonyszálú a hajam és eszter láthatólag ezt kapta örökül :(

Megyek...gyerekek szpaty, apa olimpiázik de már jönne ide is egy félpillanatra...
SZIASZTOK!!!!!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
hanee
 
 


Sziasztok anyákok:)!

Sehol senki semerre?

Kép
Kép
petra78
 
 


Mindenki nyaral???

Móni: az jutott eszembe, hogy még tavasszal szó volt egy nálatok-a-kertben-pancsolós-babataliról. Mégsem lesz?

Kép
Kép
timóca
 
 


Mi visszajöttünk az indiántáborból, nagyon jó volt.
Eddig nem tudtam, mi az a drótkötélpálya, de most nagyon élveztem 10 méter magasan lógni a fákon, nagyon jó volt a vadvízi evezés, a lovaskocsizás, kisvonatozás, az esti tábortűz melletti gitárszó, meg az, ahogy a gyerekeink elrohangáltak egész nap egymással a biztonaságos terepen...

Látom, itt nem volt nagy mozgás... Most mennem kell...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Isaszegről. Végre 2 hétig úgy tudtam nyaralani a csajokkal, hogy senki nem volt beteg :lol: "Csak" a férjem dolgozott, meg nem mindig tudott kijönni utána.
Jól éreztük magunkat. Minden jó volt, csak Anyuékat kellett folyton leszerelni, mert mindenbe igyekeztek veleszólni.

Nagyon felületesen tudtam visszaolvasni, mert időm nem sok van.

Időközben Brigi is elindult. Nagyon édes, ahogy még óvatosan, de nagyon ügyesen megy.
Haját mi is lenyírtuk, de mivel neki csak hátul volt haja, így most olyan kopi, mint újszülőtt korában, de nekem nagyon tetszik, és kényelmes. Majd rakok fel képet.

Beszéde még nincs nagyon. Mondja: mama, baba, de nem igazán tudatos. Néha anya, meg a nem, ami már tudatos. És megtanulta, hogy hhhhhhhhnta = hinta.

Domit csütörtökön viszem hólyagvizsgálatra.
Kedden fodrász, pénteken már ebédbefizetés.
Nemsokára kezdődik a suli, arra is vásárolnom kéne.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok, mi is megjöttünk balcsiról :)
Nagyon jól éreztük magunkat, többen voltunk barátnőim, és a gyerekekik, meg mi!Sokat strandoltunk, jöttünk-mentünk, kirándultunk, játszottunk :)
Eszti először tökre félt a balcsiba, de aztán nagyon megtetszett neki, ki se lehetett rántgatni a vízből :P

Szerencse jól vagyunk, minket is kerülnek a bajok :wink:
Csütörtökön megyünk dokinénihez, Hannussal mérésre, Eszti meg kapja a kullancs elleni oltás harmadikát :(

Nekem, Nelli pénteken fodrász :wink: , szombaton esküvőre magyünk :) Jövő hét kedden meg emgyünk a HP-ba a fél éves kontrollra az endokrinológiára!

Nelli,örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok, és legfőképp egészségesen!!!! :wink:
Csütörtökön gondolok rátok :wink:
Gratula szavacskákhoz :)

Szilvih,nektek is klassz lehetett az indián tábor :)

Timi,de igen, szó volt róla, és ha meg tudtok egyezni egy időpontban, tőlem kijöhettek aki ráér :wink:

Többiek????,Még nyaralásban?

Pár képet rakok a balcsiról :)

Kép

Kép

Kép
manóci
 
 


Manóci :)
Nagyon klassz lehetett a nyaralás :lol:
Nagyon édesek a képek!

Én is rakok pár képet:

Szomszéd kislánnyal a medencében:

Kép

A "nagyok" Öcsém kisfiával:

Kép

Apa a 3 lányával:

Kép

Így néz ki Brigi előlről a hajnyírás után:

Kép

És oldalról:

Kép

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Én is teszek két képet a csajokról
Kép

Kép
Kép
szilvih
 
 


Kép

Kép

Kép
Kép
szilvih
 
 


Képzeljétek, átment rajtam egy hányós-hasmenős (meg Dorkán), hát elég húzós volt. Még 24 óra múlva is alig bírtam felkelni. Amikor meg éppen benne voltam, még ügyeletet is hívtunk, mert nem bírtam eltávolodni a wc csészétől, onnan meg már ájultam le... :oops:

Dincus, veletek mi van? Túl vagytok már a költözésen? Kívánok utólag is boldog születésnapot Emmának!!!

Vikinek írtam még privit, mert izgulok értük, mi lehet...

Nelli, Manóci, jók a képek, jó bulizást az esküvőn!! Gratula a járáshoz Briginek!!

Petra, Lilla is nagy motorőrült, már hasít vele rendesen. Hamarabb tudott motorozni, mint jáni... Ha visszük a játszóra, (autóval szoktunk), nem tehetjük be hátra a motort, csak ő foghatja... :lol:

Nemsokára itt az ovi, nem várom, mostanában már jobban eljátszanak együtt, Lilla egyedül unatkozni fog... Nagyon nem várom a betegségeket sem..

Hallottátok, hogy mégsem lesz ingyenes a Pneumo elleni oltás?
Viszont kismama bérletet már vehetnek gyeses anyukák bkv-ra..

Ja, és ha vkit érdekel, hétvégén kerti kisvasút kiállítás lesz a vasúttörténetiben.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi :)
Nagyon édesek a lánykáid :lol: És mennyire mások! Dorka szőke, komolyabb, Lilla fekete és mosolygósabb. Nagyon szépek!

Én részben várom az ovit, mert Domi is már sokat emlegeti, meg a délutáni altatástól már herótom van, de részben nem, mert ők is lekötik Brigit már azzal, hogy ott téblábol körülöttük, ami ad egy pici könnyebbséget a háztartásban, de csak délelőtt.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Az ovi nálunk is izgalmas lesz, hiszen ez lesz az első :). Marcipánnak is biztos nagyon fog hiányozni Livike.

Képzeljétek, hét közepén kinőtt Marcinak a 7. fogacskája (lent), erre vasárnap néztem, hogy fent is kibújt a 2 szemfoga + 2 rágófoga is. (nem csoda, hogy hét elején nyügi volt, és lázas) De most már minden OK :lol: (egy híjján van egy tucat foga a Cápasrácnak :wink: )

Azért két képet én is teszek fel:


Kép
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Az ovi nálunk is izgalmas lesz, hiszen ez lesz az első :). Marcipánnak is biztos nagyon fog hiányozni Livike.

Képzeljétek, hét közepén kinőtt Marcinak a 7. fogacskája (lent), erre vasárnap néztem, hogy fent is kibújt a 2 szemfoga + 2 rágófoga is. (nem csoda, hogy hét elején nyügi volt, és lázas) De most már minden OK :lol: (egy híjján van egy tucat foga a Cápasrácnak :wink: )

Azért két képet én is teszek fel:


Kép
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Nelli,nagyon édesek a képek :) ilyen nagymedencénk van nekünk is, mármint sztm a mérete is ugyanez :wink:

Szilvih,nagyon arik a lányok :) felállás dettó, mármint a szőke nagylány, és a kis barna :P

Timi,gratula a cápasráchoz :lol: tele van akkor már fogakkal, tök jó!Képen is látszik a kis fogpasztareklám :wink:
Livike, meg úgy szép ahogy van :)


Most megyek is, ma szar napom van.Inkább kivonulok kertészkedni :?
manóci
 
 


Manóci :)
Jobb már a kedved?

Timi :)
Nagyon édes Marcipán :lol:

Szilvi :)
Dorka Dorina, ugye? Nagyon boldog névnapot neki!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Képzeljétek, nemrég hívott a védőnő, hogy vigyek be egy képet Brigiről, mert felkerül az anyatejes babák közé. Olyan büszke lettem magunkra! Nem hittem volna, hogy ezt valaha megélem.
Pedig most ép nagyon bosszankodom, mert még nagyon szeretnék szoptatni, de Brigi egyre kevesebb hajlandóságot és türelmet mutat napközben hozzá. Bezzeg éjjel!

Csajok, merre vagytok??????????????

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli: gratulálok, büszke lehetsz magatokra :lol:

Mi még vagyunk, itthon, de pénteken már megyünk nyaralni :lol: Hirtelen jött, hogy mégis megyünk, úgyhogy sürgősségivel megcsináltattuk a gyerekek útlevelét (olyan cukik rajta :lol: ). Váltottunk ki EU-s taj-kártyát is, biztos ami biztos.
Tegnap Marci megkapta a 15 hós oltást. Mondták, hogy 1 hét múlva lehet lázas... Jókor... de remélem, megússzuk. Amúgy igazi hősies férfi volt. Simán végignézte, ahogy a doktornő beadja a vállába az oltást, egy hangja sem volt, mégcsak a száját se görbítette le. Olyan büszke voltam rá :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Nelli,igen jobb a kedvem sokkal :wink: :) :) Gratula az anyatejes baba címért, nagyon ügyesek vagytok :wink:
Megjötta jókedvem azzal, hogy kivettem a postaládából az értesítést, hogy felvettek :P
Holnap megyek du beiratkozni, és szombat már suli :) Tökre várom, most van kedvem tanulni, aztán majd a vizsgáknál meglátjuk mennyi marad belőle :wink: :lol:

Timi,oltás :) tök ügyi volt Marcipán!
Nyaralás, érezzétek jól magatokat, jó pihit!Drukkolunk, hogy szép időtök legyen :) És hova mentek?
Tényleg neked a suli mikor kezdődik?

Többiek, merre???Nagyon anyátlanodika topik :(

I, téged pl. látlak írogatni máshova is :evil: ide miért nem írsz??!!


Na, mentem fürdetni!

Ja, nálunk most Hanninak úgy kicsípte a popóját a paradicsom, hogy nagyon csúny csórinak :( Imádja a parit, és két pofára eszi :lol: Csak ez az ára :? Úgyhogy most azt kezelgetjük, és éjjel is kel megint néha sírva, gondolom ezmiatt :roll:
manóci
 
 


Nelli! Gratula az anyatejes babához! Elérted a célodat bőven, még pár hónap, és arról kezdünk értekezni, hogyan szoktassuk le a ciciről... 8) :roll: Köszi a névnapi köszöntést!!!

Móni, neked meg a felvételihez! Mit fogsz tanulni? És honnan van ennyi energiád? Én hónapok óta egy könyvet sem olvastam el, kicsit szégyellnivaló...
Popsit gondolom, próbáljátok hagyni szabadon lófrálni a kertben ebben a jó időben, hogy gyógyuljon...

Timi, drukkolok a nyaraláshoz, bátor vagy, hogy beadattad az oltást, mi 23-án megyünk, de nem mertem Lillának beadatni. Ráér... :lol:

Nálunk tombolnak a betegségek, már lassan egy hónapja. Dorka kezdte egy hányós vírussal, ami aztán rám is átment, de annyira, hogy ki kellett hívni az ügyeletet. Aztán 1-2 hétig a hátam fájt, de olyan "vírusosan" :twisted: , majd múlt hétvége óta bedagadt az összes nyaki nyirokcsomóm, torkom, fülem fájt, szaggatott a fejem, negyedik naptól AB-t kaptam, ami nem volt elég erős, mert a nyilallás visszajött, pénteken röntgeneztek, hogy homloküreggyulladás... Akkor már csak feküdni bírtam, mert akkor nem nyilallt 2 másodpercenként... Rettenetes érzés, és közben rémeseket képzel az ember, hogy agydaganat, meg ilyesmi :lol: :lol:
MA már jöttünk-mentünk picit, sőt elmentünk a Decathlonba Dorkának görkorit venni (gagyi volt neki, és mindig lemaradt a többiektől itt az utcában), és annyira megtetszett nekünk a dolog, hogy Lacival magunknak is vettünk egyet-egyet, tök jó, "fiatalabb" koromban soha nem tellett rá, most meg olyat vettünk, hogy hajtani sem kell szinte, itt hasítottunk vele este az utcában...
Lehet, hogy 50 évesen meg a bandzsi-dzsumpingra fogunk rákapni???
Mennem kell, vihar jön, minden gyereknél nyitva az ablak.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvih,betegség :( remélem már jobban vagy!Görkori, tök jó dolog :) jól tettétek, hogy vettetek magatoknak is.Nekem méga koris múltamból van, mert mi edzettünk is nyáron görkorival.De naggyon régóta nem is volt rajtam.talán ősszel most, ha majd Eszti is rákap.Neki is van, csak tavaj még annyira nem gerjedt rá :)
A suli AVKF/csecsemő és gyermekszakgondozónő :)
Energiám.....................hát nemtom mennyi lesz majd tanulni, egyenlőre az az egy előadás ami volt tetszett.És kicsit azért is most csinálom, hogy ne butuljak el már annyira itthon.Még elfelejtek írni is a végén :wink:
Meg még egy évig itthon vagyok, tehát nyerek egy évet :)

Hanni popsija már sokkal jobban van.Igen meztelenkedtünk, meg Mercurocrommal kenegettem, meg éjszakára Bepanthennel.Ezek így bejöttek :)
manóci
 
 


Szilvi :)
Ez a betegség dolog nem semmi :( Most már jól vagy?

Manóci :)
Ez a suli nagyon érdekesnek tűnik. Hajrá! Ügyi vagy, hogy lesz energiád tanulni!

Ma vittem vissza kontrollra Brigit a pulmonológiára. Szegényt megcsapolták :( Inkább azért sírt, mert leszorították. Utálja, ha korlátozva van a szabadságában. Utána alig állt el a vérzés, és még folyni is elkezdett a vére. Jövő hét péntek fele kell érdeklődnöm az eredményért.

Dominak egy másik fajta hólyagvizsgálatot kell csináltatnom, amitől függnek a továbbiak.

Dorkának tegnap betömték az első fogát, de szerencsére ez még tejfog.

Én meg ideges voltam, mert bár minden hónapban hosszú a ciklusom a szopi miatt, de most extra hosszú, így ma csináltam egy tesztet, de negatív. Most vagy hormonális, vagy cisztám van.
Nagyon nem kell az eszemmel negyedik, de érdekes, hogy a szívemmel, meg mást éreztem a teszt után egy icipicit. Hülye vagyok, mi?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, én uígy vagyok a harmadikkal... :lol: MIóta strapásabb lett Lillával, az eszem tudja, hogy nem lenne jó, de mégis vágyom rá. Pedig kettő is kiakaszt sokszor. Miért lenne cisztád? Szopi alatt minden normális.
Brigit a pneumococcus miatt csapolták? SZegény.-...

Móni, ezt a szakot én régebben a tanítóképzőn láttam, és érdekelt is nagyon, akkor asszem nem indult be. Ez most milyen fősuli? Csak mert a rövidítás nekem nem sokat mond. Anno azért sem kezdtem bele, mert nem tudtam, hogy hol lehet ezzel elhelyezkedni. Ez ugye bölcsis korosztály, ott meg dadus nénik vannak, vagy a bölcsit is diplomásokkal akarják feltölteni? (Nem lenne rossz... :roll: )

Kicsit kiakadtam az oviban tegnap szülőin. Felemelték önkormányzatilag a csoportlétszámot 25-ről 30-ra. :shock: Az már senkit sem érdekel, hogy így mínusz 1 négyzetméter jut minden gyerekre a szobában, hogy csak 26 fakk van az öltözőben, és 3 mosdó ill. w a fürdőben. Alváskor ha mindenki bent akarna aludni, még az irodába is ágyat kellene tenni... És mindezért az óvodavezető a szülőket hibáztatja, merthogy tavaly 120 iskolakötelesből 60 az oviban maradt kerületi szinten. Na most ha erre a törvény lehetőséget ad, akkor ne a szülők legyenek már a hibásak, hanem az önkormányzat biztosítson több helyet, óvodát, ehelyett egyet bezártak most a közelmúltban...
A gyerekeknek meg abból áll a napjuk, hogy várnak... Várnak, hogy mehessenek öltözködni, hogy pisilhessenek, mosakodhassanak, kimehessenek az udvarra, ebédelhessenek, stb. stb... Ezt nem nevezném minőségi nevelésnek...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Nelli,köszi :)
Ciszta???szerintem nem, legalábbis nem hinném.4.-ik gyerek??? :shock: nekem ez a kettő bőven elég, pedig szeretem a nagycsaládot :) De én már öreg vagyok.Ennyi idősen bőven elég.Ha 10 évvel fiatalabb lennék, nem mondom, hogy ha már mindkettő sulis lenne, nem babáznék megint.De így?áááááá
Gyerkőcök orvoslátogatások :(
Szegények, ráadásul mindhárommal egyszerre van valami,nem lehet könnyű!


Szilvih,aha nagyon érdekes a szak.Tök jó dolgokat tanulunk, pl. gyerekrajzelemzést, stb. tudom tesztelni a gyerekeimen, hogy "nem esik-e bele pl. a diszlexiába-disgráfiába stb.stb."Tök jó.Bár ma kicsit betojtam.Én jogot még nem tanultam, de szerény ismereteim alapján jó száraz,seggelős anyag! :? Hát ma volt 3 óra Jogi alapismeret óra.Megmondták mit kérnek a vizsgán...................."csak két dolgot" egy könyvet, és a Magyar Köztársaság Alkotmányát úgy ahogy van be kell vágni!Aki ezt nem tudja megbukott! :shock: :roll: Netről le lehet tölteni kb. 20 oldal.Belenéztem most...................... :roll: No comment!!!Amúgy amik eddig voltak órák, mondom tök jók, érdekesek.Bár a pszichológia sem könnyű, de az legalább érdekel.
Amúgy a suli Apor Vilmos Katolikus Főiskola.
Rosszul tudod, a Bölcsikbe nem csak dadusok dolgoznak, hanem már csak diplomás szakgondozónők amihez ez a felsőszintű képzés szükséges.A dadusok a segítségek.Pl. tisztába tevés, öltözésnél, etetésnél stb.Olyanok mint az ovikban a dadusok.
A foglalkozásokat, illetve a gyerekekkel az összes történést a szakgondozónők végzik.Olyanok a bölibe mint az oviba az óvódapedagógus!
Ez amúgy csak pedagógiai Fősuli Itt képeznek tanítókat, óvódapedagógusokat, szociálpedagógusokat, és a csecsemő szakgondozókat! :) Ja, és persze mivel katolikus suli hitoktatókat is. :wink:



Rólunk, voltunk a gastroenterológián a kontrolon, és szerencsére nincs semmi Hannussal! :) Akkora kő esett le a szívemről.Dokibácsi azt mondta, hogy látszik is, hogy szépen fejlődik, mert ugye másfél hónapja voltunk.Sőt egyre okosabb, ezt is így jegyezte meg :wink: én meg szerényen mondtam, igen :) De tényleg egyre többet csinál, nap mint nap.El vagyok ájulva tőle :) Már a játszótéren játszik a gyerekekkel, csúszdára mászik fel, mászókákon/hengerbe/mászkál, oda megy amit mondok neki.pl. gyere megyünk tisztába teszlek rohan a pelenkázóhoz, vagy gyere megyünk enni, megy az etetőszékhez és mászni akar föl.vagy meyünk hintázni, már megy, nyitja ki a teraszajtót, és szalad a hintához.Mindent megért.Ja, és ma kimondta tök tisztán, hogy: ANYA :) Pár napja meg a maci-t!
Szóval tök jó, minden okés vele, és megnyugodhatok. Mindenhol voltunk orvosilag amit csak lehetett megnézetni ezen a téren, és teljesen rendben van minden!Többet nem is kell menni a gastrora se :)


Többiek????Hol merre?olyan sokat tök rég voltatok :(
manóci
 
 


Jaj Szilvih, akartam még írni, hogy ovitok nem semmi :( elég durva változás ez azért.Mondjuk, hogy vígasztaljalak, nálunk élből 30 létszámos csoportok vannak.!Mind a 4 oviban, annyi a gyerek! :? Viszont igaz 8 kis wc és 8 mosdó is tartozik egy csoporthoz, nem három!Meg egy zuhanyzótálca!A fakkokat nem tudom, mert ugye mi nem járunk még, csak a megnyitón voltunk bent 2 éve mivel ez új ovi, és akkor láttam.De a fakkokat nem számoltam meg :lol: Gondolom van 30-ha ennyire tervezték.Bár állítólag itt a 30-ból kb. a fele alszik bent!Ezek a szülők hol dolgozhatnak :?: :roll:
manóci
 
 


Szilvi :)
Te nagyon jó anya vagy, és valamiért én azt érzem, hogy lesz 3. gyereked, egy kisfiú.
Hát a baci miatt is, meg az immunrendszerét ellenőrzik, hogy javult-e.
Szegény, ma elkezdett taknyosodni. Dorka már péntek óta náthás.

Ovi sajnos mindenhol ilyen. Nincs pénz :( Kiakasztó, de azért ne keseredj el nagyon, a gyerekek ezt valószínű, nem így érzékelik, mint mi, rendkívül alkalmazkodó lények.

Manóci :)
Hurrá, hogy rendben minden a picurral :lol:
Hasonlóan fejlődik Brigi is. Annyira édesek ilyenkor is!
4. gyerek nem lesz, csak mint egy lehetséges potyautas kapcsán gondolkoztam el rajta, mi lenne, ha...
Miért lennél öreg? Hány éves vagy?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: