Új privát üzeneted érkezett!

Gyugyo:

A gyerekre nem lehet úgy tekinteni, mint egy programra. Ráadásul minden gyerek más és más. Ami az első időben valószínű, hogy a gyerek egy órán át szopik és két órán keresztül alszik. Ez nálunk így is működött. Istvánka olyan volt mint a svájci óra. Ami nagy segítség egy kismamának, hogy éjjel, amikor a baba kel, akkor apa megy a babáért, anya mellé rakja, pelenkázza, böfizteti. Főleg úgy volt segítség ez a páromnak, hogy ő is császáros volt, ezért elég nehezen mozgott. Az első két hétben nekem sikerült otthon maradni vele, azután már könnyebb volt neki is. Amíg a baba aludt, addig éjjel mi is aludtunk (én azt hittem, hogy nem tudok visszaaludni, de mégis mindig sikerült, valószínű, hogy a papahormonok miatt :D ), nappal pedig ez az idő volt az, amikor a saját dolgainkkal foglalkozhattunk.

Mivel a baba az első időben főleg eszik, böfizik, alszik, sír (ebben a sorrendben) más dolog az esti fürdetésen kívül nem is nagyon van.

Kb. három hetes volt Istvánka mikor elmentünk vele bevásárolni a TESCO-ba. Mózeskosárban vittük, azt egy másik bevásároló kocsiban toltuk. Az egészet végig aludta.
Ugyanettől a kortól már utaztunk is vele. Feleségem szülei 200 km-re laknak, és havonta utazunk hozzájuk. Egy három-négy hetes baba egy hordozóban kibírja az utata, sőt a monoton hang és a ringatás segít is neki aludni.

Ezek után már könnyebb. Nálunk már 2,5 hónapos kortól átaludta a baba az éjszakát. Volt időnk egymásra is és másokra is. A baráti társaságra is tudtunk járni, úgy, hogy egyik alkalommal én, másik alkalommal a párom ment (általánban az esti fürci és szopi után). Én úgy gondolom, hogy egy baba nem sajátítja ki magának az életünket, hanem annak része.

Ami egyedül megzavarhatja a családi életet, az a sok látogató. Egy idő után már kezd az embernek kicsit sok lenni.

István
miki
 
 


Miki:
Köszönöm az alapos választ és az elrejtett korrekt építő jellegű tanácsokat :wink:
Vitába sem merek szállni, mert annyira így képzeltem el én is, hogy szinte másabb választ nem is várhattam :):)
És ami nagyon jó, hogy apukától értesülök erről, így a bátorítás ezerrel eljutott hozzám...
most már méginkább nagyon várom a kicccsaládom ... most jöttem meg tőlük és hát nagyjából anya is ezt mondja, hogy a közel 50perces együttlétük "eszik, böfizik, alszik, sír" sorrendben zajlik... és olyan édes...
Külön köszi hogy szót ejtettél az utazásról, ugyanis a naygobbik nővérem kint él némethonban és az idénre tervezett kikocsikázást jövő ilyenkorra tervezzük és nagyon szeretnék elmenni... persze a kiscsaláddal együtt...
most egyenlőre türelemmel várakozok még gyorsan maszekolok, amíg lehet... :):)):) aztán mielőtt hazajövünk gyorsan elvégzem a kedvesem által összeírogatott teendőimet :)
na hát mostanra ennyi jutott
üdv

nézi valaki a BL-t este??
Vendég
 


Én remélem hogy tudom nézni. Biztos jó meccs lesz.
beer daddy
 
 

 
 

korrekt ez a mai bl közvetíés...
mi várható még a 2. félidőben?...
:P
Vendég
 


Gyugyo: Öt percet láttam a meccsből. viszont az nagyon teszett.
Az a helyzet hogy elmentem altatni a középső csajszit, (tegnap rájött hogy ő most velem akar aludni) és én aludtam be. :? A sz.gépem álandoan sz.rakodik az egér nem mozdul. Hát hiába egér nélkül nem élet az élet. Azt hiszem azonnal kidobom a gépet az ablakon! :evil:
beer daddy
 
 


én két meccset néztem párhuzamban M1 en is volt... :)
de hajnalban is a gép előtt voltam :(:(:(

egér problem: tisztogasd meg, ha görgős, ha optikai tegyél egy sima fehér lapot alá göröngymentes felülten legyen... ha egyik sem-> új egér, ha ez sem: akkor valszeg szemét:D
Vendég
 


Sziasztok!?

Hát, szó se róla. Eddig tartott az asszonyok "terrorja"?
Vagy senkivel nem történik semmi?

Vagy mindannyian hullafáradtak vagyunk, mire hazaérünk a melóból?

Lényeg az, hogy a jelek szerint abba maradt a fórum élete.

Esetleg mindenki arra vár, hogy válaszolhason valakinek?

Hát akkor:
Veletek mi újság? :)

András & Angi
rottkel
 
 


Hello Rottkel!

Hát igen, úgy látszik a papák nem annyira érnek rá mint az anyukák. :)
Nálunk a helyzet normalizálódott.
Bettus visszatért a régi kerékvágásba. Azt leszámítva hogy a fogacskái megint kezdenek előretörni, így éjszaka többször felébred.
beer daddy
 
 


Jó estét uraim!

igen nekünk kevesebb idő jut, mint a nőknek... zajlik ezerrel a csaj fórum... sőt már újakat is nyitogatnak... és ott tipikus "nem tudom mit csináljak az interneten a rengeteg szabadidőmmel" :):):)
Szóval nem is tudom hol hagytam abba, talán akkor mikor megszületett a baba... és egy hétig egyedül voltam itthon...
na és akkor délelőtt melóból folytatom... úgyis itthon meg dolgoztam :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk kissé torlódtak a dolgok. Hétvégén anyósoméknál voltunk vidéken. Ráadásul a Istvánka elkapott valami megfázás félét. Lázas lett, ülőfürdő, stb. A porszívó is ment ezerrel. Elég randa dolgok jöttek belőle.

Gyugyo: kis családod már otthon van?

István
miki
 
 


...na akkor folytatom...
igen meérkezett a kiscsaládom 16-án és azóta 5 napos apa szabit ki is vettem... noha túlságosan nem kell segíteni otthon a gyerekkel kapcsolatosan, igencsak elviseltem voltna még 5 hetet mondjuk...
tegnap tegnapelőtt kimerészkedtünk egy kicsikét, mert nagyon ki akartam használni a jó időt... elvégre melegebb volt 2-3 órakor, mint bennt a akásban... Egész jókat tudok aludni éjjelente, mert bazira elfáradok és hál istennek nem a melón, hanem a kisbabán jár az esezm... imádom... főleg a fürdetést :):) no meg amikor a vállamon sírja ki magát a kiscsaj... :):)
hazafele szaladok valami neogramormon kenőcsért, mert kicsípte a fenekét valami... Valami nem kóser, vagy a pampers pelus, vagy a kendő, vagy talán a bőre túl érzékeny... Pedig nem hagyjuk állni a "mustárban"... Vagy talán mindhárom egyszerre, de mindenesetre, most szellőztetjük a fenekét és ideiglenesen textil pelusozunk, míg helyre nem jön a bőre. Nem tom ti hogy éltétek meg, de naponta igen sok képet gyártunk, hogy figyelhessük minden porcikája rohamos fejlődését. Számomra meglepő, hogy mikor már hosszú cicinlógás után előkerült a cumi, azt a gyerek a két kezével fogta és szorította a pofikájába... Már két hete ugye 3an vagyunk otthon és minden nap alig várom, h hazamenjek. A pozitív változás, hogy simán végig nézek 7végén 3 meccset, amit olykor a kezemben alszik át a csemete... :)
na egyenlőre ennyimost több nem jut eszembe, majd még folytatjuk :)
Vendég
 


Sziasztok!

Gyugyo: a bőrproblémára esetleg javasolnánk a gyógyszertári kenőcsöket. A mi gyerekünknél is voltak hasonló problémák. Mi fürdetéshez, kenőcsözéshez is végig csak a gyerekorvos által felírt kenőcsöket és fürdetőket használtuk. Ezek teljesen anti-allegérnek, ráadásul jóval olcsóbbak is. Nagyon jól használhatók. A bolti termékeket amúgy az érzékeny bőrű gyermekeknél 2-3 hónaposan lehet kezdeni használni. A textil pelenkával pedig vigyázni kell, mert csak jóbban csípheti a pici popsiját. Sűrün kell pelust cserélni. A feleségem pedig tud a törlőkendő helyett is mást. A kendőkben lévő olajra a picik érzékenyek lehetnek, ezért egy pelust nedves langyos vízbe mártva le lehet mosni a popót.

Sok sikert kívánok a babához és az együttléthez, várjuk a további beszámolókat.
miki
 
 


Üdv. Papucik!

Először helyzetjelentés:
Bettusnak a felső két metsző foga épp most akar előre törni kevés sikerrel. Emlékszem ez a Dorinánál is nehéz időszak volt, viszont Bettina nagyon jól viseli, annak ellenére, hogy nappal alig alszik és éjjel is többször fent van, egyáltalán nem sír. :)
Mozgás terén sokat fejlődött, már a mászás kezdeti stádiumába lépett, hála Dévény Anna alapítványnak, ahova a kötött izmai miatt volt szükség.

miki:
befűtöttetek erre a debreceni balhéra, úgyhogy online lefoglaltuk :D , két hét múlva megyünk, a két kicsinek ingyenes (3 év alatt).
Amúgy nekem most ezer munkám van, megpróbálom addig befejezni. :shock:

gyugyó:
már várom a magyar-török összecsapást, remélem nem bukunk egy hatalmasat :roll:

rottkel:
én sem voltam a baba találkozón, de küldök egy fotót Neked

Kép
beer daddy
 
 


Sziasztok!

Laura két napja egyszercsak a hátára fordult, ettől úgy megijedt, hogy sírva fakadt. Mintha a kobak is koppant volna... Mindenesetre ugrottunk felkapni, persze meg is nyugodott gyorsan. Azóta még nem próbálta újra :) Tudom, hogy régebben volt téma, de én mindenképp a felvevés híve vagyok, szerintem (és ebben dr. Spock is megerősített:)) a babónak tudnia kell, hogy számíthat a szüleire.

Az alvás igen jópofa nálunk. Aranyszabály, hogy csak anya altathat, mert ha én fekszem mellé, nemhogy nem alszik el, de egyenesen kiébred :D Ebből tegnap volt egy nagyon tanulságos fejezet, asszonkénak el kellett mennie fél napra, én vettem át a szolgálatot. Pelus, etetés, büfi, játék, álmos nyafi, akkor mehetünk. csak nem aludt el. Egy órát énekeltem, beszéltem, maradtam csöndben, átöleltem, elengedtem, semmi. Felhívtam a szakembert, aki kérdezte, melyik oldalán feküdtem, mert a bal oldalán fekve nem lehet elaltatni, csak a jobbon. Átmentem oda, két perc alatt elaludt... Ezek azok a dolgok, amikre soha nem kapunk magyarázatot :D

Caliban
caliban
 
 


Sziasztok!

beer daddy:

Örülök, hogy mentek, előre is kívánom, hogy érezzétek jól magatokat. Rakok pár képet fel, hogy lásd, mire számíthattok:

Kép Külön bébi mednce (klórmentes):

Kép Gyerek medence:

Kép Nagy pezsgőfürdő:

Jó dolog, hogy este még vissza lehet menni, így vacsi után kellőképen ki lehet fárasztani a gyerekeket.

Fogzás: mi már lassan 4 hónapja szenvedünk vele, változó sikerrel. Nagyon jó a dentinox, amit az ínyére lehet kenni. A mozgással mi is hasnoló sikereket értünk el (szintén Dévény Anna módszere), megy az átfordulás mindkét irányba, ülve halad előre (ez elég furán néz ki, de működik, lepakolta a DVD-ket) és a felülés is egyre jobb.

Caliban:

Istvánka akkor hökken meg, mikor ültéből hirtelen hátra esik. Mi körül vettük takarókkal, így puhára esik, nem ijed meg és nem sír. Egy pillanat alatt hasra fordul és indul is.

Lefekvés: nálunk a szopi után én rakom le a picit születése óta. Egyszer nem voltam otthon, de akkor elég nehezen ment a lefekvés. Ezekhez a dolgokhoz a picik nagyon hozzászoknak és ragaszkodnak, mivel valóban ez jelenti nekik a biztonságot.

István
miki
 
 


sziasztok!

Beer Daddy köszi a képet. Már nagyon hiányoznak nekünk.

Én is sokat melózók, és a két lánynak is anyja helyett anyuk vagyok. Nem elég a meló, még fözés, mosás, házimunka leckéket adok. Meg a tanulást se hanyagoljuk, mert ha szünet is van (két hetes) azért a magyar anyagban van mint behozni. Lásd pl. most itt áll mellettem Viki a Toldival a kezében. Megyek is, mert sok szót nem ért.

KözBen Roni lerombolta a konyhát....

András & Angi
rottkel
 
 


Miki
bőrprobléma lekezelve remélem :)
sudo cream, ami a kórházi csomagban volt csodákra képes...
a felírt gyógyszertári nem használt ráadásul a canesten sem nagyon...
tegnapelőtt voltak dokinál, minden rendben. az arcán kijöttek a tejkiütések, amire valami 46 Ft-os gezemicét kaptunk :D

Most már átléptük az egy hónapos kort hihetetlen észre semm vettem olyan gyorsan ment...
a baba szépen fejlődik, rengeteg grimaszt vág hol anyja, hol apja hülyeségeit adja elő :D így rendszeresen készülnek a képek...
Sok örömünk van, sokat röhögünk a gyereken, mert eszméletlen, milyen pofákat tud vágni... mondjuk egy egy pukit megelőzően, vagy épp cicre tevéskor :D


este 11-től reggel hatig csönd van bár esténként nagy a hiszti és a nyugtalanság... így délután tudok csak "anyakarbantartást" végezni :P


Apropó hol is volt ez a pezsgőfürdőzés?? :D
nagyon be vagyunk már mi is sózva, hogy elvigyük a gyereket ide oda...

az a baj, hogy a corsámba nem fér bele a babakocsi...
vihetem a hordozóban a gyereket :D:D

beer daddy

magyar török... málta magyar... gondolom nokomment :D:D

caliban
altatás nálunk vegyes... egyenlőre gondolom... Anya is altat én is altatok...
tegnap este vebkameráztam kollégával és közben bőgött a gyerek a kezemben... mire leírtam, a srácnak egy kézzel, hogy pillanat megnyugtatom, addig ő röhögött, hogy a gyerek be is dobta a szunyát de úgy, hogy fel sem kelt reggel hatig :D:D
olyan édes egész nap nézegetném ;)

k életbe nem akar feltöltődni a kép...
majd otthon ;)
Vendég
 


Gyugyo:
A sudocream nagyon jó. Mi is azt használjuk a születése óta, mert mikor a babát hazavittük semmilyen krém nem volt otthon. De emlékeztem, hogy a kórházi ajándékcsomiban láttam egyet. Azóta ez a kedvencünk.

A fürdőzés Debrecenben volt, az Aquaticum nevű helyen. Elég bababarát, nekünk nagyon bejött. Adnak gyerekágyat, az étteremben van etetőszék. Utobbira nektek még nincs szükségetek. Mi már cseréltünk babakocsit, így befér a csomagtartóba. Mivel a fiam kb. 9 és fél kiló, elég nehéz már cipelni a hordozóban. De ha mentek kirándulni tudom ajánlani a kengurut. Nálunk olyan jókat aludt benne a gyerek.

Szép napot

István
miki
 
 


Sziasztok!

Nekem is gond volt a kicsi kocsimmal, és a nagy babakocsival. Tetőcsomagtartóval hídaltam át a problémát. De most (sajnos) a baba is, a babakocsi is Mo-n van. Amíg nem veszünk nagyobb kocsit vagy puposkodunk, vagy tető.

Gyugyo!
Tényleg elrohant ez a hónap. Nem rég együtt szorítottunk nektek. :)

Sok sikert mindannyiunknak.

Bye

András & Angi
rottkel
 
 


Sziasztok

Hát elég régen jelentkeztem, de mostmár megteszem. Mindig készülök írni, de beletemetődöm a melóba.
Nálunk most elég nagy változások vannak. Mozgás terén már forgolódik, kúszik, fenekét emelgeti. Leteszem a takaróra és pár pillanat mulva az asztal alól kell kiszedjem...milesz ha már mászkálni is fog???
Aliznak most nőnek a fogai...ezzel sajna este 2-3 óránkénti felkelések járnak, napközben meg alszik 20-30percet összesen. Bár lekopogom, tegnap aludt vagy 3 órát...

Gyugyo:
Az én lányomtól meg gépelni nemtudok:) Kamera érzékeny lett annyit fotóztuk:) Ha a géphez ülök, mostanság élvezettel kihuzogatja a fülhallgató vezetékét, amit én visszadugok, majd ő ismét kihúzza. Miután ez már uncsi, elkezd gépelni a klavin. Ezt csak akkor rossz, ha épp ügyféllel tárgyalok :) A webkamerát nagyon szereti, tudja is hol van és mindig beleröhög:)
Mi már nagyon pici kora óta visszük ide oda, így szoktatva van.

A kengurun én már régóta filózok. A hordozót már nem használjuk,mert mondhatni qrva nehéz a gyerekkel együtt, így megkapta a kocsiülését, de most kézbe kell hurcolni ide oda. De vettünk egy sport babakocsit, ami simán befér a csomagtartóba, így lényegében a probléma megoldva. CSAK itthon szeret kézbe lenni...és mint mondottam fél egy órákat kézbe tartani kicsit nehéz. Így lehet veszek egy kengurut...
Ja ami szenzáció...Vince kapott karácsonyra egy Crazy frog plüst, amit megnyomva elkezdi hogy dim didididim diii diii....
Szóval Aliz megszerette...de annyira, hogy utána mondja :D
Persze ilyenkor bepisilünk a röhögéstől :D és mostanság már rendesen így gagyarászik :D
remélem azért beszélni is megtanul és nem az lesz, hogy Kislányom hogy hívnak? - dim dididim diii dii dim
whisky apuka
 
 


Jó estét mindenkinek!

Istvánka megtanult mászni, ezért a mai napunk azzal telt, hogy elkezdtük a szobákat átrámolni.

Az egész tegnap kezdődött, először csak néhányat mászott előre, majd hasra csúszott. Ma már viszont utánam jött a konyhába és vigyorogva nézett be az ajtón. Mivel a járókát nem bírja, így kerítést építünk fel a szobában, amin belül majd mozoghat.

Nálunk is bejött a kenguru, de Istvánka már 9 és fél kiló, ezért az én hátam már nem igazán szerette hosszú távon.

Ennnyit rólunk, további szép estét.

István
miki
 
 


Üdv mindenkinek!

Laura elkezdett hátrafelé mászni. Ugyan tudtuk, hogy ez lesz meg hamarabb, de elképesztően mókás...
A számítógép nagy barát nálunk is, ha nem gépel akkor rágcsálja a klavi zsinórját. Szerencsére fogak még nincsenek, így csak tisztán kell tartani a kábelt.

Rengeteget beszél, magyaráz, és kb. két hete pápázik, az utóbbi pár napon mindenkinek és mindennek, például a polcon levő plüssmackóknak is :)

Tegnap nagyon nyűgös volt az óraátállítás miatt, Ti nem vettetek észre semmit?
caliban
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon nyűgösek voltunk az óra miatt. A gyerek abszolúte nem tudja követni, hogy hamarabb van sötét, és már lassan fél hét felé fürdeni akar, viszont már éjfél elött szopizni újra. Felőlünk maradhatna úgy az óra, ahogy van.

Istvánka nagyon mászik, minden zugot át kellett alakítani.

Szép napot mindenkinek!
miki
 
 


Hej!

A mászkálás nálunk is nemrég indult, egyenlőre hátrafele, de már emelgeti a poronty a popót, szóval a teljes őrület sem lehet messze. A tegnapi nap természetesen a gócpontok felszámolásával telt (kábelek elpakolása, stb).

És lenne egy javallatom is. Nagyon jó, hogy itt megbeszélünk dolgokat, de szerintem az apai büszkeség netovábbja egy korsó sör melletti babaélmények megbeszélése és fényképek körbeadása egy erre rendszeresített vendéglátóipari egységben.

Vélemények?
caliban
 
 


Hali !

Már rég jelentkeztem, sajnos mostanban nem sok időm van.

Nálunk is mászás a sláger, résen kell lennünk nagyon. Mert már kapaszkodik felfelé is és vigyázni kell, nehogy dobjon egy hátast.

Caliban: részemről oké, semmi rossznak nem vagyok az elrontója!! :lol: :lol:
Időpontot írjatok!!

Amúgy üdv. Mindenkinek!
beer daddy
 
 


szevasztok uraim, íme a 2 hónap eredménye:

Kép most már én is szót kérek

jajj de gyorsan elrepült ez az idő..

sajna nekem sincs nagyon időm...
Vendég
 


Sziasztok Apák!

Na szóval, ahogy a lányok is ki tudták várni, míg a nejem oda ért, én is türelmet kérek töletek. Viki - a nagyobbik - és én december 18-án érünk a pesti "korsó(k)" közelébe. És mint Caliban és Beer Daddy is javalta, . adjuk csak körbe azokat a képeket, történeteket söröcskék közBen is. :)

András & Angi
rottkel
 
 


Üdv Mindenkinek!

Visszajöttünk Hamburgból. Ez önmagában nem lenne olyan nagy dolog, de nem akarom kissebbíteni, fordult velünk egyet a világ...

Repültünk, Laura remekül viselte az utat, a végén a légikisasszony odajött és megkérdezte, hogy mindig ilyen nyugodt-e, mert ilyen még nem igazán látott... Persze az én és Mrs. Caliban mája is hízott rendesen :)

De amiért fordult velünk a világ, hogy rájöttünk, a kisgyerekes ember NEM másodrendű állampolgár. Az a beugró volt, hogy gyakorlatilag mindenhol mozgólépcső, lift és rámpa a babakocsinak (ahol nem találtuk, rájöttünk, hogy rossz helyen kerestük), de ahol nem volt, mindig (és tényleg mindig) odajött valaki, hogy segítsen-e vinni a kocsit. A járdaszélek rámpásítva, és nem kell figyelni, hogy valaki autóval meg akarja-e ölni a családot az úttesten, mer megállnak az autók, ha csak tervezed a lelépést. De mondhatnám azt is, hogy lehet használni a tömegközlekedést, mert nincs lépcső a felszállásnál, viszont van hely, de ha nem ott szállsz fel, ahol ki van jelölve, félreállnak, hogy beférj.

Mikor idehaza leszállt a gép, nem telt el tíz perc, hogy itthon érezzük magunkat, feleségemet a kicsivel a karján kétszer taszították meg úgy, hogy majdnek elesett, és még nem jöttünk ki a terminálról... Hazafele a kocsiban a gyorsforgalmin nem egyszer törtek meg majdnem minket...

Nagyon nem értem ezt az országot. Van valaki, akinek ez jó, hogy így mennek el a mindennapok?

Caliban, aki most eléggé borús...
caliban
 
 


Ja, a sörözést pedig akkor elkezdem szervezni, valamikor dec. közepe tájára. Van valakinek valami preferenciája a helyszínt illetően?

Caliban
caliban
 
 


caliban: Hamburg egy más világ való igaz...
ezek szerint Te vagy az ura a scullynak, aki a tesóm barinője :P:)

közlekedésről meg lehetne jó pár gondolatom, hisz ezzel foglalkozom és nagyjából van képem, hogy miért nem megy itt semmi...

a kölekedési morál más kérdés :P:):O:D


ja sörözés... tegnap foci után, jó sportolóhoz méltó módon lecsúszott 1 liter...
pereferált hely: nekem mind1 lenne, ha lenne soför, aki hozna pestről.. mert ugye mind odavalósiak vagytok, ha nem tévedek...
Vendég
 


Uraim!

Istvánkának tegnap, 5 éf fél hónapos szenvedés után végre kibújt az első foga, így kilenc és fél hónaposan talán ő az utolsó a babák között. Ennek annyira örült, hogy kb. egy órán át bohóckodott, mászott, vigyorgott, álldogált, pedig már rég aludnia kellett volna.

István
miki
 
 


Sziasztok!

Miki, nem ti vagytok az utolsók. Anginak még mindig nincs kint egyse, pedig a nyolcadik hónapban vagyunk. De már rágcsál az ínyével.

Pest nekem is okés sör ügyileg, de csak 18-a után, és 22.-e elött.

Angi csak most kezdett el hátrafelé araszolni, néha csak a feje látszik ki az ágy alól. :)

András & Angi
rottkel
 
 


Sziasztok!

Gyugyo78: Nem vagyok az ura, csak a férje :D de ő az.
Nagyon klassz napot töltöttünk velük, remek lányai vannak :)

Sörözésügyben jövő hét péntek (24-e) jó? A helyet még kitalálom, akkor legyen Pesten, valszeg a Deák tér közelében.

Addig mindenki szedje össze a történeteit és a képeket! Ha valakinek csak gépen van meg, tudok vinni laptopot.

üdv
Caliban
caliban
 
 


Helló Mindenkinek!

Caliban: nekem jó bármikor, de szerintem alkalmazkodjunk a többiekhez is. Pl: Rottkel jelezte hogy neki dec. 18-22.-e közt jó.
beer daddy
 
 


Hali!

Tényleg jó lenne, ha kibírnátok. Egy hónap.

Üdv.

András & Angi
rottkel
 
 


Üdv!

Akkor mondjuk egy 19 kedd?

Caliban
caliban
 
 


nekem okés
beer daddy
 
 


Nekem is jól hangzik. Köszi szépen!

Angi már ezerrel pörög. Ahogy mondom. Nem kúszik, nem mászik. Csak oldalra pörög. Beállítja magát merőlegesen a célra, és oda pöndörödik. :) Foga még egy se, és marad a cicin. Délelött valami gyümi, de naponta százszor strapálja az apai vagyont.
Itt már ilyenkor kezd a bölcsi, és Angi egész könnyen beleszokott. Csak az első párnap volt gázos.

Egyenlőre ennyi. Hulla vagyok, de jól esik. :)

Sok sikert mindannyiunknak.

András & Angi
rottkel
 
 


Sziasztok!

Kicsit leültünk beszélgetésben, látom mindenki gyűjti az élményeket :D

Nálunk felpörögtek az események, Laura kapaszkodva feláll, kezd magától ücsörögni is, de leginkább elkezdődött a félős időszak, úgyhogy most sok bújásra van szüksége...

Anyája megőrül, csak akkor tud bármit csinálni, ha a pici alszik / karba van véve, mert különben ordít, hogy micsida méltánytalanság érte.

Valamint ismét felkel éjjelente és enni kér. Nincs is jobb, mint fél kettőkor kimenni a konyhába, csinálni egy adag kaját és etetni...

Caliban
caliban
 
 


Hali!

Nálunk nagy hajtás van karácsony előtt a munkában.

ezért nem tudok mostanában írogatni. :(

Gyerekek túl vannak egy-két betegségen. Remélem most már a vírusok elkerülnek minket.
Bettina ezerrel mászik, ő is kezd felkapaszkodni, résen kell lenni.
Ami érdekesség, hogy tapsol, puszit ad, szerencsére ő eljátszik magában is. Továbbra sincs túl sok gond vele.
Harmadik gyerek magától is felnő esete :lol: :lol:
Számomra ez a legédesebb kor, azt hiszem vissza fogjuk ezt még sírni :)


Üdv. Mindenkinek!!
beer daddy
 
 


Sziasztok!
Jobb későn, mint soha! Na szóval, a repjegy a kezemBen. 19-én érkezünk a nagy lányommal. A pesti számom 06-30/642-9355, ha esetleg lenne fejlemény a találkozó ügyéBen. 22-én ete nagyon nem érek rá. Ezer éve nem jutottám ki egy Lord koncertre, és most a dobos jelzett, számít a jelen létemre. :)
Azon kívűl rugalmas vagyok, 24-ig. Jó lenne, ha összejönne valami.

Addig is kellemes ünnepeket Mindenkinek. Kitartást a babákhoz, és sok örömet!

András

András & Angi
rottkel
 
 


Szóval akkor marad a holnap este? 19 kedd, fél nyolc-nyolc között a Noiret-ben ( www.noiret.hu ). Pls szóljatok vissza, hogy oké-e.
caliban
 
 


Caliban: én megyek, írtam pü-t! :)
beer daddy
 
 


Üdv!

A ma esti összejövetel végül elmaradt, de megbeszéltük az ismétlést csütörtök este fél kilencre, szintén a Noiret-be.
Eddig hárman vagyunk, mindenki részvételének nagyon örülök!

caliban
caliban
 
 


BúÉK urak!!
most nézem, hogy elmaradt valami találka.... :lol:
anya bitorolja újabban a gépet, nekem maradt a gyerek nevelés :lol: :lol: úgyhogy, csak pislogni tok, de olvasni nem újabban...
Ráadásul új helyekre is bejelentkezett, így most már egyre többet fórumozik... a fakanál forgatás meg elmarad...
Azt még elfelejtettem kérdezni, hogy nálatok a nejetek teljesemértékben ellátja a háztartást, vagy hathatós segítsége van??? ha igen ki segít és mit??
Csak azért kérdem, mert újabban azt veszem észre, hogy csak kupizni tud én meg mint egy állat takarítok : :lol: :lol: Szerintetek mennyire csapjak az asztalra? :D:D
Vendég
 


Gyugyó!

Engedd meg, hogy én válaszoljak. Illetve egy kérdéssel kezdeném:
Eddig hogy volt nálatok a háztartás?
Te mit értesz ez alatt? (ez se mindegy)

Az viszont biztos, hogy a gyerekkel való foglalkozás, szopi, éjjeli kelések a terhesség kb 2 hónapjától, az irtózatos hormonális ingadozások stb teljesen le tudják fárasztani a nőt.
Mire ő egyszer egy normálisat tud aludni, addigra lehet, hogy a törpe lesz 3 éves...
És a takarítás-főzés nem épp kikapcsolódás.
Tehát szerintem, ha téged zavar a kupi, akkor csináld meg vagy foglalkozz addig a törpével, amíg ő pihen, hogy legyen ereje rendet rakni, miután lerakja a kicsit aludni.
(hangúlyozom a házi munka nem egyenlő a pihenéssel!!!!)

Sorry a bele blabláért!

Üdv:

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Hello Vok!

Szerintem nem probléma, hogy te válaszoltál...
Itt igyekszünk férfias poénokat is beleszőni a mondandónkba, amelyeket nem biztos, hogy mindenki ért.

Amit írtam arra válaszként az első 3 sorodban feltett kérdés elegendő... A többivel tisztában vagyok, illetve gyermekünk átlagosnál nyugisabb léte miatt sokminden nyűggel nem is kellett szembesülnünk... Nejem kb 20 %-kal többet alszik úgy, hogy az éjszakai esetleges etetéskor sem kelek már fel...
Nekünk az első hónap volt nehezebb, de talán akkor is a rutintalanság, rendszertelenség miatt volt...

Kérdésedre pedig a válasz az alábbiakban foglalható össze:
Háztartás: konyha rendben tartása (beleértve a bútorzat rendszeres tisztítását is!)
Főzés, mosogatás, kaja és hozzávalók beszerzése, rendszrezése és ha elfogy valami észben tartása. Lakás rend, takarítás, ablakpucolás, fürdő WC.
Munkamegosztás nálunk terhesség előtt:
Általában, ha nekiálltunk akkor egyszerre csináltuk a dolgokat, együtt bevásárlás, de mivel a közösbe én hoztam a főzési tudásom, a nejem nem ezért a főzés ritka volt, vagy nagyrészt én séfeskedtem. Mosogatás rendrakás is felesbe, amíg nem volt anya otthon akkor azért segítettem, amióta otthon van, a nehézkesség miatt segítek, de ugyanabban az arányban.
Takarítás, ablakpucolás egy az egybe az én reszortom a WC-t fürdőt kivéve...
Mosás, vasalás jellemzően női melónak hangzik, de nem nem mutat rosszul az én kezemben sem...
Szülés után:
Többnyire minden maradt a régiben úgy, hogy nem egyszerre dolgozunk, hanem amíg egyik dolgozik a másik babázik...
A bevásárlás teljesen én intézem, a konyhában és máshol is közös az érdek és a törekvés, hogy minél kevesebb munkát csináljunk magunknak. Csak ugye valamiért anya nem töri össze magát, hogy ne kupizzon...

Tokképp erre lettem volna kivi előző hozzászólásomban, ki hogy csinálja... mert hallottam olyant is, hogy azok a kellemetlenségek vannak a nőnél, mint amit te írtál, ellenben a férj cseszik mindenre és még a házastársi közelezettségeket is elvárja minden segítség nélkül...

No és én erre megkaptam párszor, hogy nem veszem ki a részem a gyereknevelésből... Tudni illik elvagyok a gyerekemmel, míg otthon vagyok akár a nap 24 órájában, mert meg tudnám zabálni, csak azt gondolom jogosan vagyok felháborodva, ha a rágalmazások után visszakérdezek, hogy a házimunkát elvégzi e valaki helyettem???
Szóval így a végére beleszőttem egy csavart... Kérdés ki hogy adja elő??
Vendég
 


Szia Gyugyó! :D

Értem... :D Így kifejtve érthetőbb a kérdés.
Én azt mondom, hogy várj még vele. Nehéz hozzá szokni az egész új szituhoz. (tudom, ezt te is pontosan így érzed)
Nekem személy szerint teljesen 8ad rangú kérdés volt a rend a lakásban. Párom is szólt, hogy mindenhol otthagyom Hanna dolgait. Nekem fel se tűnt. Így több mint 8 hónap után már egész jól kézben tartom a dolgokat. Megfőzök, rendet tartok, és nem hagyon szana szét Hanna cuccait. De ehhez(nekem) idő kellett.
Lehet, hogy a párodnak is szüksége van rá.
Én később ezt úgy foglamaztam meg, hogy jobban érdekelt, hogy Hannával legyek, mint hogy mit hova rakok. Akkor kezdett el kellemetlen lenni a dolog, amikor soha nem találtam semmiét. :D:D

És a hormonális ingadozások még mindig közre játszanak. Én kb 6 hónaposan jöttem rendbe. Azóta kevésbbé akarok rögötn felrobban. eleinte nagyon durva volt. De ez mindenkinél másképp jön elő. Megpróbáltad már vele megbeszélni a dolgot?
(gondolom igen, de inkább megkérdezem :D)

Más szemszögből látjátok a dolgokat. Nehéz mind a két félnek, ez biztos!!! Türelem! :D Mindenki belerázódik idővel a dologba. :D Szerintem! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Hello!

na akkor kicsit szűkítve a kört végülis kupi oké... csak hát tudod, ha már megtörténik az, hogy a gyerekkel majdnem hasraesel....
vagy ha ragad a kredenc, vagy a villanykapcsoló be van ragadva, vagy ha muslicaraj lepi el a lakást...hmmm akkor azért nem 8ad rendű... de ugye említettem, mára nem változott sokminden, csak most van mire/kire fogni :D:D
persze, én megértő vagyok és hát házias, nem verem az asztalt, ha nincs kinyalva a p..csám... :D:D

Kata 5 nap és 4 hónaps lesz... egy hete hátról hasraforult a kincsem...

íme egy szexi kép :lol: :lol: Kép apa kevés vizet engedtél nekem!!!
Vendég
 


Hali. Üdv.mindenkinek és BUÉK!
Gyugyó: Szóval végül a tali nem maradt el. Naon király volt. Ott volt a Caliban , meg ott volt a Beer daddy, meg ott volt a Caliban, na meg ott volt a Peti, jaa.... meg ott volltam én. szóval rengetegen voltunk. Pont ketten. Szóval király volt ittunk egy alkoholmentest oszt annyi. :lol: . De viszon jót dumcsiztunk.

Jelenlegi témáról annyit, ha azt kérdezed kit zavar jobban a rumli a páromat vagy engem akkor válasz egyértelmű. Őt. Ha azt mondom tisztaság mániás akkor nem túloztam semmit. gond az akkor van ha neki nincs ideje megcsinálni, ilyenkor mindig mondom neki hogy engem nem zavar. erre a válasz ,de őt viszont igen. Ilyenkor meg kell hogy mozduljak. én tudom hogy a takarítás, házimunka nem csak női munka, de én nagyon utálom. Ezért most ország világ előtt kijelentem hogy a párom egy tündérke, mert ő ezt többnyire megcsinálja. ezért ezer hála érte.
Remélem beleolvas ebbe a topicba, akkor ma jó napom lesz :lol:
beer daddy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: