Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Orsi!
Ez igazán nagy hír! Szorítok, hogy minden rendben menjen. :)

Edina!
Ha szólok Dávidnak, hogy rakjon rendet, akkor Ő sem áll neki. Játékos formában próbálom. Elkezdem felkapkodni a játékait és közben mondom neki pl. "ki szedi fel gyorsabban az építőkockákat?" erre általában belelendül. Aztán nem 1x előfordult, hogy pakolás közben otthagyott. :?
Nálunk mostanában a kézmosás megy nehezen. sokszor a fürdőig is alig bírom elcsalogatni.
Hogy vagy? Hallottam mostanában másoktól is, hogy elkaptak ilyen hasmenős, hányós vírust. Jobbulást!

Momoska!
Nagyon tetszik ez a gyereksziget. Gondoltunk rá, hogy szombaton elmegyünk Budára és akkor ide is elmennénk. Ti hol tudtatok parkolni? Kocsival mentetek egyáltalán? Van esetleg valami fontos infó, amiről érdemes tudni?

Végre megtaláltuk idei nyaralásunk helyszínét és idejét. Neten találtam, hogy júl.2-4-ig Győrkőcfesztivál lesz Győrben. Úgyhogy le is foglaltunk a szállást.

Kép
Kép
tina82
 
 


Ha eddig a laptetőtől tartottatok, akkor most már lehet írni! :lol:

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok,
orsi, ez jo hir...minden jot anyukadnak a mutethez!
tina,
be lehet menni autoval, lehet benn parkolni ingyen, max. ha az a sziget elejen levo parkolo megtelt, akkor hatrebb iranyitanak.
minden ingyenes amugy, csak a vurstli-szeru dolgok(korhinta, dodzsem, horgaszas) es a lovaglas fizetos.

győrköc nagyon jo szokott lenni, gyor meg nagyon szep belvarosu varos lett, miota felujitottak, s ha addig irtanak szunyogot, akkor az se lesz zavaro a rado-szigeten (ott van a fesztival). egyebkent en most itten vagyok a kozelben, egy hirtelen elhatarozasnal fogva hazajottunk vasarnap fertodre vonattal, 3 ora ket kolokkel, de teljesen elveztek (apjuk otthonmaradt), bar en ma ujra vonatozom pestre, mert holnap reggel dolgom van, s szerdan jovunk autoval vissza, borisznak az elso nelkulunk toltott ejjele lesz:-).

Ja felevettek a bolcsibe, de barmilyen lelkesen beszelek bolcsirol, vagy kerdezek vissza lelkesen, hogy orul-e, hogy felvettek, nem tudom becsapni, mosolyogva azt valaszolja: "nem":-) de meg sulhet el jol is a dolog, mert aliz meg nagyon varta a bolcsit, aztan meg mi lett belole...!
szobatisztasag kerdeset meg jegeltuk, mert az az egy napos bugyizas (amit ugye raadasul o kert) avval a kovetkezmennyel jart, hogy 3-4 naponta hajlando csak kakilni, akkor is panikba esik (bar talan megtorni latszik a jeg, mert tegnap es tegnapelott is kakilt mar), ezert en most varok meg, hatha nem csak arra erik meg, hogy visszatartsa, s eszrevegye (mert azzal ugy tunik, semmi gond), hanem arra is, hogy elengedje, mert azzal meg eleg nagy gondja van:-)) ugyhogy nalunk most inkabb szoba sem jon a wc kerdes, keruljuk a szo kiejteset is:-))) szerencsere, hogy meg csak bolcsis lesz, igy van meg tobb, mint egy eve, hogy szoljon: most mar hagyjuk a pelusozast!:-)

Kép
Kép
momoska
 
 

 
 

Sziasztok!

Huh, sikerült a sulim, így tovább járhatok! Ez anyósomnak, Gábor unokatestvérének és a tanár jóindulatának köszönhető nagyrészt :) Én már rég feladtam, egyszerűen képtelen voltam írni, pedig csak olvasónaplót kellett készítenem..persze pszichoterápiából, ami nem egyszerű, legalábbis nekem. Anyósom viszont erősködött és próbált lelkesíteni, aztán kivette a kezemből és ő jegyzetelt nekem! Gábor unokatestvére pedig véletlen csöppent bele, jött Bálint nézőbe és meglátta a másik könyvet amiből dolgoznom kellett volna, őt pont érdekli ez a téma, hát elvitte s már másnap küldte e-mailen a jegyzeteit. A tanárnő kézzel írott dogát kért, úgyhogy egy éjjel reggel 4-ig körmöltem, aztán f5-kor pedig kistesó ébredezni kezdett...
A lényeg, hogy folytathatom!

Orsi, mi újság? Remélem minden renben!!
Nagymama nagyon bátor! De milyen jó, hogy ő segíthet!
Irj pár sort!

Edina, nálunk Eszti sem mindíg akar elpakolni. Nem is nagyon erőltetm, de ha megkérem,hogy pl. egy játékával segítsen elpakolni a legókat, akkor jön és lelkesen csinálja. ez lehet egy plüss vagy amit épp a kezében tart..
De Esztim most minden állat és játék nevében beszél, vagy beszéltet minket ez kb.így zajlik: játszik a babájával és azt mondja:
de beszéljen, mondja a Láli (klári) baba, hogy éhes, kakis, bepisilt, stb.
Köszi a Zalakarosi ötletet, de ott nemrég jártunk (áprilisban).

Kistesót hurcoljuk mindenféle vizsgálatra, részben a "kis" kutacs miatt. Én tudom,hogy tök egészséges ez a gyerek!!
Voltunk neurológián és ott is rendben találtak mindent nála, majd július közepén megyünk uh-ra.

Momoska, naaa hogy ment Borisznak anya nélkül? és neked?? azért gondolom nem volt olyan rossz (részben) Persze mindig ott bujkálnak a gondolatainkban ezek a gyerekek hiába nincsenek épp velünk.
Nekem most be kellett mennem a suliba kedden délután és olyan feszült voltam induláskor, mindkét gyerkőcöt itthagytam anyura (aludtak épp), kétszer telefonáltam haza (végig aludtak), aztán hazafelé bementem rossmannba és nézelődtem az oktogonnál, mire hazaértem Eszti fenn volt, Bálintom még mindig szunyált. Aztán be kellett látnom,hogy tök jó volt egy kicsit egyedül!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!

Én már jól vagyok, a bárányhimlőnek még nincs jele, de még azért teljesen nem nyugodtam meg emiatt. Igaz a két hét letelt, de lehet hosszabb is. Még a napköziből se hívtak, uh. ott sincs semmi, de a héten nem voltunk.
Igy viszont ugrott a varrás oktatásom, mert csak két hétig volt a csaj helyettesíteni.

Most éppen római rólót varrok az előtéri ablakaimra, mindig van valami.

Timi gratulálok hogy sikerült megcsinálnod. Na akkor jó kipihent voltál másnap...! Alvás nélkül... Huhh

Én is így vagyok vele, örülök amikor elszabadulhatok egy kicsit vásárolni egyedül (elég ritkán van), de akkor sem tudok igazán kikapcsolni, rohanok haza, pedig elvan nélkülem is. Aztán meg bosszankodom, hogy még a felét sem tudtam elintézni annak amit terveztem.

Orsi,
hogy van anyukád?

A szobatiszasággal haladunk, a déli alváshoz már nem adok rá egy ideje és eddig nem történt baleset. Előtte mindig elmegyünk pisilni biztos, ami biztos, de volt hogy nem kellett neki. Na ilyenkor azért számítok rá hogy esetleg lepedőcsere lesz, de nem.
A kaki továbbra is csak pelusba megy.

Ami kedvező változás, hogy már egy ideje a saját ágyamban alszom, mert elég ritkán kell már bemenni hozzá éjjel, szinte átalussza az éjszakát. Fölébred néha, hallom, de iszik aztán alszik tovább.
Viszont néha nagyon korán ébred, és van hogy visszaalszik van hogy nem. Ha igen, akkor 8-kor kel, viszont délben meg nem nagyon akar ilyenkor aludni. Ez volt tegnap is. Baromi nehezen alszik el.

Na most hogy írom, felébredt...

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Dávid hajnalban ébresztett (ez már a 3. ilyen nap), most meg alszik.

Timi!
Jó, hogy ilyen jól össze tud fogni a család. :) Akkor egy lépéssel közelebb. :) Azért remélem tudsz pihenni is.

Edina!
Sokszor irigyellek a kézügyességed, na meg a lelkesedésed miatt mikor ilyeneket varrsz.
Mikor írtad, hogy eladtad Lili ruháit a tesó-projekt előtt rögtön az jutott eszembe lehet, hogy a kistesó fiú lesz :wink:

Momoska!
Idén nem jöttök a győrkőcre?
Milyen volt Borisznak az első anya nélküli este?

Tegnap megjártuk Budát. Voltunk a Libegőn és elmentünk a gyerekszigetre is. (Momoska, neked külön köszönet az ötletért! :) )Mindkettő nagyon jó volt. Megbeszéltük, hogy jövőre is megyünk szigetelni, de akkor egész napra, mert tegnap csak késő délutánra értünk oda. Annyi program volt, hogy azt se tudtuk melyikhez menjünk.

Kép
Kép
tina82
 
 


sziasztok!

Ma félig Lilinél aludtam, újra. Tegnap későn értünk haza f9-kor, így későn is aludt el. Viszont annyira elfáradt, mert egész nap játék, kint, futkározás, aztán délután vendégségben voltunk, ahol 8-10 éves lányok voltak. Lili az ilyen korosztályt imádja! Annyira jól el tud velük játszani, szaladgálnak, hemperegnek, fogócskáznak, ilyenkor elemében van.
Aztán ilyenkor meg többször fönt van éjjel, sírdogál. Amikor már 3x kellett bemennem, akkor átköltöztem hozzá.

A gyerekszigetet én is néztem, hogy esetleg mennénk, de aztán más lett a program. A győrkőcfesztivál is szóba jöhet a hétvégén, majd meglátjuk hogy alakul.

Nagyon szeretek varrni. Most egy kis kabátkával próbálkozom. Volt egy kapott anyagdarabon abból varrok egyet, aztán ha sikerül... Még soha nem csináltam, főleg galléros, na azzal szenvedek rendesen, de majd csak rájövök a technikájára.

Még az is lehet hogy fiú lesz, majd meglátjuk, ha egyáltalán összejön. Hát igen, akkor meg úgy is újat kellene venni ruhából. De ilyenekre még nem is gondolok, majd ha sikerül ráérek foglalkozni vele.

Nekünk is megvan már a nyaralás helye. Horvátokhoz megyünk Murter szigetre. Jönnek a nagyiék is, uh. nekem is lesz benne egy kis pihenés is.

Most a neten a kerti műanyag játszóházaka nézegetem. Tegnap ahol voltunk, az udvaron volt egy és Lilinek annyira tetszett. Elvolt azzal, hogy ki-be csukogatta az ablaktáblákat.
Vannak ilyen dolgai, hogy valamivel hosszú ideig el tud molyolni. Pl a centimet a szék támlájára teszi és lehúzza, majd újra fél órán keresztül.

KépKép
domidina
 
 


mindenki nyaral?
mi kozben megjottunk fertodrol: nehany kep rola es az elozo pesti naprol!
borisz szinte eszre sem vette, hogy otthagytuk, melan majszolta akkoris tovabb a kakaoscsigajat, miutan megerkeztunk.:-)
mi a szabadnapba beiktattunk egy mozit, s egy gozfurdot ketten!
azt annal inkabb eszrevette a majma, hogy alizt tegnap leadtuk taborba, este is kerte, hogy vki aludjon aliz agyaban, a jatszon sem talalta a helyet.
aliz viszont szinte hazazavart, miutan a taborban kipakoltam a ruhait, tole ez meg nagyobb szam.

edina,
en fokeppen azt irgylem, hogy van egy ilyen hobbid, amit ennyire elvezel, s hasznos is!!:-) ugyes vagy!

tina, gyorkocre nem megyunk. aliz penteken este jon csak haza, s hat most voltunk ugyis fertodon. de majd meselj! erdekel nagyon! jo idotok lesz vegre!

timi,
ugyes vagy! megiscsak jobb igy a nyar! csaladod meg jofejek! s miert hurcoljatok viszgalatra balintot, s milyenekre, ha a korhazban meg aszontak, normalis a kutacsa???

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

Még messze a nyaralás! Bár ahogy rohan az idő.... hamar itt lesz, meg el is fog menni hamar.

Ilyen lett a kabátka. Az anyaga nem a legszebb, de próbának jó volt.
Kép

Na meg egy friss kép Liliről.
Kép
Most csak ennyi, mert ma főzök, paradicsomos káposzta, sült oldalas. Szeretnék hamar végezni, hogy még a napközibe is elmehessünk.

KépKép
domidina
 
 


Tegnap egész nap, vagyis délután, bent voltunk, nem volt kedve kimenni. Mondjuk nem csodálom, amilyen meleg volt. De most jó napja volt, mert eljátszott egyedül, eldumálgatott egész estig. Néha be nem áll a szája.

Valamelyik nap meg azt hallom, hogy számol:
- tizenegy, tizenkettő, tizenhárom.

Pedig mostanában nem is hallotta tőlem.

Na meg pár beszólás:
- kikejt a hod (felkelt a hold)
- megpumpázojom apát (fölfújja a pumpával)
- kérek mogyorót ( mutat a ribizlibokorra)

Tényleg, gyümölcs. Lili szinte semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg. A ribizlit ette, pedig az savanyú, meg pár szem cseresznyét. De most már a banán se, se alma, barack, dinnye, körte semmi.
Mostanában már a husokat se kéri a főzelék mellé, egyedül a húslevesből eszi meg a húst, meg a fasírozottat.

Pár napja már reggel szárazan ébred, vagy csak az ébredés utáni első pisi van benne.

A győrkőcre biztos nem megyünk, program van hétvégén, verik szét a fürdőt... Brrrr

KépKép
domidina
 
 


na látom csak én vagyok megint.....!!4 Merre vagytok? Minden nap benézek, de sehol senki.

képzeljétek, tegnap csak néztem egy nagyot. Egyszer csak arra leszek figyelmes, hogy Lili angolul számol magába tízig. A meséből jegyezte meg, nézi a Dóra meg a Diego mesét és ott használnak angol szavakat, egyszerű szókapcsolatokat, és sokszor számolnak is angolul, és egyszer csak magától mondta...

Most csak ennyi, na meg egy jól sikerült kép az új medence feltöltésekor... Kép

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok,

bocsi, eltűntem de már itt vagyok. :)

szóval. anya meg mama már jól vannak. mama már otthon, még lábadozik, de már a család összes tagját őrületbe kergette mert annyira hipochonder hogy csak na. :( semmi baja de mindig kitalél vlmit ami miatt elkezed aggódni... na mind1.
anya holnap jöhet ki, jól van, vese jól működik, még fél évig bármikor kilökődhet, szal még van min izgulni.

mi jól vagyunk, Noel már mászik, épp ma 7 hós. eszik már mást is anyatejen kívul, nagy zabás. :D 8,5kg és 70cm. KOlost is épp mértük 97cm és 15,5kg. :D

pár kép:
Kép Kép Kép
kölesgolyót eszem. :D
Kép
annyira cuki ahogy kendőben alszik a hátamon.
Kép

Edina, tök jók a kabát amit varrtál, és édes Liliduma. mekkora nagylény lett ő is! megy oviba?
KOlost felvették és kezdhet szep-ben. :( nem tudom, h örüljek-e mert úgy érzem még pici hozzá.
snooopy
 
 


bocsi az elírásokért, temészeresn nagyLÁNY Lili :lol:
snooopy
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is.
Tegnap jöttünk haza Győrből. Jó volt, jó időt is fogtunk ki. Utolsó előtti napon esett és akkor kihagytuk a strandolást.

Edina!
Nagyon jó ez a kabát! :) Lili pedig tényleg igazi nagylány! Előrejelzést látva azt hiszem most hétvégén is tudtok majd pancsolni a medencében.

Orsi!
Jó, hogy Anyukádék túl vannak a műtéten. Reméljük, hogy nem lesz semmi gond, nem is szabad rá gondolni. :)
Noel nagyon szépen üldögél egyedül. Jó súlyban is van. Miket csinál még?
Kolos nagyon kis helyes pasi a képen mikor a fotelben ülnek.

Momoska!
Győrkőc jó volt csak rengetegen voltak. Mondták, hogy jövőre szeretnének bővíteni a helyen, mert már kinőtték a szigetet és a sétányokat. Rengeteg program volt, de soknál hosszú sorok voltak. Azért mindig találtunk olyat, ahol nem kellett várni és Dávidnak is tetszett. Voltak kifejezett kedvencei, pl. ugrálóvár, kulcs-elkapás, ahová többször visszatértünk.
Nagyon jó volt, hogy szúnyogot szinte nem is láttunk. 1 hét alatt 4x irtották.

Várost is néztünk, voltunk az Achilles-parkban, Rába Quellében, állatkertben, Barátság-parkban, szóval nem unatkoztunk.

Kép
Kép
tina82
 
 


Pár kép

Kép

Kép

Ha lesz időm még kicsinyítek és rakok fel.

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!
De jó hogy jöttetek!

Orsi, nagyon jó hírek, örülök hogy mindenki jól van. A gyerekek meg édesek ahogy ott ülnek a nagy fotelben. Mennyire különbözik a két srác. Az egyik tiszta anyja, a másik tiszta apja. Noel jó nagy baba, de koli se panaszkodhat!
Lili nem megy oviba, neki ez még korai, nem tudom majd 3 évesen is mi lesz, mert nagyon kötődik hozzám, idegenekkel nagyon tartózkodó, félénk.

Tina, jó lehetett. Lilinek az a vizes cucc az utcán nagyon tetszett volna.
Nemrég voltunk bent a városban is abban a parkban ami a piac előtt van, a szökőkútaknál. Ott is van ilyen bugyogó. Mondanom sem kell, hogy összevizezte magát a többi gyerekkel együtt.

Remélem is hogy jó idő lesz, mert pár napja megint nem lehetett fürödni. Igaz talán holnapra fel is töltődik a medence. Ma még nem engedem fürödni, mert két napja azt mondta hogy csíp neki a pisi. De tegnap már nem volt ilyen problémája, uh. végül mégsem vittem be a dokihoz mintát.

Remélem nem untatlak titeket vele, most is varrok egy olyan kabátkát, de ez már igazábol "kosztüm" kicsiknek! Szoknyával együtt, elegáns, szép anyagból, majd ha elkészül fölteszem.

De közben varrtam egy farmertáskát is. Szóval alkotok.

KépKép
domidina
 
 


Tina, látom Dávid élvezte a vizet. :)
Noel már ül, mászik, feltérdel, és tegnap felállt a kiságyban, igaz utána nem tudott lejönni. :D
szóval szépen fejlődik.

Edina, dehogy. olyan jó nézni a szép munkáidat. én sosem fogok így varrni.
snooopy
 
 


Lili tegnap ezzel szórakozott, már nem is emlékszem mikor vette elő játszani...... és ha nem bánjátok, akkor itt az új táskám... Kép Kép
Kép


Orsi, Noel tényleg szépen fejlődik!

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Ideértem én is a gép elé :)
Voltunk 4 napot Zamárdiban, nagyon jó volt! Kölcsönkaptuk a (Gábor által) családi apartmant, úgyhogy nekünk csak az utazást és a kaját kellett fizetnünk. Eszti nagyon élvezte a Balatont, elúszott közvetlen előttünk egy kacsacsalád, majd mikor az apjával volt benn, egy hattyú is. Nagy élmény volt neki, alig akart kijönni a vízből, bár már remegett a szája 8)
Bálint is jól elvolt, nagyokat levegőzött, próbáltam védeni a nap elől, de az még hagyján volt... a szúnyogok rámenősebbek voltak! Iszonyat mennyiségű szúnyog van!!!!

Orsi ez jó hír anyukádról és a nagymamádról! Drukkolok, hogy minden rendben legyen már ezután. A nagymamával pedig sok-sok türelem! :wink: Fiúk csodaszépek!

Tina jó kis programotok volt! A szökőkutas kép nagyon édes! Itt is van hasonló valahol a belvárosban, mi is meg akarjuk mutatni Esztinek.

Edina Lili nagyon cuki a képeken!Dóra nálunk is nagy szám, mostmár Thomason kívül Dórának hívatja magát és azt mondja: én tüptüjüp dója vagyok :D

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!
Timi, a Te gyerekeid le se tagadhatnák, hogy testvérek, nagyon hasonlítanak egymásra. Főleg a szemük, és Esztinek milyen szép hosszú haja van!

Tegnap kitaláltuk hogy leugrunk a velencei tóra ma vagy holnap. Mesélem Lilinek hogy megyünk fürödni. Hurráááá, dejóóóóó a válasz. És akkor mondja, hogy lesz medence!, én meg mondom neki, hogy medence nem lesz, hanem egy nagy tó.
És mit mondott erre? Azt hogy az piszkos.
Tavaly a balcsinál voltunk, és az istenért nem lehetett beleimádkozni a vízbe, igaz oda mentünk, ahol olyan pancsolós, sáros volt, éppen azért hogy be tudjon sétálni. Azóta emlékszik rá, hogy milyen koszos volt az a víz, nem lehetett ugyanis átlátni rajta. Uh. nem tudom mi lesz, fürdik-e egyáltalán.

A mi medencénkbe meg még hideg a víz, terasz alatt van, nem éri a nap, uh. Lilinek nem is volt kedve bele menni. Na nekem se!. Aztán átmentük a szomszédba valamiért, ott van egy földbe süllyesztett nagy medence, na az már tetszett neki. Haza kellett jönni a karúszójáért és abban fürdött, ugrált bele sa széléről.
Mi meg kerti zuhannyal frissítjük magunkat, az is nagyon szupi.

Orsi, anyukádék hogy vannak?

Többiek, ti is nyaraltok?

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nagyon aranyosak a tesók és tényleg nagyon hasonlítanak egymásra! :)
szúnyogokat ne is mond! :twisted: Máshol is úgy kéne, mint Győrben. Ott napközben csak elvétve láthatott az ember szúnyogot.

Edina!
Ha esetleg áldoztok rá, akkor menjetek el az agárdi élményfürdőbe. Oda mondjuk 2200 a felnőtt belépő, Lilinek ingyenes. A víz mindegyik medencében nagyon kellemes. Van benti rész is, ahol nem süt a nap. Van egy kinti játszótér is, ami nagyon szép csak az a baj, hogy egész nap süti a nap. :?
Mi vasárnap ott voltunk, Dávid nagyon jól érezte magát.
Vagy gyertek ide a városba, bár már itt is 1500-ra emelték a jegyárat.
Csak azért írtam ezeket, mert írtad, hogy Lilinek nem igazán jön be, ha "piszkos" a víz.

Kép
Kép
tina82
 
 


Ha már szóba hoztam Agárdot. Egy ott készült kép

Kép

Kép
Kép
tina82
 
 


Tina,
köszi, voltunk már agárdon többször is, az a játszótér nagyon tuti. Amikor legutoljára ott voltunk nem is akart nagyon a vízbe menni, szinte végig csak a játszótéren volt.

Holnap megyünk velencére, aztán majd kiderül. Most hogy van ez az új medencénk, nem kívánkozunk nagyon máshova, 4x2,15-ös, uh. ebben is elég jól tud uszkálni, lubickolni karúszóval.

Jó hogy Dávid is megszerette a vizet. Emlékszem amikor írtad, hogy fél a víztől. Mondjuk ez már jó régen volt!

A városban eddig csak 1x voltunk, de nagyon tetszett az is. Nekem az egy kissé meleg volt, mármint a víz. Tényleg most milyen?

KépKép
domidina
 
 


Edina!
Férjemék tegnap voltak itt a városi fürdőben. Azt mondta, hogy nagyon jó volt a víz, talán egy picivel hűvösebb is, mint Agárdon, vagy csak felhevültebb testtel ment bele. :? Mindenesetre Dávid ezt is nagyon élvezte. A végén már eltolta a férjem kezét, hogy ne fogja és egyedül ment az úszógumival. Ez nála igazán nagy szó, mert Ő tényleg nagyon félt a víztől, ahogy írtad is.

Kép
Kép
tina82
 
 


Megvolt a fürdőzés. Nagyon jó volt a víz, kellemes meleg. És ami a legfontosabb, hogy Lili is belement és úszott.
Nem volt az a nagy lubickolás, mondjuk nem is nagyon lehetett, mivel nem ért le a lába, de úszkált, labdázott. Elmentünk arra a részre is ahol a gyerekeknek volt kialakítva egy rész, de oda nem volt hajlandó menni, a lábát nem tette le.
Ja és vizibicigliztünk is, és le is csúszott róla, élvezte! Szóva jó volt. Néza azért kérdezte, hogy mi az a vízben, amikor elúszott mellettünk valami "kosz", de azért annyira nem zavarta.

KépKép
domidina
 
 


sziasztok,
most latom, de regen voltam.
pedig mennyi jo kep. lilit sokkal nagyobbnak es eretebb tekintetunek latom, mint a sajat kolykomet, marmint a kisebbet.
noel meg kolos tenyleg olyanok egyutt, ahogy az edentol keletre c. konyv testverparjat leirjak...marmint kulsore, remelem, belsore nem:-) edesek.
david meg meg mindig nagyon pasis. tetszik:-)
nem beszelve a kis verebesekrol. nagyon helyesek!
ja jut eszembe errol, timi! s ti a balaton sounds idejen vallaltatok zamardit??? (aliz eppen zamardiban van amugy)
nekem zamardi 2. otthonom fertod utan. 6 honapos koromtol ott toltottem a nyarakat, s-4-5 napra azota is kikotunk ott minden evben, ha a nagymamam mar nem is el, de a nagybatyamek meg ott laknak. bar iden valami nagyon ellenunk van ilyen szempontbol, mert kedden akartunk indulni, erre keddre virrado ejjelt vegigszenvedte borisz, fulet fajlalta, kicsit kohogott is, elvittuk dokihoz, valoban kicsit gyulladt volt a fule, de aliz kedveert szerdan lementunk, mondvan,. hogy egyikunk majd alizzal strandol, masikunk borisszal pihizik...ez igy is volt 2 napig, bar mar ejjel en is es aliz is elkezdtunk kohogni (s azota is), szerdan este borisz lazas is volt, masnap mar nem, de csunyabban kohogott, penteken meg kimutattak tudogyuszit, ezert vele hazajottunk, ne kohogjuk fel ott az egesz hazat, bar aliz - a sajat kohogese ellenere - meg kikonyorogte, hogy a hetvegen maradhasson, az apja meg partjat fogta, igy maradt. mi hetfoig lettunk volna ott, utana mentunk volna balatonudvariba, egy baratnonk nyaralojaba, de azt most toljuk, ha meg szabad lesz a nyaralo kesobb is, bar ez nem biztos...szoval jol kozbeszolt a termeszet az idei szinte egyetlen nyaralasunknak, pedig mi itthon meg ezt se szamitjuk nyaralasnak, mert sajat fogalmaim szerint az a nyaralas, ha felfedezunk egy uj helyet, ahol meg nem igazan jartunk, de az a frankhitel es autovasarlasi kenyszer miatt iden ugyse lett volna.
ugyhogy most itthon izzadunk, s varjuk, mi lesz. bar borisz ezt egyaltalan nem banja, ugyanis alizzal szemben o annyira fugg a lakasunktol, hogy mikor ejjel zamardiban szenvedett a kohogestol, azt kiabalta felalomban: " menjunt haza a sajat hazitontba." ujjongott, mikor hazaertunk.

ja. es szobatiszta2 hete kb. tulkeppen nem egeszen egy het alatt lett az! mivel en nem tartottam atmenetet. levettem rola a pelust, s mivel lattam, hogy mar nem tartja vissza panikszeruen, mint egy honapja, hanem el meri engedni, ezert nem is adtam ra tobbet sehova, utcara se, autoban sem, utazashoz sem, csak estere, bar sztem ejjelre mar honapok ota szaraz, s reggelente hiaba pelusban ebred, szol a pisinel, ugyhogy holnaptol ejjelre sem kap.
csak annyiban kell ra jobban figyelni, mint alizra, hogy a kaki meg mindig paras nala egy kicsit, ezert akkor nem szol, csak indianugrandozassal jarkal idegesen korbe-korbe, azaz ilyenkor nekem kell szolni, hogy irany a bili!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Momoska, gratula a szobatisztasághoz! Milyen ügyes Borisz.
Nálunk is volt pár nap száraz éjszaka, de mostanában újra van pisi, uh. még adok rá. Na meg a kaki, az nem megy csak pelusba. Kíváncsi leszek erről hogyan fog leszokni.

Lilinél most Anna,Peti,Gergő mánia van. Megkapta a 3. könyvét is. A legjobban most az tetszik neki benne, amikor veszekednek és ő is mondja nekem rám mutatva.
- Te voltál! Nem én vagyok! :lol: Az enyém, nem ez az enyém!
És közben jókat mosolyok, minta ez olyan vicces dolog lenne.

Olyan jó volt ez a kis lehülés, Lili is aludt egész éjjel, nemrég ébred csak fel, még inni se ivott. Látszik is, ha itt ülök. De én se csak hajnalba. Ablakok nyitva és jött a jó kis hűs levegő.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Mindenki nyaral?
Mi most itthon kínlódunk, de hétvégére már mondja a lehűlést.

Momoska!
Ez igazán jó hír, hogy Borisz szobatiszta lett, viszont a tüdőgyulladás nem annyira. Jobban van már? Alíz és Te hogy vagytok?

Mi még sehogy nem állunk a szobatisztasággal. A telken levettük Dávidról a pelust, beszéltünk neki a bilizésről (már nem először), de nem volt eredmény. Ahol éppen állt oda csorgatott vagy éppen pottyantott. Tegnap itthon látszott rajta, hogy kakilni készül, mondtam, hogy menjünk a WC-re, de egyáltalán nem akart. Na de majd csak alakul ez is, mint a beszéd.

Edina!
Dávid is imádja az Anna, Peti, Gergőt. Anélkül nincs alvás és ébredés után is rögtön kéri. Mindig mondja, hogy : "taktóó", ami a traktoros mesét jelenti. :)

Kép
Kép
tina82
 
 


Sziasztok!

Momoska hogy vagytok?? Bár mostanra már biztosan
túlvagytok a tüdőgyulladáson. Szegény kicsi Borisz, hogy viselte?
És nagyon ügyi a szobatisztasággal!
Tina ne aggódj, Dávid is előbb-utóbb elhagyja a pelust!
Pont a Sound előtt voltunk Zamárdiban, úgyhogy nyugodt volt még minden. Szeretnénk még menni valahová aug. vége felé .

Eszti sztori:
Ültünk a földalattin: nagymama+Eszti+én+Bálint. Beértünk egy állomásra, ahol bent állt a másik földalatti. Eszti felkiált:
ott a másik villamos!- mondom neki: ez nem villamos, ez földalatti. -mire Esztim ránéz anyura és azt mondja: hát nagymama, nem tudtad, hogy ez a földalatti?!

Nálunk még van egy kedvenc mesefilm: a minimentők. Imádja (én kevésbé :D )
Mennem kell, egy kiscica nyávog.. 8)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok,
bocs, hogy igy eltuntem, de tortent (masnap, hogy hazajottunk zamardibol borisszal) egy eleg szornyu tragedia a barati korunkben. elegge megviselt.

eros jelzeseket kuld a sors, hogy iden ne probalkozzunk nyaralassal.
1. mentunk volna julius legelejesn blellere z. nagynnenjeeknek a nyaralojaba, de elotte lementek takaritani, s kiderult, hogy az esozesek miatt teljesen felazott.
2. augusztusi horvatorszag volt lebeszelve egy barati csaladdal, ezt az autovasarlasi kenyszer miatt visszamondtuk.
3. zamardira menet tervezett napjan betegedett le borisz.
4. kovetkezo heten mentunk volna egy baratnonk nyaralojaba b.udvariba, elotte tortent a tragedia, szoros osszefuggesben ezzel.

Jovo heten mehetnenk lellere, de nem tudom, el merjunk-e indulni.
Fertodre szeretnenk lemenni azert meg augusztus elso feleben hosszabb idore, s onnan az osztrak gyerekkozpontokba (furdok, meseorszag stb.) kijarni, ha megjon addig borisz szemelyije.
eletemben nem voltam meg ennyi idot nyaron pesten. bar szerencsere most meg aliz se nyuszog, borisz meg kifejezetten ragaszkodik a lakasunkhoz, o kevesbe ingerkereso fajta.

Kép
Kép
momoska
 
 


Jaj Momoska, sajnálom! Ezek tényleg eléggé negativ események, meg sem kérdezem mi volt a tragédia..
szerintem menjetek lellére, nem lesz semmi baj! - ezek után már nem lehet :( Most majd jönnek a pozitiv élmények!
Nagyon jól hangzanak a fertődi programok! Mért volt autóvásárlási kényszer? A személyi hamar készen van, azt hiszem mi egy héten belül megkaptuk.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


timi,
nekunk 2 hetet mondtak a szemelyire (enyemet is hosszabitottam, masfel eve jart le:-)), ma 1 hete rendeltuk, de akkor jovo het elejen rakerdezek.

autot azert kell vennunk, persze nem ujat, csak picivel ujabbat, mert lejart a muszakink, s fu alatt ugyan lemuszakiztatnak 40-50e-ert, de a srac szerint barmelyik pillanatban felmondhatja a szolgalatot a motor, azt megcsinaltatni 250E lenne, igy meg kellett gondolnunk, az auto maga nem er annyit, sot semmit szinte, igy meg kellett gondolnunk, hogy veszunk-e ujat. zoli kifejezetten ragaszkodik ehhez a markahoz, franciaauto-manias, de pont talaltam neki egyet, egygyel nagyobb kategoriaban, amilyent szeretett volna, s maganszemelytol, aki ugy tunik, a mienket meg megveszi (beszamitja) 100E-t (50-ert akartuk bontoba adni), ugyhogy holnap talan le is bonyolitjak az ugyletet.

Tragediarol tenyleg nem irnek ilyen nyilvanos feluleten! pedig energiak kellenenek, mert egyreszrol meg van miert izgulni, masreszrol ma megyek temetesre. meg alizt is elegge megviselte!

Zoli is lelle mellett van. bar ma reggel meg o tusszogott mar.

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

Momoska, hát valóban nem túl jó dolgokat írtál, de emiatt szerintem se szakítsátok meg a nyaralásotokat, menjetek! A negatív dolgok nem taranak örökké, majd most fordulnak az események pozitívra, majd meglátjátok. Túlvagytok betegségeken, szomorúságon, most már csak jó jöhet!!!!

A mi nyaralásunk se sikerült olyan jól, mint szokott. Tibi mindig a derekával kínlódik, és a sok cumó bakpakolása, főleg dög nehéz dolgok, nem igazán tettek jót neki, uh. az első 1-2 napot végigszenvedte, semmit nem tudott emelni.

Azon aggódott, hogy jobban legyen annyira, hogy a csónakot vízre tudjuk tenni, de végül sikerült. Egy kicsit most én vittem a nehezét. De talán 3x ültünk bele, nagy volt a szél, és baromi hideg volt a víz. Alig tudtunk fürödni. Mondjuk azt se fürdésnek, hanem inkább mártózásnak nevezném. Alig volt 20 fokos.

Szerencsére Lili élvezte a csónakázást, mert még ettől is féltünk, hogy mit szól hozzá, nem fog-e félni benne stb.

Ja és azzal kezdődött, hogy a megbeszéltek ellenére mégsem volt klíma a házban. Maradtunk, de csak azért mert fáradtak voltunk ahhoz, hogy Lilivel nekiálljunk új házat keresni. Szerencsére nem volt tikkasztó meleg, uh. kibírtuk.

Timi
A minimentőket is szereti Lili, bár mostanában nem nézte, most a dóra meg a diego, újabban a kisvakond a menő. Egész úton a kocsiban szinte a kisvakondot nézte.

Majd teszek képeket, de még nincs gépen.

És többiek, ki merre, hogy van? Csilla, Évi, Kora és Csürciről már nem is beszélve?

KépKép
domidina
 
 


Kép óvatosan ismerkedik a vízzel, baromi hideg volt...

Kép a vízben pancsolás helyett, most a sziklamászás volt a sláger

Kép napi fagylalt mennyiség. Na persze a felét sem ette meg, de ott akkora gombócokat adnak..

Kép
Kép ugrálás színpadon és a trambulinon vagy min

Kép a kedvenc piroska babájával beszélgetünk...

KépKép
domidina
 
 


sehol senki!!?? Mindenki nyaral?

KépKép
domidina
 
 


en vagyok. penteken jottunk meg lellerol. vegre igazi nyaralassal! holnap meg megyunk fertodre, meg nem tudom, mennyi idore, mert borsmatykot 17.-tol kellene elkezdenem beszoktatni a bolcsibe, mert azt kertek a franyak, hogy elso par nap az anyja jojjon, de en meg 23.-tol mar egy ertekezlettel zarom le 3 eves tunyulasomat, igy akkortol mar csak zoli tudja szoktatni.
viszont zoli most bekemenyitett, s azt mondta, o bizony nem fogja augusztus kozepen mar allami gondozasba adni a gyereket, neki meg egy gyereket sem gondozta az allam nyaron (nekem se:-)), ezert 16.-an felhivja oket, hogy csak 23.-tol tudunk menni, akkor is anyja nelkul, elegedjenek meg az apjaval, igy talan hosszabban tudunk fertodozni.

edina,
nagyon tetszik nekem a vigyorgos nagylanyod, s meg mindig hangsulyozom, hogy nagyobbnak/eretebbnek nez ki borisznal, s a koranal.
Birom en is horvatorszagot, vara balatonpartjan (foleg lellen, ahol kvazi csinaltak egy hatalmas homokos tengerpartot) mindig rajovok, hogy ezeknek a kolkoknek, meg aliznak is a balaton eppoly hatalmas es izgalmas, s milyen olcso lett, nem utolsosorban. de azert aliz is kicipeltuk egyszer 4 es fel evesn horvatorszagba es nagyon birta (az apja nalunk es epp akkor huzta meg magat, vagy torte bordajat, 2 napig rettenetesen szenvedett, majdnem hazajottunk. tibi mar jol van?), s borisz sem ussza meg...birom, hogy olaszabbak a varosaik, mint az olasz varosok:-))
de miert volt olyan hideg a viz? naluk nem volt kanikula elotte?
s motorcsonakotok van? azt szoktatok kivinni? az tuti!!!

Bocs, hogy csak igy, de a kepkedvelok talan ramennek. ide tennek egy kis izelitot lellerol:
http://picasaweb.google.hu/papaijulia/2 ... eHs5MGSTg#

s aki meg inkabb kepkedvelo:
egyeb juliusi huncutsagokrol:
http://picasaweb.google.hu/papaijulia/2 ... IWY1MDGUg#

s telleg jol eltunt mindenki!!!!!
en kicsit kiboruloban, hoyg 23.-an kezdek, de az felvillanyoz, hogy szept. 10.-en az egyetem is elindul, s nagyon jonak nez ki a tanrendem, bar a pentekem az f9-f5-ig kvazi szunet nelkul betablazva.

meg nyari kepeket mindenkitol!!! reg eltunteklet is varnek am! csilla, kora, csurci, orsi,
aztan timi, tina tihol?

Kép
Kép
momoska
 
 


végre valaki!!!!!
tényleg mindenki jól eltünt, minden nap benézek, aztán sehol senki.

Momoska
Örülök hogy jól siekrült a nyaralás végre! Én sem vinném a gyereket ilyen korán! Én meg azon gondolkodom, hogy csak jövő szeptembertől adnám oviba, nem a tél közepén kezdenénk. Meg ahogy hallom nem is lenne hely a helyi oviban sem. szeptemberig meg az itteni családi napközibe lenne ha dolgozni megyek.

Az igazság az hogy nem sok kedvem van visszamenni. Oda pláne.

Egyébként Lilit mindenki idősebbnek nézi, már a magassága miatt is. Meg a mozgása is erre utal, ahogy szalad, ugrál. Jó erős csaj, csupa izom. Mondjuk nem csoda amennyit mozog. A tranbulinon már kész mozgássort ugrál. Terpesztett, felhúzott láb stb.
Muszály lesz valamit sportoljon majd, hogy levezesse a fölös energiáit.

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


:D nem tudom mit nyomtam meg,hogy már el is küldtem...!


Szóval, sziasztok!
Mi is megvagyunk, még mindig nem tudjuk hová menjünk pár napra... majd eldől.

Edina gyönyörű átlátszó a tenger (kár,hogy hideg volt), ezt szeretem Horvátországban, és ahogy Momoska is írta, annyira jó kis olaszos városkák vannak, kedvencem Rovinj volt amikor mi voltunk pár éve. Nagyon jók a Lili képek, tényleg nagyobbnak tűnik két és fél évesnél! Milyen édesen nevet ugrálás közben! :) Hogy aludt nyaralás alatt? és egyáltalán, ébred még éjszaka?

Momoska megnézegettem a képeket, látom Lellén kipróbáltatok mindent! Abba a katapultba Eszti biztos nem lett volna hajlandó beszállni!! Alíz és Borisz nagyon bátor!! Ja és micsoda tincset kapott Alíz :shock: megvan még?
Állatkert nálunk szinte hetente program, most 22-én lejár a bérletem és hát már Eszti sem mehetne be ingyen, de azért ő még belóg én meg veszek majd új bérletet, mert imádjuk!

Én sem adnám be augusztusban bölcsibe! De nem hiszem,hogy ez probléma lesz és az sem, ha apa szoktat. Eszti csoportjában egy kislányt a babysitter szoktatott be.

Jövök még.. képekkel is!!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Edina, mért nincs kedved a régi melóhelyedhez?

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is csak mindig rosszalkodik a gépünk.

Momoska!
Örülök, hogy pozitív élményekkel tértetek haza. Az a partszakasz nagyon jól néz ki. Tényleg bátrak a gyerekeid! :)
Elcsodálkoztam mikor írtad, hogy már augusztusban szoktatnád Boriszt. Én éppen ma akartam leadni a papírokat és nálunk be volt zárva a kapu.

Edina!
Jók a horvátországi képek. Lili mozgásigényét volt szerencsém személyesen is megtapasztalni. :)
Minél közelebb kerülünk a munka -ill. a bölcsikezdéshez annál inkább tolnám még későbbre. Belegondolok, hogy vége a nyugis itthonlétnek...

Timi!
Jó, hogy így bejön nektek ez az állatkert és Eszti így élvezi. Várjuk a képeket.

Voltunk tanácsadáson. Dávid 99 cm és 14 kg. (Bár én itthon csak 97,5 cm-t mértem.) Jó nagy fiú.
Ja és nagy hír. Itthon már a bilibe pisil. Nagy nehezen rávettük, hogy ne csak pucéran legyen, hanem vegyen fel kisgatyát. Ő választotta ki, hogy melyiket vegyük meg. (Eszembe is jutott Eszti) A kaka még a gatyába megy. Nem kéri a pelust, csak utána szól. Na, de majd alakul az is.

Kép
Kép
tina82
 
 


tuti, hogy timi-tina jelentkeztetek, remelem a tomegvonzas torvenye miatt, jonnek a tobbiek is!!:-))

timi,
miota megtudtam (15 ev elteltevel), hogy a ped. igazolvannyal ingyen mehetek allatkertbe, borisznak meg tenyleg senki nem kerdezi a korat (o biztos nincs meg 99 cm, mint david, ennek is megvan az elonye:-))), ezert azota mi is gyakran megfordulunk ott, neha ketten, neha alizzal, bar mar csak aliz jegyere is 1500 Ft-ot fizetunk. a kepeken is ket kulonbozo allatkertezes van!
lellere regota jarunk (rokon apartmanjaba), de az elmult 2 evben nem voltunk, mert olyan kicsi az apartman, hogy egy racsos agy mar nem ferne be, ezert borisz most volt eloszor, de aliz mar sokat, s miota megvan a homokos part, gyerekkel el sem tudok kepzelni jobbat. aliz minden evben (3.5 eves kora ota) kert ilyen hajfonatot, ez neki lellehez kotodik (most eloszor nem rozsaszint), s kb. 3 honapig marad szep, addig nem bolyhosodik, azaz kb osz vegeig a hajaban szokott lenni, az oviban engedtek, remelem a suliban sem szolnak majd bele, s a bolcsiben sem borisz nyaklancaba, mert az meg mar ugy hozzanott a szemunkben.
borisz sztem nem bator (kulonosen most a felelmek kialakulasanak idoszakaban), csak csomo dolog termeszetes neki, amit lat aliztol, eszebe sem jut, hogy abban lehet vmi rossz:-)).

Grat david szobatisztasagahoz, vagy alakulasahoz, jo az ut, ne hatralj meg!
En is eldicsekszem, hogy boriszra igazan 8-10 napja mondom, hogy stabil, azaz nem kell semmikor pelus, nincsenek maniai, hogy csak bilibe, csak ulve, csak otthon, s kakat elszegyelgetve, hanem mar ra se kell nezni, mindig szol megbizhatoan, s mivel lellere elfelejtettunk bilit es ulesszukitot is vinni, zokszo nelkul elfogadta a helyzetet, azota nem hasznalunk bilit (utaltam mosni, nem is tudtam, hogyan kell), s ulesszukitot se nagyon:-). sot a vonaton (most fertodon vagyunk) pisilnie kellett, elvittem, s szerencsere allva-pisiloknel ez nem gond, de igy is fintorgott, hogy "nem jo izű ez a wc" :-)), majd fel ora mulva szolt, hogy kakilnia kell, kicsit berzenkedve, de mondtam, hogy akkor menjunk, majd foletartom, de kijelentette: "nem megyet ebbe a csunya wc-be, majd tatilot a mamajetnal." s betartotta a szavat:-))
szoval nala lasabban, mint aliznal, tobb paraval, de bevalt a modszerem, hogy ha egyszer raerzek, hogy mar nincs szukseg pelusra, akkor vissza se adom, pedig 2 hete volt egy 2 napos sulyos visszaesese is, eleg ketsegbeejto-fajta!!!

Ja tina,
nalunk is aug. 16.-an nyit ujra a bolcsi, azet kellett volna 17.-en vinnunk eloszor.
remelem, nem huzzak a szajukat, nem lesz mas valasztasuk!! meg kell elegedjenek az apjaval. bar zoli mar hiusagbol is felhaborodott, hogy mi az hogy az anyja jobb:-))

Most meg zoli nincs fertodon (ezert vonatoztunk), ami nem is baj, mert ilyenkor a kolkok le sem szallnak a nagyszulokrol, de hetvegere jon, s akkor megcelezzuk ezt a helyet (http://www.familypark.at/un/start.html), amiert aliz evek ota nyuz minket, de a lustasagunk nem engedte, pedig itt van par km-re! s meg traktoros kű"kisvasut" is van, borisznak a legfontosabb, ugyanis honapok ota arat, s betakarit, nevnapjara kombajnt kert, azota learatta az osszes szonyegunket, a kismotorral is csak fuvon hajlando menni, mert o arat, s ha megno "tombájnvezető" lesz.

Kép
Kép
momoska
 
 


sziasztok!

De jó hogy más is itt van már!
Tina,
gratula a szobatisztaság alakulásához! megy ez, kinél előbb, kinél később. Lili stagnál, kaki az csak pelusba, és éjjelre továbbra is, mert mindig van benne. Uh. itt leragadtun, de lesz ez majd máshogy is.

Akkor jó nagy Dávid, vagy máshogy mérnek? Te olyan gyakran mész tanácsadásra, amikor írod, én meg azon gondolkodom, hogy nekem is kellene, vagy nem? Én nem is tudom mikor voltam utoljára. Most is azért megyek majd a dokihoz hogy bárányhimlő elleni oltást irassak. Én badatom neki.

Én is szoktam mérni, a falhoz állítom és úgy, Lili 95 cm. Azért kíváncsi lennék mennyit mérnének. És hogy hány kg, azt meg nem tudom.

Az éjjelek már rendben vannak alvásilag, jó előfordul, hogy néha-néha 1x felébred, de az velünk is előfordul, de alszik is tovább. Most már csakis vizet kap, amit zokszó nélkül tudomásul vett. Főleg hogy azért kapja, - mert megkérdezte hogy miért víz - hogy ne romoljanak el a fogai.

Momoska,
most néztem meg csak a képeket, nagyon jók, mint mindig. Te olyan sok képeket csinálsz, csináltok, sajnos mi nem. Nagyon jó programok voltak.
Na Lili sem próbálta volna ki egyiket sem szerintem, ő egyedül nem megy sehova sem. Nemrég volt falunap, apjával volt, nem maradt fönt a körhintán, kiszállt az ugrálóból, nem ült fel a pacira sem, és a kisvonaton is csak az apjával volt hajlandó felülni.

Na és a homokos partra a lábát sem tenné le, mert a koszos és a víz is. Ilyen szempontból kényes. És ő is megjegyzi az idegen helyeken hogy a wc koszos és mindig le kell, - mondjuk le is törölném - törölni törlőkendővel stb, de még így is legtöbbször a fűbe pisilunk, mert oda nem hajlandó, nem tud.

Melóhely?
Tiszta feszkó, megy az ellenségeskedés, baromi rossz a hangulat a mostani vezetéssel, uh. nem olyan hely ahova szívesen mennék vissza. Aztán majd meglátom, később hogy alakulnak a dolgok, még van idő addig. Ott mindig változik valami....

KépKép
domidina
 
 


Ő választotta ki, hogy melyiket vegyük meg. (Eszembe is jutott Eszti)
:D
Tina, ez az első lépés... nemsokára szobatiszta lesz, meglátod! Hogy alakul a beszéde? Tényleg szép magas fiúka!

Momoska tééényleg, az állatkertbe jó a pedagógus igazolvány!! Anyósom miatt tudom és még tudod hová mehetsz vele? elárulom: a csodák palotájába! Nagyon jóó! Alíz biztosan élvezné (ha még nem voltatok) és Borisznak is vannak érdekességek.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Momoska, jó ez a family park, hallottam már róla, de nekünk majd jövőre, vagy később lesz jó. Bírom a fiúknak a munkagép mániáját, nővérem 3 fia is mindenféle traktor, kombájn, kukásautó fan.

Edina és hol dolgoztál/ol? Iroda?
De jó hogy Lilinél is helyreállt az éjszaka!!

Képzeljétek Bálilnt babám átalussza az éjszakákat! Elalszik legkésőbb f11 körül és 4.30-5 óra között ébred. Tök jó!
Eszti viszont továbbra is csak altatással hajlandó aludni, délben már nem is mindig alszik el. Annak is megvan viszont az előnye: 8-kor már igyekszem ágyba is dugni.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Ja, még valami:
Esztim új mániája, hogy mindenkinek megmondja,hogy mit mondjon 8)
Játszunk és közben ő folyamatosan mondja, hogy nekem mit kell mondanom :D : mondjad, hogy...... és végtelenül gyártja a mondatokat.
kb. így zajlik:
mondjad,hogy kérek még kekszet! - én elmondom- mire ő: de nincs már, elfogyott.....és mondja tovább. :)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Momoska!
Dávidnál leginkább traktor mánia van, mióta az Anna, P, G-ben olvastam neki. Minden este azt kéri elalvás előtt.

A másik meg a hajó. Mindenből hajót csinál. Legyen az kiskanál, párna, kenyérhéj, újságok...Ha esetleg nem hajó, akkor hinta. Ezt azóta figyeltem meg mióta voltunk Győrben és ott volt egy nagy Hinta-jó nevű szerkezet, amire kb. 50 ember mehetett fel és dönteni kellett jobbra-balra.
A minap meg a fürdőkádban összetekerte a kezében a szivacsot és kijelentette, hogy az fagyi. A keze volt a tölcsér, a szivacs a gombóc. :)

Timi!
Dávidnál is hasonló a helyzet az alvással. Ő sem mindig alszik már napközben. Ha Eszti nem alszik, akkor is kell altatni? A bölcsiben sem alszik?
Jó, hogy Bálint ennyit alszik egszerre, talán így Te is jobban kitudod magad pihenni. A hajnali kelése után visszaalszik?

Beszéddel szépen haladunk. Rengeteg szót mond, de kettőt még nem kapcsol össze. A legkedvesebb szavam tőle: kunglisz tészta. Ha olyan kedve van, akkor szinte bármelyik szót utánunk mondja, persze inkább még a maga nyelvén.

Edina!
Tanácsadáson csak a bölcsis papírok kitöltése miatt voltunk. Egyébként januárban voltunk utoljára.

Kép
Kép
tina82
 
 


timi,
pedig ez kesobb szokott jonni, hogy a jatek soran azt is a gyerek akarja meghatarozni, mit mondjon a masik. ali meg mindig csinalja:-)
borisznal azon szoktam rohogni, mikor igy jatszik.
"-gyeje menjunt ajatni-mondta a tattoj.
jo - mondta a tombajn."

vagy ha lepisil egy fat:
"töszönöm-mondta a fa."

s csodakpalotajaban mar rengetegszer voltam, mar akkor is, mikor meg a vaci uton volt, mar borisz is volt ketszer, de mindig fizettem: áááááááááááááááááááááááá!
johogymondod!! bar az messzebb van tolunk, oly gyakran ugyse mennek, de azert a millenarison csak megfordulunk evente 5x-6x. legutobba ter-film-zene miatt.

tina,
most talan kiesett az emlekezetembol, de ti is kezditek osszel a bolcsit???
Ja a traktor nalunk honapokig nagy slager volt, most is az, de mar csak a kombajnt kiseri (bar itt fertodon nincs neki, ezert tegnap egy homokozovodor volt a kombajn es egy homokozoforma a traktor, es a kavics a buza). De ha igy, akkor nagyon tudom ajanlani a kis piros traktor c. nagysikeru dvd-t (minimaxos, de nekunk -s zerencsere - nincs minimaxunk), nekunk ugyan mar az agyunkra ment, foleg, hogy egy nap hanyszor kellett rola lebeszelni boriszt, de ketsegtelen: mindent vitt!! s meg kedves mese is!! igazi angolos!

edina,
igazi megkonnyebbules lehet, hogy lilinek rendezodtek az ejjelei! johet az uj gyerek!!!:-))))
Mi nyaron el voltunk kenyeztetve, mert 8nal elobb egy kolok sem ebredt, most eppen eleg duhos is vagyok fertodon, mert 7kor ebrednek, igaz, hogy csak levanszorognak a mamaekhoz, s en maradhatok agyba, de ilyenkor mar nemigazan tudok visszaaludni.

Kép
Kép
momoska
 
 


most csak pár sort, mert itt ül az ölembe. már megint 6-kor kelt és nem aludt vissza. Na meg láza is van, 37,9, de hogy miért?

Momoska,
Lili is ezt csinálja, hogy beszélget a játékaival és válaszol is helyettük.
"gyeje maszi megyünk a boltba, te is jössz?
- igen, igen én is szejetnék...

A traktorokat Lili is imádja, van is neki, kicsi, nagy fából építőkockákkal, mega ha meglát egyet az utcán akkor lecövekel... Az úton az autóból is azokat kell lesni. ....

Az alvás már jó, én is alszom már, a tesó meg jöhetne, de ez nálam egyálalán nem biztos hogy jön.
megyek mert már nyügi

KépKép
domidina
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: