Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nézelődtem, s bár két topiknak is aktív tagja vagyok, hasonló témában nem feltétlen tudok tapasztalatot cserélni, ezért gondoltam, hogy nyitok egy topikot, ahol azon Anyukákkal tudok beszélgetni, akiknek a kamasz gyermekük/gyermekeik mellé pici babájuk született/születik
Rólunk: van egy 14 és fél éves nagyfiam, s két hónap múlva születik a pici fiú egy új, de boldog kapcsolatból :lol: Egyenlőre minden a legnagyobb rendben van, a nagy is várja a picit, de biztos, hogy nem egyszerű neki sem feldolgozni, hogy eddig "egyke" volt, s most minden fenekestől felfordul :roll:
Az is lehet, hogy én lihegem túl, mert nekem nem egyszerű feldolgozni... :roll: :shock:

Remélem, hogy másokat is érdekel ez a téma, s hamarosan sokan leszünk itt :!: :?:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szia Szilvia !

Nekem egy 14és fél éves lányom van és egy két és fél éves kisfiam.
NÁlunk azt hiszem elég jól alakultak a dolgok de akadnak problémák is főleg mostanában. Szerintem sokat számít hogy a fiad mennyire szeretett volna magának testvért.Vágyott-e rá vagy sem??? Ha gondolod tegyél fel konkrét kérdéseket és megpróbálom leírni a mi tapasztalatainkat.Bíztos hogy ahány család annyi féleképpen alakulnak a dolgok de lehet bizonyára jó ötleteket kapni tapasztalatokat cserélni. Marcsi
karmarcsi
 
 


Szia Marcsi!
Örülök, hogy írtál, már azt hittem, hogy senkit nem érint ez a téma :wink:
Konkrét kérdésem az az igazság még nincs, csak úgy általánosságban (tudom, hogy ilyen igazából nem létezik) szeretném tudoni, hogy a nagyok hogyan dolgozzák fel a hosszú egyke létük megszűnését....
Tegnap este ( s már többször is) pl. kaptam puszit a pocimra, illetve nem én kaptam :wink: de elég sokszor emlegeti, hogy "majd meglátod, hogy nem lesz időd semmire" vagy a tegnapi: " azt hittem, hogy én eléggé "kikészíttetelek ahhoz, hogy ne akarj még egy gyereket" -persze viccesen :roll: Van egy jó barátunk itt a közelünkbe (nem élünk Magyarországon), s pl ő volt itt a négy éves nagyfiával tegnap, az én Kristófom tök jót játszik vele, de pl nem akaja felvinni a szobájába, mert akkor ott szétrámol, s azt nem viseli el...-mondja ő :roll:
Kérdésedre válaszolva: egy-két évvel ezelőtt még kistesót kért volna karácsonyra, most egy kicsit tartok tőle, hogy - amellett, hogy iszonyú sok szeretet van a szívében, lelkében- ez a kamasz kor hoz még nehézségeket kistesó ügyben.
Na hát még sok mindent tudnék írni, de lelövöm magam...még annyi talán, hogy neked a két gyerkőc egy apucitól van??? Szerintem ez sem mellékes....bár nem győzöm mindenhol hangsúlyozni, hogy nagyon jól kijönnek egymással :)

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 

 
 

Szia Szilvi!

Igen nekem a gyerekek egy apucitól vannak. Igazad lehet biztos hogy az is sokat számit ha nem ugyanaz a két szülő. Én úgy érzem a lányommal nagyon jó kapcsolatban vagyok. Kérdeztem tőle hogy ő hogyan élte meg a dolgot. Elsőre az volt a válasza mivel ő akart kistestvért mindig is ,ő nagyon örült neki mikor megtudta.Nem érzi hogy kevesebb szeretetet törödést kapott volna, nem gondolja hogy bármilyen hátrányt szenvedett eddig.Rengeteget foglalkozott törödött vele mai napig is.Én azt hiszem nagyon szerencsés volt, hogy amikor a Kristófunk (őt is így hívják)megszületett alig egy hónap múlva nyári szünet lett a suliba. Rengeteg ídőt voltak együtt. Én egy hibába már itt beleestem mondjuk egy kamasz lánynál meg egy fiúnál is bíztos hogy más a dolog, ezzel azt akarom mondani hogy a lányok anyáskodobbak valószínű,a hiba pedig: azt hiszem túlságosan is kihasználtam és sokat hagytam magukra őket ,nem úgy ,hogy itthon hagytam vagy ilyesmi hanem addig elvégeztem a dolgaim és ő vele volt.Ő soha nem panaszkodott. Nálunk kialakult az ,hogy annyira ragaszkodik hozzá a kicsi már a tanulásba is zavarja mert ha itthon van akkor azt igényli hogy vele legyen. Velem csak addig akar játszani olvasni amig más nincs .Úgyhogy szerintem ez annak köszönhető hogy annyira sok időt voltak együtt kezdettől fogva.Most hogy gimnazista lett ez bizony elég nehéz hisz sokkal több nehezedik rá és annyira sajnálom amikor az öccsével a nyakán kell tanulnia. Mondjuk már kezdi lekötni a mesézés is meg még jó idő van az udvaron is eltudunk tölteni hosszabb rövidebb időt de így is nehéz. A szobájukra valószínű mindegyikük igy reagál. Azt ő is nagyon nehezen viseli mikor ott akar és akart pakolászni de azért megoldják. Szó-szó én úgy látom imádják egymást de már szoktak "veszekedni" is.Most hogy elkezdtem írni olyan sok minden eszébe jut az embernek de olyan hosszú lenne. Mindig olyan messziről kellene kezdeni hisz szerintem fontosak hozzá az előzmények is mert különben nem biztos hogy megérti a másik hogy miről is akarok irni. Úgyhogy most befejezem ha gondolod irj nyugodtan biztos fogok válaszolni ha tudok továbbra is , az se zavar ha másról irsz.Ne haragudj hogy ilyen hosszu lett.
karmarcsi
 
 


Karmarcsi :D
Bocsi, hogy csak most írok!! Köszönöm a választ, s nyugodtan írj még, örömmel olvasom!!
Azt hiszem, hogy a lányok tényleg mások, mint a fiúk, mert ugye ők már kicsi koruktól készülnek az ún. anyaszerepre :lol:
Én azt nem akarom, hogy Kristófra bízzam a picúrt, de persze örömmel veszem majd, ha figyel rá, míg én elvégzem a fontosabb dolgokat, vagy akár csak "ad" nekem fél óra kikapcsolódást :wink: fürdőszoba, kozmetikus - ilyen nyalánkságokra gondolok...
Biztos más lesz, mint 14 éve, félek is egy kicsit, de közben nagyon örülök, s nagyon várom, hogy milyen lesz újra babázni.
Biztos, hogy fogok kérdezni időközben, megköszönöm, ha néha még "visszanézel" ebbe a kicsit gyéren látogatott topikba!!
Ti direkt vártatok ennyit a két gyerkőc között vagy így alakult?? Ha indiszkrét, akkor ne válaszolj!! Hol laktok egyébként???

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szia !

Irtam neked privit remélem nem haragszol érte majd válaszolj ha gondolod.Üdv. Marcsi
karmarcsi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 10:27-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok! Szeretnek csatlakozni hozzatok. Egy 13 eves hercegno es egy 2 honapos mano anyukaja.

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2012.06.03 10:22-kor.
bibolya
 
 


Regen jartam erre :oops: gyarapszunk :lol:

Bibolya :D
Gondolom idokozben rajottel, hogy egy fiut is pont ugy lehet szeretni.... :wink: ahogy nezem, nalatok pont fele akkora a korkulonbseg, mint nalunk :roll: igy biztos, hogy masok a reakciok is...nem lehet elvarni egy 7esfel evestol, hogy felnottkent fogja fel, hogy mi tortenik.....(nem hinnem, hgy pl. be fog pisilni a 14 es fel eves fiam, mert teso szuletik :wink: )
En nem akarom, hogy pesztralja, arra vagyok en, s az apja, csak akkor - termeszetesen -, ha o is akarja....Az en lelkemnek is nagyon fura, hogy eddig csak egy "szemem fenye volt" most mar ketto van/lesz....egesz maskepp kell a ket korosztalyt "szeretni :wink: s nagyon remelem, hogy okosan meg tudom majd oldani...emlekszem, hogy egesz mas volt Kristof meg 9-10 evesen, mint most...soooot egy ev alatt is rengeteget valtozott, most mar egy kis ferfi :wink:

Rubinta :D
Varjuk, hogy tobbet tudjunk meg rolatok! Bar gondolom a ket honapos babo mellett nem sok idod van :roll: Az elmenyek viszont biztos, hogy meg igazan frissek :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!


Rubinita !

Jó lenne ha többet irnál magatokról. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogyan teltek eddig a napjaitok. Föképpen hogyan viszonyul a lányod.
Marcsi
karmarcsi
 
 


Sziasztok! Annyira kedvesek vagytok. Koszonom nektek! Most nyugoskodik a picur /2 honapos oltas-laz/ aztan jovok es meselek.Kellemes hosszu hetveget mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 


Szilvia! Nemreg még nekem is pocakom volt.S meglatod milyen jo lesz ismet babaznod,tudatosabb leszel. Karmarcsi ugyanazt erzem amit te.Felek hogy a nagylany a szoros ragaszkodasaval tulzottan magahoz koti a kicsit s talan majd kesobb emiatt lesz nehez neki. Bibolya! Igen, gyakran tenyleg nehez az igazsagszolgaltatas de a következetességeddel te jol tudod alkalmazni. Anyukak!Van egy mondas ,,amig picik a gyerekek mi is fiatalok vagyunk...''

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Sziasztok !

Rubinita !

Tényleg nagyon vigyázz ha már most ezt érzed, hogy túl sokat vállal a lányod. Olyan jó látni ,hogy ilyen joba vannak, hogy igy imádják egymást de ne terhelödjön rá túl sok. Igaz az én lányom mindig szívesen tette de azért észrevehető volt amikor ez már kicsit sok volt. Azért most hogy Kristóf már 2,5 éves lett alakul a dolog és minden egész jól halad. Marcsi
karmarcsi
 
 


Marcsi! Természetesen megprobalok mindenre odafigyelni de sokszor a legegyszerubb problemak is néha nagy dolgokká alakulnak. Biztos érted mire gondolok. Szinte latom, hogy a 2,5 éves manod már igazi kisherceg a maga pici huncotkodásával. :-) Biztos édesek egyutt a kislányoddal.

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Marcsi irtam privit...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Szilvia? Bibolya?

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Mi újság veletek.? Remélem minden rendben ?
Marcsi
karmarcsi
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy nem jöttem, de elég "ramaty" vagyokk mostanság...semmi gond, csak álomkór, s kóros fáradtság...hát már ezidőtájt belefér...vasam a béka s..ge allatt, mindjárt be is veszem a másodikat (felemélték az adagomat)

Rubinita :D
Hááát igen, fiatalok vagyunk kisgyerekkel..ez jó, csak kéne szólni a bőrömnek is erről, mert pont ma reggel nézegettem a fejem, a felkarom, hogy ez huszonévesen nem így nézett ki :wink: na majd ha babó kint lesz, akkor sport ezerrel :lol: - meg ahogy én azt elképzelem, igaz? :lol:

Kristóf már egyre jobban "izgul" ... valamelyik nap magához vette a telefont, hogy biztos, ami biztos legyen nála :wink: édes nagyon...ő is ott fog izgulni a párommal a folyosón, már látom előre. :lol:

Örülök, hogy egy kicsit elindult ez a topik is!!! Várjuk a többi hasonló szituban lévő anyucit is sok szeretettel!!! :wink:

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Szilvia

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok !

Szilvi !

Mikorra is várható a nagy esemény. December elejére ??, Akkor már nagyon a cél egyenesbe tartotok. Feltétlen irj amikor csak tudsz, hogy mi van veletek.

Rubinita !

Majd irok privit ha lesz egy kicsit több idöm. Remélem jól vagytok??


Marcsi
karmarcsi
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok,
látom rég nem írt senki, de hátha még fel lehet éleszteni ezt a topic-ot :) 12 éves lányom és 1 éves fiam van. Ha még van kedvetek, szívesen kapcsolódnék hozzátok. Szép estét. :wink:
kattyna
 
 


Szia Kattyna! Igazad van tényleg már rég nem irtunk ide, pedig ez az a forum ahol tapasztalatokat tudunk cserélni,
hiszen hasonlo élethelyzetben vagyunk...Jó , hogy jöttél...Van kedved magatokrol mesélni?... Bizom benne, hogy fellendül a fórum és a régi tagok is ismét jelentkeznek s esetleg még új tagok is csatlakoznak...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Amint látom ezt a topicot nem lehet ,,feléleszteni'' mert igazából sohasem ,,élt''...Mindenesetre én nem jövök többet...Minden jót mindenkinek...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


CSak annyi, hoyg tegnap megszületett Szilvia kisfia, Marcell. :D Mindketten jól vannak, egészségesek. :)

Van úgy, hoyg egy ideig hanyagolódik egy topik, aztán újra fellendül. Csak rajtatok múlik. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


( Néhány mondat erejéig mégis...) Köszönöm Sedith, hogy ezt a jó hirt megosztottad velünk...Szivből gratulálok Szilviának és a pici babájának! Az életben sok boldogságot, egészséget kivánok a családnak,vigyázzanak egymásra...gratulálok...

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Rubinita, köszönöm szépen, nagyon kedves vagy.
Szilvinek nagyon sok boldogságot, babucinak egészséget és hosszú boldog életet kívánok. Köszi szépen Sedith, hogy megosztottad velünk ezt a hírt. :)
Magunkról talán annyit, hogy elváltam, a lányom másik apától van, mint a fiam. Nagyon féltem tőle, hogy fogja venni, de hála Istennek jól mennek a dolgok, lányom nagyon szereti a picurt, szívesen játszik vele, persze ő sem szereti, ha a picur belemászik a cuccaiba. :)
Remélem azért mégiscsak ide néztek itt ott. :)
kattyna
 
 


Kedves Édesnyák!

A napokban sok-sok karácsonyi zenével gazdagszik a www.pszichologia.multiply.com oldal. Lesz hangszerrel játszott zene, lesz magyar nyelvű és angol nyelven is – kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A feltöltött zenék listáját itt is megtaláljátok az „Érdekességek” menüpont alatt: www.pszichologia.mlap.hu Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok. Természetesen a tanácsadás lehetősége a továbbiakban is fennáll.

Barátsággal, Nisreen
nisreen
 
 


Sziasztok!
Lányok! Elindítjuk újra és szívesen benne lennék!

Kép
jpne
 
 


Sziasztok :oops: :oops: :oops:

Borzasztóan ég a pofám, hogy ilyen régen nem jártam erre, annyira nem volt mozgás, hogy egy idő után már nem is figyeltem, hogy ír-e valaki :oops: :oops:
Nagyon köszönöm a gratulációkat, s amikor "jövök" a babanetre megnézem a topikot, hátha tényleg lehet valamit kezdeni :roll:

(Edit! Nagyon szépen köszönöm :wink: )

Témához:
Nekem nagyon - nagyon szereti a nagy a picit, igazi öröm őket nézni! Magától tett meg Kristóf minden lépést a kicsi felé, soha egy percig nem erőltettem. Amikor hárman vagyunk itthon, akkor sem "használom" őt, ő szokta mondani, hogy szóljak, ha kell segíteni :lol: :lol: Nagyon büszke vagyok rájuk :lol:
Rámolásról még nem tudok beszámolni, mert még Marcus túl pici :D

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Hello lányok???

Szabad csatlakozni????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hali :lol: :lol: Nanáááááááá, sziaaaaaaaa :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Hahóóócska!!!

Legalább topikolunk kettesben.
Ugye mennyire más 30 felett anyának lenni, mint tizenévesen????
Hűűű én sosem akartam 2 gyereket egyszerre, mostmeg.....

szívem szerint összehoznék egy focicsapatot :wink:

Na a fiam megint mismásolt a suliban. Közölte a múltkor, hogy megy matekkorrepetálásra. (gondoltam megsütötte bazira a tavaszi nap)
Erre tegnap kiderül a fogadóórán, hogy soha nem járt korrepetáláson.
Na ma lesz haddelhadd!!!!! :shock:

Kristóf is szokott ilyet?Amúgy odakinn milyen az oktatás?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz :lol: :lol:
Ez haláli, nálam/nálunk is ugyanez a két téma aktuális nagyon :lol: , azaz:
Minden nap többször változik bennem a gondolat, hogy legyen -e még tesó vagy ne...nagyon szeretnék, s nem tudom per pillanat elképzelni, hogy ne babázzak többet, de az nem nagyon tudom elképzelni, hogy hogyan tudnék "megbirkózni" egy picivel és egy kicsive :shock: :roll: Az aggódás, amit én "előadok" nem tudom, hogyan lenne kivitelezhető kettő picurival. Kristóffal is aggódos voltam, de Marcit még a levegőtől is féltem :oops:
Harmincon túl babázni szerintem olyan érzés, melyet egy nő sem hagyhat ki :wink: de komolyan. Tuti, hogy van benne valami, hogy érettebben, nyugodtabban áll az ember a gyerekhez. Azon kívül, hogy azon pár kilótól szeretnék megszabadulni, s újra régi (bomba)formámban szeretnék két fiús anyaként viríani, sehova nem vágyom. Nincs olyan érzésem, hogy kimaradok bármiből is 8)
végül a nagy és a suli: szülői nálunk is volt, illeve biziosztás (itt három van egy évben: karácsonykor, húsvét körül-most kicsit késöbb, s év végén)...sikerült megint jól "összevitatkozni", mert nekem időközönként "elszáll az agyam", s rám tör, hogy nem tanul a gyermekem :oops: na ilyenkor jönnek a nagy megbeszélések, a megszorító csomag, s társai, de sajna 5%-t nem tartottam be eddig, s mivel a párom nem a Kristóf apukája, így ő nem szidja meg soha, nem "neveli" úgymond, persz nagyon jól megvannak, de ez a szerep rám vár(na). Sajnos én nem vagyok következetes, illetve egyáltalán nem tudom betarta(t)ni a büntiket. Ezért az nagyfiam sz@rik a tanulásra, s valahogy a leckék/tanulnivalók 3/4-t "elfelejti" megcsinálni, s ez jól lászik az eredményein. Viszont az utsó két hónapban szeretne elmenni barátokkal talizni, zenélni, illetve randevúzni barátnővel, s persze gond nélkül elvisszük (mert buszközlekedés még mindig nincs a környékükön :oops: )...na megyek, mert leragadnak a szemeim, s csak bízom benne, hogy picúr átalussza az éjszakát :wink:
Tényleg jó lenne, ha feléledne a topik!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Bocsi a betűhibákért, úgy néz ki, hogy a "t"-t valahogy nem "szereti" írni a gépem :lol: :oops:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!

Sikerült mindazt leírnod, amit én is érzek.
Egyszerűen Domival kapcsolatban mindent túlzásba viszek, mélyebbek az érzelmeim, stb....
Teljes más 30 év felett szülni. Valahogy ösztönösebb is az ember. és igen....a szórakozás már nem létkérdés. A fiamnál még sokszor volt mehetnékem.
most meg itthon ülök és örömömet lelem abban, ahogy kacarászik a hamis éneklésemmel előadott saját magam kreált barom énekeken.
Totál infantilis lettem az utóbbi időben.
A tesókéréds már felmerült bennem, de most totál egyedül vagyok itthon, mert Apa Romániában indít el egy telephelyet, így egyedül viszek itthon mindent.
Nálunk nagy a ház , nagy a kert, aztán van 3 malac, 2 kutya, 1 ló.
Nomeg a kamasz!!!!
Én sem tudok mindig következetes lenni, de muszáj. Amióta az vagyok és kikérdezem a leckéit, javult is a tanulmányi átlaga!!!

No mindegy. A tesóprojekten még gondolkozom, mert itt Magyarosrzágon visszamenni dolgozni 33 évesen egy pici gyerekkel talán még lehet. De 35 évesen 2 pici gyerekkel a kutyának nem kellesz!!! Nekem meg sajna a szakmám 2 egész embert kíván, havonta egyszer komplett szombat-vasárnapot is dolgoznom kell. :cry:
Illene váltanom.... :lol:

Ja és a régi bombaformámra én is vágyok!!!!
Nagyon jó alakom volt még teherbeesés előtt és a 6. hónapig is!!!De onnantól kész gyalázat, hogy 14 kilót felkaptam! Pedig odafigyeltem arra, hogy mit tolok az arcomba!No mindegy ezt a nyarat talán túlélem így.

Puszka, megyek alukálni...

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Lányok!

Engem érdekel a topik, megpróbálok visszaolvasni és jövök. Nekem is kamasz és pici(k) vannak.
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Magunkról:39 éves vagyok, nagylányom(Viki) 15 és fél. Elváltam, új kapcsolatból született Balázs(5)és Fanni 1 éves. Nálunk nem inden rózsás, Viki és a párom kapcsolata egyhén szólva is katasztrófa. írok az elvált szülős ropikba is, de az is kihalófélben...

Kép
arvaerika
 
 


Szia Erika!

Azt hittem, már sosem ír rajtunk kívül ide senki.
Elmondanád mi a gond a párod és a lányod között?Hátha tudunk segíteni.
Bár mi Szilvivel fiúsak vagyunk....

Milyen érzés "kései" anyukaként 2 picivel?
Bocs, ha sokat kérdeztem.... :oops:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia!

Hát, aranyos vagy tényleg, de azt hiszem ez olyan megoldhatatlan probléma, nagyon összetett, hirtelen nem is tudom, mit írjak...
Lényeg:más az értékrend Viki apjánál és nálunk, páromat nem tekinti semmibe, de ő is makacs(párom)és nem érti meg a kamaszkori lázadásokat. Őt nagyon szigorúan nevelték ugyanis. Viki apja egyedül él, senkije sincs, kamionozik, járja Európát. Tőlünk pár lépésre van egy lakása és Viki akkor mehet, amikor akar, kulcsa van. Egyedül is sokat van ott. Hiába tiltottam, ment. Talán)nem akarom elkiabálni, de mintha Viki kezdene okosodni, de még így is van, ha én bármit megtiltok, vagy feltételhez kötök, azonnal telefonál az apjának. panaszkodik. Borzasztó nehéz, de már így utólag sok mindent másképp csinálnék, sokat hibáztam én is. Mentségemre szolgál, hogy borzasztó nehéz 3 gyerkőccel, ráadásul párom sokat van tőlünk távol,vidéken és külföldön dolgozik.

Kései anyukaság: sajnos, hogy így alakult, én korábban is szültem volna, de nem jött össze. Lombik, vetélések, lemondás. Aztán mindkét gyerek spontán fogant :D . Én másképp élem meg az anyaságot, mint a huszonévesek, energiám rengeteg(muszáj)sokan csodálkoznak is hogy hogy bírom. Imádom őket és ami a lényeg, nem lemondásként élem meg az anyaságot, élvezem minden pillanatát és hálás vagyok a sorsnak. Egyedül az a rossz, hogy magamra szinte semmi időm, szeretnék jobban kinézni. Van rajtam 10 kiló plussz, meg szertenék igényesebb lenni. Régen maratont is futotttam, ma már csak a gyerekek után... :cry: Amúgy lélekben is elég fiatalos vagyok, szeretem a humort és elég laza vagyok. Párom is 6 és fél évvel fiatalabb. IWiwen vannak képeim, Árva Erika(Székesfehérvár).

És ti? Írtok magatokról?
Puszi
Erika

Kép
arvaerika
 
 


Szia!

A szitut megértem, nálunk is ugyanez van a fiamnál.
Apja mást mond, mint az én párom. A fiam kitalálta, hogy nyomozó szeretne lenni.
Apja lehordta mindennek, de mi a párommal támogatjuk őt.

Azt hiszem egy kiskamasznak inkább támogatásra van szüksége, mint folyamatos lehurrogásra.
De amúgy az én kicsi fiam is hajlamos az apja felé panaszkodni, vagy épp nekünk panaszkodni az apjáról.
Sokszor kavart már be úgy, hogy a két család összeveszett miatta.
Aztán persze kiderültek a dolgok és ő esett két szék között a földre. :lol:

nnna kiborult bili, majd jövök mmég

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia!

Azért azt irigylem nálatok, hogy legalább te és a párod egyetértetek. Nálunk az a legeslegnagyobb baj, hogy az én párom nem tudja elviselni, ha bármi olyat tesz Viki, amit nem kéne. De a sajátaival sem tesz kivételt. Szerinte én parázom túl a dolgokat(pedegógus vagyok), de szerintem többet kell biztatni mint lehurrogni. Én nem hiszek abban, hogy megalázással jót teszek. ugyanakkor meg valahol igazat kell, hogy adjak neki is, mert én viszont nem vagyok elég következetes éa sokszor a fejemre ...nak. Amikor végképp elegem van, látványosan kiborulok :cry: Tudom, ez sem jó. Sajnos nagyon megváltozni nem fogok, ez van. Tetszik az anya rabszolga aláírásod. Néha én is ezt gondolom magamról.

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok?
Van egy 13 éves lányom és egy másfél éves kisfiam.
Engem is foglalkozat,hogy kéne még egy baba!
A másodikat húztuk halasztottuk,de most nehéz elképzelnem hogy nem babázhatom többet.
Ugyan akkor meg be vagyok tojva hogy hogy bírnám két kicsivel!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Zsu!

Isten hozott Téged is!!!!!
Persze, hogy jöhetsz!!!
Írnál magatokról egy kicsit bővebben?

Erika!

Sajnos pont a pedagógus szülőktől véárják el (megjegyzem igazságtalanul), hogy minden tökéletes legyen a saját gyermekeik közül.
Megkérdezhetem, hogy mit tanítasz és kiket?

Azért nem lennék a helyedben. nagy a nyomás és nehéz megfelelni mindenkinek.
Ha a párod pártjára állsz, akkor a kislányod sértődik meg, ha a kislányod pártjára állsz, akkor a párod.
Én a kapcsolatunk elején leszögeztem a párommal, hogy a fiam az én fiam és nem engedem, hogy nevelje. Természetesen ha elfajulnak a dolgok, akkor rendre utasíthatja, de semmi több.
Én egy olyan családból származom, ahol az apám részéről nagy volt a lelki terror.
Folyamatosan alázott, piszkált, hegyibeszédet tartott, stb..
Elég nehéz kamasz lettem tőle.
Kirúgtak a középiskolából (pedig 4-es tanuló voltam, csakhát ugye a magatartásom...)
Bár utolértem magam a tanulmányokban, sőt elég jó állásom és beosztásom is lett, azért azt bátran kijelenthetem, hogy a piszkálgatás inkább olaj a tűzre.
Remélem, nálatok ennyire azért nem súlyos a helyzet. :lol:

Következetesség:egyszerűen muszáj....!!!Tudom, hogy néha nehéz.
Pláne ha jön a dackorszak!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Zsu!

De jó, hogy többen is vagyunk már. én csak rábeszélni tudlak egy újabb babára, de én ilyen téren nem vagyok beszámítható :lol: Úgy vagyok vele, ha valaki akar babát, akkor semmi nem számít. nem áltatlak, hogy könnyű, sőt nagyon-nagyon nehéz. Viszont mindenért kárpótolnak. Most is itt ülök hulla fáradtan, párom több száz km-re innen, de ahogy hallom a szuszogásukat és nézem őket, elfelejtem az egész napi melót.Megéri.

Dominika!

Hivatalosan tanító vagyok angol szakkoleszos végzettséggel. A gyes alatt elvégeztem a fejlesztő pedagógiát meg letettem a szakvizsgát így most ebben a munkakörben fogok dolgozni jövőre. Sajnos gyakorletom nincs benne, de majd igyekszem többet bejárni és tanulgatni. Amúgy szeretek tanítani, csak tók sötéten látom az egész közoktatást. Vikim példáján látom, mennyire sz*r az egész rendszer, egyáltalán nem olyan dolgok a fontosak egy suliban, amik valóban azok kellenének hogy legyenek. Szenved a gyerek is meg a tanár is. Senkinek sem jó(tisztelet a kivételnek). És baromi nehéz meló, ha tényleg tisztességgel csinálja az ember. Sajnos én két példát látok magam előtt. Az idősebb pedagógusok egyik része bekattan, mert annyira leliismeretes, hogy nem bírja már cérnával, a másik fele meg szadista, aki utálja agyerekeket. Bocs, ha sarkosan fogalmaztam, persze, azért van átmenet, de kevés a kivétel. Többet kéne foglalkozni a továbbképzéssel is, mert mások a gyerekek is, mint x éve.Nekünk is kell idomulni. Na, nem ragozom ezt a témát....
Rólunk:igen, nehéz mindenkinek megfelelni, mert mindenkinek van igaza. Ma is végre délután szundíthattam volna fél órát(mert éjjel 1 órát bírtam aludni)erre jött Viki a barátnőjével, hogy dumáljunk egy kicsit. Na, mit tesz erre"anyarabszolga"felvilágosítja elsőszülötjét a másnapi osztálykirándulás lehetséges veszélyeiről. Viszont az jól esik, amikor a barátnői elmondják Vikinek, hogy milyen jó fej az anyud, vele mindenről lehet beszélgetni, nem vagyok vaskalapos. (persze, azt nem tudják, hogy néha leordítjuk egymás haját) :oops: kicsit olaszosan élünk :wink:
Párom csak szombat hajnalban érkezik, addig egyedül vagyok. Na, megyek is aludni, Fanni úgyis nyaggat éjjel a ciciért

Kép
arvaerika
 
 


Erika!

Sajnos igazad van! Más irányt vett mind az oktatás, mind az oktatók, mind pedig a gyerekek.
Én úgy látom, hogy a híresen jó oktatásunk darabokra hullott.
Régen 25-30 gyerek volt 1 osztályban, most meg összevont osztályok vannak lényegesen több gyerekkel.
És az oktatás minősége katasztrófális.

Voltam nyitott napon és tök ciki volt, de egyszerűen nem értettem amit a matektanár magyarázott.
pedig nem vagyok hülyegyerek.
Hát akkor hogy értse a gyerek?
Fizikából elég rosszul állt, de amióta én "tanítom" neki, azóta 4-re javított.

Én már óvodában mondtam, hogy diszlexiás a gyerek. ÁÁÁÁ nyuka dehogy.
A mai napig keservesen randán ír, cseréli a b és d betűket, nem tud szöveget értelmezni, nem tudja a betűket rendesen összekapcsolni.
Szóval itt tart a Magyar oktatás.... :cry:
Amúgy magam is tanítottam, de én felnőtteknek számítástechnikát.
BORZALMAS volt. SOHA TÖBBÉ!!!!

afelnőtt lazaság:sztem a picijeink barátjaival már nem leszünk ennyire lazák... :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást!
Idén töltöttem be a xxx-et.
A lányom ,,kissé" korai gyerek.De nem bánom!
A kamasz kort még így is nehezen viselem!
Sokáig nem is akartam még egy gyerkőcőt,de sorra babáztak a barátok és meggondoltuk magunkat.
Bencit elhatároztuk és nem is váratott magára.
Elég nyughatatlan tipus vagyok valamin mindíg kell agyalnom,így nem sokáig bírtam ,,tétlen" itthon.
Bence 10 hónapos volt amikor nyitottam egy kis üzletett, alkalmazott van ott de a héten 1 napot engem is igényel.
Próbálok lavirozni a család és az üzlet között.

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Zsu!

Ugye milyen más "öreg" fejjel babázni ? És a terhesség....én igazi paramami lettem. :lol:

Lnyok Ti hogy élitek át érettebben az anyaságot?Érdekel nagyon, hogy Ti mit éreztek és mit csináltok majd másképp, mint a kamaszoknál.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika!

Idemásolok valamit,de szerintem ismerheted is:

Az anyuka ruhái

Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből

Mondjuk ez a több gyerekesekre lehet igaz. Van benne valami, bár nem teljesen igaz.
Nálunk: Én úgy érzem érettebb vagyok így, ennyi idősen az anyaságra. Ami a legfontosabb:nem érzem, hogy lemaradok valamiről, élvezem annak minden nehézsége ellenére is. Vikinél minden olyan természetes volt, most örülök, ha rendben mennek a dolgok és apróságoknak is tudok örülni. Pl. most hiába siatünk, sokszor megállunk gyönyörködni egy virágban, megfigyeljük a vorágzó fákat, stb. régen ilyet nem csináltam. Viszont egy valami igaz: ha tehettem volna(sajnos nem rajtam múlt)én mégis inkább korábban szültem volna, szerintem az a természetesebb. nade ha már egyszer így alakult, elfogadom és örülök neki!

És ti mit gondoltok erről?

Kép
arvaerika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: