Új privát üzeneted érkezett!

Hello Csajok!
Olvasó üzzemmódban eljutok heti egyszer felétek is... De most muszáj írnom!
GYÖNGYI!!! Hatalmas gratula a szintén hatalmas kiscsajszihoz! Hogy mennyi nagy baba születik mostanában! :shock: Lili is ilyen gyors volt??? Hogy jöhettél haza ilyen hamar? Csak kamilláztam...

Mennek a drukkok Bencusnak. Nem semmi, hgy ezek a kicsik mennyit el tudnak viselni, olyan természetességgel, ami számomra döbbenet. Most nálunk mindenki beteg. Pötyi itthon van egy hete, fosik. :? Ádi meg taknyos gyakorlatilag 2 hetes óta, kisebb nagyobb szünetekkel. Szegény nehezen alszik-eszik, pedig állandóan szívom az orrát. Nem hiszem el, hogy egy ennyire pici baba így kell éljen. Ez az ovi átka. Meg a téli babáknak nagy szívás ez a vacak időjárás is. Van, hogy Pötyi nem is taknyos, mégis bacigazdaként működik. :( Amúgy jól vagyunk, Ádi már 6200g és 62 cm.

Edit, nem semmi ami a szemeddel történt, remélem már jobban vagy!!!

Angi! Lőrinc baba milyen kis ducis!!! Jól vagy amúgy? Jól alszol? Derekad?

Annácska! Vali! Jó volt felőletek is hallani!! :lol:

Csajok! Nem tud valaki olyan cukrászdát, ahol olyan alakos tortát gyártanak, mint Valié, de finom is? Pötyi micimackót vagy Kitty cicát szeretne. :roll:
Na megyek, ébredezik az aprónép.
És egy-két kép:
Kép
Kép
Kép
Puszi:
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Jó reggelt!
Bartika,
köszi, most jól vagyok fizikailag.
A kisfiad annyira pasis, ez utolsó kép szenzációs. Nagyon édesek a tesók együtt is. A náthát sajnálom... Remélem jön már a jó idő és akkor vége!
Torta: én a Szamosra esküszöm, a formatortájuk csokis-marcipános. Nagyon fincsi. De nem tudom, hogy van e Micimackó vagy Kitty cica. (Árkád, Aréna)
angi79
 
 


Barti!

Írtam Pü.-t!

Szép napot!

Kép

Kép
nancsika
 
 

 
 

Barti: köszi. Hamar hazajöttünk, mert nem volt különösebb ok, hogy maradjunk :) Én meg boldogan röpültem haza :) Nagyon szépek vagytok ám, és a kis kukis tisztára rád hasonlít :)

Gyerekek, most érzem úgy, hogy teljes család vagyunk mi így négyen, szóval ha valaki még filózik a kistesón, akkor azt mondom, hajrá (pedig tudjátok milyen problémás voltam a Lilivel).

na majd gyüvök

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Tortát mi a daubnertől szoktunk hozni, de nem tudom, hogy csinálnak-e alakosat, nekünk csak sima micimackó kép volt rajta

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi, nagyon szép kislány Eszter :D

Bartika, jó hallani felőletek is :D Nagyon meglegényesedett Ádám.Helyesek Pötyivel együtt.

Én nem tudom hol van finom figurális torta. Mindig én sütöm a szülinapi tortákat :D

Angi, Lőrinc is nagyon formás fiúcska lesz :D
Aha, Natasa elkezdett beszélgetni az oviban, is, sőt már eszeget is, sőőőt, tegnap kétszer pisilt is :D
Olivér nem sokat foglalkozik vele :lol:
na, de egy egyszeri sírás már azóta hárommá nőtte ki magát :cry:
Tegnap is, meg ma is sídogált reggel.
Sőt tegnap este oylan édi volt, itt ült a sz.gép előtt a fotelben, és magában sírdogált.. Végülis nem tudtuk meg, hoyg miért, csak szép csendben itt elpityergett :) :cry: Édes volt nagyon


asszem kicsit kimegyek a kertben, tegnap találtam krókuszokat a terülőtuja alatt, még két éve ültettem, erre a terülő totál ráterült, úgy megnőtt...
most kiásom alóla, átrakom máshova, hétvégén úgyse lesz túl jó idő :?
vas
 
 


Sziasztok !

Láttam a jó hírt, jöttem gratulálni!


Gyöngyi Isten hozta a kis embert a nagyvilágban!

Barti a te csöppöd is gyönyörű! Hasonlít rád!


Angi
Sajnálom a kicsit! :(
De te most próbálj nem szörnyűségekre gondolni!


Velünk zajlik az élet... 31.-éig le kell adnom egy illusztrációs pályázati anyagot, most arra dolgozok ezerrel.. a lakás ehhez illően a feje tetején.
Amúgy gyönyörű itt Füreden csak kár, hogy nem saját... ez a létbizonytalanság felőröl...

Elkezdtem egy blogot írni a munkáimról. Még eléggé a kezdetén járok. Idővel szeretnék honlapot de most ez egyszerűbb.

imhol-e:
http://krumplinyomda.blogspot.com/



Anyagilag teljesen padlón vagyunk. Pár napja hívott a bank... egymillió kétszázezerrel nőtt a tőketartozásunk. Hatmilliót vettünk fel 35 évre, eddig egymilliót fizettünk vissza és a tartozásunk jelenleg hétmillió kétszázezer!!!!
Eddig több mint kétmillió forintot vesztettünk...

Havi törlesztőnk ötvenezer felett van, eddig harminchétezer volt... nem tudjuk, hogy miből fogunk megélni, elkezdtük meghirdetni a lakásunkat, de ebben a helyzetben ki fog lakást venni???







Kép

Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Bocs, csak egy gyors OFF:

Edit! Már nem tudtalak hívni, mert késő volt. Betörők őgyelegnek a környéken, vigyázzatok! Nem riogatlak, de hívtak a szomszédok, hogy tegnap is és tegnapelőtt is...

ON

Kép
Kép
~melitta~
 
 


melitta: plíííz homeósbogyó pocifájásra. köszi :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi,
én nem tudom. Nekünk anno az infacol használt és a melegítés. Hajszárítóval vagy a dm-ben kapható meggymagpárnával. De majd feltétlenűl írd meg, hogy mikkel próbálkoztok. Szorírtok, hogy jobb legyen a helyzet!
Mamacka,
de édesek a törpék, ahogy alszanak együtt. :) A balatoni képek is milyen szépek!
Anita,
itt van nálunk most a Buzz, amit barátnőm akart megvenni használtan, de most látni se bírta (ami érthető). Hát még nem döntöttem, a liftnél kicsit szűkös, de amúgy olyan szép. :) Hogy vagytok? Gyerekek?
Ildi,
akkor jól halad Natasa. Sajnálom a sírást, nehéz lehet Neked. De hátha nem tart már sokáig ez. Drukk!
Eszti,
hogy van Benyó? Füldugó megvan?
Edit,
hogy vagy?
Boscó, Vok, Annácska,
veletek mi ujs?

Nálunk jövő 7en gyerekszoba és nappali festése lesz, tehát pakolászunk. Itt van anyukám pár napot, így most csavargunk kicsit Ferivel. :)
angi79
 
 


Gyöngyi!
Boldog, hosszú életet, jó egészséget kívánok nektek!!!

Bartika,
nagyon aranyosak a kicsik! Gyermekem itt csodálta a tesókat!

Angi,
a kicsiteken szerintem teljes egészében látszik, hogy kispasi! Nagyon határozott, igazi "férfias" pofikája van. Jó csavargást nektek!

Mamacka,
az anyagi helyzet ismerős. Ha lesz időd és kedved, szívesen találkoznék veled, pár km-re vagytok tőlünk. Esetleg segíthetnék neked azzal is, hogyha a kicsikéiddel összebarátkozok, akkor játszom velük, amíg egy kicsit dolgozol. A fotók gyönyörűek, babák édesek.

Nancsika,
ti jól vagytok?

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Angi: nagyon helyes Lőrinc baba!!!Köszi a hiányolást!

Edit: bocsi, még adós vagyok egy pü-vel. Nem tudom mikor jutok odáig hogy pótoljam. Valahogy mostanában alig van időm gépezni :wink: Szemeiddel mizujs?

Gyöngyi: örülök hogy így érzed. Szép gondolat volt Tőlled! Remélem a pocifájás elmúlik hamar!Gyönyörű a kisasszony!!!!Képeket tegyél sűrűn!!!

Bartika: Nagyon hasonlít Rád Ádi. Édesek együtt Pötyivel!!! Remélem jön a jó idő és megszűnik ez a taknyosság!! Puszi nektek!


Mamacka: nagyon nehéz lehet Neked, csodálom az erődet hogy ennyi mindent ilyen erősen és ügyesen viselsz! Remélem Lyly-vel sikerül egy kicsit összeismerkedjetek, jól jöhet a segítség!
A házról a linket az iwiwre többször is kirakhatod, így többen is továbbítjuk,hátha valakinek megtetszik.

Lidke? Vok? Ne csak én adjak életjelet!! :lol:

Mi jól vagyunk, sokat csavargunk, vesszük Fannikának az ovis cuccokat, mindig van valami elintéznivaló. Keveset vagyok gép előtt, ha vagyok, inkább csak olvasgatok, keresgélek. Mindig eszembe jut ha írni akarok, hogy olyanok is olvassák a hozzászólásaimat, akiket nem az érdekel hogy mi van velünk, hanem az, hogy hol tehetne alám. :lol: :wink: :roll:
Millió puszi nektek!
Vendég
 


Peti,
boldog 3.szülinapot Neked!
Kép
angi79
 
 


Peti
Nagyon boldog születésnapot kívánunk! :D

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Gyöngyi
Nagyon csini Eszter. :D Lili nem féltékeny?Hogy van a cicid?

Angi
Nagyon édes Lőrinc,de szerintem hasonlít Lidire. :wink:
Szemem már okés, mától már csak egy szemcsepp marad végre. :) Már nagyon utáltam ,hogy mikor mi jön, már nem is tudtam ,hogy melyik következik. 3x1,5x1,5x1,és 3x1 krém ez 16 adag szinte félóránként ment a cucc a szemembe. :(

Barti
18 nagyon tetszik. :lol: :lol: Tényleg rád hasonlít Ádám,nagyon aranyosak együtt. :D

Eszti
Benyó jól van? :)
Nem nagyon írsz mostanság.
Na, mi lesz a bulival? :?: :wink:

Most irány az óvoda aztán a doki,később jövök. :)




Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Peti!!
Nagyon boldog szülinapot!!!!

Kép
vas
 
 


Petinek boldog szülinapot :D

Edit:cicim jobb már, de harapdálja a kis piszok.
Örülök, hogy meggyógyultál, jó sokáig elhúzodott. Lili egész jól bírja, de még itthon van a héten Apa, így tehermentesítve vagyok sok mindenben. Jövőhéttől élesben mennek már a dolgok, akkor fog kiderűlni, hogy ki mennyire bírja :)

boscó: örülök, hogy jelentkeztél. Ovira kiváncsi leszek :)

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Gyöngyi
Akkor még jó dolgod van. :lol: Hányszor kell éjjel Eszter?
Cicid sajnálom. :(

Boscó
Levinek 2 anyajegye van. :D Gondolom ,hogy normális már ilyenkor.
Majd írsz, de ha nem, akkor se haragszom meg. :wink:

Nem akarunk valami külön oldalra írni, ahová nem tud más bele olvasni. Szerintem sokkal többet írnánk magunkról. Csak ki tud ilyet csinálni és mennyire megbízható,hogy tényleg csak mi olvassuk?
Tetszik az ötlet lányok? :?: :wink:

Ildi
Nati ,hogy van? :?:
Volt ma sírás? :wink:
Egy esti buli valamikor? Esztivel már beszéltünk róla , hogy kéne tartani. Csütörtökön átjöhetsz egy kávéra, ha nem dolgozol. :lol:

Vali
Nagyon örülök ,hogy jelentkeztél. Vagy most megint eltűnsz 1 évre? :roll:
Nagyon nagy lett a lánykád. Látszik ,hogy bírja a böcsit, nagyon édesen alszanak. :lol:
Neked nincs kedved egy esti beszélgetős bulihoz? :?: :wink:

Anita
Hogy van az álomkiskirálylány? :?: Képet szeretnék róla! :!: :lol:
Ez az elengedni dolog tényleg sz@r,de az is jó érzés, amikor látom ,hogy bohóckodik a többiekkel,és jó érzi magát nélkülem az óvodába.. És közben ez is sz@r,mert ez már az elszakadás kezdete ,és már nincs mindig szűksége rám. Szóval inkább nekünk sz@r nem nekik. Na ,ezt jól leírtam .Érti valaki? :oops: :lol:

Na ,megyek inkább takarítani nem elmélkedek itt magamba. :lol:

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 


Edit: nekem tetszik az ötlet, de nem tudom, hogy ettől több lenne a beírás :?
Esztike kérlek szépen 3 óránként kéri éjjel a jussát. Ez még nem is lenne gond, de közben folyamatosan nyüglődik a pocival. Nem ébred fel, nem sír, de nyöszörög, kínlódik. Én meg nem igazán tudok tőle aludni. Remélem megoldódik ez a pocifájása

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!
Egyszerűen nem jutok el idáig... max olvasni.. :s pedig nagyon szeretnék :D
Peti!
Boldog szülinapot tőlünk is! :D:D

Boscó, most veled kezdem, mert már vagy 3 hete akarok neked írni, csak mindig elfelejtem...
Szóval: Hanna és a haj: ő pont az ellenkezője Fanninak... neki nem lehet feltűzni a haját. Vicces, amikor hajmosás után mondjuk full joghurtos az első 2 tincse, vagy nem akar fésülködni... :D
Anyajegy: Hannának is van, nem is egy. van egy a homlokán/a hajas fejbőrön, ami már születése óta megvan és rendszeresen kell vele kontrollra járnunk, meg tavasszal/nyáron napkrémmel kenegetni stb... Ő is jó anyajegyes lesz, mint én :D Van a mellkasán egy, ahol nekem is. :D

Edit!
Jajj, de jó, hogy jobban vagy! Ugye nem lett maradandó sérülésed?

Eszti!
Hogy van Benyó?

Angi!
Olyan jó újra ilyen képeket látni :D:D Kíváncsi leszek Lőrincre :D

Barti!
Édesek együtt! :D:D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


éhenkórház :lol:

Boscó!
Ugye nem nálatok van a gázrobbanás?

Na, majd jövök, csak elkergetem aludni a kölköket.

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Ejnye! Lidke kölkek még nem alszanak? :lol: Az enyémek meg vannak molyosodva a melegtől, lassan érik a gumikalapács...

PETIT ISTEN ÉLTESSE SOKÁIG!!!

Kép
Kép
~melitta~
 
 


Pötyi,
boldog szülinapot! Kép
angi79
 
 


http://www.minimano.hu/termekeink/utaza ... _dark.html

Melitta, Vok, Lidke,
erről mi a vélemény?
angi79
 
 


Szia Angi!
Problémáim:
féloldalas, tahát amint lesz 6 kiló Lőrinc, le fog szakadni a vállad, fájni fog a derekad, meg a gerninced.
Én a súlyt mind a két oldara elosztó hordozókra esküszöm. Ezért szerettem a kendőt nagyon. :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Pötyi: Isten éltessen sokáig :)

Angi: egyetértek Vokkal. Nekem kb.2 napig volt egypántos kengurum. Visszacseréltettem, mert leszakadt a vállam tőle.

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Edit, sajnálom, a holnap délelőtt se jó :(
majd talán összejön valamikor... :wink:
Szép adag szemcseppek :roll:

Pötyinek nagyon boldog 3. szülinapot!!!!

Kép
vas
 
 


Sziasztok!

Este nem tudtam már belépni, úgy le volt lassulva a babanet. :?


Pötyinek és Petkának nagyon boldog szülinapot kívánunk!


Angi!
Nekem se szimpi a hordozó, de én kendő fan lettem (pedig Keve egy éves korában vettem, itt beszéltek rá a csajok, addig hallani sem akartam róla)! Nekem az elégíti ki minden igényemet, és a kölökét is. Álmaim babakocsiját, amit Dévának vettem, eddig kb. 10x használtuk, akkor is csak nagyon rövid utakra, és a kendő mindig ott van a csomagtartójában.
Nekem a hordozón a félvállon kívül még az se tetszik, hogy nem variálható. Pl. ha tudom, hogy aludni készül a gyerek, akkor én előre szoktam kötni, ha járművekre kell kettővel szállni, akkor inkább oldalra, ha pedig van velünk valaki, akkor mostanában inkább hátra. Babakorában Déva a fektetett pózt szerette, de van olyan baba is, aki függőlegesen szeret kendőzni. Én ha ezt megvenném, akkor max. olyasmire, hogy autótól föl a lakásig, vagy be az óvodába, de hosszabb utakra mindenképp a kendőnél maradnék. Te kendőzni nem akarsz?
Édes Lőrinc az UH képen! :D

Gyöngyi!
Eszter gyönyörű kislány, és de jóóóóóóóóóóóóó most Nektek!!! :lol: Együtt alusztok éjjel? Lili élvezi a babázást?
Én is úgy érzem, hogy így kerek a világ, bár nekünk lehet, hogy lesz még egy majd valamikor. :wink: Sokkal jobb kétgyerekesnek lenni, mint egynek, sőt, én napokkal Déva születése után már szinte nem is emlékeztem, milyen az, amikor csak egy gyerek van. :shock: Olyan természetes volt az egész. :wink:

Edit!
Szuper, hogy rendbejött a szemed! :)
Nekem nincs bajom ezzel a fórummal, ha jelszóval kéne belépni minden olvasáshoz, valószínűleg ritkábban olvasnék (mert még ahhoz is lusta vagyok, hogy pár betűt bepötyögjek :lol: ). Ha van ilyen igény, akkor szerintem inkább úgy kéne megoldani, hogy nyitni egy blogot, vagy egy külön postafiókot, aminek csak mi tudjuk a jelszavát, és ha valaki valamit nem akar kiteregetni, akkor oda írja, ide meg csak annyit, hogy írt oda, akit érdekel, olvassa el. Arról meg, hogy biztos-e, hogy csak mi olvassuk, csak annyit, hogy a NASA-hoz is törtek már be! :lol:

Anita!
Elengedés: Mi úgy döntöttünk, hogy nem megy Keve szeptembertől oviba, mi sem vagyunk rá érettek, és ő sem. Elmentünk Attilával ovilátogatásra, három órát töltöttünk ott, és Keve annyira kimerült, hogy mikor kiléptünk a kapun, elkezdett hisztizni, de nagyon durván. Leguggoltam hozzá, megkérdeztem, hogy ugye nagyon elfáradtál, erre a hiszti átcsapott zokogásba, hogy igen. Fölvettem, megvígasztaltam, aztán aludt több, mint két órát a kocsiban. Ha három óra alatt, úgy, hogy ott voltunk mi is, ennyire kimerült, akkor ez még nem neki való. Szerintem nem csak az iskolaérettséget kellene vizsgálni...

Mamacka!
Mik azok az izék a vízben? Valami stég tartóoszlopai?
Gyerekek nagyon édesek, az együtt alvós olyan megható! :D
Hitelről én úgy tudom, hogy az első pár év az mindig a kamat törlesztése, és csak utána kezd az összeg valóban csökkenni. Persze nem mindegy, hogy a pár évben mennyit kell havonta kicsengetni. :? :evil: Minden ismerősöm ki van akadva a törlesztő növekedésre, van, akinek 50%-kal lett több. Most dolgozik éjt nappallá téve, nehogy elveszítse a lakását.
Az Urad most hol dolgozik, Pesten, vagy már Füreden? Ilyenkor van ott élet?

Ildi!
örülök, hogy Natika oldódik lassan az oviban! Sapit levette már?

Barti!
De jó, hogy jöttél, az meg különösen, hogy képeket is hoztál!
Nagyon édesek a gyerekeid!

Na, megjött Attila, én húzok dolgozni.

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Sziasztok,

szülinaposainknak boldogságosat! :) Vénül a banda. :wink:

Angi, én is kendőztem annó, nem volt kenguru, de mi nagyon szerettük. Petire is sokat kötöttük, én megint ezt választanám. Neked az nem jön be? (nem beszélve a jelentős árkülönbözetről)

Lidke, olyan érdekes, amit írsz, mármint az oviról. Én meg már el sem tudom képzelni, hogy Benyó ne járjon. Ő is szereti. Éppen most kaptunk DVD-t, levideózták őket, ahogy játszanak egész nap, esznek, alszanak, hihetetlen jó volt látni. Olyan jól érezte magát a társaival, bohóckodtak, építettek, és ha itthon vagyunk, nagyon jó együtt játszani, de sosem kacag akkorákat, mint amikor a kisbarátaival játszanak akár itthon, akár a bölcsiben. :) Szóval hál istennek kétségem sincs, hogy Bencének jó volt-e a bölcsi, vagy sem (pedig nem voltam annyira odáig, amikor felvették, nem is erőltettem volna, ha nem megy).
Azért ám az, hogy egyszer valahová elmentetek, az nem biztos, hogyha ő rendszeresen oda járna, ismerné az embereket, az ottani szabályokat, akkor is így elfáradna-e. Ne feledd, hogy ez most egyszeri, hirtelen alkalom volt, más ám úgy, amikor már beszokik. :wink: Nem akarlak én rábeszélni az ovira, csak szerintem egy alkalomból nem lehet következtetni. :) :)

Gyöngyi, mesélj már picit, milyenek a napok, és képeket!!!!!! :) Légyszi :)
Vendég
 


Angi: nekem volt ilyenem, és bár én nem tudtam magamra tenni (de ez alkati kérdés inkább) a barátnőmék nagyon szerették. Egy baj van vele, hogy mikor kinövi a fekvős kort, még nagyon nem tart az ülősnél, így az átmeneti időre nem jó.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Petkának és Pötyiknek nagyon boldog szülinapot!

Gyöngyi, nagyon szép a pici csaj! Mikor most délután hintáztak egymás mellett a gyerekek a kertben, én is ismét erre gondoltam, hogy így vagyunk teljesek (vagy majdnem teljesek :wink:). Egyre jobban látja Boti is,hogy milyen jó,hogy van neki Emmája. :D Először nem is akarta,h beleüljön E. a hintá(já)ba, aztán élvezte,h egymás mellett hintáznak, aztán már egy régi kicsi motorját is neki adta. :D
Lili hogy viseli? Pocika akkor fáj?

Angi, bocsi,hogy még mindig nem jutottam el a képküldésig, de ezek szerint most közelről meg tudod szemlélgetni. Már a sportrészt használjuk, és ok!
Lidi továbbra is csípi az ovit? Sírás nem szokott lenni?
Lőrinc nagyon jóvágású fiúcska. :wink: Hogy érzed magad? Fáradsz már nagyon? Vásárolgatás?
Botival mi vettünk egy méregdrága kengurut, amit nem is használtunk, sztem kétszer. Most tél lévén megint nem került rá sor. Emma viszont óriásbébi (8445g és 67 cm), így nem is fog. Viszont a kétgyerekes játszóterezéshez én is nagyon agyalok a kendőn, csak nem tudom,hogy fogom tudni megkötni.

Eszti, Benyó hogy van a beavatkozás óta? Sikerült beszerezni a füldugót?


Editkém, örülök,h javulsz! Szupi,h a Levi is így szeret ovizni.

Ildi, Nati nagyon cuki lehet. Botinak is van olyan csoporttársa, aki már reggel kijelenti,h nem eszik, nem alszik. :shock: (általában tartja is) Botiról meg sokáig a hosszú ujjút nem lehetett levenni, most már nincs gond vele. (de itthon sem)

Nekem lenne zárt topicos ötletem.

Mi jól: ill. gyerekek rendben, én tök náthásan. Emmával voltunk hétfőn habilitáción. Korrigálták a korát, mert egyre valószínűbb,h genetikai eredetű a hipotónia (gyógytornász már ajánlja is a Primaveraba ) és korababa. Korrigált korának megfelelő a mozgásfejlődése, ebbe még belefér,h nem forog. De pl. háttal már profin kúszik, és pár napja hason is pár centiket. Nagy újdonság és nála óriási fejlődés,h hasalásból teljesen kiemeli a mellkasát és úgy játszik, valamint akár egész nap bírja a hasalást. Csak haladunk. Tegnap a kezelést nem is üvöltötte végig.
Botond a mindene, állandóan követi a tekintetével, lesi, vigyorog neki, jár keze-lába,ha a közelében van. Egyébként is egy tündéri, mosolygós, kacagós baba, és továbbra is mázlisan jó alvó.
B. pedig továbbra is hétördög, imádnivalóan (és baromi fárasztóan) zsivány. :D

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Megjöttem... :)

Angi!
Attila is imád kendőzni, ezt én is akartam írni. Mikor Dévát négy hetesen először hagytam itt, és mentem dolgozni, előző este megmutattam Attilának, hogy kell felkötni ilyen picit, és másnap simán ment neki egyedül is, nem is volt semmi gondja a két gyerekkel. :D

Eszti!
Miközben olvastalak, eszembe jutott az, amikor Tündééknél voltunk! :D 8) Benyó már kora délelőtt egyedül "játszóterezett", Te pedig csak beszélgetés közben az asztaltól tartottad őt szemmel. Keve még késő délután is az ölemben volt, vagy az asztal alatt a lábamnál sertepertélt. Ő a mai napig ilyen, sokat javult ugyan a helyzet, de a visszahúzódóssága, félénksége megmaradt. (Én azt is annak tudom be, hogy csak 15 hónaposan indult el, több, mint 7 hónappal azután, hogy felállt.) Ritkán látom őt felszabadultan játszani más gyerekekkel. :cry:
Azt egyébként nem írtam hogy az ovi előtti este 11-kor még ült a nappali közepén, és zokogott, hogy ő nem akar jönni. :? Végül abban egyeztünk meg vele, hogy eljön, és amint azt mondja, hazajövünk. :roll:
Azt én is úgy gondolom, hogy képes lenne az óvodai életre, de ha ő se akarja, és mi se, és rá se vagyunk kényszerülve, akkor minek? Csak hogy megfeleljünk a társadalmi elvárásnak, miszerint három éves kortól óvodás a gyerek?! :roll:
Belejöttetek már a tubus használatába a mindennapokban? Benyó hogy viseli? Azóta minden rendben vele?

Cory!
Tényleg kell a dupla adag pita! Ez valami mesés, ezentúl csak itthon eszünk gyrost! :lol: Pasid a görög pita receptjét nem tudja véletlenül?
Azóta már kenyeret is sütöttem, az is szupi lett, a kilós kenyérből másfél óra alatt csak egy csücsök maradt. :oops: :lol: (De négyen ettük.)

Anita!
Örülök, hogy Emmácska ilyen szépen halad, annak meg pláne, hogy Botival ennyire szeretik egymást! Ez olyan nagy boldogság! Én nap mint nap megkönnyezem az enyéimet! :wink:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Áron,
boldog névnapot Neked!
angi79
 
 


Lányok,
köszönöm szépen a kendős tapasztalatokat illetve a véleményt az erszényről. És a karikás kendő? Azt se kell kötni.
Ha kendő, akkor mindegy, hogy milyen fajta? Vagy csak a Nandu jó?
Anita,
tegnap kipróbáltam a babakocsit és marad. Nekem könnyebb ezt tolni, mint a 4kerekűt. :)
De cukik lehetnek a gyerekeid, amikor együtt hintáznak! Szupi, hogy így haladtok a kezeléssel! Ügyi ez a kiscsaj!!!
Köszi, jól vagyok. Mindent csinálok és néha kicsit túl sokat is, főleg most a pakolás miatt. Lidi szereti az ovit, egyszer volt csak, hogy könnyezett, de előtte nem volt 1 hétig. Szóval igazi sírás nem volt. Most már kezdem érezni, hogy ki kell használnunk a maradék időt hármasban. Megyünk bábszínházba is és még wellneszelünk is. :)
Lidke,
szerintem se lehet 1 alakalom után sokat levonni az oviról. Eleinte sok nekik, de megszokják. Lidi már nem alszik ovi után csomószor. De értem azt is, hogy még nem akarjátok, akkor majd 1,5 év múlva? Vegyes csoportba szeretnétek? Dévát is oda pl?
Gyöngyi,
hogy vagytok? Légszi, ha majd lesz 1 piccike időd, írj arról, hogy Lili mit szól. Mit szólt a kérházban? Valami hasznos tipp? Pü is jöhet. Gyűjtöm a tapasztalatokat! :wink:
Eszti,
írj Benyóról!

Alma együttes koncertjén volt már valaki a gyerkőcökkel?
angi79
 
 


na csak gyorsan, mert mind kettő ébren és egyedűl vagyok.

Angi: Lili a kórházban hazamenetelnél könyörgött, hogy én is menjek vele. Apa alig bírta hazacipelni. Este még 2x sírva telefonált, hogy "ugye megyek haza". Tök ideg voltam. Másnap már nem volt semmi gond. Most már simizi a lábát, odabújik hozzá, nézi, hogy cicizünk.
A rugalmas kendőt olvastam még, hogy egyszerűbb bele tenni a babát, de majd jönnek a szakértők :)

Képet rakok, csak lusta vagyok letölteni a gépről. :)

Lidke: Lili detto ilyen. Ha felakarok menni vele a többi gyerekhez a placra (beton focipálya bringázásra), ő inkább az üres játszótérre vonszol ki. Pityogok is, hogy még nincs kisbarátja :(

na megyek mert elszakadt a cérna, később még írok

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


http://hordozo.hu/files/hordozóeszköz%20táblázat.pdf
Na ebben minden benne van. :)

Gyöngyi,
köszi. És hajrá akkor a 2 kiscsajjal! Barátai meg lesznek Lilinek, az oviban biztos.
angi79
 
 


Lidke, értem, ez így egészen más. Én is emlékszem arra a Tündés talira. :) :) :) De jó is volt.

Anita, de jó, hogy írtál. Még ezt a tortúrát Emmával. Márminthogy korababa, vagy nem, mi mitől van. Én csak reménykedem, hogy most már minden ok lesz. :) Hétördögségről nekem is van tapasztalatom. :wink:

Csajok, Benyó füle jól, a balból még pár napig folyt a cucc, de ez ok. Azóta semmi. Az élete pedig pont olyan, mint eddig, nem emlegeti, nem mondja, hogy zavarná, de ezt elvileg nem is kell éreznie sem. :) Szóval minden ok. A héten megyünk füldugót készíttetni, és utána már a fürdés is mehet.
Most már csak az kellene, hogy tényleg hasson is. Jövő héten megyünk kontrollra, hátha lát már javulást a dobhártyában a dokinéni. :)
És már tudja, hogy azért nem érheti víz a fülét, mert tubus van benne. :) Sokat beszélgetünk, hátha egy idő után ő is átáll erre és talán majd figyelni is tud rá, bár egyelőre ez tuti a mi feladatunk lesz, nomeg a gondozónéniké. :wink:
Vendég
 


csak gyorsan

Kép

Kép

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Sziasztok!

Ritka gusztustalan nap volt ez a mai. :evil:


Áron!
Azért remélem, Neked jól telt a mai nap! Boldog névnapot! És mivel csak holnap fogod olvasni, hát BOLDOG SZÜLINAPOT!

Gyöngyi!
De szépséges hajasbabád van! Nő a tokája is, látom! :lol:
Lili miatt ne aggódj, majd lesz barátja, ha ő elérkezettnek látja rá az időt! Kevének már van! Mondjuk neki babakorában is volt, egy barátnőmmel négy hónap eltéréssel szültünk, az ő lányával Keve az első perctől kezdve nagyon jól kijött. :wink: Már egészen kicsi korukban együtt (nem egymás mellett) játszottak! :shock: Én valami olyasmiben hiszek (mert megrögzött optimista vagyok :lol: ), hogy cserébe neki majd kevesebb barátja lesz, de azok mélyebb barátságok lesznek. :roll: :wink:
Lili megy oviba? Bocs, biztos írtad már, de valahogy nem jut az eszembe... :roll:

Angi!
Én a karikás kendőt nem ismerem, csak a nandut, azzal maximálisan elégedett vagyok, bár úgy hallottam, hogy méregdrágán vannak sokkal jobbak is. Ha lesz még babánk, veszek egyet, babakocsira, kiságyra már úgysem fogok költeni, csupa felesleges pénzkidobás. :lol: Arra viszont vigyázz, ha a nandut veszed, hogy ne a táblázat szerinti méretet vedd, hanem hosszabbat, mert a megadott méret egy csomó kötésmódhoz rövid.
Ovi ügyben nem tervezünk ennyire előre, majd ha aktuális lesz, újra elővesszük a témát. A gyerekektől függ, meg persze az anyagi helyzetünktől. :evil: :? Ha azt látom rajtuk, hogy nem elég nekik annyi gyerektársaság, amennyi így jut, akkor mennek oviba. Vagy amikor se gyes, se munka, se semmi. :?
Tapasztalatgyűjtésedbe én is beszállok. (aki nem érintett, ugorjon) :lol: Keve csak egyszer sírt amikor kórházban voltam, amikor elmentem vele a folyosón sétálni. Szerintem akkor jött ki rajta a feszültség amit az elmúlt pár nap okozott benne. Ő jött minden délután, de soha nem haza mentek, hanem mindig valami programjuk volt (pl. játszóház, tankolás), hogy legyen egy kis átmenet köztem és az üres lakás között, meg, hogy fáradjon, el legyen foglalva, ne legyen ideje azon sopánkodni, hogy nem vagyok ott. Persze ő nagyon apás, így azért könnyebb volt. Meg hívhatta a liftet, ami neki nagy dolog. :lol: Ha sírt volna utánam, akkor hozzám délelőtt is bejött volna Anyummal, hogy több időt tudjunk együtt tölteni, de erre nem volt szükség. :roll: :cry: :wink:
Nekünk a legnagyobb dilemma az volt, hogy mikor mondjuk meg neki, hogy pár napig nem leszek itthon. Végül a kiírt nap környékén mondtuk (hogy ne rettegjen túl sokat), akkor nagyon sírt, de mondtuk neki, hogy minden nap jön majd hozzám, meg megnézi a kistesót, meg utána segít hazahozni is. Utána már nem említettük neki, nem akartuk túlragozni. Ajándékot hoz majd Lőrinc Lidinek? Mit?

Eszti!
De jó, hogy jól van Benyó! :D Drukkok továbbra is mennek a kis hősnek, hogy minden rendben legyen! Szerintem szinte gyorsabban meg fogja szokni a tubussal járó szabályokat, mint Ti! Nővérem középső fia két évesen vendégségben az elé tett ételre mondta rögtön, hogy azt ő nem ehet, mert allergiás rá (ha tényleg az volt).
Tali szuper volt, meg az is, mikor Petiapu utána a lezárt sávban repített minket haza, azzal a csatakiáltással, hogy nem fog két egy éves gyerekkel állni, amikor nem jelezték előre, hogy útépítés van. :lol:

Rólunk:
Déva ma cipőtulajdonos lett! :D Megvettük neki álmaim cipőjét, pihe-puha mindenhol, nem nyomja össze a lábfejét, és nagyon jól áll az én nagylányomnak! :D Eddig (csak pár alkalom volt) Keve régi cipőjében sétált, :oops: nem akartam neki egy-két hétre téli cipőt venni. 21-es lába van.
Kevének is vettünk, reggeltől néhány óra kihagyással jártuk miatta az üzleteket, végül este fél 9-kor kapott egy sportcipőt, bár nem azt akartunk venni. :? Egészen egyszerűen nincs 27-es fiú cipő, ami alapvető kritériumoknak megfelel! :evil: Csak olyat találtunk, aminek vagy a talpa, vagy a kérge kőkemény, vagy műbőr :shock: . Olyan extrákról, mint tépőzár már lemondtam, csak találjunk valamit. Vele az első cipője óta mindig ez van! :? Még a cipőexpresszen is csak 26-os, vagy 28-as van. :lol:
Déva szókincse rohamosan fejlődik, már kezdi utolérni Kevét ennyi idősen! Az Elmo bevezető énekét hetek óta velünk énekli, pár napja meg már egyedül is (bár keveri a sorokat :lol: ), iszonyatosan hamisan, ritmus mellé, mély hangon, de annál lelkesebben, nagyra nyitott szájjal, ordítva! :lol: Három szótagú szavakat is már szépen használ, csomó kérdésre válaszol, például, ha megkérdezzük, hogy hogy hívnak, mondja, hogy Dénda. :shock: Nem tanítottuk neki, ez tiszta rejtély, hogy honnan érti egyáltalán a kérdést. :roll: Pá-pázva, integetve köszön, még reggel is, mielőtt kimászik mellőlem az ágyból. :lol: És, nagyon NŐ!!! Keve által fűzött nyakláncokat hordja (ezt se tőlem látta), előszedi a sapkáikat, kalapjait, és egész nap azokat próbálgatja. Viszont nagyon durván hisztizik a legapróbb dolgok miatt is. :roll: :wink:

Lidke
[img]http://lilypie.com][img]http://lb5m.lilypie.com/TikiPic.php/Hbc0.jpg[/img]Kép
KépKép
kövecske
 
 


Eszti
Örülök Benyó fülének!

Peti
Isten éltessen!

Gyöngyi
Gyönyörű a kiscsaj!


Rólunk:

http://krumplinyomda.blogspot.com/

...terveim szerint a mai nap délelőttöt mókás, közös tortagyártásra szántam szülinaposommal.
Ebből mostanra már csak a torta maradt, de befejezése még annak is reménybeli.
Áronom bár az elején lelkes volt, hogy csigatortát gyártunk, de hamar megunta. Ez a fajta sütigyártás nem épp neki való. Nem lehet vele gyurmázni. Bezzeg a tegnapi névnapos gyurma az igen! :)

Hátamon lógó, lábamba csimpaszkodó gyerekekkel küzdöttem az ebéddel, meg a tortával ami nem is indult olyan rosszul. A sütőből kivéve még egész formás volt, a baj ott kezdődött amikor ki akartam borítani a formából... ez ugyanis elég darabosra sikeredett, majd ezt követte a krémkészítés, és a csokival való bevonás gyötrelmei, ami második nekifutásra úgy ahogy sikerült. A kérdés, hogy valamennyire meg fog-e szilárdulni.
Miután nagynehezen felküzdöttem a csokit nyomorult tortánkra, egyre kevésbé hasonlított egy csigára. Nagy barna kupac lévén inkább tehénlepényre emlékeztetett. Ekkor kezdtem megbizonyosodni, hogy a citrommáz mégis jobb ötlet lett volna.
Mentő ötletként a vesztesek nyugalmával a csokitól ragacsos tortának levágtam az alját, hogy abból megformázom a csiga farkincáját (biológusok ne figyeljenek) ami valahogy eddig kifelejtődött. Mondanom sem kell, hogy az eredmény nem lett sokkal jobb. Farkincája lett a tehénlepénynek.
Ekkor fogtam egy marék cukorgyöngyöt, hogy megrajzolom csigánkat, hogy kisnagylegény mégse legyen annyira csalódott.

Azért a csiga szemére büszke vagyok. Felszúrtam két kölesgolyót egy-egy szívószálra, majd csokiba mártottam. Reményeim szerint ha majd ezt a kupacra tűzöm kisfiam felismeri művemet. Főleg, hogy ez az ötlet neki is eszébe jutott!

csigatorta...
Kép

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

hajtalankodtunk...
Kép Kép Kép


Nem tudjuk kiadni a lakást ingatlanossal se... megpróbáljuk eladni... drukkoljatok, nagyon szorongok emiatt...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Áronka, boldog születésnapot! :)

Gyöngyi, gyönyörű Eszterbaba. :) Irigy, bezony.
Ma a barátnőm júniusban születendő kislányának nézegettem rucikat, és már teljesen elfelejtettem, hogy ilyen pici egy újszülött. :) Jó volt. 8)

Lidke, Petiapu, ha éppen nem tudja két gyerekre fogni, akkor is ment volna.... :lol: De az tényleg kemény volt. :wink:
Vendég
 


Angi
Nekem volt Premaxom és én nagyon szerettem. Annyira, hogy elkezdtem varrni ezt a típust, ugyanis a Premax horror drága.
A negatív vélemények onnan erednek ezzel a hordozóval kapcsolatban, hogy nem tiszta mindenkinek, hogy ez milyen hordozásra való és esetleg nem az igényei szerint vásárolja meg.

Először is a Premax NEM KENGURU. Csatos babaerszény. Ennek vannak egyéb változatai. Tul képp a karikás kendő is ilyen. Van olyan is amin nincs csat ennek előnye, hogy nem nyom, viszont nem lehet méretre állítani ha csak te hordozol akkor ez nem gond, de ha apa is akkor igen.
Én ezt a hordozót kiegészítő hordozásra kiválónak tartom.
Én nem vagyok egy kendő párti mert nem bírom a macerát, de ez nem azt jelenti, hogy nem tartom jónak. Mert abból a szempontból sokkal jobb, hogy akármilyen hordozásra lehet használni, de mondom nekem macera a kötözgetés meg a rengeteg sárba-koszba lelógó anyaggal sem tudtam mit kezdeni.
E
A babaerszlnynek egyszerű a használata, babakocsi mellett nagyon jó mert ha a gyerek kikéredzkedik akkor csak gyorsan belepakolod, ha épp nem használod akkor egyéb tárolásra remek, én sokszor táskának használom.

Egész napos állandó hordozásra valóban nem a legalkalmasabb, én a Liliputi hordozóval használtam felváltva. Leginkább újszülött és tipegő korban lehet kihasználni , amikor a kicsi járni tanul nagyon praktikusan lehet bele ki-be pakolni a kölkecet, amikor gyakran felkéredzkedik.

Linkelek neked ilyeneket még, vannak gyönyörűek.

Szerintem neked is az a bajod a kendővel mint nekem, de mond ha tévedek... :)


Nos
http://liliputi.hu/index.php?m=product& ... t&catId=13
Liliputi
Én ezt nagyon szeretem, csak ajánlani tudom. Olyan mint az Ergo, csak olcsóbb és magyar.


Nekem a Beco nagy szerelmem, de rettenet drága... olyan gyonyörűek...

http://www.becobabycarrier.com/



Babazsák
http://www.bohem-mama.hu/


Ajnlom a Mamamit informálódni
http://www.mamami.hu/

nem megy a félkezezés letsezem a majmot és jövök...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


No letettem, igaz még nem alszik...

Itt vannak az enyémek:
http://babooo.gportal.hu/picview.php?pr ... 53&index=1

...nagyon vacak a net...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Néhány saját:

Kép

Kép


itt már pocakban volt Bandi
Kép

Kép
Kép

Kép


Nekem a kedvenc hordozótípusom az erszény mellett a Komforthordozók - SSC (soft structured carrier)
Mio sokat kirándulunk sokat megyünk olynan helyre ahova babakocsival amúgy sem lehet, ezért nekünk ez nagyon praktikus...

Ide tartozik az Ergo
http://www.ergobabycarrier.com/gallery/

A Beco
http://www.becobabycarrier.com/

A Manduca
http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=2772

A Liliputi
http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... t&catId=13
A Liliputinak van kendője és Mai Tai is


Yamo
http://www.yourbabycarrier.com/yamo.html

Calyx
http://mamabydesign.com/blog/?page_id=65


és akkor vannak a gyönyörű mei tai-ok

Kozy

http://www.babanatura.hu/termek.php?id=207

Bamberoo
http://www.bamberoobaby.com/

és az eszméletlen szép Kleinsmekker
http://www.kleinsmekker.dk/group.asp?group=12


no és persze még lehet sorolni...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Angi
Kendőnél sem mindegy melyik fajta!
Nagyon ajánlom a mamamit, csak aztán nehogy függő legyél.
Vannak 30000 Ft feletti kendők is, pl Didimos.
Nem mindegy milyen anyagból van szőve. Lehet érdemes jobbat venni használtan...


megyek mert máremberem dobálózik...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Áron,
nagyon boldog szülinapot Neked! A tortád nagyon frankó, majd megmutatom Lidinek. Biztos odáig lesz érte, mert neki a csiga a jele. :D
Mamacka,
köszi-köszi a sok infót. Elolvasok mindent. :)
Gyöngyi,
ez a kis hajas baba gyönyörű. Már én is babáznék. Főleg, mert az itteni barátnőm kedden megszült és most már csak én vagyok pocakkal a játszin. :)

Mindenkinek jó 7végét!
Mi Lidivel csajbulizunk a barátnőmnél, amig a festők itt lesznek.
angi79
 
 


Áronnak utólagosan is boldog születés és névnapot kívánok :D

Kevének is sok boldog szülinapot :D

basszus csajok, tegnap felakartam kötni az Esztit kendőbe, és alig ér körbe :shock: kell vennem egy hosszabb kendőt :?

mamacka:ezt aztán jól kivesézted :) , köszi az infókat

Kép

Kép
pgyöngyi
 
 


Keve, boldog szülinapot!!
Áron, boldog szüli, és névnapot!!!

Kép Kép
vas
 
 


Keve, boldog szülinapot! Lidke téged isten éltessen ezen a szép napon. 8)
Vendég
 


Keve
Nagyon boldog születésnapot kívánunk neked! :D

Edit és Levi 2006.03.06

Kép
babetta
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: