Új privát üzeneted érkezett!

Dia! Anyákok!!!!

Segítsetek légyszi, újrahasznosítható dolgokból szeretnék jelmez ötletet, egy öko-pályázat és farsang kapcsán, de a neten semmit sem találtam, vagy csak olyat amit divattervezők csináltak és kifog rajtam.

PET palackból(az van sok),hogy lehet ruhát csinálni? Arra is gondoltam lehetne kukatündér, figyelmeztetve arra, értékes dolgokat ne dobjunk ki-gyűjtsünk szelektíven.

Elérhető még az újságpapír, jó lenne még a tojástartó, de higiénés okokból abba nem szívesen öltöztetem a lányt.

Nagyon kösziiiiii :lol:

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!

Feladtad a leckét, de gondolkodom, okés?:) Mikorra kell?

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Dia! Köszi
Egy hónapom van rá, de belekalkulálva a készítést, gyűjtést, munkát....húzós,főleg,hogy lövésem sincs mi legyen.

benianya
ákosbenianya
 
 

 
 

Benianya: Blaninak sincs ötlete? Ebben a gyerkőcök olyan kreatívak :D
Hát, lehet, hogy vmi fűszoknyát csinálnék 1/2 literes flakonokból, föntre reklámszatyrok pólónak, esetlet kövek a flakonokba, és akkor ő a vészharang... :roll: :lol: (lehet tovább fokozni: söröskupakból v. a flakon kupakjából díszítés, stb...)
A palacokat lent lyukasztod, kupak le, és egy madzagra egymás alá fűzöd.... jó hogy lány, mehet a szoknya :lol: deréknál meg megint lyukaszt, egymás mellé fűz...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!!!
jóóó!!!

És a flakonokat hogy rögzítem? Függőlegesen lógnak ivókával lefelé és közében a hengertestet átfűzöm, varrom egymáshoz?

Ha egymás alá fűzöm őket, akkor egy hosszú kígyót kapok nem? Mármint a "palackokat lent lyukasztod, kupak le" variációnál!

jóóó ötlet a kupak dísz, még nyakláncot is lehet belőle, meg csatot a hajába!!!!

Kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

még,még még

D. Tóth Krisztán az egyik netes oldalon olyan profi estélyi ruha van szemétből!!!!!Náray Tamás tervezés?

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya: ha az ivokája van fönt, akkor lentre elég egy csomót kötni a lyuk alá, az megtartja. Nem kell varrni, csak fűzöl, csomózol. Sok hosszú kígyót kapsz, amiket derékban összefűzöl vagy összekötözöl. Aztán, hogy tartson, a kígyókat körben is össze lehet kötözni egy-egy szállal az üvegek között. Hm?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hogy van a csapat így félévzárás környékén? Nálunk tegnap volt félévzáró szülői és bizonyítvány osztás. Zazának meg ma lesz. Nem volt meglepetés Mesinél. Azaz mégis: a torna. Komolyan, nem mosolyog :D Ő, akinek elsőben, másodikban azt írták, hogy "fejlesztésre szorul", jelenleg messze a legjobb az osztályban. A tantónéni vmi pontozásos rendszerben méri a teljesítményüket (ahol 65 pont a szint), ott tudtunk összehasonlítani.
A többi minden 5-ös, azaz kivéve a hülye informatikát, amire nem akartam járatni (tagozat), de azt mondta a tantónéni, hogy Mesinek ez nem opcionális... azaz nem szeretné, ha az lenne. Hát, ez van. Azért ettől nem vagyok ripityára törve :lol:
Benianya: hogy állsz a ruhával?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!
Gratulálok! :D:D:D
Nálunk holnap van a biziosztás. A férjeméknél is, így ma biziket fog írni.

Nekem sikerült bekapnom egy - vagy több - náthavírust is. Már eléggé elegem van :evil: A gyerekek hálistennek jól vannak.

ayse
 
 


Sehol sem állok a ruhával, sajnos.

Bizi: amire számítottun, matek, angol 4-es,de nem teljesen, tudjátok 3-4 szöveges értékelés van, 1-1 az 5-ösben, 2-3 a 4-esben.
Tehát az angolon belül a szóincs pl. gazdag(5), meteknál pedig számfogalom kialakult(5), a többi pl. műveleteket helyesen oldja kevés hibával, szabályokat felismeri de kevés hibával oldja meg(ez már4-es)
Ahhoz képest,hogy itthon nem erőltette meg magát-nem rossz. Oda kell figyelni mosantól.

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya,
szerintem ez szép bizonyítvány :)

Azt gondolom az alsó tagozatról, hogy a célja a következő: tanuljon meg a gyerek írni-olvasni, az olvasás alatt azt értve, hogy szeret olvasni és szívesen olvas sokat. Matekból tanulják meg az alapműveleteket.
Ezenkívül az az elvárásom az alsótól, hogy érezze magát jól a gyerek, annak, ami: gyereknek. Később úgyis rengeteg felelősség és felesleges stressz fogja érni, minél később jön ennek az időszaka el, annál jobb.
A középiskolák - sőt a felsőoktatás is egy bizonyos értelemben - már ma is két kézzel kapkod a tanulók után, én nem tartok attól, hogy a gyerekem majd valami iszonyú fontosról marad le.

Ezzel együtt persze fontos, hogy legyen a gyerekeknek felelősségérzése az elvégzett munkával szemben.

Én ezt megvalósulni látom Lili esetében, szerencsére, hogy mit írnak a bizonyítványba, az másodlagos dolog.

Egyébként szép bizonyítványt hozott, a legjobbakat húzták alá neki, magyar nyelv- és irodalomból dícsértet kapott. :)

ayse
 
 


Gratula Lilinek és Blaninak is a jó eredményhez!
Ayse: egyet értek teljesen!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ne haragudjatok, most csak egy mondat, aztán visszaolvasok.

Dia, a blogodon láttam a hóiglut, képzeld, ma megcsináltuk a gyerekekkel. Illetve kicsit kisebb lett, de beférnek, tetszik nekik (meg nekem is. :oops: )

Megmutatom, jó?

Kép

Kép

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szuper az iglu, Rita!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Rita, állat jó lett!!!

Jövök majd én is hosszabbal, félévivel meg ilyenekkel...

Puszi:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Rita, szuper lett! :D

Belinkeled Dia blogjából azt a részt, ahol olvastad?
mi is építettünk a hétvégén: alagutat
Ezen a hétvégén is építkezésre készülünk....

ayse
 
 


Belinkeljem? Ha már erre járok, ugye....:)
dia
Budapest
 
 
 


Na jó, linkelem, mert most úgy is el vagytok foglalva.:)

http://gyermekszoba.blog.hu/2010/01/21/ ... z_ikea_bol

Pusza!
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
köszi, tényleg szuper ötlet, akkor a héten lesz egy utam az ikeába...úgyis néztem már azt a dobozt :wink:
(jutalékot adhatnának Neked :wink: :wink: )

ayse
 
 


Dia,
egész kis igluépító-mozgalom indult a blogod nyomán :D

Mi nem voltunk olyan ügyesek, mint Ritáék :), a megfagyott hó már eléggé porlik. De a gyerekek azért élvezték.

ayse
 
 


:D Nálunk a sáncig jutottak, onnan dobálták egymást :lol: de iglunak indult, csak kitört a háború :roll: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Ó, lányok, olyan jó ezt olvasni.:))) Nálunk is csak sánc épült egyelőre, és most meg már túl kemény a hó, nem az igazi.

Na, egyébként gyorsban rólunk is: jól vagyunk, bár nagyon fáradt vagyok, baromi sok a meló, ami persze nem baj, csak ki vagyok facsarva estére. Bori jár a táncra, hálistennek élvezi, végre nincsenek hullámzások e téren, aminek nagyon örülök.

Félévi, bár már nem annyira aktuális: szinte mindenből a legjobb minősítést kapta, még angolból is. Pedig mostanság vált tisztává, hogy a gyerek egy sima jelen idejű mondatot nem tud összerakni angolból magától, fingja nincs a nyelvtanról, semmiről. És erre kap ötöst. Két és fél év tanulás után. Nem tudom, hogy bennem van-e a hiba, de szerintem ez gáz. És azt is tudom, hogy nem a gyerek tehet róla - tudom, milyen a nyelvérzéke, én is tanítottam angolra anno -, csak az nem tiszta, hogy ez most egyfajta pedagógiai koncepció vagy mi?

Annyira fingja nincs a dolgokról, hogy a he/she/it-et sem vágta. Meg, hogy mi az I am. Úgyhogy most angolozunk itthon heti kétszer - olykor ellógjuk, meg olykor inkább keresztrejtvényt fejt angolul, de azzal is tanul ugye...:)

Macskánk is megvan, végre feloldódott, egész érdekes mutatványokra képes: pl. éjszakánként kinyitja a szekrényajtókat. Belefeküdni a szekrénybe még csak egyszer láttam. Kedvenc szórakozása az esti kaja után, hogy oda-vissza trappol a lakásban, mint a szélvész, majd ugrás az ágyra, ahol már annyira izgatott, hogy a farka rángva jár. Ami persze kurva idegesítő és különben is, mit képzel ez az izé, úgyhogy el kell kapni. Meg jól meg kell harapni. Aztán rá kell jönni, hogy basszus, ez az én testrészem, és jól agyon kell nyalogatni. De ettől ismét kurva ideges lesz a szegény macska, és kezdődik az egész előlről.:) Én annyira röhögök rajta.:)

Vettünk neki horgászboton lógó egeret is, eleinte kifejezetten félt tőle. Na, most már nem. Gyalázza ezerrel, aztán meg hozzábújva alszik. Az a helyzet, hogy imádjuk ezt a hófehér állatot, annak ellenére is, hogy most már minden családtagokat kipipált bőrlemarásilag.

Majd jövök még, de most befejezem.
dia
Budapest
 
 
 


Jaj, és Ákosbenianya, pofámról ég a bőr, de rád is gondolva, csináltunk egy rakás farsangi posztot a Gyerektrendre - vannak benne olyan ötletek, amiket újrahasznosítással kell elkészíteni.

Itt a link: http://gyerektrend.blog.hu
dia
Budapest
 
 
 


Dia: az angollal kapcsolatban hasonlóak az élményeim. Én is elkezdtem tanulni Mesivel, igaz, egyelőre olvasunk, megbeszéljük, hogy miről van szó. Miből tanulnak? Mesiék eddig a Get Ready-ből, most meg a Chatterbox-ból.
Örülök, hogy a macsker jól érzi magát! A mieink kint vannak, 1x behoztam őket a garázsba éjszakára, másnap este, amikor megláttak, fejvesztve menekültek... nem akartak bejönni. Hát kérem, aki -18 fokban kint akar aludni, annak egészségére. A bundájuk 6-7 cm hosszú, szóval van ott hőszigetelés.

Közben én is elkezdtem itthonról dolgozni, kicsit még bele kell jönnöm az idő optimalizálásba, de szerintem menni fog.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre!

Ők a Happy Streetből tanulnak - elég játékos, de szerintem kevés.

Macsker megint kirágta magát, megint kapott egy kezelés rüh ellen, de az oldalán van egy seb, ami elég csúnyácska. Holnap még meglátom, visszaviszem-e vele a dokihoz...

Mit dolgozol? Mit sikerült találni?
dia
Budapest
 
 
 


Dia: visszatértem oda, ahol szülés előtt dolgoztam, csak más munkakörbe, mert a helyemet betöltötték.
Jobbulást a macskának! Nem akar kimenni a rüh? Vagy visszamászik bele?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Tyűha, dolgozó anya, azért ez tök jó. Legalábbis én nagyon élveztem, mikor újra dolgozni kezdtem, úgy tűnik, olyan alkat vagyok, akit kicsit megkattant az otthonlét. És kell neki a meló.

Nem tudom, mi ez, nem biztos, hogy rüh. Elvileg a rüh ki sem mászik belőle - a bőre alatt él, a dokibácsi szerint attól sem kell félni, hogy minket befertőzne, ha arról van szó. Mindenesetre elég csúnya a foltja, én meg elég idióta vagyok, és tudok az ilyesmiktől rendesen undorodni, pedig basszus, nem kéne. (Főleg, hogy anno állatorvosnak készültem...)

Na, mindegy, ma este megint lemeózom, aztán lehet, hogy holnap ismét viszem a dokihoz.
dia
Budapest
 
 
 


Csöre,
távmunkában dolgozol? Valami ilyesmi rémlik, hogy ezt csináltad.

Én is az a típus vagyok, aki szeret dolgozni :)
Itthon lenni is, de hiányzott már a saját felnőtt életem.

ayse
 
 


Maccsnak jobbulást kívánunk!
Fú, én sem bírom az ilyen állatbetegségeket (a Húgom végzős állatorvos :lol: ).

ayse
 
 


Ayse, na jó, akkor már nem is érzem magam annyira csodabogárnak.:) Bármennyire is imádom a gyerekemet, nekem kínszenvedés volt a bezártság.

Három hónapos volt, mikor otthon elkezdtem dolgozni, aztán 9 hónapos korától már négy órában bejártam. Nekem kellett ez ahhoz, hogy a lehető legtöbbet tudjam neki is megadni. Sokkal kiegyensúlyozottabb lettem tőle, még akkor is, ha kialvatlan voltam durván. A szoptatást sem hagytam abba a meló miatt. De jól esett kimozdulni, másra használni az agyam és időnként felnőttekkel foglalkozni, találkozni.

Meg persze jól jött a pénz is, ember sajnos nem egy krőzus és nem is keres milliókat.

Húgod állatorvos lesz? De jó neki.:))) Régebben egyébként még volt gyomrom hozzá, mostanság lettem ilyen finnyáska. Rettenetes.:)
dia
Budapest
 
 
 


Ugyan, Dia, mi az, hogy csodabogár? :D Tényleg jó, karban tartja az ember agyát :wink:

Nálunk én vagyok a "műtős"... állat és ember. Apus beájul egy kis sérülés látványától is. Sőt, a gondolatától is... :lol:

Ayse: ja, távmunkában, nagyon kényelmes.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csodabogár? Sokak szerint az, aki nem marad otthon a gyerekkel három évig, nem szenteli neki energiájának és idejének 200 százalékát, aki élete céljának és csúcspontjának nem feltétlen az anyaságot tartja.

Ó, sokszor megkaptam én már a lesajnáló pillantásokat és a milyen az ilyennek gyerek típusú véleményeket. Azért Bori, köszöni szépen, elégedett velem.:)

Távmunkának egy hátránya van: sokszor nehezebb beosztani az idődet, mint gondolod, egybefolyik a meló és a család.
dia
Budapest
 
 
 


Ja, Ember nálunk is ájul a vér látványára.:) Az erősebb nem.:D
dia
Budapest
 
 
 


Dia: egyáltalán nem nehéz beosztani az időmet. 9-re jön a bébiszitter, akkor beülök a szobába, 1-kor megy, akkor kijövök (ok, közben is kimászkálok, de az munkaidő, max teázni, vagy apróságokat intézni). Aztán amikor alszik Saci, akkor megint kb 2 óra munka.
Nem vagyok benne biztos, hogy a gyereknek arra van szüksége, hogy a nap 24 órájában anyája mellett legyen. Nálunk a délelőtt az, ami nélkülem megy, a délután, amikor velem, és eddig úgy tűnik, tetszik neki a dolog (a bébiszitter hozza a 2 éves kisfiát is, van babatársaság). És mégiscsak itthon van, ismerős környezetben, ha kell, akkor kéznél vagyok. Hát, hosszú távú tapasztalatokról majd később tudok beszámolni :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Képzeljétek megihlette az egész osztályt az ökojelmez, és egy kis műsort rittyentettek köré, az ördögök szétszórták a szemetet, a kukatündérek felnyitották a szemüket, majd a takaritókkal hármasban összeszedték. Mindezt 3 zenére koreográfiára táncolva. Ez volt a legfilozofikusabb előadás.
A többi osztály viszont ötletparádézott jelmezekből, el voltam ájulva, milyen reativak!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


kreatív :oops:

benianya
ákosbenianya
 
 


Csöre,
ezt jól megszervezted!
A bababarátság különösen tetszik (szeretem azokat a megoldásokat, amikor mindenki jól jár).

Ákosbenianya,
már épp kérdezni akartam, hogy mi a helyzet a jelmezzel. Végül miben volt Blani?

ayse
 
 


Végül is nagyon egyszerűre vettem a figurát, fehér ruha kupakokból nyaklánc, üres üvegekből körszoknya. Lényeg,hogy élvezték.
De voltak kosarasok kukazsák gatyában és pompomlányok újságpapírcsíkokból gyártott pomponnal, nagyon jó volt.

benianya
ákosbenianya
 
 


Ákosbenianya, ezek tök jó ötletek. Nincsenek képek?

Ja, csajok, Gyerektrenden farsangi jelmezverseny van.
dia
Budapest
 
 
 


Ayse! A te írásodat olvastam a Porontyon? Az lehet?
dia
Budapest
 
 
 


Dia: idén nem nevezünk, semmi kreatívat nem csináltam farsangra :( azon kívül le sem fotóztam őket, mert hol Sacit navigáltam, hol a tömeggel küzdöttem, hogy legalább messziről lássam a gyerekeimet :(

Ayse: én is örülök ennek a megoldásnak, mert tényleg mindenkinek jó :D

Benianya: biztos nagyon csini volt az "egyszerű" jelmez is! Tök jó ez a téma!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Dia,
nem tudok róla.
Köszönöm, hogy szóltál. Belinkelnéd?

ayse
 
 


Ayse!

Itt van: http://velvet.hu/poronty/2010/02/26/men ... ked_apjat/

Mondjuk, én csodálkoztam volna rajta - te ennél sokkal jobban írsz, meg szerintem ehhez a témához sem így nyúltál volna.

De nyilván egy másik honlapon simán regisztrálhat más ezzel a névvel, csak úgy rácsodálkoztam a dologra hirtelen.
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
köszönöm, ez a dicséret nagyon megtisztelő :)

Valóban nem én írtam, a nickemet azért választottam, mert a szüleimmel hosszabb időt töltöttem Törökországban. Elbűvölt az a világ, szerintem ezzel más is lehet így :) A név az egyik legelterjedtebb, azt jelenti: barázdabillegető, és hangzásában hasonlít az eredeti nevemhez. :wink:

ayse
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Dia!!!
A suli pályázott egy környezetvédelmi versenyre, több fordulós, több projektből áll, most pl. kupakokat, palackokat gyűjtünk, bár csak egy osztály érintett, belelkesedett az egész suli, nagyon jóó a csapat, de a lényeg,hogy a beadáskor lesznek képek, addig nem kapom meg-gondolom ez is a verseny része.
De mindenképpen tesze majd képet, mert annyira jóóó ötletek voltak!!!!

Dia, csajok!
Közvéleményt kutatok ismerősnek a közös gyerekfelügyelettel kapcsolatban. A gyerek lelke szempontjából.
Érdekelne szamber véleménye is, a ti tapasztalatotok és véleményetek is:

1. jó szülőtársi kapcsolatban egy hét az anyánál, egy hét az apánál

2. jó szülőtársi kapcsolatban egyik nap az anyánál, másik az apánál, esetleg tömbösítve, 3-4 nap itt-ott, aztán fordítva

3.Legyen egy helyen de bármikor mehessen érte az apa, vihesse, tanulhasson, játszózhasson vele, de estére vigye haza és legyen egy helyen a gyerek éjjelente, egy bázis, otthon legyen.

Volt esetleg a környezetetkben ilyen szitu?
köszi

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Benianya! Szerintem a legjobb az a gyereknek, ha a helye állandó. Nyilván ezt nem lehet kivitelezni, úgyhogy szerintem a fent leírtakból nekem az első verzió a legszimpatikusabb.

A napi változás azért nem, mert kőkeményen összezavarja a gyereket, a harmadik meg azért nem, mert apának is jár, hogy ő tehesse le a gyereket, és ha fél, mellé bújjon be az ágyba. Meg anyának is, hogy legalább esetenként ki tudjon mozdulni egy mozira, színházra, vacsorára.

Lányok, én most kicsit ritkásabban fogok jönni, mert anyu rosszabbul van, és ápolnom kell, apu képtelen egyedül megbirkózni a feladattal.

Azért olvasni lesz időm, úgyhogy írjatok, többet, mint az elmúlt hetekben...

Köszi:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Dia,
nehéz lehet most Neked!

A véleményeddel gyerekelhelyezés-ügyben maximálisan egyetértek!

Felénk semmi különös. Én már több mint egy éve állást keresek (a felsőoktatásban csak óraadó vagyok - ez egy külön sztori, hogy hogyan vesztettem el a státuszom, mivel szültem....)...rémes a helyzet a munkaerőpiacon, néha csodálkozom, hogy még nem ment el a józan eszem....mondhatni mindennek jelentkeztem már, csak akasztott embernek nem :evil: :evil: :evil: :evil: - de lehet, hogy oda is túlképzett lennék :twisted: :twisted: :twisted: vagy nincs kellő gyakorlatom. Mindesetre összeKÖTTETéseim nincsenek...

Viszont a Tárgyalástechnika tantárgy nagyon jó lett :)
Szeretem tanítani és azt gondolom, hogy a hallgatók is szeretik az órákat....:)

Lili 3. lett a versmondóversenyen :):):)

És tavasz van :):):)

ayse
 
 


Lányok, mi van itt? Már 3x írtam hsz-t, de sehol nincs :? Elküldöm, most megy-e...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Na bezzeg...
Szóval:
Benianya: én mindeféle tapasztalat nélkül a 3-as verziót tartanám a logjobb megoldásnak... szerintem kell a gyereknek az állandóság. Persze azzal, hogy hétvégenként aludhat a másik szülőnél. De mondom, semmi tapasztalat nem támasztja alá.

Rólunk: zajlik az élet, kicsit még rázódnom kell ebbe a munka-háztartás-3 gyerek dologba, most úgy érzem, túlvállaltam magam :?

Dia: kitartás, Anyudnak a legjobbakat!

Ayse: gratula Lilinek! Nagyon ügyes!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Halihó, hol van mindenki? Hogy vagytok, Lányok?

Nálunk szokás szerint semmi izgi nincsen... (hacsak az nem, hogy Mesi jobb lába elérte a 40-et :shock:). Egyébként a dolgos hétköznapok.
Mesiék most éppen megint dolgozatírási hullámban vannak. Remélem, összeszedte magát, mert félévzárás után kicsit takarékra tette magát :roll:
Év végére nálatok egy vagy több napos kirándulásra megy az osztály? Mesiék 1 napra mennek, de végre nem ide a környékre.... Zazáék csak Csillebércig jutnak el. Legalább megnézem, ha már úttörőként nem jutottam el oda :P :lol: Velük megyek én is, Mesiékkel nem. Nem kéne szerintem, de ez van (fel kell tölteni a buszt, másik osztályt meg nem találtak).

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: