Új privát üzeneted érkezett!

én is egyben, pedig már nagyon várom...

ápr.29.
bette
 
 


Sziasztok!
Voltam nst, a fájások nem erősödtek, ugyanúgy 30-40 között mozog. :( A baba végig mozgott :)
Az orvos azt mondta minden rendben van, így csütörtökön kell visszamennem.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Voltam nst, a fájások nem erősödtek, ugyanúgy 30-40 között mozog. :( A baba végig mozgott :)
Az orvos azt mondta minden rendben van, így csütörtökön kell visszamennem.

És hány fájásod volt? nekem tegnap volt vagy négy de nekem sem magasabbak... most épp keményedgetek, de sztem megint le fog állni, bár egyszer csak át csap igaziba nem??? csak olyan nehéz hogy most is lassan egy órája rendszeres 10 percesek de nem lehet erősebb 30-40esnél nekem sem.. :-/
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 

 
 

upsz bocsi válaszolásra nyomtam az előbb és ugyanúgy rakta be mintha én írtam volna.. Bocsi Ketrin :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Sziasztok!

Az NST-nél a fájáserősség mennyire számít? Mert nekem tök fura, hogy múlt héten nem éreztem semmi extrát, és folyamatosan 60-70 között mutatta az NST, kisebb huplikkal. Most hétfőn azt hittem, bent tartanak, mert rendesen éreztem fájasféleségeket, és 4 körül volt végig, egyszer-kétszer megemelkedett olyan 20-40-re, majd visszaesett.

Szóval, mintha köze nem lenne az érzetekhez.

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Mamic én is ezt tapasztaltam, mást érzek mint amit mutat, van hogy a 40es jobban fájt mint a 60as, de egyszer volt 95ös is. szerintem nem sok értelme, van ccsak a magzat figyelésére jó. A fájás az én hozzá nemértő véleményem szerint attól tudja mérni hogy hol van a tappancs vagy nem?? vagy ennyire "bénák" az érzékelőink? mert ezt már mástól is hallottam.
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Igen, érdekes amit írtok, mert én is ezt vettem észre. A 30-40 fájások szinte fixen vannak, alá nem megy, szóval nekem nem igazán van, mondjuk 10-20-as fájás. De én ezeket nem érzem. Sőt volt olyan is, hogy éreztem hogy hú most nagyon fáj, bekeményedett a hasam, nagyon éreztem és még a 40-es értéket sem érte el. Pedig gondoltam hogy most tuti felmegy legalább 60-70-re és nem... Szóval így nem tudom megmondani hány fájás volt mert végig egy szinten mozog. De én ahogy ma tapasztaltam, erre nem lehet alapozni, mert amikor volt "erős fájásom" akkor nem is mérte be... Annyit kérdezett az orvosom hogy azért érzem e a keményedéseket meg a görcsöket, mert ha igen az akkor jó. Nekem szinte folyamatosan kemény a hasam, lehet ezért is van ez a fix dolog az nstén, de ezzel nem indul be a szülés, ahogy tapasztalom is :P
Nekem is az a véleményem köze nincs ahhoz amit mi érzünk. :D
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Nekem attól is hupli lett, ha a baba mozgott, vagy rúgott egyet.

Na, mindegy, a lényeg, hogy az orvos ebből le tudja szűrni, hogy a baba jól van. :-)
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Így van! Ez a lényeg, az orvos jobban ért hozzá, az biztos hogy én nem tudok már rajta kiigazodni. A barátnőmnek az nst papír után indították be a szülést, a baba jól érezte magát, de mivel mutatott fájásokat neki így rápróbáltak oxitocinnal és meg is szült, ez volt a kiírt napján :D Nem tudom milyen fájásoknál próbálkoznak, de ha a gép nem méri be azt ami nekünk tényleg fáj, akkor nincs semmi értelme... De majd csak eljön már a mi napunk is :P
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Én most pl örülnék, ha péntekig egyben maradnék (akkorra vagyok kiírva), mert szeretnék még itthon pár dolgot elintézni: erre ma jöttem rá. :-)
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Kedves Lányok!

Köszönöm a tapasztalaitok leírását. Sajnálom, hogy sajnos a magyar egészségügyünk negatív bugyraiba is sikerült belelátni egy-két helyen. Viszont örülök, hogy Miskolcon ilyen jó tapasztalatok voltak. Megbcsülendő az ilyen hely, ahol emberszámba veszik a szülő nőt, tájékoztatják a történésekről és az újszülött ellátása is ilyen jó.

Mamic!

Remélem, az Istvánban sem fogsz csalódni. Időnként hátránya, hogy nagyon sokan választják, ezért még a nőgyógyászati osztályon is több kórteremben gyermekágyas anyukák vannak sokszor. A szoptatásban alapvetően segítenek, nagyon nagy tumultusnak kell ahhoz lenni, hogy valakinek ne tudjanak segíteni. Remélem, hogy legalább olyan jó élményekkel távozol onnan is, mint az előző szülésednél.

Ha hétvégén szülsz, akkor pont belefutsz a négynapos ünnepbe. Ez pár nap csúszás lehet a hivatalos papírok elkészülténél (anyakönyvi, lakcímkártya).

Ketrinnel csak egyet érteni tudok. Nem mindig van összhangban az, hogy mit mutat a CTG fájáserősség címén, azzal, amit az anya érez.

Nagyon izgulok értetek. Remélem, hamarosan mindenki a karjában tarthatja a babáját.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!


Ma reggel felébredtem, fáj a hasam és vérzek. Nem túl erősen, de egyértelműen.

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Kedves Mamic!

Nagyon szép szülést kívánok neked!

Zita
pzita
 
 


Még nem tudom, az lesz-e.. :-) A fájások alatt azért sétálni tudok, lezuhanyoztam.. igaz, egy óra alatt volt vagy 7.

Azon meditálok, mikor kéne szólni a férjemnek, hogy jöjjön haza a munkából, merthogy egy óra, amíg hazaér, és fél óra a kórház..
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Kedves Mamic!

Én is nagyon szép szülést kívánok Neked!

Ketrin
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Sziasztok!!!
Jujj de izgi :) Legalább valakinek ma már lesz babócája, vagyis remélejük!!!!! ;) Együtt izgulunk érted, erőt ad komolyan mondom még így ismeretlenül is h láthatom hallhatom, hogy végre vkinél megindult valami :)) és nem marad bennünk :D :P dolgozik a hidegfront?? :P Nálunk is dolgozhatna :))
Amúgy nekem meg a nyákdugó megy el. Tuti az, bár nem véres, és tudom hogy sokan azt mondják h márpedig az rózsaszínes v véres, de nekem a lányomnál is csak átlátszó kocsonya volt. lég nagy darab jött ma reggel ki. Kíváncsi leszek mikor lesz valóságos fájás mindebből. Hajnalban volt egy néhány és azok erősebbek voltak az eddigieknél, legalábbis azt hiszem és egyértelmüen a derekamból indult.. De már ennek sem tudok nagy jelentőséget tulajdonítani :) :D
Nagyon köszönöm mamic hogy jeleztél, olyan jó h így legalább tudjuk elindult. :)
gondolunk rád sokat, és ha meglesz szólj ha tudsz. Én a minap teszteltem az okostelómat :D és fogok tudni majd jelezni :) :*
kitartás csajok a finishben vagyunk!!!!! JUPÍÍÍÍ huh de nagy erőre kaptam :))
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Kiskacsa!

Nekem sem rózsaszínes és véres a nyákdugó :) Biztos az megy el! Írtam neked :P Már észre vettem :)

Nagyon izgi, hogy valakinél már elindult. Nekem most az nagyon fáj amikor a baba mocorog és amikor mozog akkor nagyon lenyílal a hüvelyembe a fájdalom, nem kellemes
:?
ketrin1987
Kecskemét
 
 


szép élményeket Mamic!

(ő mikorra volt kiírva?)
bette
 
 


Nah gondoltam csinálok egy kis "összegzést" kik is vagyunk :P mikorra vagyunk kiírva, ne kelljen már olyan sokat visszalapozni :)

ketrin1987 : április 26 (még 1 nap :P :P ) 2. babó
mamic : április 27 szint (2 nap) 2.babó
nyolcaska (nem tudtuk meg, vagy csak én nem találtam, majd jelentkezz kérlek
negyedik nem rémilik h olvastam volna :) 3. babó
diuska27 április 15-16 (MÁR MEGSZÜLT azóta??? :O :D juppí jelezz TE is!! ;) várjuk az infókat!
bette áprl 29 2.babó
pzita FOGADOTT "anyánk <3 " tanácsadónk :) :P 3 gyerekes segítőkész anyuka és védőnő egyben :) :P
marcsika30 április 24 (uhhh az tegnap volt... :D :O ) mi lehet vele.???? neki 1 babó :)
és végül jómagam:
kiskacsa82 április 27 3.babó
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


De jó ez a kis összegzés :D Jó ötlet volt :P
De jó hogy így megy a fórum!
ketrin1987
Kecskemét
 
 


köszi hogy összeírtad!!!
bette
 
 


ohh :( ketrin tök hosszút írtam és elszállt.. :O inkább írok itt. :D :P
akkor legalább látják a többiek is ha akarják :D :P ha meg nem tűrik :D
szóval Kecskemét tőlünk 60km, halas meg 30. Szóval így nekem ez is szempont vol, meg hát hogy ott már szültem kétszer ott volt a dokim. Most ugyan mint utóbb kiderüt nicnsen de akkor is oda jobb járni mert pl nekünk Kecskemétre nem is adnak még uhra sem beutalt, szóval akkor Halasra tartozok.
Képzeljétek akit érdekel a nyákdugó mint olyan, találtam egy jó kis leírást :)
http://sapi.freeblog.hu/archives/2009/04/10/A_nyakdugo/
Jajj de jó lehet már mamicnak, nem ír, az most csak jót jelenthet, bár bizti fáj, de legalább túl lesz rajta, és minket meg bátorított.. az infóóóó! :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Kiskacsa, értem. Akkor Halas tényleg közelebb van. Oda jártam régen suliba, a Garbaiba :) Örültem hogy vége lett :D Elolvastam ezt a nyákdugós dolgot :)
Reméljük a héten már mi is babázunk :P
ketrin1987
Kecskemét
 
 


sziasztok így estére nézve :p kelve, v feküdve?? :)
ki hogy van???
nekem tegnap is meg ma este is be van sózva a gyerkőcöm, annyira mozog hogy az szinte már hihetetlen de csak így későn este. 1 órája pörög. de nappal meg semmi. Ti? tapasztaltatok hasonlót?? :P
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


A ZAKKANÁS határa avagy az a bizonyos fészekrakó ösztön.
Ma éjjel hajnalban reggel, vagy nevezzem mostnak, rájöttem mi az a fészekrakó ösztön. Vagy legalábbis ráfogom, hogy inkább ez mint amire valójában mondják.
A fészekrakó ösztön nem más mint amikor az ember lányának annyi kamuriasztása van, vagy annyi olyan fájása amiről fogalma sincs mi lesz belőle de 90 %ra biztosra veszi hogy órákon belül indulni kell, aztán hirtelen vagy ritkul, vagy egyáltalán nem erősödik, vagy csak szimpláűn kimarad. Így úgy dönt, mivel aludni nem hagyják a fájások fogja magát s hasznossá teszi mind maga mind a környezete számára. És nekifog rendbeteni kivixolni a lakást, amire vagy ráfér vagy nem. A mienkre ráfér, mert az utóbbi időben rámparancsoltak hogy pihenjek és lkíméljem magam, múlt hétei fűnyírási akcióim urtán. Most nem törődtem senkivel, és nekifogtam. És még folytatom is csak már tényleg fájt a fájás, gondoltam megpihenek. De elvesztettem az erőmet, a folytonos óra nézegetésben.
Hogy mondjam el a megtévesztést is vagy nem tudom mi lesz még ebbőlt.. :P
este volt néhány fájásom, talán 10 percenként jöhettek. Mielőtt lefeküdtem volna még "utoljára" volt egy nagyon durva, mondtam is a férjemnek, te itt csak lesz baba hamarosan, mert ez azért már durva volt jóslónak. Este megint ment el nyákdugó, pedig már jött ki annyi h azt hittem mind kijött. Lefeküdtem, de max 30 perceket aludtam. Majd nagyon fájt a derekam, és gondoltam felkelek kimeghyek a wcre megmozgatom magam. Ekkor mutatott 2:45öt az óra. onnantól 10 percenként mindig jöttek, és elég erősek voltak köztük is voltak fájások, amikről nem tudtam eldönteni mim fáj a derekam vagy fájás lesz belőle.
A férjem boltvezető, ráadásul akit maga helyett be kell hívnia éppen szabin van. Viszont nem játszhatjuk el ma is meg esetleg két nap múlva is h nagh behívja a kollégát rendkívüli munkavégzésben mert a felesége, félregondolta a fájásait. Szóval ott agyaltam hogy szóljak v ne hagyjam aludni vagy ne. 4:20 kor kel, hagytam is addig, akkor kezdődött enyhülni, persze akkor már rég talpon voltam, és kaját csináltam meg teát, mert éhes voltam, gondoltam ha megyek szülni reggelit már nem kapok, és kitudja kapok e ebédet.. Ígyhát ettem. És a fájások szépen elkezdtek enyhülni. Vagy ritkulni tudom is én. Aztán újra rendszereződtek 10 percesre, és véül elkapott a sírás. Mert már sazt sem tudtam fáj e. Így mikor már nagyon és még annál is inkább ráuntam, elkezdtem pörögni és pakolni. és vasalni valót válogatni, meg ruhákat, meg már megy is az első adag ruha. jah és szegény gyereket majdnem felébresztettem 6kor mert nem tudttam h ilyen világos van ilyenkor s azt hittem már 7 óra :))) KO.
NAH ez a fészekrakó ösztön kiskacsa meglátása szertint :)))))

Várom a kommenteket :))) Remélem ti kevésbé vagytok az őrület határán :)) Jah és most reggel mégnagyobb adag nyákdugó távozott :)) Ill hajnalban egyszer vmikor. :)
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


mifelénk semmi jele, hogy születni szeretne a napokban.
bette
 
 


Sziasztok!

Megjártam az nstét, nem sok extrát mutatott, a szokásos, plusz kettő kiugrás még, ennyi. Nekem tegnap volt a fészekrakó ösztönöm :lol: Éjszaka nagyon rosszul aludtam, én sem tudtam eldönteni hogy már mim fáj. Nekem is két napja pörög a babám, éjjel nappal, semmi lassulást nem mutat, sőt inkább jobban dolgozik mint szokott. De legalább a méhszáj érték változott. Eddig 2110 volt most 2211. Innét kezdve minden nap nst, mert ma vagyok 40 hetes. Erre az orvosom közölte hogy holnap meg holnap után nincs, kicsit levert a víz :P de megnyugtatott hogy ha szülök arra bejön. Hát remélem is :lol:
Szóval én még vígan egyben vagyok!
Ha valamelyik nap nem jelentkezek akkor megszültem, mivel mindennap írok ide :wink:

Ketrin
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Hali csajok, nekem TELJESEN totálisan leállt minden pedig hullára kezdem dolgozni magam.. :D
Remélem mivel a nyákdugó már sok elment legalább ha majd jön keményedés az tágulással is jár. :P Ugyanis ennek reményében tovább folytatom a fárasztást :D :P
Kimostam és kiterítettem 3 adag ruhát, kivixoltam a konyhát, háztartási gépeket, is, pakoltam egy csomó ruhát, játékot, jah és vasalni kéne még :D :P :D de még gondolkozok a horoláson, és azon h elvessem az uborkát :) :P
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Szia kiskacsa!

Nagyon pörögsz :P Remélem nálad is úgy van mint nálam, sejtettem hogy ha nyákdugó ment el akkor tágultam is és tényleg így van :D
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Muszáj Ketrin mert a tétlenységtől bekattanok, arról nem is beszélve h ma kb két napot éltem meg, már idáig is.. ami a tennivalókat illeti és sokal jobban telik az idő a hasznosságról meg már nem is beszélve. De most muszáj aludni.. remélem ez a két órácsak majd nem hátráltatja a dolgokat :P Utána újra beleadok apait anyait :)))
Ketrin utoljára mikor volt a méhszájad nézve, mennyi idő telt el a két időpont között? Nekem hétfőn nézte a szűlésznő akkor értéket nem mondott de azt mondta h BŐ egy ujjnyi, de befér a kettő is. Ma mikor telón beszéltem vele azt mondta szerinte megvan a két ujjnyi. Jah és ha bementem volna hajnalban a fájásokkal lehet rásegítettek volna .. :D de már utána vagyunk. majd holnap hajnalban :D úgy adódik :D :P
de remélem korábban menni kell .. :-/
kiskacsa82
Kiskőrös
 
 


Pénteken nézte a méhszájat az orvosom, mert amikor magzatvízre gyanakodtam és kedden nézett a doki akkor nem "nyúlt" fel, csak tesztcsíkozott vagy mi volt az :) Hát még egy hét sem telt el az utolsó vizsgálat óta és ennyit tágult.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


olyan fura, hogy titeket mindenféle vizsgálattal néznek.
engem sem a szülésznő, sem a doki nem vizsgál ilyenkor, csak az nst-re járok. bár lehet, hogy mivel nst-n még nagyon nagy nyugalmat mutat a baba, nincs is értelme egyéb vizsgálatnak.

1.babámnál is ilyen nyugi volt, aztán a magzatvíz elfolyás miatt indították másnap. egyéb tünet nem volt.
bette
 
 


Tök jó! Ma kiváltottuk a babának a receptes dolgokat amit a gyermekorvos felírt. Van két tégelyes kikevert valami, az egyikre az van írva hogy Ápoló a másikra meg hogy ung. Baby. De melyik melyik?! Melyik a popsikrém és melyik a fürdető?! Ti tudjátok?! Más nincs rá írva csak a szav. idő. :cry:
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Ha jól gondolom az Ung. Baby a fürdető... ?
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Nekem egyre több fájás jelentkezik és egyre erősebbek, néha egész jól jönnek egymás után aztán eltűnik minden egy időre, aztán megint kezdi. Nem rendszereződik be...
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Mindenki megszült már, csak én vagyok egyben ?! :D :lol: :P
ketrin1987
Kecskemét
 
 


nem, én is itt vagyok. és ráadásul semmi jele nincs, hogy igyekezne. pedig az 1.babám ilyenkor született (mármint 39.héten pontosan)

szerintem is az Ung.Baby a fürdető, de úgyis kijön majd a gyerekorvos, akkor meg tudod kérdezni.
bette
 
 


Nekem úgy látszik van szerencsém megint túlhordani... A Noémit is 40+3-ra szültem.

Azért meglepődtem, hogy nem írják rá a patikában hogy mi micsoda, ebből így nem tudom, de még a recept alapján sem tudnám, mert ott is összetevők voltak felsorolva, ehhez én nem értek. Igazán ráírhatták volna... Nem tudom az orvos milyen gyorsan jön majd ki, addig csak lesz valahogy.

Kiskacsa eltűnt :D Lehet már babázik :P
ketrin1987
Kecskemét
 
 


már csak ketten vagyunk?
teganp legalább voltak jósló fájások, de most semmi jele, hogy közelednénk a szüléshez.
bette
 
 


Sziasztok!

Nekem holnap reggel 8:20-ra kell mennem a szülőszobára cucokkal. Lehet azért mert megpróbálják a terheléses nst-ét?! Most kicsit kezdek megijedni, sztem éjszaka nem sokat fogok aludni :P

Többiek már biztos babáznak, jó nekik ,mert túl vannak rajta :)
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Ketrin!

Azért próbálj aludni, ha tényleg szülnél holnap, akkor kell az energia.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Haza engedtek, holnap megint mehetek. Néztek magzatvizet, méhszájat, meg volt nst. Ma reggel elment már az összes nyákdugó, kijött a vége is. Méhszáj érték 2322.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


nekem éjjel azt hittem, megindul a szülés, de reggelre elcsitult. most várom a fejleményeket...
bette
 
 


Szia bette!

Én is várom mi lesz a vége, nagyon fáj most minden a magzatvíz vizsgálat óta. Nagyon görcsöl a hasam.
ketrin1987
Kecskemét
 
 


hát, akkor talán hamarosan babázhatsz!
szép szülést neked!
bette
 
 


Köszi bette, de te is lassan babázol már. Mára vagy kiírva, ugye? Akkor lassan csak kibújik már ő is :D
ketrin1987
Kecskemét
 
 


reméljük...
bette
 
 


Semmi tünet még?!
ketrin1987
Kecskemét
 
 


Sziasztok!

Április 25-én megszületett kisfiam, 4140 gramm és 60 cm. Minden rendben van vele, nagyon formás baba. :-) Van tejcsi is, úgyhogy szopizik. Ma jöhettünk haza a kórházból.

Mamic
mamic
Budapest XIV. kerület
 
 


Kedves Mamic!

Tiszta szívemből gratulálok! Szép méretekkel született.

Várunk téged, ha ráérsz, egy kis beszámolóval.

Üdv:

Zita
pzita
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: