Új privát üzeneted érkezett!

Helló Csajok!

Ötletbörze jó ötlet :D :D

Nekem tetszik a golyópálya, és valahogy beleragadt a fejembe. Tavaly Csengim sokat játszott egy egyszerű darabbal játszóházban. Amikor ott voltunk, órákig képes volt gurítani. Hogy most mekkora sikere lenne, nem tudom, én csípném.

Besztihez hasonlóan nekem is a csajos ajándék a probléma. Illetve az alapproblémám, hogy a gyerekeim eddig még nem tanulták meg igazán értékelni hosszútávon az ajándékot, játékot. Minden addig izgi és szép, amíg kibontják, kettőt löknek rajta és jöhet a következő. Nyilván ez a nevelésünk hibája, nem az övék. Viszont szeretnék változtatni ezen.

Boti tavaly karácsonyra kapott egy fa sínrdsz-t vonattal. Ha előkerül, imádja. Ezért azt találtam ki, hogy a régit is becsülje meg új is legyen, ezt fogjuk bővíteni. És hogy ne legyen bőség zavara, mindenkitől ehhez kap vmit. Pl elemes fa mozdony, újabb sínek, alagút, híd, stb. Meg kimondottan 1 db vmi dínós vagy sárkányos cucc, meret most az a fő őrület.

Csengimmel bajban vagyok. Golyópálya nem kimondottan csajos. Ez a Csipkerózsika, Pokahontasz, Hamupipőke világ aranyos, de nekem túl csajos... Persze lehet, hogy kinövi, ha kiélheti benne magát. Gondoltam fa babaházra, és neki a későbbiekben az lenne bővíthető. Nem tudom mi legyen. Agyalok, de nem akarok sokáig tökölni, mert szeretném november végéig lerendezni a beszerzéseket.

Mukk

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Lányoknak szerepjátékos cuccok: konyha, mosógép, porszívó, bevásárló kellékek, kis étkészlet, babakocsi...és még sorolhatnám... vagy ezek már mind vannak? Duploban is van csajszis = babaház.
Vegyes ötlet: zeneszerszám = dob, zongora, cintányér stb. Csak erős idegzetűeknek!!! :D

Tali szerintem is jó lenne. De ha az nincs, legalább írjunk sokat! Majd jövök még!

M.

Kép

Kép
macsek11
 
 


Hello lányok!

nagyon jó, hogy a karácsonyos kérdésre már többen írtatok......de gondolom vannak itt más olvasók is! Hahó!!!!!!

Kata. örülök, hogy stabil a golyópálya, azt hiszem gyorsan rendelek is egyet online.
Akkor ez a Quercetti Marble Run márka, ugye?


És most kicsit más kérdés.
Alapszitu dióhéjban: Milánom születésétől fogva székrekedéses, de durván. már anyatejesnek is az volt. Egy ideig ez csak abban nyilvánult meg, hogy nagyon ritkán kakilt és akkor nagyon keményet, de nem járt neki fájdalommal, szenvedéssel.
Sajnos ez átalakult, most már küzdünk nagyon.

Csokit próbálom lenullázni, kakaót is minimalizálni, próbálok nekik müzlit adni meg gabonapelyheket és gyümölcsöket, aszalványokat (ez utóbbit több kevesebb sikerrel sajnos), de egyszerűen gyakorlatilag semmi nem segít.
Tegnap már glicerines kúphoz kellett nyúlnom, mert 1,5 órán keresztül sírt a gyerek, hogy fáj, persze attól sem sikerült. De ma reggel (nem túlzok öklömnyit) produkált, ami kőkemény volt.

Van valakinek valami tanácsa? Mit kezdjek ezzel, mert annyira sajnálom és nem hiszem, hogy ezt normálisnak kellene elfogadnom, hogy ilyen és kész.
Esetleg kivizsgálják ezt szerintetek vagy mit tegyek?

Köszi előre is, ha valakinek van hozzá gondolata, ne adj isten tapasztalata.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 

 
 

Reditke!

Lucám ugyanilyen! Ha nem felejtem el, minden nap kap Laevolac nevű hashajtó szirupot. Ezt bébitől felnőttig mindenki eheti. A lényege, hogy maga a cukor hashajtó hatású. Kamillatea cukorral volt az első javaslat, amit mi kaptunk, de akkor még javában csak anyatejezett és szájzárat kapott az új ízektől. Lekvárok hashajtó hatásúak a cukortól.
Ez a laevolac eleinte nagy dózisban is adható, aztán ha beállt a rendszer, napi adagja van. Recept nélkül kapható.
Én ha sokáig nincs kaka, akkor 3-4 óra elteltével adok még 1 kúpot, és nem a gyerek, hanem a felnőttet, mert alulról semmi sem szívdik, csak több a bevitt glicerin, azaz kenőanyag.

Remélem tudtam segíteni.

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok :)

Reditke :)
Igen, ez a Marble Run.

Székrekedésre a mi dokink is a Laevolac szirupot javasolta, azt mondta, hogy attól nem alakul ki függőség, délelőtt adjam a gyereknek, délutánra pedig várható a "termés" :)

Csirkesz :)
Lányos mamaként ontanom kellene magamból a jobbnál-jobb ötleteket, de Hanna már olyan régen volt ilyen kicsi (el sem hiszem :oops: ), hogy most semmi épkézláb ötletem nincs :shock: Azért továbbra is gondolkodom...

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Most is csak egy szóra....

Szóval én olyan ajándékot szeretnék, ami nem ezer darabból áll, mert beleőszülök esténként a pakolásba. Oké, hogy ők is segítenek, meg szortírozunk is, de amikor 7 játék ezer alkatrésze keveredik, azt az idegrendszerem nem kedveli fáradtan.

Bár ha ez a golyópálya mégis beválna....

Ma voltam Csengivel és Lucával Jysk-ben. Megláttunk egy rózsaszín, királylány mintás ágyneműt, felnőtt baldachinnal (mérete felnőtt, mert az is rózsaszín koronákkal mintázva) és azóta Csengi csak a Jézuskát emlegeti. A végén még kénytelen leszek rózsaszín ünnepnek elkönyvelni a karácsonyt.

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz :)
A golyópálya elég nagy darabokból áll, úgyhogy azokat könnyű összeszedni és méretüknél fogva nehezen kallódnak el (kivéve a golyókat.... Hát igen...)

Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok!

Belestem ide, jó ideje először, s milyen pörgő topikot találtam! :lol: Jujdejó!

Nálunk apjukom az, aki kijelentette, hogy semmilyen több darabból álló játék nem jöhet a lakásba, elege van. No meg ő tiltja a gyurmát, zsirkrétát, s hasonlóakat is.
Épp ma találtam meg az ajándékukat, a Tescoba le vannak értékelve távirányítós autók, 2500 Ft darabja, és jó nagy, masszív darabok, remélem bírják. Csak azt nem tudom, ha a két fiú kap két azonos márkájú távirányítósat, akkor nem fogja a két játék zavarni egymást? Nem lesz egy káosz abból, hogy melyik játék melyik távirányítónak engedelmeskedik?
Ha valaki gyurmázós dolgokat keresne, abból is nagyon klasszakat láttam a tescoban, van a sajátmárkásból is egy nagy készlet, amit szivem szerint beszereznék nekik, ha nem lenne tiltva.
Ezenkívül kap(ná)nak annyi Anna Peti és Gergő könyvet, amennyit csak találok, csak most mindenütt kifogytak, bár a nagyker október végére mondta, hogy újranyomnak belőlük, meg Benedek valamilyen társasjátékot. Ezt néztem ki, mert ezzel Levente is játszhatna, plusz talán nincs annyi elveszthető része:
http://www.uzletlanc.hu/catalog/product ... 4fe0f5610c
mindkettőnek kedvenc meséje, bár igazság szerint ez meg már lehet, hogy túl egyszerű Benedeknek, oviban az óvónő meg a logopédus szerint is koránál előbbre jár értelmileg.
Golyópálya nekem is bejönne, de ez is sok darabos, apjukom kikészülne. :lol:
Benedek pár hete írt a Mikulásnak, hogy robotot szeretne, még talán azt is beszerzünk. Leventének meg talán építőkockákat.

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Sziasztok!
Csak nagyon gyorsan kibújok a háttérből.
A székrekedéshez gyorsan hozzászólnék. Szóval sok-sok folyadék!!!!, sok nyers zöldség, gyümölcs, esetleg műzli, ha megeszi a gyerkőc.
A Laevolac hosszútávú alkalmazását azért én megkérdezném a gyerekorvostól, főleg a Glicerin kúpét. Egyszer-egyszer oké, de rendszeresen azt használni.....nem tudom, én érdeklődnék azért erről.
Karácsonyi ajándékos ötleteket továbbra is kíváncsian várom.

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Csajok!
Köszi a kakis hsz-eket.
Dino. pont ez a bajom, milán több mint 2 liter vizet megiszik naponta és még emellé jön a kakaó vagy most már inkább tej, reggel este kb 2,5-3 deci, szóval 2,5 liternél simán többet iszik naponta.
nyersen eszi a paradicsomot, paprikát, rágja a mindenféle zöldségeket, gyümölcsöket. Gabonapehellyel indítunk reggel (a teljes kiörlésűvel és nem csokissal), hamletből a tönkölybúzás teljes kiörlésűt adom neki.
Barack konzerv+aszalványok. csoki zéró, még túró rudi sem, pedig azért ölni tudna. és rengeteget mozog és MÉGIS!!!!!

Ettől a Laevolac-tól én is kicsit félnék, mert azért csak gyógyszer.....Nem? bár valamit muszáj lenne kezdeni, mert nem szeretném, hogy 3 évesen aranyere legyen és simén benne van a pakliban sok erőlködéstől.

Homeopátia ötlete valakinek?

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Reditke!

A laevolac sztem glükóz-szirup, ha jól emlékszem...

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Akkor gyakorlatilag vízben oldott szőlőcukor?

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Reditke,
a Tamarin lekvárról hallottam még, hogy hatásos lehet, de részleteket sajna nem tudok róla. Amúgy 1,5 éve amikor a Heim Pálban"vendégeskedtünk" Márkkal, volt egy kisfiú, aki nem tudott kakilni csak ritkán és ezért hozták ambuláns műtétre, a bélrendszerénél csináltak neki valamit (1napos dolog volt a bent tartózkodásuk). Tehát ha nagyon szenvedtek, lehet hogy ki kéne vizsgáltatni, de sajna erről sem tudok több részletet mondani neked.

Kormi,
én múlt héten az Alexandrában láttam Anna és Peti sorozatot, sőt a neten is lehet rendelni tőlük.

Dinó, :)
de jó látni téged, írj egy kicsit magatokról!

Kép

Kép
macsek11
 
 


Reditke,
a Laevolac tulajdonképpen egy tömény cukoroldat, ami nem szívódik fel a bélből. Hatására a bélben az ozmotikus nyomás emelkedik, ami fokozza a perisztaltikát és emelkedik a széklet víztartalma. A gyógyszerkönyv szeint a humán alkalmazás nem jár speciális eü. kockázattal.
Azonban minden hashajtó hosszú távon hozzászokást eredményezhet, a belek ellustulhatnak, és nem reagálnak a természetes ingerekre.
Először is én biztosan kikérném a gyerekorvos véleményét, lehet tanácsolna ez irányú kivizsgálást, illetve megpróbálnám diétával megoldani, bár, ahogy írod mindent megteszel ennek érdekében.
Esetleg még napi 1-2 pohár rostos gyümölcslé, ill. joghurt.
De lehet, hogy én aggódodm túl a dolgot és semmi problémát nem okoz a Laevolac hosszú távon sem. Mintha lenne valami gyógyvíz, ami jó a székrekedésre is, de majd próbálok utánaérdeklődni.

Macsek,
köszönöm jól vagyunk. Bernát növöget, bár inkább a közepes, vagy kicsi mezőnybe tartozik a korosztályát tekintve. Furcsa Donát után, mert Ő meg pont az ellenkezője. Éppen valamelyik nap nézegettem, hogy Donát ilyen korában mennyivel nagyobb volt.
Nem túl lelkesen jár óvodába, szünetekben nagyon jól érzi magát itthon. Rengeteget beszél, állandóan feladatokat old meg, és már nagyon szeretne iskolába járni. :D
Én dolgozom, mellette elkezdtem egy kétéves iskolát, hát nem mondom, hogy túlságosan kipihent vagyok, de majdcsak lesz valahogy.
Szorgalmasan olvasgatom a babanetet, márha van mit, de valahogy az írásig nehezen jutok el.
Mindig megcsodálom a gyerkőcöket, hogy már milyen nagyok......szörnyen repül az idő........
Nikkről nem tudsz valamit?
Végülis oviba hova jártok?

Liv is nagyon régen jelentkezett....., meg még sokan.....

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Dinó,
Márk is kicsi méret a korosztályához képest. Bernát milyen magas és hány kg?

Végül a Bástya utcai óvodába ment (V.ker.), ide volt protekció és elég jó, bár nekem óriási a különbség a bölcsi és ovi között és nem tetszik a vegyes csoport sem, eddig inkább csak hátrányát tapsztaltam, mint előnyét. Sajna már a legtöbb óvodában vegyes csoportok vannak. A bölcsihez képest nekem legjobban a szülők és óvónők közötti kommunikáció hiányzik a legjobban, alig lehet tudni valamit a gyerek bent töltött idejéről. Nem tudom, hogy ez minden óvodánál ilyen vagy csak a miénk ill. a mi két óvónénink.

Én tuti nem bírnék a két gyerek mellett tanulni, ügyi vagy, hogy belevágtál!

Nikkről nem nagyon tudok, év elején 1 levelet váltottunk, abban írta, hogy úgy néz ki, összejött a tesó. Néztem az iwiw-en is rég járt, biztos nincs net elérhetősége.

Kép

Kép
macsek11
 
 


Macsek,
szerintem ovi válogatja. Donát ovijában én is pont ezt a szülő-óvónő közötti kapcsolatot hiányoltam, ahova most járunk meg inkább családias a hangulat.
Bernát most 15 kiló, ha nagyon bekajál esetleg eléri a 16 is. Magasságra most nőtt, legutóbb 103 cm volt.
Kár, hogy nem tudunk Nikkről semmit, de talán egyszer majd benéz ide is.

Dino

Dino


Kép

Kép
dino
 
 


Sziasztok!
Már hetek óta készülök írni, remélem hamarosan meg lesz. Most csak Reditkének:
Vikinek is székelési gondjai voltak. Adtam a Hashajtót, Laevolac-ot, semmi eredménye, sem volt. persze a töbi hashajtós próba: paradicosm, tej, savanyú uborka kombinációknak sem. Glicerines kúp segített, de szenvedett szegényke. Normaflore-t adtam a gyümi levébe kb 1 hétig, és némileg helyre állt a bélrendszere. Azóta bár sokszor összeáll a kaka, de nem szenved kinyomni. Nem volt többé iylen problémánk. Kakaó napi 2 dl, és minimális csokit ehet csak. (Pl 2 túró rudi, és egy pici csokis nasi még. )
Nekünk bevállt, próbáld ki, hátha nektek is sikerül megoldani a problémát. (egyébként mi csak teljes kiörlésűvel készült kenyeret eszünk, Viki itthon nem-nem hajlandó :cry: - de az oviban sok zöldséget eszik, és ennek ellenére szorulás volt, pedig nem evett sok csokit. )
Moszi

UI: Ígérem hamarosan bővebben írok. :oops: 8) :lol:

KépKép
Kép
moszmota
 
 


Sziasztok!

1111 éve nem voltam errefelé...
:oops:

Meglepődve tapasztaltam, milyen jó sokat írtok mostanában! :) Hurrá, hurrá!

Először is Reditkének!
Székrekedésre homeós bogyó /persze nem ártana, ha azért konzultálnál homeós gyerekdokkerrel is!/:

HYDRASTIS CANADENSIS
Kanadai gyömbér. Észak Amerikában termő növény, melynek szárított gyökerét használják fel homeopátiás gyógyszer készítésére.

Javallatok:
Hurutos betegségek, nagy mennyiségű váladékozás (torok, gyomor, húgycső, méh), melléküreg-gyulladások (arc, homlok), szemgyulladás, szájgyulladás, tüszős mandulagyulladás, váladékos hörghurut; Májsorvadás. Bő vérzéssel járó menstruáció.

Jellemzők:
/Rendellenes nedvösszetétel elleni szer./ Sűrű, sárga, maró, nyúlós váladék, horzsolásra emlékeztető fájdalom.
Figyelem! Alacsony potenciában váladékot folyósít, magas potenciában szárít!

Tünetek:
Feledékeny, depressziós, fáradékony beteg; sűrű, nyálkás fülváladék; fülzúgás; véres pörk az orrban, orrfújási kényszer; petyhüdt, nyálkás nyelv (mintha leforrázták volna), keserű szájíz. Sárga, tapadós nyálkát krákog fel. Gyenge emésztés, golyó-érzet a gyomorban. Makacs székrekedés. Bűzös vizelet; szeméremtest viszketése, bőséges hüvelyfolyás szexuális izgalom esetén.
Hol melege van, hol fázik. Nagyon izzad.

Romlik:
Légvételre, hideg levegőtől, széltől, érintéstől.

Javul:
Nyomástól.

Másik: Moon sand-ért a lányom is nagyon oda volt, de szerencsére a szomszéd kislány kapott... Nagyon jól formázható valóban, azzal nincs is porbléma, de amikor láttam, hogy hogyan játszanak vele /konkrétan a kanapétól a gyerekszobán át a nappali szönyeg és a konyha padló is moon sand morzsalékkal volt tele/ akkor már tudtam, hogy a homokozás semmilyen formában nem való alkásba.. De ez csak magánvélemény! :)

Kata, golyópálya tényleg klassz! :) Jó nagyok lettek a gyerkőcök! :)

Csirkesz! Lili tavaly mélységesen fel volt háborodva, hogy nem rószaszín díszek voltak a karácsonyfán!! :)

Kormi! Anna és Petit én is Alexandránál vettem, az alexandra.hu-n rendeltem meg - kedvezményesen!! :)

Bocs, mindenkitől, most csak ennyire tellett tőlem, majd ha lesz egy kis időm, jövök még panaszkodni is magunkról! :):):)
Pusz
Macs
maccs
 
 


Ja és még egy gyors mondat!
Képek töménytelen mennyiségben rólunk:
www.kep.tar.hu/maccs
oldalon! :)
maccs
 
 


3 a magyar igazság, még egy gyors uccsó hsz:
Az alexandra online-nál épp akciók vannak az Egmont Kiadó /gyerekkönyvek, Minimaxos, Diseneys kiadványok stb/

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... mont2008_3

Pusssantás
maccs
 
 


Sziasztok :)

De jó, hogy Macs írt az "Anna, Peti" könyvekről ! Én meg épp azon gondolkodtam, hogy karira rendelek Marcinak, de sajna nem ismerem ezeket közelebbről. Van olyan, aki ismeri és tudja ajánlani? Meg még a Boribon-ra gondoltam, azt ismeritek?

Köszi,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Csirkesz!

És az sem hatásos, ha egy ideig elrakod a játékokat? (mármint csak egy párat, amivel épp nagyon nem játszanak) Utána az újdonság erejével hatnak. :D:D Meg van, hogy egy ajándékot a koruknak megfelelőnek érezünk, aztán mégsem abban a pillanatban van itt az ideje, hanem pár hónappal később.
Lányos ajándándékról csak annyit, hogy Hanna egy űrexpedíciós Lego vonattal játszik épp... Ilyen alapon a golyópálya szupercsajos játék! :D:D De egyébként nekem a tapasztalatom, hogy golyózni minden gyerek szeret.
Én is el akartam kerülni az ezer darabos dolgokat, de a Lego vagy a Playmobil (esetleg mindkettő) szerintem egy idő után elkerülhetetlen. Igaz legalább lefoglalja őket. :D

Macsek!

Köszi a lányos ötleteket. A legnagyobb gond, hogy ezekből már mind van (konyha főzőkellélekkel, baba (egyenlőre semmi komoly, csak egy rongybaba, de nem is akarok még mást) ággyal, kocsival, szekrénnyel, rucikkal, porszívó, mikró, Duplo babaház is). Talán a gyöngyös,kézműves részt tudom bővíteni... Zeneszerszám kizárt! :D:D (Így is elég hangosak... :D)

Kormi!

Ált. több frekvenciára is szoktak állíthatók lenni a távieányítósak, így talán nem zavarják egymást...

Maccs!

Jó, hogy van tapasztalat a moon sand-ról, a férjem szemezett vele, de akkor majd gyorsan lebeszélem róla, szerintem sikerül meggyőzni. :D:D

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Anna és Pati könyvek:

Felnőtt fejjel iszonyú gáz:
Egyszerű tőmondatok, nagyon "banális" kis sztorik. Béna kis rajzokkal, nekem elsőre abszolút nem fogta meg a fantáziámat.
Kolléganőm ajánlotta, mert hogy a kisfia hogy rá van gyógyulva a könyvre. Először azt mondtam, hogy "áá mi a Pöttyös Pannikra vagyunk rákattanva, minek az nekünk!"
Erre kölcsön adta csak 1 estére, olvassak valamit.

Lili meglátta a könyvet: DE JÓÓÓÓ, ANNA és PETI!!!!! Az oviban is van, meg a Pankának is van, meg az X.-nek, Y-nak és már hogy szeretett volna egyet...
Első este félig végig kellett olvasnom a könyvet, azóta is tudja a sztorikat, megtalálja őket a képek alapján, és ami az én szememben nagy számnak tűnt, az az volt, hogy el is tudja mesélni őket. Lili bár sokat beszél, de össze függő sztorikat ritkán, azt is max. 3 mondatban. A Pöttyös Panni meséket is ha "ő mesélt nekem a könyvből" 2 mondatban lerendezte. Itt meg lapoként beszél róla néhány mondatot a kép alapján! :)
Azóta is imádja, már várja mikor kap egy következőt belőle!:)

Szóval neki nagyon bejött! :)
Mennem kell... :)
Macs
maccs
 
 


maccs
 
 


Sziasztok :)

Macs :)
Köszi az infokat :)
Most délelőtt mászkáltam az "Alexandra"-n, megnéztem a 40%-os könyveket és alig bírtam leállítani magam :oops:

A következőket rendeltem:
Hannának 2 könyvet a Magyar Népmesék sorozatból,
Marcinak pedig 1 Boribont (Boribon és a 7 lufi), 1 Bogyó és Babócát (Bogyó és Babóca karácsonya), és Kippkopp karácsonyát.
Kippkoppot az egyik munkatársam ajánlotta, egy gesztenyegyerekről szól és az ő kislánya nagyon szereti. Julcsi (munkatárs lánya) is 3-4 éves korában kapta meg, most már 10 éves, de még nem unta meg, sőt saját magának olvasgat belőle :)

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Kata,
Maccs nagyon jól leírta az Anna és Peti jellemzőit. :) Lényeg, hogy olyan egyszerű történetek vannak leírva nagyon egyszerű fogalmazásban, ami minden gyerekkel megtörténik, ezért nagyon szeretnek hallani/ olvasni róla, mert ezáltal a saját kis életüket is újra élik, vagy meg lehet beszélni utána, hogy a mi családunkban hogy volt, a mi óvinkban milyen, mi is amikor arra kirándultunk mi volt stb.

Szerintem a Boribon is nagyon aranyos, szintén egyszerű szövegű, Márk szereti.

Maccs, Moszi örülök, hogy jöttetek, ne tűnjetek el!

Még egy ajándék ötlet, bár 4 éveseinknek lehet, hogy már kicsi, de a kisebbeknek tuti, szóval az Ikeában kapható játszó alagút. Rugalmas, össze lehet nyomni és kisebb helyen tárolni, amikor meg energia bomba van, kinyitja az ember és lehet mászni. :) Kornél ezt kap tőlünk karira, de ahogy Márkot ismerem ő is nyomulni fog rajta ezerrel. :D

Kép

Kép
macsek11
 
 


Kata!
Én még mindig golyópálya stabilitás parában vagyok.
Hol használjátok szőnyegen vagy padlón vagy asztalon?
Sokszor szétesik az a típus, ami nektek van?
Bocs, hogy ennyit kérdezem, de nagyon tetszik és nagyon vennék, de csak, ha stabil tényleg.
Ti online rendeltétek vagy valami boltban?

Anna és Peti: én lehet, hogy azon ritka felnőttek egyike vagyok, akinek tetszik, de nekem kifejezetten tetszik, hogy hétköznapi történeteket mesél el és szerintem a rajzok is cukik (bár én hulla béna vagyok rajzolásból). Szóval nekünk bejön, imádják felismerni a kiránduló helyeket stb....az első kiadásból (anna és peti) a koszorú részt csípi Milán, mert szétröhögi az agyát azon, hogy büdöskének hívják a virágot :)
Mondjuk azon nagyon meglepődtem, hogy már hány része van.....
Szerintetek mikor jön az Anna és Peti Apu új anyukát választ című rész? Na jó, nem disznózok :)


Csajok! Nálatok nincs képzavar a Jézuska, mikulás dologban. mert enyéim angolszász meséknek köszönhetően Mikulásozzák a karácsonyi sztorit is.

és a másik (besztire emlékszem, hogy közös fadíszítés van). Mindenkinél a fát is meglepiben készítitek? mert nekem most ez a nagy dilemma. Már olyan nagyok, logikusak és fifikásak, hogy lehet egyszerűbb lesz, ha a fát együtt és tudják, hogy azt mi csináljuk és csak az ajándékok lesznek meglepik.
Még nem tudom, mert ugyanakkor jó a varázslat és csodálat a fánál is, de nem tudjuk nagyon megoldani, hogy hová tüntessük őket amíg díszítünk...Ki hogy csinálja?

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok :)

Reditke :)
Csak nyugi :D
A golyópályát azóta sem bántuk meg, minden nap kell belőle építeni valamit. Van hozzá papírka, amin különféle variációk vannak (Marci ezt a lapot térképnek nevezi :) ). Aztán ha már tuti jól belejöttök az építésbe, már saját magatok is ki tudtok találni pályákat. Azt gyorsan hozzáteszem, hogy ennyi idős gyerekek egyedül nem tudják megépíteni, ahhoz kell felnőtt segítség (vagy nagyobb gyerek). Marci szokott segédkezni, adogatja a kis alkatrészeket, amiket mondunk neki, hogy kell. Aztán ha elkészült, megunhatatlanul gurgatja a golyókat. De igazából mi is annyira szeretjük ezt a játékot, hogy minden noszogatás nélkül leülünk és építünk :P
A kérdésedre visszatérve: mi szőnyegen is, parkettán is, asztalon is szoktunk építeni, mindenhol működik. A "térképen" szereplő pályák egyébként úgy vannak megépítve, hogy a 4 lábon álló pálya valamennyi lába valamilyen módon kapcsolódik a többihez, így tényleg kicsi az esély arra, hogy szétessen.
Sok szónak is egy a vége: nekünk nagyon bejött. :)
Mi ezt a pályát a Duna Plaza-ban lévő játékboltban vettük, nem neten rendeltük, kb. 5,000 Ft volt. Most hirtelen nem tudom mi a játékbolt neve, de azt tudom, hogy valamelyik hálózat része, így biztos, hogy más helyen is lehet kapni.

Könyvekről: megkaptam a rendelt könyveket, hát a Kippkoppot, Bogyó és Babócát el is olvastam, tüneményesek azok is, úgyhogy azokat is tudom ajánlani Nektek. A Kippkoppnak is több része van, most a "Kippkopp karácsonya"-t rendeltem meg, de a kolleganőm behozta nekem a dolgozóba a "Kippkopp gyerekei" és "Kippkopp és Tipptopp" részeket, azokat is elolvastam, nagyon tetszettek. Már alig várom, hogy odaadhassam :wink:

Nálunk a Karácsony úgy szokott lenni, hogy a fát 24-én délelőtt együtt díszítjük, azt a gyerekek is nagyon élvezik és hát egy olyan élmény nekik, hogy attól nem akarjuk megfosztani őket. Aztán délután-estefele férjem szokta megsétáltatni őket és mire visszajönnek, ott virít a sok aji a fa alatt.

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Reditke,
nálunk eddig úgy volt, hogy 23-án késő este, amikor már gyerek/ek aludtak akkor díszítettünk, 24-én szoba lezárva, közös séta, játék délutánig az ünnep kezdetéig. Mindent úgy előkészítettünk, hogy 24-én már ne kelljen robotolni, csak utolsó simítások és frissen sütés maradt. Most szobát nem lehet technikai okokból lezárni, ezért úgy lesz, hogy a gyerekekkel sétál valaki kb. 1 órát és addig elkészül a fa, amikor megérkeznek kezdődik az ünnep. Mi elég korán kb. 5-kor már szoktunk kezdeni, így nem kell sötétben sétáltatni a gyerekeket. Nálunk a sztori szerint fát mi vesszük, Jézuska és az angyalok díszítenek és ajándékot hoznak. Emlékszem gyerekkoromban milyen varázsa volt, amikor megláttam a feldíszített fát, még akkor is, amikor már tudtam, hogy a szülők díszítik, sokáig direkt nem akartam látni, csak amikor már készen volt, szóval szeretném húzni a dolgot a gyerekeimnél is, aztán majd meglátjuk hogy jön ki a lépés. Mikulás és Jézuska képzavar eddig csak enyhén volt, akkor azt mondtam, van ahol a Mikulásnak is be kell segítenie a Jézuskának, mert nem készülne el.

Kép

Kép
macsek11
 
 


Játékbox az üzlet neve, szerintem ez lehet Katáéknak:

http://www.jatekbox.hu/index.php?page=p ... 75cea8199d

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok :)

IGEN, IGEN :P :P :P

Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Halihó!

Végre sikerült felpörgetni a mostanában igencsak pihiző topikot! Juhhéééjjjj!!! :):):)

Karácsonyi ajándékok:

Golyópálya:
nekünk már régebb óta van, mi most fogjuk épp bővíteni. :wink: Zsombi nagyon szereti, és már tud is belőle építgetni egyedül is olyat, ami megfelelően stabil. Ha jó magasra építed, akkor azért jó pár helyen össze kell kapcsolni a tornyokat, hogy ne legyen "inogós". :) Mi kombinálni szoktuk a fa vonatpályával, ezek a golyós tornyok szoktak a "golyóvidámpark" lenni, és a "lábak" között kanyarognak a sínek.

Anna Peti és Gergő:
Zsombi is imádja, és Luca is szereti nézni (és szeretné megenni) a képeket. Szerintem tényleg nyerő nekik, hogy totál egyszerű kis sztorik vannak benne, nagyon érdekes, színes képekkel!

Társas:
Ami nálunk nagyon bejött, az a Slammers. Tavaly karácsonyra vettem, mert Zsombóc alapból mindent "kopol"(=kalapál), gondoltam, megnézem, mit csinál akkor, ha épp a csapkodás a feladat. És bejött! Tök ügyesen megtalálja a kártyát, amire gyorsan le kell csapni. Engem már simán megver benne :).

A fa vonatsínekhez bármilyen érdekes kiegészítő, valamint a Lego és Playmobil szintén minden mennyiségben jöhet, most éppen egy Playmobil targoncára fáj a foga a kölöknek. :) (persze horror áron)

Ami még nálunk nagy kedvenc: PAPÍRTÉGLA!!! :):):) http://www.horzrt.hu/nagykep.php?cikksz ... =&newness=

Itt lehet kapni, és még nagyon sok egyéb érdekes játékot, és még az ovit is támogathatod vele :):)

Na, most ennyi. Majd még jövök.

Erika

Kép


Kép
zsombi
 
 


Sziasztok :)

Macs :) (ha olvasol :P )
Jól emlékszem, Ti Lengyel Boglárkához jártok homeopátiázni? Meg tudnád írni a rendelési idejét? Nagyon köszi :)

Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok:)De jó ez a sok hozzászólás:)

Karácsonyi ajándék nálunk LEGO és LEGO . Annyiszor eszembe jutottál e miatt Beszti, hogy el sem hiszed. Enyém nagyfiú folyamatosan legozik, ha itthon van. és beszél szintén folyamatosan.

Így nálunk más nem is lesz. Sára Lilla szintén csak legozik( duplo), a nagyobb építő kockákra rá sem néz. Asszem el kell majd adnom....

A Kipp kopp és a Boribon sorozat nálunk is gyerekkorom óta imádat tárgya, a Bogyó és Babóca szintén. Van honlap is belőle. Az egyszervolt.h-ról el lehet érni és tök jó. Ott is van mese:) meg játék is.

Kornél kedvence a tesz-vesz város sorozat szintén ajánlom mindenkinek.

Lányos játék ügyben én szorgalmasan varrok és horgolok babákat a leányzónak, aki persze legszívesebben a müanyag krémes dobozzal játszik.( második a lego vagy anya papírjai és fonalai). Szóval szégyen és gyalázat, de Sára Lilla ezeken kívül nem kap mást, mert minek.

Karácsonyfa díszítés nálunk szigorúan gyerekkel együtt díszítődik, mert Kornél mióta áll, azóta imád díszíteni, de az égők csak este gyulladnak fel. Érdekes módon a fantáziáját ezek a dolgok nem zavarják, vannak angyalkák és mikulás ias a megfelelő helyen, de azért az ajándékot tőlünk kéri és tudja, hogy tőlünk kapja.

Kissé zavaros így leírva, de nálunk teljesen jól elválasztja a játékot a valóságtól.


Sára Lilla egyedül áll:) 8 foga kint van, de már dudorodik az ínye hátrébb is. Csodálatosan nyugis baba, kivéve, hogy éjszaka még mindig kel 3 óránként:(


Az ovis problémákkal detto így vagyok, ha Kornél nem mondja, akkor semmit sem tudok az ovis gondokról, örömökről. Mondjuk én fiam továbbra is ovi fanatikus, alig tudom hazahozni fél5 után. Nem tudom mi lesz, ha összejön a költözés a XI. kerületbe...de ez még a jövő zenéje.

Vera

hvera
 
 


Vera!

És milyen összefüggésben jutottam eszedbe a Lego kapcsán? :D:D
Mit mondjak? Az enyéim is... Túlvagyok egy nagy Legoválogatáson (hely hiányában nincs mindenünk itthon, de akartam bővíteni az itthoni készletet, így válogatnom kellett, hogy mi kell, mi nem, mert ömleszve voltak.)
Hanna és Nátán házat épít most is.
Hú, a Teszvesz tényleg jó, én is szeretem, egyet már rongyosra "olvastak" a gyerekek.
Költöztök?

Könyv: hatásotokra megvettem én is az Anna és Peti két részét. A jó kis Alexandrás akcióban vásároltam egy csomó könyvet (képzeljétek Beninek si kellett vennem most, mert külön könyvet olvas olvasásórán (Winnetou, :D, jó vastag, 2 kötet)), mert ő már olvasta a kötelező olvasmányt (Tüskevár), és a tanár nem akarta, hogy unatkozzon, bár nem tudom, mi lesz később, mert már az Egri csillagokat is olvasta (most 4-es, és csak 6. osztályban lesz kötelező, de neki nagyon tetszett), és a Winneput is kötelező lesz 5. osztályban :D).
Igaz, inkább Simonra gondoltam a könyvvel, mert nekem egyenlőre annyira egyszerűnek tűnik, hogy nem tudom, Hanna mennyire élvezné, de majd meglátjuk és beszámolok.

A fadíszítésről nem írok, mert Reditke leírta, mi tényleg együtt díszítünk (nagyjából Veráékkal egyező minden, még a lámpás dolog is).

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Kata!

Voltunk nála is, de eléggé megkérte az árát a munkájának - ami viszont kifogástalan volt!
Itt honlapja, innen megtudhatod a rendelési idejét, elérhetőségét:
http://home.tvnet.hu/~a3807/

Mi már jó ideje dr. Tóth Ildikóhoz járunk, csoda jó kedves aranyos - ő is szuper homeópata orvos - TB kártyás alapon. mindössze 500 Ft kell adni neki a diagnosztizálásnál, a felülvizsgálatokkor már semmit.
Az ő elérhetőségei:
http://www.tovarosiorvosok.hu/menuitem4.html

Bocsi mindenki másnak, nagyon muszáj rohannom,....
Macs
maccs
 
 


Sziasztok :)

Macs :)
Nagyon köszi :)

Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Most megint egy kicsit csendesedtünk...
Hahó, előbújni! :):)

Reditke!

Na, sikerült kitalálni, pontosan mi lesz az aji?

Tényleg, körkérdések:
1. Nagyszülőknek csináltok a gyerekekkel ajándékot? És ha igen, ki mit?
Én az gondoltam ki, hogy porcelánfestünk. Igaziból nyomdázni akarok rá, mert az ecsettel festés még szerintem nem menne, de a nyomdázához meg nem találok megfelelő alapanyagot. Viszonylag kicsi minta kellene, de nem egyenes felületre (mert bögrére lesz). Ami jó lenne, az a dekorgumi valamire ráragasztva, de azzal meg az a baj, hogy vastagabb kelenne, és hogy vágok ki belőle szép mintát (pl. virágot)?
SZóval még töprengek... (Persze nálam vannak nagyobb gyerekek is, így mindenképpen olyat kell kitalálnom, ami mindhármójukhoz passzol, talán a kétévesem még nem vesz részt benne :D:D, bár nem biztos, hogy ki bírom hagyni az alkotásból :D.)
2. És az óvónénik? Kapnak valamit? Csináljátok vagy veszitek?
(Erre egyébként lenne ötletem, amit talán már a gyerekek is meg tudnak csinálni: sima üveglapos képkeret, egy csíkban körbe még egy keretet csinálni üvegfestő kontúrral (matricafestékes is jó), mondjuk arannyal vagy ezüsttel. Aztán külön megcsinálni egy csomó kisebb-nagyobb mintát (csillag, háromszög, kör, nem baj, ha nem szabályos) szintén matricafestékkel már olyan irattartón ("bugyin"), amiről majd le lehet szedni, és különböző színekre kitölteni (elég két-három szín), ezt már a gyerekek is meg tudják csinálni, persze szülői felügyelettel és segítséggel. És egyszerűen átragasztgatni a képkeretre, ha megszárad. Elég egyszerű, gyors, de nagyon mutatós.)

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Beszti!

Nálunk a Jézuska hozza az ajándékot, így egyelőre mi nem készítünk senkinek semmit. Amit viszont megteszünk (idén is) a mézesaklács sütés. Általában szoktak örülni a gyerekek saját alkotásainak a megajándékozottak. A mézeskalácsot mi mondjuk csak dísznek szánjuk, mert én nem szeretem, és emiatt csak a dísznek való kemény tészta receptje van meg. Gyerkőcök persze ezt is szívesen elmajszolgatják.

Óvónőknek tuti nem csinálnék ajándékot, de ha mégis, akkor ők is a mézeskalácsből kapnának. Azt mindnki tud gyártani. Porcelánfestéshez sajna nem tudok hozzászólni.

Vágül nálunk is körvonalazódik a karácsonyi ajándékhalmaz. Botim síneket, sárkányt, vonatot kap, meg egy összeszerelhető markolóautót:
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=16274

Csengim megkapja a megálmodott rózsaszín baldachint (anyummal most szombaton varrjuk meg), kap csipkerózsika ruhát, meg Schleich tündérfigurákat.

Luca Fisher Price ajándékot kap.

Na lépek, mert mind az 5en antibiotikum kúrán vagyunk, annyira beteg a család. Láz nuku, ellenben takonykór, köhögés, egő légcső, vörös torok, stb, az van. Gyerekek alszanak, így én is eljtőzök kicsit.

MUKK!

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Hahó lányok!

Kreatívkodáshoz, kézi munkához én nagyon ügyetlen vagyok és nagyfiam valszeg tőlem örökölte. Mert nem szeret és nem is tud ülni és vágni, ragasztani, rajzolni, gyurmázni stb. Szóval mi ezt kihagyjuk. A kötelező óvodai-bölcsödei kézműveskedés megvan nekik+ amit a bébiszitter lánnyal szoktak.

Szóval, mi mamáknak a szokásos jövő évi falinaptárt csináljuk és visszük karácsonykor.
Óvónéniknek mi mézeskalácsot sütünk együtt, azt beletesszük kis fémdobozba (készen vett karácsonyos, nem mi gyártjuk) + vettem nekik 1-1 karácsonyfadíszt (festett mikulás kerámia). Ennyi.

Beszti: megvan az ajándéklista, sőt már az ajándékok is itt figyelnek az irodában biztonságos helyen elrakva (tegnap volt egy kis rendszerleállás a cégnél, azalatt be is csomagoltam őket :) ).
Végül lett golyópálya, egy dinós autópálya, bokszzsák kesztyűkkel, Bálintnak egy dino régész készlet, állványos mikrofonok, könyvek, autópáylás szőnyeg HotWheels pálya (ezek egy része mamák),
Szóval a srácok Jézuskája letudva :)

De vár a meló. Tsók :)

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Reditke,
lehet, hogy Benedek szivesen betársulna Bálint mellé, legújabb mániája, hogy ha majd felnő, akkor majd dinocsontokat fog kiásni a földből! :lol: Bőszen régésznek készül! (vagy minek)

Nálunk Mikulásra kapnak anyámtól egy-egy távirányítós robotot (by tesco). Tőlünk meg kis társast s Levente építőkockákat, mag apróságokat, No meg AnnaPetis verseskönyvet kapnak. Karácsonyra az összes fellelhető Annapeti könyvet kiosztjuk a 3 gyerek között (Csillus is kap), meg kifestők, foglalkoztatók, fejenként egy jóóó nagy távirányítós autót, nővéremtől Benedek pókemberes cuccokat (pizsi, sapka, kesztyű), Levente meg kiskonyhát kap (hiába csajos, folyton főzöget). Mamáéktól meg kapnak két szuper társast, Levente egy Thomasosat:
http://www.tulli.hu/product_info.php?products_id=14601
Ezt egész olcsón sikerült beszereznem, Benedek meg a három kismalacos társast (minden nap el kell nekik mesélni ezt a mesét lefekvés előtt ez a legeslegeslegutolsó):
http://www.uzletlanc.hu/catalog/product ... 4fe0f5610c
ezzel nagyjából letudtuk, kivéve, hogy valószínűleg napokon belül a másik nagyszülők is kijelenik, hogy vegyünk a gyerekeknek valamit a nevükben, s akkor bajban leszünk. Tavaly tőlük kapták az emeletes ágyat karácsonyra.

Jó, hogy felvetettétek ezt az óvónőknek mit adjunk témát, erről el is felejtkeztem :oops: Még ki kell találnom valamit, nekem a házi gyártású ajándékokhoz nincs se türelmem, se energiám.

Ma Gryllus Vilmos: Nótás Mikulás koncerten voltam a két fiúval. A harmadik sorban lett helyünk, egész jó volt, Benedek élvezte, de Levente halálra únta magát. Múlt héten bábszinházban voltam velük, az se nagyon kötötte le Leventét, így egy darabig inkább csak Benedeket viszem majd.

Kormi


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kormi
 
 


Kormi:)

Mi is voltunk tegnap Nótás Miluláson :)

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok,

Kreatívkodás az én asztalom.

Ötletek:

Só liszt gyurma

A nyomdázáshoz Beszti vágd ki sok rétegben a cuccot és ragaszd egy mosogató szivacsra, mert akkor tuti hajlik majd

Szép minta az üvegfestő minták között található, de ha kell keresek neked, csak mondd meg milyet. Kivágás sniccerrel.


Fadíszek kifestése, nálunk karton papír, amit csillámos ragasztóssal( vagy mazohista szülőknek szórható csillámpor) kidíszít a csemete.


Mécsestartó:

Üvegfestés, vagy ragasztás pl kicsik vágnak lyukasztóval, formavágóval mintát és az üres akármilyen üvegre ragasztják.


Papírvarrás:
Kornél korúaknak előre kilyukasztott papíron tompa hímző tűvel varrás. Enyém fiam imádta, bár nem bonyolult mintával( hehe, anya kreatívkodik, úgyhogy ő is varrni akart)


Hópehelykivágás( kicsiknek tépés) papírból, amit fel lehet ragasztani fotókartonra

Fenyőkészítés: Kivágsz egy csomó különböző méretű kört/ csillagot és méretnek megfelelően felfűzögetitek egy más után gyönggyel elválasztva. Ha van otthon filc anyag, akkor abból, ha nincs, akkor szinespapír, vagy papírra ragasztott rongyanyag is megfelel.

Ügyesebbeknek ugyanez csak kis gúlák fűzésével.

Csillagkészítés:
Elforgatott négyzeteket egymásra ragaszt, középre gomb vagy gyönygydíszt/ szivecskét ragaszt vagy varr és kész is.


Ha bármihez sablon, vagy részletes leírás kell,akkor írjatok!

Vera

hvera
 
 


Csajok, csak egy gyors kérdés: nálatok a reggeli öltözés, indulás, időben odaérés okoz nehézséget vagy van valami varázs megoldás és olajozottan mennek a dolgok?

Mert ha van, akkor kérem a receptet.

Nálunk gyakorlatilag minden reggel magyarázásba, könyörgésbe, veszekedésbe, idegességbe, sírásba, kiabálásba fullad és teljesen ki vagyok ettől lelkileg, iszonyat lekiismeretfurdalásom van, hogy nem tudom ezt jobban kezelni.

Nálatok hogy zajlik?

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Nálunk detto, de ha az ember feladja, akkor veszteget. Legalábbis én. :wink:

Tehát :
-mehet motorral, síléccel/ szánkóval/ repülővel( de csak ha befér a zsebébe -mentő ötlet)
-vihet magával kekszet csokit ropit amit akar, de csak kint kapja meg.
-kap matricát azokon a napokon, amikor sikerült egyedül felöltöznie.
-és viheti a bazi nagy plüss állatát is, ami miatt úgysem fér el az ovis ágyában.

Ennyi, nálunk az ovis hazajövetel még rosszabb, és időnként ott közönség előtti a cirkusz :oops:

hvera
 
 


Sziasztok :)

Reditke :)
Csatlakozom a "Minden egyes reggel a hajam tépem" c. műsor csapatához :oops:
Valami mindig van, ami miatt idegeskedés, rohangálás van: Marci összekészítése még úgy, ahogy elmegy, nálunk Hanna inkább aki kiakaszt (pedig azt hinné az ember, hogy vele már nincs probléma). Ő már készülhetne egyedül, de mivel reggelente meg van engedve a mese (mostanában a JimJam-et nézik, van egy mese, aminek pont 7:20-kor van vége, az a szabály, hogy utána TV lekapcsolás és indulás, mese nélkül egy újabb esély lenne a hisztire), egyszerűen leül és csak bambulászik, ahelyett, hogy készülne. Kb. 500-szor kell elmondani, hogy öltözzön már, menjen fogat mosni, stb...
Aztán amikor indulnánk, akkor Marci kitalálja, hogy kakaót szeretne, amit persze saját kezűleg akar pancsolni. Jó, pancsolja ő, csak gyorsan-gyorsan, essünk túl azon is és induljunk már ! És ekkor jön a szanaszét szórt kakaópor, kilötykölt tej, amit én takaríthatok :evil:
Aztán amikor tényleg indulnánk, akkor mindig akad egy elkallódott sapka, kesztyű, pulcsi, stb...
Aztán mikor már esetleg le is értünk a földszintre a 4. emeletről, akkor eszmélünk rá, hogy nincs nálunk Marci kispárnája, ami egyébként mindenhova jön velünk és nélküle nincs élet. (és ez még a jobbik eset, amikor még a lakás közelében jut ez eszünkbe, már számtalanszor volt, hogy az oviból kellett újra hazajönnöm és aztán vissza oviba).
És épp tegnapelőtt fordult elő, hogy szintén a földszinten vettük észre, hogy Hanna iskolatáskáját meg fent felejtettük. Akkor anya megint futás föl, táska felkap, rohanás le. Mindez télikabátban, pulcsiban, sálban....

Folytassam még???

Pusz,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok!

Hát erre már én is bekapcsolódok: Reditke, dinós régészkészlet???? Bővebb információkat kérek szépen róla!

Puszi, Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Reditke,
nálunk sok kísérlet után a leggyorsabb menet: este előkészítem és kitalálom, hogy ki milyen ruhát vesz fel (beleértve magam is) és bepakolom a hátizsákot minden kellékkel: tiszta váltó ruha, víz, müzli golyó, állatka. Reggel mese bekapcsolás videóról, közben én felrángatom az összes ruhát Márkra, ha nem működik együtt, fenyegetőzés a mese lekapcsolásával. Persze ilyenkor is előfordul egyéb dili, szúr a pulcsi, bevág a bugyi, nem jó a gatya, mást akar, ilyenkor vagy gyors csere vagy fenyegetőzés hideg vizes zuhannyal. :twisted: Reggel és az óvodában egyszerűen nem hajlandó egyedül öltözni vagy ha igen kb. 1/2 óráig tartana, amit az eber már nem bír cérnával. Amit utálok, hogy az egészben az ember tökre leizzad, így én magamat utoljára hagyom. Az óvodában meg megérkezéskor leveszem a kabátom, a pulcsim, levetkőztetem Kornélt is és akkor nekifogok Márk öltözésének. :twisted: A nayarat várom megoldásnak, akkor minden indulás könnyebb.

Liv,
pont múltkor gondoltam mi lehet veletek, írj pár sort magatokról!

Vera,
Te nagyon-nagyon ügyi vagy!!! :D

Kép

Kép
macsek11
 
 


köszi-köszi a reggeli őrület válaszokat.
Azt látom, hogy sokaknál ez hasonló probléma, én inkább mégis arra lennék kíváncsi, hogy ti, mint anyukák, hogyan bírjátok ki normális ésszel és milyen technikákat alkalmaztok, hogy a reggel ne azzal induljon, hogy veszekszik a család.
Gondolatokra, önnyugtató hadműveletekre és mindenféle praktikus tanácsra is kíváncsi vagyok :)

Liv:)
Ezt konkrétan egy céges ajándékos cégtől rendeltem még november elején. Más promóciós terméket kerestünk egy ügyfelünknek és akkor megláttam és rákérdeztünk lehet-e egy darabot. Igazából nem lehet, de mivel régi kapcsolat, így lehetett, viszont külföldről hozták be és csak 1-t. Szóval ez ilyen egyéb út volt, de gyorsan rákerestem neked a google-ban és ha nem is pont ilyen, de egy csomó webáruház is hirdet dino régész készeletet, ahol vésővel, ecsettel kiásod a csontokat és össze kell ragasztani. tulajdonképpen ugyanaz.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edit, köszi, rákeresek.

Macsek, jól vagyunk, de azért lehetnénk egy picit jobban is.
Dávidnak kedd óta minden nap 39,5 fok körüli láza volt, ez az első nap, hogy nem, viszont tegnapra ráhúzódhatott a fülére, mert jóformán nem hall, ami miatt eléggé aggódom. Persze rögtön kihívtam a gyerekorvost, aki beutalt minket fül-orr-gégészetre. A hatalmas dugóban 2 óra alatt értünk a Madarász utcai kórházba, ahol épp előtte ment haza az orvos, mert rosszul lett. A dugóban másfél óra alatt értünk át az ügyeletes János Kórházba (mindezt egy beteg gyerekkel, aki egyébként dumagép, be nem áll a szája, ekkor viszont csak ült a kocsiban türelmesen, letörten, egyetlen szó nélkül), ahol nem szánt ránk fél percet se az orvos, rohant a műtőbe, vagyis 5,5 órát sikerült tök fölöslegesen autóznunk. Ma vissza a gyerekorvoshoz, antibiotikumot megkezdtük, de még mindig szinte alig hall, tényleg csak akkor, ha nagyon hangosan szólunk hozzá. Ma már magas láza nincs, csak hőemelkedése, egyébként egy hős, mindent hihetetlenül jól tűr, mint egy felnőtt, vagy még jobban is, vizsgálatokat, gyógyszert stb., bár néha elszakad nála a cérna, de nagyon büszke vagyok rá.
Valakinek van tapasztalata ilyen "nemhallás" dologgal kapcsolatban????
Gergőnek megint hörghurutja van, hogy bejött ez a párás-esős-meleg idő, de nem olyan durva, mint tavaly. Januárra bejelentkeztünk egy kezelésre, ha valakit érdekel, www.indiso.eu, a gyerekorvosunk jókat hallott róla.
Én a harmadik évet végzem grafológián, érdekes, izgalmas, nagyon élvezem.

Puszi, Liv

Kép

Kép
liv
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: