Új privát üzeneted érkezett!

Liv,
sajnálom Dávidot, jobbulást neki! Ilyenkor nem tudnátok pl. a Heim Pálba menni? Nekem a gyerekkörházak / szakrendelések között az a legszimpibb. Meg talán picit közelebb is lenne nektek, mint a Madarász. Úgy tudom, ha van beutalója az embernek mindegy hova megy.
Majd tegyél fel a fiúkról képet!
Grafológiát tesztelted már ismerősökön?

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Macsek, Heim Pált nem véletlenül kerülöm, nagyon rossz tapasztalatunk van azzal kapcsolatban.
Szombaton mégis az volt az ügyeletes kórház, gondoltam, legalább telefonon próbálok beszélni egy orvossal, de kiderült, hogy fül-orr-gégész ügyeletük nincs.
Holnap telefonálok a Péterfybe, ott ahányszor voltunk, mindig nagyon jó orvossal találkoztunk.
Grafológia: persze, belőlük írom a szakdolgozatomat. Hát elképesztő, hogy mire képes tényleg az íráselemzés, a másik tudatalattijába látsz, persze finoman tálalja az ember a dolgokat, de saját magának nem tudja szépen adagolni... Jó kis önismereti tréning, néha megdöbbentő, hogy mikkel szembesül az ember.

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!

Jó, hogy újra felbukkantál! Már kíváncsi voltam rátok :)

A nővéremék ugyan kruppal, de épp most voltak a törökbálinti Tüdőkórházban, és nagyon elégedett volt az ottani fül-orr-gégésszel. Azt mondta, ő ezután oda fogja vinni a gyerekeket, ha valami bajuk lesz. Esetleg Ti is megpróbálhatjátok... http://www.torokbalint.hu/Szakrendelesek.php

A másik lehetőség a budaörsi gyermek fül-orr-gége rendelés: http://www.europmed.hu/main.php?mID=11

Ja, és a páromnál volt ilyen csökkent hallás egy taknyos-lázas betegség után. Kapott antibigyót + Sinupretet, és ugyan viszonylag lassan (3-4 hét alatt :(), de már teljesen elmúlt a süketsége. Viszont a rokon gyere fül-orr-gégész szerint erre nagyon oda kell figyelni, mert ilyenkor lehet, hogy már nem csak a középfül van begyulladva, hanem a belső is. Nekünk azt mondta, hogy ezt egy hangvillás teszttel lehet kimutatani. Ha a hangvilla hangját mindkét füllel ugyanolyan jól hallja a gyerek, akkor nem érintett a belső fül.

Remélem, tudtam segíteni! Gyógyuljatok meg gyorsan-gyorsan!

Erika

Kép


Kép
zsombi
 
 

 
 

Nálunk minden télen eljátssza ezt a süketséget a fülem, de sokszor szerencsére nem fülgyulladás a dolog oka, hanem az orr felől dugul be a fül. Mérhetetlen sok orrcsepp, és gyereknél orrszívás a megoldás. Ha tudod, akkor kérdezd meg Dávidot, hogy kattog-e a füle, ha orrot fúj. Ha igen, akkor sanszos, hogy ez történt.

A Betesda fülészetén már jártunk, az elég jó, de épp ezért egymillióan vannak. Ajánlanám még az Örs vezér téri fülészetet, ahol szintén rendesek, de hát egyik sem a körzetetek:(


Ja, és Macsek, meg aki a közelben fog lakni:) Tavasszal költözünk a XI. kerületbe:) Vagy :( még nem tudom eldönteni. Minden esetre lift és nagyobb lakás gondolata azért nem tör le. Remélem már nem jön közbe semmi:)

Aki tudja, hogy van az ovis/ bölcsis felvételi rend a XI. kerületben? Melyik a jó ovi, bölcsi? Mi az Etele úton fogunk lakni a kelenföldi városközpont közelében.

Ja, és akinek még nincs az vegyen xilofont karácsonyra, mert még az egyévesem :) is mádja csapkodni és nem olyan őrjítő, mint a felhúzós gépzenék. Pluszz mindenféle készségeket is fejleszt.


Vera

hvera
 
 


Liv!

Jobbulást a fiúknak.

Nem hallás: kolleganőm kislányának volt ilyen tavaly. Több mint egy hónapig totál süket volt az egyik fülére. Komplett felsőlégúti baja volt, köhögés, takony, mandulagyulladás és középfül.
Antibiotikum kúra, aztán nagyon lassan, de visszajött a hallása, most már tökéletes :)

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Liv,
sajnálom, hogy a Heim Pállal negatív tapasztalataid voltak, nekünk eddig + mindig, kopp-kopp.
Az ember mindig félve tud meg magáról ezt-azt, érdekelt mindig mit mondana a grafológia vagy egy személyes horoszkóp rólam( tudom a a kettő gyökeresen más téma), de mindig félek megtudni.

Vera,
új építésűbe vagy régibe költöztök? Felvételi rendekről fogalmam sincs, talán az önkorményzatnál kell első körben érdeklődni, hogy mi a körzet.
Xilofon ajira már én is gondoltam, el is van téve tarsolyba a köv. alkalomra, mert mostanra már sok ajándék összegyűlt.

Kép

Kép
macsek11
 
 


Vera!

Én pont Siminek vettem most egy vegyeset, ilyet:
Kép
Alapból nem veszek zörgő-csörgő akármiket (az öcsém Beni első szülinapjára meglepett minket egy pár rumbatökkel, hát áldottuk a nevét :D:D).
De ez úgy tűnt, hogy elég normális hangú, és Simonnak is tetszett (vele voltam játékboltban, de utána elraktam, majd csak szülinapján kapja meg, de az mindjárt lesz, közel karácsonyhoz).

Liv!

Jobbulást a fiúknak! :)

Reditke!

Nem akarom borzolni a kedélyeket :D:D, de akkor én nagyon szerencsés vagyok. Az én gyerekeim az esetek 90 %-ban normálisan indulnak oviba, sőt "önjáróak", azaz simán felöltöznek egyedül is. Időnként Hannának kell segíteni. Mondjuk minden szétválogatva és vasalva a szekrényükben van, tehát nem olyan nehéz kienni és felvenni, de azért vannak napok, amikor még engem is meglepnek, ilyen volt Hanna ma. Én előbb indultam, mert Benit kellett iskolába kísérnem, ők apjukkal mentek, de Hanna tökéltes harmóniával felöltözött (póló, kendős hajpánt (pedig azt nem i szokta hordani), szoknya, harisnya), és még láncot is vett fel. Nagyon csini lett, én csodálkoztam a legjobban, amikor mentem érte az oviba.

Porcelánfestést végül megoldottam, egy szivacs gyöngyfűzőkészlet lett a nyomda, bár még így se volt egyszerű, Nátán meg Beni inkább ecsettel csinálta, illetve Benié még folyamatban. Ha az összes kész lesz, megmutatom, szerintem jók lettek, és egyediek.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Erika, Vera, Edit, Macsek, Beszti,
köszi!
Holnapra bejelentkeztünk a Péterfybe, remélem, ott érdemben foglalkoznak majd velünk, és segíteni is tudnak.
(Amióta Dávid koraszülöttként a Péterfyben feküdt, időnként felhívom az ottani kezelőorvosát, ha már nagyon szükségünk van egy jó orvosra, ő mindig azonnal tudja, hogy kihez kell menni, és eddig tényleg mindig a legjobbhoz küldött.)
Furcsa érzés, hogy egész nap kiabálni kell Dávidnak, nem baj, csak gyógyuljon meg hamar.

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok lanyok!

Latom tema a reggeli indulas!
Nalunk nagyon jol megy.

Titok nyitja: Este lefekves elott elokeszitek mindent. Katica ruci, Zoli ruci, Zoli reggelije (vitamin, kismacko, joghurt), az oviban kap rendeset is.
Reggel felkelek, feloltozom, felkeltem Katicat, megszoptatom, feloltoztetem total es kirakom a kertbe, ahol vissza is alszik.
Ekkor Zoli jon! Az agyaba almaba feloltoztetem, igy nincs vita, hogy mit vesz fel, nem tetszik neki stb.... Mire elkeszulok, pont fel is ebred. Ekkor jon a reggeli. Mivel imadja a kismackot es a joghurot, 3 pert alatt vegez vele. Vegul radobom az overalt es a cipot es indulunk is. Ez az egesz felkelesembol indulasig nincs egy ora. :lol: :lol: :lol: :lol:

Anyamanya!
Kisparnabol nem lehet kapni ugyan olyat?
Nekunk Zolinak a kek kockas brendonos jon be, meg mindig nelkulozhetetlen. En rendeltem a brendonbol meg ket eve 6 db-ot. van 2 otthon, 1 nagyi, 1 ovi, 1 apa auto, 1 anya auto. Igy majdnem mindig sikerul talalni egyet, akar hol is vagyunk. :lol: :lol: :lol:

Na megyek, mert mar jo keso van.

Jo ejt!

Magi
Most kicsit egyszerubb, mert apa viszi reggel Zolit es igy csak Zolit oltoztetem, reggeli, indulas apaval. Katica meg alszik. Igy 15 perc Zoli osszesen.

Liv!
Bethesda fuleszet tenyleg jo, de csak a foorvos, vele van tapasztalatom. ZOlinak ott vettek ki az orrmandulajat.

Egy teny! Ha mesz vigyel egesz napra enni meg inni. :shock: :shock: :shock:
A korulmenyek nagyon rosszak, de az orvosok, nagyon lelkiismeretesek, kedvesek. Mikor Zolit mutottek, azt beszeltuk a ferjemmel, hogy nem lehet egyszeru ilyen korulmenyek kozott, szivvel lelekkel dolgozni.

Macsek!
En Katicat nem vittem be az oviba. Kint maradt az autoban. Razartam az ajtot, mert mindig aludt es meg most is alszik, ha en viszem. Talan 2x volt hogy felebredt, de akkor is csak nezelodott. Nalunk csak annyi van, hogy lekapom Zolirol az overalt es a bakit, fel a szandi es be is loktem a csoportba. Hazafele ugyan ez. Kb. 5 perc az egesz. Annyit meg Katica kibir az autoban, ilyen hidegben. Nyaron mas volt, akkor bevittem maunkkal, de az is rossz volt, mert jol be kellett takarni, mert bent legkondi volt.
Vendég
 


Valahogy osszekeveredtek a sorok!

Latszik, hogy keso van.

Magi
Vendég
 


Sziasztok!


Egyszer-kétszer írtam hozzátok, most benéztem, kíváncsi voltam, kivel mi a helyzet, bár korábban azt láttam ugye, hogy aki elkezdett melózni, elég ritkán tud jönni. De azért büszkék lehettek magatokra, hogy még így él ez a topic!!

Azt akartam megkérdezni a lányos anyukáktól, hogy nálatok nincs ez a barbi láz??? Nálunk minden a pillangó tündérekről, sellőkről és csillámvarázs pónikról szól. :shock: :roll: :roll:
Hanna egyik ajándéka már megvan, egy H2O baba, én se nagyon tudom mi ez, valami sorozat a jetix-en (amit mondjuk mi ritkán nézünk, de az egyik fiús anyuka mesélte az oviban, hogy úgy vették be a gyereket a nagyfiúk a bandába, hogy nem nézhetett minimaxot, csaj jetix-et ) :shock: :shock:

A nagyfiam időnként nézi a jetix-et, és hát Hanna is látta már ezt a mesét, ez valami sellőlányokról szól, és ez egy sellő baba, úszik a vízben állítólag...

Nálunk az oviban mindent eltanulnak egymástól....

Szülinapi képeket nem raktatok fel most? Íme a miénk:

(remélem nem zavartam)

Kép

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Magi,
én sose mernék gyereket az uatóban hagyni még 1 percre sem úgy, hogy nem látom. Az ördög nem alszik. Betörik az ablakot kikapják a gyereket és viszik. Vagy álmában pl. félrenyel és fuldokolni kezd... Lehet, hogy para anyuka vagyok, de ez nekem nagyon fontos, sose tudnám magamnak megbocsátani, ha valami baj történne. És ugyanígy a lakásban sem hagyom, még addig se amíg pl. a szemetet leviszem.

True,
nagyon édi a torta, gyerekek is arik!

Kép

Kép
macsek11
 
 


Macsek!

Nalunk sokat van egyedul Katica!
Pl. Nyaron, mikor Katica felnt aludt az emeleten az agyaban delutan, Zolival meg kint voltunk a kertben.
Igaz van legzesfigyelonk, meg babaor is, de en siman fenthagytam. De ez van hetvegen is, most is. Katica emeleten alszik, mi meg reggelizunk a fodszinten.
Az autoba hagyasnal en inkabb attol felek, hogy a parkolo autoba rohan egy masik auto. De az ovinal nem az ut mellett parkolunk, hanem kulon parkoloban. Ott meg nem lehet csak lepesben haladni. Ha gyereket akar valaki lopni, akkor ikabb azt fogjak elvinni, akit a bejarat elott hagynak kint.
Nalunk pl. a DM-be nem lehet bevinni babakocsit, mert nem fer el a sorok kozott. Minden anyuka kinthagyja a gyereket. Na ezt en sem teszem. Masik DM-be jarok. Felrenyelesbol es egyeb dolgoktol nem felek. Azt utkozben is megtortenhet ugy hogy eszre sem veszem.

Magi
Vendég
 


dr. Kállay Krisztián Miklós adjunktus kérése:

Kedves Barátaim! Amint azt talán páran tudjátok, én egy gyermek
csontvelő-transzplantációs osztályon dolgozom. Ide olyan gyerekek
kerülnek, akiknek vagy hagyományos kemoterápával gyógyíthatatlan
leukemiája van, vagy valamilyen veleszületett halálos immunhiánya,
csontvelő-elégtelensége.
Mi a beteg csontvelőt kiírtjuk, és egészséges,
más donortól származó őssejtekkel helyettesítjük. Bármilyen brutális
beavatkozásnak hangzik, az esetek kétharmadában sikerül így
meggyógyítanunk a gyerekeket. Képzelhetitek a kezelés körülményeit, a
szenvedést, a szörnyűségeket, a haláleseteket. A gyerekek hónapokig
steril szobában vannak, ahova szülő is csak műtősruhában, bemosakodva
léphet, és természetesen nem aludhat bent. A vidékről érkező nagyszámú
gyereknél ez komoly probléma, mert nem minden családnak van Pesten
alvási lehetősége. Ezért alakítottuk ki kórházunk Déméter Házát, ahol a
szülők éjszakára megszállhatnak, így a hosszú kezelési folyamat alatt a
gyermekek mellett állhatnak. Sőt, javuló állapotú vidéki betegeinket is
"haza" engedjük a Déméter Házba, ahol szabadon lábadozhatnak, de mégis
a kórház területén vannak.
Gondolhatjátok, hogy az OEP mennyit segített
ennek a háznak a létrehozásában. Most a TV2 gyűjtést rendezett
számunkra, ahol a 1771-es telefonszám felhívásával mindenki 200 Ft-al
hozzá tud járulni a Ház fenntartásához, bővítéséhez.
Kérlek benneteket,
ha módotokban áll, támogassátok kezdeményezésünket. Amennyire
szívügyednek érzed, szólj másoknak is! Az adományvonal dec. 16. éjfélig
él
. A telefonszám: 1771 Köszönjük a segítséget! Krisztián ---
Dr.Kállay Krisztián Miklós adjunktus gyermekhematológus, transzplantációs
orvos Egyesített Szent István és Szent László Kórház
Gyermekhematológiai és Őssejttranszplantációs Osztály
Osztályvezető-helyettes

avocado
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok :)

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és nagyon boldog Új Évet kívánok mindenkinek :)

Puszi,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek!!!!!!!!!!!

Kép

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok,

mi is békés, boldog ünnepeket kívánunk mindenkinek.

És egy kérdés: szájpenész: hogyan kell ecsetelni? Megvan a lötty, de mivel kell felvinni a gyerkőc nyelvére, szájpadlására? Textilpelussal?

Köszi,

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok,hosszú,hosszú idő után ismét közöttetek,nem is biztos hogy emlékeztek még rám :roll: :roll:
Dinonak és macseknak köszi a hiányolást :D

Szóval mikor legutoljára írtam épp a második albérletünkbe költöztünk, mert még mindig nem készült el a saját lakásunk. Az eredetileg 1-2 hónap csúszásból lett 10, így tavaly májusba sikerült csak beköltözni igaz akkor is csak kényszerből, mert a főbérlő eladta a lakást ( ugyanezért kellett a másik albiból is elköltöznünk :? ) és menni kellett. A parkettázás még nem volt meg így még 3 hónapot húztunk ki a lakásba egy 2 mm-es padlószönyeget leterítve mindenhova. Jó volt nagyon. Persze így a már lassan két éve egy raktárba lerakott cuccainkat sem tudtuk elhozni és kipakolni, mert ugye akkor a lakást a parkettázás miatt megint össze kellett csomagolni. Szóval nagy sokára több mint 2 év után 2 év dobozokból élés és 4 költözés után végre a sajátunkba vagyunk, és már 90 százalékban kész is vagyunk :shock: :lol: :lol:

Netünk eddig nem volt, így sajnos nem is tudtalak olvasni se benneteket, de bepótoltam most az utóbbi 2 napban, mert azóta végre van net is.

2008 szeptember 25-én megszületett második kicsi fiacskánk Benedek :lol: A szülés nem volt a legjobb élményeim egyike. Programozott császár volt egy kis komplikációval, aminek majdnem teljes kipakolás lett a vége, de szerencsére megúsztam.
A két gyermekes lét egész jól megy, bár baromi fárasztó néha :lol:
Benedek tündéri baba, és egy igazi kis szumó birkózó. 4 hónaposan több mint 8 kg. Majd teszek fel képeket is.
Bandó is jól belejött ebbe az ovizásba, egy gond van hogy az egyik ovo néni nem szereti, és még érezteti is a gyerekkel .Szegénykém minden reggel úgy megy az oviba hogy ugye nem a Szilvi néni lesz? Most keresünk neki egy másikat, remélem ez nem fog megismétlődni.

Jó megint olvasni rólatok, és látni ,hogy milyen nagyok már a lurkók. Most ennyit gyorsban rólunk, most már remélem tudok megint jönni gyakrabban.

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Szia Nikk!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

Jaj de örülök Neked!!! Nagyon gáz, amit a költözésről írsz, nehéz lehetett idegekkel bírni! Ilyenkor fizetnek legalább az embernek valamiféle kötbért?
Gratulálok a második gyerkőchöz is! SAjnálom, hogy problémás volt a szülés, lényeg, hogy túl vagytok rajta! Tényleg jó kis súlya van Benedeknek, Kornélom még csak most 9 kg egy évesen. :) Bandó hogy fogadta a tesót? Amit az óvodáról írsz az felháborító! Hogyan mehet ilyen óvónőnek??? Tényleg jobb ilyenkor másik óvodát keresni!
Gyere tényleg most már akkor gyakran, várjuk a képeket is!
Aztán majd ha szebb idő lesz, jó lenne talit összehozni! Persze ez az utóbbi a többiekre is vonatkozik!

Rólunk csak annyit, hogy épp betegség tombol nálunk. Kornél a 3 napos lázon esett túl, aztán 2 nap szünet után elkezdett köhögni + orrfolyás, Márk köhögéssel kezdte, aztán láz, orrfolyás, ő már a végén tart. Várjuk a tavaszt!

Többiek tessék jelentkezni!!! Kari ajándékok milyen sikert arattak? Nálunk minden nagyon bejött, golyópálya is klassz :wink: , igaz nekünk kicsit másféle van, mint Katáéknak!

Üdv mindenkinek!

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Sziasztok :)

Nikk :)
Nagyon sok szeretettel gratulálok Benedekhez :) Milyen építkezésen vagytok túl? Önálló családi ház vagy valamilyen társasházi lakás? 2 év várakozás után akkor most már teljesen jól érzitek Magatokat?
Sajnos mi sem vagyunk 100%-osan megelégedve Marci óvónénijeivel, mert ha valamit nem úgy csinálnak a gyerekek, ahogy ők szeretnék, akkor a "fejükhöz"vágják, hogy buták. :twisted: :twisted: Marcit ez viszont rettenetesen megviseli, sokszor szomorúan mondja itthon is, hogy "De buta vagyok,...." Én meg nem győzöm neki mondani, hogy ez NEM IGAZ!!
Csak hát nem igazán merek szólni, mert attól tartok, hogy akkor meg még inkább rászállnának és így közvetett módon ismét csak Marcival szúrnék ki.

Egyébként most az oviban valami iszonyatos betegség sorozat van (előfordul: hányás-hasmenés, influenzaszerű betegségek, torok-, mandulagyulladás). Múlt héten az ÁNTSZ is kint volt, kenetet vettek pár gyerek torkából, hogy megvizsgálják, ez már az infuenza-e. Szerencsére Marci az elmúlt 2 hétben mamánál volt, úgyhogy eddig megúsztuk a betegséget. Nagyon remélem, hogy már lecsengőben van a dolog (múlt héten volt, hogy összesen 3-an voltak a csoportban) és mi ki is maradunk ebből.

Macsek :)
De jó hallani, hogy Nektek is tetszett a golyópálya :)

Puszi,
Kata

Kép

Kép
anyamanya
 
 


Sziasztok,

Hú, hát nálunk is zajlik az élet. Pár hete aláírtuk a szerződést az új lakásra, és ha minden igyaz, akkor március 10-én költözünk a XI. kerületbe. Mit mondjak, szívem vérzik Zuglóért és nem tudom hogyan fogom megszokni Budát meg XI. kerületet. Na de majdcsak. Egyelőre az a lényeg, hogy mindent ki tudjunk fizetni rendben és menjen a költözés.

Kornéllal tegnap néztük meg az ovit, óriási mázlinkra gond nélkül átveszik év közben a Napraforgó oviba( na jó, remélem ez az Isten ujja volt) és még tetszett is neki az új csoport. Ahol ráadásul türelmesek és csak 3 percre van a házunktól úgy mint itthon.

Úgy látszik az óvónénik mindenütt problémásak. Kornélt ügyetlenezik mindig és ezért az oviban nem is hajlandó rajzolni:( Azér itthon néha ráveszem és akkor csodaszépeket alkot. Legoból folyamatosan építkezik, úgyhoyg nálunk állandó a rakéta és repülő kiállítás.

SL továbbra is mintagyerek. Igazi nő, folyton öltözik. A kedvencek az én fehérneműim :oops: a nyakában meg a sapkák és zoknik minden mennyiségben. Aztán leül a tükör elé és boldog. :lol:


NIck üdv újra köztünk:) Gratula a kistesóhoz és várjuk a képeket rólatok is meg az új lakásról is.

Azért igyekszem majd gyakrabban írni.

Vera

hvera
 
 


Sziasztok!
Visszaolvasás nélkül, Vera írására reagálnék gyorsan (anyósom közbenjárásával)!
Mi itt lakunk a XI. ker-ben, és Lili is a Napraforgó oviba jár, Tétényi piros csoportba, Kornél melyikbe fog járni?
Üdv Mindenkinek!
Móni
2 friss kép Liliről, talán így még emlékeztek ránk :)

Kép

Kép

Kép
sunimum
 
 


Hali

csak egy gyors kérdés
Volt valakinek eltörve valamilye? mármint gyerkőcnek...
Gergőm eltörte a lábát, 3 hét fekvő- 3 hét járógipsz :(

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Szia Juti!

Sajnálom Gergőd lábát. Hogy történt?
Nálunk sok minden volt már, de törés eddig még nem.
Anyudék besegítenek az ápolásban, vagy egyedül is meg tudod oldani szabival?

Nálunk kölkek égetőek. Luca 3 hónapja áll, folyton mászik - lépcsőzik, virágföldet eszik, üti-veri magát, játszik a nagyokkal. Botesz nagy óvodás, úszóedzésre jár hétvégenként és bazi nagyot nőtt mostanában. Csengi még mindig rózsaszínben látja a világot, ovit csak szeptemberben kezdi. cserfes-copfos - pont úgy, ahogy elképzeltük őt még pocakbaba korában. de emelett egy krampusz is.

MUKK

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Szia!

síeléskor törte el :( pech, mert egy teljesen banális helyen történt a síovodában az aznapi első csúszáskor. elakadt a léce és előre esett. azt mondták ez a legrosszabb lassúból előre esni.
előtte napokon már lejött a piroson is többször profin.

most eljött anyukám két napra, ma kaptam laptopot, így itthonról fogok majd dolgozni, meg apa is besegít majd. szerencsére teljesen jól viseli eddig.

Botinak hogy megy az úszás? nekünk sajnos ez eddig kimaradt, mert ütközik az oviban a focival. bár mostanában nem fog arra se járni :?

akkor nem unatkozol te sem a két kiscsajjal :lol: :lol:

pusz

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Judy:)
Milánnak már volt eltörve lába. 2008 májusban (hozzáteszem alig múlt 2 éves akkor).
Igaz, hogy csak a nagylábújja, de térdig érő gipszet kapott.
Összesen 3 hétig volt rajta, ebből 1 hét fekvőgipsz, ami egyáltalán nem volt fekvő. Az orvos szerint rommá törte.
Élvezte, hogy hangos ahogy kopogok vele, így izomból dobogott vele a földön és rúgdosta a falat, pont a törött ujjával.
Augusztus végén kellett menni röntgenre és kb 1 év múlva majd újra, mert a csontok közti lágy részt még nem látják, hogy sérült-e. Mindenesetre a mozgásán, aktivitásán semmit nem rontott a törés és a gipsz.

Azért a tiétek durvább lehet, hol tört neki pontosan a lába?

Nick:) Welcome back :)

Mi megvagyunk, fiúk továbbra is égedelmek, már mindketten óvisok, ugyanis nálunk óvi bővítés volt, és felvették a még nem egészen 3 éveseket is, így most egy helyre hordjuk őket, nagy könnyebbség.
Bálintnak a dinó mánia stabilan megvan, továbbra is paleontológus lesz, Milán viszont kijelentette, hogy ő nem hülye, nem fog dolgozni, ha nagy lesz. Egyébként most jedi lovagok és harcolnak a droidokkal éjjel-nappal, amihez persze villogó és hangot adó lézer kardot is be kellett szerezni :roll:

Mindenkinek nagy-nagy MUKK.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Reditke
köszi az infókat, tényleg így már emlékszem, hogy volt nektek is.
Nálunk a bal sípcsonton van ferde törés. a csont jól helyezkedik a röntgen szerint igen minimálisan mozdult el, így csak a gipsz a teendő.
a lábujjai vannak csak kint és felül combközépig ér.

nekem még semmim sem volt eltörve, apjának már igen. volt hogy szilánkosra törte a lábát focin, mert a sérülés után még visszament a meccset lejátszani.
egyetemen meg fekvőgipszben ment bulizni, rommá törte ő is a gipszeit :roll: :roll:
azért egy őrült elég a családban.

nálunk is megy a starwars mánia 8) a fénykardban szerencsére már kimerült az elem :lol:

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Juti :D
Hogy megy a fekvés Gergőnek? Vagy a gipsz már romokban?

Nálunk jedi mánia még nincs, sárkány viszont megvan még mindig. Már mindenféle sárkányunk van - csak kell hozzá ugye kard, hogy hol ellene, hol mellette legyen mivel harcolni. Így mindenféle botokkal van tele örökké a kocsim, mert ugye botot, fegyvert el nem dobunk, hozzuk haza. Ha lenne kályhánk, lenne mivel fűtenünk!!!!

Nálunk Csengi fekvését kell majd megoldanom, mert márciusban rögtön síelés után megműtik a hasfal sérvét. egy napos műtét lesz, másnap reggel jöhetünk is haza, csak feküdnie kellene. de ő nagy mesenéző, úgyhogy sztem veszek egy csomó új mesét meg könyvet.

Gergő magyar v. német nyelvű síoviban volt? Gellért is síel már? Enyém kölkek eddig mindig nagy elánnal álltak neki a síelésnek, de kint a pályánál már nem lehetett rájuk adni a lécet. Boti idén megtanult korizni, és nagyon remélem, hogy ez lökést ad síelés terén is. Gergő mikor síelt először?

MUKK

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Szia!

Szerencsére elég jól viseli a fekvést, tudok mellette dolgozni. Ő is nagy mesenéző, meg kátyázunk, kirakózunk, legózik, rajzolgat. Apja tanítja sakkozni is.
A mozgásigényét meg úgy kompenzálja, hogy labdát dobálunk. Van, hogy baesballütővel üti :lol: :lol: A gyerek fekvőgipszben megtanul bézbólozni :lol: :lol:
a gipsze még egyben van. tegnap voltunk kontrollon, csak átkötötték és szerdán kell röntgenre vinni.
Ma pedig farsangi bulin voltunk egy szomszédnál. törött lábú pókembernek öltözött :lol: eljátszott a szőnyegen, meg beállt a fánkevő- és az ivóversenybe is.

síelés: Gellért is csak idén síelt először, eddig ő is csak bobozott. A síovi angol nyelven volt, úgyhogy én végig fordítottam Gellértnek. A 2 óra végére szépen megtanult lejönni hóekében, amit én addig hiába magyaráztam neki. Még a műanyag figurákat is ki tudta kerülgetni.
Gergő pedig még később kezdte, mert ő tavaly, 5,5 évesen síelt csak először, akkor sem egyedül, hanem végig az oktatóval. viszont ez annyit számított, hogy idén felvette a síléceket és szépen elkezdett síelni, a síoviban sem tudtak semmi újat mutatni neki, végigszlalomozta a két órát. Meg most már lejött többször a kék és a piros pályákon is.
Ehhez képest Gellért más most előbbre tart.
Mi nem erőltettük őket sosem, azt mondják amit kínkeservesen egy hét alatt megtanulnak, azt pár évvel később egy fél óra alatt. ezt most igazolva is látom.

És Ti hová mentek síelni? Korizni én is szeretek, de a család nem nagyon csatlakozik. kétszer voltam összesen idén. Görkorija van Gergőnek, de mostanában nem fog :roll: :roll: pedig én azt is szeretem :lol:
Ti hogyan tanultatok meg korizni?
sérvműtéthez drukk.

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Szia Juti!

Gergőnek továbbra is kitartást a gipszhez.
Síovin mi is gondolkodunk, de csak azért, mert az a tapasztalatom, hogy másnak mindig jobban szót fogadnak és jobban odafigyelnek, mint nekünk. Eddig a síelés abból állt, hogy itthon a szőnyegen mindenkinek nagy volt a szája, tetszett a felszerelés, bakancsban mászkálás. Aztán havon megbukott a mutatvány, mert már a bakancs felvételnél üvöltöttek, így nem volt mit erőltetni, mert a síelésig el sem jutottunk.
A korizás meg jött magától, mentünk együtt öten a jégre, ahol összefutottunk teljesen véletlenül a nagypapával. Botira gyorsan ráadtuk a korit, és ő nagy lelkesen elment a papával döglött halakat nézni a jég alatt. 3 kör után már elengedett kézzel egyedül ment. Igaz, hogy nem egy jégtánc stílusban, de felszabadultan, jókedvűen.. még az esések sem vették el a kedvét. Aztán mentünk amíg el nem kezdett olvadni a jég, és napról-napra ügyesebb lett.

Mivel a korinál bejött a nagypapi segítsége, lehet, hogy a síelés első perceit is rábízzuk, vagy síoktatóra.

Idén is a szokásos helyre megyünk: Sexten (Észak-Olaszországban). szállás meg: www.der-koflhof.com/

eddig mindig jó időnk volt, remélem most is így lesz, mert Lucát kint akarom altatni napközben a pályán a mobilágyban. Ha szeles rossz idő van, akkor miatta keveset lehetünk csak kint, és akkor nagyon kettészakad a banda.

Bézból :lol: :lol: :lol: :lol:
Nálunk Boti sztem abszolút antitálentum abban, amihez ritmus- vagy labdaérzék kell 8) , de erről őt még nem világosítottam fel.

puszi

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Én is kitartást Gergőnek és gyors gyógyulást!

A síelés miatt jöttem.
Mi most szombaton indulunk Lachtalba egy hétre.
Tavaly, amikor 3,5 éves volt Bálint szintén kinn Ausztriában, béreltünk neki felszerelést, aztán erőltettük a síelést. Nagyon nyögvenyelősen ment, csúszott a léc, nyomta a cipő, havas lett a sisakja. Szóval minden. Ráadásul apuka próbálta tanítani, ment a hiszti, a nyűglődés. Volt pár csúszása a gyerekpályán meg 2 órát vettünk a nem magyarul beszélő oktatótól, de igazából sokmindennek nevezném, de síelésnek nem.

Aztán 2008 szeptemberben beírattuk a fogarasi Síiskolába egy 3 hónapos síoktatásra. Heti 2x 1 óra edzés 3 hónapon keresztül.
Első néhány óra után azt hittük az életben nem tanulnak meg síelni ezek a gyerekek, estek-keltek, akadtak össze a saját léceik és a sajátjuk másokéval, dominóban borultak 5 percenként. persze hiszti nem igazán volt, mert nem a szülő volt velük, hanem az oktató.
Aztán eltelt kb 1-1,5 hónap és a nagy pályán is lecsúsztak, és kerülgették a bólyákat és csinálták a gyakorlatokat.
Letelt a 3 hónap, januárra újra beirattuk 3 hónapra, amiből nagyjából 2 hónap már le is telt.
Ergo 5 hónapja jár heti 2x és nagyon komoly pályabiztonsága van és nagyon élvezi.

Szóval én mindenkinek ajánlani tudom csak őket.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Latom a sieles a tema!
Mi szombat ejjel jottunk haza.
Nalunk Zoli 2 eves kora ota siel, eleinte az apja laba kozott, most meg mar tok egyedul. Nagyon ugyes. Nalunk mindig szerette es elvezte. Most mar egyedul felvonozik es csuszik.
Van video a blogomba ott meg tudjatok nezni, akit erdekel.

Magi
Vendég
 


Sziasztok lanyok!

Azert irok, mert tegnap volt 3 eve, hogy Lau itt hagyott minket.
Meg most is sokat szoktam gondolni ar es a gyerekekre is.
Tonyonak irtam mailt. Jol vannak, csak sokat dolgozik, hogy meg tudjanak elni. Nonek es okosodnak a fiuk.

Lau!
Vigyazz tovabbra is a kis csaladodra!

Magi
Vendég
 


MAgi,
köszi az infót Tonyóékról, én is pont gondoltam szegény Laura így március végén! Őrület, hogy már 3 éve...

Sajnálom, hogy mostanában nem megy a topic, mindenki eltűnt. Csajok, ha olvastok, írjon már mindenki pár sort magáról és a gyerkőcökről!

Kép

Kép
macsek11
 
 


Magi,

én is csatlakozom Macsekhez, köszi az infókat és a megemlékezést.

Macsek, eleget teszek a kérésednek :) írok pár sort...de te sem írtál magatokról.

Szóval mi megvagyunk, Bálint már 5 lesz augusztusban és Milán is betöltötte a 3-at márciusban.
Mindketten óviba járnak, mert januárban óvi bővítés volt nálunk, és felbvettek még nem egyész 3 éveseket is, így most eggyel egyszerűbb lett az élet, hogy egy helyre hordjuk őket.
Nagy a boldogság, hogy jó az idő, így óvi után összeszedem őket és irány a játszó este fél7-7ig. Szinte már vacsorázni is ott szoktunk. én hozom magammal a melóba a sportcipőt és egy tréning gatáyt és a játszó előtt a kocsiban mindig átvedlek (kisszoknya körömcipőből leszek tréninges mami...).
Március végén Bálintnak befejeződött a síoktatás, most már úszni járunk, imádja és óráról órára fejlődik.
Holnaőp kezdődik az óviban egy labdás ügyességi fejlesztő edzés sorozat, amire szintén menni fog.
Annyi energia van benne és imád sportolni, hogy muazsáj minden sz...rra elvinni.
Egyébként okosak, szépek és kurva rosszak. Imásom, hogy összenőttek és szó szerint órákig képesek egymással játszani, megy a bandázás, vagy autóznak, vagy jedi lovagok.
Bálint dinó mániája még tart, de van hogy akár egy napig nem nyúl hozzájuk.
Szóval tök jól elvannak már egymással, de mivel két fiú, ezért iszonyat harcok is vannak. Néha csodálkozom, hogy még mindkiettő életben van...
Hirtelen ennyi.
Más is írjon.

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok Lányok!
Bejelentkezem :)
Mi is megvagyunk, az ovi továbbra is jól megy, Eszti imádja. Már Bence is nagyon menne, de Neki még várnia kell októberig :D Egyébként Őt holnap kell beiratni az oviba. Én egy kis ideig visszamentem dolgozni, mert egy nagyon jó lehetőség adódott, de a "bencérevigyázó" illetők nem váltak be és inkább visszajöttem. Úgyhogy kb. 2 hónapos kiruccanás után újra itthon vagyok. A melóval pedig mostmár várok októberig. Bence akkor tölti be a 3-at.

Körkérdés: ezeknek a mi "2004. őszi" kölkeinknek mekkora bicó az ideális? Mert úgy tűnik Eszti kinőtte élete első pótkerekes biciklijét (pontosabban fogalmazva Bence belenőtt és nem hajlandó leszállni róla). Szóval Esztinek szeretnénk egy nagyobbat venni. Próbáltam tájékozódni ezügyben, de Ti is írjatok. A 16 colos a megfelelő ebben a korban? Kinek van már ekkora? Van akinek már kétkerekűzik a lurkója?

Most megyek tovább, remélem minél többen írtok (ja, nem a bicó miatt, hanem egyébként :lol: :lol: )

Sziasztok :)
vasani
 
 


Sziasztok!

Edit :D
mindig jó hallani rólatok és hogy éppen mit művelnek a fiúk! :D Nálunk is egyre jobban összenőnek a fiúk és ahogy lenni szokott a kicsi sokkal hamarabb megtanul mindent, mint annak idején Márk ebben a korában. Kornél most 17 hónapos, megy a harc a játékokért, egyre többet gyalogol, nagyon szépen eszik már egyedül is kanállal, időnként kis erőgombóc. Márk sokszor oltalmazza, máskor meg csépelik egymást. Van, amikor Kornél csépeli Márkot ill. ő kezdi. Márk szereti az ovit, manó tornára jár az oviban, plussz egy külön tornára máshová. Talán jövőre megpróbálkozunk az úszással. Sport terén kicsit nyápicabb típus, pedig ügyes, amikor hajlandó dolgokra,de erőltetni nem akarjuk. Pl. itt van a bicajozás, szégyen gyalázat, de eddig nem tudtuk megtanítani rá, egyszerűen képtelen tekerni a pedált, amikor át kéne lendülnie, nem hogy tovább nyomná, hátrafelé tekeri inkább. Semmilyen trükk nem jött be eddig. Szóval, amikor olvasom, hogy nálatok Vasani már újat kell venni, menten elájulok. :shock: Ha valakinek van okos ötlete ezzel kapcsolatban, szóljon! Összegezve nálunk Márk a művészlélek típus: sok-sok rajz és alkotás, versek, Kornél lesz inkább a sportman. DE azért mindkettőt ösztönözzük mindenre.

Ani,
te amúgy várod a munkát? Én Márk után nagyon akartam visszamenni, de aztán 1 év őrület után belefáradtam, újra babázni akartam. Most nagyon nem vágyok vissza dolgozni, nem tudom mi lesz, hogyan fogjuk megoldani a 2 gyerek elhozatalát. Kár, hogy nincs elég részmunkaidős állás, ill. ami van abból sok nagyon gáz.

Most mennem kell, remélem a többiek is erre tévednek. :wink:

Macsek

Kép

Kép
macsek11
 
 


Ani:)

bringa: hát akkor csak csendben mondom, hogy Bálint tavaly augusztusban felült unokanővére 24 colos bringájára és elindult vele, azóta kétkerekűzik. Az övé 20-as, de apja egy nagyobbat akar venni...bár szerintem bőven elég a 20-as.

Milán most hétvégén a játszón szólt, hogy egyik kis barátjuk 16"-os decathlonos biciklijét ki akarja próbálni. mondtam, hogy oké, de nincs rajta pótkerék, kétkerekű pedálossal pedig nem tudsz menni. erre ő, de tudok.

Addig nyüstölt, amíg leersztettem a kisfiú ülését és odaadtam neki, és jól hátat fordítottam, nem akartam látni ahogy széttöri a fejét.
erre mi történt, a velem szemben álló anyuka, akivel beszélgettem felsikított, hogy úristen Milán megy a kétkerekűvel. és tényleg hátrafordultam és nem túlzok simán rótta a köröket és hozzá hangosan röhögött.

Azt hiszem nálunk ez a sportos dolog abszolút genetike lehet.
Plusz a biciklizésnél nem elhanyagolható, hogy ők gyakorlatilag mindjketten a kismotor után kb 1,5 éves koruktól nyomják a pedálnélküli 2 kerekű bicajjal, meg rollereznek, kétkerekű tömörgumissal, ami szintén nagyon erősen segíti az egyensúlyérzéket.

Szóval bocsi, nem dicsekedés, de nálunk mindkettő 2 kerekűzik, de ez nem általános.
A 4-4,5 évesek az óviban, kb a fele 2 kerekűzik a másik fele még kitámasztóval megy. Szóval sztem az az általános.

Jó, hogy már ketten írtatok magatokról, de nagyon érdekelnek a többiek is. gyertek légyszi!

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok :)

Megvan a bicóóó!! Eszti odáig volt, meg vissza a boldogságtól (azóta is folyamatosan vigyorog :lol: :lol: )
16-os. Neki bőven elég. Szerintem kb. 6-7 éves koráig ezen nyomja majd. Most még teljesen le van eresztve az ülése, így tud éppen hogy felülni rá, később lehet majd emelni az ülést és a kormányt is. Kétkerekűzés már érdekli, de még nem próbálta. Lassan arra is sort kerítünk. Lehet a kicsin kéne először gyakorlatozni..... de azon meg Bence rajta ül folyamatosan :lol:
Egyébként én is azt látom, hogy az oviban fele gyerkőc kétkerekűzik, fele meg nem.

Macsek :)
Nem nagyon várom a munkát, akkor sem volt túl nagy lelkesedés bennem, amikor összejött az állás évvégén, de tényleg olyan jó lehetőség volt, hogy kár érte..... egyébként 6 órában dolgoztam és az úgy nagyon tuti volt! A 8 órással nekem is az a bajom, hogy oviba, később suliba rohangálás, munka, stb...... Tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül, végülis általában mindenki ezt csinálja :) Remélem majd belerázódunk gond nélkül. Meg azt is remélem, hogy van esélyem visszamenni erre a melóhelyre, főleg, ha újra 6 órás lehetnék.... :oops:


Kép
Kép
vasani
 
 


Csajok,

Bocsi. Javítok.
Nem a beképzelt anya, hanem a biciklikben járatlan anya beszélt tegnap belőlem :)
Nem 24-est akar venni apája Bálintnak, hanem 20-ast magasabb vázzal (mert hogy ezt is meg kellett tudnom, hogy a spéci gyerekbicikli gyártók azonos kerék mérethez különböző váz magasságokat biztosítanak).
De sikerült meggyőződnie, hogy a kis vázas 20-as bőven elég (szerintem még sok is) egy nem egész 5 évesnek

Pusz

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem nagyon tudtam mostanában erre felé jönni, mert a nyárias időjárás ellenére nyakig el vagyok havazva.. :(

Most is csak egy közérdekű dolog miatt jöttem!

Tiltakozó nyilatkozat a GYED lerövidítése ellen:
http://www.petitiononline.com/gyed01/petition.html

De hogy csak egy mondatnyit magunkról is: jól vagyunk, mindenki egyben, és Lili akkorát nőtt ősz óta, hogy nem győzőm csodálni.
Puszi mindenkinek
Macs
maccs
 
 


Sziasztok!

Én is csak ritkán jutok ide, ha meg idejutok, fáradt vagyok az íráshoz. De most jöttem én is kicsit felélénkíteni a topikot.

Nálunk mindenki eleven, koszos, rendetlen, kedves, okos, szelektív-halló, anyát-kikészítő és másnak szófogadó, stb. Szóval teljesen hétköznapi gyerekek.

Boti olyan nagyfiús néha, és néha pont az ellenkezője, ici-pici baba- Tehát nagyon komolyan el lehet vele beszélgetni sok mindenről, de nagyon érzékeny. Hihetetlen érzelmekre képes, és ezeket nem mindig tudja ügyesen kezelni (persze én felnőttként sem, így rajta nem is csodálkozom). Sztem szuper gazdag szókincse van (óvónéni szerint is). Kétkerekű bicajjal megy tavaly nyár óta, idén ugye az úszás a fő elfoglaltság. És soha semmiben nem fárad el...

Csengi cserfes-copfos, ahogy őt pocakbabaként megálmodtuk magunknak. De NŐ! Praktikázik, trükközik, pedig tőlem nem látja - egyszerűen a vérében van. Folyton dumál, nincs 2 másodpercig sem csendben. Bicajozni imád, de még pótkerékkel. Szeptembertől lesz ovis.

Luca már fél éve áll. Előbb tudott állni, mint ülni. Már mindent eszik, amit 1 évesen enni lehet. Vigyorog örökké és sertepertél a nagytesólk körül. Ami nagyon tetszik, hogy a nagyok hagyják. eddig még nem kérték ki maguknak, hogy minek zavarja őket. Sőt! Minden nap elmondják, hogy milyen jó, hogy született nekünk Luca babánk. Rá is igaz, hogy mindent előbb csinál, mint a nagyok.

Én még mindig nem melózok, talán jövő szeptembertől, de ki tudja mit hoz ez a változó környezet... Úgyhogy jelenleg suliba járok, csütörtökön is vizsgáztam. Tornázgatok heti 2x, mert a Luca-szopi ideje alatt felszedtem sok-sok kilót, amitől meg akarok szabadulni. Fáradtan nem tudok koplalni, így maradt a sport. Már lement 5 kiló és még 5-öt le akarok adni, és akkor elérem (ha nem is az egyetemista súlyomat) de azt, amivel Botival estem teherbe.

2 dologra van vágyásom, ha már fáradt vagyok: kettesben lét valahol, csak nem itthon a férjemmel, és a csönd. Úgy tűnik, az első megoldódik, megszökünk itthonról május közepén egy hétvégére, meg egyre júniusban.

Majd képet is rakok fel a fészekaljáról, de amelyik gépen a képek vannak, azon most a net nem működik, ezen meg nincsenek napra kész képeink.

MUKK

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz:)

de jó olvasni rólatok.

Egy kérdés mindenkihez. Tudja valaki, hogy lesz-e idén is tűzoltó majális a Bp-i városligetben május 1-i hétvégén?
Mert sehol nem találok róla infót, ezért tartok tőle, hogy idén elmarad.

Illetve nagyon érdekelne, hogy kik merre mennek a gyerkőkkel majális idején? Ha vannak jó programok azt szívesen olvasom.....

Köszi

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


mielőtt még bárki ráugrana a google-re, hogy megnézze nekem a tűzoltó majálist :), válaszolok magamnak.

Sajnos idén nem lesz. A nehéz gazdasági helyzet miatt elmarad :(

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


sziasztok
Háát én is elég régen jelentkeztem már pár szó rólunk
A fiúk nőnek, Bandóval a héten megyünk új ovit nézni, remélem jól fogja viselni az ovi váltást. Ő még csak pótkerekekkel bringázik, ez is csak kb 2 hónapja, mert azelőtt rá se akart ülni. Iszonyat erős dühkitörései tudnak lenni, pillanatok alatt be tudja apró hülyeségeken hisztizni magát :)
Benedek elmúlt 7 hónapos, de semmit nem hajlandó enni, mindent kiköp, pedig próbáltam többféle gyümölcsöt, levet, bébi ételt. De azért annyira nem izgulok, mert így is 8, 8 kg a drága :) Lassan kezd mászni, 1 hete kijött 2 foga.
Majálisozni mi már második éve itt a kerületben mulatunk, semmi különleges, de Bandóka élvezi
mennem kell Benedek nyűgös nagyon :)
sziasztok

Kép
Kép
nikk0830
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Hello Mindenki!
Itt egy elveszett bárányka, fél pillanatra, mert loholok, mint mindig.

Reditke! :) utolsó előtti pillanatban ránéztem a gyermeknapi programokra, és bevillant, amit a tűzoltó gyereknapról kérdeztél.
A kossuth téren kint lesznek, bár nem kifejezetten cvsak ők..
alábbi link:
http://www.magyarorszag.hu/gyereknap/

puszi
Macs
maccs
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki el van havazva, nem értek rá irogatni, mint én sem.
Lili most nyaral, úgyhogy otthon van egy kis lélegzetvételnyi pihi apával kettesben. Az ovis szünet első hetét Pécsen töltötte a hugoméknál ahol van egy egyéves unokahuga, akit lehetett nyúzni ezerrel. Most hétvégén átvittük Gárdonyba anyuék nyaralójába, remélem jól fogja árezni magát ott is. Mi apával kettesben a júl.4-5. hétvégét Észak-Kelet-Magyarországon töltjük majd mocival. Remélem az idő nekünk is és a kis nyaraló manónknak is kedvez.
Lili az elmúlt 2 hónapban megint egy komoly fejlődési ugráson ment keresztül. Egyedül átusza a kismedencét háton, egyedül lovagol és irányítja a pónit, megtanult egyedül hintázni, ÉS mozog az első kis foga!! :) Mindent meg lehet már beszélni vele, és szerintem nagyon rendes kisasszonyka lett. Persze a nyüzsis, energikus, mozgékony kis énjét még mindig nem vetkőzte le, de mivel ügyesedik, sokkal kevesebb a "szörnyűség" és a "baleset"..
Mindent egybe vetve: elégedettek vagyunk vele! :):):)

Remélem Ti is jól vagytok, nyaraltok, a kölkök nőnek, okosoknak, ügyesednek.
Pusszancs mindenkinek. egy kóbor Maccs
maccs
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: