Új privát üzeneted érkezett!

Éva!

Ez egy nagyon-nagyon aranyos üzenet volt!!!!!!!!!

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
Fulescsacsi
 


Örülök!KépKépKépKépKépKép
rizike
 
 


Szülők figyelmébe
Szeretne többet tudni kisgyermeke lelki fejlődéséről?

Az MTA Pszichológiai Kutatóintézetében 7-18 hónapos csecsemőkkel folytatott kutatásainkhoz kérjük segítségét. Vizsgálataink célja az, hogy még nem beszélő gyerekek értelmi és érzelmi fejlődésének néhány lényeges momentumát nyomon kövessük.
A találkozások játékosak, időtartamuk mindössze fél óra. Ha van kedve és ideje, kérjük jelentkezzen Dr. Gergely Györgynél,Tóth Máriánál vagy Kéri Ritánál a 239-4542-es telefonszámon vagy kerita@mtapi.hu e-mail címen.
Köszönjük.
judit99
 
 

 
 

Hova lettetek???
Mi újság a Picikkel?
Mi jól vagyunk, várjuk a tavaszt nagyonnnagyonnagyon.

Puszi mindenkinek
rizike
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek a csajom ma egyedül evett villávalKépKépKép
kanállal már 2 hete tud nagyjából és most villával is sikerültKép
itt a bizonyíték:

Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz! Ügyi ez lány! Magától kezdte a kanalazást, vagy mutattátok neki? Mert Szabolcsnak mutatni, ugye, semmit sem lehet... ha így folytatjuk egyéves szinten marad örökre... Bár formadebobás ügyben már tettünk egy lépést: a habtapit mi nem szőnyegként használjuk, hanem kockát csináltunk belőle. Folyton kiszedi a figurákat, aztán próbálja tömködni a lyukakon véletlenszerűen vissza...

Én most már megint a kajával szenvedek, mert négy foga jön egyszerre, és elég rapszodikus. Ráadásul, hogy állandóan járni akar, nem ül meg az etetőszékben. Szerintetek várjak pár napot, amikor alig eszik a székben, és aztán úgyis elég éhes lesz, vagy nem gond, ha egy darabig sétálgatva eszik? A másik a poharazás: nyúl a pohárért, de mindig kiborul, így mostanában már elveszem a keze elől. Vagy inkább hagyjam, aztán egyszercsak rájön, hogyan kell? De addig naponta tíz átöltözés? Ti hogy csináljátok?
Fulescsacsi
 


Szia FülescsacsiKép

Csak beköszönök, mert ugye én még ilyen tanácsokat nem tudok adni.Kép
Zsuzsika most volt itt a hétvégén, nézegettük az albumaitokat.Kép

Puszi Nektek!Kép

Orsi

avocado
 
 


Szia Fcs,
nem magától kezdteKép, párszor megmutattuk neki, próbáltuk együtt is és szép lassan egyre ügyesebben meríti a kanalat vagy szúrja fel a falatot és viszi a szájábaKép, persze néha mellé megy vagy kiborul félútonKépKép

poharazás még egyáltalán nem megy egyedül, az is csoda hogy tud úgy inni hogy itatom és nem játszik inkább a pohárralKép

sétálgatva evés sztem nem gond, én pl folyton úgy eszek és Dorka is ezt látjaKép na jó nem, ülünk evéskor, de ha ki akar mászni akkor kiveszem és had szaladjon, ha éhes úgyis visszajönKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Na, ha Peti csak a székben ülve ehetne, akkor szerintem még mindig kb. 6 kiló lenne!
Őkelme max. 5 percet ül a székében, aztán az ölemben, aztán van amikor az asztalra mászik fel, a végén már csak egy egy falatért jön vissza.

Azért a lányok nem ilyenek, (tisztelet a kivételnek) Kittikém olyan nyugodt baba volt! Kép
Ő ült szépen, etettem, mutattam neki hogy kell szépen kanalazni, és tényleg soha nem is jutott eszébe, hogy kiborítsa a tányért.
Na, Peti pontosan az ellenkezője.

Én nem adok poharat a kezébe, a csőröset néha megkapja, de ha látom, hogy nem teszi a szájába, csak mondjuk a kenyérmorzsákat akarja a csőrön betuszkolni, akkor elveszem.

FCS!
Képzeld, végül én is vettem olyan itatót, amilyen nektek van, és Peti nagyon is szereti. (2 kortyot iszik belőle.) Remélem a mennyiség csak nőni fog.

Meg most már tud egy kicsit inni a 2 decis, szívószálas üdítőkből is, ha megnyomom kicsit, akkor megy a szájába, és úgy látszik szereti.

Avocadó!
Úgy tűnik te Füles ismerőse vagy, de ha van kedved hozzánk járni, szeretettel várunk!
Csak a babucidról nem tuduk semmit, mivel a profilod kicsit "le van maradva". Kép

Krisszi!
Nagyon ügyes Dorkád van!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Orsi! De aranyos vagyKép. Írtam is egy levelet gyorsan Zsuzsinak, hogy legközelebb hozzánk is nézzen be...

Amúgy onnantól, hogy megírtam a hsz-t nagyjából zabál a gyerekKép. Etetőszékben és azon kívül isKép. Csak így maradjon... A poharat próbálgattuk, de csak kiborította az asztalra, meg a földre, magára nemKép, aztán amikor üres lett, akkor emelte a szájához...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Évés nálunk is kb. ebben a stádiumban van: kanalazás nagy igyekezettel olyan 2 hónapja, mostmár kezd egész pofás lenni, most vacsorára pl. viharos gyorsasággal lapátolt be egy gyümölcsjoghurtot, na azért volt az előkén is. Villa volt mostanáig a favorit, oylanokat is főztem, amiket lehetet villázni. Most már nem tetszik neki annyira, azt hiszem, fel kell találnom egy evőeszközt, hogy egyenKép.
Szerintem nem gond, ha "útközben" esznek néha, játszótereken ezt rendszeresen látom, bár inkább gyümölccsel. Én is tartottam tőle, hogyha megszokja, nem is fog asztalnál enni, de azt hiszem,a kettő más tészta, és ezt érzik ők is. (RemélemKép)
Egy ismerősöm ajánlotta, merthogy SamI nem valami nagy nyers zöldségpárti, hogy érdemes csak úgy egy tálkára halmozni mindenféle zöldet, és letenni egy székre, vagy a földre, asztalkára, szóval, ahol eléri. Aztán nap közben, ha megtalálja, lehet, hogy elcsipegeti.
Én úgy szoktam itatni Samit, hogy fogom a poharát, ha egyedül akar, akkor suttyomban alul. Képelenek szerintem még egy nagy poharat megtartani, egyensúlyozni, kortyolni, ízlelni, meg mindent egyszerre. Bár ki tudja, lehet, hogy már holnap tudni fogják...KépKép
Rohanok főzni

Évó
rizike
 
 


Sziasztok!

Na, egyszerre írtunk! Orsi réges régi ismerős tényleg, de az ő babája már pont kicsúszik a topikunkból. Persze azért szeretettel látunkKép.

Pohárhoz: hát mi is csőrösöztünk, de elég hamar átszoktunk a rendesre. Eleinte mellé ment, meg kifolyt, most már csak akkor, ha nem igazán szomjas. Most már nem is hajlandó csőrösből inni, meg abból az Aventes kacatból sem. Ha mondod, Andi, odaadtuk volna, csak szelepet kellett volna venned bele, mert azt valahová elkutyultam. A szívószál az leső korty óta megy, a szájába vette, és valahogy tudta, hogy szívni kell... Ja és 11 fogúak lettünkKép. (Három rágó egyszerre, nem sok?) Ehhez képest, most betettem az ágyba, és két perc múlva elelaudt, pedig csak fél tíz körül szokott...
Fulescsacsi
 


Lányok!

Azt hiszem, jön a kistesó!!!!KépKépKép Egy órája csináltam egy tesztet, és pozitív lett. Nem bírom elhinni egyelőre, úgyhogy többet nem is írok...


Puszi mindenkinek

Évó
rizike
 
 


Éva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Klasssssz!!!!!!!!!!!! Éljen, éljen!!!!!! Nagy gratula és puszi hegyek az egész családnak!
Fulescsacsi
 


Kép

Évi!

Valami ilyesmi fazont kívánok nektek!
Vagy egy rózsaszín szalagosat!

Addig is nagyon sok szerencsét! Kép
Gratula.
Andi
andi68
 
 


Éva,
hűűűhaaaKépKépKép

nagy-nagy gratula!!!!
ez olyan klassz, máris irigykedek picitKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm a gratulát!KépKépKép
Andi, a képen nagyon elérzékenyültem....
Magatokról nem írtok? Mit csináltok ebben a borzalmas időben?

Éva+Sami+a Kistesója
rizike
 
 


Sziasztok!

Éva! Szabolcs egyre jobban unja a társaságomat, az apja feldobja valamellyest, ha itthon van, de azért igazán egy jó kis buliban érzi magát jól... Gyakrabban kellene taliznunk... Most garantáltan bacimentesek vagyunk - bár az még változhat, mert pénteken és szombaton is megyünk nagyobb létszámú babástalira...

Megvolt az első komolyabb baleset: körömvágó ollóba nyúlás... Amúgy meg gyaloglás ezerrel, ha elesik feláll, aztán gyakorol tovább, mindennap egyre többet megy, és egyre biztosabb léptekkel. És rájöttem, hogy mi az a módszer, amivel talán megtanulja a "mit mond a ...?" játékot. Mert eddig azon kívűl, hogy figyelte, ha mutattam az állat képét, mondtam, hogy micsoda, és hogy mit mond, nem igazán foglakozott a dologgal. Aztán kitalálta, hogy ő prímán tátog. Kapva kaptam rajta, és kb. tíz perc alatt megtanulta, hogy mit mond a halacska. Akkor egy napig minden állat tátogott, mostanra meg ott vagyunk, hogy a halacska tátog, a többi állatnál meg várakozóan rámnéz, hogy ugyan mondjad már, azt te tudod, én nem KépKépKép.
Fulescsacsi
 


Hellóka!

FCs!

Kár, hogy nem jöttél tegnap. Igaz jó hideg volt, de jókat dumcsiztunk! Szerintem a kölkök is jól érezték magukat.
Egy intim kérdés: te ugye nem eszel hús, és halat se? Akkor ha egyszer el fogsz jönni hozzám, milyen szendvicset készítsek neked? Sajt, tojás mehet? Csak kíváncsiságból. Kép

Szabolcs nagyon ari, Peti még nem tud ilyeneket, pedig nekünk itt vannak a halak, és minden nap megnézi őket vagy 5x, de hiába mondok bármit, nem tátog. Majd eljön ennek is az ideje.

Évi!
Van még több ilyen képem is! Küldjem?
Mikor mész dokihoz?
Hány hetes lehet?

Nagyon fáztam egész nap, nincs kedvem sehova menni. Még Kitti úszására sem mentem el, erre Kitti kiböki, hogy nem is úsztak csak végig a lépcsőn ültek. Na, tök jó hogy ingyenes úszás, de ülni a kádban is tud itthon! Akkor mi a francnak viszek el őket az usziba? Grrrr.

Vigyázzatok magatokra!

Cupp.

Andiék
andi68
 
 


Sziasztok!

Télleg már kérdezni is akartam, hogy ti jártok még úszni?
Mi most voltunk egy nagy kihagyás után először (decemnberben nem mentünk) és kicsit aggódtam hogy Dorka mennyire fog emlékezni a dolgokra, hát felesleges volt, egyre jobban imádja, akkorát játszottunk hogy naKép olyan erős a csajszi, már megkapaszkodik a medence oldalában és megtartja magát, felkapaszkodik a csúszdáraKép

Állatok,
nálunk is a halacska volt az elsőKép már bővült a repertoár a kutyussal, a bocival és a lovacskával ezeket már simán megismeri és mondja a vau-t, búú-t és klakkol a nyelvével ha lovacskát látKép

Fcs,
nálunk is ez a helyzet látszik a csajon, hogy konkrétan igénylené a gyerektársaságot, olyan kis kedves, barátkozó. Bölcsibe nem akartam vinni, pedig lehet szeretne ott lenni valszeg ki fogjuk próbálni(mielőtt megköveznétek nem most vinném 14hósan) 2éves kora előtt semmiképpKépKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Hú mi történt az előbbKépKépKép

Játszottam a csajszival, közben legugolt és púzott egy nagyot (bocseszKép)) kérdeztem, hogy kakilni fogsz Dorka? erre elszaladt és hozta be lelkesen a bilijét és mutatta hogy kaki beleKép
gyorsan lerángattam róla a cuccot, hogy üljünk bilire, persze mire ez megtörtént már a pelusban volt a termésKépKépKép
Teljesen meg vagyok döbbenve, eddig 1x ültettem bilire tegnap és elmondtam hogy oda kell kakilni, de nem erőltettem a dolgot, mert nyárig nem akartam a szobatisztasággal foglalkozniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Aranyos lehetett Dorka! Mi még bilit sem vettünk, mert sok helyen azt olvastam, hogy 1,5 éves kor előtt, fölösleges ezt elkezdeni, mert még az izomzata és az agya sem érett. A másik, amit olvastam, hogy amikor a baba elkezd érdeklődni a dolog iránt, akkor lehet elkezdeni. De ez azt jelenti, hogy még előtte szól Kép. Manapság sokszor már a bili ki is marad, Wc-ülőkével kezdik a szobatisztaságot, amihez több kedvük is van, mert az olyan felnőttes Kép. És hiába kezdjük korábban, teljesen szobatiszták úgyis csak két-két és fél éves korukra lesznek, így csak tovább tart a dolog... Szabolcs még csak ritkán jelez, ha kaka van, akkor sem mondja, csak rángatja a nadrágomat Kép. Anyósom már Szabolcs tíz hónapos korában kérdezt, hogy ültetem-e már bilire, mert a férjem már ekkor nappalra szobatiszta volt... hiszem, ha látom! Az nem szobatisztaság, hogy mivel tudom, mikor szokott kalilni a gyerek, mindig ráültetem akkor, hanem ha ő szól, hogy most kell... De szerencsére anóysom könnyen beadja a derekát, ránkhagy mindent, még abba is beletörődött nagynehezen, hogy Szabolcs nem kapott vizet, teát amíg csak szopottt, és utána is csak lassan vezettük be, pedig nem fért a fejébe, hogy hogy nem szomjas az a gyerek "evés" - szopi - után...

Persze nyilván mindig vannak kivételek, és Dorka amúgy is olyan kis okos csajszi! Kép De hát majd látod rajta, hogy mit akar. Kép
Fulescsacsi
 


Fcs,
persze tudom hogy 1,5 éves kora előtt ezzel nem érdemes foglalkozni, mert még úgysem tudja azokat az izmokat szabályozniKép főleg hogy még beszélni sem tud, majd nyáron ha puci popsival szaladgálhat meglátjukKép
Szóval nem erőltettem, csak kaptunk egy bilit és elmondtam neki, hogy mire való és szépen félre tettem nyárra, a csajszi meg úgy látszik megjegyezteKépKépKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Éva! Hogy vagytok? Voltál már dokinál? Émelygés és egyéb kalandtúrák? Tessék mindenről beszámolni!!!!!!!!!!!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs, holnap megyek délután a dokihoz, drukkoljatok majd! Ma nem volt semmi hányingerem, viszont úgy megyek, mint egy lajhár, már a pihi üzemmódba vagyok állítva, pedig ez még nagyon az eleje! Bár Samival is a legelején voltam a legfáradtabb. Jó lenne valami találkát összehozni, én már farsangi kis mulatságra is gondoltam, töklámpásokkal, meg pici szendvicsekkel. Mit szóltok?
Krisszie, ti nem jártok Pesten valamikor? Sajnos mi az előző talin nem voltunk Pesten, azt hiszem, a Millenárisban volt?! Nagyon kíváncsi lennék erre az okosügyes Dorkacsajra!Kép Mi sem vettünk még bilit, bár anyósom forszírozta 4 hónappal ezelőtt. Anyósom mindig olyasmiket forszíroz, amiket én nem.Kép

Puszi!

Éva
rizike
 
 


Eltünt a hsz-emKép

szóval:
Éva,
drukkkk megyKépKépKép
végülis ez volt a lényegKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisszie, nagyon jól jött a drukk!!!KépKépKép
Hat hetes az apróság, úgyhogy ha minden jól megy, augusztus végén születik. Doki mindent rendben talált, de azt mondta, hagyjam abba a szoptatást. Ez egy kicsit elszomorított.

Hogy vagytok?
rizike
 
 


Éva! nehogy abbahagyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Este írok többet mélben.
Fulescsacsi
 


Helló!

Szerintem se hagyd abba, főleg ha nincs semmi gond, és Samival sem volt. (korai méhtevékenységre gondolok, görcsök, vérzés, stb.)

Pusz!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Akkor nem hagyom abba.Kép Samival semmi gond nem volt végig, egyáltalán. Viszont új orvost keresek, azt hiszem a dokibácsim kissé elavult. Én a Szent Imré-re gondoltam, úgy tudom, az elég gyerek és anyukabarát, ugye?
Sami megint náthás: anyám szerint egy gyerek mindig náthás meg beteg, de szerintem ez egyáltalán nem igaz, számos ellenpéldát tudok. Szóval: kicsit zsákutcában vagyunk, ez eléggé nyomaszt most. Ha most megnyernénk a lottót!!! Vagy legalább nyár lenne!
rizike
 
 


Hali!

Talán annyiban azért igaza van anyukádnak, hogy a kicsik sokszor náthásak. Ez nem is őket zavarja igazán, hanem minket! Kép
Azért remélem nem komoly, és nincs láz, meg egyebek.
A lottóötös ide is jöhet!
Gyógyuljatok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Megvolt az első szinte teljesen gyalogos, babakocsi nélküli sétánk, és rögtön felmerült pár probléma... Például, hogy hogy lehet rávenni a gyereket, hogy arra menjen, amerre én szeretném, és ne arra, amerre ő - pl. az autók elé az útra. Az elején teljesen bizonytalan volt, és úgy kapaszkodott a kezembe, hogy csak no, aztán ráérzett a dolog ízére, hogy kinyílt a világ, és ment a feje után. Így behurcoltam a belső udvarra, ott legalább kevesebb az autó, azt is rögötn meghallom, ha jön. De édes huncut mosollyal természetesen mindig hátraarcot csinált nekem, aztán ment az orra után... Megpróbálom majd, hogy mit csinál, ha én nyugodtan megyek tovább, amerre indultam, de nem akartam rögtön kiborítani...

Egyre jobban megy a poharazás, már csak a pohár asztalra letevése nem megy egészen simán, de a kétfülesből simán iszik egyedül. A kanál viszont teljesen hidegen hagyja, pedig vettünk egy édes kanál-villa együttest. És lassan megtanulja a bari hangját is, csak olykor a bari tátog, a hal pedig béget Kép. Hát, ilyenek vannak. Többiek?
Fulescsacsi
 


Hali!

FCS!
Kezdődik a fogyókúra! (Nemsokára nekem is!) SZaladunk a gyerkők után, mint a mérgezett egér! Jobb, mint bármilyen edzőterem. Kép

Most mennem kell!
Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

De klasszKépKépKép
Mi már ezzel küzdünk mióta, folyton roppant érdekes lépcsőkbe, kutyákba, emberekbe, bokrokba vagy cigarettacsikkekbe akadunk, lehetetlen célirányosan haladni, vagyis iszonyú türelem kell hozzá. De azért olyan szuper, ahogy felfedezik a világot, pl. egy csupasz bokor ágaival ma is jó 20percet játszottunkKép

Ma a kígyósziszegést tanultuk, még van egy kis keveredés, a kacsát és a kiscsirkét is tudja mondani, de a mit csinálra a háp-háp és a csip-csip még nem megyKép

Az uszit abbahagytátok?
Képzeljétek ma 3 levegővétellel sikerült Dorkával átúsztatni keresztbe a medencét. Ilyenkor persze apa fogja, de már csinálja azt a víz alá bukó delfin mozdulatot (nem tudom hogy hívják szakszerűenKép)Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!


Krisszie a fölőtetek lévő topikba már irtam de ide még nem az én kislányom 14hónapos az érdekelne ,hogy hova jártok uszni és milyen a hely meg maga az uszás.KÖSZI Zsuzsi
szuszoka
 
 


Szia Zsuzsi!
Üdv ittKép
Úszás ügyben majd jönnek a többiek részletesen, mert én csak a debreceni úszáslehetőségekről tudok mesélniKép

Az úszás maga általában sztem szuper, még mindig úgy gondolom, hogy Dorkával kapcsolatban a legjobb ötlet volt, hogy elkezdtük 4hósan (húú már 10 hónapja járunk odaKép) volt közte ugyan téli és nyári szünet isKép
Nagyon-nagyon jó a fejlődésének, az izmainak, mozgásnak és nem utolsó sorban egy klassz családi kikapcsolódás. Persze ahogy egyre nagyobb lesz a gyerkőc, annál jobban élvezi hiszen egy nagy vizi játék az egészKép

Remélem kedvet csináltam hozzáKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! De jó, még egy tizennégy hónapos csajszi! Mesélj csak róla! Hogy hívják?

Krisz! Igaz, erre nem is válaszoltam: nem, mi nem járunk már úszni. Nyáron szünet volt, aztán amikor kezdődött, mentünk egyszer, de összevonták a csoportokat és a jó kis hajnali nyolcas csopinkban hirtelen ezren lettek. Képtelenség volt normálisan dolgozni. Aranyos az a lány, aki tartja, de egy kicsit következetlen volt az egész. Másrészt kicsit kiborított, hogy egyedül hordtam, mert apa szinte minden szombaton dolgozik, kb egy hónapban egyszer nem Kép. És Szabolcs eléggé mimóza, hát kb. csak a szaunában, cicivel a szájában érezte jól magát. A víz alatt utált lenni, amúgy jól érezte volna magát, ha nem lett volna az a nagy tömeg, zaj, stb... Amúgy meg a mostani alvási szokásaihoz egyik csoport sem passzol: a nyolcasra nem érnénk oda, a tízesen meg már túl fáradt lenne... Pont a kilences szűnt meg... Kicsit sajnáltam, de majd megyünk két év múlva ovis úszásra, addig is jókat pancsolunk nyáron. Dorka viszont már kis úszóbajnok! Képek nincsnek mostanában?
Séta: hát, mi voltaképpen semmit sem haladtunk... Ment két-három métert, aztán sarkon fordult - mert roppant büszke rá, hogy ilyet is tud -, és vissza, vagy el egy másik irányba, de a házunk közvetlen környékéről nem sikerült eltávolodni. A Népliget pedig tíz perc séta, de lehet, hogy odáig elszállítom a hátihordozóban. Nálunk a buszok a menők. Képes lenne állni az út szélén egy órát buszokat várva. Most sűrűn jártak, hogy lenn voltunk, hát kielégült rendesen Kép. De ment volna ki az útra is sajnos, remélem, egyhamar megértetem vele, hogy nem szabad.
Kígyósziszegés, erre nem is gondoltam! Pedig az biztosan tetszeni fog neki!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Hát, közben lebetegedtünk KépKépKép. Szabolcs tegnapra virradó éjjel nagyon csúnyán elkezdett köhögni, ráadásul úgy megijdet tőle, hogy szinte fuldokolva kezdett el sírni Kép. Azt hittük hirtelen, hogy krupp, de ahogy megnyugodott, a légzése is helyreállt. Így is elég félelmetes volt... Olyan ugató száraz köhögés, volt egyszer nki ilyen, de nem ilyen durva.

Reggel kihívtuk a dokit, mert közben a láza is felment, aztán kiderült, hogy a torka is piros. Bár addigra alig köhögött. Mindenesetre írt antibigyót is, amit először nem akartam beadni, de aztán 39 fölé felment a láza, beadtam a derekam. Persze azóta sokkal jobban van, de most már végig kell az ötnapos kúrát csinálni. Az éjjel nagyon vacak volt, ritka szarul aludtunk mindannyian. Most félek, hogy megint elcsesződik az alvása, mert mindig magunk közé veszzük. ott viszont nem alszik nyugodtan.
És persze nagyon keveset eszik anyatjen és banánon kívűl, fáj a torka...

Amúgy elég jól el lehet terelni a figyelmét játékkal, szóval nem annyira nyűgös, mint várnám, csak orrszívás ne lenne a világon...

No, hát így vagyunk.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Na, akkor a Tavasz tali a hunyó, mert mi is betegek vagyunk! Igaz, csak Kittinek van hőemije, Petinek csak folyik az orra. Kittinek viszont ömlik! Szegénynek már olyan piros a sok törölgetéstől. Köhögés szerencsére nincs, max. 2x egy nap, de az elég ronda. Kép

Eszter!
Őszintén én nem szoktam ilyen hamar antibigyót adni, több okból. Először is mindig reménykedem hogy elmúlik nélküle, de ahhoz is kell pár nap, mire ez kiderül. (max. 3-4) Másodszor iszonyat nehéz beadni mindkét gyerekemnek. Harmadszor Petit úgy meghajtotta amikor egyetlen egyszer kapott a fülére, hogy abba is kellett hagyni, pedig ugye azt nem szabad. Szóval nem könnyű eset.
Persze nem azt akarom mondani, hogy rosszul tetted hogy beadtad, mivel te biztosan jobban tudod, és te beszéltél az orvossal, nem én. (Nálunk a doki is mindig azt mondja, hogy ne adjam be, csak ha ....)
Csak hogy esetleg érdemes várni pár napot, a fent leírtak miatt.

Akkor most versenyezzünk, ki gyógyul meg hamarabb! Kép

Ja, nekem is kezd fájni a torkom....

Sok puszi!
Gyógyuljatok és nyerjétek meg a versenyt!

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Éva!

gratula a babocához.KépKépnagyon örülök

A szobatisztaság témához akarom irni, hogy Flora is egyre gyakrabban mondja amikor kakál, hogy kakálni fog. volt már,hogy előtte mondja, hogy kak kaka aztán nemsokára tényleg kakál. meg szol ha öszejött a dolog. dehát azt erezni isKépKép

Krisz!

nagyon ügyi Dorka az uszással. megint felkeltetted az érdeklődésemet.lehet hogy megint járni kéne. Flora annyira imád fürdeni. mindig mondja, hogy pancsi pancsi
Flora elkezdett maga öltözködni. tegnap egyedül felvette a sapiját meg a sálat mondju az nem teljesen a helyén volt hanem a feje tetején, dfe olyan büszkén ment le sétálni,hogy egyedül felvette. annyira drága volt.a zoknit és a cipőt is probálja.
egyre több szot mondd mondja már hogy auto duda sál néhakabát. de ennek rendzsreint csak az elejét
kb 20 szot tudhat de lehet hogy több. és kezdi összekapcsolni. baba ana(baba iszik) de a nana az danonino annyira édesek szerintem, hogy igy nilik az értelmük
nálunk is a séta az ugy megy ahol kutyák vannak mi arra megyünk meg a kutyások jönnek velünk. a gyerkőc kutyamániás fel kell és már a reggelinél azt mondja vau-vau ki(kutya kint )és megyünk kutyát keresni.KépKép

a betegeknek gyogyulást kivánok

sziasztok
Enci
renci
 
 


Sziasztok!

Enci, köszönjük a gratulát!Kép Kicsit hamar van a dolog, mintha most lett volna vége az előző terhességemnek, de nagyon örülök! Sami, ha megkérem, megpuszilja a hasam, ahol a kistesó van, és odahajtja a kis fejét. Annyira aranyos ez.

Most látom, hogy nátha van mindenhol-nálunk is. Remélem, hamar meggyógyultok, és remélem, mostmár mi is. Bárcsak megint járhatnánk usziba! Utoljára nyár elején voltunk, aztán jöttek a betegségek, és felejtős lett az egész, legnagyobb bánatunkra...
rizike
 
 


Sziasztok!

Gyógyulást minen betegeskedőnekKép Legyetek hamar túl rajtaKép

Szerencsére Dorka még csak 1x volt beteg, pedig azt gondoltam az uszin majd elkap mindenféle nyavajátKép

Ma Floresz-Dorka csúcstalálkozó voltKép
itt a csajok és az apukákok láthatókKép
Floresz simizi DorkátKép
Kép

Igazából nagyon nehéz volt két izgágát fényképezniKép
jót játszottak, Dorka olyan fáradt volt, alig bírt enni, fürödni már ájult is az ágybaKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Andi!

Tényleg végiggondoltuk az AB-dolgot, és nem is bántam meg, hogy adtam, mert még ma is egész nap lázas volt, még a Panadol mellett is, megint felment majdnem 39-ig is. Bár ma már evett valamennyit, lassan talán múlik a torokfájás.

Krisz, Enci! Nagyon helyesek a csajok! Úgy látszik sokkal szociálisabbak, mint az én kis mimózám Kép. Úgy szeretnék másodszorra kishercegnőt...

Nálunk is vannak olyan szavak, amiket Szabolcs használ következetesen egy-egy dologra, de nem a mi nyelvünkön. Sokat szerintem észre sem veszünk Kép.

Az uszihoz: az immunrendszert is edzi, a védőnő mondta, hogy az úszni járó babák kevesebbet betegek. Szabolcs sem volt beteg, amíg jártunk...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Nálunk a takony mennyiség az egekbe szökött. Mindkettő, de főleg Kitti. Szegény nagyon szenvedett emiatt egész nap, mondta is: Anya, ez nem az én napom!
Viszont annnnnyira jó kislány volt!

Szabolcs! Te is gyógyulj gyorsan meg! Léééécccci!


Eszter és Évi!
Megkaptátok a mailt?

Peti már csak a gyaloglást gyakorolja, a két keze fent, de néha mint az alvajárók úgy teszi!
Zuhan eleget, de jól tompítja. Alig van sírás.
(Másért egyre több.)

Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Nálunk is rengeteg a takony... És még láz is van, éjjel kelés, nyűgi, nehezen alvás a bedugult orr miatt, bár a ma éjjel tagadhatatlanul jobb volt, mint a korábbiak. A köhögés szárazból hurutosba váltott, de szépen szakad fel.

Enni nem nagyon eszik, csak tejcsit kér. Ezekkel a hüle kanalas gyógyszerekkel vagyok gondban, Szabolcs semmit sem vesz be önszántából, de sajnos az ételt is kézzel fogadja csak el, a kanál látványától is menekül. Meg fodom mondani a dokinak, hogy inkább írjon tablettát, vagy kúpot, mert ez horror, én nem kínzom a gyereket a szirupokkal...

És tessék, végre egész jó idő van, mi meg itthon ülhetünk...

Andi, megkaptam a mélt, megdöbbentő, bár én már hallottam erről a képről, de még nem láttam.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Jobbulást a lurkóknak!!!!KépKép

Fcs,
nálunk is hisztiba fulladt a kanalas beadása, cseppentővel vagy fecskendővel nem próbáltad még? úgy azért hatékonyabbKép

a csajom követelőzik, menekKép

Krisz
krisszie
 
 


Helló!

A Nurofen sziruphoz adnak olyan jó kis fecskendő félét, azzal jól be lehet adni. Nálunk is nagyon gáz a gyógyibevétel, az orrszívás.
A tabletta is nehéz ügy, még 2 évesen is! Kitti szedte az augmentint tablettában, mivel kihányta szirupban, de nagyon nehezen nyelte le, ráadásul rá van írva, hogy 12 éves kortól! (2 éves volt) Dokink szerint csak a félrenyelés veszélye miatt írják rá. Szerencsére nem sokat kellett szedni, és most meg már bevesz mindent, egy kis csoki kilátásba helyezésre! (Peti arra se! Kép )
FCS!
A videó is átment? Persze én megvágtam, hogy csak egy perc legyen, de mégsem az ment el. Kép Többen meg sem tudták nyitni.
Kár hogy ide nem lehet mozgóképet tenni.
Oly drága ez a Peti, egész nap csak megy és megy! Most már le is gugol, és cipel mindent ide oda. Tegnap még nem cipelt. Ilyen rohamos fejlődést ritkán látni, Kitti sokkkkkkal lassabban csinálta.

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi! Nem, video nem jött KépKépKép.

Szabolcs is lassan csinálja, még most is bizonytalanok a léptei olykor, bár ő már hurcolászik egy ideje, de hát lassan egy hónapja elindult. A guggolásból felállás, állásból guggolást meg már azelőtt csinálta, hogy elindult.

Ma reggelre elment a hangom, ez a kisebbik baj, de olyan torokfájás kíséretében, hogy csak no. Ahogy felébredtem, könnybe lábadt a szemem, annyira fájt. Most jobb valamivel, elszopogattam egy faringoseptet, az volt itthon. Amilyen mázlim van, nem lehet szoptatás alatt szedni, de gőzöm sincs, mert nem találom a tájékoztatóját. Hangom továbbra sincs... Kicsit unom már a betegségeket...
Fulescsacsi
 


Hellóka!

Minden betegnek gyors gyógyulást kívánok! Kép

Nálunk, mintha kis javulás lenne. Láz nincs, köhögés se nagyon. Nekem sincs eddig semmi bajom.
Pedig fájt a torkom a héten.
Remélem Kitti hétfőn már mehet oviba, mert már nagyon unja a bezártságot.

A videót megpróbálom újra elküldeni, vagy felveszek egy másikat, mert már azóta is rengeteget fejlődött a járása.

C-vitamint eszitek?

Puszika!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Andi! Szerencsére Petinek eszébe jutott egy ősi csodaszer torokfájásra, amit garantáltan lehet szoptatás alatt is alkalmazni: szódabikarbónás vízzel kell gargarizálni. Hihetetlen, mennyire hatásos!

Persze, hogy esszük, Szabolcs is kap Cebiont, meg én is eszem a C 500-ast. Most kapott másik orrcsepet, mert nagyon sűrű a váladék az orrában. Úgyhogy szívom neki, mint gép, mert rettegek a fülgyuszitól. Szegényt nem győzöm kárpótolni a sok kínzásért... Gyógyszerbeszedés: próbáltam fecskendővel, de ugyanúgy fuldoklik, egyszerűbbnek tűnik a kanalas megoldás. Fölétérdelek, így a kezeit a combjaimmal fogom le, és gyorsan sutty, persze van némi hiszti, de gyorsan lezavarjuk a dolgot, így nem borul ii annyira.
Fulescsacsi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: