Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Bringa
Boldog felevesedest.!!!

Norkin
Hat neked tenyleg konnyu szulesed volt gratula, ha nekem ilyen konnyen ment volna akkor nagyon orultem volna, de mar el is felejtettem a sok kinlodast mikor meglattam a fiam.

Zsuzsa
Tenyleg nagyon szuper volt a seta de sajnos megint hull a ho es megint nagyon hideg van ugy hogy negyon el vagyok keseredve mert megint szobafogsagban estunk Kép(

Jo napot nektek en meg megyek fekudni mert mar ragadnak le a szemeim de mindig csak este 11 utan jut idom leulni a gephez.
Tettem fel Robertrol kepeket ezen a cimen talaltok ra ha van kedvetek es idotok megnezhetitek http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=1078
Emese es Robert
mokuci
 
 


Emese
Nagyon édi Robert, igazi kis pufóka Kép Most hány hetes?
bringa és hanka
bringa
 
 


Emese
Tenyleg ilyen szulesrol almodtam! ) Azert nem is remenykedem,hogy a kovetkezo is ilyen konnyu lesz...

Zsuzsa
Neurologiat elfelejtettek mondani, csak a zarojelentesen vettem eszre itthon, hogy mennunk kell.
Nalunk is nagy pocifajas volt tegnap delutantol. Azt hittem szekrekedese van Jazminnak,mert olyanokat nyomott, de szerintem csak a hasa fajt. Mi is 1utt aludtunk, pedig erre nem akarom raszoktatni, de nem volt szivem hallgatni ahogy sirt, a derekam meg szakadt le. De ugy latom ma folytatodik a buli. Kép

Na megyek vigasztalni
Norka + a 2 hetes Jazmin
norkini
 
 

 
 

Bringa,
kisse megkesve, de boldog felevessegetKép

Norka,
nem hipotonia /hypotonia/ gyanúja miatt kuldenek neurologiara? Csicset kerdezd meg, O jar Petikevel kezelesekre, O tobbet tud mondani.

-Afonya
afonya
 
 


Afonya
De! Nyaki hypotonia. Koszi. Kép

Csics!
Kerek egy kis felvilagositast ez ugyben! Kép Koszi

Jazmin vegre elaludt. Remelem kipiheni a pocakfajast!!!

Norka
norkini
 
 


sziasztok
Hanna tegnap felállt. Azóta is gyakorolja ezen tehetségét. Valamint most már nem laposkúszásban halad, hanem elkezdett mászni :9 S hogy még tetõzze vmi a féléves szülinapot, õ is kapott egy kis reszelt almát. Szereti Kép

Áfonya, Emese
Köszi Kép

ZSUZSA ÉS LÕDI
remélem, még ezt olvasod Kép
Hová mész? Úgy értem, melyik topicba? Methát akkor követnünk kell Titeket, hiszen Lõdi nélkül Hanna szomorú Kép Meghát mi is elmúltunk félévesek (kerek 1 nappal Kép
Remélem, hamarosan meggyógyul a pocoró!!!!

Norka
Hanna kb. háromhónapos koráig állandóan kézben volt, azóta is sokat. s szerintem nincs elrontva. Nagyon jól tud játszani magában is (igaz, hangulat kérdése Kép

pussszzancs
bringa és hanka (félév+1nap)
bringa
 
 


Fkata!

Ide is leirom, hÁtha erre jársz!KépKép
A bárányhimlö egy viszonylag ártalmatlan gyerekbetegségKép (az nem jó, ha valaki felnöttként kapja meg), nálunk 17 hetes volt Nátán, amikor mindenki átesett rajta (szomszéd gyerekek, Beni és Nátán is), bár Nátánról azt gondoltam, hogy nem fogja elkapni, mert én voltam bárányhimlös, ö meg még csak szopizott. De végül megkapta, és semmi gondot nem okozottKépKépKép, nem is vakarózott, csak egy darabig kiütéses volt. Gyakorlatilag nyomtalanul gyógyult, csak a fején van még két kicsi heg (ott valószinü mélyebb volt a kiütés), de már azok is tünnek, aki nem tudja, hogy ott volt, észre sem veszi.
Egy gond csak az volt, hogy ebben az idöszakban elég sok az oltás, ugyhogy ezek rendesen tolódtak, az utolsót 6,5 hónaposan kapta meg. De ez nem baj!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Bringa
Hannácskának így utólag is boldog félévességet kívánunk.

Zsuzsa
Itt hagysz minket? Kép Merre mész?

Beszti
Köszi az infót, az oviban van bhimlõ járvány és ezért kérdeztem.

Kata
Katalin (fkata)
 


Norka!

Mi voltunk Ádámmal neurológiai vizsgálaton, 10 hetesen. Igaz, hogy 4 hetesen kellett volna, de elmaradt. Nekünk azért, mert Ádi vákuummal született, mert nagy volt(4050 gramm), beszorult. Kicsit oxigénhiányos volt. És hogy ez nem okozott-e neki valami károsodást. De szerencsére nem. Annyiból állt a vizsgálat, hogy mennyire kommunikál( vigyorgott a dokinõre ezerrelKép), mennyire tartja a fejét. Akkor még egy kicsit bénácska volt, rá is írták a papírjára, hogy nyaki-háti hypotonia. Tornáztatni kell, és most március 26.-án visszavinni kontrollra. De az össz vizsgálat nem tartott tovább negyed óránál.

Puszi

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!
Bringa
Koszi a biztatast! Kép Remeltem is,hogy nem rontom el, ha szeretgetem, hiszen mindkettonknek erre van szuksegunk!

Betti
Ez jol hangzik! Kép Jazmin mar egesz ugyesen tartja a fejet. Csodalkozom is, hogy 2 hetesen mar ennyire megy neki, pedig nem szeret hason fekudni. Szoval akkor nem aggodom, semmi fajdalom nem lesz, meg ilyesmi! Kép

Mi megint vegigaludtuk az ejszakat.2kor volt 1 szopi, es legkozelebb 7kor ebredt a Kiscsaj. Remelem ez igy is marad. Kép

Norka
norkini
 
 


Sziasztok
Áfonya
Kép

Norkini
semmi fájdalmasat nem csinálnak vele csak megnézik a reflexeit és egy ugynevezet ülésbe huzásos gyakorlatot fognak vele csinálni de ez sem fáj petikének a fejét is megnézték uh-val ne aggodj lehet javitani rajta tornával mi most a Petöbe járunk tornázni és mostmár nem log a feje szépen tartja hason is de ha felültetm akor még nem tartja meg de dolgozunk az ügyön és szépen fejlödünk Kép .

Csics és a szépen fejlödö Petike Kép
csics
 
 


Csics!
Koszi az infot. Eddig sem gorcsoltem rajta, de igy legalabb tudom mire szamitsak! Kép

Lanyok
Irtam,hogy Jazmin is csipasodik. Mikor szemcseppet kap, szep a szeme, de ha veletlenul kimarad (pl. tegnap hisztis volt nagyon) akkor ujra elojon. Nem megoldas,hogy csak addig ok ameg a szemcsepp hat. Szerintetek?

Norka
norkini
 
 


SZiasztok!

Norka,
cseppents bele anyatejet, ez nagyon jó szokott lenni, rendszeresen törölgesd ki kamillás vattával, és egy picit masszirozhatod is az orra nyergénél. Csak nagyon finoman, óvatosan.
A nyakával kapcs. nálunk is teljesen odáig volt a gyerekgyógyász, mikor megszületett a kisfiam, a háziorvosunk azt mondta, jó-jó, majd a 6 hetes ortopédiai vizsgálaton mutassunk meg a dokinak (neki ferdenyak problémája volt). Megnézte, mondta tornáztassuk, 3 hónapos kontrollon már semmi sem látszódott. Lett egy bivaly erõs kisfiam.Kép
Persze abból baj nem származhat, ha megnézi szakember, de ne aggódj emiatt.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Norka
Nem tudom, ebbe a topicba írtam-e, de nálunk is e volt Hannával. Aztán a lányok mondták, hogy néhány doki szerint jó féléves koráig mindenképp várni, mert addigra kinõheti. Hihetetlennek hangzott, de tényleg kinõtte, kb 2 és fél hónapos korára. Egyébként azt csináltam vele, amit Ágci is javasolt.
bringa
bringa
 
 


Koszi lanyok az infot! Kiprobaljuk.
Mi most jottunk neurologiai vizsgalatrol, minden rendben a kiscsajjal! Kép
Norka
norkini
 
 


Norka
Nagyon örülök!!!! Kép
bringa
bringa
 
 


Norka!

Látod, nem kellett aggódni! Örülök, hogy rendben volt minden!

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Norka, de jóóó!Kép
Azért 6 hetes kora után finoman tornáztathatod, hogy erõs kisbébi legyen, a masszírozást pedig már most elkezdheted, nagyon jó a kisbabáknak. Az interneten fenn van, egy egész könyv, ha vkinek kell a cím, szívesen megírom.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok
Na vegre mulodika babanet mert a tegnap meg ma delelott nem akart bejonni semmi sem.
Holanap megyunk a kethonapos szurira, remelem most mar vegre megkapja hogy mar valahogy legyunk tul rajta. Nagyon el vagyok mert mar ket ejel nagyon rosszul aludt Robert mindegyre felsirt, meg haromszor evett is, mar azon aggodtam hogy lehet hogy nincs eleg tejem es nem lakik jol azert sir, ma viszont rajottem hogy tejem az van boven ugy hogy nem az volt a gond.

Zsuzsa
Szerintem nem keszul itt sem vastagab anyagbol a babakocsi de en szoktam beletennni egy vastag takatot ami alul felul vedi meg van a kocsinak labvedoje es szelvedoje ami nelkul nem igazan lehet kimenni mert itt legtobszor szel van, ami elegg hideg. Ma is kivittem egy kicsit de hamarosan radobentem nagy tevedes volt mert a ho nem volt eltekaritva es a babkocsi nem akart gurulni a hoban igy hamar visszafordultunk.
Koszi a gratulat a hetfordulohoz. Viszont kivanjuk Elodnek is.

Agci
Engem is erdekel a konyvcim.

Jo napot kivanunk nektek
Emese es Robert
mokuci
 
 


Sziasztok!

Tegnap a nagy oromre,hogy minden rendben, jott 1 hasfajos nap... Kép De ugy tunik most mar minden rendben! Ja es elojott Jazminnal a szajpenesz Kép Kaptunk doktornenitol ecsetelot, de vedono mondta,hogy jo sokaig el fog huzodni...Van valakinek tapasztalata?

Babamasszazs
En konyvtarbol kolcsonoztem ki a Lebolyer fele konyvet (naggggyon tetszik!) + Gabriele Zaiss : Babatorna c. konyvet. A Leboyert eloszor Apan probaltam ki, es azt mondta nagyon jol esett neki. Persze a vegere bealudt! Kép

Agci
Ti mikor szoktatok a masszazst csinalni? (huu, de szepen kerdeztem! Kép ) szoval este? Es milyen olajat hasznaltok? Valaki ajanlotta az olivat. Szerinted?

Lanyok
Hasznalt mar valaki Espumisan -t? Mennyi teaba kell tenni a 25 cseppet?

Lassan jon a baratnom es megyunk setalni 1et! Kép Mar nagyon varom. Olyan jo kimozdulni babacskaval!!

Norka + Jazmin
norkini
 
 


Sziasztok!

Mi is jól vagyunk, csak a héten a apa bitorolja a gépet,mert szabin van, ezért nem írok gyakrabbanKép
De majd a jövõ héten bepótolom!

Sziasztok!

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Babamasszázs
[url=http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz3.htm" TARGET="_top]http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babmasz3.htm[/url]

Bár én az alapján szoktam masszírozni, ami a kórházban kapott csomagban volt, egy Johnsonos füzetecske, abban van egy pár fogás. És én fürcse elõtt, Johnson's olajjal szoktam, szerencsére Ádám nem allergiás rá.

Sziasztok!

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Na, ezt most csak úgy spontán találtam azon az oldalon, amit belinkeltem:
Az újszülötteknek csak kb. a negyede alussza végig az elsõ napok múltával az éjszakát; másik negyedük 3 hetes korra tanulja meg az éjszakai alvást, a harmadik negyed mintegy 6 hetes korra áll rá a rendre, a maradék 8-9 hét alatt; ezt a fejlõdést nem befolyásolja, hogy a csecsemõt éjjel etetik-e vagy sem.
Bizonyos fokig a csecsemõ születési súlyától és érettségétõl is függ, hogy milyen hamar kezdi átaludni az éjszakákat. 4-5 kg-os súlyt elérve ugyanis már semmi szüksége sincs éjszakai táplálásra.

Fel is olvasom a fiamnak, aki majd 4 hónapos léttére 2-3* szopizik éjjel isKép Hátha Õ még nem olvasta ezt az oldalt és eddig ezt nem tudtaKép Talán majd ezután...

Betti és a 16 hetes + 1 napos Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


sziasztok
Hát mi továbbra sem igazán alszunk. Most hogy apa itthon volt, megint jobb volt - mint mindig. Arra gondoltam, hogy talán érzi a bébi, h én is kiegyensúlyozottabb vagypok ilyenkor. Persze ilyenkor is kétszer kel, de csak ennyi. Úgyhogy jelentem, visszaköltöztünk Hannához Kép

Zsuzsa
Már fentebb írtam mi a helyzet az alvással.Nálatok mi van? A tejtesó hogy van? Te hogy tudod az össze hét-hó stb-fordulót megjeygezni???? (gondolom lesel vhonnan, dehát micsoda jó fej vagy!) Kép

Betti
Hát akkor Hannát is ideje megtanítanom olvasni Kép

Masszázs
Én minden nap (most már azért nem minden nap) masszíroztam Hannát, elsõsorban a hasfájóssága miatt kezdtem el. Sima gyógyszertári steril napraforgóolajjal. A másik topic-ban avokádóolajat javasolt vki. Csak azt nem tudom, hol lehet kapni. Szóval szerintem nagyon jót tett, Hanna talán ezért is fordult meg, kúszott olyan hamar. Meg persze ahasfájósságon kívül azért is csináltam hártha jobban alszik... Viszont mindketten nagyon élvezzük, szerintem érdemes csinálni.

Norka
Mi használtunk Espumisant. A 254 csepp egész napra vonatkozik. Én anyatejbe csepegtettem kaja után. Viszont nme nagyon használt. A Gripe Water jobban bejött, 1 hós kortól már adható, próbáljátok ki

pusszancs,
bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok!Kép

Norka,
örülök, hogy minden oké Jázminnal. PocifájásKép, nekünk is a Gripe Water jött be inkább. Most is beszereztem, de szerencsére Anna nem hasfájós.

Betti,
hangosan röhögtem ezen az idézetenKépKépKép. Akkor az én Malackám a maga 125 hetével súlyosan el van maradva az átlagtólKép.
pusz
Zulu+Anna+Malacka

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Norka,
írtam mailtKép.

Lányok,
Hanga szerencsére nem volt hasfájós, de a sógornõmék gyerekei igen. Nekik a dokinéni egy gyógyszertári keveréket írt fel a hasfájásra, az nagyon bevált.

Betti,
érdekes ez az írás a 4-5 kg-os súlyú csecsemõk éjszakai alvásáról. Kép

Üdv

Szila
Szila
 


Bringa
254 csepp! Kép Kép Es mennyi anyatejbe csepegtetted?

Ezexerint megprobaljuk a Gripe watert is, mert az Espumisant elegge fura.Egesz nap sirt tole, du. mar nem is adtam neki. Szerintem nagyon beinditotta a beleit...

Zsuzsa
Normal esetben ugyesen vegigalussza az ejszakat 1 szopival.Nappal is ugyesen elalszik 3 orakat, aztan nezeget. De az elmult 2 nap nagyon nugos volt. Most este alszik eloszor 2 oranal tovabb...
Szajpenesszel en is felek,hogy ne terjedjen at cicire Kép Lehet,hogy itatni kellene az anyatejet vele? De annyira megnyugtatja a szopizas, na es nekem is olyan jo erzes! Kép Nem szivesen hagynam ki. Holnap megyunk dokinenihez, megkerdezem!

Jo pihit!
Norka
norkini
 
 


Norka,
lehet, hogy a szájpenésztõl sír, fáj a szája. Nagyon fontos, hogy nagyon jól ecseteljétek be a száját (fültisztító pálcikára vagy egy kis gézdarabra tedd a folyadékot, azt csavard az ujjadra, és úgy töröld körbe belülrõl), akár még egy kicsit a cicit is letörölheted vele. Utána már ne egyen, igyon legalább negyed óráig. Ha el is múlik elõbb, 10 napig kell kenni!
Nem kell itatni, ugyanúgy marad, amíg akar.

Masszír: igen az esti fürdés elõtti idõszak nagyon jó. Mandulaolajjal is lehet, oliva is jó. Az Avokádó, Jojoba, Mandulaolajat legolcsóbban a Tescoban tudjátok beszerezni (illatszer osztály), de lehet kapni DM, Rossmanban is.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Kedden mi is megkaptuk a kéthónapos oltást. Nem volt semmi gond, Nóra nem lázasodott be és nem is volt nyügi.
Alvás: Hát igen, akkor már nekünk sem kellene felkelni éjszaka, mert mi már túlléptünk a hat kilón is. Én meg úgy olvastam egyszer, hogy fél éves korban nincs szükség már az éjszakai szopira, ilyenkor kell már átaludni az éjszakát.
Náluk az a gond, hogy amikor hajnalban (5 körül) felkel a Nóra nem akar visszaaludni, de ha nagy nehezen vissza is alszik akkor is csak egy fél órára. Persze mire elalszik addigra a Gergõ kel fel.
Gergõnek hetedikén lesz a mandula mûtét. Nem engedtem oviba, mert bárányhimlõ járvány van és ha elkapja elmarad a mûtét. Hétvégén anyukáméknál volt az unokatesója a Bogi is ott volt. Tegnapelõtt hívtak, hogy a Bogi bhimlõs. Az õ ovijukban is bhimlõ járvány van. Remélem nem kapta el, mert akkor húzódik a mûtét, és a vasárnapi farsangra sem mehet, pedig nagyon készül rá.

Emese nektek megvolt már a szuri?

Norka, remélem hamar túllesztek ezen a szájpenész dolgon, és nem viseli meg nagyon a babát.

Egy kérdés. Nórika mostanában az öklét nyomja a szájába és azt rágja, vagy nem tudom mit csinál vele, ez normális ebben a korban? Ja, meg fujja a nyálát. Kép Már nem emlékszem, hogy a Gergõnél, hogy volt.

Kata és nóra
Katalin (fkata)
 


Sziasztok
Hat en is remelem,hogy hamar tulleszunk a szajpeneszen! Mar nem olyan lepedekes a nyelve, pedig csak 2x kentem be. Persze,tudom,hogy ez meg semmit nem jelent, de tengap annyira csunya volt!

Agci
Fultisztitoval csinalom, remelem eleg alaposan! Szopi utan pedig a cicim is bekenem! Koszi a tanacsot. Kép
Masszazs
Eddig mindig ele nyugi volt furdes elott, igy meg nem probaltam ki, pedig mar uugggyy keszulok! Kép

Kepzeljetek! A 2 het alatt miota hazajottunk, Jazmin fel kg.-ot hizott! Kép Legalabb ekkorat a jama is, mikor dokineni megdicsert minket! Kép

Kata
Szegeny Gergo! Kép Remelem minden rendben lesz, es most elmarad a himlo! Bar a mandula mutet sem egy tul jo program... :0/

Zsuzsa
Vegul ma felirt pocifajasra a dokineni valami kotyvasztekot. Majd ki kell vennem a patikaba. Azt mondja jot szokott tenni. Csak mar annyi mindent kell adagolnom szegenynek,hogy alig tartom eszbe!!! Kép

Kepzeljetek! A 2 het alatt miota hazajottunk, Jazmin fel kg.-ot hizott! Kép Legalabb ekkorat a majam is, mikor dokineni megdicsert minket! Kép
Na megyunk setalni. Vegre itt is gyonyoruen sut a nap!

Norka es Jazmin
norkini
 
 


sziasztok
hát az az alvásos dolog érdekes akor majd én is megmutatom petikének hátha akor átalusza az éjszakát mert petike is több mint 6kg mégis fell kel éjszaka Kép .

jobbulást a betegeskedöknek

Pusz csics és petike Kép
csics
 
 


Sziasztok
Robert mar hat es fel kilo es 65 cm, mindenk el van csodalkozva hogy mekkora gyerek, hogy nem ugy nez ki mint egy kethonapos baba, a dokineni megint azt a tanacsot adta hogy probajam meg negyoranken etetni hogy ne hizzon olyan nagyon sokat de en nem fogom kinozni a gyereket mert mar a mult honapban is ezt mondta es en a hulye fejemel ki is probaltam de ugy sem birta ki a negy orat csak a 3 es felet es egy het utan feladtam. A szemevel meg mindig ugy vagyunk es most is azt a valaszt kaptam hogy majd magatol elmulik.
Kulomben megint kihozotta beketuresembol a dokineni mert egy orat vartunk megint amig sorra kerultunk es a masik dolog meg az hogy rakerdeztem hogy Robertnek kifele all a koldoke es nincs e vele valami gond erre azt a valaszt kaptam hogy hat lehet hogy van egy kis koldokserve de nem kell azzal semit sem csinalni.
Mar alig varoma a nyarat mert akkor megyunk haza latogatoban es akkor otthon kivizsgaltatom rendesen a gyereket mert itt tenyleg nem torodnek vele.

Kata
Mi is megkaptua a tegnap a szurit eddig meg nem volt semmi gond vele es remelem ezentul sem lessz, bar en a tegnap szuri utan adtam neki lazcsilapitot mert a doki azt mondta hogy jobb megelozni.Robert is ujabban azzal szorakozik hogy fujja a nyalat es eszi meg az oklet de azt olvastam hogy ebben a korban ez normalis ugy hogy ne aggodj.

Maszir: Robert nagyon szereti nallunk minden este 6-tol 9-ig jatszas tornazas maszirozas van a programban ss azutan jon a furdetes szopizas eset 10-kor lefekekves.

Ok most hagylak benetek mert valamit kelene foznom is de meg este benezek.

Pusz Emese es Robert
mokuci
 
 


Emese,
az en lanyomnak is koldokserve van. A mi dokink nagyon lelkiismeretes, alapos fajta, en megbizom benne. O is azt mondta, hogy ezzel nem lehet mit tenni, esetleg leragasztani, de ez mar idejetmult felfogas szerinte /en azert kertem , de masnap leszedtem rola, mert a bore teljesen kipirosodott a csik alatt/. Szoval varni kell, hatha magatol elmulik. Ha nem, akkor mutik sajna. Hetfon a vedonom 2 evet mondott, hogy addig varnak.
Eheztetes: hat nem normalis, aki ezt javasolja.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok
Most mertem Robert lazzat es 38 fok volt ugy hogy adtam neki lazcsilapitot es szegnykem el is aludt ugy sajnalom latszik rajta hogy semmire nincs kedve, nagyon nyugos. Az oltas helye is kezd bepirosodni de nyomogatam neki es nem reagalt ugy hogy biztosan nem faj meg. Nallatok mennyi ideig tartott oltas utan ez a nyugos idoszak?
Emese es Robert
mokuci
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap este írtam, de mire elküldtem volna lefagyott a gép..
Most kezdem megint, remélem nem jön közbe semmi.

Emese
Szerintem hülyeség ez az éheztetés. Inkább örülne a doki, hogy ilyen szépen hízik és fejlõdik Róbert. A mi dokinõnk inkább megdícsér, hogy szépen hízik, már Nóra is 6250 gramm. Egyébként a Gergõ is jó súlyban volt ilyen idõs korában, 10 hetesen volt 6800 gramm. -Most pedig ha ránéz vki, meg nem mondja, hogy olyan kis golyó volt. Most örülök ha eszik.
Sajnálom szegény babót, hogy így megviseli az oltás. Nálunk szerencsére nem fájt a lába és nem is voltunk lázasok. Remélem hamar túllesztek rajta.

Norka
Látom Jázmin is szépen gyarapodik. Elhiszem hogy büszke vagy. Remélem a szájpenész hamar elmúlik a picinek.
Mi a negyediken lakunk, persze lift az nincs, úgyhogy mire felérek redesen lihegek. Persze a hátamon egy nagy hátizsákkal, mert harmadik kezem nem nõtt amibe a bevásárolt dolgok is elférnének. Várom már a jó idõt, mert akkor legalább nem kell ennyi gönc.

Zsuzsa
Kistarcsai kórházban mûtik. Egy éjszakát kell bentlenni. Apa megy vele. Elõtte való nap pedig vérvételre kell vinni és az altatóorvossal beszélni. Engem igazán ez az altatás rémiszt meg. Remélem nem lesz gond, bár nem lesz könnyû az apjának. Beszélgetünk a Gergõvel, mondjuk neki, hogy mi hogy lesz, de azért biztos lesz sírás, fõleg amikor majd tolják a mûtõbe és ugy oda apa már nem mehet.. Jó lenne már túlleni rajta.

Én csütörtökön voltam fogászaton, nagyon féltem, de szerencsére nem fájt, sajna még kell menni párszor. De legalább már nem fogok úgy félni.

Most megyek, mert egy óra múlva itt lesznek anyósomék, jönnek köszönteni a párom, nekem meg még van egy kis dolgom.

Jó hétvégét
Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Emese
petikének nem volt semmi baja a 2hónapos oltásnál a töbinél meg a kup hatása miatt végig aludta a délutánt és az éjszakát is .

pusz csics és petike
csics
 
 


Sziasztok!

Emese
Remelem ma mar jobban vana fiacskad!!

Zsuzsa
Amit pocifajasra kaptunk ,naggggyyyon jo! Legalabb is Jazminnak ma 1 hangja nem volt. Bekesen nezelodott, evett ,aludt. Eszebe sem jutott sirni! Kép

Kata
Nem irigyellek ezzel a lepcsozessel! :0/ Nem semmi lehet felcipekedni!


Masszazs
Ma sem kezdtuk el. Jazmin vegig aludta a delutant, szopizott es visszaaludt. Alvas kozben meg mar csak nem masszirkazom... Kép

Nagy ma itt a csond, minenki pihizik,Apazik? Kép

Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

Ma megvolt az elso masszazs! Jazmin nagyon elvezte, pedig sirosan kezdtuk az eksont! Kép Tok jo volt!!

Puszi
Norka es Jazmin (aki ma 3 hetes)
norkini
 
 


Lányok
Hát mi nem alszunk éjjel. Már most (!) túl vagyunk az elsõ megébredésen Kép
Tegnap 6 volt.
úgyhogy megyek "aludni"

Norka
Gratula, én is masszírtam maKép

bringa és hanka
bringa
 
 


Sziasztok
Koszonjuk mindenkinek az egyutterzest most mar jol vagyunk bar Robert is tobszor ebred ejszaka meg napkozben is nyugos nam tudom mi lett vele mert nem volt igy. A tegnap egesz nap hol rajtam, hol az apjan logott ha letettuk mar sirt remelem ma jobb lesz mert a ferjem ma egesz nap dolgozik es kimenni sem tudunk met megint nagyon hideg van.
Kepzeljetek a tegnap ettem az almat es Robert sztrajkolt hogy neki is kell odatartottam hogy nyalja meg es mege el sem huzta a szajat neki de ugy sem kap belolle csak majd egy par honap mulva(ugy 5- 6 hos koraba), legalabbis amig van tejem addig nem akarok mast adni neki.

Norka
Gratula a masszirhoz. Hogy turi a kiscsaj? Szereti?

Bringa
Hat nem konnyu dolog egy ejszaka annyiszor kelni. Nallunk is ez van kb egy hete hogy legalabb 3-szor kwlunk egy ejszaka.

Kata
Szerintem Robert nem is kover gyerek inkabb hosszu, de en biztos nem eheztetem majd ha megindul es mozog akkor ugy is leadja a folosleget.

Puszi
Emese es Robert
mokuci
 
 


Bringa
Hogy telt az ejszaka??

Emese
Nagyon jol birta a kikepzest! Kép Ugy lattam igazan tetszett neki!

Sziasztok
Norka es Jazmin
norkini
 
 


Sziasztok!

Na megpróbálom összeszedni a gondolataimat, mert olyan sok mindent szeretnék írni!

Szombat reggel voltunk hasi ultrahangon Ádámmal. Mert amíg a pocakomban volt, a veséjében elég nagy üregrendszeri tágulat volt. Hát akkor azt mondták, hogy mire megszületik helyrejön. Születése elõtt 8 nappal voltam UH-n, még akkor is 15*12mm-es tágulat volt, ami azért elég nagy. Hát miután kibújt, rá pár napra állítólag megnézték, rá is írták a kórházi zárójelentésére, hogy nincs tágulat. De engem csak nem hagyott nyugodni a dolog, hogy ha elõtte hónapokig volt, 8 nap alatt hogyan rendezõdhetett. Kértem hát a doktornõtõl beutalót. Szerencsére van egy kisebb egészségház, oda mentünk ultrahangra, nem a kórházba. És bizony még mindig van tágulat a bal oldali veséjében, 6*5mm-es. De úgy néz ki, hogy nincs vele gond, de azért egy vizeletvizsgálatot is csináltatnunk kell. Azért gond a tágulat, mert ott összegyûlik a pisi, nem bír rendesen kiürülni és befertõzõdhet a veséje. Szóval ha színeset pisilne, vagy ha bármikor belázasodik, egybõl vizeletvizsgálatra kell vinni, hogy nem-e ez miatt. De ha nincs gond, akkor is egy éves koráig 3 havonta vigyem kotrollra. De itt legalább a szemem láttára alaposan megnézték. És mondta is a szonográfus dokinéni, hogy igen, a kórházban elég felületesekKép (szomorú, hogy pont egy pár napos gyerekkel azok) De Ádám elég jól viselte a vizsgálatot, csak a zselé volt hideg neki is. Azán már szépen nézelõdött. És a dokinéninek is nagyon tetszett a haja, mondta, hogy ilyen sötétszõke hajat ilyen pici babánál még nem is látott. Megpróbálom idetenni az UH képet, amit kaptunk.
Kép

És az én kis Gólyószemem kifejlesztett egy érdekes kúszás technikát! Hason fekve maga alá húzza a lábait, felpúpozza a fenekét, aztán kibillen oldalra, meg a lábával is nyomja magát. Arra még nem jött rá, hogy a kezét is használhatná. Így egyszere halad elõre és oldalraKép ha olyan kedve van, még kiabál is hozzá. Mert erre is mostanában jött rá, hogy õ tud kiabálni, sikítozniKép Pedig semmi baja, csak tetszik neki a hangja. És ha nem kiabál, akkor dumál folyton. Én ha beszélek hozzá, szinte mindig megkérdezem tõle, hogy igen? Na, ezt már majdnem jól tudja utánozni, csak tõle valahogy így hangzik: ign. Meg minden bú, gú. És gurgulázik a nyálával a torkábanKép Hangosan nevetKép Valamelyik nap is úgy megnevettettem, hogy elkezdett csuklani (én is ilyen vagyok, ha nagyon nevetek, a végén mindig csuklok) Imádja ha dögönyözöm. Jobb oldalt alul már majdnem kinnt van a foga, már látom, hogy fehér. Állandóan rág mindent, nyálaz össze-vissza.
Szopival is ügyes mostmár. Bár nem tudom mi az oka, de mostanában szerintem elég keveset eszik. Már azért kiszívta a cicit, de az utóbbi pár napban hagy benne elég rendesen. És büfiztetem, visszetetszem, akkor sem kell több. nem tudom, hogy a foga zavarja?Kép Vagy az, hogy én újra nagy lány lettem?(13 hónap után) De megkóstoltam, a tej úgyanolyan édes szerintem, mint elõtte. De ha éhes lenne, biztos enne, nem? Mert pisil, kakil rendesen. Mérni mostanában nem mértük, de 6 kiló felett van. Éjszaka még mindig 3 óránként eszünk. De végül is este 8-kor már alszik, igaz, hogy éjjel 3* eszik, de azért reggel 7-ig alszik.
Át kellett szerelni a babatornáztatót is, mert idegesítette, hogy a kis játékok kilengtek, amikor õ meg akarta fogni õket. Most keresztben kifeszítettem egy szalagot és arra kötöztem a játékokat, így tudja õket tapizni. És mostanában még jobban igényli, hogy foglalkozzunk vele, egymaga nem sokáig van el.
Na ennyit rólunk, mert a végén még tele lesz a monitorKép

fKata!

Mi az ötödiken lakunk, nálunk sincs lift, szóval megértelek... Ráadásul Te két manóval! Mikor mûtik Gergõt?

Emese!

Ugye jobban van már Róbert? Remélem igen! nekünk csak a 3 hónapos szuri után fájt napokig a lábacska.

Norka!

ugye milyen jó a masszázs? És tök ari a lánykád a képen!! éjszaka hányszor szopizik? Ki tudod pihenni magad?

Bringa!

De miért nem alszik ez a nagylány??

{Zsuzsa!}

Elõd is tök cuki a képen? Mennyi ideig szokta rágcsálni így a lábát?
Áfonyánál olvastam, hogy nem akar mást enni a cicin kívül. De szerintem, ameddig hízik, elég, hiába múlt el fél éves, nem? Vagy azért valamennyire eröltetni kellene, hogy mást is egyen?

Na egyenlõre ennyit, mert még sok lesz!Kép

Küldök egy kis napsütést, hátha tavaszodna már, mert itt Kecskeméten még mindig borus az idõKép

Kép

Sziasztok!

Betti és a holnapután már 4 hónapos Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok

Betti
Nagyon ügyes Ádám, hogy már a kúszással próbálkozik. Nálunk Gergõ mindent késõbb csinált mint az átlag, pl. kúszni is csak 8 hónaposan kezdett. Nem tudom Nóránál, hogy lesz, de szerintem õ sem kapkodja el a dolgokat. Olvastam hasonló kórú babákról, hogy már hasra, meg oldalra fordulnak, mi még nem csinálunk semmit. Nevetünk meg egyre jobban kezdi felfedezni a hangját. Egyik nap akkorát sikított, úgy meglepõdtem, de szerintem õ is Kép
Remélem ez a vesetágulat elmúlik, sajnálom, hogy ennyiszer kell majd vizsgálatokra mennetek, de gondolom azért így leszel nyugodt.

Bringa
Te szegény, miért nem akar ez a lány aludni? Nem próbáltál betenni neki vmi kis állatot vagy vmit amihez oda tud bújni, hátha akkor jobban aludna. A Gergõ pl. egy pelussal alszik, amikor kicsi volt a buksijára tette és aludt el. Amikor meg alaludt én levettem róla és mellé tettem így ha éjszaka megébredt érezte, hogy ott van.


Vasárnap volt az ovinak a farsangja. Gergõ a 101 kiskutyából volt egy dalmata. Nagyon aranyos volt. Örült, hogy látta már végre a kis barátnõit. Egyébként szörnyû nehéz vele mostanában. Minta direkt bosszantani akarna. Mindíg az ellenkezõjét csinálja mint amit kellene, sokszor csak zasrolással lehet rávenni a dolgokra. remélem ha elkezd megint oviba járni akkor változik a dolog.

Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


sziasztok
Végre volt egy jobb éjszakánk!Csak háromszor keltünk, a harmadik már 5-kor volt, úgyhogy végre egy kicsit aludtam. Ettõl függetlenül de. még 2,5 órát aludtunk, ami többet ért az egész éjszakánl! Kép üde vagyok!!!
Ja, s tudjátok miért aludt? adtam neki Viburcol kúpot (homeos), szerintem azért,+ a páratartalom is jobb volt, mint eddig.

Zsuzsa
Hanna most már eszik egy pici almát, délben pedig b. rizst. Átpaszírozom és egy kis anyatejcivel spékelem. Nyeli Kép Persze nem sokat, de hát ez így van rendjén. Te mit adsz neki? Próbáld ki a rizst, szerintem jó.

Betti
Nem semmi ez a kórház! Kép Én már ott tartok, h egy dokiban sem bízom! Szerintem bármi baja lenne hannának, én is többfelé elvinném megvizsgáltatni...
A szopi azért lehet, h mégis a mensi miatt változott ám meg. Csak Te, aki nem minden nap azt eszed, nem bizti, h érzed a különbséget Kép majd figyizd meg, hogy visszaáll-e a rend a mensi után.
És tényleg nagyon ügyi Ádám!

Kata
Geri tényleg aranyos lehetett! Nincs kép? Az egyik bnõm 3 éves kisfia is csinálta egy ideig, h mindig az ellenkezõjét kellet mondani, mint amit szerettél volna. De hamar kinõtte.

Emese
Én is szoktam Hannával almát nyalatni elõbbre is, de persze én sem adtam neki 6 hó elõtt.Kép

üdv,
bringa és hanna (üdénKép
bringa
 
 


Sziasztok

Zsuzsa
A hidegel azzal nincs bajunk mert egyszeruen nem megyunk ki a ferjem o jar bevasarolni,de remenykedunk hogy hamarosan vege lesz ennek a telnek. Vasarnap is ugy jartunk hogy nagyon szep ido +5 fok volt es elmentunk babakocsival setalni es egy ora -16 fokra hult le a levego es olyan szel lett hogy azt hittem nem erunk haza elvisz babakocsistol. Most meg nagy hohullas van, es azt josoltak hogy majus kozepeig fog tartani a ho de remelem tevedtek.

Kata
Nagyon edi lehetet Gero kis dalmat kutyakent. Noraert pedig ne agodj majd mikor eljon az ideje akkor o is fogja xsinalni amit kel. Robert sem forgolodik egyszer sikerult neki hasrol hatra fordulni de azota sem csinalta tobbe. Kiabalni o is kiabal es rendesen reggel 8-kor indul be a szaja az apjanak mar csergo-ora sen kel mert Robert gondoskodik rolla hogy ne aludjon el.

Betti
Robert helyrejott sot ma nagyon jo kedveben volt egesz delutan jatszott, mondott, kacagott estere meg a faradsagtol ki volt dolve alig tudtam elaltatni. En nem tudom de ha faradt akkor nagyon sir nem kapja a helyet nagyon nehez elaltatni. Nalunk az oltas helye az nem fajt neki csak lazza volt. Nagyon sajnalom Adam vese gondjat de remelhetoleg rendbejon. Jo gyogyulast kivanunk nektek.

Ok most hagylak beneteket megyek en is fekudni meg Robertet betenni a helyere meg mindig a nagyagyon van. Ma csialtam rolla kepet ahogy jatszik es tettem fel a profilomban.

Emese es Robert
mokuci
 
 


Valamiért megint nem sikerült javítanom, de Emese, látom már tornáztokKép Helyes nagyon

Zsuzsa
zsuzsa
 


Sziasztok!
Itt is hideg van es beborult+kod van. Szoval csupa tavasz... :0/

Betti
Koszi a dicseretet! Kép Jazmin 2x szopizik negyedorakat v. 1x feloras muszakot rendel ejszaka. Bar ma ejjel volt1 kis nyuglodes szopi utan, pedig rogton be szokott aludni.
Ez a vese dolog tenyleg gaz...marmint,hogy elengedik ugy,hogy nem veszik eszre.. Remelmjuk hamar-hamar javul a dolog! Kép

Zsuzsa
Ez a 200 nap (bar ma mar 201!) nem is hangzik rosszul! Micsoda kor! Kép Tok jo,hogy mindenkinek talaltal valami orulnivalot! Kép

Kata
Gergovel mi ujsag? Remelem minden rendben es mar nyakalja a fagyit! Kép

Mi 7vegen elutazunk Kaposvarra, meg lesz a Kisasszony elso hosszab utja.Remelem semmi gond nem lesz! Ja, nem merem meg elkiabalni, de ugy nez ki elmult a szajpeneszunk, azert meg kenegetem! Kép

Norka es Jazmin
norkini
 
 


Sziasztok

Mi is megvagyunk. Gergõvel ma voltunk vérvételen a kórházban, nagyon ügyes volt nem sírt. Csak nem szólt és nem is köszönt senkinek, bevágta a durcát.
Holnap mûtik, nem ehet és nem ihat a mûtét elõtt semmit.

Nórika is jól van.

Zsuzsa
Csak a Sulyánt tudom. Sütit lehet venni még az Erzsébet parki fagyizónál, és van egy süti mintabolt a Kossuth _Lajos utcában bár azt nem ismerem, csak a keresztanyám rendelt már ott sütit.


Hogy tudok ide képet feltenni?

Puszi
Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Sziasztok!

Kata
En is gondoltam ratok! Mi ujsag??

Lanyok
A szajpenesz ugyan muloban van, de Jazmin szeme meg rendesen valadekozik, ezert doktor neni elkuldott minket szemeszetre. Valoszinu konnycsatorna mosas lesz. Tudja valaki pilyen ez a folyamat? Olyan brutalnak hangzik.... :0/

Norka es a holnap 1 honapos Jazmin
norkini
 
 


Norka!

Szegény JázminKép Nálunk nem volt ilyen gond, úgyhogy nem tudom hogyan csinálják. Nem használt az, amit Ágci írt, hogy anyatejet csepegtess a szemébe? És gratula a holnapi 1 hónapossághoz!! Megnéztem az új képet a profilodban, nagyon cuki! Hány fok van nálatok, csakhogy ennyi ruhát kell ráadni? Meg a fényképalbumotokat is megnéztem, az is nagyon szép! Az a kép tetszik a legjobban, ahol a csajszi alszik a piros ágynemûnKép Meg a 'csak úgy' ott is édes, meg a fürdõsök is!

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: