Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

Volt egy pocsék éjjelem, fél 2-tõl 4-ig fent voltam, sehogysem tudtam elaludni. Aztán mikor végre sikerült, fél 6-kor arra ébredtem, hogy annyira éhes vagyok, hogy már fáj a gyomrom. Momentán a mosogatórongy No. 1. hozzám képest...

Szép napot mindenkinek!

Ja... jelentem, full hülye voltam a kilószámolással kapcsolatbanKép Átnéztem tegnap este ismét az egészet, és rájöttem, hogy piszokul félreolvastam valamit. Na, errõl ennyit...

cupp, Beja
Beja
 


Gabi!
Gyönyörü a táblázat! Kép Köszi!
Beja!
Most már megnyugodhatsz, nem kell 21 kilót híznod Kép Kép...
Orsi!
Köszi az infokat!
Szép napot mindenkinek, remélem, ti nem érzitek magatokat olyan pocsékul mint én (és mint kiderült, Beja).
Eszter
eszter
 


Lányok!
Ha a szülési szabi = tgys, akkor miért azt írja a törvény, hogy tgys a szülési szabadságnak megfelelö idötartamig jár? Ha lesz idöm kikeresem,
mert ezeket csak a jegyzeteimböl szedtem!
Viszont kikerestem az SZJA tv-böl a családi kedvezményt:
Jogosultsági hónap magzat esetén a várandósság idöszakában az a hónap, melyben orvosi igazolás szerint a várandósság minimum 1 napig fennáll, kivéve azt a hónapot,mikor a megszületett gyermek után a nevelési ellátásra való jogosultág megkezdödik (ettöl kezdve viszont, már mint gyermek után jár).
Mértéke:
1 gyerek esetén 400eFt-ig adómentes a jövedelem, 2 gyermek esetén 2001-ban 642.857Ft-ig, 2002-ben 685.714Ft-ig, 3 gyermek esetén 2001-ben 1.350eFtig, 2002-ben 1.421.053Ft-ig és minden további eltartott esetén +300eFt/gyermek.
Az én számításom szerint ez a következöket jelenti:
1 gyermek esetén 80eFt/év, 6.666Ft/hó
2 gyermek esetén 2001-ben 144.857Ft/év, 12.071Ft/hó, 2002-ben 145.714Ft/év, 12.143Ft/hó,
3 gyermek esetén 2001-ben 387eFt/év, 32.250Ft/hó, 2002-ben 388.421Ft/év, 32.368Ft/hó
Minden további eltartott esetén +120eFt/év/gyermek, +10eFt/hó/gyermek
Bármelyik fél igénybe veheti és meg is lehet osztani, ha teljes egészében nem tudja valamelyik kihasználni!

BGabi!
Szerintem valamit nem jól számfejtenek a párodnál!

Évike!
A betegszabadság az a táppénz 1-15 napja, ami munkáltatót terheli, fizetés 80%-a jár rá, de csak évente egyszer vehetö igénybe (nem tudom biztosan, nem vagyok munkaügyes).

Képzeljétek!
Tegnap délután (csak 6-ra értem haza) nem mentem futni, mert esett az esö és a szagok miatt a futófolyosón nem merek már futni. Megbeszéltük a barátnömmel, hogy feljön 7-körül, de én úgy elaludtam, hogy hiába csöngetett szegény, nem hallottam! Most is legszívesebben elfeküdnék itt az íróasztalon, de hát nem hagyják az embert pihenni!

Sziasztok, remélem ma még tudok jönni!

Orsi
Orsi
 

 
 

Orsi!

A számítás valószínûleg bukik. Talán figyelembe vesznek az alapösszegnél egyéb kedvezményeket (alkalmazotti, magánnyugdíjpénztári 25% stb). Mert egy tény: 3 gyerek után havi 30ezer Ft a kedvezmény. Ennyit kapunk. A másik, hogy eszerint a két gyerekre kevesebb járna/gyerek , mint egyre. Ez nem jellemzõ a mai családpolitikában.

Beja, akkor most mit is ír az a könyv? Lehet, hogy nem a könyvvel van a baj, csak felületesen olvasod?
Szex: egyedül a ciklus esedékességi idõket (amikor meg jönne, ha nem lennél terhes) érdemes esetleg kihagyni, mert akkor nagyobb a vetélés kockázata. Egyébként nyugodtan!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Orsi!
Több vagy mint fantasztikus Kép! Én már kezdek mindent keverni, de a családi kedvezményt megértettem!
Én is borzasztó álmos vagyok, semmi kedvem dolgozni, de sajnos kénytelen vagyok.
Petra!
Lehet, hogy már írtad, bocs, hogy nem emlékszem. Itthon fogsz szülni vagy kinn?
Pussz mindenkinek!
Eszter
eszter
 


Sziasztok Lányok!

Hízás:
Eszter! Még én sem híztam semmit (6. hét után), bár én a teherbeesés elott felszedtem 5 kilót, és nem tudtam leadni. Kép Tehát lehet, hogy én sokáig nem is fogok hízni. És nem is vagyok éhes, keveset eszem, lehet, hogy a szervezetem az 5 kiló raktárkészletbol gazdálkodik.

Beja! A 21 kilót én is nagyon-nagyon soknak tartom. Csak logikusan gondoljunk bele! A baba súlya + a magzatvíz + a vízvisszatartás (amit Ildikó is írt) nem lehet 21 kiló!

Én egyébként a hízásról azt hallottam, hogy az elso három hónapban felszedett kilókat a legnehezebb szülés után leadni.

Viráganya!

Nekem is február 22-én jött meg utoljára!!! KépÉrdekes, nekem a doki 27-28-át mondott, (én a 28-át gondolom jónak) téged meg 29-ére írtak ki.
(Egyébként a Lactacyd Feminát én is puncimosónak hívom. Kép )

A szerelmeskedéssel kapcsolatban azt mondta a dokim, hogy ha lehet, eleinte próbáljuk meg mellozni a házaséletet, legalábbis én ne kezdeményezzek. Én is hallottam, hogy elmehet a magzat szerelmeskedés miatt, de hát szerintem lehet gyengédebben is, nem?

Puszillak benneteket: Laura
Laura
 


Lányok, visszaszívnám azt a 21 kilót jó? Felejtsétek el, amit tegnap írtam,rendben? Igen, felületesen olvastam, hülye vagyok, nem tagadom. Ez van.

A szám, ami ezzel a számítással kijön, csak arra kell, hogy az alatta lévõ táblázat-szerûbõl a kismama megállapítsa, hogy a sovány, a vékony, az átlagos, vagy az erõs testalkathoz tartozik-e. A soványak hízhatnak akár 20 kilót is, a vékonyak kevesebbet, a normál testalkatúak 12 kilót, az erõsek pedig 7-11 kilót. Ennyi.

Beja
Beja
 


Beja!
Oké, elfelejtettük Kép. De sajnos meg kell jegyezni, hogy bizony nem ritka a 21 kilós hízás, legalábbis az én ismeretségi körömben több ilyen is volt. De a legtöbben azóta gyönyörüen visszafogytak, úgyhogy aggodalomra semmi ok Kép!
Engem speciel nem igazán érdekel, hogy hány kilót fogok hízni, a lényeg, hogy a babuci jól legyen, a többin majd a szülés után ráérek rágódni. Nem akarok zabálni, de ami jólesik, azt megeszem. Ez eddig is így volt, nem pont a terhesség alatt kezdem al az önmegtartóztatást.

Eszter
eszter
 


Sziasztok, szép napot mindenkinekKép

Talán a mai már kicsit naposabb lesz mint tegnap.
Én nem tudom de én még mindig nem érzek semmi különösebbet. Már alig várom a holnapot, hogy mit mond az orvos.

Oris,
Köszi a számítást, nagyon hasznos.

Gabi,
A táblázat tökéletesKép

Pussz mindenkinek,
Évike
Évike
 


Sziasztok csajok!!!

Evike,
Orulj amig nincsenek jelek Kép Kép Kép En most azt kivanom, hogy barcsak mulnanak el!! Es lennek megint olyan jol mint az leso hetekben.

Igen a betegszabi a tappenz elso 15napja, es csak azert tesznek kulonbseget a ketto kozott, mert azt nem a TB, hanem a munkaado fizeti.


Viraganya,
Szex! Hat igen nehez kerdes. Hat bevallom, hogy a heti egyet tudom max hozni, mert foleg este vagyok szarul. A parom megerto, nincs ebbol baj. Amugy en meg nem hallottam azt, hogy a szextol elmehet a baba, es az az igazsag, hogy nem is hiszem el. Nem hinnem, hogy a szervezet igy van felepitve, sot! Pont azt olvastam, hogy egy lombikkiserletnel ket csoportra osztottak az anyukakat az egyiknek kotelezo tettek a szexet a masiknal megtiltottak. Es tobb baba maradt meg ott ahol szexeltek.


Eszter,
Kint szulunk!


Udv
PK
petrakovacs50
 


Ildikó!
Az alkalmazotti kedvezmény és a nyugdíjárulék kedvezménye a családi kedvezménytöl függetlenül jár. Én csak a gyerekekre jutó kedvezményt számoltam ki a törvény által közöl adótábla szerint. Nem lehet, hogy csak azért kaptok havi 30eFt-ot, mert a férjednek csak ennyi a fizetendö adója? Sajnos ez is, mint a többi kedvezmény, a levon adó összegéig vehetö igénybe. Ha pedig jár neki a 3eFt alkalmazotti kedvezmény (1.000eFt alatt van az éves jövedelme), akkor nem lehet havonta közel 37eFt fizetendö adója. Pl. 999.999 Ft jövedelem esetén (ez után még jár a 3eFt, fölötte már nem) jár neki a 36eFt alkalmazotti kedvezmény, 20eFt nyugdíjjárulék kedvezmény, és 3 gyerek után 387eFt. Ez összesen 443 eFt éves adót jelent. Ezzel szemben 999.999 Ft után a fizetendö adó csak 252 eFt és csak ennyi adójóváírást vehet igénybe. Szóval csak a családi kedvezmény csak akkor annyi, amennyit én számoltam, ha van hozzá elég magas jövedelem! Persze ettöl még lehet rossz a számításom, de a törvényböl én ezt hámoztam ki!

Szióka!
Orsi
Orsi
 


Beja,


Megneztem a konyvemet 1490Ft, es a Gloria kiado adja ki, talan erdemes felhivni oket!

PK
petrakovacs50
 


Jó reggelt,lányok!

Orsi,a tgys és a szülési szabadság közötti különbséggel nem vagyok már teljesen tisztában,mert már régen tanultam,de a lényeg az:vagy egyik,vagy másik.A ketto egymás után kizárt.Ha jól emlékszem.Amire viszont tuti,hogy jól emlékszem:a szülési szabadságból 4 hetet nem a szülés várható idopontja elott KELL kivenni,hanem LEHETOLEG.Na,most ha azóta mióta én szültem,nem módosították az Mt-t,akkor így van még most is.
Egyébként PK-nak van igaza:a szülésig táppénz,utána szülési szabadság.Ez éri meg legjobban.

A hízásról:a hugom tiszta gebe volt,majd gyorsan fölkapott magára 22 kg-ot(amibol 3 kg volt a gyerek...),és nagyon nehezen ment le.Mondjuk o 5 db virslit burkolt reggelire.Kép

Mariann
Mariann
 


Orsi!

Megkértem a páromat, hogy kérdezze meg a munkaügyisektől, hogy hogyis van a családi kedvezmény. De sajna nem fogja megkérdezni, mert nem igazán értette meg, hogy mi is a kérdés, és azt mondta, neki mondhatnak bármit, úgysem fogja megkérdezni. Viszont húsvét után lesz kitől megkérdeznem. Egy biztos, a férjem közalkalmazott, állami cég, eddig mindig forintra pontosan vonták az adóját (én készítem az év végi bevallását), és más ismerőstől is azt hallottam, hogy havi 3e Ft családi kedvezményt kap.
Na most mindez azért nem zárja ki a Te igazadat, mostmár nagyon érdekel, hogy hogy is van ez.

Sziasztok
BGabi
Bánhidi
 


Mariann!
Köszi. Azt írja az én kisokosom, hogy szülési szabi csak akkor jár, ha 4 hetet igénybe vett belöle a szülés elött, lehet, hogy aki nem veszi igénybe annak jár a tgy-s. A napokban tervezem felkeresni a kolléganöimet, akik mostnában szültek, és kifaggatom öket, hogy is van ez. Egy biztos: jóval gyakrabban fogom az idén látogatni a munkaügyet, mint a 3 év alatt összesenKép

BGabi!
Ha nem titok, mennyit keres a férjed, 1000EFt fölött lesz az éves keresete? Most már tényleg nagyon érdekel miért csak 3eFt-ot kap.

Lányok!
Megnéztem a kínai naptárat a Kismamában, szerintem tök ugyanaz, mint az én egyiptomim!
Ti tudtok enni rendesen? Nekem szinte csak a hideg (fagyi) és a savanyú (narancs, mandarin stb.) esik jól. Azért magamba tuszkoltam a reggeli szendvicsemet, de az ebéd már nem ment. Ettem helyette egy nagy fagyit. Eléggé furcsán érzemm magam idönként, de attól tartok lesz ez még rosszabb is!

Sziasztok!
Orsi
Orsi
 


Orsi,

Nekem az égvilágon semmi vbajom max kicsit ámos vagyok. Nem tudom de én ugyanúgy eszem és olyanokat mint eddig. Sem nem undorodom sem nem kívánok valamit jobban.. Nem is értem hogy van ez...
Ugye majd megírod hogy mit tudsz kideríteni a szülési szabival és tgy-vel kapcsolatban..

Évike
Évike
 


Orsi,

Az ebéddel én is úgy vagyok, ahogy Te, az ebéd nem megy. Reggelire egy fél zsömle szendvicsként kakaóval úgy-ahogy, aztán délben szinte alig-alig, este viszont farkasétvágyKép Az édességek viszont meg nekem nem mennekKép Egy fagyival pl. szerintem ki lehetne üldözni most a világbólKép
Beja
Beja
 


Szija lányok!

Beja :-)) Ugy tervezem, hogy eztán minden nap :-)
Petra! Asszem tegnap nem teljesen helyesen irtam. Persze nekem is láccik
már a hasam, söt vennem kellett uj ruhákat, mert egy régi nadrágom
sem jön már rám, de ez nem azért van, mert a méh annyira megnött, hanem
egy kis derék vastagodás, meg az arányok átalakultak. Egyébként tegnap
mértem a sulyom. Jelen pillanatban 0 kg a hizás. Az lesz az igazi,
mikor a megnött méh miatt láccik a pocak.
Eszter! Tényleg! Kép
Évike! Szerintem ne aggodj azon, hogy semmit nem érzel..igy lesz ez
még elég sokáig. Én is szoktam még most is kételkedni, mert még mindig
ugy érzem magam, mintha misem történt volna..
Viráganya! Képzeld a jégkrémmel én is igy vagyok :-)))
Ami az esti programot illeti, hát az én férjem is visszasirja a probálkozás
heteit :-)) De a 12. hét után a rosszullétek is elmaradnak és a könyvek
szerint a kedve is visszatérhet a kismamának, söt!
Kinga! A 27. héttől beszélhetünk koraszülésröl, addig vetélés...
[Az a 9 honap]

Szijasztok, Lara
Lara
 


OK! Megnézem a papírokat, lehet, hogy én emlékszem rosszul! Végül is 30 vagy 32 nem olyan nagy különbség, lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé, a végösszeg meg eléggé stimmelt.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Lányok, könnyvekkel. Amikor egy baba 700g-al meg kevesebbel születik, az hányadik hét lehet? Lásd valahol valaki, akinek 28. heti UH 1.4 kg-re saccolta a babát, az átlagos 28 heti 1 kg. Erõs a gyanúm, hogy az olyan 26 körül van. De a baba él, akkor õ most vetélõdött vagy született???

Amúgy azt hiszem, Kinga nem erre értette a dolgot, inkább arra, hogy egy utána bekövetkezõ esemény, lefolyásában ill. lefolytatásában már szülésre emlékeztet, úgy értem effektíve meg kell szülni pl. a méhen belül meghalt, súlyos fogyatékosság miatt abortuszra ítélt stb. stb. magzatot. De lehet, hogy nem jól értem.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Csajok!!!!

En mar holnap nem vagyok ezert szeretnenk most Kellemes Husveti Unnepeket kivanni. Nagyon vigyazzatok magatokra es a kisbabara.

Kedden jovok a "hogyan reagaltak a szulok" beszamoloval!

Udv
PK
petrakovacs50
 


Petra, jó utat, vigyázz Magatokra!!!!!!! Várjuk a beszámolót!!! Kép
cuppppp, Beja
Beja
 


Orsi!
Ez most másnak nem lesz érdekes. (OFF)
Figyelj, nem biztos, hogy jól gondolkodom, de légy szi nézd meg Te is ezt az adótörvényben.
Keresd meg a családi kedvezményes adótáblát, és olvasd tovább.
Itt vannak a jövedelem határok és a további szöveg:
jövedelem adótábla szerint megállapított, a megadott jövedelem szerint számított adójóváírással és nyugdíjjárulék-kedvezménnyel csökkentett adójának egytizenketted része forintra kerekítve.
Ez alapján ha egy gyereknél számolunk a legalacsonyabb adósávban, kijön a 80 eFt, ami havi 6666 Ft, ebből le kell vonni a max. 3000 Ft/hó adójóváírást és a nyugdíjjárulék kedvezményét. Ugyanezt kiszámoltam két gyerek esetén, ugyan így kijött a kb. 4000 Ft/hó/gyerek összeg. Én így értelmezem a törvényt. Gondolom, akinek már nem jár az adójóváírás, annak annyival több a családi kedvezménye.
Nézd meg légy szi Te is, én így okoskodtam, már amennyire a törvény szövegét meg lehet normálisan érteni.
Várom válaszodat!
BGabi
Bánhidi
 


Kedves Kismamák!

Úgy gondoltam, hogy a másik topicban leírt okoskodásaimat átmásolom ide is, mert azok mégis inkább ide valók. És tényleg nem fontoskodni akarok, csak annyiszor láttam utólag, hogy ezt vagy azt egészen másként csináltam volna, ha valaki felokosít Kép
Tehát szép sorban a három üzenet:Kedveskéim!
Képzeljétek én is vezettem naplót Kristóf fogantatásától kezdve, és pont ilyeneket írtam bele. Aztán beírtam még a névválasztási dilemmáinkat, így elég muris visszaolvasni, hogy milyen nevek merültek fel. Beírtam még az ultrahangos méreteket és mindent ami velünk történt a 9 hónap alatt. Aztán olyan jól sikerült, hogy a mai napig folytatom. Így vissza tudom keresni, hogy mikor mosolygott eloször, mikor bújt ki az elso fogacska, mikor ült fel stb.
Most például nincs itthon a párom, elutazott három hétre, így neki is érdekes lesz elolvasni, mert ott az is benne lesz, amit én már rég elfelejtettem.
Szóval a napló nagyon jó dolog
Bele lehet írni, hogy mikor vár legközelebb a doki, mikor kell vérvételre menni, mikor kell az eredményért stb.

Védonohöz is el kell hamarosan mennetek, ugye tudjátok O ad majd terheskönyvet.

Én a munkám mellett alig bírtam minden vizsgálatra és illetékes helyre elrohanni.

Sajnos a védonot nem áll módunkban megválasztani Pedig nagyon fontos lenne, mert nekünk olyan jutott, aki nem tud semmiben sem segíteni. Pl. majdnem mellgyulladásom lett, de csak annyit tudott mondani, hogy jaj-jaj, hát piros...fejjen sokat...

Szülés elott kell majd kiváltanotok 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot is.

Meg majd a nyáron nézzetek körül gyerekorvos ügyben. Nagyon nagyon fontos a jó választás. Nem feltétlenül jó a helyi orvos. Én elmentem egy dokihoz (ajánlotta valaki), és elbeszélgettünk. Megnéztem, hogy rá merem-e bízni a gyerekem, hogy bánik a babákkal stb. Tudom ajánlani!!!

Aztán fontos, hogy nézzétek meg a szüloszobát, a kórházat. Én egyébként sem féltem a szüléstol, de a kórházi látogatás után kimondottan szívesen mentem szülni (persze amúgy is ) De sokat számított, hogy nem egy tök ismeretlen helyre csöppentem.

Én nem jártam terhestornára (sajnos), de azért egész jól megvoltam nélküle. Így is ment a szülés

Ha tudtok, válasszatok szülésznot is. Ismerkedjetek vele össze jó elore. Ez is rengeteget számíthat, hiszen a szülés alatt o van veletek szinte végig. Rajta múlik, hogy megpróbálkozik-e gátmetszés nélkül világrasegíteni a babát.

Bocsánat, ha okoskodásnak tunt, amit írtam, de hátha valakit érdekel...

Puszi, Dorka

Jaj, elfelejtettem, hogy a vitaminoknak feltétlenül nézzétek meg a szavatossági idejét!!!!

Velem egyszer megtörtént, hogy vettem egy 100db-os méregdrága Maternát a patikában. Hazaérve láttam (napi egyet kell bevenni, lejárat után tilos szedni), hogy következo hónapban leját. Azaz 60db-ot dobhattam volna a szemétbe!!! Visszavittem, és a patikus azt mondta, hogy ok ezt még nyugodtan értékesíthetik, hiszen csak jövo hónapban jár le... És mit csináljak a maradék 60-al???? Amikor kifizettem!!!! Alig akarták visszavenni (pedig akkor már igencsak gömbölyu volt a pocakom, ami sok elonyt jelent minden bolti reklamációnál, meg az ellenor is elnézobb, nem beszélve a rendorökrol...de errol majd máskor mesélek szívesen, ha érdekel benneteket ), szóval nagy nehezen váltották csak vissza, és még én fizettem rá így is...
Szóval legyetek résen

Dorka


Évi!!!!!!!!!!!! Nagyon gratulálok!!!!!!!
Vigyázz magatokra. Kívánok Neked nagyon szép terhességet.

A kórházról kérdeztél. Nos én a Szabolcs utcában szültem (HIETE, bár már nem ez a neve, mert a SOTE-hoz csatolták, de ez részletkérdés). Szóval én is kizárólag az orvosom miatt mentem oda (Gáti prof.), de érte megérte. Én maximálisan megbízom benne.
Maga a kórház átlagosnak mondható, de a csecsemősök és a szülészet nővérei katasztrofálisak (írtam róla a márciusi Kismama magazinban és az áprilisiban is.). Röviden összefoglalva egészen addig nem volt gond, míg csak ultrahangra és CTG-re jártam oda. A szülés előtt kb. 1 hónappal meglátogathattuk a szülőszobát. Ez nagyon jó élmény volt. Sokkal nyugodtabban mentünk szülni, mert nem volt ismeretlen a hely. A szülésznő nem volt túl emberséges vagy lelkizős. De van egy tündéri szülésznő, a főmadam: Ica néni. Hozzá menj, ha van rá módod. Állítólag nagyon jó százalékkal kivédeni a gátmetszést, és teljes elkötelezettje a természetes módszereknek pl. szülés után azonnal mellretevés, ne mossák le a magzatmázat, olyan testhelyzetben szülhess ahogy neked tetszik stb. Nagyon kedves, és nem gondolja azt, hogy ő mindent jobban tud, és te "csak" szülni jöttél, ami ugye semmiség...
A szülészet nővérei kiakasztóak voltak. Letoltak, mert a babakocsi (tudjátok, amiben a baba-mama szobában a babákat tologatni lehet. Olyan, mint egy bevásárlókocsi) alsó tálcájában vittem vissza a véres lepedőt, de délután hiába könyörögtem egy tiszta lepedőért, mert éppen hétvége volt. A szekrénykulcs pedig a főnővér nyakában csüng, aki csak hétfőn lesz újra, így szoptatni szabad volt a véres ágyneműben...
Amikor végre jött egy használható nővérgárda, akkor mondtam is egyiküknek, hogy végre valaki emberségesen szól hozzánk, erre védelmébe vette a kis röhögcsélős tini nővérkéket, hogy hát kevés a fizetés...mondtam, hogy a jómodor és a kedvesség nem pénzkérdés, meg különben is csak szoptatási tanácsra lett volna szükségem, mire azt találta mondani, hogy minek mondjanak bármit is, mikor ma már annyi könyv van. Mindent megtalálunk a könyvekben pl. szoptatási tanácsok. Én úgy ledöbbentem, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Amikor a 6 hetes kontrollra visszamentem az orvosomhoz, elmeséltem neki a történteket és az áldatlan állapotokat. Teljesen felháborodott, és azt mondta, hogy úgyis most kérték fel, hogy segítsen rendet teremteni az osztályon. Így remélem, hogy azóta sokat változott a helyzet.
De mindezek ellenére ki lehetett bírni. A baba-mama szobák egész jók. Én háromágyasban voltam. Saját WC és zuhanyzó tartozott hozzá (persze a tisztaságuk és kinézetük...). Szóval, ha az orvosodban megbízol, akkor ne gondolkozz, hanem menj oda. Én is oda fogok menni a második babával is, ha még praktizál az orvosom (elég idős).
Ha még kíváncsi vagy további részletekre, akkor szívesen mesélek.
Ja, még valami, nem tudom, hogy más kórházakban ez hogy van, de itt kimondottan éheztettek minket. Kész csoda, ha valakinek még ott beindult a teje. A reggeli 2 szelet tartóskenyér és egy minivaj és két szelet felvágott. Az ebéd üres leves és valami főzelékféle. Vacsora ismét két szelet tartóskenyér és egy vaj. A gyümölcs még mutatóban sem volt jelen. A teáért volt olyan, hogy a folyosóra szólított a nővér minket, mire annyira begurultam (a szobatársam 3-4 órája ért le a szülőszobából), hogy ezt már nem tűrtem el. MÉg jó, hogy nem a sarokra küldött ki a nővér, hogy hozzak valamit a közértből, meg ha már ott járok, hát neki is.
Na, most már abbahagyom, mert biztos unjátok. Sok pusssssz
Dorka
Dorka
 


Dorka,
Köszi szépen az infokat a kórházról. Hát nem valami szívderítőKép De nem baj, Atalay doktornő tényleg nagyon jó én tökéletesen megbízom benne és ahogy a pacientúráját nézem mindenki visszajár hozzá, így talán a kórházat is kibírom valahogy. Meg talán azóta tényleg javult kicsit a helyzet... Reménykedem benne. Mindenesetre kösziKép
Évike
Évike
 


Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek!
Nekem kitűnő ma a hangulatom, remélem, ti is így vagytok ezzel. Közeledig a hosszú hétvége.

Mai frissítés:

<pre>
Lara 1.c. 13 hét 4 n Szeged 25 év okt. 16. 1.b.
PK 2.c. 12 hét 3 n Svájc 29 év okt. 23. 1.b.
Kiraly Kati 8.c. 11 hét 5 n Budapest 25 év okt. 28. 1.b.
Eszter 2.c. 8 hét 6 n Budapest 24 év nov. 16. 1.b.
Viráganya 4.c. 7 hét 1 n Dunaújváros 29 év nov. 29. 2.b.
Gabi 1.c. 7 hét 1 n Nyíregyháza 27 év nov. 28-29. 2.b.
Laura 8.c. 7 hét 0 n Budapest 29 év nov. 28. 1.b.
Beja 8.c. 6 hét 4 n Budapest 25 év dec. 3. 1.b.
Kinga 1.c. 5 hét 3 n Maglód 33 év dec. 11. 4.b.
Niki 10.c. 5 hét 4 n Bp. (Érd) 27 év 1.b.
Évike 3.c. 5 hét 3 n Budapest 29 év dec. 11. 1.b.
Mariann 3.c. 4 hét 6 n Miskolc 30 év dec. 14. 2.b.
Orsi 8.c. 4 hét 5 n Komló 26 év dec. 15. 1.b.
</pre>

BGabi
Bánhidi
 


Szija Gabi,

Jó reggelt a táblázat továbbra is kitünö.Kép Az én kedvem is elég jó, bár izgulok egy kicsit ma megyünk dokihoz...
Pussz,
Évike
Évike
 


Évike!

Nagyon szorítok, de biztosan minden rendben lesz!
Elvégre mi is lehetne rossz?! KépKépKép

BGabi
Bánhidi
 


Jó reggelt mindenkinek!
Sajnos én tegnap korábban elmentem, úgyhogy el sem tudtam köszönni Petrától. Egyébként nálunk is a hétvégén lesz a nagy családi bejelentés.
Évike!
Én is szorítok, megértem, ha izgulsz, én is majdnem szívgörcsöt kaptam, amikor az elsö pár másodpercben még nem láttam a babát az uh-n. De hidd el, nagyon klassz!
Lara!
Az a baj, hogy a nadrágjaimat már én sem tudom begombolni, pedig csak holnap töltöm be a 9. hetet.
Orsi, Beja!
Az ebéddel nálam is hasonló a helyzet, érzem, hogy éhes vagyok, mert kicsit émelyeg a gyomrom és nem esik jól semmi. És az a szörnyü az egészben, hogy tudom, csak akkor múlik el, ha eszem valamit. De estére bármennyi kaja jöhet!
Üdv mindenkinek,
Eszter
eszter
 


Lányok,
Én ma vagyok az 5. hét 3. napon. Vajon mutat már valamit az uh? Vagy meg sem fogja még nézni mert túl korai?
Egyre jobban izgulok... Attól hogy mit fog mondani, bár érzem hogy nem lehet semmi bajKép
Pussz mindenkinek és köszi a szorítástKép

Évike
Évike
 


Sziasztok Lányok, jó reggelt mindenkinek!

Évike, majd gondolok RátokKép Iszonyatosan jó érzés, mikor rábök a doki egy foltra a monitoron, hogy "itt van a kis zsivány" KépKép

Egyébként nekem is jó kedvem van ma, tegnap volt elõször másfél hét óta, hogy nem fájt délután a hasam. Jól is aludtam, és jól is ébredtemKép

Legyetek jók, kevés munkát, sok pihit, szép napot kívánok Mindenkinek!

cuppp, Beja
Beja
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy ma jó kedvvel ébredtetek. Kép
Nálam sajnos nem ez a helyzet. Kép
Tegnap összebalhéztam a fonökömmel, és ez eléggé megvisel. (Elment egy titkárnoje, aki mellékállásban volt itt havi 100 ezerért, és a munkáját az én nyakamba akarja sózni, havi 25 ezerért.)
Tegnap elrohantam a körzetihez, hogy ki tudnak-e írni táppénzre, és o nagyon aranyos volt, azt mondta, hogy bármikor kiírnak, emiatt ne idegeskedjek. Tegnap este úgy dönöttem, hogy májustól már nem is dolgozom. Mára lenyugodtam egy kicsit, de nem tudom, hogy mi tévo legyek. Éjjel keveset aludtam, pedig a babucinak szüksége lenne rá, és este sokat fájt a hasam, mint ahogy ma reggel is.
Bocsi, hogy untatlak benneteket a problémámmal, de olyan jólesik nektek is elmondani. Még megpróbáom valahogy kifaggatni a munkaügyist, hogy a mellékállásból lesz-e valami pénzem a gyesre. De szerintem nem.

Azért puszilok mindenkit: Kép Laura
Laura
 


Évike! szija! Én is kb. ott tartottam, mikor múlt hét végén dokinál voltunk, mint Te most. Én azt hittem, nem is fog UH-t csinálni a doki, mert még nagyon picike. De csinált, és láttunk a monitoron a szürke közegben egy sötét foltot, abban egy nagyon pici fehéretKép A sötét folt a megsûrûsödött méhnyálkahártya volt (állítolag a beágyazódás helyére koncentrálódik a méhnyálkahártya), az icipici fehér pedig a kb. 1 mm-es BabszemJankóKép Bár ez még nem sok, de szerintem ennyit ti is láttok biztosanKép

Részletes beszámolót kérünk holnap!!!!!!

cupp, Beja
Beja
 


Laura,
Nagyon megértelek. Ne keserdj el és emészd magad munkahelyi dolgok miatt, az nem jó se Neked se a babucinak, pedig most Ti vagytok a legfontosabbak. Persze könny&#369; ezt mondani innen, biztosan engem is nagyon idegesítene a dolog. De látod több opció is van, mindenképp azt válaszd amelyik Nektek a legjobb. Ha táppénz akkor táppénzKép De azért szerinteme zt jól gopndold meg, mert még eleget otthon lehetünk és azért a munkahelyi környezet, a társaság kicsit fel is gyorsítja az id&#337; múlását. Izgulok Érted, hogy minden úgy alakuljon ahogy Neketek a legjobbKép

Beja,
Feltétlenül beszámolok holnap arról, hogy mi volt. Már alig várom hogy holnap legyen.

Puszi,
Évike
Évike
 


Laura, szija! Egy a lényeg, nem szabad idegeskedni. Nagyon jó hír, hogy a körzeti doki megértõ és szükség esetén kiírKép Ha a fõnököddel kapcs. a helyzet nem változik, lépj mielõbb ebben az ügyben. Lényeg a nyugalomKép

cupp, Beja
Beja
 


Évike!
Szerintem is látsz már valamit, én a 6. hét 4. napján voltam, az annyival jobb, hogy a 6. héttöl már dobog a szíve és azt is látod az uh-n.
Laura!
Együttérzek veled Kép. Szerintem is gyorsabban megy az idö, ha dolgozik az ember, de nem mindegy hogy hol, milyen környezetben. Ha úgy érzed, lelkileg megterhel a munka, menj el nyugodtan táppénzre. Persze ehhez az is kell, hogy anyagilag ne legyetek rászorulva a Gyed-re.
Pussz,
Eszter
eszter
 


Évike, Eszter, Beja!

Köszönöm szépen a bíztató szavakat, nagyon jól esik. Kép Majd megírom, hogy hogy döntöttem.

Évike!

Én a 6. hét 4. napon voltam UH-n. Akkor már látszott a petezsák, benne egy pici fehér folt. O volt a babuci. De Eszterrel ellentétben én nem láttam a szívdobogását. Kb. 10 nap múlva megyek legközelebb, akkor majd reklamálom a dokinál.

Minden jót nektek, mennem kell vissza dolgozni: Laura
Laura
 


Laura, Évike!
Gondolom, az, hogy mit látsz függ a dokitól, a müszertöl és attól is, hogy milyen uh-t csinálnak. Nekem spec. hasi volt, a baba kicsi fehér folt, ami szépen lüktet.
Egyébként a 6. hét 4. napot úgy értettem, hogy betöltött 6. hét + 4 nap. Egyébként mindenhol azt írják, hogy a 6. hét végén kezd müködni a szív.
Évike!
Vidd be a párodat is, szerintem tetszeni fog neki is.
Sziasztok!
Eszter
eszter
 


Lányok!

Milyen érdekes a természet!
Képzeljétek el, amikor terhes lettem, de még csak nem is sejtettem, csak reménykedtem benne, egy picit kívánós voltam.
Rengeteg narancsot, narancslevet, tejet, müzlit és friss zöldségeket kívántam és ettem-ittam. De most már nem kívánom annyira ezeket.
És most néztem a tápanyagokat a freeweb.hu/mama-baba oldalon, és azt látom, hogy a folsav az alábbi élelmiszerekben található meg: narancs, narancslé, tej, müzli, zöldségek (sóska, spenót, bab, borsó, stb.). Így valószínunek tartom, hogy sikerült begyujtenem a szükséges mennyiségu folsavat.
Meg is nyugodtam.
Biztosan igaza van a dokimnak, amikor azt mondta, hogy azoknak a kismamáknak, akik rendszeresen, egészségesen, sokoldalúan táplálkoznak, azoknak nincs értelme vitaminokat szedni.

Ti tapasztaltatok ilyesmit?

Puszillak benneteket: Laura
Laura
 


Lányok,

Folsav.. Ti még szeditek? Mert én egy héttel ezel&#337;ttig nem szedtem de a nagy ráahtás miatt most igen. Meddig kell szedni?
Évike
Évike
 


Évike!

Elsõ három hónap a kritikus idõszak, addig mindenképp javasolnám.

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok lányok!

Nekem az orvosom azt mondta, hogy végig szedjem a folsavat, pedig elég konzevatív, és a vitaminokat nem ajánlotta. Szerintem ez fontos a csontok záródása miatt.

Sziasztok
Gyöngyi
Sulammit
 


Ildi, Gyöngyi,
Köszi a választ. semmiképp nem hagyom abbaKép
Évike
Évike
 


Lara kedves!
Pont úgy gondoltam, ahogy Pethes Ildi írta:tudom, hogy meddig vetélés, de egy nagyocska magzat már nem úgy távozik, mint egy erös menstruáció, hanem szülési tünetekkel...
Ez most itt remélem nem érdekel úgysem senkit....

Ildi!
Levelet köszi, majd megy a válasz..

Hétvégén itt a tél, bundasapkás nyuszi hozza a tojáskákat a csizmás-kabátos aprónépnek...jól nézünk mi ki!
ITT most még süt a nap, ezért jókedvet mindenkinek!

Kinga
kinga
 


Laura!
Miért mész 10 nap múlva megint dokihoz? Én már több mint 2 hete voltam és 2 hét múlva megyek megint. Pont 4 hétre hívott vissza. Így persze ahhoz képest, amiket olvastam (vizsgálatok idöpontjai: 12., 16. stb héten) én mindig csúszásban leszek, mert most is a 10. után megyek.
Ez nem baj szerintetek?
Mit lehet látni egy 10-11 hetes uh-n?
Pussz,
Eszter
eszter
 


Eszter!

Az a legklasszabb (10-13 hét között). Mindent. Van neki már egy csomó mindene, és ráadásul még befér egyben a képbe, nem csak darabjai. Azaz jó eséllyel laikus is megsejti mi micsoda.
Ja, a hetek miatt ne aggódj, nincs semmi konkrét bigyó ebben. Amire figyelj, hogy az AFP vizsgálathoz a vért a 16. héten vegyék le, mert különben nem összehasonlítható a dolog. Az azutáni UH meg az AFP eredménye után (kb. 2 hét alatt van meg) szokott lenni, ezt hívják mostanában genetikai UH-nak. (ez az a pont, ha valami végzeteset találnak, akkor itt lehet még emiatt megszakítani a terhességet, na de reméljük ez nem fog érdekelni téged)

Kinga! Oké!

Ne féljetek a vitamionoktól, folsavtól, vastól, ártani nem ártanak. Az én dokim mindent szedetõ típus volt, én meg becsülettel szedtem, semmi bajom belõle(és a gyerekeim se voltak óriások). Az egyetlen, hogy a magnéziumot a 37. (nem elõbb!) héten érdemes abbahagyni. (Kata! Krisztina erre most rákérdezett, lásd Koraszülésrõl topic, úgyhogy merem jelenteni tutira a 37. hetet). (Addig jó, mert csökkenti a fájástevékenységet, lazítja a méhet, nem görcsölsz, utána viszont a szülés körüli méh- tevékenység érdekében már jobb ha nincs ott.)
Ja, még egy. Magnézium sok másra is jó, pl. ha majd a lábatok akar görcsölni. (és nem csak terhesen ugyanerre, én mostanában is használom)

ILdi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!
Köszi a biztatást, már alig várom!
Vitaminok: Azt hiszem, már írtam, hogy én (itt sokakkal ellentétben) szedem a Maternát.Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én közel sem vagyok meggyözödve arról, hogy elég sokoldalúan táplálkozom. Persze eszem normálisan (nem hamburger, meg hasonlók), de ahhoz, hogy mindenböl meglegyen a napi adagom, mindenfélét kellene összeennem. Legalábbis, ha a könyvemet olvasom (Kismamák nagykönyve). Ahogy Ildi is írta: ártani nem árthat.
De nem baj, közel a jó idö, az eper, a cseresznye és minden finomság!

Eszter
eszter
 


SZijasztok!

P.Ildi! Ha egy baba él, akkor hogy vetélödött volna? akkor született, nem?
Kinga multkori hozzászolását már értem akkor. A világjövetel mikéntjére értette.
Dorka! Én is vezetek egy ugyanilyen naplót, a Terhesség hétröl hétre cimü könyvben és tényleg
nagyon jo dolog, hogy vissza lehet olvasni.
Eszter! hát ez ismerös, én sem tudtam. Gyorsan vettem is egy M-es méretet, azota is ezt használom.
11 hetes UH-n egy kb. 4-5 cm-es babát fox látni, ami teljesen úgy néz ki mint egy kisbaba, csak picibe
ujjacskákkal, lábacskákkal. Nagy élmény lesz! Ja és mozog is közben :-))
Évike! SZerintem a petezsák már láccodni fog. De nagyon szoritok!
Laura! Ha táppénzre kényszerülsz, az sem olyan rossz ám! Én aszittem, itt a világvége, mikor
a doki hazarendelt, de rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem rossz! :-))

SZijasztok, Lara
Lara
 


Lányok,
Most jöttünk a nogyógyásztól, 5 hetes terhes vagyokKép) Volt ultrahang is és tényleg csak egy icike picike pont volt, de ott voltKép
Azt mondta a tavsz miatt egyelore ne szedjek semmit, elég ha sok zöldséget és gyümit eszem. Jövo hétre megyek laborvizsgálatra.

Pussz mindenkinek,
Évike
Évike
 


Sziasztok!

Én anno az Istvánban szültem. A nyolcadik hónapban felhívtam a kerületi Önkorit és megkérdeztem , hogy tényleg csak egy hónapnál nem id&#337;sebb házassági anyakönyvet fogadnak -e el. Azt mondták , hogy minden kerület köteles lenne elfogadni az eredetit. Így szerintem mindenki kérdezze meg el&#337;bb.
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: