Új privát üzeneted érkezett!

A KÖLDÖKCSONKOKRÓL JUT ESZEMBE, HOGY KÉPZELJÉTEK EL AZ én MÁV kórházban született ismerősöm - most egy éves - köldökcsönkja 3HÓNaPOSAN!!!! esett le, úgy hogy újra kellett kötni.
mit csinálhatnak a MÁV-ban ???
nullácska
 
 


láányok!!
már akartam is felajánlani, hogy igen, legyen nálunk a jövő heti találkozó!!!!! persze ha még nem jelentkezett más..........

no, most ennyi telik tőlemKép
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!
Hát nem udok valami gyakran jönni, sajna.Era most is az ölemben van, nézelődik Kép
Tegnap meg pocakfájós napunk volt, de úgy tűnik, csak átmeneti.

Eszter!
Átérzem a problémád, annak ellenére, hogy a háztartással nekem nem kell törődni, azt anyu cssinálja. Azért még mindig kell főzni, meg Erának én mosok-vasalok, szóval teendő van, és ha egész nap ölben van, mint most akkor még enni is nehéz.
Mondjuk a napi két zuhanyzással úgy nézem még így is jó vagyok Kép
Az a mázlim, hogy tündérlány éjszaka alszik. Sokszor 12-től reggel 5-ig, saját ágyban, de ha nyűgös akkor is alszik, csak velem, és úgy fél 10 felé szokott kelniKép Imádom is érte, és ölelgetem cserébe egész nap, ha az a vágya Kép

Nagyon jó a talis kép!!!
A következőre már én is úgy mennék, azaz mi Kép
szerintetek nem korai? Néha túl bátornak érzem magam.

Képzeljétek, Era kipöttyösödött, olyan, mint egy pattanásos kamasz, brühü. Hívtam a doktornőt, de azt mondta, ne aggódjak, ez minden babánál van, hormonális változás. Hm, nálatok is volt?!
A zöld kakit is külön megkérdzetem, arra is azt mondta, hogy teljesen normális.

Annyira pörög a topic, alig bírom követni Kép de nagyon igyekszem!

Eszter, csináltam képeket szemből, direkt neked! Kép
Ja, és még mindig a lavór...Kép
KépKép
Kép

Puszilunk mindenkit,
Aura és Erika
2+6
aura
 
 

 
 

Köldökcsonkhoz akartam még írni, ha téma még egyáltalán, hogy én fürdettem akkor is, mikor fent vot, meg akkor is, mikor elkezdett lejönni, és szerintem gyönyörű, semmi baja nem lett a víztől.
Na, okoskodtam Kép
aura
 
 


Aura,
nagyon édes a kis hableányod!!!!!!Kép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Aura,

Nálunk csak pár napja lett ilyen kis pöttyös a Hanka. Épp a talin is kérdeztem, hogy miért... Bár most, hogy mondták a lányok, már rémlik, hogy a múltkor a védőnő is nézte, hogy van-e anyatejes kiütése. Hát most van a kis drágának...

Nagyon helyes a kis fülbevalós lánykád!

Hanitka
hanitka
 
 


Sziasztok!

Olyan jó volt a tegnapi tali!!!! Én annyit meséltem apának, hogy mire végére értem addigra már hulla voltam ahhoz, hogy még írjak nektek...
Ma meg csavarogtunk hármasban...
És képzeljétek, újra visszaállította magát az éjszakai 1x-i keléshez. Mit gondoltok hánykor keltünk? El sem hiszitek!!! DÉLBENKépKépKép!

Lili! Igazad volt, tuti fejlődési ugrás lehetett az elmúlt 3 nap!!! Látod, aludt mint a bunda!

Viszont ezen még mindig pánikolok, hogy ugyan most már van kaki, de olyna nehezen jön ki. Annyira sír. Sőt ordít fél napon keresztül és nagynehez kijön. De pl. ma de. volt kaki és egész du.-án üvöltött és rángatta a lábikóját mert annyira fájt neki, hogy nem jött ki a puki. Meg szerintem kakinak is kellett volna jönni. így újra próbálkozunk az elsőnek kipróbált szerrel a sab simplexel. Hátha enyhíti a puki próblémát. Viszont amíg az autóban voltunk és rázta nem üvöltött, de amint kiszálltunk vele vége...

A talis képeket nem rakjátok fel? Ide v. a yahoora? Már annyira megakarom mutatni Petimnek, mert ma is csak a tegnapi nap élménye volt a központi téma nálamKép Szerintetek unta egy kicsitKép

Bagzer, Marengo!
Nálunk a cumiodaragsztás úgy történik, hogy pelussal odatámasztom. Amíg nem altatta magát, addig a kis mancsával toltam oda a cumit és úgy aludt el(mondjuk mi hason alszunk csak) de most már alvsához idegesíti. De viszont a napközbeni megnyugtatáshoz kell a cumi. Ha kézben ringatjuk akkor kitámasztom a pelussal a cumit, hogy ne köpje ki, ha fekszik akkor a pelussal körbetekerem a szája körül a cumit és nem esik ki. Teszek fel róla képet, hogy miről is beszélek.

Kikocs!
Nem is te lennél, ha nem ilyeneket álmodnálKép És Réka baba egyre gyönyörűbbKép Benikének biztos fog tetszeni. Habár tegnap a Levente baba jobban érdekelte,mint a csajokKép Na, jó azért Hanna babával azért fogdosták egymástKép

Hanitka! Miért is nem jönnél a következő talira?

Vzsuzsi! Felolvastam Petimnek is az álmodat és könnyesre hahótáztunk rajtaKép

Rékacs! Míg el nem felejtem. Mégegyszer bocsi, a kiöntött üdítőért. Annyira szarul éreztem magam, hogy ilyen béna voltam, hogy fel sem tünt, hogy te pont odalépsz ahová tette a poharat. Főleg, hogy egyáltalán miért raktam odaKép És képzeld, tőletek 5 perc alatt ott voltam anyuéknálKép Úgy hogy még unokáztak gyorsan egy kicsitKép

hú, most nézem csak hogy mennyi az idő. Akkor csókollak titeket, de megyek hunyni, mert mivel nem jöt ki az a fránya kaki egész du.-án valószínű,hogy lesz valami éjszaka.......

Pusszantalak titeket.
Márti és Benike(9+6)
hajdum
 
 


KépKépKép
hajdum
 
 


Márti! Oylan édes Benike!!!!!Ezt a pelusos trükköt én is kipróbálom!Az üdítőn meg végkép ne aggódj! Én úgy nlézetm ki mint akit aggaszt???Gondolj pl arra,hogy hozzám viszonylag sürün jár egy másféléves kiscsóka.Szerinted őt zavarja ha valamit kiönt???KépSzóval be vagyok rendeszkedve dágványságra!Kép
A képeket én feltettem a yahoora!
Tényleg Márti és melyik szopispárnán kényelmesebb szoptatni,mert neked már van viszonyítási alapod?Hogy értsétek nálam olyan párna van ami hungarocell golyókkal van töltve és hoszzú,úgy körbeölel.Mártinak meg a képen látható van.És szoptatott nálunk már akkor akartam kérdezni csak eléfelejtettem(mert előjött a mell,mint fő motívumKép)

Aura! nAgyon szép a kis macskalány! nekem még mindig apukádra hasonlít!Kép
És tényleg elmúlik a fejetlenség,ahogy nő a babó.Akkor már akár az egész háztartást is be tudod válalni.Meddig? Mig el nem kezdenek mászni,mert akkor vége a gyereknapnakKép!!!

Bagz!Szuper akkor megláthatom a BagzbirodalmatKép!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hantika! Milyen bejátszást?Én nem láttam! Jobb is?

ja és fúújjjj esik a hó...úgy uuuunooom

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Halihó, hull a hó!
Most jöttünk meg csípőszűrésről és a gyerek hibátlan.Kép Ezt a doktor néni mondta, szóval nem csak az elfogult anyai vélemény. Az éjszakánk is jól alakult, de megint sírás volt este. Fürcsi után szopi, aztán bealudt az ölemben, letettem az ágyba de félóra múlva sírva ébredt. Mivel én éppen az ájulás szélén voltam, Tomi ment be hozzá, de a gyerek csak jobban üvöltött. Kihozta járkált vele, de semmi. Nem akartam kivenni a kezéből de nem sokáig bírtam, én is elsírtam magam. Egyszerűen az az érzésem támadt, hogy Hana kimondottan az anyja után sír, azért van kiborulva, mert nem az én szagomat érzi. Végül sírva elkértem Tomitól és persze nálam azonnal abbahagyta. Szegény Tomi, teljesen elkenődött. Félek, hogy ez nem változik meg egyhamar. Biztos nagyon sokat számít az is, hogy egész nap én vagyok vele, de nekem is megnyugtató volna, ha az apjánál is megtalálná a biztonságot. Mit lehetne tenni, a türelmes kiváráson kívül? Egyszer valahol pont erről olvastam és ott tippet is adtak, de már nem emlékszem.Kép Tipp?
Más: Ti hogy vélekedtek az oltásokról?
Én alapvetően szükségesnek tartom őket, de mostanában elbizonytalanít egy-két dolog. Például, tegnap a híradóban, mondták, hogy főleg csecsemőkre veszélyesek lehetnek a higany tartalmú oltóanyagok, mert autizmust okoznak. Angliában és Amerikában nem is alkalmazzák már ezeket. Viszont a megmaradt készleteket hova hozzák? Hát a mi kis országunkba.
Kismamák Nagykönyve meg azt írja, hogy a BCG oltást nem célszerű 7 hónapos kornál előbb beadni, mert elveszítheti hatékonyságát és újra kell oltani később a gyereket.
És akkor eszembe jut az a házaspár, akiket nem is olyan rég majdnem lecsuktak, mert nem akarták beoltatni a gyerekeiket. Nyilván nekik is voltak a nyomós érveik. Na, hát most ezen rágódom. Szerintetek? Vagy nektek ilyen meg se fordul a fejetekben?

Kép
Kép

KépKép
savitri
 
 


Nem tudjátok, meddig kell (illik) vasalni? És szigorúan sterilizálni? Jó, sejtem, hogy még elég messze van ezeknek a dolgoknak a vége.
Teafilter meddig ázhat a vízben és mennyi cukorral mehet a babának a tea? Lehet filteres édeskömény teát kapni a gyógyszertárban? Száva újabban nehezen tolja ki a kakit, pdeig eddig ezzel semmi gond nem volt.
marengo
 
 


ÚÚÚTÁÁÁLOM!!!!!
ELSZÁLLLT
menjünk máshovááááá!!!!!!!!!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Hanitka, ha jössz jövőhéten talira, úgy egyszerűbb.
Tényleg, kinél lesz a következő?

jaj, nagyon jókat nevetek a ráfekszem a babára sztorikon! Pedig tudom milyen vacak érzés, én tulajdonképp két-három hét után ezért kezdtem Hanát az ágyában altatni. Azóta meg attól félek, hogy eltűnik a gyerek. De én már várom, hogy nagyobb legyen egy kicsit és biztonságosan tudjunk együtt aludni, összebújva, mert az olyan jó. Aztán leshetem a magánéletünketKép

Rékacs, miért mondod Bagzernek, hogy ne kádazzon Simivel?

És tényleg, hol van Orbis?

Aura, nagyon cuki a babalányod, apukájára hasonlít? Az egyik fotón nagyon felnőttes pofit vág. Én már úgy látnálak! Szerintem ha kocsival jössz, nem annyira para a tali, bár a helyedben, lehet megvárnám a 4 hetet.

Marengo, én nem tennék cukrot a teájába. Ráér még az efféle rossz dolog. Pár év múlva úgyis telezabálja majd magát édességgel, legalább addig kíméljük, nem? Persze a te dolgod, sokan alkalmazzák a cukros vizet is, és működik.
Én kezdem feladni a vasalást, pedig csak a textilpelusokat vasalnám, de az se megy. A mellszívót kb napi egyszer sterilizálom, a cumikat már ritkábban. Persze ti cumisüvegeztek, azt nem tudom, meddig muszáj.

KépKép
savitri
 
 


Marengo!
Én már nem vasalok,csak egyszer vasaltam a legesleg elején, azóta eltelt lassan 5 hét és nem okoz problémát a bébinek.
Ki szoktam főzni amit kell,ha nem is minden nap,de minden másnap igen.
Kakicsalogató pedig a langyos kamillatea cukorral.
Édesköményre azt mondta a védőnéni,hogy a túl kevés nem hat,ha pedig sokat kap akkor az is hasfájást okoz.De hogy mennyi az optimális azt nem tudta megmondani,így azt mi kihagytuk.
Viszont a kamillateát csak egyszer kellett bevetni és sikeres volt!

Sziasztok!Kép
Vendég
 


Hát én nem hiszem el. Azt hittem, hogy most már jön a Tavasz erre tessék. Minden fehér kint. Nem akarom!!!!!
Szavitri: ez a dézsás kép szupi. Látszik, hogy mennyire élveziKép Oltáson én bevallom nem gondolkoztam. Úgy vagyok vele ami kötelező azt úgy is be kell adni, ami meg nem kötelező azt eldönthetem. Én égyenlőre a kötelező oltásokon kívül semmit nem adatok be nekik, Danit kivéve aki minden évben megkapja az influenza elleni oltást, mivel ő asztmás volt. Nem is volt beteg már évek óta.
Márti: ez a cumirögzítés nagyon ötletesKép
Aura: Macskaleányzód nagyon édi még mindig. Ő is élvezi a fürcsit látomKép
Marengo: Száva is kis formás husiKép Édi.
Velem is előfordult már, hogy azt álmodtam, hogy ráfeküdtem a gyerekre, vagy hogy leesett az ágyról mert kacsi utánn nem tettem vissza és kerestem, pedi ő az ágyikójában aludtKép Úgy látszik, ha nem is érezzük, teljesen ki vagyunk merülve. Nálunk még az is van, hogy apa éjszaka dolgozik, ezért éjfél egy óra körül kel és a telcsije ébreszt ami mellettem van és én nyomom le és szólok neki. Na néha erre sem emlékszem. Meg valameik nap úgy vittem Bömbinrk Éjszaka tápit, hogy reggel csodálkoztam, hogy hogy került az ágy a mellé az üres üvegKép
Sajnos nálunk is van esti pocifájás vagy mi a manó. Fürcsi után már meg sem tudom igazán etetniKép Már öltöztetésnél kezd nyekeregni, és mikor leülünk, hogy akkor hami van elkezd üvölteni és szinte görcsbe van az egész kis teste. Ez tart olyan egyórát, es utánna alszik kb 3órát. Etetni csk akkor tudom, ha már félálomba van, néha még akkor sem. És ez néha reggel is megismétlődik. Csak tudnám, hogy ilyenkor mi a baja. Olyan rossz, ha az ember lánya nem tud rajtuk segíteni bármit csinál csak sírnakKép
Na közbe volt szopi meg Bömbifektetés. Olyan édes Ő is. Most is megfogta a kezemet és bevitt a szobába, hogy Ő aludni szeretneKép Már húzza isKép Kihasználom az időt mig mind a 2 alszik és azt hiszem vasalok egy kicsit. De az is lehet, hogy én is lefekszemKép
Máté 7hetesen tegnap 5520gr. Elfogadjuk a meghívást a jóllakott napközisek
klubjába
Kép

Brigi
bombomanyu
 
 


Lányok lehet, hogy nekem is megjött? Most vérzrk. Máté tegnap volt 7hetes. Pedig én csak szoptatok, és van úgy, hogy óránként, de két óránál több még soha nem maradt ki még éjjel sem. Én ezt nem értem. Még nem akarom!!!. Bömbi utánn még akkor sem jött meg mikor terhes lettem, pedig Ő akkor már 8hónapos volt és mást is evett nem csak szopizott. Most mi van?
bombomanyu
 
 


Hali,

Oltás: Rékacs, tán jöbb... De Lili leírta a lényeget a higanytartalmú oltásokról. Viszont ma még biztosan visszatérnek rá a híradóban, mert ÁNTSZék mára ígérték, hogy nyilatkoznak az ügyben. Én egyébként azon a véleményen vk, hogy szükség van az oltásokra, de a tegnap hallottak alapján lehet kíváncsi lennék előbb, hogy Hanna nem érzékeny-e a higanyra. Jövő kedden jön hozzánk a drnéni, és mivel rájöttem, hogy még nem hozza az oltást, csak legközelebb, ezt az ötletet jól megbeszélem vele.

Márti, Benike nagyon helyes, ez a pelushajtogatós módszer menő! Én csak az elejét szoktam a pléddel megtámasztani, de az nem ennyire tartós megoldás... szóval eltanulom a technikát.

Tali: azért nem biztos, mert majdnem az üveghegyen is túl lakunk, és én gyáva nyúl vagyok, vagyis nem vagyok elég rutinos autóvezetésben és a belvárosban a parkolóhelysokk is rámjön.. Én így fokozatosságra gomboltam, hogy először csak itt megyek csípőszűrés, Tesco, aztán elmerészkedek Rékacsék, Árkád, stb. és aztán tovább is. Bár a hóeseés nem kedvez a kísérletezésnek. Még a P+R parkolókat is díjazom, hogy metróval tovább, de most még semmiképp sem BKVznék Hankával. Ezért lehet, hogy ezt most kihagyom, és biztos, ami tuti, Lilinek postán küldöm a kupakot. Pedig már nagyon várom, hogy a többiekkel is találkozzunk!

Marengo,
A filteres teát (kamilla) jól ki lehet áztatni, én egy teáskanál cukrot tettem bele (a 125 ml-es üvegbe) a szelek könnyítésére, mert ezt nem folyamatosan adom, csak kúraszerűen ment akkor este, mert szenvedett a pocijával. Egyébként nem adok neki teát csak tiszta vizet napközben, és azt is csak ha kéri (inkább sétakor jó megnyugtatni).

Vasalás: én csak a rendes pelusokat, amit 90 fokon mosok.

Savitri,
Lili nagyon élvezi a rálocsolt vizet, annyira édes! Ugye akarod vinni babaúszásra?

Brigi,
Nagyon helyes Máté és mindig jó kis fiús színekben Kép És hááááát, elég valószínű, hogy eljött az idő.

Nnna, megyek a ehhez az angyallányhoz. Tegnap este azt mondtam Iminek, hogy Mása-ként is becézhetném... (jól megrémült)- merthogy anya kis hasonMÁSA. Így hát Másenykának hívtam... Kép

Jók legyetek. Megyek, mert jő a védőnéni nemsokára...

Ciao! Hanitka
hanitka
 
 


Van egy nyuszilányunk Kép
KépKép
hanitka
 
 


sziasztok!

Zsuzsi, nagyon jót röhögtem apán, ahogy a gyereket keresi!!! Kép

Tali: én nagyon szívesen látnálak benneteket itt, és csak azért nem ajánlgatom, mert annyira messze lekunk mindenkitől. A Camponanal lakunk, és végignézve a címlistát, hááát, senkinek nem esik útba, sőt.Szóval ezt nem várnám el senkitől hogy ide kibumlizzon, a taxi meg a belvárosból legalább 3500 Ft ide. Kép

Nullácska, a köldöksztorin jól ledöbbentem! De anyuka miért nem szólt mondjuk egy hónap után hogy még mindig van köldökcsonk? Vagy mindenki azt mondta neki hogy ez így normális? Fura....

Aura! Köszi a szembe-fotót, így már sokkkkkal jobb!! Kép és nagyon tündéri!!!és én is kérdezem , mert te jobban látod: kire hasonlít jobban? Kép

a zöld kaki úgy látszik csak itt nálunk kóros. Kép

Hajdum, gratu a 12 órai keléshez, jó neked! Kép Kaki ügyben nem lehetne egyszerűen a fenekénél hőmérőt bedugni? Amikor erőlködik de nem jön. Vagy az sem segít?

oltás: háááát, eddig ezek a dolgok eszembe sem jutottak. Csak reménykedek hogy ha mindannyian túléltük, akkor a babuciknak sem fog ártani. Majd én is rákérdezek a dokinéninél.

Savitri, Hana bűbáj ahogy fürdik. Nem tudok tippet az apa dologra, nálunk nincs így, ugyanúgy nyugszik meg mindkettőnknél. Szerintem a sok hordozgatás miatt már túlságosan ragaszkodik a testközeliségedhez. Ez nem lehet?

Marengo, sterilizálás: nos bevallom őszintén, ahogy olvasom én vagyok a legtrehányabb köztetek. Már szinte nem is sterilizálok, csak ráengedem a forró vizet a csapból. Vasalni??? Mióta Petra van én még nem vasaltam, és asszem nem is fogok, mármint sterilizálási szándékkal.

Hu megyek, tevékenykedek egy kicsit a lakásban.

Pusza!!!
Eszter és Petra 4+5
eszter2004
 
 


Na, nem tudom, mennyi időm van már megint, tegnap megint éjfélkor aludtunk el a fürcsi után, pedig napközben is alig aludt... Most rámkötöttem, elvan, de majd meglátjuk. Viszont éjjel tündérbogár volt, ilyen az első itthoni héten volt utoljára, hogy a hármas evés után 5 perc büfi és letettem aludni, és egyszer sem akart kaja közben megfulladni. Sőt, a hét órai hiszti után is hagyott fél 10-ig aludni, szóval teljesen kipihent vagyok Kép

Lili, nem lehet, hogy csak azért nem nyugszik meg apánál, mert te többet hordod, és tudod, hogy fogd meg? Mert nálunk ez van. És akkor megmondom Gergőnek, hogy hogy tartsa, meg beszéljen hozzá, és akkor megnyugszik. Egyébként nálunk eleinte fordítva volt, pont csak az apjának nyugodott meg. Arra gondoltam, azért, mert meg volt rám sértődve, hogy kiraktam a hasamból Kép

Most, hogy írtátok a vasalást, megörültem, és már pakolom is el a kisruhákat vasalatlanul Kép a pelusokat azért inkább vasalom, mert azzal pofiját törlöm meg, meg ilyenek...

Legyűrtem a feléledő parámat, hogy rám senki sem kíváncsi, és el sem olvassa, hogy mit írok, ugyanis felajánlottam hogy legyen nálunk a tali, csak kutya miatt nem vagyok benne biztos, és egyedül Katy reagált Kép Meg Rékacs kérdezte, hogy akkor Eszter Kikocs vagy Bagzer, de mondjuk ebből is csak én ajánlottam fel akkor még. Mindenesetre nem sértődök meg, ha inkább Bagzerhoz mennétek, mert ott nagyobb a hely, meg nincs Brútusz...

Oltásügyben meg én is úgy vagyok vele, hogy mi is túléltük. Meg még nagyon nagyon sokan. Viszont nem szeretnék gyerekbénulást meg ilyeneket, mert az sokkal sokkal rosszabb.

Márti, lehet, hogy hülye kérdés, de nem masszírozzátok a pocakját? Nálunk nagyon sokat segít. Sőt, van, hogy mikor álmában sír, akkor még a kiságyban elég megkörözni a pocakot, és megnyugszik, és kicsit később jön, aminek kell. És szuper, hogy egyre többet alszik Kép

Babák pedig szépek Kép

Na, ezt sikeresen kibírtuk sírás nélkül, pedig közben le is tettem az ágyba Rékát. Megyek és kivasalom a maradék pelusokat, meg elteszem a babaruhákat VASALATLAN Kép

Pusz

kikocska
 
 


Ja, Orbissal tegnap este még minden rendben volt, csak nem akar úgy írni, hogy nem reagál semmire... Mondtam neki, hgoy ne csináljon ügyet belőle Kép

kikocska
 
 


Sziasztok!
Na feladom! Nem akartam addig írni, míg végig nem olvasom, mert akkor megint csak magamról írok, de mindig mire tudok jönni, hogy folytatom, addigra van egy új archív, és sosem érek a végére. És mindig az van, hogy ameddig olvastam, az már tárgytalan. Szóval most se tudok senkinek írni. De Kikocska azt írta, hogy akkor is írjak úgyhogy íme:
Igazából nem Borókával van a gond, hanem baromi rosszul osztom be az időmet asszem. Pedig tök jó baba, ma például éjféltől délig!! aludt, közben persze 4 óránként evett, de szépen visszaaludt utána.

Pelenkával még mindig gondban vagyok, zsínórban a harmadik éjszaka, hogy összekakilta az egész ágyat. Illetve ma már a mózeskosarat, mert elfogyott az ágyneműnk (mind vizes) és abba kellett aludnia. Mondjuk rájöttem, hogy ez így tök jó, mert nem mellettünk van, de csak lenyúlok és ott van.

Meg a megszépüléshez akartam még írni, hogy nekem szerencsém van annyiból, hogy előtte se fektettem olyan nagy hangsúlyt ezekre a dolgokra, úgyhogy most sem izgat különösebben. (kozmetikusnál eddig egyszer voltam, szoláriumban asszem háromszor Kép)
Meg mondjuk csíkjam se lettek szerencsére, és +4 kiló maradt, azért majd tavasztól tornázni járok, hogy a löttyedékek eltűnjenek. Addig nem akarok a tej miatt, így se túl sok.
A sebesebbik mellem még mindig nem jött rendbe, tegnap azért megpróbálkoztam vele... hááát nem kellett volna. Most megint fáj. Szóval tényleg kivárom a gyógyulást!!

Olyan jó a talisoknak! De én tuti kivárom az influenza végét. DE AZTÁN MEGYÜNK ÁÁÁM!

Na asszem ennyi, olvasgatok tovább, puszi!
Na még egy kép, már türelmetlen rajta, evés előtt készült! (fürdés előtt tegnap 4320g volt meztelenül!)
Kép
Orbis és Boróka (3+3)
orbis
 
 


ja, és meg akartam kérdezni, hogy nincs-e valakinek olyan elfekvő zenélőforgója a kiságy fölé, amit eladna, mert egy csomó van mondjuk? Mert Gergő elutasította, hogy döntést hozzon, én meg ugye nem tudok utánajárni nagyon, persze biztos ez lesz a vége. Mert most már teljesen követi a szemével a dolgokat, amik érdeklik, szóval lehet, hogy már elnézegetné az ilyesmit is.

kikocska
 
 


Na Kikocs, jól ideugrottál.
De ha már írok újra, teszek még egyet Kép
(Az ödémafejem nem múlt el, szóval nem attól volt KépKép)
Kép
orbis
 
 


Eszter!
Kérdésed nagyon jő és totál jogos.
tudod nekünk van egy elég kiterjedt társaságunk, most velük voltunk síelni, jaj nem akarlak untatni benneteket, de azt leszámítva, hogy Benő még az első nap lázas volt ( de után már teljesen láztalan ) nagggyon jó volt. az ikrek annyira élvezték, nagyon nagy élmány ám úgy síelni egy viszonlyeg meredek pályán, hogy előtted síelnek a gyönyörű gyerekeid és büszkén dagadhat a mellem - szóval a gyerekeim még nálam is szuperebbek !!! ez humor volt!
szóval a kérdéses köldökcsonkon én is elgondolkodtam, de szerintem az Anyuka túl elfoglalt volt, vagy nem tudom, nem tudok részleteket, de ez nekem is fura. egyébként csak humorból írtam, hogy mi történhet a MÁV-ban, mert itt ennél a babánál az elkötés nem sikerült, hiszen újra kellett kötni , vagy ilyesmi nem értek hozzá... ja igen és ez a baba ebben a társaságban van és ott mesélte az Anyuka és rögtön eszembe jutott, hogy itt topikban már szó volt errről

na túl hosszú voltam...

babára ráfekvés , együtt alvás - erre írja a Suttogó, hogy úgy kezdd el, ahogy folytatni akarod. Tehát az a szülő, aki úgy dönt, hogy együtt alszik a gyermekkel mérlegeljen!!! mindig együtt akar majd aludni vele ??? minden éejjel , minden este ??? mert ha igen akkor OKÉ!
de ha nem, akkor a babónak hiába magyarázod : "most Anya nem akar veled aludni, mert most apával akar összebújni, vagy mert most anya beteg, vagy mert köhög és zavarja ott a baba stb. stb ...a gyerek ezeket az érveket nem fogja megérteni, mert teljes természetesnek tekinti, hogy az ő ágyikója az anya és apa ágyikója- szóval ??!!!
tyű nagyon nem akarok okoskodni, de a saját gyerekeimből és más ismerődökéből kiindulva a gyermek személyiségfejlődése, az önállóság útjának első lépcsőfoka éppen a saját ágyikóban, saját ritmus szerinti ÖNÁLLÓ!!! elalvásban kezdődik

a babafotók szenzációsak, kicsit irigyekedek, hgoy nincs ilyen pici babám, ilyenkor átrobogok Rékához és jól megszagizom Hnagát és ha lehet fel is veszem - tegnap nekem büfizett be-be !
nullácska
 
 



KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Kikocs!Ne vedd magadra,sokszor én is elfelejtem, ha megbaszéltünk már valamit!Meg pont az előző héten volt, hogy Esztyx előbb felajánlotta,hogy hozzá menjünk, aztán meg Rékacs lett belőle!
Én imádlak és biztos vagyok benne,hogy a többiek is!!!És nem tudom,hogy miért mondod,hogy Rékát nem dícsérjük!Szerintem az egyik legszuperebb egyénisége lesz a topikbabái közül!És ezt Te is tudod!Meg szerintem minden baba gyönyörű!!!Nincs olyan,hogy nem!!!

Nekem is eszembe jutott Orbis!Ő most van ezen a héten először egyedül othon a férje nélkül!Valószínűleg ez az oka az eltünésének!

Oltás!Nekem a homaopatás dokink mondta még a tegnapi hír előtt, hogy számtalan mellékhatása van ezeknek az oltásoknak!Nem részletezte,de példának az allergiára való hajlamot mondta!!!És ha higanyra nem is,de magára az oltásra (mellékhatásilag) van homeopatás ellenszer!De asszem ezt már írtam Nektek!Nálunk fogunk ilyet kapni!BCG-re is kaptunk de azt még nem mertem beadni,annyira pici volt még!Hülye voltam!

Az Apa probléma nálunk is hasonló!Laci is elkenődött már,hogy nem jó apa,mert egy idő után nagyon feszültté válik,mert nagyon könnyen átveszi a gyerek rossz közérzetét míg Dávid üvölt, és azzal nem lehet ugye gyereket nyugtatni!Közbe meg egy rossz szavam nem lehet Rá!!!

Dávid úgy döntött nem akar tovább levegőzni, mennem kell meggyőzni!

Puszi:Katy
Katy
 


Sziasztok!
Na, Era alszik, remélem tartósan Kép

Jó kérdés, hogy kire hasonlít a baba, szerintem is leginkább Apára (mármint Nagyapára Kép) főleg ha ásítanak, mint két tojás Kép
Állítólag kicsit rám is. Én meg egyszerűen nem tudom eldönteni. Nézem folyton, milye az Apjáé, eddig azt sikerült kiötlenem, hogy a lábujjai Kép

Na, nem volt alvás, de most nézelődik, úgyhogy kihasználom az időt Kép
Közben rájöttem, hogy a szeme is talán Apucié, majd meglátjuk, ha nagyobb lesz!

Ajjajj! Már megint elfelejtettem iket akartam írni Kép

Rékacs!
Tőled akartam kérdezni, hogy a budairtással kivártad a hat hetet?
Én már úgy de úgy megszabadulnék tőle!

Aha!
Tudom mit akartamKép
A kinél nyugszik meg...
Hát Era bárkinél nyugodt, ha nyugodt. Nálam, nagyszülőknél, szomszéd fiúnál... többnyire még a kiságyban is. Ha viszont nyűgi, akkor semmi más nem vígasztalja, csak és kizárólag a cici!
Olyannyira, hogy azt használja játszócumi helyettt is Kép
Próbáltam rászoktatni a gumicumira, de annyira utálja, hogy öklendezik tőle!
azért ha valaki tud egy jó trükköt, azt szívesen venném!

pusz nektek!
Aura és Erika aki ma 3 hetes!!!
aura
 
 


Itt egy másik paramami (én), azért meghallgattam a másik fél tegnapi válaszát:
http://efrirk.antsz.hu/portal/page?_pageid=240,89787&_dad=portal&_schema=PORTAL
Még jó, hogy ennyi tanulmány készül, bármit és annak ellenkezőjét is lehet bizonyítani.
Én azért azt gondolom, hogy tényleg kell oltási fegyelem ahhoz, hogy a járványok egy egész társadalmat kerüljenek, meg hogy mérlegelni az előnyöket/hátrányokat (az oltások esetében biztos vagyok benne, hogy jóval több előnnyel jár a kötelező oltás), de mit gondolok, ha pont az én kisbabám lesz a hibaszázalék?

Kikocs, mindenki szeret Téged! Ha költözik a fórum máshova, akár hívhatjuk "Szeretjük Kikocsot"-nak... Naaaaa?

Hanitka
hanitka
 
 


ja Kikocs, nem olyan egyszerü ám mindent fejben tartani, mi nem vagyunk olyan ügyesek mint te. Kép Egyébként Bagzernál meg ott van génkezelt macs. Kép

Petra 4,5 orája alszik, ugyhogy mindent kivasaltam (nem gyerek cuccok Kép ). Nem semmi volt. Még mindig alszik de asszem felébresztgetem......
eszter2004
 
 


Katy, meg tudnád írni hogy a takarítónő mennyibe kerül? Mennyi idő alatt szokott végezni a ti lakásotokkal?
köszi,
Eszter
eszter2004
 
 


Persze,privátban megírom!OK?

Ja!Kikocs!Kriszta megkérdezi,hogyan lehet titkosítani az Izgin!OK?

Csók!

Csak azért van időm írni,mert Ő nyűgösségét kitettem az ablakba szellőzni!Végre csönd van!Nem csak Kikocs van azzal egyedül,hogy nem hajlandó a gyerek aludni!
Katy
 


Mármint Eszternek a takarítónőt!
Katy
 


Katy, mikor mondtam én olyant, hogy nem dicséritek a Rékát??? Nem azt írtam, hogy nincs mit dicsekednem vele? Kép Persze van, csak nem olyan, mint amit ír mindenki, hogy szépen alszik, meg nézeget önállóan, meg hangokat ad ki. És hát azért olvasok, dicséri mindig valaki Kép De ha nem dicsérnétek, akkor sem sértődnék meg, egyrészt többet ér itt nekem mindenki annál, másrészt meg úgyis tudom, hogy enyém a lejobb, legokosabb, legszebb csodalény-csodalány Kép
És egyébként is, legyőztem a parámat Kép Elvégre írtam, nem? Szóval nem vettem magamra. Kép
Na, abbahagyom a mentegetőzést, és megpróbálok ezennel bevásárolni az interneten, mert Gergő nincs a topon bevásárlásügyileg, de nem baj, mert azért tündérapuka.

Ja, és Rékacs, dolgozom a problémán, hogy lépjünk innen Kép
NA, pusz

kikocska
 
 


SzisztokKép
Hát ez a védőoltás dolog eléggé kiborító volt tegnapKép Beszéltem is a gyerekorvossal, erre ő ahelyett, hogy megnyugtatott volna, azt mondta tök mindegy mit mondanak kötelező és készKép

AuraKép
Édes a kis ribizliKép nagyon szép bőre van meg olyan kis formásKép bár már inkább dicsérgetném személyesenKép

Ez a hóesés kiborít......tegnap még olyan szép idő volt, sehol egy szem hó, erre most még kiállni sem tudok a kocsivalKépKépKép

LiliKép
Remélem is, hogy így marad, mert már kiborító volt amit csinált a kis dagadékKépKép

KikocsKép
ez az alvós kép nagyon édesKép és nagyon jól áll neki a sárgaKépKépKép

képzeljétek mostmár tuti, hogy megismer mindenkit itt a családban, akkorákat vigyorog, hogy teljesen elolvadokKép
KépKép

na megyek porttörölni,míg nyugi vanKép és hevesen várom anyucit, hogy megjöjjön, hátha odaadja a kocsiját és eltudunk menni a manóval végreKéppussszi edwig+Bálint 7+4
Vendég
 


most csak beugrottam..........

Kikocs!!! pont ezt nem akartam, hogy valakinek rosszul essen....nekem aztán jó az azt követő hét is!!!! tényleg! ne bántódj meg ezen!!!!! nooo.... ja, meg Brútusz valószínűleg jobban szófogadó mint a génkezeltünk!!KépKép

no, csak ennyi, nagyban készülök az elsö kettesben lévő kimenőnkre picurral! kendőben!! marci elutazott tirolba vetíteni ma éjszaka, holnap jön, ,ha minden igaz.

rohanoooook,
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Jajjaj, Bagzer, pont nem esik rosszul, hanem maximálisan megértem, mert nálunk kicsi a hely, meg a hülye ebünk is itthagyja a szőreit mindenhol. Viszont még eszembe jutott, hogy szerdán nekem tanácsadásra is kell mennem, és azt nem tudom, hogy de vagy du van.

Edwig, tényleg nagoyn aranyosan vigyorog a BÁlint Kép

kikocska
 
 


Hát sziasztok,

Bocs, de most nem reagálok semmire, mert teljesen kikészültünk, de úgy családilag...
Hajnal 2-kor kezdődött a bömböés, és most lett 15 perce vége, eddig kb. óránként 5-10 perces szünetekkel nyomta, írdatlanul. Szerintem tuti begyullad a tora, mert a végén már nagyon rekedt volt.. És én cseréltem a pelusokat, ettettem, büfiztettem, ringattam, cicire tettem, énekeltem, minden helységet kipróbáltunk a lakásban, bebugyolásltam, melegre tettem, párásítottam, meg mittudomén.. 4 órakkor mejött az apja, addigra már teljesen kikészültem, utolsó mencsvárkén mondtam neki, hogy legalább 5 percre vigye ki a gyereket a hóra, már nincs több ötletem és 5 percig ne is lássam Őket. Azóta csend van...

Az éjszaka katasztrófa volt, Marci baba balról felváltva nyüszügött, bömbölt , ordított a kiságyban, hordozóban, mellettem, ahol éppen volt...
Apuci jobbról minden nagyobb sikításra félállomba dumált. A ma éjszakai alkotása az volt, hogy feltérdelt, kezébe vette a nagypárnját és ringató moszdulatokat végzett. Mire megkérdeztem, hogy most mi van, erre megintcsak álmában vállaszol, hogy Ő só szerint "ringatom a gyereket, mert sír és Te nem vígasztalod meg. Utánna meg főzök neki tápszert..." Ezek után felébresztettem Apucit.. Két ilyen pasival már nem bírok. És ez teljesen komoly, nem vicc...
Vasárnap indul Londonba, mondtam neki, hogy jól zárja magára az ajtót, nehogy elinduljon gyerekkeresőbe...
Mi lesz, ha a gyerek is alvajáró lesz majd ????

EZT ÉN NEM BÍROM. Megyek aludni. És még egyszer bocs, hogy most csak kiírtam itt nektek ezt a borzasztó napomat...

Zsuzsi
vzsuzsi
 
 


Szia Aura,

hogy vagytok? Írtam pár sort a múltkor, de nem érkezett válasz... Kép
Mi jól, bélgörcsöket már magunk mögött tudjuk, híztunk is már majd 1 kg-ot.
Tegnap éjszaka pedig már aludtunk is sokat.
Ági is jól van, habár a kakilás ott is gond.

Andi
ajcsi
 
 


Imádlak titeket! Ahogy elnézem, nincs, aki vasalná a babagöncöket, így akkor én is felhatalmazva érzem magam, hogy hagyjam a fenébe. De jó!
Sterilizálni minden etetés után teszem a chicco-löttybe, és naponta mikrós sterilizálóba is megy a cumisüveg. De kefével elmosogatni mindezek előtt nem nagyon van türelmem, legtöbbször öblítek és már teszem is a sterilizálós oldatba. Nagy ritkán üvegmosó-kefézgetek. Ugye ez nem baj? Cumit( játszó) is néha beledobom a löttybe.
De jó, úgy örülök ennek a non-vasalásnak!!!

EZ A NYUSZI-LÁNY, HÁT NEM SEMMI FOTÓ! nO, MEG HANA DÉZSÁS KÉPEI SEM, A KIS HEDONISTA!
A TÖBBIEK IS MIND GYÖNYÖRŰEK, BOCSI HA VALAKIRŐL ELFELEJTKEZEM.
marengo
 
 


Jókor jött ez az oltás dolog, mert hétfőn kapja Zsombi a 2hónapos oltását...

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Szegény Zsuzsi, nagyon sajnállak, én egy ilyentől már nem tudom, mit csinálnék, nekem az éjszaka nagyon érzékeny pontom, ha az nem működik, nagyon kiborulok, de Száva eddig többé kevésbé tiszteletben tartotta, sőt újabban 5-6órás éjszakai szakasza van kb.23-24-től 5-6-ig, és én ezért irtó hálás vagyok. Nem tudom, hogy ez a Tracy Hogg eredménye-e vagy csak a gyerek így találta ki magának, de jó. a Suttogó ugyanis láncetetést javasol este 2-3x 2 óránként jól megtömni és akkor állítólag beviszi az extra kalóriát, ami elég neki éjjelre.
Nem tudja senki, miért nem inkább az anatómia vizsgámra tanulok, ha már ilyen rendes lányom van, hogy néha szabadidőt is biztosít hülye anyjának, aki ekkor ahelyett, hogy tanulna inkább itt élvezkedik a babaneten?!
Kikocs, megjött az emil, de ez nem fog nekem egyedül menni, nagyon hülye vagyok az informatikához, ezért bele se kezdtem egyedül, segíts!
Mi van Ttikával? Julcsi nemsoká 3 hetes.

Krisztina és Száva 5+1
marengo
 
 


Kamillatea: ha nincs itthon filteresem, csak növényes (majd szerzek) azt milyen töményen csinálhatom? Mennyihez mennyi víz, meddig ázhat? Forrázzam vagy áztassam? Tudom, hogy irtó béna vagyok teaügyileg...
marengo
 
 


sziasztok!

gyerekkel a kezemben csak le tudtam ülni egy kicsit.
nekünk is elég gáz tegnapunk volt.Kép a leghosszabb alvás eg y óra volt. ááááááá már alig bírtam, ráadásul egyedül voltam. erre reggal apuka hazajött, és láss csodát, a gyerek alszik.

nekem is volt ilyen "keresem a gyereket" álmom, csak én az ikertestvérét kerestem. Kép

hát elég cinkes ez az oltás dolog, remélem nem lesz gond.

mindenkinek nagyon aranyos a bébije, de komolyan.

nálunk holnap lesz látogatás, reggel kilenctől. most sütünk meg takarítunk. na mi sem vagyunk normálisak.

jók legyetek.

üdv. cic
cicmerák
 
 


ja, kipróbáltam a kamillateát, először fintorgott, de bevágott belőle fél üveggel, és most rottyantott a kezembe egy nagyot Kép és bealudt Kép Kép esküszöm ez a nap fénypontja Kép
cicmerák
 
 


Na sziasztok!

Akkor én vagyok az egyetlen házitündér! Szerintem pocsékul néz ki a babaruha vasalatlanul,meg olyan ki kemény is úgy,meg apa inget hord,tehát igyis-ugyis vasalok,akkor meg? Szóval én vasalok!De akkor megigérem,hogy nem panaszkodom többé,hogy vasalnom kell,jó?Hisz ezek szerint én választottamKép!
És sterilizálok is.Mint fejőnő,minden nap vannak cuimisüvegek,amiket elmosogatok,majd a mikroban kisterilizálom.Hát azt hittem slendrián kis nő vagyok,de ezek szerint csak hat rám az a szüz aszcendensKép!

Kikocs! A gyerek ki a hülye meg beszaladt?!KépMióta megvan Réka önbizalomzavarod van! Vagy eddig kicsit Gergő is voltál és ő a magabiztos?
Kikocs! Mi mind szertünk! MÁÁÁÁ!!!!

Aura! Nem vártam ki a hat hetet,miért ki kellett volna?Amint anyu itthon tudott maradni Hangával én rohantam a kozmikushoz.Azt hiszem az öt hetesen volt.

Az oltás meg kötelező! Nem mintha én maga lennék a megtestesült fejethajtás (hisz a lányom is őspunkKép),de nem venném a lelkemre a ygerekbénulást meg a többit.de arra majd figyelek,hohy mikor kapja,szóval,hogy ne pont influenza járvány idején.Tehát én most húzni fogom az időt,amíg lehet.
KAty! Nagyon érdekelen milyen hoeobogyó való az oltás után!!??
Gabi! Szerintem Ti is huzzátok egy kicst az időt,mert az oltás alatt tényleg legyengülhet és nehogy elkapjon valamit.
A mi Benőnket pl mindig nagyon megviselik ahülye oltásokKépMost is belejátszott a betgségsorozatába!

na, a helyi házitündér,megy és elmosogat8igazi luxusnőként mosgatok:gumikesztyűben,mert tiszta ekszcéma a kezem)

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Na visszaolvastam!!!!!!
Nem volt kis feladat.

Épp pár napja mondtam Áronnak, hogy szerintem csak Kikocs meg én vagyunk ilyen aggódósak, hogy 6 hét meg ilyenek, erre most látom, hogy egyedül maradtam. Szerintetek túlzásba viszem?
Mondjuk vasalni én sem szoktam Kép Sterilizálni naponta egyszer, amúgy csak mosogatok üvegmosóval.

Altatás:
Velem többször volt már, hogy mindennel próbálkoztam: etetés, pelenka, járkálás stb, aztán letettem 5 percre, mert pl wc-re mentem, és mire visszaértem aludt. Szóval még az is lehet, hogy a nem hagyom sírni elvvel nem hagyom aludni sem. Szóval ezentúl picit hagyom, mielőtt próbálkoznék...

Katy!
Azon mosolyogtam olvasás közben, hogy észrevettem, nem használsz pontot. Minden mondat után mindig felkiáltójelet teszel. Nagyon nyomatékosan írsz Kép (nem tudom, miért tűnt fel)

Zsuzsi:
Nekünk csak egy ilyen éjszakánk volt, még a legelején, és tényleg kiborító. Nem irigyellek. Reméljük, hogy egyszeri eset volt.

Nyugtatás:
Én nem vettem észre, hogy apánál kevésbé nyugodna meg. Mondjuk ennek lehet az az oka, hogy nem kell túl sokat járkálni vele. Szóval nem szokta meg annyira, hogy csak nálam van.
Ha meg éhes, és várni kell (pl melegítem ugyebár a lefejt tejet Kép) akkor nálam még jobban üvölt. Asszem Kikocs írta, hogy szerinte azért, mert érzi az illatát, és az mégjobban ingerli. Én is erre jutottam.

A babák édesek!!!! Mind egytől egyig!
Megnéztem a talis képeket, hát nagggyon édesek. ÉÉÉn is akarok!! Na majd hamarosan.
Az, hogy végül még én is megszültem nagyon türelmessé tett, előbb utóbb mindennek eljön az ideje! Kép


Tudom, miért nincs Noémi, de érezni a hiányát! Ugye csak ez az egy hét tanítás van neki??

És nem tudom, írtam-e már, de szeretjük már a fürdést!! Tök jó!
Na megint csak magunkról írok...
Asszem be is fejezem, és megyek csokis tejberizst enni, Áron hozta, a kis drága KépKép
Pussz
Orbis
orbis
 
 


ÁÁÁ!
Erika nem akar aludni. Leteszem, és 10 perc múlva óbégat. Lehet, hogy front van? Amúgy tök nyugis bébi.

Írtam már, hogy tegnap kinőtte az első ruciját?! Már jó hosszú!

Este pedig megvolt az első nagy bénázásom. Jól tisztába tettem, de mivel nincs erős fény éjjel, hogy ne nagyon ébredjen fel, ezért csak reggel vettem észre, hogy gyakorlatilag a háta közepéig kakis volt Kép Végül is a felét letakarítottam Kép

Rékacs!
DE! Nagyon is kellett, hogy elmenj a kozmikushoz, azért kérdeztem, mert mennék már én is de nagyon, csak a varratok miatt bizonytalan voltam. Viszont nem bírom már ezt az ősasszony állapotot.

Akkor írom, hogy én is vasalom a babaruhákat, mert úgy finomabb az illatuk, meg puhábbak is, ahogy Rékacs írta.

Ajcsi!
De én válaszoltam neked! Még kérdeztem is, hogy elmúlt-e Zsombinál a kiabálás, meg, hogy van-e sok tejci.
Örülök, hogy jól vagytok! Nálunk is minden ok, bár Era az utóbbi napokban kicsit nyugtalan, de este jókislány, úgyhogy bírom a strapát Kép

Oltáspara:
Én is úgy vagyok vele, hogy kötelező...viszont ha már, akkor inkább el sem olvasom a vonatkozó cikkeket, hogy ne aggasszam magam. Kicsit kudarckerülő vagyok?! Kép

Megyek nyúzmánygizihez, követeli a cicit Kép

Itt egy fuszeklis kép
(hónaljban még picit bő Kép)
Kép
aura
 
 


sziasztok!!!

vasalás......mi az?? versenybeszállok Eszterrel a legtrehányabb címértKépKép -de ezt már magunkközt meg is tárgyaltuk, ugyeee?! szóval én nem vasalok!!sokáig áztatom a kakis cuccokat, aztán ha nem is 90fokon, de magasban jól kimosom, hosszú mosással!

voltunk ma lent elöször kettesben simivel, kendőbe kötöttem, és kabát alá be...hát elég génkezeltnek néztem ki így én isKépKép majd rögtön teszek fel képet is!!

migyáá jövök még,
bgz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: