Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!
A kicsi babám előreláthatólag 2004. december közepén fog megszületni. Ő lesz a második gyermekünk. A bátyja, Bátor addigra majdnem három éves lesz.
borcsa
 
 


Szia Borcsa!

Gratulálok! Mi november elejére várjuk a bébinket! Már nem bánnám, ha ösz lenne! Kép
Ha itt nem lesz nagy forgalom, vagy ha kedved van, akkor gyere a Friss kismamákhoz + a 2004/2005 téli babákhoz! Mind a két helyen vannak ilyen korú kismamik, mint Te is!

Marica
marica69
 
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
emduan
 
 

 
 

Helló, látom nem volt, valami aktív ez a topik.Kép
Nálunk is jön a kistesó, december 28 a terminus. A nagyobb is még csak 2 éves múlt, úgyhogy nálunk kifejezetten izgalmas napok következnek jövőre.

sasha

Kép
sasha
 
 


Hali,
nálunk megvan a Kistesó márKép, 2004. október 27-én született Marci. Kép
Szila
szila
 
 


SEnki nem jár erre?Kép
szila
 
 


Kedves Szila!

Úgy tűnik, senki. De én teljes szívemből gratulálok! Kép
shine
 
 


Sziasztok!

Shine Kép (chat)
Én júniusban adtam életet második lánykámnak! Szorítok minden már az/és leendő anyukának!

zerko
zerko
 
 


Szia Borcsa! Mi van Veled? Megszületett a trónörökös?
cedit
 
 


Sziasztok!
Én talán mindkét babámmal beleférek ebbe a topic ba. Nagyfiam tavaly máj. 31-én született, tesóját máj. 29- júni 12-ig várjuk.
Ha fellendül egy kicsit a beszélgetés, jövök!

Andi
andi18
 
 


Sziasztok!
Hát nem pörög ez a topik?Na mindegy,azért irok.
A lányom junius 17-én születettKép,igy mi ebbe a topikba tartoznánk.
Andi! Hogy vagy?A picurival minden OK?
Ha irtok,majd jövök!Kép

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé!
Köszi, jól vagyunk. Ma voltunk terheléses vércukor vizsgálaton. Szerencsére minden rendben. Egyetlen bánatom, hogy babóm keresztben fekszik. Mondjuk még van ideje megfordulni, csak izgulok.
Miket tud már a lányod?
Máté kapaszkodva lépeget és hihetetlenül gyorsan mászik. Mindenhol feláll, majd leül.
Szopiztok még?
Andi
andi18
 
 


Szia Andi!
Na mi beinditjuk végre ezt a topikot? Kép
Mi Debreceniek vagyunk,a lányom,Ágota a Klinkikán született.Nehezen sikerült(3évet vártunk rá,inszeminációval fogant),veszélyeztetett terhes voltam a 23. héttől,végül is 40.hétre született.Volt,hogy nálunk is keresztbe feküdt,de végül megfordult.Sajnos már nem szopik,de nagyon szerettem volna még szoptatni.10kg 70dkg,77cm volt a múlt heti tanácsadáson.Egydül ül,forog,kúszik,mászik,mondja,hogy mama,baba +mindenfélét(csak győzem megtanulni az ő "nyelvét").Naponta 4* eszik(főzelék,gyümölcs,tejpép)Amióta a foga jön nem iszik tápszert(már most pedig a babatejre tértünk át.4 fogacskája van(felül 2,alul 2)
Hanyadik hétben vagy?Nemét tudjátok?Máté miket eszik?Igy terveztétek a tesót,vagy besikerült?Nem nehéz igy?

Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Gondoltam én is csatlakoznék hozzátok egy kis tapasztalat cserére,kislányom Zsófi 2004 decemberében született Kistarcsán.Már 6kg és 65cm.Buzgon szopizik,nagyon sokat gügyög,ezerrel nyálzik és probálkozik az átfordulással.

Sapé
Gratulálok Ágotához,nagyon ügyes már.Irnál a babatejjel kapcsolatban néhány mondatott mi is ez?

Andi
Neked is gratula a babokhoz öszintén csodálak,hogy igy bemerted vállalni egymásutánban Őket.A keresztfekvés miatt ne idegeskedj,Zsófi a 38.héten fordult be irányba.

DiaKép
diadém
 
 


Szia Dia!
Gratulálok Zsófihoz Kép igazán aranyos baba!
Sajnos mivel én nem tudtam sokáig szoptatni,igy tápszerre tértünk át.A tápszereknél kor szerinti elosztás van,amit számmal jelölnek meg,Igy 1,2,3.
Az 1-est(0-5hónapos korig) tulajdon képpen nem irják igy rá,mert aki nem tud valamilyen okból szoptatni a gyerekorvos ezt irja fel receptre nekik.A 2-es 6hónapos kórtól adható,amit már nem irnak fel,igy drogériában,boltokban vásárolhatsz meg.A 3-as pedig 9 hónapos kortól adható,igy Ágotának most ezeket próbálom adni.Ezt nevezik babatejnek is.
Ti hol laktok? Első babád?
Örülök,hogy irtál,végre tényleg beindul ez a topik is.Kép
Majd én is teszek fel képet ÁGOTÁRÓLKép

Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Na mi újság?
Andi!Hogy vagytok?Hogy érzed magad?

Dia!És ti?Zsófival mizújs?


A kép folyamatban van,csak a telcsiról fel kéne a gépre tölteni.


Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Na,hol vagytok?
Csak nem vagytok betegek?


Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Kissé zűrös másfél hetünk volt.
Máté múlt csüt. éjjel belázasodott. Másnap du. vittük orvoshoz, de ő sem tudott semmit mondani, mert semmi más tünet nem volt. Utána 2-3 napig volt 39 fok felett a láza délutánonként. Lázcsillapitók, hűtőfürdők felváltva következtek.
Hétfő du.-ra - pont mikor újra kellett menni a dokihoz teli lett a hasa és a háta kiütésekkel.
A láza viszont onnantól kezdve megszűnt. Állitólag ez vmi kisbabáknál előforduló virus és szerencsére nem influenza volt.
csináltak még vizeletvizsgálatot is, de szerencsére negativ lett. Külön érdekességet csak a zacsiba való pisiltetés jelentett, de másodikra sikerült.

Én jól érzem magam csak nagyon hamar elfáradok és egyre többet keményedik a hasam. Ma kezdem épp a 30. hetet. Picurkánk fiú és Dani lesz a neve.

Máté február közepéig (8,5) szopizott és még a mai napig kap éjszaka 2 dl fagyasztott anyatejet. Kár, hogy már csak néhány napra elég adagunk van. Igy 10 hónaposan valószinűleg végleg bezár a bazár. Marad a tápszer.
Kb. 1 hónapja jött ki néhány nap eltéréssel az első két fogacskánk.

Mi Vácon lakunk, de Mátét még Bp.-en szültem. Most itt találtam új dokit a kórházban.

Andi
andi18
 
 


Sziasztok!
Andi!
Sajnálom,hogy Máté beteg volt.Remélem most már minden ok!Kép
Gratulálok a következő fiúcskához is,szép nevet választottatok.Vigyázz magadra,pihenj amennyit tudsz,a keményedésekkel csak óvatosan.Pihizzél úgy,hogy az ágy lábvégét megemeled,vagy a feneked alá párnát teszel(méhszájat nem terheled!!)

Mi tegnap este jöttünk haza a szüleimtől,Ágotának keresztelőjét tartottuk,minden jól sikerült.Éjszakáink nehezen telnek,foga jön megint a lánykának.De majd csak túl leszünk már ezen is.
Egyre többet beszél,olyan értelmes,amit mondok neki mindent(az ő "szintjén"megért)Holnap viszem tanácsadásra,majd irok,mi voltKép

Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Na mizújs?Hol vagytok?
Tanácsadáson 11kg30dkg,80cm mérték.
Most már mondja a nemet is.

Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok! Kép

Csatlakozhatok én is Hozzátok?
Az én kicsi lányom - Rebeka Hanna - 2004. augusztus 5-én született, Miskolcon. Kép
Már hamarosan elérjük a 8 kg-ot. (Most 7970g volt)
Mi kb fél hónapja kezdtünk tápszerezni, de még van fagyasztott anyatej, de azt csak az anyatejberizshez használom fel, magában nem hajlandó megenni Kép
Jó ez a topik, nagyjából egyidős gyerkőcök anyukái vagyunk... Kép
Fel is tennék egy kérdést: 8 hós Babócának milyen főzelékeket adtok/adtatok?
Esetleg receptek?
Aranyosak a Babák! Kép
Sapé Kép
Te is tegyél fel!

Most megyek, szisztok

Ági

delice
 
 


Sziasztok!

Lányok hol vagytok?
Delice!
Üdvözölek!Képzeld,bizonyos értelemben Miskolci vagyok,voltam.Ott születtem,éltem,1998ig,amig férjhez nem mentem.Jelenleg Debrecenben élek a pici családommal.
Főzelékek terén pedig,én elég sok félét adtam a lányomnak,Ágotának.(most lesz 10 hónapos)Pl:tökfőzelék,paradicsomos burgonya hallal vagy csirkehússal-imádja-,egyébként a burgonyával készült ételeket nagyon szereti.Húslevest próbáltál már adni neki?Természetesen púlykából vagy csirkéből főzve.
Majd még irok ,de megyek Ágotát fürdetniKép
Kép mellékelve!!!

Sapé


Kép

Kép
sapé
 
 


Bocsi,de nem tudom,hogy miért ilyen rossz minőségben kerül fel a kép,amikor a "nézetnél" csodásan szép tiszta!!!
Most nincs több időm,de ha lesz rakok fel képet!!!
Sapé

Kép
sapé
 
 


Szép napot!

Hol vagytok?Igaz tegnap nem tudtam irni,mert a babanet rossz voltKép
iRJATOK!!
sAPÉ

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé,
írok amint tudok Kép és ez most van.. Kép
Jó, hogy feltetted a képet! Szépek vagytok ! Kép
(és még ráadásul innen való is vagy.)
Debrecen nagyon szép város! Mondjuk hosszabb időket nem tartózkodtam ott, de egy-egy nap mindig lenyűgözött Kép
Főzelékek :
én még se tököt, se halat nem adtam Neki. Húslevest azt igen, eléggé tetszett Neki, node az nem fő étel. Krumplit azt mindenbe teszek. De sajnos azt veszem észre, hogy azokat szereti, amik édesek Kép (A paradicsom egyáltalán nem ízlett Neki)
Ma céklát főztem krumplival, almával. Pedig ez édes, de 200 körül evett csak. (korábban többet.)
Aztán uzsira tettem hozzá (ami megmaradt) még körtét, és így sokkal jobban izlett Neki.
A Babanet lassan helyreáll, közben olyan káosz volt, hogy képzeld újra kellett regisztrálnom...
Majd még írj Kép
Ha tudok, én is jövök.
Ági
A

delice
 
 


Sziasztok!
Hát senki nem jár erre?
Kép

delice
 
 


Szia!
Sanja,nincs idő irni,majd jövő héten leszek!!!!
Kép

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Itt vagyokKép
Delice!
Sütőtököt(ÉDES) pedig már adhatnál neki,szerintem.Biztos,hogy nagyon izlene neki.
Mi már most ott járunk,hogy a joghuttokat adom neki,oda van érte.Alig várja,hogy kapjon.Kép
Most az étvagya kissé megcsappant,mert a foga kinozzaKép Szegénykémet,úgy sajnálom.
A babanetre térve,őrület,hogy mostanában milyen rossz,nem lehet üzeni Kép
Most röviden ennyi,mennem kell,mert sir a lánykaKép

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé! Kép
Ja, sütőtököt azt már adtam, főleg eleinte, azt tényleg szerette. De mostanában már nem kapok Kép
A bébiételes sütőtök meg egész más Kép
Hány fogatok van most?
Milyen joghurtot szoktál adni Neki?
Ági

delice
 
 


Szia!
4 foga van,fölül 2,alul 2.január közepétől viszont semmi nem bújt kiKéppedig időnként úgy sir,viszi a kezét az inyéhez.
A védőnő tanácsára Danone joghurtokat kap,meggyes,vaniliás,barackos,ananász-grapefruttal stb. Azzal kell vigyázni,hogy magvasakat ne kapjon.Most egyébként is jó árban van,mert 2db 109ft a Spárban,mától pedig a PennybenKép
Nem sietem el az új izek bevezetését,de ha nem kell neki a tápszer,hát kap mást.
Délutánonként adok neki olyat,hogy babapiskóta,gyümölcsök turmixban durvára darálom,gyümölcslével higitom(ne legyen száraz).
Ezt Ágota nagyon szereti,a gyümölcsfélék a kedvencei közé tartoznak.Ilyet ti is ehettek,próbáld kiKép

Sapé

Kép
sapé
 
 


Andi!
Hogy vagytok?
Picurkával minden ok?

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé! Kép
Írtam Neked ám, csak eltünt.. Kép
Nekünk azóta kibújt egy fogacska Kép az 5.-dik. Jó lenne, ha ezzel megszünnének a nehéz éjszakák is...
A yoghurtot lessen mi is bevetjük, hisz Rebeka hamarosan 9 hónapos lesz! Ti pontosan mennyi idősek is vagytok?
Ezt a babapiskótás dolgot majd kipróbálom, köszi szépen a tanácsot!
Ági

delice
 
 


Szia!
Én is jártam már igy,hogy irtam,tettem fel képet és eltűnt.Kép
De jó is lenne,ha a fogzási "gondokat"fel lehetne függeszteniKépSajnos,nekünk még mindig 4 fogacskánk van,szenved a többivel.Kép Dentinox használata óta igaz kissé nyugisabb éjszaka.
10 hónapos elmúlt,(jun.17-én lesz 1 éves)
Ird majd meg,hogy izlett-e a babapiskótás uzsi!Kép

Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Diadém! Andi! Hol vagytok?

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Delice!

Tanácsadáson voltunk 11kg 50dkg,80cm Kép
És felállt az ágyában reggel! Kép

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia!
Voltunk mi is tanácsadáson : 8300g, cmt nem mértek!
Dentinoxot vettünk mi is, ecsetelgetem az ínyecskéjét.
Rebeka is fel szokott állni, annyira édes, ahogy felhúzza magát erőnek erejével is Kép
Delice

delice
 
 


Szia!
Dentinox melyik fajtáját használjátok?(gélt,oldatot)
Mi az oldatot vettük meg,mert a gyógyszertárban azt mondták,hogy 10 hónapos babának ez jó!De tényleg nekünk beváltKép
Tegnap is elég sokszor felállt,egyre ügyesebb!Kép
Hintázott is a játszótéren,annyira élvezte!
az hogy lehet,hogy tanácsadáson a hosszát nem nézik meg?Elfelejtették?

Sapé

Kép
sapé
 
 


sziasztok!

Újra itt vagyok.
Minden rendben velünk, tegnap voltam dokinál.
Egyre fáradtabb vagyok. Próbálok energiát gyűjteni, de mintha az alvás sem használna semmit. Nehéz időszak előtt állunk.
Máté nagyon aranyos. Ha fogom a kezét már tudunk sétálni, persze ha ő is akarja. Állni csak másodpercekig tud kapaszkodás nélkül, amikor megfeledkezik magáról. Tegnap óta azzal rémisztget, hogy felmászik a fotelba és ott ugrál.
Enni szinte mindent eszünk már. Joghurt, főzelékek, krumpli stb. Most kóstolgatjuk a salátafőzeléket és a karalábéfőzeléket. Ezeket azért nem fogadta kitörő lelkesedéssel. Továbbra is csak két fogunk van, igy minden turmixolok.
Amikor rá tudom venni magam, megyünk a játszótérre hintázni. Szerencsére délutánonként gyakran van anyósommal és sokat járnak sétálni. Már szépen lebarnult a pofija is.
Néhány hete 9,5 kg-osak voltunk, hosszmérés nem volt.
Hétfőn megyünk ultrahangra.

Andi
andi18
 
 


Szia Andi!
Örülök,hogy irtál KépMeg annak is,hogy minden rendben van!
Hány hetes vagy?Mikorra vagy kiirva?
Ha jól emlékszem a hó végére,úgye?

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé!
UH szerint júni 12-re irt ki a doki. Bár valószinűleg nem igy van, mert mensi szerint máj. vége lenne és szerintem is. Most csüt.-ön már ő is azt mondta, hogy inkább máj. vége és készüljünk arra. Mindegy, úgyis akkor jön amikor akar, sok beleszólásunk nincs.

Andi
andi18
 
 


Szia Andi!
Hát ez igy van,az a fontos,hogy egészséges legyen.
Azért ha megszülsz,irjd meg!Szép szülést kivánok!(nem tudom,hogy meddig fogsz tudni ide irniKép )
Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!

Sapé Kép
Nekünk is az oldat van, és szerintem is hatásos Kép Rebeka azóta elkezdett tempósan mászni Kép úgyhogy az ágyon már életveszélyes...
Tanácsadáson eddig soha nem foglalkoztak vele, hogy a Gyerek hány cm.! Soha! Kép
Próbáltam itthon nzni, 74 körül lehet, de ez nem tuti mérés ám...

Andi Kép
Neked kitartást kívánok, és könnyű szülést!
Máté mennyi idős is pontosan?
Az én lánykám 9 hós, és már van 7 foga! Milyen változó ez a fogzás dolog Kép

Ha van kedvetek nézzetek szét az oldalamon. Még egész új, de azért már van fenn pár dolog!
:
http://www.gportal.hu/portal/csernatony/

Ági

delice
 
 


Sziasztok!
Ágota szépen áll,a járókában 1-1 lépést megtett már Kép

Delice!
Milyen tanácsadás az ilyen,ahol a baba hosszát meg sem nézik,ez hozzá tartozik a tanácsadáshoz!
Honnan tudják,hogy mit irjanak a kiskönyvébe?
Vagy csak a hasukra ütve valamit beirnak?


Andi!
Mizújs?

Sapé

Kép
sapé
 
 


JA!
És szépek vagytok,megnéztelek titeket!!!!!

Ez a ti honlapotok?
Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé!

A kiskönyvbe nem írnak semmit! Az első 3ban írták, utána nem is jártunk, mert volt itthon mérleg, most azért hordom oda havonta, mert már nem béreljük a mérleget. Komolyan mondom, hogy egyetlen egyszer sem mérték meg a cm-jét!! Kép
Igen, ez a mi honlapunk, még csak készülőben van, folyamatosan munkálkodom rajta, tudod, amikor időm engedi.. Kép
Delice

delice
 
 


Szia!
Hát ez szupi,majd elnézek felétek is!
Gondolom mindenféléről lehet olvasni nálatok!
Csak időm legyen rá!
Hát ezen a hosszmérésen ki vagyok akadva,mert ha valami okból nem megyünk a tanácsadóba a védőnő jelenkezik,hogy minden ok-e?Minden alkalommal súly és hosszmérés,meg persze egy kis csevegés Ágotáról,miket csinál,mit eszik meg ilyenek!


Sapé

Kép
sapé
 
 


Sziasztok!
Még egyben vagyunk. Kép

Máté 31-én lesz 1 éves. Hát, igen. Továbbra is csak 2 fogunk van. Máté egyre többet tud már egyedül állni. Bátran gyakorolja és élvezi, ha drukkolunk neki és látja, hogy tetszik nekünk a produkció.
Hosszmérés nálunk is csak ritkán van sajnos.
Ráadásul most új védőnénit kaptunk. Az előző sokkal rendesebb volt.

Andi
andi18
 
 


Szia Andi!
Örülök,hogy minden rendben!Kép
Hát igen,halad az idő,már ágota is feláll egyedül,még nem megy!Jun.17-én lesz 1 éves!!!!!Kép
Ti mit vesztek szülinapjára,elvégre ez az első éves nagy nap!Nekünk még mindig 4 fogunk van.

Sapé

Kép
sapé
 
 


Szia Sapé!
Ma voltam NST-n és a dokinál. Fájást nem mutatott a gép, de vizsgálat alapján eldöntötte a doki, hogy jövő kedden be kell feküdnöm, ha addig nem történik semmi. Mondjuk már tegnap éreztem, hogy rögzült a kicsi fejecskéje, mert nagyon fesziti a szeméremcsontomat. Még teljesen zárt vagyok.
Próbálom a szerdát kiharcolni a befekvésre, mert Máté szülinapján még szeretnék itthon lenni, ha addig nem szülök. Õ 31-én lesz 1 éves.
Ajándékot még nem vettünk. Játék mobiltelefonra gondoltunk, de azt anyósom vett neki, sőt már oda is adta, nem birta ki a nagy napig. Valami kézügyességet fejlesztő dologra gondoltam, mert Máté nagyon szeret pakolni, kupakot dobozra tekerni és levenni meg ilyenek. Persze a telefon és a távirányitó a sláger. Rá is jön az összefüggésekre. Nyomkodja a távirányitót és nézi mi változik a TV-n. Délelőtt kitoltam vele, mert a TV érzékelője elé tettem egy dobozt, hogy ne tudja elállitani, amit nézek. Nagyon nem tetszett neki a dolog.

Andi
andi18
 
 


Szia Andi!
Na akkor tényleg nincs sok hátra a szülésig.Az különösen nagy csoda lenne,ha május 31-én szülnél!Nem?
Az egyik ismerősöm azon a napon szült amikor a születésnapja volt,örült a család,mert anya és lánya 1 napon tartja a szülinapját.Nálatok meg a gyerekek tartanák!
Ismerősi körben is nemrég született egy lányka,pontosan május 20-án(2900gr 46cm Krisztina),lassan ők is mennek haza ma vagy holnap.
A távirányitó és a telefon nálunk is sláger!Kép
Miért kaptatok új védőnőt?
Vigyázz magadra!Ha nem irnál szülésig,(remélem még addig irsz!)akkor probléma mentes,szép szülést kivánok!Kép
Ha pedig lesz az új babó mellett is időd irj!Ird meg mi volt!!!


Sapé

Kép
sapé
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: