#baba#anya

Ördög a részletekben

Ahol gyerekek vannak, ott különösen fontos a higiénia. Sajnos,a kicsik szervezetét sem kímélik a környezeti ártalmak. A csöppségek előszeretettel csúsznak-másznak a földön, és veszik szájukba kezüket, így nem csak érintkeznek a baktériumokkal, de szervezetükbe is juttatják azokat.

A gyerekek immunrendszere csak a kisiskolás kor kezdetére alakul ki teljesen. Éppen ezért nagyobb figyelmet kell rájuk szentelni, ha a higiéniáról van szó. Ezért érdemes tehermentesíteni és támogatni a fejlődőtestet, amelynek számtalan módja van.

Kezdhetnénk az alapos tisztálkodás szabályaival, de ezek többségét talán már nem kell ecsetelni az újdonsült és többgyermekes anyukáknak sem. Ezért beszéljünk inkább olyan dolgokról, melyek betartása elengedhetetlen, de kevésbé ismert.

Talán elsőre nem is feltételeznénk, de a baktériumok egyik legnagyobb lelő- és szaporodási helye maga a ruhatárunk. Lehet, hogy rémisztően hangzik, de igaz. A ruhákon levő folt a baktériumok melegágya, és ezeken a kórokozók gyorsan képesek szaporodni.

A veszélyt és a baktériumok jelenlétét azonban az alacsony hőfokon történő mosás sem feltétlenül szünteti meg. A ruha ugyan tisztának tűnik, de előfordulhat, hogy mégsem higiénikus.

Egy angol felmérés szerint* a háztartásokban a gyermekruha átlagosan hetente több mint három alkalommal kerül a mosógépbe. Sajnos azonban előszeretettel mossák együtt ezeket az alsóneműkkel és a sportruházattal, így a baktériumok könnyen átkerülhetnek gyermekeink ruhájára. A megoldást a Vanish Oxi Action Extra Hygiene jelentheti, mely a használati útmutató szerinti használat esetén a foltok mellett a szöveteken élősködő baktériumok 99,9%-át is eltávolítja.

A gyermekek védekezőképességének növelésében fontos szerepe van a megfelelő táplálkozásnak is. A zöldségek-gyümölcsök fogyasztása nagyon fontos, de ezek közül is javasolt az idénygyümölcsök és zöldségek vásárlása, ugyanis a mesterségesen érlelt zöldségeknek és gyümölcsöknek viszonylag alacsony a vitamintartalma.

Minden problémát ugyan nem tudunk elkerülni, de a legtöbb, amit gyerekeinkért tehetünk, hogy megpróbálunk odafigyelni az apró, de fontos részletekre.

*A felmérés 2275, a 18. életévét betöltött felnőtt megkérdezésével készült az Egyesült Királyságban 2010. február 5-18. között

2010. április 28.

 
 
 
X
EZT MÁR OLVASTAD?