Reggeli rosszullét enyhítése: 3 bevált praktika hányinger ellen
Gyömbértea, citrom és müzliszelet - elmondjuk, melyiket mikor érdemed enni, inni, hogy enyhítsék a rosszullétet.
A babavárás számos dolgot megváltoztat a női testben. Többek között jelentkezhet fáradékonyság, émelygés és hányinger, amelyekre leginkább a reggeli órákban kerül sor. A reggeli rosszullét egy idő után magától megszűnik, de amíg tart, addig érdemes enyhíteni a tüneteket.
Mit együnk, igyunk reggel és este várandósan?
Az, hogy a várandósság mely szakaszában jelentkeznek a rosszullétek, minden nő esetében más. Az esetek többségében az első trimeszterben kerül sor a reggeli rosszullétekre. Hogyan lehet enyhíteni a tüneteket? Például tudatos táplálkozással: érdemes egészséges, vitaminokban és fehérjében gazdag ételeket fogyasztani, és jó, ha kerüljük a zsíros, fűszeres fogásokat.
Ebben az időszakban javasolt lefekvés előtt még enni néhány falatot, hiszen így elérhető, hogy reggelre kevesebb gyomorsav termelődjön, és ezáltal csökkenjen a hányinger kialakulásának kockázata. Nem nagy adagokra kell gondolni, csupán egy müzliszeletre vagy egy szelet sajtra. Továbbá érdemes gyömbérteát fogyasztani a gyomornyugtató hatása miatt, ráadásul hatásos lehet a hányinger ellen is. A háborgó gyomor a citrom illatával és ízével is csillapítható. A megfelelő étkezés mellett rendkívül fontos a folyadékbevitel. Kerülni kell a cukros gyümölcsleveket és üdítőitalokat, és érdemes előnyben részesíteni a vizet és a gyümölcsteát.
Próbálj ki stresszcsökkentő mozgásformákat!
Sok esetben előfordul, hogy a kismamáknál különféle illatok váltják ki az émelygést. Ki kell tapasztalni, hogy melyek azok az illatok, amelyek zavaróak, és tenni kell ellenük. Ha ételekről van szó, akkor kerülni kell az elkészítésüket. Ha pedig tusfürdőtől, parfümtől vagy éppen fogkrémtől émelygünk, cseréljük le őket.
Mindemellett a fokozott stressz is kiválthat reggeli rosszullétet. Természetesen a stresszes helyzeteket nem lehet teljes mértékben elkerülni, azonban a csökkentés néhány egyszerű módszerrel elérhető. Ilyen például a meditáció, a jóga vagy bármilyen, a kismamák számára is engedélyezett testmozgás.
Tereld el a figyelmedet!
Továbbá érdemes elterelni a figyelmet a kellemetlen tünetekről, és ha kivitelezhető, akkor célszerű lepihenni, amikor émelygést tapasztalunk. Ha úgy érzed, hogy semmi nem használ, akkor a homeopátiás szereket is kipróbálhatod.
Kaphatók olyan készítmények, amelyek kifejezetten a kismamák hányingere ellen hatásosak. Természetesen a homeopátiás szerek alkalmazása előtt mindenképpen egyeztetni kell az orvossal. Bizonyos esetekben, orvosi javaslatra gyógyszereket is lehet alkalmazni a tünetek enyhítésére.
Babanet, 2024. május 16.