Új privát üzeneted érkezett!

SolyaKép egy nõgyógyászati mûtétért mennyit illik fizetni?
Nem tudom, de majd a szülésnél, meg inszemnél, akárminél is rákérdezek mennyi és kész. Miért nem lehet megkérdezni, hiszen mi nem tudjuk pontosan, hogy mennyi energiát, eszközt, anyagot stb. használt fel a doki, nem? És persze a tudása is fontos. Szóval nemigazán lehet tudni, hogy mennyi az összköltsége.

Nikie
nikie
 
 


Solya!

Nem akarok kötözködni, meg nem is a topic témája, de a buszvezetõk egyáltalán nincsenek megfizetve.

Nikie!

Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen eszközöket használ az orvos a mûtét alatt, hiszen nem a saját zsebébõl megy, hanem a tb fizeti. Úgyhogy ez nem lehet szempont, csak a mûtét bonyolultsága ill. sikeressége.
Névtelen
 


Nikie! A szülés attól is függ a terhesség alatt mennyit fizettél már oda neki. Ha csak egy mütétre mész, szerintem 5e elég. A többit a magánrendelésen a kontroll során úgyis elkérik. Egyetértek Solyával, a mütét bonyolultsága a meghatározó.

Én azért nem kérdeztem meg a maszek orvosomat amikor mütött, mert akkor is hirtelen jött a mütét, nemigen tudtam volna többet adni, és elég kinos lett volna nekem ha többet mond. Akkor mondtam volna, hogy bocsánat doktor úr, de mégse ön operáljon? A magánrendelésen meg úgyis tudjuk mennyit szoktak kérni, ott nekem pl. kérdezni se kell, mindig mondják mennyit adjak.

Karmen
karmen
 

 
 

Névtelen!
Persze, hogy a Tb fizeti, csak állandóan azon van a vita,
hogy fizetünk oda is, aztán kitudja mire megy elKép

Karmen!
Persze, hogy a mûtét bonyolultsága a meghatározó. Utána mi, vagy a párunk rákérdezhet mennyi.

Solya!
Az Eu-val kapcsolatban hirtelen ezt
találtam a neten, persze nem sok.

Nikie
nikie
 
 


Nincsenek ott hálapénz átadáskor az EU megfigyelõk. Úgyhogy lehet, hogy elvben tiltott lesz, de ki fog vele foglalkozni?
Névtelen
 


Köszönöm doktor úr a válaszát. Az alaphömérséklet felrajzolásánál a 37 fok nagyon szamit a 2 részben? És hogy kell értelmezni?
Bea
Névtelen
 


Szerintem a jelen helyzetben nincsen "kielégítõ" fizetés, mert semmi sem tart vissza attól, hogy a fizetésemen felül még a "hálapénzt" is elfogadjam. Ennek egyetlen lehetõsége van: ha a beteg nem érzi úgy, hogy adnia kell, azaz nem ad. Ehhez pedig az kell, hogy biztos legyen abban, hogy az általa befizetett biztosítási összegért azt az ellátást kapja, ami elvárható.
dr. Csákány
 


Bea!
Az alaphõmérsékleti görbének az alakja a lényeges. Mivel nagyon kis változásokról van szó, a lényeges az, hogy mindig uazt a hõmérõt használd, mindig azonnal ébredés után mérj (este kell lerázni!), és azonnal írd fel, mert elfelejted a kis különbségek miatt. Ha kb 14 napig alacsonyabbakat mérsz mint az utána következõ 10-14 napon, akkor vszeg volt peteérés. Ez egy szûrõ módszer, jelentõs bizonytalansága van, de egyszerû, olcsó, többször ismételhetõ.
dr. Csákány
 


Névtelen!
Nem akarok kötözködni, de nem azt írtam, hogy meg vannak fizetve, hanem azt, hogy a társadalmi helyzetükhöz képest nincsenek olyan rosszul fizetve. Mint pl. az orvosok. Kép

Karmen,
nem én írtam a mûtét bonyolultságáról, csak egyetértek vele. Bár azt nem tudom, mit vegyek alapul és hogyan fokozódik a bonylultság. Én csak laikus vagyok. Mi x és mi 2x, 3x? x=?

Újra Névtelen,
Ezért vagyunk az egyik legkorruptabb ország. Kép

Doktor úr,
És ez a gondolkodásmódváltás ön szerint bekövetkezhet? Mert az biztos, hogy szankciókkal megszüntetni nem lehet. Irdatlan mennyiségû pénz kellene ahhoz, hogy ez megvalósuljon!
Én nem érzem úgy hogy adnom kell! Én úgy érzem, hogy elvárják tõlem.

Solya
solya
 
 


Helló!

Mivel a hálapénzrõl volt szó ezért leírnám a tapasztalatomat. Van egy kisfiam aki 02' októberében született. A terhesség feléig tétováztam, stresszeltem magam, hogy melyik kórházban melyik orvost válasszam, míg végül nem választottam senkit. Jártam szépen az SZTK-ba és szültem a körzethez tartozó kórházban. Az SZTK-s dokinak nem adtam soha egy fillért sem. Sokszor volt, hogy a boríték ott lapult a zsebemben, de aztán nem adtam oda soha... (ebben a témában elég lüke vagyokKép)
A szülés az épp ügyeletes dokinál zajlott. Addig néha bejött 1-1 szülésznõ, 1-1 doki, senki nem zavart, de nem is bántam, mert ha bejött valaki az rögtön meg akart vizsgálni és hát vajúdás alatt nagyon rossz a manuális vizsgálat. A szülést követõ napokon a doki aki segített a szülésnél naponta meglátogatott, a varratokat is Õ szedte ki (farmerban és bõrdzsekiben, épp mert haza). Ha akartam sem tudtam volna neki odaadni a pénzt, mert mire a nõvér lemosott a varratszedés után addigra a doki elviharzott. Így egy fillért sem adva jöttem haza, mégis elégedetten. A csecsemõs nõvérek szuperek voltak, velük is meg voltam elégedve. A nõvérere sem volt panaszom. Igaz, hogy a vizit egy nõvérbõl és egy orvosból átt, meg annyival elintézték, hogy: "Nincs panasza?" - és megnyomkodták a hasam.
Lehet, ha problémák lettek volna nem lennék ilyen elégedett, de mivel a problémamentes vajúdás után is a szülésnél ott sürgött-forgott jópár ember pláne nincs okom panaszkodni.
Ilyen is lehet. De az is lehet, hogy az én elvárásaim alacsonyak. Nem úgy a másik anyukának aki toxémiás volt, császáros, és a lánya felpuffadt és elszállították az I. gy. klinikára. Õ már 3 hete volt bennt és még a csillagokat is leátkozta az égrõl elégedetlenésében...

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Solya! Én mindig figyelembe kellett vegyem az anyagi helyzetünket is, szerencsére nekem csak lapar mütét volt eddig (3x). Ha akartam se tudtam volna többet adni, de azt gondolom 1-1,5 órás mütétért nem fogok 10 ezreket adni. Itt mindenkinek sokat számit a megitélése, nekünk kell laikusan megitélni hogy mennyire bonyolult a mütét. Ami bizonyára nem helyes.

Sasha! Láttam, hogy akinek van fogadott orvosa, azt többet meglátogatta. Nekem 3 hete nem az orvosom volt bent, nem is ért rá a dolog már behivni, igaz ez az orvos is sokszor rámnézett, muszáj is volt, mert a belsö vérzés veszélyes is lehetett volna. Szerintem is, ha szükséges akkor ránkfigyelnek, ha meg már nincs baj, csak feküdni kell még bent pár napot, én nem is várom el a dokimtól, hogy hozzám szaladgáljon. De vannak olyan orvosok, akitöl kimondottam félek, azt elkerülve, hogy ök operáljanak, ha gondom van, mindig maszek orvoshoz megyek. AMugy meg elégedett vagyok én is teljesen a körzeti dokival, csak sajna ott nincs UH, igy mindenképpen kell néha más orvoshoz is menni. Olyankor meg a kellemetlen emlk miatt csak maszekhoz megyek.

Karmen
karmen
 


Hát igen, az anyagiak...

Errõl is van egy Hofi viccem, lehet ismeritek, pont idevág:

2 barát találkozik.
-Szia! De régen láttuk egymást!
-Te is dolgoztál, én is, nem volt idõnk.
-Hát igen. Megiszol egy sört?
-Persze.
-Menj be, addig megvárlak.
Kép
(persze nem viccesKép)

De azt nem értem, hogy miért kötelezõ elfogadnia az orvosnak a hálapénzt. Semmi sem tarthatja vissza? Szerintem, ha lehet látni, hogy szûkösen él a beteg, akkor nem szabad elfogadni. És igen elvárás van a részükrõl..
És hogy lehetünk biztosak abban, hogy a megfelelõ ellátást kapjuk? Hm? Erre válaszoljatok!
Az én példám: Én is azt hittem néhány éve, hogy a megfelelõ ellátást kapom, aztán akkor derült ki, hogy nincs így, amikor már késõ voltKép
Úgyhogy ennyit az elõrelátásról. Ez éppúgy nem mûködik, mint amirõl régebben beszéltünk, hogy nem tudjuk megállapítani szakmailag a topon van-e az orvos. Esetleg utólag.
És mi a baj avval, hogy "fogadott"-nak nevezzük a dokinkat? Ez nem megalázó, szerintem. Azért fogadott, mert egy orvosról van szó, akihez járunk, így õ(a fogadott doki) ismeri milyen a szervezetünk... De tudjátok inkább mi a legjobb szó erre? "Megbízott" orvos. Ez már jobban hangzik, bár a "fogadott" sem rossz. Nem?

Nikie
nikie
 
 


Karmen, Nikie!

Hát igen szerencsések vagytok , hogy a fogadott doki ha kórházban vagytok rátoknéz. Az elégedetlen kismamáról akirõl irtam a mellettem lévõ ágyon feküdt. A 3 hét alatt amíg bent volt a dokit 3x látta. Amikor befeküdt az osztályra, aztán egyszer még a 2 hét alatt valamikor és a császármetszésnél. Utána egyszer sem, pedig valami nem stimmelhetett, mert annyira fájt neki a pisilés, hogy csak cseppenként merte kiengedni. Meg egyéb bajai voltak ami a többi császárosnak nem jelentkezett és egyszerüen a dokijával nem birta megbeszélni... ilyen is van, pedig 60e forintot fizettek a szülésért és alkalmanként 4000-et! Ez volt a doki tarifája, bár nem tudom ki volt az, mert egyszer sem láttam és annyira nem érdekelt az Õ panasza, meg bajai, hiszen végre a karomban tarthattam azt akire 9 hónapig vártamKép Úgyhogy amit ott és akkor mondott, és beszélgettünk annak a fele kiesett az emlékezetembõl még aznapKépKépKép De mivel a pisis dolgot kb óránként hallgattam, meg egyéb itt fáj- ott fáj dolgait is és hogy másnak nincs ilyen panasza, ez azért ragadt megKép Remélem mihamarabb megértitek mirõl is beszélek ;-)

puszi nektek!!!!
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!
Értjük. Azt akarod mondani evvel a példával, hogy a fogadott orvos is lehet nem megfelelõ. Igen, de mikor választja az orvosát a kismama? A szülés elõtt 9 hónappal minimum, vagy még elõtte. Ennyi idõ alatt nem lehet kiismerni? És a férje is szólhat a dokinak. Miért nem tudta vele megbeszélni?
Nincs mentség arra, ahogy viselkedett az orvosKép
Amerikában van jó rendszer, ott nem a kórház felel, hanem az orvos egyszemélyben, és meg is foszthatják a praxisától, ha nagy hibát követ el stb. Nem úgy mint itt, hogy kórházat válthat egy mûhiba/per után. Bármi történhetett volna a kismamával! (Nem szeretem a negatív példákat.) Inkább panaszt kellett volna tennie!

Nikie
nikie
 
 


Na nekem is ez a dilemmám. 2 intézményben lehet itt szülni, az egyikben sokat csalodtam az orvosokban, anesztesben, rettegek attól, hogy ott keljen szülnöm. De minden nekem szimpi jó orvos ott van. A másikban egyik se szimpi nekem, de tudom csak oda merek menni szülni, mert onnan még nem hallottam olyan horrorisztikus példákat, igy kénytelen leszek mégis oda menni. Nagy problémám hogy kit válasszak, lehet hogy senkit. De a terhesgondozásra viszont megbizható orvost választok, mégha nem is náluk szülök. Amugy is ahogy én hallottam, nemigen csinál ott az orvos sokat, a szülésznö számit jobban, hogy benne megbizzak.

Na persze ha valaki leszek ilyen szerencsés.

Karmen
karmen
 


Köszönöm doktor úr, sokat segitett. Igen, és az látható-e azon a görbén, hogy elegendö-e a progeszteron? Tudom a doktor úr ellene van, de látható?
Bea
Névtelen
 


Karmen!
Persze, hogy szerencsés leszel!Kép
nikie
 
 


Nikie! Én is ezzel ámitom magam, muszáj hinnem benne, bemagyarázom magam. Csak már a 3. lombik volt, amikor biztosra vettem, hogy sikerül. Hiába mondták mások, legyek vele óvatos, teljesen beleéltem magam, és a köv. is fogom, mert ilyen vagyok.

Csak már annyi év eltelt, jöhetne már egy kis szerencse is.

Karmen
karmen
 


Karmen!

Ne akard görcsösen, csak higyjél benne! És sikerülni is fog!KépKépKép

Nikie
nikie
 
 


Kedves Doktor úr! Nemrég kérdeztem volna Öntõl a méhszáj kinyílásának megelõzésérõl, de nem válaszolt. Megtenné? Köszönöm, Anikó
meszesné
 


Nikie! Nem görcsösen akarom, egyáltalán nem is vagyok soha ideges, hittem benne hogy sikerül talán most, ennyi. Szerintem az sokkal jobb ha hiszem, most sikerült, mintha végig aggódnék hogy talán nem. Vagy mint a barátnöim, hogy úgy se sikerül.

Karmen
karmen
 


Solya!
1. Nem hiszem, hogy megváltozik a helyzet, amíg a tulajdonosi öntudat nem ér el egy kellõ szintet. Mindenesetre az EU talán segít ebben.
2. Jól érzi, elvárják (juk)

Bea!
A görbén csak az ítélhetõ meg, hogy volt-e peteérés. Más nem.A progeszteron számszerû értékét külön kell megmérni. Valamit egyébként nem ért jól. Én nem vagyok a "progeszteron ellen", ez egyébként is értelmetlen. nekem, és a világ legtöbb szakemberének, valamint a tankönyveknek az a véleményünk, hogy a terhesség alatt adott progeszteron hatástalan.

Anikó!
Tkp a kérdést nem értem. A méhszáj kinyilhat a terhesség korai idejében, ekkor fenyegetõ vetélés, vagy a 24. hét után fenyegetõ koraszülés áll fenn. A méhszáj kinyilása ennek a legfonosabb tünete. Oka igen sokféle lehet: fertõzés, a méh fejlõdési rendellenessége, a méhnyak veleszületett vagy szerzett elégtelensége (trauma, elõzetes abortuszok) és fõként ismeretlen okok miatt. Megelõzni nem a tünetet, hanem a betegséget lehet, (amit lehet) pl. a fertõzés meggyógyításával. Lehet tüneti kezelést is alkalmazni, a mészáj mûtéti bezárásával (bevarrásával), de ennek eredményességét sokan vitatják (én is), de kétségtelenül van eset, amikor eredményes.
dr. Csákány
 


Doktor úr,
minden tiszteletem az öné az õszintesége miatt! Kép

Solya
solya
 
 


Köszönöm.

Nikie! Tényleg jó a vicc! Jót nevettünk rajta!

Bea
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr! Az én méhszájam a huszadik héten nyílt ki(2 1 1 0,5) és semmilyen kezelést vagy vizsgálatot nem végeztek. A 25. héten szültem meg.A baba az éretlensége miatt 17 napig élt. Az kezelõorvosom csak annyit mondott, hogy valószínûleg lazák a kötõszöveteim. Nem nála szültem, mert az utolsó pillanatban átküldött( az én kérésemre )a DOTÉ ra, hogy legalább a babának legyen esélye, ha már mindenképpen meg kell születnie.Amikor valamennyire összeszedtem a bátorságom, kerestem a klinikán egy orvost és tõle kértem tanácsot. Azt mondta, hogy nincs szükség kivizsgálásra, mivel van egy teljesen egészségesen, idõre született lányom, ez a probléma kellõ odafigyeléssel, terhesgondozással megelõzhetõ, nyugodtan szülhetek. Kockázatot az jelent, hogy mind a két gyermekem császármetszéssel született.Nincs is ezzel baj, csak valahogy túl egyszerûen hangzik...tényleg megelõzhetõ ennyivel egy ilyen tragédia? Mert még egyet nem élnék túl.De nem tudok lemondani arról sem, hogy még egy kisbabám lehessen.Ezért kértem az Ön véleményét is.
Anikó
meszesné
 


Kedves Doktor Úr!

Tudom vizsgálat nélkül diagnosztizálni igencsak lehetetlen. Mégis megkérdem. 03.19 volt a punkció, akkor egy ér megsérült, ezért este laparoszkóppal meg kellett operálni, hogy a vérzést elállitsák. 03.23 kaptam vissza 2 embriót, majd ezt követö 12. napon volt vérvétel. A HCG alacsony volt. A 15. napon megismételték, megint nagyon alacsony lett. Orvosom tanácsára a 18. napon teszteltem neg. lett (lehet hogy még nem mutatja ki???) igy abba kellett hagynom a gyógyszereket. Az ébredési höm azóta sem esett le (ma 37,3) amire valaki itt azt mondta az Utrogestantol lehet. De szerda este szedtem be az utolsót. Ma reggel nagyon erösen szúr a méhem, sajna délben már nem volt bent orvos a Kaáliban, ügyeletre meg nem merek elmenni, nehogy befektessenek a kórházba. 2 napot takaritással töltöttem itthon a teszt után, ennek gondolom lehet köze a fájdalomhoz. Csak azt szeretném ha megerösitené, hogy biztos nem vagyok terhes, a fent leirtakat figyelembe véve ill. van-e ötlete mi okozhatja a fájdalmaimat?

Köszönettel: Karmen
karmen
 


Még annyit, hogy természetesen csinálhatnék még egy tesztet, de már csak holnap reggel tudnám, ma reggel nem gondoltam, hogy ilyen nagy fájdalmak lesznek. Holnapig meg nagyon ideges vagyok.

Karmen
karmen
 


Karmen!
Ha a HCG pozitiv: terhes!
Ha a HCG tartósan alacsony, lehet, hogy méhen kivüli terhes!
(vagy elhalt a terhesség), de mindenképpen azonnal orvosához forduljon!

Solya!
Miért ne lennék õszinte?
dr. Csákány
 


Doktor Úr!
Az unokahugomnál úgy volt, hogy pozitiv tesztje lett. A 38.napon elment az orvosához és kiderült, hogy nem terhes. Ez akkor milyen eset? Ö sem értette, de a doki sem tudott mit mondani, talán a teszt volt rossz? De mensese sem volt.
Elöre is köszönöm:
Bea
Névtelen
 


Doktor Úr!
Egy rövid kérdésem lenne. 4 hónapos Clostilbegytes stimuláció után a 21. napon mért 16,4-es progeszteron szint mennyire tekinthetõ elegendõnek a fogamzáshoz? A gyógyszer szedése elõtt a progeszteron szintem 0,7 volt, az orvosom azt mondta, hogy az értéknek stimuláció után 20 felett kellene lennie, de így legalább van esély a babára. Mennyi ideig tart még a gyógyszer utóhatása? Van tényleg esély babára 16,4-es szinttel? Válaszát elõre is köszöni: Gyöngyi
Névtelen
 


Doktor Úr,
mert az anyagiakról nem szívesen beszélünk. Fõleg nyíltan nem. (Ebbõl kiderült, hogy igazából a 2. pontra utaltam.) Megtehette volna, hogy pl. nem reagál, vagy csak névtelenül, mint sok kollegája. De nagyon tetszik, ahogy felvállalja önmagát. Bocs, de muszáj bókolnom. Kép
Solya
solya
 
 


Karmen!

Igazad van, ha azt mondod, nincs közöm hozzá, de, ha valaki ennyi procedúrán megy keresztül és épp egy gyerek-project van folyamatban, az miért nem bír a fenekén maradni takarítás helyett legalább addig, míg tuti beágyazódik a sejt?
Névtelen
 


Névtelen!
Védenem kell Karment: kétségbeesés. Azt hitte megint nem sikerült. Én is takarítottam volna, hogy ne gondoljak rá. most azt hiszem a bajában kellene segíteni, megérteni, nem pedig vagdalkozni. Szerintem õ is tudja, amit tudnia kell. Miért kell még a lelkiismeretfurdalást is erõsíteni?! Bocs, Karmen, de nem tudtam megállni.
S
S
 


De amíg nem biztos benne, nem jön meg a havija, addig remény van, mégha icipici is...
Névtelen
 


Amikor már nagyon akarsz valamit, és orvos mondja, hogy megint nem sikerült, és le kell vezetned a feszültséget, és utálod az egész világot, és esetleg haragszol mindenkire, az élõ fába is belekötnél, és nem akarod agyonsajnálni magad és állandóan bõgni és csak azzal foglalkozni, hogy megint nem sikerült, Te mit csinálsz? Gondolkodsz? Én nem. Ezért írtam.
S
Névtelen
 


Nem akarok kéretlenül tanácsokat osztogatni, csak azt írom le, amit én tennék esetleg hasonló helyzetben: amíg egy pici remény is van arra, hogy esetleg mégis sikerült, addig a gondolataimat elterelendõ inkább valami férjes házonkívûli programot csinálnék, mint megerõltetõ fizikai munkát. Igaz, mindenki másképp csinálja...
Névtelen
 


Na, most miért bánjátok KarmentKép? Nem hiszem, hogy olyan nehéz fizikai munkát csinált volna, õ is tudja, hogy nem szabad, de egy kis testmozgás nem árt, egy kis portörlés, ilyesmi.. Nem cipekedésrõl van szó, és van könnyû házimunka isKép Ölbe tett kézzel senki sem tud várni, fõleg ilyen fontos kérdésben!

Nikie
nikie
 
 


Solya!
szeretem, ha bókolnak (bár ez állítólag nõi tulajdonság)

Karmen!
A takarítás semmi bajt nem okoz. Gondold meg, hogy az emberiség úgy szaporodott el, hogy menekült a barlangi medve, meg a kardfogú tigris elõl, földet mûvelt, keményen dolgozott természetesen terhesen is. A "Tenessei gazella" (Vilma Rudolph) 8 hetes terhesen 4 olipiai aranyérmet szerzett 1960-ban Rómában (100, 200, 4x100, 4x400) és után 7 hónappal egészséges gyereket szült.

Gyöngyi!
A 16-os prgeszteron az ovulatio után 7 nappal tényleg az átlagos szintek alatt van. (ha akkor vették le, mert elõtte még akár normális is lehet.) A peteérés elõtt pedig természetesen praktikusan 1 alatt van a normál érték. A teherbe esés és a progeszteron szint között NINCS direkt összefüggés, a progeszteronnak a korai beágyazódásnál van szerepe, de az sem csak ettõl függ. Azaz lehet így is terhes, de kicsit kisebb az esély a terhesség kihordására, mint magasabb értékek mellett.
dr.Csákány
 


Szerintem külön kell választani a normális úton fogant és a veszélyeztetett terhességet. Az utóbbinál nem hiába mondják a pihenéstKép
És az õskor teljesen más kor, más körülmények, még a szervezetünk is más volt(ezt olvastam valahol). Az õsasszony nem tehette meg, hogy pihen, amikor futni kell. Mi viszont megtehetjük.
Az olimpikon pedig felelõtlen volt. Lehetett volna baj, kitudja elõre?
nikie
 
 


Névtelen! Ha elolvastad a régebbi hozzászolásaimat, akkor láthattad hogy volt vérzésem. Nem a szokásos, de a doki szerint a progeszteron szuri és az Utrogestan miatt eleve kevesebb. Tévedsz. A 2 hetet olyan szigorúan végigfeküdtem, hogy még enni se keltem fel, ágyba hozták. Nem esett jól a sok fekvés, de mindent megtettem. A vérvételböl kimutatták, alacsony a HCG az orvos szerint nem sok esély van arra hogy sikerült, de ha pár nap múlva neg. lesz a teszt akkor azt mondta biztos hogy nem tapadtak meg. Én megvártam ezt, miután neg. lett már nyugodtan felkeltem és pótoltam itthon a lemaradást. Pláne hogy gyorsabban telt a nap ha tettem valamit. Igen, a hasfájá után megijedtem és megint feküdtem, természetesen magamnak se és a babának se ártanék. Nem valószínü hogy terhes lennék, a sok teszt miatt, de semmiképpen se volt jó, hogy ilyen erösen fájt a hasam.

Kedves Doktor Úr! Orvossal megvizsgáltatom holnap magam.

Köszönöm hogy többen is megértettetek, akik ismernek innen egy ideje tudják, hogy amit lehet mindent megtettem mindig, hogy végre babás legyek. (lassan 4 éve) Viszont ha valakivel közlik hogy ez már biztos nem sikerült, nem hiszem, hogy a több hét fekvés után is ágyban tud maradni. Én nem tudtam, eleve elég dolgos vagyok, kisebb munkákat csináltam itthon. Ezt bánom is, de a lelkiismeretem nyugodt.

Én se értem meg aki terhesen sportot üz, csak könnyü mozgást és problémamentes terhesség esetén tudnék elképzelni.

Karmen
karmen
 


Doktor Úr, pár napja kérdeztem a doktor úrtól, kérem nézze meg, ha lehet, bemásolom ide:
(Arra irtam, hogy ha "+HCG akkor biztosan terhesség")

Az unokahugomnál úgy volt, hogy pozitiv tesztje lett. A 38.napon elment az orvosához és kiderült, hogy nem terhes. Ez akkor milyen eset? Ö sem értette, de a doki sem tudott mit mondani, talán a teszt volt rossz? De mensese sem volt.

Elöre is köszönöm:
Bea
Névtelen
 


Bea,
talán Csákány doki írta (vagy a babanet Rendelõjéban írták válaszként), hogy a õpatikai tehrességi tesztek közül minden kb. 5. rossz eredményt ad, bármelyik irányban. Egy barátnõmnek pozitív lett a teszjte, míg nõgyógy. vizsgálattal ill UH-gal nézve nem volt terhes.
Nekem egyébként volt olyan, hogy késett, vettem tesztet, halvány vonal, este megjött. Csúnyán, darabosan. Valszeg koraterhességi vetélés.
Gyuri,
ha ilyen van, akkor a halvány vonal azért volt, mert a hormon még nem ürült ki a szervezetembõl? Vetélés után mennyi idõbe telik, míg a hormon kiürül a szervezetbõl?
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka, igen, de ennek mi az oka, és mit jelent? 2 hetet késett az unokahugomnak nem egy napot, tehát valami biztos volt, csak nem tudjuk mi az.
Nikie, válaszolsz addig, amig a doktor úr idejön? Neked mi a véleményed ezekröl az esetekröl? Olvastalak máshol is, mi történik ilyenkor szerinted?
köszi
Bea
Névtelen
 


Tisztelt Doktor Úr!
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszot, de ha nem haragszik, visszaélek még egy kicsit a jóindulatával és kérdezek még. Az orvosom ugyanazt mondta, mint Ön, hiogy a 16-os progeszteron szint még elegendõ lehet a teherbeeséshez. A lelkemre kötötte ugyanakkor, hogy ahogy pozitív lesz a terhességi teszt, azonnal menjek hozzá, mert akkor ad még valami gyógyszert. (ondolom progeszteron pótlást)De vajon, ha a megtermékenyülés bekövetkezik, egyáltalán be tud ágazódni alacsony sárgatest mellett? Vagy a terhesség elsõ pár hetében még elég ez a progeszteron-szint? A másik kérdésem: a Clostilbegytet 3-4 hónapnál tovább nem lehet szedni? Az orvosom szerint - akit még véletlenül sem szeretnék felülbírálni vagy ellenõrizni - szünetet kell tartani, de a szervezetben még annyi ideig tart a gyógyszer hatása, ameddig szedtem. Igaz ez, tényleg kedvezõ az útóhatás, és így is esélyes lehet még a teherbeesés? Még egyszer köszönöm a türelmét: Gyöngyi
Névtelen
 


Kösz Bea, de szakszerû választ a doktor úr tud adni.
Kb.az lehet, amit Zsóka írt: koraterhességi vetélés. 5.hétig kb.genetikai okai vannak, de ha csak pár napot késik a mensi, vagy nem késik de volt pozitív teszt, akkor valószínûleg nem tudott jól megtapadni.
Nikie
nikie
 
 


Bea,
nekem sem egy napot késett, valami tízet vagy vhogy így. Az ok ahogy fentebb is írtam (Ill Nikie is), valszeg a megtermékenyült petesejt nem tudott jól megtapadni. Kép
A többit majd Csákánydr.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Bea!

A kereskedelemben kapható tesztek rendkívül megbízhatóak, csaknem 100%-ban. A hiba bennünk van.
A HCG szint csak akkor mérhetõ, akkor lesz a teszt pozitív, ha a termelt HCG mennyisége elért egy értéket. Ez a jelenlegi teszteknél kb 25 IU (nemzetközi egység)-nél van, ami a fogamzást követõ 10-12. napnál következik be. Ha a terhesség elhal, a HCG szint csökkenni kezd, és a hormon kiürül, egy darabig még mérhetõ (pl. terhesség megszakítás után két-három hétig), majd a mérhetõ szint alá csökken. Eleve kóros terhességnél a szint lassabban emelkedik és késõbb lesz kimutatható, alacsonyabb csúcsot ér el ezért hamarabb lesz mérhetetlen. Ugyanez a helyzet a méhen kívüli terhességnél is.
A leírt történet tehát igen egyszerû. Kezdetben a teszt pozitív lett, de a vetélés után az amúgy is alacsony HCG szint a 38. napon már nem volt mérhetõ. Ezen nincs mit csodálkozni.

Vilma Rudoph nem volt felelõtlen. A sportorvosok régen tudják, hogy fizikai terhelés nem árt a terhességnek. Amikor a fenyegetõ vetélés esetén pihenést rendelünk, akkor is csak jobb híjján tesszük ezt, mert a pihenésnek az esetek nagy részében semmi effektusa nincs, hiszen, ha az embrio kóros, akkor nincs mit tenni, szerencsére nem is lehet. Ugyanez a helyzet a progeszteron kezeléssel. Magyarországon (is) jól tudják ezt, de lépéskényszerben vagyunk, mert, aki a fenti „nihilista”, a valóságban racionális, gyakorlatot követi, megszakadt terhesség esetén átok-szitokra (nemtördöm, felelõtlen) számíthat esetleg perre is, de arra mindenképpen, hogy betege elfordul tõle, ami anyagilag kellemetlen. Ezért aztán „rendkívül szigorú” pihenést rendel(ünk) valamint a hatástalan gyógyszerek tömegét. "Gondos orvos, megtett mindent"
Fentiekben minimális túlzás van. Amennyiben ugyanis a fenyegetõ vetélés mögött kisebb pete-bágyazódási (mechnikus) hiba van, akkor a pihenésnek lehet, hogy van valamilyen, csekély hatása. Mivel nem tudjuk, mikor mi a hiba, ezért ultrahang vizsgálat után, ha az embrió életjelenséget mutat, pihenést rendelünk. Én is. Hátha.
dr.Csákány
 


Bea!

A kereskedelemben kapható tesztek rendkívül megbízhatóak, csaknem 100%-ban. A hiba bennünk van.
A HCG szint csak akkor mérhetõ, akkor lesz a teszt pozitív, ha a termelt HCG mennyisége elért egy értéket. Ez a jelenlegi teszteknél kb 25 IU (nemzetközi egység)-nél van, ami a fogamzást követõ 10-12. napnál következik be. Ha a terhesség elhal, a HCG szint csökkenni kezd, és a hormon kiürül, egy darabig még mérhetõ (pl. terhesség megszakítás után két-három hétig), majd a mérhetõ szint alá csökken. Eleve kóros terhességnél a szint lassabban emelkedik és késõbb lesz kimutatható, alacsonyabb csúcsot ér el ezért hamarabb lesz mérhetetlen. Ugyanez a helyzet a méhen kívüli terhességnél is.
A leírt történet tehát igen egyszerû. Kezdetben a teszt pozitív lett, de a vetélés után az amúgy is alacsony HCG szint a 38. napon már nem volt mérhetõ. Ezen nincs mit csodálkozni.

Vilma Rudoph nem volt felelõtlen. A sportorvosok régen tudják, hogy fizikai terhelés nem árt a terhességnek. Amikor a fenyegetõ vetélés esetén pihenést rendelünk, akkor is csak jobb híjján tesszük ezt, mert a pihenésnek az esetek nagy részében semmi effektusa nincs, hiszen, ha az embrio kóros, akkor nincs mit tenni, szerencsére nem is lehet. Ugyanez a helyzet a progeszteron kezeléssel. Magyarországon (is) jól tudják ezt, de lépéskényszerben vagyunk, mert, aki a fenti „nihilista”, a valóságban racionális, gyakorlatot követi, megszakadt terhesség esetén átok-szitokra (nemtördöm, felelõtlen) számíthat esetleg perre is, de arra mindenképpen, hogy betege elfordul tõle, ami anyagilag kellemetlen. Ezért aztán „rendkívül szigorú” pihenést rendel(ünk) valamint a hatástalan gyógyszerek tömegét. "Gondos orvos, megtett mindent"
Fentiekben minimális túlzás van. Amennyiben ugyanis a fenyegetõ vetélés mögött kisebb pete-bágyazódási (mechnikus) hiba van, akkor a pihenésnek lehet, hogy van valamilyen, csekély hatása. Mivel nem tudjuk, mikor mi a hiba, ezért ultrahang vizsgálat után, ha az embrió életjelenséget mutat, pihenést rendelünk. Én is. Hátha.
dr.Csákány
 


Doktor úr!

A pihenés "hiábavalóságát" csupán a terhesség elejére érti? Ez alatt azt értem, hogy késõi terhesség (mondjuk a 20. héttõl) során a méhszáj kinyílása vagy a méhnyak megrövidülése esetén is "fölösleges" pihenni, ha az ultrahang szerint a magzat egészséges és a méhlepény is normális? Vagy ez már más kategóriába tartozik?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Kedves Doktor úr!
A külsõ méhszájam kinyílt a 29. héten (2100). Az orvosom nem rendelt fekvést, csak Seduxent és Ambroxolt. Õszintén, mennyi esélyem van, hogy nem lesz koraszülés? (Egyáltalán, mit jelent ez a szám? Csak a többiektõl tudom, hogy mutatja a méhszáj állapotát.)
Válaszát elõre is köszönöm:
Ancsa
Ancsa
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: