Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Tök jó, hogy ennyi info gyûlt össze az alvással kapcsolatban.Sokat segítenek a döntés meghozatalban.Úgy néz ki , hogy a nagyobbik fiunk külön szobát kap a pici születése elõtt,mert 2 kiságy nehezen fér el a hálóban és talán neki is nyugisabbak lesznek az elsõ hetek így, míg a pici is beáll egyfajta rendszerre otthon.Persze, ha gond lenne a külön szobából, akkor visszaköltözne a hálóba õ is.Mi a heverõvé alakítható kiságy mellett döntöttünk végül, mert Benike is "kiskukac" -ként aluszkál még.Így biztonságosabb lesz.
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, tapasztalatokat.
Eszti
anitaeszter
 
 


Sziasztok!

Remélem, nem pont most hal ki a topic.
Nekem van egy 17 hónapos kisfiam Peti, és most döntöttük el az Apukájával, hogy a nyáron Június-július*augusztusban szeretnék teherbe esni, hogy tavaszi legyen a kistesó. Látom, itt a nagytöbbségnek 1,5-2 éves a nagygyereke. Peti 2,5 éves lesz, ha minden úgy alakul, ahogyan szeretnénk. A heverõ-dolog engem is érdekelne, mi kinéztünk egyet nézzétek meg, eddig ez a legjobb nagyon sok helyen néztük: www.rs.hu (ez egy bútoráruház) és itt a fenyõbútorok között Dany heverõ. Körbe fa pereme van, egy helyen lehet lemászni.
A másik gondom, Peti még 5-6x felébred éjjel, könnyen visszaalszik teán, de aztán 4-5 körül már közénk landol, és csukott szemmel dobálja magát, nyafog...... mondjuk, jönnek az örlõfogai, de 1,5 éve nem aludtunk át egy éjszakát sem......mi lesz így velünk?

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Szia Kata!
Nálunk rácsos-ágyban alszik (21 hónapos), de már nem sokáig. Eddig egy nagyágyon altattam minden este, majd átrakjuk a rácsosba, ahol reggelig alszik. Fogzáskor õ is többször felébredt, de max. vizet kapott, és nem is mindig mentünk be, csak ha már reménytelen volt.
Mielõtt jön a pici szeretnénk venni egy gyerekágyat. Szerintem örülni fog neki, fõleg ha megemlítjük, hogy ez olyan "nagyfiús" ágy. Olyat vennénk, ami kihúzhatósan állítható hosszúságú. Több helyen láttam már, és állítólag a Csillag Áruházban is lehet kapni ilyet.
mikoo
mikoo
 
 

 
 

sziasztok!

nekem egy 11 honapos Annam van es juniusra varom a kistesot. az lenne a kerdesem, hogy vajon erdemes-e megvenni a dupla babakocsit (hasznaltan), vagy az egesz olyan oriasi nagy es elonytelen, hogy az elso alkalom utan feladja az ember...

Kkata
nevtelen
 


Szia Kata!
A fiaim között 23 hónap a korkülönbség,nekünk nagyon bejött a testvérkocsi.A nagyobbik a mai napig szívesen ül bele,noha már elmúlt 3 éves.Amíg a kicsi csak feküdni,ülni tudott,ez volt az egyetlen kimozdulási lehetõségem.Ezzel tudtam besétálni a városba,a boltba,stb.Így nekem sokkal könnyebb volt közlekedni,mintha a nagyobb pl.kismotorral,vagy gyalog jött volna mellettem.Bár gyalogolni nem is bír még annyit,amennyit mentünk.Most már nem használom,a kicsinak vettem egy esernyõkocsit használtan,a nagy motorozik,illetve van egy hátihordozónk.Van aki feleslegesnek tartja a testvérkocsit,de nekem nagy segítség volt.

Mariann
Mariann
 


Sziasztok!

Kata!
Ne aggód ez a topik nem fog kihalni, mert mi is rajta vagyunk már a kistesónKép
5,5 hónapos a kisfiam és már belevágtunk a mégkissebb gyártásába ami lehetõleg a héten beköltözik a pocakombaKép Kb 14-15 hónap lesz a korkülömbség közöttükKép Úristen mibe vágtam a fejszémetKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Nagyon bátor vagy!!!! Emlékszem amikor még terhes voltál és már a végén voltál minden reggel néztem, hogy megszületett-e már a kisfiad. Ez nem is volt olyan régen. Októberbe lettem terhes a 2. babával. A nagyobbik 22 hónapos most. 25 lesz amikor a kistesó születik. Már egy kicsit bánom, hogy eddig vártunk, de nagy fejtörést okozott a dolog, hogy mikor jöjjön a pici.
Drukkolok ezerrel, hogy minnél elõbb jöjjön a babuci!

Tina
Tina
 


Sziasztok! Remélem ez véletlen, hogy megint ilyen régóta nem írt ide senki. Nekem egy 18 hónapos lányom van és június közepére jön a tesó, ha õ is úgy gondolja. Nálunk nem vált be a heverõ verzió, mert rájött, hogy már nincs bezárva, szabadon mozoghat, így esze ágában sem volt magától elaludni, (amire amúgy is elég nehezen szokott rá)ezért mi inkább úgy döntöttünk, hogy egyelõre aludjon csak el egyedül, de a kiságyában, majd elõbb-utóbb megpróbáljuk mégegyszer. Engem nagyon érdekelne, hogy kinél hogyan fogja várhatóan viselni a nagyobbik, hogy anyuci napokig nem lesz otthon? Nálunk Apuci tart ettõl egy kicsit. Bár imádják egymást, de azért 4-5 napig nem voltak még egyedül összezárva, szerintem biztos nem probléma, dehát a férfiak ezt egészen másként gondolják. Sõt szerintem nagyon is jól meglesznek.

Rózsa
rózsa
 
 


Rózsa!
Én azt hiszem, egyszer már rátaláltam erre a topicra, de valahogy kiesik a szórásból! Kép
Nálunk Sára 15 hónapos volt, mikor Máté született - Sasha én tudom, mibe vágtad a fejszédet! Kép. Sajnos a férjem nem tudott szabit kivenni, és ráadásul vidékezett azon a héten, így Sára a szüleimnél lakott. Szerintem jól viselte, de hozzá kell tennem, hogy én szinte kiköveteltem, hogy naponta behozzák a kórházba. Mások arra esküdtek, hogy inkább ne lássák egymást a tesóval. Nálunk bejött, mert így tudta, hol van Anya és már elõre várta Mátét haza. Ha egyedül maradnak Apával, mindenképpen szervezz elõre segítséget, azt javaslom! Kép Ne kelljen egész nap együtt lenniük, mert az eléggé fárasztó, ha valakinek nincs benne rutinja. Kép
Solya
solya
 
 


Szia Rozsa,

en februar 6-an szultem a kisfiamat Simont. Ekkor Jazmin pont 15 honapos volt. Jazmin is kisagyban alszik, el nem tudom kepzelni mikor kerul nagyagyba, mert olyan , mint 1 ordogfioka. Egyenlore nala nem valtozott semmi, o ugyanugy alszik, mint eddig, kulon szobaban. Most meg egyutt alszom Simonnal kulon szobaban. 1-2 honap mulva megprobalom osszerakni oket.
Nalunk a ferjem volt jazminnal otthon a 4 nap alatt, mig a klinikan voltam, de itt volt anyosom is es anyukam is segitett. Nem hianyoztam Jazminnak, 1x volt bent nalam, de kulonosebben nem izgattam. En elbogtem magam, amikor bejott. 1x volt a 4 nap alatt, hogy a ferjem beszelt rolam es Jazmin kiment az ajtoba es kicsit sirdogalt. Szerintem nem lesz semmi gond. csinald azt, hogy hetvegen mindent a ferjed csinaljon, mert hiaba mondod el a dolgokat, eloben mas. En azert mindent le is irtam.
Nem lesz semmi gond Kép

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

A tesó még mindig gyártás alatt, Peti meg átszokott a mi ágyunkba teeljesenKép Kép
nem is tudom, örüljek-e vagy sem. Már baromi fárasztó volt, hogy nyafog, megyünk hozzá (fõleg én, mert a párom ilyenkor nagyon jól meg tudja játszani, hogy alszik, ha Õ megy abban sincs sok köszönet, mert egyrészt olyan, mint egy holdkóros, másrészt fél órát elszöszmötöl (direkt) a gyerek meg addigra jól felhergeli magát, és felébred), odaadjuk a vizet, alig, hogy visszaérek az ágyunkba, lerakom a fejem, addigra Õ megitta ami kellett, és nyafog újra....ez elég fárasztó volt.
Aztán volt egy kis láza, közénk került, azóta ott alszik el, és sokkal kényelmesebb, mert nyafog, félálomban odaadom az üveget, alszom tovább. Aztán ha befejezte, kibányászom alóla (ezért nyafogott ivások után)...sokkal jobban alszunk mindnyájan, nem szólva arról, hogy reggelente amikor a sajárt szobájában aludt, az apja a reggeli "készülõdésével" meg a háromszori visszajövetelével (mert mindig itthon felejtett valamit) tuti felébresztette 6-1/2 7-kor. Én meg az egész éjjel mászkálástól elég kóma voltam egész nap....
Így hát eléggé féltem, mi lesz, ha várandós leszek, hogyan bírom ezt pocakosan. Hát, a probléma ezen része egyenlõre megoldódott. Arra már nem is merek gondolni, hogyan szokik vissza....mert a tesó tuti, amíg szopik, köztünk alszik, én még egyszer nem leszek akkora marha, hogy felkelek a jó meleg ágyból ráz a hideg (a hátamon is tejes hálóingtõl) kiülök a nappaliba lesem az órát, mennyit szopik (mert valami okos felmenõági megszabta meddig kell szoptatni), stb stb....Maximum veszünk egy nagyobb ágyat.....Kép

Arra már nem is merek gondolni, mi lesz, ha kórházban leszek. Mert ugye valószínû a császár, az egy hét, plusz utánna nem nagyon fogok ugrálni.......háááátttt
Azt kértem a férjemtõl, vegyen ki akkorra szabit, legyen õ itthon Petivel, mert elég trauma lesz, hogy nem vagyok itthon, hát még, hogy Anyós (mert ugye ki más) vigyázzon rá, és tömje tele a kis fejét hülyeségekkel...(ki tudja, egy rossz mondat is elég a tesóról és rólam, pl: Neked kell Petike okos nagyfiúnak lenned, mert Anya most nem tud majd annyit foglalkozni veled"- Vagy hasonló tiszta jóindulatú mondatok, amivel maga felé fordítaná a fiamat...

Na, nem puffogok

Na megyek, eddig bírta, hogy nem vele foglalkozom...

puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Végre van egy kis idõm így az ünnepek után, meg a Niki is elaludt.

Solya

Az a baj, hogy aki mint segítség szóba jöhetne (pl. nagyszülõk vagy bárki akinek tapasztalata van) - dolgozik -így elég valószínû, hogy egyedül kell átvészelniük ezt a pár napot, bár inkább Imi aggódik mint én, mert ha apuci itthon van, én finoman szólva le vagyok tojva és olyankor egész nap az apja nyakán csüng, sõt tegnap volt az elsõ olyan nap amikor elmehettem úgy otthonról, hogy nem kezdett el egybõl sírni, hanem adott puszit és közölte, hogy pá-pá. Inkább attól félek, hogy nekem fognak nagyon hiányozni, mert én azt gondoltam, az a jobb, ha Niki nem jön be a kórházba (ne kelljen szenvednünk egyikünknek sem a hazamenetelnél), de azt is tudom, hogy ne bírnám ki egy napig sem, hogy ne lássam õket.

gabomamo

Amikor Imi itthon van, õ foglalkozik vele inkább, egyrészt mert a Picuri kiharcolja, másrészt meg én is próbálom hagyni minél többet érvényesülni, pont azért, hogy ne legyen gond. Ha apa otthon van csak vele megy fürdeni, õ mossa a fogát, vele jobban eszik mint velem stb..., egyedül aludni nem hajlandó vele, csak ha már nagyon KO és nem bírja nyitva tartani a szemét, az meg nem mindig akkor következik be, amikor úgy normálisan már aludni kéne. Próbáltuk azt, hogy õ altatja el, de a 3. vagy 4. napon odáig fajultak a dolgok, hogy a gyerek rettegni kezdett az alvástól ( mai napig nem tudjuk miért ). Most úgy gondolom, ez legyen a legkisebb gond, legfeljebb alszanak együtt a nagyágyon, majd ha hazajöttem megoldjuk a visszaszoktatást.

LadányiKata

Nem irigyellek, sajnos nagyon jól tudom min mész keresztül. A Niki attól a perctõl kezdve, hogy hazahoztuk a kórházból (ahol állítólag õ volt a legjobb alvó - errõl mintha megfeledkezett volna azóta - ) nem hajlandó normálisan aludni. A védõnõ meg a gyerekorvos is mondta, hogy nem lesz ennek jó vége, meg nem tudnak ilyen gyerekrõl, akinek ennyi gondja lenne az alvással, de azóta rájöttem, hogy nem is vagyok annyira egyedül ezzel a problémával. Kicsinek, csak akkor aludt, ha lementünk sétálni - persze már az öltöztetéskor beájult - és addig meg se nyikkant amíg fel nem jöttünk, éjszaka sokszor felkelt 2-3 óra felé, hogy neki ennyi alvás elég és engem boldogított reggelig, mert persze már nem aludt vissza, jött a ringatás, ahhoz könnyen hozzászokott, ha leraktam, mert elaludt, akkor felébredt és jött a visítás. 6 hónapos kora körül kezdtem reménykedni, mert több éjszakát is átaludt, de akkor meg jött egy jó kiadós megfázás így az egészbõl nem lett semmi, sõt utána közénk került, amíg meg nem gyógyult, újabb két hét mire visszaszokott a kiságyba, de ott meg csak úgy aludt, hogy a nagyágyon köztünk aludt el és utána raktuk a helyére, de ezek után is felkelt 2-3 óránként éjszaka, 11 hónapos koráig nem volt hajlandó leszokni az éjszakai cicizésrõl, akkor én mondtam azt, hogy ebbõl elég. Nagy küzdelem árán bevezethettük éjszakára a teát, amibõl alkalmankét 2-3 deci is elfogyott. Valamivel egy éves kora után elmentünk a Madarászba alvásvizsgálatra, ahol persze közölték, hogy minden az én hibám - letörtem mint a bili füle - , ott tanácsolták, hogy be kell rakni a kiságyba vmilyen kedvenc játékkal, állatkával, egy kislámpát égve kell hagyni, kijönni. Persze egybõl sírni kezd és innentõl kezdve pontosan 5 percenként bemenni, megnyugtatni, újra kijönni stb.. ezt így folytatni, amig el nem alszik. Én mondtam, hogy mi van ha nem válik be, de flegmán közölte a doki, hogy ez 99 %-ban hatásos, de ha nekem nem megy, majd õk megtanitják neki. (Tudtam, hogy a Niki nem fog a többségbe tartozni) Én fogtam magam és felháborodva, bosszankodva eljöttem. A módszer 5 napig bevált, a 3. naptól nem volt hiszti és 5 napon keresztül átaludta az éjszakát, aztán ennyi. Utána ugyanúgy folytatódott minden, mint elõtte, azóta is felkel éjszakánként, ha szerencsém van csak egyszer, van, hogy 3-4 alkalommal, elég sokszor pedig, nem tudom miért, de átalussza az éjszakát(az utóbbi két hónapban többször, mint eddig összesen), viszont annyi értelme volt, hogy egyedül és a kiságyában alszik el minden hiszti nélkül a mai napig is. Ha éjszaka fel is kel csak vizet kap és elkérem tõle az üveget pár korty után. ( A vízre is csak 3-4 napi éjszakai hiszti után szokott rá, mintahogy arra is, hogy nem ihat csak keveset.) Elõfordult olyan idõszak is, hogy felkelt hajnal 4-kor, hisztizett a hintáért, majd ott újra elaludt - vissza a kiságyba, alvás reggelig. Elmondhatom nagyon sokat javult a helyzet, többet alszunk mint eddig bármikor, (este 8-9 körül elalszik, reggel 6-7-ig) de nagyon megszenvedtünk érte mi is. Viszont, azt soha nem hagytam, hogy közöttünk aludjon, leszámitva azt a pár napot 6 hónapos kora körül, mert úgy meg én nem tudtam aludni egyáltalán. A sógornõm pár héten belül megszül, de náluk is még a nagyobb velük alszik egy ágyban, én mondtam neki, hogy nem akkor kéne átrakni másik ágyba amikor meglesz a tesó mert azt büntetésnek veheti.
Mi most azzal kínlódtunk, hogy átszoktassuk a heverõjére és apával aludjon el, de feladtuk a már korábban írt levelemben írtak miatt. Mindenesetre próbáljátok meg, nagyon sok kitartás kell hozzá, de ha sikerül nektek is sokkal jobb lesz. Az éber alvásáról mostanában szokott le, (mindhárman kiadósan megfáztunk) köhögés-tüsszögés éjjel-nappal, orrfújás hatalmas decibelekkel, de erre jó volt, hogy már nem kel fel, ha esténként csörgünk, ne adj isten lehúzod a WC-t, mert persze ez is volt régen. Ja, a nappali alvást viszont egyéltalán nem hajlandó a kiságyában véghezvinni, de ott is van annyi haladás, hogy nem a babakocsiban vagy a hintában tud csak elaludni. (a hintát le is szereltük) Ebéd után velem az ágyon 2 perc alatt elalszik, utána én meg csinálom a dolgomat. Megjegyzem én sem vagyok egy nagyon jó alvó, így elképzelhetõ, hogy ebben nekem is részem van.
Elhatároztam, hogy mennyi mindent másképp fogok csinálni, aztán majd meglátjuk mit tudok belõle megvalósítani.
Nem tudom mennyire lesz érthetõ ez a levél, mert kicsit hosszúra sikeredett, elõre is bocsika minden hibáért vagy értelmetlenségért, amit elkövettem.

Rózsa
rózsa
 
 


Rózsa!

Ugyanez van szó szerint nálunk is. A múlt éjszaka katasztrófa volt. Köztünk alud, nyüszögött, dobálta magát......nem is tudom, belevágjunk e a kistesóba.....

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata!

Én is félek egy kicsit, pláne, hogy úgy döntöttünk egybõl összeeresszük õket alvás szempontjából, lesz ami lesz, rászánok kb. egy hónapot, állítólag ennyi idõ alatt elválik, hogy összeszoknak-e, aztán majd meglátjuk. A kistesót ne emiatt ne akarjátok, mert ha erre vártok ki tudja? Ha a férjed otthon van, pl.szabi, próbáld kialudni magad egy kicsit, gyûjts erõt és próbálj ki egy pár napot, megpróbálni érdemes, nekem kb. az a 4-5 nap volt problémás, de azt mondom így utólag még így is megérte, mert legalább magától és a kiságyában alszik, még ha éjszaka fel is kel. A barátnõm kisfia elmúlt már három éves, de a mai napig nem alussza át az éjszakát, felkel, iszik, kimegy stb... Peti+Anyja egyik szobában, apuci másikban. Náluk is közös alvással indult, írtam a sógórnõmról, dettó ue. a helyzet, csak õk legalább nem tudnak külön szobába menni, mert nincs. Nem tudom õ is mikor akarja átszoktatni, mikor elvileg max. 3 héten belül itt a tesó? Érdemes minél elõbb elkezdeni, nem lesz könnyû, de talán ilyenkor könnyebb mint ha már nagyobb. Olvastam errõl is véleményeket az együttalvás topicban, és volt ahol már két gyerek aludt a szülõkkel. Én is azt mondom, csinálja mindenki úgy ahogy gondolja, de szerintem ez már nem igazán egészséges. Pl. apucival együttlét (számomra kényelmetlen lenne, gyerekkel az ágyban, vkit ez nem zavar)

felkelt a lányom, majd még írok

Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Az én Petim 1,5 éves, és ha minden igaz a kistesó 13 nappal a 2.szülinapja elõtt érkezik. Sokan azt hiszik, hogy nem vagyok normális, hogy ilyen "kis" idõt hagytam a két törpi között, de jó tudni, hogy legalább ennyien vannak akiknek még ennyi idõ sincs. Családi példa: Megtartod?Kép
Amúgy a jó példa elõttem az unokatesóm, aki 5 év próbálkozás után mesterséges úton lett várandós, és amikor a pici 6 hónapos volt, akkor megfogant az öcsi (spontán!).
A húgom és köztem 2,5 év van, mi szinte összenõttünk. Míg a környezetünkben sok testvérpár utálja egymást, mi nagyon szeretünk együtt lenni. Már csak ezért is kis idõt szerettem volna az elsõ kettõ bébi között. Amúgy én még a suli miatt vártam volna vele 7-8 hónapot, de a pici úgy döntött, hogy most. Szerencsére most már mindenki nagyon várja a pocaklakót. Elõre is köszi a sok infót a törpék összeeresztése révén.

Minden kicsinek, picinek, anyának, apának jó egészséget kívánok.

Üdv: Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Ezt az irományt már egyszer megpróbáltam elküldeni, de sajnos valami gond volt a gépemmel és ezért nem ment el, ezért elmentettem és ime:

Kedves Kata!

Válaszoltam Neked az emiledre, megkaptad?

Kedves Rózsa!

A kislányom Zsófi 26-án lesz 18 hónapos és múlt hónapban, vagyis március 18-án született az öccse, Botond.
Mi egy hónappal a kisfiunk születése elõtt átszoktattunk Zsófit rendes nagyméretû ágyba. A férjem egy IKEA-s fakeretes ágyra szerelt oldalra léceket, hogy ne tudjon leesni Zsófi, de hagyott neki egy kis helyet, ahol le tud mászni.
Én elsõ éjszaka egy órával késõbb, azaz a végkimerülés határán vittem Zsófit aludni, aki a vize elfogyasztása után beájult és reggelig fel sem kelt. Következõ nap a délutáni alvásnál háromszor lemászott az ágyról és elkezdett játszani, de határozottan visszatettem és megkértem, hogy maradjon ott és aludjon és harmadszorra ottmaradt és elaludt.
Azóta volt már olyan éjjel, amikor fogzás miatt felébredt és elindult kifelé, de olyankor visszatesszük az ágyba és kap vizet és elalszik.

Botond még velünk egy szobában alszik éjjel egy kanapén, mert az elsõ éjjeleken felébredt Zsófi is minden alkalommal és mivel mindig adtunk neki inni, reggelre nyakig pisis volt. Úgy gondoltam, két hónapos koráig még hagyom, hogy itt aludjon velünk Botond, de akkor visszaköltöztetjük a gyerekszobába, mert ha Zsófit is csak egyszer ébreszti fel, az nem túl nagy gond.

A kórházi tartózkodásom alatt nekem is a férjem volt Zsófival.
Én ragaszkodtam hozzá, hogy minden nap jöjjenek be hozzám, be is jöttek. Zsófi minden alkalommal amikor mondtam neki, hogy szia, pápá, integetett és mosolyogva ment haza a férjemmel. Ehhez hozzá kell tennem, hogy soproni vagyok és Pesten szültem és a terhesgondozások alkalmával is többször volt otthon Zsófi a férjemmel egész nap vagy fél napot az anyukámmal és fél napot a férjemmel és olyankor sem volt semmi probléma.
Én soha nem vertem át Zsófit azzal, hogy eltûntem, amikor nem figyelt, minden távozásomkor megpuszilom, integetek neki és úgy megyek el otthonról és Õ fel is fogja ezt.

Szerintem nagyon fontos, hogy néha olyan helyzeteket teremtsünk, amikor az apukáknak kell otthon maradni a gyermekükkel egész nap, akár nekik kelljen megfürdetni is este és lefektetni, mert igy nem alakul ki a gyerekben az, hogy mindent csak az anyukája csinálhat vele. A lányom nagyon szereti a férjemet is és semmi problémája nincs azzal, ha az apja eteti, fürdeti, sétáltatja. Viszont totálisan biztonságban érzi magát a férjemmel is, bárhol vagyunk.
Gabomamo ötletét nagyon jónak tartom, hogy hétvégén csináljon mindent az apuka, mert nálunk is elõfordult eleinte, hogy a férjem hivott, hogy akkor ezt hogy is kell csinálni és szerintem mennyi ruhát adjon rá és mikor cserélje a pelenkát? Nagyon hamar belejönnek ám a férfiak ebbe, csak olyan kényelmes azt mondani, hogy ez a nõk dolga.

Ne féljetek a kis korkülönbségtõl, az én lányomon féltékenységnek a legkisebb jele sem látszik, imádja a testvérét, állandóan szeretgeti, puszilgatja.
Nekem neheziti a dolgomat, hogy a 18 hónapos lányom csak a napokban indult el, de mindent meg lehet oldani!

Gabomamo!

Gratulálok a kisfiadhoz! Remélem van elég tejcid és minden OK!

üdv: Réka
Walacky
 


Sziasztok!

KrisztaKép Hogy lennél már "nem normálisKép"
Nálunk 19 hónap van a lányaink között (régebben írtam ide párszor) És most a legkisebb babánk októberben fog születni, a két kicsi között lesz 22 hónapKép nagylányunk is épp hogy 3 éves leszKép
De meg kell hogy mondjam nem bántam meg hogy így születtek ( tervezett babák mind a hárman) nálunk nagyon bejött ez így. A kicsi most 15 hónapos, de már most olyan jól el tudnak játszani egymással, igaz kezdõdik a balhé is, de ez bármennyi lenne köztük ugyis lenne. Habár meg kell mondanom a kislányunk hihetetlenül jó baba, ha nem lenne ilyen lehet hogy ketten lennének csak:o)
És szerintem ilyen kicsi korban nem igazán lesznek féltékenyekKép Viki csak inkább engem féltett, mikor szopizott a huga, mert nem értette hogy most mi van, és azt hitte hogy bántja anyát, de csak addig tartott, míg rá tudtam venni hogy kostolja meg Õ isKép Onnatól kezdve szent a béke, és most mindenap megkérdezi hogy mikor veszik már ki Olivért a pocakombólKép

Hajni
hajnii
 
 


LadányiKata!
Mi lecseréltük az ágyunkatKép azóta nem gond, ha négyen is alszunk benneKépKépKép
Hajni
hajnii
 
 


Kedves Hajni!

Gratulálok a lányaidhoz és a pocaklakó Olivérhez. Köszi, hogy "normális" vagyok Kép. Ma voltam az AFP utáni UH-n, és a doki szerint 90%, hogy kislány lesz. A hírnek mindenki nagyon örül, szerintük egy fiú, egy lány és kerek a világ. Most még a párommal nem is "idegesítünk" senkit azzal, hogy még szeretnénk babá(ka)t. Én az Esztert október 11-re várom.
Olivér hányadikán születik?

Kriszta
Kriszta 77
 


KrizstaKépKépKép
Olivért mi is okt 11.re várjuk!!!!!!
És köszönöm a gratulátKép
Te hol fogsz szülni?

hajni
hajnii
 
 


Kedves Hajni!

Hát ez hihetetlenKépKépKép

Én a Szabolcs u.-ban fogok szülni, 1x már jó tapasztalatokat szereztem.Kép

Olivér hol látja meg a napvilágot?

Kriszta
Kriszta 77
 


Kriszta

Én a MÁVban, Mimike ott született,és nagyon jó volt, Vikivel nagyon nem voltak jó tapasztalataim ( KistarcsaKép )
tényleg hihetetlenKépKép
Látom Neked már meg is van az AFP eredményed, nekem majd csak jövõhéten, és 19én lesz UH...elég soká...

szia
Hajni
hajnii
 
 


Hajni

Nekem az AFP azért lett meg ilyen hamar, mert a dokim a XV. ker-i SZTK-ban van, és én bár a XV-be vagyok bejelentve Újpesten lakom. Erre a dok mondta, hogy akkor õ kéri a leletet és telefonon megmondja az eredményt. Amúgy múlt hét hétfõn volt a vizsgálat, úgyhogy tényleg gyors.

A barátnõm egyik ismerõse két hete szült a Kistartcsai kh-ban, hasonló tapasztalatokkal (12 órás vajúdás fájdalomcsill. nélkül - nem kapott) Kép .

Most is a MÁV-ban szülsz?


Kriszta
Kriszta 77
 


Szia Kriszta!

Kistarcsa brutál...
Igen most is a MÁVban fogok, hát a két korház között hatalmas a különbség!
Jó hogy ilyen hamar meglett az AFP-d, én is szeretnék túl lenni rajta, de hát ugyis minden rendben leszKépKépKép
Ujpesten régen sokat jártamKép Mostmár ritkán...

mennem kellKép ébredésKép

Hajni
hajnii
 
 


Hajni!

Mért brutál Kistarcsa? Jövõ hónapban szülõk ott. 2 éve is ott szültem, nem változott semmi?
Akkor sem volt fájdalomcsillapító.
Köszi ha válaszolsz.
Bocsi az Off-ért.

Tina
Tina
 


Sziasztok!

Napokig nincs semmi mozgás, utána meg hirtelen mennyi levél jön. Mindenkinek gratula a babákhoz és pocaklakókhoz.

Kriszta

Szerintem (és nálunk a család is így gondolja) is teljesen normális vagy, nálunk a bátyám és köztem 2.5, a féltestvérem és köztem 11 év van, gondolom nem kell magyarázni, hogy melyik a jobb. A féltestvéremmel nincs igazán közös témánk a bátyámmal viszont most hasonló problémákon megyünk át. Ismerõsõknél akad ahol csak 5-6 év különbség van, de én úgy látom és a szülõk is azt mondják, hogy már az is igen sok. Mi egyébként most költöztünk ide Újpestre, te melyik részén laksz? A szülõotthont nekem nagyon sokan dícsérték (én nem ott fogok szülni), te miért nem azt választottad? (csak kíváncsiságból)

Réka
Én sem hiszem, hogy probléma lesz amíg nem leszek itthon, csak tényleg a férfiak túldramatizálják a dolgokat.
A Niki egyébként egyáltalán nem volt hajlandó egyedül aludni a kiságyon és mivel elég sok energiánkba telt, mire hozzászoktattuk az egyedül alváshoz, úgy véltük nincs kedvünk újra kezdeni az egészet. Mióta átköltöztünk ugyanis többször alussza át az éjszakát mint eddig a másfél év alatt összesen, így inkább beszereztünk egy másik rácsos ágyat.

Egy kicsit félek a féltékenységtõl, mivel vmelyik nap megjegyezte egy pici babára, hogy neki ilyen nem kell és sírva elrohant, ugyanakkor puszilgatja, simogatja a hasam. Hát majd meglátjuk.

A kistarcsai kórházról írhatnátok bõvebben, mert egy barátnõm évvégén fog ott szülni és biztos érdekelnék a friss infók.
Egyébként normál szülésnél mindenkit vágtak 2* is? (már aki már átesett rajta)
Az AFP a Nikinél 1* sem volt jó, pedig kétszer is megcsinálták, mégsem lett semmi, sõt a Nikinél nagyobb energiabomba szerintem a világon nincs.

Hajni
Mi is 3-at terveztünk (de pont a túlzott energia tartalom miatt egyelõre megállunk, majd meglátjuk a 2. milyen lesz). Egyébként meg nagyon irigyellek. És sok boldogságot.

Rózsa
rózsa
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a festésen Kép ! A párom szerint 2 nap, igazából több mint 1 hét voltKép . Az elmúlt 3 nap volt a legrosszabb, a villanyosok 2x voltak Kép.

Hajni

Persze, hogy minden rendben lesz az AFP-del Kép. !
A Petinél nekem alacsonyabb volt, de mire megérkezett az eredmény - akkor kb. 3 hét volt - a doki azt mondta, hogy UH, és ha vmi gond van, megismételjük, de minden rendben volt. Késõbb derült ki, hogy mivel nem volt akkoriban pontos a ciklus, nem is voltam 16 hetes az AFP idején.
És hát látod Rózsa példáját is, úgyhogy emiatt ne aggódj Kép!


Rózsa

Én életemben elõször nõdokinál a szülõotthonban voltam. Anyu egyik ismerõse ajánlotta fõorvos, prof. ...
Elõször nem akarta elhinni, hogy 18 évesen még nem voltam nõdoknál, majd rám akarta verni, hogy gyerekem lesz.
Amikor közöltem vele, hogy KIZÁRT!!!, csak gúnyosan nevetett, majd lobogtatva vittem neki a neg. leleteket. Akkor közölte, hogy végülis igazam volt. Anyám adott neki 5e Ft-t, majd kedvesen! közölte, hogy ezután ha bmi prob. lenne bizalommal! forduljak hozzá. Várhatta!
Úgyhogy legközelebb az SZTK-ba mentem, pont az az orvos rendelt, akivel azóta is elégedett vagyok. Fel sem merült bennem, hogy másnál is szülhetnék, a Szabolcs u.-iról meg elõtte csak poz. véleményt hallottam. Õ meg pont ott "szül".

Nekem vszleg most is lesz vágás, a Szabolcsban rutin, de hálistennek a felszívódó varratot használják, így szedés nincs.

Mindenkinek jó egészséget!

Kriszta
Kriszta 77
 


Rózsa

Bocs, az elõbb kimaradt.
Mi Újpest Kp-ban lakunk, pontosabban a kp-tól 1 percre.
Ti melyik részére költöztök?

Hajni

Bár van még 5 hónapom, hogy aktuális legyen, de megkérdezném, hogy a tömegközlekedést, hogy oldod meg?
Majd ha 3 pici lesz akkor is megkérdezem Kép

Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Kriszta

Mi az Árpád kórházzal szemben lakunk. Ahhoz képest elég nyugis, hogy itt a kórház meg az Árpád út is, rosszabra számitottam.
Akkor most már értem, valószínû nem volt szerencséd, mert itt a legtöbb anyuka szülõotthonos és tényleg csak jót mondtak róla. A Szabolcsban csak egyszer voltam a Nikinél UH-on, nem tûnt túl szimpinek, hogy közel 4,5 órát vártam csak egy UH-ra, pedig az akkori dokim testvére csinálta, így még protekcióm is volt. Én most a Nyírõben fogok szülni, mert nekem meg ott van az új dokim. Õ is most került ide a MÁV-ból, úgyhogy végülis szerencsém volt, mert nem egy világvégi kórházba ment. Mondjuk a Nyírõrõl sem sokat tudok, a barátnõm 3 éve szült ott, nem voltak rossz tapasztalatai, majd meglátjuk. Az én dokim is felszívódó varratot használ, ha kell. Azt mondta, hogy sajnos nem csak rajta fog múlni, hogy szükség lesz-e rá, õ ha nem muszáj nem csinálja és én is nagyon kihagynám az életembõl.

Még egy kérdés: Van valakinek tapasztalata a szülõszékrõl? Úgy döntöttem, hogy most kipróbálom.


Üdv mindenkinek
Rózsa
rózsa
 
 


Kriszta

Most nézem, te nem tudsz éjszaka aludni, vagy csak ilyenkor van idõd mailezni?

Rózsa
rózsa
 
 


Rózsa

Újból átálltam "babásra", és amikor du. alszik a hapsika és én álmos vagyok, simán lefekszem vele aludni.

Egyébként a párom mikor hazaér leül a gép elé, és elõfordul, hogy egyszerûen nekem lehetõségem sincs.

Az is "segít", hogy bár még csak 20cm-es a babóca, a hólyag nem bírja úgy mint rég, és ugye ilyenkor felébred az ember lánya.

Bocs a figyelmetlenségre: költöztünk helyett költözünket olvastamKép.

A Nyírõrõl én sem hallottam sokat, de neg. kritikát még senkitõlKép.

Azt hiszem mostmár tényleg! lefekszem.

Kriszta
Kriszta 77
 


Hol vagytok???
Kriszta 77
 


Én vagyokKép

Most kezd a téma foglalkoztatni egy 20,5 hónapossal, és egy 4,5 hetes pocaklakóvalKép

LadányiKata
LadányiKata
 


Kedves Kata!

Gratula a pocaklakóhoz és persze a már meglévőhőz is Kép!

A gyerkőcke kisfiú v. kislány?

Kriszta
Kriszta 77
 


sziasztok!

Most nagyon rövid leszek, mer ttbb (ez a Niki volt) szóval mert épp itt ül az ölemben és nem tudom meddig hagy.

Kata

Én is gratulálok, remélem minden oké.

Nálunk 3 hete megjött Norbi, 3600 gr és 55 cm volt. Tegnap mérték két hét alatt 900 gr-t hízott. Majd írok bővebben, amint lesz egy pici időm.
Megyek, mert felkelt a picuri is.
rózsa
 
 


Sziasztok !

A "nagy" kisfiú, egy rosszcsont, Petinek hívják. Van kép a profilomban, de az pillanatnyilag szünetel, mert új jelszót akartam, aztán a Peti menet közben kikapcsolta a gépet, majd elmentünk itthonról, estére meg elfelejtettemKép
Ja, hogy mennyire rosszcsont: a közértben a pénztáros néni megkérdezte: Te nem Bendegúz vagy??????Kép
Nagyon tetszik a név egyébként, de a férjem hallani se akar róla, azt mondja még rosszabb lesz akkor mint a Peti. Pedig Őt már nehéz fokozniKép

Puszi: MIndenkinek minden jótKép

Kata
LadányiKata
 


Sziasztok!!
Hát jól eltüntem, bocsiKép

Kriszta
Az AFP-m persze hogy jó lettKép És már szombaton töltöm a 26.hetet:o) Nagyon elment az idő...:o(
Tömegközlekedés: ugy oldom meg hogy nem tömegközlekedek. Itt Gödöllőn nincs rá szükségem, ha meg Pestre vagy máshova kell mennem autóval megyek. Az az igazság, hogy elég nekem most már egy 20 perces séta is egyedül a gyerekekkel. Kicsi babakocsiban, Vikike meg biciglivel. el is fáradok rendesenKép
De amig picike a kicsi addig szerintem kenguruval a legeygszerűbb, én egyszer használtam így, mert Vikim buszozni akart, és így mentünk át anyuhoz, bejöttKép

LadányiKataKép
Ne hidd! Vikim is ördögöcske! És a Mimi egy angyal!! Azt mondják hog y amásodik baba tudja hogy neki jónak kell lennie, ha van egy rosszcsont nagytesóKép

Közben építkezünk is...reménykedem nagyon hogy mire a kicsike megszületik már be tudjuk lakni a házat, ne akkor kelljen még pakolni is.

sziasztok
Hajni
hajnii
 
 


tyuhaKép
krinyabá
 


Sziasztok lányok!

Rózsa
Óriási gratula Norbihoz KépKépKép!!! Nagyon szépen gyarapodik. Reméljük a születéséről csak szép emlékeid vannak, amiket, ha majd az időd, energiád és gyermekeid engedik, részletesen megosztasz velünk.
Minden jót kívánunk az egész családnakKép.

Kata
Úgy látszik a "rosszcsont Peti"- nek van némi alapja. Az én Petim (20 hónapos ő is) sem a jóságról híresKép. Bár mindenki azt mondja, inkább ilyen legyen, és hogy egy gyerek nem rossz, csak eleven, unatkozik stb... Tulajdonképpen igazuk vanKép. Én pedig azzal nyugtatom magam, hogy az első törpivel mélyvízbe kerültem, és utána már csak könnyebb bébi jöhet. Remélem Hajninak igaza van, és most egy kiszámítható tündérke érkezik hozzánk. (Névválasztás. Eszter: bájos, fiatal lány. Úgy legyen.)
Remélem jól viseled a másállapot első részétKép.


Hajni
Hát igen, szombaton betöltjük a 26.hetetKép. Tényleg rohan az idő.
Na igen a tömegközlekedés. Már megijedtem, hogy ezt rajtam kívül mindenki simán megoldja (én utálok! egyedül - mármint a párom nélkül - buszozni, pedig még csak egy gyerkőc van kint).
Még szerencse - lakótelepünk egyetlen előnye (a metró mellett) -, hogy ha kilépünk a házból, egy parkba jutunk, és az OTP-től a postáig mindent gyalog! elérünk max. 15-20 perc alatt.
A kengurutól kicsit félek, mert mire én kimerészkedek a picivel, addigra már lehet ónos eső stb. és amilyen az én formám, tuti megborulnék vele Kép. Mire meg elmúlik a hó és a jég, addigra meg már ülünk a sportkocsibanKép Legalábbis ez a tervKép Ja előbb még meg kell születnie Kép

Mindenkinek minden elképzelhető jót kívánok

Üdv
Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Most kezdek neki 3* mert első kettőre nem sikerült elküldeni és elveszett amit eddig írtam. Végre van egy kis időm, alszanak a picurik. Szóval én is csatlakozom Hajnihoz, úgy néz ki hogy Norbi sokkal nyugisabb, jobb gyerek lesz, mint a Niki. Tőle már félnek a játszótéren, mert nagyon rossz és vadóc ő is, de erről már írtam. Eddig elég nyugisak a napok, leszámítva a napi 3 óra hisztit, amit minden nap átélünk, nem tudom miért, de mindig csak este jön elő. Egyébként nagyon jó gyerekek, eddig elkerültük a rettegett féltékenységet is, pedig a környezetemben mindenki erre panaszkodik, akinél kicsi a korkülönbség. Nálunk inkább az a baj, hogy ugyanúgy szeretne játszani a Norbival mint a nagyobb gyerekekkel, ezért igencsak résen kell lennem. amúgy meg folyton puszilgatja, simogatja a picit.

A Norbi végülis velünk alszik, mivel Nikóca március óta átalussza az éjszakákat, így majd akkor teszem össze őket, ha a kicsi is megteszi ezt a szivességet, bár éjszaka 1-2-szer kel fel és max 10-15 percet vagyunk fenn egy alkalommal, nem úgy mint a Nikivel aki mint már írtam ezt is hajnali 2-3 óra után már nem volt alvás.

A kórházi napokat is én viseltem rosszabbul, itthon semmi gond nem volt, Apuci mindent remekül megoldott, nekem viszont borzasztóan hiányoztak. Niki megkérdezte hol vagyok, Apuci meg minden egyes alkalommal elmagyarázta és így már alig várta állítólag, hogy mikor jönnek be hozzánk.

A kórházzal sem volt semmi gond, bátran ajánlom bárkinek, nem jobb vagy rosszabb, mint akármelyik más kórház. Szülőszéken szültem (valami modern változat) sokkal jobb volt mint az ágyon. Ja és hála a profi szülésznőmnek nem volt gátmetszésem, pedig elég gyorsan jött Norbi is és nagyobb volt mint a Niki. Mondanom sem kell, hogy már a 2. napon ugrabugráltam miközben mindenki irigykedett, hogy milyen jól vagyok.

LKata

Nálatok mi újság van alvás terén? Még mindig olyan rossz a helyzet?

Hajni

Még mindig nagyon irigyellek, én is nagyon szeretnék még picurikat (akár egy egész focicsapatnyit) de egyelőre most megállunk kettőnél, majd talán később.

Most egyelőre ennyi
rózsa
 
 


Bocsi, ha egyszer-egyszer értelmetlenül írtam.
rózsa
 
 


Sziasztok!!!

Igen, aki még nem tudja, a pocaklakó március elején érkezikKép
Peti a nagyágyából egyszer sem esett le, jobban el is fér. Az alvásról babonából még nem mondok semmit, mert itt eddig bármikor jót mondtam, katasztrófa lett utánna, elkiabáltam. Most hallgatok, majd mesélek max 1 hónap múlva.

Mi most a ki hol alszik majd kérdéskört vetettük fel.
A lakásunk 59 nm, 1 nappali, 2 egyforma félszoba, (nem az a "bedobom a franciaágyat, és utánaugrok kicsi", de nem is nagy. Tehát a két gyerek élével épp hogy elfér benne. De a pelenkázó már nem.
Csabi azt akarta a pici legyen velünk. Tényleg így terveztem (a szopi miatt) de Petire gondolok, szegény....mert ugye ha a pici szopik, akkor köztünk elalszik, én nem zaklatom, az tuti..Peti (ugyan még nem ) de ha akkor már átjár hozzánk, nem fog örülni a dolognak. Másrészt Ő ugye dobálja magát, véletlenül ráugrik a tesóra....
Szóval eredeti elképzelés: Petivel kezdettől egy szobába, én az első napokban a szivacsra melléjük, megfigyelem, Peti hogy reagál a pici felébredéseire, Ott a szivacson megszoptatom, (Lehetőség szerint visszateszem).
Na, majd meglátjukKép

Megyek, mert betojt (most már tényleg) a fiam

Kata

Nézzétek meg a profilomat.Kép Remélem a mi kicsinkel is ilyen lesz:
Peti Kitty babát (kersztlányunk) pesztráljaKép
LadányiKata
 


Babak édesek!!!
Szerintem a legjobb 5let az, hogy eleinte megprobaljatok a Picurt berakni a Peti mellé. Igy az elejétöl fogva szokjak egymast, Peti is kevésbé lesz féltékeny, hogy Ti 3an alusztok, ö + 1edül...Ha kibirhatatlanul sokat obégat a tökmag, még mindig at lehet költöztetni Hozzatok.
Remélem, problémamentes, szuper terhességed lesz!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is megnéztem. Nagyon édikKép.

Tegnap a játszótéren Péterem homokozott egy fiúcskával. Miután a kissrác a fiam nyakába szórta a homokot (amit amúgy az én fiam imád) a nővérkéje rá szólt, hogy ne szórja a homokot a kislány! nyakába Kép. (Lehet, hogy le kéne vágni a haját?Kép)

Tegnap este benyomtam egy egész! pizzát (nem is tudom, hogy szaladhatott fel az a 6 kg), és reggel rosszul voltam (vajon miért?). De ez nem volt elég, gyorsan ittam 1+1 kávét, hogy még rosszabbul legyek. Na igen ez én vagyokKép. Miután bevonultam a WC-be - hátha jön róka rudi -, pici fiam benyitott (ilyen helyzetbe még soha nem látott) diszkréten becsukta az ajtot. Milyen tapintatosKép.

Na jó megyünk vigyázni a szomszédasszony tündérkéjére Kép, amíg anyucija a dokinál van Kép.

Puszi mindenkinek
Kriszta
Kriszta 77
 


Sziasztok!

Nem tudom, azt meséltem e, hogy Peti milyen kárörvendő dög. Kriszta hozzászólásáról jutot eszembeKép
Én nem szoktam hányni (kopp kopp) de bizonyos szagoktól öklendezni annál inkább.
A múltkor Peti rókázott egyet (ez nálunk nem betegség, hanem a hülyeség jele) a fürdőszoba közepére. Apja leült vele a kád szélérem, elkezdte vetkőztetni, meg kimosdatni, én töröltem fel a "nyomot". Csakhogy letüdőztem a szagát, és ott, gugolva ekiálltam öklendezni. Peti lesett egyett, majd nagyon-nagyon el kezdett röhögni. Én öklendeztem és röhögtem egyszerre, és elrohantam a wc-be. Csabi meséli, Peti üllt az ölébe, és hallgatódzott. Minden "boaaa"-nál felröhögött, majd megint hallgatódzott....
A másik a minap: Csabi veszi kézbe a telefonját, és mondja:
- azért ne add a gyereknek játszani, nézd meg csokis - ezzel a mozdulattal, az ujjára "halmozta" és már nyalta volna le. Én csendesen és lassan megjegyeztem:-én azért a helyedben megszagolnám - megszagolta, majd ugrott egy dupla szaltót, és rohant ki. Peti persze röhögött. Aztán valahogy mászott le az ágyról, én előtte görnyedtem a röhögéstől, és valahogy az arcomba ült a kakis seggével (pelusban) mikor kakiljon be ha nem most??? Na ezt is letüdőztem, ott görnyedtemben, és a Csabin röhögve nekiálltam öklendezni. Na, Peti megint szakadt a röhögéstől és - figyelmes gyerek lévén- az arcom alá tolta a dömpertKép

Szóval vígan vagyunkKép

Puszi: Kata
LadányiKata
 


HIHI, Kata, nem unazkoztok!!!Kép Kép Kép
Az, hogy mostanaban hanysz, nem lehet a terhességtöl is???
Vendég
 


Sziasztok!

Kata

Igazán édi sztori(k). KépKépKép
Az én fiam akkor röhög a legjobban, ha a lábát vkinek az orra alá dugja, és az illetőnek pofikat kell vágnia a "hű, de büdi" mondat kíséretében, és persze ájulást! kell színlelni. Na ez nekem kb. 5 percig poén, utána viszont már tényleg unalmas. Ezt pl. a pelenkacserénél alkalmazom, de ha letelt az 5 perc, és abbahagyom, a gyerkőc egy angyali mosoly kíséretében elkezd rugdosni. Én persze mondom neki, hogy nem szabad, fáj anyának, inkább simizz stb... De ő csak vigyorogva rugdos tovább.
Én hülye, mióta mondogatom, hogy anya pocijára vigyázz, mert benne van a baba, azóta csak a pocirúgás a nyerő Kép, persze a mosoly kíséretében Kép.

Egyébként most is hányingerem van (okulva a pizzasztoriból, tegnap csak minimál vacsi), ha nem lennék várandósságom 26. hetében, azt hinném, hogy gyerekem lesz. Kép
Megjegyzem amikor a Petit vártam, a 13. héttől, éjjelente! kezdődtek a rosszulléteim. Bezzeg más normális! babás nőci akkor már "kinővi" a hányingert.

Hát legalább Petid jókat szórakozik, amíg te beleordítasz a nagy fehér mikrofonba. Kép

További sztorikat várunkKépKépKép

Üdv.
Kriszta
Kriszta 77
 


En végigokadtam a terhességem, még a szülöszoban is hanytam. Pedig eleinte mindenki mondogatta, jobb lesz a12. 7töl. Nem lett jobb. Akkor meg azzal jöttek, majd félidötöl. Nem lett jobb. S amikor a vitaminok mellett kihanytam a rokazas-gatlo-gyogyszereket is, mar senki sem probalt ezügyben tanacsokat adni nekem...
Vendég
 


Kukacz,
még a szülőszobában sem kímélt róka rudi Kép.
Én azért ezt szerencsére megúsztam, de nagyon féltem, mert anyu pont úgy járt, mint te.

Hál'istennek Peti fiam teljesen rászokott arra, hogy éjjelente felébred, én meg félkómásan áthozom a mi ágyunkba, és velünk alszik van amikor 8.30-ig! (Bezzeg a saját ágyában, már 3/4 6-kor felébredt) Para, hogy mi lesz, ha itt a picurKép. Talán átköltözöm a gyerek szobájába, és beszerzek egy matracot, v. egy fotelágyat.

Hétfőn megyek UH-ra Kép, ha lesz egyáltalán UH Kép, nem csak a szokásos - jajdeunommár - mázsálás stb... Meg kell győznöm a babócát, hogy mutassa már meg magát Kép. Máj. 8- án voltam kh-i UH-n, és ott kislányt jósoltak, de azóta 1x voltam és összezárta a lábait. Remélem nem okozok neki maradandó lelki sérülést, hogy Eszternek hívom Kép.

További jó pocakosodást mindenkinek Kép

Üdv
Kriszta
Kriszta 77
 


Kriszta,
Remélem, minden ok volt a vizsgalaton. Kiderült a baba neme??? Fiad mit szol a tesohoz???Mennyi idös???Biztos irtad fentebb, de lusta vagyok mindent elolvasni.
Kép Puszik.
Vendég
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: