Új privát üzeneted érkezett!

gota: Nekünk még nem volt ilyen láz, de én is úgy tudom hogy nem hólyagos a pötty ilyenkor. Inkább olyan allergiás féle. Remélem hamar elmúlik.



vicky79
 
 


Bencének még nem volt ilyenje, ezért nem tudom, milyen kiütésekkel jár... Viszont, ha már 4,5 napig szedte az ab-t és a kiütésen kívül nem volt baja... Hát nem tudom mit tennék :(

A lényeg, hogy jobban van! Viszont ha ismét jelentkezik a láz 1-2 héten belül, akkor tuti fertőzés volt és nem pedig 3 napos láz. És sajnos ez esetben az ab-t újra el kell kezdeni, de immár végig kell szedni... Én sem vagyok ab párti, a vírus fertőzésekre azt mondják, hogy 3-4 napos lázzal jár, aztán elmúlik magától... De mi van, ha nem vírus, hanem baci fertőzött, akkor az ember nem szívesen vár 3-4 napot, hogy kiderüljön... Fokozódik a probléma, ha már a dokiban sem lehet megbízni :(
Reménykedjünk benne, hogy 3 napos láz volt. (Bár én még mindig fenntartom, hogy nem véletlenül írták fel az ab.-t, pláne nem az ügyeleten!)
Egyébként ahány doki, annyi féle vélemény. Amikor Bencének gyakran volt a fülével gond, akkor el kellett mennünk a háziorvoshoz is és a fülészhez is. És bizony nem egyszer volt, hogy a fülész már ab.-t adott, amire aznap (!) délben a háziorvos azt mondta, hogy ő még várt volna vele... Na azért ilyenkor már igencsak felmegy bennem a pumpa :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Szerencsére elmúltak a pöttyök. az ügyeletes szerint mandulagyulladása volt, bár nem tudom, semmilyen más tünet nem volt a lázon kívül. étvágya is viszonylag jó volt. az ab-ra rá volt írva, hogy ha 5napon belül kiütés jelentkezik, akkor allergia. na akkor most mi volt?
lényeg, hogy túl vagyunk rajta.
amúgy a tünetekre teljesen ráillett a rózsahimlő is. (hirtelen fellépő magas láz. amilyen hirtelen jön, olyan hirtelen vége is. viszonylag jó közérzet. a kép alapján a pöttyök is azok, bár a doki szerint az hólyagos.

Kép
gota79
 
 

 
 

gota: A rózsahimlő ellen a mai gyerekeket már oltják ha jól tudom.



vicky79
 
 


Sziasztok csajok!!

Nagyon-nagyon rég jártam erre, és gondoltam benézek és mit látok :D

Bettica!
Gratulálok a kistesóhoz!!!

Babák, akiket láttam,Ők pedig egyszerűen gyönyörűek!!

Rólunk:
Nagyobbik fiam Gergő már ovis nagyfiú lett, csaak most 2 hete itthon, beteg volt, de hétfőn már újra ovi.
Máté pedig febr. 28-án lett igaziból 1 éves.(amúgy már 16 hónapos)
Most 74 cm és 7,5 kiló.
Nemrég kapott szemüveget, kis professzor lett belőle, mert rövidlátó.
Járunk fejlesztésekre, Dévényre, plussz itthon tornázunk.
Fejlődünk, de nagyon lassan.Reméljük, egyszer behozza a lemaradást.
ezoterike
 
 


Ezo,

én még csak most olvastam vissza történetedet, nem semmi amin átmentetek! nagyon erős Máté babád van! az, aki ilyen erős, és ilyen nagy élni akarása van, biztos be fogja hozni a lemaradását, sőt!!!!!!!!!!! képet kaphatunk?

Kép
gota79
 
 


Kép Kép

Ime, két kép torna közben.
ezoterike
 
 


Kép

És itt nagytesóval, aki nagyon szereti, bár féltékenység azért van itt-ott :)
ezoterike
 
 


Ezo: Köszönöm! :)
Jól megnőtt CsodaMáté :shock: Nagyon örülök, hogy rendben vele minden lényegében. Amilyen erős, nem kell már sok idő és tényleg behozza a lemaradását! Sokan példát vehetnének róla ;) No és persze rólatok is, mert azért biztos vagyok benne, hogy nem volt egyszerű eljutni idáig...

Kép

Kép
bettica
 
 


Ezo,

egyszerűen tündéri CsodaMáté, és nagytesó is!
Máté jól tűri a tornákat? Hol jár most fejlődésben! Mint írtam, én annó nem követtelek titeket, csak most olvastalak vissza, és most hogy láttam a tornázós képeket, még a könnyem is kicsordult. hihetetlen számomra, honnan van ennyi erő bennetek! bár gondolom a cél érdekében...

Kép
gota79
 
 


Gota!

Most ott tartunk, hogy elfordul hasról-hátra, hátról-hasra, felnyomja magát négykézláb és ringatózik.Kúszni nem akar, csak ezt a ringatózást .Egyedül még nem ül, egyensúlyának még fejlődni kell.A képeken nem én tornáztatom, a dévényes csajszi.De amúgy nekem is kell mindennap tornáztatni.Meg járunk korai fejlesztőbe, ott úszás is van, meg ugye a heti 2 dévény.Nem unatkozunk, az biztos.Nekem egy nap 48 óra kéne a 24 helyett.
És sokszor úgy érzem, hogy a Mátéval való sok foglalkozást a nagytesó sínyli meg, mert nincs rá annyi idő, de nem tudok mit csinálni sajnos.
ezoterike
 
 


Ezo,

ez majd sok-sok év múlva fog szerintem igazán visszaköszönni (persze addig is minden előrelépés, de úgy igazán). Tesónak biztos nehéz, de szerintem amúgy is féltékenyek. biztos meg lehet oldani, illetve muszály is, de el sem tudom képzelni, ha lenne egy nagyobb gyerekem, hogy tudnék vele is foglalkozni, annyira leköti minden időmet Rebeka. Meddig tudsz amúgy otthon maradni Mátéval? fog menni bölcsibe?
sokszor belegondolok, hogy az ilyen emberek, mint ti, ilyenek az igazi hősök.

Kép
gota79
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


ezo: Örülök, hogy Máté ilyen jól megnőtt. Írtam neked emailt legutóbb (a tények után), de az itteni címedre nem ment el, az indexesre meg nem reagáltál. De örülök, hogy most láttuk hogy jól vagytok. Néha olvasgatlak az indexes korababás fórumon, úgyhogy a szemüvegről tudtam. Ezek szerint sikerült olcsóbbat szerezni? Szörnyű, hogy milyen sokat képesek elkérni érte, mikor így is van mire költeni. Hogy bírja a szemüveget a drága? Mutatsz egy olyan képet is? Gergőt nem irigylem, de gondolom apa azért sokat van vele, nem? Hogy tetszik neki az ovi?



vicky79
 
 


Vicky!

Annakidején megkaptam azt az e-mailt, de akkor nem volt időm-erőm válaszolni, állandóan sürgés-forgás volt nálunk az eset miatt.
Hát a szemüveg 30000 Ft-ba került, de ezt is csak keszthelyen kaptuk, mert itt nálunk nem volt olyan pici, ami jó lett volna Mátéra.Szóval égen és földön ez az egy szemübeg lett jó Neki, nem volt választási lehetőség sem.
Majd lefényképezem, és rakok olyan képet is.(arról nem is szólva, hgy most egy fejlesztőeszközt veszünk majd máténak, az 53.000), szóval mindenre össze kell gyűjteni nagyon a pénzt, hogy a lehető legtöbbet lehessen kihozni a fejlesztésekkel Máténál.
Apa nincs velünk hétközben, mert máshol dolgozik, így csak hétvégén van itthon, vagy kéthetente.Szóval nem sokat látják a gyerekek, így Máté nem is tudom hogy fogja megismerni, hisz még pici, Ő még nem fogja fel.Ovit szereti, bár beszoktatás nem ment könnyen.
ezoterike
 
 


Máté : Kép
ezoterike
 
 


ezo: Máténak nagyon édesen áll a szemüveg. Sajnálom, hogy apa nincs veletek hétköznap. Azt megértem, hogy ezek mellett nincs sok időd. Olyan egyensúlyozós teknő szerű valamit sikerült venni Máténak? Jó drága, de reméljük segíteni fog. Azért ha van egy kis időd írj magatokról, addig meg ha nem baj néha beleolvasok az indexes fórumra. Annyira sajnálom az ottani szülőket, ezt senkinek nem szabadna átélnie.



vicky79
 
 


Ezo,

elhiszem, hogy nehéz lehet apci nélkül. nekem egy héten 5napot dolgozik, viszont fél9 után ér haza. néha már így is nagyon nehéz.

Kép
gota79
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Gota!

Írtam pü-t.
ezoterike
 
 


Ezo!

válaszoltam!

Kép
gota79
 
 


Kedves Topiklakók!

Ha ezen a héten kommenteltek a Babanet cikkeihez, akkor nyereményjátékunk keretében megnyerhetitek Horváth Mónika illusztrátor ajándékcsomagját! Ebben egy csodás reprót és egy szépséges tárolódobozt található.

Kép

Beja egy vetélés és egy szülés után megosztotta velünk kisfia születésének történetét is.

Segítsetek azzal, hogy kommentben eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Kisgigi nevű olvasónk újabb cikke a gyerekek egészségére káros termékekkel foglalkozik, vagyis csupa olyan dologgal, amivel még a fogyasztóvédelem sem törődik.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Kész vagyok!

Egyrészről gyerkőc nunija borzalmasan néz ki. Először piros pöttyök voltak, ami már kidudorodik, és tiszta piros az egész. Ilyen lenne a pelenka kiütés? másrészről be van dagadva az alsó ajka. megnéztem, nem hólyagos belülről, igaz középen van egy nagy duzzanat. és ráadásul nagyon vérbő is. reggel néztem, hogy a szája körül pirosas rászáradások vannak. korábban is volt fehér, a hajnali tejcsi rászáradása. de most halvány piros is volt. erre észrevettem, hogy a kiságyba a pléd, amin alszik az is pirosas. szerintem amikor forgolódott, akkor kicsattanhatott. nem tudom mitől lehet. a héten az ajtóban beszélgettünk a szomszéd csajjal, neki 3,5 éves fiú ikrei vannak. mire eszméltünk, az egyik megfogta az arcát, és szájon puszilta. lehet elkapott valamit? holnap felhívom a védőnőt, hátha erre jár, és megnézni. amúgy kedden megyünk tanácsadásra, akkor pedig megmutatom a doktornőnek.
csütörtökön pedig gasztro kontroll.

Kép
gota79
 
 


Gota: Nem tudom mi lehet ez, de tényleg jobb, ha látja doki. Nem lehet, hogy vmilyen ételtől történt? Bencének pl a paradicsom okozott némi vörösséget a szája körül és a popsiján, mert kicsípte neki... Bár Te kiütést mondtál... Hát nem tudom. A nuniját kend popsikrémmel (vagy Bepantennel vagy amit használsz erre a célra), hátha segít rajta. Az antibakteriális krém...
Olyan nálunk is volt, hogy pl a gyerek ágyneműje piros volt, néztük hogy hol vérzett Bence és arra jutottunk, hogy lehet éjszaka vmi történt az ínyével és ahogy vérzett, meg csurgott a nyála, az rászáradt az ágyneműre... De persze biztosat azóta sem tudunk ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


volt ma a védőnő, azt mondta a szája lehet a foga miatt. a nunja pedig gomba :shock: :shock: :shock: . hogy mitől lehet? elvileg ugye beteg volt, és lehetett a vizeletbe és így. canestent mondta hogy vegyek, előtte sudocremmel kentem, mi azt használjuk. holnap megyünk tanácsadásra, a dokinő is megnézi.

Kép
gota79
 
 


Gota!

Kislányod mikor most beteg volt, kapott esetleg antibiotikumot?
Mert ha igen, attól is kialakulhatott a gombás fertőzés.
És kellet volna az antibiotikum mellé Normaflor vagy Pro-Kid-et használni, nekünk mindig ajánlja a doki ezeket, ha antibiót kap bármelyik.(a Pro-Kid jobb, azt ajánlja inkább a doki nálunk.)Ez még utólag sem késő.
ezoterike
 
 


Ezo,

igen kapott antibiotikumot, szedett mellé Normafloret is. Ezt a Pro Kid et még nem hallottam, hasonló? Hogy kell szedni? Mert ha kanalas az kizárva, kínszenvedés minden ilyen. Most Ca-t akartam neki, de egyszerűen nem hajlandó, ha sikerül is, volt hogy kihányta. pedig finom eper íze van.
A védőnő ajánlott még a probiotikus kefirt ilyenkor. vettem neki, de még nem kóstoltattam meg vele, kiváncsi leszek. amúgy a canestentől már kezd javulni. felváltva kenem a sudocremmel.
amúgy ma voltunk státuszvizsgálaton, 79cm és 9170gramm.

Kép
gota79
 
 


Gota: Kár ezen agyalni, az biztos, hogy az ab miatt van, kenegetni kell a krémmel, szépen el fog múlni (mondjuk a Canesten helyett én anno a Terbisilt használtam Bencénél, mert azt elég rövidebb ideig kenegetni). Ha adtál Normaflore-t Rebekának, akkor megtettél mindent, amit lehet, szóval nyugi. El fog múlni ;) A Pro-kid por, bele kell keverni a gyerek italába, íztelen egyébként. És valóban ugyanaz, mint a Normaflore.
Dokinő mit mondott?

Kép

Kép
bettica
 
 


Na és persze mielőtt elfelejteném!!!!

GOTA! REBEKÁNAK NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!

Kép

Kép
bettica
 
 


Gota !
Rebekának boldog szülinapot!

Igen , a Pro-Kid por, én a meleg tápszerbe, vagy délben(mert ugye antibiotikumnál reggel -este antibio, délben Pro-kid) a meleg főzelékbe szoktam keverni, mert úgy vettem észre, abban jól oldódik, a hidegebb dolgokban összállt egy csomóba sokszor.És Nálunk ez vált be, Normaflore nem ért semmit.(meg a Protexin Restore is nagyon jó, az is por, csak sokkal drággább---szóval árban, hatásban Pro.Kid éri meg legjobban szerintem.

Mi ma voltunk tanácsadáson Mátéval 74 cm és 7800 gr.
ezoterike
 
 


Ezo: Máté is jól megnőtt már :shock:
Nálunk semmi probléma nincs a Normaflore-al, sőt. Most minden nap kap, már 3 hónapja, mert olvastam egy tanulmányt, hogy az immunrendszerre jó hatással van a probiotikum. Január óta nem kellett otthon lennem vele (kopp-kopp), ha meg is fázott pár nap alatt letudtuk. Nyilván nem "foghatom" csak a Normaflore-ra, mert kapott még Echinacea és Propolisz cseppet is mézzel. Nekünk a Pro-kid körülményes, pont a por formája miatt. A normaflore-t csak beleborítom a délutáni teájába (+c vitamin és béres csepp) és megissza estig. A portól zavaros lett a tea, ha sikerült is feloldani benne és akkor már Bencének nem kellett, felhúzott szemöldökkel szemlélte, majd közölte, hogy koszos :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


gota: Rebekának boldog szülinapot.

ezo: Tényleg jó nagyot nőtt Máté. Már majdnem utolérte Barbust. :D Hogy vagytok egyébként? Használ az az izé, amit vettetek?



vicky79
 
 


Vicky!

Az az izé az a Huple :lol:
Még csak holnap fog megérkezni, mert egy kissé körülményesen alakult a beszerzése.
Most egy ideje az annó nagyobbiknak vett ajtófélfára tehető rugós hintát használjuk egyensúlyfejlesztésre, és nem hazudok, 2 hét alatt iszonyatosan sokat fejlődött az egyensúlya.Csak ugye azt, ha jól emlékszem 9 kilóiglehet használni, ezért is akartam Huplét, mert azt akár felnőttkorig, meg szerintem örülni fog Neki a nagyobbikom is, Neki sem fog ártani, nagyon sok mindenre jó állítólag.
ezoterike
 
 


Ja, egyébként a Pro-kidet mi is esszük folyamatosan, meg grapefruitmagcseppet is.(Nekünk a Normaflore pl. hasmenésnél nem használt, ettől persze még jó lehet, másnak beválhat, ez csak az én tapasztalatom.
ezoterike
 
 


Köszönöm a szülinapi köszöntéseket Rebeka nevében! hétvégén lesz a buli, majd rakok fel képeket.

Bettica,

dokinő nem mondott semmit, csak megnézte. kenjem. mondjuk már nagyon szépen javul.

Ezo,

Máté jól megnőtt! Jó hogy hatott a hinta az egyensúlyra!

Vicky,

akkor Rebeka már "túlnőtte" Barbust?

Ti adtok valamilyen immunerősítőt? én csak Cebiont adok neki, bár szerintem az kevés.

Kép
gota79
 
 


Gota: Bence kap Cebiont, Béres cseppet, Normaflore-t, multivitamint, propoliszt és Echinaceát... Többet nem tudok tenni érte, remélem hogy ezzel sikerül alaposan megtámogatni az immunrendszerét...
Bár lehet már írtam ezeket :oops:

Kép

Kép
bettica
 
 


ezo: Kíváncsi leszek hogy válik be a Huplé. Csak tudnám miért ilyen drága. De ha használ...nem lehet elszámolni valami egészségpénztárra?

gota: Hát Barbus nem annyira hatalmas gyerek. 14 hónaposan mérte a doki, akkor volt 76,5 cm és 8440 gr. Mi cebion c vitamint és a vigantolt adjuk csak. Meg mióta megvettük a gyümölcscentrifugát, azóta naponta csinálok neki valamilyen friss gyümölcsből lét. Most jönnek a kis örlők lent, úgyhogy megint megy a chamomilla éjszakára, remélem ma jobban alszunk, mint tegnap. De ez csak akkor megy, ha nagyon nem alszik.



vicky79
 
 


Vicky!

Ma megjött a Huple, hát én is kiváncsi leszek, de most meg lebetegedett Máté, úgyhogy most gyógyulni kell.
De a nagyobbik már kitombolta magát benne,nagyon tetszik neki, egyfolytában pörgetnem kellett benne :lol: :lol:

De, egyébként elszámolható egészségpénztárra is a Huple, csak nekünk olyanunk nincs, és nem is volt, igazából azt sem tudom , az hogyan működik...

Hát, mi sem aludtunk éjszaka, először én is azt hittem, hogy a foga, aztán mégsem.Máténak 7 foga van.
ezoterike
 
 


Bettica,

köszi. anyukámmal beszéltem ma, volt lent a mellettük lévő gyógyszertárban, és 1éves kortól lehet a Bérest szedni, úgyhogy vett is neki egyet. mi az az echinacea?

Ezo,

Máténak mennek a gyógypuszik!

ja és 8fogunk van, a védőnő szerint még 3-4 fog a közeljövőben kibújni!

Kép
gota79
 
 


ezo: Jobbulást Máténak. Az egészségpénztárra utalhatsz pénzt, visszaigényled a számla alapján azt, amit vettél és még év végén az adókedvezményt. Nekem utal rá a munkáltatóm fizet rá, majd ha visszamegyek dolgozni.

Barbusnak 8 foga van, de most alul jönnek a kisőrlők, szóval most szenvedés van. Tegnap kapott panadolt meg chamomillát és most végig aludta az éjszakát.



vicky79
 
 


Gota: immunerősítő
Ha veszel, akkor a homeós bogyót vedd ;)

Bencének is még hátra van a leghátsó 4 foga. Már több, mint fél éve nem bújt ki neki foga, és nem is látni jelét, hogy mostanában bármelyik készülne kifelé :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica,

köszi, szerintem kipróbálom!

Kép
gota79
 
 


Inzulinrezisztenciám van, 13 hetes terhes vagyok, mielőtt kiderült volna a terhesség, akkor írt föl az orvos 3 doboz Eucreas-t. Eladnám a gyógyszert, nekem most nem kell, ez a gyógyszer drága és receptre sem olcsó, a szavatossága 2012-ig jó. Ha valakit érdekel 10 e Ft-ért eladom, akkor írjon emilt. Eladó még Béres Gravida és Ladeevit is, csak néhány szem hiányzik mindegyikből. Budapesten és Szegeden vagyok elérhető.
beginna@freemail.hu
dzsidzsia
Szeged
 
 


Bettica,

a leírást most olvastam végig, és ott azt írják gyerekeknek nem ajánlott.

Ezo,

Máté meggyógyult már?
mire jó a grapefruit mag csepp?

mi már lassan 3 hete taknyolunk. egyszerűen nem akar kijönni belőle. semmivel nem jön ki az orrából, csak küszködünk. sem porszívóval, sem a kézivel. hétfőn jött ki rajta újra, akkor rengeteget kiszívtam a kézivel, illetve egész nap tüsszögött, akkor is rengeteg sűrű kijött az orrából. onnantól kezdve semmi. hallom hogy szörcsög, fújom neki rendesen, de nem jön semmi. ha ül, szép lassan kifolydogál, de ennyi. félek, nehogy arcüreg legyen, és szúrni kelljen. dokinál most nem voltunk, 2 hete szedett antibiot.
az evéssel is már megint készen vagyok, bár lehet csak én parázok rá. már több napja van, hogy a délelőtti sétánál (11-13) nem mindig alszik el, hiszen már leköti minden, nézelődik. igen ám, de álmosnak viszont nagyon álmos. és ha álmos, nem ebédel főzeléket. egyszerűen nem eszi meg, max. csipeget, hisztizik, nem kell neki. csak táp. azzal viszont elalszik. viszont 5körül meg már szerintem késő lenne a főzelék. nem tom... csak idegesít, hogy még mindig sok a táp, ilyenkor már csak reggel és este kellene.

Kép
gota79
 
 


Gota: Azért mondtam a homeósat ;) Azt lehet!
Nem tudtok hamarabb sétálni menni? Akkor nézelődhet és mikor hazaértek talán még nem fáradt az ebédhez. Vagy én pl. csináltam azt alkalmanként, hogy amikor elmentünk csavarogni, akkor vittem magammal bébiételt (ha nincs nagyon meleg, akár otthoni kosztot is nyugodtan, nem fog megromlani) és odaadtam neki a babakocsiban.
Esetleg a déli (1 órai) elalvás előtt ne adj neki tápit. Ha felébred, akkor kínáld meg főzelékkel... Ki kell tapasztalnod, hogy most mik az igényei. Szerintem nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ilyen idős korban már csak napi 2x kaphat tápszert... Ha beteg is, akkor meg pláne nem. Jobb ha tápszert eszik, mintha semmit, nem?
A főzelékhez pedig nincs késő este sem! Ha elfogadja még sztem jobb is, mint a tápszer, mert laktatóbb. Nálunk rengetegszer volt, hogy a délben megmaradt főzeléket ette vacsira is Bence, egy óra múlva kapott még tápszert is inni, de abból már kevesebb fogyott olyankor.
Sőt! Ha délben tápszert adsz neki, akkor este mehet a főzelék utána pedig kicsit később a tápszer.

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica,

köszi. lehet én vagyok gyagya, de a gyógyszertárban én ezt a homeost kérdeztem, és azt mondta a csaj, hogy nem lehet 3éven aluliaknak. homeosban csak bogyó van? azt hogy tudnám adni neki?
a korábbi sétával az a baj, hogy 9körül kelünk :oops: :oops: :oops: :oops: .és mire mindketten elkészülünk, kaja, stb. addigra simán van fél11. a bébiételt pedig nem eszi meg, csak amit főzök neki. de mindenesetre megpróbálom. mondjuk ma sikerült úgy, hogy sétából feljöttünk, és el tudtam altatni. így mire felébred, hátha eszik főzeléket. bár lassan kezdhetjük a rendes ebédet is.

Kép
gota79
 
 


Nekem a gyerek orvos mondta, hogy adjam Bencének az Echinaceát. Feloldod kevéske vízben az 5 golyócskát és megitatod Rebekával. Van aki kanalanként adagolja neki, de én beledöntöm a gyerekbe azt a 15-20milit ;)
Vettem cseppet is ebből az echinaceából (sőt, van lándzsás utifű szirup is, amiben van, de azt csak 3 év felett lehet adni asszem), de azt nem mertem adni neki, mert alkoholos. Lehet az allergia miatt nem javasolják az echinaceát, bár nem tudom a pontos okát...

Jó sokáig aludtok :) Viszont sztem lassan Rebeka át fog állni a napi 1x-i alvásra. Ha séta közben szokott aludni, akkor menjetek le picit később sétálni. Ha 9kor keltek, akkor 1-nél hamarabb nem is nagyon fog megéhezni igazán, feltéve ha rendesen reggelizik... Legalábbis az én Bencémből kiindulva, ha későn reggelizik, akkor az ebéd csúszik 1 körülre, különben nem eszik. Nem lehet hogy nálatok is inkább ilyesmi lehet a háttérben? Nyugodtan tedd le ebéd nélkül (ha mást nem csak próbaképp), ha éhes akkor hamarabb fog felébredni. Ismerek olyan anyukákat, akik ha belegebedtek sem tudtak 1-2-nél hamarabb gyereket ebédeltetni, mert nem volt éhes a gyerkőc a késői kelés miatt... Ébredés után pedig még mindig adhatsz neki főzeléket ;)
Nálunk a mai napig van olyan, hogy Bence nem kéri még az ebédet a déli lefekvéskor, akkor m,ehet aludni ebéd nélkül. Amikor felébred már éhes lesz és meg is eszi az adagját. 1 óra múlva meg követeli az uzsit :) Szóval nem csúszik el nagyon olyankor az étkezése...

Kép

Kép
bettica
 
 


akkor szerintem csak én parázom túl. mondjuk ma reggel 9kor evett egy virslit, 10után nem sokkal tápot. sétáltunk, feljöttünk fél1kor aludt el, fél3után kelt. 3tól fél4ig próbáltam adni neki a főzit, de nem kellett. így maradt újra a táp. esetleg nem ízlene neki amit főzök? de eddig megette. mondjuk ma saját levest kapott, amit mi is ettünk. még abban bízok, hogy a 3hete tartó takonykór miatt nem akar enni. a héten kezdtük a Béres cseppet, remélem hatni fog. vagy csak olyan mint az apja, estére jön meg az étvágy. most fél10kor evett 1 merőkanál husilevest, utána 200ml táp.

Bettica, akkor szerintem veszek én is bogyót. napi 5?

Kép
gota79
 
 


az ígért szülinapi képek:

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
gota79
 
 


Gota !

Ez a Rebeka milyen nagylányos ebben a csini ruciban :D

Takonykórra , ami nekünk nagyon bevált:
Euphorbium Compositum Heel orrspray(orrcsepp van ráírva, de egyébként spray).Ez egy homeopátiás orrspray, és lerövidíti a takonykór időszakot, gyógyítja, és meg is előzi a szövődményeket.Jó egy hét alatt Máténál is meggyógyítj a a takonykórt.
Porszívózás előtt befújom az orrát Sterimar sprayvel, ez fellazítja a trutyit(ehhez várok egy percet mondjuk), utána kiszívom az orrát, és utána fújom be ezzel a homeopátiás orrsprayvel.

Homeós bogyókat nyugodtan adhatod neki, pár hós koruktól már kaptak az enyémek, ez nem árt(minden patikus sajnos ehhez nem ért)És ahogy Bettica is írta, kis vízben feloldva, Máté is így kapja, bár neki eddig Oscillót adtam, utána kéne néznem nekem is ennek a másiknak, amit Bettica írt, csak sajna Máténál hiába erősítem az immunrendszert, sajnos neki a tüdeje gyenge, ezért kapja el a betegségeket, megerősödik majd az immunrendszere, csak későbbre, mint egy időre születettnek.
ezoterike
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: