Új privát üzeneted érkezett!

Helló lányok, mindig csak bekukkantani akarok, amíg megiszom a kávémat, de sosem állom meg, hogy ne írjak valamit (általában egy méternyi bejegyzést - tényleg bocsi érte...)!

Wigyorka, a férjed ihletett meg épp. Ritkán látni a fiúktól, hogy ilyen nyíltan vállalják a gyerek utáni vágyukat, úgyhogy ne féltékeny légy, hanem büszke. :lol: Én olyan nehezen látok bele a férjem fejébe, pedig nagyon régóta ismerjük egymást. Õ olyan bezárkozó típus, már ami a mély érzelmeket jelenti, én meg találgathatok, hogy pl. a vetélés mennyire viselte meg õt. Egy-egy elejtett megjegyzésbõl gondolom, hogy nagyon, mert otthon nem szeretünk beszélni róla. Talán ezért is hablatyolok ennyit itt a fórumon. :oops:

Illetve egyszer kiadtam otthon minden felhalmozott feszültséget - megittam egy fél üveg rozét - na azt a zokogva ordítós, fetrengõs jelenetet, amit én és a rozé lenyomtunk... Lehet, hogy engem is megviselt volna, ha csak úgy végignézem, úgyhogy megértem, hogy azóta kíméletbõl kerüli a témát. :lol: Szóval nem tudom, hogy az én szeretett férjem mennyire sóvárog gyerek után vagy inkább engem félt, mi lesz legközelebb... Én viszont majdhogynem meggyógyultam, és az a jelenet igen is kellett hozzá. :oops:

Szóval egy szó mint száz: nálunk azt hiszem "apa" nem viseli jól ezt az egész gyerek õrületet (tényleg õrület, konkrétan megõrültem az elmúlt fél évben, kár volt érte, már bánom...). Úgyhogy most igyekszem normálisan viselkedni, hogy ne menjen el a kedve és ügyesen összehozzuk azt a babát. :lol:
bozza
 
 


Sziasztok!

Engem mindig meghat, ha egy apukát a gyermekével látok, pl. babakocsit tolva, vagy akár focizva a parkban :)
Őszintén, én még nem tudom elképzelni a gyermekem pl. tinédzserként... mindig egy totyogós kislurkót látok magam előtt, ha Rá gondolok :D

Egyébként nagyon örülnék, ha az apukája kreol bőrét örökölné, nekem nagyon világos, érzékeny sok anyajeggyel...

Hogy hová megyünk nyaralni? Ha kedvesem sikeresen túllesz az államvizsgáján, június végén egy hetet töltünk a Balatonon. Már nagyon várom!
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


:)

http://index.hu/belfold/2012/05/09/baby ... r_kormany/

Ha kormány Baby Boom-ot akar, hát megkapja! Hajrá lányok, ez az év a babáké!!! Szorítok mindenkinek! :D

ryenn85
Szekszárd
 
 

 
 

Sziasztok!

Kicsit eltűntem.
Ryenn, gratulálok, ez a legszuperebb hír mire jöhetek! Gondolom majd kiugrasz a bőrödből.
Kriszti, nektek is meg a hurrá-hurrá, aranyos a pocid!
Én csináltam tesztet, de negatív lett, szóval az a 3 napos rendes mensi volt, igaz alig alig mennyiség. Ma vagyok a 10. napon mérem még a hőmet és majd ovu tesztet is akarok csinálni. Úgy döntöttem még egy hónapot áldozok erre, ha megint olyan szutyok lesz a hőgörbém és a teszt se mutat semmit és baba se lesz a hónap végén , akkor irány a doki. Kérem hogy csináljunk egy uh-s peteérés figyelést, hátha rájövünk, hogy mi lehet.
Én is gondolkoztam milyen lehet a közös gyerekünk. Találtam neten egy olyan programot ami a kettőnk fényképéből kreáll egy babaképet. Poénból kipróbáltam, hát nekünk egy picit undi fiút hozott ki, vörös és szeplős volt! Egyikünk sem az ! :)))) Szóval én szebbet álmodok magunknak.
Nyaralást majd júni közepére tervezünk, még nem tudjuk hová, az bizti hogy belföld. Kaptam SZÉP kártyára lóvét így mi csak abból nyaralunk, másra most nem futja!
További szép napot csajszikák! :))
babus83
 
 


Sziasztoook :)

De jó, hogy esik az eső nem? Tudjátok csak pozitívan :)

Kérdés:
Nem gáz, ha a hőm 36,5-36,6 között mozog a mensim óta? Nem a 36,5 a plafon a ciklus elős felében? Sajnos csak nemrég óta mérem...

Ki hogy van? kismamik? babásodók? többiek??

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Nem gáz, ovu környékén kellene hirtelen lecsökkennie, vagy az eddig egyenletes görbe hirtelen emelkedik. Nálam ilyen különösebben nem volt múlt hónapban. Majd most csinálom végig a 2. hónap méregetést, kíváncsi vagyok mi lesz!
babus83
 
 


Sziasztok!

Wigyorka: ne vedd azért olyan szigorúan, nincs olyan, hogy "plafon". A hõgörbédnek mindig magához képest kell csak az emelkedést mutatnia, szóval lehet, hogy te alapból ilyen forróvérû vagy. :lol: A ciklus végén mennyit mértél legutóbb? Ha jól emlékszem, 36,8 körül voltál, vagyis az +0,2-0,3 °C, pont ennyit szokott mozogni nekem is. Egy-két méregetõs hónap után már tudni fogod, hogy nálad hogy mûködik a dolog, mi a "normális" alaphõ.

Amúgy sajnos tényleg nem biztos, hogy ovu napján épp lecsökken a hõ. Én úgy tudom, hogy ha az ovu a hajnali órákra esik - ami gyakran elõfordul, ne kérdezzétek miért - akkor ott elcsíphetõ az alacsonyabb hõ. Ha épp máshogy gondolja a szervezeted, akkor a hõgörbén csak az egy nappal késõbbi emelkedés tûnik majd fel. Nekem hónapról hónapra változó. :lol:

Amúgy bízd magad nyugodtan a görberajzoló progira, mindent észrevesz. :) A hõ mellett inkább a nyákot nézd és a méhszáj pozícióját, puhaságát, mert ezek az aktuális termékenységet utatják, nem azt, hogy tegnap ovu volt és ma már késõ. :D De ezt már úgyis propagáltam ezer helyen, és amúgy is mindenki tudja. :oops:

Babus, én is kipróbáltam az egyik babakreálós progit, hát jesszus, nagyon ronda lett nekünk is... :lol:


Kismamik hogy vannak?
bozza
 
 


Sziasztok!

Szerintem én most vagyok csökkenős fázisban :) ma reggel 36,3-at mértem. Íme a görbém:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/3 ... 31200_.png

akkor most nálam mikor volt/lesz ovu? (nem éreztem szúrós fájdalmat eddig, a nyák is ma kezdett el kicsit több lenni és picit nyúlni, eddig krémes volt...) ovu teszt negatív :) Az eddigi megigyelésem szerint szerintem holnaptól esedékes az ovu :)

A hőgörbét nem veszem olyan komolyan.. Inkább figyelemelterelés miatt csinálom, pótcselekvés gyanánt :)

Ki hogy van?

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok! Hát ha jól látom, azóta sem pörög a fórum... Kár, mert azért így jobban telik az idõ. Vagy mindenki épp ovulál és jobb dolgotok is van, ugyebár!! :lol:

Wigyorka, mi lett a mai mérésed eredménye? Ha jól felugrott (meg persze fenn is marad), akkor lehet, hogy tegnap meg is történt az ovu. Neked szokott szurkálni? Vagy egyéb "tünet"? Nekem korábban elég határozottan fájt, de csak rövid ideig, az utóbbi két hónapban viszont mintha gyakrabban érezném, de nem olyan intenzíven. :? Sajnálnám, mert az az egy nap fájás szuper indikátor volt.
bozza
 
 


Sziasztok!!!

nem akarok hűtlen lenni, de itt tényleg nem annyira pörög a fórum, én hiába irogatok, nem olyan "hamar" jön a válasz... A cikluson általában fél órán belül :) oda szokta még menni, ha itt nem vagytok. :)

A görbém azóta is lenn van.. az ovunak vagy holnap-hétfőig kéne megtörténnnie. (fertility szerint hétfőn) A hőm egyébként ugyanannyi, mint tegnap, a ciklus szerint (fertiset nem jöttem mág rá, hogy lehet belinkelni)

http://ciklus.hu/images/diagramok/34a11 ... 17600_.png

Szerintem még csak most lesz ovu :) ha nem akkor tuti lekéstük ez a hónapot! :(

A szurkálást csak tegnaptól érzem... de nem olyan intenzíven, (nem lehet, hogy a tea miatt???)
a nyák viszont nem változott ragadósra, szóval szerintem a hosszú hétvégén lesz a 18-as aktuális :)

Többiek?? Bozza, akkor most pihentek? meddig tart a ciklusod?

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Én benézek többször is, hátha van valami érdekes hozzászólás, de legtöbbször nincs. :) Lassan kezdünk átmenni privátba, Wigyorka. :lol:

Ha a hõd nem ment fel, akkor még nem hiszem, hogy túl vagy rajta!! Hajrá hétvége - mindent bele!

Mi össze vagyunk hangolódva annyiban, hogy kb. egyszerre jött meg és egyszerre várjuk az ovut - nekem is szombaton esedékes a "statisztikák" szerint. Nekem még annyi tûnt fel, hogy az ov elõtt 4-5 nappal már van alienezés, de akkor inkább még sûrû és nem víztiszta. A mennyisége naponként nõ, az az igazi, teljesen áttetszõ nyálka pedig egész rövid ideig van csak.

Én most olyan bajban vagyok, hogy mennyire szigorúan tartsuk ezt a hónapot. Valahogy rosszul esik óvszerezni - és nem azért, mert kényelmetlen, hanem valahogy szívem ellenére való. :oops: Szóval eddig "naptármódszer" volt terítéken, de tudom, hogy kb. mostantól már nem illene összebújni védekezés nélkül. Vagy elég pl. a hüvelyöblítés, és ha annyira akar jönni a baba, hát jöjjön? Vagy ne kísértsem a sorsot? Mindig az motoszkál bennem, hogy mi van, ha tényleg hiányzik még ez az egy hónap a teljes regenerálódáshoz... :roll:

Amúgy meg olyan jól érzem már magam a bõrömben! Hát ez a mai napi dilemmám. :lol:
bozza
 
 


Sziasztok!

Wigyorka szerintem ma vagy holnap lesz ovud, de a nyáktól is függ, meg a teszttől. Igaz én vagyok az élő példa, hogy semmi sem biztos. Múlt hónapban mértem a hőmet, nem volt egyértelmű, ovu tesztet is csináltam a 18.cn-en valami halvány második csík volt és nem erősödött és el is múlt. viszont utána kezdett el a tankönyv szerinti nyák jelentkezni. De nem jött össze sajna. Most megint mérem 13.cn-en vagyok holnaptól csinálok ovu tesztet is. Fogalmam sincs mikor lehet majd ovum.

Ez az előző görbém:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/2 ... 17600_.png

Ez pedig a mostani:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/2 ... 17600_.png
babus83
 
 


Hát akkor privi :) majd hozzászólnak mások is, ha akarnak.

Szerintem akkor és úgy bújjatok össze, ahogy akartok.

Az elhalásra sajnos nincs magyarázat. Tegnap voltam még nőgyógyásznál a magam megnyugtatására. Ő volt a 3. orvos, akinél rákérdeztem az időre. Ő speciel fél évet mondott. Szerintem ez kicsit sok. Nálam volt rendes 2 ciklus, azóta érzem, hogy rendesen működik a testem... Tehát én most nem foglalkozom a dokival... Vártam 4 hónapot, úgy érzem, hogy testileg/lelkileg helyrejöttem... Most már semmi nem állíthat meg :)

Mi lenne, ha Ti is csinálnátok egy 0. hónapot? :) jó nem szólok, bele, Ti tudjátok :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Egyik barátnőm két éve február közepén 8 hetesen elvetélt, műteni kellett, következő év február végén megszületett a kisfia. Tehát ők kb. 4 hónapot vártak és rögtön az első együtlékor össze is jött a bébi, semmi gond nem volt a terhessége alatt.
babus83
 
 


Itt van Babus is, örülünk Neked! :D

Magam megnyugtatására :roll: én is egyeztettem még egy idõpontot (még korábban), de az már jövõ héten lesz - elvileg ovu után. Hát majd meglátjuk, mi lesz ebbõl a hónapból, hajlok azért a felé, hogy ezen már nem múljon, úgyis tavaszi babára vágyom. :) Legyen ez a -1. hónap! :lol:

Kíváncsi vagyok, hány hónapot mond az új doki jövõ héten... 6 hónap? Na arról szó sem lehet! :lol: A következõ hónaptól én már mindenképp szeretnék belehúzni, aztán majd meglátjuk, hogyan sikerül. Úgy várom már!! Hiányzik az a készülõdõs-reménykedõs érzés, még ha néha csalódás is a vége. Minden jobb, mint ez a termékenységi nihil... :roll:

Amúgy pedig természetesen nem szólsz bele, hiszen én kértem a véleményed! :lol:
bozza
 
 


Köszi babus a bíztatást, remélem, hogy én is hamarosan a "4. hónapban elsõre összejött és semmi gond nem volt a terhességgel" tábort gyarapíthatom!! :lol:
bozza
 
 


Reméljük abba a táborba fogsz majd tartozni.
Aaanyira szeretnék már én is babás lenni, nem akarom feladni, de már valahogy kezd elszállni az energiám, pedig még "csak" ez a 6. próbálkozós ciklushónpunk. Tudom vannak akik éveket várnak a babára, de valahogy ....ááá
És az a bosszantó, hogy ezalatt a 6 hónap alatt kb. vagy 5-6 csajról tudtam meg a környezetemben hogy babásak és baszus olyanok, hogy nagyon nem törődnek semmivel, cigiznek, buliznak. Ilyen helyre bezzeg jön a baba!
babus83
 
 


Belebolondulásig figyeljük a testünket, lessük a hőgörbénket, várjuk az ovulációt.

Izgatottam tesztelgetünk, pozitív lesz vagy most sem sikerül?!

Majd elkezdünk halkan örülni a pocakban növekvő apró kis Pöttynek és bízunk benne, hogy velünk is marad és egészséges baba lesz belőle, akit szerethetünk és akinek életünk végéig gondját viselhetjük.

Most egyelőre még nagyon nehéz, de nagyon bízom benne, hogy legközelebb a mi kis Pöttyünk tovább marad velünk és megpuszilgathatjuk, tovább szerethetjük... :(

ryenn85
Szekszárd
 
 


Jajj mi történt?? Csak neeem? :(
babus83
 
 


Nem, sajnos már nem vagyok kismama... :cry:

Pedig minden olyan szépen, tökéletesen zajlott. Aztán hirtelen nagyot fordult a világ és az édes álomból rémálom lett...

De jól vagyok (fizikálisan). A dokim egy kincs, sokat köszönhetek neki. A Férjem és a legjobb barátnőm lelket önt belém.

Bízom benne, hogy az elkövetkező 1 hónapban helyrerázódik a szervezetem, s ezidő alatt össze is tudom szedni magam és júliustól újra próbálkozunk...

ryenn85
Szekszárd
 
 


Óh naaagyon sajnálom! Akkor "szerencsére" nem kellett műteni, magától távozott? Bocsi ha nem akarsz róla beszélni nem kell!

Bízom benne, hogy sikerülni fog, júliusban ismét jösz az örömhírrel! :) Fel a fejjel, tudom, ill. gondolom hogy nagyon nehéz ez most neked/nektek!
babus83
 
 


Jaj Ryen, nagyon sajnálom!! Tudom, hogy ez borzasztó csalódás most és sokáig fájni fog majd. De mindig próbáld a pozitív oldalát nézni: egészséges vagy, minden rendben veletek, termékenyek vagytok! Legközelebb nem lesz baj!! Kitartást és gyógyulgass ügyesen!
bozza
 
 


Jaj, Ryenn, együttérzek Veled :( Nem lehet ilyenkor jót mondani. Kívánom, hogy sikerüljön túltenni magad a traumán, és elfogadd az elfogadhatatlant... Sajnos a fogantatáskor általában eldől, hogy a pici életképes-e... Remélem testileg már jól vagy, és nem lesz semmilyen komplikáció. A lelkedet pedig az idő remélhetőleg rendbeteszi. Kívánom, hogy hamarosan legyél újra önmagad!!!

Nagyon vigyázz magadra!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Köszönöm szépen Lányok!

Fizikálisan köszönöm szépen jól vagyok.
Férjecském is ezt mondogatja: bizonyított, hogy fogamzóképesek vagyunk, össze is jön a baba, fiatalok vagyunk, minden rendben lesz. Júliusban megint ügyesek leszünk és reméljük a legjobbakat. :wink:

Csak nehéz, mert én már Őt is szerettem és alig vártam volna, hogy elkezdjen nőni a pocakom és érezhessem a babócánkat... :cry:

De így talán az eredeti tervek szerint áprilisi baba lehet. Biztos tudhatta kisPötty, hogy mikor jó neki jönni. Mi továbbra is szeretettel várjuk!

Bocsánat az elmúlt napokban/hetekben kicsit lemaradtam a fórumról. Ki merre tart, hogy vagytok?
Bozza és Wigyorka éppen "éles napokat" él meg :) , a többiek? Eltűntek, lemorzsolódtak?

Vagy csak várnak, hogy közölhessék a jó híreket?!? :D

ryenn85
Szekszárd
 
 


Ryenn, nálam még semmi. Elviekben mostanra esnek a termékeny napok!!! :oops: Ovu teszt eddig negatív... Meg Te nem is tudod, görbét is vezetek. :lol:

Mindez pótcselekvés a részemről, amolyan figyelemelterelés... mert igazából akkor vagyunk együtt, amikor jólesik :) 1 hónapja görbézek, és most az elején érdekes, hogy hogyan változik a hőmérsékletem, és figyelem a testem változásait.

Nem akarom, hogy egyik percről a másikra jöjjön a babó. Ő majd tudja úgyis :)

Lányok, egyszer úgyis összejön az a bébi, ha törik ha szakad!! :)

Ryenn a blogodat olvashatnám továbbra is? vagy már csak a nagyon közeli ismerőseidnek engedsz betekintést? (megértem, ha így van...)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Szia Wigyorka!

Igazság szerint elég személyes lett a blog, inkább csak magamnak próbálok mindent leírni, amiket érzek/tapasztalok/gondolatok (nekem ez segít).
De innen a lányok közül is olvassák már, írd meg emailben a címedet és felveszlek. Csak azt nem szeretném, ha "illetéktelenek" csámcsognának rajta (értsd: kollégák, rosszakarók, néhány családtag).

Arra ugye jól emlékszem, hogy Te is voltál már kismama, csak az első hetekben elment a baba?
ryenn85@gmail.com
 
 


Sajnálom ryenn amiket át kellett élned! Köszi a blog olvasási jogot!

További szép estét nektek! :)
babus83
 
 


Ryenn,

Igen, jól emlékszel, nálam a 9. héten halt el a pici, amit műtét követett befejezésképpen. Hidd el, tudom mit érzel. Mindegy, hogy mennyi ideig éltél abban a tudatban, hogy anya leszel. Kicsit más dimenzióba került az életem. Addig rengeteget dolgoztam (most is.), de már nem aggódom/idegesítem halálra magam olyan dolgokon, amit nem tudok befolyásolni. A melóhelyemen most is lógunk a levegőben. Főnökömet 1 hét alatt kirúgták, lehet minket is ki fognak, mindez úgy, hogy aki a döntést meghozza, nem ismeri a munkánkat, fogalma sincs a napi feladatainkról stb. Ha a fejem felett dől el minden, akkor miért tegyem magam tönkre?? Munkahelyem bármennyi lehet, egészségem csak 1 van!!! S a férjem mellettem áll, bármi történjen, így sikerül átvészelni :)

Azt gondolom, egy baba elvesztése örökre megváltoztat. A félelem/aggódás mindig ott lesz a következő terhességnél is. Persze azt mondogatom magamnak, hogy minden renndben lesz!!! De kicsit azért fééélek.

Ti mennyit vártok most? én azt hallottam, hogy korai szakaszban akár lehet a következő ciklustól, vagy erre most nem tudsz gondolni?

Bocsánat, ha hosszú voltam ! :lol:

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Nálam nem volt külső beavatkozás, szépen kitisztultam 4 nap alatt (normál menstruációs időtartam).
A doki azt mondta, várjunk, míg megjön a következő mensim, utána újra lehet próbálkozni.

A teát megint iszom (most az 1-est, 10 nap múlva kezdem a 2-est), remélem a szokásos 28 napos ciklusom lesz (a szervezetet elvégre megkavarja a terhesség, bízom benne, hogy minden visszaáll az "eredeti" kerékvágásba).
Tehát legkorábban június végétől vágunk újra bele. Addig lelkileg is össze kell szednünk magunkat...

ryenn85
Szekszárd
 
 


J. barátnőmtől kaptam a mai nap. Megosztom Veletek, mert nagyon igaz és tanulságos... (Kineziológia)

Vetélés (a magzat elvesztése):

Az érintett terület az anyaméh, a termékenység és biztonság területe. A meg nem született elmenekülése, genetikai hiba is lehet, amely egyfajta öröklött teherként nyilvánul meg. Ezen felül a feladat megoldhatatlanként, túl nehézként való értékelése lehet az ok, az anya menekül a testileg, lelkileg vagy szociálisan túlméretezett szituációból. A menekülés, a félelem mint gyulladás jelenik meg. Gyakori előidézők ilyen helyzetekben a stressz és munkamánia, amelyek a be nem fogadás képességének jelei. Feloldása úgy lehetséges, hogy az anya megtanulja vállalni a már egyszer meghozott döntést (magasabb szinteken), befogadni és megtartani, megvizsgálni a gyermek utáni vágyat a be nem vallott elutasítás szemszögéből, fészekrakási kísérletek fizikai és lelki értelemben. Ki kell békülni az "életet adni és ajándékba kapni" tényével, a magzat vállalásával kapcsolatos döntés után el kell tudni fogadni a saját akaratunk felé rendelt Akaratot.

ryenn85
Szekszárd
 
 


Ryenn, minden fejben dől el! ezt még anno a személyi edzőm mondta sokat, mikor kételkedtem, hogy én valaha lefutom a maratont, és még hoszabb távot is :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenkinek kellemesen és "eseménydúsan" telt a hosszú hétvége! :)
Meséljetek merre tartotok! Ha jól sejtem, akkor lassan a reménykedős időszak jön Nálatok...

Nekünk hamar eltelt a hétvégénk, mai nap még szabadságon vagyok, így van egy kis időm tényleg CSAK pihenni.

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok, és Szia Ryenn!

Köszönjük, jól telt a hosszú hétvége. Bár nem volt annyira napos, de így jobban kedvezett annak, hogy szinte ki sem mozdultunk a lakásból.

Nekem az ovu tesztem mára jelzett pozitívat, tehát elvileg mától kell még jobban belehúznunk :)

Próbálok minden negatívot száműzni a fejemből.. mert mindennek rendben kell lennie!!! mégegyszer nem történhet meg!!! :)

Jobban vagy Ryenn?? :)
Jó hogy felhívtad a figyelmet a teakeverékre. Most már én is csak a palástfüveset iszom. Ha egy kicsi citromfű megy bele, az ugye nem baj?

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Jaj, azt hiszem a teakeveréket kissé félreértettétek...
Az I. teát a 14. napig kell inni, a II. teát pedig a 28. napig. Én úgy értettem, hogy ha pozitív a teszt, akkor hagyom el a körömvirágot és onnantól csak palástfű!

A citromfűről semmi rosszat nem olvastam. Az mindig jól jön, ugyanis idegnyugtató hatása van. :-)

Hajrá-hajrá leendő kismamák, összebújásra fel! :wink:

Újabb példát tudok mondani, ahol a tea és a jól időzített sokszori összebújás elsőre pozitív tesztet eredményezett. :) Nagyon-nagyon örülök az újrakismama barátnőméknek!!!

Erőt ad nekem is a magabiztossága, kitartása és hite.

ryenn85
Szekszárd
 
 


Sziasztok! Nekünk is gyorsan elszaladt a hétvége. Sajnos nem volt valami szép idő, kirándulni akartunk, de így nem mentünk. Ma vagyok a 18. napon, mostanság kellene ovumnak lennie, de még egy pozitív tesztet sem láttam. Valószínű, hogy nem is fogok ismét. A hőm is ugrándozik, habár most lentebb van, hátha ovut jelez! Azért megpróbálok ráugrani párocskámra, holnaptól éjszakás lesz. Miért is ne, pont jó az időzítés... :( Na de majd meglátjuk!
babus83
 
 


Sziasztok Lányok!!

Aaaannyira jól esett ez a hétvége, igyekeztem a gépet is kerülni, így aztán kapkodom a fejem, alig gyõzök visszaolvasni. Nálunk nagyon szép idõ volt, így igyekeztünk minél többet a szabadban tölteni. Szombaton megvolt az ovu, legalábbis minden jel erre mutat és végül maradtunk védekezõs móduszban. :) Bár vasárnap este volt egy "felelõtlen" összebújás, eddigi tapasztalataim szerint addigra teljesen elmúlt a "veszély". Bár tévednék... :oops: :lol:

Ryenn, remélem kezdesz jobban lenni! Nagyon jó jel, hogy már tudsz örülni a környezõ kismamáknak!

Babus, kívánom, hogy ez most tényleg az ovu legyen, ha mégis bénázik a görbéd, beszélj egy dokival, ezen ne múljon! legfeljebb annyit mondd, hogy "kisasszony, ön teljesen egészséges, legközelebb már a baba szívhangját nézzük" :)

Wigyorkának pedig nagyon szorítok, hogy ez már az a hónap legyen. Beszéltél esetleg az orvosoddal az Utrogestanról? Nekem még maradt 2,5 csomagom februárról, de nem tudom, mikor lenne érdemes elkezdeni: pé után vagy csak + teszt esetén? Vagy nem is kell? Ez még nálunk sem került szóba. Holnap megyek egy új dokihoz, rákérdezek ha nem felejtem el... :lol:
bozza
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy ennyi ideig nem adtam életjelet magamról...

Ryenn! Nagyon sajnálom, ami történt, de biztos vagyok benne, hogy hamarosan összejön és minden rendben lesz! Nagyon szorítok Neked!!!

Wigyorka, nem tudom, milyen munkakörben dolgozol, de maximálisan megértem, mit érzel a munkádat illetően. Sajnos nálunk is hasonló a helyzet, mindenki a saját helyét félni, én is... sokan kérdezik, mit keresek még itt, miért nem vonulok betegállományba, de a közvetlen kollégáimat nem szeretném nehéz helyzetbe hozni azzal, hogy idő előtt elmegyek. Maga a munkám nem okozna gondot, egyedül a stresszre kell figyelnem nagyon, hogy ne ártson a bébinek... de egyre nehezebb...

Egyébként velem minden oké, jövő héten megyek a 16. hetes vérvételre, már fel sem tűnik, hogy tűket döfnek belém... napi rutinnak tűnik... :) Az viszont hihetetlen boldogság volt számomra, mikor a 13. héten láttam az UH felvételt a piciről - már mindene megvan, egy csoda! Már nem csak egy pötty, hanem egy igazi kisember, nagyon megnyugodtam ezután... :)
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


De jóó Lányok!

végre mindenki hírt ad magáról!!! :) Jó rólatok hallani lányok!

Pocisimi Krisztinek!!!
Ne görcsölj semmin, csak Te és a baba számítottok. Hidd el, senki nem fogja sajnos értékelni, hogy még terhesen is mennyit gályáztál. Tudom, hogy a kollégáiddal nem akarsz kicseszni, de azért ne vidd túlzásba a munkát. Főleg a túlórát ne!!! Ha végre pozitívat tesztelnék én tuti 1 perccel sem maradnék munkaidő után :)

Bozza,
tudod a véletlenekből jönnek össze a bébik :) az utrogestanról én nem hallottam. Neked azt miért kellett szedni? Én most úgy vagyok vele, hogy húztam egy határvonalat, nem akarok feleslegesen gyógyszert szedni.
Mostmár mindennek rendben kell lennie!!!!
Egyébként belehúztunk a hétvégén, persze csak úgy lightosan, mert a mindennapos sem tesz jót :) Görbém:
http://ciklus.hu/images/diagramok/34a11 ... 36000_.png

Babus,
hány napos a ciklusod? Én is ovuteszteltem, a fenti görbén láthatod, hogy nekem is a 19. 20. napon mutatott pozitívat... Kiváncsi vagyok, végül, hogy mi sül ki ebből a ciklusból :)

Ryenn, Remélem én is, hogy napról napra egyre jobban vagy, és csak pozitívan indulsz neki a jövőnek :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!
Kriszti, azért csak csínján a melóval és a stresszel! Szalad az idő, már 16 hetes... deee jó! :)

Bozza, háátha mégis! De ha most nem akkor a következő tényleg próbálkozós hónap be fog jönni!

Ryenn, jól vagy? :)

Wigyorka, hajrá hajrá! Legalább neked szépen mutatja az ovut a hőd és a teszt is. Én teljesen el vagyok kenődve, félek, hogy megint nem lesz ovum, igaz még csak a 19. napon vagyok ma, de eddig semmi. Ha már késik az ovu akkor késsen úgy hogy hétvégén legyen, mert párocskám mától éjszakás, csak hétvégén lehet összebújni. Amúgy úgy érzem jó lenne kiszakadni a hétköznapokból mert engem is felemészt a napi stresszes meló. Úgy néz ki eddig, hogy júni 18-21 megyünk nyaralni Sopronba és környékére. Jajj de szeretem azt a várost! :)
Ti merre mentek nyaralni?
babus83
 
 


Ja és itt a görbém eddig:

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/2 ... 36000_.png

31 körüli szokott lenni a ciklusom, de az utóbbi fél évben igencsak változó, 40, 33, 40, 34....
Szóval erre varrjak gombot!
babus83
 
 


Huh, ezek a görbék...

Anno én is próbálkoztam a hőmérséklet mérésével (3 hónapig) és berögzítésével, de nagyon nem láttam rajta, amit kellett volna. A testem viszont szépen mutatta a jeleket. Miután megértettem őket :) , én inkább rájuk hagyatkoztam.

Wigyorkának viszont szép a görbéje. :)

Lányok, ne keseregjetek sokat a kesze-kusza görbéken! A siker érdekében tessék nagyon szeretni egymást minimum minden másnap. :wink:
Barátnőm szavaival élve, a 9 hónap alatt és a baba megszületése után visszasírja az ember a "nyúlüzemmódot"! :P

Én köszönöm szépen jól vagyok. Sikerült elsimítani a fennakadásokat és kételyeket, úgyhogy (remélem) már csak 1 hónap és újra ovulációs időszak, újra nekilátunk a projektnek.

ryenn85
Szekszárd
 
 


Na igen ezek a nyavaja görbék, semmit nem mutatnak, vagy éppen a lényeget, hogy nincs pé-m!
A testem most semmit nem jelzett, eddig sem érzetem az ovut, csak a nyák volt észrevehető, de most az sincs. Áh kicsit kivagyok, na mindegy majd lesz valami!
Ha más nem akkor júli elején megyek dokihoz nézzen meg!

Ryenn örülök, hogy már javulgatsz és nagyon jó hogy ilyen pozitív vagy! :)
babus83
 
 


Sziasztok!

Hát igen, a görbék... tényleg sok a hibalehetõség, szóval nem kell kétségbe esni, ha nem olyan, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. Nekem személy szerint nagyon jól mûködött eddig, ez (is) egy eszköz, ami biztonságot és bizonyosságot ad.

Wigyorkának még csak most lesz "szép" a görbéje, ha jól értem, de a pozitív tesztek mindenképp jót jeleznek, és az idõzítés csillagosötös! Szorít szorít szorít. :D

Az utrogestant én akkor kaptam, amikor az UH-n kicsinek látták a babát - ha jól tudom, progeszteron és a beágyazást támogatja - de már nem segített, csak néhány napig szedtem. Állítólag vetélés után majdhogynem automatikusan adják, de ezt csak hallomásból tudom, még nem kérdeztem meg a dokitól - ezért is vetettem fel, hátha neked jobbak az infóid.

Babus, amikor elkezdtünk próbálkozni (és figyelni és mérni és vitaminozni), nekem is felborult a gyönyörûségesen rendezett ciklusom, de mostanra már megszokta a gondolatot, hogy babaprojekt van és úgy tûnik, visszarendezõdött. Tegnap óta orvosi papírom is van arról, hogy minden ok. :) Viszont a szabálytalan ciklus utalHAT az ovuláció hiányára is, ami azért nem baráti, ha épp babát szeretnétek. De ne legyen igazam!!

Csodás délutánt mindenkinek!! Bozza
bozza
 
 


A görbékből és egyéb megfigyelésekből sok sok következtetést lehet levonni, meg persze ez visszájára is fordulhat. Nem kell ezt sem teljesen véresem komolyan venni... Hiszen az, hogy éppen mennyi a hő, mennyi a mérés eredménye, és emiatt cakkos a görbe.. sokmindentől függ. lehet csak a hőmérő rossz :) Sokan mondják, hogy pl 5 percig kell a hüvelyben tartani, és úgy mérni a hőt... Na én erre nem lennék képes...

Lányok olyan vicces vagyok reggelente... alig várom, hogy csippanjon a hőmérő, már rohannék is pisilni... mire elfelejtem... hogy juj a műanyagpohárt elfelejtettem a klotyóra bevinni... mert ugye az ovu teszthez az is kell :lol sok örültségre vagyunk mi képesek az egyszer biztos...

Képzeljétek a féjem egy ideje szedni Q10-et és szelént, mert olvasta valahol, hogy jót tesz a spermáknak... Nekem mire hazaértem, csak mutatta, hogy 'nézd mit vettem...' Kiváncsi vagyok lesz-e hatása. :)

Elvileg jövő hétvégén kiderül mi lesz...

Bozza örülök, hogy makkegészséges vagy végre!!!hogyhogy papíron is??

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Szép napot!

Wigyorka, onnan van a papír, hogy voltam egy új nõgyógyásznál - még korábban egyeztettem idõpontot, amikor még aggódós voltam. :) Majdnem nem vártam ki a sorom a dokinál, mert egy csomó csúszás volt, meg úgy voltam, hogy minek ez nekem, szerintem rendben vagyok, legalábbis testileg-lelkileg jól érzem magam. De aztán épp behívtak (random), nagyon jó fej volt a doki, alaposan kikérdezett, kiselõadást tartott, hogy miért JOBB 30 fölött szülni, bekukkantott, és megállapította, hogy tökéletesen alkalmas vagyok arra, hogy 4-5 gyereket szüljek az elkövetkezõ években. :lol: Hát így legyen. Na és a vizsgálati lapon az áll, hogy "sine morbo" és gyermeket vállalhat, vagy ilyesmi. :wink:

Két dolgot javasolt: femibiont/folsavat és D3-vitamint. Állítólag a világ legnagyobb része D-vitamin hiányos. A nap hatására állítaná elõ a szervezet a D-vitamint, de ugye 100-as faktor nélkül nem megyünk napra, meg amúgy se nagyon (monitor teint...) és így egyszerûen hiány alakul ki. Tanulmányok szerint lehet hatása a meddõségre is. Persze ez majdhogynem mindenrõl elmondható, mindenesetre orvos ajánlotta, szóval ma beszereztem a D3-vitamint. :roll: :lol:

Q10 és szelén? Magától? Annyira aranyos a férjed!! :D Így nem is sikerülhet máshogy a hónap, mint zebrásan!!

Ki mikorra nem várja? Lassan lehet megint izgulni, nem?
bozza
 
 


Sziasztok!

Bozzának igaza van, jó lenne lassan valami "idővonalon" vezetni, ki mikorra nemvárja, mikor izguljunk nagyon! :) Ki mikortól próbálkozik újra? :oops:

A D vitaminról és a szelénről én is csak jókat hallottam! Az én férjem tabletta és gyógyszerellenes, így inkább a természetes formában előfordulóból (tojás, borsó, bab, hal) fogyasztott többet. Olyan hősiesen ette egy hónapon keresztül a tojást reggelente (főtt tojás, rántotta, bundáskenyér)! :D

A Femibiont én is csak javasolni tudom. Nekem azt mondta a dokim, ebben minden benne van, nem kell mellé semmi mást szedjek.

Hajrá-hajrá!

ryenn85
Szekszárd
 
 


sziasztooook!

Mindjárt hétvége!!! Lehet megint sokat pihenni!!!

Nálunk elutazós hétvége lesz...

Szerintem is jobb 30 fölött szülni, mert az ember sokkal kiegyensúlyozottabb, az élet és munkatapasztalat átformálja a gondolatokat is, szóval szerintem ez nem véletlenül van így!!!

A Femibion szerintem is jó, most az szedek én is, mert a folsav tartalma emeltebb, mint a többi terhesvitaminnak.

A görbém jelenleg így:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/3 ... 08800_.png

Remélem én is, hogy min 9 hónapig magasan marad a hő... egyébként ciklus szerint június 8-án kellene nem megjönnie... Tényleg kezd izgis lenni a helyzet!!!!

Mindenkinek jót hétvégét!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Helló!

Vow de jó formájú ez a görbe, Wigyorka! Nem inkább 30-án volt a pé? Akkor június 8 kicsit korainak tûnik, de mondjuk egy beágyazódási pecsételéssel te is kiegyeznél, nem? Jajdeizgi! :D

Ryenn, mi a jövõ ciklustól már ismét élesben próbálkozunk, de sajnos csak június vége felé esedékes az ovu, még azért hátra van egy-két várakozós hét... :roll: De remélem gyorsan eltelik. Addig én is tuningolom a férjem egy kis babos ránottával! :lol: Köszi a tippet amúgy, mert nálunk sem csúszik a tabletta... Ti is jövõ hónaptól kezditek újra, vagy rosszul emlékszem?

És én is szép hétvégét kívánok mindenkinek!
bozza
 
 


Hát nagyon szeretném, ha június 19. körül megjönne a mensim (vetélés után álom lenne elsőre a 28 napos ciklus, de bizakodom :roll: ). Utána egyből próbálkozunk majd és -talán hasonlóan mint Ti Bozza- június vége/július elején babára fel!

Wigyorka, tényleg nagyon szép a görbéd!!! Drukkolunk nagyon! Bármit tapasztalsz (jelek) mesélj! Minden jel lehet jó jel!
És csak pozitívan tessék várakozni!

Tudjátok, minden hozzáállás kérdése! :wink:
Kellemes pihenős hétvégét mindenkinek?

U.i.: Csak nekem tűnik úgy, hogy a kezdeti fórumlétszámunk jelentősen megcsappant?! Maradt: pkriszti, babus83, bozza, wigyorka és én?!?!? :shock:

ryenn85
Szekszárd
 
 


Jaj de jó, hogy te is itt vagy Ryenn!! el ne hagyj mindket!!! :) és persze Bozza a biztos pont... ő mindig írogat bármi van :)

Valóban megcsappant a létszám... Remélem azért nem fogyunk el teljesen, nekem ugyanolyan izgalom, hogy veletek mi van stb. szerintem is 30-án volt ovu, a ciklus ezzel szemben május 25-re tette, így szerintem is korai a június 8. szerintem június 13-án kellene nem megjönnie, mert akkor a luteális fázis is kellően hosszú...

Nekem pecsételő vérzésem a múltkor sem volt... Inkább egy pozi teszt, na azzal kiegyeznék. :lol Borzasztóan fáj a fejem... De ugye nem veszek be tablettát... mert az a leendő babónak nem jó... Csak ne lennék ennyire migrénre hajlamos!!!

Ryenn, hidd el hamar elrepül az a pár hét. A pároddal addig is legyetek sokat kettesben, amíg még lehet :)

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: