Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom mióta nem jártam erre többen lettetek(sajna).Pumpókát már ismerem egy másik topicból is :wink:
Mindenkinek gyors javulást kívánok,átérzem a helyzeteteket és csak bíztatni tudlak ,hogy elmúlik!!! :lol: :lol:

Szilvi!

Mi az helyzet??

Képzeld voltam UH-n és nem mutatja magát a drága :lol: :wink: Nov.14.-én megyek 4D-re,talán majd ott.Nagyon kivik vagyunk már.Amúgy meg tök mindegy,csak egészséges legyen a kincsem!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szió!

Túl vagyok az Uh-n. A haematómám jelentősen csökkent (15*3mm). Szervül, vagyis felszívódik ill. kiürül!!!!
A bébi ismét nagyot nőtt és virgonckodik. :lol:

Talán már nem lesz probléma! Ezt kívánom nektek is!!!
merszi
 
 


Merszi de jó hír. Csak túlleszel te is ezen a csúnya hematóma macerán! :-)
Ági28
 
 

 
 

halihó!


A pecsételés egyre haloványabb. Némi rózsaszínes folt, mondhatni. De a vérzés okozta felmaródás nagyon zavar.Kenegetem, de nehezen múlik. Nagyon csiklandós és viszket, talán picit ég is.Kenegetem csak vége lesz... A lényeg a haematóma elleni győzelem!!!
A bőröm is nagyon száraz, és a mellbimbóm szinte kireped. Pont amikor szoptattam. Erre is marad a kence-fice.
Ezek az egyetlen jelei, hogy babát várok...mivel a pocim még mindig befele horpad... :) /igaz még csak 13 hetes/Már nagyon várom, hogy látszon!!!!

Ti hogy vagytok???
merszi
 
 


Sziasztok!

Nekem is múlik a barna, már napok óta megint semmi hála az égnek.... Remélem, ti is javultok!

Ági
Vendég
 


Szióka!

Sajnos tévedtem.Még nem nyertem meg a küzdelmet a haematóma ellen. Tegnap óta ismét erősen vérzek...sajna az éjjel csak úgy dőlt belőlem..meddig kell még ezt elviselnem??!! Őrületbe kerget.
Hétfőn megyek dokihoz, addig valahogy kibírom.
merszi
 
 


Merszi!
Ismerem az érzést, én is többször visszaestem.
Légyszi tartsd be a pihenést, bármennyire is nehéz.

Drukkolok továbbra is!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Merszi nagyon sajnálom, de azért remélem a doki jókat fog mondani.

Én most a hányással, és a hányingerrel szenvedek, de cefetül. A nyelőcsövem úgy érzem, mintha folyton be lenne dagadva, iszonyúúú :-(

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Boeske!

Hát igen az ijedtség azonnal ágyba döntött és pihiztem ( a családom elvonult, szegények).
Persze továbbra is reménykedem és remélem már én is ezt írhatom sorstársaimnak, ha abban a hétben járok mint te...

Ági28!

Na ez az amiből én kimaradtam a hányás. Gondolom rossz lehet, de kitartás elmúlik. Drukkolok!

Hétfőig izgizek mi lehet odabenn???

Pussz! Merszi
merszi
 
 


helló!

Túl a hétfői vizsgálatokon elmondhatom a baba jól van.
A haematóma sajna megvan, a doki szerint egy kitartó vérér táplálja, de idő kérdése és eltűnik. Talán egyszer...
Pihi, pihi és magnesium ... ennyia következő hetek programja.

Veletek mizujs????
merszi
 
 


Sziasztok!

Merszi! Örülök, hogy a baba jól van. Pihenj sokat.

Lassan csak bekukkantok néha, már "nem való vagyok" a topicba. :) Doki megnézte, se méhszájseb, semmi. Valószinü, tényleg "csak" gombás fertőzés miatt volt a kitartó barna. Most másfél hete legalább, hogy semmi nincs, de a legminimálisabb elszineződés sem. Nagyon örülök neki, és már meg is mozdult két napja. Igy nyugtázhatom, hogy mozog és akkor biztos nincs baj. :) A pocakom viszont azóta is sokat feszit, de szedem a magneb6-ot meg multivitamint (bár azt csak önbuzgalomból).
Mindenkinek drukk a pocakosodáshoz, pihizzetek sokat!
Ági
Vendég
 


Pumpóka!

Szerencsés vagy! Irigyellek... Sok sikert!


Én túl vagyok 3 olyan napon, hogy senkinek nem kívánom. Olyan vérzésem volt, hogy éjjel vérfürdőben tocsogtam az ágyban, nappal pedig nem volt olyan betét ami felfogta volna a vérzést....10 mp alatt a bokámig folyt a vér....A lakást el sem mertem hagyni, csak amikor infúziót kaptam akkor, de el is áztam a kórházig többször...a térdemig véres volt a gatyám...

A lényeg a baba túlélte, és úgy néz ki én is jobban vagyok...már ezt is félve írom le.
merszi
 
 


Merszi!

:( :( :(

Fekvés, fekvés, fekvés.
Nekem is volt ilyen, és látod, megvan a baba.
Kitartás!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Merszi,
Nekem is volt hematomam. A 9.heten ontott el ejjel a ver. A legrosszabra gondoltunk....Irany a korhaz. Ott engem benttartottak, 6het utan johettem haza. A hematomam megvolt meg, meg vereztem, de mar nem nagyon, mara szerencsere rendezodott a helyzet.
Szirogu fekves, es kitartas!!!!!!!

Edina

nedinabp
 
 



Sziasztok!

Merszi: pihi-pihi-pihi..
Viszont rettentően meglepő, hogy nem fognak kórházban ilyenkor.
Mi 23-án éjjel 11kor kezdtük ismét vérezni, 4. alkalommal, s ezúttal legerősebben, nekem is 10 percenként kellett betétet cserélnem, bementünk kórházba, s haza csak tegnap jöhettem 13-án.. 3 hét után
Nekem a dokim azt mondta, lehet elvált kicsit a lepény a méh falától, s amiatt volt a nagy mennyiség..
Most még barnázunk kicsit, de talán vége lesz..
3 hét után a lakás felfordulva, az életünk romokba csúszva :lol:
de a baba jól van és vígan cseperedik, sőt november 8án megtette első lépéseit odabent hogy érezzem, ott van :lol:
29én genetikai UH, s talán azt is megtudhassuk, hogy Zsombor vagy Csenge baba lapul a pocakban :D

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Búcsúzom...


Sajnos az én (mi) történetün itt véget ért... Kedd hajnali 2-kor 39 fokos lázzal kórházba kerülte. Már semmi nem segített, se infúzió, se lázcsillapító...Az Uh kimutatta , hogy a babám szíve megszűnt dobogni...Azonnal beindították a szülést, merta baba valószínüleg pár napja elhalt és fertőzést kaptam tőle. A lázam az egekig szökött, hánytam , erős fejfájással küzdöttem, izületi fájdalmaim voltak,nagyon rosszul voltam...Egy szobában néhány óra vajúdás után megszültem magzatom...majd a műtőben elaltattak és megműtöttek.
A kórházban mindenki nagyon emberséges volt velem, vigasztaltak és simogattak.
Sajnos a haematóma volt az erősebb...a méhlepényre is átterjedt és károsította azt, így megszünt a baba életképessége...

Nálam nem a remény halt meg utoljára.... Élt 14hetet és 6 napot.

Testi-lelki felépülés vár rám az elkövetklező időszakban.

Vigyázzatok magatokra! Puszi! Merszi
merszi
 
 


Merszi!

Őszintén sajnálom! Kívánok Neked minél előbbi felépülést!
((((((((((((Merszi))))))))))) Tudom mennyire rosszul érzed magad!
Nem is igazán tudom mit kell ilyenkor írni... :oops:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Merszi!

Kívánom, hogy legközelebb problémamentes várandósságod legyen, és egészséges kisbabád. És ez így is lesz, hidd el!

Addig pedig sok erőt, és kitartást. Tudom, nehéz időszak lesz, én is elvesztettem kettőt, de hétről-hétre jobban érzed majd magad.

Ha gondolod, nézz be az Élet a vetélés után topikba. Nekem anno sokat segítettek a sorstársak a várakozás, felépülés ideje alatt.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok. Érdeklődni szeretnék hogy volt e valakinek olyan esete ami most velem történik. Kedden halvány pozitív lett a tesztem de szerdára elkezdtem vérezni de nem mensisesen hanem lightosan. Most barnázgatok, vérezgetek. Voltam orvosnál és csináltunk HCG vértesztet ami pozitív lett bár nem erős. Csináltak ultrahangot de nem láttak semmit. csak valami dudort de nem petezsák vagy olyasmi. Így kijelentették hogy nincsen terhesség a méhbe. A hőm egekbe még és van cici feszülés meg most pl a szemérem csontom fáj de a méhemnél az egyik oldalon is érzek olyan izom láz szerűt. Most fennál hogy méhen kívüli vagy elment vagy csak nagyon korai amit remélem.
Volt valakinek ilyen esete?
Kép

A hőm eddig

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Harivera!

Nekem volt méhenkívülim és vetélésem is (bár ez utóbbit magzatelhalás miatt kellett). Sajnos ebben az időben nehéz még megmondani mi is van veled.
A méhenkívülimnél én is pecsételtem, pozitív volt a teszt és az Uh (többszöri)nem mutatott semmit.Terhes tüneteim voltak. Sajnos csak utólag derült fény rá...erős hasfájással,gyengeséggel, látásvesztéssel, hányással kezdődött...


!!!
Azért még reménykedj, hátha megvan még, vagy ha mennie kellett szelektált a szervezeted és képes volt egyedül megoldani...

Merszi
merszi
 
 


Mi lett veled harivera???
merszi
 
 


Sziasztok!

Ide írok, bár szerintem nem vagyok terhes, de nem értem mi történik velem. Visszaolvasgattam picit a topicban, és ez a haematoma előfordulhat akkor is ha valaki nem terhes?

Látjátok a vonalzómat... De sajnos még mindig vérzek... em tudom milehet velem, holnap megyek dokihoz. Nekem mindig is 4, max 5 napig szokott tartani. De most már ez a 2 hét, hogy vérzek. Már elég picit, mint a 4. napon szoktam, de jön, és néha nagyon sötét, olyan alvadt vér szerű... Néha csak a Wc papíron látom. Párommal tegnapelőtt együtt voltunk, de most nem merünk már, mert ki tudja mi a baj, úgyhogy lehet ugrott ez a hónap is, de mindegy csak ne legyen semmi bajom. Olyan rémképek vannak előttem, hogy biztos valami mióma, vagy mittommén... Már az is megfordult a fejemben, hogy baba van, de az sem jó, ha vérzek vele... Viszont egy pozitív dolog van, hogy nem fáj egyáltalán a hasam. Néha érzek olyan izomlázszerűt, de görcsölni nem görcsöl, meg semmi.

Szerintetek? Tudom, hogy sok nőnek tovább tart a mensije, mint nekem, de ha egyszer még sosem csinált ilyet a szervezetem? Először gondoltam középidős vérzésre, de már az is kizárt sajnos. Reménykedek, hogy valaki holnapig még tud valami bíztatót írni. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


És az a baj, hogy amikor még védekeztünk (óvszerrel, szóval semmi gyógyszerelhagyásos tünet nem lehet, nem borulhat e miatta a ciklusom) semmi problémám nem volt soha, most meg jön ez...

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia tabati!

Erre neked a választ legbiztosabban csak a doki tudja megmondani! Tudom nehéz ilyenkor a várakozás és nehéz higgadtnak is lenni.
Nálam a haematóma előbb keletkezett mint a baba. Azt mondta a doki bármitől lehet, pl. befelé vérző menstruációtól is. Nekem tünetmentes volt , amig nem lettem terhes (pontosabban a 8 héttől véreztem).
Ne riogasd magad, lehet hogy csak valami hormonzavar,köztivérzés stb...
merszi
 
 


Köszi a választ! (bár tegnap már válaszoltam, de nem jelent meg valamiért :?: ) Akkor most mégegyszer! :wink: Már mindjárt megyek a dokihoz, de jellemző, hogy máskor nem vagyok valami koránkelő, most meg kidobott az ágy. Viszont a helyzet változatlan sajnos. Arra rájöttem, hogy ha itthon pihenek, akkor csak a wc papíron látszik, viszont ha csak egy picit megyek is akkor már a betéten is. Most is picit beteg vagyok, fújom az orrom így reggel, és megint erősebb a vérzés. Az erőlködéstől szerintem. Lehet, hogy a betegség is közrejátszik, vagy amiatt van, ez lenne a legjobb. (bár lázam sem volt, és régen voltam betegebb is mégsem produkáltam ilyet max. picit késett a mensim) Viszont baba sem hiszem, hogy van, mert semmiféle tipikus terhességi tünetem nincs. Mondjuk a hormonzavarnak sem örülnék túlságosan... :roll: Köztivérzés jöhet, egyefene! :wink: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati!

Remélem ma kiderül(t), hogy nincs nagy baj! Drukkolok! Azért majd írd meg mit állapított meg a dokid!


Üdv.: merszi
merszi
 
 


Méhen kívüli terhesség volt, ami elhalt. 6 napig bennfogtak a kórházban, szerencsére nem görcsöltem, s műteni sem kellett, de azért nem volt kellemes. :(

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Új felhasználó vagyok. Most épp ijedtségemmel vívódom.

Röviden: 9.hét, lombik, 8. héten bevérzés, pár nap nyugi, most újra cseppezgetés (vörös színben), hasfájás, hőemelkedés. Az elmúlt héten voltam utoljára dokinál, akkor a bevérzés után minden rendben volt. Csak a jövőhéten kellene visszamennem, de elég nagy bennem a para, hogy mi a helyzet a jövevénnyel.
Hála NEKTEK :wink: , tegnap óta több bennem az optimizmus. Ami a kételyemet viszont növeli a vérezgetések, hasfájások mellett, hogy már nem dagad annyira a mellem.....ez szerintetek lehet normális is?

Köszi [/img][/url]

közbandi
közbandi
 
 


Szia tabati!

Akkor ez volt a bibi nálad, a méhenkívüli amiért pecsételtél. Szerencsés vagy, h műtét nélkül megúsztad! Anno nekem ez sajna az egyik petevezetékembe került. :( csökkentve ezzel az esélyeimet...
Sok sikert tavasszal én is csak erre vágyom!

közbandi!

Kitartás ! Szerintem a mellfeszülés hiánya nem gond! Légy túl a kritikus 12 héten, ez a lényeg aztán nőnek az esélyek és talán megszűnik a pecsételés is! ÉS a szokásos sablon szöveg: PIHENJ amennyit bírsz!
merszi
 
 


Szia Merszi!

Először is köszi a bíztatást! És remélem, nem vagy nagyon nekikesredve a világnak! Tök jó fej vagy, hogy még mindig, be-be csatlakozol!

Olyan furcsa dolgok jöttek ma ki belőlem, és annyira horror éjszakám volt, hogy végül is ma bementem a dokimhoz (holt sápadtan) és megnéztük, hogy mi a helyzet. Minden rendben volt leszámítva azt a fránya hematómát a melsőfalon mint egy kindertojás héj veszi körül a petezsákot. És ebből a kis hematómából csordogál a kis cucc. Szerencsére talált magának utat.
A méhlepény a hátsó falon fejlődik így állítólag nincs veszéllyel reá.
A magzat 22 mm és csak úgy dobog a szíve, ahogy kell.
A mellekre is rákérdeztem, azt mondta a doki, hogy vszínű kezd hozzászokni a mellem a rengeteg hormonhoz, amit nyomtak belém, emiatt ne aggódjak.
Plussz infó: ha vkit érdekel - egy homeopátiás doktornő ajánlotta a heamatomára:

Arnica 5 CH vagy 7 CH (1x5)/nap
Phosphorus 15 CH (1x5)/nap

A két gyógyszer elszopogatása közötti idő legalább 10 perc legyen.

Ha érzed, hogy lezs vmi (rossz előérzeted van, hogy vérezni fogsz) akkor pedig (de csak akkor) a Millefolium 15 CH-t.

állítólag nagyon jó eredményeket értek el ezen a területen....szerintem ártani nem árt.

De majd meglátom. Én kipróbálom, majd referálok!

és várogatom a 12 hét végének eljöttét!

Honnan szeditek ezeket a képeket?


No Pá![/img]

közbandi
közbandi
 
 


Közbandi!

Tudod azért még valahol ide (is ) tartozom. Anno én is örültem annak, h találok infót a haematómával kapcsolatban. Vannak könyveim, de azok nem említenek minden esetet meg. Itt pedig sorstársak vannak tapasztalatokkal.

A homeos bogyókat én is szopogattam az előírt gyógyszerek mellé, de sajnos rajtam nem segíthetett. Én is ilyedt voltam sokszor a látványtól. Te viszont légy kitartó, hisz mindenki esete más és más.
Én arnicat, és sepiat szedtem. Ez utóbbi azt mondják nagyon kedvező végig a terhességre.


melyik képre gondolsz? A vonalzóst te is megcsinálhatod különböző oldalakon (pl. noivonal), a neved melletti képnek pedig azt szúrsz be amit akarsz (keress rá a neten mit szeretnél).
merszi
 
 


merszi!

Annyira ideges voltam, hogy nehogy műteni kellett, hogy ott idegesítettem a kérdéseimmel a dokikat. :? Azt mondta az egyik doki, hogy ha ki is kell szedni, az akkor sem kerül a petevezetőmbe, mert ma már olyan műtéti eljárás van, hogy felvágja a petevezetőt, és kiszedi belőle. Úgyhogy nem tudom neked hol csinálták a műtétet, vagy mikor, de ma már nem szedik ki a petevezetőt. Csak azért is érdekelt, mert én ugyan elvetéltem, de lett volna esély rá még így is, hogy ki kell szedni, ha nagyon vérzett volna. De szerencsére a hasamban a folyadék is csökkent a HCG szinttel együtt, így csak vért vettek 2 naponta, UHztak, és megfigyelés alatt tartottak. Jól megúsztam tényleg!

Kép
Kép
tabati
 
 


Közbandi!

Én is csak bíztatni tudlak. Kétszer is végigcsináltam ezt a vérzéses dolgot, és nem lett baj. Viszont rendezkedj be pár hét fekvésre. Nálam ez mindkét esetben 7-8 hetet jelentett, de megérte. És lehet, hogy kevesebbel is megúszod. Mindenesetre a haematóma felszívódásáig legjobb feküdni, utána mehet minden a régiben.

Drukkolok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Tabati!
Nekem nem volt mit megmenteni, mivel a petevezetékem a növekvő magzat miatt , úgymondták "szétrobbant".Nem ijesztegetésként írom le, de reggel amikor felkeltem már nem láttam és erősen görcsöltem, majd elájultam. Rohammentővel vittek a kórházba, ahol azonnal műtöttek, mert annyira tele volt a hasam vérrel.A férjem 2 évvel a műtét után merte elmondani mit mondott akkor neki a doki: 20 percem volt kb . hátra...
Na de itt vagyok!
merszi
 
 


Húha! :shock: Akkor még nem is látott doki, hogy nem vette észre, hogy nincs magzat a méhedben? Hány hetes volt? Amúgy nekem is azt mondta a doki, hogy ez a nőgyógyászok rémálma, mert még egy közeli kórteremből áttolva a műtőbe is belehalhat a nő. Előtte semmi tünezed nem volt?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tulajdonképpen miután nem jött meg a mensim, pár csepp vér távozgatott időnként és terhes tüneteim voltak, amit ki is mutattak HCG-ből.Nagyon sokat és nagyon sokan megvizsgáltak, de a többszöri UH sem mutatott ki semmit.Feltételezték, h elvetélhettem, mivel magzatnak nyoma sincs, fájdalmaim, stb nem voltak.Figyelnem kellett magam és továbbra is UH-ra jártam.Kb 2 hónapos lehettem amikor ez bekövetkezett...
merszi
 
 


Amúgy tényleg valószínüleg könnyű ott maradni egy ilyen esetnél, mert azt mondta a doki ha akkor reggel nem kelek fel (pisilnem kellett) és ez álmomba ér akkor...
Arra emlékszem, hogy 2 doki eszeveszettül rohant velem a műtőben, ahol éppen egy nőt akartak műtteni, és őt szó szerint "kivágták". (persze utánnam őt is megműtötték, de neki nem volt sürgősségi).
merszi
 
 


Ez akkor is fura... Az hogy miért nem tartottak bennt, hogy figyeljék a HCG értéket. Engem tul.képp épp azért fektettek be, mondták is, ha csökken akkor kiengednek, mert akkor valszeg vetélés. És amikor csökkent még akkor sem mehettem haza, mert nem csökkent eléggé. Utána még egy vérvételt meg kellett várnom. És a hasadban sem találtak semmi folyadékot? Mert azt nekem is csak később vették észre, hogy hol lehetett a baba. Először nálam sem láttak semmit.

Kép
Kép
tabati
 
 


Szerintem ezen utólag kár lamentálni, h mi lett volna ha...
A Hcg akár 6-8 hétig is a szervezetedben maradhat, tehát sokat nem mond. Igaz, h a vezeték is műthető, de olyan soha nem lesz mint új korában, sőt megvan az esélye az újabb méhenkívülinek. Ezt mi akkor rendesen kiveséztük a dokimmal.Több mint 6 éve volt és azóta van egy élő! és egészséges fiam.
A kórházról annyit, h az uitóbbi terhességemnél is többször bent fogtak és vizsgálgattak a baba mégsem maradt meg...10 perc alatt 40 fokos lázam lett, amit nem tudtak már levinni ez volt az előjele, h baj van, majd az UH megerősítette.
A hormonokról még annyit, h hiába vetéltem el most is (2 hónapja) a mai napig folyik(nem ömlik!) a tej a mellemből.Ennek ellenére a Pe érésem és a mensim halál pontos.
Gyermek áldás mércéjét az élet magasra rakta nekem, de nem török meg! Addig próbálkozom amíg sikerül a második, bármi is legyen.
merszi
 
 


Hát akkor sok sikert neked is! :D Mi is tavasszal próbálkozunk újra! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradtam. Merszinek és Boeskének köszönöm újra a jótanácsokat és egyebeket.

Az elmúlt heti ultrahangon nálam minden rendben volt és nagyobb részt feküdtem. A homeogyógyszerek szedését abbahagytam, mert úgy éreztem, hogy csak megalvasztja a vért és így meg nem tud távozni a cuccos....és jobban fájt a hasam mint előtte.

Mivel egy vizsgaidőszakban vagyok benne, ma muszáj volt suliba mennem, de délben hazajöttem, kicsit virgoncabb is voltam a kelleténél.
Ennek örörmére :( a barnázás hevesebbé változott, sőt időnként Én pirosnak látom.....szóval most fekszem....ráadásul fogalmam sincs miért egyfolytában pisilnem kell. Szinte 10 percenként megyek a budira. Olyan mintha felfáztem volna vagy összeszedtem volna vmi fertőzést (ezek a dolgok egyáltalán nem jellemzőek rám).
(De lehet, hogy arra kellene gondolnom, hogy növekszik a babus???? )


Ráadásul az eddigi dokim utamra bocsájtott, a régi meg betegen kórházban....egykicsit elhagyatottnak érzem magam :cry: bár van babám meg heamtomám is :) ...


De ÉN optimista vagyok (ha ismeri még vki a régi A.E. Bizottság nótát)

Most ennyi!

Tsá!

közbandi
közbandi
 
 


Közbandi!

Látom nem csak én szenvedek a vizsgáktól! 9 vizsgám van/volt ebben a hónapban,pontosabban már csak 4 van hátra. De már nagyon unom! Pedig eddig mind az 5 maximálisan sikerült, de akkor is unom már!!!
Én 2 hónapot hagytam ki a suliból a haematóma miatt...
Vége a sulinak és nekilátok/tunk a babónak!!! Duplán várom a január végét.
A pisilés normális én is ingáztam még éjjel is anno, de egyfolytában!
Pihizz sokat és ne idegeskedj! A vizsgák miatt se!
merszi
 
 


Kösz Merszi!

Nekem ez már a második sulim, így nem nagyon izgulok a vizsgák miatt. Mondjuk, ha nem tok levizsgázni ugrik sok-sok pénzem, mert ugye ez most egyszerre egy 2. és 3. diploma. Én okos.
De amint a vonalzóból látom Neked már van egy gyerkőcöd, azt még suli előtt vagy suli közben...vagy már neked is többedik suli?

Ma egész nap itthon voltam és feküdtem. Eszembe is jutottál, hogy szerencsés vagyok, hogy nem vagyok olyan izgága mint Te, mert, ahogy a lakásunk első része kinézett az már katasztrofális volt. Ma feladtam és nem bírtam tovább nézni...felnyaltam a lakást.
Vérzés csak most kezdődött, de azt már látom, hogy este jobban szeret dolgozgatni a hemcsi....

Beszéltem a volt "lombikos" orvosommal, aki privibe addig kontrolloz, amíg nem találom meg az "igazit".

Nagyon nyakon vagyok öntve ezzel, hogy a Schöpfi-t privatizálták, mer így a 4. lombik után még fizetősbe szülni, lassan már egy jó kis falusi házat is tudnék venni ebből az összegből. Arról nem is beszélve, hogy TB-m-et meg a semmire vonják le (nem is keveset)...szóval most egy kicsit dühös vagyok a világra. Ráadásul én teljesen elégedet voltam a Schöpfi-s orvosommal.

na nem háborgok.

Minden jót kívánok Nektek!
közbandi

közbandi
közbandi
 
 


Közbandi!


Ami a sulit illeti , nekem is már a sokadik! Ahogy utáltam tanulni tizenévesen, most szinte függő vagyok...Mindig megfogadom, h nem kezdek másikat, de nem sokáiog bírom! A férjem mindig azt mondja, reméli a fiunk az én eszem örökli...de azért én nem vagyok elszállva magamtól! Sőt kishitü vagyok... :oops:
Ja és most is tanulok, keresem a neten mit lehetne még a vizsgáig összeszedni.

Hát az izgágaságom se fogom soha levetkőzni, a gyerkőcöm is ilyen lett, bár ha visszagondolok vele is mit "ugráltam" a pocakomban... :lol: Szülés előtti napon még "Frédi és Vilmának" voltunk öltözve a párommal egy jelmezes kerti-partin. Most nosztalgiáztunk a párommal, visszanéztük videón.

Egyébként én a haematómával sosem akkor véreztem amikor aktív voltam, hanem akkor amikor nem csináltam semmit! A fene tudja miért!? Azért te csak pihizz! Pláne, h ennyit küzdöttetek érte (lombik). Kitartás!!!!
merszi
 
 


Sziasztok,

látom már több mint egy hónapja nem írt ide senki, de talán jár erre valaki, aki tud nekem segíteni, meg tud kicsit nyugtatni...

Most én is terhességi vérzéssel küzdök, a diagnózis fenyegető vetélés.
Ez a második terhességem, az elsőnél semmi hasonló gond nem volt, mindkétszer spontán estem teherbe azonnal, ahogy elterveztük, hogy babát szeretnénk.
Most azonban a másodiknál már az ötödik héten volt ilyen barnás pecsételős folyásom. Mondtam a dokimnak, aki azonnal behívott uh-ra a 6. héten, hogy él-e a terhességem, szerencsére a petezsák nem volt üres, volt benne egy dobogó szívű, 4mm-es csöppség. Azt mondták pihizzek sokat, ne emeljek, ne szexeljünk. Az első kettő elég nehéz volt a kisfiam mellett, de tényleg próbáltam betartani.
A barnázás nem múlt el. 8 hetesen újra voltam a dokimnál, az uh-n minden rendben volt, a babó nőtt, a szíve dobogott, semmi rendellenességet nem találtak.
Aztán másnap elöntött a vér. Nagyon megijedtem, mire a kórházba értünk már darabok jöttek ki, azt hittem elvetéltem, de furcsa módon nem, a baba élt és virult.
Befektettek, a kórházban még egyszer elönött a vér, egy hetet töltöttem bent, három napja már nem véreztem, mikor hazaengedtek. De itthon is szigorú fekvést és rengeteg magnéziumot írtak elő.
Most azóta se vérzek, a barnázás is elmúlt.
Sokan azt mondják, hogy a 12. hét a kritikus, bár itt fentebb olvastam, hogy volt aki a 12. hét után kezdett pont vérezni.

Igazából azt szeretném kérdezni, hogy valakinek volt-e hasonló esete, mint az enyém, és mi lett a vége? Mire számíthatok még?

Sokan biztatnak, hogy ha eddig ennyire kapaszkodott a babó, akkor már velünk marad, és én is ebben bízok.

Tehát várom olyan anyukák vagy leendő anyukák hozzászólásait, akiknek hasonló vérzései voltak/vannak.

Üdvözlettel:
Lilla

lilló
 
 


Szia Lilló!

Csak azt tudom javasolni olvasd el a korábban leírtakat ebben a topicban. Sajnos a kimenetelét csak az idő dönti el, előre nem lehet tudni. Volt akinek sikerült, volt akinek nem...én sajna az utóbbiba tartozom (14+6).A leírtak alapján a szituációd olyan mint az enyém volt, de ez nem jelenti azt, h neked nem sikerülhet!!!!
Bizz magadban és a babában! PIHENj sokat! Ebben a topicban mindenki átérzi a helyzeted, hiszen nem véletlen jött létre. Mindnyájan küzdöttünk! Küzdj te is, ne idegeskedj!!! Sikerülni fog!!! Ez lebegjen elötted!!!
merszi
 
 


Szia Merszi,

köszönöm a választ, tanácsodra végig olvastam a topikot.
Hát tényleg nagyon különböző esetek és mindegyiknek más lett a kimenetele. Nagyon-nagyon sajnálom, ami Veled történt, iszonyatos érzés lehet egy 15 hetes babát elveszíteni, akinek már láttad többször dobogni a szívét. Remélem többé nem kell átélned ezt az érzést, és mindenkinek ugyanezt kívánom.

A kettőnk esete annyiban különbözik, hogy nekem nem látnak heamatomát a méhemben. Már a saját dokimon kívül két különböző doki látott uh-n, hüvelyivel és hasival is néztek, és egyik se lát semmit. És szerencsére (ezt most lekopogom) nekem már múlt hét szerda óta se barnázás, se vérzés nincs, igaz azóta fel se keltem az ágyból, csak amíg hazajöttem a kórházból, illetve wc-re meg fürödni.

Nagyon reménykedem, hogy mi a szerencsés túlélők közé tartozunk és nem hiába fekszem már két hete. Igaz a lakás nálunk is szalad, de most bánja a fene, a család segít, amiben tud, de én mindig azt kérem tőlük, hogy inkább a kisfiammal foglalkozzanak, ő ne érezzen semmit az egészből, a lakás, a takeszolás várhat. A gyereket lássák el, vigyék játszótérre, játszóházba, mindenhová. Így is elég gáz szegénykémnek, hogy az anyukája egy hétig kórházban volt és azóta is csak fekszik. :(
Március 11.-én töltöm a 12. hetet, és két napra rá megyek dokihoz, nagyon remélem, hogy semmi rossz nem történik addig se és utána se.

Olyan szörnyű, hogy ennyi ilyen eset van, hogy ilyen kegyetlenek velünk odafent, hogy enyit kell küzdeni azért, amire nagyon vágyunk, egy kisbabáért. :(

Azért nem adom fel, soha nem, legbelül érzem, hogy ennek a babának meg kell születnie.

Kívánok mindenkinek egy boldog probléma mentes várandósságot, és egészséges kisbabát!
Lilla

lilló
 
 


Nem tudom elolvasni itt a sok hozzászólást, de megláttam a topic címét és nem tudom nem leírni amin mi átmentünk.
Kislányunk 4 év várakozás után fogant meg, már az is csoda volt mert sok probléma miatt kizárták a spontánt. Nekem a méhem kétszarvú emiatt a kihordás is veszélyesebb volt. A terhesség 8. hetéig nem volt semmi probléma, de sokat kellett pihennem. Aztán hirtelen elkezdtem barnázni, azonnal befektettek, este már véreztem, 2x egymás után erösen. Utána jött a több hét fekvés, de vérzés többet nem fordult elö, csak barnázás, amig a hematóma fel nem szivodott, ami viszont hatalmas volt, a babához képest. A 13. héten hazaengedtek, onnantol Pipolpent és Magnéziumot szedtem, a terhesség vége felé volt csak gyakori görcs, de kihuztam otthon szigoru fekvéssel a 36. hétig, majd további 2 hétet még a korházban, amikor is prog. császárral megszületett Orsi.
A második terhesség a 7. héten kezdödött vérzéssel, de nem volt tul erös és mindig utána azonnal mentem UH igy maradhattam otthon még. A 8. héten hirtelen ömleni kezdtem, ez tartott fél napig, amikor 15 percenként olyan erösen ömlöttem, mintha pisilni ültem volna le a wc-re, még növért is rendeltek mellém hogy nézze a vér mennyiségét, felmerült hogy a babát sem tarthatom meg ha sürgösen nem csillapodik a vérzés. Esélyt hogy megmarad nem adtak, ezzel gyözködtek hogy várni a mütéttel felesleges (nem a saját orvosom, ö éppen másik intézményben volt ügyeletes de én oda meg nem teszem be a lábamat). Végül vérzés csak kezdett csillapodni, én hetekig csak az ágy melletti wc-ig kelhettem fel, nagyon nehéz volt, lelkileg nagyon megviselt az állandó félelem, rettegés. De 16 hetesen hazamehettem, végre minden gond megszünt, söt ugy engedtek ki hogy elötte bent már terhelni kellett magamat hogy itthon is kicsit fel tudjak kelni, hiszen itt volt Orsi is már. Persze sokat kellett pihenni, de nem lettem szigoruan fekvö, szedtem megint a Pipolphent és Magnéziumot, a 30. héttöl erös görcsök miatt Sedunxen lett belöle, de megint csak kihuztuk itthon a 36. hétig (ami a méhem miatt eleve kizárt volt mindkét esetben :o ). Kisfiunk a 37. héten szintén prog. császárral született, (jo nagy baba lett :D ) és egészséges ö is. Utólag a személyzet azt mondta hogy 1/1000 esélyt adtak volna hogy megmarad a baba, de én nagyon akartam, minden nap csak arra gondoltam csak a mai napon legyünk tul, a dokim szerint meg a legfontosabb a lelki béke, ha valaki feladja akkor a test is feladja.
Tudom tényleg nagy szerencsém volt és nem lehet mindenkinek az, de itt a bizonyiték hogy nagyon rossz helyzetböl is lehet csodás vége, tessék mindenkinek bizakodni, hogy ti igenis mindent tegyetek meg hogy ne rajtatok muljon!
Remélem van legalább 1 ember akinek tudtam eröt adni, kitartást és nagyon szoritok mindenkinek aki már csak kicsit is vérezget ne legyen semmi baj!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Lilla!

Én a második, és a harmadik gyerekemmel is 7-8 hétig erősen véreztem. És itt van mindkettő.
Tartsd be a szigorú fekvést, amíg az orvos mondja, és bízzál. 1 év múlva már emlékezni sem fogsz a szörnyűségekre.
Drukkolok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: