Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

2-3 hónapon belül nekiáltunk a férjemmel a próbálkozásnak.

Már minden vizsgálaton túlestünk a férjemmel, megkaptam a gyermekbetegség elleni védőoltásokat, szedem a folsavat és az Elevitet.

Hamarosan indul a START!

Várok minden most kezdő "leendő" kismamát.

Beszélgessünk!
Kép
Vendég
 


Kedves cosmo28!

Már mi is elhatároztuk vőlegényemmel ( július 1-jén lesz az esküvőnk :D ), hogy hamarosan próbálkozni fogunk.

Szeretnélek arra kérni, ha nem baj akkor írd meg nekem légyszíves, hogy milyen vizsgálatokon vetettek részt a férjeddel?

cincurka
cincurka
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakozom!
Nekünk 06. 07. 08-án lesz az esküvőnk és utána tervezzük is a bébit! :))
jjudith
 
 

 
 

Benita

Sziasztok
Csatlakoznék én is, bár mi egy babánkat már elvesztettünk 5 hónapja. :cry: De most újra szeretnénk.

Cincurka, Judit
Gratula a nap naphoz! :wink: Nagyon sok boldogságot kívánok Mindkettőtöknek! ....és sok sikert a "projekt"-hez! A nászút pont megfelelő 8)

Cosmo28
Valamelyik topicból ismerős a neved. Melyiken irogattál? Tudom, hogy valahol már olvastalak. Jó neked, hogy ilyen közel állsz a teszthez! Remélem poz. lesz!! :) :)

Nekem még legalább 1 hét!

Benita
benita
 
 


Sziasztok!Csatlakozhatok?Bár már van egy 3-éves kislányom,de most szeretnénk neki kistesot!Zsanett
kola2
 
 


Szia Cosmo!

Megvan már a pozitív teszt?
Remélem igen :)
Képzeld: (most 5 és fél hónaposak vagyunk) szóval a férjem mindenről emléket akar, szóval anno kiszedte a szemetesből és még azt is őrizgeti, mint egy ereklyét. Meg babanaplót írunk, meg pocakot fényképezünk... szóval izginek ígérkezik ez a várandósság... (ja amúgy nekem is az első)
Remélem a Tiéd is szép/szép lesz!

üdv!

tulipika
tulipika
 
 


sziasztok!én is csatlakozni szeretnék!már van egy 4éves kisfiam,most újra babát szeretnénk,csak sajnos nem jön össze.
Gratulálok tulipika !!! bárcsak már mi is itt tartanánk!

üdv mindenkinek
s.csilla
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék egy babát, de majd csak jövőre! Most novembre 6-án született volna egy babánk, de sajnos május 30-án megszakadt a terhesség...
Remélem legközelebb simábban meg a dolog!
faul
 
 


Sziasztok.Nekem már van egy 8 és fél éves fiam és most ősszel indulunk neki a tesógyártásnak.Sajnos parlagfűallergiám van,így a dokik tanácsára megvárjuk a végét,de utána hajrá.Ki hogyan készíti fel a szervezetét a terhességre?Én próbálok pihenni,bár eléggé leterhel a munka,egészségesen táplálkozni,mozogni,amennyire van lehetőségem.Ti mit csináltok.Nincs valami jó tippetek,ami kondiba hozza a szervezetet így baba előtt?Mikortól érdemes magzatvédő vitamint szedni?Ti szedtek?
anubias
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is hozzátok, nálunk már folyamatban van a babaprojekt :D

Szeretném megkérdezni, hogy Cosmo28 milyen vizsgálatokon ment keresztül?

Anubiasnak, a próbálkozás megkezdése előtt 3 hónappal javasolják a magzatvédő vitamin szedését, de min. 1 hónappal.

Üdv! Nati
natika
 
 


natika,köszi erre gondoltam már,de akkor most megyek és veszek 1 dobozzal,mert már 3 hónapom sincs addíg.Mit javasoltok?Mikor a fiamat vártam a maternát szedtem,bár szerintem még nem is volt más.Ti melyiket szeditek? :wink:
anubias
 
 


Anubias,
Most az elevitet javasolják, napi 1 tablettát. Terhesség előtt legalább 1 hónappal kell elkezdeni, de nem árthat, ha több ideje szeded.

Natika,
Cosmo nem tudom milyen vizsgálatokon ment keresztül, de van Zuglóban egy "országos Gyermekegyészségügyi Intézet" ahol lehet jelentkezni Családtervezési Programra. TB alapon megy az egész, nagyon kedvesek, és a legfonosabb vizsgálatokat megcsinálják, illetve van esélyed szakértőktől kérdezni. Én csak javaslom mindenkinek!!!

Faul,
részvétem a baba elvesztéséhez. Hányadik héten voltál?? Mi volt a baj?
Én ugyanebbe a cipőben járok!
Sajnos nekem várni kell télig a próbálkozással...

üdv,
csné
csné
 
 


csné,köszi akkor veszek elevitet és elkezdem szedni.Nem fogok tőle hízni,úgy értem nem csinál nagyobb étvágyat?Persze mindegy,mert majd odafigyelek.Már így is annyira egészségesre fogtuk magunkat,hogy az már fáj. :D Látom,hogy a te lányod egyidős a fiammal.Ti beszéltek neki a tesó tervéről?Hogy áll a dologhoz?Nem féltékeny.A fiam fiútesót szeretne(mi meg lányt),mert azzal majd jókat játszhat.Hiába mondom neki,hogy amíg baba,addíg szinte mindegy,mire meg nagyobbacska lesz,addígra őm már ki tudja,akar-e játszani a tesóval.Persze nagyon szeretném,hogy jó testvérek legyenek és majd igyekszem ügyes lenni a nevelésben. :wink:

Kép

Kép
anubias
 
 


Anubias,
Én 3 hónapja szedem kb az elevitet és szerencsére 1 kg se jött fel rám miatta.
Amikor én Vivivel terhes voltam szintén Maternát szedtem, de azt nem mertem napi 1-et, mert óriás-bébi lett volna belőle (igy is 3850g-al született) :)
Vivi nagyon várta a kistesót. Sajnos én holnap megyek kórházba, mert meghalt a baba a pocimba (ők úgy mondják "elhalt terhesség") 9 hetes vagyok. Sajnos Vivinek pont elmondtuk a jó hirt, és most 1 hét után a rosszat is. :cry:
Érdekes reakciókat váltott ki belőle, mert várta, hogy mikor lesz már, és amikor megtudta megijedt. Félt, hogy őt nem fogjuk annyira szeretni és azon gondolkodott, hogy még hány hónap van addig, amig nem kell majd osztozni. Mellette várta, hogy ő legyen a nagy Okos Nővérke :) Most, hogy kórház előtt állok azt látom rajta, hogy nem a tesó az ami jobban aggasztja, hanem hogy engem rettenetesen félt a drágám!
Abban biztos vagyok, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, de azért ők szerintem majd sokat besegítenek :lol:

Sok sikert neked!! Mikortól kezditek a próbálkozást???
Üdv, Csné
csné
 
 


Anubias,
bocsi lemaradtam arról, hogy ősszel lesz babagyártás :D
csné
 
 


Szia!

Közben én is visszaolvastam és láttam,hogy mi történt a kisbabáddal.Tisztellek a rengeteg erőért,ami benned van,hogy ilyen szuperül tartod magad,ebben az elviselhetetlen helyzetben.Nekem egy spontán vetélésem volt 6 éve,volt egy pozitív tesztem és túlvoltam az első ultrahangon és aztán egyik pillanatról a másikra megjött és vége lett.Még azt is nehéz volt felfogni,de az alényeg,hogy szerintem a baba nem egészséges és így sokkal könnyebb így elveszíteni,mint később,vagy beteg kisgyereket szülni.Tehát csak nézz előre és következőre biztos minden rendben lesz.(bocs,ha hülyeségeket írok,nehéz megfelelőt mondani,de úgy szeretném,ha tudnád,hogy nagyon átérzem)Mi évek óta tudatosan várjuk a tesót és szintén sokat beszélgetünk Bálinttal erről,de azt hiszem ő is hasonlóan érez.Örül és várja is,meg persze az sem utolsó szempont,hogy ő az okos nagytesó szerepét töltheti be,de azért nagyon féltékeny és félek,nehéz lesz osztozni a szülőkön,akik eddíg csak az övéi voltak.Holnap nagyon fogok gondolni rád,hogy mielőbb túllehess a dolgon a lehető legkevesebb kellemetlenséggel és boldogan tervezgesd a tesót.Jól emlékszem,hogy a dokid telet engedett az új próbálkozásra?

Kép

Kép
anubias
 
 


Más.Lehet,hogy Bálint is a maternától lett nagy,ő 4 kg 5 deka volt.Pedig én sem mertem napi 1-et szedni,csak az első trimeszter alatt.Holnap vesz a férjem elevitet . :wink:

Kép

Kép
anubias
 
 


Szia Anubias,

Szerintem a Maternától abban az időben nagyon sok babuca nagy lett :) Nem semmi lehetett 4 kiló fölötti gyereket megszülni! :shock: Simán ment??
Az elevitet is az első trimeszterben ajánlják szedni. 12 hét után már nem kell szedni! Esetleg folsavat érdemes szedni még mellé, nekem azt is javasolták! (bár az elevitben benne van az a mennyiség állítólag ami kell)

Hogy jól viselem??? ... Vivi miatt muszáj. Meg magam miatt is. Kedd óta tudom, csütörtökön erősítettek meg utóljára, hogy el kell venni. Azóta volt időm kibőgni magam, keresni a miértjét, mikor-hol rontottuk el... De erre nincs válasz, én is tudom. Rengeteg ilyet hallani, és bele kell törödnöm, hogy velem is megtörtént :( Mostmár csak túl szeretnék lenni rajta!

Köszi, hogy átérzed. Ezt az érzést tényleg csak az tudja, aki átment azon hogy elveszítette a kisbabáját. Én is mindig ezzel nyugtatom magamat, hogy biztos beteg lett volna... Azt meg nagyon nem szeretném!

A telet én számoltam. Úgy tudom, hogy jó pár hét mire megjön rendesem majd, és utána legalább 3 hónapot várni kell. De majd a dokim megerősít.

Fiad is most megy 3. osztályba? Amugy Vivimen nem jött ki a féltékenység addig amig nem lett tényszerű a dolog! Azt mondta hogy "nem gondolta hogy tényleg egyszer megtörténik vele, hogy kistesója lesz". Pedig ő volt aki a legjobban vágyott rá!
De persze nem adjuk fel emiatt. Igy legalább lesz ideje feldolgozni és igazán akarni. :)
Talán ha van sors, akkor ez az egész miatta van, igy kapott egy kis egérutat :D
csné
 
 


Szió!

Igen,Bálint is most megy 3.ba.Már el is kezdtük tegnap olvasni a Vukot,mert az lesz a kötelező olvasmányuk.Nem ment simán a születése,végül vákummal lett meg,ha egyszer van időd,olvasd el,leírtam a szüléstörténetbe,az az utolsó beírás abban a topicban.Ezért is van egy kis félsz bennem a baba méretével kapcsolatban.De inkább egy nagy baba,mint bármilyen hiánybetegség,amit ilyen simán megelőzhetek.Látom Újpesti vagy.Én is ott laktam,ott nőttem fel.18 voltam,amikor elköltöztünk. A Nyár u-ban laktam.Nálatok direkt lesz ilyen nagy a korkülömbség,vagy csak így alakult?!Meddíg kell majd a kórházban maradnod?Egyébként ez nagyon igaz,hogy ha már van egy gyerekünk az erőt is ad,és az embernek jobban is kell tartania magát.Minden esetre le a kalappal előtted és holnap akkor majd nagyon gondolni fogok rád,hogy minden a lehető legsimábban menjen.

Kép

Kép
anubias
 
 


Szia,

Hát, túl vagyok rajta... Itthon is vagyok! Nem mondhatnám, hogy nem volt kalandos.. :(

Bálintéknak van kötelező olvasmányuk??? Mi nem kaptunk!?! Ennyire eltérőek lehetenek az iskolák??? Nem semmi! Bár megmondom, nem bánom, mert szerintem a nagy részét mi olvastuk volna fel neki :wink:

Nyár utca?? Az nincs messze! Én az Aradiban laktam kb 22 éves koromig és a Munkásotthon suliba jártam. :)

A korkülönbség nem direkt ekkora. Illetve azért van, mert elváltam és most a második házasságomban vagyok. A férjemnek van két nagy fia, meg ugye nekem Vivi.
Mindig lebeszéltük magunkat a babáról, de most már egyre jobban vágytunk rá mind a hárman. Persze Vivi volt a leg meggyőzőbb! :lol:

Most megyek, mert nagyon fáradt vagyok ám... Szerintem holnap jövök!

Millió puszi neked!

Ha kiváncsi vagy a kálváriára amit a mai napon átéltem, akkor el tudod olvasni a 2006-ban akarok szülni topicban (oda szoktam irni)
csné
 
 


Szia!

Most értem haza,mert fogdokinál voltam.Nem semmi,hogy mennyi hasonló dolog történt velünk.Én is elváltam és ez a második házasságom.Kicsit én is korainak tartoma kötelező olvasmányt,de hát ez van.Az én férjemnek én az első felesége vagyok,szóval neki még nincs saját gyereke,még egy ok,amiért kell egy baba,de mindig is két gyereket szerettem volna.Hú,össze-vissza írok.Örülök,hogy túl vagy rajta,biztos nagy megkönnyebbülés.Pihenj sokat,most megyek elolvasom mi történt veled ma.(gondoltam ám rád )
Puszi

Kép

Kép
anubias
 
 


Szia Anubias!

Olvastad ezek szerint amit velem csináltak tegnap... nem birok ám még mindig napirendre térni felette, hogy hogy lehettek ilyenek! Na, mindegy...

Örülök, hogy elkezdted szedni az elevitet! Azt hiszem én is tovább szedem, max nem napi egyet, hanem 2-3 naponta egyet :) Attól bajom nem lehet :)

Jééééé! Te is elváltál??? Ti tartjátok a fiad apjával a kapcsolatot?
Nekem 4 éve nem is látta Vivit. Most szeretném valahogy elérni, hogy lemondjon róla, és az új párom a nevére vehesse.
Vivinek nagy szívfájdalma, hogy ha tesója lesz, akkor csak az ő neve fog kilógni a sorból!!! :cry:

puszi
csné
 
 


Sziasztok!

Csné-nek: nagyon sajnálom ami Veled történt :cry: Én 6 hetes terhes voltam mikor elvetéltem:-(
Igen, most arra kell gondolnod, hogy komoly oka volt annak, hogy ez megtörtént.

Köszönöm a válaszod a gyermekegészségügyi intézettel kapcsolatban! Meg is találtam a honlapjukat.

Anubias: az elevit jobb, mint a materna. Tényleg nagyobb babák születtek tőle.
natika
 
 


csné

Most már nem is tudom,mit írjak,mert ez hihetetlen.Én sem tartom már vele a kapcsolatot,és sok dolog miatt ennek inkább örülök,mint sem.Most viszont mi is azt szeretnénk,hogy lemondjon a gyerekről,mert ugyanez a dolog merült fel nálunk is,habár eddíg is szerettük volna,csak a tesó miatt most még élessebben került ez is a középpontba.Ő is most ősszel lesz 4 éve,hogy nem is látta a fiát.Nem semmi,hogy mennyi hasonlóság van az eddigi életünkben.Meg sem merem kérdezni a korodat. Én 30 múltam.Most már nem lepődnék meg,ha egyszerre szülnénk tesót az egyidős gyerekeinknek és a boldog második férjünknek. :D :D
Remélem jobban vagy már.Szerintem is szedd tovább az elevitet,végülis vitamin,tehát csak jó lehet.Nekem már annyi negatív tapasztalatom volt a magyar egészségüggyel,hogy tök bizalmatlan vagyok,lassan félek,ha dokihoz kell mennem.

natika: Remélem igazad van,mert már van egy fiam,aki nem volt apró és maternát szedtem,remélem most máshogy lesz,de én hiszek nektek. :)

szép napot nektek. :)

Kép

Kép
anubias
 
 


Natika,
szerintem ne hagyd ki a gyermekegészségügyit... Nagyon kedvesek, figyelmesek és segítőkészek!

Anubisa,
ezt nem hiszem el!!! Ha hiszed, ha nem rázott a hideg, miközben olvastalak! :)
Ennyire nem lehet hogy ugyanazok történnek velünk!! :D
És te már tudsz valamit magáról az eljárásról? Hogy kell lemondani az apának? Neked szerinted simán fog menni?
Szerintem az én volt férjem márcsak azért sem akar majd lemondani róla, hogy nehogy már nekünk jó legyen!
Annó nem fizetett semmit Vivire, néha napján elvitte, de csak annyira volt jó, hogy megzavarta vele... Közöltem vele, hogy eldöntheti, vagy fizet mindent amivel tartozik (nem csak abból áll az apaság, hogy csokit, cukrot veszek..), vagy ne akarja többet látni a lányát! Úgy döntött, hogy ez a könnyebb. Többet nem jelentkezett.
Nem bánom. Vivit 2 és fél éves kora óta neveli a mostani párom, apának hivja és rettenetesen ragaszkodik hozzá. :lol:
Jó lenne név szerint is egy család lenni!!!
Ja én amugy még csak 29 leszek (vizöntő vagyok).
Nem bánom, ha együtt szülünk tesót :), de az azt jelenti, hogy neked várnod kell még kb 3-4 hónapot...

Amúgy a műtét után teljesen jól vagyok. Képzeld szinte nem is vérzek, nem is fáj a hasam... Nem is értem?! Ma végigcsavarogtuk Vivivel a napot, nemrég értünk haza. Vásárolgattunk, fagyiztunk, sütiztünk... :roll: Jövöhéten már megyek vissza dolgozni :cry:

Hol fogsz amugy majd szülni?

Puszi,
Ági
csné
 
 


Szia Ági!

Annyit tudok,hogy az önkormányzatban a gyámhivatalban kell intézni,és én most augusztusban szeretnék belevágni.Megmondom őszintén,nem hiszem igazán,hogy sikerül,de megpróbálom.Nekem is várnom kell a próbálkozással az allergiaszezon végéig,mert agyógyszer amit szedek,esetleg árthat a babának.Illetve minden doki azt mondta,hogy nincs ide vonatkozó adatuk. Tehát az a tutibb,ha megvárom. Remélem,hogy novemberben sikerül is. Szóval ezen nem múlik az együtt babásodás. :D Én a KIstarcsai kórházban szeretnék szülni a Szentágotai dokinál.Eddíg 1X voltam nála,nagyon szimpi és jókat hallottam róla és persze a kórházról is. És ez tőlünk nincs is túl messze.Nagyon örülök,hogy ilyen könnyen regenerálódtál a dolog után.Szerintem nem viselte meg nagyon a szervezetedet,ha már nem is fáj és nem görcsölsz,már csak egy jó dokit kell találnod,és bizti azt fogja mondani a kontrolon,hogy minden rendben. :) Biztos jó volt az anya lánya nap ,meg a sulikezdés előtt én is beiktatok egy ilyet,csak fiúsba. Néha az kell. Most megyek aludni,jó éjt. :)

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Hová tüntetek lányok?Na jó,akkor írkálok magamba,hátha majd elolvassátok. Szóval már szedem a maternát,mert ugye azt tanácsoltátok,hogy azt a babagyártást megelőző időszakban érdemes.Folyamatosan számolgatom,hogy még mennyi idő van a parlagfűszezonból,mert ha annak vége és abbahagyom az allergiagyógyszert,akkor kezdődhet a babakészítés.Tudom,hogy hülyeség,de vettem egy szuper kismamanadrágot,és alíg várom,hogy elkezdhessem hordani.Ez rémes,hogy fogom majd viselni az 1 csíkos teszteket,ha ennyire bolond vagyok már most. Elmentem a tescoba vásárolni,és jó 20 percet töltöttem a babasoron.Remélem van köztetek olyan,aki megért,vagy ti is szoktatok ilyeneket érezni,csinálni?Pedig tudom,hogy ha ilyen görcsösen vágyik valamire az ember,akkor ha majd eljön az ideje,esetleg nem sikerül.Na jó,abbahagyom,mert tiszta depi leszek. :D :D :D Jó hétvégét minden babás és babára vágyó lánynak. :)

Kép

Kép
anubias
 
 


Szia Anubias!

Igen, ez normális :D Már én is nézegetem őket, de még azt sem tudom, hogy terhes vagyok e...

Tegnap viszont talátam egy nem kismamás nadrágot, nagyon megtetszett, de már nem mertem megvenni.
Hol érdemes majd kismamaruhákat venni?

Mégis maternát szedsz?
:)


Üdvözlet és szép hétvégét mindenkinek!
natika
 
 


Sziasztok lányok!
Csatlakozhatok hozzátok?
Most próbáljuk összehozni a harmadik csemeténket, és nagyon szeretném, ha sikerülne. Eddig mindkét manó egyből összejött, illetve sikerült a harmadik is májusban, de sajnos elvetéltem. Újult erővel és reménységgel vágunk bele...
Egyébként ma van pé-m... :wink: 8)
Vio
vio
 
 


Sziasztok,

Vagyok ám én is, csak próbálok minden időt kihasználni és a lánykámmal lenni.
Voltunk a héten vidámparkban is, csuda jó volt! :) Így kicsit könnyebb felejteni a rosszat...

Anubias,
bocsi, nem akartam eltünni... Elevitet szedsz, nem???
Az apaság dolognak én is nekilódulok augusztusban, bár nem sok kedvem van felhívni... :( Szólj ha tudsz valami fontosat! Én a gyámon kezdek, megtudni a folyamatát!
A kistarcsai kórház miatt irigykedem. A főnökömék ott szültek, és végig benn volt az apa is amig haza nem jöhettek a kórházból... (nem tudom mennyibe került)

Azt gondolom normális dolog már nézegetni a kismamás dolgokat, de készüljetek fel, hogy a nem sikeres hónapok nagyon ki fognak borítani titeket!
Érdemes mérni a reggeli hőt, de akkor még nagyobb majd a csalódás...
Én nem tudom, hogy majd most hogy csinálom.
Mérni biztos fogom, hogy tudjam, van-e egyáltalán pé-m. Viszont nem fogok annyira reménykedni... Megpróbálok... :wink:

Vio,
3 hónapot javasoltak kihagyni utána???
...én sajnos még csak most a héten estem túl a műtéten, ugyhogy még kicsit várok!
De neked hajrá! Nagyon fogok szorítani! :)

puszi mindenkinek
csné
 
 


Sziasztok csajok!

Natika,elevitet szedek,az első gyerekkel szedtem a maternát,akkor még nem is volt más. Féltem tőle,hogy majd extra étvágyam lesz a sok viatmintól és jó dagi leszek,de szerencsére ddig semmi sem változott.

Vio üdv köreinkben. :)

Ági,örülök,hogy jelentkezel,mert sokat gondoltam rád,örülök nagyon,hogy jól vagy,és természetesen ha bármi infom lesz a névváltoztatással kapcsolatban szólok,bár amikor rágondolok úgy görcsbe áll a gyomrom,hogy el is megy a kedvem az egésztől.Nagyon vágyom rá,hogy megvalósuljon,de néha azt érzem,nem ér annyit az egész,meg ,hogy örülök,hogy nyugtom van,minek bolygassam. De remélem belevágok és sikerül. :oops: Ha bármi hír van már írom is.

Csajok! Örülök,hogy nem vagyok egyedül a szárnyaló fantáziámmal és a leírhatatlan baba iráni vágyammal.Igen,előre félek az egycsíkos tesztektől,de biztos az is sokat fog majd segíteni,hogy ide leírhatom és megoszthatom veletek.
Más! Ma szemüveges lettem. :( Ez úgy lett,hogy úgy 4 hónapja kinlódok,fáj sokat a fejem,napi 9 óra monitor előtt,neonfényben,légkondiban és mellé az allergia,ez is elég a szememnek,de éreztem,hogy valami nem oké. Így hát elmentem az SZTK-ba a szemészetre,3-szor is.Mindíg elolvastam szépen a számokat,aztán mehettem a dolgomra. Erre ma bementem az Europarkban a Vision Expressz-be,hogy csináltassak monitorvédő szemüveget,de ha már ott voltam,beültem egy számítógépes szemvizsgálatra,és láss csodát,közelre rosszul látok. Tehát olyan monitorvédőt csináltak,ami dioptriás,és olvasni,dolgozni való.Ez hihetetlen,hogy a magyar egészségügy ennyire szarika fejünkre. Persze,hogy el tudom olvasni a táblát náluk,hiszen messze van én meg közelre nem látok rendesen. Még jó,hogy fizetjük a TB-t.Na mindegy.Csak kicsit morogtam,és persze örülök,hogy végre nem fogok úgy kinlódni meló közben. :) Más : Vettem egy fekete pólót és nagyon boldogan választottam olyat,ami elég hosszú és jó rugalmas,így majd a pocaklakó is bátran beleköltözhet. Kerestem a könyvesboltokban a KIsmamák Nagykönyvét és már nem lehet kapni. Nekem az volt a kedvenc könyvem,de sajna elveszett.Ti milyen könyvre esküdtök? Ezt annyira bírtam,minden benne volt. Most is sok jót látok,de egy sem ennyire komplex. Persze ti biztos tudtok jót. Légyszi írjatok címet. Köszi és bocs a sok dumáért.
Puszi,jó éjt.

Kép

Kép
anubias
 
 


Szia Ági!
Nekem 3 orvos mondott 3 félét! Az egyik fél évet, a másik 2 mensit, a harmadik-és egyben a barátnőm férje, nőgyógyász- meg azt mondta, elég, ha egyet várok és nyugodtan belevághatunk... úgy vélem, utóbbi hangzik a legjobban. Igazából náluk ugyanez volt, elment a 2. baba és utána 6 héttel terhes lett, ma 21 hónapos a kislányuk! Azt mondta ez a doki, hogy ha egészséges, akkor nem azért marad meg, mert fél évet vártam, hanem mert semmi baja! Ha meg baj van, akkor fél év múlva is elmegy. Van benne valami. Persze azért a kontrollon sem mindegy, mit mondanak, nálam minden ok volt.
Szegény, még csak egy hete sincs, hogy műtöttek? 3 és 6 hét között várható a mensi, nekem 4 hét után jött. Féltem, nehogy 6 hét legyen... A hőmet én is néztem, kíváncsiságból, de iszonyú idióta görbém lett... úgy néz ki, mintha 2 peteérésem lett volna egy héten belül. Szoval kicsit megőrült a szervezetem utána és szerintem nem is volt pé. Most viszont van, és érzem is! Pont ma!!! És a hőm is lekúszott 35,3-ra.
Kontrollra mikor mész? Próbálj nem emelni és pihenni! Mihamarabbi testi-lelki gyógyulást kívánok!
Szia Anubias!
Hát ez a szemüveg-sztori nem semmi! És ugyanaz a doki nézett mindig?! Hihetetlen!
Én egyébként anno a Maternát szedtem első gyermekemmel, de azért azt, mert jódhiányom volt. És az Elevitben állítólag nincsen jód. Most viszont a Highlandtól a Prenatalt szedem.
Vio
vio
 
 


Sziasztok,

ANubias,
nem semmi amit a szemészeten csinálnak! ...illetve ott is! Ez a magyar eü! Rettentetes!
Eléggé ugyanazt érezzük névváltoztatás terén! Félek felhívni, már a gondolatátol is ideges leszek. De Vivinek megigértem, hogy megpróbálom!!! Az egyetlen reményem az, hogy van már új családja (egy saját és egy hozott gyerek a nő részéről), ha szépen nem megy, akkor megfenyegetem... :) !?! ...persze nem vagyok ilyen, ez csak a terv. Jól hangzik... :roll: Remélem lesz erőm (és neked is) végigcsinálni!!!

Vio,
ezek szerint akkor ti már benne vagytok a gyártásba :)
Nem tudom, hogy mit csináljak. Nagyon sok nőtől hallom, hogy vetélés után rögtön terhes lett... Kicsit félek. Azért mégiscsak megbojgatták a méhünket...
Azt hiszem védekezni fogunk (de csak természetesen :) ...semmi gumi), aztán ha igy becsúszik, akkor nem leszek ellene!
De jó, ezek szerint elég egyértelmű a peteérésed! Akkor remélem volt akció!!!!!
:oops: :lol:
Kontroll??? Fogalmam nincs, új dokit kell keresnem, mert elég macerás volt igy is a műtét. A fogadott dokim nem jelent meg a műtét napján (előtte már 2-szer indultam neki éhgyomorral, csak elhalasztotta), igy a Máv-ban egy ráérős doki műtött... :(
Te hány hétre voltál kontrollon? Van aki 6-ot és van aki 3 hetet mond!
Szeretnék is kérdezni ezügyben? Te meddig vérezgettél? Engem hétfőn műtöttek, és még most is vérezgetek, de csak minimálisan (inkább csak barnázgatás), a hasam nem kifejezetten, de nyomásra fáj és elég kemény. Neked mi a tapasztalatod?

puszi
csné
 
 


Sziasztok lányok!

Éppen főzőcskézek,most fejeztem be a takarítást,gondoltam írkálok pár sort,így szemüvegben. :D Jé,még látok is. :D Ez a hőmérő dolog engem is mozgat. Nem tudom,hogy mi is ez,de vissza foglak olvasni titeket,hogy én is elkezdjem méricskézni. Bár nekem elég furi,ugyanis én kb 8 évig szünet nélkül szedtem a fogamzásgátlót és most 2. hónapja,mióta abbahagytam,érzem,mikor van peteérésem,és tök pontosan jön meg. A peteérést az ultrahangon a doki is alátámasztotta. Ági,nincs kedved a kistarcsai kórházba menni. Csupa jót mond mindenki. Mondjuk az nektek nem kifejezetten közeli,de ezek szerint te is jókat hallottál róla. Más. Én is úgy tudom,hogy egy mensi után már szabad próbálkozni,de ezt inkább tényleg a kontroll után a doki határozza meg.Remélem hamar összejön a baba mindannyiónknak. Olyan rossz belegondolni is,hogy mennyi nő lesz terhes,aki nem vágyik gyerekre,és teher,gond neki,el akarja vetetni,lemond róla... Persze biztos van olyan is,akinek nehéz,de akkor is. Szörnyű,hogy ennyiféle lehet egy nő agya,miközben mi mindent elkövetünk itt a babáért. Mi pl próbálunk nagyon egészségesen élni. Se cigi,se alkohol,se kávé,se cukros üdítő,egészséges ételek,sok alvás... Talán kicsit túlztásba is visszük,deúgy gondolom,amit kiküszöbölhetek azt próbáljam meg. Még így is ott leselkedik egy csomó veszélyforrás,ami tőlem független. Csak ez a hülye allergiám ne lenne. Biztosan egyszerűbb lenne az egész és már gyárthatnánk is a babát. de hamar letelik.Remélem. Na megyek,mert elégetem a kajcsit.
Puszi mindenkinek. :)

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!
Anubias! Most olvastam el a szüléses történetedet, hát... nem csodálom, hogy ennyit vártál a tesóval! Te jó ég... És még én voltam kiakadva, hogy nem szülök többet... (egy darabig)
Egyébként nem értem, akkor még nem volt EDA?! Ahelyett, hogy üvöltözött a doki, nem jutott eszébe, hogy adjon eda-t? Pláne, hogy már második napja vajúdtál. Nem értem... :shock: :shock: :shock: :shock:
Egyébként nekem a második baba lett elég súlyos, én 163 cm vagyok és a másodikat 54 kg-val kezdtem. Elég sokat felszedtem sajnos, ez most nem így lesz. Szoval, nem tudom, neked saccoltak-e súlyt. Nekem az első babánál mondták, hogy kb. mennyi lehet a súlya, a másodiknál valahogy kimaradt ez. De még jó is, mert aznap, mikor megszültem, reggel elmentem uh-ra, de még nem tudtam, hogy szülni fogok. És vártam, hátha mondják, milyen lehet a súlya kb. De nem mondták, és ki is voltam akadva. Utóbb hálát adok Istennek, hogy nem mondták, mert ott ájultam volna el. Én az első 3250 g-os fiam után max. 3500 g-os lányt vártam volna és ehelyett 3950 g lett... gátmetszés nélkül. szoval Te alacsonyabb is vagy és vékonyabb voltál szerintem terhesen is, ha mondták volna, kb. milyen súlya lehet, ráadásul első, már ez okot kellett volna adjon a császárra... :evil: :evil: :evil: :evil:
Nem csodálom, hogy más doki után nézel!
Még azt szerettem volna kérdezni, hogy most akkor Neked milyen allergiád van, hogy nem lehet addig teherbe esni?! Nekem is van egy csomó féle, nem mondták, hogy ez akadály lenne... igaz, enyém nem szezonális, vagy hogy mondják... Ja és 5 éve-amióta először terhes lettem- be van dugulva az orrom...
Most néztem vissza, 6-7-en írtak be ide eddig, közülük 3-an folytattuk. Máshol is előfordulok, de hogy őszinte legyek, nem jó egy olyan topicba becsöppenni, ahova kb. 30-an írogatnak... stb.

Csné-Ági ugye?
Volt akció, és érzem a pé-t! Érzékeny a méhem! Eddig minden ugyanúgy zajlik, mint legutóbb! Akkor is éreztem a pé-t és utána végig érzékeny maradt a méhem... :D aztán nem esett le a hőm és vettem egy tesztet... Érdekes volt, mert megcsináltam és láttam, hogy csak egy csík... a francba, gondoltam... kb. 5 perc múlva meg láttam egy nagyon halvány másodikat! Most kicsit később csinálok tesztet-már ha kibírom... és nem jön meg addig.
Egyébként kérdéseidre válaszolva. Én is jobban és tovább véreztem, illetve elején véreztem, de utána nekem is ez a maszat volt, elég sokáig. Egy héten túl ment, az biztos. Asszem, 9-10 nap. A hasam nem fájt, csak mikor még véreztem, kicsit olyan mensi-szerű görcseim voltak, enyhék. De csak első napokban. Viszont, mikor műtét után 4 héttel megjött, az sokkal erősebb volt, mint egyébként szokott! Nekem a doki azt monta, műtét után 3-4 héttel szoktak kontrollra menni. Eltelt 3 hét és a 4. hétre kaptam időpontot, ott izgultam, nehogy addig megjöjjön, mert akkor le kell fújni. De hétfőn mentem és szombaton jött meg utána.
Az azért durva, hogy nem a dokid műtött. És hogyhogy elhalasztotta?! Egyébként engem sem Ő műtött, de nekem szerintem más volt. Nekem missed ab-m volt. És nem véreztem, nem is görcsöltem, egyszerűen kisebb volt a baba, és nem volt szívműködés. Mivel nem volt sürgős, de én nem akartam így még egy hetet várni, és félni, otthon elönt a vér, ezért bementem és az ügyeletes megműtött. Nem tudom, Te aludtál-e a műtét alatt, mert képzeld, én nem! Nem hatott rám eléggé a kábító altató... jó szar volt!
Anubias, ez az abortuszos dolog nekem is csomót eszembe jut, ismerek olyat, aki szinte évente megy abortuszra, mert neki már nem kell gyerek-azért itt már tényleg nagyon bénák lehetnek, hogy sorozatosan elbaltázzák a védekezést....-, és ismerek olyat, aki több százezreket költ, csak végre egy gyereke lehessen az életben... iszonyú!!!!!
Van egy hőmérőzős topic itt a Babaneten, nekem Ők segítettek ebben! Van ilyen hős görbe is, és ott lehet vezetni a hődet!
Vio
vio
 
 


Vio

Hát én nem akarok semmit elkiabálni,de van egy két csíkos teszted,atya ég. :) :) :) Persze várunk türelemmel,meg nagy izgalommal és közben szorítunk érted.Hú,ez aztán az esemény.
Nekem parlagfű allergiám van,amire zirteket kell ilyenkor szednem. Azért kell várni,mert a zirtek mellett nem lenne jó teherbe esni. Azt mondta a dokim,meg a gégész is,hogy nem ismernek olyan adatról,hogy káros lehet,de az ellenkezőjéről sem. Ha viszont mást szedek,mondjuk homeopátiás,vagy akármi,az egyáltalán nem használ,és akkor fulladok is... Szóval valahogy kibekkelem. Mondjuk én imádom a nyarat,de most a rossz időnek szorítok,mert az eső leveri a polleneket és tök jól vagyok. Állítólag 1-2 héttel azután,hogy abba tudom hagyni a gyógyszer,lehet babát gyártani. Remélem ez már szeptemberben sikerül,de az október reálisabbnak tűnik. Majd meglátjuk.Hát ami a szülésemet illeti,az tényleg kemény volt.Soha nem saccolta a baba súlyát a doki,legalábbis nekem nem említette,de szerintem magában sem saccolt,mert ennyire ő sem lehet béna. Igen 63 kg-al mentem szülni. Ez nekem pont jó volt,mert szülés után magától le is ugrott rólam,még több is a szoptatás alatt. Remélem most sem leszek dagi. Bár azóta eltelt pár év. Majd kiderül.

Kép

Kép
anubias
 
 


Anubias! Neeeem! Valamit félreérthettél! Még nem teszteltem! Most csak a peteérésem van!!! Olvasd el mégegyszer, mit írtam! Lehet, hogy kicsit zavarosan írtam le. Szoval úgy van most is, mint múltkor, hogy érzem a méhemet, mert peteérésem van. És a múltkor is így volt. És arról írtam, hogy legutóbbi terhességemnél ugyanez volt, és akkor is néztem a hőmet, mint most! Ebből szintén látom, hogy pé-m van. Utána feljebb megy a hő és csak akkor esik le, mielőtt megjön. És mikor legutóbb terhes voltam, akkor mikor már meg kellett volna jönnie, nem esett le a hőm. Ha már eljött a 28. nap és még mindig 36,8-37 körül van a hő, akkor majdnem biztos, hogy terhes vagy. És az voltam. Csak utána elvetéltem 7 hetesen...
Na szoval most nekem még van kb. 2 hetem a mensiig.... vagyis a terhességi tesztig...
Bocsánat, biztos hülyén és zavarosan írtam le az egészet!
Kilók... én a fiamat 50-el kezdtem és 65-el szültem. Lement 52-re simán úgy, hogy mindent ettem. Gondoltam, mit nekem második terhesség, úgyis röhögve lemegy mind.. aha!!!! Itt rontottam el. Előre elkezdtem szedni az Elevitet-amitől nőtt az étvágyam, hopp, rögtön 54 lettem. Innen indult a terhesség. 54-el kezdtem és 73 (!!!)-al szültem! Gáz volt. Jó, az sem sok így számra, csak épp hozzám és az előző 65 kg-os szüléshez képest...+8 kiló!
Na, és a legnagyobb szívás az volt, hogy ugye az ember azt gondolja-és az orvosok is azt mondják-, hogy szüléssel lemegy 6-8 kiló! Na persze. Megszültem. Másnap a kórházban ráállok a mérlegre: 72 helyett 68 kilót mutat. Na szerintetek ez hogy lehet, mikor a gyerek maga 4 kiló volt?! Azt hittem, fejre állok! Persze, vizesedtem, rá is dagadt szülés után a kh-ban a lábam a papucsra... Aztán magától otthon lement 64-re (ez egy kilóval kevesebb, mint amennyivel szülni mentem először), és 64-ről egyszerűen nem mozdult a mérleg sokáig! Ha zabáltam nem lett több, ha nem ettem semmit, nem lett kevesebb!!!! Rohadtul idegesítő volt, úgyhogy most vigyázni fogok!
Szoval valahogy lement 62-re, mikor elkezdtem tornázni és kerülni a cukrot. Ott megint megálltam sokáig... Aztán most 57 vagyok... elmegy, de még kéne mínuszba mennem terhesség előtt... kicsit félek, nehogy sok rámpattanjon....
Vio
vio
 
 


Akkor félreértettem valamit,de nem baj,majd lesz olyan pozitív tesztünk is. Most én is néztem a drogériában ilyen tesztet,ami a peteérést jelzi,de én egyenlőre nem veszek,mivel én is érzem a peteérést. Majd kiderül,ha élesben megy a dolog. Te mire vagy allergiás?Én most 52 körül vagyok,de az első szülésnél annyi tejem volt,hogy egyszerűen a szervezetem felhasználta az összes tartalékot a tejhez. Így aztán a szülés után 3 hónappal én megint 50 voltam,aztán 47 is. Annyi tejem volt,hogy még vittek is tőlem a védőnő javaslatára,na meg fagyasztottam is. Ez nagyon érdekes,mert amúgy kis mellem van,de amikor megszültem olyan lettem mint a Pamela Anderson. 7 hónapig szoptattam, és aztán kisebb mellem lett,mint kamasz koromban. Hát ez van. Mondjuk nagyon kezdő voltam,és most sok mindent máshogy fogok csinálni. Akkor szülés után levittek az osztályra,a babát meg csak másnap reggel hozták először mellre tenni. Én meg láttam,hogy a szobában mindenki fej. Így hát kértem egy kézi mellszívót,és a szülés után pár órával lefejtem egy üveg tejet ettől reggelre nagyon beindult a tejem,mert gondolom a szervezetem úgy érzékelte,hogy ennyit eszik a babám. Így hát minden szopizás után fejtem,mert ha nem,akkor nagyon fájtak a melleim.Egy fejőstehénnek éreztem magam,akiből mindíg sriccelt a tej. Most ezt úgy szeretném,hogy szülés után mellre szeretném tenni a babát,aztán meg csak akkor fejni,ha muszáj,mert nagyon jó lenne,ha csak annyi tejem lenne,amennyi szükséges. Tudom,hogy általában az szokott gondot okozni,hogy legyen elég tej a babának,de nálam ez is máshogy ment.Na ezzel nagyon előre szaladtam. Majd lesz valahogy. Bárcsak már ott tartanék. :)

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok,

Vio,
nekem is missed ab volt. A 7. héten volt először gyanus a dokiknak, hogy nem olyan a szívműködés amilyen kellene. Aztán kontroll a 8. héten. Nem volt semmi jele a szivműködésnek, közölték, hogy el kell venni. A huza-vona addig ment, míg végre a 9 héten sikerült ezzel az ismeretlen dokival elvetetni... :(
Én aludtam szerencsére. Elég mélyen. Semmire nem emlékszem!
Nem semmi lehetett ezt ébren végigcsinálni! Te szegény! :(

Anubias,
nem nehéz ezt a hőmérőzést megtanulni. A lényeg, hogy reggel tűzz ki magad elé egy időpontot (a legkorábbi kelést), és minden reggel ugyanabban az időpontban mérd meg a hődet. Nem lehet előtte pisilni menni és kikelni az ágyból, ez nagyon fontos!
Nálam ez úgy néz ki, hogy 5-kor külön a hőmérőnek be vann állítva az órám. Akkor kelek, szájba hőmérő, mérek és utána még kicsit (fél 6-6-ig) visszaszunyókálok!
Ezt mensi első napjától érdemes, és ki fog adni egy szép görbét...
Van egy honlap (http://www.fertilityfriend.com), ahol kifejezetten ezeket az adatokat lehet irogatni. Regisztrálni kell és akkor ő automatikusan csinál neked görbét! Érdemes megpróbálni!
Kérdezz, ha valamit nem értesz, bár azért zseni én se vagyok benne, pár hónap áll csak a hátam mögött... :oops:

puszi nektek!
csné
 
 


Ági!

Köszi a címet,akkor holnap végignézem. Mondjuk nekem most múlt el,de attól még átnézem ezt a hőmérős dolgot és el is kezdek majd méricskézni.Nem semmi,hogy mennyi új infót lehet találni. Amikor Bálinttal terhes voltam,még nem volt net,így a könyvek,meg az ismerősök adták az összes információt. Olvasgattam gátmasszázsról,meg málnateáról. Nem semmi. Ezek számomra ismeretlenek,de ha majd már ott fogok tartani,azt hiszem itt a fórumon is rengeteg információt lehet találni.

Jó éjt csajok. :)

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok? remélem nem bánjátok ha csatlakozom hozzátok. Szóval mi is babát szeretnénk hamarosan most kezdünk próbálkozni segítsetek kérlek mikor adjunk bele mindent vannak praktikák?
erzsebet0312
 
 


Hahó, próbálok vonalzót feltenni...

Kép
vio
 
 


Na, úgy látom, sikerült is. Áron fiam fél órát aludt, mert be mertem takarni egy hártyavékony takaróval és felébredt rá... :roll: :roll:
Pech. Kira meg alszik, mint a bunda.
Erzsébet, szia itt is! Hát igen, az a 2007-es topic halódik, egy veszekedés miatt sokan elköltöztek. Én is utána jöttem ide...
Kérdéseddel kapcsolatban én is azt tudom ajánlani, mint Ági is, hogy a legjobb taktika a hőmérőzés! Van egy hőmérőzős topic is, ott profik a csajok a témában. Ezt a tickerfactory-t csináltam én is. Az nagyon jól mutatja, mikor kell próbálkozni és ha peteérés alatt próbálkoztok, és nincs akadály, akkor összejön a baby. Nekem eddig mindig bevált, remélem, most is...

Kép
vio
 
 


Köszi Vio! sokat segítettél írok ha van valami meg ha nincs akkor is
erzsebet0312
 
 


Sziasztok Lányok :)

Csatlakozhatok Hozzátok?

Bár már pár helyre írtam, de ide is leírom a mi történetünket.

Mi is kisbabát szeretnénk. Egészségeset!

Junius 23-án vesztettük el a kisfiunkat. :cry:
A 18hetes UH-n súlyos szívfejlődési rendellenességet állapítottak meg. :cry:
20hetes terhes voltam, amikor meg kellett szülnöm :cry:


Ha a 6hetes kontrollon (már 7hetes) nem talál semmi csúnyát a doki, akkor neki állunk próbálkozni. Bár, megint el kezdtem vérezgetni, nem tudom mi lehet ez...

Nekem, és sok sorstársnak a szülésznők azt ajánlották, hogy a 6hét után lehet próbálkozni ismét.
Én folsavat szedtem az első hónapokban. Utána Pregnavitet szedtem. A doki tanácsolta, hogy ha egészségesen, változatosan táplálkozik az ember, akkor nem kell az Elevit, Materna, stb... És amiben van vas, az fokozza a hányingert az elején. Én még terhesség előtt kipróbáltam az elevitet, de rosszul voltam tőle. Az igazi magzatvédő vitamin a folsav.

Most hetek óta a Ferro-folgammát szedem. Vérszegény lettem szülés után. És ebben is benne van a folsav.
Majd ha babucira rástartolunk, akkor csak folsav.

Nos, én így készülök a következőre...
Vendég
 


Sziasztok új csajok és persze régi csajok!

Mindenkinek szerencsés teherbeesést és egészséges kisbabát kivánok. Ki tudja mi az igazság ezzel a terhesvitaminnal szemben. Én azt hallottam,hogy ha valaki teljesen egészséges,akkor a baba minden szükséges anyagot ki tud vonni a szervezetéből,amire szüksége lesz. Viszont a kismama ennek kárát láthatja. Mondjuk anyukám amikor velem volt terhes tönkre ment egy csomó foga,pedig nagyon egészségesen próbált étkezni. Persze ha valaki nem teljesen egészséges,akkor a baba sem biztos,hogy mindent ki tud vonni a szervezetéből.Sok olyan dolog is lehet,amiről nem is tudunk. Én pl voltam kivizsgáláson,de egy sima vérvétel ekg,vérnyomásmérés...sok mindenre nem ad választ. Honnan tudhatnám,hogy miből tárol alsó határértéken a szervezetem. Én azt mondom,inkább egyek előtte egy kis vitamint,azzal nem árthatok és mire teherbe esek,biztos lesz mindenből raktáron bennem. :D Persze nyilván komoly üzletág is ez a terhesvitamin dolog,hiszen ez olyan sebezhető terület,amire senki sem sajnálja a pénzt. A folsav a vas felszívódásához szükséges,ugye? Miért kell ilyenkor több belőle,vagy csak annak,aki vashiányos,illetve említettétek a jódot is. Az miért szükséges.Mivel vihető be a jódozott són kivűl?

Ági!

Hogy vagy? Tudod már,hová mész dokihoz a kontroll miatt,esetleg kit választassz szülni?

Puszi

Kép

Kép
anubias
 
 


A folsav azért fontos, mert pár fejlődési rendellenesség kivédhető vele, pl. a velőcső záródási
Vendég
 


A vas jobb felszívódásához C vitamin szükséges.

Folsav mindenkinek ajánlatos, a vérszegényeknek picivel nagyobb dózisban
Vendég
 


haga Köszi az infókat. akkor szerinted az elevit mellé én is szedjek folsavat már a tervezés idején? Ezt recept nélkül is be tudom szerezni? Mi a neve? Drága? Bocsi a sok kérdésért. :oops:

Kép

Kép
anubias
 
 


Nem tudom hogy az elevitben mennyi folsav van, de ártani nem árt, a felesleg kiürül belőled.
Van recept nélküli is, folsav a neve, azt hiszem 4mg-os. Nem akarok hülyéket mondani, de 800ft fölött van, ha jól emlékszem. Bár én ezt nem szedtem,mert laktózt tartalmaz.
A Huma Folacid a másik, amit én szedtem. Ez 5mg-os, és a házidoki írta ki. Volt mire fognom, mert vérszegény voltam régebben is. De ha szépen elmondod a tiednek, hogy miért kellene, biztos neked is kiírná. Ez 200-300 ft között van.

Elevittel vigyázzatok, mert több helyről is hallottam, hogy vesekövet okozhat. Sajna a barátnőm is megtapasztalta.
És nemhogy csökkentené, hanem soknál fokozza a hányingert.
Felmérést végeztem :D
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: