Új privát üzeneted érkezett!

De hat rengeteg gyerek szuletik tavasszal, en nem hallottam ilyenrol. Bepalik a fiuknak :?

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Ez nem azt jelenti, hogy végképp nemzőképtelen lesz, csak pár napig lelassulnak a spermák ! Ez igaz !

Kép
csilli01
 
 


hali,

na itthon vagyok,most értem haza a fodrásztól meg a műkörmöstől meg az ablakosoktól grrrrrrrrrrrrr,rohangálos napom volt.......

spermák:hát sztem 50-50 az esélye hogy van bebbne vmi de én inkább hajlok a marhság felé :roll: többek között azért is mert pl a czeizel szerint úgy tudsz lányt csinálni hogy forró fürdő és ez jó a csajos katonáknak.................akkor most??????????szóval szvsz sokminden lehet a neten összeolvasni de inkább nem kéne :shock:
és a másik meg hogy egyetértek vittével,nem születik tavasszal kevesebb gyerek mint az én többi évszakában...........
Vendég
 

 
 

Gigi,

de irigyellek, en is szeretnek mar szepulni, ram fer!!!

Omr,

itt esik az eso es 23 fok van!!!!!!!!!
Meghallgattak az egiek! Engem is :D

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Betti!
Köszi az infót, járok arra, be fogok nézni. Egyébként úszni szeretnék járni ezért érdekelt a kérdés.

A sperma kérdésben egyet értek azzal, hogy nem lehet túl sok összefüggés a meleg és a gyerkőc csinálás között. Ja, egyébként én is tavaszi vagyok... :lol:

Lányok! Olvasom, hogy mentek, vagy voltatok fodrásznál. Rám már nagyon rám férne egy festés. Mostanában azt mondják ez már nem ártalmas. Holnapra tervezem a szépülést.

Uh-ok várjuk a képeket!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


UH-sok (bocsi)

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Vitte!

Hol van az a 23 fok?

itt még mindig dög meleg van... :?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana,

Becsben.

Te nem nyilatkoztal meg a hizasrol, te hogy allsz? Ruhailag?

Annyira edes a vonalzod !!!!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Szia Vitte!

Bécsben az más... Remélem hozzánk is elér még este. Nagyon tudnám élvezni, ha nem az 50 fokos kocsiban kellene ülnöm végre! :oops:

Húha! na a fogyás hízás témát eléggé utáltam még úgy is amikor nem voltam babás. Most viszont kicsit büszke vagyok magamra (ameddig lehet :? ), mert 1 kilót híztam "csak". Nekem csak, mert ahogy olvastam van aki 16 hetesen sem hízott semmit sem... A nadrágok közül már van olyan ami kényelmesebb, ha nincs begombolva, de szerencsére a szoknyák még jók. Szerintem 1 hónap múlva már látszani fog, hogy mi a helyzet, most csak én érzem igazán... Nem szabadna nagyon híznom, a dokinak is mondtam, hogy figyeljen rám, nehogy elkanászodjam... azt mondta, hogy neki külön riogató szörnyei vannak a szekrényben, és ha kell kiengedi őket. :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Ja, még a fiú lány kérdésre szerettem volna írni valamit.
Az okosok szerint ha az ovuláció előtt történt az etye petye, és valószínűsíthető, hogy abból lett a baba, akkor nagy a valószínűsége, hogy kislány lesz, mert állítólag akkor a spermák "várnak" a petesejtre... és azok a spermák amik 2-3 napig is "fogamzás képesek" általában lányokat "csinálnak". Na ez nem tudom mennyire sikerült értelmesen, mindenesetre csak azért írtam le, mert én pontosan tudom, hogy mikor fogant a kis babónk, és az az ovuláció előtt két nappal volt. Szóval elvileg kislány. Egyébként az összes fogamzásnaptár fiút hoz. Na, remélhetőleg pár hét múlva kiderül mi is az igazság! :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Még csak annyit, hogy akik most mennek a 12. heti UH-ra azokat nagyon irígylem, és remélem, hogy Ti is olyan kellemes élményekkel és érzésekkel jöttök ki mint én két héttel ezelőtt! Az előző Uh-hoz képest ég és föld, látni a kezeit, lábait, meg azt, hogy rugdosódik! Hát, az valami fantasztikus. Nekünk meg van videón is, mivel képet nem tudtak adni. Nagyon klassz. Nem tudom ki hogy volt ezzel, de nekem ekkor tudatosult igazán, hogy kisbabónk lesz. Ja, és persze valamelyest meg is nyugodtam, mivel a nyaki redő értékétől nagyon féltem, de minden rendben volt.
Szóval, drukkolok Nektek, és várom az élménybeszámolót!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Mi most voltunk UH-on a párommal, nagyon-nagyon szuper volt! Teljesen elérzékenyültünk mindketten !!!
Sajnos nem mutatta meg, hogy kisfiú-e vagy kislány, de nagyon édes volt, ahogy mocorgott. Már a 2 fülét is jól lehetett látni, az egész csodálatos volt !
A férjem szerint az a leghihetetlenebb, hogy a hasamban van, mindig velünk van,s mégsem láthatjuk mindig.

Kíváncsi vagyok a többiek eredményeire !

Írjatok !

Minden hír érdekel !

Kép
csilli01
 
 


Jó volt visszaolvasni a fórumot, hogy milyen sok hasznos információ cserél gazdát, ruhabolt, stb., ha valakinek valamivel van tapasztalata ide írja meg, mert - szerintem- másoknak sokat segíthet vele!

Kép
csilli01
 
 


Sziasztok!

Bár az én babócám még csak 8 hetes,de csatlakozhatom hozzátok?
Ő a második babánk,már van egy 3 1/2 éves kisfiam Dominik.
Az uhn, ha már erről van szó nekem még csak egy kis dobogó szívű "valaki" látszódik,és a szivecskéjének a kis dobogását is hallottuk :D
Hát igen a 12. héten már csini kis babaformájuk van,azt a kort már én is várom! Többek közt ,mert talán alább hagy a hányinger,és hát ugye a kritikus 12 hét :roll: hát már jobb lenne ott járni!

További jó babavárást mindenkinek!
Noémi
citrom
 
 


Csjok! Ezt a vonalzót hogyan csináljátok? Én is szeretnék!
Köszi
citrom
 
 


Csilli!

Jó Nektek, hogy láthattátok megint a babót! Már én is nagyon várom a köv. UH-t, de előbb AFP (amitől kicsit tartok, mert azt mondják, hogy pont a 16. héten kell csinálni, hogy megbízható eredményt adjon), aztán a 18.-19. hétre mondták a köv,. Uh-t, ami genetikai lesz és ott már lehet, hogy látni a baba nemét. Ha jobban belegondolok nem szép dolog kukucskálni, és kilesni a kis titkukat, dehát ez a mai technika bűvölete.
Van valaki, aki eldöntötte, hogy nem akarja tudni a baba nemét, azért, hogy az meglepetés legyen a szülésnél?
A barátnőmék kibírták és nagyon nagy élmény volt a szülés, mind a kettőjüknek.
Szerintem én nem bírom ki... :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Csilli!

Gondolom Te már túl vagy az AFP-n. Neked pont a 16. héten nézték? Az igazság az, hogy Nekem a 12. heti Uh alapján mondták, hogy mikorra menjek.
Még valami. A 16. heti UH után mikor mész a kövre?

Citrom!
Gratula a pici babóhoz, és persze a nagyhoz is. Kívánom, hogy minden renben legyen veletek.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok!
Az első babánkat várom :lol: és ahogy látom, sokan jártok itt a második harmad kezdetén. Így sokat kérdezhetek Tőletek. Ugye, kérdezhetek? :oops:
Az első két oldalt elolvastam, de most többre nincs időm. Így csak amit olvastam, arról írok.
Annyira örültem, hogy rögtön az elejétől olyan témákat vetettetek fel , amiket én is kérdeznék! Szóval...

Testsúly: Kicsit elszomorodtam, hogy csak én híztam ennyit. Én 3 kg-t szedtem fel, igaz, a terhesség előtt fogytam kicsit. Most vagyok annyi, ami eddigi 25(majd 26) évem során a max súlyom volt. Végülis nemlátszik rajtam, mert elég magas vagyok. Amúgy a cicikre menő kilóim nagyon tetszenek :wink:

Pocak: Azt hittem, hogy a 16. hét küszö bén már kismami pocim lesz, de ált. csak olyan , mint egy jóllakott óvodásé :? Persze naponként változik. Keresztanyám szerint azért, mert a hasam azelőtt mínuszos volt és először lapossá kellett válnia , hogy nőhessen. :) Aki tudja , látja, de még simán fel tudom venni a szoknyáim, nadrágjaim többségét. Amit nem bánok :)

Krém: Anyunak nincs striája, de jó lenne , ha nekem se lenne! Vettem Milupa terh. krémet, a környezetem ezt használta, sikeresen. De nekem túl kemény a viszkozitása, alig tudom kenni, babaolajjal higítom. Kérdezném, hogy csak a hasatokat kenitek, vagy popsit-cickókat is? :?:

Székrekedés: Nekem az első egy-két hétben volt, de gondolom a gyümölcsök és az idő segített. Remélem így is marad!

Cicifájás: Azt hittem sose múlik el, de a 12. hét után lassan elmaradt, már csak kicsit érzékeny. Milyen melltartót vettetek? Én kettőt, ami egy kosárral nagyobb, de nem tudom, mikor érdemes vennem, és milyet. Mármint, hogy végig fog nőni, vagy csak a végén? Mindenesetre csak addig vagyok melltartóban, amíg muszáj, tehát az utcán.

Babamozgás: Annyira meglepődtem, mikor a 13+5 napon hátonfekve simogattam a pocim és a bugyi fölött a jobb oldalon egy kb. 5*10 cm-s dudort éreztem. Gyorsan megfogattam a férjemmel is, ő is érezte. Eddig is tudtam, hogy jobb oldali tüsző volt, de eddig nem igazolta semmi. Aztán minden nap érezhető, hogy ott van, a másik fele a hasamnak "üres". Aztán 14+3-nál Tv-zés közben simogatni akartam és ugrottam egy nagyot, mert nagyon kidudorodott a hasam ugyanott és pár napra rá elkezdünk bújócskásat játszani. Naponta párszor, ha simogatom, vagy csak fogom-nem mindig , de általában- pár percen belül kidugja magát. Olyan jó, hogy "érzem ", hogy mozog és "kommunikálunk" :D Már a férjem, sógornőm , kereszfiammal is játszott bújócskásat, hisz nem hitték,hogy az tényleg a baba. Így gyorsabban telik az idő a köv. UH-ig.

Még egy kérdés: AFP-re pontosan hanyadik napon mentek? Eddig 16+0-t hallottam? A védőnő azt mondta, hogy inkább a 16. hét közepén menjek, ne a 15. közelében.

Bocs, hogy ennyit regéltem magamról! :oops: :oops: :oops:

Kép
nolina 25
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdv az újaknak megint!

Megjöttem az UH-ról, tündér volt a pici, 4,7cm, elvileg 11+3 napos, izgett-mozgott, láttuk a férjemmel a 2 kis kezét, két lábát, füleit, szemeit, és annyit rukapált, még integetett is :), -mondta a doki. Nagyon jó volt látni, hála minden rendben, nyaki redő:1,2, negatív lett az én toxom is, szóval kerülni kell továbbra is a cicákat. Majd AFP-re megyek aug 29-szept 4 között vmikor, de mikor menjek pontosan? ez engem is érdekelne...

Olvasgatom tovább az irományokat...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Citrom!

Vonalzó ügyben az első oldalakon már valaki leírta, hogy a legegyszerűbb a vonalzót csinálni és csatolni !
Egyébként üdv közöttünk, s Nolinát is szeretettel köpszöntöm !

Az AFP-t valóban a 16.héten jó nézni, de azon belül, hogy pontosan mikor, azt nem tudom. Nekem ma nézték. Kicsit persze aggódom miatta, de én voltam a 12 héten genetikai kockázatszámításon, s ott azt mondták, hogy nagyon kicsi a kockázat az eredményekből a fejllődési rendellenességekre.
Ott 95%-os pontosságot adtak, míg az AFP 50-60 %-os az orvos és a könyvek szerint. Próbálok nem arra gondolni, hogy lehet a babával valami ! EGÉSZSÉGES ÉS KÉSZ !

A pozitív hozzáállást itt tanultam a többiektől a fórumon !

Zsana !

Nekem is a 12.heti ultrahang után mondták, hogy mikor menjek AFP-re, szerintem ez így szokás.
Én még nem tudom, hogy mikor megyek sima ultrahangra, , de a 20. hét után 4D-ultrahangot csinálnak, arra kaptam időpontot már időpontot !

Kép
csilli01
 
 


Luisa !

Nagyon örülök az eredményednek, látod, nem kell feleslegesen aggódni !
Amennyiben kaptál képet, kérlek tedd fel ide !

Várjuk !!!

Kép
csilli01
 
 


Luisa!

Örülök, hogy jól sikerült az Uh meg a nyaki redő eredménye is! Az AFP kérdése nekem is kissé zavaros, bár bízom a dokiban, hogy jó időpontot adott meg. Szerintetek 1 hét ide vagy oda sokat számít???

Nolina!
Gratula a babóhoz! Jó lenne látni a vonalzódat, hogy hol tartasz. :lol:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


hali,

itt a nagy tapasztalt és osztja az észt :lol: :lol: :lol:

újaknak üdv!

hajfestés:én egész végig melíroztattam a hajam b-nél és kutya baja nem lett.műkörmöm is volt végig és attól sem.szvsz ez azért eléggé túl van liehegve hogy semmit nem szabad..............ezek olyan "széltől is óvni"szindróma nekem.úgyhogy én azt mondom azért mert vki kismami igenis legyen szép és csinos és igényes és ne növessze már le a haját és nézzen úgy ki mint......... :roll:

AFP:nekem uyagn olyan 5 nap eltérés volt az uh meg a mensi szerinti között de a dokim a mensiset vette figyelembe!!!!!!!!!!!!!
és ahol tőlem vették a vért csak csütörtökön csinálnak afp-t én meg pont akkor fordultam b-vel szóval én a 17+0-nál voltam afp-n napra pontosan.és nekem is azt mondta a dokim hogy legyen inkább később mint előbb.

kismamiruha:van egy kismsruhabolt a margit krt 59ben ahol csudi jó cuccok vannak,én szinte csak ott vásároltam,másik pedig a kálvin téren van a városkapu üzletházban,szintén jó.

KÖZÉRDEKŰ:mivel ugye én is a kétgyerekes mamik táborát szeretném gyarapítani elég sok tapasztalattal rendelkezem.van összeírt babakelengye listám és kórházi csomag összeállítási javaslatos listám.aki akarja dobjon rám egy mailt a gigi83kukacgalambpontnet-re és átküldöm.jelölve vannak azok a cuccok amiket én felesleges vettem meg meg azok is amit annak tartottam de a végén bebizonyosodott hogy mégis csak kellenek.

UH-s csajok:képeket kérünk,ez azért jár nekünk :wink:

zsána,
igen,fiú-lány teoriát én is hallottam már,hát kiváncsi vagyok bejön e..........

na el fürdetni aztán jövök
Vendég
 


Csilli!

Csak azért kérdeztem, hogy mikor mész újra Uhra mert, nekem elvileg nincs 16. heti, csak 18. heti genetikai Uh. Na mindegy, biztos egyes helyeken ez változik.
Hú, a 20. heti 4d-s biztos nagyon klassz lesz! Gondolom már nagyon várjátok. Magánrendelőbe mentek?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Gigi!

Klassz, hogy Te már túl vagy dolgokon, amiken mi első babások még nem. Így legalább tudsz nekünk segíteni. :lol: Szóval akkor ha az AFP később lesz meg az sem probléma. Ez megnyugtató.

na igen a fiú ill. lány kérdés remélhetőleg pár hét múlva kiderül...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana !

Elvileg tényleg nincs kötelezően 16. heti ultrahang, csak mivel egy ajtóval arrébb van az uh, mint a vérvétel, így megkérdeztem az uh-os doktornőt, hogy mivel a párom is elkísért, n em szánna-e ránk 5 percet ! Nagyon rendes volt, s megcsinálta!
A 12.heti genetikai kockázatszámításkor is csináltak 4d-s ultrahangot, ez ott a vizsgálat része, dvd-t is kaptunk róla. Az is nagyon szuper volt, de a 20. hét előtt még nagyon pici a baba, kevés rajta a husi, így addig nem olyan jó.
Mi magánrendelőbe járunk, ott egy helyen minden van, s ez nagyon praktilus és kényelmes!

Kép
csilli01
 
 


Ja, így már értem! Akkor nagyon szerencsések voltatok, hogy csináltak ma is Uh-t.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!
Nekem a fodrászom azt mondta, hogy ha kiderül a terhesség már be sem festi. Én az utóbbi időben szőkére festettem, azt meg elég sűrűn kell. Az eredetim barna, így szőkéről arra tértem át. Utána csak melíroztattam, és így a festés meg van oldva.

A mellnövekedés megáll szerintem nekem már nem nől, az elején húzott bele rendesen, már csak viszketni szokott nem tudom mitől.
Mi most 03-án megyünk 4 D-re, majd írok.

Kép
Kép
bbeti
 
 


hali,

őzi azt kérte hogy tegyem fel a fórumra a listákat úgyhogy íme:

Babakelengye lista

Poci lakónk első ruhatára
1) 4-6 body, ami 56-os, a többi már lehet 62-es
2) 4-6 rugi
3) 2-3 napozó (nyári babáknál)
4) 2-6 kardigán vagy pulcsi
5) 2-3 kissapka
6) 4 pár kiszokni
7) 2 pár tipegő
8) 2 hálózsák

Kellékek a babaszobába
1) Kiságy
2) Matrac a kiságyba
3) Zenélő forgó bigyó a kiságyra
4) Baldachin
5) Fejvédő
6) Öltöztető asztal
7) Matrac az asztalra
8) Szekrény
9) Szennyestartó
10) Pelenkasemlegesítő
11) Légzésfigyelő
12) Babaőr
13) Szobai hőmérő
14) Babamérleg ( nem vettünk és nem is kellett)
15) Párásító (vettünk de nem kellett)
16) Éjjeli fény (vettünk de nem kellett)
17) Ágynemű
18) 2-3 garnitúra ágyneműhuzat
19) 3 gumis lepedő
20) Vastag takaró
21) Vékony takaró


Amire még szükséged lesz
1) Babakocsi
2) Levegőztető zsák (nem vettünk de utólag kellett)
3) Lábzsák
4) Autósülés
5) Kenguru(nem vettünk de utólag kellett)
6) Napellenző az autóba(nem vettünk de utólag kellett)
7) Nyakpárna az autóba(nem vettünk de utólag kellett)
8) Babatáska(nem vettünk de utólag kellett)
9) 20 textil pelenka
10) Eldobható pelenkázó alátét
11) Zacskó a pelenkasemlegesítőbe
12) Vízlágyító a párásítóba
13) Cumi
14) Cumisüveg
15) Cumisüveg-mosókefe
16) Cumisüveg melegítő
17) Cumisüveg termosz
18) Fertőtlenítő folyadék
19) Előke
20) Műanyag kiskanál


Tisztálkodó eszközök
1) Kiskád
2) Fürdető kesztyű
3) 2-3 frotír törülköző
4) Fürdővíz hőmérő(vettünk de nem kellett)
5) Kisolló
6) Hajkefe
7) Orrszívó porszívó

Babaápolási szerek
1) Fürdető krém(gyógyszertári)
2) Popsikenőcs(gyógyszertári)
3) Babaolaj
4) Babahintőpor
5) Babasampon
6) Babatej
7) Popsitörlő
8) Eldobható pelenka
9) Alkohol (gyógyszertári)
10) Fültisztító
11) Lázmérő
12) Steril vatta
14) Műanyag szemcseppentő(gyógyszerek beadásához)
15) Neogranormon vagy bepanthen kenőcs(hámosító)
16) Sudocrem kenőcs

Amire anyának szüksége van/lesz
1) Melltartóbetét
2) Bimbóvédő krém (neogranormon vagy garmastan)
3) Bimbóvédő szilikon
4) Anyatejgyűjtő kagyló
5) Mellszívó
6) Tejtároló zacskó
7) Szoptatós melltartó
8) Szoptatós tea
9) Terhességi csíkok elleni krém


Gyógyszerek, amire a babának szüksége lehet:
1) Sab-simplex (hasfájásra)
2) Cebion cseppek (c vitamin, napi 8 csepp)
3) Nasivin csecsemőknek (orrcsepp)
4) Betadine
5) Stérimar orrspray
6) Dentinox-N-gél (fogzásra)
7) D-vitamin(napi egy csepp)
8) K vitamin(heti egy ampulla amíg a baba szopizik)
9) Germicid kúp (lázcsillapító)
10) Germicid-C kúp (lázcsillapító nyugatóval)
11) Mucopront szirup (köptető)
Vendég
 


Csomagösszeállítási javaslat kórházba induló kismamáknak


A kismamának:
- személyi igazolvány
- házassági anyakönyvi kiv.
- kiskönyv
- leletek
- TB-kártya


- tusfürdő
- sampon
- fogkefe
- fogkrém
- fésű
- hajszárító


- 1pár papucs zuhanyzáshoz és 1pár ált. használatra
- 2db törülköző
- 1db kéztörlő törülköző
- köntös
- 2-3 hálóing
- 4-5 fehérnemű (ha lehet neccbugyi)
- 2-3 pár zokni
- szabadidő ruha
- 1-2 felső rész
- nadrág
- szoptatós melltartó


- bimbóvédő krém
- bimbóvédő szilikon
- papír zsebkendő
- melltartóbetét
- eübetét (5 csomag tena lady)
- Wc papír ( 2 tekercs zewa soft)
- vatta
- szoptatós párna



- evőeszköz
- pohár
- bögre
- kistányér
- szalvéta


Az újszülöttnek:
- pelenka (+1 textilpelenka)
- 1 kising+ 1 rékli vagy 1 body
- 1 rugdalódzó
- 1 pamut sapka
- 1 kardigán
- 1 gyerekpléd
- mózeskosár vagy hordozó
- cumi igény szerint

Egyéb:
- rostos üdítő
- ásványvíz (3 liter)
- szőlőcukor
- fényképezőgép
- kamera
- telefon
- könyv

Szülőszobára kell:
- Wc papír
- papucs
- ásványvíz
- fényképezőgép
- kamera
- telefon
- melegítő apának
- papucs apának
Vendég
 


hát ennyi,ami nekem nem kellett azt odaírtam,a többi dolognak tényleg hasznát vettem és jó hogy volt mert sokat könnyített

jó éjt
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy velünk örültök... :) van képem, csak scennelő nincs a közelben, megpróbálom lefotózni, hátha jobb lesz, mint múltkor... Képzeljétek a tegnapi nagy izgalomban alig tudtam aludni, nagyon rossz éjszakám volt, állandóan a doki, a baba, az UH járt az agyamban... :)

Gigi,
te melyik bababoltnak vagy a salesese? :) Ez egy vagyon!!!! Nem semmi mi minden kell majd, de köszi, majd ha már közelítünk vissza fogom olvasgatni, és célirányosan vásárolunk... :)

Jövőhéten én is megyek szépülni, melíroztatni, már rámfér, bár hála annyira nem látszik még a lenövés, de így 2 naponta mosnom kell a hajam, és utálok hajatmosni ... :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sziasztok!

Én jövő héten megyek a 12. heti UH-ra. Szerintetek akkor mekkorának kell lennie a kicsinek? (persze tól-ig) A nyaki redő értékeket ismeri valaki, hogy mettől meddig OK-s?

Köszi a babakelengye listát, majd nagyon hasznos lesz. Első baba, és fogalmam sincs, hogy mire van szükség... :)

A hajfestés téma érdekelne, mert hát nagyon korán őszülős típus vagyok, és nem szép a lenövés, de eddig nem mertem, hátha árt a babának. Persze elhanyagolt tramli sem szeretnék lenni. Valaki légyszíves nyugtasson meg, akinek már született baba és közben festett.....

Később még jelentkezem, most egy hétig nincs főnököm, úgyhogy cincogok... :D
Chiao
Lili
34372
 
 


Kedves Gigi !

Köszönjük szépen, hogy feltetted a listákat, nagyon hasznos és nagy segítség!

Luisa !

Várjuk a képet !

Kép
csilli01
 
 


Lányok !

Felteszek egy-két olyan adatot, ami esetleg hasznos lehet !

Az uh.leleten lévő értékek rövidítései :

AD :has átmérő
AC :haskörfogat
FL :a combcsont hossza
BPD :biparietális átmérő. két halánték közti távolság
CRL :fejtető-far hosszúság, koraterhességben gyakrabban ez van a leleten
HC: fejkörfogat
HUM :felkarcsont
Gest. :hét terhességi hét
TAD :mellkasi átmérő
APD :gerinctől a hasfalig mért távolság
OFD :homlok és tarkó közti távolság

Kép
csilli01
 
 


Kép Babó1

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Kép Babó2

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


34372:
nézd meg azt a linket (Baba méretek, tarkóredő méretek), meg persze ajánlom mindenkinek, aki még nem látta...
www.mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


bocs a tarkóredő nincs rajta...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Lili !

Nekem a 12.heti ultrahang lelet a következő volt :

CRL : 60,4 mm
BPD : 20,1 mm
NT : 1,9 mm ez a tarkórendő
HC : 76 mm
AC : 60,7 mm
FL : 9,7 mm

Ezekre az adatokra azt mondták, hogy teljesen normális, s a biometriai adatok alapján ekkor 12 + 6 napos volt a baba.

Remélem segítenek ezek az értékek ! Persze ezekhez közeli is jó-gondolom-, de a tarkóredő 3 felett nem jó érték.

Csilla

Kép
csilli01
 
 


Luisa !

Nagyon-nagyon helyed a babád !

Kép
csilli01
 
 


Kép 16 hetes uh

Kép
csilli01
 
 


luisa,

igen,tényleg elég sok pénz de én azt szoktam mondani hogy vásárolni tudni kell :wink: ha már most elkezdesz vásárolni és mindig csak vmit,akkor nem egyszerre lesz sok.másik meg hogy mindig nézelődni kell és ha vmi jó áron van akkor azonnal megvenni.mi így csináltuk és nem éreztük akkora nagy anyagi tehernek pedig sokmindenből kettőt is vettünk,egyet a gyerkszobába egyet meg a halóba míg velünk van.

bébid édes,én is akarok :lol: :lol:

csili,
hát sztem ezzel a nem veszek semmit dologgal a saját dolgod nehezíted meg :oops: egyrészet mert nagy pocakkal már baromi nehéz és fárasztó és kényelmetlen lesz vásárolni másrész meg amit fentebb írtam luisának is a váráslás anyagi vonzátára vonatkozólag,amiatt is.

lili,
én már itram fentebb de most csak neked címzeve írom hogy festettem,melíróztattam,körmöt csináltattam,tetováltattam,kozmetikushoz jártam a terhesség alatt és a gyereken nem látszik :lol: :lol: :lol: hidd el nyugodtan hogy ezekkel a dolgokkal nem ártasz a babának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!egyedül szolira mondta a dokim hogy azért nem ajánlja mert ha pigmentálódik a bőröm foltosan fogok lebarnulni......de azt sem azért mert károsítani a babát!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!az első 12 hétben a forró fürdőt meg a szaunát viszont valóban kerülni kell mert vérbőséget okozhat és bevérzethetsz tőle :cry: de ennyi az óvintézkedés az én dokim szerint,amúgy úgy kell élni ahogy jól esik és akkor minden rendben lesz 8)

na most el pedikűröztetni 8)
Vendég
 


Csilli,
de cuki, nagyon édi, már hasonlít egy ember kinézetére, mekkora?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Luisa !

Most 16 hetes múlt ! Már nagyon várom, hogy kicsit teltebb legyen, még picit UFO forma :lol:

Kép
csilli01
 
 


Sziasztok!
Gigi nagyon tetszik a lista, jó sok minden kell ki gondolná!
Ezzel kapcsolatban az érdekel bár még nagyon korai, hogy a tenaból mekkora méretet vettél, mert úgy tudom, hogy van abból is kisebb nagyobb.

Csilli
nagyon szép a baba ez 4D-s felvétel róla? Hol csinálták, mennyi volt? Mert én holnap megyek az Istenhegyire és ott 14.000-t kérnek adnak róla egy dvd-t is ez benne van az árban. Ennyi sok?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Betti !

Igen, ez 4 D-s ultrahang. Nekünk a vizsgálat 8000 Ft + 2000 Ft a DVD amire felvették.
Nem tudom, hogy az soknak számít-e az Istenhegyin, mert én is voltam ott, de a 12. héten kockázatszámításon, s akkor is csináltak ultrahangot,ez a vizsgálat része volt, de ott az orvos kielemezte a látott ás mért értékeket.

Amennyiben nálad is ezt csinálja holnap, szerintem nem sok érte.

Kép
csilli01
 
 


betti,

igen,van belőle kicsi és normál,normált vegyél.nekem 5 csomagra volt szükségem belőle,szülés utáni 6.napig használtam és után elég volt az always éjszakai betétje is.és nem lehet eléág korán elkezdeni az érdeklődést :wink:

csili,
sztem nem volt drága,teljesn normális,én egy sima 2d-s uháért fizettem 10.000 és a 4d-s képpel meg dvd-vel 14.000.szóval korrekt ez az ár.
Vendég
 


Gigi, Csilli

Azt nem tudjátok, hogy ez a 4D megmutatja a szív felépítését is? mert Csilli képén látom, hogy mutatja a baba agyát.

Gigi annyira erős a vérzésed volt szülés után? vagy ez esetleg emberfüggő?

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok!

Ez igen csajok,ti aztán termeltetek tegnap óta! Szóval ezt a tempót nem tudom követni munka háztartás,gyerek mellett,úgy hogy csak elköszönök,és visszamegyek az előző topikomba,ott nem ilyen nagy a pörgés, tudom követni az eseményeket,de veletek nem tudok lépést tartani.
Minden jót mindenkinek,egészségben és boldogságban gazdag további babavárást kívánok mindenkinek! :D
üdv: Noémi
citrom
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: