Új privát üzeneted érkezett!

Sensie, gratulálok a szívhanghoz!!!!!!!

Zsemlyécske, hasonló korúak lehetnek a picik, mert nekem 7-én volt 5,8mm. :)

Dreika, tök jó, hogy legalább szikhólyagot látott!!!! Az is valami!!!!

De jó lenne, ha 18-án már nekem is lenne valami a zsákban és esetleg kapnék kiskönyvet!!!


Mariann, nagyon édes ez a kép!

Kép
Kép
gabi82
 
 


Sziasztok lányok!Én új vagyok még,és nagyon-nagyon friss kismama.
január végén voltunk nőgyógyásznál a férjemmel egy vizsgálatra -attól a naptól próbálkozunk, febr.07-én volt az utolsó menstruáció,27én már tesztet vettem/aznap 3-at-mind a három teszt-igaz halványan, de 2 csíkos.4-én már erősebb a 2. csík, elmaradt a mensi.Légiutaskisérőként dolgozom, így lehetőségem van rögtön táppénzre menni, és az az igazság nem is szeretnék így napi 2-4 felszállást.
Hétfőn voltunk dokinál-picit hamar, de a munka,no meg a türelmetlenség miatt.hát,azt nagyjából megállapította, hogy terhesség,de sokat nem tudott mondani mást.25-én megyek ultrahangra.Tudtok valamit dr. Szinte Andrásról?A délpestiben rendel...Picit úgy tünt mintha hülyének nézne, hogy ilyen hamar jelentkeztem, de hát annyira várom!Elmagyaráztam neki, hogy szeretnék minél hamarabb táppénzre menni, mert majdnem ugyanazt a pénzt megkapom, így anyagilag sem éri meg, hogy dolgozzak.Tudtok valamit róla?

Lányok, meséljetek, nektek mik a tüneteitek.Én sokszor nem tudom eldönteni, hogy az enyémek pszichések vagy igaziak, annyira nagyon várom már..........
sclara
 
 


Dreike, nem ábrázolódott még embrió, ennek ellenére - miközben jelezte a doki, hogy nem valószínű, hogy hallatszódni fog - mégis kihangosította a műszert és fülelt. :)
Remélem jövőhéten már lesz embrió is, szívhang is. De ha még esetleg egyiket sem sikerülne meglátni/hallani, igyekszem nem pánikolni. Majd mesélem a fejleményeket!
Akíra, le a kalappal a táblázatos összefoglalód előtt! Majd alkalomadtán írd hozzá kérlek, hogy testvérke nincsen. Első Kisbabánk lesz.
Sensie, olvastam a te történetedet, kavalkádodat. Örömmel "hallani" most a jó híreket :-)
Gabi, a számolással nekem még gondjaim is voltak-vannak :) , hogy most akkor a terhességem, a babám hány napos... Biztos olvastad, a többiek segítettek benne.

Sclara, én az előző oldalon írtam le a gyanújeleimet illetve a "tüneteket", Mellfeszülés, cicibimbó bedurranás, folyamatos mensizhetnék érzés, alhasba nyilalás, most már némi émelygés, és ami most van - nem tudom, hogy ilyet más tapasztalt-e mert nem láttam a leírásokban -, alhastáji izomlázszerű fájdalom. Ja, és természetesen sok-sok pisilési inger.

Legyen szép napja mindenkinek!

Zsé - Anita
zsemlyécske
 
 

 
 

Üdv itt köztünk Sclara!

Nekem egyre erősödik a hányingerem. Főleg kaja előtt.

Tegnap vettem 2 kismamanacit. Az én gatyáim elég szorosak, hogy összetartsanak, mivel khm.. nem vagyok egy normál alkat. Van némi feleslegem. És azok most már idegesítettek, hogy szorítanak, meg fájt is a hasam.
Csütörtök reggel megyünk Prágába 4 napra. Már alig várom!

Kép
Kép
gabi82
 
 


Sziasztok!

Sclara, üdv köztünk :) Majd küldj adatokat a táblához ha be szeretnél kerülni :)

Gabika, mennyiért és hol vettél nacit? Tudjátok mi a legrosszabb? Hogy én Kyrával nyár elején és ősszel meg télen voltam pocakos, tehát leginkább vastag kismama naciaim vannak! Hát most meg majd abból is újat kell vennem? :? Ugyhogy aki jó áron talál az szóljon nekem rögtön :D

Zsemlyécske, neked már hozzá is írtam, hogy nincs tesó :)

Tünetek, hát nekem mostanra már tényleg alig van valami! Mellfeszülés az igen, de Vuk se környékez még, meg egyáltalán semmit nem érzek! :roll: Fáradtnak fáradt vagyok, és kicsit ingerültebb is, és ennek sajna sokszor Kyrus issza meg a levét, és csak néz rám nagy szemekkel, hogy most mi van :cry: :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, köszi!
Egyébként az ingerlékenységgel én is küszködök - bár, az alaptermészetem eleve szalmaláng típus. Tehát nem tudom pontosan, hogy ez most az állapotomnak, vagy jellememnek tudható-e be :oops:
Azt eddig még nem is írtam, hogy az ambuláns naplóba az asszisztens hölgy azt írta fel nekem, hogy:
"Materna, Elevit 1x1 tbl. szedése javasolt."
El kezdtem nézegetni a neten illetve egy szakmai kiadványba (Vademexben), hogy pontosan ezek milyen összetevőkből is állnak, és láttam, hogy gyakorlatilag mindkettő magzatvédő, erősítő bogyesz. Tehát nem kell, csak az egyik. Emlékszem, hogy a doki, miközben öltözködtem, azt mondta az asszisztensének, hogy inkább a Maternát..., erre rákerült a papirosra mindkettő. Elballagtam a patikába, ahol rákérdeztem, hogy akkor most csak az egyik kell, igaz? A hölgy bólintott, s kértem a Maternát. A reagálása az volt, hogy "Jajj, hát de azt már kivonták a forgalomból..." :? Pici erőltetésre végül kiderült, hogy a Centrum vitamincsaládnak is van egy Maternája, hát végül azt kértem.
Ti tapasztalataitok? Úgy láttam a neten, hogy nagyon megoszlik a vélemény az Elevit, Materna és Gravida között.

Zsé - Anita
zsemlyécske
 
 


Zsemlyécske, én Elevitet szedtem, és most is azt szedek! Vagyis most csak egy levéllel van itthon, azt szedem, de ha holnap minden ok lesz akkor veszek egy adagot! Én Kyránál is csak az első 12 hétbe szedtem, mert a dokim mondta, hogy ha óriás bébit akarok akkor szedhetem tovább!
Elvileg ugye azt írja sok genetikai rendellenesség kialakulását megakadályozza, hát és az ugye az első trimesterbe a legvalószínűbb, ugyhogy nekem ezt mondta a dokim, és így is fogok tenni most is! De tényleg nagyon változóak a vélemények! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Melóhelyről írok, csak gyorsan, mert a kolléganőm kiment valahova... :roll:

Zsemlyécske, én is Elevitet szedek, bár egyre rosszabb lenyelni.......Akkora nagy!

Clara :)
Üdv. itt! Légiutaskísérő?? Az izgalmas lehet!! Bár igazad van, hogy tp.-re mész!

Akíra :)
Nálam sincs túl sok tünet, néha mintha elkapna valami émelygés-féle, de gyorsan elrágok egy ropit, és jobb. A mellem viszont jól megnőtt.....Apa örömére... :wink:

Gabi :)
Prága nagyon szép lehet!! Nálam az örök kedvenc Erdély! Most voltunk 4 napot február végén, és ha minden jól megy, májusban is megyünk.

Sensie :)
De jó, hogy minden rendben!!

Bocs, hogy nem írok mindenkinek, de még nehezen azonosítok, ki kicsoda....Lányok, nem lehetne, hogy esetleg képet tennénk magunkról, és akkor tudnék a nevekhez arcot csatolni....mert így sokszor nehéz, ki kicsoda.......Majd este otthonról dobok én is képet, meg a gyerkőcökről is!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok! :lol:
Sclara üdv. itt!
És igen én ismerem azt a dokit!! Én is nála voltam és hasonló volt a reakciója! Nekem is stresszes a meló ráadásul inszemes baba és mégis azt mondta hogy nyugodtan dolgozzak, nem ezen múlik :twisted: Az asszisztense kedvesen hozzátette ha úgy érzem otthon kell maradnom, menjek el a körzetihez és ki fog írni...hát így tettem.Te is a Dpestiben fogsz szülni?

Zsemlyécske,
én is azt hallottam mind az Elevitről mind a Maternáról amit Akíra írt.
Nekem ez a hipp vital eddig bevállt.
(Csajok nálam erősödik a hányinger)

Kép
katica_75
 
 


Zsemlyécske, én is elevitet szedek+folsavat. Szerintem mindegy melyiket szedi az ember, elvileg ugyanaz van mindben, csak más a neve.

Akíra, CundA-ban. Egy hosszú és egy rövid farmert. A hosszú volt olyan 8 ezer valamennyi.

Nem tud valaki olyan kismama boltot, ahol nagyobb méretű gatyák is vannak? Bár a 46-48-as most jó, mert nincs dereka :D

Kép
Kép
gabi82
 
 


Katica, ma reggel át kellett mennem tesómhoz, mert azt hittem elájulok+hányok. Egy szenvics segített. Még ilyen durva nem volt.

Kép
Kép
gabi82
 
 


Gabika erősödnek a jelek!!! :lol: :lol: :lol:
http://www.bboom.hu/b_boom_kismamaov_vanilia-csoki>;
http://velvet.hu/poronty/2006/10/17/title_1505/%3E ezeket a barátnőm vadászta nekem, de még nem voltam.

Kép
katica_75
 
 


Sziasztok!

Na kellett nekem elszólnom magam! Reggel megettem két kis szelet barna kenyeret sajttal, de nem igen kívántam csak kávé miatt ettem, hogy nehogy égjen a gyomrom! Hát azóta se ettem semmit, de már rendesen ég a gyomrom, de nem kívánok semmit! Vagyis amit ennék (valami sós...mondjuk popcorn) az nincs itthon, és szakad az eső, így Kyrával se igen tudok kimozdulni! :? Nem tudom mi lesz így! Mert persze nem kötelező ennem, van honnan táplálkozzon a gyerek, vannak itt tartalékok :lol: Csak hát ez a gyomorégés amit már a nyelőcsövembe érzek... :?

Hát Gabi nekem is ez a problémám, hogy kéne majd nagy méretű gatya,mert most olyan 40-42 körül van a méret, és egy ideig tuti tudom még hordani ezeket, mert terhesség után vettem őket és azóta fogytam, szóval most visszahízhatok bele, de hát előbb vagy utóbb nem lesznek jók! Bár én most arra gondoltam lehet hosszú szoknyákat keresek inkább majd nyárra! Aminek sima gumis a dereka, tök jók vannak! Tavaly is vettem párat, az lehet poci alatt jó is lesz rám! :roll: Bár azért 1-2 gatya is fog kelleni, de talán szoknyát jobban kapok :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok lányok!
Jó sokat írtatok!
Akira, tegnap nem volt ám pihi, mert Kornél rögtön kelt üvöltve, fájt a hasa!
Sensie! Gratula, remélem akkor picit megnyugodtál! Most fogod elmondani apának, vagy miért lesz érges?
Újakat üdvözlöm! A stewardess nekem mindig valami álomszerű dolog volt! olyan izgi lehet... :)
Nem tudommár pontsan kinek mi volt a téma, csak úgy reagálok.
Nálam necces, hogy hol tapadhat meg a babó, mert a felső fala a méhemnek fejletlen, lennt elől van a császár nyoma, szóval a többi helyre mehet csak. ettől picit félek.
Elevitet szedek, ezt mondta a dokim, de sztem mindegy lehet, ugyanaz van bennük. (majdnem)
Gabi, szinte minden naciból van hatalmas méret, de amit jónak látsz, képzelj hozzá még egy számot, mert a végére nagyon nagy pocak lesz. Nekem szerencsére nem kell vennem semmit, mert Kornéllal ugyanekkor voltam terhes.
Jött valaki! Sziasztok!
Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam uh meg van a petezsák! :D 11.1mm :lol:
Most sajnos nem tudok vissza olvasni,mert el romlott a gépünk tesomérol irok, de addig is mindenkinek drukolok. Remélem hétvégére jo lesz a gép :?

Kép
marianna80
 
 


Sziasztok lányok!Kösz, hogy bevettetek a csapatba!
Zsemlyécske én is hasonló tüneteket érzek, a cicim mintha nőne /vagy csak annyira óhajtom :? / :?, de nem fáj, viszont a "mindjárt megjön érzés" megvan, elég intenzíven.
Nekem a doki az Elevitet és folsavat ajánlotta, én azt szedem,hányingerem nincs még, elvileg ezek is csökkentik.

Képzeljétek, úgy döntöttem, ma voltaz utolsó utam.Reggel Frankfurtban voltam, picit nosztalgikus érzésekkel,hogy Istenem most tényleg nem repülök egy darabig.Kibírom?Olyan fura, annyira vártam ezt a pillanatot, és mégis már most hiányérzetem van.Azt mondják, a repülés függőség.A férjem pilóta, így repülés függőséget örököl majd a pici.

Jövő héten szabi,Gabi mi Párizsba megyünk 4 napra, utána táppénz, majd 25-én megyek ultrahangra.Picit félek, mert annyira letörte a lelkesedésemet a doki múltkor.Megállapította, hogy nagyobb a méh, valami mintha lenne, de a z a pontosság, amiről ti írtok elmaradt.Valószínű hamar is mentem, mert az utolsó mensi febr.7-én volt és én márc.7-én mentem.Igaz, az tuolsó mensitől számolják a terhességet?akkor én most kb 5 hetes lehetek?!
sclara
 
 


Katica, én is a Délpestiben fogok szülni, ha minden igaz.Ezt a dokit ajánlották itt Szigetszentmiklóson, és előszőr szimpi volt, de most másadjára szerintem hülyének nézett, nem igazán vette komolyan a mondanivalómat, apénzt azt persze szemrebbenés nélkül elfogadta.Ti hogy vagytok ezzel a pénzadással?Olyan kellemetlen,mert nem mindig adnám szívből-most kifejezetten nem-de még én érezném kellemetlenül magam, ha nem adnék.Mit, mikor, hogy, mennyit kell adni?
Akíra az adataim a dicsőségtáblára :oops: 30éves vagyok, a fránya doki csak foltot látott,még néven nem döntöttünk és 25-én megyek UH-ra.Ha a dokimegfelel, akkor a délpesti lesz.

Naci téma:a hónap végén utánanézek interneten baba-mama börze lesz a BNV-n.Azt mondják ott vannak kismama rucik is.
sclara
 
 


Sziasztok!

Akíra,
A fiam is biciklit kap majd most névnapjára, csak ő már pótkerekeset.

Sclara,
Gratulálok, üdv. itt. :D Hát Ti sem tétlenkedtetek túl sokat. :lol:
Egyik barátnőm szintén légiutaskísérő volt, másik ismerősöm pedig a reptéren dolgozik.

Gabi,
Ma én is kismamagatyóban voltam, nagyon kényelmes, végre nem szorított. De család előtt még marad a régi, szűk, legalább a szívhangig. :roll:
A ruhák nekem sem okoznak gondot, mivel napra pontosan élem újra a 3 évvel ezelőtti eseményeket. :D

Zsemlyécske,
Én Elevitet szedtem már a fiammal is a 12. hétig, meg most is. Illetve szinte abba sem hagytam, mert én szoptatás alatt is végig szedtem, aminek nem is olyan rég lett vége (a nyári babánál). Meg a műtét óta +folsav.

Marianna,
Hihi, a babókáink pont egyformák. Mikor mész legközelebb?

KépKép
dreika
 
 


Sclara!
Szigetszentmiklóson vannak jó barátink, lehet ismered őket, a falu/város elején ahol a zöldséges van, ott laknak a Sipter Ákos, meg Varga lldiék!

Kép
Kép
dalminha
 
 


Dalminha, mi másfl ve költöztünk ki ide a város zajából,és mi pont a másik végén lakunk, Halomhoz közelebb.Látásból már annyi sok mindenkit ismerek, de a munka miatt eddig nem igazán voltunk itthon.Majd most!

Dreika ki volt a stuvi barátnőd?Én a Malévnél dolgozom!Hátha ismerem.
sclara
 
 


Sclara,
írtam privit, csak a másik nevemmel véletlenül. :oops: De én vagyok. :D

KépKép
dreika
 
 


Dreika, rájöttem, nem sikerült az álca :lol:
sclara
 
 


Sziasztok!

Bővítettem a táblát az adatokkal :)

Szigetszentmiklóson nekem is van ismerősöm :lol: Az a legjobb az ilyen helyzetekbe, hogy csomószor kiderül, hogy az ismerősöm ismerőse az én ismerősöm :lol:

Ja,és doki meg pénz! Én Kyrával is meg most is magánrendelőbe járok! Az elősző dokimnál mindíg megmondta, hogy mennyit kell fizetni az aszisztensnek kint, a mostani meg ki is rakta az árjegyzéket! Szóval szerencsére nekem nem volt ilyen problémám, hogy mennyit, meg hogy! :roll:

Marianna, gratula a petezsákocskához :)

Jajj, úgy izgulok, én holnap megyek dokihoz! Alig várom, hogy lássam már az én kis petezsákocskámat :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 



Vera, pont most olvasgattam a fogamzásos topikokat, és kerestem, hogy mi van veled! Ez most hcg teszt igaz? Jól látom? Hát én kitartok a halvány csík is pozitív mellett! Nem próbáltál másmilyen érzékenységű tesztet? Nem tudom ez milyen érzékenységű, de nekem a drága ClearBlue jött be! Lehet az már mutatná! LH teszteket is csinálsz még? Azok mit mutatnak? Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mi lesz ennek a vége! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sclara
én az sztk-ban találkoztam vele,így eszembe sem jutott hogy fizessek ...a semmiért. Még nem tudom kit választok de nem ezt a dokit sztem. Persze az sztk rendelés elég felületes, így nincs különösebb véleményem róla semmilyen irányba. :wink:
Mariann
gratulálok a növekedő zsákocskához! :lol:
Harivera
halványka de látszik :wink: ++++++++++++++++++++++++++++++

Kép
katica_75
 
 



Hát én szerintem nemsokára te neved is a táblácskánkba díszeleghet Vera :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Harivera,
Az, hogy 51 napos a ciklus, azt jelenti, hogy gyakorlatilag másfél havonta jön csak meg? Az jó lehet, kevesebbszer van egy éve alatt! Ilyenkor hányadik napon lehet pé?
Hol lehet venni ilyen tesztet? Először én is ilyent kaptam a dokinál, de ott nem mertem rákérdezni. A gyógyszertárban pedig a legegyszerűbb is hipercsomagolású drága.
Megyünk fürdetni, majd még jelentkezek ha elaludt.
Ja, ma egész nap émelyegtem, a nyers hústól meg egyenesen a wc-be rohantam. Azt mondták a "hozzáértők", hogy akkor lány. De nálam a Kornélnál pont ilyen volt.
Tényleg, tegyetek fel képet magatokról, meg ha van gyerkőcről is! :)
üdv,
Dalma

Kép
Kép
dalminha
 
 


Na, csak mert már többen mondtátok, hogy legyen kép....hát én teszek fel! Rajtam ne múljék! De ha error jelenik meg mindenkinél, és nem tud többet belépni a topikba....akkor az miattam van! :lol:

Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Sajnos tegnap nem tudtam jönni,mert este értünkhaza,és hulla fáradtak voltunk.Jól vagytok? én ma reggeliszonyat hányingerrel keltem :-)).Holnapmegyek 5kor dokihoz,utána bejelentkezem.
Akira! A táblázatba beírhatod a csemetéim nevét:Bence és Lotti.Bence 10és fél éves, Lotti pedig 9. A szülés várható időpontja nov. 5.-e.
Ma beszéltem a főnökömmel,örült nagyon,de azt mondta szerinte ne dolgozzak csak a 12-ik hétig.Területi képviselő vagyok,egész nap úton ,2-300 km-et megyek naponta.
Szerintetek?
Maradjak tényleg a fenekemen?

Kép
Vendég
 


Ancsa, beírtam mindent!
Majd még kor meg kórház meg ilyenek kellenének :)
Nagyon várjuk a dokis beszámolót holnap!

Hát szerintem te érzed, hogy akarsz-e dolgozni vagy sem! Hogy hogy érzed magad! Mert mondjuk ha nem megerőltető a vezetés meg ilyenek akkor szerintem maradhatsz, ha úgy érzed, és semmi gond nincs a terhességeddel (és már miért is lenne)!
De ha megterhelő akkor használd ki, hogy a főnököd ilyen rendi :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Ok.
A kor a vonalzómon van,de amúgy 5hét 6 nap.Gyöngyösi kórház.és töltök fel képet is.
Kép
Köszike
Vendég
 


Hülye vagyok,az én korom kell:32 éves vagyok!
Vendég
 


Akíra gyönyörűek vagytok!

Katica,itt én is a magánrendelőjébe voltam, de az UH-ra az Sztk-ba hívott,mert ott jobb a gép.Meglátom milyen lesz akkor, így beszéltük a férjemmel.

Jaj,ez a doki választás... :roll:

Ancsa, ha teheted és nem vagy rászorulva ne utasítsd el az ajánlatot.Talán otthonról is tudsz valamiben segíteni.Ma picit rám isnehezedett, hogy milyen lesz, hogy nem mehetek dolgozni, de ezzel egyszer mindannyiunknak meg kell bírkózni.
Jó éjt mindenkinek!
sclara
 
 


Doki/pénz: én még a fiam előtt jópár évvel direkt úgy kerestem orvost, hogy majd szülni is nála szeretnék. Azt hiszem hatalmas szerencsém volt, mert teljesen elégedett vagyok, jobb orvos biztosan nincsen nála, bizonyított már örömben és bánatban egyaránt. :wink:
Én is a magánrendelőbe járok, ahol fix árlista van, így nem okoz gondot a fizetés. Mikor az UH úgy jött ki, hogy a kórházba kellett mennem, akkor annyit adtam neki, mint a rendelőben kéne.
Szülésért meg annyit adtam amennyit gondoltam, ha előre megmondja mennyi az annyi, akkor váltottam volna :!:

Akíra,
Nagyon szépek vagytok! 8)
Rájöttem honnan ismerős a nicked. Ugye Te kérvényezted a lányod nevét mikor született? Olvasgattalak akkoriban.

Ancsa,
Neked kell dönteni. Tudni, hogy mennyire terhel meg a munkád. Én a fiamnál augusztusig dolgoztam, novemberben szültem, hát iszonyú jó volt ez a pár hónap itthon!

Holnapra drukkok az orvoshozmenőknek! :)

KépKép
dreika
 
 


Sziasztok!

Dreika, igen én voltam :) Megőrültem volna ha nem írhatjuk a Kyrát y-al :lol: Milyen jó memóriád van :D

Ancsa, írom ezeket az adatokat is a táblába! De hova tünt a vonalzód? :roll: Nincs meg úgy az uh kép, hogy nincs mellette a teszt? mert úgy nagyobb lenne és jobban látszana a táblába :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! Annyi mindenről írtatok, olyan jó, hogy itt így pörög az élet :)
Mariann, én is gratulálok a kis pzsákocskához!!!
Most nem név szerint, hanem a témákhoz reagálva:
A pénz-fizetéssel kapcsolatosan én is gondban vagyok. Miután szabin volt a nőgyogyim, akihez a rendszeres kontrollra, rákszűrésre jártam, most máshoz mentem, hogy mielőbb kiderüljön, babás vagyok-e? De mindkettő TB alapon, azaz alapellátás keretén belüli doktor, nem magánorvos. Fogalmam sincs, hogy mikor kérdezzek rá és hogyan kérdezzek rá a tarifákra. Ez bennem mindig is egy visszás-érzést váltott ki, hát még, hogy (remélhetőleg) főszereplői leszünk a szitunak.
A munkahely-otthonlét kérdésében szerencsére kiváltságos helyzetben vagyok. De tuti, hogy ha olyan munkahelyem lenne, ahol fokozottabb veszélynek vagyunk kitéve, hát maradnék a "fenekemen", hogy éljek a szóhasználattal. :)
Más...
Tegnap délutánra elmúlt minden kellemetlen érzésem, ami a másállapotomra utalt eddig. Se mellfeszülés, se alhasi fájdalom, se émelygés, semmi. Egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy még pisilni sem voltam vagy két órája. Iszonyatosan megrémültem. Arra gondoltam, hogy lehet a vitamin miatt érzem ennyire flottul magam hirtelen.? Aztán este bementünk a rendelőbe kikérni a laboreredményemet. Lányok, én soha nem láttam még, hogy milyen egy "terhes nő lelete", de nem látok rajta semmi arra utaló nyomot, hogy babás lennék. Teljesen le vagyok emiatt törve. Arra számítottam, hogy ott fog virítani a HCG, s mellette a több száz IU/L. De még csak erre utaló infót sem találok. Nálatok, hogy volt/van ez?
(Miután még úgy gondoljuk egy bizonyos ideig nem osztjuk meg a rokonokkal, ismerősökkel a nagyon remélt örömhírt, így nem is tudok senkitől mástól informálódni :cry: )
Szóval tegnap estére teljesen bedepiztem.
Ma reggel fitten ébredtem, és utáltam, hogy semmi rosszullét nem környékez. Elmentem zuhanyozni és utána rámtört némi émelygés, illetve olyasmi érzés, mintha egy sál-suba melegítené alulról a hasamat.
Olyan messze van még a 17-e, amikor ismét láthatom saját szememmel, hogy minden rendben van. :roll:

Akíra, szurkolok, hogy minden okés legyena dokinál, majd írj!

Zsé - Anita
zsemlyécske
 
 


Oppá... Lehet, hogy nem is Akíra, hanem Ancsa megy orvoshoz ma :oops:
Bocsi a kavarcáért...

Zsé - Anita
zsemlyécske
 
 


Zsemélyécske én megyek ma dokihoz :)

Ancsa is azt hiszem, de én tuti :wink:

Ne aggódj a tünetmentesség és a vérkém "normalitása" miatt! Ha külön nem kérik a hcg-t akkor nem vizsgálják! Hisz ha egyszer már megállapították a terhességet nem kell hogy minden alkalommal ismét ott legyen! Legalábbis nálam 1x se volt hcg vérvétel! Hisz a doki megnézett, ott volt a petezsák (akkor még szívhang nélkül) és emiatt ki se írta a hcg vizsgálatot! Bár lehet másoknál máshogy van, volt, de szerintem nincs ok aggodalomra! De ha meg aggódsz akkor menj el dokihoz! Hidd el nem lesz abból semmi! Sztk alapon akár naponta is elvégzik az uh-t ha te azt akarod! Szóval megnyugtatás alapon szerintem ha gondolod menj el! Azzal se magadnak se a babának nem teszel jót ha most 5 napig ideges leszel! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 



Akíra, hát akkor ez a kavarca Ancsával és a Te időpontoddal csak elhatalmasodott a fejembe. Elnézést!

Köszi, megnyugtattál kicsit. Végülis igen, valóban ott volt a petezsákocska, és bizonyított a terhesség, csak hát mindenhol a HCG értékről lehet olvasni... Ráadásul azt is olvastam valahol, hogy igazából onnan tudják pontosítani a terhesség korát, és arra is következtetnek a számokból, hogy mennyi embrió lehet odabent. :) Na, de tényleg, most, hogy egyre jobban átgondolom, amit írtál, és belegondolok a tényekbe, rendben van itt minden. Már egész nyugodt vagyok.
Nem nagyon tudok orvoshoz menni 17-éig az elfoglaltságaim miatt, bár legszívesebben rohannék. Próbálom magamra erőltetni, talán Dolhina írta egy régebbi hozzászólásában - de lehet, hogy már megint kavarom -, hogy ha a baba meg akar születni, akkor jöhet bármi, meg fog születni. És ha valamiért nem sikerül, vagy hiba csúszik a gépezetbe, hát akkor az sem véletlen, és el kell fogadni.
Csak hát..., na igen, szóval persze, hogy nem mindegy.
De minden rendben van és minden rendben lesz. :)
Fő az optimizmus.

Szóval, szorítok Neked is, hogy minden okés legyen!

Zsé - Anita
zsemlyécske
 
 


Zsemlyécske,
ne aggódj, több ismerősöm van, akik a 9-10. héten tudták meg, hogy babát várnak, mert SEMMI tünetük nem volt.
Van aki végighányja, van aki semmit nem érez. :wink:
Nekem sem néztek HCG-t soha, a HCG szint sok mindent megmutathat, de a terhesség korára semmiképpen :!:
Erre és az embriók számára van az UH, a korai UH-okkal határozzák meg a terhesség pontos korát.

Most mennem kell, lemegyünk Kenesére, pénteken leszek megint.

Vigyázzon mindenki magára!!!

KépKép
dreika
 
 


Dreika jó "nyaralást" nektek :) Kenesén van telketek? Nagyimnak ott van nyaralója Kenese mellett :D

És Zsemlyécske tényleg minden rendben lesz! Ne aggódj! Nekem is egyik nap van tünetem másik nap nincs! De hidd el nem lesz itt senkivel semmi gond :wink:

Harivera, ez az, csak optimistán :) Egy hét múlva meg már számodra is 100% lesz az ami számunkra már most is az :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok Lányok!

Én másik topicban szoktam írogatni, most fedeztelek fel benneteket :) Remélem, nem baj.
Megijedtem tegnap az intenzív-mindjárt megjön-érzéstől, de olvastalak benneteket is és megnyugtattak mások is, hogy ez természetes.Nekem főleg pisilés után feszít a hasam.
Ma meg nem igazán.Csak émelyegtem egy kicsit :)
Vendég
 


Köszi a bíztatást! Dreika, érezzétek jól magatokat! :)
Szóval ennyit a netes (és neves!) forrásokról, hogy pl. a HCG mit mutat meg és mennyire megbízhatóan :?

Melus, igen-igen, én is megnyugszom attól, hogy ha látom, hogy más is átél hasonlókat, mint én. Például most Akíra erősített meg abban, hogy olykor ő is "tünetmenteset" produkál. :wink:

Zsé - Anita
zsemlyécske
 
 


Hát azt hiszem ezért vagyunk itt :)
Hogy megbeszéljük a dolgokat és megnyugtassuk egymást :wink:

Melus üdv köztünk! Örülök, hogy egyre többen leszünk! Doki látott már? Mesélj magadról :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Zsemlyécske vonalzó? Vagy már zaklattalak érte? :oops: :oops: :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok.

Beszéltem egy kolléganőmmel,ő most fog szülni áprilisban,és a 12-ik héttől van otthon.azt mondta,hogy kb.4-5ezerrel kap kevesebbet,mint amikor még dolgozott.akkor nem éri meg kockáztatni szerintem.annyi hülye van az úton.a párom azt mondta ,hogy ahogy érzem,de jobban örülne,ha itthon maradnék.úgyhogy maradok .majd ha a 10ik hetet betöltöttem ,kezdenek el embert keresni a helyemre,azt még be kell tanítanom,átadni a területet,ez biztos lesz 1 hónap.

Amúgy hogy vagytok?hányinger,egyebek?
nekem ma nem volt,viszont a cickóm olyan érzékeny,hogy nem tudok melltartót felvenni,mert irritálja,és fáj.

Akira is meg én is ma megyünk dokihoz.szorítsatok! :)



Kép
Vendég
 


Atíz!

Köszönöm!
Mi kb. másfél éve próbálkoztunk, nekem tavaly szept.-ben volt egy p4-es citológiai eredményem, amit aztán rendberakta, p1-re.
Egy hónapja kezdtünk el járni a tapolcai kaáliba, mire mentem volna a 3.napos hormonvételre, vártam a pirit, erre egy erős + teszt lepett meg :)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: