Új privát üzeneted érkezett!

Alexa
A jónás naptár az a fogamzással kapcsolatos, hogy mikor vannak a fogamzóképes napjaid. Szerintem ez is hülyeség.

Barbi
Teljeskiőrlésű lisztet kb 1/3 - 2/3 arányban kell használni és akkor jó. persze a tk lisztből kell kevesebb.
Mi a Laktanya utcában lakunk. tuti nem vagyunk szomszédok, mert én csak járok az Óbuda utcába, de nem oda tartoznánk

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Mi kiscellibe, szóval majdnem

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Reni igazából megrögzött LIKE-vadász vagyok, írás előtt órákig gyűjtögetem neten a poénokat és hosszan szenvedek, hogy ágyazzam be a hozzászólásba. Szóval köszi, ezek szerint sikerült jól :D


Holdhónap sztem a lombik-lányoknál annyira nem befolyásoló tényező :roll:. Most viszont lehet, hogy igen. Viszont tudom, hogy mikor fogant (szept 22) de azt nem, milyen holdállás volt. És különben is, mi számít a fogantatásnak? Az együttlét, az egy-két nappal későbbi petesejt-sperma randi, vagy az újabb pár napra rá bekövetkező beágyazódás? :)


Led-es mécsest tőlem már cipelheti, nincs lángja és nem gyújtja fel hosszú haját (amiből most vágtam le 18 cm-t, mert már a derekáig ért és utáltuk minden reggel foncsizni :evil:).


Lisztet általában keverem, csak most elfelejtettem. Nem szoktam réteslisztet venni, de apa hozta és csak a márkára figyelt (Nagyi lisztet szeretem). A lényeg, hogy nem búzadarát vett 8)
nálunk is én csinálom a bölcsis nénik ajándékát, de mi tesco-utalványban maradtunk :D Hozzáteszem, utoljára vállaltam szülői mk vezetést,még jó, hogy ilyen kis (11 fő) csoportban kiderül, hogy ez mekkora szívás :D


Barbi Igen, a teljes kiőrlésű valóban alulmúlhatatlan, azt is elkövettem már egyszer :D


Alexa Nem-jóslásról többektől hallottam, hogy beválik az, hogy a peteéréshez képest mikor voltatok együtt. Ha sokkal előtte, a lányra van nagyobb esély (lány spermiumok hosszabb ideig élnek), ha pont peteéréskor, a fiúra nagyobb az esély (fiú sperma gyorsabb, hamarabb éri el a petesejtet). Nekünk ez alapján most fiúnk kéne legyen. Lombiknál ez nem számít, ott egy-egy spermát lőttek be egy-egy spermiumba, a biológus döntött, nem a biológia.


 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

 
 

hrenata:köszi a választ. azt nem tudtam hogy fogamzási naptár.

rekuja:augusztusba kezdtük el, szeptemberbe megjött utána tovább dolgoztunk és októberbe már nem jött meg és akkor csináltam tesztet és akkor pozítiv lett.utána orvos és ő megerősítette, hogy igen terhes vagyok. Van ez a szülési kalkulátor és az azt mutatja mindig, hogy szeptember 28-án fogant.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Ne haragudjatok a sok hülye kérdéseimért!

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Alexa, ez így nem elég pontos, túl sokat szexeltek és nem lehet kiszűrni :lol: Pfúj boldog gyerekmentes időszak, amikor még annyit voltunk együtt, hogy nem tudtam egy hónapra visszamenőleg az összes potenciális napot :lol: Én ezért tudom, hogy a vérzés első napja után 22 nappal fogant, s mivel átlag 5 hetes ciklusaim vannak, ez nagyjából a peteérés napja, ami a fiúra ad nagyobb esélyt. No de persze ez még nem elég, mert az esetembe elvileg nincs peteérés (papírom van róla) szóval lehet, hogy nem is akkor volt (ciklus végétől visszaszámolsz 14 napot, az a tüszőrepedés időpontja).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Réka, az a nagy helyzet, h a melleim csak kerekedtek… Eddig gyenge D kosaras voltam, most húúúú. Egyébként kb. 3 éve növesztettem meg őket fél év alatt A kosarasból ekkorára (ne kérdezd a know-how-t, ha tudnám, ebből élnék. …és asszem baromi jól)


Nekem is van lila a hálószobámban. Egyébként a lüscher teszt szerint a rózsaszín a ragaszkodás színe, a lila a fantáziájé.


Ja, igen: másik nagy para, h kitágulok szülésnél. (Anyám…! Van még vmiért rinyálni?) De akkor egyszerűen csak szólok a dokinak, h na ekkorára kérem (és a képébe tolok egy vibrátort)


Nálunk nagyanyám a csirkéket nyirbálta, mikor gyerek voltam. Azt én is szerettem.  Mindig néztem, h mikor mit szed ki belőle. Megvolt nekünk is a halhólyag pukkasztás J


Ez a ledes mécses tök jó ötlet.


Szemlőhegyi barlangban szerettem volna a fiam szülinapját tartani, de névnap lesz belőle, mert a délutáni „nemhányoknemhányoknemhányok” mantra még mindig megy. Ha majd találok egy cuki ledes bajlangi töjpét, akkor haza küldöm Csepelre J


Szülés?  Mondtam a Zuramnak, h a végére bejöhet. Ritkán láttam még ennyire hevesen tiltakozni. Azt mondta, h nekem lesz rá szükségem. Ja, majd sík ideg leszek azért, mert ő sík ideg lesz…


Réteslisztből nem készült még palacsinta, de teljes kiőrlésűből igen. Na, azt ne próbáld ki!


Neeee, Renátaaaa!!!  Majd megtanulod, h nem vagyunk szorgalmasak, főleg, ha 4 gyerekünk van/ lesz! Szépen haladni kell a nyáj után, bólogatni, a tanár néninek, bölcsis néniknek pedig titokban adni kell vmit év végén a csoportos "vegyünk neki illatgyertyát"-ok után. Mikor nem így csináltam, mindig megszívtam.


Perzsa hím? az volt egy a szomszédasszonyomnak is, mikor még Budafokon laktam. Csak akkor láttuk, ha éhes volt vagy féltékeny. Nekem a kutya játsza ezt. Állítólag a falka kölykeit maguknak érzik. A macska viszont inkább menekül.


Nekem a fiam állított haza egy kismacskával 2 éve, korábban is voltak, de leléptek. No, a két éves macska vemhes lett, volt nagy öröm és boldogság és 3 minimacs. 2 minimacskát elajándékoztunk, egyet megtartottunk. Anyamacska kapott antibébit, a kicsi még nem volt ivarérett az állatorvos szerint (csak neki a dokibá elfelejtett szólni). Pár hónap múlva anyamacskának lett 3 kismacskája, kismacskának 5. Egyiket beköltöztettem kölyköstöl a gardróbba, a másikat a dolgozóba. Egész addig ez működőképes volt, míg el nem kezdett mászkálni a 8+2 macskánk. Na, miután sokadszor szartak össze mindent, becsomagoltam őket és most boldogan élnek velem a munkahelyemen.


Mondok neked durvábbat: a fürdőm is rózsaszínJ


Ezt a fogantatás napjától számított 10 holdhónaposdit majd elmondom a kölkömnek, mert ő nem tudta…


Van egy kedves ismerősöm, asztrológus. Elég nagy neve van, egy intézetet vezet. Nem tudom melyik módszer az, amivel meg tudják mondani, h melyik nap születik fiú és melyik nap lány. Mármint a fogantatásból számolják vissza… Azt mondta, h elmegy hozzá a pár, mondják a dátumot, ő mondja a gyerek nemét, majd elővesz egy füzetet, belejegyzi a nevüket, a dátumot és az ellenkezőjét annak, amit mondott. Ha esetleg jönnek reklamálni, akkor füzet elő, kinyit, megmutat és hümmögés közepette fejcsóvál. Szóval majd Rékával kiszámoltatjuk: van egy zacskóm, amiben van 7 piros golyó és 3 fehér. Hányszor kell húznom, h tutira fehér jöjjön ki? (vagy hogy is volt…? vagy várjávárjá: hány spermát kell lőni ahhoz hogy…?) J


Áh, Réka, egy quicky-t 5 perc alatt le lehet nyomni. Ha nem elég 5 perc, akkor még mindig nincs elég gyereketek :-D


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Réka: akkor most áruld el a titkot. Milyen formátumban írsz wordben? Már megnéztem, veranda 7,5-es az itteni, megírom abban és a fenti az eredmény...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


A fogantatás úgy számít, hogy amikor petesejt-sperma randi van ;) Lindánál azért tudom tök pontosan, mert szoptattam még elég rendesen, mikor tesót terveztünk és doki mondta nézzük már egy peteérést uh-n, ne kűzdjünk felelslegesen, ha estleg nincs :P Így uh-nál mondta, hogy kb 2-3 nap múlva action :) Én meg lh-tesztet is csináltam, ami 24 órával előbb jelzi a tüszőrepedést. Mi meg rendesen szótfogadtunk és pozitív tesztnél tettük a dolgunkat, hogy mire másnap szabadul a petesejt a kis zsiványok ott ficeregjenek :) Így lett Linda nov. 18-án legyártva és nov 19-én elkészítve. Linda Erzsébet :) Mondjuk nem emiatt, Nagyim is Erzsébet volt és ugyan nem vagyok 2 név párti, de hamár ennyire, akkor....ÉS azt még mi is tanultuk suliban (szülészeten), hogy az Y sperma gyors és fáradékony, míg az X nagyobb méretű, lassabb, de kitartó. Hát mit mondjak...pont annyi a különbség, mint férfi és nő között
Én minden hónapban vizsgálom magam, így tudom mikor van peteérésem. Ha 3 dolog együttáll, akko szinte fix. Luca is így lett. Április 8-án legyártva 10-én elkészítve és ez dec.31 :P Most történetesen nagyon biztosra tudom, hogy fiú :) Egyrészt érzem. Másrészt minden feltételünk annyira dott volt az adott pillanatban, hogy én már szex után 10 perccel mondtam, hogy tutira terhes vagyok, kb. már most :D és fiú. zsolti meg röhögött. Pozitív tesztnél kicsit kevésbé röhögött

Krampa
A 10 holdhónap az 9 naptári :P És azt írtam, hogy normál esetben ;) Viszont ha mesi után szinte rögtön terhes lettél, akkor simán szülhetsz a 36. héten :D
Ahah, mimacska is pont ilyen éhesvagyok, betojtam, hagyjál békén.
Nem, nem tanulom meg, hogy nem vagyunk szorgalmasak :( Májusban bevállaltam Iván búcsúzós csoportjában, hogy csinálok egy fotókönyvet az óvónéniknek. Minden gyereknek 2 oldal 2 kép. Kiscsoportos és friss kép valamint egy rajza. És mindezt nagyon kultúrált formába hozva. Rengeteget dolgoztam vele. AZtán lett igény arra, hogy egy olcsóbb verziót is csináljak a gyerekeknek, ahol viszont csak 1 oldal/gyerek, szóval át kellett szerkeszteni...De én barom még ezt is bevállaltam kb. 1 hétnyi éjszakámat áldozva ezért. Mindenki kért könyvet. Volt, akinek 2 gyerek járt a csoprtba és 2-t is. Szóval elismerés volt cserébe, de mire mindnekiből kirugdostam a képet/rajzot és az árát.... Én már külön nem adok semmit. Nem szoktam. Ha gyerek köszönteni akar óvónénit névanpon, akkor rajzoljon neki (mondjuk én ezekre sosem figyelek) és karácsonykor meg a gyerekek készítenek valamit, ami nem kacat. Idén mézeskekszet visznek, ők szaggatták, ők díszítették. Olyan :D De kit érdekel? A törött szárnyú elcsúszott szemű angyalka pont olyan fincsi, mint egy tökéletes külsejű
Áh, nekem tökmind1, hogy nálad rszín a szoba/fürdő Nem nekem kell benen laknom És másnál tetszik olyan, amit itthon soha...Meg írtam, hogy van az a kék és rszín, ami szép, de ttől nálam soha :D
Én elég spirituális gondolkodásúnak gondolom magam, de azt nem hiszem, hogy előre megmondják, hogy mikor szexelj olyan nemű gyereked lesz. Van jósnő ismerősöm. Megérzős fajta, kártyavetős fajta. Mindig megmondta milyen nemű gyereket várok és a szülés körülményeit is mindig kirakta :) Vicces volt. Vagyis nem. Megnyugtató. Bár Linda nem született megnyugtatóan, ahhoz képest, hogy folyton azt álmodtam, hogy valami lehetetlen helyen egyszercsak kicsúszik belőlem...na ehhez képest megnyugtató volt, hogy nem lesz lehetetlen a hely :D
Nem mindenki szereti a quick szexet. Mi sem ;) Jó munkához idő kell A quick nálunk 20 perc...ha piszok fáradt vagy, az piszok sok

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Szep jo reggelt!


Akkor sorban.

Renata: gondolom hogy fingatos lesz itthon a 2 napossal meg a 2,5 evessel...  bar becsuletere mondjam, mostanaban teljesen megerto, es ha pl delben megkerem, akkor lefekszik aludni.  du. 4-ig  az estirol ne is beszeljunk, vegre elalszik egyedul megint kb 2 perc alatt. Igy maradjon!

Amugy meg mindig meglep, mert barhol babat lat, mindig "kell, kell". Szegeny anyukakat addig nyaggatja, amig oda nem adjak Dantenak a picit.

Szerintem Anyuek jonnek, legalabb 2-3 hetre. Ha nem, akkor meg a szomszed csajra tudom hagyni, Vele elvan, de mivel magan korhaz maganszobaval, van bent kulon 2 szemelyes agy (anyuka ugye a szar korhazi agyon alszik...), szoval ha nagyon gaz a helyzet, akkor bejohet szules utan es maradhat.

Quick nalunk ugy 5 perc korul mozog. Ezt a lehetoseget akkor hasznalom amikor mar latom hogy lángolnak a szemei es menten elmegy kurvázni  en meg fulllll faradt vagyok (mikor nem?!)




Krampa: haaat van egy par marka ami szerintem otthon nincs, de a legnagyobb valasztek pl. Hawaian Tropic, stb... Itt sok helyen (Xcaret, Xel-Ha...) elvileg nem engedik bevinni a sajat napvedot, a bejaratnal kell(ene) venni biot, hogy igy is vedd a kornyezetet.
175 jo magas vagy!
Haaat ezen a makka meg a farka sztorin annnnnnyira jot rohogtem  Renata biztos maskent ertelmezte a farokcibalast ahogy ismerem
En uram sokszor reklamalt, hogy "tág" maradtam  ez vannnn
Macskás sztori ááááááááááááá



Barbi: nalunk Dante volt elso unoka + dedunoka. Na nem tudom, hogy azert, mert messze lakunk, de meg mindig oda meg vissza vannak  Apu pl. egy rideg morcos pasi, de mikor oktoberben meglatta az unokajat egy ev utan a repteren, elsirta magat es rohant oda hozza.  Soha nem lattam ilyennek.
Na akkor Nalatok is kb. ilyenek lesznek
Jártas kismamák csokit/kavet/capuccinot tolnak uh elott hogy legyen baba tanc
Eskuvo de jo! Olyan szep leszel!!!

Karacsony pfffffff  30 fokban, trikoban pont nincs karacsony filingem...


Kinga: nyarat ne kerdezd!  Örült villanyszamla a legkondi miatt.
Nekem nincs kint egy rokonom sem, a parom rokonai mind messze laknak (fovaros - kb. 3000 km, usa, stb).
Egy evben kb 1x jonnek, mi pedig most nem tervezunk menni.



Reka: fiuknal pisilos felulmulhatatlan a huvelyvarras meg aaaaaaaaaa
sokszexrol ne is beszeljunk  en probalnam megallapitani hogy mikor fogant... reggel, delben vagy este ja... latin pasik.



En tiszta hulye vagyok, tegnap ejjel fel 1-kor vegeztem, kinyaltam a hazat. tiszta feszekrako filing.
Es delutan olyan finom bablevest ettem (bar a virsli kicsit furi volt benne) hogy meg most is csorog a nyalam  egyfolytaban ehes vagyok, barmit eszem arrol nem is beszelve, hogy megiszom egy pohar vizet es az 5 perc mulva a klotyoban landol...fent be-lent ki.


Joccakat

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Döbbenet, lett egy tv csatornánk, amin egész nap „karácsonyi hangulat” megy, azaz egy kandallóban ég a tűz. Már második napja :shock:. És még mindig nem kellett fát dobni rá! :shock:


Apa mától szabin van év végéig 8). Úgyhogy csak holnap délelőtt megy be dolgozni :roll:. Pénteken pedig igazi „randink” lesz, úgy 5 órán át kettesben leszünk, és nem fogok szülni közben 8). Ilyen nem volt 3 éve!!! Szafi bölcsiben, Mesóra Ági néni vigyáz, nekünk meg le kell menni a telekre ügyeket intézni. Na jó, ügyeket lehetne intézni tavasszal is, de elkészült a házi páleszünk és akarunk hozni belőle karácsonyra :lol:.


Era Víz-ivásnál nézd a pozitívumokat: lent jön ki nem fent :wink:. Azért a latin pasik vérmérséklete után a „kinyaltam a házat mondatodat kicsit félreértettem :lol: :lol: :lol:. No igen, enyém pasim akkor pont az ellenkezője, néha olyan mint egy nő, „fáj a fejem, kiscsillag” :evil:. Szaffi nálunk is nagyon jó fej volt, amíg Mesó még bent volt és nem jelentett egész napi konkurenciát :evil:. Akkor elfelejtette, hogy egyedül alszik, és napi 2x1 óra volt az ő altatása :evil:. Így kompenzált. Hát nem volt egyszerű, általában, mire ő elaludt, Mesó ébredt…


Era, nincs olyan, hogy te tágultál ki, ez mindig kettőn áll :lol:.


Krampampuli Quick nálunk is 20 percet jelent minimum :roll:. A nagy word-titok: word ’98 van a gépemen :D. Persze még ez se túl legális, de aszem, ez már senkit se érdekel. Viszont mikor a :)-ra beilleszt egy J-t, akkor nyomok egy back-et, és csak simán : és ) lesz belőle :wink:


Sztrológus ismerős nagyon taktikus :).


Uradat mért akarod kizárni a szülésről? Fiadat is egyedül szülted? Én örültem, hogy ott volt apa, volt kit szapulni :lol:.


Mellnövesztés-trükk jöhetne ide is! Én eddig úgy hittem, majd a szülés után megnő… hát aszem ezen a 95AA méreten már csak a szilikon segíthet :lol:. De azzal meg az a gondom, hogy az önbizalmamat előbb helyre kéne állítani, és itt igen nagy ellentmondás van :roll:. De nézve a plasztikázott barátnőim mosolyát, egyre inkább meggyőzve érzem magam :roll:. (szülés utáni plasztikákra gondolok, nem a 18 évesen elkövetettekre).


Renáta No igen, saját kezű ajándékok nagyon cukik (főleg, amíg ehető). De amikor tanárként 5 év alatt a 20. saját festésű bögrét kapod ajándékba, akkor van valami hamis a vigyorodban :). Alapvetően tanárként két típusú ajándéknak örültem: meg lehet enni, lehet vele írni :D. Az egyik legjobb egy doboz jó minőségű színes kréta volt :lol:. De tényleg! Én baromi zavarba tudtam jönni a könyvutalványoktól :roll:.


 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja: értem.

Jaj de sokat jártam ma éjszaka pisilni. Párom is holnaptól már itthon van ma meg korán jön haza.Ma megyünk 17:30-ra terhesrendelésre.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

bocsi,hogy zavarok,de hátha valakit érdekel

Eladásra kínálok nagyon szép kislány-kisfiú babaruhákat.

Kislány:56-62-es méretben,badyk,rugik,sapik(pamut)pamut kisnacik,farmernacik
(next,cherokee,F&F)

Kisfiú:62-68:badyk,rugik(plüss-pamut)pulóverek,kabátka.
(asti,H&M,F&F,C&A)

Mindent nagyon olcsón adok,csak ne foglalja a helyet.

1-1 babácska hordta őket,szépek,megkíméltek,nem foltosak,nem kopottak.

Ha érdekel pü-be írj,és tudok képeket küldeni.

További szép napot!
Linus
linus999
 
 


Era
Imádlak Drága
És igen, vedd számításba, hogy cuki Danténak jön Dante pokla Valóban. A legfingatósabb pont az a rész lesz, hogy baba kell-kell, mert csak félre pislogsz és már ki akarja venni az ágyból Elég kreatív egy 2,5 éves ahhoz, hogy ezt megtegye!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bnőm még nem volt 2, mikor a 4 hónapos húgát kiszedte vhogy a kiságyból és a nyakánál fogva kivitte a konyhába az anyjának Nagyon brutál!!!! Linda is folyton ki akarta venni Lucát vagy hintáztatta a bölcsőben, ami felért egy hullámvasúttal
És azért ilyen lekesek a nagyszülők, mert ritkán látják ÉS első unoka Ez dupláz.

Réka
Tök jó ez a kandalló dolg a tv-ben :) Vicces és gazdaságos, bár úgy lenne az igazi, ha meleget is csinálna :P
Bnőm most volt itt. Három gyerkőc után 6 hetes a műcicije :D Előtte nem is nagyon volt neki, csak szoptatáskor utána meg tök lapos lett :( Nagyon szépek a friss mellei is! Még nem tökéletes, de nagyon szép! Nekem nagy melleim vannak, most 75-80E-s melltartókat hordok. Kissé lestrapáltak Nagy méret, nagy terhelés....de a felvarrás sokkal meredekebb műtét, mint a megnövesztés, szóval se pénzben, se szenvedésben nem vagyok alkalmas...
Csak ehető és eldobható ajándékokat szoktam :D Rajznak ott mosolyog, ha annyira szívhez szóló lett, akkor 1 hétig őrzikidobja. Jövőre kap újat Nálunk Auchan utalványt vettek anno 15ezres értékben. Nekek megalázó érzés lett volna ilyet kapni. Ennél egy könyvutalvány sokkal jobb, mert Auchanban mit veszel? Kaját főleg, nem? Most másik csoport. kapnak egy Szalóki Ági karácsonyi CD-t, valami kézi készítésű bonbont meg amit csináltam. Egy mécsestartó és egy karácsonyfadísz. Szép díszdobozban. Mivel akor előtt kapják, ami nem kell, azt tovább lehet ajándékozni

 



Szex
Igazság szerint az 5 perc nálam sokszor ott ér véget, hogy elfekszem az ágyon és kevesebb, mint 5 perc alatt már alszom is, szóval esély sincs arra, hogy egy 5 perces numerát felvezessen kedves apuka egy "nyomjunk egy gyorsat" romantikus felhergeléssel

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Most kaptam mélben, hogy a sulis Szmk-s anyuka megvette minden tanárnak az ajándékot. A 2 tanítónéninek tök egyértelmű. Még az ének tanárt is értem, hiszen heti 4 ének van. De mindkét néptánc tanárnak, a portás néninek és az igazgatónőnek...ez tényleg szükséges vagy csak én érzem olyan furának? Olyan benyalás hangulata van....Mind1, mert osztálypénzből, csak bennem nem élnek ilyenek, hogy elárasztottuk az tanárokat mindennel karácsonykor...

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Esélyem sincs visszaolvasni, mert nincs időm, csak gyorsan bejelentkezem, mert valószínüleg már csak jővőre tudok jönni, mert úgy néz ki holnaptól itthon vannak párom szülei és akkor nincs gépezés...

Én ma voltam a nőgyogyásznál beutlókért genetika uh, AFP + hepatitisz B beutalóért... Meg a havi jelentkezés így megvolt. Na aztán nézett mert fogytam előző hónaphoz képest...  48,5 kg a hasam az elmúlt hetekben meg hatalmasat nőt, mert rengeteget eszek, meg iszok, mert jelzi, hogy kell, de a súlyom nem megy de se ő se én nem aggódunk e miatt, mert nem szoktam én 8-12 kg-nál többet felszedni 1 terheség alatt sem.
Holnap reggel megyek védőnőhöz szerintem ott megpróbálunk majd szívhangot hallgatni kicsit várom is 
Aztán vérvételre majd 30.-án kell mennem... Kiváncsi vagyok mennyien lesznek 2 ünnep között, mert a fiúkat itthon kell hagynom mamáékra...

Kivánok nektek álldott békés ünnepeket és sikerekben gazdag boldog új sztendőt!

Majd jővők januárban és akkor majd írok 1 kisregényt a visszaolvasás előre látható mennyiségéből itélve!...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Karácsonyozást ne is mond, Reni, sok hülye p…a bölcsis anyuka :evil:. Na jó, egy hülye, a többi megvédett, mikor hazaért és elolvasta a napi levelezést :D. Ti hogy oldjátok meg a kasszát? Én eddig rendszeresen elküldtem e-mailben a táblázatot, beévtel, kiadás, megbeszéltük, mehet névre szólóan. De a hülye csaj nem nézte meg rendesen, erre pattog, hogy mit mondom, hogy csak ennyi van, amikor… és azonnal húzzak el venni a gyerekeknek ajándékokat :shock:. Persze az lett megszavazva, hogy a gondozóknak veszünk, mert többen is akartunk adni, és akkor inkább együtt nagyobbat (tesco utalvány szavazták meg, én a Librisre voksoltam, ez van). Erre délután felhív a gondozónő (én pánikban, látom magam előtt a vérző fejű 3 évesem), hogy ugye lesz a gyerekeknek is ajándéka, mert hát ezért szedjük a csoportpénzt, nem másért :shock:. Bammeg, mondtam is magamban, hogy gyorsan kiveszem az utalványát a borítékból, ha zavarja :evil:. Ja meg beszól, hogy nem tud velem sose beszélni mert mindig a bébiszitter megy Szaffiért :shock: Eddig 3x ment Ági néni 4 hónap alatt. Amúgy meg kurvára semmi köze hozzá, akár reggel-este is vihetné más, amíg én a műkörmösnél fenem a gondozó-gyilkos körömkészletemet :evil:. De hát ő van a lányommal napközben, úgyhogy kedves hang, türelem, igen Edit néni, nem Edit néni, ezt szavazták meg az anyukák Edit néni, mindenki mondhatott véleményt Edit néni stb. (épp a rakparton vezettem és a telóm összeveszett a kihangosítóval, imádok fél kézzel kormányozni/váltani dugóban). Totál idegbeteg lettem, este itt hőzöngtem :evil:. De tényleg jól esett, hogy vki más leugatta a barom anyukát a levlistán 8)


Voltam a munkahelyemen karácsonyozni, jó volt látni a kollégákat. Valahogy kedvem lett volna bemenni megtartani egy-két órát :oops:. De úgy igazán :roll:. Hát, ez most nem a legjobb időpont a „vissza akarok menni dolgozni” érzelmekhez :oops:. Persze mindenki mondta, hogy jelen oktatáspolitikai helyzetben a legjobb, amit egy tanár tehet, hogy távol tartja magát az iskoláktól :).


Reni Portás néni is, ez nagyon jó :D. Igen, dúrva. Anyám igazgatóként mindig olyan ajcsit kapott, amit az osztályok csináltak, aztán persze továbbajándékozta (azzal a mécses-mennyiséggel egy egész kisváros halottak napi igényét el lehet látni). Nálunk apa szexre hangolós dumája, hogy megkérdezi: Dugcsi? :lol:. Hát nem mondanám, hogy már része az előjátéknak, sőt :lol:. Oké, mi ehhez idétlenek vagyunk, ha pl. szoptatok, folyton szétröhögjük a szexet :oops:. Még jó, hogy nem megy sokáig a szoptatás :roll:. Hát igen, a mellével nem sok nő elégedett – főleg nem szülés után :roll:.


Liliom Kitartás a netmentességhez! Nem ígérem, h visszafogom magam, hogy kevesebbet kelljen olvasnod! :)


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Reka: huuuu mikor olvastalak kicsit sziven utott a telekre megyunkarra szamitottam hogy irsz egy gyertyafenyes ettermes romantikus vacsitde naiv vagyok!

Faj a fejem pasi neha jol jonnea multkor fel4-kor jott haza (premiert unnepeltek) es siman kozolte hogy hello mucus gyere egy korre

Szules utanra nagyon kivancsi vagyok mar, hogy mit fog muvelni a bratyo, ugyanis en most is ugy nevelem, hogy nincs atyala-patyala, ha nem tetszik neki valami, akkor sorry... el lehet tolni a biciklit.

Ja, tagulas... mindig megkapom, hogy nagy volt a gyerek feje

Szoptatas + szex  na ne is hozd szoba! En kb egy evig jatszottam azt, hogy menet kozben szo szerint szembe spricceltem a Zuramat de nem zavarta, azt mondta olyan, mint a vanilias tej



Renata: annyira jo az ajandek! en latod tuti kiakadnek, ha nekem kene ilyeneket csinalnom...
holnap uh ugye?


Hoztam Nektek egy ma esti kepet

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam terhesrendelésne megkaptam a beutalót au AFP és Hepatitis b szűrésre meg 19.heti uh-ra. 17:30-ra volt idpontom és 18:00-kor hívtak be.Az orvos megvizsgált a méhszájamat mondta, hogy minden rendbe van. Január 6-án kell mennem afd és hepaitits b szűrésre adta két kémcsővet a vérre és egy kémcsővet a pisire.Ma hívom fel az uzsoki a 19.heti uh-ra, hogy 01.20. után adjanak időpontot.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Era nagyon ari a pocid

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Liliommanó neked is boldog karácsonyt

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Réka
Dugcsi Hihetetlenek a pasik! Eszméletlen érzékük van hozzá, hogy hulla fáradtan azt a kevés kedvünket is elvegyék a szextől
AZt vizsont tök nem értem, hogy akkor ajándékot gyerkőknek és gondozóknak is a szülők vesznek? És ezt mind a csoportpénzből terveznék? Mennyi csoportpénz kell ehhez? Oké, egy 250 ft-os labda is tök elég öröm...Az oviban valami közpénzből mehet nálunk az ilyen. VAgy az is lehet, hogy van vmi keret az éves játékpark felújítására és azt ilyenkor töltik fel. Komoly játékokat kapnak (hatalmas Lego/Duplo készletek, drága társasok, értékesebb fajátékok) a gyerekek, de persze semmit nem lehet haza hozni, amit én spec. cseppet sem bánok :P A gondozónővel meg túl kritikus vagy sztem Nem hiszem, hogy azt gondolja, hogy azért szeditek a csopipénzt, hogy ők kapjanak belőle ajándékot! És én nem is tartom ezt igazán normálisnak...MMint, hogy erre menjen a csoportpénz...Tudom, megszavazták. Jófej vagy. Én nem szavaztattam volna :P leírom, hogy ezt gondolom, akinek van jobb ötlete, ellenvetése, az intézze el...lenne naaaagy csend

Era
Tök mindegy, hogy utyulu-putyulu vagy a sarokba vágod egy durcáért, hogy két ellentétet hozzak fel. A tesó, az tesó. Ha azt mondod, szakadj le rólam, nekem itt ne hisztizz, az nem ugyanaz, mikor azt mondod, hogy szakadj le rólam, a kistesó most az első. Olyan ez, mintha apuka beállítana egy új nővel, hogy olyan kedves, olyan cuki, lakhatna nálunk! És olyan jó megölelni téged, de mostmár őt is ölelem jó????????? Nos, mit gondolsz? Jóóóóóóóóóóóóóóó Hát kb. így vannak a nagyok a picivel. Aha, cuki, meg szeretjük, de azért rohadjon meg akis pióca Elején lelkesedés, pár nap múlva jön a hanyatlás és a hullámzás. De jellegzetes viselkedésproblémák lépnek fel a tesó dolog kapcsán. Nincs kivétel, ne reménykedj! Túl kell élni, át kell vészelni. HA úgy érzed, hogy mégis kivétel és nincs semmi féltékenység, na akkor aggódj igazán!!! Mert ennek nem szabad örülni! Féltékenység minden nagyban van! Max. eltemeti, de az egyszer kitör...
A pocid meg mivaaaaaaaaaaaan? Mi az a két pukli? Egész gyerek olyan 16 centi kb a két puklid között is több van :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Tudtam most még 1x gyorsan jönni, mert elment mama nyugdíjat intézni... Papa meg még ma dolgozik...

Krampampuli - Jók a "pocakos" képek szerintem nem kéne e miatt aggódnod, hisz minden rendben van veletek és szépen nődőgél is csak elrejtve... 

Barbi - Nagyon jó terv, hogy elejétől külön szobája lesz a manónak, mert később nehéz új hejre szoktatni... Néhány napos hiszti kevesebb alvás... 
(Érdekes, hogy ha jönn a gyerek hirtelen olyan sokan meg szoktak házasodni addig meg sokszor tervbe se megy...  )
Biztos találsz valamit amiben igazán csinik lesztek az esküvőtökön!  Gratulálok nektek így is terveztétek, hogy csak akkor lesz esküvő, ha jönn a baba? Meg majd utána biztos szép leszel a rokonok eskűvőjén is ha még egyben leszel... 

Rekuja - Micsoda szülés utáni varrós élményeid vannak...  Jó ez a nagyobbra varja helyet, hogy "apa rendesen be tudjon jönni..."  
Jó, hogy apa olyan lekes mind a terheségeddel és a szülésekkel is kapcsolatban olyan jó ha ott van melletünk azókban a nehéz percekben, órákban... (Kinek mennyi jut... )
És csináltunk mi is többször is réteslistből palacsintát, de túléltük. (Azért lett így, mert mama az esetek 95%-ban véletlen azt vesz sima liszt helyett a SPAR-ban
Merre jártok le telekre? Az M7-en  bakonyon át vagy az M1-es és Győr...

Renáta - Nekünk a papa kutyája olyan mint a ti macskátok igaz öreg már 1x éves örökbefogadott nyomi lábú tacsi fiú, de amikor még fiatalabb volt 3-4 éves akkor se kavart port egész nap fekszik a helyén, néha felel enni, inni és sétálni max 5-10 percre hajlandó napi 3x... Gyerekeknek néha engedi, hogy megsimizzék, de ennyi és ha megjön a gazdi (papa) körbe futja 1x-2x és tovább punnyad... Pont azt beszéltük, hogyha lassan elpusztulna lehet élből észre se vennénk annyra lusta állat...
Nagyon örülhetnek akkor, hogy ilyen ügyes és lekes, segítőkész anyuka vagy iskolában, óviban! Nagyon szépek a munkáid!

Era - Valamiért azt hittem, hogy a kinti rokonokhoz közelebb laktok... Hogy kerültetek ilyen messze tőlük? Tényleg párod mit dolgozik?

Alexa - A 19. het uh az genetika! Van olyan az uzsokiban?  Minek pisire is kémcső Afp és Hepatitisz B szűrésnél nem mind a ketőt vérhez kaptad?



Szex - Hát a gyerekek óta kevessebb van sokkal volt olyan nap régen, hogy sznte egyész nap szexeltünk... Csak enni, inni és wc-re mentünk ki... Azok a régi szép idők!... Most nem tudunk minden nap, mert össze vissza alszunk, van, hogy át se jutok a fiúktól apához, mert elalszok ott és csak a szoptatásra kelek fől hajnalban... De keritünk rá alkalmat valahogy itt ott amott ahogy összejön legalább valami gyorsra ha már napokig nem jutunk egymás közelébe normális módon... és ami furcsa eddig mióta megvan Alexander sajnos fáj a szex ami egy csomó poziciót kizárt, de mióta most terhes vagyok mehet bárhogy minden rossz eltünt! Volt nemrég, hogy apa pihenőnapos volt és akkor bepotoltuk az elmúlt éveket!... De jó, hogy mindegyik gyerek közösségeb jár!

Karácsonyi ajándék oviban, suliban, bölcsiben - Én egyet értek azzal, hogy kapjanak közös ajándékot azok akik neveleik a gyereket és még a dadusok is, de a többivel nem! Mondjuk ki gondol valaha a kiszolgáló személyzetre akik sose kapnak senkitől semmit, mert nem látszanak?... 


Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Mi a szarért hányok még mindig?!?! Persze a tízóraira megkóstólt ebéd jött ki, így ebédre már nem kívántam, tehát most éhezek. Sósmogyit nyomok, az most jó. Apa dolgozik az elvileg szabin persze :S


Reni Bölcsis néniknek én tényleg adtam volna vmit, sztem avon-rendelést 2000/ő értékben egy-egy Szaffirajzzal. Na de így hogy együtt adtunk ugye, más a helyzet. Ma végül apa vitte be a cuccokat (én inkább a wc-vel telefonáltam). Telefonálásról jut eszembe, majdnem belehánytam a mobilomba :oops:. Itt nincs intézményi játék-ajándék, két éve nincs keretük játékot venni a gyerekeknek :shock:. Nem ad a fenntartó (másra sem). Van egy veszélyesnek nyilvánított korlát, na azt se csináltatja meg az önkormányzat. Kerüljék el a gyerekek :shock:. Nem a csopipénz ment a gondozóknak, szedtünk be külön :D. Senki nem mondta, hogy nem akar beszállni. Gyávák :)


Era Testvérféltékenységre pont a Reni példáját akartam írni :). És igen, ha nincs, az gyanúsabb, mint ha van. De tudod, amit elveszít azzal, hogy tesója van (persze, hogy veszít!) azt egész másutt megkapja. No, nem a közös játékban, mert még vagy 2-3 évig ez nem lesz reális. Inkább olyan képességei fejlődnek (kompromisszum-készség, alkalmazkodás, érdekérvényesítés, manipuláció, kommunikáció stb.) amik tesó nélkül nem, vagy sokkal kevésbé. Én úgy gondolom, gyereket mindig magamnak szülök, nem a tesóknak. Aztán persze tényleg megszereti, és már nem vinné vissza, és édesen ragaszkodik is hozzá, de azért jó lenne, ha nem kéne Húgával annyit foglalkozni :). Szaffi 2 éves volt, Mesó 2 hónapos, mentünk át anyámékhoz. Pici rámkötve a kabát alá (így alig kapott + ruhát a nagy hóban). Kb. félúton lehettünk, mikor a beszélni nem tudó 2 éves elkezdett bőgni, én meg nem értettem, mi van. Aztán addig kérdezgettem, míg széttárta kis kezeit és potyogó könnyek közt szipogva hajtogatta, „HÚGA HOL?”. Addig nem nyugodott, míg be nem nézett a kabátom alá, hogy Mesó megvan, akkor mehettünk tovább. Ettől nem volt kevésbé undok vele utána :).


Pocid én se értem egészen :) Érdekes szög :)


Mondjuk én elküldeném qurvázni apát ha hajnali fél4kor keltegetne szexért. Ha sikerülne felkeltenie. Különben nyomhatná nekrofil üzemmódban, amilyen hulla akkortájt lenni szoktam :lol:.


Romantikus gyertyafényes vacsorától én spec a falat kaparnám unalmamban :lol:. Na meg ki is hánynám utána (nem a gyertyákat, a kaját :D). A zeneakadémiára elmennék egy este, az izgat. De ha választhatnék, akkor egy igazán nagy, fárasztó kirándulásra mennénk el kettesben. 20-25 km, koratavaszi időjárás a Mecsekben mondjuk, utána kakaó, házikosztos vacsi és egy hatalmas ALVÁS :D. Na az egy tökéletes nap lenne 8).


Liliom M7-Veszprém-Városlőd felől megyünk Németbányára. Az még Pápától délre van ugye. Egyszer lemértük, időben ugyanannyi Győr felé, de kb. 15 km-rel hosszabb.


Alexa Odaadták a vérvételi fiolákat? Na, így még nem jártam :). Mi azt beszéltük meg a nőgyógyászommal, hogy ezúttal kihagyom az AFP-t, mert szakmailag semmi értelme, ha volt a 12hetesen genetikai uh + vérvétel, akkor meg nem akarok a két ünnep közt a kórházban dekkolni (akkorra jönne ki). A haptitis-b-t meg leveszik a következő uh-n januárban. Igaz,így fizetünk érte 2-3000 Ft-t, de ha emiatt el kell mennem külön az Istvánba, akkor az nekünk nagyobb macera (burzsuj álatok vagyunk, igen :lol:). Engem rohadt idegesít ez az egészségügyben, hogy minden szarért különböző helyekre kell rohangálni :evil:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Lányok, görcsölés 500 mg magnézimtól elmúlt viszont kib.szottul fáj az egész szeméremdombom. Nem a hüvelyem, nem a hasam, a komplett szeméremdomb, de úgy, h járni sem bírok. Ez normális v rohanjak az ügyeletre? (Dokit nem merem felhívni...)


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Krampa tegnap nekem is veszettül fájt es latod a képet... a gyerek is jól kinyomta magat. Elozonel nem voltak ilyenek. Azert en racsorognek vedonore vagy dokira.

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Liliommanó: 3 fiolát adtak kettőt vérre egyet meg vizeletre azért mert nézzik valami vizelet-aceton.
azt tudom genetikai uh mert vinni kell az afp eredményét.Igen az Uzsokiba van genetikai uh.

rekuja:január 6-án az sztk-ba veszik le vért afp szűrésre.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


krampa: én felhívnám helyedbe az orvost.

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Renata: erre szamitok. Es remelem lesz is feltekenyseg.
Es azert hidd el, en neha nagyon orulnek, ha beallitana az a masik no.  nem birom az iramot

Pocak: a jobb felso az a vacsi  a bal also meg a gyerek. Tok erdekes, Dante nem nyomta igy ki magat, es ez a gyerek majdnem mindig bal oldalon van  sokszor ugy faj, annyira fesziti azt az oldalt. Kis lokott, mintha nem lenne eleg helye.



Kinga: a parom 16 volt, mikor eloszor ment turnezni (tancos) raadasul az USA-ba. Aztan elkezdte a sajat eletet, tancoltak itt-ott az orszagban, vegul itt ragadt. A fovaros kibirhatatlan, tiszta szmog, 20 milla a lakossag csak ott az sokkkkkkkk
Amugy balett tarsulatunk van, en is ott dolgoztam/tancoltam, amig meg nem szuletett Dante. Mostmar csak kapcsolattartas a szerzodo cegekkel, konyveles, szamlazas, zenevagas, stb... Ja, meg 2 gyerek kozott besegitettem, ha leserult valaki.


Ohhh Reka  jobbulast! en multkor pattogatott kukit nyomtam. Evek ota nem ettem, de olyan jol esett
Szaffi sztori de aranyos  azt hitte elveszett a teso
Vacsibocsi, ebbe nem gondoltam bele, en nem hanyok aztan az is leesett, hogy tanar vagyigy mar ertheto!


Neha olyan szarul erzem magammintha a gyerek a bal oldalra nonetokre feszit + faj es puklis. Lehet hogy ott tapadt?


KRAMPA hogy vagy???

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era:néztem a pocakodat.mintha akis fejecskéjét nyomán ki :)

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Era - De jó, hogy táncoltok! Az olyan jó amikor az ember azzal foglalkozhat amit szeret, és még meg is tud élni belőle! ... Gondolom azért hiányzik... Dantét is meg mozgatja a zene? 
Örökölt töletek valamit?
Nekem mindegyik fiú kinyomogatta magát itt ott amott, mondjuk ő is szokta, de ez majd később lesz igazán látványos most még nem lehet felismerni kezük, lábuk, hátuk vagy popsiuk, de méreteikből itélve mostmég csak utobbi kető jöhet számításba...

Alexa - Nekem a védőnő szokta nézni a havi látógatáson a vizeletett. (Igaz tegnap nem sikerült, mert muszájvolt reggel óvi elött elmennem még gyxorsan és 10-ig meg most nem ittam annyit, hogy sikerüljön...)

Rekuja - Testvérféltékenység szerintem egy bizonyos életkorig van látványosan. Nagyobb korkulömbség (már iskolás tesónál) már nem nagyon jellemző ők inkább várni szokták a tesó érkezését és rajonganak érte.!
Játszani nekünk már onnantól próbáltak a pici tesókkal a fiúk amikor már nyúlt, megfogta a játékokat és "el indultak" a játékokért... Csak úgy adogatták a milló plüst, hogy szegény gyereket szinte betemették...
Egyébként az is érdekesség, hogy milyen hamar ragaszkodnak a tesóhoz! Mindig számontartják ki hol van, mindenki megvan e és ehez nem kell nagy idő.
Hát én se tudnám elépzelni a gyertyafényes vagyorát a párommal hiába lennénk egyedül mi is valami mozgalmasabbat csinálnánk szerintem. Párom is nagy túrázó és én is rengetteget túráztam szüleimmel gyerekoromba amit talán tovább is fogunk majd adni a gyerekeknek, mert mi NEM játszótérre járunk levegőzés gyanánt, hanem kemény séta, biciklizés, motorozás 2-3 órákat ici pici koruktól így óviban mindig meglepödtek, hogy a "pici" 3 éveseink milyen jól bírják a kirándulásokat... Ekkor mondjuk, hogy kb 1 kezemen megszámolom hányszor voltunk járszótéren aztán csak néznek... Ha séta akkor nálunk az tényleg séta!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Bocsánat, össze-vissza leszek most, kivételesen.

Eleinte én is próbáltam szervezkedni, mikor visszaköltöztünk, de én lettem a burzsuj pesti, akinek telik egy 700 Ft-os mozijegyre, úh hagytam a fenébe az egészet. Itt nem volt kariaji vásárlás, csak egyénileg, titokban, mert akkor meg az volt ránk sütve, h "persze, neki azért lett ötös, mert viszi az ajándékot". A budafoki közösség ritka jó volt, általában kitalálták, h mi legyen az ajándék, összedobtuk rá, aztán csá. Akkor még sokat jártam ki külföldre, mindig hoztam vmi nagy csomagos csokit, különleges gyümölcsöket etc, etc, amiből kaptak egy kicsit a gyerekek, a többi meg haza vándorolt a gondozókhoz (persze nem ők kapták, dehát...na, nem lehet minden tökéletes).

Réka, a gondozó néni beszólása számomra ilyen "kis emberek bosszúja" akart lenni. Egyébként hatósági ellenőrzésnél nézik az üzifüzet vezetését, szólj rájuk, h nyugodtan írhatnak bele, arra van.
Én már nem hányok, de sokszor vagyok hozzá közel még mindig. Múltkor belefutottam a védőnőnél egy 8 hónapos kismamába, mondta, h ő még a múlt hónapban is hányt

Én csípem a gyertyafényes vacsorákat, van egy standard helyünk, oda szoktunk járni. Még lagzilajcsi is van.  Mondjuk az első pálinkáig szoktam őt elviselni, aztán elfogy az udvariasság és meg szoktam kérdezni a pincértől reménykedve, h le lehet-e halkítani. (élő zene)
Liliom: anyósodék nem engedik, h használd a gépet? Jujjj, nagyon nem bírnám...

Kettőnél több gyerekkel milyen a karácsony? Mennyire kell szervezni?

Alexa: én még sosem kaptam fiolát...

Era: balerina vagy? De jó! Mindig írigyeltem az átlagon felüli művészi képességekkel megáldott embereket, már csak azért is, mert nagyon béna vagyok... Zenei hallásom mondjuk van, de énekelni azt nem tudok. Viszont hallom, h én is hamis vagyok, úh nem is szoktam 
Enyém pocak is szokott így kinézni, de oldalt a jobb csípőcsontom környékén. Érdekes, Patrik is mindig oda kockult be.
Én az előző terhességemnél - igaz, csak a 7. hétig tartott - de felzabáltam egy komplett popkorn ültetvényt.

Renáta: szépek lettek a DIY cuccaid, csodálom a kitartásodat a gyerekek mellett.
Testvérféltékenység? Eléggé komplex téma, én nagyon tartok tőle, h a fiam hogy fogja átvészelni. Már kezd nagyon kamasz lenni és ez a leválési fázis eléggé megvisel mindkettőnket, nem tudom, h mi lesz, ha megérkezik a tesó. Biztos, h az elejétől kell egy bébicsősz, h tudjak azért vele is foglalkozni pár órát naponta, talán az enyhíteni fogja.

A fájdalom miatt felhívtam a védőnőt, mielőtt ide írtam volna, de nem tudott válaszolni. (Igazából nem is tudom, h mire jó az öreglány. Eddig bármit kérdeztem, semmiben nem tudott segíteni, a kávé után 85-ös vérnyomásomra meg azt mondta, h tök normális. Tényleg az?)  Na, felütöttem gugli barátomat, azt írák, h lazulnak az izületek és ha egyéb panasz nem kíséri (görcsölés, vérzés), akkor semmi vész, majd elmúlik. 14. héttől várható.



Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Krampa - Hát nem jó ha fáj mindenfelé, de elvileg tényleg normális...
Neked most mekkora is a nagy fiad? Mert nálunk a családban már 8 év fölötti korkülömbséggnél nem szokott testvérféltékenység jelentkezni... Vagy nagyon minimális. Ők már inkább rajonganak a tesókért! Neked mennyire várja a tesót a nagy legény?

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Ezt még tegnap délután kezdtem el, de itt maradt a wordben :D


 


Megjártuk oda vissza :) ÉÉÉÉÉSSSS beszélgettünk az úton! Felnőtt dolgokról (na jó, a csajokról is). Szerintem 3 éve nem mesélt ennyit a munkájáról 8). Nagyon szép lett a felújítás, amit csináltak a házon 8). Aszem, nagyon jó, hogy a helyieket bíztuk meg, mert nem elég, hogy az ablakcsere után levakolták kívül sárgával a keret mellett a házat, belül meg kimeszeltek, de most kétnaponta átmegy az egyik srác és befűt, hogy száradjanak a falak :shock:. Na ez alapos munka! (és a tűzifa mennyiségünk alapján nem is nyúlt le maguknak belőle :D).


Felhoztuk a pálinkát, 12 l, most azt töltögettük szét, hát… már a szagától jó kedvem lett (nem szeretem a pálinkát).


Krampampuli Normális védőnő mindenre azt mondja, hogy kérdezd meg az orvosodtól :D. Eddig egyszer volt nekem hasznos, mikor az orvosoknak fogalmuk se volt, mi a baj Mesónál (az epés rohamokkor), na akkor ő jutott el oda, hogy már látott ilyet, nem feküdt-e itt-meg itt a gyerek előző nap :roll:. (ha valakinek a jobb bordája alá kúszna be a kiselefánt, azonnal erőteljesen nyomja le!!! De tényleg!!!)


Kettesben vacsizás apával most tényleg szélsőséges lenne, ő fogyózik és nem eszik 6 után, én meg nem bírok 6 után enni :)


Jobbulást! Te tudod, mennyire fáj, neked kell dönteni, mit teszel :). Néha úgy tud szúrni a szalagok nyúlása, mintha késsel döfködnének :evil:. Még jó, hogy nekem nem volt ideje a szalagoknak visszarendeződniük Mesó után 8).


Liliommanó Hát Szaffi is néha nagyon rendesen adogat dolgokat Mesónak, de azért nem bármit :lol:. Sőt! Inkább csak cserél vele. Sokszor Mesó is úgy megy már oda Szaffihoz, hogy viszi a csere-alapanyagot :). Kereskedő lesz belőle :D. Mi játszózunk is, túrázunk is, sétálunk is. Jobb szeretek szabadban lenni, mint bent, most szenvedek is itthon. Tavaly, amikor a kicsi még aludt a babakocsiban télen is sokat voltunk lent, de Mesó pont abban a korban van, amikor kint csak szenved :( Még nem jár elég stabilan, már nem ül meg a kocsiban :(. Ezért lesz jó a nyári baba, neki ez az időszak nyárra esik, akkor meg pokróccal, kertben eltotyog, remélem (na jó, megy a karámba, mint a disznók az ól előtt :D).


Nálunk a 8 éves unokatesó féltékeny volt, mikor Szaffi megszületett. Pedig nem volt napi szinten szoros a kapcsolat, de addig ő volt az egyetlen gyerek a családban, egyetlen unoka stb. Nem volt vészes, de éreztük, éreztette a nagyszüleivel stb. Szerintem ez nem elmúlik a korral, csak könnyebben titkolják, így ha a szülő nem figyel rá, vagy túlságosan leköti a kicsi, akkor tényleg azt hiszi, hogy nincs. A gyerek meg magába zárja :( 12 éves kor nem könnyű, eleve egy életkori krízis közepén van, tanári tapasztalatommal az „engem nem szeret senki” megfogalmazással írnám le, de van valami szép neve pszichológiában :).


 


Ma öltöztettem Szaffit az étteremben, mikor indultunk haza. Beraktam a sapim a két lábam közé, amíg a kabátot ráadtam. Kis 3 évesem jó hangosan, hogy biztos az egész teremben mindenki értse, felkiáltott:


-         Anya, mért raktad be a puncid közé a sapimat? Most a puncid tartja? :oops: :oops: 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Liliom, 12 éves a kölköcském. Aggódik a babáért, de igazából azt élvezi a terhességgel kapcsolatban, mikor arról mesélek, h hogyan vártam őt.

Réka: jó emberek laknak arrafelé. Az itteniek már rég beköltöztek volna a házba.
Remélem, azért legalább egy csárdába betértetek. Ha kicsit jobban leszel, izzítsátok estére is a nénit és lépjetek le vmerre egy kicsit (mozi, ilyesmik) Nekem nagyon hiányzik most.

Ma barnáztam, felhívtam a dottojbácsit, hétfőn megyek. Ha gáz van, akkor ügyelet. Mondta, h készüljek úgy, h ott is fognak. Kiscsirkém nem szeret shoppingolni.

Arra a szitura gondolsz, mikor a gyerek lába a jobb bordád alatt ficereg és epét hánysz naponta 3X? 
Nyehehe: nagyon csípem a lányodat. Szeretném majd látni a fejedet, mikor 3 gyerek ontja az igét (nálunk ezek kimaradtak)

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, csak beszívtunk valami felsőlégúti vírust, és 2 hete szívunk vele, gyerekek meg én felváltva. Viszont visszaolvastam az elmúlt 2 hetet :D Ha kicsit összevissza amit írtam , bocsi 3 részletben ment csak a dolog :D

Renáta: csinos a pocakod :) Már van vonalzója a nagyoknak ;) Szerintem 3 gyerek 9-szer annyi rumlit csinál, minimum :D

Alexa: üdv itt, és gratula :) Neked is zsépen gömbölyödik a pocakod :) Én ezekben a nem jóslós dolgokban nem igazán hiszek, 3 gyerekből legalább egy mindegyiknél hibádzott. :D

Réka: Chrysler grand voyager maradt. Volt még mellette a Renault grand espace, de mondták a szervízben (van másik Renault-nk), hogy nincs hozzá utángyártott alkatrész, csak gyári, és bontókba se nagyon van, úgyhogy horror a szervizelése, ha valami tönkremegy benne.
Uhh, ilyen liftes kéz beszorulós balesetünk nekünk is volt Zalánnal, szerencsére még időben kapcsoltunk, elrántottuk a kezét, de nagyon sírt szegény.
Ez a tesó születés utáni altatásos mizéria is ismerős. Miután Csenge megszületett Zalán képes volt este 10-ig kirohangálni és szórakoztatni minket, pedig egészen addig normális időben elaludt (az más kérdés, hogy több mint 2 éves koráig nem aludta át az éjszakát)
Hányás mondjon le, de gyorsan most már.
Pénteki "randi" látom jól sikerült :)

Mozgás: én Zalánnal terhesen jártam kismama tornára, nagyon jó volt. Most sajnos nem tudom megoldani a másik 3 felügyeletét, pedig olyan jó lenne menni megint.

Krampa: segítségem nem igen van. Anyukám kijön kb 2 hetente péntekenként, mert aznap csak kettőig dolgozik, de sajnos elég messze lakunk egymástól. Ezenkívül ha nagy gáz van, valaki mindig tud segíteni (4 tesóm van, unokatesómék itt laknak nem messze, de náluk is sok gyerek van). Én látom a pocakot a képen, ez megnyugtat? :D Doki arcára kíváncsi élennék, amikor a képébe nyomod a mintavételhez a vibrátort, közvetlenül szülés után :D Ilyen szeméremdomb fájásom nekem is szokott lenni, már Bencével is volt, állítólag előfordul. Most olvasom a barnázást, az már nem jó :S Drukk, hogy elmúljon minél előbb, és a karácsonyt ne a kórházban töltsd.

Era: Dante még nincs elkésve a beszéddel, Zalánnak 2 éves 3 hónapos koráig kb 7-8 szava volt. Csenge már keményebb dió, vele április óta fejlesztére járunk, de ő akkor már majdnem 3 éves volt. Most kezdett el beszélni 3 hónapja, egyre ügyesebb.

Milli: remélem lassan hozza a postás hozzátok a megnyugtató leletet :)

Hazajövetel: én örülnék, ha haza lehetne jönni 24 óra után a kórházból, a második-harmadik napot már nagyon rosszul szoktam viselni.

Barbi: gratula a kisfiúhoz!

Karácsony: kakaós bejgli már kész, bár szétrepedt, de nagyon finom. Diós bejglinek egyelőre csak a tölteléke van meg. Mézeskalácsot még díszíteni kell, meg még szeretnénk csinálni 1-2 sütit, meglátjuk mi fér majd bele az időbe. Ajándékok már meg vannak, de még csomagolni kell őket, azt majd holnap este. Én most kezdtem el nagyon várni a karácsonyt, holnaptól itthon van a férjem, kicsit nyugisabb lesz az életünk :) Takarítás: majd ahol nmagyon látszik, ott takarítunk még egy kicsit, de csak apósm jön 26-án addig meg a gyerekek még százszor tönkreteszik azt, amit én rendbe raktam. Többi helyre mi megyünk.

Család: én szüleimmel nagyon jól kijövünk, csak sajna viszonylag messze laknak (nem az ország másik vége, de nem is fél órán belül). Párom szülei elváltak, velük elég minimális a kapcsolattartás, évi néhány alkalommal találkozunk. Én néha sajnálom, hogy így alakult, gyerekeknek szerintem jobb lenne, ha több kapcsolatuk lenne a másik oldalon lévő nagyszülőkkel is, de már feladtam.

Makka nálunk kettő, egyiket simán lehet a farkánál fogva húzni, sőt befekszik a legkisebb elé néha, hogy nyúzza (szerintem szimplán h*lye, de mindegy). A másik először nyávog, aztán fél percen belül harap. De ő igyekszik elkerülni a gyerekeket.

Szex: ööö... izé... Az én fejem néha eléri a párnát még azelőtt, hogy elaldunék. De nem mindig. Na meg az első sok hétnyi hányinger se tett jót a házaséletünknek. Era minden elismerésem, én férjem ha felébresztene fél 4kor, azt nem biztos, hogy túlélné :D

Liliom Kellemes Ünnepeket Nektek is!

Tesó: hát, kíváncsi vagyok, nálunk hogy fog a meglévő 3 viszonyulni az új tesóhoz. Zalán nagyon örült anno Bencének, néha most is bejelnti igényét egy új kistestvérre. Csenge mikor meglátta Bencét elbőgte magát, Bence meg állandóan rajtam lógna, szóval érdekes lesz.

Gyertyafényes vacsorára bárki helyett szívesen elmegyünk a párommal, jó lenne kicsit nyugiban ülni :)

Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Valamit írok...már megírtam, de Luca kinyomta a gépet...500 oldal lepötyögése után és elszállt

Voltam Uh-n. AFP, cukor rendben, baba rendben kukac van Én megmondtam Linda is megmondta (Mesi előtt egy héttel: Anyu...kisfiú baba ficánkol a pocakodban) Igazából addigra már elbőgtem magam a himnusz megható szövegén, szóval teljesen hihetőnek tűnt

A féltékenység nem korkülönbség függő. Én a szüleimet utáltam a húgom miatt, de csak halkan. Meg gondolom kezdtem lázongani néha...de csak a belső haragra emlékszem. Én 7 voltam, mikor nagytesó lettem...A kamaszoknál szokott még komoly lázadás fellépni, de sztem azt a szülők nem a tesónak tudják be, hanem a kamaszkornak

Réka
Szaffi halálosan cukinciki lehetett

Pont ma borultam ki a kupihegyek miatt. De Zsiráf...tök igazad van :) Azért az zavar, hogy lábbal tolom majd odébb a játékokat, hogy helyet csináljak a fának Anyu 26-án jön délután. Addigra rendet csinálunk (előtte 1/2 órával) Meg ügyelek majd, hogy a fényképezőgép látószögében viszonylagos rend legyen
Mi csak mézes linzert sütöttünk. VAlamennyit díszítettek a gyerekek. Luca mellett nem könnyű. TAlán holnap lesz rá alkalom, míg alszik. HA ébren van, simán kizabálja a nagyok kezébőla  díszítés alatt álló kekszeket Bejglit nem sütök. Túl időigényes. Lesz helyette mágnás diós pite karácsonyi díszbe öltöztetve. Az is van olyan fincsi, mint a bejgli :P
Anyu mondta ma, hogy 26-án délelőtt jönne (az nála 11 és 1/2 12 között van). Ez azt jelentené, hogy nálunk ebédel. Ezért mondtam, hogy inkább jöjjön délután :D Jobban örülnék, ha ő főzne és sütne ránk, nem epdig fordítva, szóval jöjjön délután

Mozgás
Én mozgok eleget Nekem nem hiányzik ;) Mondjuk egy specifikus izomátmozgató torna az jólesne, de esélyem nulla. HA nagyon fáj a nyakam, akkor előkapom a szülés utáni torna dvd-t, ami nagyon jól átmozgatja ezeket a részeimt és próbálok rászánni 20 percet 2-3 napig.
Én szeretem a játszóteret. Ott egy picit lehet lazítani és a gyerkeknek is jót tesz a szocialiálódás meg meg olyan mozgásformákat tudnak gyakorolni, amit otthon nem feltétlenül (hinta, pörgés-forgás, mászás) Ezek nagyon fejlesztik a lemaradt gyerekeket. Nekünk pont ezért itthon is vannak ilyen cuccok, de jó időben fejlesszék magukat a szabadban

Kinga
Alexandernek jót tenne a sok játszózás pont amiatt, amit írtam. Hinta, hinta, hinta. ÉS minden, ami egynesúlyozás, pörgés.
Anyósodékat pedig becsüld meg. Mert azért ha nem is érzed annak, az, hogy együtt laktok segítség, mert a háztartás megoszlik. Gondolom nem te mosol-főzöl-takarítasz minden nap.

Egy semmitmondó kép a pocakról :D de sokat sejtet a rumliról




ÉS BOLDOG KARÁCSONYT NEKTEK!


Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Liliommanó: a védőnőm csak az eredményt írja be a könyvbe. Mindig a terhesrendelésen küldenek engem vizsgálatra.

krampa. én kaptam. Mindenhol máshogy van.

Zsirafcapa:Köszi. Én is gratulálok neked! Amúgy én se hiszek benne.Csak kíváncsi voltam a véleményekre itt.

hrenata: gratula a fiúhoz. Mi lesz a neve?

Boldog  Karácsonyt!

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Reni, gratula a kissráchoz!:) Majd vihetjük a srácokat bandázni a játszótérre:)

Krampi, remélem minden rendben lesz, és nem kell az ünnepek alatt kórházba menni:(

Nálunk is megvolt az AFP, minden rendben volt.

Era, nátatok milyen kint a karácsony?:)

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Mamáék beogrottak az óviba valamiért, úgy hogy gyorsan jelentkezem még 1x...

Zsiráfcápa - Nahát majdnem 1 idősek a gyerekeink! (Csak nálunk mindegyik fiú...) És pont egy napra vagyunk kiírva a legapróbbakkal...
Te még szoptatod Bencét? Egyébként én se tudom, hogy lesz majd mert Zsombor egész nap rajram lóg takaritani enni se tudok tőle... És most, hogy beteg meg még rosszabb a szoptatás is több lett pedig már alakult a leszokás...

Renáta - Én tisztaság mániások között  lakok... És így e miatt sok a vita is de hiába takarítom ki minden nap a lakást pik pak hazavágják ha itthon vannak... (Mert nálunk ilyen sosem volt...) És élből minden piszoknak el kéne tünnie...
Tudom, hogy vannak a játszótérnek jó oldalai is de gyakorolják az óviban... Ott legalább nem csupa kutya és gyerekszar a homokozó, mert nálunk vannak olyan szülők itt errefelé aki a homokozóban ásnak egy gödröt és oda intéztetik a gyereekkel a dolgukat... Aztán ugyan abban homokozóban kicsita arrább játszanak tóvább Ez vágta ki nálunk biztosítékot és azóta nem nagyon járunk. Itthon van trambulin, hinta, hinta ló stb... már ami elfér a pici szóbájukban...

Krampa - rmélem minden rendben lesz veletek! Pihenj sokat inkább legyen más a karácsony csak jöj rendbe mihamarabb!
Én 13 voltam mikor öcsénk született hugom 11 és mi nem voltunk féltékenyek egyáltalán! Imádtuk segítettünk ahol lehetett körülötte és sokat játszottunk vele meg babusgattuk... Párom nővérének majdnem 9 éves volt 1,5 éve mikor nagytesó lett másik apukától..., de imádja a picit és nem féltékeny nektek is hasonlókat kívánok!

Karácsony - Este mama megsütöttte a bejglit... Én pogit és mézeskalácsot csinálok majd a fiúkkal már majd 1 hete igérem nekik úgy néz ki ma bele fog férni az időbe...

Boldog karácsonyt mégegyszer mindenkinek!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Uh, Liliom, ez a homokozós sztori most egy kicsit megütött.
Hát igen, 3 gyerek tud ám rámolni rendesen.
Nekem van egy gyerekorvos ismerősöm, 6 fia és 1 lánya van. Azt mondta, h addig csinálták, míg lány nem lett

Zsiri: jobbulást nektek!
Ilyen mazomacskánk nekünk is volt, a kutya húzgálta a farkánál fogva a földön. Sokat játszottak együtt, jókat vigyorogtam rajtuk. Szétszívatták egymást, csak Bajusz immunbeteg volt és egyszer nem jött haza. Egyébként 3 éve karácsonykor találtuk a teraszon.
Mamáék egyszerre nem vállalják a gyerekeket?
Reni: Sztem a lábbal odébb lökött játékokkal összesen egy baj van: a Lego éjjel alattomosan támad! Én sosem csináltam a karácsonyból nagy ügyet. Kupi van, lesz.rom. Veszünk halászlevet, főzök vmi egyszerűt, gyorsat, előző nap sütünk 2-3 féle sütit (somlói, mézeskalács, mézes-grízes, időnként bejgli) és játék van délutántól. Bár tavaly már gépezés ment és mivel idén is szgépes játékokat kért, holnap is csak kuckulni fog. Ez a rész azért nekem hiányzik. Nől a gyerek

Kisfiú, szupeeerrr!
Cukik a képeitek, a hasrapuszis különösen.

Milli: Mizujs?

Barbi: örülök a jó AFP-nek, én azért félek tőle...


Közben jól lettem. Barnázás akkor volt egyedül, azóta nem, remélem, h így is marad, csak beparáztam. Rájöttem, h a legminimálisabb stressztől is görcsölök, úh erre majd vmit ki kell találnom. Lehet, h megpróbálkozom cickafarkfű teával...

Boldog karácsonyt mindenkinek!


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


krampa: nagyon vigyázz magadra! Akkor már jobban vagy?

Békés Boldog Karácsonyt!

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


SZia, Alexa! Most minden oké, csak pihiznem kell. 28-án ügyel az orvosom, mondta, hha vmit nem kerek, akkor menjek nyugodtan, rám néz.
Ti rendben vagytok?

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Szia krampa!

Én éjszaka nem voltam valami jól.Nagyon fájt a derekam, feszült a pocim és a cicim.Bevettem magne b6-ot és jobban lettem 3 órán keresztül szenvedtem.De most már jól vagyok.Akkor pihizz sokat és vigyázz magatokra! Boldog,Békés Karácsonyt Kívánunk Nektek!

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok csajok!


Hétfőn d.u elöntött egy kis piros vér, majd egész estig barnáztam. Természetesen ez kis alhasi fájdalommal is járt. 13 hetes és 3 napos vagyok.


Bementünk a kórházba, és a doki azt mondta, hogy még a baba él, de nem biztos hogy megmarad ez a terhesség. Azt nem tudja megmondani, hogy mitől van. Bent is kellett maradnom a kórházba, de tegnap hazajöhettem Karácsonyozni, és holnap kell visszamennem. 


Valakinek volt már ilyen hasonló esete? Totál kétségbe vagyok esve, és csk a netet bújom, ogy ez mitől lehet. 

És még el nem felejtem: BOLDOG KARÁCSONYT MINDEKINEK!

mylife88
 
 


Szioka!

Jaj ne idegeskedj! Pihenj sokat. Nem erőltetted meg marad igy karácsonyra készülődés közben?

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Mylife, felejtsd el a netet, csak szarabbul leszel tőle. Tényleg... Nekem csak barnázás volt szombaton, de egy du alatt elmúlt, a görcsök viszont maradtak. Hétfőn már jól voltam, tegnaptól megint nem vagyok túl rózsásan, úh én is bemegyek szombaton a kórházba, akkor ügyel az orvosom. Addig fekszem és tolom a magnéziumot. A 8. héten is volt vérezgetés, én akkor kaptam duphastont és magnéziumot. A panaszaid megvannak még?

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Mylife, kitartást! Azóta is van vérezgetés? Én hiszek abban, hogy segíthet a babának, ha + gondolatokat tömsz az agyadba, még ha kényszerből is!!! Kaptál vmi gyógyszert, hogy segítsenek a babádnak? Utrogestan? Magnézium megy dögivel?

Mindenkinek boldog, kerekedő karácsonyt! Végre elkezdtem hízni, így már nem -4 kg hanem -2 kgnál tartok 8) Van előnye is a karácsonynak. Anyám is kiposztolta facebookon, hogy jön nyárra a 4. unokája... pedig 3 hete még fel volt háborodva azon, hogy anyósom kiírta... Aszem én vagyok túl konzervatív e téren :roll:. Mindegy, akkor se akarok kitenni uh képet :roll:. Aki fontos, úgyis látja rajtam, vagy beszélünk priviben és mondom :roll:. Ti mennyire tettétek "publikussá"?

nálunk igazán jól sikerült a karácsony, a "szűk" család itt volt szenteste fafelgyújtáson (mi 4en, nővéremék 3an meg anyámék 2en). Nálunk ilyenkor nincs vacsi, csak süti+sajttál. nem zabálni találkozunk, hanem együtt örülni a kicsik örömének, és ez nagyon megvolt. Hannának megvettem azt a capitalit, amire vágyott, ő azért ujjongott, a lányaim megkapták Hanna régi duplo-készleteit 8nagy kartondoboz) ők meg azért. Ja és a diavetítő nagyon bejött SZaffinak, tiszta édi vele :) A fene se gondolta, hogy a sok youtube mellett Mazsola és a hóember vagy a Török és a Mehemed diafilm formában ekkora élmény lesz 8). Nagy zabálós karácsony ma volt anyáméknál, uncsitesóimmal együtt (nagynénémék 2en, 3 uncsitesó, az egyik felesége és két kicsi lányuk, nagymamisom). Julával (ahol a két kicsi lány van) már majdnem sikerült beszélgetni is a nagy tömegben :D

Képzeljétek, amíg nagybátyámék nagybátyám anyukájával 25én délelőtt templomban voltak, kirabolták a 85 éves Eszter nagymama lakását :evil:. Szerencsére nem vittek el igazán nagy értéket, de tudjuk, milyen bizonytalanságot jelent ez bárkinek :( Nagybátyám úgy fogalmazott, leginkább az ünnep hangulatát lopták el tőlük :(


Reni Gratulálok a fiúhoz :) Legalább egyensúly lesz a családban :D Mondjuk háton fekve még sokáig nem lesz túl látványos a pocink :D Csúszdás képért gratula, nekem kb. félévente 1 olyan kép van, amin mindkét lány arra néz, ahol a fotós van :D Chrysler g.v van valakinek a házban, bár nincs sok gyerek, csak 1 unoka. Szoktam nézni irigykedve, hogy mennyivel könnyebb betenni a 4 évest, mint a sima személyautóba :). Liftes sérülés nyoma még mindig látszik a tenyerén (aszem 3 hete volt :(). Szaffi is elmúlt már 2 éves, mire átaludta az éjjelt :). Mesó meg 4 hónapos kora óta alszik 8 órát egyben, kér tápit, és alszik még 2-3at általában (ha nem, megpróbáljuk meggyózni, hogy 5kor még nem kelünk fel :lol:)


Krampampuli Pénteki apával-napon nem volt semmi csárdázás, siettünk haza, hogy „leváltsuk a bébiszittert”, mégis óránként 1000 Ft :roll:. De a benzinkútban ittunk egy kávét, az számít? :lol: Látom, epét hányós alkalmat nagyon jól ismered :wink:. Igen, pont arra gondolok :lol:. Csak nem napi 3x hánytam, hanem folyamatosan, úgy húsz percenként :evil:. Ha mindez a 36-38. héten van 5 percenként visszatérő hasi görccsel, hát azért bemegy az ember lánya a szülészetre, hogy most akkor mi van?! Már csak azért is, mert kb. fél nap alatt produkáltam a kiszáradás tüneteit :roll:. Szaffi szövegei nagyon édesek, ha nem engem éget vele, hanem az apját :D Megkérdezte anyámtól, hogy „Nana, azéjt nagy a pocid, mejt neked is baba van benne?”. Anyám megnyugtatta, hogy nem. Mire Szaffi kicsit odabújt hozzá: „azért ne legyél szomojú, jó?” :lol:


Barbi Éljen a jó AFP eredmény 8) Főleg, mert az sokszor tévesen rossz, és marha idegesítő emiatt még két hétig izgulni :evil:.


Alexa Nyugi és szedd rendszeresen a magnéziumot, egyre többet görcsölnek majd az izmok, nem csak a méhed körül. Nekem folyton a vádlim jelzi, ha keveset vettem be :evil:. A tested egyre több ismeretlen jelzést fog adni, lazíts, ne izgulj mind miatt, normális a nem normális érzés, ahogy egyre nagyobb hely kell a babának :wink:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


mylife nyugi ne idegeskedjél és pihenjél sokat.

krampa már jól vagy?

rekuja rögtön vettem is magneziumot és el is múlt azóta nem volt.:)

alexa029
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok, Kinek hogy telt a karácsony?

Terhesség publikussá tétele? Lássuk csak: tudják a közvetlen m.társaim, a keresztanyámék, a gyerekem pár barátja (sokat segítettek, míg feküdnöm kellett és hozni-vinni kellett Patrikot). Tekintve, h egy 3500 fős faluban élek, akik látták, h bementem a védőnőhöz, magzatvédőt vettem a patikában, az mind tudja - bár én nem ismerem őket. FB-n és egyéb közösségi oldalakon nem vagyunk fent (sem a párom, sem én, Patrik erősen kontrollálva van rajta)

Réka: fafelgyújtáson??? Emlékezetessé tettétek a karácsonyt a gyerekeknek?
Sajnálom a nagymamát, még jó, hogy nem volt otthon. Nálunk ilyenkor szokták összeverni az időseket.
Nekem 4 éves volt Patrik az első átaludt éjszakáján.
Szaffi tényleg nagyon édes
Az első bébicsősznél ezt a hibát én is elkövettem, aztán azt csináltuk, h x óráig órabér, aztán napidíj (10.000 Ft estig). Két gyereknél ez nem tudom, h hogyan fog módosulni.

Alexa: köszönöm, most már csak a derekem fáj. Konkrétan úgy járok, mint akit kőkeményen meganalizáltak, úh továbbra is fekvés Frankón kezdek most már hiperhisztis lenni. Ráadásul tegnap nagyon lusta volt a kiscsirkém, csak azt éreztem, h van egy puklim, de ficeregni azt nagyon nem akart. Jól meg is ijedtem. Reggel elegem lett, odébb nyomtam és most tekereg (a párom szerint majd jól megkopogtat, ha kibújik, h "jó ez neked??")
Te jól vagy? nem viselt meg a családlátogatás?
Tényleg, az áprilisi vizsgád után nincs kedved megpróbálni egy szocped BA-t? Most kapnál egy rakat plusz pontot.

Képzeljétek, lett pocakom Egyik hétről a másikra ugrott egy nagyot, de azért még mindig vannak ruhák, amikben sokvoltatöltöttkáposzta kinézetem van (sajna ebből van több, de leggingsben, tunikában már cuki)


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: