Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már javában megy az építkezés, a nyár végén költözünk Veresegyházra. Már nagyon várom! Addigis szeretnék megismerkedni veresi anyukákkal, mert a társaság nagyon fontos nekem is és a kicsinek is. Ugye? A kisfiam 14 hónapos, majd szeretnék vele elmenni a baba-mama klubba Veresen, ott találkozhatunk is. Üdv, Callye
callye
 
 


Hm. Veresen vagy nehéz hozzáférni a nethez, vagy nagyon elfoglaltak az anyukák. Sajnálom, mert nagyon szeretnék ismeretségeket kötni... Kép
callye
 
 


Helló!

Én erdőkertesen lakom, nekem még a pocakomban van a lakóm, okt 30-ra várjuk, de esetleg én szolgálhatok infóval a környéket illetően, Te pedig nyilván tapasztaltabb anyuka vagy, mint én!Kép

Egyébként a magzatok kor szerint /2005. téli babákban van 1 királykat nevű lány, aki szintén veresi és az állomáshoz közel lakikKép)

Esetleg gyere abba a topicba Te is, több élet van, mint ittKép

Kép
hencsi
 
 

 
 

Sziasztok!Szerintem nem kellene elszaladnunk innen,tartsunk össze!Vagy már tényleg nincs itt senki? Írjatok!!!!!!



Helló!

Én ide is benézek, de nincs valami nagy élet ittKép

Neked mekkora a babád?

Heni

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok Veresi Anyukák!

Nekem még a pocakban van a babám, szeptember végére várjuk. Kerepesen fogunk szülni a Surányi dokinál. Van valakinek tapasztalata?
Csonkáson lakunk és valószínűleg bölcsisek leszünk. Hol van Veresen bölcsi és milyen? Érdekelne az is hogy milyen tapasztalatotok van a gyermekorvosokkal?

Köszi Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Én nem egészen veresi vagyok, hanem fóti, de az már igazán nem távolság Kép
Sajnos tapasztalat még nincs, a 39. hetemet taposom, lassan megyek, elválok ettől a közelségtől, ami most van köztünk, de várom is, hogy meglássam a babám Kép

Februárban költöztünk Fótra, Pesten fogok szülni, és sajnos ismerős nem nagyon van errefelé... Hátha itt sikerül. Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

A kerepesi kórházról elég sok jót hallottam(szülészetéről), de én nem merném beváállalni, próbálok infót szerezni erről a Surányi dokiról majd...

Én Erdőkertesen lakom, de mint irtad Oxigen, ez nem távolság....
Kicsit irigykedem, a 39. hét miatt, de már csak néhányat kell aludni és én is itt tartokKép Ma vagyok 17+1Kép))

A veresi gyerekorvosról illetve a bölcsiről sajna nincs infóm, de pl a kertesi gyerekorvosról is keringenek ilyen meg olyan mondák is, bár nekem vele a kishugom kapcsán eléggé negatív a tapasztalatom, ezért félek is h 1 csecsemővel mennyire fog tudni boldogulni, mivel ugye ott nemnagyon lehet kommunikálni h mi fáj és mi esik jól....

Betti, ha megtudsz valamit a veresi gyerekdokiról írd meg kérlek.

Most megyek, mert sajna dolgoznom kellKép((

Tényleg! Oxigén te gondolom nem dolgozol már, de meddig dolgoztál, illetve Betti Te meddig fogsz dolgozni?

Kép
hencsi
 
 


Szia Hencsi!

Örülök h egy kicsit éledezik a rovatunk. Köszi az infoszerzést, és miért nem mernéd bevállalni a Kerepesi kórházat?
Bölcsi ügyében még nyomozunk tovább, bár még van idő.
Én is dolgozom még, szeretnék amíg lehet. Nagyon szerencsés helyzetben vagyok, mert a főnökömnek múlt héten született meg a fia, úgyhogy nagyon megértő velem. Én még csak a 21. hétben vagyok tehát mindenkit irígylek aki ennél "idősebb". Ha hallotok valamit a Surányiról akkor osszátok meg velünk.

Köszi
Betti
betti1977
 
 


Hencsi: Én a 6. héttől itthon vagyok, veszélyeztetettként. Nem is nagyon akartam, amikor kideerült, hoyg babám lesz, akkor ment el a főnököm, engem is küldtek volna, de akkor már nem lehetett. Marad a jeges viszony, nem hiányzott. Mondjuk ha nem ez lett volna, akkor sem dolgoztam volna sokkal tovább, csípőkopásom van.

Én is irigylem magam, hogy eljutottam idáig, már nagyon várjuk a kisasszonyt, bármikor jöhet, a mai UH-n végre kimondták, hogy célegyenes, már csak nyílnom kell, a baba teljesen kifejlődött KépKépKép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziaszok!

A kerepesi kórházban én nagyon sokszor voltam kiskoromban "vendég", illetve most látogatóban is jártam néhányszor ott és nem tetszik, nekem valahogy rideg és idegen....

Már sok helyről hallottam, h a szülészet jó, felújították meg minden, de nekem nem tetszik, amugy biztos jó lehet, mert a nőgyógy részen is volt 1 ismerős hölgy ilyen nőgyógy műtétre tök hirtelen kellett műteni stb, szal se orvosa nem volt, se pénzelni nem tudott előtte senkit, de elmondása szerint is teljesen korrekten bántak vele! A sógornőm is kerepesen szült, de én úgy vagyok vele itt talán Pesten jobb a tecnika, hamarabb lehet segítséget kérni más kórháztól ha baj van meg ilyesmik is motiválnak...

Én még most vagyok a 18. héten, sajna nem érzem még a mocorgást, de már nagyon izgatott vagyok, h mikor...Kép
Pénteken leszek 17+5, akkor kell mennem genetikai uh-ra, szerintetek nem baj h nincs még betöltve a 18. hetem?
Mult7en voltam AFP-n, az eredményt is pénteken fogom megtudni majd.

Nekem is megértőek a munkahelyemen, csak az a baj, h sok a munka és el kell végezni, mese nincs, viszont otthon nem szeretnék hamar maradni, mert részben pénzben sem mind1, másrészt és ez a nyomósabb, van 1 vállalkozásom és hát itt szoktam az otthoni cégeim dolgait kinyomtatni, fénymásolni stb, mégiscsak kedvezőbb ha a cég pénzét költöm ilyenre, nem a munkadijamatKép szoval amig lehet huzom az otthonmaradást, csak másnaponta szörnyen fáradt vagyokKép

Reménykedem ha lemegy ez a máj 31 örület, utána jobb lesz.

Oxigén!
Ez a csipőkopás nem teszi fájdalmassá a tágulást?
Nekem ha a kertben tevékenykedem hosszabban, akkor jön elő, hogy este lefekvés után oldalra is nehéz fordulni mert a farkcsontom annyira fáj...senki nem tud rá megoldást, így a fizikai megpróbáltatások most váratnak magukra....
Állítólag van akinél ilyen hamar elkezd tágulni a medence....Te ezt elképzelhetőnek tartod? Meg ha a medence tágul, miért a farkcsont fáj?Kép

Jaj, néha én is szeretnék már a 3x-edik héten járni, de néha annyira félek a szüléstől, hogy el sem tudom mondani....

Oxigén, te hol szülsz majd?

Nagyon meleg van ma is, Ti nem szenvedtek?

Sziasztok

Kép
hencsi
 
 


Jajj!
Oxigen! Megnéztem az albumodat, nagyon tuti helyen lakhattok, a kilátást elnézve, vetekszik a miénkkelKép)
Melyik része Fótnak, ha nem vagyok tolakodó?

A tulipánfát én mangolia v magnólia fának ismerem és nagyon szeretnék én is, csak az a baj, hogy nálunk puszta homok van és félek h nem maradna meg és hát ugye nem olcsó....nem tudsz véletlen szaporítani valami fakezdeményt?Kép

Na megyek mostmár tényleg, mert nem haladok a munkávalKép

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok Hencsi, Oxigen!

Tudom, hogy titeket nem érint, de elmondom, hogy tegnap voltam a kerepesi kórházban nyílt napon. Felmentünk a szülészetre, megnéztük a szülőszobákat és az osztályt. Teljesen elájultam, hogy milyen szép, modern, barátságos, családias stb. Szóval megnyugodtam egy kicsit, mert a véleményetek hát nem volt túl pozitív. De most már rendben és alig várom, hogy megérkezzen a kis jövevény.
Amúgy nem tudom voltatok-e már a kórházatokban a szülészeten de nagyon tudom javasolni mindenkinek, főleg ha ilyen jó a tapasztalat, legalább tudja az ember előre hová kerül.
Na mennem kell dolgozni.

Sziasztok
Betti
betti1977
 
 


Hencsi: Ne aggódj a mocorgás miatt, nekem már fáj is, kérsz egy kicsit? Kép
Mit dolgozol, tán csak nem könyvelő vagy? Kép
A csípőkopásom érdekes dolog, megszoktam, hogy fáj, nem is tudom, melyiket kapom, mert nő a baba, és melyiket magamtól Kép Igyekszem nem foglalkozni vele. Kép
Ha fáj a farokcsontod, az lehet a szalagoktól, a porcoktól és a tágulástól is. Ha nagyon rossz, kend feketenadálytő-krémmel, hasznos Kép Ilyenkor minden ízület lazul, tágul, fájhat is. A medenceszalagok nagy része a farokcsonton ered, azért érzed fájónak. Igyekezz kicsit kevesebbet hajolni, többet pihenni. Az ülés sem a legjobb.
A genetikai UH-ra, ha jól tudom mehetsz előbb, csak az AFP eredmény kell hozzá. Egyedül az AFP ilyen macerás, hogy csak egy héten lehet intézni, a többi rugalmas.

Én Bp-en szülök, annak is a túlsó végén, a Szent Imre kórházban.

A meleg engem is nagyon megvisel most már, vizesedek, fáradok, de vigasztal, hogy túl leszek rajta hamarosan Kép
A szüléstől én is tartok, de nagyon bízom a dokimban, nagyon régóta ismerjük egymást, és tudom, hogy segíteni fog.

A magnolia megmarad a homokon, itt sincs más, csak kő és homok, termőréteg nuku, és fagyok is vannak, szóval nem nagyon érzékeny Kép Nem tudom, hogy lehetne szaporítani, de ha van tipped, megpróbálom Kép
Egyébként ez Fót-Öreghegy teteje Kép A székesegyház háta mögötti hegy. Imádok itt lakni Kép Egész Bp-et belátom a teraszról Kép

Kérdeztél még valamit, amire nem válaszoltam?
Te hol is szülsz? Kicsit már szét vagyok esve... Kép

Betti: Nem baj, hogy nem érint. Utánakérdeztem én is, hasonló jókat mondtak nekem is a kórházadról Kép
Nekem is volt szerencsém a saját kórházamhoz, közelről is, 2 hétig bent voltam másuj elején, nem szerettem, de most a végét itthon töltöm Kép Úgy hogy "testközelből" tudom, hol fog megérkezni a kiskirálylány Kép

Elvileg már csak 5 nap Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szióka Oxigen!

Nekem a régi doki a Lászlóban dolgozott, de féltem,hogy Veresről olyan messzire kell menni, ezért váltottam. Örülök, hogy te is jókat hallottál a kórházamról.
Nagyon jó már neked, én nagyon várom már a szeptember végét akkor el tudom képzelni, hogy te mennyire várod már hogy megérkezzen.
Én is félek a nyártól, hogy hogyan fogom bírni a meleget, mert szertnék dolgozni amíg lehet.
Kitartás még a hátralévő időre és jelentkezz ha tudsz, várjuk a kis királylányt.
Szia Betti
betti1977
 
 


Sziasztok,

Hencsi kérte, hogy nézzek ide.Mi si Veresen lakunk az Erdőkertesi vasútállomástól pár percre.
Bölcsi sajna nincs Veresen.Bencét pedig Õrbottyánba hordom gyerekorvoshoz, akinek a neve Dr.Kicsiny Emese. a veresi gyerekorvosokról, vagy jót vagy smmit, így én maradok a semminél.Bence Újpestre jár egy alapítványi oviba, de talán Veresen is van egy-kettő, de ebben nem tudok nyilatkozni,vagyis annyit tudok, hogy nagyon sokan vannak egy csoportbaKép

Egyébként Bence 4 éves lesz , a Máv kórházban szültem Õt.Most 14 hetes terhes vagyok és Schöpf -Méreiben szülök majd Dr.Herczeg Szabolcsnál, ő volt Benyus orvosa is.

Kérdezzetek nyugodtan, ha tudok segítek.

Sziasztok:Kati
királykat
 
 


Sziasztok csajok!
Rég nem jártam itt, de úgy látom, jól beindultatok! Én is Veresen lakom, csak én a veresi vasútállomáshoz közel.
Ahogy Királykat is írta, én sem tudok bölcsiről Veresen. Ovi viszont van, ha jól számolom négy. A gyerekorvosokat viszont "megreklamálom", bár ez is olyan dolog, hogy kinek ki a szimpatikus. Mi a Kovács Ilonához járunk. Õ volt az én orvosom is, plusz tesóm is hozzá viszi a csajokat. Soha nem volt vele problémám. A Radetczkyról viszont tényleg csak rosszat hallottam. Állítólag túl felülates. De hát ki tudja, mi az igazság?
Hencsi,
A mocorgást illetően ne aggódj, nekem is 20 hetesen mozdult meg először a csaj. Majd visszasírod még ezt a "nyugis" időt egy-két bordaközi rúgás után! Amúgy most volt két éves a lányom. Remélem, nem lógok ki nagyon közületek! Az ultrahang miatt ne aggódj, az a pár nap nem gáz. Lehet már látni mindent. Oxigennek igaza van, tesómnak a dereka fájt állapotosan, ő is a feketenadályt használta. Még vett mellé jégzselét is, komoly hatása volt! Próbáld ki. Azt hiszem, a Drogériában lehet kapni (Postánál) de biztos van a gyógyszertárban is.
Betti,
Így hívják a csajomat is! Én a szabolcs utcai kórházban szültem, a kerepesi kórház szülészetét viszont én csak dicsérni hallottam. Pláne amióta fel lett újítva. Meg ha még tetszik is...Szerintem nem lesz semmi gond. Én már bánom, hogy nem ott szültem. A dokim, aki ráadásul fogadott dokim volt, a vizsgálatokért elrakta a pénzt, csak a szülésre felejtett el bejönni...
Oxigen,
Neked csak kitartást tudok kívánni, ezt már simán kibírod! Hacsak nincs már meg a kiscsajszi! Mindenesetre sok erőt kívánok, lelkiekben veled vagyok!
Na, azt hiszem, most ennyi. Holnap szerintem jövök, remélem, itt lesztek!
Addig is jó éjt!



Sziasztok!

Köszi a drukkot, még itthon, tegnap voltunk vizsgálaton, célegyenesben vagyunk, de én még tök zárt vagyok, így a hétvége még itthon telik Kép
Gyönyörűhatalmas nagylány lesz, az UH szerint is 3200 g most.

Betti: Mivel egy szülés sem megy olyan gyorsan, én nem félek, hogy nem érek be, csak időben kell elindulni Kép Nem itthon fogom kivárni a 3 perceseket, az biztos Kép Viszont a dokimat annyira szeretem, hogy nem akartam váltani.

A fóti gyerekorvos(ok)ról tud valaki valamit? A védőnpt van szerencsém ismerni (inkább semmit nem mondok), és mivel befektettek a kórházba, nem volt időm megnézni a gyerekorvost. Nekem meg semmi ismerősöm nincs itt, akitől megkérdezhetném Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Én szadai vagyok, illetve már egy ideje mogyoródi.

Móni!
Mi azt hiszem, ismerjük egymástKép Illetve már biztos vagyok benne (órák óta azon gondolkodok, hogy honnan ismerős a neved). Kiváncsi vagyok, hogy rámismersz-e?Kép

Oxigen!
Én ugyan nem ismerem a fóti orvosokat, de a barátnőm ott lakik, érdeklődjek?

Bea
Vendég
 


Fifianyu: Megköszönném. A barátnőd nem netezik? Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hahó Csajok!
Fifianyu,
Nagyon begondolkoztam, de nem tudom, ki lehetsz! Kérlek, írd meg, vagy ha nem szeretnéd, legalább írj bővebb információt magadról. Hátha kitalállak! De siess, mert tökre izgulok!
Oxigen,
Továbbra is szorítok! Nekem is van fóti barátnőm, lehet, hogy pont hétvégén találkozok is vele, majd érdeklődök.
Csajnak kötőhártya-gyulladása van, úgyhogy jó kis gyereknapunk lesz. Ez van.
Ma még jövök, úgyhogy Fifianyu, kösd fel a bugyit! Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, ki lehetsz! Várjál csak, most nézem, hogy Bea vagy? Mostmár csak be kell azonosítanom, hogy melyik Bea lehetsz. Ezen fogok ma gondolkozni!



Újra én!
Fifianyu, megnéztem a profilod. Csak nem Kiss Bea vagy? Ha nem, akkor bocs, de a zenei ízlésről ő ugrott be. Mostmár tényleg nagyon kíváncsi lettem!



Móni!

Nem talált!Kép Ha azt írom, hogy bolt, akkor tudod?

Oxigen!

Ma találkozok a barátnőmmel, kifaggatom.

Bea
Vendég
 


Fifianyu,
Ezt bebuktam! Ezer bocs. Akkor Végh Bea? Sajnos több ötletem nincs!



TaláltKép Rajtunk kívül ismersz még más Beát Szadán?
Vendég
 


Gratulálok a kisasszonyhoz!Kép Annyira nem vagyok képben mostanában Szada-Veres témában, hogy nagyon... Azt sem tudtam, hogy lesz babád, pedig ahogy látom, nem mostanában született. Egyébként jól vagytok? Egyszer láttalak a Kunitól, csak festékes fejjel nem akartam kimenni az utcáraKép

Bea
Vendég
 


Nem, épp ezért írtam, hogy nincs több ötletem! Örülök, hogy találkoztunk, és engedd meg, hogy gratuláljak a kiscsajhoz, nagyon szép. Jól vagytok?



Várjál, te túl gyors vagy! Most írok a másodikra.
Mi jól vagyunk, leszámítva a mostani kötőhártya gyulladást. Én sem tudtam, hogy van babád, mindig csak a rosszat hallottam. Épp ezért örülök a kislányodnak. Úgy tűnik, Szada és Veres közt csak a rossz hírek mennek gyorsan!



Jó reggelt!
Boldog gyereknapot a már meglévőknek és a pocaklakóknak is!



Sziasztok!

Ezt nevezem termésnek!

Talált, könyvelő vagyok, és még sehol nem tartok a máj 31 dolgaimmal és az a baj h koncentrálni sem tudok...Kép

A lényeg h pénteken voltunk a genetikain, jó minden, majd írok részletesen is szerintem szerdán, addig letiltom magam minden szórakozásról, de a legfontosabb, h úgy tünik kislányunk leszKép

Mindenkinek jó pihegést ebben a dög melegben, szorítsatok h meglegyek a melómmalKép

Holnap jön a hidegfront, Oxi szerintem holnap szülszKép)))

Puszi

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok Csajok!

Ez igen szépen beindultatok!
Oxi!
Tudom hogy nem fogunk hamar végezni, de nekem így kényelmesebb lesz. Talán. És talán a férjemnek is. Neked nagyon szorítok, hogy kapjátok el a frontot. Pont így van az uncsitesóm is. Múlt szerda óta várja a kislányt és most nagyon bízik a frontba. Hajrá!

Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!
Hencsi,
Gratulálok a pocaklakó-lányodhoz, de ezt még ne kiabáljuk el! Nekem végig azt mondta a doki, hogy fiú lesz, erre tessék...
Gondoljátok, hogy Oxigen még egyben van? Péntek óta nem írt. Szerintem már babázik! Szüléstörténetet kérünk!

Móni



Sziasztok!

még mindig egyben, csak nagyon megviselt a meleg...
Tegnap nagyon vártam, hogy lesz valami, de csak nem akart történni semmi. Kép

Hencsi: Várjuk a történetet. Kép Mit szeretnél jobban?

Én bevallom, fiút szerettem volna jobban, de végül is mindegy... Csak ezt álmodtam aznap éjjel, amikor megtudtam, hogy pocaklakóm van. Kép

Ha van valami történés, mindenképpen írok Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Hahó!
Oxigen,
Én simán azt hittem, hogy már a kórházban vagy. Hát nem irigyellek! Mit mond a dokid? Nem kell még befeküdnöd? Én ápr.21-re voltam kiírva, és 22.-én befektetett megfigyelésre. Úgy látszik, nem minden doki ilyen. Továbbra is veled vagyok lelkiekben!
És ti többiek? Sehol senki?

Moni



Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni a topichoz! Eddig a váciba írogattam, de örülök, hogy itt a közvelten közelben is megismerkedhetek anyukákkal. (Oxigent onnan már ismerem :-)Mi Õrbottyánban lakunk, nemrég költöztünk mi is. Van két kisfiam, a nagyobbik Botond 3 éves, a kicsi Csongor pedig 4 hónapos.
Gyerekorvos: Mi is egyenlőre Dr. Kicsiny Emeséhez járunk. Nagyon jó orvos, csak túltehrelt szegény, a környékről is rengetegen járnak hozzá. Így én egy kicsit úgy érzem, nem kapok kellő figyelmet a rendelésen. Nagyüzemszerűen hajtja le a rendeléseket. Mi egyenlőre, szerencsére, még csak tanácsadáson jártunk nála, de sokszor ott is elcsúszik az idővel, hiába van időpontunk, a múltkor pl másfél órát várakoztunk az oltásra. Az orvosi váró icipici, rettenetes mikor bezsúfolódik a sok beteg gyerek anyukástól. Házhoz nem tud kimenni, mert nincs rá ideje. Ha nagy baj van, akkor hétvégén, vagy késő este el lehet vinni hozzá a beteget, de ez nem magánrendelés. Úgyhogy én arra jutottam így magamban, bármennyire is szimpatikus, mert egyébként tényleg az, vissza fogunk járni Dunakeszire. Ott egy magánrendelőbe vittem Botit, Dr. Nika Erzsébethez, neki is minden nap van rendelése, főleg délutánonként és esténként. Egészen este 8-ig lehet vinni hozzá a gyereket. Szombaton pedig délig. A várószoba tele van játékokkal, mesekönyvekkel stb. Csecsemő-tanácsadást is vállal, szóval oltásokat is ad. Ami még nekem nagyon pozitív, hogy egyébként a Madarászban dolgozik napközben, pulmonológus, így a mai asztmás-allergiás betegségekben nagyon otthon van. Dunakeszin házhoz is kiment, persze kicsit drágábban, nem tudom így vidékre kimegy-e. úgyhogy én valószínű vissza fogok hozzá járni a gyerekekkel, ha betegek lesznek. Végülis így is úgy is beülünk az autóba, tök mindegy, hogy 5 percet, vagy 20 percet autókázunk a dokiig.

Bölcsi-ovi: Botival most vagyunk ovi-választás előtt. Illetve beíratkoztunk itt az őrbottyáni oviba, úgy néz ki fel is vettek minket. A gondom nekem is a nagy csoportlétszám. Úgy vagyok vele, hogy ebben az évben még megnézzük milyen, hogy bírja Boti, milyenek lesznek az óvó nénik stb. Ha nagyon nem tetszik, akkor még ráérek én is keresni neki Pesten egyet. Állítólag, sajnos, itt a körnéyken mindenütt ilyen zsúfoltak az ovik, úgyhogy cseberből-vederbe..., kénytelen leszek Pesten keresni. A férjem be tudja vinni reggel, én meg tudok menni érte ebéd után.
Ezen amúgy ki vagyok egy kicsit akadva, hogy miért nem éri meg a környékbeli önkorményzatoknak pályázni bölcsi-ovi fejlesztésre. Iszonyatos tempóban épülnek az újabb és újabb lakónegyedek, fialat családok kisgyerekekkel. Ez évekre, talán évtizedekre biztosítja a gyerek-utánpótlást az intézményekbe. Nem tudom miért nem foglalkoznak vele egy kicsit jobban, hogy megfelelő feltételeket teremtsenek és ne kelljen a szülőnek behordania Pestre a gyereket, vagy drága pénzért magánovit keresni, (ja, mert egyébként abból több is van, kb havi 50 pénzért)

Na, mennem kell, lassan ébredeznek a fiúk. Bár Csongi már második körét alussza, egyenlőre edzésben tart, mert minden nap 5 körül ébred és csak 1 óra múlva hajlandó visszaaludni.

Mindenkinek üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Mondiri: Mivel semmi nem indokolja a befektetést, békén hagnak, itthon csak kellemesebb Kép nem is értem, minek a terminus lejártával befektetni valakit, annyira nem jó az ellátás Kép Ha megindul valami, úgy is megyünk Kép Ahol én szülök, általában adnak még egy hetet.
Csütörtökön megyek kontrollra, még szeretném kibulizni, hogy ha lehet, akkor csak hétfőn kelljen bemennem. Kép
Tudtál beszélni a barátnőddel dokiügyben?

Meskete: Neked ígértem a refi ovit, hogy megnézem Fóton? Telszámot nem találtam (biztos nem néztem eléggé), de a gyerekváros bejáratánál van a táblája! Nagyon újnak néz ki, nem tudom, mike a feltételek, de szerintem értdemes megnézni Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!
Meskete,
Üdv köztünk! Hát igen, bölcsire nagyon nagy lenne az igény, de itt Veresen is mindenre van pénz, csak arra nem, amire tényleg szükség lenne. Én is beirattam Bettit az oviba már idén, mert jövőre, amikor lesz a beiratás, neki akkor kell kezdeni. Kíváncsi vagyok, mennyien lesznek majd egy csoportba!
A két fiadhoz gratulálok!
Majd jövök később is!
Monika



Sziasztok!
Meskete,
Üdv köztünk! Hát igen, bölcsire nagyon nagy lenne az igény, de itt Veresen is mindenre van pénz, csak arra nem, amire tényleg szükség lenne. Én is beirattam Bettit az oviba már idén, mert jövőre, amikor lesz a beiratás, neki akkor kell kezdeni. Kíváncsi vagyok, mennyien lesznek majd egy csoportba!
A két fiadhoz gratulálok!
Majd jövök később is!
Monika



Kétszer is elküldtem! SORRY!



Szia Oxigen!
Az előbb még nem voltál itt! Persze, hogy jobb itthon, én is maradtam volna. Csak túl nagy volt Betti (3920-al született) a méreteimhez képest, állítólag azért kellett befeküdnöm.
Most mit szeretnél? Nem jobb lenne a hétfőt már itthon tölteni a babával? Mindenesetre akkor még mindig szorítok!



Sziasztok!
Lányok, mintha itt nem menne olyan jól az írás! Az Izgi.hu-n szoktam lenni, de ott nem győzök olvasni, meg írni! Kicsit mi is felpöröghetnénk! Jó lenne a környékbeliekkel ismerkedni, de hát be vagyunk lassulva. Pörögjetek, pörögjetek! Nem tudok mosolygó arcocskát beszúrni, pedig most ide kéne. Hát, képzeljétek ide, jó? És írjatok sokat!



Sziasztok!

Monika! Én írok, ha tudok, csak ezen a héten kicsit nyügi a banda itthon, mert Csongi most kapta a 4 hónapos szurikat, ráadásul 3-at kapott, mert az agyhártyagyull. ellenit is beadták. Kicsit csomós lett, masszírozgattam, meg borogattam. De most a bátyja a főszereplő, ugyanis neki meg fel kellett húzni a bőrt a kukiján :-(. Le volt tapadva és 3 éves kor körül feltétlenül meg kell csinálni, mert utána már annyira letapad, hogy csak műtétileg lehet helyrehozni. Itt csinálta a gyerekorvos, helyi érzéstelenítéssel. egy kampóval nyúlt alá és feszítette fel a bőrt, a gyerekem meg üvöltött közben, én a fejét és a kezeit fogtam,a nővér meg a lábait. Na, azóta minden vécézés közelharc és egész nap idegeskedünk a pisi ügyön. Én győzködöm, hogy menjünk vécére, ő meg ellenkezik. Szóval most ez a helyzet errefelé, de ha túl leszünk a dolgokon, aktívabb leszek. :-)

Oxigen! Drukk!!! Várjuk a jó híreket!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok lányok!
Kérdésem lenne mindenkihez, hátha valaki tud tanácsot adni. 22 hetes vagyok most és egyfolytában pattogzok ki. Kezdődött azzal, hogy a nyakamon jöttek a pattik de most már a hátamon is. Máshonnan már úgy ahogy visszahúzódtak, de a hátam katasztrófális. Soha nem voltak ilyen problémáim. Kérdeztem a dokimat, a védőnőt, gyógyszerészt hogy mit lehet használni, de senki nem foglalt állást. Amit a gyógyszerész adott arról a védőnő letiltott, amit védőnő javasolt az már nem árulják és így tovább...
Tud valaki valamilyen megoldást. Nem hiúsági kérdésből panaszkodom, hanem azért, mert nem tudok pántos ruhát, trikót felvenni. 30 fokban pedig jó lenne, de nem szívesen mutogatom a pattis hátam.
Írjátok meg ha van valami tippetek
Köszi
Betti
betti1977
 
 


Sziasztok!

Meskete,
Bocs, ha félreérthető voltam, nem rosszból írtam! Erről az agyhgyulladás elleni oltásról még nem is hallottam. Ezt kérni lehet? Szegény Boti! Húúúú, nem irigyellek! Sikerült pisilnie? Nem lehet, hogy csípi neki, és azért nem akar? Vigyázz magatokra!

Betti,
Ötletem nincs, hogy mivel kezeld a pattikat, de mi lenne, ha otthon felvennél valami toppot, és egy picit kiülnél a napra? Tudom, hogy terhesen nem igazán lehet napozni, de csak egy picit ülj ki, mert a nap szárítja a pattikat. De ez azért nem semmi! Hogy senki nem tud semmit adni! Így menjen az ember lánya orvoshoz!

Oxigen,
Mit mondtak tegnap? Mikor lesz bébi? Barátnőmmel nem tudtam beszélni, nem jöttek a roncsderbire. Olyankor mindig bejönnek, de most nem. Hívni sem tudom, pedig próbáltam, örökké ki van kapcsolva. Lehet, új száma lett. De ha megtudok valamit, értesítelek!

Most megyek, mert a csaj iszonyatosan köhög. Szeme már javulóban, most meg itt ez a köhögés...

Monika



Helló Csajok!

Ez a pattanásos téma nálam is van de leginkább a mellkasomon kb 1 hete, de nálam szerintem nem vészes...kicsik, hamar elmúlnak meg nincs is annyira kivágott ruhám....Kép

Kérdésetekre válaszolva inkább kiscsajt szeretnék, márcsak ebből a kukis ügyből kifolyólag isKép, talány a csajszikkal nincs annyi macera....azért második nekifutásra jó lenne majd 1 kiskukis is, így apának is lenne lelki társaKép, no persze még most azért nem veszek mérget h kiscsaj van odabenn, csak reménykedemKép, apa már a nevén is szólítjaKép

A genetikai uh nagy élmény volt, ugyan 2 D-s volt, de valahogy jobb felbontás, mint a magánrendelőben...elkészült a videók közül az első is Õkelméről, hétvégén több alkalommal visszanéztükKép, nagyon mókás volt, mert a lábait(alsó lábszár+lábfejek) keresztben tartotta, a szájával meg jó sokszor mint a halak tátogottKép a fejecskéje olyan, mint 1 ufó, nagyon vicces h még ekkora feketeség van a szeménél és távolülők a szemeiKéphihetetlen h miből lesz a...Kép

A paraméterei: 220 g +-10%
has 124 mm
combcsoont 24 mm
fültől-fülig 39 mm
másik irányban 47 mm a fejKép

már kész nagylányKép

a paraméterek alapján 1 héttel visszaírt a doki, 17+5 napos voltam és a papírra 17 hetet írt..Kép

Most tisztára össze vagyok zavarva, h a 18. heti fejlődési dolgokat olvassam magamra vonatkozóan, v már a 19.-et, ahogy a számok mutatnák...Kép
Mit szóltok micsoda problémáim vannakKép

Végre vége az őrületnek a mhelyen, így kicsit lazább, viszont kedden vizsgázom és semmi kedvem tanulni..Kép

Ez a gyermekorvos téma tényleg elég érdekes, ha már aktuálisabb lesz nekünk is, biztos stresszelek majd h mi a fene legyen, hová horjam....

Figyi! A kórházas topicban olvastam, h kiskesztyűt vigyenek a gyereknek, meg sapit(bentre a szobába), a sapival még-csak-csak ki vagyok békülve, mert ugye okt vége-nov eleje nálam a szülés, aztán ki tudja h milyen a fütés stb, ám a kiskesztyű nem teljesen világos....ha jól tudom csak olyan babákra szokták adni akiknek nagy körme van és kalimpálás közben kikarmolják magukat?! vagy ez minden babánál fennáll? ezen a problémán nem lehet segíteni ha levágjuk a körmüket? vagy tényleg 6 hetes koráig nem szabad vágni? (ezt anyu mondta, de ő nem zúl naprakész....)

Most befejezem, ha tudok még jövök, sziasztok!

Kép
hencsi
 
 


Szia Hencsi!

Megkérdezhetem, mi lesz a kiscsaj neve? De azért fiúnévvel is készüljetek!
Hát igen, az ultrahang-képek elég érdekesek tudnak lenni! Mi csak sima ultrahangon voltunk, de ott is mindent olyan jól lehet látni. Akkor voltam 20 hetes, fel is vetettük videókazira. Pont a második szülinapja előtt néztük meg újra. Hát mit mondjak, nagyon furcsa volt! Most meg már itt pörög, kész nagy csaj lett abból a kis magzatból! Furcsa érzés.
Szerintem egy hét ide vagy oda, nem gáz! De inkább a 18.hetit olvasd, és ha előbb történik valami, nagyobb lesz az öröm!
Keddre drukkolok! Tanulj, tanulj!
Különben Kertesről is sokan hordják le Veresre a gyerkőcöket. Sokan panaszkodnak a kertesi dokira. De ezt csak hallottam, tapasztalatom nincs velük.
A kiskesztyű a köröm miatt kell, de én úgy emlékszem, hamarabb is le lehet vágni a körmöket. De azért még érdeklődj, nehogy rosszat mondjak!

Monika



Sziasztok!

Monika! Az agyhártyagyulladás elleni oltás nem kötelező oltás, csak akkor adják be, ha kéred. Egy éves kor alatt 2 szuriból áll, 1 éves kor felett csak egy kell. Nem egy "agresszív" szuri, szóval nem csinál extra lázat, nem duzzad be az oltás helye, mint a DiPerTe oltásnál, úgyhogy én beadattam mindkét gyereknek.
Amúgy ma voltunk Botival kontrollon kuki ügyben. Szépen javulgat, de hétfőn még vissza kell menni. Ma fel is húzta neki a doki néni a bőrt és úgy tűnik sikeres volt a beavatkozás és nem tapadt vissza a bőr. Tényleg csípte neki, amikor pisilt, de már jobb a helyzet.
Egyébként nem kell minden kisfiúnak megcsinálni ezt a dolgot. Pl Csongi mázlista, mert neki születésétől fogva rendesen működik a dolog. Akinek le van tapadva, annak is általában a szobatisztaság környékén feljön magától. Botinak is elindult, de csak kb egyharmadig engedte fel a bőrt, ezért kellett felfeszegetni. Azért nem olyan borzasztó fiús anyukának lenni :-)) Én egyáltalán nem bántam, hogy másodjára is fiunk lett, mondom ezt egy lánytöbbségű topicban :-)

Betti: Nekem is volt hasonló problémám, mint neked. Nekem a kozmetikusom ajánlotta, hogy használjak olyan tusfürdőt, amiben szemcsék vannak. Én a Dove-ot használtam. Mivel ezek a pattik a hormonális változásoktól jönnek elő, így elmúlni csak szülés után fognak, de nekem egész jól sikerült karban taratni őket, nem gyulladtak be stb.

Hencsi! A kiskesztyűt tényleg a köröm miatt szokták javasolni. Én megkérdeztem a csecsemősöket, hogy miért nem ajánlatos levágni a körmüket és azt mondtaák, hogy azért mert az újszülötteknek könnyen benő a körmük. Azt javasolta, hogy rágjuk le. Persze én nem rágtam, féltem, hogy az ujjét is megharapom :-) Én levágtam és be is nőtt, egyszer-kétszer, de magától helyre jött mindig. AMúgy én nem kiskesztyűt, hanem kis zoknit húztam rá, az is megteszi. Különben elég fázósak ám pár hétig a babák, amíg "aklimatizálódnak", úgyhogy abszolut nem fogja zavarni a kesztyű.
Vizsgához Drukk!

Oxigen! Hajrá!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Mondiri: Én bármit szeretnék is, csak nem akar jönni a baba Kép Csütörtökön voltam utoljára kontrollon, kedden befektetnek, ha addig nem indul, hogy szem előtt legyek Kép Bízom benne, tudom, hogy akkor jön, amikor neki a legjobb, bár a párom és a rokonság egyre türelmetlenebbül várják Kép

Betti: Én is kipattogtam elég szépen, én Oxy-val kezeltem, egész hatásos volt Kép Meg a bőrradír is jó állítólag.

Hencsi: A 17+5 és a 17 között ebben a terheskorban még nem sok a különbség, igazából majd a 30. hét után tudják megmondani, hogy ténylegesen mennyi idős a baba, mikorra várhatod.
Kiskesztyűt meg mindenképpen érdemes bevinni, ha nem karmolja magát, max nem használod, de ha a streptod pozitív lesz és a baba kap antibiot, akkor is fog kelleni. Sok helyet nem foglal Kép

Igen aktív ma a pocakegér, szerintem ma sem megyünk még szülni...

Jó hétvégét, legyetek sokat a levegőn, mert megint jön a rosszidő Kép

Oxigen (40+4)

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok csajok!

Oxigen,
Holnap időváltozás lesz, hátha kibújik a csepp! Ha mégse, akkor kitartás a kórházban, nézd azt, hogy csak pár nap! Ezerrel drukkolok, tényleg kitartás!

Meskete,
Ezt az oltást én is megérdeklődöm, nem tudtam, hogy lehet kérni ilyet.
Szegény Boti! Jobbulást neki! Tudom, hogy nem kell minden kisfiúnak csinálni, de ennyiből örülök, hogy lányom van. Én biztos bajban lennék, nem tudnám, mikor kell felhúzni, vagy mikor nem. De irigyellek is a két fiadért. Én is jobb szerettem volna, ha fiam születik, mert a páromnak már van egy lánya+ a nővéremnek 3 lánya. De így sikerült. Én így is nagyon boldog vagyok! Majd legközelebb fiúsitok!

Lenne hozzátok egy hülye kérdésem: Hogy tudok smile arcokat berakni a hozzászólásomba? Nem bírok!

Addig is jó éjt mindenkinek!

Monika



Mondiri: A 3 féle smile:
: ) = Kép
: ( = Kép
: O (Nagy O betű) = Kép
Csak egyben kell leírni szóköz nélkül. Kép
Sok sikert!

Jah, időváltozás megint nem jött be Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: