Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak 1 percre ugrottam be!

Klari!
Udv a korunkben! :) Eloszor is a 3 gyerek, csak szervezes kerdese! Mondom most, bar par hettel ezelottig folyamatosan idohianyos voltam es azt gondoltam, hogy sose fogom utolerni magam. De megoldhato! Tegnap meg az egesz lakasban egy nagytakaritasra is futotta, ablakpucolassal egyutt! :wink:
Ha szopizik a baba, akkor nem kell neki kulon D vitamint adni, csak majd ha mar tapszert kap. Egyebkent gyonyoru kisbaba! Gratulalok! :)

MMariann!
Nem tudom, hogy ki, hogy volt kismamakent, en a 2 lanyommal eszre sem vettem, hogy terhes vagyok, annyira nem volt semmi tunet. Kevinnel, huuuu! A 12. hetig emelyegtem, oklondoztem... stb. De lehet, hogy csak azert, mert oreg vagyok! A terhesseg utana szinte tunetmentes volt, megis vele voltam a legnyugosebb es legturelmetlenebb! :)
2 fele juttatas jar, ill adhato. Az egyik a pregnancy grant, ha jol emlekszem, ez 190£ es mindenki kapja, a betoltott 25. het utan lehet igenyelni, de a midwife fog szolni es O irja ala a papirodat. A masik ugy tudom, csak adhato, max 500£ Sure start maternity grant. Legkorabban szules elott 11 hettel, legkesobb a baba megszuletese utan 3 honapos koraig lehet igenyelni, a job centerben kell hozza igenylolapot kerni, es ezt is ala kell irnia a midwife-nak.
Hany hetes kismama vagy? Mikorra vagy kiirva?

Mennem kell, Kevinek elfogyott a turelme!
Udv mindenkinek, szep napot! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, hogy en meg MMariannt se udvozoltem korunkben, ugyhogy akkor most megteszem es Klarinak is udv!

Az ilyen juttatasos kerdeseket Dorkanak kell feltenni, o ert az ilyenekhez nagyon. :wink: Amikor en voltam pocakos, ilyenek nem voltak, de sajnos az is lehet, hogy mire odajutsz, hogy megigenyeld, mar nem lesznek. Tudod, uj kormany van itt is es nagyon sok juttatast, amit az elozo kormany vezetett be, eltorolnek. Tobbek kozott nem lesz a bababetet sem es egy bizonyos jovedelem felett a csaladi potlekot is eltorlik. A felsobb retegnel ezzel egyet is ertenek, csak sajnos ez a kozeposztalyt is erinti.

A vasarlast ugy tudod olcson megoldani, hogy folyamatosan nezed a mothercare es toysrus ajanlatait es akkor ki lehet fogni sok mindent leertekelve. Mi igy vettunk olcson kisagyat es autosulest is. A kiddicare.com pedig egy olyan weboldal, ami tele van babas cuccokkal es ott is lehet olcson talalni dolgokat (babakocsit pl. 40 Fonttal olcsobban vettunk naluk).
Ezen kivul meg az amazon.co.uk -t es az ebayt bongeszgesd!

Nem is tudom, hogy kerdeztetek-e meg valamit, de most mar nincs idom visszamenni az elozo oldalra.

Dorka, orulok, hogy nem tettel mejgyezest a szep idore, mert multkor, amikor orulgettel a napnak, masnapra el is tunt. :wink: :lol: Pedig nekem is igen jol esik, ha kisut. Teljesen mas a hangulatom, sokkal turelmesebb is vagyok.

A hetvegenk is nagyon jol sikerult, bar egy kicsit suru volt a program. Szombat este voltunk egy szulinapi partin, ahol 3 zenekar jatszott felvaltva. A baratunknak, akinek a szulinapja volt, csaladi egyuttesuk van (apa, anya, fiu, nagybacsi) es ok is zeneltek, meg meg masik ket egyuttest is hivtak. Nagyon jo volt a hangulat. Eloszor gondolkodtunk, hogy vigyuk-e Lollit, mivel este 7-kor kezdodott, de vegul o birta a legjobban. Vegigtancolta az egesz estet, csak enni ult le 15 percre. :lol: Volt egy masik kislany is es nagyon egymasra talaltak. Ejfelre ertunk haza es itthon kozolte, hogy o vissza akar menni a partira. :lol:

Kellemes hetet mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Adri, Dorka, köszi a tapasztalatokat. Leeds felé akkor nem gondolkodunk nagyon. Igazság szerint már eddig is sokaktól hallottuk, hogy nem fenékig tejfel odakint sem a lét, de ezt nem is gondoltuk. Pláne úgy nem, ha az ember teljesen nulláról kezd, és ott kezd munkát keresni, és nem úgy megy, hogy már eleve van fix helye, meg ismerősei.
Reading-ről meséltek olyasmit, hogy ott a magyarok elég összetartók, még magyar táncház is van, és Londontól abszolút nincs messze, ami még egy előny. De gondolom azért egy ilyen városba elég nehéz bekerülni, valószínűleg nincs hiány semmilyen munkaterületen. Inkább a kiesőbb városokban talán...
No majd meglátjuk! Addig is követem itt is az eseményeket, nagyon szép gyermekeitek vannak! :)
Remélem mindenki jól vészeli át majd az ottani kormány változtatásait is!
Szép napot nektek!

Kép

Kép
csibic
 
 

 
 

Jo reggelt mindenkinek!
Latom megint pangunk! :D

Nalunk nem mondhatnam, hogy minden ok! :( Lara kezdte a mult hetet egy kiados takonykorral, amit pentekre raragasztott Kevire is. Laranak mar semmi baja, Kevike viszont nagyon ramatyul van. Szombatra mar nem csak az orra volt tele, hanem elkezdett kohogni is, majd megfulladt, tegnap estere pedig be is lazasodott. 3 napja alig aludtam, mert allandoan figyeltem Ot ejjel is. Most varom, hogy elkezdodjon a rendeles a dokinal, hogy at tudjam vinni. Bar az ejjel egy kicsit jobban volt, miutan lement a laza, kevesebbet kohogott, de inkabb lassa orvos, aki valoszinuleg nem csinal vele semmit. :evil: Gondolom a szokasos, adjak neki paracetamolt!
Egyebkent nagyon ugyes kisfiu, mar oda-vissza forog, keves neki a jatszoszonyeg, rengeteget nevet, kacaraszik. Nagyon szeret jatszani, mar kialakultak a kedvenc jatekai, ha kore rakom, mindig azokert nyul eloszor. Viszont nem igazan rajong az otletert, hogy a babatejcsin kivul mast is egyen. 1-2 falat utan mindentol kirazza a hideg es oklondozik. :(

Ma kezdodik ujra a suli! Vegre! Az elmult het a Halloween-rol szolt. Dzseni bulirol bulira ment. 1x vitte magaval Larat is! Aranyosak voltak! Dobok fel par kepet!
Remelem mindenkivel minden rendben es csak azert nem jelentkeztek!!!! :lol:

Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Tenyleg nagy a hallgatas. Remenykedtem, hogy egyszer csak Dorka megszolal. :wink:
Dorka, nagyon jok a kepek! Meg se ismertem volna a lanyaidat, ha bekopogtatnak az ajtonkon. :lol:
Nekunk is volt egy kis boszorkanyunk tegnap este. Azt mondta magarol, hogy o a "Scary Witch", bar inkabb o ijedezett mindenkitol. Ahogy meglatott nehany csontvaznak oltozott szomszed gyereket az ajtoban, sikitozva rohant a haz legmesszebb levo sarkaba.
Sutottunk linzerbol boszorka ujjakat es "naughty children" ujjakat. Elegge elethu lehetett, mert amikor a ferjem megkinalt vele egy kislanyt, visitva szaladt el az ajtonkbol. :lol: Szoval, nem csak minket ijesztgettek, hanem mi is ijesztgettunk. :lol:

Lolli 2 hetig volt tiszta takony es kohogott is. Meg mindig nem jott teljesen rendbe, de mar a vegefele jarunk ennek a korsagnak. O szerencsere nem szokott belazasodni, csak az oltasoktol. Pont mostanaban kaptunk levelet, hogy menni kell emlekezteto oltasra. Elvileg mar mult heten lehetett volna menni, de mivel beteg volt, nem mentunk. Felhivtam a rendelot es megkerdeztem, hogy el lehetne-e halasztani januarra, mert egy kicsit suru a programunk novemberben, decemberben es nem fer bele egy 2-3 hetes betegseg. Nalunk pedig minden oltas 2-3 het lerobbanassal jar.
Egyebkent nem ertem, hogy miert ennyire mas az oltasrend itt, mint Magyarorszagon. Otthon 3 es fel 4 eves kor kozott nincsen egyaltalan oltas. Itt az MMR emlekezteto is kb. 4 evesen van, otthon az meg iskolas korban. Mondjuk Lolli az elso MMR-t se kapta meg, ugyhogy a masodikat se kerjuk majd. A ferjem erre a most kovetkezo emelkezteto oltasokra is nagyon vicsorog. Nagyon oltasellenes. O egesz eleteben csak Tetanust kapott, amikor megbokte magat valami szerszammal. Mindig mondja, hogy csak legyengitik a gyerkocok immunrendszeret ezekkel az oltasokkal es csak propaganda az egesz, hogy a gyogyszergyarak agyonra keressek magukat. Lehet, hogy igaza van, de nem tudok dulore jutni e teren. Mar annyi mindent osszeolvastam, hogy mar nem tudom eldonteni mi az igazsag.
Az tenyleg valos teny, hogy a ferjem nem kapott semmifele vedooltast es sokkal egeszsegesebb, erosebb immunrendszeru, mint en. A sogornom az elso gyerket beoltatta mindennel, a masodikat semmivel es a masodik (oltasmentes) gyereke sokkal egeszsegesebb.
Nem is ragozom tovabb ezt az oltas temat, mert csak felidegesit.

Ma tok szep ido volt nalunk. Olyan szepen sutott a nap, hogy besetaltunk a varoskozpontba es vegre vettunk Lollinak gumicsizmat. A regit kinotte es nagyon nehezen talaltunk ujat. Egyszeruen minden boltbol az o merete hianyzott. Vagy ha eppen talaltunk jo meretet, akkor hibas volt belul es nyomta volna a labat. Ma vegre sikerult, de ma is csak ugy, hogy hatulrol a raktarbol hoztak ki. Viszont volt ketfele is, ugyhogy valasztani is tudott a kisasszony. Ez nagy elony, mivel mostanaban nem hajlando akarmit felvenni magara. :twisted: Alig van egy-ket pulover, amit felvesz, a tobbire kozli, hogy "az butasag, nem mukodik". A sapkakkal is ugyanigy vagyunk. Ugyhogy most kotok, horgolok ezerrel, mert ha o valaszt fonalat es mintat, akkor tetszik neki es szivesen hordja azokat a cuccokat. Ma is az uj sapkaval voltunk setalni es az nem volt ellenere. Ehhez is o valasztotta a fonalakat. Most meg egy peppa pig-es sapkat es pulovert rendelt, ugyhogy van eleg dolgom.

Dorka, meg kellett neznem a vonalzodat, hogy Kevi hany honapos. Total meglepodtem, amikor irtad a hozzataplalast. Gondolkoztam rajta, hogy vajon miert akarod ilyen koran kezdeni. Aztan latom, hogy Kevi mar majdnem 5 es fel honapos. Hihetetlen, hogy milyen gyorsan telik az ido! :shock:

Csibic, mikor is keszultok kijonni? Biztosan irtad mar, de nem emlekszem. :oops:

Puszi mindenkinek es irjatok!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Csatlakozni szeretnék hozzátok illetve egy két kérdésemre választ keresek , remélem ti kis tapasztalt kismamik tudtok nekem segíteni.
Most vagyok 21 hetes terhes a kislányunkkal és igazándiból nem nagyon tudom , hogy azon kívül mikor a doki visszahív mikor mi a teendõm és kihez fordulhatnék a kérdéseimmel azzal kapcsolatban , hogy milyen támogatásokra vagyok jogosult és az milyen irodaban és hol lehet megigényelni.
Pl. mikor és ki adja ki az MATB1et ill
Child tax
Pregnancy healt grant
Child benefit
Sure start maternity
Council tax benefit
housing benefit

Ha ezekrõl tudnátok nekem írni azt nagyon megköszönném !
Köszönettel csilli
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Hetek ota nagy a pangas, mindenki eltunt, de nagyon!
Mi van veletek csajok? Hahooooooooooooooooooooooooo!

Ildi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Tul sok minden velunk se torteni, azon kivul, hogy Kevi ujra takonykoros! :( Ez mar borzalom! Kb 3-4 napra jott rendbe! :( Mar nagyon ki vagyok akadva.
Sokat dumal, forog, ugy kozlekedik a nappaliba. Mar hiaba teritek le neki pledet, kb 2 perc es mar nincs rajta. Nem gyozom visszapakolni, amin persze berag.
Kinlodunk a hozzataplalassal, mar odaig jutottunk, hogy delutanonkent megeszik vagy egy fel banant, vagy egy fel almat vagy 40 ml gyumijoghurtot. A fozelekeket kikopkodi, oklendezik. 2x evett mar sargarepet a levesbol ugy, hogy izlett neki. Szoval eleg lassan haladunk. Bezzeg a tapszer! az aztan csuszik!

Mariann! Bea! Nektek ment gond nelkul? Hogy csinaltatok?
Tok benanak erzem magam, hiaba a 3. gyerek. Semmit nem ugy csinal, mint a csajok.

Olive! Remelem te irsz legalabb! Mi van veletek?
Eleg uncsi magammal dumalni! :oops: :roll: :lol:

Renike! Holnap indultok haza, ha jol emlekszem! Jo utat! Majd jelentkezz!

Udv a korunkben Csilli!
Szoval! Irom amit tudok tutira!
Pregnancy health grant: 25. betoltott terhessegi het utan lehet igenyelni, a midwife ad igenylolapot, kitoltod, visszaviszed neki alairni es postazod, kb 2 het es fizetik is, 1x 190 £

Sure start maternity grant: Szules varhato idopontja elott 11 hettel lehet legkorabban igenyelni, a baba 3 honapos koraig legkesobb. Jovedelemfuggo. A job centerben kell igenylolapot kerni, kitolteni, midwife alairja, postazod. Kb 2-3 het, max adhato 1x500 £

child benefit: baba szuletese utan tudod igenyelni, heti 20£, kell hozza a baba szuletesi anyakonyvi kivonata, nekunk beadastol szamitva 5 het mulva fizettek, de visszamenoleg is utaltak. En a netrol toltottem le az igenylolapot, de elvileg szules elott meglatogat a health visitor es O hoz igenylolapot, csak nekem Lara elberhelte. :(

Child tax: Ugy tudom, hogy ez is csak a baba szuletese utan jar, a HM Revenue-nal kell igenyelni. Mivel nekem 3 gyerekem van, nem tudom, hogy mennyi 1 gyerekre.

Council tax es housing benefit: Helyi city council-nal kell igenylolapot kerni, elbiraljak. Nem tudom mennyi jar vagy mennyi adhato hivatalosan. Egybe van a ket benefitnek az igenylolapja.

Ha 21 hetes kismama vagy, akkor elvileg most kellett legyen a 2., egyben utolso UH-od. A midwife mindig mondani fogja, hogy mikor hova kell menned, leginkabb csak hozza. (En a 9 honap alatt nem talalkoztam nogyogyasszal, de mas orvossal se)

Remelem tudtam segiteni!

Szep napot mindenkinek, a lanyom ehes, Kevi pedig felebredt, ugyhogy majd legkozelebb tobbet irok!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka nagyon szépen köszönöm , rengeteget segítettél és gyorsan válaszoltál!!!!

:D
Remélem mindenkinek lesz egy kis ideje és írtok kivel mi van .
Ki merre van Angliában ???
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Idonkent benezegettem, de tenyleg nagy volt a csond, igy meg nekem se volt kedvem irni.
Most meg raadasul itt vannak anyosomnal a sogornomek es a leglehetetlenebb es legvaratlanabb idopontokban bukkannak fel. Igy nem haladok semmivel, allandoan csusznak a hazimunkak, inteznivalok. Mar 2 hete vannak itt, de nem lehet tudni, hogy meddig. Ha talalnak itt munkat, akkor maradnak hosszabb ideig.

Dorka, orulok, hogy legalabb te beugrottal, na meg, hogy ilyen napra kesz vagy hivatalos ugyekben. Azota, hogy en szultem, sok minden valtozott, pedig annyira nem volt regen. Akkor meg nem voltak ezek a pocakos idoszakban kaphato segelyek, pedig jol jottek volna. :wink:
Szegeny, Kevi! Olyan rossz, amikor meg ilyen picik es meg az orrukat sem tudjak kifujni, meg mondani, hogy mi faj. Egyebkent, hogy megnyugtassalak, ez megy minden baratnomnel, ahol 2. vagy 3. baba van. A nagyobbak hazahordanak mindent a bolcsibol, ovibol es a pici meg elkapja.
Ezt az oszi-teli idoszakot en is utalom, mivel ilyenkor Lolli is surun lerobban. A multkor 1 hetet hianyzott az ovibol, aztan egy het szunet volt, de meg ekkor is vegig beteg volt. Aztan 1 hetet vittem ujra, utana ismet 1 het betegeskedes itthon. Azt hittem mar sose lesz vege!
A hozzataplalassal kapcsolatban egyutterzek veled, mivel nalunk is nehezen ment. Ami biztos befuto volt az elso perctol kezdve, a sutotok. Ezt kesobb csirkemajjal keverve imadta. Amikor kb. 6 es fel honapos volt, akkor egyszer utazas kozben vennunk kellett bebi eteleket es Nemetorszagban sutotokos-rizsest sikerult venni. Aztan ezt kesobb itthon hazilag is gyartottam. A mai napig imadja a sutotokos kajakat.
A masik biztos befuto meg az edeskrumpli volt, sot, meg a mai napig is az.
Ha meg ezekkel nem probalkoztal, akkor erdemes, hatha nalatok is bejon. Sutotoknek a butternut squash-t hivom.
Azt hiszem, hogy a HIPP-nek van valami sutotokos bebietele itt is, de lehet, hogy az mar husos valtozat, mar nem emlekszem pontosan. Mi utazashoz ebbol mindig felpakoltunk. Az uveges kajak kozul osszesen 2-3 fajta HIPP-est volt hajlando megenni a kisasszony, az osszes tobbi angol bebi eteltol oklendezett. Igy idonkent nagy fozest rendeztem es egy fiok ki volt jelolve Lollinak a melyhutoben, oda porcioztam ki es fagyasztottam.

Csilli, bocs, hogy en nem tudok segiteni, de talan Dorka minden kerdesedre valaszolt.

Most neztem idojaras elorejelzest es hetvege fele ejszakankent havazast mutat. Bar csak lightosat, ugyhogy szerintem meg ebbol nem marad meg semmi, pedig Lolli mar nagyon hoembert akar epiteni.

Leadta a karacsonyi ajandekrendelest is a heten. Szakadtunk a nevetestol. Egy konyvet ker, szivarvanyt, napot es viragot. Hmmmm... Abszolut konnyen beszerezheto a kozepso ketto. :roll:
Konyvre azt mondta, hogy boribonost szeretne. Ismeritek a Boribon es Annipanni konyveket? Anyukam pont ilyet vett neki, ugyhogy legalabb ez a kivansaga teljesul. :)

Remelem, a tobbiek is elokerulnek! Tenyleg olyan regen irtatok!

Kellemes hetet mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Hali Csajok !

VAgyok mar en is kicsit :oops: Tuls sokat nem tudok most irni, csak mig lemegy egy resz a Come Outsidebol :D
Ha tel akkor takony, igy Marci itthon van velem :) Szerencsere mar jol van.
Mult hetvegenk volt kisse razos , Marci kezdte a hanyast , aztan mivel en takaritottam mostam utanna, torvenyszeru volt hogy benyelem igy aztan en dobtam ki a taccsot 4x , utanna Marko volt soron . Csak hogy ne unatkozzunk :roll: De aztan amilyen hirtelen jott ez az egesz, el is mult... valami kosza virust hozott Mano haza . Orvosnal nem voltunk ugyis csak calpolt ajanlottak volna :P

Marci a sulit elvezi, egyre tobbet beszel angolul . Jarnak hozza a suliba az Early Learning centre-bol, segitenek neki a tanulasban, most pedig egy ujabb felmeresnek is alavetik, physio-terapeuta megy mahjd a suliba megnezni, aztan majd dontenek meg mire van szuksege . Teljesen jo, hogy igy itt ennyire kezben tartjak ezeket a dolgokat . Otthon nekem kellett utannajarni es bizonygatni hogy biza a kolkomnek kene segitseg...
Amennyire a kismamakkal nem foglakoznak a terhesseg alatt , a problemas gyerekekkel epp az ellenkezoje tortenik .Ami nagyon jo, de talan egy kicsivel tobb vizsgalat , ultrahang a terhesseg alatt talan kevesebb problema lenne szuleskor es a babakkal...

Dorka nagyon jok a kepek :) Oriasi mar Kevin ! Szegenykem osszeszed mindent a nagyoktol... ismeros helyzet :roll: a sutotokot en is ajamlom, nalunk mindharom kolok imadta .Bar nem tudom itt van-e olyan . Rizspepet probaltal mar neki ? Asszem Marci Hippet ette. Bassz regen volt , mar nem emlekszem :)
Csajok varjak mar a karacsonyt ? Teleponak ment a level ? :)

Hali Olive :) Ezer eve nem lattalak :)
Szivarvany :) Ez jo .Es honnan az otlet hogy szivarvany kell neki ??? Valami uj recep karacsonyra ?ha mar itt tartunk :) Vagy valami ujabb dietas finomsag ?? Kell hogy valami legyen a tarsolyodban
:wink: Angliaban karacsonyoztok, vagy mentek haza ?

En elkezdtem mar a nagytakaritast , bar most Marci betegsege miatt kisse felfuggesztettem .Most diszeket csinalunk, hogy mire befejezem a takaritast, tudjuk a lakast kisse pofasitani .
Heti 2x dolgozom egy charity shopban, azota neha eluszok a tennivalokkal :P Pedig azt hittem ha Marci suliban lesz, demilyen sok idom lesz .Aha , feszt tultervezem magam :roll:
Miota sulis Mano, a deli alvas elmaradt, igy este 8-kor ha lefekszik, mihelyst parnat fog a buksi, mar alszik :D

Na ennyi is volt, vege a mesenek , igerem surubben jovok,!!!

Szep napot mindenkinek !

KépKép
thomaildi
 
 


Joooooooooooooo reggelt!
Ujra nekikezdek, ugyanis mar egy fel oraja irtam, amikor pillanatnyi netszunet miatt, minden elveszett! Szetb... az ideg!

Vartam, es vartam, hogy az elveszttek hatha jelentkeznek, de hiaba! :roll: Elegge megcsappantunk mostanaban! Vagy a babak miatt nincs ido irogatni.

Itthon van az osszes gyerekem! Dzsena vasarnap nem tetszett, nem evett, bagyadt volt, mar tudtam, hogy beteg lesz! Hetfore aztan be is lazasodott! Atvittem az orvoshoz, meg se vizsgalta, kozolte, hogy influenza! Fantasztikus! Ja! Es a szokasos, paracetamol. Tegnap estere aztan mar Lara is lazas volt! Csak 1 legeny van talpon a videken, de szerintem mar O se sokaig. Szerintem Kevi se sokaig fog ellenallni ekkora virustomegnek! :? Tok egyedul, mint a nagyok eldontottem, hogy nem viszem Larat dokihoz, mert ertelme semmi! :(

Valami vidamabb! Volt nalunk a Mikulas! Nagyon jo volt! Az agyhalott sogorom oltozott be, es annyi hulyeseget osszedumalt, hogy fuldokoltunk a rohogestol. Attila videozott, en meg fenykepeztem. Majd dobok fel egy parat.
Dzseninek hozott az oreg sapit+salat, kutyas mamuszt, es egy telefon elo+hatlapot, Laranak Fifi-s zoknit, pizsit es Dora-s puzzle-t, Kevinek telapo ruhat, autot, ilyen nagy kockakat, ami valami jo kis anyagbol van es jopofa kepek vannak rajta.(nem tudom mi a neve)
Kevi amikor meglatta a Mikulast, elkezdett orditani, amikor ezt Lara meghallotta, odaszaladt apahoz, a vallaba furta az arcat es ugy is maradt, majdnem a buli vegeig. :lol:

Mar keszulunk a karacsonyra, de azon kivul, hogy az egesz csaladnak rendeltem a bookline-rol 4-5 konyvet fejenkent, fogalmam sincs, kinek mit kene venni. Teljesen tanacstalan vagyok.
Dzseninek talan egy fenykepezogepet?, Laranak valami Dora-s cumedlit, mert mar fifi lejaroban van es most Dora a felfedezo a meno, Kevinek nem tudom, ferjemnek meg annyira se. Ja! Anyukam is itt karacsonyozik, neki egyutt a tesomekkal veszunk egy digitalis fenykeptartot es mindenki ratolt 500-600 kepet.

Kevi az utolso bejelentkezesem ota hisztis lett. Eltunt a jo babam, mintha ontudatara ebredt volna! Akarata van! HUuuu! Hihetetlen, milyen hisztiket levag! De van ebben jo is, amiota hisztizik, azota legalabb mindent megeszik, amit adok neki.

Csilli! Norfolk megye, Norwich! Nagyon jo kis varos, imadjuk! Ti merre laktok? Irnal magatokrol egy kicsit? Hogy birod a terhesseget? Hogy vagy? Gondolom igy a 24. het korul, mar rengeteget mocorog a kis hercegno! :wink:

Olive! Nagyon aranyos a karacsonyi kivansag! Olyan jot nevettem rajta! Hat azt hiszem, nagy gondban leszel, ha teljesiteni akarod! :lol: Mit veszel neki? Es a ferjednek?
Hazamentek vagy itt unnepeltek Angliaban? Magyar vagy angol szokasok szerint szoktatok unnepelni?
Mit sutsz, fozol majd?

Ildi! Rajottem, hogy hiaba akarom eroltetni, ugyis akkor fog enni mast is a tapszeren kivul, amikor majd megerik ra! Tudja a kis draga, hogy mire van szuksege! :)
Remelem, hogy meggyogyultatok mar!
Ti mentek haza?
Mit sutsz, fozol?
Mit veszel a csaladnak!

Renike! Minden ok? Visszajottetek mar? Keszulodtok mar Ti is?

Hajni!

Bea!

Mariann!

Dori! Mizu veletek? Itt vagytok Londonban? Zoe tovabb szepult?

Befejezem, mert nagyon elment az ido, es a sracok unjak a fetrengest az agyamban! :lol:
Varom a jelentkezeseteket!
Szep napot mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Kép

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Rovid leszek, mert var ram tobb mint 100 eskuvoi kep retusalasra. Apa meg kiakad, ha nem nem csinalok meg egy adagot, mire hazaer es szukos az ido, mert csak addig tudok dolgozni, amig a kisasszony alszik. Mar tobb mint fel oraja leraktam, de meg mindig nem aludt el. Karacsonyi dalokat enekel az agyaban. :lol: Mondtam mar Apanknak, hogy valamelyik este induljon el a leanyzoval bekopogtatni a kornyeken levo hazakba, hogy ne csak nekem enekeljen egesz nap. Nalunk mar el kezdtek jarkalni a carol singer gyerekek. Elenekelnek egy karacsonyi dalt es apropenzt kell nekik adni. Nemelyik igen hamisan enekel, ezert batorodtam fel, hogy Lolli is siman mehetne korbe a kornyeken, mert o legalabb tisztan enekel es legalabb keresne maganak egy kis zsebpenzt is. :wink:

Dorka, fogalmam sincs mi lesz a karacsonyi ajandekokkal. Eddig meg nem volt idom elindulni, sot gondolkozni se rajta. Annyira suru volt a novemberunk es a dec. eleje. Szerintem az utolso pillanatban lesz vasarlas. :roll:

Mi itt leszunk karacsonykor, a szuleim jonnek hozzank. 24-en magyarosan unneplunk es ilyenkor gyongytyuklevest es kacsasultet (tepsis krumplival es lilakaposztaval) szoktunk enni. Anyukam es en se szeretjuk a halat, ugyhogy nalunk sose volt halas vacsora, pedig otthon ugye az a szokas.
25-en jon hozzank anyos is, akkor angol szokasok szerint unnepelunk. Nagyon ritkan fogok ki Angliaban joizu pulykat, ugyhogy tavaly se pulykat ettunk, hanem toltott csirket, de anyos nagyon motyogott miatta, hogy nem pulyka, ugyhogy lehet, hogy az iden a bekesseg kedveert bevallalok egy pulykat.

Azt meg nem tudom, hogy lesz-e torta, de beiglit, hokiflit es habos-dios szeletet biztosan fogok sutni. Ezek gyerekkoromban is mindig voltak nalunk karacsonykor. A mi csaladunknak ez boven eleg edessegbol, de mivel jon anyos 25-en, lehet, hogy kulon miatta kell majd karacsonyi torta vagy christmas pudding, kulonben ismet kotekedni fog. Mondjuk tok mindegy, mert ha nem ebbe, akkor valami masba fog belkotni. :twisted:

A 24.-i vacsit majd jol meg kell szervezni, mert fel 5-re megyunk a templomba. Lesz carol singing, aztan gyerekeknek mise es Lolli is fog szerepelni a betlehemes jatekban. Szoval, majd valahogy elo kell kesziteni a kajat, hogy amikor a miserol hazaerunk, akkor csak egy kicsit kelljen tovabb sutni es emberi idoben tudjunk leulni vacsorazni.

Ti a karacsonyfadiszitest hogyan oldjatok meg? Az en gyerekkoromban ugy volt, hogy csak 24-en diszitettek a szuleim, addig en odavoltam a nagymamammal es csengoszora lehetett bemenni a szobaba. Ugy tudtam, hogy a Jezuska es az angyalok hoztak a karacsonyfat is. Lollinal is igy inditottunk. Csak tavaly mufenyonk volt es rajott, hogy fel lett teve a padlasra. Fogalmunk sincs, hogyan, mivel direkt akkor inteztuk az egesz faelpakolast, amikor aludt. Valamelyik nap, amikor a tv-ben meglatott egy karacsonyfat, mondta, hogy nekunk is van. En meg kis naiv helyesbitettem, hogy majd lesz. Erre kozolte, hogy mar van, ott van fenn a padlason, Apa felvitte tavaly. :shock: Total kiakadtam, mert tenyleg titokban csinaltuk es o nem jar a padlason, ugyhogy nem lathatta meg. Szoval, azt hiszem az iden hamarabb is diszithetunk fat, mar nem birom bemagyarazni neki, hogy a Jezuska hozza az angyalokkal.

Dorka, nagyon jok a mikulasos kepek! Mi nem mikulasoztunk itthon, ugyanis 5-en karacsonyi parti volt a templomban a gyerkoknek es oda jott Santa. Nem akartam Lolli megkavarni, hogy meg itthon is jon a Mikulas, mert tulsagosan okos a draga es ha el kezd kerdezoskodni, a vegen meg belebonyolodok a magyarazkodasba.
Tavaly mar megkerdezte, hogy miert a kemenyen ereszkedik le Santa, miert nem kopog be az ajton. Ezt meg kimagyaraztuk, de felek a tovabbi kerdesektol. :oops:
En valahogy nem agyaltam rajta ennyit gyerekkoromban. Elfogadtam ugy, ahogy mondtak, nem kezdtem el faggatozni, hogy miert igy van vagy ugy van.
Dorka, az eltessen, hogy hatha tullesztek most a virusokon es karacsonykor mindenki ep es egeszseges lesz! En errol majd csak majusfele merek almodozni. En egesz telen kinlodom a bacikkal, csak majusban szoktam meggyogyulni.

Meg jo, hogy azt irtam, hogy rovid leszek. Most mar tenyleg mennem kell, mert igy semmi se lesz a kepekbol.

Remelem, hamarosan a tobbiek is elokerulnek es varjuk a beszamolot, hogy kinel mi lesz a menu karacsonykor.
Ildi, gondolom te majd konderral fozol ennyi fiura! :wink: :lol:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Tényleg mindenki jól el volt veszve!
Dorka nagyon jók a képek a mikulással :P
Mi Torquay-ban élünk Devon megye és egy kis baráti körrel jöttünk ide Skóciából. Családi baráti kör a család alatt a sógoromat értem .
Karácsonyozni mi is itt fogunk 24.én este kettesben , mert reggel meló van még utána fa díszítés és a nagy kajacsinálást nem akartam bevállalni akkor napra már így majd elõkészülök és kettecskén azaz pocakos Kírával hármasban vacsizunk majd .
25.-én pedig sütök fõzök , mert akkor lesz a nagy baráti társaságos kajcsizás *mindeni csinál valamit a fogásokból , összedobjuk és együtt ünnepelünk meg odaadjuk az ajándékokat.
Szilveszterkor meg mindenki gondolom megy dizsibe mi meg itthon a magyar mûsorokkal elleszünk .Ti tudjátok nézni a magyar mûsorokat ???
MAgunkról annyit , hogy egy kis családi gyárban melózunk 5 en , de összesen 8an vagyunk itt illetve akikrõl tudunk az olyan plusz 8 ember , de a kapcsolatot nem igazán tartjuk senkivel.
A pocakos heteket jól viselem , bár babóm nem mozog annyit mi nt gondoltam ,de majd csak rákezd !
Mikulás jól telt , mert kaptunk reggelre kívülrõl csomagot az ajtóra és a férjem nem merte kinyitni az ajtót én meg ott nevettem rajta , mikor felvilágosítottam , hogy te ez a mikulás volt , félsz tõle?

:lol: :lol: Utólag is BOLDOG MIKULÁST!
szép napot!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, elunk mi is, de valtozo intenzitassal. Neha a kikeszules szelen vagyok.
Mar azt sem tudom, hogy mikor irtam utoljara, teljesen el van tunve az agyam a fejemben. Sokszor alig varom, hogy gep ele keruljek es olvasgassak, kikapcsolodjak, amikor meg itt ulok azzal szenvedek, hogy ures az agyam es nem tudom mit kellene olvasni...
Igy tuntem el innen is. Tudom, gaz.

Szoval ugye most mar harom honapja az egyedulallo anyuka szerepet jatszom, pontosabban csak gyakorlatban vagyok egyedulallo, mert lelekben van ferjem, csak jo tavol. De et biztosan irtam, hog Feri visszament Londonba, ugye?
Nah azota haza meg nem jutott, epp ket nap mulva jon ertunk es penteken megyunk vele Londonba karacsonyozni. Egy honapig leszunk ott.
A ket gyerek Feri elutazasa ota gyakorlatilag ramnott. Kristof kegyetlenul felt jo sokaig, hogy en is elhagyom, amugy is a dackorszak kozepen volt, de igy brutalisan nyugtalan lett, orditott, eroszakos volt, feltekeny, ketsegbeesett. Voltak pillanatok, amikor mar azt hittem, hogy feladom.
Persze ram maradt a gyerekeken kivul a haz is, meg minden apro szaros feladat. Ugyhogy dontottem: feladtam a maglodi hazat, kikoltoztunk, mindezt villamgyorsan 3 nap alatt. Szerintetek milyen erzes volt egy komplett 120 nm-es csaladi hazbol 2 kisgyerekkel 1 kutyaval kikoltozni ugy, hogy en nem vezetek, a cuccokat vagy a kozeli zsufolt panelbe visszuk (anyosomekhoz), vagy az en szuleimhez, akiknel van hely, de bo 300 km-re laknak tolunk?
Elarulom: nehez. Nagyon nehez. Egy csomo dologrol azt sem tudtam hova valo, Ferinek komplett szobaja volt elektronikai kutyukkel berendezve, plusz ket auto allt az udvaron, ami ugye tenyleg ciki tekintve, hogy en nem vezetek. Elszamolni sem volt konnyu, mert mindent, mindent Feri beszelt le bekoltozeskor a noverevel, en azt is csak nyar vegen tudtam meg, hogy mennyi a lakber, mennyi es milyen szamlaink vannak es kb semmit.
Szoval volt egy eleg huzos idoszakom, lelki roncs voltam, sikerult 57 kilora fogyni (a 178 cm-hez ez nagyon szarul nez ki).
Azota ingazunk. 3-4 hetet vagyunk a szuleimnel, 3-4 hetet anyoseknal. Allando cuccolas, pakolas az eletem, de mar kezdem megszokni.

Hat ez van velunk ugy altalanossagban.

De a fiukkal mar minden rendben. Kristof rendbe jott, Erik meg mindig imadnivalo, bajos, huncut, eleven.
Valamikor 2 honapja allt fel kb, most tanul a jarassegitovel menni, amugy meg oldalazva kozlekedik butorok mellett. Vigyorog egesz nap es frenetikus etvagya van.
(A sok-sok kuzdelem utan, merthogy nagyon nem akart hozzataplalodni az elejen, semmit sem akart elfogadni, most meg epp az ellenkezoje van, hirtelen duci baba lett.)
Lattam, hogy volt hozzataplalasos kerdes.
Majd irom reszletesen, hogy nalunk hogy volt, de mindket gyereknel a megoldas egyik kulcsa a batata volt, vagyis az edesburgonya, imadjak mindig mindennel.
Eriknel a fomegoldas a felnott kaja volt.
Ertsd: azt eszi amit mi, csak maskepp. Nem adok olyat, amit nem lehet, nem fuszerezek neki, de kb mindig ugyanazt kapja. Elkezdem fozni a kajankat, fuszerezes elott veszek ki neki, megspekelem valami specialis babakiegeszitovel. Ennyi. Csak ugy falja.

Nehany kep meg, azutan alszom, majd jelentkezem meg mostanaban. Talan amikor mar Londonban leszunk. Vannak ezek kozott nem tul frissek is.


Kép
Kép
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
be-a-mum
 
 


Sziasztok!

Ananacska, akkor ertheto, hogy te miert nem jelentkeztel ilyen sokaig. Nagyon nehez lehetett ez az idoszak. Most jottok 1 honapra, aztan utan mi lesz, vissza Mo.-ra? Nagyon nehez lehet ezt vegigcsinalni ket picivel.
Ma egyebkent mar en is az osszeomlas szelen voltam. Minden osszejott most decemberre. A nagytakaritassal es a karacsonyi ajandekokkal meg sehogy sem allok. Sok volt a munkam, amit tobbnyire ejszakaba nyuloan tudtam csak csinalni Lolli miatt. Valoszinuleg a kialvatlansag miatt pukkant le az immunrendszerem es nathas lettem es egy hete becsipodott a derekam, ugyhogy a csillagokat latom, ha megmozdulok. Ez igy mar eleg is lett volna, de nem vagyok olyan szerencses. A ferjemnek kiujult a vesekove, ami miatt mar masfel hete kaparja a falat. Tegnap ejszaka volt a legdurvabb. Osszesen kb. 3 orat aludtam, azt is reszletekben. Nem ertem, hogyan, de o tudott aludni, csak eppen dobalta magat egesz ejjel az agyban, meg jajgatott almaban, ugyhogy engem ebren tartott egesz ejjel. Penteken erkeznek a szuleim, szomb. reggel meg a keresztanyam is (aki tisztasagmanias) es iszonyat rumli van az egesz hazban, na meg tisztanak se mondhato. Abban remenykedtem, hogy majd a ferjem besegit a takaritasban, mivel a derekam miatt most nem vagyok valami mobilis, erre neki meg jott a veseko, ugyhogy ez is kilove.
Ma vegre lefekhettem volna koran, erre beallitott egy haverja, igy nekem kellett furdetni, fektetni Lollit kozben nyilalt mar a fejem, annyira faradt vagyok. Most meg varom, hogy vegre Apank kiveckelodjon a furdoszobabol es vegre mar en is bejuthassak, aztan alvas. Legalabbis remelem, hogy ma ejjel nem fog mar jajgatni. Ugy tunik, hogy ma reggel kijott a vesekove, azota nem voltak olyan eles fajdalmai, csak erzekeny a veseje.

Na, elkoszonok, aztan legkozelebb, remelem valami vidamabbrol szamolhatok be.

Ananacska, nektek jo utazast es elvezzetek az egyuttletet Londonban es remelem az uj evben konnyebb lesz a helyzetetek!

Ja, Csilli26, mar akartam neked irni, hogy en jartam mar feletek tobbszor is, ugyanis az egyik baratnom Paignton-ban lakik.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Kívánok mindenkinek nagyon boldog, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket!

Puszi mindenkinek: Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok,
él még ez a fórum? Ha igen szeretnék csatlakozni. Februárra (2011) vagyunk kiírva a kis babámmal itt Angliában.

Szép estét, remélem találok itt még aktív kismamákat:)
Gabcsi :)
szeggabcsi77
Bagamér
 
 


Szia Gabcsi!

Fel -fel nézek ide én is csak nem nagyon van itt mozgás.Mindenki el van foglalva a gyerkőccel már.
Én március végére vagyok kiírva.
Merre laksz Angliában?
Csilli
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok! Jo reggelt mindenkinek!

Ugy latom, megint eltunt mindenki!!!!
Akkor ismet en torom meg a csendet!

Udv a korunkben Gabcsi! Merre laktok? Hogy erzed magad mostanaban? Gondolom mar igy a vege fele eleg nehezen telnek a napok! :) Irj egy kicsit magadrol!

Szia Csilli! Te is eltuntel am mostansag!!! Hogy vagy? Most nezem, hogy mar neked sincs sok idod a nagy talalkozasig! :)

Ugy izgulok csajok helyettetek is! Nem regen, meg az egesz forum ertem izgult itt, most pedig mar 8 honapos a manom!
Rettento gyorsan telik az ido, es csak azon gondolkodom minden nap, hogyan lehetne kicsit lassitani! :D
Sokaig szeretnek meg babazni.
Kevikem mar 9040 g. Olyan formas kisbaba!
Van 2 foga alul, mindkettovel nagyon megkinlodott. Bele se merek gondolni, mennyit fog szenvedni a ket felsovel. :roll:
Mar felul egyedul, de valami nagyon kitekert modon! Terdelesbol huzza maga ala a labait es ugy nyujtja ki! :roll: Maszni meg csak hatrafele sikerul. :lol:
Ha lesz egy kis idom, dobok fel kepeket!

Bea! Itt vagytok meg Angliaba? Hogy teltek az unnepek?

Olive! Te is eltuntel! Nalatok? Jol teltek az unnepek? Sikerult Lollinak visszarazodni a hetkoznapokba?

Ildi! Teged mar kerdezni sem merlek! :wink: :lol: Mizu veletek?

Mennem kell, a sracok ehesek!
Puszi mindenkinek, varom a jelentkezeseteket!
Szep napot!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

GYors bekukk, lejelentkezes...

Eloszor is orulok, hogy iden is van kiknek drukkolni, sziasztok uj kismamak! :) Kitartas az utolso honapokra lanyok! Majd varjuk utana a beszamolot! Ugy orulok, hogy ujra van one born every minute, szinte mindegyik resznel ujra atelem az egeszet, nagyon szeretem ezt a musort :)

Matt szinten most volt 9 kilo kereken, januar 12en, pedig mi mar 10 es fel honaposak vagyunk. Oruletbe kerget amilyen aktiv, allandona csak maszik, jarkal a butorok menten, esik-bukik, rangatja a nadragom, jatszik a butorajtokkal... de szerintem ez mindenkinek ismeros :D
Most epp jol meg vagyunk fazva, voltunk dokinal is, mert egyik reggel Matt se az orran, se a szajan nem birt levegot venni, annyira taknyolt. Rogoton hivtam a surgeryt, ahol delutanra kaptunk is idopontot. Mondtam a dokinak mi van, meg hogya fulere is ramehetett agyereknek, mert rossz az egyensulya amiota beteg. Osszesen nem esett annyit idaig, mint az elmult 4-5 napban :( 3 lila folt van most a fejunkon :roll:

En ezerrel palyazok, de semmi valasz, jobb esetben "nem nyert". Kepzeljetek, november vegen egy olyan interjura akartak behivni amit meg sem palyaztam, osszekevertek a papirokat. Azt hittem hogy PhDvel konnyebb lesz allast talalni, de eddig ezt semmi nem tamasztja ala. Mar 40 merfoldes korben keresek heti 4-5 palyazatot kuldok es semmi. nagyon elkeserito. APank is szenved az asztalos iparban.

Na megprobalok par kepet feldobni, majd meg jelentkezem, talan most mar kicsit tobb idom lesz, most kivetelesn 2 orat aludt a fiam delutan :)

Mégegyszer elnezst a hosszu hallgatasert!

Sziasztok ,
Mariann Kép szilveszteri Kép setalunk

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok,

en is bocsi az eltunesert, de "igazoltan" hianyoztam. Oktober vegen haza kellett utaznunk es otthon ragadtunk. Ideiglenes utlevellel mentunk, mert elege surgos volt es otthonrol kezdtem el intezni Botikam utlevelet... Az anyakonyveztetes tobb mint 2 honapba telt!!! Orulet. :( :( Botikam persze elvezte az otthonletet, nagyi,dedi allando figyelmet, csak kozben apanak vissza kellett jonnie dolgozni...igy kulon volt a csalad karacsonyra. :( Ja es otthon nincs netunk,ez a lenyeg,ezert nem jelentkeztem. :oops:

Olvasom,sajnos mindenhol van valami gond.
Ananacska, remelem megoldodik a helyzetetek es egyutt lehettek ujra. Gondolom az anyagiak miatt van az egesz, szomoru hogy otthon nem lehet semmi munkat talalni. :( Mi is szeretnenk hazamenni, de ez a 3 honap most elege ravilagitott hogy szinte kilatastalan. De azert remenykedek. Talan nyerek a lotton... :D :D Nagyon aranyos a ket kisfiad, megertem hogy milyen nehez egyedul.
Mariann, ezek szerint itt sem jobb a helyzet munkateren, part timeba gondolkodsz? Es akkor Matt megy "bolcsibe" vagy hogy oldjatok meg? Nekem meg 2 hetig jar a MA, utana muszaj lesz vmit nekem is keresni, de hogy hogy oldjuk meg az meg a jovo titka. (apa allando ejszakai muszakba dolgozik)
Matt is tunderi baboca. :lol: :lol:
Ti mikor kezdetek a hozzataplalast? Es mivel?
Boti mar falja a gyumolcspepeket (boltit), de a zoldsegeket injabb magam keszitem,repa-cekla-krumpli-sutotok variaciokbol. Olyan fura nekem h cottage pie-t, bolognait, sajtos karfiolt meg ilyesmiket adjak kistorpemnek. :shock: :shock:
Dorka, errol a temarol teged is kerdeznelek, ha majd lesz egy kis idotok leirni hogy Ti hogy csinaljatok. Ja es meg ezek a pepek,rizsek,cerealsek."teljesen bekavarodtam", otthon kezdtuk, de ott tok mast mmondanak mint itt. :cry: :cry:

Nagyon szepek a gyerekeitek, ahogy ott fekszenek hason mind a harman. :lol: :lol:

Felebredt a torpem, mennem kell,de majd jovok meg folytatom. Nem 3 honap mulva. :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Latom meg mindig pangunk! :?
Par szot gyorsan, mert mindjart indulunk a play group-ba.
Szoval Kevikem felallt februar 2-an. Szegenykemnek meg nagyon nehezen megy, rogyadozik a kis laba, raadasul mindig megorul neki, meg akarja tapsolni magat, ugyhogy seggre is tottyan. :P
Tegnap estere kibujt a jobb felso fogacskaja, ma reggelre pedig a bal is, ugyhogy volt nyuglodes az elmult napokban. De most mar ujra a regi "jo" baba. :D

Larat beirattuk nursery-be, sajna nem kezdhet aprilisban ahogy eloszor igertek, mert nagyon sok a gyerek, de szeptemberben mar megy. Nagyon szomoru volt, hogy nem mehet "suliba", mint Dzseni.

Klari! 5 honaposan kezdtuk a hozzataplalast, de nalunk nagyon nehezen ment. Nem akart enni semmit.
Aztan szep lassan a gyumiket elkezdte enni, de a zoldsegekkel sokszor meg a mai napig is hadilabon allunk. Nem igazan akarja megenni. Jobban mondva megeszi a teljesen osszepempozottet, de ami a koranak megfelelo, mar pici darabkakat tartalmazo kajat nem eszi meg, csak ha lepempozom. Erdekes, mert a mi kajankbol szinte mindig kostoltatom es az izlik neki, meg akkor is, ha darabos. A kedvence a brassoi sultkrumplival. Hat nem eppen baba kaja. Szerencsere eddig barmit kostoltattam vele, semmitol nem volt semmi baja.

Roviden ennyi, mert mennem kell!
Puszi mindenkinek es varom a jelentkezeseteket! Dorka

Kép Az elso felallas

Kép Kicsit stabilabban :)

Kép
Kép
dorka75
 
 


Kedves Topiklakók!

Csak azért írok ide (is), hogy szóljak: a Babaneten múlt hét óta kommentelős játék van! Írjatok kommentet cikkeinkhez, és ezt nyerhettek a héten.

Facebook csoportunkhoz is megéri csatlakozni, mert ott is leesik ez meg az hébehóba!

További szép napot kívánok a Babanet csapata nevében:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Lányok!!

Hát mi tagadás, én is szépen eltűntem a balfenéken... Az idő múlását csak onnan érzékelem, hogy feljövök ide és látom, hogy Mariann kisfia már lápeget, Dorkáé is áll!!! Nagyon megnőttek ezek a gyerkőcök!! És csodaszépek!!! :) :)

Velünk is sokminden történt utolsó jelentkezésem óta, nem is hinnétek...
Sajnos a baba még várat magára egy picit, de legalább már nem vagyok idegbeteg a téma miatt. Sikerült pozitív irányba terelgetnem a gondolataimat és ebben nagy segítségemre volt az én kicsi párom. Több ízben is.

Először kezdtük azzal, hogy november óta valahogy mindig ránk járt a rúd. Balszerencsék sorozata követte egymást. Pl. kiderült, hogy anyukám nagyon beteg (limfómája van). Hónapokig nem vették észre. Emiatt tisztára kiakadtam.
Aztán folytatódott azzal, hogy Ati véletlenül bezárta az egyetlen kocsikulcsunkat a kocsiba, így mit volt mit tenni, fel kellett törnünk a saját kocsinkat... :roll: Persze a motor járt, a zár csak nem akart nyílni (ez éppen a legnagyobb fagyok idején volt), ezért csak az abalaktörés jöhetett szóba. Ne! Ne mondjatok semmit! Jobb oldali kilincs és ablkacsere.
Aztán pont a karácsony előtti héten a munkahelyén majdnem levágta egy gép a jobb kéz mutató újját! Altatásban műtötték (idegsebészeti műtétje volt, közben megőszültem kétszer, tekintettel az angliai beteg gondozásra) 2 hónapig volt vele itthon beregszabin, de még most sem 100%-os. Tegnap ment először dolgozni. Még jó, hogy a fizetését kapta. Bár bónuszok nélkül, de még mindig jobban jártunk, mint a 92 fonttal hetente... A karácsonyi előkészületeket egyedül csináltam végig. Az idén kettecskén voltunk itthon, nem mentünk haza az ünnepekre. Takarítottam, főztem, és persze a két ünnep között dolgoztam is.

Egy kicsit ki is purcantam az év végére, amikor is jött a fordulat. A szülinapom. Ez a nap tényleg nagy változást hozott az élünkbe, ugyanis Ati megkérte a kezem. Én meg persze igent modtam. :oops: :oops: És ettől a naptól kezdve beindult a gépezet... Kb. egy héttel később már az esküvő időpontján gondolkoztunk, az otthoniak nagy-nagy örömére, így el is kezdtünk nézelődni helyszínek után. Nagyon nem kellett keresgélnünk, mert Ati már régóta ragasztkodott egyhez. Mivel ott minden szombat foglalt volt szeptember 24-ig, így mi egy pénteki napot választottunk. Így lett a mi napunk július 22. Nem is nagyon akartam elhinni, hogy mindez meg fog történni velünk egészen február 8-ig, amikor is hazautaztunk 1 hétre elintézni a legfőbb dolgokat. Nagyrészét sikerült is. És most, hogy megint itt vagyunk kicsit újra távolinak tűnik az egész. Mondjuk szombatig, amikor megyünk menyasszonyi cipőt nézni. :lol: :lol: Persze egy csomó mindent kell még elintéznünk, de sokmindent itt is meg tudunk majd csinálni. Remélem minden rendben lesz!

Hát ennyi minden történt velünk. Nem tudom megígérni, hogy sokat jövök majd, de időnként biztosan bekukkantok!
Addigis jó tavaszvárást mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

En sem nagyon tolakodtam mostanaban. :oops: Neha beneztem, de lattam, hogy nincs nagy forgalom, ugyhogy en is hallgattam.

Adri, nagyon megorultem neked, ugyanis pont a napokban gondoltam, hogy most mar erot veszek magamon es irok ide es megkerdezem, tud-e valaki rolad, mert te aztan tenyleg eltuntel.
Most mar ertem, hogy miert. Igy nem nagy kedved volt az irashoz. Orulok nagyon, hogy vegre fordulat kovetkezett be nalatok es nagyon jo hir, hogy eskuvotok lesz. :D
Ha egy kicsit kesobb lenne, ajanlottam volna a ferjemet fenykepesznek, de mi par nappal kesobb utazunk csak Magyarorszagra. Azt elarulod nekunk, hogy hol lesz az eskuvo?
Ruhad innen lesz vagy varratni fogsz vagy esetleg otthon kolcsonzod?
Szoktatok tevezni? Mostanaban megy egy dokumentumfilm az itteni romakrol, "My Big Fat Gipsy wedding" cimen. A Channel 4-on szokott lenni, ha jol emlekszem. Erdemes megnezni. :wink: Na, nem azt mondom, Adri, hogy onnan meritsel otletet az eskuvotokhoz, mert akkor, hm.... erdekes lenne! :lol:
A ferjem mar egyebkent fenykepezett ilyen eskuvot. Azt mondja, parja nem volt azota se. :roll: Inkabb kuriozumnak volt jo, mint penzkereseti lehetosegnek, ugyanis csak a felet fizettek ki. Mondjuk gyanitotta elore, hogy nem fogjak hozzavagdosni a penzt, ugyhogy annyira nem lepodott meg.

Mi egyebkent sokat betegeskedtunk november ota. Mar nagyon varom a tavaszt, hatha az hozza majd a megvaltast.

A heten szunet volt az oviban, de jovo hettol kezdodik ujra, ugyhogy varom a kovetkezo takonykort. December ota mar ketszer volt baranyhimlo szezon is, de azt talan megusszuk, mivel Lolli be van oltva ellene. Nehez dontes volt, mivel nem vagyok nagy rajongoja ezeknek az oltasoknak, de Apara is kellett gondolni, ugyanis neki meg nem volt. Meg Lolli csak valahogy atveszelte volna, de hallottam, hogy felnotteknel nagyon brutalis. Mivel egyeni vallalkozo, ha hetek, honapok kiesnek munka nelkul, akkor addig nem keresunk egy pennyt sem. Ha meg Apank elkapna egy baranyhimlot, abbol nem epulne fel 1 het alatt. Sot, allitolag felnott korban sulyos szovodmenyei lehetnek.

Azt hiszem, jobb, ha elkoszonok, mert mar aludnom kene, de most mar nem akartam halogatni a jelentkezest.

Remelem a tobbiek is irnak majd, mert kivancsi vagyok, kivel mi tortent ilyen hosszu hallgatas alatt. :wink:
Dorka biztosan rauntal, hogy mindig csak te tartod a frontot, de gyere, aztan induljunk be ujra!

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Hát én szépen kerekedek már és max. 30 nap és jön a kicsi lányunk , bár azt mondja a védőnő , hogy örüljek ha van két hetem.
Szépen megvettünk már mindent neki csak kezd kicsi lenni a lakás így lassan azt is keresni kell másikat.
Kezdek kicsattanni az örömtől , hogy jön a tavasz!
Csak a baj , hogy annyira vizesedek , hogy mindenki szét van tőle csúszva, de ráadásul mindig azt érzem ki vagyok száradva még fél liter víz megivása után is.
A héten hivatalosan is megkezdtem a terhesszabit

:lol:
adrika el tudom képzelni milyen nagy izgalom volt a lagzi előtt és hát használd és élvezd ki minden percét , mert a nagy nap hipp-hopp elillan majd és mint ha rajtad kívül lezajlottak volna az események , mert én kb ennyit tudtam felfogni belőle pedig nem kicsi lagzink volt.

Lenne egy kérdésem , mert a védőnővel még nem beszéltünk erről , de mi van ha menni kell a kórházba a köv.találkozásunk előtt , hogy a babának mikor és mit kellett vinni be?
Reggel már elég erős fájások voltak de szerencsére nem rendszeres és kétszer egymás után de azóta babó alszik a pocakban -kapott egy kis forró csokit :)
és hát már azt hittem itt az időnk de még úgy döntött nem akar kijönni :)

Szép napot és tessék visszaszállíngózni ![/img]
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Csilli, gyorsan valaszolok, mert nem tudom, a tobbiek ideernek-e meg idoben.
En hazamentem szulni, ott semmit se kellett vinni a babanak a korhazba, meg ruhat se.
Itt viszont ugy tudom baratnoktol, hogy mindent vinni kell. Kis ruhakat, pelus, popsikenocs, ha fogsz hasznalni. Szoval, mindent, amit otthon is hasznalnal a babanak.
Azert ha a tobbiek meg bekukkantanak, mielott szulnel, biztosan pontositanak majd.

Vercukor szintet nem neztek neked esetleg? A nagyfoku szomjusag lehet a terhessegi diabetesz jele is. Ha nem szulsz meg holnapig, akkor szerintem hivd fel a vedonot vagy a GP-t es emlitsd meg a problemadat! A baratnomnek is volt ilyesmi problemaja es azonnal kuldtek cukorvizsgalatra. Szerencsere nem volt magas a cukra, de azert jobb a biztosra menni.
A vernyomasod nem magas? A vizesedes erre is utalhat. Mondjuk az utolso napokban mar en is vizesedtem, az gyakran elofordul. Probalj meg minel kevesebb sot fogyasztani es semmi szensavast, meg szensavas asvanyvizet sem!

Szoritok, hogy minel zokkenomentessebben teljen el ez az utolso idoszak es konnyu szulesed legyen!

Dorka, azt hittem, te leszel az elso, aki ir! :wink: Vagy annyira meguntad, hogy senki sem ir, hogy mar erre se jarsz? :lol:

Irjatok Csajok!

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive köszönöm a gyors választ!
Néha olyan fájásaim vannak alhasban , de nem rendszerezhető időben csak jönnek mennek mint a nyúló fájások.
Pénteken megyek dokihoz és remélem minden kérdésemre megkapom a választ.
Ma lesz egy buszos utam a céghez ahol melóztam egy óra a forgalom miatt meg 20 perc séta remélem nem lesz gond de apa reggel elment melóba az meg korai lett volna a bemenetelre.
Most erőgyűjtés van !
Szép napot!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok! Tegnapelott beneztem, lattam, hogy kezd ujra eledni a forum, de vartam meg 1 kicsit, mert tenyleg uncsi volt magammal dumalni! :oops: :roll: :)

Adrika! Gratulalok! Orulok, hogy osszehazasodtok! Az lesz eleted legszebb napja! A kovetkezo pedig amikor a babadat a kezedben tartod. Legalabbis en igy ereztem, pedig nagyon nem akartam ferjhez menni! Es micsoda elmenyt hagytam volna ki! Nagyon sok boldogsagot kivanok nektek!!!!!

Olive! Remelem jobban vagytok mar! A takonykor mostanaban nalunk is nagyon meno. Szinte 1 honapja par nap szunetekkel mi is ettol szenvedunk.
Jol emlekszem, hogy te irtal regebben Ildinek dietas, edesitoszeres sutiket? Ha igen, nekem is kellene par.
Januar 9-en elkezdtem letornazni a sok-sok felesleges kilomat. Mar 11 kg-ot sikerult, de van meg mit. Probalok valtozatosan fozni magamnak, de mar igy is kicsit kezd uncsi lenni, ugyhogy minden ujra vevo vagyok! :lol:

Csilli! De elszaladt az ido!!!!!!!!!! :roll: Olyan izgalmas! Szoritok neked, bar nagyon jo lenne, ha a babo meg par hetig bent maradna!
Laraval vizesedtem nagyon. Igyal naponta 2,5-3 l folyadekot, asvanyvizet vagy koffeinmentes teat, egyel meg minden nap 2-3 paradicsomot, es amikor csak teheted, ulj le kenyelmesen es polcold fel a labad! Nekem bevalt. Igaz, hogy 10 percenkent jartam pisilni, de sokat csokkent az oedema. (Nekem olyan szinten vizes volt kezem, labam, hogy az ujjaimban iszonyu fajdalmaim voltak, mert a viz annyira nyomta az izuleteket!) Szules utan 2-3 nappal teljesen elmult!!!!
Egyebkent igaza van Olivenak, jobb lenne, ha neznenek egy cukorszintet, eleg ujbegybol, az ugyis mutatja ha magas es akkor majd elkuldhetnek terheleses cukorvizsgalatra! Ezzel jobb nem varni! Vigyazz magadra es probalj minnel tobbet pihenni. Ha sokat setalsz, megjobban terheled a labad es az erek ateresztese fokozodik, megjobban fogsz oedemasodni!

Akkor egy kicsit a kis csipet csapatomrol!
Kevike mar all, maszik es rosszalkodik! A szeme se all jol! Bebarangolja az egesz lakast, onnan lehet tudni, hogy hol jar, hogy a 3 egybenyilo helyisegben (nappali-ebedlo-konyha) mas-mas burkolat van (szonyeg-parketta-csempe) igy elteroen csattog a kis tenyere ahogy maszik! :lol:
Sokat dumal, babababa, apapapapa, nyanyanya, brummm... 10 kg es 76 cm. Jol osszekapta magat ahhoz kepest mennyire kis csepp volt amikor megszuletett. Napok ota nem akar fozelekeket enni, brummogve kikopi es nevet rajta. A husit, joghurtot, almat, banant szereti, a foztombol is eszik par falatot, de ennyi. A fozelekek nem jonnek be neki. Nagyon rosszul alszik, mar reggel 5:15-kor ebred, es nappal is csak 2x fel orat alszik. Ja es talan mondanom sem kell, hogy meg mindig nem aludt at 1 ejszakat sem! Min 2x, 3x kel minden ejjel, van, hogy tobbszor is.
Ha mar nem kezdhette most a nursery-t Lara, minden heten kedden es szerdan play group-ba jarunk. Kedden be szoktam menni angol orara, hogy Lara szokja, hogy nem leszek mindig vele, ha elkezdodik az ovi. Nagyon jol veszi az akadalyokat, nem sir mint tavaly, jol erzi magat. Kevi viszont nehezen viseli, ugyhogy ot altalaban behozzak utanam, mert nem akar ellenni nelkulem!
Dzsenka anyas korszakat eli, egyfolytaban a fenekemben van! Mar a mellettem levo agyon aludt a mult heten, ha mar nem volt suli, mert "anyahianyos" volt.(O mondta igy!) Egyebkent sokat segit, jatszik a kicsikkel
Azt hiszem roviden ennyi! Mennem kell, mert Kevike mozgolodik es ha kinyitja a kis csipajat es nem vagyok mellette, felul, jatszik es 2-3 oraig nem alszik vissza!
Puszi mindenkinek! Irjatok gyakrabban! Szep estet mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Szia Dorka!

Jo volt ujra olvasni teged! :D
Tegnap este csak gyorsan elkuldtem neked egy receptet, nem tudtam irni, mert Apa itt settenkedett a gep korul es nem nezte jo szemmel, hogy en traccsolni szeretnek. :wink:
Gratula a ledobott kilokhoz! Ugye milyen jo erzes? :D En mar regen fogyokuraztam, de szerencsere tartom a sulyom, osszesen 1 kilo jott fel ram azota, az is karacsonykor. Egyenlore nem tettem semmit sem erte, hogy leadjam, majd nyarra, addig nem izgat.

Nagyon eltelt az ido, hihetetlen, hogy mar Kevin is lassan 1 eves lesz. Nagyon ugyi, hogy mar ilyen szavakat mond!
Azt meg, hogy Dzsenna most ilyen anyas, hasznald ki, mert sajnos nem sokaig ilyenek! :( Pedig olyan jo erzes, amikor hozzankbujnak.
:D
Most csak ilyen roviden. Mennem kell, mert mindjart megjon Lolli es Apa a balettrol, addig meg meg ki kell szednem a ruhakat a gepbol es kiteregetni. Bele se merek gondolni, hogy te mennyit moshatsz! En majdnem minden nap egy adagot (talan 1 nap szokott kimaradni a hetbol) es igy is mindig dugig van a szennyes kosarunk, illetve ketto is. :shock:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Koszonom szepen a recepteket, ki fogom probalni!
Eleg sok jo kis kaloriaszegeny kajat fozok magamnak, de mivel mar 2 honapja kitartok, igy mar mind kezd kisse uncsi lenni. Probalok ugy fozni, hogy osszesen a napi 1000 cal-t ne lepjem tul, de ehes se legyek, mert azt mar nem birom elviselni, oreg vagyok mar az ilyesfajta megmozdulasokhoz. Az az igazsag, hogy mar Lara utan is maradt rajtam 7-8 kg, amivel nem igazan foglalkoztam, mivel apa orult, hogy nagyobb a cicim! :lol: Aztan terhes lettem Kevivel, az elso 3-4 honapban allandoan hanyingerem volt es emelyegtem, ami csak akkor mult el, ha ettem. Mar akkor lattam, hogy jo sok plusszal fogok zarni. Utana szoptattam, aztan pedig lelkierom nem volt hozzakezdeni. :oops:
De mar jo uton haladok, szamolom a caloriakat es minden nap tornazok 40 percet Rubint Rekaval. Ha nagyon nincs idom, akkor is a 20 perc hasizomgyakorlatot megcsinalom, addig nem fekszek le.
Meg min 17 kg-tol szeretnek megszabadulni, remelem junius vegere sikerul. Eddig az elso 3-4 heten lement 6-7 kg, utana hetente 1 kg. Ez azt hiszem idealis igy. Nem akarok tul gyorsan fogyni, felszedni se 2 het alatt szedtem fel. Bar sokszor mar turelmetlen vagyok.
Varom a tobbi receptotletet, puszi, mennem kell, mert Kevi tepi az olembol a gepet! :lol:

Kép
Kép
dorka75
 
 


Szia Dorka!

Nagyon ugyes vagy! Nekem a torna resze nem megy. Arra borzasztoan lusta vagyok. A mozgast inkabb ugy szoktam potolni, hogy a varoskozpontba gyalog jarok, nem kocsival. Szoktak is furcsan nezni ram a szomszedok, amikor szatyrokkal jovok a varoskozpont felol. Egyszer az egyik meg is kerdezte, hogy miert gyalogolok es cipelek, ha mar egyszer van kocsim. :roll: Ez egy angol szamara erthetetlen. :lol: Na, a ferjem se jobb. A sarki boltig is kocsival menne, de most mar raszoktattam, hogy vigye magaval a lanyat es gyalog menjenek. Illetve ujabban Lolli a rollerjen kavar, Apa meg lohol utana. :lol:

Majd kuldok meg recepteket, de ma tompa az agyam fogyokura teren. Ha, tudnad mit vacsorazta?! Bar a fofogas meg nem lett volna annyira durva. Indiai kaja volt, Chiken Buhna (jo csipos), Lollinak meg Korma es en altalaban parolt zoldseggel eszem, nem rizzsel, ugyhogy igy nem annyira utos. Viszont utana benyomtam egy szelet lemon merengue pie-t. Ez a csalad nagy kedvence. Lollin meg vagyok lepodve, mert nem csinalom edesre es azt gondolnam, hogy ezt igy egy gyerek meg nem enne. Apanak enek oraja volt ma este es amig odavolt, azt mondta Lolli, hogy lepjuk meg Apat es egyuk meg az osszes citromos pitet. :lol: Apanak amikor elmeseltem, kozolte, hogy az nem lett volna valami kellemes meglepetes. :lol:
Tenyleg te szereted az indiai kajakat? En surun fozok indiait. Kinaira is van otletem, ami nem hizlal es raadasul nagyon egyszeru, hamar megvan.

Most mennem kell. Majd gondolkozom meg, mit ehetnel.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Imadom a kinait, szoktam is csinalni! Bar csak ilyen magam altal kitalalt kinait. Parolok csirkemellet + zoldsegeket (mindig olyat ami eppen itthon van, pl: repa, borso, brokkoli, kaliforniai paprika, hagyma, fokhagyma.) es nyakon ontom valamilyen, kinai ontettel, es kesz. Vagyis en igy eszem, a csaladnak csinalok melle noodles-t. Imadjuk, de sajna itt ki is fujt a kinai tudomanyom, ugyhogy szivesen veszem ha tudsz ujat irni.
Indiait meg eletemben nem ettem, de szivesen megkostolnam azt is. 1x-2x mar mondtam ferjemnek, hogy rendeljunk, de rogton lehurrogott, hogy curry van benne es O nem szereti, ugyhogy ne rendeljunk. Hat ennyi az indiai konyha tudomanyunk.
Amire mar hetek ota ra vagyok kattanva kaja es imadom, az a parolt zoldsegek csirkemellel es egy kis low fat tejfollel nyakon ontve. Rengeteg petrezselyemmel, borssal....huuu, annyira imadom, es hatasos is, mert hetente 1-1,5 kg lemegy, ha csak ezt eszem.
Mennem kell, felebredt a ferjem es invital egy kozos kavera!
Koszi a recepteket elore is! Puszi, szep napot!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Hali Mindenkinek :D

Nem is tudom mivel kezdjem tan BUEK :oops: merthogy iden meg nem irtam :)
De latom kezd ujra belendulni a topic, de azt nem igerem hogy napi vendeg leszek :)

Adri gratulaok az eljegyzesedhez:) cipo megvan? lesz habos feher ,menyasszonyi ruha meg minden ? Cool :lol:

Nagyon szepek a babocak es nonek mint a gomba. Dorka teged sasollak mindig Facebookon:) Kukkolo vagyok :wink:

Mi jol vagyunk, Marci tokeletesen beilleszkedett a suliba , gyonyoruen beszel mar angolul , magyarul mar erezheto akcentusa van
:lol: Bar nekem lenne :lol: Hetfon volt megbeszelesunk a tanarnenivel es megegyeztunk hogy ujra jarja majd jovore ezt a Reception classt mert tobb ido kell neki a tanulashoz plusz meg van mes teruleten is nemi lemaradasa , es igy mire tenyleg tanulni kezdenek, teljesen felzarkozik :)
En dolgozom heti 2x egy charity shopban , van egy halali jopofa kolleganom, aki anyam lehetne korban , de eszmeletlen jo humora van es iszonyat sokat beszel :) De ez nekem csak jo
:lol:
Fogyokura :)
Nekem -7 :)
Es imadom az indiait es a kinait is es mindkettot szoktam csinalni bar indiait ritkabban mert apank utalja a rizst , es mivel a ket tinedzser gyerekem elkepeszto mennyiseget eszik mostansag , orulok ha jollakatok mindenkit , nem meg majd valogatunk :lol:
Marko fiam nem tudom mekkora lesz de most igy 13 evesen 170 centi,68 kilo es 8-9 es laba van... es folyamatosan eszik :lol:
Indiaibol en a csiposebbet szeretem, Patak sauce-bol szoktam csinalni vagy a suritmenybol amibe kell meg zoldseg, meg single cream meg mittudomen, vagy a ready to use sauce-t amit azert olykor felturbozok :) Es pappadamus min 2 csomag meg naan bread , abbol is peshuari ami kokusszal es mazsolaval van tuningolva :) Probald ki Dorka, isteni :lol: Ja es persze van meg onion bhaji meg vegetable samosa ezek az alapok ezt se hagyd ki .Persze ezek nem eppen fogyokuras menuk :wink:
Kinaibol meg tescos vegyes zoldseg , szosz, csirke, meg noodles :)
Meg mostansag spanyol paella, egy spanyol osztalytarsam csinalta nalunk , isteni :) Evett mar valamelyikotok ? Aki jart mar spanyolban probalta ?
Plusz datolyas sutiket gyartok, mert Apank hozott vagy 3 kilo sutemenybe valo datolyat haza :) Talatam mat kettot, mindketto magyon finom, de ha Olive esetleg erre is van meg recepted, tudod, barmikor szivesen fogadom ;)

Mostansag kicsit mozgalmasabb a szocialis eletunk, egyreszt talakoztam egy magyar anyukaval , nem is laknak messze, veluk szoktubk osszejarni, meg van egy nagyon jo spanyol baratnom ( a fent emlitett leanyzo ) aki sajna nemsoka visszamegy spanyolba, meg egy litvan. :lol: angol meg nincs :D Ja es meg egy magyar csalad, ok picit messzeb laknak, de a husveti szunetben megyunk hozzajuk. Ideje volt mert kezdte mar meghulyulni egyedul :lol:

Ja es Noverem napokon belul szul :lol: Es majusban megyek haza egy hetre meglatogatni oket :)

Mikor lesz mar tavasz ? hideg volt az elmult het, foleg a reggelek csiptek de nagyon.

Mara ennyi,mindenkinek szep hetet kivanok

Pusszantas

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Majd jovok bovebben is, csak szolni akartam, hogy elunk. Egy kicsit surure sikerultek a programok az elmult napokban. Most is hulla vagyok, csak Apankat varom, hogy aztassa mar ki magat, mivel en is a kadra palyaznek, aztan zuhanok be az agyba.
Ma bent voltunk Londonban (Hyde Park es Natural History Museum). En meg ilyeneket nem is terveztem Lollival, mert gondoltam, meg kicsi hozza, de itt volt a volt fonokomnom Magyarorszagrol a ferjevel es becsalogattak minket. A vegen total le voltunk dobbenve, hogy Lolli milyen jol birta a strapas napot. A muzeumtol feltem a legjobban, azt hittem 5 perc mulva raun es mekkorat tevedtem! :shock: Minden nagyon erdekelte, egyaltalan nem unta a muzeumozast.

Ildi, aktualis meg a datolyas suti reci vagy mar felfaltatok? :wink: Szoljal, mert van otletem!

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Csak 1 percre ugrottam be, mielott teljesen meghulyulok es orditani nem kezdek!!!!! :twisted:
Kevi 4-5 napja szivat! SEMMIT nem hajlando megenni a babatejen es a gyumijoghurton kivul. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Barmit adok a szajaba, vigyorogva kikopi! Ez nem igaz! Pedig mostanaban mar nem kinzom a babakajakkal, hanem a mi kajankat eszi. Vagyis ette egy ideig, nem teljes adagot, de legalabb valamennyit. Most meg semmit!
Szombaton a lanyok kisirtak, hogy ebedeljunk a McDonald's-ba. Nem nagyon bantam, mert egesz delelott mostam es takaritottunk apaval, legalabb nem kellett a fozessel is kinlodni. Kevi akkor mar vagy 2 napja nem evett csak tejet, de bezzeg a csirkes hamburgeremet tudta gyurni! :roll: De ugyesen kikopkodte az osszes salatat, csak a husi, zsemle es a majonez csuszott. De egy 10 honapos gyereknek megsem ilyeneket kellene ennie.
Ma megint 3/4 6-kor kelt, most itt nyafog mellettem, mert mar faradt, ugyhogy megyek is.
Olive! Kiprobaltam a zabpelyhes sutit, fini lett!
Puszi majd jovok!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy végre találtam egy fórumot, ahol angliai magyarokkal lehet beszélgetni. Egyenlőre csak olvasgatom, sokat tanulok tőletek...Én Londonban Tootingban élek a párommal, 23. hétben vagyok, keresek környékbeli kismamákat, dél-nyugat Londonban, Tooting, Wimbledon, Kingston...,környékén akikkel beszélgetni, találkozni lehetne. Ha van ismerősötök, vagy éppen olvassa egy kismmama a hozzászólásomat, itt vagy az e-mail címemen gabriella0220@yahoo.co.uk tudunk kapcsolatba kerülni.

Szép Estét Mindenkinek!

Gabriella
gabriella0220
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Gabi üdv köztünk !
Már a 38.héten vagyok még egyben , de jósló fájásaim vannak hamarosan babázok :) elméletileg :)
Dorka tudja a gyerek mi a fini kajcsi :) nekem apjuk a terhesség alatt megtiltotta a mekis kaját így aztán már nagyon régen nem ettem és lassan már elvonási tüneteim is lesznek egy jó big mac és kóla után , mert a kóla is be van tiltva :?
Na de majd jó bepótolom hamarosan :)
Olive nagyon szupi , hogy így bírtátok a múzeumot és komolyan én sem gondoltam volna , hogy egy gyereket le lehet vele kötni .
Nálatok milyen az idő? Itt nálunk valami isteni ! most is kint ülök az erkélyen itt ebédeltem is és ezer ágra süt a nap és nagyon meleg van még annak ellenére , hogy a tenger itt van 5 percre és jön a szellő arról .
Remélem lesz egy kis színe az arcomnak.
Már az elmúlt héten volt kettő téves riasztás a babó felöl egyszer 8 perces fájások két napra rá hajnalban pedig 20 de aztán egy óra múlva abbamaradtak .
Szép napot mindenkinek!
[/img]
csilli26
Külföld
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Jo reggelt!

Gabi udv a korunkben! Meselnel egy kicsit magadrol? Mindenre kivancsiak vagyunk! Mikorra varod a babat? Kisfiu? Kislany lesz?

Csilli! Nagyon szoritok neked! Bar mar azota lehet, hogy babazol! Nagyon jo egeszseget es konnyu szulest kivanok! Puszi neked!

Olive! Amikor megcsinaltam az almas cupcake-et, nem talaltam sehol zabkorpat, ugyhogy wholegrain oats-szal csinaltam es kepzeld el, ugy is tok fincsi lett! :) Csak egyet sikerult ennem, mert mire eszbe kaptam, a lanyok megettek az egeszet. Ja! Ok csoki es eperontettel ettek. Mondjuk, csak szimpla adagot csinaltam, de tuti lesz ismetles. Ma megyunk a varosba, Asdaba, nagy teskoba, probalok zabkorpat keriteni.

Ildi! Koszi a like-ot es a receptotleteket! :)

Ma megorul nalunk a varos, "red nose day" van ma!!! :roll: Ilyenkor meghulyul mindenki, felnottek-gyerekek vorosre mazolt orral, bohocnak oltozve jarkalnak! :lol: Meg a buszokon a soforok is ugy vezetnek! :D
Termeszetesen Dzsenkam se maradhat ki ebbol az oruletbol, ilyenre sikerult a bucija:
Kép RED NOSE DAY

Megyek, ennyi volt mara! :)
Szep napot mindenkinek!
Jelentkezzetek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka, tudom, hogy meg ados vagyok receptekkel, csak most egy kicsit el vagyok veszve. Jovo csut. lesz Lolli szulinapja es szervezgetem a partit, bar azt csak apr. elejen tartjuk. Jovo heten igy is lesz mit sutnom, mivel az oviba is visz, a zeneoviba is, na meg itthon is unneplunk. Kovetkezo heten meg a partira suthetek-fozhetek.
Az ovodai tortajara mar ma el kedtem gyartani a diszeket. 4 tunderlanykat csinaltam ra, bar meg kopaszak, a frizurajukat meg nem csinaltam meg. :lol: Eloszor ket rozsaszinu boru tunderket csinaltam, aztan rajottem, hogy kene egy kicsit sotetebb boru is meg egy fekete, nehogy fajgyulolonek nyilvanitsanak. :wink: Ugyhogy szuletett egy tejeskaveszinu es egy csokibarna boru tunder is.
A partijara Peppa Pig tortat kert a kisasszony, itthonra meg rongybabasat. Ez nem tudom, hogy jutott eszebe, mert nem is szokott babazni. :shock:
Szoval, az elkovetkezendo napokban, hetekben cukraszmester leszek. :lol:

Dorka, ez a Dzsenna nagyon megnott! Tetszik a szemuvegkerete. Legkozelebb, ha csinaltatok magamnak szemuveget, lehet, hogy a gyerekreszlegen kene keresgelnem, mert a felnott keretek valahogy nagyok ram. :?

Ildi, nem baj, ha nem vagy mindennapos vendeg, de azert neha szamolj be, hogy mi van veletek! Szeptembertol Lolli is megy iskolaba. Nekem ez annyira furcsa. Na, meg az is, hogy mar tanul olvasni. Hordja haza az olvaso konyveket az ovibol es itthon is kell vele gyakorolni. Illetve, nem kell, veszi elo magatol, nagyon szeret olvasni.
Tegnap meg nagy enekles volt az oviban. Aki akart, kiallhatott az egesz csoport ele es egyedul enekelhetett. Azt mondta az ovoneni, hogy Lollinak nagyon jo hangja van, szepen enekel. Mondjuk, amennyit gyakorol, nem csoda, hogy tud enekelni. :lol: Tiszta apja, o is allandoan enekel.

Marci mozgasilag hogy all? Megfigyeltek mostanaban? Szerintem se rossz, ha ujrajarja a receptiont, mert azert neki az angol csak nem az anyanyelve es igy biztosan nem lesz lemaradasa kesobb. Az elso osztaly igy sokkal konnyebb lesz neki. Na, meg most ha jol latom a vonalzojan o lehet a legfiatalabb az osztalyban. Szoval, siman rahuzhat meg egy evet.
A nagyfiaid hogy vannak? Baratnozes? :wink:

Csilli en is szoritok neked. Majd varjuk a beszamolot a szulesrol!

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Hali Csajok!

Meg alszik Marci ugyhogy irok par sort :)
Nalunk is megvolt a Red Nose Day orulet a suliban , annyira jo hogy meg a tanarok is parokat meg piros ruhat viseltek . Nekem nagyon tetszik hogy ok is bohocot csinalnak magukbol ha mar a gyerekektol is ezt kerik :)
Vannak kepek de lusta diszno vagyok kicsinyiteni ilyen miniatur meretre .Miert ez az egyetlen weboldal ahova mikroszkopikus meretu kepet lehet feltolteni ? Facebookon fent vannak a kepek :P
Noverem megszult csutortokon, csudaszep kisfia lett , tokre hasonlit a nagyfiara .Es osszesn 3 nap kulonbseg van a szuletesnapok kozott mert a nagyfia marc 20-an szuletett :) Alig varom hogy lassam oket .

Dorka, jo lett a lanyod nagyon , tiszta no mar :)
Egyebkent ha gondolod kiprobalhatod az edesgyoker teat(Licorice vagy Liquorice root), meg ha szernecsed van akkot edesgyoker kapszulat is talalsz a kornyeketeken .Van nalatok Holland& Barrett bolt ? Ott lehet kapni . Itt ugyan a fogyast segito hatasarol nem tesznek emlitest, csak az otthoni tablettan van ilyen feltuntetve, de mondjuk azt direkt igy aruljak , egyebkent meg jo hatassal van az egesz szervezetre es gyogynoveny semmi egyeb "szar" nincs benne .Sogornom 20 kilot fogyott ezzel .Azaz sogorom baratnoje :) En meg Hoodiazok, azt szedem , az is gyogynoveny , erdekes hogy itt 6 font postakoltseggel egy havi adag, mig otthon kozel 12 ezer ... ugyan azzal a hatoanyaggal

Olive Draga van meg egy kilonyi datolyam, ne kimelj :)
Marci a legfiatalabb igy van , de nagyon szepen alakul a kis budos :) Es raccsol mint allat ezert tokeletesen tudja nyomni a posh angolt :lol: kulon segito tanarja van es decemberben volt egy ujabb felmerese :) Szoval keep their eye on Him:)
Martinnak is mindjart szulinapja, vallasz tortat neki is?Majus elsejen lesz csak amig lenduletben vagy gyarthatsz nekunk is ha gondolod .16 eves lesz a "csepp " fiacskam :D
Egyebkent meg mindig elfoglat vagy vagy te vallalod tul magad vagy meglepnek rokonok :)

Baranok meg jonnek mennek ...:P


Csilli mizu ? Te is babazol mar ?

Szia Gabi! Udv a korunkben . :)

Mentem szep hetveget mindenkinek, en nagytakaritok, aztan jovo heten jon a baratnem ugyhogy tutira nem latajtok szinemet se :)

Ildi

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam , mert ágyhoz lettem kötve a vizesedés miatt.
Hatalmasra dagadt a lábam és babó pedig csak nő és nő :D állítólag már hatalmas.
Még elméletileg van egy hetem , de már nagyon lent tartózkodik reggelente a babóm , de este pedig a bordámat akarja kinyomni ami nem kicsit kellemetlen .
Remélem hamarosan már inkább a popját dajkálhatom és nem a várakozás és az ágyban töltött idővel telik majd a napom.
Megyek is , mert lassan már lábra sem tudok állni pedig csak kb tusolni és kajcsizni kelek ki és mégsem akar a felpócolás ellenére sem kisebb vagy legalább kevésbé fájós lenni a bokáim.
Majd legk. vissza is olvasok mindent!

Szép napot!
csilli26
Külföld
 
 


Sziasztok!

Bocsi elvesztem egy kicsit mostanaban, de ebben a jo idoben sokat voltunk kint a gyerekekkel a jatszoteren, probaljuk kielvezni a napocskat. Utana pedig sikerult osszeszedni a 2 kicsinek 1-1 megfazast! :( Laranak csak az orra folyt, mar jol van, Kevi viszont meg most is gethes. Iszonyat csunyan kohogott, majd megfulladt, persze a doki megint csak parologtatassal akarta gyogyitani. 3 ejszakat nem aludtunk, mert annyira kohogott, hogy mar szerintem fajt a kis torka is, ugyhogy orditott. Eloszedtem megint Laranak a jol bevalt puff-jat es azota jol van. Mar csak az orra folyik egy kicsit.
A fogyi jol halad, csak szerintem nem eleg gyorsan :(, mar -17 kg-nal tartok!!! :) A ferjem es a hugom szerint mar abba lehetne hagyni, de en meg szeretnek fogyni 10 kg-ot. Tehat gyotrom hab testemet tovabb. :D
Kirandultunk a multkor a Sharingham parkba es Sea Pallingba, nagyon jo volt. (Sea Palling-ba a tengerparton vadon elo fokakat lehet nezni, rengetegen napoztak a homokban, hihetetlen elmeny volt. A parkba csak szep novenyeket lattunk, es egy oriasit setaltunk.)
Keszulunk Laram szulinapjara! Leadta a kis draga a szulinapi rendelest! (hello kitty-s roller, gorkori, gitar es homokozo!) Ja! A lenyeget majdnem elfelejtettem! EPRES-LARAS tortat ker.
Sogornom majd kreal valamit neki! :) Fel van adva a lecke! :)
Aprilis 9-en szombaton lesz a party es masnap, 10-en, amikoris a szulinapja lesz, megint megyunk a Banham-i allatkertbe. (tavaly, tavalyelott is ott voltunk) Ezuttal csaladi vallalkozasban megyunk, jonnek hugomek es ocsemek is velunk. Szerintem fergeteges nap lesz.

Ildi! Nem tudok rola, hogy lenne nalunk Holland& Barrett bolt, de majd meg korbenezek. Mi az a Hoodiaz? Semmi mast nem fogyasztok csak zold teat, de abbol napi 1 l-t kb. Erdekelne mennyire hatasos ez a Hoodiaz?

Olive! Istenke eltesse nagyon sokaig Lollit! Boldog szulinapot neki! Buliztatok? Milyen volt? Teszel fel kepeket? Mar kesz no lett a kiscsajod! Olyan gyorsan nonek!
Azt nezem, hogy nagyon megcsappant a kis csapatunk. Jo sokan eltuntek vegleg! De az eros mag itt van!!! :D :D :D

Csillike! Mi van veled? Babazol mar? Minden nap eszembe jutsz! Ha nem vagy tul lestrapalt, irj par sort legyszi! Ne hagyj minket ketsegek kozott orlodni! :D Addig is szoritok neked! Jo egeszseget!

Na mennem kell csajok, mert Kevinem kezdi unni a banant, nyafog!
Szep napot mindenkinek! Puszi: Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Még egyben vagyok !
Bocsi de nem tudok visszaolvasni majd utólag bepótolom , de most csak kelek fekszem egész nap .
Mai nap a hivatalos napja a szülésnek , de még semmi!
További szép napot!
csilli26
Külföld
 
 


Udv Mindenkinek!

Uj tag vagyok a forumon, visszaolvastam nehany oldalt. Gyonyoruek a babak :D :D :D Gratulalok!!! A varandos kismamaknak kitartast :)

@aylesburymariann:

Angliaban phd-ztel? Itt kezdenem a phd-met, a palyazatiras es a felveteli is eleg huzos volt, es mostanaban eleg sokat filozok rajta, h megeri-e varandosan vagy kesobb baba mellett belevagni... A masik lehetosegem, h a szakmamban a rangletra legaljan vallalnek el 1 melot, akar asszisztenskent is... Sajnos nagyon magas az angol diplomas munkanelkuliek aranya es minimum 2 eves angliai munkatapasztalat nelkul eselyem sincs normalis melora, a magyaro-i munkatapasztalat nem sokat szamit. Szoval ez most nagy dilemma.

@nklari80:

Ha jol ertettem a babadat Angliaban anyakonyveztek. Az utlevelhez otthon ujra kell? A kovetsegen nem lehet elintezni? Valoszinu hulyesegnek tunik a kerdesem, de lehet Angliaban magyar keresztneven anyakonyveztetni a baba? A midwife nem tudott ra valaszolni...

Koszonom elore is a valaszokat! Mindenkinek a legjobbakat kivanom!

Puszi: Nadina
nadinalondon
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Udv a korunkben Nadina!
Csak valaszolok a kerdesedre, bar igaz nem nekem cimezted, de Klari mostanaban eltunt! :(
Amikor a baba megszuletik itt Angliaban, akkor itt kap egy angol anyakonyvi kivonatot, amit le kell forditani, mellekelve egy kis penzt is, idopontegyeztetes utan a kovetsegen tudod kerni a magyar anyakonyvezeset is. Ezzel egyidoben 2 fenykeppel es tovabbi osszeggel megcsinaljak az utlevelet is, es amikor mindketto visszaerkezik Mo-rol, akkor ki fogjak postazni neked! Ha jol emlekszem talan 80-90£ a ketto egyutt, ha nem kered vissza az eredeti angol anyakonyvi kivonatot, ha kered, akkor tobb. Ezert amikor a kisfiamat anyakonyveztek itt, eleve 2 db anyakonyvit kertunk (7£ darabja), mert az itteni ugyintezeshez jobb az angol, na meg ugyse er vissza a magyar csak 6-8 het alatt.
Megyek is, majd jelentkezem! Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Hali Csajok!

Csak gyorsan mer mundjart rohanok:)

Dorka a bogyo Hoodia P57 e-bayen keresd :)

Olive Manuka honey a holland&barrettben buy one get one for 1 penny :) Ja a lenyeg!
Boldog Szulinapot Lollinak!!!!

Udva Nadina! :)

Csilli mizu ?

Na menek pusszantas mindenkinek!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!
Még egyben bár reggeltől vannak fájásaim és a kórházban is voltunk megfigyelésen órát de hazaengedtek még , mert a magzatvíz még meg van :)
A fájások néha nagyon erősek néha meg mintha semmiség lenne.
Várakozó állásban vagyunk!
Csilli
csilli26
Külföld
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: