Új privát üzeneted érkezett!

Ann!
Tényleg nagyon klassz lett Hami haja! Ügyesek vagytokKép És az a nézés! Tehetnél fel róla szemből is képet, ezer éve nem láttam! Tetszik ez a kis szöszi hajacskaKép

Képzeld, én is tornázom! Már több mint egy hete, és konkrétan azért mert nagy a hasam (meg a combom és fenekem is, de az annyira nem vészesKép) és szeretnék nyáron fürdőruhában csinibiniben pompázniKép
A Sinkó Andi féle kickbox videokazit csinálom, Bence közreműködésével, merthogy egyfolytában rajtam van, le sem lehet vakarniKép És közben vezényel hogy egy-egy-egyKép Jaaa, és már profin emelgeti ő is a lábát amint beteszem a kazettátKép

Mucus!
Én is, én is ilyen kis kopasznak szeretem BencétKép olyan ari mikor megnyírjuk, olyan kis selymes a haja, pedig neki nő egy picikét és már erős is.

Klarissza!
Na nehogy visszaessél!!!! Tessék vigyázni és legalább hétvégén pihenj amikor nem kettesben vagy Lacával!

Gabi!
Nem baj hogy nem írtad a koncertet, tényleg nem mentünk volna ebben az influ-szezonban. De tavasszal tutiiiiiKép
Albumot én is végignéztem, Zsoltika nagyon-nagyon szép kisfiú, gyönyörű szemei vannak! És roppant huncutKép

Húúú, ez milyen nehéz kérdés hogy miket játszunk mostanában... Hát Bence kedvencei továbbra is a könyvek, ez jöhet minden mennyiségben. De pl. van egy sima kis svéd játékkatalógusunk, hát azt félóráig is képes egyhelyben, csendben lapozgatni és nézegetni! Azonkívül a mostani kedvenc időtöltése még az hogy felmegy a kanapéra, feláll és táncol + énekelKép De rendesen felismerhető dallammal pl. a Bújj, bújj zöld ágatKép Nekünk pedig tapsolni kell, mert ha abbahagyjuk akkor kiabálKép
Ezenkívül szereti az ilyen egymásbarakosgatós kis kockákat, formabedobózik ezerrel és rettentő boldog hogy be is tudja már dobni a megfelelő lyukon. Szoktunk együtt főzőcskézni, megetet, megitat, kis edényben kavargatja a semmit aztán megesziKép Az autózás is nagyon megy. Meg a mindenféle állat ide-oda pakolása, etetése szinténKép Ja, és ami mindennapos, az a rajzolás. Van rajztáblája is, de papírra is szívesen rajzol. Leginkább golyóstollal szeretne, de azt csak akkor kaparintja meg ha nem figyelek oda eléggé... A múltkor anyukám vigyázott rá amíg fürödtem, de mivel ott volt a kis unokatesója is, szegény anyukám egy percig nem figyelt rá és a vadiúj pizsijét telehúzta vonalakkalKép Nem voltam ám mérges, áááá.... De szerencsére némi dörzsölés után kijöttKép
Na szóval mi ilyeneket csinálunkKép De én is kíváncsi vagyok másnál mik vannak, hátha kapunk még új ötleteket!

Én viszont azt kérdezném hogy nálatok mit esznek a gyerkőcök mostanság? Úgy általában. Hányszor és mikor mit? Mert én néha olyan egyhangúnak érzem Bence kajálását. Ennek ellenére viszont soha nem hízott ennyit mint most.

Dorki!
Reklámnéző Niki naaaaagyon szép szerintem is! Igazi kislányarca vanKép

Panu!
Remélem jót pihentek a nagymamiéknálKép Köszi kérdésed, már jól vagyok teljesen. Füldugulás sincs, tök jó érzésKép
Milyen a Clifford? Én is néztem, de Bence rohangált összevissza és nem tudtam belenézni hogy jó-e. De a tévében szereti ezt isKép

Barbi!
Remélem elkel a házatok és tudtok olyat venni és ott ahol szeretnétekKép Csak jó lenne minél előbb akkor, nem? Már hogy ne hatalmas pocakkal vagy inkább bébivel kelljen költöznötök. Mondjuk már így is elég nagy lehet a pocid!
Ádámról is rég volt már kép!
Tésztasalit én is megkívántam ahogy írtadKép Csak én nem csináltam sajnaKép

Brigi!
Gyönyörűek a fiúkKépKépKép És mint két tojás annyira hasonlítanak. Bömbinek ez a kis szerény képe nagyon ari, Máté meg igencsak jó húsban lévő tündérbabuciKép

DBarbi!
Na hogy megy a kocsi?!Kép Nagyon szép tényleg! Fanni mit szólt hozzá?
Amúgy egy időben nálunk is volt valami ilyen szó hogy thisKép Úgy látszik ez elég gyakori babaszóKép
Diplomádhoz gratulaaaaaKép

Nálunk is van új szó, méghozzá a guriga (wcpapíréKép), amit Bence egyszerűen csak gugucsinak hívKép Meg van kakacsi is, de azt még nem tudtuk megfejteni hogy mi... Ha betesszük a Maszkabált arra kezdi el mondani és tekernünk kell a kazit, de hogy hova?! Beleőrülök, mert szegény csak hajtja hogy kakacsi-kakacsi és foggggalmam nincs hogy mi az. Már várom a megvilágosodástKép

Na jó sokat írtam már megint, le is lövöm magam. Bence fél 8 óta alszik, azt hiszem olvasni fogokKép
Pussz mindenkinek,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Dorki: mi urológián voltunk a Heim Pálban. Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ann,
naggggyon csini Hami, tiszta nagylány Kép Milyen jó hosszú a haja oldalt! Mi is levágtuk ám Zsoltikáét, főleg elöl kellett megnyírni, hogy egyenes legyen, plusz hátul, mert folyton vizes lett fürdéskor Kép

Vera,
köszi az ötleteket, nálunk is nagyon menő a rajzolás és a tánc is Kép Zsoltika ceruzával firkálta össze az ajtókereteket Kép De sikerült leradírozni. Meg a lepedőnket firkálta össze golyóstollal Kép Az meg kijött a mosással. De egyszer az ikeás fotelünket is összefirkálta már, hát annak én sem örültem Kép

Hú, az én hasam is nagy! Jó ez a kickbox? Én már nagyon szenvedek, mert igazából már csak azt a nagy pocakot kéne lefaragnom, de úgy látom, kocognom kell majd, ha jobb idő lesz Kép Pedig nem szeretek futni Kép

Kakacsi Kép Nálunk Zsoltika a kanalat hívja úgy, hogy ka-kál KépKépKép

Kajálás: nálunk Zsoltika úgy nagyjából mindent eszik Kép Reggeli általában bőséges: kenyér, vaj, sonka, vagy májat sütök, esetleg még gyümölcs. Tízórai nem mindig van úgy külön, mert általában 2x van reggeli... szóval ugyanaz, csak kisebb mennyiségben. Na az ebéd az elég változatos, Zsoltika nagyon szereti a leveseket, benne husi, zöldség. Ezen kívül általában ugyanazt eszi, mint mi: sült csirke, pulyka, sült krumpli, rizs, esetleg tészta. És nálunk mostanában az ebéd alvás után van! Uzsi az gyümi, mandarin vagy alma, vagy almalé (ezt én készítem), vagy megint kenyér Kép Vacsi általában ugyanaz mint az ebéd.

A mennyiség nagyon változó! Függ attól is, hogy épp mennyit szopizott Zsoltika. Van hogy csak csipeget, van hogy rengeteget bekajál... Ő körülbelül ugyanannyit hízogat hónapról hónapra, szép egyenletesen.

Köszi szépen a bókokat Zsoltika nevében Kép, aki persze még nem alszik Kép De napközben nagyon sokat szunyált. Azért remélem, hamarosan beájul, még napközben elkezdtük nézni a Dűnét, és már alig várom a folytatást Kép

Most már mennem kell.
Puszi mindenkinek:
Gabi

pgaboka
 
 

 
 

Jajj, elfelejtettem:

Edit, mi van veled???

pgaboka
 
 


Zsizsa: most olvasom a nagy hírt (fentebb lehet már tudtam vmitKép?). Gratulálok a szíved alatt dobogó pirinyó kis szívecskéhezKép.Kívánom, hogy könnyű terhességed legyen, kevés nehéz napokkal,jó egészséggel!Majd okvetlenül számolj ám be mindenről.Hogyan érzed magad?Aztán tessék időben lefeküdni, pindurkának is szüksége van pihire!!!!Nagyon csöndbe voltál, már gyanús voltKép.Örülök nagyon , tényleg!

Kép

Edit: engem is érdekel mi van veled!

Ja és még Zit is nagyon eltűnt , remélem azóta ő is jobban van!

Bocs, hogy most csak ennyi, de nem tudtam kihagyni, hogy ne gratuláljak az újabb pocibébihezKép.


Jó éjt:Anita
anita77
 
 


Gabi!
Köszi hogy írtál az evésrőlKép
Azért vagyok bizonytalan, mert sosem tudom miből mennyit kéne ennie egy ilyen idős gyereknek. Lehet ami nekem tök kevésnek tűnik az neki bőségesKép Persze úgysem tudok tenni semmit ha kevesebbet is eszik mint kéne, mert rázza a fejét és már száll is ki a székből ha elég voltKép
Mi még tejpépezünk reggel és este, de van hogy már csak egyszer egy nap, akkor a másik kajára ő is valami szendvicsfélét kap. Szereti nagyon a sajtokat és az uborkát. Nálunk sincs külön tízórai mert kb. akkor reggelizünkKép Ebédre mindig husi van körettel, amit én rendelek magamnak. Alvás után viszont még meg szoktam kínálni egy bébiétellel hogy főzeléket is egyen, mert ezt legalább le tudom mérni hogy mennyi az annyi. Általában ezt még bevágja. Délután pedig valami gyümölcs, de inkább krémtúró, joghurt, túrórudi. Este tejpép vagy kenyér-sonka-sajt.
A húsoknál igazából nem tudom elegendőt eszik-e Bencus, mert bár nagyon imádja őket, de ahogy vágdosom fel folyamatosan neki nem látom hogy mennyit is evett. Tudom előre fel kéne darabolni, de azt sosem bírja kivárniKép Így is mikor 10kor hozzák az ebédet már nyafog hogy nyissuk kiKép
És ha alvás után meg bevág egy üveg bébiételt, valószínűleg csak éhes lehet... Szóval ez az én dilemmámKép

Tornáról: én nagyon szeretem ezt a fajta mozgást, az aerobicot utálom. A kickbox is ugrálós persze, de látványos eredménye van később is, valamint abban a pillanatban is érzem mikor csinálom, szakad rólam a víz úgy 5 perc utánKép És nagyon szép hátat, vállat, karokat csinál, na meg alul is formál. A kazin két részletben van torna, egy kick box rész és egy másik alakformálós, én felváltva csinálom, mert most nincs meg az az állóképességem sajna mint rég hogy egyszerre is menjen a kettőKép Na meg időm sem lenne rá.
Amúgy 53-54 kiló vagyok, ami nem is lenne baj, egyszerűen úgy érzem hogy a reggeli lapos has akár már egy almától is nagy lesz, mintha kitágult volna Benci születése óta és egyből megnő bármit is eszemKép Befelé horpadó hasat szeretnékKép

Cory!
Kukiügyben voltatok az urológián?
Amúgy hogy vagytok?Kép

Edit!
Tényleg írj pár sort hogy mi újság, szerintem mindenki várja a híreidetKép Remélem csak jók!!!
És Botiról is olvasnánk ámKép

Most már én is megyek Bence, na és Apa melléKép
Jó éjt!

KépKép Kép
76vera
 
 


Zsizsa,
nagy nagy gratula! De be kell valljam tuti biztos voltam benne a nagy csend és a nem cipekedés miatt Kép Kép Egy kalappal a továbbiakhoz!
A hétvégén volt az FMHban bababörze, egész jó volt, csak sajna megint el kellett vinnem Botit, mert apa nem vállalta el, igy nem annyira szórakoztató, de még igy is elcsábultam egy pár ruhára Kép Na meg megint megállapitottam, hogy a picik a legcukibbak!
Velem semmi ujság. Majd ha tudok valamit szólok. Ugy döntöttem, hogy nem megyek el sztkba, mert ha itt van a pocaklakó, akkor ugyis kapaszkodnia kell, egyebet nem tehetünk érte, ha meg nincs, akkor stressz meg egyebek miatt is lehet az egész, ráér utánamenni amikor már lesz az én dokim, ugyis rá hallgatnék inkább a szivem szerint. Közben meg jól meg is fáztam. Hallelujja!
Kaja: Boti rettenetesen változóan eszik. Van, hogy egész nap enne, máskor meg alig csúszik le valami. Ált kétszer kap fött ételt, amit mi, kétszer vajaskenyeret és gyümölcsöt, ez a kedvence, egyszer joghurtot és minden nap megiszik egy üveg kubut. Általában reggel amikor felébred azonnal követeli és egy üveg le is csúszik. A kenyér mellé szoktam tejet vagy teát kinálni, hol ezt kér hol azt, ha meg napközben szomjas akkor vizet iszik. Éjjelre is benn van az ágyában az itatóspohár vizzel, 1 dl el is szokott fogyni reggelig.
Érdekes módon gyakran elöfordul, hogy nem kér vacsorát. De ettöl még nem ébred éjjel. A bébiétel látványától is fel van háborodva. Kép El is ajándékoztam a maradékot.
Na megyek dolgozni.
Képzeljétek, ma reggel megint elesett és beverte a száját. Ugylátszik ezek a hétfö reggelek vonzzák a szájbeverést Kép Ki akart motorozni az ajtón, de a küszöb megfogta Kép De szerencsére nem vészes, elszopogatott egy jégkockát utána, és bár bedagadt rendesen, utána ragaszkodott hozzá, hogy kapjon egy kókuszgolyót, amit meg is evett befeléautókázás közben.
No tényleg megyek,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!
Megint rohanásban....

Vera
nálunk ébredés után (7- fél8) iszik 3 dl tápszert, ebbe valamilyen gyümit turmixolok, mert csak így issza meg. Velem együtt reggelizik még egy fél szelet kenyeret, mindegy hogy milyet, mindegyiket megeszi.
Tízórai egy pogácsa, túrórudi,vagy danonínó, esetleg pár szál ropi vagy sós keksz.
Ebéd: ami nálunk, nem feltétlen eszik minden nap húst. (Pl. túros tészta). Ha olyan az ebéd, amit nem szeret, akkor felbontok neki egy üveges bébiételt.
uzsi( 3-kor): gyümölcs
vacsi (5-kor): változó. Vagy Apával az ebédből, vagy kenyér, vagy bébi étel. Az aznapitól függ, hogy miket evett addig.
Este, fürdés után tejpép.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok,

Visszajöttünk Szegedről, úgyhogy vagyokKép

ZsizsaKép
Valami volt a levegőben, az bitosKép Nagy gratula és nagyon irígyKépKépKép

DorkiKép
A másik topikon is felvetettem, ha nem leszünk csak 3-4en, menjünk inkább Ikeába, nos????

És akkor olyan is tud esetleg jönni, akinek nincs kocsija, szóval:

Csajok,
valaki csütörtökön IKeáBA??????

pUSZ:

Manócs
manócs
 
 


Sziasztok Kép

Vera, én se tudom, h mennyit kéne enni Haminak, de mivel kaja van, éhen nem hal Kép Amúgy sztem nem eszik rosszul - és elértük a 9 kilót!!! KépKépKép Hamma reggel szopik, majd kap reggelit (kenyér, sajt, sonka) amikor mi eszünk, ebből változó mennyiség fogy el. Tízórai: gyümölcs. Alvás előtt cici, utána főzelék hússal, tojással vagy sajttal. Uzsonna: cici, vacsora, az teljesen változó, gyümölcs+gabonától kezdve joghurtos dolgokon át, sajtos tésztáig minden és felcserélhető az ebéddel. Majs alvás előtt szopi + éjjel még 1 szopi vagy 2.
Nagyon ügyi vagy, h tornázol!!!! Én a tegnapi után egész jól érzem, h van s.ggem! Kép

Gabi, hogy miket játsszunk? Háááát, van , hogy nem is tudom, olyan jól elvan Hami Kép (no meg baromira el voltam foglalva, tervezem, szervezem a nyaralást) A fő tevékenység a babázás, szegény babával annyi minden történik! Pl. legutóbb megmérte centivel - mint őt szoktuk. Babytaxi most nagy sláger ebben az óriási lakásban... faltól falig fal Kép A midnenhova való felmászás és garázdálkodás Kép Valamint a rajzolás, gyurma, mesélés és könyvnézegetés, favonat, alagút, labda, hinta és hinta, ki- és bepakolás különböző helyekről, takarítás.

Az utóbbi napok sláger szava a SZIA, de annyira cukin mondja, hogy majd megzabálom!! KépKép

Klarissza, Te csak ne ugrálj, nehogy visszaess, cask lassan és óvatosan!!! Továbbra se értem, h Laca hogy bírja ezt a helyzetet?!

Asszem, már nincs olyan bolond szél, mint délelőtt, megyünk a pápába.
Cupp
Ann
annann
 
 


Sziasztok, én is elökerültem megint!

Zsizsa, nagy-nagy gratula és gondtalan pocisságot kivánok!!!KépKép
Nem tudom már (TE biztosan jobban emlékszelKép), hogy az elmúlt 12 hétben gyanúsitottalak-e meg a babával, de tudom,egy idöben sokat panaszkodtál fáradtságról...Kiváncsi vagyok, mikor is volt ez, már nem emlékszem...

Panu, lehet,hogy hallottál már a Douglasdale névröl, ez itt egy városrész neve, olyan,mint otthon pl Tabán, lehet több helyen is elöfordul. Calgary ez is-az is.(ahol most lakunk,meg ahová mennénk.)
Altatási ügylet tulajdonképpen lustaságból oldódott meg, egész napos lóti-futikészülödés a szülinapi parti miatt, aztán késöi partizás után alig másfél órát aludtunk, amikor rázenditett Ádám.Mind a ketten dög fáradtak voltunk átmenni, igy hagytuk egy darabig sirni, aztán kapott cumit, simit, igy is sirt tovább. Azt hiszem olyan fél óra alatt belefáradt és elaludt (idáig csak tejjel aludt vissza, mindig vinni kellett neki a cumisüvegben)
Másnap szintén kezdte a sirást, akkor már 10 perc után abbahagyta, 3-ik nap mire az ágyamhoz visszaértem (cumit kapott), már csend volt, negyedik nap fel sem ébredt már. Most folytatjuk azzal,hogy 3-ik napja nem kap cumit se, és láss csodát anélkül is alszik egész este ébredés nélkül!!!KépKép

Ádám is vegyesen kajál, most inkább nem, de ezt a fogának tudom be, mert látom,hogy bújik 3 csücsök az egyik örlöböl, és elég hisztis is lett, ami nem jellemzö rá, csak ha fogzik.
Reggelire kétnaponta kap gabonapelyhet kap (bébik részére készült), valami kenyeret sonka-májas-sajt és joghurt.
Ebédre a miénket eszi, ha véletlen nem való neki, akkor valami kis fözit csinálok neki.
Délután van némi gyümölcs, vagy joghurt ha reggel nem evett, keksz nagy ritkán.
Vacsira ami van, ha meleget csinálok abból tuttira bekajálKép
Inni tejet kap most már csak 2-szer egy nap cumisüvegböl (ez kb 4 dl), plusz kajálásnál 1 dl-t poharából. Napközben vizet kap, és most rákattant a narancslére (100%os), nagyon izlik neki,olyan 1-2 dl-t iszik belöle meg.

Játszani mi is ilyesmiket szoktunk,mint a többiek, bár mi még nem gyurmázunk, csak az én nyers tésztámat gyömöszöli, ha valamit sütökKép
Van egy fa kirakó játékat, na azt nagyon szereti, épiteni is ügyesen tud, végre nem csak 2 kockát rak egymásra. Autózni imád, sok kis autója van, szereti tologatni öket. És 100%ig fiú, apa szerszámjait nagyon szereti hurcolászni, a játéki szerszámok nem olyan jókKép
Udvaron imád lenni, ott lapátol, kapál, labdát rug, kutyával kergetözik,húzogatós autóját húzza maga után, nem tudja megunni a kintt létet.

Most beindult a beszélökéje, folyamatosan magyaráz, bár sokat babanyelven amit mi nem értünk. De szokott ügyintézni telefonon is, abba is csak mondja a magáétKép A mi új szavunk a néni, reklámban, utcán, boltban hangosan mutogat,ha lát egy nénit...
Tegnap vettünk egy új CD irót,mivel a régibe beletett egy csavarhúzó fejet, és nem lehetett kinyitni...Rontom-bontom,elintézteKép

Itt nálunk nagyon szép az idö, sokat járunk sétálni,játszóterezni...Remélem nem lesz már nagyon durva tél,mert itt azért még bármi elöfordulhat..

Itt egy sétálos kép, kicsit látszik a pocakom is, bár a vastag pulcsi elég jól takarKép
Kép

Megyek,egy kicsit énis alszom amig Ádám.

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Jaj, jaj, nálunk is felütötte a fejét az influenza!Kép
Egyenlőre csak a párom beteg, de eléggé rendesen, olyannyira szarul van, hogy le kellett feküdnie délután, ami nála igen nagy ritkaságszámba megy. Én a gyerekszobában alszom Barnival, és reménykedem, hogy nem kapjuk el. 2003 márciusában is volt egy nagy járvány, akkor dolgoztam még, egész nap gyerekek között, mégse kaptam el. Hátha most se...

Kajálás: Barni szépen ötször eszik, ahogy a nagykönyvben meg van írva, de tök természetesen alakult így. Reggelire vagy kenyér valami rávalóval (sonka, sajt, kőrözött, méz, tojás), vagy kukoricapehely gyümölccsel, tejjel. A kenyérféle után is tejet iszik. Tízóraira gyümölcs, vagy gyümölcsjoghurt (házi), ebédre az, amit magunknak főzök, igyekszem figyelni, hogy kellő arányban legyenek a zöldségek, de szerencsére a párom is szereti a zöldfőzelékeket. Uzsonnára gyümölcs, vagy tejfölös túró, vagy kefír, vacsira megint valami kenyérféle rávalóval, vagy kukoricakása, vagy egyéb papi. A vacsihoz vagy tea van, vagy tej, néha babatej. Van, hogy vacsorára is főtt étel van, és persze néha kimarad egy-egy étkezés, ha nem úgy alakul a nap. És azért előfordul, hogy süti is van, de nem túl gyakran, mert eléggé édesszájú a gyerkőc, és így is imád enniKép. És mi sem eszünk feltétlenül minden nap húst.

Játékok: hmmm. Barni elég önfejű ezen a téren, a tevékenykedős játékoknál szinte nem is igényli, hogy vele játsszak, és egyébként is ő dönti el, hogy melyik játéknak mi a rendeltetésszerű használataKép. Legjobban persze a mi dolgainkkal szeret játszani. Aztán vannak a bunyók a papával, meg a bujócska és fogócskaszerű játékok, de ezek nem túl sokáig tartanak, és jól lefárasztanak. Szoktunk rajzolni, pontosabban firkálgatni is, még ezt sem túl sokáig. Barni imád fűzögetni. Például cipőt. Azzal elég sokáig elvan. A Fakopáncs nevű boltban vettem neki egy olyan fűzögetőset, ami egy alma alakú vékony falemez, tele van lukakkal, és egy cipőfűzőszerű, de annál vastagabb szálat lehet össze-vissza fűzögetni bele. Ez is eléggé bejött, meg amikor a kört, a négyzetet, a háromszöget, meg a téglalapot a rajtuk lévő lukak száma szerint kell a megfelelő helyre felnyársalni. Este elalvás előtt könyvet nézegetünk.

Ja, és ma Barni előadta az első igazi klasszikus hisztit. Összerogyás, padlón fekvés és ordítás, mint a fába szorult féreg. Aztán, mikor elfáradt, akkor egy kicsit "pihent", majd újrakezdte. Szerencsére egyre nagyobbak lettek a szünetek, és egy idő után rá lehetett venni, hogy akkor csináljunk valami mást. De nem csodálkoznék, ha holnapra teljesen be lenne rekedve.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Halihó!

Na végre, sikerült ideülnöm egy kicsit, de inkább csak tőmondatokban írok, mert már megint irtó késő van.

Köszi mindenkinek a gratulákat még egyszer!Kép Egy kicsit lelkifurim van, mert a pocakbabára alig jut időm gondolni Gabi mellett, míg Gabival ilyenkor már rég hosszas "eszmecsere"Kép volt. Gondolom, majd ha már érzem mocorogni, kicsit jobban figyelek rá. Még annyit hozzáteszek, hogy Pele javaslatára Gabit leszoktattam az éjjeli szopiról (az előző terhességem problémáinak jellege miatt), és azóta kvázi átalussza az éjszakát, max. frontokkor kel, meg akkor, amikor nagyon jön a foga, de ilyenkor is 3-4 alkalommal ébred csak, ami megváltás a régi alvásához képest.Kép

Képzeljétek, tegnap megsütöttem életem első zserbóját, és határozottan jó lett annak ellenére, hogy félreértettem a recept sütés részét (anyósom írta le szemüveg nélkül, a barátnője diktálta telefonba, szóval picit összevissza).

Kaja: reggeli nálunk kenyér rávalóval, tízórai gyümölcs, ebéd amit főzök (hétköznap direkt Gabi szájíze szerint), uzsira-vacsira kenyér rávalóval és joghurt, olyan sorrendben, ahogy éppen jön, néha pici gyümi is. Nálunk az a nehéz, hogy Gabi gyakran alszik ötig-fél hatig, utána etetem, de hetente kétszer vásárolni megyünk ekkor, ezért későn van az uzsi, szóval néha ez a vacsi is. Ilyenkor szoktam joghurtot adni még fél nyolc körül. Hétvégén viszont olyasmit eszünk, amit a férjem szeret, szóval kicsit felnőttesebb kaját, olykor sütit is. Inni vizet iszik a palackból.Kép Én nem figyelem igazán, hogy miből mennyit eszik, bízom benne, hogy van esze, és nem éhezteti magát.Kép

Játék: mi nem vagyunk tipikus játszós szülők, délelőtt mi például mindig pakolást, ágyazást, mosást, porszívózást, ilyesmit játszunk.Kép Néha persze van idő olvasni, Gabi mostanában énekeltetni és mondókáztatni szeret, mindent minimum 10x kell elmondani. Meg aztán egyedül is elszórakozik, pakolgatja a babáit, játékait, énekelget magának, ki és bepakol a játékosládából/ba, tologatja a dömperét, ráül a motorjára, hintaszarvasozik. Aztán ebéd után alszik, és aztán kaja, utána már itthon is van apa, heti kétszer ilyenkor vásárolunk (amit nagyon élvez), szóval nem igazán van az a klasszikus játék. Néha rosszul is érzem magam emiatt, és megpróbálok leülni mellé, hogy csináljunk valamit közösen. Kergetőzni még nagyon szeret, ma is esett egy jó nagyot közben, és jól beverte a fejét az asztal lábába, lett is rajta jó nagy pukli. Egyébként alig várom már, hogy jó legyen az idő, mert akkor tudunk majd játszótérre menni, amit már ősszel nagyon szeretett.

Hagnosz,
jobbulást a párodnak, és remélem, sikerül nem elkapni! Hiszti.Kép Én is csak reménykedem, hogy Gabi minél később mutatja be.

Barbi,
de jó nagy a pocid már!Kép Látom, azért még ott is van hó, bár kevesebb, mint itt, főleg, hogy itt még fog esni állítólag.KépKép Én is emlékszem, hogy nemrég gyanúsítottál, de az ég szerelmére, már fél tizenkettő volt, amikor írtam, ilyenkor amúgy is fáradt az ember lánya!Kép Örülök, hogy ilyen jól sikerült az altatást megoldani.Kép Szerintem nagyon jó, hogy Ádám imád kint lenni!Kép Rontom-bontom.Kép

Manócs,
hali itthon!Kép Szerintem nem megyünk inkább Ikeába, akkor sem, ha jól leszünk addig, nehogy elkapjuk valakitől az influt a buszon. Utálom ezt a járványos időszakot.Kép Ja, egyébként írtam már többször is, hogy nem a Wekerlén lakunk, csak mindig rossz volt a babanet, és nem ment el. Szóval nem tudok sajnos segíteni.

Edit,
rájöttem amúgy, hogy a csend nem lett volna furcsa, ha előtte nem vagyok olyan szószátyár a sikertelenséggel kapcsolatban. A babakocsival meg egyetlen egyszer cipeltem csak fel Gabit, 10 percig tartott kb., ugyanis a végén már félemeletenként pihegtem. Eszméletlen nehéz a kocsival felvinni, a szomszéd srácok meg olyan segítőkészek, miért ne használnám ki, nem igaz?Kép Meg aztán a 43 kilómhoz a 20 kiló... (Na jó, most már 45 vagyok.Kép) Nagyon drukkolok, hogy legyen pocilakó! Nekem is van pár bébiételem, amik bent aszalódnak a konyhaszekrényben, az elajándékozás jó ötlet!Kép Szájbeverés.Kép Érdekes, Gabi mindig oldalt, vagy hátul veri be a fejét, esetleg a homlokát, de a száját szerencsére még nem.

Vera,
az én hasam ugyanilyen, bármit eszem, azonnal a kétszeresére nő, mióta Gabi megszületett. Pedig egy időben tök sok hasizomgyakorlatot csináltam, és mégis... (Meg nekem a köldököm sem lett normális a terhesség után.) Most meg már akkora a hasam, mint Gabival kb. 18 hetesen. Én majd csíkos hasat szeretnék.Kép Tornázáshoz kitartást kivánok!Kép Előre a csinibini alakért!Kép Tök édi lehet a tornát vezénylő, lábemelgető Benci!Kép A Maszkabál nekünk is megvan, majd elgondolkodom én is a kakacsin.Kép

Anita,
tényleg vicces volt, hogy pont most kérdeztél rá.Kép Köszi a szép sorokat!Kép Érdekes egyébként, hogy este szinte egyáltalán nem vagyok fáradt, bezzeg nappal!

Klarissza,
köszi, hogy írtál, akkor próbálok nem emelgetni (nem könnyű, mert Gabi nagyon szereti, ha cipelik a popóját), és vigyázok, hogy ne mozduljak rosszul. Nekem a porszívózás tett be, de akkor még helyrejött hamar, aztán este elég volt egy rossz mozdulat.Kép

Ann,
nagyon jó lett Hami frizurája!Kép Bezzeg Gabi haja alig akar nőni, pedig úgy reménykedtem, hogy a vágás után majd szép egyenletesen nő, de oldalt még mindig semmi. Pedig május közepén lesz a sógornőm esküvője, és reméltem, addigra már kislányosabb feje lesz a kiscsajnak. Na mindegy, úgyis szoknya lesz rajta.Kép Éljen a tornázás, neked is kitartást kívánok!Kép

Gabi,
megnéztem a képeket, hát a ?telefonkártya? a két fiú szájában a kedvencem!Kép Eszméletlen aranyos!Kép Gabinak is most ment a tenyerébe szálka, de mi nem mertünk hozzányúlni, egyelőre rábízzuk a természetre... Sajnálom, hogy ilyen sokat kell dolgozni a férjednek, de az jó, hogy nemsokára jön az egy hónap pihi!Kép

Dorki,
köszi a jótündért kétszer is!Kép A repesztéshez nem csak a ragasztót, de a festéket is jó vastagon kell felvinni! Szerintem hívd fel a kórházat, hogy kell-e beutaló, de szerintem valószínűleg igen. Nekünk az ortopédiára kéne már rég visszamennünk (visszahívtak akkorra csípőszűrésre, amikor Gabi már stabilan jár, na ez már jópár hónapja így van), de én inkább kivárom az influ szezon végét, mert ez szerencsére nem sürgős dolog, de ide kell beutaló.

Bocsi, de már nem megyek tovább vissza, ezt is egy órán át írtam.

Minden jót mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok !

MI is megvagyunk!TErmeszetesen mar jol vagyunk 1 hete csak nem volt idom j0nni!

Jatek:DAvid imad az uj autoival jatszani(munkagepek,jeep ,tuzolto,kukas auto stb)amit hetvegen vettunk neki.AZota nem laKépt nem hall meg aludni is magaval vinne.Na meg a jatszora is ugy megyunk hogy titokban a babakocsiba csempeszi.
A konyveket is szereti de nem igazan van hozza turelme.Az olyan konyvek a menok amiben allatok,novenyek stb vannak nincs hozza szoveg es mindig gyakorolja hogy mi micsoda.EZt szoktam vele angolul jatszani o mondja magyarul en angolul.MOstmar sokmindent mond angolul is.Az osszes testreszet is tudja mar angolul.En mondom es o mutatja es mondja is(persze van amit nem tud meg kimondani -meg en sem Kép
Nagyon szeret epiteni is, a szineket mar egy jo ideje felismeri es a formakat is.Az epito kockakkal tanultuk meg a szineket.Nagyon ugyi.Mar egesz nagy tornyot epit.
Amit meg nagyon szeret bujocskazni,fogocskazni.IMadja es nagyokat kacag kozben.
Jaj mostanaban olyan edes amikor olvasok neki mindig mondja hogy tovabb ,tovabb.
Mostanaban azt jatsza hogy szandekosan beuti a fejet es jon hozzam anyuci feje (hogy adjak ra puszit),olyan ari.
Eves:Egyedul enni nem szokott illetve kanallal nem ,nagyon de nagyon ritkan a szajaba tesz egy falatot kanallal de amugy nem akar egyedul enni,ha mondom neki hogy egyel mondja hogy nem es inkabb nem eszik.Persze kenyeret,sajotot ,gyumit meg ilyesmit,zoldseget eszik egyedul,Ja inni sem akar egyedul inni csak a csoros poharabol pedig mar probaltuk es tudna inni egyedul is nemi segitseggel.
VEra:kerdezted hogy ki mit eszik.Mi nagyon sokat jartunk etkezes tanacsadohoz ,ahol megmondtak mindig hogy egy ilyen koru gyermeknek kb mennyi egy adag zoldsegbol,husbol,tejtermekbol,gyumibol,gabonafelekbol.Ha erdekel leirom,persze minden gyerek mas en eszerint etetem DAvidot es jo sulyban van Kép
Napi 2 adag gyumi(ez pl napi 1 banan vagy 1 almat jelent ket reszletben vagy egyben mindegy)vagy Pl: fel banan(vagy barmilyen gyumi) es napi 1-1.5 dl udito(de ez a max amit adhatnank nekik),
3 adag zoldseg (1/4 pohar zoldsegbol 3 adag egy nap)vagy itt meg azt mondjak ha a gyermek 1 eves akkor napi 3-szor 1 evokanal zoldseg lenne a napi adagja(18 honaposnak napi4-5 evokanal zoldseg de lehet zoldseglet is adni termeszetesen.
TEjtermek:1 pohar tej(1-1d.5 dl),3/4 pohar joghurt,4dgk sajt.Ez lenne a napi adagja.De ha csak tejet adnal nem haladhatna meg a napi 5 dl-t.Mindegyik termek egy adagnak felel meg es 2-3 adagot kellene egyenek tejtermekbol.
Hus:2 adag ez kb egy 18 honaposnak napi 3 evokanallal jelent .Itt egy evokanal 15 ml.KépNa ezt is megtanultam.
Tesztafelekbol 6 adagot irnak de a fiam az eletben nem eszi meg soha egy nap.Szoval itt is ugy ertsd hogy 6 evokanal teszta(ha csak ezt adnal neki),vagy 6 evoknal rizs,de termeszetesen adunk nekik kenyeret ,tesztat,kekszet stb.EZ kicsit bonyolult rad van bizva hogy ertelmezed.
Folyadek:Napi 1l minimum es max 1.5 l de ez inkabb a tetsulytol fugg.
David egy napja:Ebredes 6.30 -kor kap 2 dl tejet.
9-Kor eszik egy 170 gr-os joghurtot 1darab kekszel bele morzsolva.(erre azert van szukseg mert nem eszi sem a kenyeret sem a kekszet,sem sutit ,sem krumplit szoval ezt is muszaj neki igy bele tudom csempeszni ).VAgy virli kenyerrel,sajttal,vagy rantotta,vagy felvagott.
Ebed:Alvas utan kb 2-3 korul ez valtozo de zoldseget mindig de mindig kap,rizzsel-tesztaval felvaltva mikor mit,hust is kap mindig foleg pulyka es csirke mellet bele.ezt altalaban valamilyen sajtszosszal vagy pari szosszal adom neki igy jobban csuszik neki.SAjtot szinte mindig teszek neki bele.Persze ha levest kap akkor nem igazan.ebbol lemegy neki 20-30 dkl korul,majd kap egy ket harapas gyumit.
5:-kor kap gyumit es kekszet de az utobbit soha nem eszi meg.VAgy fott zoldseget nagyon szereti mikot mit attol fugg hogy kapott e mar gyumit.
7-8 korul vacsi valami lightosat kap,vagy ami ebedrol maradt es mindig csak keveset.VAgy 1 db virslit kenyeret sajtkremmel,vagy rantottat.Mikor mit.Hat nalunk ez igy zajlik,es szigoruan napi 1 l folyadek (anya eroszakolja neha de muszaj)
Hat bocsi de hosszu voltam.


Zsizsa!
Sok sok gratula neked!egy nagyon boldog terhessegeet kivanok nektek!

Ann!
Haminak jo lett a frizuja!

Dorki!
NIki nagyon edes lenyugozo kiscsaj!!!

Brigi!
Neked meg csak azt tudom mondani hogy gyonyoru mind a 3 fiad .A szemuk!!!Kép

Ja en is tornaszom FEbruar eleje ota es fogytam is 3 kg-t (es a ferjem is megjegyezte hogy izmosabb lett a popsim)De azert neha bunozok tegnap voltunk egy steakes helyen 9$-ert annyit eszel es azt amit akarsz.Hat csak steaket ettem de abbol sokat .Volt miinden fele edesseg,zoldseg(kell a nyuszinak).Szoval nem tesz tul jot a fogyokuramnak de meg mindig van 3honapom hogy lefogyjak.Vissza szeretnek menni 55 -kg-ra legalabb de meg az 58-al is megelegszem igazabol.(61 KG VAGYOK) de szilveszter utan 65 kg voltam sajna(de sokat is ettunk)Kép

Mostmar megyek mert nagyon hosszul voltam.
Bocsi ha valakit kihagytam.
gabi75david
 
 


Bocsi, már megint csak gyorsan Kép

Hagnosz:
a szomszéd lány 20 hetes terhesen volt influenzás, lázzal és amivel kell. Semmi baja nem lett a babájának. Ne izgulj, de azért nyomjad a vitamint! Kép

Ann:
Hál Isten nem látom Lacán annyira, hogy nagyon a szabadba vágyakozna. Bár már volt olyan, hogy felállt a hangszóróra és onnan lesett kifelé Kép Jajj, majd megszakadt a szívem. De alapvetően ő télen nem igazán rohangál kint, sőt egyáltalán nem sétál. Viszont a közösség és a bulizás biztos hiányzik neki, mert bárki jön, egyből ráveti Laca magát és le se száll egy ideig róla. A lakást reggeli felkelés után egyből szétszedi, de ezt gondolom más baba is csinálja Kép És persze nagyon sokat szaladgál és kiabál, indiánosdit játszik Kép

Ikeába most nem ajánlom a bulizást, mert két ismerősöm babája is beteg lett utána. Gondolom a gyerekek között cserélődnek a bacik Kép főleg ott ahol a játszórészek vannak.

Fogyózás:
nekem is kell, mert visszajött rám néhány kiló. Tegnap kezdtem, majd meglássuk Kép

Zsizsa:
Csak óvatosan az emeléssel és hirtelen moszdulatokkal. Főleg, ha súlyos tárgy, vagy Gabi baba van a kezedben.

Barbi:
A poci nagyon jól áll! Kép
klarissza
 
 


Zsizsa: érdekelne ez a szopi-dolog. Gabi reggel-este még szopik, ugye? És ez még belefér? Úgy értem, ez nem csinálhat bajt? Tudom, azt mondják, hogy problémamentes terhességeknél nyugodtan lehet terhesen is szoptatni, és arra is emlékszem, hogy neked milyen problémáid voltak Gabival. Nekem az első terhességem problémamentesen zajlott, de a mostani baba előtt közvetlenül volt egy nagyon korai vetélésem. Akkor Barni még szopott este. Aztán ezzel a babával is volt az első hetekben egy kis vérezgetés, de aztán Barni úgy döntött, hogy neki már nem annyira fontos a szopi, és én nem bántam, hogy abbamaradt, főleg a vérezgetés miatt. Szóval Pelének mi a véleménye erről? Előfordulhat, hogy a szopi hormonálisan bezavar, vagy mondjuk általam nem is érezhető méhösszehúzódásokat okoz még ilyen későn is? Csak úgy érdekel...Kép

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Én azt olvastam - de persze nem vagyok szoptatási tanácsdó- hogy nagyon egyéni, hogy kinek mennyit zavar a szopi. Pl. hogy ki mennyire érzékeny a szopi alatt termelödö oxitocinra (ami méhösszehuzodásokat okoz), ami ilyen koru babák szoptatásakor már csak nagyon kevés termelödik. De aki érzékeny rá ott számithat. Hasonló dolgoktól függ az is, hogy van aki kizárolagos szoptatás mellett is teherbe tud esni és van aki csak a szopi abbahagyása után.
Erröl jut eszembe, Brigi irtad, hogy Bömbi is eszik anyatejet (azt nem irtad, hogy szopizva vagy lefejtet, de hát gondolom szopizva, nem?)...ugy emlékszem, hogy ö félidö körül elválasztotta magát, vagy nem? Esetleg visszaszokott? Egyáltalán honnan tudod, hogy mennyit iszik belöle? Csak kiváncsiság Kép

Klarissza, az még csak érthetö, hogy mi csinál a fiad a szobában egész nap, azt nem tudom elképzelni, hogy te hogyan birod ellátni, ha még ülni is csak alig tudsz. De hát a szükség törvényt bont gondolom...

Hagnosz, hát a párod influenzája nem hangzik jól, de hátha téged elkerül. Barni hozzászokott már, hogy nem emelgeted? Te most hanyadik héten vagy?

Marcsi, mi újság, hogy vagytok? Valami olyasmit irtál, hogy a vizsgák után lesz idöd jönni Kép

Megyek, sziasztok,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a kajás infókatKép Megállapítottam hogy szinte ugyanazt és ugyanúgy esznek a gyerekekKép
Gabi Neked külön köszi ezt a mennyiségi leírást, nekem nagyon hasznos! És azt hiszem ezalapján mi nagyon jók vagyunk, mert valamiből Bence még többet is megeszik. Pl. gyümölcs, hús, néha a tejtermék is több.

Edit!
Hátha Brigi nem tud jönni... Én úgy tudom hogy Bömbi a lefejt anyatejet issza meg amit Máté hagy nekiKép Nagyon irigylem őket emiatt (is)Kép

Zsizsa!
Vigyázz nagyon magatokra és nehogy felvidd mégegyszer a babakocsit!!! Én biztosan nem mertem volna. Azt már mástól is hallottam hogy a második babával nagyon hamar látszik a pocak és sokkal nagyobb is leszKépKép És Te milyen jellegű csíkos hasat szeretnél?Kép Tényleg Neked lettek csíkjaid Gabival?
Azért ez a 45 kiló nem semmiKép Mikor voltam én 45 kiló?! Talán gimiben utoljáraKép
Ja, és engem érdekelne hogy Te hogy szoktattad le Gabit az éjjeli szopiról? Én is szívesen leszoktatnám Bencét az éjjeli ivásáról, bár nem nagy nehézség mellettünk odanyújtani neki az odakészített poharat, de hát csak ébredKép

Hagnosz!
Nagyon vigyázzatok magatokra! Bár azt hiszem ha egy lakásban vagytok és a szervezet el akarja kapni akkor el is kapjaKép De reméljük nálatok másképp leszKépKép
Hiszti miatt együttérzésKép Nálunk is van egyből amint valami nem úgy történik ahogy ő elgondolta...

Barbi!
Szép nagy pocid van márKép És milyen pöttöm mellett ÁdámKép Te hány centi vagy? Mert jó magasnak tűnsz!

Hopp, mennem kell, mert Bencus ébredezik, már hallom hogy cserélgeti a cumijaitKép Tegnap jó későn aludt el, 10korKép Ezért van most ez a hosszú alvás!
Kint meg még mindig döghideg van, ma nem is tervezek semmit, így kénytelen leszek itthon lefárasztani...

Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!
itt vagyok, csak nagyon ritkán van időm irogatni, de azért olvasgatlak benneteket.
Edit: Bömbi a lefejt tejcit kapja ahogy Vera is írta. A cicivel már nem tudott mit kezdeniKép Nekem a 16-ik hét körül csökkent drasztikusan a tejmennyiség és akkor Bömbi már csak nyügösködött a cicin mert nem volt elég neki és ezért inkább már nem is nagyon kérteKép Viszont sokáig még úgy aludt el, hogy megkapta este a tápiját, és utánna cici még akkor is, ha nem jött már belőle semmi. Aztán szépen ez is elmaradt. Zsizsa: Remélem Gabi azért még sokáig nem fogja elutasítani a cicit, meg hát ő már nagyobb is mint Bömbi volt.
klarissza: Te csak ne ugrálj, hanem gyógyulj meg, és ha kijavul az idő majd megyünk sétálniKép
Mi is az egész telet szinte a 4fal között töltjük. Már olyan jó lenne kimenni, de 2picurival nagyon nehéz.
Barbi: szép a pocidKép bár én most nem irigyellekKép
Na ennyit hagyott nekem a 2főnök, de még egy képet azért felteszek gyorsan.
Ja még Ann: Cuki Hami. Jó lett a frizurája. és Gabi Zsoltika is nagyfiú, és Ádibádi is és Gabóca királykisasszony is meg az összes gyerkőc akit most nincs időm felsorolni

Pusz nektek
Brigi
Kép
bombomanyu
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok, megvagyok levizsgáztam 4-esre!Kép
Sajna újfent bújkál bennünk vmi, orrfolyás, tüsszögés, remélem nem lesz semmi komoly igyekszünk elkerülni a tömeges helyeket.

Zsizsa!
Hatalmas gratula, vigyázz nagyon magatokra!
Ne emelgess, föleg ha egy picit véreztél korábban!! Ejnye! Barátnémnak aki szintén 2. babót várja, most akkora a pocija, hogy az elsö babával hordott utolsó idös terhesgatyója már rá sem megy. (30 hetesKép)

Klarissza!
Örülök, hogy jobb a hátad/derekad, vigyázz erre az állaptotra! Laca tüneményes!Kép

Brigi!
Ezek a fiúk gyönyörüek! Na és arról nem is beszélve, hogy hogy hasonlítanak egymásra!Kép

Vera!
Együttérzek mi is bennmaradunk ma, ilyen idöben nem dugom ki mégegyszer a fejemet. Teganp mennünk kellett, nem vittem, kesztyüt, sapkát. Jól ráfáztam, mert nem tudtam a közelben parkolni, negyedórás séta volt az orkánban, meg is van az eredményeKép Elalvás: sztem ez a fránya szl lehet a dologban, mert Ilang is picit késöbb aludt el, mondjuk nálunk ez max. 9 óra. De reggel 7 körül ébredés van szigorúanKép

Barbi!
Milyen nagy már a pocid! Ádi is jó nagyot nött, azta, azt hiszem jó rég nem láttam!Kép

Ann!
Nagyon jó Hami frizuja! Tündéri mint mindig!Kép
Szia, mint új szó, édes lehetKép

Edit!
EsésKép Jaj!Kép Teljesen együttérzek veled, Ilang is irgalmatlanul beverte a kis fejét 2-3 hete, még mindig nem jött rendbe a homlokaKép De ne izgulj kinövik ezt is ezek a manók, arról nem is beszélve, hogy olyanok mintha gumiból lennének, gyorsan regenerálódnak!Kép

Hagnosz!
Jobbulást Apacukának, hááát sanszos, hogy elkapjátok, de remélem, hogy mégse. Nálunk ha vki hazahoz vmit azt mindhárman elkapjuk sajna.Kép Remélem ez nálatok nem így lesz több okból is!
HisztiKép Részvétem, én csak tudomKép Ilang is elkezdte a pörgös a földön és ordítok sztorit. Nálam a nem figyelek oda jött be, persze nyilvános helyen ez elég furin veszi ki magát...

Gabi75!
TornaKép Az tényleg jó, bár én mostnaság elég lusti vagyok etéren, tekintve, hogy szinte hetek óta mindig van vmi. Amúgy én átlag 53-55 kg vagyok, kb 17 éves korom óta. Egyszer, na jó 2x voltam 64 kg, egyszer a fogigátló miatt, 21-22 éves koromban, na meg Ilang baby-vel, de az más volt. Na akkor ez más volt, de azóta is tartom magam, az 54 kilóhoz.Kép

Anita!
Sajnos a Nagyimmal kapcs. az volt a baj, hogy nem tudták megállapítani a kórházban a halál okátKép Ezért elküldték boncolásra és onnan továbbküldték a rendösrégi bontani intézetbe, aminek a mai napig sem tudjuk az okát.KépKép Jövö szerdára kapunk eredményt, addigra ígérték. Szeretnénk ha békében lezárulna ez az idöszak és nyugalomra helyezhetnénk a kívánsága szerint... Ti hogy vagytok?

Gabi!
A kickbox (asszem így irják), tök jó, az fogyszt rendesen, de sztem nagyon megterhelö. Én legalábbis nehezen bírom az ilyet. Ajánlom még az aquafitnesst, föleg nyáron, baromi jó nem terheli a gerincet, és mellesleg fogyaszt is!
Zsoltika a kis grafikusKép Igényes a vászonra azt már látom, lsd. ikea fotelKép
Megnéztem az albumot nagyon jók a fotókKép

Panu!
Hogy sikerült a zalabéri kirándulás? Apa kipihente magát? Remélem jól vagytok. Mi január közepe óta nem voltunk úszni, de sztem legközelebb talán majd áprilisban megyünk, akkor is a végén legfeljebb, mert nem kellenek ezek a fránya vírusok, meg vizsgázom is non-stop.

Fú Lányok, most befejezem, mert ezt már lassan 1 órája írom és le kéne pihennem, hogy kicsit jobban legyek!

Mindenkinek puszi és bocs, ha vkit kihagytam, nem volt szándékosKép

Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Brigi, Bömbi csak ugy megissza az anyatejcsit? Botinak olvasztottam ki, de csak fintorgott...amugy meg csak az ö kedvéért fejsz ilyen rengeteget? Azért ez elég megterhelö lehet. Szépek még mindig. Nem irigyellek most az elsö idöszakban, de azért jó látni, hogy ilyen szépen helytállsz és alakulnak a dolgok. Kép Kicsit sajnálom, hogy Diti eltünt, ö biztos sokat tudna most neked segiteni, annyira hasonló cipöben járt anno.
Tényleg: BATKA hol vagy? -téged mindig hivni kell Kép

Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Nőnap alkalmából nagyon sok szeretettel köszöntünk minden anyukát, leányzójukat és minden hölgy ismerősüket:

Kép

Robó és apukája
anita77
 
 


evés: mi 2,5 dl tápszerrel kezdünk reggel, utána van, hogy még 1,5 dl lecsúszik 11 körül alvás, utána ebéd ami van. Ált azt eszi, amit mi szoktunk, de mi szeretjük a fűszeres ételeket ezért, ha pl. rakott húst csinálok, akkor Nikának külön megpárolom hozzá a húst fűszer nélkül. A du. alvás előtt még egy jogi. Én nem adok neki danoninót, mert szerintem olyan liszt ízű. És tele van szinezékkel, meg aromával és ami legjobban tetszik xantán gumi is van benne. Kép Ezért veszek natúr joghurtot és teszek bele banánt, almát vagy ami van. Utána még egy alvás és megint, ami van. Ha neki főzök külön, akkor azt vacsi külön adom neki oda, mert ha látja, hogy mi mást eszünk azonnal az kell neki. És még este egy üveg tápszer lecsúszik megint. Én pl. hiába adok neki sajtos, sonkás kenyeret. Szépen leeszi róla a sonkát meg a sajtot a kenyér meg repül...
Edit
apa miért nem vállalta Botit ?
Mucus
cumisüvegből issza a tápszert ? Én már gondoltam rá, hogy pohárból adom és akkor tudok bele gyümit turmixolni
Ann
hova mentek nyaralni? Hami haja király. Nagyon felnőttes
Barbi
ez a pocak nem kicsit látszik. Nagyon csinik vagytok, így hármasban Kép
Zsizsa
43 kiló ????? Kép de jó neked (vagy nem ?) a repesztés jó lett. a lakkot szivaccsal vittem föl és afestéket rá ecsettel, de egyáltalán nem lett csíkos.
Gabi 75
ezt aztán jól meghatározzák nektek, hogy mennyit egyen a gyerek. Mi újság a babával, akire vigyázol?
Tündér
gratula a vizsgáidhoz és jobbulást
Niki legújabb játéka, hogy eltakarja a szemét és elbújik, nekünk meg keresni kell. Néha leskelődik és közben hangosan röhög. Édes !!!!
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Edit,
Igen, én is úgy gondoltam, hogy sokkal több időm lesz.
Igazából az nem igaz, hogy nincs több időm, csak inkább az van, hogy csupa olyan dolgokat csinálok, amiket a suli utánra halogattam.
A napokban pl. a konyhás és szabásmintás újságjaimat bújtam (rengeteg van mindkét kategóriából, mert a szerkesztőségek között ment a csere). Találtam is jó kis recepteket meg varrnivalókat.

Meg aztán Ákos ráált a 6 órás ébredésre.
Ma reggel is az volt, hogy 6:10-kor ránéztem az órára, hogy nocsak, nocsak ... és el sem telt egy perc, már mászott is le az ágyáról, és átment a nagyszobába, hogy behozza az ágyunkba a labdát ... Kép
Szóval amikor napközben alszik Ákos, akkor a legtöbbször én is húzok az ágyba, mert nekem a 6-7 óra éjszakai alvás nagyon nem elég. (Ákos sem alszik többet 8 óránál, igaz, azt legalább most már egyhuzamban.)
Nem is értem, hogy hogy bírtam még nem is olyan régen a sok éjszakai ébredést.

Zsizsa,
nagy nagy gratula pocakossághoz Kép.

Tényleg Edit, nálatok mikorra derül ki, hogy csalt-e a teszt?
Amúgy Corynak azt hiszem egy teszt sem mutatta ki Zsomát, úúúúúgyhogy Kép ...

Nekünk már csak egy hónap pihi és mi is újra mindet beleadunk Kép.
De most majd már én is kivárom a 12 hét titokidőt.

Megpróbálok a mai alvásidőben nem elpilledni és akkor jövök és mesélek.

Addig is üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Vera,
hosszú hétvégén nem mentek véletlenül Szolnokra?
Mert mi igen Kép.

Kiderült, hogy Tamásnak 15-én dolgoznia kell, aminek nem örültem túlságosan, de hát ez van.
Végülis nagyon jó munkahelye van, úgyhogy ennyi belefér.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Csak egy percre mert mindjárt vendégeink lesznekKép

Marcsi!
De igen, megyünk! Ti mikor lesztek ott? Mert mi már péntek estétől szerda estig ugyanis Apucikánk Londonba megyKép viszont mi addig az imádott Maminál leszünkKép
Már Anitának is írtam hogy jó lenne találkozni, de nekem csak a 15-16a jó sajna. Ti 15én még ott lesztek?! Mert akkor összehozhatnánk valamit! Előbb sajna már tele vagyok programmal...
De jó lenneKépKép

Puszi,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

játék: az első számú kedvencek az autók, gépek, markoló, stb. Ha ketten vagyunk akkor mi is játszunk háztartásimunkásat. Olyankor elővesz ő is egy nagy seprűt, lapátot és tologatja. Ruhát teregtünk, imádja vizesen pakolászni őket,
porszívózunk, ágyazunk stb.
Nagyon szereti a mesekönyveket, sokszor egyedül is leül és megnézegeti őket:-)) Sokat vagyunk együtt az unokatesójával, vele megy a motorozás, a táncolás+tapsolás hozzá, és az ugara-bugra futkározás is. Igazi fiús dolgok. De szerencsére nem sokáig, pár perc alatt leadják a fölös energiáikat és újra nyugton vannak. Építeni is szeret, nagy tornyokat is tud, meg garázst abban parkolnak az autók.
De a legeselegjobbbb apával szerelni!!

Zsizsa
könnyen ment leszoktatni Gabit szopiról? és egyáltalán nem is kéri már??
hmmm, zserbó! de régen ettem...
én ma málnás muffint sütöttem, és már alig van belőle. Pedig dupla adag lett.

Gabi
Az egyedüli kanállal evés nálunk is akadozott, mert Bebus annyira akart már mindíg enni, hogy nem volt hozzá türelme amíg Ő felügyeskedi és bekapja. Így mindíg oda tolta nekem, hogy én adjam. De mostanában már azért hiszizik, ha nem Ő fogja a kanalat, pedig a leves még eléggé kifolyósan megy neki. De villával is ügyin eszik, és nem szúrja meg magát közben.
Valahogy próbáld meg Dávidot is arra öszönözni, hogy legalább ha nem is eszik, de legyen az Ő kezében is egy kanál.

Dorki
Niki még kétszer alszik egy nap? De jó neked.
nem üvegből issza a tápszert, soha nem is volt cumisüvegünk. Ill. nem volt hajlandó inni belőle.
Egy éves kora körül kezdtem el a tápszert, addig szopott. Eleinte elég macerás volt. Jó sűrűre csináltam, meg még beláztattam 1-2 teljes kiörlésű babapiskótát, és ezt a 3 dl belékanalaztam. Ez így ment jó pár hétig, amíg nem tanult meg szívószállal inni. Azóta csak a gyümölcs van benne, síma turmix sűrűségű, könnyen és hamar beszippantaj a bögre tápit. Én ajánlani tudom, próbáld ki. (tej is, gyümi is, laktató is stb).
Egyébként én is gyakrabban adom a sima natur joghurtot, sőt már hetek óta nem is veszek danonínót. Azt meg nem tudtam, hogy ilyen gumiféle is van benne:-((((

De ha az összetételeknél tartunk mit szóltok az üveges bébiétel botrányhoz, és a kötelező oltáshoz, amitől autizmust kaphat a gyerek?

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok,

Zsizsa, nagy-nagy gratu!! Kép Kép éljen, éljen!

megjöttünk a "nyaralásból" Kép jó volt, eltekintve attól, hogy Liza 7 helyett 5-kor kelt minden reggel, és du. sem aludt rendesen, így mára teljesen kiütötte magát, és a hisztik gyarapodtak. de remélem, most itthon már kipiheni magát és elfelejti a hisztiket. mert csigavér már van (kifejlesztettem Kép), de amikor kabátban hentereg az utcán, az néha kicsit sok, főleg, ha az már nem első eset aznap.
nagyon várhatja már ő is a tavaszt, mert sokat akar kint lenni. egyébként nagyon élvezte a falusi létet, mindennap hosszasan bámultuk a szomszédok tyúkjait és kakasát, és ha a kakas produkálta is magát rettenetes kukorékolással, hát olvadozott a lányom. az egyik szomszéd megfogta Lizának a tyúkot, így megsimogathatta, másodszor már szó nélkül otthagyott a lakásban minket, amikor anyám szomszédasszonya tyúknézőbe hívta Kép a kutya is menő volt, de az nem újság, hiszen itt Bp-en is van jópár. viszont cserébe nagyon anyás lett, ami az én folyamatos nyúzásomat jelentette, mindig mellette kellett lennem, sokat olvasni neki, csak én etethettem, fürdethettem, öltöztethettem, stb. hát mit mondjak, én is kimerültem, nemcsak ő.

Mucus, látom, Bebi az igazi fiús dolgokat szereti játszani Kép

a joghurtok közül nálunk megy a gyümölcsös és a natúr is, és a danonino is, csak este eszik joghurtot, könnyű vacsoraként. tejpépet pedig csak reggel kap. a tízórai és az uzsonna szokott "vajas kenyér és tsai"-ból állni, illetve uzsonnára néha kap meleget, ha az ebéd gyatrára sikerült. nálunk nem szokás a meleg vacsi, ezért ő sem szokott hozzá.

Tündér, remélem most már visszarázódtok a régi kerékvágásba, kicsit sok jutott a nehézségből mostanában. de látom, már jobb a hangulatod, ennek örülök. úszni mi sem voltunk 3 hete, mindig volt valami, 1 alkalommal szimplán a lustaság Kép

Brigi, csak ismétlem magam: Máté egyre gyönyörűbb, a hasonlóság sem múlik. jól bírod a srácokkal Kép a nagyfiad segít a kicsiknél? és ő mennyire élvezi a népes társaságot?

Edit, van új híred?

Klarissza, jól bírja Laca, nem csodálom, hogy hiányzik neki a társaság Kép, de legalább jöhetnek a még gyermektelen barátnőid, akik nyúzhatják a gyereket, mert most éppen szereti Kép

Hagnosz, Barni hiszti Kép nem semmi produkció. remélem, nem kapjátok el az influt Kép

Barbi, poci már elég helyeske Kép Ádi a 100%-ig fiú Kép

Vera, kakacsi Kép várom én is a megoldást. örülök, hogy már rendbe jöttél. Clifford: háááát, úgy írták, mintha ismernéd a régi fejezeteket, azért nem nagyon gáz. viszont vettem egy Marék Veronika könyvet Boribon és Annipanni. szöveg alig, egy oldal egy mondat, mellette levő oldalon meg a rajz, de valami tüneményes Kép még nem adtam oda Lizinek, de ha már nem bírom és megkapja, akkor beszámolok róla.

nem bírom tovább az olvasást, bocs, aki kimaradt, folyt.köv. holnap, így is egy lányregényt írtam már Kép

panu
panu
 
 


Marcsi
gyerek szabásmintád nincs véletlen ? Én már annyit kerestem, de nem találok. Itt a neten 1-et találtam viszont a mostani kismamában is van !! 6-os ébredés Kép
Mucus
a 2x alvásnak én is örülök, de Niki este 10-kor fekszik és reggel 7-kor kel, úgyhogy szerintem ezért pilled el kétszer. Bár az utóbbi napokban valahogy mindíg olyan sírva riad föl, hogy borzalom.
Meg fogom próbálni ezt a pohárból ivást, bár én szeretem, ha cumisüvegből iszik, mert akkor ott fekszik mellettem és olyan kis nyugis. Ha napközben iszik az mindíg pohárból megy. mi is egy éves korában szoktunk a tápszerre, mikor abbahagyta a cicit, de még enni nem nagyon akart.
Panu
jó, hogy Lizi látott falusi életet, biztos nagyon izgi lehetett neki minden esemény


Mi már leszoktunk az üveges bébiételekről, ezért nem félek tőle, de azért szemétség, hogy még erre sem figyelnek oda. Az oltásos dolgot meg nem értem, hogy hogy függhet össze az autizmussal ? Az nem egy szerzett betegség, hanem már magzatkorban kialakul nem ??
Niki is most kezdi a hisztit. Ha valami nem úgy van ,ahogy ő szeretné és persze azonnal !!!!, akkor összerogy alatta alába és keserves sírásba kezd. A földön még nem hempereg, de nem félek tőle, hogy nem kapunk majd belőleKép
én a virágok leveleire használtam a bársonypor, remélem látszik, a madarak pedig a tavasz hivatottak előcsalogatni Kép
Dorki
KépKépKép
dorki
 
 


Sziasztok!
Na, milyen gyönyörű napsütés van kint!!! Kép

Edit:
Hát igazán 3 hét volt a húzós, addig minden lassabban ment. Felöltöztetés félóra, ugyanis rohangál közben, elkapni meg nem tudtam, legfeljebb sarokba szorítani Kép A kajálás is szaladgálva folyik, mert nem emelem fel az etetőszékbe, és a peluscsere sem egyszerű. De valahogy kialakultak a dolgok. Vagy a szőnyegen játszottunk, én fekve, vagy az ágyba pakoltuk a játékokat. Ja és kiköltöztünk a nappaliba, mert ott egyedül is feltud mászni az ágyra. A kiságyat már rég összecsuktuk. Egyébként a cipő és a zokni felhúzást guggolva a combomra ültetve végezzük. Reggeli mosdáshoz, napközbeni kézmosáshoz gyorsan vettünk egy IKEA-s fellépőt, hogy ne kelljen felemelni. Fürdetés is megy már emelés nélkül, be-ki lép a zuhanyzótálcából, onnan be-ki a fürdőkádjából, csak minden egy kicsit lassabb, mert hát sose azt szeretné csinálni, amit én Kép Tegnap este 4-szer mászott ki a ki a kádjából. Hétköznap Foodexpressezünk, csak hétvégén főzők. Jó részletes voltam Kép

Kajálás:
Lacuska nem hajlandó a mi felnőtt kajánkat megenni már egy ideje Kép pedig nem főzők sósan, vagy túl fűszeresen. Bezzeg az üveges bébiételt megeszi. Amúgy imád rágcsálni, szóval nem a darabossággal van a baj. De a sonkát, sajtot, tojást, narancsot is messze hajítja. Na mindegy, remélem majd változni fog a helyzet.

Egyéb híreink Kép
Apa tegnap eladta a kocsit Kép az újat ki tudja mikor vesszük, talán vizsgaidőszak után. Érdekes lesz kocsi nélkül, de főleg izgalmas Kép
Én tegnap voltam a reumatológián, csak vizsgálgatott, nem mondott a doki semmit sem. 10 galvánkezelést írt ki és előtte félóra gerinctornát. Még jó hogy esti időpont is volt, így Lacát Apára tudom sózni addig.
Tényleg nem ismeri valaki a Széchenyi Fürdőt?

Pusz a babáknak!

Klarissza
klarissza
 
 


Dorki,
vannak kimondottan gyerekszabásmintás Burdáim (2-3 újság), ha találkozunk valamelyik talin, akkor megmutatom.
Mostanában nem csinálnak már ilyeneket, én is egy olyan fickótól kaptam, aki régi újságokat árul (tőlünk is a "lejártakat" vitte mindig).
Kismamából varrtam már én is Ákosnak nagdrágot, hát nekem az ottani arányok nagyon nem jöttek be. Meg aztán csak a szabásminta miatt nem veszem meg, mert a másik két babás-mamás lapot ingyen kapom (szintén a szerkesztőségi munka adta kapcsolatok előnye Kép).

Vera,
15-én már nem leszünk ott. Eredeti terv szerint maradtunk volna keddre is, de hát Tamásnak dolgoznia kell, sajna. Na, majd legközelebb.
Különben is mókás lett volna, ha Szolnokon könnyebben tudtunk volna találkozni, mint itt Bp-en.
Úgyis - remélem, hogy most már hamarosan - itt a tavasz, és ha jó az idő, akkor könnyebben nyakamba veszem a várost és akkor összehozhatunk egy állatkerti játszóházazást.

Ákos nyafizik. Megyek megpróbálom összhangba hozni a gyereket az ággyal. Tudjátok, aki 6-kor ébred, az ilyenkor már álmos.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Irni nincs időm, de ezt muszáj megmutatnom nektek olyan édesekKép
Kép
Kép

Brigi
bombomanyu
 
 


TÜndéri ez a két kép! És Máté milyen gyönyörüen tartja már a fejét! Igazán gyorsan fejlödik! De valahogy Bömbi is olyan nagyfius ezeken a képeken. Általában kicsit felülröl szoktad fotózni, igy egymagasságból sokkal nagyobbnak tünik Kép
Tényleg, hogy nevezitek öket mostanában?
Meg akartam kérdezni, hogy a párod hogy birja a 3gyerkességet...
Puszi, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


MÉG nem vagyunk betegekKép. A férjem orvosa felírt nekünk egy homeopátiás szert, oscillococcinum a neve, sok pici golyócska, amit a nyelv alá kell tenni. Nekem még csak csak ment, de Barninak inkább feloldottam vízben.Kép Ez az első homeós szer, amit szedünk, kíváncsi vagyok, sikerül-e a megelőzés.
Nekem is nagyobb a hasam, mint Barnival volt, ami nem semmi, mert már akkor is mindenki jó nagynak tartotta. Amikor vérvételen voltam, az egyik 26 hetes kismamának volt akkora, mint nekem 16 hetesenKép. (Majd teszek fel én is képet, de most valami gond van a gépünkkel.) Nekem Barnival lettek csíkjaim, de csak a legvégén, gyakorlatilag a 9. hónapban, és szépen visszahalványultak. Most örülnék, ha ugyanennyivel megúsznám.

Edit: végül is teljesen logikus, amit írtál a szopival kapcsolatban, valószínűleg így is van. Egyébkként nálunk Barninak csak a ciciből kellett az anyatej, a fagyasztottat egyáltalán nem itta meg (de még a frissen lefejtet se nagyon). Elhasználtam a kajájába végül, meg a fürdővizébe, ha volt maradék, amit már nem lehetett tovább tárolni. Barni persze kéreckedik föl, és amikor csak szeretgetés kell neki, akkor leguggolok, és úgy odabújik, vagy leülök a padlóra, és úgy veszem az ölembe. De volt, hogy elfeledkeztem magamról, és felvettem. Azért elég jól tűri a helyzetet, mindig magyarázom neki, hogy segíts a mamának, mássz be szépen az etetőszékbe, emeld a lábad...Kép A picivel 21hetes vagyokKép.

Brigi: csak ismételni tudom magam, nagyon édesek a fiaid!Kép

Tündér: Jobbulást nektek, és próbálj egy kicsit pihenni. Van még vizsgád?

Dorki: ez a xantán gumi nekem is a kedvencem. Amióta elolvasom a feliratokat, azóta egy csomó kajaféleséget nem veszek meg. Gyümölcsjoghurtot egyáltalán nem, de így jár a legtöbb készen kapható kaja. Barni is leeszi a sajtot, meg a miegymást a kenyérről, de utána megeszi a kenyeret is. Igaz, a végét már csak úgy, hogy belemártogatja a tejbe, vagy teába.
Szabásminta: nekünk elég sok Burdánk van, abban van néha, de szoktam venni is a Burda-boltban. Igaz, nem olcsó, de egy megvarrt rucin bejön az ára, és egy csomagban általában több variálható darab van, és legalább 5-6 méretben. Mondjuk én nem vagyok profi, ami a Kismamában van, az nekem nem is mindig érthető, még szükségem van a szájbarágós leírásokra (vagy anyukámra, hogy segítsen, ha elakadokKép)
Klasszak a képeid!Kép

Marcsi: jajjj, ez a 6-os kelésKép, de asszem nálunk is ez lesz lassan. Egyre korábban van világos, ráadásul ilyen szép verőfényes napokon telibetalálja Barni szobáját már fél hétkor. Ha majd egyszer találkozunk, engem is érdekelnének a szabásmintáid. Persze én is vihetem az enyémeket.

Mucus: a bébiételekről hallottam, de mi ez az oltás, amitől autizmust lehet kapni? Én egyáltalán nem is tudtam, hogy az autizmust "szerezni" is lehet, azt hittem, hogy az egy veleszületett betegség.

Panu: jó lehetett ez a falusi nyaralás, Lizi biztos nagyon élvezte, és el tudom képzelni, hogy sokáig emlékezni is fog a tyúkra, meg a kakasra.Kép A Boribon nagyon aranyos szerintem isKép.

Klarissza: a Széchenyibe kell járnod ezekre a kezelésekre? Anyukám is szokott kapni oda jegyeket a reuma-dokitól, ő szeret oda járni. Azt mondja, nagyon jó a vize, és sokminden van.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 


Sziasztok!

Hagnosz!
Mi is szedjük az Oscillot hetente egyszer egy tubussal, de én simán beöntöm Bence nyelve alá úgy kb. 3 adagban, de ő imádja és mindig kérne még belőleKép Remélem a betegség ezek után is elkerül titeket!!!Kép

Én úgy tudom hogy az oltások tartósítására használják a higanyt és ahhoz hogy valaki autista legyen tőle ahhoz elég sok mindennek kell teljesülnie az oltás időpontjában. Pl. higanyérzékenység, legyengült immunrendszer. De azért felháborító mikor egy doktornő nyilatkozott hogy x gyerekből csak ennyi meg annyi százalékánál okozKép Köszi!Kép
A bébiételes sztorin is fel voltam háborodva, de én inkább figyelmen kívül hagyom már ezeket a pletykákat mert csak idegelem magamKép Elég szomorú hogy ilyenek előfordulhatnak!

A Danoninoról ezt a gumis dolgot még nem hallottam, de szerencsére már nem is szereti Bence, így nem eszünk már egy jó idejeKép

Brigi!
Gyönyörűek a gyerekek!!!Kép És tényleg nagyon erős Máté!Kép Mennyi idős is most?

Marcsi!
Sajnálom hogy nem tudunk találkozniKép De majd tavasszal akkorKép Hátha mire visszajövünk már tavasz is leszKép
Bár Szolnokon ma reggelre is több centis hó hullottKép
Amúgy én Szolnokot ezerszer jobban szeretem mint Budapestet,amit viszont kifejezetten utálokKép Úgyhogy nekem talizni is felemelőbb ott komolyan mondom, mert itt csak Bence miatt járunk ide-oda, amúgy ki sem tenném a lábamKép

Klarissza!
Milyen autót is vesztek? Elfelejtettem.
Hát én szívesen áztatnám magam bármelyik fürdőbenKép A Széchenyiről jókat hallottam és még közel is van hozzátok, nem?Kép

Dorki!
Húúú de szépeket festettél az ablakra!Kép De honnan van ilyen nagy fóliád?! Mert én emiatt csak piciket tudok csinálni Bence ablakára. Nagyon szereti nézegetniKép

Panu!
Örülök hogy jól telt a "nyaralásotok"Kép Remélem Liza már visszaállt az itthoni rendre! Azért ez a hajnali 5ös kelés elég gáz... Bár nekem még a hétórás isKép Nagyon szerencsésnek érzem magam hogy Bence 9 körül kelKép Bár ma kivételesen felébredt az apja készülődésére és már fél 8kor felkeltünk!Kép Viszont délután 4 órát aludt, én meg egyet melletteKép

Jaaa, és talán megvan a kakacsiKép Ma már úgy hangzik hogy kakuci, néha kakóka. Ez pedig a Nesquick kakaó amit magában szeret(ne) enni, néha adok neki pár kiskanállal, de amúgy már el van dugvaKép Na és láttuk a múltkor a nyuszis reklámot, azóta mutogatja a tévét vagy videót hogy nézzük újra. Kakuci, kakuciKép Szerintem.
Kép

Mucus!
Jó hogy Bebi megissza a tápszert gyümivel. Bence két alkalommal itta meg anno, örültem nagyon, erre harmadnap már utáltaKép
Azóta se iszik semmi tejet. Na jó néha a Milkywayt, de azt is egyre ritkábban.

Na azt hiszem mindent leírtam amit akartamKép Bencus közben Maszkabált néz a változatosság kedvéért, naponta 5ször is képes lenne végignézni, úgy kell átcsalogatni a szobájába hogy játszunk valamit. Kíváncsi vagyok meddig lesz ilyen nagy sláger...

Még teszek fel képet, még a múltkori másféléves tortájáról, meg a húsvéti ablakáról ami elég szarul látszik a szembeni házak miatt...
Kép
Kép

Holnap utazunk Szolnokra és most úgy néz ki egészen a következő vasárnapig ott maradunk, úgyhogy most sokáig nem leszek.
Puszi mindenkinek,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Hali!

Nem volt lehetőségem az elmúlt két napban még olvasni sem (amikor tudtam volna, a babanet volt vacak, mert hát miért is ne éppen akkor, amikor ráérnék?), ugyanis a férjem keddre lebetegedett, jó kis influenza, szerdára meg Gabi is belázasodott (három perc alatt hónaljban 38,4), most meg már elkezdett taknyosodni is, szóval betegápolóvá vedlettem át, délután meg, amikor alszik Gabi és a férjem is, akkor én is.Kép Érdekes módon én kifejezetten jól vagyok, pedig nekem már nem is jutott az Oscillococcinumból, ugyanis azt ők szedik (főleg Gabi). Remélem, hamar túljutnak rajta! Úgy utálom, hogy Gabi végre egy hete egyáltalán nem volt taknyos a három heti orrszívás után, erre most megint.Kép Ráadásul a derekamat sajnos sikerült picit visszavetnem a gyógyulásban, pedig már egész jól voltam, de mostantól extrán figyelek, hogy mit hogyan csinálok.

Remélem, mindenki jól van, és nem beteg! Azért próbálok még jönni, és reagálni mindenre!

Most megyek, minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Én is irok, bár most sem vagyok benne biztos,hogy el is megy...Amikor már azt hinné az ember, hogy ennél sz@rabb nem lehet a Babanet, csak rátesznek még egy lapáttal...tényleg tele a hócsukám,ma is valami másik oldal jött be a társalgó helyett,úgy kellett a föoldalról betalálnom.

MEgvagyunk, itt dúl a tavasz továbbra is, talán hétvégére egy kicsit romlik a helyzet, de ez már nem is állapot,hogy egyszál pólóban rohangászunk már hetek óta...
Ma Ádám is korán kelt (valami van a levegöben)már 3/4 7-kor kukorékolt...Aztán meg hazafelé elaludt a buszon a babakocsiban...(boltozni voltunk kettesben.)
Igy aztán én is húzok aludni.

Brigi, ez a két babuci olyan édes, hogy nem is igaz...Kép Vagy ezt már irtam???KépKépKép

Vera, aranyos az ablakdiszed meg a tortád is, és jó utat Szolnokra!!! Akartam a múltkor kérdezni, amikor az evést kérdezted, hogy náltok mi újság van a szilárd kajával, sikerült Bencének megbarátkozni velük??

Panu, én is akarok tyúkot meg kakas mutatni Ádámnak!!! Ö kiválóan kukurikúzik, de még nem láttunk élöben,alig várom,hogy otthon Mo-on tudjunk nézni háziállatokat!!!Kép:

Klarissza, drukk az új kocsiért,meg a gyógyulgatásért, azért eléggé komolyan beleesetél ebbe a nyavajába, már jó pár hete az ágyat nyomod, igaz???

Edit, nem válaszoltál a teszt kérdésreKépKép Vagy csak elkerülte a figyelmedet????

Dorki, te is nagyon szépeket alkottál az ablakra, ha ez sem hozza meg a tavaszt otthon,akkor nem tudom miKép:
Anyukámnak vannak régi bababurdái, az összes ismerös ötöle kéri el,mert ilyet már nem árulnak. Itt nálunk viszont pont most van nagy Burda szabásminta leértékelés, alig egy százasért (FT-ba átszámitva), adnak egy zacskó mintát ennyiért...Ha lenne idöm válogatni, elmennénk, de Ádám nem tolerálja az anyagboltokat.

Köszi a pocidicséreteket,igazán nem az én érdemem, nö ez magától isKép Szerintem Ádámmal kisebb volt, vagy már csak rosszul emlékszem. Én általában ugyanúgy emelgetem még, bár már jóval többet jön a saját lábán, szerencsére kiválóan lépcsözik, vettünk fellépöt a kézmosóhoz, szóval kicsit könnyebb, de néha nincs menekvésKép Azért apa is próbál segiteni, de hát ö mégsem anya...

Na, villámkézzel megirtam és már küldöm is, és remélem nem dobja vissza a Babanet...

Sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


sziasztok,

Vera, kakacsi Kép finom is az a kakaó Kép Benci édes a tortával, és már megint milyen alkalomból kapott édességet? Kép ablak-matricák csudajók, én még nem jutottam el idáig (nemcsoda, ma is egésznap csavarogtunk Kép)

nem akarom idegelni a társaságot, de a melóhelyen kifüggesztettek egy listát a semleges és a káros E-kről, és az erősen rákkeltő E-t tartalmazó kaják közül néhányat kiemeltek, amit az USA-ban és Oroszországban betiltottak. az E-listát már évekkel ezelőtt is láttam, de akkor valahogy nem tűnt annyira fontosnak Kép

Dorki, neked is szépek az alkotásaid Kép

alvás: Liza úgy döntött a hajnali időpont sokkal alkalmasabb a nap kezdésére, mint holmi késői 7 óra, neadjisten fél 8, uhh, még bele is borzongok Kép

Barbi, a szép időért irigy vagyok Kép

varrás, hát én béna vagyok, csak kézzel tudok varrni.

megyek vízszintesbe, mert holnap is korán kelek

panu
panu
 
 


Sziasztok!

Panu,
érdemes ezt http://www.ofe.hu/jo_tudni/elelmadalek.htm is elolvasni, mielőtt megijedsz a sok E-ktől.

Zsizsa,
jobbulást a családnak és te vigyázz nagyon magadra.

Képzeljétek, tegnap voltunk Old's Club-ban (Tamás ott volt rendező egyetemista korában).
Na, de nem is ez a lényeg, hanem hogy volt nálam két kép Ákosról, mert ilyenkor nagyon sok ismerőssel szoktunk találkozni, igzából tegnap is azért mentünk, hogy találkozzunk a visszajáró "öregekkel".
Az egyik csaj (a valakinek a valakije), aki nem ismert még mindket, megkérdezte, hogy a tesóm-e a kisbaba Kép.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!

Barbi, nem kerülte el a figyelmemet, de igazából semmi hir. Csináltam azóta még egy tesztet, ez ha nagyon akarom kétcsikos lett (iszonyu halvány második), de továbbra is igencsak bizonytalannak tartom, hogy csak a 7. hét után lehet egyáltalán pozitiv tesztet csinálni (pláne ugy, hogy akkor már legalább 3 hete beágyazódva kellett volna lennie, mert ugy voltunk csak együtt...hja, macerás idöszak van). Ugyhogy egyelöre nagyon nem akarom beleélni magam. Április elsején megyek dokihoz amugy is, majd akkor kiderül...mindemellett folyamatosan görcsöl a hasam is. Bár másrészröl legalább vérzés sehol (kopp, kopp, kopp) A multkor is tulajdonképpen azért irtam be ide a dologt, hogy hátha volt valaki hasonlóan közülünk, akár ugy, hogy lett belöle baba, akár ugy, hogy nem, mert én csak egy ilyet hallottam az ismerösök között, ott volt pocaklakó, de a 13. héten meggondolta magát. No persze olvasni olvastam mindenfélét, de az más. Bocsi, hogy hosszu voltam. Ugyhogy ne is gratulálgassatok légyszi, egyelöre böven nincs minek.

Valahogy nincs most hangulatom irni. Boti már 3. napja beteg, a kedd estét hatalmas hányással fejezte be, azóta a hasmenést és a hányást váltogatja. Még jó, hogy van neki kb. 10 garnitura ruhája, mert már igy is üres a szekrény. Tegnap tegnapelött lázasi is volt, ma már nem, hátha elindult kifelé. Egyébként nem a bölcsiben szedte össze (oda szerintem mi vittük be), hanem az unokatesóéktól kapta el vasárnap. Az a kislány, akitöl meg ök elkapták még kóházba is került vele, azt mondták, hoy retrovirus. Hát én igyekszem itatni, de eléggé minden kijön belöle. Meglátjuk.
Mindenesetre itt egy kép, nem rég készült. ISmét kutyával
Kép
Gyee Zezeee!
Kép
No ez meg a "hires" rondanézés...az apjával már szabályosan farkasszemet is néznek igy, közben hol az egyik, hol a másik fordul el röhögni Kép
Kép

Üdv, Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


még egy kép, nem tudom kihagyni Kép Modemesektöl (mint én is), bocsi Kép
Kép

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Brigi:
Ez a két kölök tündéri!!Teljesen meghatódtam, annyira szépek! Remélem, ha jobb lesz az idő, akkor találkozunk személyesen is.

Edit:
Boti is kifejezetten jóképű, mint már korábban is említettem Kép és milyen nagy haja van!
(Hogy bírjátok rávenni, hogy a virágállványt ne borítsa el?)
Tényleg a kutyák hogy bírják a kiképzést?
Jobbulást Boti babának!
Ezek szerint a "helyzet" azóta is izgalmas. Nekem a második baba nagyon erős csíkott festett a 7.héten, megtartottam a tesztet. A Lacáé itt van a számítógépen felragasztva Kép (Kicsit szoktak csodálkozni, akik leülnek elé.)

Marcsi:
De jó Neked! Mindkét okból, "nővérnek" nézés és bulizás miatt is. A férj ismeri a tulajt, azt hiszem zentai fickó, de rég voltam az Old's Club-ban... Kép

Hagnosz:
Nem a Széchényiben fognak kezelni, csak úszni kell majd eljárnom. Kár, hogy ruhástól nem lehet úszni, elég vastag bundám van Kép
Ugye, hogy nem is bonyolult leszoktatni a gyerkőcöket az emelgetésről? Pocibabára vigyázni!

Barbi:
Már nem fekszem két hete, csak ha elfárad a derekam. Már nem is számolom a heteket... Kép
Ott mikor fog tavaszodni?

Vera:
De jó Bencinek Kép 1,5 éves torta, azt hiszem nálatok kellett volna felnőnöm Kép


Ezt a kocsit néztük ki, holnap megyünk tesztelni. Ha bejön, akkor megvesszük, egyszer élünk Kép (Opel Zafíra)
Kép

Na, már nem jó ülni Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Klarissza,
nem kevered az Old Man's Pub-bal?
Az Old's Club az a BME gépész koleszának bulija.
Autó jóóóóóól néz ki.

Edit,
tök jók a képek, nem csodálom, hogy nem tudtál választani.
Csatlakozom Kalrisszához és én is jobbulát kívánok Botinak.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Bocs Klarissza, hogy az előbb elgépeltem a nevedet.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Marcsi:
Ebből is látszik, hogy kiestem a témából Kép
A férjem meg Várklubbos rendező volt, mondjuk a korkülönbség miatt nem hiszem, hogy ismerik egymást.

Képzeljétek ma egyszer csak belibbent a védőnő. Jól meglepődtem, még jó, hogy éppen takarítás után voltunk és Laca sem pakolt még túlságosaan széjjel, de akkor is olyan ciki az ilyen....vagy Nektek nem lenne fura, ha csak úgy, bejelentés nélkül jönne?

Klarissza
klarissza
 
 


Hali!

Továbbra sem tudok jönni, ugyanis tegnap jól elkiabáltam a dolgokat: mára lebetegedtem, ahogy kell, torokfájás, takony, általános gyengeség, és még a pocim is fájdogál.Kép Fene ezt a hülye influenzát, igazán kitalálhatnánk már valamit a vírusok ellen.

Bocsi, most nem is maradok többet, olvasásilag sem vagyok képben, inkább pihengetek, aztán később visszaolvasok. A hétvégén sem leszünk, szerencsére nagyszülőzünk, így betegeskedhetek nyugodtan, lesz, aki Gabizik közben.

Minden jót, betegeknek jobbulást!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,

Klarissza: az autó gyönyörű, ebben tuti elfértek, mi mindig helyhiányban szenvedünk, amikor utazunk Lizivel. védőnő: hozzánk nem jön 1 éves kor óta, hanem telefonon néha felhív, hogy mi van velünk, és mi libbenünk be 2 havonta mázsálásra, akkor dumálunk. korábban sem jött bejelentés nélkül, ill. előre kikötötte, hogy szívbaj nélkül küldjem el, ha nem lenne alkalmas.

Botinak jobbulást, és Zsizsának is.

Marcsi, anno, egyetemi évek alatt, mi is sokat jártunk oda a "volt Münnichbe" Kép, az akkori pasim ott tanult.

nálunk azt hiszem fogzás van, meg hiszti. néha kezlehető, néha nem. majd csak túl leszünk rajta.

panu
panu
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, hogy írtatok a játékokról Kép Nálunk is nagyon hasonlók vannak, csak úgy láttam mostanában, hogy nem nagyon tudom lekötni Zsoltikát. Erre pár napja a kedvencei lettek a közúti jelzőtáblák Kép Van egy olyan könyvünk, amiben autóversenyzős képek vannak meg szöveg is, ott látott jó sok táblát, mindegyiket végig kell neki mondani, hogy micsoda Kép És persze napjában legalább tízszer Kép Így aztán táblákat rajzolgatunk és nézegetünk jóformán egész nap. Mi játszóterezünk a rossz idő ellenére, minden nap kint vagyunk valamennyit. Bár sokmindent nem lehet csinálni, de azért egy bottal elfirkálgat Zsoltika a homokban (persze bele nem ülhet), megmássza a dombot, sőt már a mászókára is próbál mászni - csizmában és overállban, hát nem a legkönnyebb mutatvány!

Lányok, ez nagyon jó, hogy ilyen sokan tornáztok Kép Ez engem is mozgósít Kép

Mi holnap utazunk Szentesre, kedden jövünk haza. Már nagyon várom ezt a kis pihenést, mert Zsoltikám az utóbbi napokban nagyon pörgős, nagyon rosszcsont és nagyon keveset alszik. Szentesen "jobb fiú" szokott lenni Kép Hamarabb bealszik este, napközben is többet alszik, na meg persze valamennyire mindig új a környezet, vannak állatok... És anyósom szerint a levegő annyira más, hogy attól alszik jobban Zsolti Kép

Most csak ennyit írok, megyek is aludni. Ja, a betegeknek jobbulást!!!

Kellemes és szép hosszú hétvégét mindenkinek Kép

Gabi</font>

pgaboka
 
 


Panu:
Hát eddig nálunk is csak telcsin folyt az értekezés a védőnőcivel.

Gabi:
Laca kedvenc könyve a kreszkönyv, imádja Kép, már le is amortizálta. Vidéken tényleg sokkal jobb a levegő, én is mindig megérzem a különbséget.

Autó:
Férj jól átvágott, azt mondta nem is olyan nagy autó. Hááát, az 7 ülés inkább valami kisbuszra emlékeztetett Kép Remélem sikerül szerdán elhozni Kép
klarissza
 
 


Sziasztok Kép
Zsizsa, tessék gyorsan meggyógyulni, pihenni!!!! +++++++++++++++++ energia Nektek! (látodlátod, hogyjár az, akinek nem jut az Oscilloból!!! Mi szedjük január óta családilag, úgy szeretném megúszni!!)

Klarissza, hozzánk a védőnő mindig bejelentés nélkül járt, volt óriási nagy kupi is - főleg, az elején. De nem jön már vagy.. hmmm. fél-3/4 éve, pedig mi se megyünk. Néha találkozunk az utcán, köszönünk, gondolom konstatálja, h megvagyunk és ennyi. Amúgy mit akart? Kép
Kocsi nagyon szupi, tényleg kényelmes lehet. Ecccer majd nekünk is kell nagyobb (a 7üléses nekem is bejön!!!!), de majd ha lesz még csemeténk + persze pénzünk rá Kép Még egy éves sincs a kisajutónk, úgyhogy ne szóljak egy szót se. Kép
Nagyon ügyesen átvészeltétek a húzós időszakot! De azért ezután is vigyázz magadra!!!

Edit, de jó képeket látni Botkáról! Jobbulást neki!!! Remélem, tényleg kifelé jön már belőle!
Én asszem 5 hetes voltam, amikor pozitív tesztem lett.... igen, mert még csak egy hetet késett és azért volt sürgős megcsinálni, h bevegyem-é azt az antibiotikumot, amit a felfázásomra írtak - hát nem vehettem be Kép

Másrészt viszont a halvány csík is csík - volt máskor is, h késett, de akkor semmiféle 2. csík nem volt.
MIndenesetre azt kívánom Neked, hogy mihamarabb nyerj bizonyosságot - és az pozitív legyen! Kép

Barbi, én úgy tudom, a második babával nagyobb a poci általában, akkor viszont felkötheted a gatyát mert Ádámmal se volt kicsi Kép

Vera, tényleg szép lett a torta - de ami fontosabb, még finom is! Kakacsi KépKép Én is szeretem ám!!! Érezzétek jól magatokat Szolnokon, remélem, már tényleg csak tavasszal jöttök vissza!

Hagnosz, én úgy tudom, a DIPERTE-ket tartósítják higannyal, szóval elvileg attól lehet... főként úgy, ha vagy higanyérzékeny a gyerek, vagy le van gyengülve a szervezete - pl. előtte (akár 1-2 héttel) volt beteg - legalábbis ezt mondják. Amúgy az autizmusról még annyi mindent nem tudnak, úgyhogy ha a higany bizonyos módon károsítja az idegrendszert, egyik okozójának ez is belefér, hiszen nem 1 betegségről van szó, hanem spektrumról.
Én az egészben azt tartom szemétségnek, hogy ha már van rá valamiféle gyanú - vagy akár 1-2 bizonyíték, ha nem is több ezer személyen végzett kutatás alapján - akkor miért nem óvatosabbak!!! Kép Aztán pár év múlva valszleg mi is oda jutunk, mint az USA + NY-Európa, hogy nem lesz higanyos oltás, akiknek meg nem volt szerencséjük, azokkal szemben: bocsi....
Oscillot mi is szedjük, de megelőzésképp sztem nem kell 1 egész fiola. Sztem próbáld ki simán beönteni a szájába, Hami imádja az összes ilyen bogyót KépKép

Brigi, tényleg annyira tündériek!!! KépKép

Dorki nagyon ügyes vagy kreatívkodásilag Kép Varrni én is szeretnék, egyelőer a babának kell számos babaruha, de iszonyú sürgősen! Dél-Franciaországban elkövetett körutat terveztünk nyárra - szállás lefoglalva, utiterv vázlat kész, már csak a részletek hiányoznak - de az még rá is ér júniusig. Kicsit húzós lesz, de szép Kép

Panu, a falusi élet nálunk is menő, az egyik legjobb program, ha megyünk a dédiékhez mindenféle állat nézőbe + beígérték neki, h tavasszal lesz kis csibe, kis kacsa, kis nyuszi - földi paradicsom!!! KépKép

Tündér, remélem, azóta már jól vagy! Vizsgához gratula! Ilang bébivel mizu?

BATKA, ha Edit nem hívott volna, én is megtettem volna, mert úgy jöttem ide, h mindenképp szólok, hogy jelentkezz már!!!

Nálunk mostanában a becézgetés megy, amit magától kezdett. APKA=apa, BABKA=baba, CICKA=cici - látszik, h a legfontosabb szavakat becézük. Erre elkezdtük őt Hankának hívni (ma), de totál elfogadta, így most ő is így hívja magát - vagy néha Hammának persze.
A másik meg: pohárból ivásnál hangosan bugyborékol a pohárba és röhög Kép Persze ha szomjas iszik 3 kortyot és utána bugyborék!!

Pusssz
Ann
annann
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: