Új privát üzeneted érkezett!

Cory, jó hírekkel jöttél Kép de tény, hogy a mostani hisztik inkább csak apró próbálkozások. a kérdés csak az, hogy megedződünk-e annyira, hogy egy rekord hosszúságú hisztit fél-1 év múlva kibírjunk idegösszeomlás nélkül Kép Kép

panu
panu
 
 


Cory!
Húú, nem semmi ez a rekord idő:-(((
Nekem a doki néni mondta, hogy a dac korszaknak is vannak bizonyos időszakai. Az első 1-1,5 év körül jenetkezik, a második pedig 3-4. és én is valami hasonlót olvastam. Persze biztosan vannak eltérő esetek is:-(

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Sziasztok!

Szóval: kromoszómák rendben, és kislány!KépKépKép
Az ultrahangon is teljesen egyértelműen látszott, rendes volt a szonográfus, szépen kinagyította és megmutatta az ominózus helyet.

Láttam jó sokat írtatok, de most apa dolgozik a gépen, csak idekéredzkedtem egy kicsit. Talán este tudok jönni bővebben.

Ági
Kép
Kép
hagnosz
 
 

 
 

Sziasztok Kép

Látom, mindenkinél izgi dolog ez a hiszti. KépKépKép Nálunk most kivételesen nyugodt periódus van ebből a szempontból, de már egy adag meccsen túl vagyunk. Sztem csak rövid pihenő Kép Eddig főleg benti dolgokkal kapcsolatban volt - számítógép című fejezet... + voltak olyan szörnyű dolgok, amikor kicsit várni kellett arra, hogy elkezdjünk valamit játszani - ez utóbbi nem volt igazán vészes, a számítógépért viszont nagyon képes harcolni. Nálunk az vált be, h röviden, ahtározottan rászólok - elviszem onnan oda, ahol hisztizhet, ha folytatni akarja. Hosszas magyarázat is volt pár alkalommal, de ha épp hisztizik úgysem alkalmas arra, h befogadja,a mit blablázok. TArtok tőle, h jó néhány meccsünk lesz még, 2x állt sorba, amikor az akaratot osztogatták Kép

Vera, hát tudod hol voltam? Krónikus energiaingadozásban szenvedek. Van, h nincs erőm semmihez és csak ki vagyok nyúlva, utána meg a normál energiaszintű napokon be kell pótolni, amit ellógtam Kép Cipőt a Magyar utcában vettük, mindjárt teszek fel képet. Asso a fűzős és Melania a narancssárga.
Bence beszédéhez nagy gratula! Kép Külön az anyához!!!
Állatkerti talira mi is mennénk - lehet, h még nem rögtön most, de hamarosan.

Edit, képzeld, én is jártam így, h nem hittem volna, h tud vmit Hami, ezért nem is próbáltam: télen olyan megszokott volt, h cipelem le-fel a lépcsőn a nagy szumós ruhában. Aztán párszor elindult felfelé - így felfelé már egyedül jött, de eszembe nem jutott volna, h lefelé is elengedjem. Aztán egy véletlen folytán egyszer kipróbáltam, gyönyörűen megy kapaszkodva fel és le, úgyhogy ennyi. No meg a játszótéren a csúszdára... aszittem, nem tud felmenni - de ma felment, úgyhogy ez is ennyi Kép
A mi fényképezőgépünk elemtartója is letört - félig, azaz az egyik oldalon. HURRRÁ!!.. pont ma. Ahhoz, h rendbehozzák az egész házat ki kell cserélni. Cellux játszik Kép Végülis nemcask az tartja, hanem a másik oldal - ez csak rásegít KépKépKép A Tiétekkel mit lehet tenni?

És akkor most így egy sorban dicsérem meg az össes babót, mert mindenki tényleg cuki, és nagyott nőtt - mostnaában elég ritkák a képek, nem?

Apa legújabb neve: APKÓKA Ééééééééédes! (ugye volt APA, APKA, APKÓ és most ez)
És babát rajzol: fejet, két szemet, meg hajat illetve antennát Kép Ha meg velem rajzoltat, akkor sorolja, hogy még mit rajzoljak a babára = a testrészeit.

Cupp
Ann
annann
 
 


Hagnosz, gratula, egy gyönyörű szemű kislány KépKépKép SZUPER!
A.
annann
 
 


Olyan jó, hogy legalább ti sokat írtok!!! Kép

Ma házhoz jött a gyógytornász, szerinte még két hónap aztán már eltünik ez a derékkórság. Addig ilyen felületes üzemmódban működünk Kép

Hagnosz:
Éljenek a kiscsajok!!! Kép Mi lesz a neve?

Klarissza és rosszcsont Laca
klarissza
 
 


Na, ez meg lemaradt:
Kép
A
annann
 
 


HelloKép

Köszi a soksok megnyugtatóKép választ hisztiügyben! De legalább nem vagyunk egyedül!Kép
Amúgy szerintem is tökéletesen tisztában van vele hogy mit szabad és mit nem, pl. videokazikat nem szétdobálni, mégis megteszi és persze néz. Kiakaszt néhaKép
Én kétszer legyintettem meg a kezét, semmit nem használt, viszont nekem akkora lelkiismeretfurdalásom volt hogycsakna, úgyhogy ez nálunk nem jön be. Ráadásul az egyik ilyen eset után kezdett ő is ütögetni, szóval ez nálunk mág akkor sem jön be ha már végképp fogyóban a türelmem. A kicsi legyintésen röhög, nagyot viszont nem ütnék.
Na mindegy, majdcsak túléljük ezt isKép

Ann!
Először is Nagyon boldog névnapot Haminak!!!! A másik topicból lestem, nem tudtam hogy most tartjátok.
Mondjuk mi is áttettük a Bencikéjét mostanra, ezt sem tudja senki. De majd belejönnek a rokonokKép

Hol van az a Magyar utca? Hirtelen azt hittem Szolnokon vettétek, ott tudom hol vanKép
Nagggggyon tetszenek a cipőcskék, az a narancsos!!!Kép Édes!!!! A másik is cuki. Valami ilyesmi Bencének is jó lenne.
Tök ügyi Hami hogy ennyi mindent tud, szerintem simán veri mindenben a nála idősebb gyerekeket isKép Lépcsőzés nálunk is menő, de én még el nem engedném a kezét, akkorát burkolna szerintem. Így is mikor megyünk haza és nyitom az ajtót, addig meglóg én meg rohanhatok utána hogy még a lépcső előtt utólérjem, mert simán lemenne, veszélyérzet nulla...

Hagnosz!
Gratulálok a kislányhoz!!!! De jó!!!KépKépKép Neve engem is érdekel ám ha nem titokKép

Klarissza!
Jujj, ez a két hónap nem hangzik túl jólKép De azért nyárra formában leszel, ugye?
Miért rosszcsont Laca, mit csinált már megint?!Kép

Cory!
RemekKép Én nem tudom kibírok-e majd egy ilyet, vagyis hogy hogyan fogok reagálni...
Le vagyok maradva kicsit. Balu jár oviba vagy majd csak megy az ősszel? Vagy nem is megy még?

Panu!
Betonfésülős Liza aranyooooos!Kép Tetszik a gatyójaKép És a ház is szuperKép Addig amíg szét nem szediKép Bence már próbálgatja egy ideje.

Hanzika!
Jó hogy jelentkeztélKép Sajnálom viszont hogy ennyit betegeskedik Marcus a bölcsi miatt! És amúgy Te hogy viselted lelkileg az elválást?

Edit!
Figyelemelterelés nálunk is bejön, de pl.este az ágyban altatásnál nem tudom mivel elterelni a figyelmét merthogy fekszünk az ágyban, Bence dumál, ez még oké, majd elálmosodik, de közben elkezd ütögetni, csípkedni, nyomkodja a szemünket, majd jól megharap. Ilyenkor mit csináljak??? Éneklés már nem jön be, mert akkor ő is velünk dalol és soha nem lesz alvásKép
A néma csend az ami egyszercsak eredményt hoz.

Na mára ennyi voltam, jó éjt mindenkinek!
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok,
most hosszúideig nem hallotok rólam, ui. elszállt a gépem, az összes adat, Hami képei.... stb stb...
1. ki vagyok bukva
2. nincs gép és egy ideig nem is lesz.
Ha tudok, jelentkezem.
Pusssz
Ann
annann
 
 


Ann
Sajnálom, remélem valahogy azért meg lehet oldani. Én úgy emlékszem Barbinál volt valami hasonló régebben .
Vera
ha a néma csend hoz eredményt, akkor csöndben kell lenni. Kép Ti együtt alszotok ? Az 1500 Ft-os cipő nem érdekel? Tudok róluk képet föltenni. Én jól bevásároltam KépKépKép
Hangosz
gratulálok a kiscsajhoz !!!!
Klarissza
jó sokáig tart mire rendbejössz. Legalább nem kell neked a gyógytornászhoz menni.
Panu
Lizi nagyon édes

Hiszti nálunk is működik. Nagyon meg tud sértődni a kiscsaj, elég ha valamire nemet mondok. Elvonul a szoba másik felébe és némán elkezd sírni a sarokban. Úgy sajnálom olyankor. Persze az utcán is működik a dolog, de ott leül és nem haqjlandó tovább menni. Én fel vagyok rá készülve, hogy ez még sokkal rosszabb lesz. Apának is szoktam mondani.Kép
Dorki
dorki
 
 


Sziasztok!

Mikor lesz már jó a babanet???!!!Kép

Ann!
Húúú, át tudom érezni a helyzetet, egyszer nálunk is volt hasonló, de szerencsére a szervizben ki tudták menteni az adatokat. Akkor én is azt hittem hogy felrobbanok.
Nálatok is remélem lesz valami megoldás rá, legalább a képeket sikerüljön, mert az pótolhatatlanKép Drukkolok!!!

Dorki!
Érdekelne az is, bár nem tudom az milyen belülről. Én megfogadtam hogy csak betétes cipőt veszek Bencének (Siesta, Melania, DrLeo leginkább) mert most a legfontosabb hogy ne deformálódjon a lába.
A kép jó lenne, megnézném milyenek. És hol is van az a bolt?

Esténként amúgy néma csöndben vagyunkKép Mi legalábbis az apjával kétoldalt, ő meg középen dumál. De egyszercsak megunja, odabújik hozzám és elalszikKép
Csak ez néha egy órába, másfélbe is beletelik, napközben kevesebb idő kell. És igen, mi együtt alszunkKép Hétvégén át is alakítjuk a kiságyat, bár egyelőre csak a rácsot vesszük le, mert mi még mindig a pelenkázón pelenkázódunkKép Aztán jöhet a saját ágyba, saját szobába szoktatás... Majd meglátjuk!Kép

Jó éjszakát, írjatok Lányok amíg jó ez a sz@r..
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


sziasztok,

Hagnosz, óriási gratula! mi lesz a neve?

Ann, tényleg kimenthetők az adatok, ha szervizbe viszed. remélem, sikerül, és elmúlik a rosszkedved.

én is depis vagyok, napok óta negatív a hangulatom. remélem, hamar elmúlik.

Vera, kíváncsi vagyok a saját ágy - saját szobára. Lizinek van, de a mi szobánkat szereti szétszedni, és reggel dörömböl az ajtaján, ha az apja még bent alszik Kép

Dorki, a nem szóra nálunk is van hiszti, de nem vonul el, hanem kiabál, vagy sír, de ezek csak hiszti-könnyek. ezt a játszón is előadjuk, már ismernek minket, mint a rossz pénzt. ma ezért is tök rossz kedvem lett, mert csak ő hisztizett minden 2. percben. és egésznap így ment. nagyon fáradt vagyok tőle, és amikor próbálom megbeszélni vele, akkor rám se hederít, mintha ott se lennék, megy tovább. ez eléggé frusztráló Kép
na, nem is tömök mindenkit a magam hülyeségeivel, jó éjt mindenkinek, panu
panu
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok Lányok!

Hú de sok negatív dolog... Ann gépe, Panu depije, meg a hisztik... Ahogy így olvaslak Benneteket, úgy látom, nálunk még istenes a dolog. Igaz, előfordul olykor hiszti, de viszonylag könnyen meg tudjuk beszélni Zsoltikával, hogy mit miért nem szabad. Most nekem az a bánatom, hogy nagyon rászokott a számítógépezésre. Apukája megmutatott neki néhány játékot, és folyton azokat akarja nézni, meg a Csipkerózsikát, ami szintén gépen van meg nekünk. És hát ez nem mehet így, ezért ma "elromlott" a számítógép. Nálunk ugyanis napközben is bekapcsolva szokott lenni a masina, online kapcsolatban vagyunk Apával Kép Zsoltika meg ütögeti az íróasztal székét, hogy vegyem ölbe, és már mondja is, hogy mit szeretne: autós játékot vagy buborékosat. Na ez utóbbi mókás, mert a játékban szereplő kicsi dínók mindig azt mondják, hogy ready, go, ezt Zsoltika már remekül utánozza Kép Ma épp emiatt ment 5 perces sírás, látta hogy nem gépezünk...

Ami engem jobban zavar most, az az irigység. Zsoltika egyik kis játszópajtása szintén nagyon tud hisztizni, és a játszón Zsoltika elleste tőle, hogy pl. ha nem ülhet bele a hintába, mert az foglalt, akkor nagy-nagy ordibálással esetleg eredményt lehet elérni az anyukáknál. Magyarán mondva kiveszik a csemetét, hisztis pajtás meg beülhet. Ezt műveljük mostanság, bár eddig csak 1x volt óriási könnyes sírhatnék, a többi esetben egyéb játékokkal, csúszdával eltereltem a figyelmét. </font>

Ann,
géped Kép Sajnálom nagyon, főleg a képeket, tudom milyen rossz lehet ha elvesztek. Archiválva voltak? Remélem, hamarosan megint lesz géped!!!
Haminak pedig nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Panu,
depi hess, hessss! Megértelek a hisztivel kapcsolatban, fent említett kis pajti anyukáját én is nagyon sajnálom. De hát a játszón mindenkinek van gyereke, így pontosan tudják, mi is történik.

Vera,
kiságyba szoktatáshoz kitartást! Kép Ez nekem is elkel majd, mert Zsoltika sem az ágyában alszik Kép Már jó ideje matracon fekszik, mert néhány hónapja nem volt hajlandó az ágyában aludni, nagyon sírt ha az ágyhoz közelítettünk. Akkor persze az egyszerűbb megoldást választottuk, mert a matracon én is mellé tudok feküdni, könnyen meg tudom éjszaka szoptatni. Bár persze hajnalban Zsoltika is bekerül a mi ágyunkba Kép De jó lenne, ha a saját helyén aludna, főleg ha majd egyszer éjszaka nem kell már többet szoptatnom Kép
Állatkerti tali viszont nekünk a jövő hét utáni héten lenne jó. Ugyanis szombaton elutazunk Szentesre, egész jövő héten ott leszünk, előreláthatólag vasárnapig. Persze attól még lehet a jövő héten is tali Kép Mi már nagyon várjuk, hogy mehessünk, csak ez a hét már teljesen full programokkal.

Dorki,
elvonulós Niki Kép Én is attól félek, hogy a mostani jó kis állapotunk nem mindig marad ilyen...

Hagnosz,
én is gratulálok, örülök hogy minden rendben!!!

<font color="0000ff">Na most kell befejeznem, már jön is Apa, zargat aludni. Nagyon fáradt vagyok, Zsoltika extra keveset aludt éjjel, és aztán napközben is, nekem semmi pihenésem nem volt egész nap. Remélem jó éjszakánk lesz.

Sziasztok,
Gabi</font>

pgaboka
 
 


Sziasztok!

Tegye fel a kezét,akinél még mindig ilyen sz.r a Babanet!!!
Én azt hittem felrobbanok tegnap, ugyanis egész nap "Ez a funkció letiltva" hibaüzenetet kaptam,mikor olvasni jöttem...GRRRKép
Már nem hiszem el,hogy szerverállitás van, szerintem úgy sz.r a rendszerük ahogy van.

Mit ne mondjak, nem nagy öröm, de valahol némileg mégis,hogy nem egyedül hisztizik Ádám...Tudom,dackorszak még messze, nem lehet,hogy van elötte egy hisztikorszak is???
Nálunk sokszor van,hogy akar valamit, persze még mondani nem tudja, aztán vagy kitalálom -vagy nem....De ha nem sikerül, akkor bizony letelepszik a földre, a fejét a szönyegbe furja,és úgy tud hisztizni...ÁÉppen ezért nem indulok el vele most már sétálni babakocsi nélkül,mert az utcán nincs pofám végighúzni önagyságát, ha éppen nem akar jönni tovább,na meg nem is birom már...

Alvás nálunk is megint érdekes volt. A délutáni alvással lett valami, 3 napig sirt elötte,aztán bealudt. Szokás szerint egyre rövidebb ideig szirénázott,ma végre megint sirás nélkül aludt el. Az éjszakáink még jók (kop-kop-kop),este 9-töl átlag reggel 7-fél8-ig alszik egyben, majd még egy kicsit tovább...

Ann,nekem volt ilyen kép-veszteségem, de az egy CD-vel történt, valamiért nem lehetett elöszedni a ráirt dolgokat. De egy Babanetes csajszinak a férje megcsinálta, azóta le is másoltam másik két példányba.
Remélem azért még menthetö a dolog!!!Drukk-drukk!!!

Hagnosz, mind a kettö óriási jó hir, hogy egészséges,és hogy kislány!!! Nálunk nem jött össze a vegyespáros, de most igy a 30-ik héten már nem is izgat, a lényeg, hogy egészséges legyen...2 hónap múlva akár már babázhatok is ilyenkor?! jesszus....

Vera, látom nálatok is hisztis a kölkec, elöször én azt hittem én rontok el valamit, de úgylátszik ez bennük vanKép Remélem Te is birod még idegekkelKépKép

Panu, hess depi,mondom én,aki szintén bele tud néha feledkezni...Lizi aranyos a képeken, látom szép kis házikója van!!!Kép

Klarissza, akkor jól értettem,hogy képet akartál küldeni!!! De jobb késön,mint soha, Laca nagyon aranyos a játszótérenKép

Nálunk hálistennek ÁDám már teljesen önállóan közlekedik mászókán, csúszdán,és szerencsére otthon a lépcsökön is (3 szintünk van, elég sok a lépcsö.

Gabi, rég jártál már erre!!! Nálatok a számitógép, nálunk a DVD-k a menök...Ha iá-zik ÁDám, akkor a Shreket akarja nézni (van benne csacsi), ha meg Dodo-t mond, akkor az Bob, the Bilder (van ez a mese otthon???) Szóval ö is tudja mi fán terem a szórakoztató elektronikaKép
Még este is szopik Zsolti???Te hogy birod még ezt??Minden elismerésem és részvétem, igazán rádférne már a rendes alvás esténként...

Mi már nagyon az ágynézésnél tartunk Ádámnak, az itteni IKEA kinálata egy nagy kalap izé...Nem beszélve róla, hogy legutóbbi ottjártunkkor a parkolóban a velünk szemben álló autó nekiment a miénknek. A nagyon-hülye-marhája még úgy is hagyta az autót, nemhogy visszább tolatott volna...IGy aztán én többet IKEÁba nem megyek, mindig olyan tömegnyomor van egyébként is.

Na, most ennyi, remélem további szerver-probléma már nem lesz,mert akkor felmondok...

Barbi
Még mindig 30-ik hét.

Kép
Kép
barbi
 
 


Ann kedvéért, bár tudom most lehet kisebb gondod is nagyobb mások képeit nézegetni, két kép:

Igy locsolkodtak a fiúk:
Kép

És egy játszótéri kép:
Kép

Megyek is.
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Vera: Balu még itthon van, és ha minden jól megy, akkor szeptembertől ovis lesz. De sajnos már most elegem van az ovikeresésből Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Eltűntem, mert mostanában kicsit nehéz volt Ákossal. Igazából semmivel sincs több időm és energiám, mint tanulás mellett volt.
Most épp ott tartok, hogy mégse jöjjön még a tesó (pedig a köv. ciklustól próbálkozhatnánk).

Ami miatt nagyon nehéz a kishapsival, hogy továbbra sem igazán akar beszélni, ugyanakkor kiakad azon, hogy nem mindig értem, mit mutogat és a do-do-do jelentését sem mindig pontosan értelmezem. A do-do-do amúgy szerintem valami olyasmit jelent: "
most-rögtön-azonnal csináld azt, amit én kigondoltam".
Viszont azt a kevés szót, amit mond és használ is, azokat nagyon édesen mondja Kép.
Bár múlt hétvégén épp lebukott. Két nem épp egyszerű szót is mondott: azt, hogy nagyon (a gy nem tiszta volt, hanem a dgy-s, és ezt kétszer mondta) és hogy vigyázz (ezt csak egyszer csúszatta ki a száján). Mondtam is, hogy sűrűbben kellene mennünk az alföldi levegőre és megtanulna beszélni. (Mi sem voltunk itthon - a szüleimnél húsvétoltunk.)

És ugye ott vannak a korai kelések is.
Most is csak azért 1/2 7-kor ébrszetőzött Ákos, mert még a régi idő szerint alszik el/ébred.

Ami sokat javít a helyzeten, hogy sokat csinálok szabad levegős programokat. Még jó, hogy most tavasszal jött rá Ákosra ezt a nehezebb időszak. Nem is tudom mit csináltam volna télen, a vizsgaidőszak kellős közepén.
Aztán mikor kint vagyok, 1000L irigykedek azokra az anyukákra, akik csak úgy sétálgatnak az Ákosnyi korú gyerekükkel és a gyerek nem rohangál folyton az ellentétes irányba, hanem mennek egymás mellett. Nekem muszáj babakocsival menni és külön vinni a motort, mert a motorról bármelyik pillanatban leugrik és elkezd szaladni, szóval inkább meg sem próbálom a veszélyesebb helyeken nem "lekötözve" vinni.
Meg aztán van hiszti is, mikor indulunk és olyankor alig tudom megtartani a kezemben, akkor is kell a babakocsi, mert oda ismételten be tudom "kötözni". Viszont így macerás utána rohangálni, amikor biztonságos terepen szabadjára eresztem.

Jövő hónapra már vettem BKV bérletet, és akkor megyünk majd mindenfele. Egészen biztos, hogy az állatkerttel fogom kezdeni.

Hisztikezdemény van nálunk is, mint ahogyan fentebb is utaltam már rá.
Háááát nekem is kell még edződnöm hiszti tűrés téren. Pláne, ha 40 perces, utcán fetrengős és hasonlóak várnak még ránk.

Persze nem csupa rosszaság Ákos, amúgy tök édi és jófej, csak mikor fáradtabb az ember lánya, akkor minden bolha elefánt.

Ann,
Asso cipőről már Ákos születése előtt hallottam, hogy nagyon jó, de eddig még sosem láttam sehol.
Arc rajzolás és lépcsőzés nem semmi. Nagyon ügyes Hami, tényleg meghazudtolja a korát.
Cipőfelhúzás Ákosnál is menő, jó ideje nekem már csak a cipőfűzés jut.
Sőt, mostanában a bodynál is már csak a patentolás az enyém.

Hagnosz,
De jóóóóóó, hogy a pocakbaba kislány. Tudom, mindegy a neme, csak egészséges legyen, de azért ez így az ideális.

Közben elolvastam az újabb hozzászólásokat.
Ann,
szorítok, hogy azért okos informatikusok meg tudják mentetni Hami képeit.
Ma este pedig szólok Tamásnak, hogy írja ki a képeinket, amik még nincsenek archiválva.

Megyünk le, mert Ákosnak megint kezd kicsi lenni a lakás.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Ez még a tegapi irományom, de nem tudtam elküldeni egész délutánig. A végén kihalasztják a topikot ezzel a sok vacakolással Kép
Állatkert valamelyik pénteken? A héten csak du, mert tudjátok, dokihoz megyek Kép

Vera, hát a harapással nem tudok én sem mit kezdeni. Botinak van egy bölcsistársa, aki mindenkit állandóan megharap (ráadásul a bölcsifönök unokája). Állitolag szeretetböl csinálja, de azért ebben én kételkedem. Nem hiszem, hogy hónapok alatt nem jött rá, hogy a többiek azért sirnak, mert ez nekik nem jó. Na és erre a Boti is elkezdte otthon a harapást, leginkább amikor tul van pörögve, de volt már olyan is, amikor elhuztam, de tényleg finoman a kezét a sütötöl erre megfogta a kezem a másik kezével, a szájához huzta és jól beleharapott. Na akkor leüvöltöttem a fejét...a brutális anyja. De azért ilyen direktben, bosszuból nem rendszeres szerencsére.
Mi egyébként nem altatjuk a Botit, igy az általad leirt probléma fel sem merül. Nálunk nagyon bevált az, hogy fürdés után, öltözködéskor már megkapja az alvóstakaróját, és utána megy egyenesen az ágyba. Kap két puszit a buksijára és alvás van. Nagyon nagyon ritkán fordul elö, hogy nem alszik el szinte már a karunkban ahogy visszük a szobájába.

Panu, na igen, a hisztire nevetés nálunk is sokszor beválik, néha azonban még jobban belelovalja magát. Valahogy ha az ember magát meggyözi, hogy ez a hiszti mulatságos, akkor az is lesz. Volt már, hogy BOti levetette magát a földre és üvöltött, mi meg az apjával elkezdtünk kacagni, hogy na ne hisztizz már, add a kezed, kihuzlak a sárból, arre ö is elkezdett nevetni, és már azért fetrengett a földön. Bár az, hogy koszos lesz engem nem ráz meg tulságosan.
OFF: nagyon várom ,hogy mi jön ki a rendeletben, mert megjött az elutasitás az illeték-fellebbezésünkre Kép


Hagnosz, gratula!

Zsizsa, hogy vagy? Hanyagolsz minket Kép

Megyek, mert már megint velem van tele a topik!

Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Panu, szerintem vannak rosszabb napok, és jobbak....néha már reggel látom BOtin amikor felkel, hogy a mai nap nem lesz fényes, máskor meg végigneveti. De hát ez a felnötteknél is valahogy igy van, csak mi még jobban próbálunk "viselkedni"!? Remélem ma már mosolyogva ébredt a kis Liza...a játszóteres anyukák meg egy egy ilyen hisztisebb idöszakot látva szerintem boldogan sóhajtanak fel magukban, hogy de jó, hogy a Pistikének ma jobb napja van Kép Én legalábbis valahogy igy szoktam érezni.

Ann, szoritok, hogy vissza lehessen szerezni az adatokat! A winchi döglött be, vagy csak az o.p. omlott össze? Mert ha az utóbbi, akkor tuti semmi gond az adatokkal, de ha a winchi motorja ment ki, akkor is sokszor vissza leeht még szervizben szerezni öket.

Marcsi, kicsit mindig az jut eszembe, amikor olvasom, hogy épp olyan fáradt vagy, mint amikor még tanulnod is kellett, amit apukám mondott miután nyugdijba ment, hogy eddig ezerrel dolgozott, plusz a kert , a kutyák, a család és nem volt annyira fáradt, mint most amikor otthon van egész nap. Igy gyorsan szerzett magának munkát, rögtön hármat is, hogy fitten tartsa magát Kép Végülis még csak 73 éves Kép

Cipöt mi meg a Budai Skálában vettünk most többet is, mert óriási leértékelések vannak a második emeleten egész évben, mert idén eladtak egy csomó áruházat és ezt is eladják szeptemberttöl, igy a teljes árukészleten tul akarnak adni. Vettem 600 Ft-ért 6800-ról leértékelt betétes bör kicscipö, meg ruhákat is ilyen áron. A baj csak az, hogy ki kell fogni, mert változó az árukészlet és a méretválaszték is.

Szórakoztató elektronika, ahogy Barbi mondta...hát elgondolkodtató. Erre én elég háklis vagyok, nincs tvzés gyakorlatilag soha (a tv a szobánkban van és mi is csak elalvás elött nézünk bele), de autóversenyzös játékot mutatott neki az apja, és abba rögtön beleszeretett. Mész a pályán, aztán vissza lehet játszani...de nagyon vigyázok, hogyn e csináljon rendszert a számitógép elött ülésböl, szerintem még nagyon kicsi hozzá. Késöbb ugysem fogjuk meguszni.

No tényleg megyek,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Ma délelőtt megejtettük Bence első homokozásátKép Merthogy eddig a közelében sem ment, nehogy véletlenül koszos legyen a kezeKép De ma beleült a homokozóba, bár kézzel még mindgi nem nyúl a homokhoz, de lapáttal annál inkább! És bár nem a vödörbe lapátolt, hanem a lábait temette be, azért jó voltKép Senkihez nem szólt, csak bőszen lapátolta a homokot a cipőjére és a farmerjára. Van még mit javítanunk a technikánKép
Aztán hazajönni nem igazán akart, mikor elpakoltam a homokozó felszerelést akkor elkezdett sírni hogy tettyíktettyík, vagyis adjam vissza neki és csüccs a homokbaKép De én nyertem és nagy nehezen beleültettem a kocsiba, bár elég égő volt. Tudom hogy más is ezt csinálja, meg lesz még rosszabb is, de olyan ciki volt ott győzködni a többi anyuka előtt hogy ebédelni kell menni. De majd hozzászokunk mindkettenKép

Egyébként most hogy írjátok a hisztit, nálunk ilyen földreborulós nincsen, valószínűleg mi még előtte állunk. Úgyhogy annyira nem is rossz a helyzetemKép mert Bence "csak" kiabál mint Lizi, és műkönnyeket hullat úgy fél percig. Nála a düh inkább rúgdosásban és csapkodásban nyilvánul meg, ami szintén nagyon rossz tud lenni.

Mi is megbeszéltük a férjemmel egy ideje hogy nyáron indulhat a kistesó projekt, de most már oda jutottunk hogy mégis várunk... Most kezdődik a neheze Bencével és gondolom lesznek még nehezebb napjaink... Segítségem nincsen, így azt hiszem még nem merek bevállalni egy terhességetKép Viszont ha Bence betölti a 3 évet és nem leszek terhes akkor vissza kéne mennem dolgozni amit nem nagyon szeretnék. Max. maradok még egy évet itthon vele és csak 4 évesen megy oviba, ahogy eredetileg terveztük és majd akkor vállaljuk az újabb babát. Elég nehéz ez, ne mtudom mi legyen.

Cory!
Miért van eleged az ovikeresésből? Én annyira nem vagyok ebben képben, nem is tudom mi lesz ha majd nekünk kell már ezen gondolkodni.

Edit!
Szerintem tényleg szeretetből harapnak! Legalábbis Bence tutiKép Csak úgy csillog a szeme közben és ölelget úgy próbál harapni. De egyre ritkábban jut eszébe szerencsére.

Holnap mész dokihoz? Kíváncsi vagyokKép Mármint hogy mi újság?

Nekünk a holnap nem jó állatkertezni, mert 10re megyünk útlevelet csináltatni és nem tudom utána hogy alakul a napunk. Illetve olyan fél11-11 körül lenne jó, addigra biztos odaérnénk, de gondolom az Neked még korán van a doki miatt.

Marcsi!
Akkor rám még irigykedhetszKép Bence szépen sétál mellettem, sőt még a kezemet is fogja ha kéremKép Viszont én meg azt szeretném ha már motorozna, őt meg még az nem érdekli. Vagy ne várjam annyira?
Bevásárolni viszont csakis babakocsival megyünk, éppen az általad leírtak miattKép Nem tud elszaladni és muszáj arra menni amerre én akarom.

Barbi!
Nagyon cuki Ádám ebben a csini locsolkodós cuccbanKép Az a mese nálunk nincs szerintem, vagyis én még nem hallottam róla. Nálunk Noddy a menőKép Na meg a számítógép is az lenne, ha hagynám...
Amúgy bírom még idegekkel, köszi, mert mint fentebb írtam lesz ez még rosszabb is. De Te bírod idegekkel?? Azért Te pocakos is vagy és emlékeim szerint én akkor elég hamar el tudtam keseredni mindenen. Nincsenek ilyen hangulatváltozásaid?

Panu!
DepiKép Remélem most hogy jön az egyre jobb idő, neked is jobb kedved lesz! Örülj neki hogy ilyen kis örökmozgó lányod vanKép És vígasztaljon az a tudat hogy más gyerek is nyávogKép Az enyém mindenképpKép

Na megyek, mert most hogy ebédeltünk (Bence szavaival volt puka, zsiz és pájizsiKép), lefordítva krumplileves, rántott párizsi rizzselKép A gyermekem be is aludt, végre én meg olvasgathatok egy picit nyugibanKép
Sziasztok,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Én is eldicsekedhetek azzal, hogy Bebi szépen mellettem motrozik, sőt ha gyalog megyünk, akkor is fogja a kezemet:-) Ha jön az apja is, akkor meg néha mindkettőnkét, és sokszor Ő nyújtja oda.
Én már a babakocsit szinte nem is viszem sehova, mindíg gyalog vagy a motorral megyünk. És olyan aranyos. A BKV-n is szépen ül az ölemben és nézelődik. (jaj! kop-kop-kop)
Ha valamivel dicsekszem, akkor tutti, hogy másnaptól az ellenekzőjét csinálja:-((((

Amivel viszont ki tud készíteni, hogy pár napja minden olyan dologra amit nem akar csinálni (pl. öltözés, bejönni az udvarról) hisztizve kiabálja, hogy nem-nem-nem neeeeeem! De remélem, hogy ez rövid átmeneti állapt, ugyanis most jött rá, a "nem" jelentésére, és hogy neki is van akarata, és el tudja dönteni, hogy mit akar és mit nem. Szóval mi most sokszor ok nélkül is visítozunk:-((

Vera
homokozás:-)
Benci is majd megszokja hamar és akkor már sokkal könnyebben el tudod onnan hozni. Csak most még nagyon újdonság ez neki.

Edit
a fiam is harap. Méregből! Engem ill. minket még nem harapott meg mérgében, de szegény kis unokatesóját, akivel mindíg együtt vannak már jó párszor elkapta. Ez olyan estekben fordul elő, amikor Ő játszik valamivel, és a másik kisfiú el veszi tőle. Ilyenkor dühösen sikít egyet és szinte remegve és begerjedve közelít a másik felé. Ha későn érünk közéjük, akkor nem kicsit szokta ám megharapni a másikat. Nem tudom, hogy "verjem" ki belőle:-(((

Cory
mi van az ovikkal???

megyek lányok, nézek egy kis csirkét még aztán alszok

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Lányok, nagyon idétlen oldal jött be a Babanet cimén!!! Kétszer is megpróbáltam, de már félek kattintani...Egy fekete oldal az egész, rajta valami angol szöveg, hogy Ez az egyetlen módja, hogy felhivjá a figyelmet,az igazságra Kashmir, Palesztin és Irakban...MEg Bushról szövegel, tiszta téboly...Van más is, akinek ez az oldal jön be???

Kénytelen voltam a föoldalról idekeveredni, még most is ráz a hideg...(nekem az Elmúlt napok van beállitva a kedvencek közé, és ezen a részen jött be ez a Whackerz nevü oldal...)

Úgy látszik (kop-kop-kop) enyhül Ádám hisztije, ma már egy sem voltKép Alszik, eszik, ahogy kell, és ahogy szokott...Ma hivatalosan nyugdijaztuk az etetöszéket, vettünk egy popsimagasitó ülést a rendes konyhai székre, és most már ott eszik. De napjában 4-szer szól magától,hogy HAMM, és már mászik is bele az ülésbe.
Sétálni is sikerült fél órán át, jó irányba és hiszti nélkül, és még haza is értünk ugyanigy, néha adta a kezét, hogy fogjam meg...
Lehet kicsit türelmetlenebb voltam,amikor hisztis volt, aztán most lenyugodtam és ö is nyugodtabb. Ez egy ördögi körKép

Vera, én meg úgy veszem észre magamon, hogy most sokkal türelmesebb vagyok,mint pocak nélkül...Engem a havi hormonváltozások nagyon kikészitettek, és most hogy ez nincs, nincs is semmi bajomKép
Sokszor bújik az ölembe Ádám, csak úgy átkarol és puszit ad, annyira kis aranyosan tud viselkedni, remélem igy is marad.

Edit, én se szivesen engedem,hogy tévézzen, de sajna nincs jobb ötletem néha... EGyedül csak minimálisat játszik el magában , és nem tudok mindig mellette lenni, néha nekem is haladnom kell a dolgommal. Akkor meg állandóan ott kotlik körülöttem, szinte ugyanúgy nem haladok,mintha vele játszanék. Persze van amit engedek a konyhában is, hogy játszon, de forró edények és a sütö körén nem engedem... Mindennek meg van az ideje, kis mese nálunk belefér a napirendbe...


Na,megyek is, még van egy kis dolgom, és itt már elég este van..

Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Hát az ovik. Helyi nyűgöm van, remélhetőleg máshol nem ez a helyzet. Gyalog megközelíthetően van 3 ovi. Az egyik egyházi, ez nálunk alapból kiesik. Van egy másik, amihez körzetileg tartozunk, hát az elég szar. A legjobb róla, amit szülőtől hallottam, hogy hát elmegy. Korosztályos csoportok vannak csak, és az ovi ráadásul az emeleten van, amit nem szivesen tennék meg naponta kétszer babakocsival, esetleg pocakosan... Meg hát én mindenképpen vegyes korcsoportúba szeretném vinni Balut. A 3. nagyon jó, csak hát idén 14 (tizennégy) gyereket tudnak csak felvenni, és ezekre a helyek lényegében már be vannak töltve protekciósokkal. Így tehát marad a napi buszozás, ami nem túl jó szerintem. De kinéztünk még egy ovit. Idejár Balu legjobb barátja is. Helyes óvónénik, helyes ovi, vegyes csoport..., csak hát ide sem biztos hogy felveszik, mert elsőbbséget élveznek a körzetben lakók és azok, akiknek dolgozik az anyukájuk. Félek, hgoy nem vesizk fel. Szeptemberben már 4 éves lesz, jó lenne neki oviba járni, de ha csak a körzeti marad lehetőségként, akkor itthonról fog iskolába menni, mert oda nem engedem!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok!

Megint csak gyorsan, mert Bömbi itt nyüglődik mellettemKép

Hiszti sajnos nálunk is van szinte egész nap mindenért. Beszélni nem akar, ezért nem mindig értem mit szeretne és akkor kezdődik a hisztiroham. Akkor is bedühödik, ha valamit nem tud megcsinálni, például zoknit felvenni. Akkor csapkod,dobál mindent. Szörnyűűűű.
Enni csak úgy hajlandó, ha egyedül ehet, ami ugye nem mindig sikerül. A kézzel ehető dolgokkal nincs gond azt szépen megeszi, persze csak addig amig éhes, utánna szétdobálja. Kanállal viszont még nem tökéletes a dolog ezért inkább csak maszatol, de nem engedi, hogy etessem. Hát ez van.
Nagy gondom még, hogy nem tudom, hogy vegyem el tőle a cumit. Néha nem kell neki és egyedül adja ide reggel és nem kéri csak alváshoz, és van, mint ma is, hogy egész nap a szájában van, nem lehet elvenni tőle különben hiszti van, vagy a Mátéét veszi elKép
A fürcsi a szobában történik kiskádbanKép Igy legalább akkor nem sír.

Edit mi van veled? Ugye ma mentél orvoshoz?

Zsizsa mi ujság? Ugye már meggyógyultatok?

Hagnosz gratula a kislányhozKép Meg nagggyon jó, hogy minden rendben vanKép

Barbi Hú már te is a végénél tartasz. De jó.

Ann Remélem sikerül visszaszerezni a képeket a gonosz gépmanótol.

Klarissza Jobban vagy már? Mikor talizunk?

a képek nagyon jókKép minden gyerkőc édes és hatalmasat nőttKép

Jajj még biztos akartam valamit írni, de már nem tudom mitKép Most meg mennem kell.
Képeket azért teszek felKép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bocs, hogy ilyen sok lett, de sosem tudok választaniKép

Puszi Mindenkinek

Brigi
bombomanyu
 
 


Hali!

Csak két sort írok, mert örülök, hogy végre sikerült elindítanom a babanetet, és szeretném, ha látnátok, hogy nem hagylak el benneteket.Kép Három napon keresztül csak hibaüzit írt ki, amikor jönni akartam, már totál elegem volt. Most muszáj mennem, mert jön az apukám, de most már remélem, hogy fel tudok jönni este olvasni, képeket nézegetni meg írni, mert ha nem, akkor lemondom a babanetet.Kép Egyébként nem értem, hogy ti hogy tudtatok írni, amikor nekem egyáltalán be sem jött az oldal.:S

Egyébként most ment el Marcsi Ákossal (vagy Ákos MarcsivalKép), október óta tervezgettük, hogy találkozunk, ugyanis közel lakunk, de azóta mindig beteg volt valaki (mi) vagy Marcsi vizsgázott. Képek is készültek, majd azokból is teszek fel.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Vera:
Nekem mindig bejön az oldal Kép Bebebeeee... pedig mindennap bekukkantok, néha többször is.

De mintha a profilommal gond lenne...na mindjárt intézkedem...

Klarissza
klarissza
 
 


..de hüjjje vagyok, keverem a jelszavakat, jó a profil. Azért kiveszem a személyes adatokat.
klarissza
 
 


Sziasztok!

Húúú, most nagyon dühös vagyok a BabanetreKép Barbi, nekem is ez a hülye fekete oldal jött be két napigKép Elég rémisztő.
Most írtam pár embernek akinek megvan az emailcíme, hogy találjunk ki valami más megoldást. Erre Klarissza válaszolt hogy neki mindig jó. Na mondom most már én is megnézem akkor hogy én bénázok-e. És megint nem jött be, csak úgy hogy a hibaüzenetben volt egy link arra kattintottam. De így már jóKép
Úgyhogy Barbi és Zsizsa, a hiba nem a ti készüléketekben vanKép
De nem csodálom hogy több topic elköltözött innen, néha nagyon bosszantó tud lenni ez a sz@rKép

Zsizsa, Marcsi!
De jó nektek! MinitaliKép
Várjuk a képeket!

Brigi!
Gyermekek továbbra is gyönyörűek és mint két tojásKép Esküszöm hogy nem tudom megállapítani hogy a fekvős képek közül melyik Bömbi és melyik MátéKép

Barbi!
Akkor jóKép Örülök hogy ilyen nyugiban telnek akkor a napjaitokKép Tv-zés nálunk is van, nem sok, de ennyire nekem is szükségem van. Nem lepasszolásképp nézi a mesét Bence sem, csak hogy tudjak haladni.

Mucus!
Fiaink elég hasonlóan működnek akkorKép Bencus is fogja a kezünket, ő nyújtja és mindkettőnkét szereti fogni kétoldalrólKép
Viszont ő szeretetből harapKép Nem mintha számítana... Harap és kész. De már csak néhaKép

Cory!
Hát ez tényleg elég kényes kérdés. De épp most olvastam hogy elvileg nem kötelező oviba járni csak az utolsó évben kell kérvényeztetni, akkor kimennek szemrevételezni a körülményeket és aszerint állapítják meg hogy elegendő-e az otthoni környezet.

Edit!
Mi volt az orvosnál???

Most ennyi voltam, örülök hogy működik, majd jövökKép
Pussz!
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera: tudom, hgoy nem kötelező az ovi, de úgy látom,h ogy Balu már igényelné a kortársi társaságot, és mivel mindenki a korosztályából ovis, így nem tudom neki ovin kivül megadni Kép
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok,
nekem csak tegnap nem működött a babanet, ma már igen...

Edit, mi volt a dokinál? OFF: beszélek holnap a kollégával és megnézem, mi a helyzet, ha megtudok valamit, akkor értesítelek.

Barbi, egy hullámhosszon Ádámmal Kép

séta: Liza is fogja a kezemet, de pontosan tudja, hogy mikor mehet szabadon és azt kihasználja általában Kép vásárolni mi is babakocsival megyünk, de ha apa, vagy a nagyi is velünk van, akkor mehet kocsi nélkül is. és még buszon is csak kocsival utaztunk.

Vera, tényleg hasonlóak a két lurkó reakció, már ami a hisztiket illeti Kép

Zsizsa, hogy vagytok? mi van Gabival, már régen hallottam felőle, talán már fecseg is Kép

harapás nálunk nincs, szerencsére, még csak az hiányzik egy ilyen rosszaság mellé Kép Kép

tévézés: nálunk is van, napi 1-2x, kb.30-40 perc, egyelőre csak 2 film (szg-ről), a toy story és a toy story 2. de ha van izgalmasabb egyáltalán nem bánja, ha kimarad. és mostanában a kinti levegő izgalmasabb Kép gond az, hogy a filmeket már nagyon ismeri, így egyre nehezebben tudom "átvágni", azaz lerövidíteni a filmet, mert most már csak a vége stáblistánál hajlandó abbahagyni, legalábbis morgás nélkül. vagy morgás van fél percig.

Brigi, csak ismételni tudom, mint két tojás Kép és nagyon édesek, még ha nehéz is velük. cumi Kép hát igen, ha van másik Kép

jóccakát, panu
panu
 
 


Vera
teszek fel képet a csukáról. Kivehető a betétje, megfelel minden követelménynek. Van bőr is és nubuk is. Nem gagyi. Csepelen van a bolt a Sz. Imre térnél a hév megállónál. Ki van írva, hogy végkiárusítás. A boltban hulladék cuccok vannak, de ezek a cipők jók. Mondta az eladó, hogy tavaly is járt oda sok kismama, akik a netről tudták az infót.
Hogy marad meg a kölköd a pelenkázón ? Átszoktatáshoz sok sikert ! Lehet, hogy nem fog neki tetszeni. De azért egy szobában maradtok ?
Én benne vagyok az állatkertben, de ki van zárva, hogy péntek du. elinduljak a városba... Kocsival ez végzetes hiba lenne. Lehet, hogy a skálát én is megnézem magamnak

Panu
az én lányom is sipákol 5 percenként. De tényleg idegesítően. Bármit csinálunk 2 perc múlva nyüszög,mint egy kiskutya. Néha elvesztem a türelmem, pedig tudom, hogy ez életkori sajátosság és nem azért csinálja, hogy az idegeimmel játszon, de mégis nagyon lefáraszt. Tudom a tudományos magyarázatát, hogy mi zajlik le benne és igazán így fejlődik, de hát egész nap azt hallja tőlem, hogy ezt nem, azt nem stb. De azért folyamatosan próbálkozik.
Bár tegnap olyan aranyos volt, mert bejött a fürdőszobába 1 perc alatt szétpakolt mindent (ahogy szokott) és mikor elindult kifelé félúton visszafordult, látta micsoda kupi van és mindent visszarakott a helyére. Na ilyenkor megnyugszom, hogy valami hatása van a nevelésnek. Kép
Barbi
szerintem is ez hiszti korszak és utana jön a dackorszak hisztivel fűszerezve. Akkor majd miket fogunk itt panaszkodni KépKépKép
Nálunk a macskát szereti a Shrekben Niki, de csak azt az öt percet.
Én egyébként semmiféle rajzfilmcsatornát nem nézetek a kölökkel. Megkaptuk a Szilaj... filmet, abban szereti nézni a lovakat 10 percig és közben mondja, hogy nyííííííí
Marcsi
pontosan lefordítottad a do-do-do-t Kép


na megyek, mert elájulok,még egy kis húsvéti alkotás
Dorki
Kép
Kép
dorki
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit később rakok fel Gabi&Ákos képeket.

Állatkert.
Én a jövő héten mindenképpen megyek, akkor is, ha más nem jön.
Gondolom ki kellene nézni egy napot, hogy legalább köbö elinduljon a ki ér rá akkor, és ki nem licit.
Mondjak én egyet?
O.K. Legyen akkor a kedd.
Viszont ha szerdáig nem jön össze semmi és jó idő lesz, akkor én nekivágok édes kettesben a fiammal.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok!
A lényeg: négy végtag, egy fej, egy pocak, dobogó szivecske, CRL 28 mm. 1 héttel fiatalabbnak látszik, mint számitás alapján lenne, lehet, hogy ez okozta a teszt mizériát. (azért dokim is azt mondta, hogy nagyon nem megnyugtató, hogy ennyi ideig nem mutatta ki teszt, de csak vizsgálat elött látszott feszültnek, amikor megtapogatta a hasam, akkor már lazább lett és az UHnál meg vigyorgott mint a fene. ) Azért 3 hét mulva mennem kell megint, ez jó is, mert legaláb ugy utazom Amerikába, hogy elötte megsasolhatom, hogy minden rendben van-e.
Az nem nagyon zavar, hogy kisebb, mint kéne, Boti is végig egy héttel kisebb volt (bár akkor is hiába gyözködtem a dokit, hogy ez O.K, mert tudom, hogy mikor jött össze). Dokim azt mondta, lehet, hogy késöbb van peteérésem, mint szokásos.
Ha minden jól megy, 2 év egy hónap lesz köztük.

Babanet: nekem a topik van belinkelve, az eddig legtöbbször bejött, de sokszor nem lehetett üzenetet küldeni. Irtam is a szerkeztöknek, hogy ha ki akarják nyirni a társalgót, akkor ez a legjobb módja - na nem pontosan igy irtam - de nem válaszoltak semmi biztatót.


Cory, ha van kedved, kifejthetnéd ezt az ovi dolgot bövebben, mert nem is értem, hogy miröl van szó...mi az, hogy korosztályos és nem korosztályos csoport? Én eddig csak az elöbbiröl hallottam....és mi az elöny és a hátrány itt és ott?

No megyek, mert már fél órája regelit igértem BOtkának. Eddig békésen türt, de most abszolut jogosan megunta a várakozást.

Sziasztok,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Állatkert: mi kimentünk végülis tegnap du., jó volt még ugy is, hogy jó nagy rész átépités alatt volt. Nekünk amugy csak a péntek jó, de igy, hogy most voltunk, a jövö hét inkább nem.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Jönnek akkor a képek.
Hát az az igazság, hogy nem igazán találtam olyat, amin mind a ketten rajta vannak. Próbáltam én közös képet csinálni, de mint tudjuk, a gyerek gyorsabb a fényképezőgépnél.

KépKép
KépEzen a képen kukucsolnak.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Edit,
látom ti is korán keltetek.
Mi már túlvagyunk a reggelin, 1/2 7-kor Ákos kiment a konyhába, hogy hammm-nyammm és a vízzel nem érte be. (Evés, ivás és fogmosás is hamm-nyamm.)

Nem írtad mi volt a dokinál, pedig nagyon kíváncsi vagyok.
Ha jól lakott Boti, írd már meg gyorsan.

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


deeeee, írtad, csak én nem ébredtem még fel ....
GRATULÁLOK Kép Kép

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Edit GRATULAKépKépKép de jó, hogy szaporodik a topic. Remélem nem halaszt ki minket a babanet.
Állatkertbe mi is mennénk. Tényleg beszéljünk meg 1napot. Nekem bármikor jó.
Marcsi nagyon jók a képekKép
Na megyek mert hiányol a családom

Pusz Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok Lányok!

Az előbb írtam már egy kész novellát, de a fantasztikus kislányom gondolt egyet és kikapcsolta a gépemet Kép Utána persze ment az üvöltözés mert meg mertem szidni a rosszalkodás miatt...
A hisztitéma nálunk is állandóan a napirenden van sajna, és én is csak hasonlóval tudlak "bíztatni" titeket mint Cory: lesz ez még ennél rosszabb is Kép
Tüni mostanában kezdte a nyafisságot, nagyon hamar kikel magából ha valami nem az ő elképzelései szerint történik. Olyankor feszeng, üvölt, mostanában már csapkod is, és az is megesett hogy jött és kiporolta a fenekemet a sérelme miatt Kép
Csibi ennél már magasabb szinten műveli a dolgot. Tüni viszonylag hamar letudja ezeket a rohamokat, de Csibó képes 10perceken át üvölteni, fetrengeni a földön, ahogy azt kell... Az a baj hogy még most se mindig tudom kezelni ezeket a helyzeteket. Nagyon sok esetben -főleg ha látszik hogy nem olyan komoly a dolog- hagyom hogy csinálja, és egy idő után be is fejezi, jön mint ha mi se történt volna, vigyorog, minden megy tovább. Ha komolyabb dührohama van, megpróbálok beszélni vele, lecsillapítani, persze sajna általában nem sok sikerrel. Utána még megpróbálom párszor, ha nem jön be, akkor beküldöm hozzá az apját, valamelyikünknél csak megnyugszik Kép
Nálunk olyan 1óra körüli a rekord amit egyfolytában üvöltött. Annak úgy lett vége hogy bevizeztem egy törölközőt jó alaposan, belenyomtam az arcába, és erélyesen közöltem vele hogy ennek most pedig itt legyen vége. Lehet hogy kicsit durván hangzik, de addigra már nagyon elfogyott a türelmem, és úgy gondoltam mindennek van határa. Azóta ennyire hosszú üvöltözés nem is volt. Persze nem szenvedünk hiányt hisztiben egyik nap sem Kép

Az ovival nekünk szerencsénk van, itt van 2 utcára tőlünk egy újonnan épült, tök modern óvoda. Nemcsak felszerelésileg modern, hanem a hozzáállásuk is. Itt is van vegyes csoport, de ha valaki úgy gondolja hogy mégsem oda járatná a gyerekét, van hagyományos korcsoportos elosztás is. Idén a szobatisztaság miatt nálunk még nem aktuális a dolog, de én is mindenképp szeretném oviba járatni őket. Nagyon fontosnak tartom a kortársakkal való kapcsolat kiépítését, és szerintem azt nem lehet elérni azzal se ha minden nap órákat töltünk mondjuk a játszótéren. Eleve másképp viselkednek akkor ha nincs ott anyuka-apuka, és egy kívülálló (az óvónő) jobban meg tudja ítélni hogy fejlődik a gyerek, mint egy elfogult szülő.
Amúgy nem bánnám ha iskoláig itthon lennének, de az előbbiek miatt semmiképp nem akarom kihagyni az ovit. Na meg nagy élmény az szerintem, nekem legalábbis csomó szép emlékem van ovis koromból Kép

Edit, pocibabához gratula Kép
Tök izgi lesz hallani melyik csöppség hogy fejlődik, ki hol tart, milyen lesz a szülés, az első napok, stb... Egész kedvet kaptam egy harmadik csemetéhez KépKép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Edit GRATULA Kép Kép Kép

Gabi-Ákos duó nagyon helyes pár Kép nagyon szétszedték a lakást? vagy inkább egymással játszottak?

állatkert: kedd talán (lehet, hogy segítenem kell az unokatesóm családjának - gyermekmegőrzés), szerda is jó, a többi nap nem.

panu
panu
 
 


Akartam még képeket is feltenni, de az előbb kimaradt, úgyhogy itt jönnek most Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
diti
 
 


Ez csak külön fért:
Kép
diti
 
 


Sziasztok!

Próbálkozom egy hosszabb hozzászólással, de nem ígérek semmit Kép

Először is ovi: jelenleg kétféle van. A korosztályos és a vegyes.
A korosztályos olyan, mint anno a mi időnkben, hgoy van kis, középső és nagy csoport. Mindenhol egykorú gyerekekkel...
Aztán van a vegyes, ahol a 3 évestől a 7 évesig együtt vannak. A csoportlétszám ugyanannyi a kettőnél.
Jó óvónővel és normális eloszlással (kb ugyanannyi kicsi van, mint nagy...) szerintem ez a jobb.
Előnyei:
1. a nagyok megtanulnak viszonyulni a kicsikhez, segítik őket..., ez pl egykéknek nagyon nagy előny.
2. testvérek egy csoportba járhatnak (ez van aki szerint nem előny, de én azt látom a fiúkon, hogy nagyon ragaszkodnak egymáshoz, és az sem hátrány, hogy egyszerre csak egy szülőire kell menni és nem kettőre, reggelente meg délután is csak egy csoportból kell összeszedni a gyerekeket...
3. ilyen csoportban az eltérő korosztályok miatt jobban megvalósul az, ami elvileg most a "szabály", hogy nem kötelező foglalkozások vannak, hanem kezdeményezések, amibe vagy bekapcsolódnak a gyerekek vagy nem, ha nem akarnak.
4. egyszerűbb a beszoktatás, mert egyrészt a nagyoktól megtanulják a látottak alapján, hogy mik a szokások, és egyszerre nem 30 gyerek szokik be, hanem csak 10.
A korosztályos csoport előnye abban van, hogy egyféle korosztályhoz egyszerűbb olyan "foglalkozást" csinálni, ami mindet leköti...

Balu évvesztes, ráadásul 4 évesen kezdi majd az ovit. Ha korosztályos csoportba menne, akkor vagy bekerülne most egy kiscsoportba, akik 3 évesek, szóval ő lenne a legidősebb, de akkor velük járna végig a suliig, vagy bekerülne egy középsőbe, vele egykorúak közé, akik már 1 éve együtt járnak, ismerik egymást, és utána még egy évet járhatna egy újabb csoportba. Míg egy vegyes csoportba meg úgyis jönnek újak, mert jönnek kicsik, és utána, hogy jár még egy évet, az se nagyon tűnik fel, mert a csoportnak csak kb 1/3-a megy el suliba.
Szóval én nagyon vegyescsoporthívő vagyok. Biztos vannak a másiknak is előnyei, csak azok mostanában kevésbé foglalkoztatnak Kép

Edit: gratulálok Kép

Marcsi: nekem jó a kedd is meg a szerda is. A szerda talán egy picivel jobb is. Akkor fél 4-re megyek fogorvoshoz a Bajza u-hoz. Ja, ha 10 fizetős ember összejön, akkor csak 600/fő a belépő. Egyébként a felnőtt jegy 1300Ft, a 2 éven felülieknek meg 900Ft.

Edit: gratulálok Kép

Hiszti: Balu tegnap kitett magáért. Elmentünk egy barátnőmmel az Auchanba, és végigüvöltötte az egészet. Toporzékolt, üvöltött..., hogy most azonnal akar valamit... Már mindenki minket nézett... 1 órán át tartott. Utána este a lefekvés előtt újra kezdődött. Úgy tűnt, az ágyát is szétveri... De annyira, hogy végül fél 10-kor felhívtam egy pszichológus barátnőmet, mert teljesen kiborított, és féltem, hogy bántani fogom. Most igyekszem más szemmel nézni a dolgokat.

És akkor mutatok néhány képet Kép
Zsoma:
Kép

Balu:
Kép

Meg Balu két rajzával is el kell dicsekednem Kép

Apa és Anya
Kép

Zsoma és Balu
Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!

Balu mióta rajzol? Nagyon irigykedve nézem a képeket Kép
Csibi nekem nem nagyon óhajt ceruzát a kezébe venni, ha mégis, akkor csak firkálgat össze-vissza és hamar meg is unja Kép Pedig már mindjárt 3 éves, ideje lenne így is kifejeznie magát, de nem igazán látok hajlandóságot nála...
Van esetleg valami tuti tipped mivel ösztönözhetném kicsit? Kép

Köszi, Diti
diti
 
 


Edit!
gratulálok én is:-)))
de jó! lesz sok topik kis tesó:-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
mucus
 
 


Diti: Balu régóta rajzol, de ismerek több gyereket is, aki Baluval egyidős, és semmit sem rajzol. Fura, mert Baluval úgy indult, hogy elég hamar felismerhetőt rajzolt. Illetve úgy, hogy darabokra bontotta a rajzolnivalót.
Vegyük a legegyszerűbbet, remélem, érhető lesz Kép Szóval nálunk állandó autórajzolás ment. Először a kerekeit, aztán a kasznit, majd ajtó, ablak, nénó, ember bele... Aztán van a másik tipusú rajzoló, aki meg rajzol valami krix-kraxot, és arra ránézve azt mondja, hogy ez pl hal, mert arra hasonlít leginkább. Szóval nem előre kitalálja, hogy mit akar rajzolni.
Nálunk klasszikusan pont-pont vesszőcskézés ment, meg csigabiga, napocska, virág...
Aztán elég hamar egyedül is akart rajzolni. Ja, meg a festés jött be neki nagyon Kép Gyurmázni szoktatok? Hátha az jobban izgatja.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Cory: nagyon ügyi Balu a rajzolással!

Diti: az én lányom már elmúlt 4 éves és még mindig csak firkál, max. köröket rajzol lufi gyanánt.

Dandy
dandy
 
 


Edit:
Gratula Kép De jóóóó! Vigyázzatok magatokra Kép

Klarissza
klarissza
 
 


Sziasztok!!

Edit!KépKép Gratulaaaaa!!!! Akkor most hány hetes is vagy???

NAgyon aranyosak a képek, a rajzok (CoryKép), de most csak ennyire futotta,én is futok.
Ja,megpróbálok egy pocis képet a profilba feltenni, végre láthatjátok a gombolyagot a hasambanKépKép

Barbi
31.hét

Kép
Kép
barbi
 
 


Edit:természetesen mi is gratulálunk és örömmel tölt el, hogy minden rendben van a babócával.Kép Kép.Remélem sikerült megnyugodnod már egy kicsit.

Cory, Marcsi, Zsizsa, Brigi, Diti, Barbi a csemeték csuda édesek és sokat növekedtek.Kép

Balu nagyon szépet rajzolt, Tüni és Csibi szemei is gyönyörűek, Gabóca és Ákos aranyosak együtt, és meglepő a hasonlóság Bömbi és Máté között. Szép fiúcskákKép.Ádibádi is nagyon csini volt húsvétkor is és jól látom, hogy Travolta is hízott?Kép.Egyszóval mindenki nagyon helyes.


Vagyunk mi is , csak szokásunkhoz híven nagy munkákban.Most éppen a kerítést szedtük szét és készül a másik.A többi szabadidőmben pedig kint vagyunk Robóval, jóformán este esünk be, nameg hamizniKép. Azért néha beleolvasok kivel mi történt de sajna nem nagyon vagyok mindig képben.



Puszi mindenkinek:Anita
anita77
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: