Új privát üzeneted érkezett!

És magunkról:

bárkinek leírom magánban mi történt velünk, mivel nem igazán publikus. Gergő nem igazán mondható egészségesnek, emiatt vannak gondjaink. Aki küld nekem emilcímet leírom mi történt. Amennyire tudok jövök, de nagyon be vagyok havazva.

Kriszta
krisztike01
 
 


Szia Kriszta!

Nagyon helyesek! Csak azt nem írtad, melyik-melyik Kép Én szeretném tudni, hogy mi van veletek: gyezsu@freemail.hu

Lányok, ma wellnes napot tartottam: úszás-szauna-masszázs. Nagggyon jól esett!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kriszta!
Bocsi, hogy kihagytalak benneteket, végre helyre állt a nemek aránya, mindjárt jobban érzem magam!Kép Természetesen engem is érdekel, mi van veletek, bár a fényképen nagyon bájosak a fiúk, Gergőn nem látszik semmi. Címem:
va-ju@mailbox.hu .
Mindenesetre nagyon rendesek vagytok, hogy még a játékokból is két egyformát vesztek.

Ez az úszás dolog jól hangzik, csak éppen nálunk most bontották le a strandot, mert élményfürdőt építenek a helyére, ami klassz lesz, csak éppen rendes úszómedence nem lesz benne, arról elfelejtkeztek, pedig Szigetvárnak elég jó úszóegyesülete van.Kép Idén például a Balaton átúszáson (ja, az már tavaly voltKép ) az egyik szigetvári gyerek lett a harmadik, Sasvári Balázsnak hívják.

Most, hogy ilyen jó idő volt, valóban elmentünk sétálni Pankával, először csak az udvaron, aztán kikívánkozott az utcára is. Ez akkora lendületet adott neki, hogy azóta már végigsétálja egyedül a nappalit, van, hogy amikor kergetem akkor is állva marad, úgy siet kapaszkodás nélkül (bár ilyenkor a frász jön rám). Sőt, a hálóban már a paplanját is cipelgeti. Mindezt 3 nap alatt.Kép De az nem semmi volt, mikor bevittem a Praktikerbe. Párom bement a Metroba, s mivel Pankát oda nem engedik, gondoltam addig a Praktikerben nézelődünk, hadd gyakorolja a sétát. Képzeljétek el, végig cipelnem kellett, mert akárhol megálltunk, mindig talált valami püfölni valót, vagy pakolgatni valót, s onnan nem mozdult egy tapodtat sem. Már maga a csillogó padló annyira megtetszett neki, hogy leguggolt és vége. Ő nagyon élvezte, de én leizzadtam rendesen.Kép

Judit
vaju
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit
Képzeld el, amikor ezt kettővel csinálom. Bár Tami már nem pakol, de ma például legalább öt percig kerestem egy áruházban, mire rátaláltam. Adri közben lepakolt 200 pár zoknit Kép

Kriszta
Várom, hogy írjál: czmoni@freemail.hu

Gyezsu
Hány évet fiatalodtál? Kép

Tamit beirattam balettra, most egy héten kétszer viszem délután. Remélem, hogy jó idő lesz, mert addig Adrival tudok egy nagyot sétálni. Húsvétra kapnak a lányok egyforma kötényruhát, majd készítünk egy fényképet és felrakom.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Írtam méleket.

Ki kicsoda:
fenti kép: tele szájjal vigyorg Krisztián, a másik Gergő
lenti kép: Csíkos bodyban Gergő, ő a Levi ölében ül, a másik páros Bence, ölében Krisztiánnal ( előkében )


És ikreknek még ha kettő van is mindenből az is kevés, folyton visítanak, hogy nekik az kell ami a másiknál van.
krisztike01
 
 


Sziasztok!

Hú de beindultunk! Kép Mi még csak úgy vásárolunk, hogy Kata kendőben rajtam. De azért nekünk is van ezzel kapcsolatban aranyos jelenetünk: amikor felmosónyelet vettünk, Kata kivette a kezemből, szóval elöl rajtam Kata a kendőben, kezében tartja a felmosónyelet, mint valami marsallbotot, és teli szájjal vigyorog.

Kriszta, és te négy gyerekkel?

Fiatalodni nem fiatalodtam, viszont az energiacsatornáim "kitisztultak", és még ilyen későn is élek és virulok (és két cikk jegyzetelése közben babanetezek). És ennek nagyon örülök, mert csak éjszaka tudok tanulni-dolgozni, de az utóbbi időben még éjfél előtt egyszerűen elaludtam a könyv fölött.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

A vásárlós sztorikhoz hozzátéve, tavaly a bátyámék szintén a Praktikerben szem előtt vesztették a két gyerkőcöt, erre öcsikére a kiállított budin találtak rá, kipróbálta milyen rajta az ülés. Tök ciki volt nekik, még az a szerencse, hogy nem szó szerint próbálta ki, ha értitek mire gondolok.Kép

Kriszti! Tudom miről beszélsz, bár tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, de mivel nálunk két kutyus van, mi is átéltük ezt a másiké jobb szindrómát. Azóta 1 játékot vagy műcsontot veszünk, Így is úgy is ugyanazt az egyet használták. Kép

Bucska! Úgy érzed van is érzéke Taminak a baletthoz, vagy csak a mozgás miatt? Egyébként nagyon klassz! Ilyen ügyekben irigyellek titeket, hogy a fővárosban azért annyi mindenre van lehetőségetek, bár tudom, hogy a kisvárosnak is vannak előnyei.

Gyezsu! Kata elmarad a kendőben hosszabb ideig is? Mert akkor neked szuper dolgod van.Kép

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!
Ma esti történet:
Apa szájrapuszit ad nekem a konyhában. Tami néz bennünket, majd eltakarja a szemét és azt mondja: Én ezt nem nézem. Apa: Miért? Olyan szörnyű? Tami: Igen. Apa: És amikor te a Csabival? Tami: Az más. Mi még fiatalok vagyunk. - Hát olyan röhögés tört ki belőlünk, hogy csak na.

Judit
Ez a két kutya sztori ismerős. Mi azt tippeljük, a mieink azért várják annyira a vacsorát, hogy egymásra moroghassanak. Állnak a kennelben a kerítésnél és egyik sem eszik, csak morog. Ezt leszámítva, igazán jóban vannak, már gyerekük is volt Kép Nem tudom, Taminak van-e érzéke a baletthoz, de szeretném, ha lány lévén, szép tartása, szép mozgása lenne. Ma már annyi görbe gyereket lehet látni, hogy az szörnyű.

Kriszti
Hogy viszonyulnak a nagyok a kicsikhez? Illetve, hogy gondolom a sorozatos kórház és betegségek miatt sokat kell nélkülözniük téged. Nem féltékenyek? Egyébként szerintem az ikreknél nincsenek jobb testvérek, bár én csak hallomásból tudom ezt. De ők valahogy mintha össze lennének nőve felnőtt korukban is.

Gyezsu
Meddig tart a jó erőnléted egy ilyen megtisztulás után?

Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Továbbra is megvagyok, csak továbbra is kevés időm van a Babanetre. Kép De örömmel látom, hogy Ti azért jól felpörögtetek. Kép Igyekszem mindenre reagálni, de nem biztos, hogy sikerül.

Judit,
A szüleimmel sajnos nemcsak az a baj, hogy messze vannak (hiszen 100 km azért nem a világ), hanem az, hogy elég feszült a kapcsolatunk. Igazán soha nem értettük meg egymást, és ez nálam a gyerekeim születésével csak még élesebb lett. Az unokáikat persze szeretik, de nem annyira, hogy ezért a velem való kapcsolatukon is próbáljanak változtatni. Kép Az az alapelvük, hogy egy szülő-gyerek viszonyban minden konfliktusért csak a gyerek lehet felelős. Úgyhogy én mindenkit irigylek, akinek harmonikus a kapcsolata a szüleivel. De legalább a tágabb család nálunk is nagyon klassz, összetartó. Ez főleg az apukám családjára érvényes, a gondjaim meg elsősorban az anyukámmal vannak. Hát ez van, ma már, 36 éves érett fejjel igyekszem azért kerülni a konfliktusokat. De ehhez az is kell, hogy ne találkozzunk nagyon gyakran. Ha naponta találkoznánk, szerintem már régen nem beszélnénk egymással. Kép

Bucska,
Azért érdekelt, hogy együtt voltál-e már a pároddal amikor a szüleidet elveszítetted, hogy mennyire maradtál egyedül. Azért az, hogy Q már akkor Veled volt, biztosan sokat segített. Ebből a szempontból mindegy, hogy volt-e papír a kapcsolatotokról. Kép
Párkányban egyébként nem én voltam, hanem GyeZsu-ék, én csak azt írtam, hogy egyszer én is elmennék. De hogy pontosan mi is van ott, azt nem is tudom, csak azt, hogy határmenti városka Szlovákiában, Esztergommal szemben. Most Stúrovo néven fut.

GyeZsu,
Milyen is volt Párkány? Kép
Most már különösen érdekel a masszőröd elérhetősége, hogy Veled ilyen csodát tett. Kép Írd meg légy szíves!
Egyébként felmosóval játszani Lili is szeret, íme a bizonyíték Kép:

Kép

A képen a nagyméretű járókánk is látszik, amibe még a 9 éves bratyó is belefér. Kép Persze azért nem akkora, mint Krisztiéké.

Kriszti,
Én is készültem írni, hogy azért nem mindenki lány a topikban, de megelőztél. Kép Engem is érdekelne, hogy mi van Veletek, küldd el légy szíves nekem is: henikia@axelero.hu.

Bogi,
Tényleg írhatnál egy pár sort, hogy hogy vagytok! Kép Nagyon hiányzol! Képzeld, amikor hazafelé jöttünk Ausztriából, Győrben a Patio-ban ebédeltünk (a gyerekek névnapja alkalmából Kép). A kaja nagyon jó volt, de a pincérek nagyon tapló módon viselkedtek.

Járás: Lili péntek óta közlekedik komolyabb távokat két lábon. Azt lehet mondani, hogy most már ez az "alapértelmezett" közlekedési formája. Azért még esik elég sokat, de szerencsére elég ügyesen. Ő viszont utcán egyáltalán nem hajlandó menni, sír, ha leteszem a földre. Pedig kézen fogva még régóta szeret mászkálni, de csak a szobában mezítláb vagy szandálban. Úgy tűnik, hogy a csizmája zavarja az utcán. Hál' istennek azt lassan el is tehetjük, csak egyelőre még nincs cipője, itt az idő, hogy vegyünk egyet.
Mondani viszont (legalábbis érthetően Kép) továbbra is csak az "adide"-t mondja. Ti hogy álltok a beszéddel?

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Húha, megpróbálok mindenkinek válaszolni Kép Párkány egy semmi különös kisváros, de át lehet sétálni Szlovákiába, be lehet ülni egy kisétterembe és megebédelni (mondjuk disznósültet knédlivel és párolt káposztával), és lehet venni Deli csokit. Esztergomban viszont a Keresztény Múzeumban rengeteg középkori faszobor (és festmény) van, amiket én imádok. Olyan kedvesek.

Kata nagyon szereti a kendőt, és az a nagy szerencsém, hogy picike (1 évesen 7,5 kiló volt, azóta nem mértük). Általában elöl viszem, de hosszabb "túrákra", például amikor apósomékhoz átgyalogoltam az újpesti vasúti összekötőn, akkor a hátamra veszem.

Nem tudom, a masszázs hatása meddig tart. A masszőr lány azt szokta mondani, hogy akkor menjek, amikor úgy érzem, hogy kell. Most úgy éreztem - másodszor, amióta Kata született. Terhesen azért többször voltam. Hozzá tartozik, hogy én nagyon görbén tartom magam (pedig óvodás koromban jártam én is művészi tornáraKép). De ez a masszázs szerintem a léleknek is kell. Ráadásul én hiszek a testi-lelki összefüggésekben. Anna, küldöm az infókat e-mailben. Csak azon mosolyogtam magamban, hogy ha elmész, a masszőr, akihez én "közvetítelek", megismer személyesen, amíg mi még nem is találkoztunk. (Nagyon zavarosan írtam?)

Kommunikáció: nálunk még mindig a "kutya" a slágerszó. De kukucs is van ("cs" nélkül), meg szia ("sz" nélkül), meg anya ("aja"), talán gyere, de ezt már lehet, hogy csak belehallom a sírásbaKép A legújabb a telefonálás. A telefont eddig is rögtön a füléhez tette, ha megkaparintotta (a távirányítót isKép), de most úgy utánoz (sokat lát telefonálni...), hogy a tenyerét rakja a füléhez és félrehajtja a fejét. Sokszor azt is közli hozzá, hogy "kukku!"

Ezeken a családi jeleneteken jót szórakozom Kép

Jaj, lányok, annyit kérdeztetetk, hogy majdnem elfelejtettem, én mit akartam kérdezni. Van egy pici kertünk, meg egy keskeny-hosszú teraszunk. Jó lenne valahogy úgy kialakítani, hogy minél többet kint lehessünk - úgy is, hogy Kata elvan egyedül, én meg kint dolgozom (ha hagy, szóval úgy, mint most a szobában). Tavaly nyáron a járóka volt kint. Kata még nem megy egyedül, de azért ez már nem sok idő. Ti mit csináltatok?

És még egy (mivel első gyerek, nincs összehasonlítási alapom): minden gyerek szereti a képeket? minden gyerek fellelkesül a gyerekektől és az állatoktól?

Kriszi, gyógyuljatok meg!

Szép tavaszt!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu
Ez a Párkány is nagyon jól hangzik. Bár a középkori faszobrok nem lelkesítenek, de azért szerintem mi sem unatkoznánk.
A kérdéseidre válaszolva, szerintem minden gyereket érdeklik az állatok és a gyerekek is. Ezt aztán lehet erősíteni, minél több állattal megismertetni, sokat vinni gyerekek közé, és akkor később is megmarad a nyitottsága, állatszeretete. És lehet, kizárólag annyit mutatni neki, amennyit muszáj, akkor nem tudom mi lesz, mert mi nem így csináltuk. Tamival annak idején még szomszédolni is elmentünk, hogy csirkét, nyulat láthasson.
Én a magam részéről itthon a kertben Adrit nemigen hagyom egyedül. Bármennyire igyekszem rendben tartani a kertet, ő mindig talál valamit, amit nem kéne sem megenni, sem megkóstolni. Megpróbál felmászni a csúzdára, bemegy a homokozóba, lökdösi a hintát, szóval oda kell rá figyelni, mert bármikor baj érheti. Most például az a legújabb kedvtelése, hogy vadássza a cigicsikkeket. Sajna, nálunk a kuncsaftforgalom mellett szinte elkerülhetetlen, hogy legyen, úgyhogy nincs mese, állandóan nézem a kezét.

Anna
Nekem sem volt túl jó kapcsolatom anyukámmal és pont a halála előtt fél évvel békültünk ki (előtte volt egy év, amíg nem beszéltünk). Azért is békültünk ki, mert az orvosa felhívott és elmondta, mi várható. Úgy döntöttem, ez most nem a harag ideje. De sajnos azt kell mondjam, ha élne, biztos, hogy nem lennénk jóban. Nem igazán tudom leírni, mi ennek az oka, mert hosszú is, meg egynéhány részlete számomra is érthetetlen. Szóval nem vagy egyedül. Nem igaz, hogy csak a gyereken múlik minden, és igenis, a szülő sem félisten, ő is kérhet bocsánatot és közeledhet a gyerekéhez. Legalábbis én így gondolom.

Képzeljétek, elmentem ma, hogy vásároljak a gyerekeknek valamit a húsvéti nyúl helyett. Volt nálam 15 ezer forint (szerintem ez azért nem kevés) és ennyiből nem sikerült választanom a két gyereknek ajándékot. Az is igaz, hogy egy bevásárlóközpont játékboltjában próbálkoztam. Döbbenet, milyen árak vannak. Aztán egy kisebb játékboltban végül az előző árak feléért találtam egy csomó mindent, ott aztán a bőség zavara miatt voltam zavarban. De végül sikerült.
Holnap megint úszni megyünk, hurrá Kép
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Anna és Bucska! Valóban szomorú, hogy nem felhőtlen, Bucska esetében pedig nem volt az , anyukátokkal a viszonyotok. Persze, hogy nem csak a gyerek felelős. Ne is boncolgassuk ezt tovább, csak még annyit, hogy ennyi év után Anna már valóban annyi sérelem kialakulhat, hogy esély sincs a javulásra, és ez a legszomorúbb. Főleg, hogy mikor megszületett az unoka, még ő sem törte meg a "jeget".Kép Én anyósommal voltam úgy, hogy mikor Józsival esküdtünk, utána anyósom közölte, hogy Józsinak van már két gyereke, nem kell több. Ez nekem nagyon rosszul esett. Amikor terhes voltam nem is érdeklődött, pedig ikerházban lakunk, tehát naponta találkozunk. A vége felé kérdezte meg, hogy fiú lesz-e vagy lány, mert kérdezték az ismerősök, és nem tudott felelni.Kép Gondolhatjátok, az amúgy is érzékeny lelkemnek ez hogy esett. Mióta Panka megszületett azóta azonban minden megváltozott. Igaz minden nap át is megyek a picivel hozzájuk, hiszen idősek már, hadd élvezzék az unokázást, amíg lehet.


Amúgy Anna biztos, hogy a csizma zavarja Lilit, ha új cipőt veszel azt is majd szoknia kell. De ami késik, nem múlik!Kép

Bucska a cigicsikk nálunk is sláger! Egy az izlés! Mondjuk az udvaron nálunk nem talál hálistennek, de az utcán annál több van! Kész kánaán babaszemszögből. De ha szép virágot mutatok neki, az sajnos nem mindig köti le a figyelmét.Kép Valóban drágaság van, de a névnapi gyerekbabakocsi vásárlást mégis előrehoztam (bár ismerősnél olcsón megúsztam) , mert elegem volt abból, hogy Panka az óriási etetőszékét tologatja a nappaliban, leveri a falat, virágokat, mindent, közben majd meg szakad. Ha sétálni megyünk, akkor meg a nagy babakocsit tologatja, nem is lehet onnan elvenni, így nem messzire jutunk.Kép

Gyezsu! Nem tudom járatod-e az Anyák Lapját, az e haviban pont erről volt szó, hogy hogyan tegyük biztonságossá a kertet. Az állatokat, meg a gyerekeket a Pancsi is szereti, olyan szinten, hogy az állathangokat szépen utánozza már, de ha a tévében meglát egy állatot, akkor is sikít örömében egy nagyot.

Mindenkinek kellemes húsvétot, sok locsolót!!

Judit
vaju
 
 


Ja, és mióta Panka megtanult menni, azóta állandóan dög nehéz dolgokat cipelget, itt éppen a paplanjával birkózik, gondoltam megosztom veletek az élményt:Kép

Judit
vaju
 
 


Judit Kép

Hát igen, biztonságossá is kéne tenni a kertet, meg olyanná, ahol el lehet lenni órákig. Az eszembe se jutott, hogy kint hagyjam egyedül, úgy gondoltam, hogy én is kint vagyok, csak nem feltétlenül vele játszom, vagy a sarkában vagyok, hanem mondjuk dolgozom, és közben figyelem. Nem tudom például, hogy ekkora gyerek homokozik-e már, vagy csak megenni szeretné a homokot (a virágföldet a napokban "fedezte fel").

Szülőkkel kapcsolatban ajánlom nektek Susan Forward Mérgező szülők c. könyvét - a héten vettem meg, és egy este alatt elolvastam. Mert szerintem szülőként is érdekes és tanulságos. Ha pedig "dolgozni szeretnétek" a kapcsolaton, vagy megérteni magatokat, illetve a konfliktust, létezik egy olyan módszer, ami döbbenetesen működik. (Ez így elég titokzatos, magánban szívesen írok róla többet.)

Bucska, azért rendes volt az orvos, hogy felhívott, és elmondta, mire számíts.

A cigarettacsikkekkel szerencsére még nincs dolgunk, de Kata is imádja az állatokat, ha állatot lát, lelkes kutyázásba kezd. (Mert mint tudjuk, nála minden kutya. Kép) Ezért is kérdeztem, hogy ez életkori sajátosság-e. (Mármint nem a kutyázás, hanem az állatimádat. Kép)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Gyezsu,
Várom az e-mailt a masszőr elérhetőségeiről. És a titokzatos módszer részletei is érdekelnek. Kép A Mérgező szülőket egyébként olvastam és nagyon sokat tanultam belőle.
Értettem, amit arról írtál, hogy fura lesz, ha a masszőr hamarabb ismer meg engem, mint Te. Kép

Én már gondoltam is rá, hogy legalább a pestiek találkozhatnának egyszer. Persze az igazi az lenne, ha a nem pesteikkel is össze lehetne hozni. Mondjuk, amikor véletlenül Pesten járnak. Kép Bár nekem Győr is jó helyszín lenne. Pécsett sajnos 100 éve nem voltam, de lehet, hogy éppen ezért ideje lenne már újra elmenni. Kép

Kert ügyben sokminden függ a körülményektől. Ha viszonylag rendezett és veszélytelen a helyszín, akkor egy darabig már jól el tud játszani a baba szerintem. Legalábbis Kristóf (aki szintén januári) a második nyarán már jól eljátszott, igaz, hogy a nővérével együtt. A gyerekeket és az állatokat - tapasztalataim szerint - azok a gyerekek mindenképpen szeretik, akik pici koruktól sokat látnak belőlük. Nálam mindhárom gyerek imádja az állatokat, hiszen mindig is volt legalább két állat körülöttük. (Most éppen négy van. És Kristóf kitalálta, hogy még szeretne egy gőtét.Kép Azért erre még nem mondtam igent. Kép) Lili második szava is lehet, hogy a kutya lesz, bár egyelőre csak vagy "kuty" vagy "tya" alakban fordul elő. Kép

Elkészültek a fürdős képek, az albumomba raktam fel néhányat:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=3305&page=1&image=121019

Mindenkinek nagyon boldog ünnepeket kívánok! Kép

Gyezsu, Kriszti,
Várom a mail-eket.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Bocsi, bocsi, mindig elfelejtem az e-mailt... Pécs egyik kedvenc városom! Győrt annyira nem ismerem, arrafelé Kőszeg és Soron a nagy kedvenc. Hát nekünk egyszem macskánk van (ha Katát kérdezitek, akkor persze kutya - érdekes, mert régebben, amikor még nem kutyázott, mondta, hogy cica, de most már csakazértse. Nagy huncut, ha mondod neki, hogy nem kutya, cica, akkor azt válaszolja, kutya - cica - kutya - ci-ca - ku-tya - és közben huncutul mosolyog. Imádnivaló Kép) Szóval egyszem cicánk van, de ő száműzve lett a lakásból, amióta Kata megszületett (merthogy alapvetően kinti macska). Mondjuk amikor Kata még pocaklakó volt, Vackor sokszor dorombolt a hasamon.

Olyan jó volt nézegetni a fürdős képeiteket! Olyan képek, amin az ember elmosolyodik és egy picit maga is feltöltődik - biztos ismeritek ezt az érzést Kép A nagyok jól megnőttek! Te meg jól lefogytál! Gratula! Kép

Azt hiszem, eddig még nem írtam, hogy a www.toronyhir.hu újpalotai internetes újság Játszótér rovatában található most egy képsorozat Katáról.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,

Szuperek a Ti képeitek is. Kép

Sajnos egyáltalán nem fogytam le, készült is olyan kép, amin ez egyértelmű. De azt persze nem raktam fel. Kép Magam is megelepődtem, hogy egészen vállalható is akadt a fürdős képek között. (Mondjuk az, amelyiken, csak nyaktól felfelé látszom. Kép). Próbáltam már diétázni és mozogni is, de ha 2-3 hét után nincs eredmény, akkor bizony feladom. És nem volt. Remélem csak a szoptatás miatt. Most is ugyanannyi kiló vagyok, mint amikor Lilit hazahoztam a kórházból. Ami sajnos 12 kg-mal több, mint a teherbeesésem előtt. Kép

Tényleg Lányok,
Ti hogy álltok a szopival? Mi nappal már van úgy, hogy elfelejtkezünk róla. De reggel, este és éjszaka nem maradhat el. Ebből főleg az éjszaka a zavaró. Kép

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Én nem tudom, hány kilóval jöttem haza, meg azt sem, hogy most hány vagyok, de sokkal több, mint amennyi az ideális lenne. A szopi az nálunk is megy ezerrel, amellett, hogy eszik, iszik rendesen, egész nappalokat elvan nélkülem, és ha velem van, akkor is elterelhető a figyelem a szopiról - kivéve, ha fáradt. Az éjszaka meg kivitelezhetetlen szopi nélkül. Este fürdés után természetes, de aztán ébred éjszaka (a tieitek átalusszák már az éjszakát?), magunkhoz vesszük, megszoptatom, és már alszunk is. Nem is tudom, hogy reggelig még hányszor szopik. Na, az elmúlt néhány éjszaka nem volt ennyire idillikus Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Lányok! Csodálatosak a képek!

Anna! Lili tényleg nagyon imádja a vizet! Irigy-irigy.Kép És akár hiszed, akár nem a fürdőruhás képről nekem is az jutott eszembe, hogy milyen klasszul lefogytál. Sajnos rajtam is még 17 kg plussz van, szülés előtt voltam 52 kg, a kórházból 57-tel jöttem haza, a többi a szopi alatt jött rám. Most már 3 hete tornázom minden nap, 2 hónapja nem vacsorázom, csak 4-kor kis uzsonna, de nem mozdul a mérleg. Az az igazság, hogy én még az életben nem fogyóztam. Most is azért kezdtem el, mert Pancsi már csak este, meg reggel (Vagy hajnalban) szopizik.

Gyezsu! Kata úgy látom műszaki ember lesz.Kép
A virágföldet Panka is ette, de barátnőm remek tanácsára a földön lévő nagy cserepekre, amit nem tudok eltenni a nappaliból harisnyát húztunk. Bevált, ráadásul azon keresztül locsolni is tudom.Kép A homokozó nálunk áprilisban elkészül, szerintem mindenképpen mellette kell lenned, mert bátyám kisfiának még 2 évesen is gyakran mostuk ki a száját a Balatonon. Mi lefedhetőt csináltatunk, így ha nem vagyok mellette akkor lefedem a biztonság kedvéért. A "fél szem" szerintem ez esetben nem elég. Lányom ma például, mivel fél szemmel néztem csak éppen egy csokitojással játszott, s sikerült egy darab alufóliát leszednie róla, s lenyelni. Eléggé meg is ijedt, szerencsére nem lett baj.
Az e-mailt én is várom, címem a profilban. Ja, és örülök, hogy tetszik Pécs, én is imádom.Kép

Judit
vaju
 
 


Szia Judit!

Én nem találom a címedet a profilodban. Kata is nyelt már le pici alufóliát, de én csak a kakiban vettem észre Kép A harisnya jó ötlet, nekem csak feljebb kellett pakolnom. De a lényeg, amiért billentyűt ragadtam, hogy betegyem ezt a képet, amin bátyám épp cimbalom leckét ad Katának, aki nemcsak a billentyűket imádja, hanem minden "hangcsinálást" is. Most, hogy már jó idő van és levonulóban az influenza, valószínűleg eljárok majd vele "tücsökzenére".

Kép

Végül azt a képet tettem fel, amin öcsém nincs rajta - végülis nem kértem hozzájárulását a kép közléséhez Kép Ha túl kicsi lenne a kép: Kata egyik kezében mézpergető, a másikban fakanál Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Írok gyorsan, mielőtt kihal a topik. Kép

Hogy teltek az ünnepek? (Hol van az már! Kép) Nálunk nagy munkával, mert festettünk, illetve átrendeztük a gyerekszobákat. Mivel két szoba jut a három gyerekre, már mindenféle kombinációt kipróbáltunk, de egyik sem volt ideális. Lilit bármelyik naggyal tettük össze, az a nagy elég sokszor kiszorult a szobájából, amikor Lili aludt. A két nagy együtt pedig már egyszerűen egyik szobába sem fér, annyi a holmijuk. Így kitaláltuk, hogy az egyik szoba lesz a gyerekháló, a másik gyereknappali. És úgy tűnik, hogy ez most működik. Kép
De ennek ellenére azért próbáltam ünnepi hangulatot teremteni, a festékes vödrök között volt szépen megterített asztal, főztem sonkát, sütöttem kalácsot. És ahogy Kristóf fogalmazatt, külön jó volt a nagy felfordulás, mert a Nyuszi jobban el tudta rejteni az ajándékokat. Kép
Lilinek egyébként Baba Zene 1. CD-t hozott a Nyúl, és imádja. A "Baba szereti a bulest" című nóta a kedvence. Kép Ti ismeritek ezt a CD-t? Én már hallottam róla korábban, de nem gondoltam, hogy ennyire jó. Csak azért vettem meg, mert nem volt jobb ötletem, hogy mit kapjon Lili. De nagyon bejött. Még "énekelni" is szokott hozzá. Kép

Ja, és cipőt is kapott Lili, azt már nem a Nyuszitól, hanem húsvét után. És azóta imád az utcán és a kertben gyalogolni. Be sem akar jönni. Kép

Vaju,
Majd ha befejezzük a szoptatást, együtt fogyózunk. Kép Biztosan a szoptatás miatt nem mozdul a mérleg egyikünknél sem. A nagyok után is csak elég soká tudtam lefogyni, Kristóf már kétéves volt. Pancsi nem szereti a vizet? Nekem ez olyan furcsa, mert nálunk mindegyik gyerek imádta, pedig ezért nem tettünk semmi különöset.

GyeZsu,
Kata nagyon aranyos a képen. Kép Látom, ő is szereti a zenét, mint Lili.

Bucska, Bogi, Kriszti,
Hol vagytok?

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Hát Katának nem nagyon van más választása, mint a zeneszeretet - a terhességet is végigénekeltem Kép Aztán amikor egy januári kóruspróba után úgy éreztem, mindjárt megszülök (a mélylégzés és a rekeszizom megdolgoztatása megtette hatását Kép), akkor abbahagytam - néhány hónapra.

Az én két öcsém 7, illetve 11 éves volt, amikor költözködtünk. Nálunk minden gyereknek jutott külön szoba - csak a szülőknek nem (nem volt szívük leválasztani a nagy nappaliból Kép). De a két öcsém egy szobában akart aludni - és nagyon sokáig egy szobában aludtak.

Fogyókúra... Hát igen.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu! Bocs, hogy eltűntem, de nálunk az ünnepek mindig olyan eseménydúsak, este meg már hulla fáradt az ember. Én nem tudom miért, de ha mi megyünk vendégségbe még jobban kifáradok, mintha hozzánk jönnek. A címem tényleg nincs a profilomban, rosszul emlékeztem, bocsi: va-ju@mailbox.hu . A lányod még mindig gyönyörű, de azért később miattatok remélem nem dobos lesz.Kép

Anna! Jól megoldottátok a szoba gondot!Kép Azt meg előre megjósoltam, hogy a cipő csodákat fog tenni!Kép De azért először tök szokatlan volt neki, nem?
Pancsi nem fél a víztől kimondottan, szeret fürdeni, de a hajmosással már problémái vannak. Tavaly nyáron én bevittem a Balatonba, imádta, de így nem merném a medencébe belemeríteni, ahogy a babaúszáson csináljátok. Ezért mondtam, hogy sajnálom, hogy nincs itt helyben strand jelenleg. De most úgy néz ki, hogy nyáron mégis megyünk az Adriára, holnap dől el, ott megpróbálnám szoktatni, de ott meg sós a víz, kellemetlen, ha lenyeli.
A Baba Zene Cd-t nem ismerem, nálunk Halász Judit a sláger, meg a Bóbita együttes, de bármilyen zenére képes táncolni.

Pancsi megkapta a babakocsiját, rakok fel képet, ahogy tologatja:
Kép

Judit

U.i.: Azért az bíztató Anna, hogy neked egyszer már sikerült lefogynod!
vaju
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy eltűntem, de nagyon sok gondom van. SZerencsére a gyerekek jól vannak. Én most influenzás vagyok, de ez a legkevesebb. Az egyik autónk elromlott és csak az alkatrész 100 ezer forint hozzá, még jó, hogy a férjem meg tudja csinálni. Aztán Húsvétkor meghalt a nagymamám Kép
Szóval majd jövök, ha tudok.
Minden elkeseredettnek: én is a szoptatásra fogom, hogy még mindig van rajtam 10 kiló plusz.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska!

A nagymamád miatt őszinte részvétem. Látod, milyen az élet? Az én nagymamám január vége óta kórházban van, többszörös csoda, hogy életben maradt, de túlélte a műtétet, a kómát, a lázas állapotokat, és egyre jobban van.

És jobbulást!

Szia Judit! Nagyon komolyan tolja a babakocsit az a nagylány! Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Kata még nem jár egyedül, járatni meg nem nagyon szeretem, és cipőt sem állt szándékomban venni, mert még egyszer mennünk kell neurológia kontrollra (ha már tesz néhány lépést egyedül - azt hiszem, lassan bejelentkezem Kép), és azt mondta a doktornő, akkor majd megbeszéljük, milyen cipő kell. Volt egy pár cipőnk, amit a ruhákkal együtt kaptunk (kölcsön), 1-2 számmal nagyobb volt, mint Kata lába, de leginkább úgyis csak lábmelegítésre használtuk. Így történt, hogy pénteken vásárlás közben (Kata kendőben rajtam) sikeresen elhagytuk az egyik cipőt. Bementem egy bababoltba, 4200 Ft volt egy utcai cipő. Ez normális? Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bucska! Szintén őszinte részvétem.Kép Sajnos a baj nem jár egyedül. Kép Ha jobban vagy írj.

Gyezsu! A cipők ára valóban felháborító. Ráadásul, ha valami gyógycipőt ajánl a doktornő, akkor pláne. Mi 9000 ft-ért vettünk zárt cipőt, csak azért volt ennyi, mert Siesta. Előtte szandit vettünk 4500-ért. Most hálistennek a bababőrzén hétvégén vettem neki használtan egy számmal nagyobb szandit 1000-ért (nem látszik rajta, hogy használt), egy strandcipőt 1000-ért és egy vászoncipőt a homokozóba szintén 1000-ért. Nem vagyok híve a használt cipőknek, de ezeket a kis számokat még olyan hamar kinövik, hogy valóban nem érdemes újan venni. Egyébként a vászoncipő és strandcipő új volt, mert mire kitört a nyár, kinőtte a kisgyerek. Rajta volt még a cédula is. Szóval a bolti árak felháborítóak, csak nehéz kifogni az ilyen bababörzéket. Amúgy hányas cipő kellene Katának? Mi most nőttünk bele a 19-esbe. Ráadásul itt Szigetváron 20-as a legkisebb cipő a boltban.Kép

Judit
vaju
 
 


Szia Judit!

Hát akkor megnyugodtam, hogy ez még olcsónak mondható Kép Kép De ez a bababörze nem rossz ötlet, Pesten azért elég nagy a választék. Az elvesztett cipő 20-as volt és nagy, úgyhogy szerintem 18-19-es. De Katával együtt szeretnék cipőt venni, hogy rá tudjam próbálni. Remélem, megengedik.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu! Még annyit a témához, hogy ne vegyél úgy cipőt, hogy nem próbálod meg, ugyanis nagyon nem lehet adni a számozásra. Mi amikor a Siestát vettük, három 19-est is felpróbáltunk. Az egyik rá se ment a lábára, olyan kicsi volt, a másikba hajózni tudott volna, a harmadik jó lett. És ha rápróbáltad a cipőt, akkor állítsd le a földre, és próbáld bedugni az ujjadat a sarkánál, hogy tényleg jó-e, mert az én csöppségem egyébként összehúzza sűrűn a kis lábujjait (begörbíti, ezt tőlem örökölte), és ha nem állítod le, akkor nagyot lehet tévedni.Kép

Judit
vaju
 
 


Szia Judit!

Köszi! Képzeld, ma voltam a csillaghegyi cipésznél, és kiderült, hogy készítenek cipőket - babáknak is (méretre). Ha felírja orvos 6, ha nem, 7 ezer forint körül van. De korábban készítettek cipőket nagyobb tételben is, azt mondta, megnézi, hogy van-e még a raktárban ilyen kicsi méret, az csak párezer forint lenne. Nagyon megörültem, mert a kisipari módszerekkel készített cipőkben valahogy jobban bízom. (Pestieknek: a Vámház körúton a csarnok mellett van egy cipész, na ott lehet kézzel készített bőr cipőket kapni, olcsóbban, mint a boltban. Bár már rég voltam.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Anna!
Köszi, hogy hiányoltál! Hogy vagytok?

Itt vagyok én is, csak mostanában rengeteg gondom volt.
Hajszál híján vége lett a házasságomnak, és csak ezzel voltam elfoglalva. Persze jöttem ide is, csak nem írtam.

Bucska!
Őszinte részvétem! Nehéz lehet ilyen lelkiállapotban anyának is lenni.
Én is tapasztalom.

Cipő!
Nekem itt Győrben eddig szerencsém volt a cipőkkel.
a helyi piacon van egy cipős, aki ugyanazokat a cipőket, szandálokat árulja, mint amiket a boltban lehet kapni. Teljes egészében bőr, és a talpbetét is meg van emelve ahol kell.
Múltkor 3500-ért vettem egy szandált Lilinek itthonra, most meg egy tavaszi félcipőt akciósan 2500-ért. Elmentem utána a gyerekcipő boltba, teljesen ugyanez a cipő 6500 Ft volt.
Úgyhogy én jelen pillanatban úgy gondolom, hogy a "márkás" cipőket nem érdemes megvenni ebben a korban, amikor majdnem havonta kell új kiscipő. A lényeg, hogy úgy legyen kialakítva az a cipő, hogy a gyerek lábát jól tartsa.

Lili már szalad egyedül, és beszélgetni is próbál.
Már mondatot is mondott:
Itt a cici. Ott a tütü. :-)

Viszont 14 hónaposak leszünk vasárnap, és fogunk egy szál se.
Én meg holnap leszek 28 éves :-) Rohan az idő.

Pocaklakó jól van, nagyon sokat mocorog, és egész másképp, mint Lili annak idején.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok,

Bocs, hogy ide irok, mert én a 2005.nyári babásból vagyok. Csak láttam, hogy Farkas Bogi ide irt és mi már nagyon aggódtunk érte, hogy mi lehet vele. Ha van kedved bogi azért oda is elnézhetsz... Boldog szülinapot neked....

Johanna1975+Zsebi

Kép
Kép
johanna1975
 
 


Szia Bogi!

Én igazán időben szerettem volna nagyon boldog születésnapot kívánni, de a babanet nem engedett be - remélem, azért az utólagos gratulációkat is fogadod Kép És annak is nagyon örülök, hogy végül minden rendbejött (ugye?)

Johanna, amikor megláttam az utolsó hozzászólót, úgy megörültem, hogy van egy új klubtagunk Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!
Napokig nem tudtam írni, mert ismeretlen felhasználóként nem fogadta az üzeneteimet a szerver. Képet most sem tudok feltenni. Most már rá fogok kérdezni a szerkesztőkre, hogy ennek mi az oka.
Egyébként lelkileg kezdek helyrejönni, csütörtökön volt a temetés, utána egy kicsit leülepednek a dolgok.

Cipő-ügyhöz csak annyit szólnék hozzá, hogy én például a vászoncipőkre esküszöm. Mosható, olcsó, nekem már Taminál is bevált és most Adrinak is az van. Esőben úgysem viszem sétálni.

Bogi
Hát végre előkerültél Kép Sokszor kerestünk, de nem válaszoltál. Aggódtunk miattad, de ezek szerint minden elrendeződött. Szerencsére Kép

Na megyek, mert dolgozni is kéne Kép
Üdv
Bucska
bucska
 
 


SZiasztok!

Gyezsu!
Háááááááááááát utóbbi mondatodra nem tudok egyértelmű igennel vagy nemmel válaszolni. Alakulunk, de sajnos már sehogy sem lesz ugyanaz.

Lilinek kibújt a foga. Már tök jól reszel Kép

A szülinapom eltelt. Nem volt semmi különös, olyan volt mint a többi nap. Bár nem mintha lett volna szülinapi hangulatom Kép

Egy jó azért volt benne. Édesapám felhívott, és az egész családján végigment a telefon, mindenki Boldog szülinapot kívánt, és mindenki megkérdezte, hogy "Hogy vagytok?". Négyszer kellett elmondanom, hogy Jól vagyunk Kép

Szerdán megyek 4D UH-ra. Már nagyon kíváncsi vagyok. Azt hiszem nem nézetjük meg direktbe, hogy mi lesz. Legyen meglepetés.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi! Utólag is boldog szülinapot, és további "alakulgatást" kívánok!Kép
Azért, ha tudsz, egy uh képet feltehetnél, na és Lilit is megnéznénk, a fogacskához gratula!Kép

Most, hogy miattad nem kell aggódnunk, már csak arra lennék kíváncsi Krisztiékkel mi van?

Anna! Te is régen voltál, tán még mindig tart a festés/pakolás/rendezkedés?

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, csak a Babanet vacakolása miatt én sem tudtam egy darabig írni. Pedig pár napja írtam egy egész hosszú hozzászólást, de nem tudtam elküldeni. Kép

Bucska,
Nagyon megkésve, de én is szeretném őszinte részvétemet kifejezni. Azért örülök, hogy kezdesz kicsit jobb lelkiállapotba kerülni. Hiába, az életnek muszáj tovább menni.

Bogi,
Annak meg nagyon-nagyon örülök, hogy Te is előkerültél. Kép Kép Kép Az elszállt hosszú hozzászólásomban kérdeztem, hogy helyre jöttek-e a dolgok a férjeddel, és tudjátok-e már a pocaklakó nemét. De közben ezekre már megkaptam a választ. Kép Látom, másoknak is hiányoztál. Kép Én néha benéztem azért a győri topikba, hogy tudjam, mi van Veled. Kép Én is boldog szülinapot kívánok utólag is!!! Édesapád hol lakik? Ezek szerint messzebb Tőletek?
Ja, még azt is írtam, hogy egyik barátnőm lányának sem volt még foga egyévesen, és ő már utána is nézett, hogy van-e olyan fejlődési rendellenesség, hogy a gyerek végleg fog nélkül marad. Kép De persze nincs, náluk is kinőttek előbb-utóbb. Kép

Vaju, GyeZyu,
Köszi a cipős infókat Valamit akartam is válaszolni rájuk, de már elfelejtettem, hogy mit. Kép

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna!
Jó hallani felőled is! Kép
Van olyan, hogy a gyereknek egy-két foga nem nő ki, fogcsíra hiányában, de ez csak a tejfogakra igaz. Kép
Édesapám nem lakik olyan nagyon messze, Ásványrárón. Inkább az a probléma vele, hogy a szüleim elváltak már 15 éve, és eddig semmiféle kapcsolat nem volt köztünk. Annak idején a legjobb barátnőmmel ment el tőlünk, aki 7 évvel idősebb nálam, és azóta is együtt vannak, van két fiuk. Mikor Atival összejöttem, ő próbált minket összehozni (mivel egy cégnél dolgozunk mostmár minden Kép ), de nem igazán sikerült. Számomra ő olyan volt, mint egy idegen, mert nem ő nevelt, hanem a nevelőapám (a húgom édesapja). Amikor Lili megszületett, akkor kezdett változni a helyzet, mert mégis az unokája.
És hát mit ne mondjak, eléggé meglepődtem rajta, hogy mennyire odavan az unokájáért.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Utálom ezt az időt és hogy nem lehet kimozdulni a lakásból. A lányok mondjuk itt bent is jól eljátszanak, egyre többször egymással. Tami is élvezi a fogócskát, meg bújócskát Adrival.
Mi tegnap abbahagytuk a szopit, már rendre nem kérte este sem, hiába kínáltam. Így közös megegyezéssel beszüntettük a dolgot. Adri megint fogat növeszt, már piros a feneke, dől a nyála. Csak azt nem tudom, most melyiket növeszti, mert már így is kicsit előreszaladt. 14 hónapos és 12 foga van.
Sziasztok
Bucska
Búcsúzóul itt egy kép a lovasokról Kép Szerencsére a lóból nem sok látszik.
Kép
bucska
 
 


Bucska Paci!

Szuper a kép, és a lányok álomszépek.
Nem semmi, Lili 14 hónaposan az első fogával kűzd, Adrinak meg 12 van?
Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bucska!

Azért annyi látszik a lóból, hogy meg lehessen állapítani: a hátsó lovas és a ló erős hasonlóságot mutat Kép Ha Adrinak már ennyi foga van, hogy "szedted le" a ciciről? Vagy mindig ő hagyta abba?

Azt hiszem, Kata ma ráérzett a két lábon közlekedés ízére Kép Terpesz négykézlábból felnyomja magát állásba, és indul a részeg matróz. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

LÁNYUNK lesz.
Apa teljesen kétségbe van esve, nagyon fiút akart.
Remélem mire megszületik elmúlik a csalódottsága.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bucska! Gyönyörűek ezek a lányok még mindig, és azok a szőke fürtök! Csak külsőleg hasonlítanak, vagy viselkedésben is tök egyformák?

Gyezsu! Katának gratula!!! Nem esik sokat? Panka már elég stabil, de ez az átmeneti időszak azért elég gázos volt.

Bogi! Majd megvigasztalódik a férjed. Ha meg nem, akkor próbálkoztok még.Kép Lili örül a kistesónak? Amúgy meg legalább nem kell új garnitúra ruhatár. Ha tudjátok már a nevét, írd meg!

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!

Bucska,
Csatlakozom azokhoz, akik szerint nagyon szépek a lányaid! Kép

GyeZsu,
Igaz, hogy Lilinek még "csak" 8 foga van, de talán ciciről levétel ügyben már ez is okozhatott volna fájdalmas pillanatokat. De nálunk az esetek 80%-ában magától hagyja abba a szopit a kisasszony. Amikor pedig nem, akkor működik a kisújj bedugása a szájába, amit ettől jó nagyra kinyit. Viszont érdekes jelenség nálunk, hogy szopi után egy csomószor ott vannak a fogai nyomai a mellbimbómon. Apa tisztára el van hűlve ettől a látványtól. Kép Nekem viszont egyáltalán nem fáj és eddig hál istennek sebesedést sem okozott.

Bogi,
Gratulálok a kisebbik lányodhoz is! Kép Csak érdekesség, hogy Heni után (akiről végig mondták, hogy lány), Kristófot is végig lánynak nézték. Kép Ő igazi meglepetés volt abból a szempontból, hogy a szüléskor derült ki, hogy fütyije van. Kép Nem is készültem fiúnévvel, még Heni idejéből volt meg a Kristóf. (Mert akkor még nem vettük tutira az UH-ot, de miután Heni bejött, Kristófnál már szemernyi kétségünk sem volt. Kép) Persze 9-10 éve még más volt a technika, nem volt 4D meg ilyenek. Úgyhogy Náltok biztos nem lesz ilyen meglepetés. Én egyébként kimondottan örültem volna a két lánynak, de azért Kristófot is megtartottuk. Kép

Judit,
Járás szempontjából mi még ebben az átmeni időszakban vagyunk, bár talán már a vége felé. Lili elég sokat esik, de elég ügyesen. Szinte soha nem üti meg magát, legalábbis nem sír. Felpattan és megy tovább. Csak nálunk annyi a lépcső, hogy muszáj minden pillanatban résen lenni. Bár azon is elég jól közlekedik (ráadásul imád is lépcsőt mászni Kép), de ha egyszer elrontja, abból nagyon nagy baj lehetne. Szóval megyek a nyomában egész nap. Az óriásjárókában már csak a nagyokkal együtt marad meg. Kép

Puszi mindenkinek és jó hétvégét!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Jaksy Juliannának fogják hívni.
Bár nekem nagyon tetszik a Katica név is, de nem tudom, hogy ilyet lehet-e anyakönyvezni.
Bár ha ilyen hülye neveket lehet, akkor a Katicát miért ne lehetne? Kép

Nekünk is 2D-ben mondta a kislányt, 4D-ben nem is nézte.
Sajnos az arcát nem láthattuk úgy mint Liliét, mert ő végig takarta. Állandóan az arca előtt volt a keze. Kép
Azért aranyos.
Napra pontosan akkora, amekkora a terhesség.

Anna!
Akkor még reménykedjünk? Kép Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

GyeZsu
A szopit mindig magától hagyta abba, soha nem harapott meg. Kiderítettem, hogy a hátsó rágókat növeszti, meg is van duzzadva az ínye. Viszont ennek a sok fognak is megvan az előnye: nem kell már semmit összevágni, összenyomkodni, kiválóan rág a meglévő 12 fogával. Gratula Katának, most már csak győzd majd utolérni Kép

Judit
Nem tudom viselkedésben mennyire egyformák a gyerkőceim, a kicsi csupa mosoly, kedvesség és erőszakos, meg hisztis is. A nagy már okos, de nagyon barátságos, ebben talán hasonlítanak. Mind a ketten mosolyognak az egész világra, mindenkivel szóba állnak. Néha a frász kitör, mert bárki elvihetné őket, teljes bizalommal vannak az emberek iránt.

Anna
A lépcső nálunk is sláger, Adri állva szeretne lemenni. Keres egy kapaszkodót a lépcső oldalán és úgy megy le. Még nézni sem bírom, de nem lehet rávenni, hogy négykézlábra ereszkedjen. Igaz, hogy ő már teljesen stabilan megy és most keresi az új kihívást.

Bogi
Nézze apa is az előnyös oldalát a dolognak. Amit Judit írt, az tök igaz és elég költségkímélő megoldás, tényleg nem kell sok dolgot venni a kicsinek. A játékok is közösek, ráadásul ahogy elnézek másokat, az azonos nemű gyerekek jobban egymásra találnak, mint az ellenkező neműek. A gyerekek elég sokáig az azonos neműek közül választanak barátokat, még általános iskolában is ritka, hogy lányok és fiúk barátkozzanak, együtt játszanak. Nálunk már ezerrel megy a babázás, homokozóban a főzés, mondjuk Tami egész másképp játszik, mint Adri, de láthatóan ez őket nem zavarja, mert remekül megvannak.

Tök hülye érzés, hogy feszül a tejtől a mellem, mert Adri már nem szopik, viszont nekem még nem apadt el. Viszont még mindig nem jött meg, nem tudom, nincs-e valami gáz velem.

Mindenkinek jó hétvégét, sok sétát a jó időben, reméljük lesz benne részünk.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Bogi! Szerintem a Katica név benne van az utónévkönyvben. Itt az interneten szerintem utána lehet nézni, hogy anyakönyvezhető-e.

Bucska! Azért nem ártana, ha elmennél nőgyógyászhoz, nem? És fejed a melled, hogy ne gyulladjon be, vagy csak hagyod, hátha magától elmúlik? Azért érdekel, mert én nem tudom mit kell majd csinálnom, ha Panka bemondja az unalmast. Eddig szépen csökkent magától a tejem, ha egy-egy szopiról lemondott.

Anna! Panka is mindig szinte fenékre esett, hál istennek, de azért ha fáradt volt, akkor néha beütötte a padlóba a fejét. Tegnap találkoztam egy kismamatársammal, neki is 14 hónapos a babája, erre a macskakövön rohangászott, az anyja nem is figyelt rá. Teljesen elképedtem, erre kiderült, hogy a gyerkőc 8 és fél hónapos kora óta jár.Kép

Most befejezem, mert Panka belázasodott és rohanunk az ügyeletre.Kép

Judit
vaju
 
 


Sziasztok!

Bogi
Ma már elég jól be tudják saccolni a dolgot, nemigen szoktak tévedni. Ha nem egyértelmű, akkor inkább nem foglalnak állást. Legalábbis a tisztességes orvosok. Egyébként is könyveljétek el, hogy lány, "szokjatok hozzá" a gondolathoz, legfeljebb kellemes meglepetés ér.

Vaju
Nem fejem a mellem, mert attól csak még több lesz a tej. Esténként beborogatom egy kis hideg vizes ronggyal. Néhány hét alatt elapad. Legalábbis Taminál is így csináltam. Adri is szalad már, mindenki el van hűlve, aki látja. Viszont beszélni nem akar. Remélem nincs komoly baj Pankával.
Üdv
Bucska
bucska
 
 


Sziasztok! Panka pénteken belázasodott 37,6 volt, de semmi tünete nem volt az étvágytalanságon kívül. Felhívtuk az orvost, aki azt mondta ez még lehet a fogzástól. Szombatra viszont már reggel 38 volt a láza, és a gyógyszer sem enyhítette, felment 38,3-ra. Bevittük az ügyeletre, hát vírusos mandulagyulladás. Azért sem eszik, mert fáj neki a nyelés. Este elég sokat hűtőfürdőztük, hajnalra viszont lement a láza, ma nem is adtam neki lázcsillapítót, csak az antibiotikumot. Csak szegényem legyengült, néha amikor megy úgy himbálózik, mint aki ivott. Most alszik, éjszaka sem volt vele gond, csak nappal nagyon nyűgös. Ma például annyira sírt, hogy menjünk ki sétálni, hogy esőben ki kellett vinnem. Na akkor megnyugodott.
Na megyek vasalni, mert a barátnőm küldött babarucikat Németo.-ból, olyan édesek! Van két fürdőruci is ilyen kis méretben. Tudom, hogy a bugyika is jó nyáron, de ezeknek a fürdőruciknak akkor sem lehet ellenállni. Barátnőmnek 1 évvel idősebb a lánya, így most még rendesen megúszom a ruhavásárlásokat. Nyárra nem is veszek semmit, csak majd egy esőkabátot akarok venni.

Na puszi mindenkinek: Judit
vaju
 
 


Sziasztok!
Vaju
De jó neked, hogy nem kell venned semmit. Nálunk Adri örökli Tami ruháit, már ami olyan állapotban megmaradt. De ha Taminak megyek vásárolni, neki is veszek mindig. Szóval hiába van egy csomó ruhánk, mégis rengeteget költök rá.
Hogy hogy antibiotikumot szedtek vírusos betegségre? Én úgy tudom, csak a bacilusok ellen jók az antibigyók. Különben adjál neki vagy élőflórás joghurtot (ez az olcsóbbik megoldás), vagy Protexint (ez elég drága, patikában lehet kapni), mert az antibigyó kiöli a baktériumokat a bélflórában is és abból később még lehet baj.
Remélem már jobban van a kiscsaj.

Szombaton kinn voltunk a Városligetben, Tami és Adri hemperegtek a fűben, jó nagyot sétáltunk. Ma meg kertészkedtünk egész nap, szerencsére nem esett az eső.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: