Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lányok!
Én mindent bébiételes üvegben fagyasztok le Dórinak. Lazán tekerem rá a tetejét, de amikor megfagyott akkor rá lehet rendesen. Azért szeretem mert így tuti egy adagot veszek elõ csak. Soha nem durrant szét vagy repedt meg!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata
Köszi a választ, emlékeztem, hogy már írta vki ezt, de nem tudtam, hogyan kell Kép

bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, csak lusta voltam írniKép
Hétfõn megkapta Ádám a 3 hónapos oltást. Aranyos volt, csak akkor sírt, amikor szúrták, aztán már vigyorgott. Kapott egybõl egy lázcsillapító kúpot, biztos ami biztos. Meg is mérték, 5 kiló 60 deka, 62 centi hosszú. Nálunk a dokinéni soha nem témázik a súlyán. Azt azért mindig megkérdezi, van -e elég tejem, mondom az van. Látja, hogy milyen kis ügyes, izgõ-mozgó vigyorgó Ádám, akkor a súlya nem téma.
Aztán a szuri után a délutánt végigaludta az uraság, csak este ébredt fel. Akkor raktam a lábára borogatást, mert már bedagadt neki. Cicizett egy jó órát, visszaaludt. De éjszaka 2 óránként felébredt, mert fájt a lábaKép Mivel õ csak hason tud aludni, rossz volt neki, mert nyomta a lábát. Ha meg megfordítottam, úgy meg nem tudott aludni. De aztán párnákkal kitámasztottam és valahogy oldalt sikerült aludnia. De a tegnapi napot is majdnem végigaludta (én is) A combija már ma reggelre nem volt bedagadva, de azért még borogatom. Ja, meg szerencsére nem lázasodott be.
Ma reggel jól kitolt velemKép Mikor felébredt, jól telekakálta a pelust. Tisztába tettem, mentem összeágyaztam. Visszamegyek, gyerekecske vigyorog, magyaráz, csak furcsa szagaKép Megint tele a pelenka. Megint tisztába tettem. Pakolászok tovább. Aztán veszem ki a kiságyból, megint furcsa a szagaKép 3* tettem tisztába ma reggelKép Úgy látszik csak a tiszta pelenkába jó kakilni. Na jó, biztos azért volt ez a nagy rakás, mert már 4 napja nem volt semmi. De birom, mert már mindenfelé kalimpál a kezével, így a kakás pelenkába isKép Nem gyõzöm lefogni, meg letakarítaniKép
A szopival már elég ügyes. Éjszaka nem kell már a pohárból a lefejt tej, nappal néha igen. De például vasárnap szinte egész nap cicin volt. 2 óránként evett, és mivel még mindig nem tökéletes a technika, egy evés eltart 30-40 percet, de van, hogy egy órát is. De elég neki egy cici, a másikat fejnem kell. Valamelyik éjszaka is szopizott, én meg elaludtam. Azt álmodtam, hogy lefejtem, el is mosogattam. Biztos ti is álmodtatok már így, hogy teljesen olyan volt, mintha tényleg megcsináltam volna, így nyugodtan aludtam tovább. Késõbb felébredtem, Ádám aludt cicivel a szájábanKép Én meg kelhettem fejniKép Próbáltam, hogy nem fejek éjszaka, de muszály. Pár óra alvás után már nagyon feszül a cicim. Amikor kihagytam (6 órát) reggel 4 és fél deci tejet fejtem le(csak a jobb-ból, amibõl nem szopott Ádám). Az sejó, ha nincs tej, de ez se egy leányálom. Olyan napi 8 decit elvisznek tõlem az anyatejgyûjtõk.
De ez is érdekesen mûködött. Ádám 6 hetes koráig kiöntögettem a fölös tejet, igaz sajnáltam. Aztán mikor elõször vittem tanácsadásra (védõnõ nem járt nálunk, gondoltam akkor megyek én) megkérdeztem hogyan lehet tejet leadni. És a védõnõnek fogalma nem volt! Azt meg tudta mondani, hogy hol a gyûjtõ. Én mentem be kérdeztem meg hogyan kell. Azóta naponta, kétnaponta jönnek a tejért. De azért magunknak is rakok a fagyasztóba, biztos ami biztosKép
És szombaton átfordult a hátáról a hasára! Igaz, nem úgy sikerült, ahogy Õ gondolta, mert a keze beszorult a hasa alá, nem bírta kiügyeskedniKép Azóta nem próbálkozott. De a nagyi vett neki habtapi lapot! Majd pénteken jön (õk 30 km-re, Kiskunfélegyházán laknak) akkor kipróbáljuk!
Meg felfedezte a kezeit, olyan cuki! Állandóan fogja az egyik kis keze a másikat, forgatja, nézegeti. És folyton rágja az öklét. Ez még nem lenne gond, csak amikor úgy sikerül, hogy az ujját nyomja lefelé a torkán és majdnem meghánytatja magát...Rám meg a szívbajt hozza, mikor öklendezik. Jó játék!

Zsuzsa!

Nagyon szép a profilodban az írás! És cuki a nevetõs kép Elõdrõl! A kép szélét hogy csináltad? Csalános én sem voltam! Lehet, hogy valami vitaminhiánytól volt? De majd Áfonya hátha tud segíteni! Éjszaka én is igyekszem nem szólni Ádámhoz, de rendszerint nem bírom kiKép annyira imádom. Õ mostanában tök jól alszik éjjel (kopp-kopp) este 8-tól alszik, éjfél, 1 óra körül szopi, aztán hajnal 4-kor, és olyan reggel fél 7 körül szoktunk kelni. Szerencsére kaja után egybõl alszik is vissza. Már egy jó hónapja tartja ezt az éjszakai ritmust. (kivétel most az oltás miatt)
De ahogy olvaslak benneteket, látom a nagyobb babák se alusszák át teljesen az éjszakátKép Apja szerint, amíg fõiskolára nem megy a gyerek, addig úgysem alszom nyugodtan éjszakánként. KösziKép
Most meg szétszedte a babatornáztató oldalátKép Úgy látszik össze kell ragasztani.

Na megyek, mert már sokat írtam!

Szép napot Nektek!

Kép

Betti és Ádám, aki ma 14 hetes

Kép

Betti
fodbetti
 
 

 
 

Sziasztok,
Reg nem jartam itt.

Zsuzsa
Koszi,jol telt az unnepeles,Alex imadta az ettermet.Az egyetlen hatranyos dolig hogy en tudtomon kivul valami fokhagymas pulykat rendeltem es Alex masnap iszonyu szagut kakilt : )))
En sem voltam kiuteses de amit leirtal az eleg kemeny volt.
Bringa
Nalunk alt 25 c vn de a talan a foldon kicsit kevesebb,szoval le lehet raknimajd.eg egyenlore jol elvan a kanapen,no forgas en meg ulok melette es szorakoztatom.

Csipovizsgalat
Ugy ltszik mindenhol mashogy van.Mi el mentunk a 6 hetesre a Heim Palba mert a helyi ortopedus beteg volt.Mar meggyogyult de a heten megis Heimbe kell visszamennunk ha mar ott kezdtunk,szoval allhatunk sorba.Remelem apa birja majd turelemmel: ))’

Betti
Nagyon ugyes vagy,latod hogy sikerul ez.Sajnos en meg pont a forditottja voltam,nagyon jo volta technika csak nem volt sok.Bar meg mindig van.
Adam edes nagyon a kepeken!

Bringa,Zsuzsa
Mi mindig 6* eszunk miota beallt a rend.Es milyen pontos az oraja,jobb mint egy Svajci : )

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok,

Nórikám taknyos, nagyon szuszog szegénykém az orrszívást utálja, de kénytelen vagyok leszívni neki. Gergõvel ma is voltunk a fülészeten sõt mehetünk pénteken is. Nagyon sok váladék jön ki az orrából amikor szívja a dokinõ. Persze ma is sírt (ordított) szegénykém. Olyan erõ van benne, hogy ketten alig tudtuk lefogni szegénykémet. Tudta, hogy hova megyünk ma, de azért útközben megkérdezte melyik doktornõhöz megyünk. Mondtam neki, hogy a fülészetre. Erre õ (olyan aranyos volt)azt mondta, hogy "szerintem oda nem menjünk" mondom neki hogy hát le kell szívni az orrodat, hogy meggyógyuljál, mire õ "hát kár".
Tegnap óta márr én is náthás vagyok, folyik az orrom, fáj a torkom Kép Elegem van a télbõl, meg ebbõl a takonykórból. Olyan bánatos voltam este.
Remélem a Nóra nem esik jobban bele. Szegénykém még ilyen náthásan is úgy mosolyog.

Zsuzsa
Megnéztem a profilodat, nagyon aranyos Elõd a képen. Mem lehetett könyû Nektek, de az a fontos, hogy sikerült és lett egy szép, ügyes, egészséges kisfiad. Gondolom Õ kárpótol mindenért.
Boldog szülinapot így utólag is.
Gergõnél én is olvastam ezt az altatós könyvet és nálunk be is vált. Nem kelett egy hét és magától elaludt éjszaka és nappal is, pedig elõtte mindig ringatni kellett.
Nórit már rutinosan nem a kezünkben áltattuk, hanem betettük a kiságyba és ott szépen el is aludt. Néha sírt, vagyis inkább nyöszörgött, olyankor megsimogattam megnyugodott, ja és cumifüggõ, beteszem a szájába a cumit, azzal alszik el, aztán kiköpi amikor elaludt. Érdekes a Gergõnek nem kellett a cumi, õ úgy két három hónapos korában megtalálta a hüvelykujját és azt szopizta elalvásnál. További sok sikert Kép
Nektek ki a védõnõtök? Nálunk egyszer volt kint amikor hazajöttünk a kórházból. Bár nem hiányzik a látogatása. Tényleg Ti kaptatok az önkormányzattól pénzt (10.000 Ft)? Nekünk a védõnõ vette fel az adatokat, mondta, hogy minden újszülött kap és majd személyesen hozzák ki, de még nem jelentkeztek. Inkább csak átutalnák Kép Kép

Betti
Szerintem fõiskolás korában sem fogsz nyugodtam aludni, mert akkor azon izgulsz, hogy hol van és mikor ér már haza..nincs e baja stb. Kép

Fejés: Én nem fejek semmit, beállt úgy hogy annyi van amennyi a Nórának kell. Azért nem is akartam mert a Gergõnél mindig fejtem minden kaja után és mivel õ kétóránként evett éjjel nappal, mire lefejtem és elmentem aludni, szinte már újból kelhettem fel a köv. kajáláshoz. Három hónapos koráig fejtem mindig, aztán már csak akkor amikor nagyon muszály volt.

Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Betti!
Olvastam a szülesedröl es arrol,hogyan nehezitettek meg Nektek a szopast-szoptatast!KépKépKépKépNagy szemetsegnek tartom,hogy ilyen letezik meg.KépKép)
Es mar jo ideje nem lattam az irasod,mert kerestem.(nem vagyok mostanaban mindig net-közelben)-
DE!
Ugy szoritottam(ha nem is mondtam!),amikor lattam a szopi topikban, hogy megprobalod ujra a szoptatast!
Es nagyon nagyon örülök,hogy sikerül!KépKépKépKépKépOlyan jo,hogy Neked is lehet ebben az elmenyben reszed.Es persze Ádamnak is nagyon nagyon fontos!
En azt szoktam mondani(legyszi a nem szoptato mamik ne vegyek tölem rossz neven,de tenyleg el nem tudom kepzelni), hogy fogalmam sincs, mit csinal egy anya a gyerekevel,ha nem szoptatja.Marmint en annyi idöt töltök szoptatassal es annyi ideig vagyok "cumi",hogy emiatt el sem tudom kepzelni.Mivel nalam sosem volt szükseg cumisüvegre....Remelem erted (es ertitek többiek,ha ovassatok)

Szoval tök jooooo!
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Betti!

Én is hiányoltalak a másikban, de jó, hogy ide benéztem!
Nagyon örülök, hogy ügyeskedtek Ádámmal!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!

Elõdöt kissebb korában is altatni kellett? Csak hogy mire számítsak! Mert Ádám olyan, ha álmos, nyüzöge, fordítom hasra és már alszik is.Se ringatás, se cici, se semmi. Este 8-tól reggel 6-ig alszik, igaz kétszer eszik éjjel is, de nem ébred fel nagyon. Nappal alszik még délelõtt egy órát, délután kettõt. De írjátok Bringával, hogy milyen nehezen megy az elaltatás. Nálunk is ez lesz???
Gratula a 2. fogacskához! Kérek fogas képet Elõdrõl! Na meg akkor nem csak az én fiam szeret tiszta pelusba kakálniKép És bldog 180 naposságot Elõdnek!Kép

Kataa!

Alex nagyon ügyi, hogy 6* eszik! Ádám van, hogy 12*. De hátha ügyesedik még õ is.

fkata!

Miben más az orvosi orrszívás, mintha otthon porszívóznád az orrát? Szegény Gergõ, elhiszem hogy utálhatja! Remélem gyógyul és nem kell már sokszor menni. Kis Nóri babának is jobbulást!

Nálunk nem fél Ádám a porszívó hangjától, meg az orrszívást is jól tûri. Esténként ki szoktam takarítani az orrát, mert nagyon száraz a levegõ, és minden szutyok lerakodik benne. Meg nem tudom, hogy ez miért van, de ahogy szopizik, belemegy a tej az orrába. Nem mindig, de elõfordul. Én csinálok valamit rosszul??
Miért kaptatok pénzt az önkormányzattól? Mi nem kaptunkKép

Kryss!

Nagyon aranyos vagy! Olyan jól esik, hogy így ismerve-ismeretlenül gondolnak az emberre!

Azt tegnap elfelejtettem írni, hogy olyan cuki Ádám, segít tartani a cicitKép Mindig bedugja alá a kezét. Gondolja, itt van ez a lógó cici, tartom le ne essenKép Neki is feltûnt, hogy nem vagyok már 18 évesKép

Sziasztok!

Betti és a 99 napos Ádám (kiszámoltam!)Kép

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok

Nórikám még taknyos, reggel is le kellett szívni az orrát mert annyira szuszogott és nem kapott rendesen levegõt. Olyan sûrû jött neki az orrából. Bocs, nem részletezem.

Zsuzsa
Elõdnek boldog fél évességet!
A Gergõnél nekünk is volt tejtesónk, a szomszéd házból. Volt egy idõszak, hogy vigyaztam is rá. Kb. olyan 4-5 hónapos korától egy kislány volt, tehát nekem egy idõben két babám volt Kép
Írod, hogy az elején küzdötettek a tejcsiért. Nagyon ügyi és kitartó voltál, hogy végülis sikerült szopotatni, ráadásul egy másik babának is jut belõle.
Az ovi hiányzik a Gergõnek, neki az lenne a büntetés ha nem járhatna. Fõleg a nagyobb lányokkal szokott játszani, van egy szerelme is (Réka)Kép ez tegnap derült ki, én vagyok a másik szerelme. Lehet, hogy egy kicsit korán kezdi, nem? Kép
Tényleg jó, hogy itt a park, ráadásul nekünk a lakásunk is a parkra néz.

Betti
Az ottani orrszívó olyan ipari Kép jellegû, és az a rész amit az orrába kell tenni az is más (legalábbis attól ami itthon van), és miközben szívja egy fecskendõvel az orrába vizet is nyom. Ahogy elnézem egyébként felnõtteknek is szokták csinálni.
Nálunk tavaly vezették be, hogy minden újszülött kap tízezer forintot. Talán ez volt az elsõ jó húzása a polgármesternek Kép
Nálunk akkor szokott tejes lennia gyermek amikor éppen a legjobban jön a tej és kiköpi a cicit, miközben abból csak úgy spriccel a tej, ilyenkor nem gyõzök gyorsan odatartani egy pelenkát, hogy ne ázzon el minden. Egyébként amikor szoptatsz érdemes egy kicsit elnyomni a cicit az orrától így levegõt is jobban kap és nem teríti be az orrát a cici.
Lehet, hogy Ádám azért fogja a cicit, mert ugye fiú Kép és már most észrevette, hogy ez nem is olyan rossz érzés Kép Kép

Kata és Nóra 2 hó
Katalin (fkata)
 


Sziasztok
Képzeljétek, Hanna vasárnap óta magától ül, persze csak elõrehajolva, féloldalasan, úgy, h egyik kezével támaszkodik. Olyan ügyike! Meg olyan gyorsan odakúszik hozzám, hogy csak na!(csak hogy vmivel tudjak dicsekedni, ha már a z alvással nem tudok Kép

Kataa
Köszi, ma vagyunk 25 hetesek Kép )Örülök, h Alex jól viselte az oltást!

Zsuzsa
A Lõdi nagyon cuki bnév KépHanna nem horkol, bár néha-néha hangosan veszi a levegõt. (azaz horkol?) KépJó, h számolod a napokat, én mindeig abból vonok le 5 napot Kép

Fkata
Sajnálom Nórit (meg téged Kép )mert utdom milyen a tak_ny szívás Kép

Betti
Ádám alvókája is jó!!! Nálunk az elalvás már okés, csak az éjszakai felébredésekkel van probléma. Cicivel akkor is bármikor elalszik persze KépDe este meg napközben is ált. magától.

Kryss Én is így érzek. Még azon is csodálkoztam, h azok, akik négyóránként etetnek, mi a fenét csinálnak a gyerekkel??? Kép Kép Kép Persze most már más a helyzet, mert jól lefoglalja magát.

pusssz,
bringa és hanna (ma 175 napos Kép )
bringa
 
 


Sziasztok
Képzeljétek, Hanna ma összvissz 1 órát aludt (2,5-3-at szokott napközben). Pedig éjjel megint 100-szor keltett Kép
Meglátjuk mi lesz. Igaz, most a szokásos 8 helyett fél 8-kor ájult be Kép

Zsuzsa
Én is néztem Beszti tábláját, hogy egyidõsek vagyunk (húúúúú de nagyképû vki Kép
Hannának rengetek beceneve van, leggyakrabban Panci-manci-nak hívom. De ebbõl sokszor Panyesz lesz Kép De mis is becenevesek vagyunk, apával is Kép
Amikor a párod dolgozik, jussak eszedbe én: 1 hónapban kb. 1 hetet van itthon, a többi idõben külföldön keresi a pénzt Kép S nagyon hiáynzik!!! De már két éve így van. Lehet, h csak nyárig. Kép

Fkata
Taknya-maknya van még?

bringa és hanna (25 hét)
bringa
 
 


Sziasztok!

Megjártuk ma is a fülészetet. Szegénykém a váróban mondta, hogy inkább menjünk haza. Persze megint volt sírás. Kedden megyünk megint. Ha nem fog már köhögni akkor nem kell leszívni többet azt mondta a dokinõ.
Nórikám orrát is szívom, vagy ha látok benne vmit fülpiszkálóval kiszedem. Szuszog még mindig pedig nem is jön ki sok az orrából. Most is csak egy -egy fika jött ki. Minden orrszívás után úgy megharagszik. Még utána is szipog szegény, olyan nehéz megvigasztalni.

Apa ma és holnap nálunk sincs. Ment a munkahelyétõl "okosodni", két napos tréning, úgyhogy csak honap este jön haza. Le is megyünk holnap anyukámékhoz, jönnek a bátyámék is.

Zsuzsa
Miért kell a védõnõhöz mennetek? Mi nem tudom, hogy megyünk e, majd meglátom mi lesz a lyánnyal. Bár a keddünk elég sûrû, mert délután rendel a fülészet is, és a Nórával szintén délután kell menni a csípõvizsgálatra.
Tök ari lehet Elõd, amikor beindul a távirányítóért. A távirányító nálunk is nagyon bejött. Gergõ lekoptatta róla a számokat és tele volt karcolásokkal a kis fogaitól. Ja már nincs meg az a távirányitó Kép Egyébként mindent imádott megrágni és a szájába venni.


Bringa
Nagyon ügyi lányod van, hogy már ül és mászik is. Ma Nórikám is nehezen aludt el, szinte küzdött az alvás ellen. Majd leragadtak már a szemei, de mihelyt becsukta már nyitotta is ki.
Hanna! Irgum-burgum! Tessék szépen aludni, hagyd anyát is pihenni.

Szép álmokat
Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Sziasztok,

Éjszaka jól aludtunk mi is, négykor keltünk aztán hétkor. Egyébként úgy szokott lenni, hogy kilenc fél tíz felé van az, hogy mindkét gyerek szunyál már. Egy óra felé kel a Nóra elõször, azután négy és öt között, de ilyenkor sajna már nem alszik vmi jól. Forgolódik, nyögdécsel, lehet, hogy a hasa fáj, pedig látni rajta, hogy aludni, de amikor nagy nehezen elalszik akkor is csak egy fél órára, utána fent van.
Anyukámék Besnyõ felé laknak, egy sorházban. Voltak a bátyámék is, a két gyerek Gergõ és az unokatestvére jól eljátszottak, bár mindig volt vmi amin vitatkoztak.
Én is olyan vagyok, hogy hiába alszika gyerkõc ha forgolódik és nyöszörög én is felkelek rá.
Ma voltunk az Ikeában vettünk mûanyag dobozt amibe bele tudom tenni a Gergõ autóit. Már annyi van, hogy nyithatnánk egy játékboltot, de mégis mindig autó kell neki, anyósom is jön minden héten és mindig hoz egy autót, mondtam már neki, hogy ne hozzon mert annyi van,de mégis, persze a Gergõ örül neki csak kellene már egy külön szoba az autóknak.

Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


sziasztok
Hát, mi sajna továbbra sem alszunk.Nagyon szeretném már, ha ez megoldódna. Próbáltam az Aludj jól... könyvet is, de csak este bírtam (mivel negyed óráig sírt csak) de éjszaka egyszerûen nem bírom, s most már este sem, ha sír. Nem is akarom, h sírjon. Így viszont most sokszor kelünk. Ehj, de jó volt, amikor csak kétszer keltünk Kép

Kata
Így van, én sem tudok aludni, ha Hanna forgolódik, pedig régebben rendszerint minden ébredése elõtt 1 órát csinálta, gondolhatod, mennyit aludtam akkoriban Kép

Zsuzsa
Nektek is gratula az éjszakákhoz, csak irigykedem!!! Kép Úgy néz ki, mindenki elõre fejlõdik, csak mi vissza Kép

bringa és hanna (25 hét)
bringa
 
 


Bringa!

Mélyen átérzem a problémádat.... A nagyobbik lurkóm mindig rossz alvó volt. Úgy is mondhatnám, hogy gyenge kezdés után erõs visszaesés következett be kb. féléves korában. Pedig mi is minden tuti módszert kipróbáltunk. Most az a "vicces" helyzet állt elõ nálunk, hogy nem a 10 hetes kiscsaj miatt éjszakázunk... Õ alszik, mint a bunda, este 11-tõl reggelig. DE: nagyon érdeklõdõ, okos gyerek, egy csomó verset, mesét kívülrõl tud, 9 hónaposan már járt. Valószínûleg Hanna is ilyen típus, fõleg, hogy már ülKép.
pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok
En is bejelentkezem kozetek mar regen olvaslak benneteket es most ugy gondoltam irok is.
Gratulalok minden kisbabahoz megneztem a profilba mindenik kepet nagyon aranyosak.
Alvasal nalunk most vegre nincs baj este 10 kor lefektetem es reggel 5 ig alszik akkor szopi es azutan 9 ig meg durmol egyet de akkor mar tobbet nyegodozik es forgolodik .
Kata
Az en fiam Robert is dec 11 en szuletett!!!
Ok most hagylak is benetek mert a fiam mar ebredezik es egyre erosebben kezd sirni.
Emese es Robert 2 ho es 5 nap
mokuci
 
 


Emese
Üdv itt Kép

Zulu
Hát ez megnyugtató Kép Szóval akkor ne is törjem magam? Egyébként én is gondoltam már arra - mert olvastam is vhol - hogy a nagyon aktív gyerekeknek kisebb az alvásigényük, meg hogy nem is alszanak olyan mélyen. Ha ezt biztosan tudnám, akkor nyugodtabb szívvel kiköltöznék a szobájából, csak a bölcsõhalál miatt félek. Légzésfigyelõnk nincs (apa szerint túlzás), és hanna persze hason alszik.
Lányok, akiknek külön szobában van a babu, van légzésf.-ök?


Zsusza
Merre jársz? Készülsz a féléves ünnepségre? Kép

Betti
És te?

bringa és hanna
bringa
 
 


Szia Emese, gratulálok a kisfiadhoz. Húú mennyi maci, kinek a kedvence? Nagyon jó Nektek, hogy ilyen jól alszik.

Bringa
Úgy veszem ki a szavaidból, mintha régebben jó alvók letettek volna. Így van vagy csak én értettem félere? És mitõl változott meg? Nálunk a Gergõ 1 éves volt amikor átaludta az éjszakát, de még akkor is egy ideig néha megébredt, de ha megsímogattam, vagy csak kiszoltam az ágyamból hogy pszt akkor aludt tovább. Szóval amikor már nem szopizott egyáltalán, bár lehet, hogy a szopinak nincs köze hozzá. Kitartás!

Nóra mostanában azt csinálja, hogy késõ du-án, kora este alszik el,(ilyenkor képes több óra hosszát aludni 3-4) és úgy kell felkeltenem fürdetéshez. Szerencse, hogy utána azért visszaalszik.

Zsuzsa
Veletek mi újság?
Sziasztok Kata
Katalin (fkata)
 


Bringa,
Reka elso naptol kezdve kulon alszik, legzesfigyelonk nincs es nem is volt. Na persze elso hetekben minden 5 percben bementem megnezni, lelegzik-e meg, de ezzel mindenki igy van gondolomKép Ja, es o is csak hason tudott jol aludni szinte kezdetektol. Es a mai napig halozsakban alszik, mert annyit mocorog, vandorol az agyban, reggelre megfordul altalaban /de neha beszorul keresztbenKép/, van, hogy a sarkaba kucorodik, sot, ujabban ulve alszik elKép Kepzeld el, nem akar elaludni az istennek sem. Acsorog. Elfarad. Leul. Elfarad. Eloredol. AlszikKép Iszonyu hajlekonyak meg, el nem birom kepzelni, hogy tud igy aludni. Aztan ha melyen alszik, eligazgatomKép

-Afonya
afonya
 
 


Kata
A macik az remelem Robert kedvencei lesznek mert o kapta oket az ismerosoktol. Mindenki aki meglatogatott macit vett neki meg van egy par ami mar nem fert bele a kisagyaban.

Kedden megyunk a ket honapos szurira, mar elore felek a kovetkezmenyitol.Kép Remelem nem lesz olyan remes.
Szep napot nektek en most megyek fekudni.
mokuci
 
 


Zsuzsa
Elõdnek boldog félévességet. Ma van ha jól tudom.

Emese
Még mi is szurim elõtt állunk, nem kaptuk még meg mert meg volt fázva Nóri, majd talán a jövö héten.
Katalin (fkata)
 


Zsuzsa
Naaaaaaaaagyon boldog félévességet Nektek!!!! Hogy ünneplitek?

bringáék
bringa
 
 


Lõdike!Kép

Boldog félévességet! Fél tortát nem tudok küldeni, csak egy puszit és egy kis kutyás képet! Szólj anyukádnak, hozzon ide a monitor elé, hogy meg tud nézni! Nõjj nagyra és legyél ügyes és okozz sok örömet és boldogságot a szüleidnek továbbra is!Kép
Kép

Betti néniKép

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Bringa!

Nagyon ügyes Hanna, hogy már ül! Olyan gyorsan ügyesednek, napról napra többet tudnak. Jobban alszik már?

fkata!

Olvastam, hogy Nóri felébreszti magát a kalimpálásával. Hason nem tud aludni? 2 hetesen én is azért kezdtem el hason altatni Ádámot, mert folyton kalimpált. Azóta csak így tud elaludni. Akármilyen álmos is, ha a hátán van, nem alszik el, de ha átfordítom, már húzza is a lóbõrtKép
Gergõ jobban van már?

Emese!

Üdv itt!Kép Tök cuki Róbert a sok maci köztKép Nem biztos, hogy gond lesz a 2 hónapos oltással, nálunk Ádám észre se vette.

Áfonya!

Megint jót mosolyogtam az írásodon! Édes lehet az ülve alvó Réka!Kép

Ez az ágyban forgás nálunk is megy. Ha felébred, elkezd vándorolni, és úgy hason kúszva megtesz egy teljes kört. Az ágy szélére párnákat kell pakolnom, nehogy leessen.(merthát Ádám nem a kiságyában alszik, hanem velem) De már nagyon megy neki ez a kézen támaszkodás. Már akár 10 percig is szép magasan tudja tartani a fejét és úgy nézelõdik. Nyögés nélkülKép Mert eddig nagy nyögések kíséretében ment ez a mutatvány, mert hát csak nehéz a fejeKép
Kapott habtapi lapot is, tetszett neki, jó alaposan szemügyre vette. Csak azt nem tudom, melyik felére tegyem a gyereket? Mert van egy kicsit rücskös és egy sima oldala?!
Nem tudom, Ti hogy vagytok a nagyikkal? Mert az én anyukám folyton arra szeretne rávenni, hogy mostmár adjak almát Ádámnak, mert õ már nekem 6 hetes koromban adott. Hozott is tényleg finom almát, ami nem vegyszeres, meg mindenféle reszelõt, turmixolót. De én nem adok neki féléves koráig csak tejcit. Még jó, hogy anyukám csak hetente egyszer jön.

Na megyek dolgomra!

Sziasztok!

Betti és ÁdámKép

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Betti
Kitartás! Engem állandóan azzal nyüstölt anyós, hogy milyen képtelenség, hogy ennek a szegény gyereknek nem adok teát. De a magabiztosságom végül legyõzte Kép

Kata
Csatlakozom Bettihez. Hasonló okokból alszik hanna hason (és õ is csak úgy, ált. még a babakocsiban is)

Áfi
Köszi, azt hiszem holnaptól (akkor jön meg a párom) megpróbálkozunk a különalvással. amúgy is úgy terveztem, hogy féléves korában, hát itt az idõ Kép

bringa és hanna (25 hét)
bringa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!

Milyen babkocsit vettetek? És hogy csináltad az anyatejszínhabot??? És majd felül, ha úgy gondolja, lehet, hogy nem is soká.
Nekem egy barátnõm azt mondta, semmit ne siettesek, amit a baba nem magától akar csinálni, meg addig örüljek, amíg ott marad, ahová teszem, mert aztán, ha beindul, szaladhatok, aggódhatok eleget.
De azért, ha lehet, kérünk féléves képeket!

Bringa!

Igen, a tea! Engem is nyúz anyukám, hogy biztos milyen szomjas Ádám, miért nem kap teát, mert bezzeg az õ idejében... Dehát teát késõbb ihat eleget, nem? Szóval ilyen téren nem hallgatok anyukámra.

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


SZiasztok!!
Jo reggelt mindenkinek. Nalunk ma kakis nap volt, haromszor kakalta le ma a pelenkazot, kulonben sokat kinlodunk a kakalasal mert ujabban csak harom naponkent van. Mi szoktunk teazni neha neha ha mar ket napja nincs szeklete akkor fozok kamilla teat es abbol szoktam adni neki egy keveset.
Zsuzsa
Boldog felevesedest!!!!!
Mi is gondolkodtunk a kikoltoztetesen de sajnalom meg kitenni mert sokszor ejszaka ha megebred akkor odatartom a kezem es megfoja az ujjam es ugy alszik tovabb.

Emese es Robert
mokuci
 
 


SZiasztok
Lányok
petike is azért alszik hason többek közt mert felébreszti magát ha a hátán alszik mert néha kalimpál a lábával és belerug a pörgö-forgo játékába ami az ágyánfügg és felébred .forogni is szokot álmában néha azt veszem észre hogy leteszem normálisan az ágyba este és éjszaka mikor fel kell enni-inni akor már forditva van Kép de néha ezt ébren is csinálja .

Zsuzsa
ilyet petike is csinál hogy szeretné apját megmászni de sajna még nem tud mászni igycsak erölködik és mérges lesz amiért nem tud fejebb mászni bár ha megtámaszuk a lábát akor már eltudja lökni magát és ugy halad de ezt se mndig csinája inkább csak forog .

Emese,Zsuzsa
mi egyátalán nem akarjuk kiköltöztetni a szobánkbol nekünk pont jo igy hogy a kiságy ott van az ágyunk mellet igy haljuk hogymikor sir föl éjszaka majd ha lesz testvére vagy ha nagyobb lesz akor majd kap szobát de adig jobb ha velünk van egyszobába .

Pusz csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!
Már aki emlékszik még ránk. Kaptam itthonra net-et.

Anyám szokott üvegben fagyasztani. (vegyész) Szerinte a lényeg az, hogy ne legyen tele, hagyjál benne egy újnyi helyet, hogy tudjon a kaja tágulni, és akkor nem durran szét. Persze szénsavasat nem lehet, az szétmegy. (de gondolom nem akartok pattogós papit)

Bringa
Az én Hannám minden éjjel 6-10 * ébred fel. Enni ugyan nem eszik, csak sírdogál. Néha meg énekel 1 órán keresztül, meg dumál, meg buborékokat fúj. Tök sötétben nagyon jól el van. Néha már ki kell jönnünk a anappaliba, mert nem tudok mit kezdeni vele, hiszen nem sír csak beszélget, meg játszik. Este fürdés után szépen elalszik, mint a bunda.
Õ is már gyönyörûen tud ülni, meg oldalra fordulni, de még nem tud átbillenni.

Hannus ki nem állhatja, ha a hasán fekszik. Tudja tartani a fejét meg minden, de 2 perc után széttezi kezét-lábát és ordít. Na ilyenkor mi van. Azért kínzom néha, de nincs szivem. Próbálok neki beszélni, játszani, de semmi haszna.

Puszi
Most már igyekszem jönni gyakrabban

dec8 és Hanna (22 hetes)
dec8
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!

Neked is boldog névnapot!KépKép

Most egyenlõre ennyi, majd késõbb írok, most próbálok én is aludni Ádámmal, mert az éjszaka 4* keltünk és most fáradtkás vagyok.

Betti és a ma már 15 hetes Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa, Betti, boldog nevnapot es kivanom, magatok unneplesere is jusson idotok, kis pihenokeppKép

dec8,
az en lanyom is utalt hason lenni, sot, o hasrafordulni tanult meg eloszor es ektelen orditas volt olyankor, egesz nap csak visszaforgattamKép. Ha jol tartja a fejet, szerintem ne kinozd vele. Rekam is szepen megtanult felulni, maszni, azota pelenkazasnyi idot sem hajlando hanyatt fekudniKép

Zsuzsa, a link akkor lesz jo, ha uj ablakban nyitod meg azt a topicot, es az ottani "cimet" linkeled. Ugyesen eltuntetted a duplazastKépKép

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/279/8471.html?1045651622#POST11161

-Afonya
afonya
 
 


Halihó!Kép

Zsuzsa, boldog névnapot kívánunk!!!!KépKépKép

Gratu az egyedülelalváshoz (már ElõdnekKép, gondolom Neked már állva is menne) Azt én is észrevettem, hogy jobban alszik Anna, ha jól bebugyolálom. Sõt, legújabb felfedezésem, hogy mivel séta közben mindig alszik, és már akkor becsukja a szemét, mikor elkezdem öltöztetni, a sapkánál pedig hortyog, na szóval kipróbáltam, hogy mûködik-e a dolog egy kicsit másként. Ráadtam a porontyra egy vékony sapit, és attól is bealudt. Vagy ha rá tudok nézni, akkor hagyom, hogy a befúrja magát egy pelenkába. Imád kuckózni.

Dec8,
6-10x?! Hát nem irigyellek! De még szerencse, hogy többnyire jól elvan. Édes lehet, ahogy dalolászik magában, már én is nagyon várom ezt a korszakot.

Bringa,
tényleg nem elkeserítésnek szántam, csak azért írtam le a mi esetünket, mert bár mindent kipróbáltam, be kellett látnom, hogy az én kisfiam ilyen sajtkukac, és kész. Tegnap is arra érkeztem a szobájába, hogy ül az ágyban, és félálomban mormog, hogy "anya megépítccse a kejesztezõdést"Kép Van egyébként egy nagyon jó könyvem, David Haslam: Ha a gyerek nem alszik
Nem olyan jellegû, mint az Aludj jól, gyermekem, inkább a szülõ oldaláról közelíti meg a problémát.
na pusz, most mennem kell
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Betti, Zsuzsa boldog névnapot kívánok! Hogy ünnepeltek?
Ügyi Elõd, hogy eltudott aludni teljesen egyedül. Tõle ez volt a névnapi ajándék.

Tegnap voltunk csípõvizsgálaton, és minden rendben van, azt mondta a doki bácsi, hogy nagyon szép a csípõje.
Gergõvel holnap megyek hallásvizsgálatra, majd vissza a fülészetre, a dokinõ szerint ki kellene venni az orrmanduláját, mert nem gyógyult a füle. Hát azért nem engedem, hogy csak úgy kikapják. Megyünk majd egy másik fülészhez is, meglátjuk az mit mond. Az SZTK-s fülészetrõl úgysem sok jót hallottam, nem is írt fel gyógyszert, pedig szerintem elõbb a gyógyszeres kezelést kellene megpróbálni.

Emese
Hogy vészeltétek át az oltást?

Hason fekvést Nóra sem szereti. 1-2 percig elvan aztán elkezd panaszkodni és sírni.
Tegnap este és ma reggel nagyon sírt, szerintem a hasa fájt, már a Gripe víz sem segített úgyhogy kapott egy fél kúpot. Eddig még ennyire nem fájt neki. Remélem nem lesz hasfájósabb, már inkább el kellene múlnia nem pedig rosszabbodnia.

Most mondja a Németh Lajos, hogy jövõ hét közepétel jön a jó idõ. Hát úgy legyen, mert elég a télbõl.

Hali Kata
Katalin (fkata)
 


sziasztok
A nagy hír: tegnap kivonultunk Hanna szobájából Kép Egész jól bírtam, bár így a számtalan felkelés tovább tartott, mert pár lépéssel többet kellett menni. Kép Gondolom persze, h amikor a párom nem lesz itthon, akkor én visszavonulok. Mert azt hittem (én naív), h majd ettõl jól alszik a drágám, s kevesebbszer ébred fel. De legalább most bebizonyosodik h nem miattam ébred fel Kép

Zulu
Nem keseredtem el Kép A könyvet megpróbálom beszerezni.
Mennyi idõs is a kisfiad?

Fkata
Szerintem igazad van, én is elõbb más dokival is megvizsgáltatnám.

Zsuzsa
Gratula az egyedüli elalváshoz!!! Hanna idõnként produkál ilyet, de mostanában nem nagyon. Tegnap pl. este is teljesen hang nélkül aludt el, de így is 4-szer vagy 5-ször keltünk. (már nem számolom Kép A párom nyaggat, h legyek egy picivel szigorúbb, de én nem bírom sírni hagyni. Úgy sajnálom! Az viszont igaz, hogy már nappal is tök álmos vagyok. Ráadásul pénteken kezdõdik a sulim is..

dec8
szai ittKép Úgy látszik ezek a hannák már csak ilyenek Kép

üdv,
bringa és hanna (3 nap múlva féléves)
bringa
 
 


Sziasztok!

Szeretnek hozzatok bejelentkezni. Jazmin baba mult vasarnap szuletett , szoval mi meg tenyleg elso napos - hetesek vagyunk! Kép

Meg nem allt be a napirendunk de szerencsere sok tejcim van es a baba is nagyon ugyesen szopizik! Remelem e igy is marad. Kerdes : szerintetek mennyire befolyasolna a szopit, ha ejszaka 1x lefejt tejcit kapna szopi helyett?

Igyexem gyakran jonni , olvasgatni!

Sziasztok
Norka es Jazmin
norkini
 
 


Bringa!
A könyvet szerintem antikváriumban érdemes keresni, én is a neten rendeltem. Azt hiszem, Park kiadó.
Malackám 2 és fél éves. Én sem tudtem szigorú lenniKép. Talán annyit csinálnék másképp, hogy nem mennék bele hosszas altatási ceremóniákba. Mert nálunk a mai napig kb. egyórás mesélés van. És ugye ott van Anna is.

Szia Norka!Kép
Mégegyszer gratulálok a kislányodhoz, gyönyörû nevet találtatok neki!
Szerintem még ne adj neki lefejt tejet. Ilyenkor még bezavarhat a szopiba, és hónapokig fejni nem egy kellemes dolog. TapasztalatKép Ha már nagyobb lesz, akkor megpróbálhatod, de lehet, hogy nem fogja elfogadni. Anna most 11 hetes, és csak akkor hajlandó elfogadni, ha már az éhhalál küszöbén áll, de akkor is nagyon fintorog, és apa legyen a talpán, aki ki tudja várni, amig legyûri az adagját. (kb. 60ml/óra sebességgel, ez nem vicc!!!)
Tudom, milyen ez, én is néha legszívesebben lecsatoltam volna a ciciket éjszakánként, de aztán szépen leszokott az éjszakai cicimaratonról, mostanában 7-8 perc alatt végez velemKép.
Zulu+Anna

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Mivel úgy látom itt gyakrabban megfordulsz, itt teszem meg:

Kép

Kata és Dórika

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Na, akkor mégegyszer:

Zsuzsa!
Mivel úgy látom itt gyakrabban megfordulsz, itt teszem meg:
Kép


Kata és Dórika

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!!
Zsuzsa neked nagyon boldog nevnapot kianok!!

Nallunk a szuri elmaradt mert a doki neni lebetegedett es a helyetes doki nem adta be igy a jovo csutortokre maradt. Remelem akkoe megint nem megyunk hiaban mert elegge messze van az orvosi rendelo es raadasul orakat kel varni amig sorra kelulsz. Nallunk meg a meregetesen ful vizsgalaton kiul meg semmit sem csinaltak Robertnek.Amiota a szuleszetrol hazajotttunk senki ki nem jott hogy megnezze egy hetes babat kelet vinnem az orvosi rendelobe mert ok nem meltoztatnak kijonni. Amikor eloszor voltunk a dokinal mondtam neki hogy Robertnek nagyon konnyezik a szeme es reggele ugy be van csipasodva hogy ki sem tudja nyitni azt a valaszt kaptam hogy maszirozzam a szemet kamillas vizzel mert heltre fog jonni de sajnos meg mindig ugy van a szeme most a masik doki azt mondta hogy 3-4 honapos koraig nem problema addig biztos helyrejon. Nagyon ki vagyok borulva az itteni orvosi elatastol.
Vegre felmelegedett egy kicsit az ido es ki tudtunk menni setalni.

Szia Norka
Udv itt. Szerintem is jobb ha szopiztok ejszaka is sokkal konnyeb megodlas mint fejegetni.

Bringa
Nalunk is a parom allandoan azt vagja a fejemhez hogy elkenyeztetem a gyereket de en sem tudom hagyni hogy sirjon, nagyon sajnalom de nekem az az szerncsem hogy ejszaka alszik csak napkozben kell egesz nap vele foglakoznom, mikor fozok akkor ott van melettem a konyhaba, mikor mosok a furdoben mindehova kel magammal hurcolnom mert a kisagyba egy fel oranal nem ull tobet csak ha alszik akkor es mostanaban napkozben egy orat alszik a ket szopas kozott.

Bocsanat hogy ekezet nelkul irtam de ezen a gepen nincs magyar karakter keszlet es a masik gepet most a ferjem hasznalja, de remelem igy is megertitek.

Jo napot nektek en magyek fekudni mert mar kesore jar nalunk.
Emese es Robert
mokuci
 
 


Emese
nekünk is volt csipás szemünk meg bedagadt szeme petikének de nekünk doktornéni szemcsepeket irt föl elöször de miután egyik se használt beutalt minkett a szemészetre ahol megálapitoták hogy könycsatorna elzárodása van és ott helyben átmosták azota semmi baja sincs a szemével petikének

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!

Dec8!

Szia itt, én emlékszem Rád!

Zsuzsa!

Na ugye, hogy csak elaludt Elõd magától, tök jó, ügyi! Ha szerencséd van, meg is tartja ezt a jó szokásátKép Nálatok ? fok van a lakásban?

Áfonya!

Köszi!
Pont most kaptam a névnapomra a barátnõmtõl ilyen fürdõolajokat, fürdõsókat. És pont a fürdés, amire nem sok idõm van. Persze reggel-este letusolok, pár perc alatt. De nem is tudom mikor volt az, hogy belefeküdjek egy jó nagy kád vízbe. Inkább alszomKép De majd hátha egyszer, mert egyébként tök szeretek órákat a vízben lenni, olvasni. Meg az a jó még az ajándékban, hogy egy szép, piros, piramis alakú dobozban kaptam, ami nagyon megtetszett Ádámnak, jó sokáig elnézegette.

Zulu!

Jó ez a sapkás dolog! Csak nálunk Ádám úúúúgy úúúútálja a sapkátKép De azt meg szereti, ha a feje búbja hozzáér a párnához.

fkata!

Hát ünnepelni sehogyKép Csak felköszöntöttek és ennyi. Páromtól tök szép csokor virágot kaptam, meg egy könyvet: Gyermekünk fejlõdõ értelme címût. Arról szól, hogy mennyire meghatározó a gyerek életében az elsõ 2 év. És hogy mit tehet a szülõ, hogy a gyereke értelmi fejlõdése a lehetõ legnagyobb mértékû legyen. Szakaszokra van osztva a 24 hónap, hogy mikor milyen játékokat játszunk, hogyan foglalkozzunk a babával. Jó könyv, bár nem sok olyat írt, amit ne tudtam volna, vagy máshogyan csináltam volna.
Gergõvel mi volt a fülészeten? És szerintem se engedd, csak úgy kiszedni az orrmanduláját!

Bringa!

Látom, Ti is haladtok! Én is fél éves kora körül tervezem magára hagyni Ádámot. De már most riogatnak az'okosok', hogy 18 éves koráig nem fogja engedni, hogy egyedül hagyjam éjszakára. Hát én nem így gondolom, mert mosz is magára hagyhatnám, csak nekem kényelmesebb, hogy kéznél vanKép
Milyen suliba mész?

Szia Norka!

A többiek már írták, én is csak csatlakozni tudok, szopizzon Jázmin éjszaka is, mert a cumisüveg nagyon meg tudja zavarni, akár teljesen el is utasíthatja a cicit! Ügyesek legyetek! Ja, és nagyon kis cuki, megnéztemKép

Emese!

Úgy 2 hónapos lehetett Ádám, mikor így volt a szeme, mint Robinak. De kamillával törölgettem, elmúlt 2-3 nap alatt, nem is kellett orvoshoz vinnem. Azóta is rendben van. Hátha elmúlik nálatok is!

Képzeljétek, lehet, hogy jön a foga Ádámnak! Mindent rág, ami a keze ügyébe kerül, meg nyáladzik rendesen. De az ínyén nem érzek még semmit. Lehet az is, hogy csak a mindent megkóstolós korszakát éli?
És azért alszunk rosszul mostanában, mert nagyon meleg van nálunk (központi fûtés, 30 fok) És éjszaka is megizzad, pedig csak egy body van rajta. Sûrûn szomjas, mert ha cicire teszem, pár korty elég neki. De 2 óránkéntKép Ablakot meg azért nem merem kinyitni, mert éjjel nagyon hideg van odakinnt. De hátha tavaszodna lassan.

Tettem fel róla pár új képet:
[url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/8948.html?1045734777" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/283/8948.html?1045734777[/url]

Na sziasztok!

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Koszonjuk a kedves fogadtatast! Kép

Szopi
Hat persze,hogy az esti alvas lett volna a cel... Kép de annyira nem kritikus a helyzet (marmint nem vagyok meg nagyon faradt). Szoval ha azt tanacsoljatok, akkor marad a szopi. Semmikepp sem szeretnem ,hogy abbahagyja!! Kép Dokino tanacsara adtam neki teat cumisuvegbol....hat 2 napig csillagokat lattam a fajdalomtol, Jazmin pedig ehes volt...de azota nem is latott cumit!

Zsuzsa
A Friss kismamak topicban talalhato a szules sztori , febr. 15-en irtam.

Zulu
Meg nem probaltam,hogy elfogadja-e a kifejt tejet. Kivancsisagbol kiprobalnam! Lehet,hogy mi is ugy jarunk,mint Anna?!


Csipas szem
Nekunk is ez volt a gond, de a doktorno azt mondta,hogy kamillaval nehogy borogassam...szemcseppet kaptunk es mar mulik. Ugy tunik ,ahany doki annyi felfogas!

Sziasztok
Norka es Jazmin
norkini
 
 


Emese
Nórénak is folyik a szeme. Kamillával szoktam letörölni neki, meg kaptunk szemcseppet is. Van amikor napokig nagyon szép a szeme, aztán megint elõjön. Gergõvel is így volt. Dokinõ azt mondta, hogy 3-4 hónapos koráig nem gond, de ha akkor is ilyen át kell mosni mert a könnycsatorna lehet elzáródva. Gergõnél elmúlt, remélem a Nóránál is elfog.

Ma voltunk hallásvizsgálaton, hát a dobhártyánál a dobüregbe nem jut levegõ és ezért hall egy kicsit rosszabbul. Ki kell venni az orrmanduláját, be is jegyeztek minket hetedikére mûtétre, de azért még a jövõ héten elviszen a másik dokihoz is. Mentünk volna hozzá kedden , de sajna nem rendel a héten. Egy éjszakát bent kell maradni a kórházban, még nem tudom, hogy lesz..

Betti
30 fok az nem semmi. Nálunk 22 foknál nics több, szintén távfûtés.

Zsuzsa
Mi az SZtk-ba jártunk, nem a magánrendelésre, de azt hiszem ez a dokinõ rendel ott.
Akartam már kérdezni, hogy szoktál e itt a Palotakerti gyerekbolta járni, ismered e? Van egy használt gyruha bolt, de ott is szoktak új dolgok lenne, és van egy a smatch mellett is itt csak új ruhák (babakocsi, cumi, cipõ stb) vannak elég normális árakon. Van Prince Oliver bady is (úgy emlékszem azt szereted)Most (azt hiszem még tart az akció) néhány dologot olcsóbban is árul a nõ.

Kata és Nóra
Katalin (fkata)
 


Sziasztok
Kepzeljetek ujabban veszekedik velem a fiam nem tudom miert de olyan edes hogy jon hogy megegyem. Ma is kihasznaltuk a jo idot es majdnem ket orat voltunk setalni de sajnos a hetvegere megint 20 cm hot josolnak. Mar nagyon elegem van a telbol jojon mar a tavasz !!!
Nallunk is ugy alszik el Robert hogy a feje bubja kel erje a parnat.
Betti
Az nem semmi 30 fok nem lehat esetleg lezarni a futotestet legalab ejszakara? Nallunk is kozponti futes van de lezarni le lehet ha akarod.
Jo reggelt nektek.
Emese es Robert
mokuci
 
 


Sziasztok!

Hát most kettesben vagyunk a manómmal, mert apa szolgálatban van, majd csak holnap délelõtt jönKép De azért nem félünkKép

Zsuzsa!

Cuki lehet Elõd, ahogy békázik! Alvás?

Én is úgy vagyok vele, hogy ameddig olyat csinálok a babával, amit Õ nem tud megtenni, az nem kényeztetés. A szeretet meg soha nem lehet elég.

Hát nálunk sajna nem lehet elzárni a fûtés. Lenne ilyen hõfokszabályzó, de abba a ház összes lakójának bele kellene egyezni. De teli van a ház nyugdíjasokkal, akik nem mennek beleKép Amúgy nyáron is szörnyen meleg tud lenni. De ha minden stimmel, akkor talán 1 éven belül sikerül elköltöznünk.

Na megyek, mert felébredt a törpém, pedig az elõbb raktam le.
Kép

Betti és Ádám

És köszi, hogy megnéztétek a manómat!Kép

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Zsuzsi
Koszonjuk! Igy utolag nekem is sokkal konnyebbnek tunik, mint amikor megeltem! Kép De tenyleg gyors volt!!! Sokkal rosszabra szamitottam.

Lanyok
Volt valaki kozuletek neurologiai vizsgalaton? Milyen?
Nem tudom miert kell mennunk , a Klinikarol kuldtek, de a doktorneni elfelejtett szolni,hogy gond lenne...Valami nyaki feszitest emleget a gyerekorvosunk.

En ma jol belazasodtam, de ugy tunik a fejes segitett,mert estere magamhoz tertem. Jazmin pedig mar 6tol alszik...azt hiszem lassan itt lesz az ideje felebreszteni!

Jo ejt mindenkinek!
Norka + hortyogo Jazmin (aki 12 napos)
norkini
 
 


Hali!Kép

Zsuzsa,
ez a cicivelküzdés ismerõsKép. Nekem már többször beállt a kereslet-kínálat egyensúly, de mindig megborul, mikor nyügibb napja van Annának. Ilyenkor egész nap cicikél, és ettõl nagyon be szokott durrani és csomósodni a cicim. Egyébként csak reggel és este fejek, egy másik babának.

Betti,
hidegpárásítót nem próbáltatok még? Az egy pár fokkal lehûti a levegõt. Egyébként átérzem a problémát, nálunk a nyár nagyon durva, legfelsõ szint, lapostetõ, 20 éves házbanKép. Csak úgy aludt el Malacka, ha legyeztem. Egy kicsit aggódtam, mi lesz ha megszokjaKépKépKép.

Emese,
édes lehet a kisfiad, ahogy mondja a magáét! Én is tavaszt akarok!!! Bár most már legalább ki tudok mozdulni, de a szülés utáni idõszak nayon kemény volt, tényleg nem sok hiányzott egy jó kis depihez.

na jóéjt anyókákKép
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Most csak Hannának!

Boldog félévességet! Sok puszi!Kép És aludd át az éjszakákat mostmár!Kép

Kép

Betti és Ádám

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Hanna!
De nagy lettel! Kép Nagyon boldog tovabbi evecskeket!! Kép Kép

Norka es Jazmin
norkini
 
 


SZIASZTOK CSAJSZIK!
Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a gratulát, ettõl máris szép napunk van! Ki is nyomtatom és elteszem én is az emlékkönyvbe!

Tegnap megjártuk Pécset, reggel fél hétkor indultunk, Hanna egész jól bírta, jókat aludt. Minden szünetben szoptattam Kép, meg persze rohangáltam.
Visszafelé azért picit sírt a kocsiban, de ez már nagy fejlódés, mert egy-két hónapja egy egyórás utat is végigsírt, most meg lefelé sdemmit (2, 5 órás út).
Este 7-re értünk haza, együtt megfürödtünk, evés alvás. Mondanom se kell, hiába volt nagyon-nagyon fáradt, az éjszakánk semmivel sem volt különb a többinél. Az a fura, h most már lassan két hete semmi javulás. Tuti a foga, mert állandóan leteszi a fejét, bekapja az ujját, aztán fél perc múlva megint sír. Ez megy legalább 10-szer, nagyon álmos, s akkor bekenem Dentinox-szal, s elalszik egybõl.Viszont nem látok semmit az íynében., Akkor lehet, hogy megis vmi más?

Kapott egy babát és egy lógó napocskát a kocsiba. Kép

Elolvastam ám a szülésedet Norkini, még egyszer gratula. Kép És minenkit végignéztem a képeken tutik vagytok! És nekem is nagyon tetszik a Jázmin név!

Betti
Nagyon ari a puszi és a holdacska is! Köszi Kép

Zsuzsa
Én még a névnapi kívánságokról is lemaradtam: Nagyon boldog névnapot utólag is! (mutasd ezt meg mindenkinek, s mondd, h neked ma is jogod van egy sütire Kép

na még jövök.
pussz,
bringa és a ma-féléves-hanna
bringa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: